sea_shell_ natal [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : sea_shell_ natal

Sea_shell
17-12-2008, 18:16
Ovo je najvjerovatnije početnička tema,pa da sudjelujem u njoj.
Zaista nemam namjeru da nekog molim da mi nešto objašnjava,ili sl,jer shvatam kompleksnost "te slike".
...ali ako postoji mugućnost,da u ovoj temi "sakupljam detalje",osnovnih stvari koje će kasnije prerasti u tumačenje.

Aida
17-12-2008, 18:51
A sta te za pocetak interesuje, pa da probamo da zajedno odgonetnemo sliku? :)

Sea_shell
17-12-2008, 18:56
pa recimo kad gledam moju natalnu,nekako mi se cini da mi je lijeva strana aktivna,desna skoro neaktivna,mnogo kuća je prazno bez planeta.

...Recimo kad bi mi sugerisala na što da prvo obratim paznju,ako hocu da pokušam da krenem u misiju tumačenja...koji znak je vladar koje kuće?možda!?

Aida
17-12-2008, 19:17
NAGLASENA LEVA HEMISFERA-govori o licnosti sa dominacijom ega,osobe jako usmerene na sebe,na svoje:telo,psihu,intelekt,svoje potrebe,imovinu...ona se odnosi na kontakt sa samim sobom!Uvek polazi od sebe,usmeren na samoodrzanje i samoiskazivanje!
Opasnost od ovakvog nagomilavanja planeta-covek moze da se odvoji od drugih ljudi,da se okrene sebi,postane egocentrican,ili pobegne iz realnosti,jer nema slobodnog protoka energije!Uzdrzana je i nesposobna osoba da komunicira sa ostatkom sveta!
Dobra stana-ova osoba ima dosta snage i moze da kontrolise okolnosti i menja sudbinu!Pruza im se mogucnost da sami odlucuju-kao da su im odresene ruke!Vrlo su jake licnosti!

tebi je prva kuca (podznak) u Vagi, znaci njen vladar je Venera
druga kuca u Skorpiji - Mars i Uran
treca kuca - Strelac - Jupiter vladar
cetvrta kuca - Jarac - vladar Saturn
peta kuca - Vodolija - Uran
seta kuca - Ribe - Neptun
sedma kuca - Ovan - Mars
osma kuca - Bik - Venera
deveta kuca - Blizanci - Merkur
deseta kuca - Rak - Mesec
jedanaesta kuca - Lav - Sunce
dnanaesta kuca - Devica - Merkur

Posto ti je Pluton na AC a to znaci da stalno prolazis kroz neke procese transformacije kao licnost, je li ti zivot ispunjen zavrsecima i novim pocecima?

Sea_shell
17-12-2008, 19:22
pročitala sam...kada je kuca prazna, posmatrash gdje su otishli vladari kuca i kakve aspekte prave.

4,5,8,9 su mi prazne tj.bez planeta
Šta znači vladar kuće!ako nema planeta,dali je to znak!
i kako se tumači ako su dva znaka zastupljena u toj kući?

Aida
17-12-2008, 19:40
Svakim znakom vlada neka planeta. U prethodnom postu sam ti napisala koja planeta vlada kojim znakom. Ako nema planeta u nekoj kuci onda gledas u kom znaku pocinje ta kuca i gde je otisao vladar tog znaka. Onda kombinujes pricu. Takodje, ako neka kuca obuhvata dva znaka onda gledas i vladara tog drugog znaka.

Na primer, tebi je peta kuca prazna. Ona pocinje u Vodoliji, posto je njen vladar Uran, gledas gde je on. On je u prvoj kuci u znaku Vage. Peta kuca inace simbolise ljubavi pre braka. Vodolija je nestalan znak, tako da bi se moglo na osnovu toga zakljuciti da se ne vezujes lako, medjutim ljubavne veze su ti jako bitne jer je vladar pete kuce u prvoj kuci, koja govori o tebi licno. To sto je Uran u znaku Vage govori o tome da su ti odnosi sa drugima jako vazni i moguce je da te privlace neobicne osobe, slobodnog duha. takodje gledas i aspekte koje Uran pravi sa ostalim planetama.
Peta kuca ti se nastavlja u Ribama, vladar Neptun. Znaci, tumacis i njega na nacin na koji si opisala i prethodnog vladara.

Sea_shell
20-03-2009, 13:40
oh ja napravila gresku u natalu,sad moram sve iz pocetka...
...navodno,ovo je natal

http://img25.imageshack.us/img25/7821/sea.th.gif (http://img25.imageshack.us/my.php?image=sea.gif)

Malo sam napravila pregled rasporeda planeta po kucama...i poslozila tumacenja...ali sad mi nije jasno sta je "true node" i "chiron"...i u donjem lijevom uglu natala dali su mi to aspekti...u smislu u tacki presjeka!?kvadrat,trigon i sl...malo se teze snalazim...istina...

zabicaa
10-04-2009, 08:16
Evo malo o tvom natalu :)
Ti si lav, podznak vaga, sa Mesecom u vodoliji...
Volis da dominiras, volis komplimente, luksuz, borac si...blage naravi, nisi svadljiva, volis svima da pomazes i cesto krijes svoja prava osecanja, pogovoto u vezi, kako ne bi bila povredjena. Moguce da delujes veoma "opasno" i da ima nesto u tvojim ocima sto te cini neobicnom....da li si visoka?

Tebi su planete mahom oko ASC-a, odnosno na tom delu karte, znaci da si jako usmerena sebi, imas jaku volju, za koju si sama zasluzna, ali kad je rec o emocijama, one su nekako zavisnije od drugih ljudi....kod tebe ipak preovladjuje razum nad emocijama. Veoma si za dom, koji moze biti blizu groblja, ili starackog doma, mozda crkve. Majka je dominantnija u tvom zivotu, vezana si za nju. U ljubavi si promenjiva....brzo se zaljubljujes, ali kad se zaljubis, toj osobi si kao majka, volis da pomazes, intuitivna si, mada i promenjivog raspolozenja. Moguce da su tvoje veze pucale naglo i bez objasnjenja....isto tako, moguce je i da kad se u nekog zaljubis, tesko ides dalje, iako je gotovo. Ljubav ti je veoma bitna, u njoj crpis energiju....
Imas potencijal za rani brak (ne znam da li si bila ili jesi udata) i moguce sa prijateljem....eto toliko za pocetak :)

Sea_shell
05-04-2010, 22:54
Hvala zabicaa...Zanimljivo,hvala ti...

Neke stvari su zaista tačne...da...blage naravi...ali do određenog stepena...nisam svadljiva dok se neko ne posvađa sa mnom...visoka sam...dali djelujem opasno...sumnjam...neobicna sam,to da...imam jaku volju i borbena sam...ipak otac je taj koji je pozitivno dominantan u mom životu,mada mi nedostaje vec 10 godina...kad je ljubav u pitanju...lepeza veza i osjećanja,ali nisam jos uplovila u bracne vode...ljubav mi je bitna ali ako je nemam...pronadjem neku drugu bitnu stvar,ako ne mogu da biram izmislim bitnu stvar...smjeh...ali da teško idem dalje,iako je gotovo...kad je ljubav u pitanju.Nikako da prestanem da volim...jer smisljam opravdanje:volim,...to je tako uzviseno osjecanje bez obzira dali mi je ljubav uzvracena ili ne...

Moje krstarenje po astroloskim pojmovima za početnike se uspješno privelo kraju...pa ću pokušati da stvorim neke slike...samo bih zamolila nekog od vas da mi recimo kompletno opiše jednu kuću...kako treba da se tumači,neka to bude ona sa najmanje aspekata i planeta...mislim da je to 11 -ta i tri aspekta marsa...da bih znala takoreći da "povežem priču u smisleno i zanimljivo tumačenje"...već sam sama pokušala ali povezivanje pojmova mi je za sad slabija strana,posto sam umjetnicki tip...nadam se da cu uz vasu pomoc savladati "tok tumačenja!!!"

jadrankar
06-04-2010, 12:32
sea shell najbolje ces nauciti analizu na svojoj karti jer sebe naj bolje poznajes.moras da znas znacenje svake kuce. zatim znacenje svake planete i u kojim kucama su prirodni vladari.krenes redom .ti si lav znaci osobine lava na te osobine dodajes osobine vage jer ti je vaga asc.dodatnu sliku o tebi dodaje i uran koji ti je u 1 polju.zatim gledas gde ti je otisao vladar asc venera u x pojlu uz sam mc.zatim gledas sunce (tvoje ambicije ,pokretacka energija ) u kojoj je kuci koji je vladar itd.pogledas mesec (tvoja dusa ,osecanja itd)na isti nacin.sliku ces prosiriti ako krenes od vrha 1 polja vladar venera otisao u 10 raka. vrh 2 polja skorpija vladar mars u 11 u devici i pluton u 12 u vagi.i tako redom do 12 polja.aspekti koje ti prave planete su ti u donjem levom uglu.tu imas sunce u opoziciji sa mesecom i opet iz analiziras sve redom.tezi aspekti su ti opozicije i kvadrati ukazuju na teskocu borbu do cilja itd.to ti je za pocetak da se lakse snadjes a vremenom ces citanjem i druzenjem na ovom forumu mnogo nauciti.nadam se da sam ti bila od neke pomoci.

Sea_shell
06-04-2010, 13:25
Hvala Jadranka na ukazanom vremenu...da naučila sam značenja kuća,pa moglo bi se reci i planeta...uz pomoć osoba na forumu i značenje svih aspekata...šta je vrh kuće,stepeni,...te najosnovnije stvari...ukazali su mi na dispozitore...da ja najbolje sebe poznajem i neko moje grubo i uopšteno tumačenje za sada zaista ima uporište u konkretnim stvarima u životu koje su mi se dešavale...to me navelo da malo detaljnije naučim tumačenja a pošto volim psihološka tumačenja...pomislila sam da je tumačenje natala drugih osoba zaista zanimljivo.I svog natala u određenoj mjeri,naravno...

Ono što još nisam shavatila...planete u izgonu i padu...središte i egz. sam shvatila...i postoji još nešto...pošto kuće zauzimaju po dva znaka...onaj u vrhu kuće pretpostavljam da je važniji...a recimo dali je važno na kojem stepenu tog znaka je vrh kuće...to nisam uspjela da pronađem...mada sam na ostalim natalima uočila da neka kuća zauzima recimo čitavih 50 stepeni...a kod mene je to uglavnom 30,35...sitnicama koje su neophodne i važne nikada kraja...negdje sam pročitala da za svaki stepen računamo 7 godina života...i da malom matematičkom računicom možemo odrediti kada će se neki aspekt aktivirati u našem životu...mada je ovo tema za bolje poznavaoce natala...pretpostavljam.

Neka opšta slika koju sam stekla o mom natalu je da preovladavaju kvadrati...sve planete su mi aspektirane,tri retrogradne...chiron,neptun i jupiter...sjeverni čvor u trećoj kući,južni u 9-toj...stelijum u 10 kući...lilit u vodoliji...uz dosta čitanja...naučila sam te prve početničke korake!!!

jadrankar
06-04-2010, 16:02
na ravno da je svaki stepen jako bitan i da svaki ima svoju simboliku.1 je analogan ovnu ,2 veneri itd...pa 13 opet ovnu ,14. veneri itd.kada ti neko polje obuhvata 2 znaka prvi ti je vladar a drugi su vladar.pri analizi gledas oba gde se nalaze i kakve aspekte prave.prvi ti daje pocetnu sliku a drugi kako ce se stvari u daljem zivotu odvijati .

Sea_shell
07-04-2010, 17:25
1 kuca oznacava licnost- u znaku je vage…uran 24 07 u 1 kuci…venera kao dispozitor vage u 10 toj kuci.
Pa zatim skorpija…u prvoj kuci…nema planeta u skorpiji.
2 kuca su finansije...u znaku skorpije....nema planeta…vladar skorpije je uran on je u prvoj kuci...pa se nastavlja druga kuca u strelcu ima planetu neptun 6 55…vladar strelca jupiter u 6 kuci u znaku riba.

Znači tako krećem sa tumačenjem!

jadrankar
08-04-2010, 23:58
ascvaga. / lepa ,sarmantna sanjalacki pogled.veoma pazis na svoj izgled i ponasanje.tebi je potreban muskarac koji ce te voditi i ukoliko si u nekoj vezi gde partner nema inicijativu on te gusi i postajes nezadovoljna.tebi je potreban muskrac koji ce ti dati emotivnu i materijalnu sigurnost.onog koga odaberes na vest i suptilan nacin uspeces da ga navedes na takav put da on u stvari shvati sta je to sto te cini zadovoljnom i to ce ti i pruziti.cista ljubav nezni poljupci i mnogo romantike to je ono sto te cini zadovoljnom zbog urana u prvoj kuci ti iznad svega volis slobodu.tvojim prijateljima nije nekad jasno tvoje ponasanje.tvoja najveca draz je u osvajanju partnera .nakon osvajanja ti vrlo brzo gubis interesovanje.naglo ulazis u veze ali isto tako naglo i izlazis l.volis da ostavljas utisak fatalne osobe .tvoj stil oblacenja moze i da stvori ljudima takvu slikuo tebi.mozda je to garderoba koja naglasava liniju tvog tela stiklice zaniosan parfem i start.ako i nije taj stil oblacenja u svakom slucaju magnetski privlacis osobe i imas naglasenu sexualnost. e sad ides dalje.vladar tvog 1 polja venera je i vladar 8 kuce koja je u biku .vladar 8 kuce u biku je povoljan pokazatelj za dobro nasledstvo ili da je partner imucan i da od njega dolazi novac.ukazuje i na operaciju krajnika ili grlica materice.vladar venera nalazi se u raku u x na mc.privlaci te sou biznis,moda umetnost..veoma ozbiljno gradis svoju karijeru.ambiciozna si i imaces pomoc drugih ljudi.moze se desiti da ti jedan od roditelja pruza profesionalnu podrsku.sa venerom u x moze se desiti da u brak udjes zbog statusa a ne zbog ljubavi.konjukcija venere sa saturnom ukazuje da je mozda 1 od roditelja bio isuvise strog i da nisi imala dovoljno ljubavi pa se zbog toga bojis bliskih veza.imas veliku potrebu za sigurnoscu koju cesto tradis u partneru i moze se dogoditi da bude stariji i da mu to nije 1 bracno iskustvo. tvoja venera u raku bi trebala da nam ukazeda te je lako povrediti i da to prikrivas zauzetoscu drugim stvarima ili se pravis da ti nije stalo.dom i porodica su ti jako bitni.mastas o idealnoj ljubavi .ljubavne rane lecis u sebi a prva ljubav je vecno u tebi.e ,a sad ti nastavi dalje ili probaj da opises 1 pole na svoj nacin.pozdrav.

Sea_shell
10-04-2010, 14:55
To je samo moja prva kuca...da znas ostala sam bez rijeci...sta sve moze da se zakljuci samo na osnovu prve kuce...Istina poslednjih godina sva su vrata zatvorena: prijateljstvo,ljubav,posao,novac,...neharmonija u domu...ali istrajavam!!! bas sam gledala tumacenja stepeni,pa sam shvatila da planete na 4 tom stepenu mozda imaju neku vezu s tim...mars i pluton...

jadrankar
10-04-2010, 15:43
ne mozes verovati sta sve moze da se vidi i nauci.vremeno ces i nauciti i videti.

stepeni zodijaka su tek posebna prica .ima ih 360 i svaki od njih ima svoju simboliku.za tumacenje neke planete osim znaka i polja vrlo bitno je i na kom stepenu sa nalazi .