Nekretnine [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Nekretnine

nena1
22-12-2008, 19:57
Ovih dana pitanje nekretnina me opkruzuje sa svih strana. Sa ulaskom urana u 4 kucu, ja sam napustila svoj dom i odselila se. Evo moji roditelji sada prodaju stan, i kupuju drugi . I u uzasnoj su situaciji. Da li su pola para za drugi stan( kaparu) i drugu polovinu kad prodaju stari stan. Vreme istice , propasce kapara, stan stari ne mogu da prodaju... A cudno je da je to stan koji smo smatrali da ce da se proda brzo, a od kupaca ni traga ni glasa.....Izgleda da ce da odu u propast.
Pomozite savetima, da li je to zato sto su losi aspekti, pogresno vreme, koji aspekat da cekamo( imamo jos mesec dana fore). Kada kupiti a kada prodati stan a da ispadne sve dobro?

viksi72
02-01-2009, 00:46
Da, Neno, veoma je moguce da ti se desi nekretnina, selidba, jer ti se Uran usetao u 4-to polje, a takva situacija ce bti narednih 7 godina. A sto se tice rofitelja, bilo bi dobro da mama to resava, jer je otac zapoceo tu pricu, ali ima nepovoljnu situaciju, posto mu vladar Saturn kvadrira cetvro polje, a i Neptuna, pa bi se njemu mogla desiti neka obmana. Ako i radi nesto on po tom pitanju, bilo bi dobro da e konsultje sa nekim, pre nego sto potpisuje neke ugovore ili pak uzima novac.

nena1
03-01-2009, 19:38
Da, Neno, veoma je moguce da ti se desi nekretnina, selidba, jer ti se Uran usetao u 4-to polje, a takva situacija ce bti narednih 7 godina. A sto se tice rofitelja, bilo bi dobro da mama to resava, jer je otac zapoceo tu pricu, ali ima nepovoljnu situaciju, posto mu vladar Saturn kvadrira cetvro polje, a i Neptuna, pa bi se njemu mogla desiti neka obmana. Ako i radi nesto on po tom pitanju, bilo bi dobro da e konsultje sa nekim, pre nego sto potpisuje neke ugovore ili pak uzima novac.

Evo da se javim sa rezultatima. Moji su prodali stan, i to za dosta manje para nego sto vredi stan. Sto se tice prevare, kupac je pokusao da ih prevari, ali su oni uzeli advokata tako da su za dlaku izbegli mogucnost da im otme stan. Hvala viksi

aziza
13-01-2009, 11:17
SUPER!Nko je otvorio i ovu temu: kažem to zato što sam baš u problemu.Dakle moja sestra i ja prodajemo stan i od tih para treba da kupimo dva !

Meni je Uran u četvrtom polju , već duže vreme sam opsednuta time da se selim!Ali bukvalno!Cela situacija me malo brine kako će se sve odvijati!
Inače , ovu pustolovinu sam započela u novembru 2008.

Sta mislite,hoću li uskoro uživati u svom novom stanu, ili se nervirati još dugo.dugo..?:confused:

viksi72
16-01-2009, 01:35
Sta mislite,hoću li uskoro uživati u svom novom stanu, ili se nervirati još dugo.dugo..?:confused:

Imam jos vremena do negde kraja februara 2010., a tada krece njegovo kretanje kroz peto.

mari
16-01-2009, 08:25
eh i mene zanima ova tema! Viksi mila, jel se samo gleda kretanje Ur kroz 4? Ako je tako onda ja ima da ostarim cekajuci...Sta mislis, imam li sanse da ove godine odselim konacno od kuce???

viksi72
16-01-2009, 10:22
Mari, srce, moguce je, mada je najveca mogucnost realno da se to desi kada Uran bude usao u Ovna i pokrenuo tvog Meseca, vladara 4-te i 5-te. Trenutno ti pravi opoziciju sa sestom, kucom posla, bolesti, ali i svakodnevnice, pa ti bas razmisljas o tome. Moguce je da sama, podsvesno, pokrenes neke stvari, a da do realizacije dodje ulaskom u Ovna.

tori
04-12-2009, 14:05
Suprug i ja smo se uselili 1.9.2009. u nas prvi zajednicki stan, uzet na kredit.
No, po tranzitima ja kod sebe nista ne vidim vezano za pomenuti datum da se je tad nesto znacajno dogadjalo medju zvezdama...mada mi je natalni UR u 4 u Sco pa mozda je neki tranzit to pokrenuo...

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5[/quote]

viksi72
04-12-2009, 22:18
Tori, kako nema veze.. Uran ti seta osmima poljem, upravo poljem kredita, tako ste ga verovatno potpuno iznenada i dobili, a pri tome mislim da je to tvoj suprug odradio, naravno uz tvoju pomoc.. ma uzivaj, devojcice!!!

ovo je pitanje, koje me najvise muci u poslednje vreme.. da li bi neko pogledao i rekao mi da li je moguce da se i meni desi mogucnost uzimanja kredita (tacnije to bi uradila moja sestra), pa da se i kod mene konacno resi to pitanje.. uzdam se trenutno nesto u ovog jupitera, mada je sve po ovom pitanju jedan korak napred, dva nazad.. i hvala unapred:)!!

tori
04-12-2009, 22:34
Draga Viksi, jeste bas se tako i desilo:) Sve iznenada, i sama odluka da se kupi stan i dobijanje kredita i sve ostalo!
Nisam znala da je 8. polje polje kredita:(
Ja taj tr. UR kroz 8 kucu nikako da povezem sa tim nasim stanom, ja sam ga povezala sa nekom iznenadnom trudnocom...

A Viksi, ja bi ti rado dala bar neki komentar na tvoje pitanje, ali je sigurno bolje da to uradi neko iskusniji od mene:)

U svakom slucaju, imas moju podrsku:) Samo napred, krov nad glavom je jako vazan! Jos kad je tvoj, osecaj sigurnosti je neopisiv:)
Svi se nadamo i uzdamo u tr. JU, nadam se da ce ti doneti tvoje gnezdasce:)

viksi72
05-12-2009, 00:30
hvala, dusice, iz tvojih usta u bozije usi.. inace ja odoh u ludaru :(

luna70
05-12-2009, 12:42
Pitanje nekretnina koje i mene muci ovih dana. Ur je u V u konj sa Ve - dok je bio u IV, Pl je bio u II tako da su bile prilicne teskoce sto se tice novca i nisam realizovala pitanje selidbe, kupovinu stana. U IV je trenutno Ju na 22, Ne na 24, Lilith na 8. Ju uskoro ulazi u V, od sredine sledece godine sa Ur je VI (verovatno poslovne promene). Pre par dana sam dobila ponudu za stan u izgradnji, prilicno rizicno, stan prelep ali nezavrsen, a ja da podignem kredit za ovo ne smem. Kredit, nekretnine kako stoje stvari kod mene?

zujalica
13-12-2009, 07:50
Spominjete Ur u tranzitu kroz 4. kao razlog selidbe... Ako bi tako bilo, sta bi ja tek mogla ocekivati kada bude usetao u 4... jer ja sam se i sa tranzitom Ur kroz 3.kucu preselila tj. promenila mesto boravka, uselila se u nekretninu koju je moja mama nasledila, cak je i pitanje papira oko kuce koju sam nasledila posle tatine smrti , reseno.
Nekako ne mogu povezati Ur sa citavom pricom, osima ako 3.polje ne gledam kao polje rodjaka.
Dakle, ako imate nekakvu mogucnost da nesto nasledite, a Ur vam je u 3... eto nekretnine.

smedjik
13-12-2009, 10:43
Solarni Ac mi je u 4 kući u konj sa merkurom,a kod progresija venera mi radi egzaktnu konjukciju sa merkurom i aktivira T-kvadrat uran 180 jupi,Sam uran mi tranzitno na vrhu 8 kuće.Za kredite nema šanse a vladar 4 kuće pluton mi je ušao u 5 natalnu i radi 180 sa nat uranom u 1 kući 0 Ac. Imali šanse da se maknem :confused:
SOLAR (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6fmfilejM102F-u1242051637&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=31&mth=gw&sday=3&smon=12&syr=2009&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&ast=)

Marlen
14-12-2009, 17:39
Ja gledam Ju, i to povoljan aspekt sa natalnim Ju, cak i ove ozloglasene aspekte ponekad. Nista drugo me ne preseli, ni aspekti sa IC ni sa vladarima 4 kuce, bas nista. Jel moze neko da napise nesto iz teorije o tome.

Ja se npr. nadam nasledstvu jedne nekretnine od tetke, pa i da se udam na leto...selidba u svakom slucaju :)

lav na kvadrat
15-12-2009, 15:06
Ja gledam Ju, i to povoljan aspekt sa natalnim Ju, cak i ove ozloglasene aspekte ponekad. Nista drugo me ne preseli, ni aspekti sa IC ni sa vladarima 4 kuce, bas nista. Jel moze neko da napise nesto iz teorije o tome.

Ja se npr. nadam nasledstvu jedne nekretnine od tetke, pa i da se udam na leto...selidba u svakom slucaju :)

Moguce ali tetka nije bas iskrena ona ima i druge ljude koje voli i kojima bi dala mislim da je u pitanju muskarac mozes racunati na babino nasledje ali mozda se ove godine tetka i drugacije dogovorila sa nekima ako je ti nisi na kvarno ubedila da si ti ta.

Marlen
18-12-2009, 21:37
Moguce ali tetka nije bas iskrena ona ima i druge ljude koje voli i kojima bi dala mislim da je u pitanju muskarac mozes racunati na babino nasledje ali mozda se ove godine tetka i drugacije dogovorila sa nekima ako je ti nisi na kvarno ubedila da si ti ta.

Hvala.
Medjutim, teka je umrla u julu, relativno mlada, baba je mom sinu, eto musko, ili moj brat mozda, a nikog nije imala, svi smo mi od nekog i preko nekog rodjaci....pa ne znam...
I ne zna se da li ima testament, ali cela rodbina prica da je ostavila meni....

Dolly
20-12-2009, 16:35
Ja bih voljela prodati stan ali je sad situacija sto se tice nekretnina teska.
Nije bas zurno ali bih da se toga rijesim. Kakvi su izgledi?

Chichak
11-01-2010, 00:08
ovo je pitanje, koje me najvise muci u poslednje vreme.. da li bi neko pogledao i rekao mi da li je moguce da se i meni desi mogucnost uzimanja kredita (tacnije to bi uradila moja sestra), pa da se i kod mene konacno resi to pitanje.. uzdam se trenutno nesto u ovog jupitera, mada je sve po ovom pitanju jedan korak napred, dva nazad.. i hvala unapred:)!!

Da li je starija ili mladja sestra?Mislim da ce se pojaviti mogucnost za realizaciju tek kada se SA priblizi UR,a tebi licno ne bih savetovala dizanje kredita niti bilo kakvih pozajmica,ako bi ih i uopste dobila,zbog SA na vrhu 8.u opozicija sa NE na vrhu 2..

viksi72
11-01-2010, 00:30
moja mladja sestra ga je dobila.. e sada je veliko pitanje kada cemo naci stan, koji nam odgovara? imas neko misljenje da li bi to moglo da se desi u narednih mesec dana?

a ta opozicija mislim da mi se mnogo vise odnosi na veze, posto su u igri vladar pete i cetvrte/trece.. doduse, ja stan imam vec nekih deset godina, ali ne zivim u njemu vec izvesno vreme, tacnije od kada je moja sestra dobila porodicu.. ondak sam se ja vratila kod mame, a sada je krajnje neko vreme da svi dodju na svoje..

Havoc
11-03-2010, 18:04
Pa sta bih ja tek trebalo da napisem na ovu temu,s obzirom da mi je u natalnom horoskopu Uran stacioniran u 4.kuci.
Da li to znaci da cu se ja konstantno seliti i uvek biti podstanar?!:-(

jupiter
11-03-2010, 18:17
Uran je i meni u IV u strelcu,ima 90 Sunce,pa bih ja trebala celog zivota da se selim :)

Sunčica
14-04-2010, 10:19
Trenutno sam u prici prodaje nekretnine, imam stan koji mi je ostao od oca, delim ga sa bratom i sestrom po ocu (svi imamo razlicite mame) oni su stariji od mene.
Dobili smo kaparu i cekamo da kupcima odobre kredit, brat zivi u inostranstvu i stalno nas "voza" doci ce - nece doci, a poslao je saglasnost za potpisivanje predugovora...
Pocinjem da se brinem da ne napravi neki problem.:(

dikosava
14-04-2010, 17:30
..uf i ja bih da se selim, u maju će i jupiter i uran ući u moju IV kuću, nadam se Selidbi!!!!!!

Miraceti
14-04-2010, 19:05
Evo i ja da se izjasnim. Ja sam u selidbi, u haosu...od 1 sam u drugom stanu ( vec sam uzela kljuc, i nosimo stvari). Selim se u centar grada i neznam kako ce sve to ispasti. Ja nemam uran u 4 kuci ali moj suprug ima tranzitni, a meni tranzitira SMC i sad je na IC, nadam se da ce ova selidba da bude dobra jer mi je pun kufer od seljenja za 3 godine 3 selidbe...

Viksi da te zamolim da mi kazes svoje misljenje za mog supruga i njegovo seljenje ili sta vec. Podatci 27.4.66 u 21 sat Bgd, dali njegov uran u 4 kuci znaci okoncanje problema sa ljudima iz proslosti koji su mu zaposeli stan i prave probleme? Sta ti mislis?

Rito Samo
15-04-2010, 11:57
Meni Uran tranzitira IV kucom zadnjih nekoliko godina i doneo mi je sigurno 5-6 selidbi, ako ne i vise. Ne samo da sam menjala stanove, nego sam se selila i iz jedne drzave u drugu. Prvog maja se opet selimo, a kako Uran uskoro izlazi iz moje IV kuce, nadam se da cemo se smiriti za neko izvesno vreme. Kazu da su selidbe na III mestu najvecih uzrocnika stresa (posle smrti najblizih i gubitka posla). Jeste tako... :(

tori
15-04-2010, 12:41
Rito Samo,
jeste to bas tako kao sto si napisala, nazalost. I to su ogromni stresovi! Znam i sama iz iskustva...ceste selidbe , iz stana u drugi stan, iz grada u grad, promena drzava pa i kontinenata u mom slucaju! I tako ceo zivot. U natalu mi je UR u 4 u Sco...to je to. Meni tr. Ur trenutno seta po 8 kuci, tako da valjda do daljneg vise nema selidbi!
A kod tebe jeste krivac za to bas taj tr. UR...ali kako izlazi iz 4 kuce, bice bolje i kod tebe, bez seljenja:)

Rito Samo
15-04-2010, 13:19
A kod tebe jeste krivac za to bas taj tr. UR...ali kako izlazi iz 4 kuce, bice bolje i kod tebe, bez seljenja:)

Nadam se!! Bas je dosta mucno seliti se, ali ti ti vec dobro znas. Meni je Uran natalno na ascedentu i ne da mi mira. Stalno bih ja neke promene. :)

ivana1009
16-04-2010, 07:35
Pozdrav! Da li biste mogli da mi kazete nesto vezano za moju nekretninu? tata je skoro preminou pa stan treba da se prepise na mene ili mamu. Kao i to da li mi predstoji skora selidba u veci stan ili kucu? Hvala :D

tori
02-05-2010, 20:36
Jel moze iz natala da se vidi da li ce i koliko ce nekretnina natus posedovati?
Kako se to gleda? Nesto mora biti vezano za bika,...

cmokic78
04-05-2010, 17:52
pa meni su rekli da mesec u Biku daje dosta nekretnina

gasimetrija
05-05-2010, 08:51
pa meni su rekli da mesec u Biku daje dosta nekretnina

Da,i to verovatno nasledjivanjem,jer ti je bik,i mesec u 8 kuci.;)

I ja sam u prodaji moje nekretnine vec cetvrta godina!Nadjoh u nekim textovima da po rasporedu planeta tacnije,neptun u 8 kuci u skorpiji,znaci komplikovan put do nasledstva,miraza,...(kuca je stecena u braku).E sad,nadam se da ce tome ove godine doci kraj,jer ocekujem ulazak tranzitnog urana u ovna (u moju 1 kucu,a ovan je suvladar)..sta vi mislite?

tori
05-05-2010, 12:51
Ja nemam ni Mo u biku, niti ista drugo sem MC i kirona u biku u 10....
mozda je meni cilj bavljenja karijerom upravo da dodjem do neke svoje nekretnine? Moze li se tako povezati?

viksi72
26-05-2010, 01:10
A kod tebe jeste krivac za to bas taj tr. UR...ali kako izlazi iz 4 kuce, bice bolje i kod tebe, bez seljenjahttp://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/smile.gif

e toric, na ovo se slatko nasmejah:).. a zasto? meni su selidbe "krenule" sa ulaskom urana u cetvro polje, bukvalno mesec dana kako se usetao u cetvrto polje, preseleila sam se u moj stan.. ali naravno tu prici nije kraj.. kako je moja sestra zatrudnela, ja joj prepustam stan, pa dozivljavam da se selim skoro svake godine.. odavno mi je, tacnije pre tri godine, uran stao na vrh petog polja, ali i dalje se selim.. eto upravo ovog vikenda ponovo sam natovarila stvari na ledja i krenula u nove radne pobede.. e sada ono sto je simptomaticno je da mi je uran sada egzaktno u opoZiciji sa vladarom prve, plutonom.. i nije mi se selilo nikako.. znaci hvatale su me mucnine na kvadrat.. a sada kapiram da mi se ovaj stan mnogooo vise svidja nego onaj prethodni.. tako da eto i neke lepe stvari od opozicije :).. samo se pitam kada ce ovo prestati???

tori
26-05-2010, 09:56
E moja Viksi, bas mi je zao sto si se toliko namucila sa selidbama!:(
Da nije jos neki aspekt krivac za tvoja seljenja, osim tog urana? Vidis da nema pravila-ur ti izasao iz 4, a ti se opet selila:(
Jel su ti bile aktivirane 3i 4 kuca nekako?
I ja sam se sto puta selila, muka mi je vise od pakovanja...razumem te skroz...
eto, bar ti se taj stan sad svidja, barem nesto pozitivno:)

Vladdar
05-06-2010, 22:12
Nisam baš neki stručnjak vidim da mi je natalni uran u četvrtoj kući ali ne znam kako i u koji čart da gledam da bih video kada ću imati sopstveni stan ili kuću (supruga i ja trenutno živimo u stanu mog strica) Imam nešto para a i manji lokal koji pokušavam da prodam ili bar izdam da bih došao do svog stana vidi li mi ko skorije rešenje stambene situacije , hvala unapred.