NE-aspektovane planete [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : NE-aspektovane planete

destiny
08-11-2006, 10:54
Do sad smo govorili o mnogim aspektima i bice ih jos...Toj prici nema kraja, a sta je sa NEaspektovanim planetama?i na njih nailazimo u raznim natalima, pa nam prosto neobicno, kako sad to i sta to moze biti...tu postoji vise razlicitih misljenjai najbolje je uciti vremenom iz prakticnih primera, ali evo nekih osnovnih odrednica koje mogu pomoci...Ne skodi u svakom slucaju;)

Neaspektovano Sunce : ljudi sa ovakvim Suncem imaju jako slabu razvijenu samosvest, ko su i kakvi su, ali umeju biti egoisti.

Neaspektovan Mesec : ovakav Mesec donosi nedovoljnu povezanost i razumevanje za svoj dom, porodicu, osecanja, ali ipak veliki napor i trud u prevazilazenju problema.

Neaspektovan Merkur: sa ovakvim Merkurom ljudi izuzetno tesko iskazuju svoje misljenje i misli uopste, neretko su tihi, cutljivi, ali se jako trude da razviju svoje intelektualne sposobnosti.

Neaspektovana Venera: ljudi kod kojih je Venera neaspektovana tesko sklapaju bliske veze, ne dopustaju previse bliskosti, ali zato teze socijalizaciji sa druge strane.

Neaspektovan Mars: neaspektovan Mars daje teskoce u motivaciji samih sebe, potreban je uvek neko da to uradi, ali i nekontrolisanu energiju, tesko se usmerava.

Neaspektovan Jupiter: kod ovih ljudi nedostaje stvaranje prilika, ne umeju da sebi "nameste" malo srece, ali zato mnogo energije potrose u trazenju istih.

Neaspektovan Saturn: ovaj Saturn ukazuje na teskoce u spoznaji ogranicenja, poteskoca u zivotu, krajnjih granica, ali zato daje izuzetnu samo-disciplinu.

Neaspektovan Uran: kod ovih ljudi je ocigledno da ne umeju da iskazu sebe, jer ili preteruju u tome ili se pak isuvise skrivaju, ne mogu naci sredinu.

Neaspektovan Neptun: sa neaspektovanim Neptunom, dolazi do nemogucnosti pokazivanja maste, kreativnosti, afiniteta ka idejama, ali postoji velika posvecenost umetnosti ili religiji (vise na kolektivnom, nego licnom nivou).

Neaspektovan Pluton: kod ovih ljudi cesto se javlja visak ili manjak emocionalne energije, koju tesko ispoljavaju i kontrolisu i s toga imaju potrebu posvecivanja nekome (vezivanje za nekoga) ili pak suprotstavljanja.

kuckamo se, jub,jub:4kiss:

destiny
28-12-2006, 18:50
Neaspektovano Sunce- Kao sto je vec receno, osobe sa ovakvim Suncem mogu biti ili bas dobre ili pak egoisti i sebicni, ali vecina njih postigne veci uspeh u zivotu ili dostigne slavu (kao npr. Luj XIV ili Van Gogh);
Neaspektovan Mesec- Ovaj Mesec donosi, narocito muskarcima "zenske osobine" kao i dobre odnose sa zenskim polom. Takodje zasigurno su jako prijatni i fini u ophodjenju i lakse kontrolisu energiju Meseca od osoba sa aspektovanim Mesecom (npr. Luj Paster);
Neaspektovan Merkur- Osobe sa ovim Merkurom su najcsecse dopadljive, inteligentne i lako se uklapaju u novo, nepoznato, drugacije, ali cesto ih ne drzi mesto i imaju uvek vise interesovanja; poseduju samopouzdanje, smisao za humor i drustvenost, a ni popularnost nije daleko (npr. Mahatma Gandi);
Neaspektovana Venera- Ovo je jako retko, ali oni koji je imaju su obicno pomalo pasivni, mirni i nekako lenji; mali broj njih dostigne popularnost ili uspeh. U detinjstvu su jako voljeni i ususkani, pa tako da i kasnije umeju da vole i daju, ali ipak ne kao aspektovana Venera;
Neaspektovan Mars- Sirova snaga Marsa je u ovom slucaju podlozna i fizickom napretku, uspesnom ispoljavanju (hrabrost, sport) i unistenju, pa tako ga cesto imaju ratni heroji i visoki cinovnici vojske ili milicije;
Neaspektovan Jupiter- Kao i kod Venere, redak slucaj, ali donosi srecu i optimizam ovim osobama i uglavnom su (cak i u slucaju "lose" natalne karte) nasmejani i sijaju, sa velikom dozom smisla za humor i samopouzdanjem; nalaze dobro i u onome sto drugi smatraju losim (npr. Janis Joplin);
Neaspektovan Saturn- Ovde se ispoljavaju pozitivne strane ozbiljnosti, konformiteta, prakticnosti i odgovornosti; iako ne spadaju u grupu omiljenih likova, jako su pouzdani i postovani;
Neaspektovan Uran- Neaspektovan Uran je stabilniji od aspektovan, mirniji i nema onu dozu buntovnistva, dinamicnosti i ekcentricnosti kao aspektovani Uran; on je vise jedinstven i samostalan, ali i redak i nema prevelikog uticaja na licnom nivou;
Neaspektovan Neptun- Ovaj Neptun daje mogucnost konsolidovanja talenata i intuicije kako bi se ostvarila kreativnost; neaspektovan Neptun nema toliko izazova ili poteskoca tako da ima vise slobode da iskoristi svoju mastu i inspiraciju;
Neaspektovan Pluton- U ovom slucaju se gubi ona potreba za kontrolisanjem drugim (kao kod aspektovanog Pl) i ima moc dobrog balansiranja svojih "moci"; na neki nacin ove osobe poseduju magnetizam i pridobijaju ljude bes suvise truda, tako da su najcesce to osobe koje ostavljaju traga cak i nakon svoje smrti (na neki nacin i besmrtnost)(npr. kraljica Elizabeta II, Madona, Betoven).

/preuzeto sa net-a, a moja malenkost prevela/:o ;) :D
jub,jub,jub:4kiss:

da igual
02-01-2007, 20:59
sad sam baš primjetila, moja frendica ima neaspektiranu veneru na 28* blizanaca, ali planet je na MC.
ona ne želi vezu! može povremeni seks, ali vezati se ne želi nikako. društveno je međutim jako eksponirana i veoma popularna među ljudima, a pogotovo među muškarcima.
po drugoj strani ima vladara 7. - mars u kvadratu sa saturnom i SMČ u 12. -mislim da je definitivno posrijedi neka karma

mandrak-21
03-03-2007, 21:50
sad hm? nisam oportunista ali mislim da neaspektovane planete deluju jace jer ih nista ne sputava i ne menja njihovu izvornu energiju.Obicno ti ljudi rade sta hoce,ponasaju se van klisea i normi i postizu uspeh u simbolici polja iz kojeg je planeta i kojom vlada.Vremenom ta planeta postaje sve snaznija.mesec kod ljudi ako je neaspektovan pojacava emocije merkur um,jupiter kod coveka formira neka njemu svojstvena filozofska gledista sistem vrednosti.....itd

mary
03-03-2007, 21:59
jedna moja prijateljica ima neaspektovanu veneru i bas je ovakva kao iz opisa

mandrak-21
03-03-2007, 22:22
jedna moja prijateljica ima neaspektovanu veneru i bas je ovakva kao iz opisa
A neaspektovana venera je posebna prica.Ti ljudi ili menjaju partnere i ne zele biti voljeni i cak nemaju potrebu za ljubavlju ili je prikrivaju i sami sebi su dovoljni ...ili cak obrnuto pruzaju jaku ljubav i koliko god im se vraca ne osecaju da je dovoljno uzvracena.....

mary
03-03-2007, 22:26
e ona do skoro nije imala potrebu za ljubavlju,a sad je prikriva pred drugima.

mandrak-21
03-03-2007, 22:36
ljubav se ne moze sakriti ma koliko se trudis i mislis(ona) da uspesno to radis svi vide i prepoznaju zaljubljenu osobu kao dete kad zazmuri ono misli da ga ne vidi niko jer ono ne vidi nikoga.....

ladybag
05-03-2007, 14:06
Sinoc buljim u natal jednog druga (kao :) druga) i skontam da mu je saturn totalno neaspektovan.......Lenj ko buba, ali kad radi onda radi....i tacno je to da nije bas omiljen u svim krugovima......

mandrak-21
12-03-2007, 00:22
njih retko treba uzimati u obzir bas kao sto kazes za neko detaljnije objasnjenje, a sto se neaspektovanih planeta tice misljenja sam da one deluju najjace iz razloga sto nemaju ometanja drugih upliva,naravno u skladu sa znakom i poljem u kome se nalaze,tako da ako su u sedistu ili egzaltirani to ce biti pozitivno i to veoma pozitivno dejstvo ali ako su u izgonu ili debilitaciji onda ce ispoljiti svoje negativne osobine....
sad moram ici na 20 min pa cu tvoju kartu pogledati i izneti misljenje o snaznijim planetama u njoj

uspavana
13-03-2007, 14:22
Ako imamo sve ove moguće i nemoguće aspekte u astrologiji: 0, 30, 45, 60, 70, 90, 100, 120, 135, 144, 150, 180...da nisam propustila neki ;) ... moguće, teško da možemo naći neaspektovane planete...pa mi tu nešto nekako ne štima...

Skorpija
13-03-2007, 18:30
pa,po meni je neaspektovana planeta ako recimo ima samo jedan polusekstil ili na pr. kvintil,to i nisu jaki aspekti.
Obicno se neaspektovane planete jako slabo izrazavaju.
0,60,90,120,180 aj eventualno i 150 negde da se uzme u obzir. Ovo ostalo ne razmatram.
I ja sam isto to mislila,ne moze planeta biti aspektovana ako pravi 210 i samo to,ja cak i polukvadrat nesto ne shvatam ozbiljno ali 'ajde...Dovoljno da ima kao sto bamby rece barem jedan "normalan":D aspekt od ponudjenih gore:D

mandrak-21
13-03-2007, 18:43
.

Obicno ti ljudi rade sta hoce,ponasaju se van klisea i normi i postizu uspeh u simbolici polja iz kojeg je planeta i kojom vlada.Vremenom ta planeta postaje sve snaznija..

Moj bratac, JU u 6, neaspektovan, .

mandrak-21
13-03-2007, 23:12
Drugarica koja se bavi naukom ima neaspektovanog urana u 10oj u strelcu.
Dragi mi ima neaspektovanog marsa u prvoj, ne vidim ista posebno da mu je doneo.
pa tebe-malo li je:)

Infekcija_Injekcije
22-03-2007, 22:05
Moj dečko ima neaspektiranu Veneru u Raku. Nije da se ne zaljubljuje, teško se zaljubi, ali kad se zaljubi to je onda i dušom i tijelom; potpuno se predaje.

:p

mandrak-21
23-03-2007, 02:26
Zato i jeste tvoj

Lyra
06-06-2007, 20:39
meni je neaspektovan Mesec u Raku u VII
i Jupiter u Blizancima u VI kuci....

nisam se pronasla u datom opisu za n.mesec, osim onog djela da sam previse emotivna...:p

uspavana
09-06-2007, 13:57
meni je neaspektovan Mesec u Raku u VII
i Jupiter u Blizancima u VI kuci....

nisam se pronasla u datom opisu za n.mesec, osim onog djela da sam previse emotivna...:p
Mo je u Raku, baaaaš tamo gde mu je i mesto a dodala bih da je u široj konjukciji sa Ve! :)
A Ju ima 120 sa Ur...

Lyra
10-06-2007, 11:29
Mo je u Raku, baaaaš tamo gde mu je i mesto a dodala bih da je u široj konjukciji sa Ve! :)
A Ju ima 120 sa Ur...

eto ti ga sad :)
da napomenem totalni sam laik :D...
mandrace-21 zelim brzo objasnjenje :guza:
ccc, sta mi raditeee :p

zoka57
22-08-2007, 08:52
Bez obzira na astrokom ja mislim da mi je saturn neaspektovan ili bar veliki su mu orbisi sa uranom i jupiterom pa me interesuje sta mislite sta aktivira neaspektovanu planetu direkcije,tranziti,progresije
Uskoro ce taj moj saturn biti u problemu sam sa sobom a i pritisnuce dispozitora ,a vladar je osme znaci li to da ce mo se oprostiti uskoro.

uspavana
22-08-2007, 20:57
Zoko, sta to pLicas bLe??? :no-no:
Aj sad, aspektovan il ne...nego, kako je bilo kad je t. Sa prolazio kroz 12. i pravio problem sam sa sobom?

zoka57
22-08-2007, 21:10
Doneo mi je probleme na poslu od 2oo2 ne radim a kako se blizio as bivao je sve krvolocniji najgori period mog zivota nisam se ni oporavila .saturn u strelcu daje problem sa cirkulacijom zamalo sam se slogirala.Pa strelac plasiranje informacija na daljinu a on mi sredio centar za govor na dijagnoza je bia tranzitni atak
Posto imam puno godina ovih dana rezimiram njegove tranzite :angel1:mozda vam mahnem odozgo

uspavana
23-08-2007, 19:46
Zoko, neću sad da pametujem, al ne mogu da ne kažem. ;) Ipak je tad tr. Sa izlazio iz 12. 0Ma, pa 0Mo - vladar Asc, a onda na sam Asc...
Tr. Ju, da benefik, ali kroz 12. i preko ovog Mo je itakako loše uticao...
Natalno Ju mi je u 12. 90Mo...prolazak Ju kroz 12. :boxed:
A naravno, ništa da se i ostale spore planete nisu ''petljale''.... :o
saturn u strelcu daje problem sa cirkulacijom zamalo sam se slogirala.
Ova stanja upravo mogu da donesu loši aspekti Sa i Ur, naravno uz ostale pokazatelje.A ti imaš 120 ove 2 planete, iako ih ne priznaješ ;) pa je zato i bilo zamalo!
Moje skromno mišljenje je da će situacija, kad tr. Sa napravi 90 n. Sa, biti bolja nego tada, jer Ju prolazi kroz 6. i čuva zdravlje...
Vladar So(0Ve) - Ve je sad, znaš malo Retro :cool: pa eto tebi preispitivanja, vraćanja u prošlost i mračnih misli... :o
Veeeeliki pozdrav...neću da mašem... :)

zoka57
23-08-2007, 23:25
Slatka si srecice i ne bojim se ja za sebe bice sta mora ali saturn je cekalica i u devici je dve godine a jupiter opet pravi los aspekt sa marsom opozicija a i saturn ce biti retrogradan pa ko je vest moze da prognozira.
Nikad se ne zna kako koji aspekt na koga deluje i meni se svidjaju pokusaji zamene energije jer sam se za moje zivotno doba uverila da nesto sto je negativno u natalu ne mora da se odnosi na natusa vec na recimo ono sto radi - beskrajna je astrosimbolika.

LosT_in_SpaCe
24-08-2007, 02:48
Zoko, ali taj SA je vladar i tvoje 7.
Shto mislish da bi se taj tranzit odnosio bash na tebe?

zoka57
24-08-2007, 20:53
Mila
da ne pomasimo temu
ako gledas 7 polje pogledaj natal u potpisu mom muzu je mesec u osam a ja sam mesec .
ma samo se salim ali i Sloba je otisao kad mu je saturn doso u cetiri:6party_3:

beba
25-08-2007, 21:09
Bez obzira na astrokom ja mislim da mi je saturn neaspektovan ili bar veliki su mu orbisi sa uranom i jupiterom pa me interesuje sta mislite sta aktivira neaspektovanu planetu direkcije,tranziti,progresije
Uskoro ce taj moj saturn biti u problemu sam sa sobom a i pritisnuce dispozitora ,a vladar je osme znaci li to da ce mo se oprostiti uskoro.

Pa Zoko, ja sam cula od nekih astrologa da planete pocinju da uticu jedna na drugu cim "udju" jedna drugoj u orbis uticaja odn. delovanja, mozda je to fazon sa tim prevelikim orbisima na astro.com-u, sad sve zavisi gde od koga i iz kojih izvora ucite astrologiju i sta prihvatite kao tacno na osnovu vaseg iskustva a sta ne.
Sad sto se tice pocetnika ,sto ukljucuje i mene, ja ostavljam sve to za sad otvoreno kao mogucnosti....

makialele
15-12-2008, 21:18
racunaju li se aspekti sa MC, AC, Hironom...?

dadiska
16-12-2008, 00:27
Pa koliko ja znam sa Asc i Mc se gleda,a i sa Hironom valjda! :)

makialele
16-12-2008, 00:29
hvala Dadi, ja sam mislila da se racunaju samo aspekti sa planetama :confused:

dadiska
16-12-2008, 00:34
Pa mozda ne znam stvarno, jer sam i ja tako mislila, jer planete medjusobno prenose neku enrgiju, ali takodje valjda i vrhovi!:confused:
Odgovori ce nam valjda neko ko zna!ALi trebas valjda sve gledati! :D

Little Warrior
16-12-2008, 17:50
planeta se racuna kao ne aspektovana ukoliko nema aspekata ni sa jednom drugom planetom(dakle aspekti sa mc-om i asc- se ne racunaju, sto ne znaci da ta planeta ne utice na iste)

jedno zanimljivo zapazanje:

znam osobu koja ima ne aspektovanog merkura(govor, kretanja, voznja izmedju ostalog)
merkur mu je i vladar 3. polja(sve isto sto je gore navedeno)

ali je fantastican vozac, brzo misli, snalazljiva je osoba, jedino sto ne ume da prica viceve

medjutim to dolazi iz pozicije merkura-na osmom stepenu skorpiona-osmi stepen osmog znaka...

lado
17-12-2008, 01:32
meni je merkur skoro bez aspekata...ME0SMC u 8.kuci u biku. da li se to racuna??

LadyCapricorn
25-06-2009, 18:02
Mislim da se Mesecevi cvorovi ne racunaju, ni Chiron ni Lilith...
Ja imam neaspektovan Jupiter ali u SKORPIJI. Pvo mi nije bas najjasnije sta je taj Jupiter u Skorpiji sam po sebi, a jos i neaspektovan ( u 3. polju)
moze mali HELP???

Little Warrior
28-06-2009, 18:00
Aspektovan je tvoj jupiter, ima sekstil sa marsom i aplikacioni siri kvadrat sa merkurom...:)

Nale 83
28-06-2009, 18:19
Da sebi razjasnim jednom za svagda :rolleyes:!
Da li se u aspekte ubajaju i oni manji ili se samo za planetu koja obrazuje glavne aspekte kaze da je aspektovana?

A sta mislite o neaspektovanom SO u Devici?

thalatte
28-06-2009, 18:50
nale...sitni se ne broje...ako nema ni jednog glavnog...onda je neaspektovana...

So neaspektovano su problemi sa Egom i njegovim ispoljavanjem...e sad ...mislim da to može biti mnogooo iritirajuće...

Ramona
28-06-2009, 19:09
Meni Mars ima aspekt sa Saturnom ali u sirokom orbisu od 7 stepeni.. i to me uvijek buni.. sad ne znam da li da uzmem da je MA neaspektovan ili da aspekt postoji.. http://www.kolobok.us/smiles/artists/viannen/viannen_41.gif

Nale 83
28-06-2009, 19:45
So neaspektovano su problemi sa Egom i njegovim ispoljavanjem
Evo da potvrdim da se u praksi bas tako ispoljilo to neaspektovano SO!
Meni je VE u Biku neaspektovana :rolleyes:

N.Gemini mislim da je orbis presirok ali bi bilo dobro da jos neko potvrdi.

bilja
28-06-2009, 20:51
Moja prijateljica 1963 godiste ima ne aspektovanu Veneru u 7 strelac.Pa ta je promenila momaka vise nego neko carapa. Inace je razvedena,ne svojom greskom,a veza posle razvoda je bila nenormalna ljubav s njene strane a covek poluimpotentan. I dan danas ga voli mada nije s njim jer taj i ne moze biti sa nikim.

thalatte
28-06-2009, 21:10
A zanimljivo je to kod Nale...Venera u sjedištu...a vlada 8.i Mjesecom...

Što mislip Nale kako se kod tebe ona manifestira...mislim Ve je sretna tu di je ima sve što joj treba u Biku...(k tome je na mom Asc :D :* he,he )

Da li misliš da je možda uspavana...jel neaspektovanima treba isto neki tranzit...ma nije čudo da si si ti odlepršala sad kad je tu bila tranzitna Ve0Ma konjukcija...

Nale 83
28-06-2009, 21:16
A zanimljivo je to kod Nale...Venera u sjedištu...a vlada 8.i Mjesecom...

Što mislip Nale kako se kod tebe ona manifestira...mislim Ve je sretna tu di je ima sve što joj treba u Biku...(k tome je na mom Asc :D :* he,he )

Da li misliš da je možda uspavana...jel neaspektovanima treba isto neki tranzit...ma nije čudo da si si ti odlepršala sad kad je tu bila tranzitna Ve0Ma konjukcija...

Moja VE na tvom ASC?! :4kiss:
Vidi, ja to ovako povezujem: meni je jako tesko da se zainteresujem za nekoga! Sve OK dok su reci i flert u pitanju a onda kada treba da se predje na nesto konkretnije (vezivanje npr) huuuh :D uvek nesto nedostaje! Ma mislim da sam ja zaljubljena u ljubav.
Sve je to bilo tako dok se nije pojavio on i gomilom lepih aspekata mi pokrenuo tu VE.
I da, ona deluje samo na sporije planete u tranzitu, na ove brze ne.
Sad ti meni reci jesam li ja ovo dobro povezala ili ne?

thalatte
28-06-2009, 21:44
Moguće...al mislim da je Ve u Biku ionako zaljubljena u ljubav :D

Koliko sam ja primjetila na forumu i okolo...ništa ti ne fali...ok si...tako da što god da radi....ne radi loše...:)

Da mislim da je u tom slučaju fora ako ON svojim aspektima pokreće tu Ve....

Nale 83
28-06-2009, 22:18
Moguće...al mislim da je Ve u Biku ionako zaljubljena u ljubav :D

Jeste, to potpisujem. Sad sam malo zalecena od te bolesti ali ranije :D

Koliko sam ja primjetila na forumu i okolo...ništa ti ne fali...ok si...tako da što god da radi....ne radi loše...
:o Hvala, hvala :4kiss:

Da mislim da je u tom slučaju fora ako ON svojim aspektima pokreće tu Ve....
Kazem ja. Hvala na potvrdi!

Ramona
09-07-2009, 18:07
N.Gemini mislim da je orbis presirok ali bi bilo dobro da jos neko potvrdi.

Da, jeste presirok..

ali mene te neaspektovane planete bune.. citam negdje da imaju izrazenu svoju snagu a neki kazu da je bas gube i da su izgubljene pa je ne znaju ispoljiti.. :confused:

kalistar
08-11-2009, 20:51
A neaspektovana venera je posebna prica.Ti ljudi ili menjaju partnere i ne zele biti voljeni i cak nemaju potrebu za ljubavlju ili je prikrivaju i sami sebi su dovoljni ...ili cak obrnuto pruzaju jaku ljubav i koliko god im se vraca ne osecaju da je dovoljno uzvracena.....

uh, kod mene je izgleda ovo drugo..... :(
imam, recimo, neaspektovanu Ve (sem konjukcije sa Ma, ali je orbis 7) i užasno izraženu potrebu za emocijama, da me neko voli do besvesti, da sam posebna nekome, nikad mi nije dosta..... a svojom ljubavlju gušim.....

Majana
07-03-2010, 23:38
Moj dragi ima neaspektovani Mesec koji je u 11 kući. Flegma totalni, skoro ništa, što nema veze sa porodicom, ga ne dotiče, dok je za porodicu druga priča, jako je vezan za najbliže. Prosto ne mogu da poverujem i često mu zameram što se ne oduševljava ljudima, svi su mu rangirani isto, ima loših a ostali su svi OK?! Za mene totalno neshvatljivo, ali 'ajde.
Eto to bih mogla da navedem kao odsustvo emocija i duše-t.j neaspektovani Mesec. :D

gasimetrija
08-03-2010, 15:29
Tek sad videh ovu temu...:)
Kod mene u natalu Mars u 7. kuci neaspektovan.Iz iskustva kazem,da sam potpuno neratoborna,sve resavam mirnim putem,diplomatski,makar i na svoju stetu.:)

Bosnian GirL
09-03-2010, 11:28
ja imam neaspektovano sunce. ustvari aspektovano jest aLi ne brojim posto il je separacija ili orbis presirok kao npr. so0pl...

dali je to sunce jako ili bass ne pokazuje svoju snagu jer kao n.gemini negdje sam citala da je jako a negdje da nije dobro imati bez aspekata..

gasimetrija
09-03-2010, 11:39
Pa draga,imas aspekte sa Suncem,te sekstile i 1 trigon.:)
Medjutim nemas aspektovan Jupiter!
Draga imas na prvoj strani vise o neaspektovanom jupiju...napisala je destiny ...prva dva posta.

Bosnian GirL
09-03-2010, 11:45
da al je separacija pa ih ne brojim...ne znam ni sama

a jupiter je u sekstilu s mc...

gasimetrija
09-03-2010, 12:03
da al je separacija pa ih ne brojim...ne znam ni sama

a jupiter je u sekstilu s mc...

Iz prethodnih postova videh da se ne uzimaju u obzir aspekti(kontakti )sa ASC I MC-om.
A to sa erosom nije mnogo vazno...;)

Bosnian GirL
09-03-2010, 12:07
Iz prethodnih postova videh da se ne uzimaju u obzir aspekti(kontakti )sa ASC I MC-om.
A to sa erosom nije mnogo vazno...;)
hvaLa..na odg

pff :eek: neaspektovan jupiter...nema nema srece...:rolleyes: :(

e mene zanima dali kod osobe kao sto je primjer kod mene, kad joj je jupiter bez aspekata, plus u blizancima...:( dali to znaci manjak srece? po dosadasnjim iskustvima mogla bih tako reci.........bas zbog ovog polozaja..

Chither
15-03-2010, 23:04
Tvoj Jupiter nije neaspektovan. Ima aplikacioni sekstil sa Marsom i 150 sa Suncem. Jedino sto je retro, pa zakaze kad treba :)

Bosnian GirL
15-03-2010, 23:11
zar ne djeluju sekstili najblaze...a i orbis je presirok po mom misljenju, da je sunce il mjesec u sekstilu s njim mozda bi se moglo uzeti u obzir al ovako....ne znam
da retro i u blizancima...sto nije dobar polozaj
Ponekad mi se stvarno cini da mi sreca izmice iz ruku...dali ima uopce nesto dobro da mi moze donijeti ovaj moj jupic..:)) p.s.thx na odg.. :)

nedda
17-03-2010, 17:41
Dispozitor jupitera - merkur - nije najsrecnije postavljan. Mozda zato. Ali verovatnije je problem u tvom tumacenju jupitera. On je planeta velicine, a ne srece u tom najjednostavnijem smislu.

tinna-bg
17-03-2010, 20:17
Ja ne znam sta da kazem za moju veneru, da li je aspektovana ili ne.

Ima separacionu konjukciju sa uranom, orbis 9* i ma separacioni trigon sa marsom orbis 6*

U pocetku bavljenja astrologijom mislila sam da je ova konjukcija venera/uran kriva za neke krace i naglo zavrsene veze u mom zivotu. A onda sam shvatila da to nije do venera/uran nego zato sto mi je uran na asc. Moja reagovanja du nagla i nepredvidljiva, ko bura, ali kako dodju, jos brze prodju i onda sam ko bubica:D

Trigon venere/marsa ja nesto bas i nisam osetila do sada u zivotu :(

Bosnian GirL
17-03-2010, 20:40
Ja ne znam sta da kazem za moju veneru, da li je aspektovana ili ne.

Ima separacionu konjukciju sa uranom, orbis 9* i ma separacioni trigon sa marsom orbis 6*

U pocetku bavljenja astrologijom mislila sam da je ova konjukcija venera/uran kriva za neke krace i naglo zavrsene veze u mom zivotu. A onda sam shvatila da to nije do venera/uran nego zato sto mi je uran na asc. Moja reagovanja du nagla i nepredvidljiva, ko bura, ali kako dodju, jos brze prodju i onda sam ko bubica:D

Trigon venere/marsa ja nesto bas i nisam osetila do sada u zivotu :(

negdje na drugom forumu sam citala da nije vazno jeli aplikacija ili separacija, vise su bitniji orbisi. ...za ovu ve/ur mislim da ne postoji..

i kod mene je isto tako. sad sam mirna, sledeceg trenutka poludim. i opet za minut sam mirna i tako opet. i mnogo mjenjam misljenja sto mi se ne svidja. npr. sad mi se ide van, a za pet minuta se predomislim...hehehe..:rolleyes:

tinna-bg
10-04-2010, 14:35
negdje na drugom forumu sam citala da nije vazno jeli aplikacija ili separacija, vise su bitniji orbisi. ...za ovu ve/ur mislim da ne postoji..

i kod mene je isto tako. sad sam mirna, sledeceg trenutka poludim. i opet za minut sam mirna i tako opet. i mnogo mjenjam misljenja sto mi se ne svidja. npr. sad mi se ide van, a za pet minuta se predomislim...hehehe..:rolleyes:

Sada tek vidim da si mi odgovorila na moj post :)

I ja mislim da ve/ur nije aktivan aspekt kod mene.
Ja ne menjam misljenja, i kod mene se to ne manifestuje tako.
Ali za jednu istu stvar (mislim na interakciju sa drugim ljudima) mogu razlicito odreagovati u zavistosti od sopstvenog raspolozenja u tom trenutku. U tom smislu sam nepredvidljiva

Inace kad mi nesto smeta, vrlo sam uvidjajna i mogu 100 puta na fin i diplomatican nacin kazati da mi to smeta, bez ljutnje, ogorcenosti, prebacivanje krivice..itd Ali, ako osoba i dalje ne raguje, onda na kraju kod mene dolazi do tacke kljucanja i eksplozije. U takvim trenucima, koji su veoma retki, nisam vise ni malo fina i diplomaticna. To znaci da je neko totalno presao sve granice moje tolerancije

nedda
10-04-2010, 18:04
Tina, mislim da se tvoj trigon venere i marsa verovatno oseca u smislu trajnog i stabilnog osecanja seksualnosti i prihvatanja sebe kao seksualnog bica. Nadam se da razumes sta hocu da kazem. To je trigon, tesko da se ispoljava samo jednom, ili da je dramatican u svom ispoljavanju.
Takodje, tvoj uran je povezan sa vemerom upravo preko marsa. To su sve fini odnosi, i zahvaljujuci njima verovatno mozes da odrzavas prijateljstva i nakon kratkotrajnih neprijatnosti, umes da procenis kada ima smisla a kada ne produzavati odnose, i imas dobru intuiciju kada su u pitanju problemi tvojih prijatelja vezanih za partnerske i seksualne odnose.

tinna-bg
10-04-2010, 19:48
Tina, mislim da se tvoj trigon venere i marsa verovatno oseca u smislu trajnog i stabilnog osecanja seksualnosti i prihvatanja sebe kao seksualnog bica. Nadam se da razumes sta hocu da kazem. To je trigon, tesko da se ispoljava samo jednom, ili da je dramatican u svom ispoljavanju.
Takodje, tvoj uran je povezan sa vemerom upravo preko marsa. To su sve fini odnosi, i zahvaljujuci njima verovatno mozes da odrzavas prijateljstva i nakon kratkotrajnih neprijatnosti, umes da procenis kada ima smisla a kada ne produzavati odnose, i imas dobru intuiciju kada su u pitanju problemi tvojih prijatelja vezanih za partnerske i seksualne odnose.

Trigon venere/marsa verovatno mi je doneo to o cemu ti pises. Nikad nisam imala problem sa sopstvenom seksualnoscu.
Za procenu kada treba da prekinem ili odzavam neki odnos, nisam bas najbolja. Nekako mi treba vremena da prekinem neki odnos, treba mi vremena da prestanem da se nadam i da shvatim da od tog odnosa nema nista. Ali kad odlucim da odnos zavrsim, ja sam ga zavrsila, dalje nema.
Sto se tice intuicije, imam je odlucnu i za sebe (samo sto je cesto ne poslusam, jer mi se ne svidja ono sto mi govori). A sto se tice drugih, uvek je lakse sagledati tudji problem, jer nisamo emotivno ukljuceni u njega i onda razmisljamo samo mozgom i totalno realno.

Hvala Nedo na postu :)

kole
12-04-2010, 11:16
Procitala sam na jednom forumu da neaspektovana planeta donosi nedostatak desavanja po pitanju kuca kojima vlada u natalu, posebno u slucaju kada je u svom sjedistu npr. Ma u Ovnu. Posto nemam niti jedan takav primjer kod sebe da provjerim navedenu tezu, da li neko od vas ima pa da provjeri u predikcijama ili ako je vec provjeravao da napise svoje misljenje.

Ukratko, interesuje me da li se ta planeta aktivira u predikcijama bez obzira na "obecanje" natala? Nisam valjda ovo previse zbrckala.

jellenajeca
12-04-2010, 11:54
Ne bih rekla da donosi nedostatak desavanja. Mislim samo da nije dovoljno ''jaka'' da ''podrzi'' znacenje kuce ili sl. Ili da se nesto odrzi, istraje...
Negdje sam cak procitala da to sto nije aspektovana planeta ne mora nuzno biti lose...

kole
12-04-2010, 12:17
Negdje sam cak procitala da to sto nije aspektovana planeta ne mora nuzno biti lose...

To je po logici: bolje i neaspektovana nego izazovni aspekti sa maleficima.:D

Evo kod mene su Me i Ju neaspektovani pa sam se kada je direkcijom Me na Ju udala ali obje planete imaju dispozitore, pa me interesuje planeta koja je u sjedistu bez aspekata, ako ima neko primjer.

nedda
12-04-2010, 12:24
Neaspektovana planeta nikako nije slaba. Ona odrazava punu jacinu svoje snage kroz simboliku polja kojim vlada, kao i kroz simboliku polja i znaka u kome se nalazi.

Na primer, neaspektovan jupiter daje divnog profesora ako je u raku, ucitelja emapticnog i mudrig dovoljno da usmeri sve svoje ucenike, dok ako je neaspektovan jupiter u jarcu u desetom polju dobicemo osobu koja prenosi tradicionalna znanja, i odlijuje je rigidnost, strogost i netolerancija.

I jedan i drugi jupiter ce ispoljavati svu svoju snagu nesmetano - nema drugih aspekata koji bi ovo kocili ili preusmeravali. Nasta ce to izaci, mogli bi da nam kazu dispozitori.
Ali o prici o tome da planeti nedostaje jacina ako nema aspekata, nema ni reci.
Nedostatak desavanja mozda. Zato sto ono sto imamo u natalu odredjuje ono sto je moguce da se desi u zivotu. Zbog toga tranziti i aspekti iz solara, progresija i sl. ne mogu 'doneti' desavanja za koja ne postoji predispozicija.
Ipak, ljudi sa neaspektovanim planetama obicno su prilicno osetljivi na tranzite tih planeta kroz kuce, i njihove konjukcije sa drugim planetama.

Naravno, i kod neaspketovanih planeta postoje "visi" i "nizi" tipovi.
Visi su oni koji preuzmu odgovornost za neaspketovanu planetu, jer sa njom se zaista moze dosta postici (nema svesnih, nesvesnih i drugih blokada, nema petljanja rodbione, posla....njeno koriscenje zavisi samo od vladara horoskopa - mislim na osobu cija je karta).

kole
12-04-2010, 12:44
Vidis Neddo i ja sam pobornik te teorije, da je neaspektovana planeta bez ogranicenja i da se u zavisnosti od dostojanstva i polozaja u kucama ta neometana energija ispoljava. Nema razmjenu energije sa drugim planetama natala ali istovremeno ima mogucnost ispoljavanja svoje esencijalne energije a u zavisnosti od dostojanstva i dispozicije to moze biti dobro ili lose. Npr. vl VII neaspektovan, So gradi par aplikacionih aspekata, da li ce na brak ukazati predikcije koje ukljucuju prvenstveno vladara VII?

nedda
12-04-2010, 12:59
E, sad ne znam sta si mislila pod ovim "predikcije koje ukljucuju prvenstveno vladara VII"....

Pretpostavljam da se pitenje odnosi na tvoju kartu...ali opet ne mogu da povezem?

U principu, meni se za predikciju ulaska u brak najbolje pokazalo solarno sunce u sedmom polju, direktivne licne planete i vladar pete u semoj kuci.

Ja ipak verujem da neaspektovana planeta ima ogranicenja, i to u samoj svojoj prirodi sa kojom vlasnik neaspketovane planete moze da ne ume da izadje na kraj.

Da se opet vratim jupiteru - odnosi se na polja velikih ocekivanja, ali i velikih razocarenja, ako se ocekivanja ne razumeju i ne svedu na ostvariva.

kole
12-04-2010, 13:12
Jeste, uzimam jos uvijek svoju kartu kao polaziste jer za sebe znam sta mi se kada desavalo i najlakse mi je tako. Sva ova moja brbraljija je proistekla iz toga sto sam procitala da " neaspektovan vl. VII ukazuje na nedostatak braka."pa se na moju repliku osoba ispravila "da je mislila na vladara koji je u svom sjedistu, nema dispozitora koji bi donio dogadjaj na tom polju". Ako tako jednostavno mozemo vidjeti nedostatak, u ovom slucaju braka odlucih se da provjerim navedenu teoriju, a posto nemam niti jednu kartu koja je dovoljno "stara" a ima u sjedistu vladara sjetih se da priupitam drage forumase.

nedda
12-04-2010, 13:29
U osnovi takve pretpostavke stoji ideja da samo glavni aspekti u karti deluju (kvadrati, konjukcije, opozicije, sekstili ili trigoni).
U vecini konjiga koje sam imala u rukama, navodi se da su sve planete pod uticajima svih ostalih, da je broj aspekata nebrojiv, kao i broj osa kruga (a natalna karta je okrugla ;)), i da je izmedju svake dve tacke moguce povuci pravu liniju (kojom bi se, teorijski, energija usmerila), bez obzira na to na koji nacin je krug podeljen na stepene i znake.
Aspekti koje mi ovde koristimo samo su jedan mali deo. Ako si ikada citala tumacenja astrologa vezanih za vazne datume, videla si sigurno da su koristili mnogo vise od ovih osnovnih 5 aspekata. Da pomenemo samo neke - ekvidistanci, recepcije, dostojanstva, sazvezdja i fiksne zvezde, arapske tacke, pa i izvedeni aspekti - polu kvadrati, semi sekstili bla-bla-bla.

Tako da su i planete u sedistu vrlo pokretljive, i tu nema govora.

Ne mogu da se setim ni jedne karte koju imam a da ima neaspektovanu planetu u sedistu....razmislicu jos malo... secam se da je na ovom forumu bilo nekih koji su imali i po tri neaspketovane planete, al ne secam se da je ijdena bila u sedistu (ni u znaku ni u kuci)...

Evo ovde jedne karte sa neaspektovanim jupiterom u ribama...Tradicionalno, al ipak sediste :)

http://astro.axisdraw.com/forum/vezbaonica/5882-molim-pomoc-za-dva-jarca.html

(Karta "Zet")

Do braka je ocigledno doslo (jupiter je vladar 7. kuce).

capella
13-04-2010, 20:07
Ima bikvintil sa SA i inkonjukciju sa UR ali glavnih aspekata nema, osim 90 MC.

Alegra
13-04-2010, 20:42
Ima bikvintil sa SA i inkonjukciju sa UR ali glavnih aspekata nema, osim 90 MC.

Hvala! A da li znas sta okvirno predstavlja Mo kvadrat MC? Sad sam trazila ali nista ne nadjoh ? :(

capella
13-04-2010, 20:56
Sa teme MO-MC

Mesec 90 MC

Imate izrazito jaka osecanja, koja su vam veoma vazna, ali morate da resite odredjene tenzije.

Pre svega, vase potrebe i osecanja cesto su u suprotnosti sa onim sto ljudi od vas ocekuju, ili vam se moze desiti da idete na jednu stranu iako znate da bi bilo bolje da idete na drugu. Problem je u tome sto ne postoji odgovor kada treba na koju stranu otici. Vasa osecanja su ponekad i vise nego produkt racionalnog i korektnog rasudjivanja, koje moze biti bazirano na stavovima koje su drugi stvorili ne obaziruci se na vasu individualnost. Treba da zivite sa drugima ali istovremeno da budete svoji!

Ako vam razum kaze da krenete na jednu a emocije na drugu stranu, razmislite dobro o opcijama koje vam se nude. Ako "put razuma" pomaze drugima a vama donosi malo ili nista, onda mozda vase emocije pokusavaju da vam kazu koje su vase stvarne potrebe. S druge strane osecanja mogu da se jave kao posledica strarih, decjih strahova, pa cete biti primorani da se suocite sa tim da morate da odrastete.

U ovakvim situacijama najbolje je da potrazite savet od bliskog prijatelja, roditelja, koji ce da vam ukaze koji je izbor najbolji za vas (pod uslovom da on/ona u tome nema nikakvu korist).
Kako budete postajali stariji bice vam lakse da donosite ove odluke. Ostavite sebi vreme da odrastete, i nemojte biti razocarani ako to potraje, jer vama je sigurno potrebno vise vremena nego drugima.

Alegra
13-04-2010, 20:59
Hvala puno! :)

Lion heart
16-06-2010, 11:09
Venera mi gradi jedan jedini aspekt a to je konjukcija sa Plutonom ALI na orb.od 10 stepeni,obadvije planete se nalaze u skorpiji..a i u znaku sam takodje skorpija..E sad kontaktirala sam jednog od najcjenjenijix astrologa u Evropi i pitala ga da li tu konjukciju da racunam validnom-odgovor je bio da-da..Takodje rekao mi je da ne gleda polu-kvadrate,sekstile i inkonjukcije..etc.,

jellenajeca
16-06-2010, 13:18
Da li se aspekt uran 111 stepeni sunce moze posmatrati kao trigon?

nedda
16-06-2010, 17:26
Teorijski, za sve aspekte koje prave sunce i mesec uzimaju se u obzir i toliki orbisi.
Narocito kada je aspekt aplikacioni, kao sto je u tvom primeru rec.

sladjana
16-06-2010, 18:07
Neaspektovan Mars: neaspektovan Mars daje teskoce u motivaciji samih sebe, potreban je uvek neko da to uradi, ali i nekontrolisanu energiju, tesko se usmerava.

Kod mene je Mars neaaspektovan i nalazi se u Lavu u VII kući i pre bi rekla problem u komunikaciji ili je naglašena ili je nema!!!!!:D

capella
16-06-2010, 18:12
Ima aspekt sa SMČ 60* (aplikacioni orbis 4) i Merkurom 150*(orbis 6) , možda zato.

sladjana
16-06-2010, 18:41
A pošto je u VII kući moguć je problem u braku tj sa partnerom ............

select81
17-06-2010, 18:29
Meni je neaspektovan Ma u lavu u 1.kuci, jos je na 5 st....

Little Warrior
17-06-2010, 21:01
ma kako neaspektovan, ima sekstil sa suncem i trigon sa mesecom...(jos je sa mesecom aplikacija, nema veze sto nije iz trigonskih znaka) i jos su svetla u pitanju ;)

mandrak-21
17-06-2010, 22:49
A pošto je u VII kući moguć je problem u braku tj sa partnerom ............
moze znaciti nasilnog partnera ili nekog nadmenog koji ce uvek ''biti u pravu''jer boze moj ti si ga obrazom udarila u dlan a ne on tebe .............

select81
18-06-2010, 08:40
ma kako neaspektovan, ima sekstil sa suncem i trigon sa mesecom...(jos je sa mesecom aplikacija, nema veze sto nije iz trigonskih znaka) i jos su svetla u pitanju ;)

Je li ovo za mene odgovor?:):)

Little Warrior
18-06-2010, 15:01
yap :) :)

ivana0605
19-09-2010, 15:54
Ja imam neaspektovani Merkur u 11-toj kuci ,u Biku. Suvise racionalana, baratam cinjenicama ,al opet to je sve zasluga Bika ,a ne neaspektovanosti.Komunikativna sam,neposredna,duhovita.Stalno nesto "prevrcem" po glavi. Izostanak aspekta mislim da vodi Merkur u pasivu.Neiskorisceni potencijal. Slozila bi se da je diskutabilno pricati o neaspektovanim planetama , jer na neki nacin uvek neko sa nekim pravi aspekt.

andjelikadepeures
19-09-2010, 16:10
Neaspektovana Venera: ljudi kod kojih je Venera neaspektovana tesko sklapaju bliske veze, ne dopustaju previse bliskosti, ali zato teze socijalizaciji sa druge strane.

ovo je dobrim delom tachno...

Neaspektovana Venera- Ovo je jako retko, ali oni koji je imaju su obicno pomalo pasivni, mirni i nekako lenji; mali broj njih dostigne popularnost ili uspeh. U detinjstvu su jako voljeni i ususkani, pa tako da i kasnije umeju da vole i daju, ali ipak ne kao aspektovana Venera;

shto se popularnosti tiche, nju dobijem bez da je zelim. umem da volim, mada nisam od onih koji mogu svakog da vole.

ovo boldovano je tachno... chak sam i sama pochela da se pitam zahto je to tako? poshto se, onog momenta kad poverujem da nisam voljena, okrenem i odem, makar patila godinama zbog toga, narochito kad sam zaljubljena... jezivo stvarno... a poshto me neko "pomeri jednom u 3-4 godine prosechno, situacija je josh tragichnija. plus Veneru u Biku uopshte nije lako zagrejati, al' je zato nije lako ni ugasiti kad se zapali... pa muke zive...

ako nekog ne mrzi, neka pogleda malo moju Veneru, ima li nade da se nekad zaljubim i da mi to bude na pravi nachin uzvraceno?

nedda
06-10-2010, 00:38
Ima nekoliko novih karata ne forumu sa neaspektovnim jupiterom...pa samo malo da podignem ovu temu...cini mi se da bi bilo lepo da razmene iskustva :)

@andjelika - sace da krene jupiter, a za par godina i uran kroz tvoju sedmu kucu...bice,bice :)

andjelikadepeures
06-10-2010, 00:58
@andjelika - sace da krene jupiter, a za par godina i uran kroz tvoju sedmu kucu...bice,bice :)

nadam se da hoce... krajnje je vreme, zaista.... ovan bash nije strpljiv, a ovo prevazilazi sve moje kapacitete vezane za strpljenje, stvarno...

hvala Neddo na utesi :)

Chither
06-10-2010, 12:03

Neaspektovana Venera u jarcu u VI kuci - moja majka.
Cini mi se da je najbolje opisao Mandrak - ovo crvenim. Celog zivota trazi dokaze ljubavi, povredi je i najmanja nepaznja. U detinjstvu jeste bila ususkana, kao najmladje dete u mnogoclanoj porodici, zasticena od svega. Da voli i da to otvoreno pokazuje ume odlicno, nekada cak prosto i da gusi ljude tolikim izlivima emocija (mada rak je u podznaku pa i to dosta utice). Voli da se doteruje, voli muziku, druzenje, nema problem sa sklapanjem bliskih odnosa.
Ali...mislim da se ovo njoj nekako odrazilo na posao i na svakodnevne aktivnosti. Poslom koji radi nikada nije bila zadovoljna, jedino sto joj na poslu odgovara je to sto ima sigurnu platu svakog meseca i nista vise. Problemi u komunikaciji sa kolegama, gubi se u sitnicama. Pocinje da radi 6 stvari u isto vreme a onda se baci u paniku kad shvati da nista od toga ne moze da zavrsi. Redovno kasni! Svuda!
Iako voli da je u centru paznje sebe nekako uvek na kraju postavi u podredjeni polozaj kada su u pitanju odnosi sa ljudima koje voli. Nekad mi se prosto cini da na neki sulud nacin uziva u tome da se zrtvuje za druge.

Venera u šestoj kući

Ovim osobama je rad važan koliko i ljubav, odnosno osećaju veliku ljubav prema radu. Najznačajnija događanja u životu su im vezana za posao. Tamo susreću i upoznaju ljubavne partnere, a često iz toga proizilazi i brak. Imaju dopadljivi nastup i uspeha na poslu. Nose urednu i lepu garderobu i veoma su vredni. Zdravlje ih dobro služi, ali mogu da imaju problema sa impotencijom i veneričnim bolestima.

Umeju da razviju ljupke odnose uzajamne simpatije, ali bez seksa. Prevelika usmerenost na ovozemaljske stvari sprečava ih da se do kraja opuste i uživaju u ljubavi i seksu. U braku je najveći kohezioni faktor zajednički rad.

Citam ovo...i nigde je ne pronalazim.

ivanapetr
06-10-2010, 13:42
Neaspektovano Suce se ne mora tako tumaciti (kako ste na početnim stranama naveli). Sunce je naša bit, suštinske karakteristike,ali i vitalnost,.I često, kada je neaspektovano, zapravo je netaknuto i teško se menja naša suština (kao što je kod aspektovanog upleten uticaj drugih planeta i zbog raznih Planeta i aspekata, i stvari koje nam se dogadjaju, iskustava,ta suština može biti poljuljana)
Npr. ja nimalo nisam egoista, čak naprotiv.Trebalo bi malo da budem, i mnogo sam stradala zbog toga što nisam egoista

laramaja
02-11-2010, 19:29
Ja imam neaspektovan saturn( tacnije postoji samo neka dalja konjukcija sa plutonom,10 stepeni je u pitanju ne znam da li se to racuna !?!). Saturn je vladar petog polja i mislim da mi je to donelo konzervativnost u ljubavnim odnosima. Iako sam imala dosta prilika za eksperimentisanje i ludovanje,odlucila sam se za jednoga i to traje vec deset godina. Mene je oduvek ta konzervativnost u odnosima uzbudjivala:angel1:

nedda
02-11-2010, 19:33
Draga Lara Maja, imas identicnu kartu kao moja sestra, hajde otvori svoju temu, pa da razglabamo!

*Alicia*
03-11-2010, 01:30

Istina. :o Samo zasto je neaspektovana venera rijetka?

almedin13
03-11-2010, 01:56
Moj jupiter je skoro neaspektovan, ima samo 180 na mjesec. Da li da očekujem nešto dobro od ovakvog jupitera?

Vojvotkinja
03-11-2010, 09:33
ja ga imam i meni radi samo kad je lijenost, gojaznost u pitanju..sve mi je teško i sve mi je muka prava sam lijenguza, a žderem ni da sam šegač...i to slatkiše..Sa sve Ve 120 Ju, Ve 60 Mo...crkla kakva sam

capella
03-11-2010, 12:09
Moj jupiter je skoro neaspektovan, ima samo 180 na mjesec. Da li da očekujem nešto dobro od ovakvog jupitera?

Nije neaspektovan, ima trigon sa ME, bikvintil sa VE, inkonjunkciju sa MA i jos nekih sporednih aspekta.

nedda
03-11-2010, 12:25
...a aspekt opozicije sa mesecom je jak aspekt.

skorpija3010
03-11-2010, 17:05
veeliki pozdarv drugari,
vidjeh ovu temu pa da se javim i oprijavim neaspoektovan ME na15sco i MA 13 Sag u natalu :D ovaj prvi je plus jos i retro pa mi donosi samodovolnost, svoj mentalni Univerzum u kom ne trebam nikog,etc a 2. visak energije za koji je neophodan odusak energije :rolleyes:

sad ocekujem da tranzitni SA radi sextil sa Ma nesapket.kako li ce se to manifestovati, sto mislite?
:bebadeckic:

pozzz

capella
03-11-2010, 17:24
opet ista prica...znate li sta znaci neaspektovana planeta????

Santijen
06-11-2010, 00:11
opet ista prica...znate li sta znaci neaspektovana planeta????

ajde da probamo da definisemo sta je neaspektovana planeta...jel ona koja samo glavne aspekte ne pravi ili je to ona koja ne pravi nikakve..znaci ni minorne..

ognjenka724
06-11-2010, 00:42
ajde da probamo da definisemo sta je neaspektovana planeta...jel ona koja samo glavne aspekte ne pravi ili je to ona koja ne pravi nikakve..znaci ni minorne..

U većini literature kažu da je neaspektirana ona planeta koja nema glavnog aspekta, ali (uvijek ali) bliski minorni aspekt može djelovati čak jače od glavnog aspekta.

Po mojem mišljenju nema neaspektiranih planeta, iako se one koje nemaju glavnih aspekata ili bliskih manjih aspekata teže integriraju u karti.

Nedavno sam gledala jednu kartu koja je imala samo jedan aplikacioni aspekt, svi ostali su bili separacioni i to s orbisima od 7 na više. Što bi onda to bilo?

capella
06-11-2010, 00:44
Pa kako god, prethodni post koji pita za neaspektovane ima 4 glavna aspekta Merkura, ne znam gdje je problem ???

Santijen
06-11-2010, 01:15
evo meni isto mandrak kaze da je moja venera neaspektovana...

ognjenka724
06-11-2010, 01:23
evo meni isto mandrak kaze da je moja venera neaspektovana...

Vjerojatno jer je jedino VE90JU od glavnih i to separacioni s širokim orbisom. Ali zato tvoja Venera ima aplikacijski polusekstil orbisa 2 stupnja, što se svakako mora uzeti u obzir

Santijen
06-11-2010, 01:29

ovo malo lici na mene ali sturo je to za moju veneru...

evo malo sa nekih drugih foruma ..pa da nastavimo..

Aspekti su bitna komponenta za razumijevanje ( i interpretaciju ) nečije natalne karte. Oni povezuju planete koji su dinamični i aktivni čimbenici horoskopa. Svaka ta poveznica znači da je DIO naše psihičke energije "učinio" kontakt sa nekim drugim dijelom, odnosno, nekom drugom komponentom naše ličnosti. Ti "komadići naše osobnosti ili naše jedinstvene energije" u međusobnom dodiru mogu djelovati zajedno (simultano, sinkronizirano) ali i jedno protiv drugog. Mi uglavnom nismo svjesni njihovih konekcija, kao što nismo svjesni zašto u pojedinim trenutcima reagiramo kako reagiramo (bilo nama na štetu ili u korist).

Upravo iz ovog razloga ljudi se obraćaju astrolozima, kako bi im objasnili postojanje tih nesvjesnih "barijera" koje se mogu očitati u našim natalnim kartama , te na taj način pokušati spriječiti ponavljanja istih grešaka, uzoraka ponašanja zbog kojih se stalno vraćamo na početak istih problema potpuno nesvjesni razloga njihovog ponavljanja.

No, postoje i aspekti čijeg smo postojanja svjesni, primjerice;.... Venera u konjukciji sa podznakom(ascendentom)... Astrolog bi osobi sa ovim aspektom rekao.. " Evo, zbog ovog ste toliko lijepi, privlačni." , a ta bi osoba odgovorila: "Znam." http://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif

No, u veoma rijetkim slučajevima, dogodi se da jedan ili više planeta ne učini nikakav bitniji aspekt (konjukcija, kvadrat, trigon ili sekstil).

Taj planet stoji "odvojeno", neintegrirano; nema direktan utjecaj na druge planete.. ALI se eksponira u svim svojim krajnostima. "Sve ili ništa" je stav ovog planeta.

"Ako planet tvori neki aspekt, znamo da se psihički faktori koje taj planet predstavlja povezuju s drugima. Na taj se način mogu ujediniti brojni činitelji koji pokazuju trajnu međuigru u horoskopu. Neaspektirani pak planet ne sudjeluje ni u kojoj od ovih grupnih aktivnosti, nego se nekako drži po strani: drugi ga planeti ne sputavaju, niti potiču, djeluje u izolaciji. Zbog nedostatka kontakta s bilo kojim drugim činiteljima, teško mu je dati neku perspektivu. Nije lako prepoznati što planet izražava - ako imamo neaspektirani planet možda ćemo osjetiti njegov potencijal, no pitamo se kako i kada ga iskoristiti. Zbog svoje odvojenosti od ostatka psihe planet nas na zagonetan način fascinira, te žudimo saznati nešto više o tome. Osjećamo njegove učinke, ali kao da gubimo uvid u uzroke tih učinaka.

U skladu s tim postoji sklonost naglašavanja sadržaja neaspektiranih planeta.

Sunce:

Obilnoj količini "životne energije" karakteristične za Sunce potrebna je smjernica.

Mjesec:

Obilna količina specifične "energije potrebe" dovodi do hipersenzitivnosti.

Merkur:

Fokus je na analiziranju, diverzitetu i komunikaciji.. "specifičan" način razmišljanja.. čest u natalnim kartama ljevorukih osoba.

Venera:

Specifična kreativna dimenzija; čest je integrant umjetnička sposobnost (glazba, gluma, slikanje i dr.); ponekad i opsesivna aktivnost u vezama.

Mars:

Snažna fizička energija kojoj je prijekopotrebna odgovarajuća akumulacija.. "Hoću sve sada i odmah!"

Jupiter:

Entuzijazam kojem je prijekopotreban "smisao života", ukoliko ga ne osjeti javlja se period depresije, iza kojega slijedi ponovni delirij.

Saturn:

Iznenađujuća mogućnost samokontrole; potreba za strukturom do te mjere da se slika osjećaja odgovornosti iskrivljuje.

Uran:

Potreba za priznanjem zbog svoje "različitosti"/ individualnosti , ekstremna inventivnost, kršenje svih pravila; "Rules were made to be broken!"

Neptun:

Manifestira se kao "san" ili ideal projiciran kroz osobnost..osjećaj konfuzije.. nesvjesnost "zbilje"... položaj Neptuna u kući otkriva koje je područje života "u magli".. koncentracija na spiritualnost, religiju... traženje "sebe"

Pluton:

Velike "doze" osnaživanja; nekontrolirana potreba za nadmoćnošću... Periode iznimne moći slijede periodi iznimne nemoći.

ognjenka724
06-11-2010, 01:55
Najčešće se djelovanje tzv. neaspektiranih planeta u astrološkim priručnicima tumači u negativnom smislu (neaspektirani Merkur je obavezno kriv za teškoće u komuniciranju i izražavanju, neaspektirana Venera za potiskivanja ili nesnalaženja u ljubavi, neaspektirani Mars kao nedostatak samopouzdanja itd.) i da se osoba mora dobro napregnuti da bi integrirala energiju te planete.

Planeta je dio karte. Ako je planeta neaspektirana (ako na aspektiranost gledamo samo kroz glavne aspekte) znači da ne prima utjecaj neke druge planete, tj. njeno značenje određeno položajem u znaku/kući nije modificirano. Svaka planeta (pa i neaspektirana) je dio natalne karte, a sve planete zajedno sa svojim položajima, odnosima i utjecajima čine cjelinu.

Natalna karta ne postoji sama za sebe, pa da se u nju ubacuju faktori koji su više ili manje integrirani . Ti faktori nju čine. Pa je tako i svaka planeta integrirana, već time što se nalazi u istoj karti.

Neaspektirana planeta ima svoj utjecaj kroz znak (koji njen primarni princip u nekoj mjeri modificira) i kroz kuću (koja daje daljnji smjer).

A ako ima još i neki aspekt (i minorni), to daje konačni ton.

Sad sam zašla u filozofiju, ne zamjeri

Santijen
06-11-2010, 02:01
A ako ima još i neki aspekt (i minorni), to daje konačni ton.

Sad sam zašla u filozofiju, ne zamjeri

ok je ognjenka ..trudim se da shvatim i ja sire malo pojam od tumacenja uobicajenog...i dispozitor igra ulogu u svemu

capella
06-11-2010, 12:14
Ja sam imala šeficu sa neaspektovanim Merkurom u Ovnu (ni jedan aspekt, ni glavni ni sporedni-bar ne u okviru dozvoljenog orbisa).
Ta žena je pričala kao da je na sintetičkim drogama, upadala u riječ i u svemu što čuje nalazila razlog da se svađa, shvatala sve kao oponiranje. Njen ME je bio toliko obojen Ovnom i nikakvog drugog aspekta nije primao, što bi eventualno ublažilo to. Dešavalo se da u prodavicama priča ljudima o svom privatnom životu, da napadne nekoga ni krivog-ni dužnog i tako ti problemi u komunikaciji. Kada bi jeoj trebalo nešto objasniti, doslovno je trebalo crtati i kotirati pa malo šatirati, da skonta.

Znam takođe lika sa neaspektovanom Venerom, inače dispozitorom Sunca i nikako da se skrasi. To je jedino što mu je neaspektovana planeta donijela, inače je vrlo šarmantan i sve što ide uz Vage :)

Santijen
06-11-2010, 17:19
sad iz capellinog teksta o neaspektovanom me njene sefice bi se moglo ici dalje u saznanju o neaspektovanoj planeti kao u ostalom i o svim ostalim planetama... a to je da je i kod neaspektovane planete bitno dal se nalazi u znaku svog sedista, izgona, egzaltacije itd tj kakva njena priroda ce se ispoljiti, cista(sediste) izmenjena na gore(izgon) ushicena(egzaltacija) itd... i da ce i to dati notu toj neaspektovanoj planeti a mozda i osnovno tumacenje, kao sto je ognjenka napomenula da bez obzira sto ta planeta nema aspekte ona ce svoj uticaj na kartu uraditi kroz znak i kucu...

capella
06-11-2010, 17:35
da, pa baš to...ovo je bio čisti merkur u ovnu-po definiciji...da je ima ospekt neke planete, ona bi to ublažila ili (ne daj bože) pojačala, ali ovo je bilo ko iz bukvara ME u AR

caruso
06-11-2010, 22:10
Vrlo dobro znam osobu koja ima neaspektirani merkur u ovnu,i ja ga dozivljavam tako sto nema uopste smisla za humor,sve shvata licno,nema fleksibilnosti,kad je ljut ume da bude strasan na recima, a dispozicijom odlazi u mars u ovnu konjukcija venera(?)...
a sto se neaspektovane venere u vagi recimo tice,nema aspekata glavnih,ima samo(crni kvadrat sa polukvadratom:D),ne znam kako se zove ali cini mi se da se karakterise kao nagrizanje.....elem,ima je jedna osoba za koju dugo spekulisemo i sumnjamo:eek:,da je ikad imala nekog u svom zivotu....inace ima u karti ju90sa,ju90ma,ju 180 su0ne,i ma180 sa....a inace mislim da je mogla iskoristiti tu veneru,da je htela ali izabrala je da se posveti200% poslu.....:)

egerija
06-11-2010, 23:32
Mene brine ovaj Me jer nikako ne znam da li treba da racunam ove aspekte koje pravi. navodno ima dosta aspekata, ali su separacioni i orbis veliki, pa vecina programa i ne izbaca aspekte koje pravi, a pronalazim se u nekim stvarima o neaspektovanom Me. Npr. imam obicaj da nekom upadnem u rec dok prica jer znam cemu prica vodi, a nemam strpljenja da saslusam do kraja, pogresno protumacim necije reci i napadnem bez razloga, pa uz neaspektovani saturn izgubim kontrolu i znam da kazem svasta zaboravljajuci sa kim pricam, recimo stalni sukobi sa autoritetima ukoliko smatram da nisu pravedni itd, svakako nepohvalne stvari. dakle, jeste li ili nije neaspektovan?

nova
06-11-2010, 23:40
ne znam puno o neaspektovanim planetama...znam samo da imam neaspektovan jupiter!!!Jupiter mi je u Skorpiji i u 4.kuci, a inace je vladar 5.

E, odmah da kazem da je tacno ovo za nedostatak desavanja tamo gdje se Ju nalazi...U stvari kod mene se to ispoljava kroz Ju kao vladara petog! Imam jako puno interesovanja, hobija...itd ali vjerovali ili ne moj ljubavni zivot je siromasniji od Siera Leonea (to je valjda najsiromasnija drzava na svijetu :) ) Nigdje nikog :( Dijelom sam i ja kriva jer se previse ne eksponiram ali sto je jos gore kad mi se neko dopane i upoznam ga, i znam da ostavim utisak, ali opet nista..ili taj ima djevojku ili mu nisam toliko 'fatalna'...

A za neaspektovan Ju u Skorpiji, ne znam kako se odrazava....

Voljela bih ako neko moze da me posavjetuje kako da valorizujem ono sto je dobro u ovakvom mom Ju, narocito sto se tice 5.polja!

ognjenka724
07-11-2010, 00:47
Mene brine ovaj Me jer nikako ne znam da li treba da racunam ove aspekte koje pravi. navodno ima dosta aspekata, ali su separacioni i orbis veliki, pa vecina programa i ne izbaca aspekte koje pravi, a pronalazim se u nekim stvarima o neaspektovanom Me. Npr. imam obicaj da nekom upadnem u rec dok prica jer znam cemu prica vodi, a nemam strpljenja da saslusam do kraja, pogresno protumacim necije reci i napadnem bez razloga, pa uz neaspektovani saturn izgubim kontrolu i znam da kazem svasta zaboravljajuci sa kim pricam, recimo stalni sukobi sa autoritetima ukoliko smatram da nisu pravedni itd, svakako nepohvalne stvari. dakle, jeste li ili nije neaspektovan?

Imaš ME90NE, aplikacijski, orbis 6 stupnjeva. Znači nije neaspektiran.

Tvoj ME ima i kvadrat s UR, separacijski je, ali nedostatak strpljenja koji spominješ i upadanje ljudima u riječ bi se moglo objasniti tim aspektom, UR vlada 3. kućom komunikacija.

SA nema glavnih aspekata, nalazi se u 1. u Strijelcu. To po mom mišljenju, ali ja nisam stručnjak, naglašava ono gore rečeno. Strijelac je više znanje, a pošto je SA tu, (a neaspektiranost ga čini intenzivnim i jednoznačnim u svome izražavanju), rekla bih da ti na ovoj poziciji daje stav - "ja znam najbolje" - možda i zato nemaš strpljenja druge saslušati do kraja. On vlada i 3 kućom, dakle komunikacijama.

capella
07-11-2010, 01:32
Vrlo dobro znam osobu koja ima neaspektirani merkur u ovnu,i ja ga dozivljavam tako sto nema uopste smisla za humor,sve shvata licno,nema fleksibilnosti,kad je ljut ume da bude strasan na recima...

ovo je nastavak mog prethodnog opisa!!!! :) smisao za humor-nula bodova! I shvatanje svakog šajzeta lično i to!

caruso
07-11-2010, 01:41
trudila sam se da budem sto neznija,ipak majka je u pitanju,a i taj merkur joj se nalazi u 5 kuci:5rotfl:

makilli
07-11-2010, 01:41
O 'de si Capella, to te ja ukljestena i zakljucana progonim po forumu :5rotfl: :5rotfl:

Je l' 9sep. veliki orbis za Mo120Sa?

caruso
07-11-2010, 01:43
[quote=makilli;224221]O 'de si Capella, to te ja ukljestena i zakljucana progonim po forumu :5rotfl: :5rotfl:

:5rotfl:

capella
07-11-2010, 01:49
O 'de si Capella, to te ja ukljestena i zakljucana progonim po forumu :5rotfl: :5rotfl:

Je l' 9sep. veliki orbis za Mo120Sa?

hahahha :) nađeš me :)

za svjetlo nije veliki orbis, tu na granici....ja uzimam do 10 za SO i MO

radiš li ti ?

makilli
07-11-2010, 01:53
hahahha :) nađeš me :)

za svjetlo nije veliki orbis, tu na granici....ja uzimam do 10 za SO i MO

radiš li ti ?

E fala... pa i ne delujem sebi kao neko sa neaspektovanim Saturnom...
Vidimo se... na nekoj drugoj temi... pratim te...:astronom: :5rotfl: :5rotfl: salim se! Pozz

Radim :)

capella
07-11-2010, 01:55
Pa pitam jer ti je MO vladar VI a sa SA daje stalnost u oblasti kojom vlada, pa da provjerimo djeluje li aspekt....

makilli
07-11-2010, 01:56
Pa pitam jer ti je MO vladar VI a sa SA daje stalnost u oblasti kojom vlada, pa da provjerimo djeluje li aspekt....

Radim i to u zatvorenoj instituciji u simbolici plutona... ali evo vec dve godine na odredjeno... nikako da resim status...

egerija
07-11-2010, 23:45
Imaš ME90NE, aplikacijski, orbis 6 stupnjeva. Znači nije neaspektiran.

Tvoj ME ima i kvadrat s UR, separacijski je, ali nedostatak strpljenja koji spominješ i upadanje ljudima u riječ bi se moglo objasniti tim aspektom, UR vlada 3. kućom komunikacija.

SA nema glavnih aspekata, nalazi se u 1. u Strijelcu. To po mom mišljenju, ali ja nisam stručnjak, naglašava ono gore rečeno. Strijelac je više znanje, a pošto je SA tu, (a neaspektiranost ga čini intenzivnim i jednoznačnim u svome izražavanju), rekla bih da ti na ovoj poziciji daje stav - "ja znam najbolje" - možda i zato nemaš strpljenja druge saslušati do kraja. On vlada i 3 kućom, dakle komunikacijama.
Hvala na tumacenju Ognjenka :5: Sa je definitivno neaspektovan, ali Me ima silne aspekte, veliki orbis, mada ipak se racuna samo verovatno malo blaze :rolleyes:

dunja2501
10-11-2010, 15:41
Moja jedna prijateljia ima ne aspektovanog urana. da li to mogu da tumacim kao njenu odliku da nije sklona promenama,da ih ne voli i da ih se plasi?

uranija
10-11-2010, 15:57
dunja,zavisi gde je uran,nekad naglasava stvari i situaacije pod uranom

dunja2501
10-11-2010, 16:47
dunja,zavisi gde je uran,nekad naglasava stvari i situaacije pod uranom

Uran joj je u 2 kuci u strelcu :)

egerija
22-01-2011, 01:30
Kako bi mogao da se tumaci neaspektovan Mo vladar pete u devetoj u Strelcu? Mo je u kvadratu sa AC.
Brine me ova zenska osoba jer ima cudan strah od materinstva. Dakle, ima sve uslove: materijalne, muza koga obozava, on nju, ali ona ima taj strah, pa kad sam videla ovaj Mo bilo mi je i jasno. Sad kad gledamo V kucu, vladare i aspekte kako ovakvoj osobi mozemo reci da li ce imati dece i koliko?

Beba977
22-01-2011, 11:39
Meni je cudno,sto je moje SO ne aspektovano,uz to na algolu,a eto udavala sam se 2 puta,nisam izgubila voljenu osobu(osim oca kada sam bila mala).
Sta mislite o mome SO uopste ?

Santijen
22-01-2011, 12:17
Kako bi mogao da se tumaci neaspektovan Mo vladar pete u devetoj u Strelcu? Mo je u kvadratu sa AC.
Brine me ova zenska osoba jer ima cudan strah od materinstva. Dakle, ima sve uslove: materijalne, muza koga obozava, on nju, ali ona ima taj strah, pa kad sam videla ovaj Mo bilo mi je i jasno. Sad kad gledamo V kucu, vladare i aspekte kako ovakvoj osobi mozemo reci da li ce imati dece i koliko?
kakvo joj je detinjstvo bilo i sta je sa njenom majkom u njenom zivotu? gde je otisao jupiter? i naravno gde joj je venera?
usput ja imam navodno neaspektovanu veneru vladar je 5 takodje je u kvadratu sa ac i imam 4 dece.

supernova
22-01-2011, 13:04
Meni je cudno,sto je moje SO ne aspektovano,uz to na algolu,a eto udavala sam se 2 puta,nisam izgubila voljenu osobu(osim oca kada sam bila mala).
Sta mislite o mome SO uopste ?

Otac je preuzeo najveći dio negativnosti ovog SO na algolu...
S obzirom da SO vlada 5. kucom (po egzaltaciji) i nosi u sebi MA/VE - vladare 5. i 7. kuće, onda gubici mogu uslijediti na emotivno planu, jer sve kao da "propada" kada predje u 7. kuću...
Takodje, SO nosi u sebi i SA iz 9. kuće, pa svaki muškarac iz inostranstva ili tvoj boravak u inostranstvu pokreće energiju algola i gubitak...derivacijom, 9. kuća je 3. kuća od partnera pa predstavlja njegovu braću, sestre, rodbinu, što opet može biti negativan uticaj s njihove strane na tvoje partnere...ali SO bez aspekata predstavlja nedostatak svijesti o ocu i odnosa s njim, na kojem se temelje sve kasnije veze sa suprotnim polom, pa se taj nedostatak ponavlja kao naučeni odbrazac i sve što dolazi pod simbolikom sunca jednostavno nema odziva i podrške, već jednostavno nestaje...

Beba977
22-01-2011, 16:05
Otac je preuzeo najveći dio negativnosti ovog SO na algolu...
S obzirom da SO vlada 5. kucom (po egzaltaciji) i nosi u sebi MA/VE - vladare 5. i 7. kuće, onda gubici mogu uslijediti na emotivno planu, jer sve kao da "propada" kada predje u 7. kuću...
Takodje, SO nosi u sebi i SA iz 9. kuće, pa svaki muškarac iz inostranstva ili tvoj boravak u inostranstvu pokreće energiju algola i gubitak...derivacijom, 9. kuća je 3. kuća od partnera pa predstavlja njegovu braću, sestre, rodbinu, što opet može biti negativan uticaj s njihove strane na tvoje partnere...ali SO bez aspekata predstavlja nedostatak svijesti o ocu i odnosa s njim, na kojem se temelje sve kasnije veze sa suprotnim polom, pa se taj nedostatak ponavlja kao naučeni odbrazac i sve što dolazi pod simbolikom sunca jednostavno nema odziva i podrške, već jednostavno nestaje...
Bas tako sve propadne kad dodje u VII kuci :( ,za inostranstvo isto tako,zamalo sam i ja izgubila glavu tamo..
Ovo poslednje me rastuzilo, nikada nisam imala podrsku od muskarca,cak i kada sam bila udata,uvek sam bila nekako sama,a sto je najgore ja se ipak nadam da cu nekad imati nekoga da me zagrli i kaze "sve ce biti ok".

supernova
22-01-2011, 16:33
Pa ja imam neaspektovan mjesec i taj odnos s majkom je uvijek nedostajao, iako je ona fizicki prisutna u mom zivotu, izostaje ta emotivna i duhovna veza, a to predstavlja veliki nedostatak u zivotu, jer sve se temelji na pocetnim odnosima koje smo stvorili sa roditeljima, oni predstavljaju osnovni musko-zenski princip sa kojim se identifikujemo, stub i temelj naseg raspoznavanja u svijetu odnosa, kako odrastamo taj nedostatak se ne gubi vec se integrise u sve nase odnose... svaka veza sa suprotnim polom je veza sa nasim ocem...ono sto nismo uspjeli dobiti, kasnije pokusavamo pronaci kroz formiranje ovisnickih i bolesnih odnosa, jer nasa potreba za privrzenoscu nije zadovoljena...

Neaspektovane licne planete, posebno svjetla, govore o nespremnosti osobe da istinski i duboko osjeti vezu sa onim dijelom sebe koji ona predstavlja...to je jedna vrsta otudjenosti, nedostatak svijesti o sebi koja se nesvjesno projektuje na osobe oko nas, pa nam vise odgovaraju "problematicne" osobe, nekako ih privlacimo sebi, jer ce u nama podstaci borbu za taj dio sebe...kada smo u harmoniji s nekim, onda smo duhovno uspavani, ali budjenje dolazi tek kada nesto nije u redu i jedino nas problemi tjeraju da rastemo, nazalost...

Bosnian GirL
22-01-2011, 17:57
ja imam neaspektovan merkur i sunce (mada su neki veci orbisi ali ih ne uzimam u obzir) s ocem nikad nisam bila blizu, jer je bio daleko a i sad kad smo dosli u kontakt nema pristnosti, ne osjecam ga jednostavno kao oca, totalno nepoznata osoba.

egerija
22-01-2011, 22:22
kakvo joj je detinjstvo bilo i sta je sa njenom majkom u njenom zivotu? gde je otisao jupiter? i naravno gde joj je venera?
usput ja imam navodno neaspektovanu veneru vladar je 5 takodje je u kvadratu sa ac i imam 4 dece.
Kada bi se ovako ispoljio neaspektovan vladar V kod nje kao kod tebe, ja bih bila presrecna :D.
Evo karte, tesko je napamet:
http://www.dodaj.rs/f/o/f5/1iQ8r4e2/astro2gw16nata7648122744.gif
ni Merkur nema glavnih aspekata :(, a sto se majke tice sta znam, ni preterano dobar ni preterano los odnos, majka joj je dobra, ali konfuzna zena, tipicne svadje majka-cerka, nista strasno. Zato i povezujem sve sa tim da kada joj neko pomene dete sva se izbezumi, ne zato sto ne zeli, vec se plasi, kako to dete moze da ima neki deformitet, da se ona ne slaze sa njim i gomila gluposti. Ona jeste mlada i ima vremena, samo bih volela da znam kako moze da prevazidje taj cudan strah.

Beba977
23-01-2011, 01:32
Ona jeste mlada i ima vremena, samo bih volela da znam kako moze da prevazidje taj cudan strah.
MO otisao u strelcu i to u IX govori da bi trebalo da bude temperamentna žena vatrenih emocija, impulsivnih reakcija, sa malo strpljenja,tu je i interes za ucenje,a znamo da je ta kuca i kuca religije,pa mozda bi ona mogla da kanalise taj strah kroz ucenja recimo religije,kako je dupla riba,jako culna,osetljiva,uz to PL u skorpiji u VIII definitivno neka uci misticne stvari,mozes da joj pokazes astrologiju,ona ce se odma pronaci tu i uzivati :) Vladar ASC NE otisao u hladnom jarcu i to opet na 9*,eto jos jedan ucitelj koji je prizemljava pravi je stabilnijom i ambicioznijom.Verovatno ona je i poslovno uspesna i skolovana zena->ovaj stelijum u jarcu gde je i SA.Opet ova kontradiktornost je super i tera je na akcije,
Jos nesto,VE joj je u biku,na 4*(raka),ona kada rodi,mislim da ce tek da bude ispunjena.

TigaBg
23-01-2011, 03:20
ja imam neaspektovan merkur i sunce (mada su neki veci orbisi ali ih ne uzimam u obzir) s ocem nikad nisam bila blizu, jer je bio daleko a i sad kad smo dosli u kontakt nema pristnosti, ne osjecam ga jednostavno kao oca, totalno nepoznata osoba.

I Sunce i Merkur su ti aspektovani. Probleme sa ocem ti donosi opozicija Suna i Meseca.

ivce
23-01-2011, 13:34
sta je sa neaspektovanim merkurom?
kod mene je vladar 4. i 12.
poslednjih godina imam problem sa koncentracijom, mada sam uvek bila odlican djak/student i ne bih rekla da negativno utice na intelekt, mozda zato sto nije opterecen aspektima?
primetila sam i da je u 5 kuci u skorpiji, zakljucan u opoziciji sa algolom, kako bi se to tumacilo?

Bosnian GirL
23-01-2011, 13:36
I Sunce i Merkur su ti aspektovani. Probleme sa ocem ti donosi opozicija Suna i Meseca.

sve veliki orbisi i separacije...

Princess77
23-01-2011, 13:47
sve veliki orbisi i separacije...

Za Merkur se moze reci da su veliki orbisi ali So ti je aspektovano. U pitanju je svjetlo pa se uzima veci orbis a sto se tice separacije pa i to je aspekt, ne mozes ga ignorisati. Mozda nema jacinu kao aplikacija ali je ipak tu.

Santijen
23-01-2011, 13:57

Bosnian mislis li da je osnovni uzrok toga tvoj merkur? Dal si citala teme o saturnu pogotovo saturn i venera koji je jedan od najtezih za zenu a mars saturn najzloglasniji pogotovo u muskom horoskopu kod tebe ce verovatno dati potisnuti bes, venera opozicija mars , a to su vladari tvoje 4 i 10 kuce..sto sve ukazuje na tvoje roditelje i tvoj odnos s njima a i njihov medjusobni...mozda post zvuci grubo ali mislim da smo pricale na tu temu i moj savet znas.

Bosnian GirL
23-01-2011, 21:20
znam santijen, to i sama predosjecam da mi je to na neki nacin misija..hvala ti na savjetu ..nema niceg boljeg od toga stvarno :)

a sto se tice merkura ne mislim da je on razlog tome..nego samo da je neaspektovan.

TigaBg
23-01-2011, 22:39
znam santijen, to i sama predosjecam da mi je to na neki nacin misija..hvala ti na savjetu ..nema niceg boljeg od toga stvarno :)

a sto se tice merkura ne mislim da je on razlog tome..nego samo da je neaspektovan.

Znaš kako, tvoj Me ima dva, doduše slaba aspekta, ali ih ima. To je sve pitanje ličnog stava o orbisima. Kod mene je MO90Sa orbis 10 separacioni, pa ga osećam-i to dobrano. Moje je mišljenje da ti nemaš neaspektovanih planeta.

egerija
23-01-2011, 23:07
MO otisao u strelcu i to u IX govori da bi trebalo da bude temperamentna žena vatrenih emocija, impulsivnih reakcija, sa malo strpljenja,tu je i interes za ucenje,a znamo da je ta kuca i kuca religije,pa mozda bi ona mogla da kanalise taj strah kroz ucenja recimo religije,kako je dupla riba,jako culna,osetljiva,uz to PL u skorpiji u VIII definitivno neka uci misticne stvari,mozes da joj pokazes astrologiju,ona ce se odma pronaci tu i uzivati :) Vladar ASC NE otisao u hladnom jarcu i to opet na 9*,eto jos jedan ucitelj koji je prizemljava pravi je stabilnijom i ambicioznijom.Verovatno ona je i poslovno uspesna i skolovana zena->ovaj stelijum u jarcu gde je i SA.Opet ova kontradiktornost je super i tera je na akcije,
Jos nesto,VE joj je u biku,na 4*(raka),ona kada rodi,mislim da ce tek da bude ispunjena.
Bebo, hvala na tumacenju, tacno tako, ima dosta aspekata da ona voli da uci, nazalost, u praksi to nije tako. Probala sam i sa astrologijom, zanimljivo je to njoj, ali sve dok ja pricam, onog trenutka kad sama treba da se aktivira odustaje :(, mada je zbog ove postavke preosetljiva, pa je mozda i tu razlog zasto se toliko plasi. Inace, u prevu si, Ve lepo polozena, samo da nije na vrhu II pa se to odrazava kroz njen odnos prema novcu, mada, ko zna... mozda je bas materinstvo promeni... samo da se to desi :(

Bosnian GirL
24-01-2011, 11:33
Znaš kako, tvoj Me ima dva, doduše slaba aspekta, ali ih ima. To je sve pitanje ličnog stava o orbisima. Kod mene je MO90Sa orbis 10 separacioni, pa ga osećam-i to dobrano. Moje je mišljenje da ti nemaš neaspektovanih planeta.

bilo bi dobro da nemam...al ih stvarno ne osjecam pa zato. Sunce da al merkur nikako. Naprimjer ma60ju isto ne osjecam, odnosno ne pronalaziim se u opisu.

TigaBg
24-01-2011, 16:48
bilo bi dobro da nemam...al ih stvarno ne osjecam pa zato. Sunce da al merkur nikako. Naprimjer ma60ju isto ne osjecam, odnosno ne pronalaziim se u opisu.

Možemo sad da tupim o tome do sutra, ali čisto primera radi-ni ja ne osećam Mo120Ma. Tvoj Ma ima jake kvadrate sa Sa i Ur, a znamo da je kvadrat jači aspekt od sekstila i da, nažalost, češće osećamo uticaj Sa i Ur nego Ju.
Ljudi često nisu ni svesni svojih dobrih aspektata, a o opširnim tuačenjima aspekata na netu i da ne pričam...Ni ja se ne pronalazim u većini tumačenja.
Mislim da ćeš Ma60Ju osetiti kroz decu, jer ti je Ma vladar petog polja.

Ja sam odlučila da uzimam u obzir sve aspekte koje mi astro.com izbaci. Imam dosta aspekata u natalnu i to može dosta da zamagli priču i skrene pažnju sa onog što je bitno, ali svi ti silni aspekti koji su velikog orbisa i separacioni mogu da deluju kroz tranzite ili ukažu na detalje.

mini_mimi
10-03-2011, 14:41
ja imam neaspektovano Sunce..u blizancima u 7 kuci....tako da se nadam slavi i uspehu...ha ha ha
dovoljna sam sama sebi :-)

ognjenka724
10-03-2011, 18:41
ja imam neaspektovano Sunce..u blizancima u 7 kuci....tako da se nadam slavi i uspehu...ha ha ha
dovoljna sam sama sebi :-)

A yod? SO žižna, orbis 1 stupanj. I PL, vladar karte je dio te konfiguracije.

mini_mimi
10-03-2011, 20:06
A yod? SO žižna, orbis 1 stupanj. I PL, vladar karte je dio te konfiguracije.

Tek ucim,tako da ne znam sta to znaci :)

ognjenka724
10-03-2011, 23:23
Tek ucim,tako da ne znam sta to znaci :)

PL i NE čine sekstil (60) i to egzaktni, što će reći najjači mogući i oba su u inkonjukciji (150) prema SO, orbisa 1 stupanj - također vrlo jaki aspekt.

Inkonjukcija je uvijek neka prilagodba, a sekstil suradnja. I ta 3 aspekta čine yod, zovu ga i Božji prst.

SO je središte svjesnog dijela psihe (ego), zato aspekti na SO opisuju ono što potiče ili umanjuje samosvijest, vitalnost i stvaralačku snagu, jednom rječju ego.

Kod Yoda je karakteristično da iz žarišne planete kreće potreba za djelovanjem. U žarištu ovog Yoda je SO (ego), pa to ima poseban značaj - trebat će ti vremena da shvatiš da su pogrešni izbori partnera (SO u 7.) rezultat tvoje vlastite svojeglavosti ili projekcija vlastitih nesigurnosti i strahova.

Yod podsjeća na rašlje, pa baš kao što kod rašlji držiš u rukama dva kraja, dok se treći krak može trzati, savijati ili rotirati (djelovati) tako i kod Yoda u rukama držiš vještinu (sekstil) dok kroz treći krak (SO) Yod treba djelovati.

A kod Yoda uvijek postoji dilema: da li se uhvatiti u koštac s onim što te muči ili napraviti kompromis sa samim sobom i pustiti da traje.

A PL koji je dio ove konfiguracije je vladar tvog ASC (škorpiona).

mini_mimi
10-03-2011, 23:33
PL i NE čine sekstil (60) i to egzaktni, što će reći najjači mogući i oba su u inkonjukciji (150) prema SO, orbisa 1 stupanj - također vrlo jaki aspekt.

Inkonjukcija je uvijek neka prilagodba, a sekstil suradnja. I ta 3 aspekta čine yod, zovu ga i Božji prst.

SO je središte svjesnog dijela psihe (ego), zato aspekti na SO opisuju ono što potiče ili umanjuje samosvijest, vitalnost i stvaralačku snagu, jednom rječju ego.

Kod Yoda je karakteristično da iz žarišne planete kreće potreba za djelovanjem. U žarištu ovog Yoda je SO (ego), pa to ima poseban značaj - trebat će ti vremena da shvatiš da su pogrešni izbori partnera (SO u 7.) rezultat tvoje vlastite svojeglavosti ili projekcija vlastitih nesigurnosti i strahova.

Yod podsjeća na rašlje, pa baš kao što kod rašlji držiš u rukama dva kraja, dok se treći krak može trzati, savijati ili rotirati (djelovati) tako i kod Yoda u rukama držiš vještinu (sekstil) dok kroz treći krak (SO) Yod treba djelovati.

A kod Yoda uvijek postoji dilema: da li se uhvatiti u koštac s onim što te muči ili napraviti kompromis sa samim sobom i pustiti da traje.

A PL koji je dio ove konfiguracije je vladar tvog ASC (škorpiona).

Hvala,sad mi dosta toga jasnije.Sto se tice izbora partnera,znam ja to i sad..ali i dalje teram neki svoj fazon...nije mi se desilo da se ludo zaljubim,tako da nadjem neki kompromis,i pustim da traje :-) Kao fino je,slatko,lepo je meni....ali u dubini duse znam da to nije to.
Da li moje neaspektovano Sunce govori i o neslaganju sa ocem? Danas sam citala ,i naisla sam i na taj podatak

ognjenka724
10-03-2011, 23:35
Hvala,sad mi dosta toga jasnije.Sto se tice izbora partnera,znam ja to i sad..ali i dalje teram neki svoj fazon...nije mi se desilo da se ludo zaljubim,tako da nadjem neki kompromis,i pustim da traje :-) Kao fino je,slatko,lepo je meni....ali u dubini duse znam da to nije to.
Da li moje neaspektovano Sunce govori i o neslaganju sa ocem? Danas sam citala ,i naisla sam i na taj podatak

Nije neaspektirano, to ti govorim. Inkonjukcija spada u glavne aspekte.

mini_mimi
10-03-2011, 23:39
ahaaa...glupa sam :-))) Hvala na strpljenju :-) Sad cu ja to da proucavam :-*

cokolina
10-03-2011, 23:41
Ja imam neaspektovn jupi i uvek mi samo malo srece fali bas moram da se namucim za svoj cilj pa makar on bio i mali nemam bas srece sa okolnostima to je kao marfijev zakon kod mene ako nesto treba da pane padne bas na mene jebiga!!!!!!

Mad Max
16-04-2011, 11:10
Ako planeta nema ni jedan 'glavni' aspekt sa drugim planetama a ima sa npr hironom, lilit, ascedantom da li se ona i tada smatra neaespektovanom?

egerija
16-04-2011, 11:15
Ako planeta nema ni jedan 'glavni' aspekt sa drugim planetama a ima sa npr hironom, lilit, ascedantom da li se ona i tada smatra neaespektovanom?
Da, moj Sa ima samo 90 sa MC, ali je svakako neaspektovan ;)

Mad Max
16-04-2011, 11:23
Da, moj Sa ima samo 90 sa MC, ali je svakako neaspektovan ;)
Ko i moje sunce ...

Znači ipak sam egoista koji nema razvijenu samosvest :(

uranija
16-04-2011, 11:30
ne,takvi su ti partneri...jer je sunce vladar tvog dsc,mozda te takvim vide,mada ne verujem,mislim da to ukazuje bas na partnerke:rolleyes:

Verra
16-04-2011, 11:45
Da li je moje sunce neaspektovano?
Neki kazu da jeste, a neki da ipak gradi trigon sa uranom?
Inace, mi je vladar seste i pravi mi mnogo problema na tom polju.

Mad Max
16-04-2011, 11:50
ne,takvi su ti partneri...jer je sunce vladar tvog dsc,mozda te takvim vide,mada ne verujem,mislim da to ukazuje bas na partnerke:rolleyes:
Često me pogrešno razumeju tako da moguće.
A partnerke su mi odbegle iz laze, bar ove do sada.
Da li je moje sunce neaspektovano?
Neki kazu da jeste, a neki da ipak gradi trigon sa uranom?
Inace, mi je vladar seste i pravi mi mnogo problema na tom polju.

Imaš trigon sa uranom.

Princess77
16-04-2011, 11:59
Moje So je neaspektovano, ne znam je li do njega ali cesto su me na prvi pogled ljudi smatrali hladnom i arogantnom. Poslije kad me upoznaju svi se cude koliko su pogrijesili.

ibis
16-04-2011, 12:08
Moje So je neaspektovano, ne znam je li do njega ali cesto su me na prvi pogled ljudi smatrali hladnom i arogantnom. Poslije kad me upoznaju svi se cude koliko su pogrijesili.

to ti je od Saturna u Lavu u prvoj kuci, ne od So :)

uranija
16-04-2011, 12:10
tacno,pa ko je hladniji od saturna(kamen i planina),pa jos u lavu,ego:)pa naravno da te tako ocene,to je prva lopta...

Princess77
16-04-2011, 14:17
E, i dvoumila sam se je li neaspektovano So ili je taj Sa u I, znaci ipak je Saturko. Sreca pa se ljudi ipak odluce da mi daju sansu, bez obzira na taj prvi utisak ;)

Mia
30-11-2012, 21:20
sad hm? nisam oportunista ali mislim da neaspektovane planete deluju jace jer ih nista ne sputava i ne menja njihovu izvornu energiju.Obicno ti ljudi rade sta hoce,ponasaju se van klisea i normi i postizu uspeh u simbolici polja iz kojeg je planeta i kojom vlada.Vremenom ta planeta postaje sve snaznija.mesec kod ljudi ako je neaspektovan pojacava emocije merkur um,jupiter kod coveka formira neka njemu svojstvena filozofska gledista sistem vrednosti.....itd

mandrak citam ovaj tvoj post i iskreno radujem se sto si ovo napisao, kad sam krenula da se zanimam za astrologiju uplasila me je pozicija mog Mo koji je neaspektovan i u padu, vadi ga samo konjukcija sa MC. . . a bas taj Mo vlada VII k

kako zaista nisam od onih zena koje ne zele porodicu, bilo bi mi drago ako bi ti nasao vremena da pogledas ovaj moj Mo i da mi kazes tvoje misljenje o njemu

hvala ti puno, i izvini ako te opterecujem

More
01-12-2012, 08:21
E ako je tvoja VE neaspektovana onda ja ne znam sto je aspektovana planeta...

sladjana
01-12-2012, 18:21
Jel moze neko da mi kaze da li je meni Venera neaspektovana..?:confused:

Vidim da u ovoj tabeli i chartu ima aspekte,ali mi je neko na forumu rekao da je neaspektovana,sto me zbunilo..?:confused:

Ako ima aspekte nije neaspektovana ....
Pogledaj moj Mars nema nista, neaspektovan je , nema ni jedan aspket ni sa jednom planetom ....

sladjana
01-12-2012, 18:29
Mislim da mi je Dancho jednom napisala negde na shoutboxu da je moja Ve na 28 'Blizanaca i da je ona zbog toga neaspektovana iako ima ove aspekte..?:confused:
To mi nije jasno..?Da li su panete na 28' 29' neaspektovane bez obzira na tabelu..?:confused:

Sama rec ti govori o cemu se radi ...bez obzira na stepen gde se nalaze .

nymeria
01-12-2012, 19:47
Da li su meni i Ve i Ur neaspektovani? Vidim da aspekte koji nisu Ptolomejski niko ne sisa ni 5%, a kvadrat Ve i Pl sa orbisom od 9 (?!) i to u nekvadratnim znacima ne bih da priznam?:confused: ...Ima tamo na astro.com varijanta da se smanje orbisi, ali ne znam na koji procenat da smanjim, a da dobijem realnu sliku, preterase ga, bre :eek:

Jedan program mi je izbacio sekstil Ve i Sa, ali je em separacioni em je orbis 6, a mislim da je to previse za sekstil

sladjana
01-12-2012, 20:57
Da li su meni i Ve i Ur neaspektovani? Vidim da aspekte koji nisu Ptolomejski niko ne sisa ni 5%, a kvadrat Ve i Pl sa orbisom od 9 (?!) i to u nekvadratnim znacima ne bih da priznam?:confused: ...Ima tamo na astro.com varijanta da se smanje orbisi, ali ne znam na koji procenat da smanjim, a da dobijem realnu sliku, preterase ga, bre :eek:

Jedan program mi je izbacio sekstil Ve i Sa, ali je em separacioni em je orbis 6, a mislim da je to previse za sekstil

Nemas ne aspektovanu planaetu ...
Imas i Ve150Mo .
Procitaj Temu od pocetka, jel to toliko tesko ?! :confused:

nymeria
01-12-2012, 21:32
Nemas ne aspektovanu planaetu ...
Imas i Ve150Mo .
Procitaj Temu od pocetka, jel to toliko tesko ?! :confused:

Ja nemam Ve150Mo. Sto se jasno vidi iz karte. Mozda ti jedva cekas da se javi neko sa pitanjem da se izdrndas na njemu, ali onda makar dobro pogledaj kartu osobe na koju se izdrkavas. Pametnije ti je da se ni ne javljas.

sladjana
01-12-2012, 21:37
Ja nemam Ve150Mo. Sto se jasno vidi iz karte. Mozda ti jedva cekas da se javi neko sa pitanjem da se izdrndas na njemu, ali onda makar dobro pogledaj kartu osobe na koju se izdrkavas. Pametnije ti je da se ni ne javljas.

!50 je aspket inkonjukcija i obelezen je zelenom isprekidanom linijom.Pogresila sam imas Me150Mo , gledala sam vise natala ...nisi ni malo pristojna ali to je vec sada ne bitno.
JA sam na pocetku citala pocetak Teme da bi znala sta je sta ..nista licno ...necu te vise uznemiravati, pogresno si protumacila ....

pozdrav

Mia
01-12-2012, 21:37

iskreno ne razumem zasto skaces na sladju, ona nije mislila nista lose sigurna sam. . . nije lepo videla ti imas Mo150Me

dalje tvoja Ve ima aspekt sa Pl a Ur sa So tacnije sekstil So i Ur je 11 orbis aali kako je u pitanju svetlo milsim da se moze uzeti u obzir

nymeria
01-12-2012, 21:58
Savrseno sam ja razumela komentar.

pod 1. nije nimalo "pristojno" pretpostaviti da nisam procitala temu, kad sam je procitala pre nego sto cu postaviti pitanje, iz tvog komentara vristi pasivna agresija
pod 2. "skacem" zato sto mi je pun kufer clanova koji optuzuju druge da ne citaju , pogotovo ja licno nikad nisam spamovala, trovala, niti postavila komentar tipa "rodjena sam tad i tad, mooooolim was istumachite mi kartu?:girl_wink: "

Nismo svi ovde ni pocetnici, niti budale, a cak i da jesmo, takvi komentari nisu potrebni, ako ti se nesto ne dopada, preskocis post, ne odgovaras na njega i to je to.

P.s. Smanjite mi reputaciju i na -50 slobodno.

sladjana
01-12-2012, 22:18
Lep tekst ukratko o neaspektovanim planetam
http://veskes-vesnaastrolog.blogspot.com/2011/03/neaspektovane-planete.html#

Moj mars
NEASPEKTOVAN MARS ukazuje da osoba sagoreva u svemu sto naumi, prosto zastrasuje druge svojim intenzitetom akcija ili zelja. Neumorna, predna, radna, fanatik, dosledna u poslu. Mora paziti da partnere previse ne tera i ne ocekuje od njih. Da li znate da stanete ? Pa zastanite malo?!

Mia
01-12-2012, 22:26
sladjo evo ja cu prekopiraati za Mo posto ga ja imam
NEASPEKTOVAN MESEC ukazuje da coveku emocije ne stoje na putu realizacije, jer osoba nema emocijalnih trauma i frustriranosti. Nema ogranicavajucih faktora koji je koče u jasnom razmisljanju, da ispolji ljubav, naklonost. Nema nistraha da neće mozda uspeti. Verovatno ce lako moci da se iskaze na nekom polju. Ali kada covek nema emocija on gubi istinski odnos sa drugim ljudima.

ovaj tekst znaci da je covek beskrupulozan
jer ako kazemo emocije ne stoje na putu realizacije to je to
ja nisam takva, a nadam se da ni moj paartner nece biti jer je Mo moj partner

sladjana
01-12-2012, 22:30
sladjo evo ja cu prekopiraati za Mo posto ga ja imam
NEASPEKTOVAN MESEC ukazuje da coveku emocije ne stoje na putu realizacije, jer osoba nema emocijalnih trauma i frustriranosti. Nema ogranicavajucih faktora koji je koče u jasnom razmisljanju, da ispolji ljubav, naklonost. Nema nistraha da neće mozda uspeti. Verovatno ce lako moci da se iskaze na nekom polju. Ali kada covek nema emocija on gubi istinski odnos sa drugim ljudima.

ovaj tekst znaci da je covek beskrupulozan
jer ako kazemo emocije ne stoje na putu realizacije to je to
ja nisam takva, a nadam se da ni moj paartner nece biti jer je Mo moj partner

Mislim da ce tebi Partner biti slaba tacka ....:D

Mia
01-12-2012, 22:31
Mislim da ce tebi Partner biti slaba tacka ....:D

mislis da ce biti los covek?
ili da ga nece biti?

kako mislis slaba tacka?

sladjana
01-12-2012, 22:33
mislis da ce biti los covek?
ili da ga nece biti?

kako mislis slaba tacka?

Bice ti sve, neces dati nista na njega, mnogo vazan ce ti biti brak .
Naravno ne treba da odes u krajnost ....

Mia
01-12-2012, 22:40
Bice ti sve, neces dati nista na njega, mnogo vazan ce ti biti brak .
Naravno ne treba da odes u krajnost ....

to ne znam inace nisam toliko posesivna
ali sam naucila da nikad ne kazem nikad

a kakve to veze sa beskrupuloznoscu ima nije mi jasno?

kad kazemo da neko nema emocije kao prepreku onda kazemo da nema ni obrika, tj ne mari, tj gazi sve pred sobom a sta je to ako ne beskrupuloznost
ako dodam da je Mo u sco i pljuvanja ovog Mo
sta mogu da ocekujem?
pri cemiu da napomenem Mo je moja majka isto a ona je jedna divna, emotivna zena koja mi je uvek pruzala i pruza mi svu mogucu podrsku, mogu da kazem da sam razmazena zbog toga
Mo sam ja tj moja dusa i emocije, a veruj mi da vodim racuna o drugima

zanima me onda zasto je jedino sto je u tekstu pomenuto nedostatak emocija i kako ti i ostali to vidite ? mislim kako vidite neaspektovan Mo

citala sam celu temu i najvise je pisano o neaspektovanom Ma

andjelikadepeures
01-12-2012, 22:43
NEASPEKTOVANA VENERA moze da se ispoljii tako da osoba moze da tezi ostvarenju svojih ciljeva bez ikakve potrebe za ljubavlju, izolovana i samozadovoljna - cist materijalista. S druge strane mozda ce osećati konstantnu potrebu da dobija ljubav i naklonost, bez obzira koliko pruza. Zato ce se mozda cesto osecati nevoljenom i nezeljenom od strane partnera. Sve ce uciniti da postigne to sto je naumila , ne prezajuci ni pred cim. Ovo ne mesati s hrabroscu.

1. text je prepisala od nekog
2. ovo je toliko povrshno i netachno, da je to strashno

sladjana
01-12-2012, 22:45
to ne znam inace nisam toliko posesivna
ali sam naucila da nikad ne kazem nikad

a kakve to veze sa beskrupuloznoscu ima nije mi jasno?

kad kazemo da neko nema emocije kao prepreku onda kazemo da nema ni obrika, tj ne mari, tj gazi sve pred sobom a sta je to ako ne beskrupuloznost
ako dodam da je Mo u sco i pljuvanja ovog Mo
sta mogu da ocekujem?
pri cemiu da napomenem Mo je moja majka isto a ona je jedna divna, emotivna zena koja mi je uvek pruzala i pruza mi svu mogucu podrsku, mogu da kazem da sam razmazena zbog toga
Mo sam ja tj moja dusa i emocije, a veruj mi da vodim racuna o drugima

zanima me onda zasto je jedino sto je u tekstu pomenuto nedostatak emocija i kako ti i ostali to vidite ? mislim kako vidite neaspektovan Mo

citala sam celu temu i najvise je pisano o neaspektovanom Ma

To je receno generalno ..mora se gledati u kojoj je kuci i znaku i kojom kucom vlada...
Moguce da tako izgledas drugima , nezainteresovana, mozda i gruba dok ne dozvolis da te upoznaju ...tu se vidi simbolika ne samo partnera vec i nastupanje prema javnosti ,javne poslove, sva parterstva ....

Ne mislim da si posesiva vec da ce ti partner biti na 1 mestu veoma cesto ...

Meni je Mars u Lavu sto daje i ponos koji cesto znam da pretera pa time znam gubiti sve ...

Mia
01-12-2012, 22:56
ok, samo pitam, hvala na odgovorima :)

jelenica
02-12-2012, 00:19
Zivim sa majkom koja ima neaspektovan mesec u ribama.Nije porodicna nimalo hladna je i deluje da je neosetljiva medjutim daleko od toga da ona ne ume da pati ali to kad radi,radi iza zatvorenih vrata.Jako je zatvorena nekada pomislim i da je ne znam dovoljno.Ako se pogleda moj mesec i aspekti i vladar meseca vidi se da bas imam problem sa njom.Upoznala sam jednog decka koji ima neaspektovan merkur u ribama on ne zna u kojim situacijama sta treba da kaze i kako da se ponasa strasno,

Mia
02-12-2012, 00:57
jaoj pa ja sam sad skontala moj Mo nije neaspektovan on je 180 hiron ili se ovo ne racuna?
pa od svih planeta bas hiron

sladjana
02-12-2012, 01:00
jaoj pa ja sam sad skontala moj Mo nije neaspektovan on je 180 hiron ili se ovo ne racuna?
pa od svih planeta bas hiron

To se ne racuna .Mo ti je neaspektovan .

Mia
02-12-2012, 01:04
To se ne racuna .Mo ti je neaspektovan .

pa nisam znala jel se ne racuna!
hvala puno sladjo!

valjda ce da proradi sad kad ga aspektuju SA i Ju jedan konjukcijom drugi opozicijom
ili na ove planete rade samo konjukcije?

nouvelle
27-02-2013, 19:00
Sta bi rekli za ovog mog Merkura?
Mogu reci da ima osobine skorpije-idem u dubinu svih stvari, ne volim povrsnosti...
E sad, to sto je retro i to sto je ne aspektovan i u 10.kuci? hm...

sladjana
27-02-2013, 23:15
Sta bi rekli za ovog mog Merkura?
Mogu reci da ima osobine skorpije-idem u dubinu svih stvari, ne volim povrsnosti...
E sad, to sto je retro i to sto je ne aspektovan i u 10.kuci? hm...

Meni se cini da je tebi Me aspektovan, Imas Me0SO i Me180Kiron ...

nouvelle
28-02-2013, 00:11
Meni se cini da je tebi Me aspektovan, Imas Me0SO i Me180Kiron ...

Pa ne znam..So je na 7'10, a Me na 15'59, to je konjukcija?
Hiron se valjda ne racuna..

Mia
28-02-2013, 00:35
Pa ne znam..So je na 7'10, a Me na 15'59, to je konjukcija?
Hiron se valjda ne racuna..

pa to ti je orbis 8 i svakako se racuna, svetlo je u pitanju

a za hiron je meni sladja rekla da se ne racuna, tako da je moj Mo nesaspektovan, a tvoj ME ne

nouvelle
28-02-2013, 01:20

a za hiron je meni sladja rekla da se ne racuna, tako da je moj Mo nesaspektovan, a tvoj ME ne

Aha, sad vidim razliku, ok hvala...:)

kentauri
28-02-2013, 20:47
Ako Jupiter od glavnih aspekata ima samo kvadrat sa Venerom ali orbis 9, aplikacija pa ga mnogi programi i ne računaju, šta biste rekli aspektovan ili ne?

Princess77
28-02-2013, 20:56
Ako su planete u znacima koji se vide ne moze se bas reci da su neaspektovane, bez obzira na orbis.

kentauri
28-02-2013, 21:01
Pa i to je problem, Jupiter u Škorpiji a Venera u Jarcu. Mislim, u progresijama se aspekt dešava, ali natalno onda je ipak neaspektovan?

Princess77
28-02-2013, 21:04
Skorpija i jarac su znaci koji se vide, znaci nije neaspektovan.

sladjana
28-02-2013, 21:13

Kiron se ne racuna . Ja sam joj samo nabrojala sve aspekte Me , racunjajuci i Kiron.

ps dobro je sto joj je Me udaljen 8 stepeni od So , nije spaljen .:)

kentauri
28-02-2013, 21:15
Ok, hvala ti Pincess77!
Jarac i Škorpija se vide preko sekstila, a aspekt je kvadrat zbog Ju na 0 Škorpije a Venere na 21. Jarca pa mi je to zato zbrka.

Princess77
28-02-2013, 21:21
Ne moze aspekt biti kvadrat kada se planete nalaze u znakovima koji prirodno prave sekstil.

kentauri
28-02-2013, 21:36
To je jasno. Razumem da govoriš o aspektima koje prirodno prave znakovi i da stoji to da planete u ova dva znaka prave sekstil. Orbis 21 u ovom slučaju ne može se uzeti kao da su planete zaista u tom aspektu sekstila u užem smislu značenja? (nadam se da razumeš šta hoću da kažem)
Izvini što te mučim...

Princess77
28-02-2013, 22:40
Razumijem ja sta ti mislis i ne mucis me ne brini. Ja sam u svom nekom ucenju i citanju usvojila gledanje po znakovima tako da za mene dvije planete koje se vide po znakovima uticu jedna na drugu u skladu sa aspektom koji ti znakovi grade. Znaci u ovom konkretnom slucaju Ju i Ve su u dobrom aspektu. Oni mozda ne uticu jedna na drugu u tolikoj mjeri kao sto bi to bio slucaj da je orbis manji ali je aspekt ipak sekstil nikako kvadrat.

kentauri
01-03-2013, 12:47
Razumijem ja sta ti mislis i ne mucis me ne brini. Ja sam u svom nekom ucenju i citanju usvojila gledanje po znakovima tako da za mene dvije planete koje se vide po znakovima uticu jedna na drugu u skladu sa aspektom koji ti znakovi grade. Znaci u ovom konkretnom slucaju Ju i Ve su u dobrom aspektu. Oni mozda ne uticu jedna na drugu u tolikoj mjeri kao sto bi to bio slucaj da je orbis manji ali je aspekt ipak sekstil nikako kvadrat.

Hvala na strpljenju i razumevanju :)
Još uvek prilično lutam u osnovama astrologije (očigledno :)) i trebaće vremena da nađem neku "svoju formulu". Kad sam se registrovala ovde aspekti su mi bili totalna nepoznanica. Sad ih barem čitam bez gledanja u tabelu i to mi je bolje, jer program uračuna kvadrat (kao u primeru Ju i Ve) bez obzira na znakove i kad mehanički i brzinski gledam tabelu, desi se da to previdim. No, to mi svejedno nije od pomoći zbog velikog broja drugih nedoumica i oko aspekata i uopšte.

Čitala sam ranije to stanovište da se aspekt gleda šire, onako kako su prirodni znakovi u aspektu, planete u tim znakovima jesu u datom aspektu bez obzira što je jedna na početku druga na kraju znaka. I to je priznajem, jednostavnije. Samo, nisam tome posvetila dovoljnu pažnju, a i imam neke upitnike oko konjukcija...

Tajna jeste u jednostavnosti, samo do nje treba doći :) A, obzirom na moj komplikovan misaoni proces, lako završim u lavirintu.
Kažu - "kad čovek ostane u mraku, ne tražiš onog ko je ugasio svetlo, nego drugu sveću." Ko zna koliko ću puta još uhvatiti sebe da lovim po mraku onog što ugasi svetlo :astronom:

thalatte
13-04-2015, 20:43
ta sam :D
a i Ma u Biku jos pomaze da se ta hedonisticka crta naglasi... pa i da se preteruje sa njom...

ne smeta mi sto si me uzela za primer, ja uvek volim da cujem i procitam i kako me drugi ljudi dozivljavaju. a kroz ove nase analize na forumu na neki nacin "osvescujem" sebe, ucim o sebi, o "mocima" koje posedujem.
posto je svaka nasa planeta u natalu ona koja nam daje odredjenu moc, ali i odredjene slabosti i osobine uopsteno. a ako znamo sa cime se borimo, nije tesko izboriti se.

recimo, ja svaki prostor na neki nacin pretvaram u dom. tamo gde ja "vladam" ljudima je prijatno, svidja im se, vole da tu borave... to ne mora da bude ni skup namestaj ni extra prostor, ali prosto mora da bude dom. da se oseti toplina, ljubav... nema to veze sa mojom strukom, to je vise neki osecaj.....

primer... u zavisnosti od toga ko mi dolazi u goste, biram posluzenje. sok koji znam da ta osoba voli, kolac koji obozava... uzivam u tim malim znacima paznje

p.s.
slobodno me analiziraj do mile volje :)

a ako ti nije tesko, kad naletis na neki text o neaspektovanoj Veneri, prosledi mi ga, da procitam malo

@ andjelka, ne sumnjam niti najmanje da si ugodan domaćin :) :) :)

Kada sam rekla Mjesec, mislila sam na neka univerzalna MO pitanja, znači ti kao žena, nečija supruga i majka. Venera uživa, Venera se zabavlja, ali Mo je drugačiji, njega neke druge stvari vesele, pa u tom nekom smislu, da li razmišljaš o tim pitanjima, da li si zaista rasčistila ili potiskuješ zbog okolnosti...to je samo jedna od pretpostavki..

Naime sa neaspektiranim planetom treba biti na oprezu jer je jako nestabilan, pa često ga spominju kao vrstu prekidača, ili je ON ili je OFF...pa se može dogoditi da jednom kao majka i žena potpuno odbaciš tu VE...a sve to skupa stvara neravnotežu...kažem, pretpostavka.

Neaspektiran planet posto ne mora s ni jednom drugom planetom ili kućom surađivati, ne povezuje se s ostatko psihe, odvojen je od svog okruženja tako da njegova integracija je vrlo problematična.

Najčešče ga osoba previše ispoljava , prekompenzira i time planet dominira ličnošću, on je jak ali nesiguran. Dominantan a izrazito osjetljiv.

Pitam zato sto ja imam MO u 12 koji je neaspektovan, tj u praznom je hodu. :)

U TA je ovo kuca "zlog duha" ovo je kuca kojom recimo vlada VE, pa kroz ovu kucu umemo da robujemo nekim svojim strastima, da krijemo neke svoje devijantnosti, ali je takodje i kuca stvarnog ropstva, ljudi koji mogu da zavrse na robiji ili dugotrajnoj izolaciji.
U ovoj kuci se raduje SA.

Inace, mislim da se nesvesno ne moze prebaciti preko glave.
Mislim da tu MA malo pravi zabunu, jer kada je nesto nama iza ledja, kao senka, mi se mozemo beskonacno okretati u svim pravcima ali je nikada necemo ugledati licem u lice.

Ovo je kuca gde smo sami sebi neprijatelji, zbog stvari koje radimo, nesvesno, jer ih ne razumemo, i planete u njoj se cesto ponasaju kao nasi najveci neprijatelji. Ovde sami sebe povredjujemo, sami se ponasamo samodestruktivno. Cesto mi padne na pamet Elvis Preasly koji je bio Strelac sa JU u Skorpiji u 12.

Mislim da se 12 kuca ne moze osvestiti, mislim da samo mozemo da zivimo u skladu sa tim planetama i da pokusamo da izvucemo ono najbolje, ako toga ima a obicno ima, iz njih.

@alea, pokušati ću biti vrlo oprezna s odgovorom, jer zaista je teško razgovarati o 12.-oj kući, kao što kažeš ne vjeruješ da se može prebaciti, a pošto ni sama nisam toliko prosvijetljena i nisam mjerodavna da bi prosuđivala da li se to može ili ne, pronašla sam jedan malo bolji opis koji mi se dopada - Planet je u 12. neka smetnja na kraju oka, a kada se okrenemo da ga pogledamo on ispari-nestane...ne možemo ga vidjeti.

Neaspektirani MO se manifestira tako da je kod osobe jako izraženo unutarnje djete, osobina vječnog djeteta. Pojedinci su se i kao djeca osjećali ''posebno'', - ''specijalno dijete'' i to veliko i specijalno dijete u njima ostaje naglašeno i kada odrastu. Neiskvareno, djetinjasto,nezaštićeno, s velikim potrebama (kakve deca imaju ..pažnja, briga, razumjevanje, povezivanje). Na neki način time je osoba izložena okolini od koje se lako povredi, jer je nesigurana, izrazito osjetljiva.
Okolina ili ne vjeruje u njene potrebe jer smatra da glumi ili je sposobna iskoristiti tu djetinjastu naivnost i jako ju povrediti.
Znači problem je što će neaspektirani MO imati snažnu potrebu da se poveže sa okolinom, ali će ga iznimna osjetljivost sprečavati u tome. Često će se ispoljavati prenaglašeno djetinjasto, kao netko o kome se stalno mora voditi briga ili naglašeno majčinski brinuti za okolinu jer se jedino na taj način može povezati sa drugima.
Ako je taj planet još i u 12.-oj kući, rekla bi da je osoba iznimno osjetljiva jer nije svjesna potreba svog unutarnjeg djeteta.

Znam da postoje razne tehnike i učenja koje se time bave, pa pretpostavljam da bi to bilo korisno pojedincu, čak i u slučaju da se taj sadržaj ne može potpuno osvijestiti kao što alea kažeš, al možda postoje tehnike ublažavanja? I sama si rekla na jednoj temi da si mnogo već i radila na sebi, to se i osjeti. :)

alea
13-04-2015, 21:18
Neaspektirani MO se manifestira tako da je kod osobe jako izraženo unutarnje djete, osobina vječnog djeteta. Pojedinci su se i kao djeca osjećali ''posebno'', - ''specijalno dijete'' i to veliko i specijalno dijete u njima ostaje naglašeno i kada odrastu. Neiskvareno, djetinjasto,nezaštićeno, s velikim potrebama (kakve deca imaju ..pažnja, briga, razumjevanje, povezivanje). Na neki način time je osoba izložena okolini od koje se lako povredi, jer je nesigurana, izrazito osjetljiva.
Okolina ili ne vjeruje u njene potrebe jer smatra da glumi ili je sposobna iskoristiti tu djetinjastu naivnost i jako ju povrediti.
Znači problem je što će neaspektirani MO imati snažnu potrebu da se poveže sa okolinom, ali će ga iznimna osjetljivost sprečavati u tome. Često će se ispoljavati prenaglašeno djetinjasto, kao netko o kome se stalno mora voditi briga ili naglašeno majčinski brinuti za okolinu jer se jedino na taj način može povezati sa drugima.
Ako je taj planet još i u 12.-oj kući, rekla bi da je osoba iznimno osjetljiva jer nije svjesna potreba svog unutarnjeg djeteta.

Znam da postoje razne tehnike i učenja koje se time bave, pa pretpostavljam da bi to bilo korisno pojedincu, čak i u slučaju da se taj sadržaj ne može potpuno osvijestiti kao što alea kažeš, al možda postoje tehnike ublažavanja? I sama si rekla na jednoj temi da si mnogo već i radila na sebi, to se i osjeti.

O da, ja sam neko ko ce celog zivota da se bavi samim sobom. Takav mi je ostatak natala ali taj MO u 12. je zapravo uvek nas neprijatelj, jer imati osecanja i shvatanja deteta nije ni malo pozeljno jer nas cini izuzetno ranjivim.

Slazem se u potpunosti. :)

Sustina je u tome da ovaj MO ume da shvata i prihvata ono sto se desava na jedan nacin koji nije previse zreo, tj ume da prihvata informacije iz spoljasnjeg sveta infantilno, ume da bude preplasen, izgubljen, u beznadju, kao dete koje je izgubljeno negde u sumi. Pogotovo ako je jos i ostecen na neke druge nacine, onda ume da bude pravi problem. Zato i kazem da su planete u 12. nasi neprijatelji jer ne rade u skladu sa nama, vec su neki delovi nas koji nas u necemu ometaju, koce.

Ali ovo nije ponasanje razmazenog deteta, vec uplasenog i nezasticenog. Mnogi ga porede sa novrodjencetom koje ne ume da brine o sebi, koje je previse ranjivo i neotporno.
I kada sve to sagledas, dodjes do istog tog zakljucka, da su ovakva osecanja koja nisu u skladu sa razvojem zrele licnosti, sa godinama, sa iskustvom nasi najveci neprijatelji jer se ne ponasaju adekvatno i u skladu sa nasom odraslom i zrelom licnoscu. U svetu odraslih mi ne mozemo ocekivati da ce svi i svako brinuti i voditi racuna o nasim osecanjima, cesto smo prepusteni sami sebi, moramo se boriti za sebe a planete u 12. pogotovo svetla u tome bas ne pomazu puno...

thalatte
13-04-2015, 21:26
Jes..

Divno te čitati :)

alea
13-04-2015, 21:35
Vas dve, rusite mi autoritet :4hug::4kiss:

Ja bre imam i SO0ASC 60JU, zar se ne vidi?!. :p

thalatte
13-04-2015, 21:50
Koje dve? Andjelka i ja? ha ha

Ja se osjećam ko hippy među vama koji tumačite TA i Jotiš...

Ovako malo nabasam, pa svima svašta obečam :D ali znanje astrologije mi zaista pomaže u razumjevanju svijeta, iako sam često neozbiljna...

alea
13-04-2015, 21:56
Meni je astrologija zaista puno toga donela.
Relativno se kratko njom bavim, koliko sam toga uspela da upijem za tih 6-7 godina. To je dobra terapija i lek za planete u 12.
Meni je i ME u 12. na samom kraju 11. i pocetku 12. obe su u Skorpiji.
Za ME u 12. inace vazi da je ljubitelj mudrosti i filozofije, tako da za planete u 12. u stvari ucenje, citanje, duhovni rad na sebi predstavlja najbolju terapiju, tacnije daje im svrhu.

Ja sam se uvek necim bavila, dok nije bila astrologija, bilo je nesto drugo, slikanje, poezija, knjige...ali uvek necim treba sebe okupirati jer tako duhovno rastemo.

Koje dve? Andjelka i ja? ha ha

Malo sam zabagovala izgleda :D

andjelikadepeures
14-04-2015, 00:20
@[andjelka, ne sumnjam niti najmanje da si ugodan domaćin :) :) :)

Kada sam rekla Mjesec, mislila sam na neka univerzalna MO pitanja, znači ti kao žena, nečija supruga i majka. Venera uživa, Venera se zabavlja, ali Mo je drugačiji, njega neke druge stvari vesele, pa u tom nekom smislu, da li razmišljaš o tim pitanjima, da li si zaista rasčistila ili potiskuješ zbog okolnosti...to je samo jedna od pretpostavki..
Naime sa neaspektiranim planetom treba biti na oprezu jer je jako nestabilan, pa često ga spominju kao vrstu prekidača, ili je ON ili je OFF...pa se može dogoditi da jednom kao majka i žena potpuno odbaciš tu VE...a sve to skupa stvara neravnotežu...kažem, pretpostavka.

Neaspektiran planet posto ne mora s ni jednom drugom planetom ili kućom surađivati, ne povezuje se s ostatko psihe, odvojen je od svog okruženja tako da njegova integracija je vrlo problematična.

Najčešče ga osoba previše ispoljava , prekompenzira i time planet dominira ličnošću, on je jak ali nesiguran. Dominantan a izrazito osjetljiv.

da li razmisljam o cemu? o majcinstvu?
da. samo sto su okolnosti takve da moram jos da sacekam sa time.
moj Mo jeste u Vodoliji , ali i u 4. kuci, pa ima mnogo odlika Meseca u Raku. Obozavam decu i deca mene. Za mene bi zivot bez dece bio potpuno besmislen. Uvek sam na strani dece, volim da im ugadjam, da ih mazim, pazim... Ne verujem da bih zbog toga odbacila svoju Veneru, naprotiv, ona bas jeste deo mene.

Ali jeste tacno da neaspektovana planeta moze da nema uticaja. Kod mene je to bilo u nekom prvom delu zivota, do ranih dvadesetih. Sa Saturnom u prvoj, koji je imao ogroman uticaj na moju licnost (zadrtog li stvorenja, da Bog sacuva), Venera uopste nije mogla nos da promoli. Sebe nisam dozivljavala ni kao zensko, a kamoli zenstveno.
Pisala sam negde da sam srednju i fax odabrala pod uticajem Saturna, ali kako je Venera zauzimala svoj polozaj, tako sam bila svesnija da se time necu baviti.

thalatte
14-04-2015, 08:45
Eto, zato je jako važan taj razgovor, razmjena informacija izmdju onog tko tumači i onog čiji je natal. Da se vidi sto je osoba prozivjela, da li je bila spremna uloziti trud da razumije sebe ili se prepustila sudbini i nastavila spavati.

Naravno da neaspektirana planeta ne može objasniti sve, ali je vrlo zanimljiva njezina važnost pri tumačenju, nije da sam otkrila ameriku, nego sam bas u fazi izučavanja tog dijela.

Ne znam da li pratite Singel ton, tu sam tremutno se zakačila, pošto me sve navodi da se pozabavim i svojom 8.mom kućom i singelton Neptunom.
Steta da TA ne priznaje transneptune, sigirno bi vas gnjavila da mi pomognete rastumačiti :D

Ne postoji singleton tema na forumu, pa ako za vikend nadjem vremena probam pokrenuti novi topic.

Singelton je planeta koja se u natalu nalazi jedina u jednom elementu.
Npr. taj moj Ne je jedini u Vatri i u univerzalnom znaku, znaci 2 puta singelton..

Takva planeta se ponaša slićno neaspektiranoj, vrlo je nestabilna i osoba nije svjesna sta ona predstavlja ili je opsjednuta djelom koji ona predstavlja....takodjer moze prekompezirati i pretjerano je izražavati te se cesto tu vrti neki promlem...

snupy
14-04-2015, 11:48
@Pepu(praštaj, mrzi me prekucavati ceo tvoj novi nik ) :D o singeltonu sam dosta čitala strane tekstove o tome kod nas nisam našla skoro ništa.

Meni je Me jedini znak u vatrenom elementu i Sa jedini vazdušni, tako da baš osećam njihovu prirodu, nekad mi se čak čini da mi nadjačaju ponašanje ovog stelijuma u Raku.

Kad budeš imala vremena piši :buketzadame:

alea
14-04-2015, 18:03
Ja sam licno skepticna prema svim tim novinama, i to iz prostog razloga sto tome kraja nema.

Ako se krene tom logikom kojom se i krenulo, pa se pocne sve i svasta kombinovati, onda astrologija postaje kao slikarska tehnika. Kako koji pravac naidje taj joj nesto doda ili oduzme, doda koju planetu, doda koji aspekt, doda koji asteroid, izmisli neki novi nacin mesanja boja, pa cak i novu boju...

Nista novo ne moze biti otkriveno sto odavno vec nije definisano i sto nije funkcionisalo vekovima. Nikad astrologija nije bila razvijenija nego u starim vremenima.

Sve je u astrologiji odavno vec postojalo, objasnjeno u starim tekstovima i knjigama. Da je iko zainteresovan, da procita Ptolomejev "Tetrabiblos" ili Valensovu "Anthologies" i da ne pisem jos koliko je tu astroloskog blaga o kojima ljudi ne znaju ni da postoje.

Pa cak i taj nedostatak odredjenog elementa, odavno je objasnjen kroz temperament coveka, a sam temperament je nesto sto su jos u antickoj Grckoj definisali, a savremena psihologija ga prihvatila maltene, kompletno.

Ono sto ljudi jako cesto zaboravljaju, a mnogi i ne znaju, jeste cinjenica da su planete samo simboli, one ne donose nista, one ne uticu svojim telima, nemaju zracenje, nemaju gravitaciju ni elektromagnetne talase kojim bi uticali na nase zivote. One su naprosto i jednostavno samo - simboli. :)

snupy
14-04-2015, 19:58
Ja se slažem da je astrologija manje više otišla dođavola baš zbog uvođenja svega i svačega ali sam uvek raspoložena da čujem/pročitam i drugu stranu.

Što se tiče singletona čula sam da se poistovećuje sa neaspektovanom planetom. Planeta može biti po strani jer se upliv tog elementa u karti ne oseća, izvan "kruga" je.
Kada sam se tek uključila u astrologiju ova priča mi je pila vodu, jer moj Me je jedini u vatrenom znaku, bez jakog dostojanstva pa sam ga gledala kao neaspektovanog i to se potpuno uklopilo u priču da sam dosta osakaćena u komunikaciji/izražavanju mišljenja i govornoj mani koju sam imala do tinejdž perioda.
Posle sam naravno skontala(čitajući i proširujući vidike- upravo ono s početka da sam voljna čuti obe strane priče ) da je zapravo Me deo T kvadrata između Ma i Sa i da je on zapravo inferioran u odnosu na ove 2 planete... nema toliku snagu da se istakne.

Ali eto, zanimljivo mi čuti šta se može reći na temu sigleton koji se isto povezuju sa astrološkom psihologijom (:confused:) koju je zapravo alea lepo rekla da sve može opisati kroz temperament čoveka(kolerik, melanholik, flegatik i sangvistik).

Debelo odoh u off, sreća pa forum niko ne kontroliše :p

alea
14-04-2015, 20:06
Odredjivanje temperamenta je zapravo, pocetak svake ozbiljne astroloske analize, vrlo je zahtevan, i najvise govori o jednoj osobi, posto je temperament nesto sto nam je urodjeno, sa cim se radjamo i sto ne mozemo promeniti u sebi.

thalatte
14-04-2015, 21:01
MA ili TA sa ovime o temprementu se potpuno slažem. Možda MA ne spominje toliko izraz temperament, ali stvarno osnova svake ozbiljne analize je odredjiivanje odnosa elemenata, kvaliteta, samih osnovnih postavki da se uopče vidi tko je osoba, kako razmislja, kako reagira, djeluje, sto zeli itd...

To me sad podsjetilo na pricu kada smo na jednom tecaju radili horoskope odnosa, pa u dijelu gdje smo vježbali na primjerima, učitelj je čitav odnos objasnio preko položaja planeta, zastupljenosti elemenata i svih ostalih zaista osnovnih stvari, tako da obično uopče ne bi ni došli do aspekata...mislim bi, al već je bilo sve jasno :)

Za ovaj drugi dio, moram priznati da volim malo miješati astro, psihologiju, duhovnost, prosto me 70% vremena predikcije ne zanimaju, vec otkrivanje svijeta, odnosa, zasto je nesto takvo kakvo je, sta ga je takvim ucinilo i da li se moze sta popraviti, preoblikovati i slicno da ne filozofam previše
(avaj to sto na forumu se salimo sta ce kome donjeti, jer mi je to oblik druženja sa ljudima koje zanima ista stvar kao i mene, ali takodjer mislim da ne nose planete kao konobari, ali ipak ih na kraju dana više vidim kao energije nego simbole)

alea
14-04-2015, 21:46
Malo malo pa krenem da udarim like na neki post...

Svakako, slazem se sa tobom skroz...:)

mrgud78
17-04-2015, 23:46
Ja imam neaspektovanog Saturna u lavu u 12toj kuci.
Vladar je 5og polja. Na ovoj temi je neko napisao da sa neaspektovanim vladarem 5og ima cetvoro dece. Ja imam troje. Na jednom forumu smo uporedjivali karte zena koje su rodile blizance i nekoliko ih ima neaspektovanog vladara 5tog polja. I ja imam blizance.
Misljenja sam da takva planeta moze da se izoluje od ostatka natala ali i da bez problema moze da se aktivira tranzitima, solarima i predikcijama, mnogo lakse nego aspektovana

sladjana
19-04-2015, 13:43
Vladar je 5og polja. Na ovoj temi je neko napisao da sa neaspektovanim vladarem 5og ima cetvoro dece. Ja imam troje. Na jednom forumu smo uporedjivali karte zena koje su rodile blizance i nekoliko ih ima neaspektovanog vladara 5tog polja. I ja imam blizance.
Misljenja sam da takva planeta moze da se izoluje od ostatka natala ali i da bez problema moze da se aktivira tranzitima, solarima i predikcijama, mnogo lakse nego aspektovana

Neaspektovanost vladara 5 polja moze da oznacava i druge stvari a ne samo potomstvo, veze,zabavu ljubav koja cesto moze da u toj simbolici, nedovrsena, puna Sa hladna , daleka ....
Mo ti je dobro postavljen u Ribama i pravi dobre aspekte , mada nije Tema .

alea
19-04-2015, 20:18

Da, to jeste bas jako zanimljivo za razmatranje, i jeste interesantno.
Ali tebi SA nije bas neaspektovan, jer njemu aplicira VE, iako su ovo jako siroki orbisi, ali ta VE aplicira i vidi tvog SA jer su u istom znaku.

Ali ono sto je meni, pored tog MO i JU u bas plodnim vodenim znacima, bilo zanimljivo jeste da izracunam gde tebi pada tacka dece.
Arapska tacka dece po Doroteju Sidonskom tebi pada na 1* Skorpije, koja je opet, jedan od najpolodnijih znakova, jer su vodeni znaci jako plodni zbog kvaliteta "vlazno" koji kod njih preovladava. Imas mnogo vise znakova da imas puno dece, nego da ih nemas ili imas malo. :)

Proveri da li ti je ova tacka bila aktivirana nekom planetom u vreme kada si bila u drugom stanju? Najcesce je aktivira JU i to vrlo cesto preko kvadrata i opozicije, jer se smatra da su za aktiviranje ove tacke ovi aspekti jako povoljni.

Ono sto je jos vaznije jeste sto vladar tacke dece MA u Devici ima aspekt sa njom preko sekstila i istovremeno i aspekt sa planetama u Raku.
I sto je najvaznije od svega, pa vladar tacke dece ti je u znaku natalnog ASC.

Ne znam kolika su ti deca, ali da li ti se nesto po tom pitanju desilo pre 2 godine, kada je SA usao u Skorpiju jer je jako dugo bio ovde na pocetku znaka, u oktobru 2012. a tebi on vlada 5 poljem?

Vrlo je moguce da ti JU u Devici na natalnom SA i 60 tacka dece ne donese jos jednu trudnocu.
Mada i ovaj JU sada iz Lava, takodje je pravio 90 na tacku dece...bas te je krenulo. :)

thalatte
19-04-2015, 20:56
Mrgud nema ni jedan aplicirajući aspekt prema Mjesecu (a tom teorijom smo se davno bavili ovdje, no i kod mene u RL npr.trudnoce koje sam gledala nije davala odgovarajuću točnost) sve uz neaspektiranog vladara 5.

Nema puno onih koji bi primjetili nesto nakon toga.
Ovako se uči.

alea
19-04-2015, 21:15
http://astro.axisdraw.com/forum/ve%9Ebaonica/7363-trudnoce-i-porodjaji-4.html#post478037

mina88
19-04-2015, 21:16
U mojoj natalnoj neaspektovan je Jupiter, zamalo i Venera, posto jedini aspekt koji ima je sa Marsom, orbis je prevelik, ali ga izgleda treba racunati jer mi je Mars vladar Asc. U sustini mislin da neaspektovana planeta deluje na mahove postaknuta nekim od tranzita, ovako smatam da je prilicno uspavana...mislim da deluje po principu "lako cemo" kad za to dodje vreme, kao primer kakvog pozitivnog aspekta. Eto, kod mene se Jupiter ispoljio u najcistijem obliku, hedonizam, ljubav prema pravdi, glas za pevanje, malo me je usporio sto se tice studija, jer je vl.9.polja-mozda zbog toga sto je retro..? Inace, po pitanju finansija, uvek nesto kapne, nisu to neke velike pare, ali nekako nikad nemam strah da cu ostati bez novca. U buducnosti se nadam da ce se aktivirati moja izajamna recepcija Venere i Jupitera, pa ce mozda i biti necega vise, jer ipak se radi o relaciji 2-8kuca . Sta vi mislite?

thalatte
19-04-2015, 21:25
Tranziti su svakako bitni, ali i ljudi čija planeta pada na tvoju neaspektiranu..

Hvala alea i ja sam ispravila post ovdje

alea
19-04-2015, 21:38
Thalette, odgovorila sam ti ovde: http://astro.axisdraw.com/forum/ve%9Ebaonica/7363-trudnoce-i-porodjaji-4.html#post478037

mrgud78
20-04-2015, 12:48
Mrgud nema ni jedan aplicirajući aspekt prema Mjesecu (a tom teorijom smo se davno bavili ovdje, no i kod mene u RL npr.trudnoce koje sam gledala nije davala odgovarajuću točnost) sve uz neaspektiranog vladara 5.

Nema puno onih koji bi primjetili nesto nakon toga.
Ovako se uči.

Da li se secas na kojoj temi ste pisali o ovome :)

AnchyMs5
24-04-2016, 18:32
ja ne znam je l meni sunce neaspektovano, u istom je znaku s mesecom, a orbis je 11, u separaciji?

AnchyMs5
24-04-2016, 18:41
jel meni sunce neaspektovano, u istom je znaku kao i mesec, samo je separacija orbis 11? sunce mi je isto vladar pete kao i mrgudu. ne znam za decu jos ih nemam, al sto se tice veza sve je to bilo bezveze. jeste da su mi dvojica kao znacila, al to nisu bile prave veze..

Lanna
24-04-2016, 19:57
Neaspektovano ti je Sunce.Nema glavne aspekte ni sa jednom planetom. Ne znaci da ako ti je vladar 5 kuce neaspektovan da neces imati dece ili srece u ljubavi.

AnchyMs5
24-04-2016, 20:26
dada ni ne mislim to, samo da necu imati znacajne veze pre brake. sve je cool ;)

Lanna
24-04-2016, 20:35
sa tim nekim za koga ces se udati ces imati znacajnu vezu.Tako bi bar trebalo da bude

AnchyMs5
24-04-2016, 21:38
Da jedino s njim, to i ja mislim.

TigaBg
24-04-2016, 23:57
jel meni sunce neaspektovano, u istom je znaku kao i mesec, samo je separacija orbis 11? sunce mi je isto vladar pete kao i mrgudu. ne znam za decu jos ih nemam, al sto se tice veza sve je to bilo bezveze. jeste da su mi dvojica kao znacila, al to nisu bile prave veze..

Ja mislim da ti So nije neaspektovano, 11 stepeni nije prevelik orbis za So0Mo

Pipa Midlton
25-04-2016, 00:25
Ja mislim da ti So nije neaspektovano, 11 stepeni nije prevelik orbis za So0Mo

Slažem se da nije neaspektovano.
Postoje astrolozi koji zastupaju stav da su sve planete u istom znaku u konjukciji. Ti najbolje znaš da li osećaš kroz život da su ti ove dve planete u konjukciji.

AnchyMs5
25-04-2016, 09:52
"Izuzetak cemo naciniti za konjukciju, jer je nepobitno da postoji medjusobni uticaj i kada se dve planete samo nalaze u istom znaku, a orbisom nisu u konjukciji. To je, pre svega zato sto imaju istog dispozitora, pa na neki nacin dele istu sudbinu. Zbog toga MORAMO SPOJITI ZNACENJE TIH PLANETA U ODREDJENOJ SIMBOLICI. To je kao kada dvoje ljudi spava zajedno, ali zivi pod istim krovom. Ovaj uticaj svakako nije tako jako naglasen kao u konjukciji, ali je svakako vredan paznje." Imsiragic
Ne znam kako bih ovo tumacila, da li se onda moze so gledati u osnovu kao neapsektovano, i samo da mu dodam uticaj meseca. kao sto je slucaj i kod minornih aspekata sa "neaspektovanom" planetom.
Fazon za konjukciju se gleda orbis do 10, jos je ovo separacija(tako Imsa kaze). Negde opet kazu za so 17, a mesec 12.
Mada ja jesam primetila uticaj, imam od trece godine imam problem s vidom, nista strasno, al sam morala nositi naocare, uvek sam imala potrebu s decacima da se druzim, i budem u muskom drustvu, kao da budem macka, i dan danas vise volim da budem s muskarcima, osetim se pozeljnom, mada su mi i zanimljiviji nego zene, realno..roditelji su suste suprotnosti, ali nisam imala nesrecno detinjstvo.
Neaspektovano sunce daje odsustvo oca. Nije imao neki ucinak u vaspitanju, cesto nije bio kuci, zbog problema, a i sam je tako hladan, odsutan.
SAd bih ja to prema mog iskustvu, spojila nespojivo(neaspektova sunce+UTICAJ so0mo).