Mo 0 Sa [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 0 Sa

princgora
09-11-2006, 22:38
Citala sam da ovaj aspekt oznacava jaku karmu,teske bolesti majke ili los odnos s majkom,tezak zivot majke,siromastvo i jos puno tuznih i crnih stvari medju kojima je npr.i teska bolest/rak zuci ili creva .
Kod mene je ovaj aspekt doneo do zahladjenja odnosa sa majkom.I jos sve to u devici u sedmoj kuci.I jeste,dosta javno i vidno.I jeste,majka je imala tezak zivot.

Vojvotkinja
09-11-2006, 22:45
Koliko ja znam on nije precizirao koji tachno aspekt to oznachava -'Beskrajna astrosimbolika', jer su tu josh MO 90 SA i MO 180 SA.Zato sam se ja prilichno prepala da necu imati djece bash zbog tog njegovog pojashnjenja, jer ne znam na koji se aspekt konkretno odnosi.Za ovo ostalo, tj loshe aspekte medju ove dvije planete dala sam u postu mo90sa (moje vidjenje)..

princgora
09-11-2006, 23:16
Milekic kaze da u dobre spadaju trigon i sekstil,pa iz toga proiziazi da su konjukcija,kvadrat i opozicija losi.
Imsiragic nedvosmisleno tvrdi da u lose spada i konjukcija.Ja bih volela da je drugacije.:)

Imam mladjeg brata andjela sa velikim A.I tacno je da je on medijator.Imam i SoOSa,sa ocem je stvar jos gora.Mada,moram da priznam da je ipak mnogo bolje nego sto je bilo.:)
Hvala Bamby.:4kiss:

Sta mislite,prvi aspekt koji moj Mesec pravi je sa Suncem konjukcija,a ovaj sa Sa je iza,tj.separacioni.To moze da znaci da se on uglavnom tice moje majke i njenog teskog prvog dela zivota,a ne mene kao buduce majke i supruge?
A to takodje moze da znaci da cu kasnije postati majka,zar ne?A posto jos nisam ,to moze da olaksa onaj deo o kamenu na srcu.
Da li mislite da je sa godinama lakse ili je ovaj aspekt intenzivniji?
Molim Vas da prokomentarisete.:)

Skorpija
10-12-2006, 21:55
princic,ja mislim da je aspekt intenzivniji u prvom delu zivotu,a da kasnije "popusta",jer ipak je saturn spor,ali siguran,sto bi znacilo-prvo nas malo muci da nas nauci:)
to je moje misljenje,ako gresim,vec ce me neko ispraviti

destiny
11-12-2006, 19:45
princic, moram i ja da se prikljucim na komentare za ovaj SA0MO, pazi ovako: ovaj aspekt govori i o tvom distanciranju, dozi pesimizma kad je partner u pitanju, nepoverljiva si, ne verujes da on moze biti tako dobar, a vasa veza tako da funkcionise, nego ti to vise gledas da bude kako treba, po PS-u, a ne onako kako se stvarno oseca, ti jesi jako iskrena i istrajna u svojim osecanjima, ali nikad se ne upustas stvarno u igru...ako si zaboravila tebi je Fortuna na AC-u, a Lilith na DC-u, dok je Vertex na Regulusu (u toj istoj sedmoj kuci), sto mogu to malko popraviti, no da se vratim na sam aspekt, ako se toj konjukciji pridruzi i Sunce, vidimo koliko si zeljna i voljna da uspes u necemu (i istrajna), ali koliko zahtevas perfekciju od sebe na prvom mestu, a onda i od partnera; Devica daje veliku dozu kritike, a ako tome dodamo ovu konjukciju, jasno je koliko je nekome tesko da ti se priblizi stvarno...to moze samo ako si ti NAJPRE apsolutno sigurna u sebe, 100%!!! eto ti...ali uspece taj tvoj PRINC (i iz nick-a i iz zivota) da pobedi to...a za klince ti moras raditi na sebi i biti spremna i fizicki (MA) i psihicki (NE)...ajde, znam i verujem...

jub,jub,jub:4kiss:

mandrak-21
30-03-2007, 17:51
Milekic kaze da u dobre spadaju trigon i sekstil,pa iz toga proiziazi da su konjukcija,kvadrat i opozicija losi.
Imsiragic nedvosmisleno tvrdi da u lose spada i konjukcija.Ja bih volela da je drugacije.:)
Dragamoja saturn ipak vlada tvojim natalom i malo je meksi kad smo mi sa jarcem na asc.u pitanju:)

Merkur
25-05-2007, 12:34
Sta mislite,prvi aspekt koji moj Mesec pravi je sa Suncem konjukcija,a ovaj sa Sa je iza,tj.separacioni.To moze da znaci da se on uglavnom tice moje majke i njenog teskog prvog dela zivota,a ne mene kao buduce majke i supruge?
A to takodje moze da znaci da cu kasnije postati majka,zar ne?A posto jos nisam ,to moze da olaksa onaj deo o kamenu na srcu.
Da li mislite da je sa godinama lakse ili je ovaj aspekt intenzivniji?
Molim Vas da prokomentarisete.:)
Hmmm, ja imam malo drugaciji opis tog aspekta.

SA0MO

Ova konjukcija naglasava vasu vrednocu, pronicljivost, tajanstvenost i sklonost seti. Tesko poklanjate bilo sta. Nedostaje vam samopouzdanje i verujete da vam je jedan roditelj, a mozda cak i oboje, posvecivalo nedovoljno ljubavi i neznosti. Sa zreloscu postajete svesni sopstvene vrednosti i sticete emocionalnu ispunjenost. Emocionalni poremecaji i frustracije kod vas se mogu manifestovati i u fizickom vidu - kao ciste, giht ili artritis - ukoliko ne budete kadri da kontrolisete ovaj aspekt.
Glumica Rozalind Rasel

Scarlet
25-05-2007, 13:47
Slažem se da spada u teže aspekte, kao i Sunce-Saturn u lošijoj varijanti.
Ne bih baš tvrdila da je a priori najteži jer sve zavisi od ostalih aspekata i dispozicije.

Nije dobar za zdravlje, to definitivno - pre svega za znak u kome se nalazi odnosno taj deo tela je ugrožen ili u najmanju ruku osetljiv.
Daje sklonost ka melanholiji, depresiji, i često neke teške okolnosti u životu - ako ne to, onda svakako subjektivno težak doživljaj mnogih stvari i dešavanja.

Treba gledati koja planeta dobro aspektuje ovu konjunkciju pa je tu izlaz, i naravno dipoziciju. U relativno dobroj varijanti, a i inače često može dati osobu koja ima jaku potrebu da se dokaže i time kompenzuje svoje nedostatke.

Santijen
27-05-2007, 21:25
Ja imam ovo

Kontakti Mesec Saturn

Porodica cesto ne moze pruziti nista vise od forme.Roditelji cesto nesvesno predstavljaju detetu teret ili razocarenje.(pogotovo Majka) Uspomene iz detinjstva su cesto neprijatne, dete ubijano u pojam.
Lose zdravlje, sklonost hronicnim bolestima(konjukcija) Nemogucnost ispoljavanja emocija kroz uobicajene kanale, kratak spoj i udaraju u telo.Bolesti kontakta SA i MO su cesto simbol frustriranih osecanja osobe koja se zbog svog porekla,osecanja duznosti i straha od odbijanjaili ponizenja, nece otvoreno i spontano izrazavati.Nose beleg emocionalne skrtosti, kao posledicu dugotrajnog ucenja da se kontrolisu osecanja.Pojedinac ovde moze izgledati hladno i efikasno sto moze biti samo maska. Niko nije vican kao saturn zamenama vrednosti.
Zena sa ovim aspektom mora stvoriti sopstveni psihicki "prostor"i otkriti svoju zenstvenost bez vezivanja za majcin lik i ulogu.
Ovaj aspekt se cesto povezuje sa Jungovim izrazom "kompleks majke"
Obe krajnosti- i pretetrano instiktivna zena kojoj su jedine funkcije radjanje dece i kuhanje- i preterano agresivna zena koja se odrice svog materinstva, vezane su za ideju o kompleksu majke.tj za aspekt SAiMO
Ima razlicito znacenje za muskarca i za zenu ali u sustini nudi mogucnost emocionalne slobode.

princgora
29-05-2007, 20:01
Ja imam ovo

Kontakti Mesec Saturn.....
Odlican tekst,i veoma poucan.Doduse,govori samo o losoj strani ovog aspekta.Svaki aspekt ima i dobre i lose strane i ono sudbinicino tumacenje je zato potpuniji.Dakle,ovo moze da oznacava mnogo stvari,npr,da imam crnog psa,jer mi je mo vladar 6,i da imam staru i bolesljivu sluzavku,jer 6 polje oznacava i nama potcinjene .Ovo govorim iz svog primera,a simbolika je stvarno beskrajna.Da dodam da se iz ovoga vidi da su mi omiljene boje crna i bela,i da se bavim kristalima,npr.

Santijen
29-05-2007, 23:29
@ princgora
Ovo je jedan suzeni tekst iz jedne knjige, primetices na kraju da aspekt nudi mogucnost emocionalne nezavisnosti, znaci u neku ruku savrsenastvo koje se retko nalazi kad je kontrola nasih emocija u pitanju...

princgora
30-05-2007, 15:24
@ princgora
Ovo je jedan suzeni tekst iz jedne knjige, primetices na kraju da aspekt nudi mogucnost emocionalne nezavisnosti, znaci u neku ruku savrsenastvo koje se retko nalazi kad je kontrola nasih emocija u pitanju...
Santijen,
Hvala na tekstu i ulozenom trudu.Samo sam prokomentarisala.Jeste kontrola koja se retko nalazi.
Puno pozdrava:):):)

Scarlet
31-05-2007, 09:58
da ponovim ...

U relativno dobroj varijanti, a i inače često može dati osobu koja ima jaku potrebu da se dokaže i time kompenzuje svoje nedostatke.

aspekt nudi mogucnost emocionalne nezavisnosti, znaci u neku ruku savrsenastvo koje se retko nalazi kad je kontrola nasih emocija u pitanju...

Ja sam zapravo na to mislila i to je potpuno tačno, mada ni ono o dokazivanju sebe nije neuobičajeno.
Ovo je aspekat hladnokrvnosti.
:rolleyes:

lilka
04-10-2007, 22:50
Ovo me bas rastuzuje. Sin SAr u Biku 0 moj MO .

princgora
04-10-2007, 22:56
Ovo me bas rastuzuje. Sin SAr u Biku 0 moj MO .
Nemoj da te rastuzuje,tezak je aspekt ali je zapravo dobar,procitaj ponovo i videces.Ja ga imam i veoma sam uspesna i znam da ukrotim svoje emocije...:)Mislim da se kod mene vise odnosio na majku,separacioni je ,jer je ona zivela tesko u jednom periodu zivota,a ti pogledaj kakav je u karti tvog sina.
Aspekt istrgnut iz natala sam po sebi je kao prazna cinija za voce,nema svoju svrhu i ne moze da objasni svoju prazninu,tako da u sklopu celine ima mnogo vise smisla.:)

lilka
04-10-2007, 23:06
U pravu si. Jos sve to kvadrat Uran r u 4. Pa sve vuce svoje. Svakako mu nije lako .

Scarlet
04-10-2007, 23:12
Čekaj, ja sam iz prvog posta razumela da je njegov Saturn u konjunkciji s tvojim Mesecom ... ? Ili on ima Mesec-Saturn u konjunkciji, kvadrat Uran u natalu ?

lilka
04-10-2007, 23:16
Zapetljala sam. Gledam sinatriju, pa me ovaj aspekat zabriinuo. Njegov SAr0 moj MO na DC ,a povezala sam usput i retro SA sa Uranom retro u 4 u njegovom natalu.

Scarlet
04-10-2007, 23:30
Ni u sinastriji to nije lak aspekat, pre svega za onog čiji je Mesec u pitanju.

astra
31-01-2008, 10:31
moj sin u natalu ima ovaj t e s k i aspekt, MO na 2 st.Lava 2 k(vl.2 u 2k.). i Sa 5st.lava 3k(vl.3 u 12K.),i sve ovo 90 od Me vl.Asc iz11k.,+ Sa90So/jedino ovu konj.dobro aspektuje Ve 120 iz 11k na 0Ovna a disp.u 1 kuci i....ako sam to ja kroz ovaj asp.i ako ovo oznacava moj tezak zivot i bolest onda bi trebalo da i natali od druge dece to potvrdjuju zar ne(sto nije slucaj u mom pr.)..ali opet ako gledam sve nesto oko novca Mo na 2 st(BIk-novac) 2k(opet novac) 0 Sa na 5st-3k(Lav) teskoce sa sticanjem novca jedino samodisciplinom i teskim radom ,stisnute kontrolisane emocije..sta jos ..izgleda starije i ozbiljnije nego sto jeste (ovo tacno)..:confused:

mace
31-01-2008, 10:46
:eek: ne znam da li se moja konjukcija od14s separaciono moze uzeti u obzir jer je siroka, ali me brine u svakom slucaju jer je u 8 polju u biku :confused:

TrilianSi
31-01-2008, 14:25
14* je veoma veliki orbis i ne uzima se u obzir nikako ;)

Andreina
22-03-2008, 23:44
Saturn je vecini planeta lose drustvo, a Mjesecu ponajvise. Taj osjetljivi planet bit ce uvelike ogranicen Saturnovim utjecajem. Kod osoba s tom konjukcijom emotivni zivot bit ce prepun razocarenja, a bolna iskustva natjerat ce ih da skrivaju osjecaje strepeci od novih padova. Depresija i malodusnost ce biti cesti, a s vremenom ce rasti i nepovjerenje prema drugima, skrtost i osvetoljubivost. Taj aspekt moze inicirati razne kronicne bolesti, kao i udaljivanja i gubitke dragih osoba. Kod jacih karaktera bit ce potencirani izdrzljivost i samokontrola, a osjecajni porazi lijecit ce se profesionalnim pobjedama. Od velike je vaznosti u kojem se zodijackom znaku nalazi ta konjukcija, no najgore ce proci oni osjetljivi, kao sto su vodeni Rak, Skorpion i Ribe.

(odlomak iz casopisa "Astromagazin")

yoohoo
30-03-2009, 09:30
Mislim da mi je sada jasno zashto moj ljubavni zhivot nikako ne funkcionishe :) Nemam ni jednu jedinu normalnu vezu kojom se mogu pohvaliti. Kod mene ovaj aspekat opisuje i buduceg muzha jer mi je mesec vladar 7. polja, dok bi Saturn valjda govorio o tome da je on stariji od mene (ne svidja mi se to uopshte ako je u pitanju veca razlika), medjutim jedna zhena mi je rekla da kod mene veza da bi uspela mora biti potpis (brak) zbog samog Saturna... Nadam se da ima smisla ono da se ovaj aspekat ispoljava tako shto nas uchi u mladosti i da kasnije popushta jer mislim da je vreme da i ja malo budem emotivno ispunjena :)

Angliana75
15-04-2009, 20:00
interesantni postovi na ovoj temi...sve sam ih procitala i zaista je tacno...naime radi se o coveku kojem je zena umrla tacno onda kad je progres. PL dosao u konjukciju sa natal. VE u 8.polju=smrt a doduse i natal PL je tu u konjukciji u 8.polju,tako da mu je to rodjenjem i njegovim natalom odredjeno da ce izgubiti zenu ,DSC mu je u Raku,a vladar MO 0 SA i sve to u Skorpiji=opasnost...a i vrh DSC je na 20 step=Skorpija=opasnost ..a natal. MO radi 90 sa natal. i progres. PL :( a i SA mu radi 90 sa PL...
i jos jedan jasan podatak je ukazivao na smrt njegove zene...tranz. SA je prelazio tada njegov natal. JMC a direk. SA i direk.MO su uveliko bili u 12.natal. polju a tranz. Chiron je prelazio preko njih...i zaista zena mu je umrla u bolnici od raka ... :(

astrologija se i ovaj put pokazala tacnim ...nazalost :(

ibis
16-04-2009, 02:09
Mislim da mi je sada jasno zashto moj ljubavni zhivot nikako ne funkcionishe :) Nemam ni jednu jedinu normalnu vezu kojom se mogu pohvaliti. Kod mene ovaj aspekat opisuje i buduceg muzha jer mi je mesec vladar 7. polja, dok bi Saturn valjda govorio o tome da je on stariji od mene (ne svidja mi se to uopshte ako je u pitanju veca razlika), medjutim jedna zhena mi je rekla da kod mene veza da bi uspela mora biti potpis (brak) zbog samog Saturna... Nadam se da ima smisla ono da se ovaj aspekat ispoljava tako shto nas uchi u mladosti i da kasnije popushta jer mislim da je vreme da i ja malo budem emotivno ispunjena :)

pa ovde si taj Sa ti...vladalac prve i sedme u konjunkciji pa to nije lose, kao da cete bez obzira koliko ste razliciti imati zajednicke zivotne ciljeve...i zajedno ih ostvarivati...mogu lako biti i poslovni ciljevi...i rekla bih da ces ti biti starija, ili bar zrelija...

cofi89
27-05-2009, 21:25
pa ovde si taj Sa ti...vladalac prve i sedme u konjunkciji pa to nije lose, kao da cete bez obzira koliko ste razliciti imati zajednicke zivotne ciljeve...i zajedno ih ostvarivati...mogu lako biti i poslovni ciljevi...i rekla bih da ces ti biti starija, ili bar zrelija...

Ibis, zamolio bih te ako mozes ovo da mi malo blize pojasnis. Ne mogu nikako da povezem sta konkretno znaci u mom slucaju.
1. Sta menja to sto je aspekt u 12-oj kuci
2. I da li je mozda manji los uticaj aspekta, posto je Sa u svom sedistu? :o :confused:

Hvala unapred!!! POZZZZZ

Angliana75
27-05-2009, 23:47
Ovo je aspekat hladnokrvnosti.
:rolleyes:

moj bivsi muz ima taj aspekt u ovnu i to u 5.polju...izuzetno covek izrazava svoju ljubav...ne samo prema majci,ocu,sestrama,rodbini nego narocito prema svom detetu a ...i prema meni....s godinama =SA je osetio jaku ljubav prema meni..sto je i priznao i to javno! znaci ne stidi se toga...a kad je bio mladji izrazavao je tu hladnokrvnost ...prema meni :( ..prema ostalima sto sam nabrojala nikad nije...

skorpijica
10-02-2010, 11:25
evo meni jos jednog objasnjenja zasto sam opet bolesljiva.......u solaru mesec pravi konjukciju sa mojim natalnim saturnom i usput pravi 90 sa mojim natalnim mesecom ...........zdravlje katastrofa uz to dodje i lose raspolozenje

Kris
27-06-2012, 23:21
Moj dečko je ponosni vlasnik ovog aspekta, mesec mu je u konjukciji sa saturnom i uranom, a sve se to odigrava u 8. kuci u strelcu. Njegova majka nije imala težak život, naime jedinica je i čitav život njoj drugi ugađaju, mada koliko sam skontala ona doživljava stvari dramatično i večito je bolešljiva i fali joj nešto. Negde sam pročitala da ovaj aspekt donosi situacije "kako mama kaže" i posle kad sam vratila film unazad zaista sam skontala da žena trpa nos gde mu nije mesto, zove ga 100 puta dnevno za razne gluposti, odlučuje gde ćemo na more itd.

Kris
28-06-2012, 17:54
Kris kod muskaraca,imali oni ovaj aspekat ili ne,ko njih je uvek "kako mama kaze".:D Valjda je to prirodno,jer mama ga je rodila,gajila,tu je ceo zivot sa njima,a mi smo uglavnom tu u prolazui i ako nismo mi tu pored njih-bice neka druga..:) ;)

Sto se tice MO0Sa u sinastriji imala sam ga,jeste prenapet aspekat i tezak za vlasnika Meseca,a i prijateljica ima to duplo,pa znam kako odnos moze da bude komplikovan bez razloga....:(

Heh, da, znam da je tako, nego je to ovde možda na gluplji način izraženije :)

Hm,a za sinastriju što se tiče tog duplog aspekta, imala sam slučaj gde nije bilo dovoljno što uzajamno saturni štete mesecima, već i marsovi, pa zatim marsovi u kvadratu, pa saturni u konjukciji, pa ve90pl, a uz sve to mo0mo pa se ti otkači ako možeš iako je teško i loše da ne može biti gore :confused:

Kris
02-07-2012, 22:56
Meni ne smeta kada neko ima MO0Sa i ako je takav muskarac patoloski vezan za svoju majku.:)
Jer ako ne postuje svoju majku,kako ce tek tebe...?;)

Jeste, to je živa istina, i ja tako razmisljam, tj. uradim takvu komparaciju, ali nakon što već pobenavim zbog neke gluposti :)

ginger
22-09-2012, 01:57
jel znate kako bi se takva konjunkcija ponašala u ribama? mislim da je osoba jako zakočena i puna strahova kada su žene u pitanju.

More
22-09-2012, 08:40
Mo0Sa u 7.kuci aplikacija...Mo vladar 5, u svim vezama koliko god da sam srecna i ispunjena ne ocekujem ''srecan kraj'', uvijek imam potajni strah da nece sve biti kako treba, prosto nisam mirna i prepustena, ne umijem da uzivam,stalno nesto brinem i preispitujem. Neko mi nekad rece da mi je potomstvo upitno zbog ''ostecenog Mo'' i to je jedino sto me brine.

yoohoo
22-09-2012, 09:05
Brines i analiziras zbog Mo u Devici a ne zbog aspekta Mo0Sa. Obicno daje da se kasnije ostvaris kao majka, no ne mora nuzno da znaci. Ja imam ovaj aspekt na spaljenom putu i nisam jos rodila a imam skoro 29 godina. Dve drugarice koje imaju isti polozaj ove konj kao ja u skorpiji - jedna je rodila sad znaci u 28/29 godini, druga je htela vrlo mlada sa 22 cini mi se da radja pa je imala spontani, tesko ostala uopste trudna pa se napatila i sad sa vestackom oplodnjom al konacno je zatrudnela i evo gura vec 6 mesec. No njoj je Sa tranzitirao 5 poljem u doba kada je ona pokusavala i evo dok ga nije napustio nije zatrudnela.
Kako si osetila prelazak Sa preko ove konj?

More
22-09-2012, 09:28
Prelazak SA donio mi ljubav sa velik LJ. :)
Ni ja nisam rodila, imam 32 very soon. Nadam se da je to simbolika, to cekanje i da nece bit vecih problema. :)

yoohoo
22-09-2012, 09:32
Prelazak SA donio mi ljubav sa velik LJ. :)
Ni ja nisam rodila, imam 32 very soon. Nadam se da je to simbolika, to cekanje i da nece bit vecih problema. :)

Naravno da ces roditi, nemoj da te to opterecuje :)
Ako su rodile njih dve kojima je Mo jos i na spaljenom putu, ne vidim sto ne bi ti... samo eto u malo kasnijim godinama kao sto rekoh, a to moze biti vec sada.
E pa i mene to ceka uskoro, ujedno sade sati i saturnov povratak, na koje svi kukaju nesto a ja ocekujem neke lepe stvari da mi se dese, ja sam optimista :)

Lyra
22-09-2012, 10:49
...
E pa i mene to ceka uskoro, ujedno sade sati i saturnov povratak, na koje svi kukaju nesto a ja ocekujem neke lepe stvari da mi se dese, ja sam optimista :)
Pa bit će ti blaže jer si Jarčica. I ja očekujem da će ti prilikom povratka donijeti jako bitne stvari.

yoohoo
22-09-2012, 11:03
Pa bit će ti blaže jer si Jarčica. I ja očekujem da će ti prilikom povratka donijeti jako bitne stvari.

Da i ja mislim, ocekujem dobre stvari no ja sam strelac, sta drugo da ocekujem nego dobro :) Videcemo...

swana
09-02-2013, 19:52
Kako se manifestira Mo0Sa ako je Mo na kraju Bika, a Sa na početku Blizanaca? Trebalo bi biti nešto drukčije nego da su u istom znaku, zar ne?

Riječ je o muškoj osobi, a Mo i Sa još i primaju opoziciju od Ju i Ne.

ljubic bejbic
22-07-2013, 21:40
Citala sam da ovaj aspekt oznacava jaku karmu,teske bolesti majke ili los odnos s majkom,tezak zivot majke,siromastvo i jos puno tuznih i crnih stvari medju kojima je npr.i teska bolest/rak zuci ili creva .
Kod mene je ovaj aspekt doneo do zahladjenja odnosa sa majkom.I jos sve to u devici u sedmoj kuci.I jeste,dosta javno i vidno.I jeste,majka je imala tezak zivot.

Ovaj aspekt ima jedna meni bliska osoba.Sve ovo gore navedeno tacno,da ne kazem od reci do reci.Decko ima Sa con Mo u cetvrtoj kuci u vodoliji.Tezak odnos sa majkom,zene u porodici umrle od raka ,i majka takodje bolesna.Takodje siromastvo,emotivna distanciranost,strahovi,depresija,socijalna fobija.Najvise voli usamljenost.Tesko bre,mnogo tesko,ne zna se kome je tezi taj njegov aspekt dal njemu il ukucanima njegovim.
I NA ZALOST OVO..Porodica cesto ne moze pruziti nista vise od forme.Roditelji cesto nesvesno predstavljaju detetu teret ili razocarenje.(pogotovo Majka) Uspomene iz detinjstva su cesto neprijatne, dete ubijano u pojam.

ginger
29-07-2013, 00:47
ovaj jedan što ga ja znam, a ima to, kao da sam sebe kažnjava kada su ženske u pitanju. oženio se za neku koju poznaje ne predugo, samo da nije sam, a pati za jednom osobom duže vrijeme i neće da se otvori sam prema sebi i da stavi karte na stol, da riješi na čemu je i kako će dalje. i naravno da pristupi toj osobi i razriješi i pokrene situaciju u svoju korist.
hoću reći to- taj čovjek kao da uživa samoga sebe mučiti. kao da si zabranjuje da mu se dogodi nešto lijepo u životu. on je naučen da mora patiti i samo maštati o nečemu što mu je pred nosom. to nešto on tjera dalje od sebe i ne želi si priuštiti jer- ljepota je u nedostižnome.
on natjera pojedine ljude oko sebe svojim (nesvjesnim) ponašanjem da ga oni u konačnici ostave i/ili izvrijeđaju.
sadistički aspekt.

sad dok ovo pišem pada mi na pamet sve vezano za saturna- suzdržavanje-
pada mi na pamet aspekt venere/saturna. razlika između Ve/Sa i Mo/Sa jest u tome da je osoba sa Mo/Sa naučila u djetinjstvu da mora imati distancu od svojih emocija. venera/Sa voli ozbiljno, nezna koketirat, fali joj spontanosti. mjesec je ipak intimnija planeta. i zato je problem složeniji, korjenitiji, bazni.

na kraju krajeva, tu nije ni majka kriva, ni porodica, ni nijedna ženska osoba. to je tako moralo biti, duša mora proć tu lekciju u ovom životu.

euroneuro
29-07-2013, 01:22
ovaj jedan što ga ja znam, a ima to, kao da sam sebe kažnjava kada su ženske u pitanju. oženio se za neku koju poznaje ne predugo, samo da nije sam, a pati za jednom osobom duže vrijeme i neće da se otvori sam prema sebi i da stavi karte na stol, da riješi na čemu je i kako će dalje. i naravno da pristupi toj osobi i razriješi i pokrene situaciju u svoju korist.
hoću reći to- taj čovjek kao da uživa samoga sebe mučiti. kao da si zabranjuje da mu se dogodi nešto lijepo u životu. on je naučen da mora patiti i samo maštati o nečemu što mu je pred nosom. to nešto on tjera dalje od sebe i ne želi si priuštiti jer- ljepota je u nedostižnome.
on natjera pojedine ljude oko sebe svojim (nesvjesnim) ponašanjem da ga oni u konačnici ostave i/ili izvrijeđaju.
sadistički aspekt.

sad dok ovo pišem pada mi na pamet sve vezano za saturna- suzdržavanje-
pada mi na pamet aspekt venere/saturna. razlika između Ve/Sa i Mo/Sa jest u tome da je osoba sa Mo/Sa naučila u djetinjstvu da mora imati distancu od svojih emocija. venera/Sa voli ozbiljno, nezna koketirat, fali joj spontanosti. mjesec je ipak intimnija planeta. i zato je problem složeniji, korjenitiji, bazni.

na kraju krajeva, tu nije ni majka kriva, ni porodica, ni nijedna ženska osoba. to je tako moralo biti, duša mora proć tu lekciju u ovom životu.

Odmah si u prvoj recenici ovoga aspekta promasila samu sustinu njegovog znacenja.SA0MO je upravo aspekt samodovoljnosti i upravo kontra od toga da osoba zeli po svaku cijenu da ima nekoga pa da se ponasa po sistemu daj sta das.Sam imam taj aspekt i ako sam se u zivotu drzao necega to je uvijek bila ona deviza "bolje sam nego sa svakim"Upravo Saturn pored Mjeseca osobi(muskarcu) koji ga ima daje da postavlja visoke ambicije(SAturn) i pri izboru zene(Mjesec)
Mislis da je George Cloney birao zene tek tako da nebi bio sam ili neki drugi likovi da ih sada ne nabrajam.
Ovo za tezak zivot majke je takodjer stereotipna nebuloza.Vec sam pisao da sam izgubio skoro sve clanove obitelji,samo mi se jedino majci nikada lose nista nije desilo,i imala je savsim pristojan zivot(ima ga i sad hvala Bogu)
Oni koji prolaze "tesku" skolu SAturna mogu da je prozale u jednom periodu,nikada citav zivot.

aldebaran
29-07-2013, 01:33
Odmah si u prvoj recenici ovoga aspekta promasila samu sustinu njegovog znacenja.SA0MO je upravo aspekt samodovoljnosti i upravo kontra od toga da osoba zeli po svaku cijenu da ima nekoga pa da se ponasa po sistemu daj sta das.Sam imam taj aspekt i ako sam se u zivotu drzao necega to je uvijek bila ona deviza "bolje sam nego sa svakim"Upravo Saturn pored Mjeseca osobi(muskarcu) koji ga ima daje da postavlja visoke ambicije(SAturn) i pri izboru zene(Mjesec)
Mislis da je George Cloney birao zene tek tako da nebi bio sam ili neki drugi likovi da ih sada ne nabrajam.
Ovo za tezak zivot majke je takodjer stereotipna nebuloza.Vec sam pisao da sam izgubio skoro sve clanove obitelji,samo mi se jedino majci nikada lose nista nije desilo,i imala je savsim pristojan zivot(ima ga i sad hvala Bogu)
Oni koji prolaze "tesku" skolu SAturna mogu da je prozale u jednom periodu,nikada citav zivot.

Ovo važi i za So0Sa u ženskoj karti...

ginger
29-07-2013, 01:45

osoba o kojoj sam pisala mi je sama ispričala svoju situaciju. toliko od mene. laka ti noć.;)

euroneuro
29-07-2013, 01:51
osoba o kojoj sam pisala mi je sama ispričala svoju situaciju. toliko od mene. laka ti noć.;)

Osoba koja ti se pozalila vjerovatno u karti ima nekih drugih aspekata koji su prouzrokovali takav odnos prema zenama(tu vrstu slabosti),to sigurno nema veze sa Sa0Mo.Laku noc i tebi;)

ginger
29-07-2013, 10:04
naravno. ne možeš nikad secirat jedan aspekt i tumačit ga samoga za sebe. kod njega je taj Mo0Sa u ribama
ali mislim i to i da je prisutna velika doza inata u cijeloj toj priči

a majka mu je umrla kad je bio dosta mlad

Malefik
28-03-2014, 11:11
Jedino ko je ovde nesto smisleno napisao, to je Euro.

Evo jos neke osobe sa ovim aspektom - Swami Vivekenanda(ima ih jos, al zaboravih ko), Tito, Ratko Mladic, Dejvid Bouvi, Ajrton Sena, Dzordz Kluni, Hoze Murinjo, Salvatore Djulijano, Silvio Berluskoni

alea
04-04-2014, 20:01
Nikada aspekt svetla zivota sa melefikom ne moze biti preterano srecan.

Kada se uzme samo osnovna simbolika vidi se koliko razlike ima medju ovim planetama. MO je nocna, planeta nocne sekte, koja uziva kada je ispod horizonta, jer on je vidljiv samo onda kada SO ne sija, MO je vlazna planeta. Za razliku od njega, SA je dnevna planeta, zajedno sa JU i SO, i on uziva kada je iznad horizonta, zajedno sa SO u dnevnim kartama.

U nocnim rodjenjima, SA je jos opasniji, kao sto je MA opasniji u dnevnim rodjenjima ( jer su to suprotne sekte) pa je SA u nocnom rodjenju jos suvlji i hladniji jer mu nedostaje toplote i svetlosti, on je bukvalno kao santa leda...

SA i MO su potpuna opozicija, nemaju nikakve veze jedan sa drugim,niti ikakvog razumevanja. Ali posto je SA daleko jaci, jer je inferiorna planeta, on odnosi pobedu u ovom aspektu. U svom delu Carmen Astrologicum Dorotej za ovaj aspekt pise:

On i njegova majka ce biti bolesni i on ce izgubiti njeno vlasnistvo. Ako je MO u rastu, dnevno rodjenje, benefici aspektuju tada ce to ukloniti zlo. Ako je nocna karta, i MO je u opadanju, tada je sve jos gore, cak i ukoliko postoji aspekt JU i VE.

SA u nocnoj karti ume da bude jako, jako tezak...

Ljudi sa aspektom MO0SA umeju da budu vrlo cudljivi, nemaju poverenje u svet oko sebe pa umeju da budu jako teski, jer su vrlo skepticni, nepoverljivi, sto sve potice iz straha od odbacivanja i neprihvatanja. Skloni su kompenzaciji i nadkompenzaciji, cak i racionalizovanju, sto sve u sustini potice iz nemogucnosti da se jednostavno opuste i uzivaju.

Slazem se da imaju jako velika ocekivanja od drugih, ali, tolike razlicitosti u ponasanju i jesu posledica uticaja SA koji je najveci glumac u horoskopu i koji ce staviti svaku mogucu masku kako je kada potrebno da bi dobio ono sto zeli...

Cesto, ali jako cesto ako u porodici ima dvoje dece, ono koje ima SA0MO bice na neki nacin manje voljeno, iako postoji velika verovatnoca da ce bas to dete mnogo vise da se zrtvuje za porodicu, ali ce porodica za njega mnogo manje brinuti...SA je znak neravnoteze i razlike, ili u godinama, ili statusu, ili emocijama...sretala sam najrazlicitije ljude sa ovim aspektom, pa imam i jedan primer coveka sa SA0MO u Ovnu i VE u Ribama. Taj SA0MO je opisao i njegovo poreklo, poticao je sa sela iz tipicne seoske kuce i domacinstva a uvek je bio gladan nekog priznanja i statusa. Grabio je kako je znao i umeo, imao je zenu i decu, za sve druge je bio savrsen muz privrzen porodici a sa druge strane, uvek je sanjao o toj idealnoj VE...pa je varao zenu skoro ceo zivot...

Svakakvih zivotih prica nosi ovaj SA ali uvek nosi neku tezinu. Ovo su cesto i jako teske osobe za koje treba imati celicne zivce i puno strpljenja...Nekada su gladni ljubavi i emocija pa menjaju zene kao carape a nekada su sami sebi dovoljni...imaju velika ocekivanja od drugih, jer su i od njih uvek ocekivali da budu jaki, da prerano odrastu, da ne budu detinjasti....napustanje doma ili mesta boravka jako rano je jako cesto za ovaj aspekt...Nekada je za njih i najbolje da odu sto dalje od doma.

Malefik
04-04-2014, 20:33
Lol, koliko je strasan taj saturn :D naravno sve bez primera, pardon ima jedan "znam jednog coveka".

Posvedocio je ovde i euro, koji ima ovu konjukciju u lavu(dakle "izgon" saturna) a mogu i ja, da teskoce vezane za majku, kao i odrastanje u trosnoj seoskoj kucici, su notorne gluposti i stereotipne nebuloze. Kod mene ima vise dece u porodici i slobodno mogu reci da sam oduvek bio "miljenik", verovatno jer sam stavljao masku koju je trebalo lol :D
Isto tako pola ljudi navedenih gore, nisu imali ovakva iskustva, sem mozda Djulijanija koji je odrastao u vreme rata, pa mu ne mozemo zameriti jer nije jedini.

Kljucno ovde je spartanska disciplina, odgovornost, autoritet, dubokoumnost koju ovi ljudi poseduju. Naravno da nisu nuzno najveselij u kafani, jer ih kafanske stvari ni ne interesuju, vec neke kljucne zivotne, sustinske.

O fiktivnom saturnu kao glumcu i vladaru 12. polja necu trositi reci, kao ni o strahu od odbacivanja, tj vezama, iako je euro dao objasnjenje za to.

alea
04-04-2014, 20:51
Vidim da su svi sa SA0MO izuzetno srecni ljudi.

Upravo to sto se SA zele pripisati dobre i pozitivne osobine i jeste najgora njegova komepenzacija. Ubedjivanje drugih u sopstvenu srecu je zapravo tipican mehanizam odbrane karakteristican za SA.

Ja sam iz Eurovog posta saznala da je on izgubio celu porodicu, sto ne smatram velikom zivotnom srecom. ( izvinjavam mu se unapred ako sam pogresno protumacila post ).

Ja sam licno u vezi za covekom koji je nosilac SA0MO u Devici u 12. tako da jako dobro mogu da opisem ovaj aspekt, obzirom da je introspekcija jedna od najtezih poduhvata za svakog coveka, narocito za SA koji se krije iza mnogih zidina i sam sebi ne zeli nikada da prizna slabosti...

Cinicnost i zajedljivost su takodje Saturnovske osobine...

Covek sa SA moze biti srecan ali samo onda kada prestane da idealizuje ono sto nije za idealizaciju i prestane da zavarava sebe i druge.

Mozes ti sebe ubedjivati u to da si dobar ispunjen i srecan covek, ali uvek ces biti ono sto drugi u tebi vide a ne ono sto ti vidis sam i sto mislis da jesi...

Kljucno ovde je spartanska disciplina, odgovornost, autoritet, dubokoumnost koju ovi ljudi poseduju. Naravno da nisu nuzno najveselij u kafani, jer ih kafanske stvari ni ne interesuju, vec neke kljucne zivotne, sustinske.

Ovo je samo jedna od njegovih manifestacija.
SA je nosilac melanholicnog tepmeramenta, a oni su cesto negativno raspolozeni, zajedljivi, cinicni...cesto bi voleli da se opuste i uzivaju u malim stvarima ali njima to ponasanje jednostavno nije prirodno...cesto budu u zivotu u prilici da osete samocu i izolaciju...

nedda
04-04-2014, 20:56
Ja bas srecem dosta njih sa kojima kako progovoris ozbiljnije - izadje tuga koju ne umeju ni da prepoznaju, a kamoli obrade.
Bas zato i povezujem taj cinizam i sarkazam sa njima. Kada pricaju, imas utisak da ni jedan svoj deo ne mogu da prihvate. Cinični su cesto i prema svojim zeljama i odnosima. Cesto bliski ljudi bas zbog toga pate - jer i njih cesto negde duboko u sebi na mahove preziru, kao sto preziru i svoje emocije, i sve do cega im je u nekom trenutku stalo...
Tsko im je da prihvate, da prime bilo sta od drugih ljudi.

alea
04-04-2014, 21:02
Mnoge stvari se ovde jako duboko kriju, jer ako izadju na videlo strah ih je da ce ih ta negativnost nacisto preplaviti. Mnoge se tu nevolje i bol u stvari vesto skriva, samo da ne izadje na videlo. To je samo gluma. Mnogi od ovih ljudi su jako topli i nezni, kada dopres do njih, ali treba cesto istrpeti golgotu da bi dosao do njihovog srca, i opet moze se desiti da u sekundi sve bude sruseno preko noci, samo ako prepoznaju naznaku neke opasnosti...

Odvojenost od bliznjih, daljina kako emotivna tako i prostorna je jako cesta za ovaj aspekt...ovo pisem iz iskustva sa osobom koja ga ima.

Zanimljivo je bas to sto pises Neddo, mnogi muskarci sa ovim aspektom su sve Don Zuani kada pisu o sebi, veliki zavodnici koji menjaju zene i osvajaju, koji imaju tako povrsno shvatanje ljubavi, a u stvari mastaju samo o jednoj sigurnoj luci i zeni na koju ce moci da se oslone, i za koju znaju da ih nece izdati...a tu treba onda celicna volja da dopres do njih i zasluzis njihovo poverenje...

Malefik
04-04-2014, 21:05
Haha, da, saturn je veliki zao cika, a jupiter veliki dobar cika, pa je tako jedan Hitler sa mo0ju vazdan bio srecan. Ja ne kazem da je ovo aspekt srece, nit nesrece, jer nije ni jedno od ta dva i potpuno pogresna simbolika.

Pa sta reci ako sudis samo na osnovu tog primera. Sama devica nije poznata kao najstabilniji znak, a o 12. polju ni da ne govorim, narocito mesec kada je u tom polju, pa jos u konjukciji sa saturnom.

To se zove humor, ako te neko pita.

Haha, pa ne znam za tebe, ali meni je bitno sta ja osecam, a ne kako me drugi vide :D

alea
04-04-2014, 21:11
MO i SA su u istom znaku kao i ASC, pa se taj aspekt mnogo odrazava kroz karakter osobe. O zivotu necu da pisem na forumu.

Hitler je verovatno bio sizofrenicar, za njega tesko da ce astrologija ikada dati bilo kakvo objasnjenje, obzirom da su mu sve planete bile u izgonu i padu osim vladara ASC, tako da se on verovatno dobro osecao u svemu sto je radio, ali kako su se drugi osecali zbog njegovog postojanja, to je vec kljucno i istorijsko pitanje...

Ja bih volela da znam sta ti osecas, ali na zalost, to nikada necemo saznati...

Za ljude sa istaknutim i losim SA samodovoljnost i samozivost je takodje cesta osobina...ako ne unistava zivot osobe, onda SA kroz njega, unistava osobe u njegovom okruzenju...zato i jeste malefik, jer on ne radja nista...ne kazem da ne moze biti dobar i kvalitetan kao i svaka planeta koja je lepo i snazno postavljena, on moze doneti materijalno bogatsvo, nasledje, karijeru, uspeh, priznanja...ali je zato duplo opasniji ako nije dobro postavljen.

Malefik
04-04-2014, 21:18
12. kuca je 12. kuca. po MA kojoj ja naginjem u ovoj fiktivnoj zapadnoj astrologiji. A i logicno je da ce se odnositi na karakter, buduci da 12. polje vlada psihom i nesvesnim.

Haha, Hitler sizofrenicar? Ovo je novi momenat. Ali zamolio bih onlajn psihijatre da se suzdrze od svojih procena o nekome koga ne poznaju.
Pa zar je moguce da TA, sa svim svojim sektama i triplicitetima ne moze da dokuci zbog cega je takav covek bio takav kakav je bio. Mozda nesto u teoriji ne stima, logicno pitanje se namece.

alea
04-04-2014, 21:25
Mislim da ni najveci strucnjaci, lekari, istazivaci, istoricari nisu uspeli dogovoriti oko toga sta sa njim nije bilo u redu, tako da ne vidim zasto bi forumski astrolozi u tome imali vise uspeha?

Ono sto je takodje karakteristicno za SA je maskiranje pravih emocija.

Zato su Jarcevi kazu, jako dobri humoristi...SA je u stanju da kuci lije suze, umire od samoce i tuge a glumi srecnog i zadovoljnog coveka kome cvetaju ruze...

Ne mora da znaci da ce osobe sa SA0MO nuzno ziveti u bedi, jadu, siromastvu, ali to je cesto subjektivan osecaj koji oni sire oko sebe i pre svega, koji imaju u sebi...nedostaje im istinske topline, a cesto i kada pokazuju znake empatije, neznosti, saosecajnosti shvatis vrlo brzo, cim iskrsne neki problem, da je to samo bila gluma, jer se u sekundi ponovo pretvaraju u istog onog bezdusnog SA, samo ako se osete ugrozenim...

Malefik
04-04-2014, 21:37
To mozda pobednicko-propagandni naucnici. Objektivni, lekari, naucnici bi mu malo sta nasli. Jer u suprotnom, svakom lideru bi mogli naci neki "bipolarni poremecaj" ili sizofreniju koji su toliko popularni danas.

Pa evo recimo kod mene nije subjektivan osecaj bede, kod berluskonija mi takodje ne deluje da je to slucaj, kao ni kod klunija, kao ni kod eura. I sad ces ti verovatno reci kako se to ne moze dokazati, sto je istina (za ove druge u mom slucaju), a ja cu postaviti pitanje kako onda moze da se dokaze da je ovaj aspekt zasluzan za to sto navodis.

Ja ponavljam, saturn je planeta sustine, najveci naucnici su imali aspekte merkura sa saturnom ili u jarcu (tesla, ajnstajn, njutn, bor, hokings), to nisu ljudi koji se vesele u kafani, ali to ne znace da oni nisu srecni. Stavise pijandure u kafani mogu da budu nesrecnije od ovih ljudi. Saturnovci su bas ti koji u teskim trenucima, mogu da okrenu stvar na salu, uoce ironiju zivota. Setimo se lakonskog humora - pod pretnjom persijanaca "zaklonicemo sunce strelama" odgovorili su "jos bolje, boricemo se u hladu". Zato su i poznati zbog svog suvog humora. Tako da su i ovi ljudi takvi, njih ne interesuje grand parada, vec neka sustinska pitanja, a do odgovora se ne dolazi lako, pa smesak zna i da izostane, ali dodje i on :D

alea
04-04-2014, 21:53
Pa evo recimo kod mene nije subjektivan osecaj bede, kod berluskonija mi takodje ne deluje da je to slucaj, kao ni kod klunija, kao ni kod eura. I sad ces ti verovatno reci kako se to ne moze dokazati, sto je istina (za ove druge u mom slucaju), a ja cu postaviti pitanje kako onda moze da se dokaze da je ovaj aspekt zasluzan za to sto navodis.

Osim sebe, ti ne poznajes ni Berluskonija ni Klunija, ali zato imas SO0MA pa volis da navodis te poznate ljude kao neki reper i primer, sto je cest slucaj kod osoba koje imaju ovakve Sunceve aspekte...

Ja ponavljam, saturn je planeta sustine, najveci naucnici su imali aspekte merkura sa saturnom ili u jarcu (tesla, ajnstajn, njutn, bor, hokings), to nisu ljudi koji se vesele u kafani, ali to ne znace da oni nisu srecni.

Postoji jedan Lilijev aforizam koji kaze u kontekstu odredjivanja signifikatora profesije:

VE je veliki neprijatelj učenju i disciplini, niti se može obuzdati ncim, osim Saturnom; stoga, ljudi potpuno predani svojim knjigama su neprijatnog ponašanja.

A, sreca je relativan pojam i tesko ju je definisati, jer dolazi iznutra i subjektivan je osecaj pojedinca.

Postoje ljudi koji uzivaju da druge ljude cine srecnim, i u tome nalaze istinsko zadovoljstvo, a to je retko osobina Saturnovaca...oni su najcesce okrenuti iznutra, ka sebi, jer SA sve skuplja i obicno je vrlo skrt...Ono sto njih takodje krasi jeste zelja da udovolje prvenstveno sebi. Oni su sebi sami cesto najvazniji, najbitnije im je kako se oni osecaju.
Sebicnost je takodje Saturnovska osobina...

Ali naravno vadis iz konteksta kao i uvek...to sto je neko doziveo uspeh ili materijalno bogatsvo takodje je u domenu SA, kao sto sam i napisala gore u postu.

Saturn kao planeta koja se nađe najsnažnija i moćna, i podržava svetla, ukazuje na unapređenja na račun nasledstva, imetka, pokroviteljstva itd. sredstvima i dobicima od starijih ljudi, predaka, ljudi skromnih i štedljivih, seljaka, jednostavnih i nimalo otmenih.

Ali ako su Saturn ili Mars u konjunkciji sa svetlima, ili u partilnom aspektu i srećno postavljeni na nebu, bez sumnje će se natusovo zvanje nastaviti, ali mnogo puta će biti u opasnosti i često će biti ometano. Ako su osrednje utvrđeni ili postavljeni na nebu, natusova čast i slava će se osipati malo po malo, ipak tračak toga će ostati.

Ako su vrlo unesrećeni, slava koju signifikuju će brzo nestati i pretvoriti se u ništa.

Saturn u X kući, nikad ne dopušta natusu da uživa u svojoj slavi dugo, već ga zbacuje naglavačke, kada se najmanje nada; i kada je jednom zbačen, natus više nikada ne dobija unapređenje..

Malefik
04-04-2014, 22:03
Haha, kako koristis samo ono sto ti odgovara. Upravo to sam naveo u daljem delu teksta. "I sad ces ti verovatno reci kako se to ne moze dokazati, sto je istina (za ove druge u mom slucaju), a ja cu postaviti pitanje kako onda moze da se dokaze da je ovaj aspekt zasluzan za to sto navodis. "

Dakle sah-mat. Ne mogu ja to da dokazem, ali ne mozes ni ti da dokazes ni za koga drugog, kao ni za onoga "znam jednog coveka". Kakav paradoks, s jedne strane slepo prihvatas neka astroloska pravila, a sa druge zagovaras "proverene" primere koji ne postoje, jer nikom drugom ti ne mozes znati sta se desava u glavi, sem sebi. I naravno opet moje aspekte uzimas kao argument haha :D

Ovo za profesiju, ne kapiram. Ti ljudi su dati za primer kao dubokoumni, i kao primeri gde su misli usmerene na sustinska zivotna pitanja, a ne jer su naucnici po profesiji. Mogu navesti jos sto primera filozofa, duhovnih ljudi i sl. sa ovakvim polozajima.

A ovo za skrtost, sebicnost, mozes da proveris kod Klunija recimo ili Murinja, Bouvija, pa cak i kod Salvatorea, jer je otimao i davao siromasnima. Berluskoni je izgleda malo stipsa haha, al sad ce i on morati da se otvori pod kaznom.

A, sreca je relativan pojam i tesko ju je definisati, jer dolazi iznutra i subjektivan je osecaj pojedinca.

Pa ako je tako, a tako je, zasto brzas u zakljuccima? :)

alea
04-04-2014, 22:10
znam jednog coveka"

Ne. Ja znam mog coveka, kome sam ja partnerka vec vise od dve godine, i sa kojim gotovo da zivim i delim i dobro i zlo, a ti ne znas nikoga drugog sa tim aspektom osim sebe samog...:)

Ovo za profesiju, ne kapiram. Ti ljudi su dati za primer kao dubokoumni, i kao primeri gde su misli usmerene na sustinska pitanja, a ne jer su naucnici po profesiji. Mogu navesti jos sto primera filozofa, duhovnih ljudi i sl. sa ovakvim polozajima.

Iz razloga sto su ljudi sa istaknutim SA jako dubokoumi, jer je SA umna planeta, ali su sa druge strane nezgodnog i neprijatnog ponasanja, predani su znanju i nauci, a znanje i ucenje su susta suprotnost uzivanju, tj svemu onome sto sigifikuje VE...zato si ti ljudi u pogledu Venerijanskih, pa cak i emotivnih i empaticnih pitanja vrlo neprijatni...po tome su svi uglavnom bili cuveni...Tesla je bio zaljubljen u golubicu i verovatno je bio impotentan, Ajnstajn je takodje bio cudak neprijatnog ponasanja koji je ostavio zenu i decu u bedi...to je poenta...Saturnovci su cinicni, zajedljivi i opaki, nemaju puno osecaja za druge ljude niti za medjuljudske odnose...njih interesuje um i nauka, a ne ljudi.

Ono sto je poenta price je, da u aspektu SA i MO, posto smo na toj temi, cesto dolazi do nadkompenzacije, pa se odbacuje emotivna i dusevna strana zarad uspeha, slave, materijalnog sticanja...emocije bivaju prezrene i odbacene kao nevazne a sav fokus se prebacuje na neki uspeh u profesiji, zvanju, sticanju slave, bogatstva, sto im cesto i uspeva...to je samo komenzovanje usled nemogucnosti MO da se izrazi i izbori sa tim SA, jer je SA kao superiorna planeta, od njega jaci pa te osobe halapljivo grabe ka sticanju i uspesima, na ustrb ljubavi, emotivne sigurnosti, topline...neznog, zenskog zagrljaja...:)

mandrak-21
04-04-2014, 22:33
Lol, koliko je strasan taj saturn :D naravno sve bez primera, pardon ima jedan "znam jednog coveka".

Posvedocio je ovde i euro, koji ima ovu konjukciju u lavu(dakle "izgon" saturna) a mogu i ja, da teskoce vezane za majku, kao i odrastanje u trosnoj seoskoj kucici, su notorne gluposti i stereotipne nebuloze. Kod mene ima vise dece u porodici i slobodno mogu reci da sam oduvek bio "miljenik", verovatno jer sam stavljao masku koju je trebalo lol :D
Isto tako pola ljudi navedenih gore, nisu imali ovakva iskustva, sem mozda Djulijanija koji je odrastao u vreme rata, pa mu ne mozemo zameriti jer nije jedini.

O fiktivnom saturnu kao glumcu i vladaru 12. polja necu trositi reci, kao ni o strahu od odbacivanja, tj vezama, iako je euro dao objasnjenje za to.

Vidim imas tu konjunkciju u jarcu u prvoj kuci,pa me zanima,da li ponekad volis provesti vreme sam,i nemas problem sa time? Ne mislim da si neki samotnjak cak suprotno.Znam da kada saturn aspektuje mesec u tranzitu onda se covek osami i nije nimalo nezadovoljan zbog toga?

Malefik
04-04-2014, 22:33
A otkud znas da ne znam? Mozda znam, ali mi je verodostojnije da dam primer osobe koju svi "znaju", a ne da bude rekla-kazala :)
A pritom, jaci argument imam ja koji zivim sa tim aspektom, nego ti koja zivis pored nekoga sa tim aspektom.
S druge strane, nije li jedan primer premalo da bi se izvukao zakljucak? Kako kazu, jedna lasta ne cini prolece.

Pa, nije li to logicno? Ne moze svako da bude posvecen na svim poljima, ne postoje uspesni ljudi na poslovnom planu, a da im cveta emotivni(sem da drze supruznika kao ukras) i vice versa. To je jednostavno stvar izbora. Kako je sam tesla rekao "navedite mi jednog naucnika koji je izmislio nesto znacajno, a da je u braku" (parafraziram). I tesko da je bio impotentan, vec je jednostavno svoju energiju usmerio u svoje izume.

Istina, iskljucivost je jedna karakteristika ovog aspekta, pa dolazi do odbacivanja, ali ne nuzno zarad "slave, materijalnog", upravo moze biti suprotno, odbacivanje materijalnog, zarad duhovnog, pa mnoge askete i duhovnjaci imaju taj aspekt ili zarad emocionalnog, pa batale ljudi karijeru zbog familije. Ali naravno ni ovo nije jedina manifestacija ovog aspekta.

Mandrak - naravno, prija mi to s vremena na vreme.

alea
04-04-2014, 22:50
Ja ga upravo imam u tranzitu. Prija mi da budem sama ali nista specijalno ili preterano, ali sam zato cesto negativnog ponasanja, mnogo negativnijeg nego inace...

Sa SA je jako tesko biti realan i realno sagledati sebe, kao sto rekoh, SA je sklon nadkopmenzaciji, pa zamenjuje jednu stvar drugom, odnosno, zamenjuje potrebu za ljubavlju potrebom za uspehom, napretkom, karijerom, slavom...to mu daje sigurnost.

Istina, iskljucivost je jedna karakteristika ovog aspekta, pa dolazi do odbacivanja, ali ne nuzno zarad "slave, materijalnog", upravo moze biti suprotno, odbacivanje materijalnog, zarad duhovnog, pa mnoge askete i duhovnjaci imaju taj aspekt ili zarad emocionalnog, pa batale ljudi karijeru zbog familije. Ali naravno ni ovo nije jedina manifestacija ovog aspekta.

Ja sam vise puta pisala o tome da duhovnjaci obicno imaju vrlo teske natalne karte.

Naprosto je i logicno. Osoba koja ima jako laganu i bneficnu kartu, kojoj ce zivot ponuditi sve na tacni, koja se radja u izobilju, bogatstvu, tesko da ce imati potrebu ili osetiti motiv da odbaci sve to sto joj je zivot pruzio i da se posveti odricanju, mukotrpnoj samodisciplini u korist nekog duhovnog napretka ili viseg cilja...dok ljudi sa teskim kartama traze izlaz i zele sebi da olaksaju ono sto im zivot nije pruzio, i zato se cesto posvecuju veri, duhvnom napretku, ili cak i nauci...

Malefik
04-04-2014, 23:06
To bese jer je vladar 12. polja? :D
Saturn bas jeste realnost, sirova i brutalna. On skida sve maske i otkriva sustinu.

Pa mozda ti nije poznato, ali mnogi duhovnjaci su i rodjeni u izobilju, uz sve na tacni, pa se posvete duhovnom zivotu, i to nije u korist duhovnog napretka, nego u korist iskustava kroz koja se raste u svakom smislu, pa i duhovno. Nije li cudno sto covecanstvo najvise napreduje za vreme rata? A i takodje, bez mukotrpne discipline i rada, nista u zivotu se ne postize(ne mozes ni da prohodas bez stotinu padova i bez vezbanja) i verovatno covek nebi ni evoluirao dalje od majmuna da nije tako.

alea
04-04-2014, 23:20
To bese jer je vladar 12. polja? :D
Saturn bas jeste realnost, sirova i brutalna. On skida sve maske i otkriva sustinu.

Pa mozda ti nije poznato, ali mnogi duhovnjaci su i rodjeni u izobilju, uz sve na tacni, pa se posvete duhovnom zivotu, i to nije u korist duhovnog napretka, nego u korist iskustava kroz koja se raste u svakom smislu, pa i duhovno. .

Ne, SA se u 12. polju raduje, a vlada 1. i 8.

Ovo o cemu ti pises je SA u svom najboljem izdanju...a on je vrlo cesto potpuno suprotan tome, jer njemu najmanje treba da pokaze svoje ruznije lice, posto je po prirodi malefik, isto kao i MA.

Nije li cudno sto covecanstvo najvise napreduje za vreme rata? A i takodje, bez mukotrpne discipline i rada, nista u zivotu se ne postize(ne mozes ni da prohodas bez stotinu padova i bez vezbanja) i verovatno covek nebi ni evoluirao dalje od majmuna da nije tako

Pa logicno kada je malefik da nece doneti rast i napredak u lepim i srecnim okolnostima, vec u stradanju i smrti. Odlicno si ga opisao...Ovo drugo je simbolika njegove vladavine nasim prvim poljem, a ono prvo, vladavina 8. i radovanje u 12...

Malefik
04-04-2014, 23:52
Haha, kako god, ne smatram ni da se raduje 12. ni da vlada 1. i 8, jer kao sto smo videli, mnogi drzavnici imaju saturna u 10. polju, tako da mi je logicnija ta prica.

I iako si lepo ukomponovala to sto sam napisao u svoju teoriju, ipak se ne slazem, jer vise je smislenija varijanta da je mars prvo polje, neiskovano gvozdje, pa polako doseze do vrhunca, 10 polja, tj saturna. A 10 polje je u kvadratu sa prvim, pa otuda ti padovi i na kraju prevazilazenje istih i usavrsavanje lol

alea
04-04-2014, 23:57
To nije moja teorija, vec teorija astrologije koja datira vekovima unazad...a zivot nam njenu ispravnost i sam potvrdjuje...

A svi uglovi su u medjusobnim kvadratima ili opozicijama...

Malefik
05-04-2014, 00:03
Ja nikad cuo za tu teoriju, a ne vidim njeno uporiste ni u praksi, a ni u mnogim drugim strujama, poput recimo djotisa, za koga vi TA tvrdite da je nastao iz ove vase, helenske astrologije.

alea
05-04-2014, 00:12
Ne znam kakve veza Djotis ima sa TA...a ne bih da spamujem temu raspravom o MA i TA koja vec po pravilu ne vodi nicemu...odoh na spavanje. :)

Malefik
05-04-2014, 00:16
Religija nema veze sa prakticnim delom, malo sa teorijskim. Realnost zapadne, fiktivne, astrologije, bila MA ili TA, da i MA sa svojim transc. planetama, a i TA sa svojim triplicitetima, recepcijama nekim cudnim, sektama i sl, nemaju konkretne rezultate :D

Laku noc :)

nedda
05-04-2014, 00:18
Saturn tezi sazimanju prohteva, postoji neko unutrasnje ubedjenje ljudi sa Sa0Mo da kroz trpljenje, samodisciplinu i samoodricanje treba da zavrede nesto.
Kada se to ne desi (ako je lose postavljeno), oni postaju cinicni, ironicni, i vole da se dokazuju u razgovorima sa drugim.

Jupiter daje velike idealizacije i ocekivanja, to je drugo. Ako nije lep podrzan licnijim planetama, i ako je sam lose postavljen, Jupiter moze mnogo stete licnosti da donese.

@Alea, mislim da nam egzaltacija Saturna u vladavini venere govori nesto o tome kako se moze izaci na kraj sa suprotstavljenim teznjama Sa i Ve.
Ljudi koji su jaki saturnovski, oslabljene vernere- ako nauce da je i "uzivanje" njihov zadatak, i preklope to preko "ucim da uzivam", "ucim da disciplinovano nista ne radim, i odmorim svoj organizam" i slicno - mogu u mnogome olaksati svoj zivot. Zato je npr. joga izuzetno korisna disciplina za njih.

alea
05-04-2014, 00:36
Benefici u losim kucama postaju slucajni malefici, isto tako ako nisu jaki po dostojanstvu i nadju se u losim kucama, postaju "biseri baceni u blato" i od njih nema neke vajde...

Kada je planeta koja je prirodni benefik u lošem zodijačkom ili mundanom dostojanstvu, njeni dobri aspekti će doneti beznačajne koristi; loši aspekti će naneti mnogo štete.

Loši aspekti prirodnih malefika uzrokuju značajne nevolje u pitanjima kuće u kojoj se nalaze.

Kada je prirodni malefik u lošem zodijačkom ili mundanom dostojanstvu, štetni uticaji te planete su veoma uvećani. Sa druge strane, dobro zodijačko dostojanstvo ublažava takve uticaje.

SA, pa cak i kada je egzaltiran, ako je uz debiltiranu VE, nece osobi doneti puno srece u onome sto je signifikovano Venerom, ili ce bar izazvati dosta problema...

Joga je u tom smislu, samo zamena za nedostatak ljubavi i nesposobnost da se uspostavi harmonija...:)

Mislim da se ne razumemo najbolje. :)

Retke su karte ljudi koji su apsolutno sretni u svakom domenu svoga zivota i cije karte su savrsene. Nekome je taj SA nakacen na MO, nekome na VE, nekome u 2 polju, nekome u 5....ali tamo gde je on, uvek su teskoce, uvek se treba mnogo vise truditi, i cesto smo skloni da taj deo svog zivota zamenimo necim drugim jer nismo u stanju sa njim da izadjemo na kraj.

Sve do jednog trenutka zivota kada smo suoceni sa tim da hteli-ne hteli moramo da resimo taj kamencic koji nas zulja...u naboljem slucaju, iz problema sa kojim smo toliko dugo ziveli naucicemo nesto sto ce nas uciniti boljim ljudima, zrelijim, snaznijim...SA i MA nakon 30 i neke postaju blazi i nezniji, pa samim tim njihovi losi uticaji postaju blazi ili, mi se svojim zivotim iskustvom ucimo kako da izajdemo na kraj sa ogranicenjima koja nam se namecu, ili sa svojim ratoborim porivima...

Ne znam vise ni sta pisem, premorih se danas...i odoh konacno na spavanje :D

Laka vam noc! :)

Malefik
05-04-2014, 01:17
Postoji milion varijanti ispoljavanja ovog aspekta, a kljucna rec je kontrola. "mozes uraditi nesto ili plakati", mi smo ti koji radimo. Ja recimo nemam tu potrebu, sto neda pominje da se bicujem, ali sam svestan da cu samo ucenjem poloziti ispit. Pa se nateram da ucim, iako ne volim sedeti za knjigom, pa to ti je. Ili sam svestan da cu u sportu osvojiti medalju ako treniram, pa treniram. Takodje preuzimanje odgovornosti, cesto zbog necije slabosti, pa se sazalimo, a opet ga nekako gledas sa nekim "prezirom", ne jer ces sam najebati, nego jer je druga strana toliko jadna i slaba.

Cinicna je svaka osoba koja komunicira sa manje inteligentnom osobom, a nema strpljenja da se zamajava sa istom. Ne vidim sta je tu upitno i cudno, niti moze da bude da su sve te osobe saturnovci.

Zapravo je problem sto se venera vezuje samo za uzivanja, a ljudi ne koriste mozak i ne pokusavaju izaci iz svog dvorista.

alea
05-04-2014, 09:22
Ti hoces u stvari da kazes da je SA0MO dobar i pozitivan aspekt?

Malefik
05-04-2014, 10:17
Ja ne delim aspekte na dobre i lose. Svaki aspekt ima svoju pozitivnu i negativnu stranu.

Evo jos jedna interesantna simbolika, majka(mesec) je poreklom hercegovka, a hercegovina je sva stenovita(saturn). Pominjao sam i da sam kao mali imao probleme sa kicmom, nije bila kriva, ali postojala je mogucnost da bude, ali sam disciplinom i dugotrajnim radom iznikao u stenu kakva jesam danas, sto fizicki, sto karakterno. Kad pogledam druge, ne mogu da se bunim, s te strane.

ibis
06-04-2014, 07:22
Postoje ljudi koji uzivaju da druge ljude cine srecnim, i u tome nalaze istinsko zadovoljstvo, a to je retko osobina Saturnovaca...oni su najcesce okrenuti iznutra, ka sebi, jer SA sve skuplja i obicno je vrlo skrt...Ono sto njih takodje krasi jeste zelja da udovolje prvenstveno sebi. Oni su sebi sami cesto najvazniji, najbitnije im je kako se oni osecaju.
Sebicnost je takodje Saturnovska osobina...

.

Draga, moram da te pitam.
Znas da se slazem s tobom oko toga da lose polozen SA moze svasta lose da donese.

Ali uzmi recimo moju kartu.
JA sam SA u izgonu, jer mi je SA vladar ASC.
Uz to imam ME 0 SA, ME mi vlada 5.kucom, kucom ljubavi, i SO 0 SA, SO vlada 7., drugi ljudi.
Mislim li da sam sebicna?
Da ne mislim da tudju srecu?
Da sam skrta?
Da ne umem da volim?

Neka imam i sto puta MO Pi, SA je kao sto kazes superioran, dakle taj uticaj bi bio jaci.

Malefik
06-04-2014, 11:07
Ma to zavisi, saturn zna biti stipsa u nekom pogledu. Recimo Son Koneri(saturn egzaktno na asc u jarcu), nece sinu da da nasledstvo(ali ce verovatno u dobrotvorne svrhe), ali kako bi ga naucio da vrednuje te pare i da mukotrpnim radom dodje do toga, tj da izgradi coveka od njega. Dakle saturn zna da ima taj momenat. A sa druge strane imas Christophera Lee-ja (sa na asc u vagi) pa je aktivan u dobrotvornim akcijama. Pa imas Iggy Popa (sa u lavu na asc), pa je aktivan takodje.

Davao sam bas primere sa saturnom na asc. jer mi je to nekako najlogicnije, oni su najbolji predstavnici saturna.

ibis
06-04-2014, 12:10
Meni su govorili da bih dala i svoje gace.

Jedino ako nemam para, onda naravno ne mogu da dam, jer kako da dam ono sto nemam.

AutumnFlower
08-04-2014, 19:57
Citam ovu temu i vidim dosta negativnih tumacenja i iskustava osoba koje nemaju ovaj aspekt, sa osobama koje ga imaju.
Ne znam koliko je kontakt Sa i Mo kod mene izrazen, nije narocito jaka konjukcija, ali mi je istovremeno Sa dispozitor Mo. Meni je nekako neprijatno da pisem dobre stvari o sebi, jer mi onda zvuci kao da se hvalim tako da ne zelim da bilo sta opovrgavam, ali imam potrebu da dodam par stvari. Ja sam vremenom shvatila da mi je porodica jako bitna i uvek bih je stavila pre karijere. Sto se karijere tice, odabrala sam profesiju za koju sam mislila da ce mi pomoci da unapredim sebe kao licnost i konstantno radim na tome da budem bolja osoba nego sto jesam. Na licnom planu, jeste mi tesko da se povezem s ljudima, i jesam melanholik, ali istovremeno imam potrebu da uradim nesto dobro za covecanstvo, da sluzim drugima. Trudim se izgradim neki sistem vrednosti, i to mi je jako bitno...
Vec imam viziju kako cu jednog dana da vaspitavam decu (ako ih bude) i sta zelim za njih.. kakve vrednosti zelim da usvoje.

Mislim da je kod mene kontakt Sa i Mo doprineo ovakvom razmisljanju... Mada, kod mene je ovo u 4. kuci, pa i to utice.
E sad, niko ne moze da bude objektivan prema sebi, i pored ulozenog truda. Ja pokusavam da sve shvatim i sve razumem, a da li uspevam ili ne, to drugi treba da procene.

alea
09-04-2014, 08:28
Draga, moram da te pitam.
Znas da se slazem s tobom oko toga da lose polozen SA moze svasta lose da donese.

Ali uzmi recimo moju kartu.
JA sam SA u izgonu, jer mi je SA vladar ASC.
Uz to imam ME 0 SA, ME mi vlada 5.kucom, kucom ljubavi, i SO 0 SA, SO vlada 7., drugi ljudi.
Mislim li da sam sebicna?
Da ne mislim da tudju srecu?
Da sam skrta?
Da ne umem da volim?

Neka imam i sto puta MO Pi, SA je kao sto kazes superioran, dakle taj uticaj bi bio jaci.

Ibis, ti znas sta ja mislim o tvom aspektu JU120SA. Znaci, ti nisi samo SA, vec SA koga JU cini potpuno drugacijim.

Mislim da sam to bezbroj puta napisala.

Samo JU ima snagu da zauzda SA, jer su to dve planene superiorne snage, i jedino on moze da natera SA da svoje zlo ostavi po strani.

SA je hladan i suv, simbolise siromastvo, odlaganje nasih zelja, potreba i kradljivac je naseg vremena.

Da li vam je ikada na pamet palo koliko vam je godina zivota proslo, cekajuci da vam SA donese neku "nagradu"?

Da li vam nekada padne na pamet da zivot ne ide ka pocetku, nego ka kraju?

Da je svaki dan ono sto prolazi, da vreme curi i da ste svakim danon stariji? Da li vam padne na pamet da, iako vam se cini da imate vremena za sve, u stvari nemate, jer zivot nece trajati vecno, ogranicen je vremenom, trajanjem, i jednoga dana svemu ce doci kraj, pa zapravo, svaki trenutak cekanja je izgubljeno vreme, zabluda, iluzija, ali smo u svemu tome najcesce nemocni da promenimo bilo sta, osim da nemo posmatramo kako zivot protice mimo nas, kako ljudi napreduju, kuce se, stvaraju porodice, putuju, grade karijeru, a mi...cekamo...

I na kraju, ako docekamo to "nesto", nasoj sreci nema kraja, i to ostvarenje nam se cini toliko velikim da potpuno zaboravimo koliko smo svog zivota zrtvovali zarad tog nekog cilja, ne shvatajuci, da nista, ni jedan cilj, nije toliko dragocen, kao sam zivot, jer zivot je jedan jedini, i necemo dobiti drugu sansu, i vrednost tog ostvarenja ce vrlo brzo poceti da bledi, a mi cemo se jednog dana okrenuti i pitati, gde je nestao nas zivot, i gde je nestalo nase vreme? SA je taj koji kruni nase telo, nas duh, nase emocije, nase bice, nas zivot, dok mi sa divljenjem i obozavanjem gledamo u taj neki nama zacrtani cilj verujuci da je sve vredno njegovog ostvarenja...To je taj Saturn, kao opozit nasem zivotu - Suncu i Mesecu, kao svetlima naseg zivota i nasg bica i nasa iluzija vremena koje nam je dato.

Kada Saturn tranzitira neku značajnu tačku u natalnoj karti, on nastoji da ubaci komad (prostor)vremena između nas i onoga što predstavlja određena tačka, bilo da je to osoba za koju smo vezani, posao, novac ili nešto drugo. I dok smo uljuljkani udobnošću određene situacije, Saturn se posluži vremenskim trikom i isporuči nam posljedicu nekih djela na koje smo već davno zaboravili. Jer ne smijemo smetnuti s uma da Saturn, kao izvršilac kosmičke pravde (poreznik) ima uvid u bilans naših dugova i računa, te da nas kroz tranzite preko određenih tačaka približava mogućoj naplati. Kroz takav proces, suočavamo se preokretom na jedan veoma bolan način, stvara se haos i stvari se odvijaju mimo naših očekivanja. Saturn zatire i gazi naše snove i nade, donosi gubitke, rastavlja nas od voljenih osoba, često i bespovratno, (ili smrću) i stvara hladnoću, međuprostor koji je sve teže premostiti. Sve što nam je prvobitno obećao (kada smo mu povjerovali), sada je uzdrmao, ali nas zapravo nije iznevjerio Saturn nego naša vjera u samodostatnost i naš ego, kojim kopiramo suparništvo nad Božijom svemoći.

Ljudi cesto, u zelji da odbrane i sacuvaju svoj Ego, ispoljavaju jednu osobinu, koja se u psihologiji naziva mehanizam odbrane, "sladak limun" pa velicaju cilj koji su zeleli da postignu, ono za cim su ocajnicki ceznuli, pa zaboravljaju sve muke kroz koje su morali da prodju, da bi docekali taj trenutak nagrade.

Kao zatvorenik koji je pola zivota proveo u zatvoru, kada velica cin oslobodjenja, svoju slobodu, cak i ako je nevin proveo u zatvoru pola svog zivota, pa sva ona muka biva zaboravljena, a vazan je samo taj cin izlaska sa robije...iako mu je pola zivota ukrao upravo SA...ljudi zaboravljaju sve svoje godine provedene u siromastvu, bedi, nemastini, zaborave da su recimo pola zivota cekali da dobiju posao, zaboravljaju da je njihov zemaljski zivot ogranicen vremenom, i da su im silne godine prosle u muci, cekanju, odlaganju srece, a sve je to upravo delo SA, jer on je taj koji upravlja vremenom.

Saturn u slabom dostojanstvu govori o vremenu koje nam ne ide u prilog, stvari u početku izgledaju bolje nego što jesu i vrijeme donosi neku težinu i nepodnošljivost.

Bogu hvala da postoji i JU, pa da postoji protivteza svemu u prirodi...

Citiracu jos jednom predivnu Supernovu:

Simbol yin-yang, simbol vječne promjene koju opisuje drevni I-ching - kako narastajuće svjetlo nakon svoje kulminacije počinje da opada i kako narastajuća tama takođe prelazi u svjetlo nakon što postigne maksimum.

Svijetli dio simbola jeste dnevno svjetlo, oličenje SO-JU principa. Crni krug u tom svjetlu SA, koji je praktično noćni/ženski princip, Dorotej je takođe SA dodijelio ženski polaritet. Ali SA je ipak pripadnik dnevne sekte, jer tama počinje da se razvija kada SO doživi svoju kulminaciju u podne, na MC, nakon čega količina svjetlosti opada a količina tame raste. Ovaj simbol zapravo opisuje činjenicu da svako dobro nosi trunku zla, koje počinje da raste kada dobro (svjetlo) doživi svoju kulminaciju nakon čega svjetlo opada, a tama raste.

Sad cijelu kartu možemo posmatrati kao borbu između sila svjetla i tame, svjesnog i nesvjesnog, duhovnog i tjelesnog, davanja i primanja i svih suprotstavljenih principa. Svjetlo predstavlja svijest, duh, racionalni dio, potrebu da se daje, dok noćni princip predstavlja nesvjesno, tijelo, želju, žudnju, potrebu da se nešto primi.

Postavicu vam jedan jako poucan tekst, koji je napisala Supernova na svom blogu.

Preporucujem ga svima.

Stavicu ga na temu SA.

Malefik
09-04-2014, 11:46
Da li vam je ikada na pamet palo koliko vam je godina zivota proslo, cekajuci da vam SA donese neku "nagradu"?

Da li vam nekada padne na pamet da zivot ne ide ka pocetku, nego ka kraju?

Da je svaki dan ono sto prolazi, da vreme curi i da ste svakim danon stariji? Da li vam padne na pamet da, iako vam se cini da imate vremena za sve, u stvari nemate, jer zivot nece trajati vecno, ogranicen je vremenom, trajanjem, i jednoga dana svemu ce doci kraj, pa zapravo, svaki trenutak cekanja je izgubljeno vreme, zabluda, iluzija, ali smo u svemu tome najcesce nemocni da promenimo bilo sta, osim da nemo posmatramo kako zivot protice mimo nas, kako ljudi napreduju, kuce se, stvaraju porodice, putuju, grade karijeru, a mi...cekamo...

E vidis to je klasican pogled jednog ne saturnovca. Saturn je taj koji traje kroz vreme, pa su ljudi koji ga nemaju naglasenog skloniji jednokratnim, "zivi za ovaj trenutak, jer sutra te nece biti" , "zivot jedan jedini" i sl filozofijama. Jarcevi/saturnovci su svesni da je to glupost, svesni su da besmrtnoj dusi nema kraja, da je ovaj zivot samo jedan od mnogih, pa nemaju problem da ga mozda i "protrace" u ocima drugih ljudi, tako sto ce se u potpunosti posvetiti jednoj stvari, a to nije kompenzacija, sto bi bilo da nadomestis nesto sto ne mozes da uradis, pa trazis drugu stvar, a drugo je kad se ti svesno posvetis necemu, pored svojih drugih mogucnosti. Saturnovci su ljudi koji tacno znaju sta hoce u zivotu, imaju jasno zacrtan cilj, oni se ne traze po kafanama.

A pritom je saturn super ego, pa se oni neretko i zrtvuju zarad nekog veceg dobra, osecaju odgovornost, pa i sazaljenje prema drugima.

Ljudi cesto, u zelji da odbrane i sacuvaju svoj Ego, ispoljavaju jednu osobinu, koja se u psihologiji naziva mehanizam odbrane, "sladak limun" pa velicaju cilj koji su zeleli da postignu, ono za cim su ocajnicki ceznuli, pa zaboravljaju sve muke kroz koje su morali da prodju, da bi docekali taj trenutak nagrade.

Kao sto si primetila, kod recimo i ove autumflower, ljudi sa naglasenim jarcom se ne hvale, niti velicaju svoje postupke, oni su nadasve skromni, ali drugi ljudi velicaju njihove uspehe, sto ce reci da to i zaista jesu veliki uspesi. A do velikih uspeha se sigurno ne dolazi olako, o cemu mi je potpuno besmisleno diskutovati.

ginger
09-04-2014, 22:41
Mo 0 Sa između ostalog je jako sumnjičav i ne vjeruje ljudima. Razočaranje iz ranijih dana. Razmišljala sam malo o tom aspektu i došla do zaključka da ga svi koje ja znam i koji ga imaju posjeduju navedenu osobinu.

TigaBg
10-04-2014, 02:08
Kao sto si primetila, kod recimo i ove autumflower, ljudi sa naglasenim jarcom se ne hvale, niti velicaju svoje postupke, oni su nadasve skromni, ali drugi ljudi velicaju njihove uspehe, sto ce reci da to i zaista jesu veliki uspesi. A do velikih uspeha se sigurno ne dolazi olako, o cemu mi je potpuno besmisleno diskutovati.

Ne bih se baš složila sa tim da je Jarac skroman, pogotovo ako je njegov profeionalni uspeh u pitanju

alea
10-04-2014, 07:52
E vidis to je klasican pogled jednog ne saturnovca

Ne zaboravi da je meni vladar ASC u Vodoliji a VE u Jarcu, tako da sam ja itekako Saturnovac.

Saturnovci su ljudi koji tacno znaju sta hoce u zivotu, imaju jasno zacrtan cilj, oni se ne traze po kafanama.

Kada bi svi Saturnovci bili ovako veliki ljudi kakvim ih ti predstavljas ( a ima ih itekako ) ne bi bilo ni jednog svetskog rata, jer SA je upravo taj koji stvara iluziju velicine i vlasti na Zemlji, velicajuci i stavljajuci sebe u rang sa Bogom. NIje problem kada on zrtvuje sebe i svoj zivot, ako tako hoce, ali je problem sto ima iluziju da ima pravo da zrtvuje tudje zivote zarad nekog svog cilja koji je sebi zacrtao. Na taj nacin on sebe izjednacava sa Bogom, a odakle nekome takvo pravo? O tome najvise svedoce i Hitler, Milosevic i gomila jos politicara i vladara kojima i ne znam natale:

Suhoća i hladnoća Saturna simbol su siromaštva i praznine - u materijalnom i duhovnom smislu. Saturn, kao najveći kritičar, će uvijek ocrniti ono što nam je dato čineći ga nedovoljno dobrim, a nas prokletim u svom vječnom nezadovoljstvu i tako nas uvlačiti u potragu za ovozemaljskim stvarima koje postaju uzrok patnje. Problem je ako smo u braku i ako nismo u braku, ako imamo dijete i ako ga nemamo, ako imamo novac i ga nemamo, uvijek vidimo ljepotu na suprotnoj obali, uvijek ćemo htjeti od jednog da napravimo dva, od dva četiri, od četiri osam. Vezuje nas za prošlost, metaforu "izgubljenog raja", stvarajući privid da su prošla vremena bila bolja i tako nas ometa da živimo trenutak sadašnjosti. Saturn je simbol patnje zbog neuslišene žudnje i gospodar najvećih poroka duše: nesvjesnost (neznanje), briga (tuga), nezadovoljstvo i strah. Saturn i znak jarca se vezuju za tarot kartu "đavo", kao arhetip opsjednutosti materijom koja je u biti hladna i beživotna zemlja (iluzija života).

Ne bih se baš složila sa tim da je Jarac skroman, pogotovo ako je njegov profeionalni uspeh u pitanju

Tacno.
To su zablude koje uopste nemaju utemeljenje u realnosti.

Uostalom, Malefik ti pricas o SA u idealnoj kombinaciji, velicajuci ga kao da je zrtvovanje, patnja, cekanje, kao da su to zivotne radosti a ne odricanja?

Eno ti karta Vojislava Seselja koju si postavio, sa sve njegovim SA0ME, koji truli u zatvoru u Hagu, pa mi reci, da li su ove njegove godine u Hagu velicanstvena zrtva koja njega cini srecnim, ili izgubljene godine, izgubljeno vreme...?

Saturn u iskrivljenom izdanju nam oduzima nase vreme na Zemlji, stvarajuci iluziju da idemo ka nekom znacajnom i vaznom cilju.
Saturn je od Vojislava Seselja na kraju napravio zrtvu koja ce pola zivota provesti iza resetaka, uzeo mu je, a ne dao...i ne verujem da je bas srecan zbog toga...

Malefik
10-04-2014, 11:16
Vladar ascendenta u nekom znaku, kao i venera ne mogu biti jaci od nekog stelijuma, samog podznaka, ili znaka sunca, eventualno da je dispozitor necega.

Haha, Hitler bik/vaga, valadar asc u konjukciji sa marsom, milosevic lav,bik, sa stelijumom u biku, i kriv jje jedan saturn. Svako ima izbor, moze da prati tu osobu ili da ne, vrlo je jednostavno.

I pricas o saturnu kao o jednoj posebnoj licnosti koja krade vreme, koja je ovakva ili onakva. To je takva licnost, sve u njegovoj karti je dovelo do toga gde je, a ne samo saturn, i ne donosi mu saturn sedenje u zatvoru. To su njegovi ideali, on se dobrovoljno predao, a nije morao jer ga nisu mogli izrucuti. Seselj je sebe ucinio besmrtnim svojim delima, a fizicki njega ne interesuje, takodje karakteristika saturnovaca, indiferentnost prema smrti, upravo zbog onoga o cemu sam pricao u prethodnom postu. A njemu se cak taj saturn moze uzeti kao u konjukciji sa asc, kao i merkur.

https://www.youtube.com/watch?v=akyTdJ0W_Yc

alea
10-04-2014, 17:59
Boze Malefik, pa ti kao da ih sve poznajes licno pa znas sta oni misle i koji su njihovi ideali?

Pa zasto se dobrovoljno predao? :) Sta ga je nateralo, nego iluzija o sopstvenoj besmrtnosti, i tome kako moze da pobedi ceo svet, pa cak i Hag?

Hitler, Bik/Vaga sa SA0MC90 MA0VE i sve to u Biku?
SA je superiorna planeta snaznije deluje od svake inferiorne planete, i svaku planetu iskrivi, ako je dotakne i ako je los.

Covek u muci i patnji moze ili da izraste i okrene se veri i duhovnom zivotu ( ako ima dovoljno snaznog JU i beneficnu stranu karte ) ili da se okrene zlocinima, ubistvima, kriminalu, ili u blazem, nizem i jadnijem obliku, tracaranju, laprdanju u prazno...sto smo svakodnevno u mogucosti da vidimo...

indiferentnost prema smrti,

Covek moze da bude indiferetnan prema licnoj smrti, ali nema pravo i ne sme da bude indiferentan prema smrti drugih ljudi jer im on taj zivot nije ni dao.

Malefik
10-04-2014, 18:39
Pa eto ja procitam nekad neku biografiju, strucne tekstove, a i posmatram ljude, pa izvucem neke zakljucke.

A reci mi kako to da protivravnoteza saturna(kako ga ti zoves), jupiter nije mogao da obuzda tog saturna(oba su u izgonu), posto i jupiter pravi trigon ka istom tom ve0ma. Pritom, saturn u 10 nema neko ni slucajno dostojanstvo ako sam u pravu, jer po TA, vlada 1. i 8. poljem. Evo kako, nije saturn zla planeta, kao ni jedna druga. Ili mozda, ti kad vidis horoskop, odma znas kakva je osoba ko? Da li je zla ili dobra?
A milosevic, ima stelijum u lavu, sa sve suncem tamo.
Recimo mozemo se setiti i jednog Himlera, sa jupiterom u sedistu na MC tacno, dok saturn nema neke bitne aspekte, kada vec kategorisemo hitlera kao losu osobu, onda je tu odma i Himler.

Ne znam gde ti zivis i da li si propustila istoriju covecanstva. Tako svet funkcionise, oni na vrhu uvek imaju tu moc, i odgovornost za druge ljude. Ali dodje trenutak kada moraju da biraju jedan zarad hiljadu, i sta onda uraditi? Ali kako god, svako u svakom trenutku ima izbor da uradi po svom nahodjenju.

alea
10-04-2014, 22:51
Obozavam tvoje primere...neverovatno je kako ti samo takvi ljudi zapadnu za oko...

Tamo gde je SA, tu je naša maska, tu smo najudaljeniji od našeg izvornog bića, tu ne možemo biti ono što jesmo i pod pritiskom okolnosti se sve više iskrivljujemo, identifikujemo se sa egom i tako se klanjamo negativnim silama koje ubijaju životnost.

Bez obzira koliko negativne sile bile glasnije i bučnije, Bog nas izvlači iz ralja Saturna da bi nam spasio život. Mi se zabetoniramo u okove ega, a to je najniži nivo na kome ljudsko biće može postojati. Naše srce/duh nikada ne pati, ono peva od ljubavi ali ga mi ne čujemo. Srce (srčana čakra) se naziva "anahata" što u prevodu znači "netaknuto, neoštećeno", jer ovaj deo nas ne dodiruju iluzije materijalnog svijeta.

A SA je gospodar iluzije.

On je zarobio ljudski um, jer je posredstvom uma i došlo do pada u vrieme (i materiju), ali SA ne može dopreti do ljudskog srca, jer je tamo Božansko od čega on beži. Ljudi istinski ne mogu biti pokvareni u srcu, već u umu, zlo dolazi iz uma, a dobrota iz srca. Stvari posmatrane umom drugačije izgledaju kada se vide srcem. "Ako mislim, sve mi izgleda besmisleno, ako osjećam sve mi izgleda čudno."

Činjenje zla potiče iz nerazvijene (pomračene) svesti, savladane od korumpiranog uma koji sugeriše pohlepu, materijalizam i druge oblike destruktivnog ponašanja.

Ovozemaljski svet dualnosti je večna borba između svetla (SO) i tame (SA).

Zato najveci zlocinci najcesce imaju slabe, aflikovane i teske aspekte izmedju SA, ME i MA. Kao i tvoj primerak Menson...kao i Himmler sa podlim ME u Skorpiji 90 MA u Lavu na uglu i 60SA na kraju Strelca 90MO u Ovnu i 180SO u padu u Vagi...ne znam zasto JU na MC nije napravio od njega boljeg coveka, stvarno ne znam, ali znam da sam u vecini karata zlocinaca koje sam ikada gledala, videla ove lose aspekte izmedju SA/ME i MA, i vrlo cesto izmedju svetla SO i MO ma koliko to nekima ovde ne ide u prilog, ali da, svako ima slobodu izbora...:)

Malefik
11-04-2014, 00:58
Ja uvek kontriram, pa i sebi, sve sto znam, pokusam da pobijem, jer tako se dolazi do "istine" i sustine, kritickim misljenjem, a ne slepim verovanjem u nesto. Otuda i moji mnogobrojni primeri koji pobijaju neke besmislene astroloske postulate.

Prvi deo - neka licna filozofija, koja nema konkretnu osnovu

Drugi deo/vezano za ju na mc - kljucno je "ne znam". A problem je sto povezujes astrologiju i hriscanstvo, sto nikako ne moze da ide zajedno, jer astrologija nije ni nastala pod hriscanstvom. Ti identifikujes jupitera sa bogom/dobrim(cije ime garantujem ne zna 90% "hriscana", no to je druga tema), a saturna sa djavolom/losim. Sustina je da je jupiter Himleru zaista doneo sve svoje potencijale, dosao je do vrha vlasti, imao je na raspolaganju sve pare, kontrolisao je gestapo, bio je duhovan, itd, itd. To sto neko ima jupitera na mc ili na asc ne znaci da je dobra osoba, kao ni kada ima saturna da je losa, pa mnogi strelcevi su upravo u kriminalu, jer jupiter nema granice. Najpoznatije serijske ubice su upravo "iskreni" i "dobri" strelcevi (ramirez - podznak strelac sa jupiterom u prvoj kuci u strelcu, gejsi - podznak strelac, bandi - stelijum u strelcu) Iako je moja terija da su vecina zapravo skorpije, jer su po topocentricnom sistemu, tj realnoj poziciji te planete, asc. u skorpiji.

Marcipa
28-04-2015, 20:00
Procitala sam temu od pocetka. Zanimljiva rasprava, steta sto nije bila duza.

Slazem se sa dobrim dijelom sa Aleom, ali ja imam i konjukciju sa uranom i 90 sa marsom. Mjesec mi je dobro ostecen.
Slazem se i sa Malefik, znam da cu postici sve sto zelim ako se jako trudim oko toga. Prije ili kasnije do cilja se stize. Pocela sam voljeti onaj put kojim idem do cilja. :D

Tezak zivot majke, bolest itd. u mom slucaju tacno.
Imam nagle promjene raspolozenja (to vjerujem da je zbog urana i marsa). Djelujem hladno, ali u sustini sam totalna suprotnost. Tacno je i da se povlacim cim osjetim trenutak sumnje u suprotnu stranu. Saturn jeste maska, slazem se u potpunosti sa tim. Ljudi oko mene na mene gledaju kao na potpuno pozitivnu osobu, ono "zracim", uvijek lijepu rijec, ali u sebi drzim toliku negativnost kojoj ne dam da ispliva.

Pronasla sam isto, da ako je mjesec na nizem stepenu od saturna, npr. mo8, sa9. Da Emocije upravljaju saturnovom strogocom. Posao koji se radi, radi se preciznoscu i ozbiljnoscu Saturna, ali samo ako je Mjesec zadovoljan. I da ljudi sa ovim aspektom ce raditi svaki posao sve dok je placen, ono nema ispod nivoa, ako se mora raditi.

alea
28-04-2015, 22:37
Marcipa, ne radi ti karta u potpisu. :)

Mnogo zavisi od toga gde su ti ove planete polozene, u kom znaku, i kakvi su orbisi koje planete prave, da li je karta dnevna ili nocna itd...ako je rodjenje nocno, onda je SA van sekte pa mnogo vise "gusi" taj MO, tj on je onda kao led, a na ledu i hladnoci tesko da nesto raste, tj i emocije su takve, zalede se, ili se barem takav utisak ostavlja...itd...

Marcipa
28-04-2015, 22:58
Nocno je rodenje kod mene. Znam tacno kako te ledene emocije djeluju na druge. Cesto mi govore da sam bez srca. Mislim da najbolje opisuje Rabindranat Tagore "Ceznem da ti kazem"

Popravit cu sad kartu.

alea
28-04-2015, 23:22
Imas bas neobicnu postavku planeta.
MO ti je u Strelcu i on bi fakticki bio u praznom hodu, ali je prvi aspekt koji on pravi u stvari konjunkcija sa SA koji je tek usao u Jarca.
MA je takodje na prvim stepenima Ovna, i ove planete, ovako na pocetnim stepenima realno jos su sa delom orbisa u prethodnim znacima.
Ne mislim da je SA u Strelcu niti je MO u Jarcu, niti se oni medjusobno vide, cak naprotiv, tvoj MO uopste ne vidi ni SA ni MA, ali su to jedine planete sa kojima se dodiruje u okvirima svog orbisa ( 12* je orbis MO, a 9* je orbis SA ).

MO ti je mlad, nov, svez, tek rodjen, odvaja se od SO, ovakav MO je pun inicijative, pun zivota, kao malo dete, ali ga muci sto iz Strelca on ne moze da "vidi" kucu kojom vlada, jer Strelac i Rak nemaju aspekt, oni su u averziji. I onda takav, mlad MO pun zivota kao da naleti na Kineski zid, na tog SA. MO ti je u 6. inace, ova kuca se cesto povezuje sa nesrecama, u smislu nepredvidjenih desavanja, nad kojima covek nema kontrolu, ne moze nad njima da upravlja, pa ti se mozda desava da nemas uticaja na stvari i prilike koje ti se dogadjaju.

6. polje je servilno i usluzno, cesto je izrazeno kod lekara, hirurga, ljudi koji rade za druge, ili im pomazu...

Strelac nije mesto u kome MO ima neko dostojanstvo, on je ovde peregriniran kao beskucnik, planeta lutalica koja onda poprima osobine i kaci se za prvu planetu sa kojom je u aspektu, a to je SA u Jarcu. SA je u nocnoj karti jos hladniji i suvlji, jer njemu noc ne prija, pa taj SA iako u sedistu, van svoje sekte u stvari kao da zaledi tvoj MO. SA je sam za sebe i svoje signifikacije solidan, jer je u sedistu ali ume da odaje verovatno i utisak "celicne zene" u kombinaciji sa ovim MA na MC.
Mislim da ljudi zapravo imaju potpuno pogresnu sliku o tebi, kao veoma dominantnoj, mozda cak i gruboj osobi, punoj energije i pomalo buntovnoj i da taj MO u sustini ne moze pored njih da se izrazi, ostaje negde zagusena njegova senzitivnost...

Marcipa
29-04-2015, 00:28
Hvala puno za tumacenje. :112:
Djelujem tako, jako strogo. Onda kad odlucim prema nekome da pokazem tu svoju drugu stranu, apsolutna suprotnost. To pokazivanje, te ranjive strane, do sada se pokazala kao jako losa ideja. Biram pogresne ljude. Onda to bude jos gore, pa se jos vise zakopam i djelujem sve hladnije.
Buntovna i nisam, mozda malo, volim brzu voznju, ekstremne sportove volim probati, ako sam u prilici...

Citala sam isto da je ovaj aspekt cest kod bolesnika shizofrenije.

alea
29-04-2015, 01:07
Hvala puno za tumacenje. :112:
Djelujem tako, jako strogo. Onda kad odlucim prema nekome da pokazem tu svoju drugu stranu, apsolutna suprotnost. To pokazivanje, te ranjive strane, do sada se pokazala kao jako losa ideja. Biram pogresne ljude. Onda to bude jos gore, pa se jos vise zakopam i djelujem sve hladnije.
Buntovna i nisam, mozda malo, volim brzu voznju, ekstremne sportove volim probati, ako sam u prilici...

Citala sam isto da je ovaj aspekt cest kod bolesnika shizofrenije.

Svaki tezak aspekt na MO ume da bude naporan i tezak za psihu. Ali nekada ne mora ni da bude u aspektu sa nekom planetom da bi MO bio nestabilan i povredjen, dovoljno je da bude u losoj kuci ili los po dostojanstvu pa da nam pravi problem, da nas opterecuje i boli.

Najveci problem svih nas najcesce i jeste u tome, sto za sebe biramo pogresne ljude.

Da li volis kucne ljubimce?
6 polje je takodje i polje kucnih ljubimaca i malih zivotinja.
Sa ovom postavkom mogla bi da se angazujes u nekom azilu za napustene pse npr...
Niko kao MO0SA ne zna i ne oseca sta znaci biti napusten 6 polje je odlicno za humanitarni rad, za brigu o drugima, nemocnim, starima, napustenima...

danica_91
29-04-2015, 12:21
ja mogu samo da kazem za Ju na mc da nema sanse da povadi stvar, ako je Sa lose postavljen, jer Ju u 10. kuci se ne oseca jako dobro jer nije njegova kuca...moze pre samo ego osobe da poveca, da preuvelica sve, ili pak da ljudi misle da je taj neko nesto bitno i veliko...a ne mora da znaci da ta osoba oseca to iznutra....odnosno da je osoba iznutra dobra...

ponovo navodim mog oca, sa Mo0Sa u sco, gde se oba pune mrznjom, obe planete se ne osecaju dobro...majka mu je celi zivot puna mrznje prema svima, ta voli samo sebe, a on mora da brine o njoj pod stare dane, dok ona nije bila sa njim ni delic njegovog zivota od njegove 3. godine jer su bili razvedeni roditelji i ona je resila da ga ostavi sa ocem jer je otac bio mocniji...

ali posto je to Sa0Mo u 5. kuci u skorpiji to bi trebalo da opise i mene kao njegovo prvo i jedino dete?
ja sam asc sco i imam Sa dosta naglasenog u karti...samo se nadam da necu biti puna mrznje kao moja baba na kraju...

alea
29-04-2015, 13:08
ja mogu samo da kazem za Ju na mc da nema sanse da povadi stvar, ako je Sa lose postavljen, jer Ju u 10. kuci se ne oseca jako dobro jer nije njegova kuca.

Kako nema sanse da donese bilo sta JU na MC?

MC je nakon ASC najvaznija kuca, naistaknutiji ugao, i planeta koja se ovde nadje uvek dobija na vaznosti, kroz slucajno dostojanstvo.

Mozda trazite pogresnu signifikaciju tog JU, jer ne mora, i nismo svaka planeta uvek mi.
Taj JU moze potpuno da opise da se on vrlo lepo oseca u svojoj kozi, ali ako mu nije vladar ASC uopste ne mora da opise njegove karakteristike.

Osim toga, MC opisuje nasu majku, pa ako se tako posmatra moze da opise i tu njenu vaznost u njegovom zivotu, ali opet sve dalje zavisi od polozaja tog JU, aspekata itd...

A 10. kuca i ne pripada JU, ona u stvari prirodnom podelom, pripada MA. :)

danica_91
29-04-2015, 13:44
Kako nema sanse da donese bilo sta JU na MC?

MC je nakon ASC najvaznija kuca, naistaknutiji ugao, i planeta koja se ovde nadje uvek dobija na vaznosti, kroz slucajno dostojanstvo.

Mozda trazite pogresnu signifikaciju tog JU, jer ne mora, i nismo svaka planeta uvek mi.
Taj JU moze potpuno da opise da se on vrlo lepo oseca u svojoj kozi, ali ako mu nije vladar ASC uopste ne mora da opise njegove karakteristike.

Osim toga, MC opisuje nasu majku, pa ako se tako posmatra moze da opise i tu njenu vaznost u njegovom zivotu, ali opet sve dalje zavisi od polozaja tog JU, aspekata itd...

A 10. kuca i ne pripada JU, ona u stvari prirodnom podelom, pripada MA. :)

ja sam samo rekla da Ju ne moze da povadi stvar ukoliko je Sa los...Sa uvek jace udara... =)

alea
29-04-2015, 13:58
ja sam samo rekla da Ju ne moze da povadi stvar ukoliko je Sa los...Sa uvek jace udara..

Ma ok, samo se nismo sporazumele.

Mislim, nije ni JU uvek cvecka, zavisi puno kako je on sam polozen, recimo planeta koja je losa po dostojanstvu, ili retrogradna, ali je snazna jer je tako polozena na uglu, pa nadje se na MC, moze da deluje kao kamion koji autoputem vozi levom stranom....

Marcipa
29-04-2015, 17:05
Svaki tezak aspekt na MO ume da bude naporan i tezak za psihu. Ali nekada ne mora ni da bude u aspektu sa nekom planetom da bi MO bio nestabilan i povredjen, dovoljno je da bude u losoj kuci ili los po dostojanstvu pa da nam pravi problem, da nas opterecuje i boli.

Najveci problem svih nas najcesce i jeste u tome, sto za sebe biramo pogresne ljude.

Da li volis kucne ljubimce?
6 polje je takodje i polje kucnih ljubimaca i malih zivotinja.
Sa ovom postavkom mogla bi da se angazujes u nekom azilu za napustene pse npr...
Niko kao MO0SA ne zna i ne oseca sta znaci biti napusten 6 polje je odlicno za humanitarni rad, za brigu o drugima, nemocnim, starima, napustenima...
Imam ja u porodici dusevnih bolesnika, po meni jedna od najgorih bolesti. Te osobe tesko prihvataju da su bolesne, pa onda ni proces lijecenja ne moze zapoceti. Najvise teret po drugima.
Rijetki su ti sretnici koji iz prve nadu. Imam par drugarica koje su se udale za srednjoskolsku ljubav. Tako nesto se samo u filmovima vida, ali eto njima se desilo.
Koliko sam uspjela da istrazim kod sebe, stici ce mi sve kasnije. Nije strasno, bitno da stigne. :D Samo sto vise istrazujem, nesto, prije da ce doci do zajednice iz koristi. :(
Volim kucne ljubimce, ali trenutno nemam. Brinem se o lutalicama, dam im kad god sam u prilici da jedu. Povremeno odem do crvenog kriza da volontiram, ako sta treba, ali nisam vise cesta kao prije.

rijanon
30-04-2015, 19:45
ovo je ženska osoba sa So 0 Sa 0 Mo. ovo je jako isklompleksirana osoba.
muškarci su je tukli, krali joj pare, iskorišćavali u svakom smislu. ni ona nije bolja prema ljudima, mrvicu empatije nema. čula sam da naginje prostituciji. ne poznajem je dovoljno dobro, ali nešto sam imala prilike da osetim na svojoj koži od nje. osetila sam je kao hodajuću smrt! niko mi u životu nije tako napakostio kao ona. :( nažalost nemam tačno vreme njenog rođenja, pa se kuće ne znaju. u svakom slučaju ova konjukcija Mo 0 So 0 Sa OSTAJE u Škorpiji i jedini aspekt ove tri planete. svaki komentar bi mi jako značio. hvlala vam :)

njena karta: http://www.dodaj.rs/f/2x/KK/302UNFAh/astro2gw0116339932062.gif

alea
30-04-2015, 23:10
ovo je ženska osoba sa So 0 Sa 0 Mo. ovo je jako isklompleksirana osoba.
muškarci su je tukli, krali joj pare, iskorišćavali u svakom smislu. ni ona nije bolja prema ljudima, mrvicu empatije nema. čula sam da naginje prostituciji. ne poznajem je dovoljno dobro, ali nešto sam imala prilike da osetim na svojoj koži od nje. osetila sam je kao hodajuću smrt! niko mi u životu nije tako napakostio kao ona. :( nažalost nemam tačno vreme njenog rođenja, pa se kuće ne znaju. u svakom slučaju ova konjukcija Mo 0 So 0 Sa OSTAJE u Škorpiji i jedini aspekt ove tri planete. svaki komentar bi mi jako značio. hvlala vam :)

njena karta: http://www.dodaj.rs/f/2x/KK/302UNFAh/astro2gw0116339932062.gif

Da bi ista konkretno mogla da znas, ipak bi bilo presudno vreme rodjenja.
Ako je rodjena samo par sati kasnije, onda bi joj MO vec bio u Strelcu.

Inace, ako mislis da je ovako, onda cu ti samo reci, da je Andreas Lubitz, covek koji je pilotirao avionom koji je usmrtio 150 ljudi pre mesec dana, imao takodje SA0MO u Skorpiji.

MO u Skorpiji je u svom padu, VE u izgonu, obe zenske planete su u strasno losem dostojanstvu. Ovaj MO je visestruko ostecen. Pre svega jer je spaljen od SO, a aplicira ka malefiku bez recepcije. Takodje, poslednji stepeni Skorpije su stepeni termina SA i ovo su najtezi stepeni za MO, pa i VE.

Za MO kao najbrzu planetu je veoma vazno i od koje planete se odvaja jer to opisuje kakve utiske nosi, sta je preziveo. MO je najosetljivije i najbrze telo na nebu, najblize je Zemlji i najbrze se krece od planete do planete prenoseci utiske od jedne do druge. Zato su njegovi aspekti toliko vazni jer kada aplicira od benefika, on nosi lepe utiske i ako ih nosi ka benefiku, onda ce takvo stanje da potraje i imace dobar ishod.
MO koji je spaljen se oseca "robom" jer svaka planeta spaljena od SO ima to svojstvo da se oseca kao zarobljenom, a narocito MO. Ovaj aspekt je cesti signal i razvoda roditelja ili rrazvoda braka u buducnosti osobe ciji je natal. Takodje je jako los za psihu i vitalnost coveka, jer se ovde oba svetla, oba izvora zivota nalaze na istom mestu i kad je ugrozena jedna, automatski je ugrozena i druga. U Skorpiji je SO peregrinirano, MO u padu, VE u izgonu. A gde je MA kao dispozitor? U padu u Vagi prepun kompleksa i cesto "zenomrzac".
Preko ove njene konjunkicije prosle godine je presao SA u tranzitu i dve godine je boravio u Skorpiji, preko njene 4 licne planete, kvadrirajuci natalnog JU.

Ako bismo hteli da analiziramo um osobe, za koji su zaduzeni MO i ME, videli bi da je i ME u izgonu u Strelcu. Nema povezanosti izmedju MO i ME pa je osoba cesto potpuno haoticna, nema neke logike vec razmislja i ponasa se pod utiskom MA koji je u padu u Vagi sa kojim je ME jedino u aspektu. MA/ME je cest aspekt ili kod genijalaca brzog uma, ili kod kriminalaca izvrnutog i zlog uma ( jer MA je maleficne prirode ).

I kada sve saberemo, dobijamo osobu koja ima skoro sve planete u natalu u izuzetno losem dostojanstvu, a takvu kartu je npr imao Hitler. Sve planete osim vladara VE koja je bila u sedistu, sve su bile u padu i izgonu a takve planete se najcesce ponasaju neprijateljski.

rijanon
30-04-2015, 23:21
Da bi ista konkretno mogla da znas, ipak bi bilo presudno vreme rodjenja.
Ako je rodjena samo par sati kasnije, onda bi joj MO vec bio u Strelcu.

Inace, ako mislis da je ovako, onda cu ti samo reci, da je Andreas Lubitz, covek koji je pilotirao avionom koji je usmrtio 150 ljudi pre mesec dana, imao takodje SA0MO u Skorpiji.

MO u Skorpiji je u svom padu, VE u izgonu, obe zenske planete su u strasno losem dostojanstvu. Ovaj MO je visestruko ostecen. Pre svega jer je spaljen od SO, a aplicira ka malefiku bez recepcije. Takodje, poslednji stepeni Skorpije su stepeni termina SA i ovo su najtezi stepeni za MO, pa i VE.

Za MO kao najbrzu planetu je veoma vazno i od koje planete se odvaja jer to opisuje kakve utiske nosi, sta je preziveo. MO je najosetljivije i najbrze telo na nebu, najblize je Zemlji i najbrze se krece od planete do planete prenoseci utiske od jedne do druge. Zato su njegovi aspekti toliko vazni jer kada aplicira od benefika, on nosi lepe utiske i ako ih nosi ka benefiku, onda ce takvo stanje da potraje i imace dobar ishod.
MO koji je spaljen se oseca "robom" jer svaka planeta spaljena od SO ima to svojstvo da se oseca kao zarobljenom, a narocito MO. Ovaj aspekt je cesti signal i razvoda roditelja ili rrazvoda braka u buducnosti osobe ciji je natal. Takodje je jako los za psihu i vitalnost coveka, jer se ovde oba svetla, oba izvora zivota nalaze na istom mestu i kad je ugrozena jedna, automatski je ugrozena i druga. U Skorpiji je SO peregrinirano, MO u padu, VE u izgonu. A gde je MA kao dispozitor? U padu u Vagi prepun kompleksa i cesto "zenomrzac".
Preko ove njene konjunkicije prosle godine je presao SA u tranzitu i dve godine je boravio u Skorpiji, preko njene 4 licne planete, kvadrirajuci natalnog JU.

Ako bismo hteli da analiziramo um osobe, za koji su zaduzeni MO i ME, videli bi da je i ME u izgonu u Strelcu. Nema povezanosti izmedju MO i ME pa je osoba cesto potpuno haoticna, nema neke logike vec razmislja i ponasa se pod utiskom MA koji je u padu u Vagi sa kojim je ME jedino u aspektu. MA/ME je cest aspekt ili kod genijalaca brzog uma, ili kod kriminalaca izvrnutog i zlog uma ( jer MA je maleficne prirode ).

I kada sve saberemo, dobijamo osobu koja ima skoro sve planete u natalu u izuzetno losem dostojanstvu, a takvu kartu je npr imao Hitler. Sve planete osim vladara VE koja je bila u sedistu, sve su bile u padu i izgonu a takve planete se najcesce ponasaju neprijateljski.
znam da je za nju presudno da znamo vreme i Asc, ali bi onda se samo Mesec možda odvojio u Strelca za ne? ostale planete toga dana jesu na tim stepenima valjda.

jako loše iskustvo imam s njom - to sam rekla. ona mi je pokazala šta znači ubiti nekome dušu, zato sam se okrenula ovako ka životu i ne želim nikad da postanem tako mračna i niska kao ona, jer ona nažalost umire dok živi, a ja želim da živim dok sam živa, a smrt će mi biti samo kratak momenat posle koga opet drugi ljudi nastavljaju dalje.
hvala :)

alea
30-04-2015, 23:36
znam da je za nju presudno da znamo vreme i Asc, ali bi onda se samo Mesec možda odvojio u Strelca za ne? ostale planete toga dana jesu na tim stepenima valjda.

jako loše iskustvo imam s njom - to sam rekla. ona mi je pokazala šta znači ubiti nekome dušu, zato sam se okrenula ovako ka životu i ne želim nikad da postanem tako mračna i niska kao ona, jer ona nažalost umire dok živi, a ja želim da živim dok sam živa, a smrt će mi biti samo kratak momenat posle koga opet drugi ljudi nastavljaju dalje.
hvala :)

Nije njoj lako, a eto, kada je ovaj covek sa istom konjunkcijom SA0MO ubio 150 neduznih ljudi u stanju depresije i rastrojstva, jasno je koliko je to mucan aspekt...tacno tako, tu se umire dok se zivi jer osoba nije u stanju da vidi nista lepo ispred sebe jedino crnilo i mrak, zlobu, pakost ( SA kome verovatno MO aplicira ).

Ne verujem da joj je MO u Strelcu ako je tako zla, jer bi onda bio u znaku ME i sekstilu sa JU uz recepciju ( Strelac je domicil JU ) a to je skroz onda druga prica. Iz tvoje price mi skroz deluje da joj je ovo aspekt MO.

Ma gadan je taj aspekt, ako covek nije dovoljno zreo, a onda moze da postane stvarno uzvisen i mudar.

rijanon
30-04-2015, 23:47
Nije njoj lako, a eto, kada je ovaj covek sa istom konjunkcijom SA0MO ubio 150 neduznih ljudi u stanju depresije i rastrojstva, jasno je koliko je to mucan aspekt...tacno tako, tu se umire dok se zivi jer osoba nije u stanju da vidi nista lepo ispred sebe jedino crnilo i mrak, zlobu, pakost ( SA kome verovatno MO aplicira ).

Ne verujem da joj je MO u Strelcu ako je tako zla, jer bi onda bio u znaku ME i sekstilu sa JU uz recepciju ( Strelac je domicil JU ) a to je skroz onda druga prica. Iz tvoje price mi skroz deluje da joj je ovo aspekt MO.

Ma gadan je taj aspekt, ako covek nije dovoljno zreo, a onda moze da postane stvarno uzvisen i mudar.
meni jeste napakostila i jako loše je energetski osetim. sumnjam da ima imalo empatije. a pouzdano znam da je jesu momci tukli i da su je iskorišćavali i finansijski i seksualno, pa sad .. da li ona može da sazri i da li ima neki aspekt koji na to ukazuje.. to ne umanjuje činjenicu da je bila zla i osvetoljubiva ..

alea
30-04-2015, 23:55
meni jeste napakostila i jako loše je energetski osetim. sumnjam da ima imalo empatije. a pouzdano znam da je jesu momci tukli i da su je iskorišćavali i finansijski i seksualno, pa sad .. da li ona može da sazri i da li ima neki aspekt koji na to ukazuje.. to ne umanjuje činjenicu da je bila zla i osvetoljubiva ..

Verovatno su joj u aspektu sa ASC, ili je cak i Skorpija ASC, jer onda JU bio mozda vladar 2. a MA bi joj kao vladar ASC onda bio u 12. Onda bi joj se ti aspekti losih planeta iz Skorpije direktno oslikavali na karakter.
Mislim ovo je samo pretpostavka...

rijanon
01-05-2015, 00:02
Verovatno su joj u aspektu sa ASC, ili je cak i Skorpija ASC, jer onda JU bio mozda vladar 2. a MA bi joj kao vladar ASC onda bio u 12. Onda bi joj se ti aspekti losih planeta iz Skorpije direktno oslikavali na karakter.
Mislim ovo je samo pretpostavka...
ma da pretpostavljamo, pa i karta je na satnicu rođenja u podne. :) morala sam bar nekako otprilike da vidim šta se tu radi :)
ali sve planete OSIM MOŽDA MESECA joj jesu u Sco, bez obzira na vreme.. a meni 5. natalna u Sco - ubija mi svu radost života i to je KONKRETNO ispoljila - bez obzira na naše natale i šta oni kažu..

hvala opet :)

thalatte
01-05-2015, 00:06
Osoba o kojoj pričate...

Osim te nesretne knjukcije...

Merkur, Venera, Mars u izgonu, Mjesec u padu...znaci maltane ni jedna planeta ne može slobodno izraziti svoju prirodu, mene ovo podsjeca na konstantne prisilne misli, koje kasnije rezultiraju svakakvim ponašanjem...

Njoj nitko ni nije prijatelj, niti je ona kome..

alea
01-05-2015, 00:12
ma da pretpostavljamo, pa i karta je na satnicu rođenja u podne. :) morala sam bar nekako otprilike da vidim šta se tu radi :)
ali sve planete OSIM MOŽDA MESECA joj jesu u Sco, bez obzira na vreme.. a meni 5. natalna u Sco - ubija mi svu radost života i to je KONKRETNO ispoljila - bez obzira na naše natale i šta oni kažu..

hvala opet :)

Pa tebi je SA vladar 8. u 5. i samo ti treba neka njegova simbolika u 5...to ti ne prija.
Inace, znas li da ti je JU egzaltirani vladar ASC i da je dominantniji od MO?
Narocito ce se ovo ispoljiti u drugom delu zivota, kada poptuno
i promenis pristup svom zivotu i pocnes mnogo vise da uzivas i volis i sebe i sve oko sebe i zauzmes jedan skroz drugaciji stav. Ovaj JU ce vise raditi u drugom delu zivota i on te i inace mnogo vadi...
Odlican ti je JU.

rijanon
01-05-2015, 00:20
Pa tebi je SA vladar 8. u 5. i samo ti treba neka njegova simbolika u 5...to ti ne prija.
Inace, znas li da ti je JU egzaltirani vladar ASC i da je dominantniji od MO?
Narocito ce se ovo ispoljiti u drugom delu zivota, kada poptuno
i promenis pristup svom zivotu i pocnes mnogo vise da uzivas i volis i sebe i sve oko sebe i zauzmes jedan skroz drugaciji stav. Ovaj JU ce vise raditi u drugom delu zivota i on te i inace mnogo vadi...
Odlican ti je JU.
jao pa ako sad nisam zauzela vedriji stav prema životu onda kada ću :D
zaista se trudim da psihički sebe vadim iz govana, a od ljudi kao ona se - od tog iskustva sa njom - udaljavam koliko god mogu.
2 puta sam izbegla smrtnu opasnost, verovatno je Jupi zaslužan :)
hoću sada da vidim šta će mi Sa povratak doneti :)

rijanon
01-05-2015, 00:22
Osoba o kojoj pričate...

Osim te nesretne knjukcije...

Merkur, Venera, Mars u izgonu, Mjesec u padu...znaci maltane ni jedna planeta ne može slobodno izraziti svoju prirodu, mene ovo podsjeca na konstantne prisilne misli, koje kasnije rezultiraju svakakvim ponašanjem...

Njoj nitko ni nije prijatelj, niti je ona kome..
neka joj je univerzum u pomoći i što dalje od mene ..

danica_91
01-05-2015, 11:24
samo da dodam za Mo0Sa u sco, moj otac je podznak rak, znaci Mo mu je vladar asc...taj covek je imao tesko detinjstvo,nije imao ljubav roditelja ali je ispao najbolji covek u celoj nasoj siroj familiji, ja tako dobrog i neiskvarenog coveka, koji svima pomaze, nikad nisam upoznala...mada ima Ve u raku, Ma u ribama...milsim mora tu da ima jos pokazatelja...ali sve u svemu, samo Mo0Sa ne daje zle osobe...

kod ove cure gore je sve zajedno katastofa, najvise Ve0Pl...ta je mnogo ljubomorna zato svima i kvari srecu...

sve cure sa Ve0Pl u sco umeju da budu jaaako podle...znam ih vise komada

alea
01-05-2015, 12:25
Ma sigurno da je do PL koji je mnogo dominantnija planeta u odnosu na najlicniju mogucu planetu koja postoji u karti a to je MO...:)

VE u Skorpiji je nesretna, kao i MO u Skorpiji, a zli su SA i MA. Oni kada su losi, kvare karaktere i donose zlo u ljudima.

Naravno da sam SA0MO ne daje obavezno zle ljude, taman posla, cesto je to simbol i pokazatelj "nezeljenog deteta" ili usvojene dece, ili one koju ne odgajaju roditelji vec rastu u internatima, domovima, ili kod bake i deke, ili one koji se svesno zrtvuju za druge.

Niko nije rekao da je ova devojka prema recima rijanon, zla zato sto ima SA0MO, vec zato sto nema ni jednu planetu koja bi izvukla njen karakter oslikan debiltiranim planetama, i to sve do jedne...

danica_91
01-05-2015, 15:18
Ma sigurno da je do PL koji je mnogo dominantnija planeta u odnosu na najlicniju mogucu planetu koja postoji u karti a to je MO...:)

VE u Skorpiji je nesretna, kao i MO u Skorpiji, a zli su SA i MA. Oni kada su losi, kvare karaktere i donose zlo u ljudima.

Naravno da sam SA0MO ne daje obavezno zle ljude, taman posla, cesto je to simbol i pokazatelj "nezeljenog deteta" ili usvojene dece, ili one koju ne odgajaju roditelji vec rastu u internatima, domovima, ili kod bake i deke, ili one koji se svesno zrtvuju za druge.

Niko nije rekao da je ova devojka prema recima rijanon, zla zato sto ima SA0MO, vec zato sto nema ni jednu planetu koja bi izvukla njen karakter oslikan debiltiranim planetama, i to sve do jedne...

ja samo kazem ono sto sam vidjala...cure sa Ve0Pl umeju da budu jako ljubomorne, osvetoljubive, da nemaju nikakve granice kad se svete nekom i da se svete na jaaako nizak nacin, odnosno tad su u stanju da bukvalno urade nesto sto je za sve druge nisko i jadno, cak i preko sebe da zgaze, samo da bi se ipak nekako osvetile, prosto polude...i posesivne do zla boga...mozda nije do Pl, ne znam, mozda je i do Ve u sco, ali ja samo kazem ono sto sam vidjala i sto im je svima isto...a opet imam drugaricu sa Ve u sco koja je dusa od coveka, znaci nije samo ni do Ve...

ni sa kim se ja ovde ne prepiram, niti kazem da drugi nisu u pravu, samo kazem sto sam videla...ova cura nema tesko polozenog Mo ali ima VE0Pl...

makky
01-05-2015, 15:33
Ja imam Ve u Sco i nikada nisam bila osvetoljubiva, ljubomorna i posesivna. Još mi je i Asc u Sco, pa opet nikada nisam bila takva. Tako da ne verujem da samo Ve u Sco daje takve ljude...

rijanon
01-05-2015, 17:28
ja ne znam njeno vreme i tu može jedino Mo da se malo odvoji i eventualno nežniji Asc.
ali je činjenica za Ve, Me, Ma da su u izgonu. a Sa je na 29* Sco. dovoljno za analizu i da shvatim
zašto je imala život koji sam gore navela i zašto sam ja ponekad uplašena za sebe, jer je bilo svega sa njom.

alea
01-05-2015, 17:37
ova cura nema tesko polozenog Mo ali ima VE0Pl..

Njen MO je neuporedivo gore postavljen od VE, jer VE osim toga sto je u znaku izgona, nema drugo ostecenje, dok je MO:

1. u znaku svog pada
2. u terminu SA
3. spaljen od SO koje je peregrinirano
4. u aplikaciji sa malefikom SA koji je takodje spaljen od SO.

Ali dobro, ovde svako moze da kaze sta misli.

Inace, osvetoljubive osobe, one koje rade nesto lose, koje cine lose stvari, obicno imaju MA koji je povezan sa ME i MO, na bilo koji nacin, aspektom. Najcesce sa ME, jer MA je planeta akcije, delovanja, pa sprovodi u delo ono sto MO oseca i ME smisli.
Nema to veze sa VE, ona je benefik i vise se oseti kroz unutrasnje nezadovoljstvo, nesrecu, tugu, moze biti i posesivnost, ali dela su povezana sa ME i MA.

rijanon
01-05-2015, 17:46
i sad kad alea ovo navede, mislim da bi postavka bila slična čak i kad bi Mo bio u Strelcu..
izvlačio bi ga malo Ju, ali bi opet težio ka Sa koji je na jako surovom stepenu.

ako potpuno zanemarimo Mo - ipak je ostatak karte dovoljno jasan.

alea tu govorimo još i o lošem dostojanstvu Ma ili Me, koji su povezani.
nije isto kad imaju neki aspekt, ali dobra dostojanstva ove planete.

danica_91
01-05-2015, 18:21
Njen MO je neuporedivo gore postavljen od VE, jer VE osim toga sto je u znaku izgona, nema drugo ostecenje, dok je MO:

1. u znaku svog pada
2. u terminu SA
3. spaljen od SO koje je peregrinirano
4. u aplikaciji sa malefikom SA koji je takodje spaljen od SO.

Ali dobro, ovde svako moze da kaze sta misli.

Inace, osvetoljubive osobe, one koje rade nesto lose, koje cine lose stvari, obicno imaju MA koji je povezan sa ME i MO, na bilo koji nacin, aspektom. Najcesce sa ME, jer MA je planeta akcije, delovanja, pa sprovodi u delo ono sto MO oseca i ME smisli.
Nema to veze sa VE, ona je benefik i vise se oseti kroz unutrasnje nezadovoljstvo, nesrecu, tugu, moze biti i posesivnost, ali dela su povezana sa ME i MA.

pa ima Me sa Ma u strelcu....a Ju u devici...eto, zanimljiva teorija...mada strelac ne izgleda kao neko ko hoce tako nisko da ide...

rijanon
01-05-2015, 18:26
pa ima Me sa Ma u strelcu....a Ju u devici...eto, zanimljiva teorija...mada strelac ne izgleda kao neko ko hoce tako nisko da ide...

Me je u izgonu u Strelcu (loša pozicija) Ma u Vagi u izgonu.
loše misli se loše sprovedu u delo.
a drugi aspekti ih baš ne popravljaju. a Ju joj je u Vodoliji, čudak.

alea
01-05-2015, 19:18

Ima sve planete u padu i izgonu.
Debiltirani ME sa debiltiranim MA u aspektu.
Nije to teorija to su osnove astrologije, koje god bilo. :)
Staljin je bio SO u Strelcu sa JU u Vodoliji. Nema to veze, pitanje je sta joj je ASC i cime sve te planete vladaju ali nedostatak osnovnog dostojanstva je vise nego dovoljan.

Me je u izgonu u Strelcu (loša pozicija) Ma u Vagi u izgonu.
loše misli se loše sprovedu u delo.
a drugi aspekti ih baš ne popravljaju. a Ju joj je u Vodoliji, čudak.

Pa da, dostojanstva su prva stvar, a vladar JU je SA u Skorpiji.
Dispozitor svih planeta u Skorpiji je MA u padu, kako god okrenes ni jednu planetu ne popravlja cak ni dispozicija.
Kao zacarani krug...

rijanon
01-05-2015, 19:42
HVALA VAM SVIMA! :)
da se razumemo, ja ne pravim ovde od sebe sveticu, a od nje đavola.
verovatno su i moje akcije razjarile nešto u njoj.
ali je činjenica da ja nisam jedina koja je naletela na njene najsurovije akcije.
ona generalno ima stravičan život. a nažalost još ne uspeva da teži boljem. i njen odnos, sa još nekoliko ljudi koje znam, nije ništa bolji od mog.
nemoguće je da su svi ljudi toliko loši, da baš ni sa kim nema bolji odnos, i da je ona onda neshvaćena dobrica.

samo sam htela pomoć da shvatim odakle toliko crnila, šta je razlog?
sad mi je jasno, i neka joj neka sila pomogne ako može.
hvala još jednom svima :)

thalatte
01-05-2015, 19:50
Krivi post, samo sam htjela reći da su ME i MA u izgonu, ali da posotji ta recepcija

rijanon
01-05-2015, 19:58
Krivi post, samo sam htjela reći da su ME i MA u izgonu, ali da posotji ta recepcija
ME i MA?
kako ja vidim - dispozitor Marsa je Ve u izgonu. nema aspekata koji poboljšavaju Veneru.
dispozitor Me je Jupiter u Vodoliji. vladar Vodolije je Sa na 29* Sco. :eek:

neka je je nešto izvuče, ako ikako može, ali dalje od mene.

thalatte
01-05-2015, 20:00
Ima, VE je u Sco a MA u VAgi, jedan drugom su dispozitor, al kažem ne znam da je to dovoljno da bi išta izvuklo, možda na momente joj se poboljša situacija, ali ne vidim da bi to moglo sve spasiti..opet ovisi možda samo u oblasti kuće kojom vladaju...

rijanon
01-05-2015, 20:03
a na to misliš. :) mada ni ja ne znam koliko su ti momenti jaki. i kako dve loše planete kao dispozitori jedna drugoj vade stvar.

makky
01-05-2015, 20:06
ME i MA?
kako ja vidim - dispozitor Marsa je Ve u izgonu. nema aspekata koji poboljšavaju Veneru.
dispozitor Me je Jupiter u Vodoliji. vladar Vodolije je Sa na 29* Sco. :eek:

neka je je nešto izvuče, ako ikako može, ali dalje od mene.
Da li sam onda i ja zla?
Dispozitor Ma je Ve u Sco. Dispozitor Me je Ju u Vodoliji. Jedino za razliku od nje kod mene je Sa u Strelcu...

alea
01-05-2015, 20:06
Ne vade bas mnogo, u stvari ni malo, jer nisu u aspektu.
Ovakva situacija se zove "velikodusnost".

rijanon
01-05-2015, 20:11
Da li sam onda i ja zla?
Dispozitor Ma je Ve u Sco. Dispozitor Me je Ju u Vodoliji. Jedino za razliku od nje kod mene je Sa u Strelcu...
tvoju Ve u izgonu izvlači tigon sa Mo u sedištu, npr.
ali hoćeš da se sama pronađeš kao zla, onda ..:D

rijanon
01-05-2015, 20:12
Ne vade bas mnogo, u stvari ni malo, jer nisu u aspektu.
Ovakva situacija se zove "velikodusnost".
joj.... :( jedino da znamo tačno vreme i Asc da joj se smiluje pa da se i Mo dovuče možda do Strelca. ali postoji mogućnost da Mo ode na niži stepen Sco, a ne u Strelca. i opet isto .. :(

makky
01-05-2015, 20:16
Ne pronalazim se kao takva :D
Nego se osvrćem na ove položaje planeta kojima objašnjavate tu količinu njene zlobe, pa sam samo uočila da je i kod mene slična situacija...

alea
01-05-2015, 20:28
Nego se osvrćem na ove položaje planeta kojima objašnjavate tu količinu njene zlobe, pa sam samo uočila da je i kod mene slična situacija...

Po cemu je slicna tebi?
Ti pre svega nemas SA0MO, nemas MO u padu, i nemas spaljen MO.

Svi su ljudi pomalo zli, samo je pitanje koliko je ko svestan toga i koliko sebe ispravlja i koriguje. Nas ego nas sve nagoni na zlo.

rijanon
01-05-2015, 20:32

početna stvar kod nje je Mo 0 Sa 0 So, zbog toga sam i pisala ovde.
to je tema. ostatak priče je pokušaj da nađemo izlaz, jer znam realna iskustva s njom, bez obzira čak na kartu i taj aspekt o kome tema govori.
znači možda i nema aspekt sa ove teme - ali ima horor od života :(

makky
01-05-2015, 20:43
Nadovezala sam se na vaše prethodne postove o položajima Ve, Ma, Me i Ju po znacima i dostojanstvu planeta, iako to nije tema. A kod mene su iste te planete u padu, izgonu.

alea
01-05-2015, 21:14
Nadovezala sam se na vaše prethodne postove o položajima Ve, Ma, Me i Ju po znacima i dostojanstvu planeta, iako to nije tema. A kod mene su iste te planete u padu, izgonu.

Pa ja sam ti napisala, ne znam da li si videla.
Svi smo mi nekome zli...

Ali ima ljudi koji bas uzivaju da cine pakosti, mada je to suvise komplikovano da bi se moglo svesti pod jedan, dva aspekta ili pokazatelja.
I dan danas najvecim zlotvorima sveta nisu bas uspeli da provale natale.

Lahadima
01-05-2015, 21:48
Pogledala sam kartu ove devojke koju ste analizirali i složila bih se sa većinom, ovde baš nema šta da je "izvadi". Sve su planete u izgonu ili padu, a dobri aspekti koje ima, bar ja tako mislim - mogu samo da povećaju "zlo" kao što je recimo trigon ju i ma koji bi onda to "povećavao" ili naglašavao dodatno...
Ne bih rekla da je zla (ne poznajem je) ali da joj nije lako sa samom sobom, to sigurno. Pre bih rekla da je osoba na neki način "oštećena"...

I sama imam planeta u lošem dostojanstvu (so i mo u padu i izgonu, pa još u kvadratu), ali ima i stvari koje me vade - srećom hahaha. Svi smo mi po malo oštećeni valjda :)

rijanon
01-05-2015, 21:51
ne znam da li je u suštini zla.
ali nanosi zlo, i vodi užasan život... nimalo dostojanstven..

mandrak-21
01-05-2015, 22:10
Da li sam onda i ja zla?

Ti imas recepciju ma-ve i sa-ju,mesec u sedistu tako da si daleko od zle osobe iako bih to protumacio da si neko ko daje koliko i dobija.

rijanon
01-05-2015, 22:13
Ti imas recepciju ma-ve i sa-ju,mesec u sedistu tako da si daleko od zle osobe iako bih to protumacio da si neko ko daje koliko i dobija.
mandrak tebe čekam k'o ozeblo Sunce, ali na temi Ve 0 Sa. nešto sam te pitala :D

alea
01-05-2015, 22:20
Planete koje su lose po dostojanstvu ne moraju da budu zle.
Pre su nesrecne.
Zlo dolazi od zlih planeta, prvenstveno od SA i MA, jer su oni planete koje su po svojoj prirodi destruktivne. SA usled svoje hladnoce, a MA usled svoje suvoce, a hladnoca i suvoca nisu stanja koja bilo sta radjaju, vec pre unistavaju.

Najvaznija u karti su nasa svetla i ASC.
Sve ostalo ne mora ni da bude povezano sa karakterom. Covek moze da bude duboko nesretan a da ne bude zao.
Opet mi je pao na pamet onaj pilot koji je ubio 150 ljudi srusivsi avion n Alpe, koji je natalno imao SO0ME u Strelcu a MO0MA u Skorpiji preko koga je tranzitirao SA i upravo kada je kenuo retro, on je ucinio veliko zlo. A mozda nije bio zao covek ali je nesto u njemu kliknulo i on je pocinio zlo zbg kojeg ce ga mrzeti covecanstvo.

Nekada i mi povredjujemo druge, zbog svojih sebicnih motiva, zeleci da udovoljimo prvenstveno sebi. Planete u egzaltacijama i sedistima umeju da se ponasaju samodovoljno, zeleci sebi da ugode na prvom mestu. I to je nekad odraz zla, prema nekom drugom, za koga nas recimo uopste ne zanima sto bi zbog nas mogao da pati.

Mi na forumu sigurno ne znamo kakav je ko ovek u stvarnom zivotu. Ovde moze da se predstavi kako ko hoce, virtualni svet je raj za kreiranje laznih identiteta...

rijanon
01-05-2015, 22:26
to sam i ja na samom početku rekla - nešto postoji što okida zlo. samo neko se sa tim bori jer ima negde drugo snagu da zauzda okidač. neko nema snagu ... iz ove karte snagu nismo našli .. :( ostaje da se nadamo ..

alea
01-05-2015, 22:30
to sam i ja na samom početku rekla - nešto postoji što okida zlo. samo neko se sa tim bori jer ima negde drugo snagu da zauzda okidač. neko nema snagu ... iz ove karte snagu nismo našli .. :( ostaje da se nadamo ..

Ma pusti ti nju neka se ona bori sa sobom, a ti gledaj sebe i svoj zivot.
Nekada je najpametnije kloniti se i zastititi sebe.
Nekim osobama ne mozemo pomoci, jer imaju krivu percepciju, i samo cemo mi stradati na kraju. Recimo sociopatama ne mozes pomoci, ali mozes samo sebe da upropastis, jer oni nemaju uopste urodjenu empatiju, i nemoguce im je pomoci, samo mozemo da ispadnemo njihove zrtve.

rijanon
01-05-2015, 22:34
pa naletela sam na nju u stvarnosti, jer nisam znala. kada sam je osetila na koži, otvorila sam joj natal. nemam više kontakt s njom, ali sam se jedva izvukla..
ne ponovilo se..

alea
01-05-2015, 22:42
Imala sam i ja jednom susret sa takvom zenskom osobom pre par godina.
Pravila mi je takve probleme i na poslu i u privatnom zivotu da sam mislila da cu se razboleti zbog nje. Pala sam bila u depresiju, pravila mi je spletke iz ciste bolesne ambicije, a sociopate su inace obicno i promiskuitetne, tako da je na sve bila spremna.
Na kraju je u jednom trenutku zavrsila u bolnici, pokupila je ambulantna kola na ulici, i znali su svi da ima psihickih problema, ali tada je bas skrenula.

Ne mogu da joj se setim podataka, ni karte ali znam da je meni u tom periodu zivota godisnja profekcija bila u 12. natalnom polju, gde je meni natalni ME u Skorpiji, koji mi vlada 7. i 10. i MO u Skorpiji.
12. polje su nasi tajni neprijatelji.
7. su pored nasih partnera, takodje i otvorena neprijateljstva.

Ti bas imas jaku osu 12. i 7. jer ti je i vladar 12. na ASC pa jos 180MA, i povezane su sa MO, a to ti je i vladar, a opisuje i zenske osobe u nasem zivotu, pa mozes da naleces tako na osobe koje hoce da ti napakoste.
Ali ti imas tog JU i tu se prica zavrsava. :)
A vidis, taj ME je u egzaltaciji JU i na tvom ASC pa se ti jos i brines za nju, pokusavas da joj nadjes lek ( MO u Devici ) i razumes je iako ona odbija pomoc tvog JU ( jer su Ribe izgon ME ) mada je MO u domicilu tog ME.
Sad cu da lupim da je mozda ona neka rodjaka, ili si je tako upoznala i slicno, jer je MO na IC, i vlada i 11. preko egzaltacije.
Snazno utice na tebe.

rijanon
01-05-2015, 22:46
eto vidiš! sve ima svoje zašto i svoje zato!
ja sam nju upoznala pred kraj 2012. tačnije sama mi je prišla, jer se osećala ugroženom od mene na osnovu stvari koje je ČULA o meni, a nije me poznavala.
iz frustracije je počela da udara, a ja se našla u neobranom grožđu. te godine je Sa ušao u Sco i udarao njene sve lične planete...

alea
01-05-2015, 22:55
Palo mi je na pamet, zbog retro SA koji ti seta kroz 5. i sada kad ME zaokrene u Blizancima i tvom 12. negde polovinom maja, da ti se ne desi ponovo neki susret ili glas od nje.
ME ce zastati u opoziciji sa tvojim natalnim SA.

mandrak-21
01-05-2015, 22:59
pa naletela sam na nju u stvarnosti, jer nisam znala. kada sam je osetila na koži, otvorila sam joj natal. nemam više kontakt s njom, ali sam se jedva izvukla..
ne ponovilo se..

Jel ta osoba jako seksipilna,zgodna, privlacna ono brrrrr kad je vide?

rijanon
01-05-2015, 23:04
Jel ta osoba jako seksipilna,zgodna, privlacna ono brrrrr kad je vide?
ja na žene ne gledam kao vi muškarci! :D ne doživljavam je tako. zgodna je ali ima ružnije lice.
a vi niste prvi koji mi kažete da imam puno neprijatelja. osetim ja to.
meditiram i pišem i trudim se da duhom ne klonem ..
preživela sam i operaciju u kojoj sam mogla da ostanem nepokretna recimo. ma sto đavola me potera, ali se ne dam. :D

rijanon
01-05-2015, 23:06
Palo mi je na pamet, zbog retro SA koji ti seta kroz 5. i sada kad ME zaokrene u Blizancima i tvom 12. negde polovinom maja, da ti se ne desi ponovo neki susret ili glas od nje.
ME ce zastati u opoziciji sa tvojim natalnim SA.
u, pripaziću! hvala :) mada mi u drugoj polovini godine nagoveštavaju lep period, od jula, pa nadalje. partnestvo neko mi spominješe i u porodici nešto lepo, ne znam..

alea
01-05-2015, 23:11
u, pripaziću! hvala :) mada mi u drugoj polovini godine nagoveštavaju lep period, od jula, pa nadalje. partnestvo neko mi spominješe i u porodici nešto lepo, ne znam..

Pa u drugoj polovini godine JU ulazi u znak tvog natalnog MO i sekstil prema ASC. Sigurno ce biti drugacije, nego taj retro SA moze da donese neka desavanja koja se nisu zavrsila. Ne mora da bude ni glas od nje vec u vezi nje, ili cak nekog sasvim drugog...

zgodna je ali ima ružnije lice.

Skorpija ne vazi za lep znak.
U lepe znake se ubrajaju uglavnom ljudski: Blizanac, Devica, Vodolija i prva polovina Strelca. I Vage zbog VE i jer Vaga nije zivotinja.

rijanon
01-05-2015, 23:15
Pa u drugoj polovini godine JU ulazi u znak tvog natalnog MO i sekstil prema ASC. Sigurno ce biti drugacije, nego taj retro SA moze da donese neka desavanja koja se nisu zavrsila. Ne mora da bude ni glas od nje vec u vezi nje, ili cak nekog sasvim drugog...
pa trebalo bi jednu dugu vezu koja je bila prekidana ili da ustabilim ili ..
nekako sa tim krećem ispočetka u ovoj godini.. pa videću kada i kako će se završiti--

moje dve tetke su Vage, izuzetan šarm i negovanost! :)

rijanon
02-05-2015, 20:53
MESEC kontakt SATURN ukazuje na postojanje psihickih smetnji, teskoca emototivnog ispoljavanja, povlacenja u sebe, stidljivost, nedostatak mastovitosti, neraspolozenje, nesamopouzdanje, suzdrzavanje u ispoljavanju emocija. Sve to nosi svoje korene iz detinjstva, iz neprezivljenih neophodnih iskustava da bi se razvila licnost - zena bila majka, muskarac bio muskarac. Losi odnosi uporodici, pre svega sa majkom, direktno doprinose da se karakter jos u ranoj mladosti nije formirao. Sve sto nosimo iz detinjstva kasnije se manifestuje u vidu instinktivnog, u ovom slucaju, u sferi intimnosti i emocija. Ono sto nam je nedostajalo u mladosti tezicemo tokom zivota da nadoknadimo projektujuci svoje zelje kroz druge, bilo povlacenjem u sebe, bilo prenaglasavanjem - rezultat je isti, nista nismo postigli. Evidentno je preveliko naglasavanje duznosti, bez topline i spontanosti. Majka predstavlja razocarenje, figura koja je izneverila "ocekivanja", svojim kontrolisanim odnosom sa detetom. Osoba nije spoznala i nije dozivela osecaj emocionalne vezanosti, nedostaju joj koreni, nema osecaj porodicnog. A to sada trazi u drugima ili ih izbegava. Generalno razocarenje u porodicu, majku, emotivno vezivanje jer je u psihi coveka takvo iskustvo zabeleno kao bol, teret ili razocarenje. Zato sada osoba mora naci svoju emocionalnu sigurnost u sebi, niko mu ne moze nadoknaditi izgubljeno, jer je to vec iskustvo. Razlog njegovom postojanju nisu drugi vec on sam, pa tu treba da nadje uporiste - EMOCIONALNU SIGURNOST. Ne sme dozvoliti da ga vode instikti vec razum. To se pre svega odnosi na sferu bracnih odnosa jer ce osoba najverovatnije privuci ono sto i projektuje - i sto joj nedostaje - i sto ce dovesti u razocarenje. Potrazice emocionalnu sigurnost u onima koji je najmanje razumeju. Osloboditi se emocionalne zavisnosti i naci je u sebi je cilj, to je stvar mudrosti koja dolazi kroz prozivljeno iskustvo - Iluzija je traziti od drugih emocionalnu podrsku. Emotivno stabilne licnosti ne zahtevaju ljubav drugih. Kod zena se ovaj unutrasnji nemir odrazava spolja kroz histeriju i nemogucnosti spontanog izrazavanja, a sve frust- racije i razocarenja mogu se odraziti na zdravlje - jer zena ne prepoznaje zenu u sebi. Ovaj kontakt je jako tezak jer ono sto covek ne oseca svojim treba da nadje u sebi, a zeni je u ovom slucaju mnogo teze. Ekstremi u ispoljavanju postoje od totalne posvecenosti do apsolutne hladnoce.

Malefik
03-05-2015, 12:01
Vidis ti sta ti je astrologija, na osnovu natalne karte, i to samo na osnovu dostojanstva, mozes da odredis kakva je ko osoba, pa cak i da znas kako se oseca, a bez da ista znas o njoj. Mada pomaze ako samo jedna osoba posvedoci o njenom karakteru. Haha, sta sve covek nece procitati ovde.

alea
03-05-2015, 12:12
Bez namere da ikoga prozivam, ali SA0MO ume da donese infantilnost i nezrelost u ispoljavanju osecanja.

U zavisnosti od ostalih postavki planeta, i gde se ova konjunkcija nalazi, kod muskaraca ume da napravi ogroman problem u odnosu sa zenama.
Iz jednog primera, majka se ponasala veoma infantilno kao devojcica. Skupljala je lutke, mede, tepala zivotinjicama, nije ispoljavala emocije odrasle zene, vec ih je kompenzovala drugim, prihvatljivijim osecanjima. Npr osecanje besa i ljutnje je izrazavala kao uvredjena devojcica koja se duri, ili je bila tuzna i placljiva kada je trebalo da iskaze da je povredjena i ljuta, plasila se svega i bube i sume i ose...

I kada je takav covek koji je rastao uz takvu majku trebalo da oformi vezu za devojkom, jedini nacin u kome je on umeo da pliva jeste da se ona ponasa kao devojcica. Pocela je da tepa, da se krevelji kada prica, da se ponasa kao da nije dovoljno sposobna da odlucuje, pa je on odlucivao umesto nje, on je bi taj koji bi je negde vodio, nekada im je sav razgovor bio kao kod dece. I sve dok je ona bila na tom nivou i okvirima takve veze i ponasala se kao devojcica, kada bi on nesto zabrljao ona bi plakala umesto da ga nariba, oni su uspevali da funkcionisu.
Posto naravno, to nije ni njena osnovna priroda, cim bi ona pocela da iskace iz takvih okvira, on bi poceo da se gubi, dozivljavao bi strah i traume, fustracije i bes, jer nije uspevao da odrzi korak sa njom u takvom odnosu, posto nije znao niti naucio kako se funkcionise sa odraslom i zrelom zenom, jer takav primer nikada nije imao u svom domu.

Ne moze naravno astrologija da da odgovore na sva pitanja, ali nekad iz samih odgovora pojedinih ljudi mozes videti da nesto ne fercera bas na najbolji nacin...covek nema potrebu da se brani ako se u necemu ne pronalazi, jer nista u astrologiji nije postulat, uostalom svi smo mi jedinke za sebe, astrologija nije zacrtana kao crno na belo pa da ne mozemo da ispunimo simboliku na neki drugi nacin.

Ovaj primer je jedan od tih...

Little Warrior
25-11-2015, 01:13
Iako su mi natalno dobri, sa preko meseca ne moze da se ne oseti. Jednostavno mesec sazri od tog prelaska...jbm li ga valjda tako mora..

Little Warrior
25-11-2015, 01:34
https://corserpentis.wordpress.com/2015/11/24/mesec-i-saturn-u-losim-aspektima-neobicna-prica-o-mesecu-i-saturnu-2/

Jazzy
26-11-2015, 15:54
Cor, odlican tekst.

"Mesec saturn mora prvo nesvesno da shvati i u nesvesnom sebi da napiše da ima prava da bude sretan, da može i sme da se raduje"

slazem se, ali kako da odes u nesvjesno, mislim nije to ono, "idem ja sad malo da radim na mom nesvjesnom ja", pa da je tako, onda bi bila laganica...

Little Warrior
26-11-2015, 16:49
Niko nije rekao da je lako, to je proces. Rad na nesvesnom je uvek proces. Ne mozes da kupis kartu do tamo, za svakoga je pristup drugaciji i individualan, o tome je inace i Jung govorio.

Prvi korak ka resavanju je uvek osvescivanje problema, a onda, nekada i godimana rad na tome. Ni jedan aspekt koji smo dobili nismo za dzaba dobili.

Na kraju krajeva, put do cilja je vazniji od samog cilja (ne samo za ovaj aspekt), obicno se tako vise i nauci...

Gospodjica
16-01-2016, 03:39
Imam ovaj aspekt, separacija je u pitanju ali ga bas osecam. Malo je nezgodno sto je u osmoj, ali obe planete nisu afliktovane tako da ne brinem mnogo. Majka jeste imala jako tezak zivot i jos uvek ga ima, a ja nisam mnogo vezana za nju i umem biti dosta gruba prema njoj. Kod mene su osecanja vrlo jaka i burna i umem biti dosta ljubomorna i mrzeti druge ali to skoro uvek drzim u sebi i ne dam da se vidi. Umem biti tako fina sa osobom koju ne mogu da gledam ocima i ne dozvoljavam joj da oseti sta osecam prema njoj. To je neobicno jer mi je Mo u Ovnu i Ma u 1., ali Ma je u hladnoj Devici, tako da i to doprinosi tome. Takodje ne umem bas da pokazem i da nekog volim, samo jednoj osobi sam s vremenom pokazala svoja osecanja...ali trebalo je dosta vremena da do toga dodje. Mnogi su zakljucili da mi je srce od kamena, a ja sam puna osecanja koja ne ispoljavam. Zanimljivo da mi obe planete dolaze iz ukljestenih znakova pa me zanima kako to utice?

Jazzy
21-01-2016, 10:06
Gospodjice jos si mlada, naucices s godinama.

Mala svalja
13-03-2016, 20:56
Da li poznajete osobu koja ima ovu konjukciju u vagi ili jarcu? Zanima me da li dobar Saturn moze da umanji tezinu ovog aspekta ili je i tad sa ovom konjukcijom tesko ziveti.

Lanna
13-03-2016, 23:49
Meni ce sada direktivni Mesec da stane na natalni Saturn.Mesec mi je suvladar 7 i vladar 8 kuce a Saturn suvladar 1 i vladar 2 kuce. Sta bi to znacilo?

Rubi25
27-08-2019, 19:10
Da li poznajete osobu koja ima ovu konjukciju u vagi ili jarcu? Zanima me da li dobar Saturn moze da umanji tezinu ovog aspekta ili je i tad sa ovom konjukcijom tesko ziveti.

Ja imam tu konj.u Jarcu. Mo na 22, Sa na 24, sve u 5.kuci.
Saturn vladar 5, Mjesec vladar 11.
A evo kako je zivjeti s tom konjukcijom: odrasla sam u siromasnoj obitelji da ponekad nisam imala sta jest, roditelji su me jedva skolovali, mama mi je umrla od raka, u ljubavi sam dozivljavala stalna razocaranja, kad sam i nasla predivnog decka u kojeg sam se zaljubila i bez straha pokazala osjecaje, on me ostavio bas zbog toga sto sam iskrena i sto sam pokazala osjecaje jer ih on prema meni nije imao.
Imam problema i sa jajnicima i sa zubima...
Sad sam sama, naravno. Imam 29g i mogu se samo nadati da ce mi Bog pomoci kad mi za koji mjesec Sa napravi konjukciju na Mo, sto ce mi biti i Saturnov povratak. :(

Sto ocekivati kod Saturnivog povratka? Hoce mi mozda donijet ozbiljnu vezu ili mozda ozbiljnu bolest? :D