Moja natalna [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja natalna

Bosnian GirL
05-09-2008, 20:37
MoLim Vas, ako mi mozete objasniti natalnu kartu....po mogucnosti cijelu ako ne onda me najvise zanima skolovanje, posao i ljubav.....hvala unapred.....pozzzzzzz svima :))))))))))

Moja natalna karta:

http://astro.cafeastrology.com/cgi-bin/astro/page?name=Almira&firstname=&birthplace=Tuzla&lang=en&sex=f&dformat=0&date=10/25/1988&time=21:35&country=387&state=0&adjust=-1.00&long=-18.40&lat=44.32

KoLiko se ja razumijem u astrologiju.....za ljubav mi se slabo pise :(......venera u devici....sve najgore sam cula....itd.....moLim Vas za pomoc....sta znaci koja kuca, koji planet......hvala unapred.....bicu vam veoma zahvaLna....vec duze vreme imam zelju da bi neko objasni al na zalost teskoooo se dodje do odgovora :(.......pozzzzzzz svima :)

NIKO NE ODGOVARA :((((( Veoma bih voljela da mi neko odgovori...koliko sam procitala do sad SELENA zna veoma dobro interpretirati natalnu, pa bih je zamolila.....ili neku drugu osobu....hvala svima koji pokusavaju pomoci .... pozzzz

Merkur
07-09-2008, 22:00
.....moLim Vas za pomoc....sta znaci koja kuca, koji planet.....vec duze vreme imam zelju da bi neko objasni al na zalost teskoooo se dodje do odgovora...
Sve imas na forumu veoma detaljno. Ovo je forum za pocetnike. Tako da moras biti strpljiva. Lagano iscitavaj teme i nacices sve odgovore koji te interesuju. U medju vremenu sve sto ti ne bude jasno, bice ti objasnjeno. Ako neko bude zeleo i imao vremena da se malo detaljnije pozabavi analizom tvoje natalne, dobices potvrdu o onome sto si ovde i sama naucila.
Sto se tice tvoje Venere u Devici, nije to nista lose. Samo si zaokupljena detaljima. Uredna si, gotovo patoloski pedantna i u pogledu svog spoljnog izgleda i u pogledu pristupa zivotu. Nisam otvorila tvoju natalnu tako da ne znam u kojoj je kuci i kakve aspekte obrazuje. Ali ono sto je vazno, moras se potruditi mnogo vise u iskazivanju svojih emocija nego sto to radi jedna Venera u Ribama koja je tamo egzaltirana, na primer.

Bosnian GirL
09-09-2008, 15:09
Ok hvaLa na savjetima :) Zanima me kako se i gdje gLeda, koliko djece ce neko imati iLi daLi ce uopste imati? Posto ja veoma voLim djecu, misLim da je to zbog asc. u raku :D pa me zanima koLiko cu imati :D znam da je jos rano o tome govoriti....negdje sam procitaLa, da se gLeda kroz petu kucu... hvaLa....znam da nemam mnogo godina, aLi u ovih nepunih 20 godina i nisam dozivjeLa bas neke radosti..sta cemo takva mi sudbina....zato bih voLjela da me barem nesto obraduje u ovoj mojoj nataLnoj....HvaLa svima!!!!

Merkur
09-09-2008, 18:12
:mad: Oh, treci put kucam isti post i ako se opet obrise, izgubicu strpljenje, najgore je sto ne mogu da ga kopiram .:D
Dakle, vazno je da pratis teme na forumu. Nije problem da ti mi kazemo vladar tvog 5 polja (polje dece) se nalazi u plodnim Ribama i obrazuje 3 aspekta sa orbisom do 5 stepeni. Znaci, mogucnost tri poroda. Fora je kad si vec ovde (astrologija za pocetnike) nesto i sama naucis. najbolje ces nauciti kroz vezbu na svojoj natalnoj karti. Igraj se i vezbaj, pitaj sve sto ti nije jasno. Koristi opciju pretrazivac za svaku eventualnu temu koja te interesuje. O potomstvu dosta toga ima ovde:
http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/982-potomstvo.html?highlight=potomstvo
Zato uzivaj i vezbaj!

Bosnian GirL
09-09-2008, 18:18
Zato i vjezbam na svojoj nataLnoj ili barem pokusavam.......koLiko sam vidjeLa je u skorpiji...peto polje?
Nikad se nisam baviLa time......a da znam, nebi ni dzaba postavLjala pitanja....zato hvaLa ti Lijepo za Link i Odgovor ;)

Merkur
09-09-2008, 18:28
......koLiko sam vidjeLa je u skorpiji...peto polje?
..
Da, peto polje pocinje u Skorpiji.
a da znam, nebi ni dzaba postavLjala pitanja
Ma slazem se ja, nego ti rekoh koristi opciju pretrazivac pa ako nesto ne mozes da nadjes, pitaj, tu smo.
Sve ovo sam ti rekla da se ne bi ljutila ako ti neko ne odgovori na pitanje odmah ili ne analizira tvoju natalnu kartu.
NIKO NE ODGOVARA :((((( koliko sam procitala do sad SELENA zna veoma dobro interpretirati natalnu, pa bih je zamolila.....

Bosnian GirL
09-09-2008, 19:11
Peto polje u skorpiji, a vladar pluton se takodjer nalazi u skorpiji ili se varam....zato ne znam ono s ribom :( izgleda jos moram dosta nauciti :D

Hvala Merkur, ti izgleda jedina mi i odgovaras :D hehehe saLim se, al pomogla si mi dosta...... :)))

Merkur
10-09-2008, 00:04
Tvoje peto polje pocinje u Skorpiji, Skorpijom vlada Pluton i suvladar je Mars. Ja sam posmatrala samo Marsa. Sto se tice Plutona i on je u plodnom znaku a on obrazuje 2 aspekta u orbisu manjem od 5 stepeni, sto ukazuje na 2 poroda. U svakom slucaju, bices mama kako god da gledas.
Dakle, vladari su:
Ovan-Mars
Bik-Venera
Blizanac-Merkur
Rak-Mesec
Lav-Sunce
Devica-Merkur
Vaga-Venera
Skorpija-Pluton i Mars
Strelac-Jupiter
Jarac-Saturn
Vodolija-Uran i Saturn
Ribe-Neptun i Jupiter
Tu gde imas dva vladara bice ti jasnije kada se dohvatis malo tradicionalne astrologije.
Pocni od osnova!

Bosnian GirL
10-09-2008, 09:34
HvaLa jos jednom za tako opsezan odgovor!! :)
Posto je asc.veoma vazan, vazniji od sunca, me zanima.
Koliko vidim meni je podznak u raku...
Pocinje u raku zavrsava u lavu? :confused: Sta znaci, da imam karakteristike i lava? Do sad sam primjetila, da imam sve karakteristikae raka. Ako se rasprostire polje na vise znakova, znaci imamo od obadva znaka karakteristike ili?:confused:

HvaLa jos jednom za tako opsezan odgovor!! :)

Dali je preporucljivo da ove godine upisem fakultet? I ako upisem dali cu ga uspjesno zavrsiti ili ce biti nekakvih problema? Zahvaljujem na odgovoru! :o

aplazinic
03-06-2009, 18:45
neka umetnost?

Bosnian GirL
03-06-2009, 20:38
ne

u pitanju je visa skola
znam da 3 kuca predstavlja osnovnu, 5 srednju, 7 visu, 9 fakultet
dali ja trebam gledati 7 ili 9 to me malo kopka

dali ce mi se otac ikad vratiti? ako se to moze vidjeti iz karte, bila bih zahvalna na odgovoru!

Posto ni on ni mi ne zivimo vise gdje smo prije zivjeli
ipak me zanima, dali ce mu nekad pasti na pamet da se vrati?

viksi72
05-06-2009, 22:08
O boze, kakav si skolski primer razvedenih, odnosno odvojenih roditelja.. Mada je bolje i to, nego da jednog nemas uopste vise.. Neko misljenje je da se nece vratiti, mila, izvini zbog ovoga. Ako se nije vratio pod tranzitnim Pl koji je pravio sextil na natalno Sunce, i trigon na natalnog Marsa, stvarno ne verujem.. Jer uskoro, tacnije u toku sledece godine Uran aktivira ovaj t-kvadrat koji tvoj natalni Mars pravi, sto ti i nece biti najprijatniji period. Vec u avgustu (8) meecu, Saturn ce nagaziti natalnu Veneru, pa ce poceti da drma ovaj kvadrat.. Trebala bi tvoja mama da povede racuna o zdravlju.. Sva sreca postoji ovaj trigon sa Jupiterom, pa ce se turbulencija ovog t-kvadrata malko ublaziti.. Mada pada mi na pamet da bi otac mogao i doci, bas zbog nekih neprilika kod kuce.. Jupiter ti vec sada drma ovaj kvadrat, ali verovatno to ne osecas strano, jer je on benefik, pa su to sva tvoja ocekivanja vezana za roditelje.. Uf, draga, drzim fige!!

Bosnian GirL
05-06-2009, 22:21
Draga Viksi
zbog cega mi nece biti? pod stresom sam velikim.
sto se tice maminog zdravlja, dali ce sve biti dobro? neka operacija mozda je vidna?
i kakvih to neprilika bi otac mogao doci? tice se zdravstvenih problema ili?
s njim smo na sudu radi nekih stvari mozda radi toga?
samo mislim na lose stvari, oduvijek pogotovo zadnjih mjeseci.
kad bi trebalo ovo zavrsiti da konacno osjetim olaksanje.

viksi72
05-06-2009, 22:41
Draga, izvini na ovome, ali tao ce biti do pocetka maja sledece godine..
Da li tvoja mama ima problema sa stomakom, tacnije besikom ili bubrezima? Ako ima, sada ce joj se pojaviti jace tegobe, ali ne takve da bi doslo do operacije, ne brini.. Jednostavno ce biti losije i depresivnije u septembru (9) mesecu, ali ne tako strasno kako si ti umislila. Za njeno zdravlje se plasis potpuno institktivno, jer se Saturn priblizava Veneri. Nikakva katatrofa nije u pitanju..
Sto se tice sudskog procesa, nije bas momenat za to, jer su i Jupiter, koji predstavlja sudove i Neptun na natalnom Saturnu (donece neka otezanja) i Uranu (nepredvidive stvari), a pri tome je sve to u kvadratu i sa tvojim ocem i sa tvojom majkom, pa ne mozete ocekivati ni dobar ishod tog sudjenja.. Inace ti kroz devetu kucu ide Uran, sto isto i niije bas najbolje, mada Vas koliko toliko stiti sekstil Urana i natalnog Jupitera..
Olaksanje krece od sledece godine, a ti pokusaj da ne budes previse nervozna i depresivna, sve ce ovo proci..

Bosnian GirL
05-06-2009, 22:54
ako vidis jos nesto zanimljivo, kazi, bilo to ljubav ili nesto :) samo da me razveseli hehe...sad bi i meni i mami najbolje prijalo da se preselimo, da nadjemo novo stanovanje.

Iz tvojih usta u Bozije usi! sve najbolje draga Viksi

viksi72
05-06-2009, 23:10
Za preeljenje imate jos nekih cetiri pet meseci mogucnosti, a onda cisto sumnjam.. Ukoliko je preseljenje uslovljeno maminim poslom, na primer, odmah se selite, jer je moguce.. Dalje, ako Vam pomazu neki prijatelji u tome, prihvatite pomoc i odradite to slobodno..
A ti bi uskoromogla imati neke ljubavne varnice iz kruga prijatelja :)..

Bosnian GirL
05-06-2009, 23:14
mislili smo oko septembra se preseliti :) tranziti su povoljni tek oko 2011 za neko duze. a i zanimljivo mi ovo..kad nadjemo stanovanje uvijek se nesto desi pa ne pristanemo ili se ne preeselimo..radi cega nemam pojma a obadvije tako zelimo!

viksi72
06-06-2009, 00:57
E pa mozda se desi da se ne preselite, pa da se tako odradi ova simbolika Saturna preko Venere.. To bi bilo i najbolje :).. U svakom slucaju drzim fige za sve to dolucite..

Bosnian GirL
06-06-2009, 15:21
Draga Viksi

pitala bih, ali i ti imas svoj zivot, nisi ovdje samo da meni odgovaras pa zato. Inace ne volim da smetam.

Rekla sam mami za zdravlje, kaze da je istina, da ima problema u posljednjem vremenu. Ne znam dali treba vjerovati ali prije nekoliko sam nazvala jednu osobu, koja se razumije u karte itd..kad sam pitala za zdravlje mame, kao iz topa mi odgovorila da vidi operaciju pa me zato zabrinulo. Rekla sam to mami a ne zeli ni da cuje. Vec je imala operaciju pa kaze da normalno nije zdrava kao prije operacije. Ne vjeruje bas u to, jer su joj nalazi svi dobro. Zbog toga se i najvisem brinem. Mogla bih staviti njene podatke ali bez sata rodjenja ako moze. Trebali jos sta, solarni..imas takodjer moj ako zatreba..reci. Ja sam rodjena carskim rezom pa se brinem da mozda ovi podatki nisu tacni kako bi trebali, jer sam cula da su moguce neke greske, oko tacnog upisa... nadam se da je ok.

viksi72
06-06-2009, 16:07
Posalji njene podatke, cisto da vidimo kako su joj postavljene planete.. Mislim da nece ici na operaciju, ali da ce se losije osecati, da, hoce.. To moze biti i depresija, ne mora biti nista strasno, mada je njoj napadnut stomak, to sigurno.. Nemoj da mislis odmah na najstrasnije, mislim da nece to biti, a ona bi mogla da krene sa laganim, napominjem laganim dijetama, cisto da te stomacne probleme ublazi..

Bosnian GirL
06-06-2009, 16:14

s jednom osobom nesto mutim...hocemo pa necemo pa opet tako..
ne znam sta da ocekujem, ali mislim da nece biti nista od toga ali ipak da postavim pitanje pa ko zeli slobodno neka odgovori.
dali se vidi kakva veza na pomolu u skorije vrijeme :p

citala sam dosta po netu ...i svugdje pisu da je ma90sa najgori moguci aspekt u karti...onda slijede ma90pl ...ma90ur..

ja imam ma90sa i ma90ur...predpostavljam da cu imati dosta problema u pronalazenju i zadrzavanju posla..

koliko zaista je opasan ovaj aspekt...
dali su moguce i kakve povrede na poslu..operacije..??? moram priznat da me prestrasio dosta ovaj aspekt...

sta konkretno bi znacio taj aspekt u mojom karti...sa je u sestoj kuci..zdravlje, posao..itd.. danke

ovo pitanje me muci vec neko vrijeme....molim za odg.......
bila bih zadovoljna.......
dankeeeee....:) :)

bilo ko?

a i zanima me dali ovaj kvadrat djeluje samo na 6 i 9 polje.. (ma90sa) posto je ma/9 a sa/6 polju..ili djeluje i na cijelu natalnu kartu..

nadam se da ste razumijeli ...:eek:

Merkur
11-09-2009, 19:01
Ja ne vidim nikakav razlog za zabrinutost. Kao prvo, tebi natal vuce Mesec i Merkur. To su planete koje bi trebala da pratis. Sto se tice aspekta koji te "muci", hmmm, pa pogledaj njihove dispozitore odmah ces se opustiti. Izmedju ostalog, mozda te nece voleti svekrva.:D ;)
To i nije tako strasno.

Bosnian GirL
11-09-2009, 19:05
kako nije strasno? kad barem nebi bilo...

kazem ..gdje god sam dosad citala..sve najgore od ma 90 sa...kasnije ma 90 ur..a ja oba aspekta imam :eek: da ne pricam o drugima..o ve90sa,ur..itd.
negdje davno mi je osoba opisala..ovaj aspekt..kao vrtoglavo mjenjanje posla,...posao me manje vise ne brine..

vise me zabrinjava sto se tice zdravlja..
a svekrva? kako si to vidjela?..ja uvijek u zezanciji kazem da necu imati svekrvu..-cim cim dalje tim tim bolje. :D :)

ευχαριστώ :p

Merkur
11-09-2009, 20:32
...a svekrva? kako si to vidjela..
Pa kako je Saturn vladar 7 polja (partner) 90*(napetost) sa Marsom koji je vladar tvog 4 polja (svekrva) a njegovog 4 polja ( njegova majka), iz sale, rekoh, mozda te nece voleti, pa ce on imati problema sa njom a kako on tako i ti.:D ;)
Sala na stranu, ne vidim razlog tvojoj brizi. Lepo ti rekoh, tebi natal vuce prvenstveno Mesec pa Merkur. U ostalom, kada tako nesto nadjes, konacnu sliku daju dispozitori. Meni bi se zivot pretvorio u pakao kada bi posmatrala tako kao ti, pojedine aspekte sa strahom.;)

Bosnian GirL
22-09-2009, 11:11
evo...s Viksi sam pricala o ocu...
a jucer se desilo sta sam cijeli zivot zeljela..
zvao me otac..rekao da je dosao u Bosnu i da dodjem da se vidimo i tako..
zanima me poslije tolikih godina sta mu je bilo pa da se najednom opameti kao sto je sam rekao..nemam pojma..vidjela sam ja njega dva puta..ali proslo je od tad dosta godina.
dali se moze vidjeti iz karte..nesto tako...hvala :)

E HVALA BOGU sve je dobro proslo s ocem...

a ja imam sad ljubavnih problema......
osjecam se bezze..necu se oporaviti jos dugoooo..ili nikad :(
ne znam sta da radim......

skorpija_strelac
03-10-2009, 23:50
to za oca...... ja mislim da je to u karti predstavljeno tr Marsom koji je dosao u 1.
jer Ma vlada desetom(otac) u tvojoj karti

tebe sad tuce tr Saturn, stisni zube jos malo:)

sto se tice tvoje karte ne znam zasto je Merkur rekla da ti je Mesec najbolje postavljen
ja bas mislim da ima teske aspekte
taj Mesec jeste u sedistu ali u prilicno jakoj opoziciji sa PL koji je takodje u sedistu
pa se stvari komplikuju jer nema izlaza preko dispozitora
takodje opozicija sa Suncem koja opet preko dispozitora ide u opoziciju sa Plutonom

Bosnian GirL
04-10-2009, 12:32
ma mjesec u opoziciji s plutonom..me tjera na svakakve misli..non stop razmisljam o svacemu..i o cemu treba i ne...hehehh..

sto se tice marsa preko asc..mogao bi donijeti neku vezu?? trenutno sam u vezi ali mislim da nece biti nista ozbiljno, mada bih ja zeljela.

hvala skorpijo :))

voljeli bi se preseliti sada...pa me zanima dali su tranziti ugodni za preseljenje ..ako ne..kad ce doci do preseljenja? HVALA NA ODG... :))))

ljubav, ljubav..nece me pa necee

sad sam trenutno u vezi a samo se svadjamo
razlog je najvise moja ljubomora...ne vjerujem mu dovoljno jednostavno..

voljela bih da traje...ali imam neki osjecaj da je ovo samo privremeno..
s njim se odlicno osjecam ..ali mislim da on ne osjeca kao ja..

on je rodjen 20.5.87, mak.brod, plasnica..(Makedonija)..steta sto nemam sat rodjenja

pomagajte..dali da odustanem..da se predam..ili ce ipak biti nesto od ove veze??...

zahvaljem unaprijed..

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjj ajjjjjj

poludjet cuuuuuuu..zasto me ljubav muciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :(( :( :(

viksi72
19-10-2009, 01:26
e ako si mislila da ce biti lako, e pa nece, hahahah, pogotovo sa jednim bikonjom, hahahah.. kiss, darling!!

Bosnian GirL
19-10-2009, 13:18
e hvala sto si me utjesila :D
hehehehh ma ne vjerujem da je samo bik za to kriv..mozda ona ve180pl pa me toliko privlaci..i isto tako boli stvara heheh..kiss back :)

tranzitni saturn na ic sta moze donijeti?? :( bas se bojim...i koliko ce trajat..
moze donijeti prekid neke veze, bolest u familiji.:( ?

thalatte
23-10-2009, 21:26
Bosnian...a da ti ne bi donjeo neke planove u vezi obiteljskog posla? Ili posla sa prijateljima...???

Radit će trigon na Jupitera u Blizancima u 11.(planovi,prijatelji) koji vlada tvojom 6.kućom...
U Vagi je Saturn egzaltiran , jak...možda uopče ne bude nešto loše ;) (ja ga preko IC nisam ni osjetila ;) )

Bosnian GirL
23-10-2009, 22:51
nemam pojma sta ce donijeti samo se nadam da nista lose. ovo u vezi posla ne vjerujem...jer ne radim jos ali u januaru trebam ici na praksu..pa mozda prijatelji pomognu u vezi toga.. :)

Ljubaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaav (: ova ve90sa ce me zezat cijeli zivot kako ja vidim!!!

stalno mirim se, svadjam, rastavljam pa opet u krug!!! dokle tako???

kad cu konacno se smirit i prestat se nervirat...imat neku stabilnu vezu...jer ova me ubijaaaaaaa!!!

POGOTOVO SAD..sve se skupilo..fax, ljubav, stanovanje...depresivna sam ..nista mi se neda......imam brige kako cu sve sticiii jaoooooo:rolleyes:

HVALA :o :o

e ovako nakon nekog vremena opet ja :)

u diLemi sam i to velikoj!!!

u vezi sam ...20 ce biti tacno 7 mjeseci al primjetila sam da nije odnos kao prije, kao da smo se oddaljili jedno od drugog. A u moj zivot se pojavila jedna osoba..koju znam vec nekoliko mjeseci aLi nista konkretno se nije desilo..sad smo stupili u kontakt pa me zanima..dali se vidi da cu imat neku novu vezu odnosno staru prekinuti..(tranzitni uran je na natalnom marsu..:rolleyes: )

jer mi je zao povrijediti momka, a s ovim se bojim poceti.. takodjer bojim se da nece nista biti ozbiljno..a tako zelim ozbiljnu vezu a istovremeno se je bojim!!.. zahvaljujem

evo tranziti...

http://i39.tinypic.com/ta0b2t.gif

spomenka
14-04-2010, 13:43
hej...pozdrav...pišem ovo po drugi put jer sam prvi put bila izlogovana, tako da je cijeli tekst bio "pao u vodu"...
heh...probat ću isto napisat, a baš sam se bila uživila....
al dobro, evo ponovo!;)

Čitajući postove prije moga, vidjela sam da se žališ na ljubavni život i da te zanima ova venera u djevici...

heh...sad dobro pročitaj (poslušaj) kaj ću ti reć.

Sjedim ja tako neki dan i razmišljam si ja pa zašto moja mama nema sreće u ljubavi (braku).
Zašto je on takav kakav je?! I kad ono, niš, odlučim se ja da joj napravima natalnu kartu, čisto da vidim. Kad ono:eek: :eek: :eek: ....aaaaaaa....venera u djevici (u padu!) u kvadratu sa saturnom!:eek:
Sad me dobro slušaj...Udala se ona za mog tatu. Sve se u početku činilo lijepo, sretno, pomalo idilično, rekli bi oni koji su to gledali sa strane. I tako zatrudnila moja mama, rodila prvo brata, pa mene, i ....kad ono....ode...ode moj tata kod SVOJE MAME I TATE doma. Odlučio on pokrenut kao neki privatni "posao"-stavljam pod navodnike, jer me sram uopće reć o kakvom je poslu bila rijeć! Otišao je i nije ga bilo idućih deset godina, pazi on je moju mamau ostavio sa dvoje male djece, kojima je otac tada bio najpotrebniji, a da ne kažem koliko je bio tada potreban mojoj mami, mislim to ne trebam ni objašnjavat, mislim da je jasno. Dobro dolazio je on tu i tamo vikendom doma, i ljeta smo provodili zajedno, ali onak hellou, otići svojim starcima doma, onak, wtf? a doma imaš dvoje male djece? neoprostivo!

I ništa moja mama je to jadna prihvatila, mučila se s nama da nas odhrani, pomagala joj je moja baka, čak mi je baka evo prošlo ljeto pričala o tome, kako je mamu znao hvatat napadaj panike, jer dvoje male djece imat. a biti tako sam i još je tad počinjao i rat i stvarno joj je bilo teško, a on , moj tata je tad sanjao neke bolesne snove, a za nas nije ni mario!
i da ne kažem kolike mu je novace moja mama davala, tj. koliko ih je on nažicao i "izvukao" od moje mame.

A moja mama je uvijek jadna vjerovala ma vratit će se on i sve će na kraju biti dobro. Dobro vratio se on bio al samo na 4godine, da nakon deset, pa možda čak i jedanest godina se vratio i živio s nama, radio je, i evo te 4 godine su uistinu bile lijepe, a posebno mojoj mami koja je tada procvala i bila sretna žena. Al opet je moj tata otišao i opet je od moje mame izvlačio novac, i "pokretao" svoj posao. od tog njegovog posla zarada je bila mizerija-to je ono više uložiš nego što dobiješ. A moja mama mu je tolike novce davala da bi taj posao uopće pokrenuo, a nikad joj se moj tata na tom nije zahvalio, više je bilo, - pa dobro žena si mi, pa se podrazumijeva da mi i daješ.
I tako su tekle godine, a moja je mama samovala i žalovala da se tako izrazim, tako je i danas , samo što je razlika jer je NAPOKON shvatila, doduše tek sad, da na njega više u ničem ne može računat!
Jer od njega je ljubav i pažnju dobila na kapaljku, i to bih rekla samo prve tri godine njihove veze, dok se brat i ja nismo rodili, al po neki put se pitam ,jeli moj tata moju mamu uopće iskreno i volio?!
jer se meni čini da je to bilo samo iskorištavanje s njegove strane, jer je te prve tri godine živio u maminom stanu, bio je tad apsolvent i to mu je bilo super, kaj našao si je "ludu" koja će ga držat u stanu, da nije u domu, od koje će moć uzimat novac (od maine plaće) i kaj? Al on te novce njoj nikad nije vratio! da grozno zvuči, al kako smo stariji i brat i ja sve nam se više čini da je upravo to istina!
ja znam reć da se on ponaša ko invalid (saturn) o kojem skrbi i brine moja mama (venera u djevici).

e sad nemoj se ti prepast da takva venera donosi samo loše, a ne, može ona donijet i sreću samu ju trebaš odmah prepoznat!

Mogao je sceneraij mamine venere biti i drugačiji da je slušala moju baku i sve ljude koji su joj tad željeli dobro i mogla je da je bila pametnija (i da ju je nekao mogao makar na ovakav način savjetovat, na kakv mi ovdje jedni druge savjetujemo -to je ono kako svoj horoskop iskoristit i kako u njemu nać sreću!-) poći za jednog divnog čovjeka, koji ju je u to vrijeme jako volio i koji je uistinu duša od čovjeka, al ne i ne, moja mama "navrla" na mog tatu i eto...šta pišem nakon 20 godina!

Zato draga dobro me slušaj, dobro se čuvaj i pazi s kim si tj. koga ćeš odobrat za svog životnog suputnika (partnera), jer ovako "slabašnoj" i napadnutoj veneri život će podmetat svašta, i ono što valja i ono što ne valja, al ti se pazi i biraj samo ono što valja i ne ćeš pogriješiti!
a ja sam ti evo ovim primjerom željela pokazat kako završiš kad ne paziš i kad "srljaš" ne razmišljajući!

Al znam ja da si ti pametna i da ćeš znat koje onaj pravi i šta je najbolje za tebe, al ako će netko imat od tvojih neki savjet ili čak primjedbu na tvog odabranika, nemoj ih olako odbacivat zbog zaljubljenosti i zbog privremenog "slijepila" koje ona daje, jer prvo stavljaj sebe na prvo mjesto, a ljubav, dođe i prođe što bi se reklo,hehe!

Ma naći češ ti onoga pravoga i svoju sreću skupa s njim, u to ne sumnjam!

Za kraj, želim ti svu sreću ovoga svijeta i nadam se da sam ti na neki način pomogla!:)

Pusa i pozz!:)

Bosnian GirL
14-04-2010, 18:29
Zato draga dobro me slušaj, dobro se čuvaj i pazi s kim si tj. koga ćeš odobrat za svog životnog suputnika (partnera), jer ovako "slabašnoj" i napadnutoj veneri život će podmetat svašta, i ono što valja i ono što ne valja, al ti se pazi i biraj samo ono što valja i ne ćeš pogriješiti!
a ja sam ti evo ovim primjerom željela pokazat kako završiš kad ne paziš i kad "srljaš" ne razmišljajući!

Al znam ja da si ti pametna i da ćeš znat koje onaj pravi i šta je najbolje za tebe, al ako će netko imat od tvojih neki savjet ili čak primjedbu na tvog odabranika, nemoj ih olako odbacivat zbog zaljubljenosti i zbog privremenog "slijepila" koje ona daje, jer prvo stavljaj sebe na prvo mjesto, a ljubav, dođe i prođe što bi se reklo,hehe!

Ma naći češ ti onoga pravoga i svoju sreću skupa s njim, u to ne sumnjam!

Za kraj, želim ti svu sreću ovoga svijeta i nadam se da sam ti na neki način pomogla!:)

Pusa i pozz!:)

hehehehe bas sam mi je drago sto si podjelila to sa mnom! hvala ti na tome =)

za svoje godine dobro i zreLo razmisljas :) Pokusat cu, da se pridrzajem tvojih savjeta, i ja tebi zelim sve najbolje, pusa :p

tori
20-04-2010, 15:45
Draga, tr. Sa na IC mogu biti neke velike promene u kuci, porodici, selidbe, mozda se neko u familiji razboli ( daleko bilo),...eto to meni pada na pamet onako na brzaka:)

Bosnian GirL
20-04-2010, 16:48
a moze li sta donijeti sto se tice sadasnje veze? prekid veze, ili pocetak neke nove? ...

thx :))

tori
20-04-2010, 17:08
E vidis na to pitanje bi ti trebao odgovoriti neko iskusniji od mene:)
Jedino sto ti mogu reci je da taj tr. Sa ne mora uopste biti los, naime, jeste da je to teska i kao negativna planeta, ali uopste ne mora da znaci! Saturn ce te nauciti necemu i ako si naucila svoju lekciju - nagradice te.
Saturn je u jednom znaku 2,5godina.
Kako je tvoj IC u vagi, tu je Sa egzaltan, sto je fino skroz, znaci trebao bi ispoljiti svoju finu stranu. A 4 polje je polje kuce, porodice, doma, porekla,...pa mislim da taj tranzitni Sa nece uticati na tvoju vezu/veze, vec na onosto je u simbolici 4 polja.
Sve najbolje i uzivaj!

Bosnian GirL
31-05-2010, 16:23
ne znam kako da postavim pitanje,...strah me mnogo..aL :(

dali je moguce da sam trudna? dal se vidi iz natalne...

Nisam htjela stavljati svako posebno pa sam se odlucila ovdje postaviti, nadam se da je u redu..ipak je ovo moj kutak ;)

Ako neko moze prokomentarisat, hvajaaaa..:p

kompozitni

http://tinypic.com/view.php?pic=kbf5t1&s=6

davison

http://tinypic.com/view.php?pic=2el589l&s=6

sinastrija

http://tinypic.com/view.php?pic=23w8aie&s=5

vladari asc. su nam u konjunkciji. koliko je to vazno i dali se gleda uopste..:)

jadrankar
31-05-2010, 17:45
vladari asc. su nam u konjunkciji. koliko je to vazno i dali se gleda uopste..:)

u sinastriji imate konj meseca.prisutan je osecaj vezanosti medju vama jedna dusa a dva tela.obostrani ukusi i zanimanje stvaraju dobru osnovu za trajni odnos.emotivna medju zavisnost.
sunce /pluton kontak upucuje na sudbonosni kontakt.velika fizicka privlacnost.
njegova venera pada u tvoju 1 kucu pa ces ti biti svesna njegovog sarma osecaces se prijatno i opusteno a on ce te podstaci da budes ono sto zaista jesi.
mars i merkur upadaju u tvoju 2 kucu .kritike s njegove strane da racionalnije trosis novac a merkur .navodice ti svoje ideje za postizanje finansija
saturn upada u 5 /nece biti odusevljen tvojim kreativnim radom ali sa uranom davace ti neke novije ideje novi pristup koriscenju tvog slobodnog vremena.
jupiter upada u 7 povoljno za saradnju dobra situacija za zajednicki biznis i dovodice te u vezu suticajnim osobama

Bosnian GirL
31-05-2010, 18:53
u sinastriji imate konj meseca.prisutan je osecaj vezanosti medju vama jedna dusa a dva tela.obostrani ukusi i zanimanje stvaraju dobru osnovu za trajni odnos.emotivna medju zavisnost.
sunce /pluton kontak upucuje na sudbonosni kontakt.velika fizicka privlacnost.
njegova venera pada u tvoju 1 kucu pa ces ti biti svesna njegovog sarma osecaces se prijatno i opusteno a on ce te podstaci da budes ono sto zaista jesi.
mars i merkur upadaju u tvoju 2 kucu .kritike s njegove strane da racionalnije trosis novac a merkur .navodice ti svoje ideje za postizanje finansija
saturn upada u 5 /nece biti odusevljen tvojim kreativnim radom ali sa uranom davace ti neke novije ideje novi pristup koriscenju tvog slobodnog vremena.
jupiter upada u 7 povoljno za saradnju dobra situacija za zajednicki biznis i dovodice te u vezu suticajnim osobama

a ostali kontakti, kao npr.so120mo, so90ju predpostavljam ovaj drugi nije nimalo dobar itd...npr.moja ve u njegovoj 4---ovo me pogotovo zanima. dali to moze znaciti nesto u vezi njegove familije? ili moje sunce u njegovoj 5, mada su bitniji ipak aspekti nego polozaj u kucama?

hvala vam :) kratko ali slatko :) :)

dali je moguce da s ovom osobom udjem u neku duzu vezu ili cak brak? ( sad smo skupa manje od 2 mjeseca ali znamo se već nekoliko mjeseci)

njemu saturn prelazi preko IC..pa mozda razmislja o zenidbi..zeli da se skrasi, i sam je rekao, da mu je vrijeme da se uozbilji..

sta mislite?? ;) gore su postavljene karte. AL svejedno cu napisati..on je rodjen (5.9.1985, u 01:00 Prilep,Mk)

hvala ;)

mada ne vjerujem, al neki dan mi gata ciganka..i kaze..neces imati mnogo djece, bliznad te ocekuje..dali se moze vidjeti iz natalne predispozicija za blizance?? u familiji niko nikad nije rodio blizance pa ne vjerujem...

NOVICSLAVICA
08-08-2010, 00:41
mada ne vjerujem, al neki dan mi gata ciganka..i kaze..neces imati mnogo djece, bliznad te ocekuje..dali se moze vidjeti iz natalne predispozicija za blizance?? u familiji niko nikad nije rodio blizance pa ne vjerujem...

Citala sam da Pluton u 5-oj hoce da da namerni ili spontani pobacaj imas natalno Pluton 180 Mesec i ja mislim da je do ovog gotovo moralo da dodje .

Sama imam Pluton u 5-oj i udata bila ali nespremna za bebu jer nisam htela da zivim u zajednici sa njegovim roditeljima i sama neznam kako sam smela da se usudim i donesem odluku da abortiram. Nakon 6-7 meseci ostala sam ponovo i rodila sina.

I ti ces iznenada ostati u drugom stanju .Verovatno si morala ovo da prodjes i verujem ti da ti je sada i jos neko vreme jedan tezak period

Bosnian GirL
10-08-2010, 17:46
opet iznenada? zar se ne broji ova prva ...

ovo za blizance sta mislite?

Zasto i ja nemogu da budem kao ostali ljudi. zasto mi sve ide lose...svako dobro ja pretvorim u zlo..puno puta mi se desi da nesto lanem i kazem sto uopste ne mislim i na kraju pameti mi nije a onda se kajem..ne znam zbog cega to...zasto povrijedjujem sebe ...dobro sebe mogla bih nekako izaci s tim ali zasto povrijedjujem druge ljude....

zasto zasto zasto..milion pitanja a nigdje odgovora...dali ce i meni nekad svanutii :( ne mogu vise dodje mi da puknem ..s prijateljicom jednom sam se skroz odaljila, s momkom..nervozna, svasta kazem..ne mogu vise izdrzati ovooooooooooooooooo......:(( uran mi je napao planete..nije do urana nego sta ja znam sta mi se desavaaaaaaaaa..crknut cuuu

egerija
10-08-2010, 17:54
nemoj toliko da se nerviras, svima se takve stvari dogadjaju, samo ljudi to razlicito prihvataju. Razumem te potpuno jer sam bila u dosta slicnoj situaciji, bukvalno sam mislila da se svet rusi na mene, ali Bog zna sta radi, poslao mi je osobu koja me je naucila pozitivnom razmisljanju. nekada moras filozofski da prihvatis to sto se desava. bilo pa umrlo, stavi tacku i idemo dalje, znam da nije lako, ali tako mora. veruj mi docice i tvojih pet minuta, nista ti ne radis i nista ti se ne desava nenormalno, sve sto je ljudsko nije mi strano, prema tome bitno je samo da nadjas propuste u proslosti i to vise ne ponovis, tj. da naucis nesto iz toga. Sve se desava sa nekim razlogom, ja iz svake nepovoljnosti naucim nesto novo, to je zivot.

Bosnian GirL
10-08-2010, 18:04
problem je sto se meni to desava mnogo puta..pa dokle vise ovako? zasto neko ima sve sta pozeli a neko nista :( nije pravedno...ja ne trazim nista nemoguce..nego nesto malo, normalno ..sto ce mi donijeti srecu u zivotu...makar neki uspijeh da imam..dali je to u ljubavi, medju prijateljima, nije vazno...sad mi sve ide nizbrdo, osjecam da nisam zasluzila ni da zivim, jer kako se mogu tako ponasati prema svima...ne zasluzujem nista..previse sam grijehova ucinila zato mi se to i desava...

i ja sam konacno mislila da mi je dosla osoba koja ce promjeniti neke stvari ali izgleda nije...

meni samo neko treba da me razumije da mi da energiju, da me podrzi i bilo bi lakse...pogotovo da me razumije a ta osoba ne postoji..moje konstantno mjenjanje raspolozenja meni ide na zivce a kamoli drugim a..kazes da vise ne ponovim propuste...a upravo u tome je problem...nemam snage..ne ide mi ..konstantno ponavljam greske iako to ne zelim nekako se desi samo od sebe...

sladjana
10-08-2010, 18:38
Draga ,
to što si umorna od života nisi jedina, razumem te jer i meni bilo tako slično raspoloženje prošle godine.
Dosta si osetljiva osoba, moguće da još tragaš za sobom pa je to sa problemima trenutnom još više izraženo...
Tebi je Kiron retro i to u raku, osetiljost je izražena i bilo bi dobro da je izražiziš u vidu neke umetnosti, hobi..da li si o tome razmišljala..?!
Nisam baš stučnjak ali kakvi su ti odnosi u porodici ?! rekla bi da si tu prvo ranjena!!! (ljuta, patiš )

mirab
10-08-2010, 19:46
Moja malenkost ti zeli uputiti neke male savete koji bi ti mogli pomoci ukoliko ovo uvazis.Tvoja razmisljanja su me nagnala da ti ovo napisem.
Psiholozi tvrde da srecni parovi kao i oni drugi, imaju iskusenja i prolaze kroz teskoce, ali je nacin na koji ih resavaju drugaciji. ono sto partnere vezuje ili razdvaja ne zavisi toliko od kolicine njihove ljubavi i strasti vec od toga kako izlaze na kraj sa svakodnevnim problemima. Postoje obrasci i principi koje srecni parovi primenjuju zbog cega i dugo ostaju zajedno.Preterano analiziranja tudjih navika i postupaka predstavlja ozbiljnu prepreku ljubavnoj sreci. Ako trazis greske uvek ces ih naci. Uvek trazi pozitivne stvari.Partneri se mogu voleti i kada su potpuno razliciti. Na bliskosti, povezanosti i sigurnosti sa partnerom treba raditi, a ne prepustiti sve vremenu..Umesto sto rasipas energiju na bezrazlozne sumnje i strepnje, posveti se LJUBAVI, oslobodjenoj od strahova i frustracija. Niko nije duzan da te cini srecnom, potrudi se da samu sebe cinis srecnom, bila sa nekim ili ne. Svako zna koliko komplikacija donosi odnos izmedju dvoje ljudi.Vecno stanje zaljubljenosti je iluzija jer se na kraju svi "spustimo na zemlju", razlike osplivaju na povrsinu i uocimo neke od partnerovih karakternih crta koje nas sve vise iritiraju.Sitne mane koje smo prevideli u fazi zaljubljenosti, sada nam postaju veliki teret. Srecni ljudi imaju zahteve koje mogu da ostvare. Zato je nuzno da postavis realne ciljeve i ocekivanja, sto je najbrza ulaznica za srecu. Budi zahvalna na svemu sto imas. Shvatices koliko je zivot neprocenjiv. Novi pogled na sopstvene ciljeve, realna ocekivanja i razmisljanje o stvarima koje te cine srecnom, pokrenuce u tvom mozgu talas dobrih vibracija.Filozofija srecnih ljudi glasi zivite sada i ovde!! Oni su naucili da zive za trenutak, za danasnji dan, za sada. Umesto sto brines zbog proslosti ili buducnosti, pokusaj da zivis u sadasnjosti.Prestani da se podsecas bolnih momenata iz proslosti.Nema razloga da stalno prolazis kroz patnje.Problemi i sukobi sa drugim ljudima su deo nase svakodnevnice. Na tebi je da ih ne ignorises, vec naucis da sukobe resavas na previ nacin. Mudri i srecni ljudi umeju da se prolagode dogadjajima i promenama i na vreme ce odustati od modela ponasanja koji im ne obezbedjuje srecu.Kada se nadjes u stresnoj situaciji ili si bezvoljna, sve sto je potrebno da ucinis, to je da se osmehujes. Kad se smesis, tvoj mozak automatski reaguje - dobija poruku da si srecna i zatim prenosi informaciju na ceo organizam. Osmeh je zarazan: na njega ljudii reaguju poput ogledala, i na taj nacin ces privuci pozitivne vibracije. Zamisljaj dogadjaje koji bi te ispunili srecom.Vedrina duha je prvi uslov za srecu.Ona se zasniva na iskustvu pozitivnih emocija i samopouzdanja. Cvrsto verovanje u sopstvene sposobnosti podize nivo zadovoljstva i cini te srecnom u svim zivotnim sferama. Kad verujes u sebe otkrices nacine da ojacas samopouzdanje i obuzdas strahove, da se izboris za ono sto te raduje i, samim tim, da dostignes licnu srecu. Neces biti srecna sve dok se pretvaras da si neko ko, zapravo, nisi.Svi srecni ljudi su po prirodi optimisti i smatraju da su kovaci svoje srece.Zato usvoji njihov nacin razmisljanja.Ponavljaj sebi da ces uspeti, sta god da se desi, i da ces " ustati" i kad te zivot bude nekad bude oborio.Pokusaj da svaku negativnu misao pretvoris u pozitivnu.Negativne misli deluju toksicno na tvoj organizam i izazivaju promene u mozgu, tako da kao odgovor nastaju razlicite psihofizicke tegobe, apatija, depresija i lose raspolozenje.Odbaci negativan model razmisljanja, kao na primer:' Takve sam ja srece". Pocni da razmisljas pozitivno i u svemu trazi samo takve stvari, jer ces na taj nacin pokrenuti srecne vibracije.
Bicu srecna ako sam doprinela tvom boljem raspolozenju....

sladjana
10-08-2010, 19:53
samo ću dodati -sitnice čine sreću- pozzz

Ja ću ti dati lični primer, kad mi je svega gledam sportsku utakmicu i navijam i sve zaboravim. Tako sam se navukla na tenis i Noleta i Nadala i mnogo sam sad srećna kad ustajem u 1-2 noću da ih gledam i kad gube. I veruj mi to sad ne bi menjala nizašta na svetu jer to je samo moje....
samo napred!!! :D

ochajna domacica
10-08-2010, 21:42
Draga ,
to što si umorna od života nisi jedina"Umoran sam od zivota, umoran sam od kafana...." e da bar jesam od kafana, ali ajde...umorno je srce moje umorno...:D ko peva zlo ne misli :)

Bosnian GirL
11-08-2010, 06:45
BabyBlack uspijela si me nasmijati s ovim...mada mi nije ni do cega.....zasto je ljubav tako teska :(

Ramona
11-08-2010, 19:46
nemoj tako, polako, te krupne stvari uvijek imaju svoj razlog.. mogu samo zamisliti koliko ti je tesko, ali polako, novi pocetak nekad je i potreban, a da sad ne shvatas zasto.. vrijeme ce pokazati :)

dikosava
11-08-2010, 20:32
... i meni se desilo da me momak napusti dok sam bila u bolnici zbog ozbiljnog zdrav.problema...:mad: i to posto me je pitao mu budem zena, izjavljivao ljubav..itd... mos' misliti kako mi je bilo:mad: , e pa sam onda shvatila da volim sebe najvise na svetu:), posle me jurio godinama, a ja ga na finjaka kulirala...
... i tako sam naucila da ne patim ni za kim kome nije stalo do mene... pa kasnije kad kog bih osetila da On nema emocije koje mogu da pariraju mojim, okrenem se i odem, a onda On juri za mnom;)
...nije kriv ni Uran, ni Pluton, a pogotovo ne moj omiljeni Saturn:)
Cuj, lekcija samopostovanja nije laka, al' kad je jednom dobro naucis bude mnogo bolje u glavi i srcu.
Srecno:)

BabyBlack
11-08-2010, 21:50
:) BabyBlack uspijela si me nasmijati s ovim...mada mi nije ni do cega.....zasto je ljubav tako teska :(

Super, drago mi je ako sam ti izmamila osmeh, pusa ... Ali NIKO, bas NIKO nije vredan da patis. Iza svake kise, dodje sunce, a ja ti zelim da te sunce sto pre obasja od srca. Glavu gore, drzim ti fige.

egerija
11-08-2010, 22:09
Cuj, lekcija samopostovanja nije laka, al' kad je jednom dobro naucis bude mnogo bolje u glavi i srcu.
Srecno:)
Potpisujem :) :) :)
Nemoj da se samosazaljevas nikad, veruj mi da se ljudima desavaju i mnogo gore stvari i usresredi se na ono sto imas, a ne na ono sto si izgubila, jer vreme ne mozes da vratis nikada, a nema smisla da places nad prosutim mlekom, nego glavu gore. Ako te je ostavio taj momak, veliku uslugu ti je ucinio, taj bi te ostavio uvek kad je tesko. Ne moze sve da bude idealno, tebi treba neko ko ce ti doneti solju caja u krevet kad se razbolis, a ne da ti zalupi vrata. Lepo ti je Dikosava rekla, ti si jedinstvena duso i neponovljiva sa svim manama i vrlinama koje te cine, ne dozvoli sebi da patis nikada.

mirab
11-08-2010, 23:16
Odlicno su ti napisale clanice foruma, citaj tekst koji sam ti napisala, primeni ga i usvoji; ako ne uvazavas savete nebi trebalo da ti niko nista napise ili kaze... jer koliko god ti pisali ti teras po svom... e sad, treba da se zapitas da li deo krivice lezi u tebi? mozda ce ti to pomoci??

egerija
11-08-2010, 23:18
taj koji ti nabija na nos tvoje mane te ne voli, izvini sto sam direktna, ali znam kako ljubav prestaje, a neko ko te ne voli ne moze ni da te razume, sto pre prekines sve to bolje je za tebe. Covek moze da bude ispunjen i drugim stvarima, ima sigurno ljudi koji te vole, okreni se njima, ostale zaboravi, uradi nesto dobro, npr. razmisli kome u ovom trenutku ili sutra treba pomoc, ucini nesto dobro i ti ces se bolje osecati, tako se leci dusa...

Odlicno su ti napisale clanice foruma, citaj tekst koji sam ti napisala, primeni ga i usvoji; ako ne uvazavas savete nebi trebalo da ti niko nista napise ili kaze... jer koliko god ti pisali ti teras po svom... e sad, treba da se zapitas da li deo krivice lezi u tebi? mozda ce ti to pomoci??
Tacno tako ;)

Bosnian GirL
16-08-2010, 14:25
Svasta nesto se izdesavalo u ovih nekoliko dana...Konacno sam malo zivnula, posto sam poslusala vase savjete i takodjer posto sam skontala da mi se ne vrijedi brinuti. Kako je sudjeno tako mora i biti! Kako Dragi BOG zeli tako ce i biti i ja tu ne mogu nista promjeniti. Dzaba suze, dzaba kukanje...

sta mislite dali ce mi doci u zivot uskoro neka promjena..u vezi stana, u vezi partnera, u vezi novaca.. u vezi bilo cega..:)

hvala vam

znacaj tih tackica jest...da sam se previse razpisala o svom privatnom zivotu a jedna dobra osoba mi je savjetovala da to ne radim na forumu..jer ipak to mnogo ljudi cita..ko je zelio pomoci pomogao je i zahvaljujem se im na tome a oni su to vec procitali pa ne zelim da neko izvan ovog foruma cita..eto objasnjenja..:)

BabyBlack
23-08-2010, 01:01
znacaj tih tackica jest...da sam se previse razpisala o svom privatnom zivotu a jedna dobra osoba mi je savjetovala da to ne radim na forumu..jer ipak to mnogo ljudi cita..ko je zelio pomoci pomogao je i zahvaljujem se im na tome a oni su to vec procitali pa ne zelim da neko izvan ovog foruma cita..eto objasnjenja..:)

Apsolutno si u pravu, neko to na zalost moze da zloupotrebi. Nadajmo se da nece. Somo se cuvaj i budi dobro.

Bosnian GirL
23-08-2010, 15:30
Apsolutno si u pravu, neko to na zalost moze da zloupotrebi. Nadajmo se da nece. Somo se cuvaj i budi dobro.

upravo tako..sad se kajem, al na zalost ne mogu obrisati sve sto bih zeljela..al tad sam bila u velikoj tuzi, razocarenju, boli..pa bolje ovako ovdje staviti tu bol ..nekome ko me ne poznaje i da mi da neki iskusniji savjet nego da kazem takozvanim prijateljicama, jer su me mnogo puta razocarale!

..sve najbolje i tebi..:)

BabyBlack
25-08-2010, 11:44
upravo tako..sad se kajem, al na zalost ne mogu obrisati sve sto bih zeljela..al tad sam bila u velikoj tuzi, razocarenju, boli..pa bolje ovako ovdje staviti tu bol ..nekome ko me ne poznaje i da mi da neki iskusniji savjet nego da kazem takozvanim prijateljicama, jer su me mnogo puta razocarale!

..sve najbolje i tebi..:)

Razumem te u otpunosti, nisi imala kome da se obratis i trazila si savet, topu rec, utehu ... i verovatno si rekla vise nego sto si nameravala. Ali iz mog iskustva ovde ima i dobronamernih ljudi, spremni da te saslusaju i pomognu , ali i " laznih" astrologa koji nemaju pamenija posla vec da "zabodu" nos u tudje stvari i naprave ti jos veci haos. Cuvaj se i imaj vere u sebe. I ja sam u vrlo ocajnoj i teskoj situaciji. Lakse je kada podelis i sa neznancem ponekad ... ali sa merom. Ljubim te i glavu gore.

Bosnian GirL
26-08-2010, 05:30
kako ti meni kazes, tako i ja tebi savjetujem, glavu gore!!! kazu poslije kise dolazi sunce :) pusa

Ne znam sta se ovo dogadja! Sta god da kazem, ucinim niko mi nista ne vjeruje. U zadnje vrijeme svaka moja izrecena rijec ispadne laz. A ja govorim istinu a opet na kraju nekako ispadne kao da lazem. Svaka moja istina, ...niko mi ne vjeruje...kunem se da je to sto kazem istina pa cak i ako se zakunem ne vjeruju...ne mogu doci sebi i pored ubjedjivanja da to sto mislim i govorim da je cista istina, opet ljudi tjeraju po svom! Nikako im dokazati da mozda oni nisu u pravu i da bi trebali saslusati, dzaba!

zdravlje-operacije, nepovjerenje, nervoza sve se skupilo

ochajna domacica
16-09-2010, 19:12
kakva operacija? ne bih da se vracam na onaj "cuveni aspekt lazova" gde Merkur mora imati kontakt sa Neptunom. Ali mozda se ljudima ne svidja i ne reaguju na Tvoje izjave zbog nekog cini im se preuvelicavanja sto te jos vise moze razjariti...ovo je dobro poznato svima, pa cak i onima koje je tesko izbaciti iz ravnoteze.

Aspekti preosteljivosti su razni, nema samo jednog:rolleyes:

sladjana
16-09-2010, 19:20
Ne znam sta se ovo dogadja! Sta god da kazem, ucinim niko mi nista ne vjeruje. U zadnje vrijeme svaka moja izrecena rijec ispadne laz. A ja govorim istinu a opet na kraju nekako ispadne kao da lazem. Svaka moja istina, ...niko mi ne vjeruje...kunem se da je to sto kazem istina pa cak i ako se zakunem ne vjeruju...ne mogu doci sebi i pored ubjedjivanja da to sto mislim i govorim da je cista istina, opet ljudi tjeraju po svom! Nikako im dokazati da mozda oni nisu u pravu i da bi trebali saslusati, dzaba!

Nekada je bolje sačekati pa reši ono što je sad ne moguće...a imaš dovoljno godina da nisi dužna da se ikome pravdaš za išta ...pozzz

Bosnian GirL
11-10-2010, 22:33
Nekada je bolje sačekati pa reši ono što je sad ne moguće...a imaš dovoljno godina da nisi dužna da se ikome pravdaš za išta ...pozzz

nemam da se pravdam, u pravu si, ali muci me kad govorim istinu da mi neko ne vjeruje. Da lazem, pa ljuti se koliko hoces briga me ali kad govorim istinu to me malo pogadja..da nije do tranzita ne znam.

jedan odnos sam odnosno ta osoba je prekinula jer mi ne vjeruje :( trudim se svim silama da dokazem da nije to to, da je drugacije al naglaseni lav, ne moze to nikako da skonta, uvijek je ta osoba u pravu, ne slusa mene i moje komentare.

domacice, ma nije nista opasno, samo se moze na zalost ponavljati, pa cu vjerovatno morati ponoviti operaciju...ali opet sve me to izmuci i fizicki i psihicki.

ne znam sta da radim...da odustanem od svega i da pocnem novi zivot ili da se opet vratim starom...ne znam..ovako mi je tesko...zeljela bih zapoceti novi zivot daleko od starih prijatelja, momaka, a opet ne znam...

polako se odaljavam od prijateljica... tu je i kriva moja ljubomora dosta, priznajem a pogotovo nesamouvjerenost...retro ve u skorpiji? ne znam dali ima kakve veze...

sta savjetujete...

opet ja sa svojim brigama, lakse se ako se tako moze reci osjecam, barem za trunkicu kad makar ovdje napisem ako vec nemogu nikom da kazem sta me muci...osjecam se lose, depresivno..osjecam se kao da su me svi napustili..pogotovo danas..osjecam se manje vrijedno osjecam se ustvari ne vrijedno...

kad ce mi jednom svanuti i dali ce ikad..........

zelim samo miran zivot i nista vise.....nista vise ne trazim od zivota..
svjestna sam da se treba zato potruditi i da treba proci preko mnogo toga, a ja sam bez snage, bez volje bez ikakve nade za bolju ...buducnost..

da mi je da imam nesto ili nekog za koga da se borim, za koga je vrijedno svako jutro ustajat i boriti se za njega za bolju buducnost jer sama za sebe se ne mogu boriti, nemam snage...moja ljubomora, moja opsesivnost, posesivnost, ubija me svakim danom sve jace, moje nesamopouzdanje, moje crne misli...j

mnogo sam osjetljiva i svaka sitnica me moze izbaciti iz takta, takodjer znam i ja povrijediti druge al imam osjecaj da mene kontantno povrijedjuju ili sto sam tako preemotivna pa mislim da su svi protiv mene :( nemogu vise ovako, pomisljala sam na sve i svasta...meni je uvijek ovako kad me uhvati ne znam kako da se izrazim nego depresija, kad me uhvate moje crne misli...kad me svi napuste...pitam se samo jedno...zasto covjek nikad nije zadovoljan s onim sto ima...a ima ga Hvala Bogu mnogo...uvijek tezi necem vecem, necem boljem........

:( :( :(

sladjana
12-10-2010, 17:38
Nekada nam se ne da da sve bude ok...nekada treba vremena za neke stvari da prodju da bi druge došle...i tako u krug!!!
Ponekad je dovoljno da se pustiš, da osetiš vreme , jer ono te nikada neće izneveriti. Za sve postoji razlog zašto se dešava i ne treba da žuriš, ko zna zašto je to dobro...
Razmisli o tome šta želiš i kuda da kreneš?!
Želim ti da nađeš svoj mir i onda ćeš moći realno da misliš i nećeš pogreštiti a i da pogrešiš nema veze i to je za ljude.
POZZZZZ VELIKI :D

ognjenka724
29-10-2010, 11:04
Jedan opći pregled i ono što najviše upada u oči:

Osnovna kombinacija je škorpion-rak-jarac – zatvorena osoba, trubadurska priroda.

2 kvadrant 6 planeta – obramben i emocionalno naglašen stav, učiš kroz iskustvo, zanimanje za okolinu, doživljavaš se kroz mišljenje drugih o tebi

Samo jedna konjukcija SA0UR u Strijelcu, ostale preveliki orbis – energija nije fokusirana, nisi usmjerena na sebe, već više kao da gledaš druge, tj. što misle, rade ili govore (o tebi, naravno), u životu su prisutni periodi i krize koji potiču na djelovanje i suočavaju te s konkretnim problemom

Obrazac klackalica - Ovaj obrazac sadrži dvije grupe planeta koje su smještene jedna nasuprot druge. Teža strana klackalice su kuće 3-6 i na tu stranu važe karta. Planete unutar karte su u "opozicijskom stavu" – to je jedna turbo velika Vaga, ili ako ti se više sviđa ljuljačka. Pa se upravo poput ljuljačke često krećeš ili u jednom ili u posve suprotnom smjeru. Ovaj obrazac pokazuje kolebljivost, teško je odmjeriti pravi (srednji) put kojim bi trebala ići kroz život i pomiriti suprotnosti. Odabirom jedne strane ljuljačke osjećaš se kao da potpuno gubiš drugi izbor. Polja zahvaćena opozicijama (11-4/5 i 9-3) pokazuju područja života na kojima se ova borba vodi. Trebala bi naučiti uspostaviti stabilan odnos sa samom sobom. Jedan od načina na koji to možeš postići jest odabir jednog smjer dugoročnije, uz svjesno preuzimanje rizika i odgovornosti ako bi to bio pogrešan izbor. I onda ga "živjeti", ali to ne znači da onaj suprotni dio treba "odsjeći" (iako će ti se činiti da bi trebala, jer jedan dio karte uvijek ima tendenciju preuzimanja vodstva). Ako ne preuzmeš odgovornost za obje strane karte one će stvoriti konflikt među sobom, a onda ravnoteže nema (a ravnoteža je ono što tražimo). Npr. ako kartu shvatimo kao pješčani sat (na to i podsjeća), kad ga okrenemo na jednu stranu – sav pijesak iscuri, to je tendencija preuzimanja vodstva, potrebno ga je tada okrenuti, jer ako to ne napraviš nema ravnoteže i pješčani sat postaje samo komad drva i stakla.

U karti prevladava "crvena boja", tj. kvadrati i opozicije što pokazuje da si u životu općenito izložena i većim i jačim krizama ne bi li bila potaknuta na djelovanje (kvadrat) ili uravnoteženje (opozicija) krajnosti u svom karakteru. Te na taj način bolje usmjerila vlastitu energiju na životne ciljeve. Problem ovolikog "crvenila" u karti jest da se teško otpuštaš i prepuštaš.

Psiha (Mjesec, Neptun, Pluton) je napeto aspektirana sa svih strana. NE je središte promjenjivog T-kvadrata s MA i VE, doduše separacijskog; isto tako i SA0UR, ali je ovaj aplikacioni. T-kvadrati koji u žarištu nemaju osobno tijelo djeluju manje direktno, tj. više utječu na unutarnje stanje (psihičko, u tvom slučaju emotivno jer Neptun drži u šahu muško/žensku energiju) nego na vanjske događaje. Kod T-kvadrata je nužno napraviti balans između opozicioniranih tijela, a žarišno tijelo pokazuje kuda treba usmjeriti ovu energiju (kod tebe posao). Izvor primarnog konflikta je onaj aspekt koji ima najmanji orbis (u tvom slučaju Mars/Uran – Uran tjera na akciju, a Mars se nećka). Neptun kao žarišno tijelo iz 6. polja govori da je važno da usvojiš realnija očekivanja i pronađeš vlastiti unutrašnji centar. Hoće reći podložna si dojmovima, prije nego stvarno pogledaš problem. A i sklona si pamtiti samo ono što ti se sviđa.

Mars je retrogradan, on je planeta kojoj retrogradnost nije svojstvena jer je u njegovoj prirodi da djeluje aktivno, direktno i neposredno. Kad je u natalnoj karti retrogradan, ima teškoća u usmjeravanju energije prema cilju. Energija se nakuplja unutra i daje ti samo površinski izgled smirenosti, sabranosti, spokoja i stabilnosti. Ali unutra se teško možeš opustiti jer se energija konstantno troši na subjektivne napetosti.

Ne bacaš se spontano u akciju. Rijetko se suočavaš sa sukobima na otvoren način. Ponašaš se pasivnije ili manje borbeno nego što se zapravo u sebi osjećaš. Glavna pokretačka sila ovog Marsa je više psihička nego fizička, više misaona nego akcijska, i više kolebljiva nego impulsivna.
Kao da privlačiš muškarce koji te ili seksualno frustriraju ili ti ne odgovaraju na neki drugi način.

Potiskivanje napetosti se na kraju odražava na tijelo, kao na ispušni ventil, pa su česte temperature i infekcije, a moguća je i sklonost nezgodama. Retrogradnost je za Mars frustrirajuća, ono voziš najbrži auto, a netko te pretječe i to frustrira

Kada je Mars u 9. polju tada je njegova retrogradnost u uskoj vezi s religijskim ili moralnim pitanjima, stavovima ili događajima u životu

Taj Mars je u tvojoj karti jako važan, jer je kulminirajuća planeta (na MC) i još se nalazi na 29 riba – na kraju nečega.

U tom položaju je on najpasivniji od svih Marseva. Tvoje strpljenje izgleda gotovo bezgranično, volja kao da ne postoji. Slamaš se pred tuđim željama, namjerama i preskačeš vlastite potrebe. Dopuštaš da ti se drugi nameću i da te ograničavaju, ali jednom se prekorači ta daaaaleka granica, postane too much…

Riblja priroda uči tvoj Mars o samom sebi ali i o drugima kroz sva četiri elementa (jer Ribe su kraj ciklusa i sadrže sva 4 elementa). On (tj. ti) trebaš naučiti odlučivati što želiš, što ti je važno i što cijeniš, a isto tako i odvojiti ono što ti nije neophodno i što te sputava. Zatim odrediti svoje ciljeve i pokušati ih dostići trudom i strpljivošću - ovo je utjecaj zemlje. Tvoja nesklonost borbi u areni, znači da trebaš čekati pravi trenutak, a za to je potrebna bistrina i domišljatost - voda daje domišljatost, a vatra bistrinu. Ovo je važna lekcija koju moraš naučiti. Vodeni Mars je sklon ogledati se u vlastitim emotivnim konfliktima što neizbježno muti sposobnost jasne prosudbe - zrak ga uči kako se uzdići iznad toga, tj. objektivnosti, a ovo se osobito odnosi na emotivni plan.

Ono što trebaš naučiti jest reći NE, svemu, prijateljima, obitelji, obavezama, vlastitim strahovima i problemima. To je težak zadatak za Mars u Ribama, jer je prirodni riblji instinkt suosjećanje, nikako hladno zaobilaženje i odbijanje.

Bosnian GirL
29-10-2010, 13:26
hvala ti puno ognjenka, potrudila si se i dosta toga napisala :) s vecinom se u potpunosti slazem a s nekim stvarima malo manje a u sustini si pogodila dosta toga, odnosno opisala si me kakva jesam, manje vise..jos jednom hvala!

zamolila bih sve ...sta mislite dali je moj mars vise u devetoj kuci ili desetoj..i dali je vise u znaku ribe ili ovna??? dali moze donijeti uniformisanog partnera??

stvarno sam zbunjena..po karakteristikama vise vuce na ribe al ne znam u kojoj kuci da ga brojim? onda bih mogla brojat i mjesec da je u desetoj ili pluton u cetvrtoj ako se nalazi blizu prijasnje odnosno sledece kuce..

mars u devetoj -osoba zivi u inostranstvu..zivim to jest..al opet se nalazi cisto pri kraju devete pa sam stvarno zbunjena.

ognjenka724
02-11-2010, 18:14
Tvoj Mars je u 9. polju Ribama, a ne u Ovnu. Planete su baš tamo gdje jesu i kroz to se gleda njihova simbolika. Ima utjecaja na 10 polje, ali mu je glavna simbolika kroz 9

sladjana
02-11-2010, 18:18
Tebi je Mars u Ribama na 29 stepenu ne baš naručito dobor postavljen , moguće da bude neko zanimanje sa zakonom, naukom ili politikom ali nekako sve to daje neku vrstu opasnosti mada i tajnost nije na odmet tu ....
Za inostranstvo možda neka morska zemlja !?

Svakako 29 stepen ne daje puno više pravi probleme , tako je i kod mene 29 stepen počinje V kuca, veze su mi prilično loše...:(

Bosnian GirL
23-07-2011, 17:10
mars na mc, znaci u desetom polju..a sto se tice devetog polja slazem se s vama....ovako kazu da u tom polozaju zensko ima stranca za partnera..ja sam imala sve strance..odnosno drugi je iste nacionalnosti kao ja samo iz druge zemlje..a prvi totalni stranac.

zivim u sloveniji ...

a sto se tice veza.. taj mars je mnogo aspektovan :( a mislila sam da prima utjecaja i ovna posto je bas na kraju znaka ribe.

vec neko vrijeme mi tranzitni uran radi opoziciju na natalnu veneru ( ne znam tacno kad je pocelo i dokad ce trajati? zanima me kad predje u separaciju jel se vise ne osjeti tranzit? odnosno kad je aplikacija tranzitnog urana da vise utice?) a na zalost imam u natalu ve90ur..

hocu da prekinem vezu a kad prekinem hocu da izludim, venera mi je dispozitor mjeseca koji je u opoziciji s plutonom (vladar 5)
a takodjer imam dosta problema sa zdravljem, mozda je to sto se uran nasao u natalnoj 6 kuci
takodjer sad bih voljela nastaviti studij sad nebi..
sve mi se pomjesalo
sta mislite na sta najvise utice ova moja pozicija ..tranzitni uran je u 9 na natalnoj veneri (vladalac 4 i 11)

plus ce mi uskoro biti uran u konjunkciji s marsom i trajat ce dugooooo :(((((

i da spomenem nervozu ..ja i svi oko mene su nervozni :(

...ljubomorna sam na neke osobe, osjecam da mi rade iza ledja, a ta ljubomora dolazi isto radi mog nesamopouzdanja, da se sad ostavim astrologije i zasto kao po astrologiji sam depresivna (radi ve90sa)

to me ubija već duze vrijeme..jer sam sebi uvijek najgora, najlosija, uvijek kazem pa to si i zasluzila, sta si ocekivala kad si ovakva onakva..

druga stvar...osoba mi kaze neces imat srece u braku muz te nece voljet radi mojih aspekata so180mo, ve180ma, ve90sa...poprimat cu neku hladnocu od njega..a ja kakva sam osjetljiva i emotivna samo o tome razmisljam, znam glupo je al nemogu si pomoci...govorim si pa necu nikad ni da se udam onda ako ce biti tako u braku...a s druge strane razmisljam pa mozda ce se samo praviti da me voli a to nece ni osjecat mozda ce biti sa mnom samo radi neke koristi..mozda ovo mozda ono..

poprimila sam neki udarac od prvog momka pa se zato i bojim da mi nece biti..a sad ja to radim s drugim..ne znam samo od sebe mi dolazi..

gledam cure imaju momke, fakultete sve...momci ih odvedu negdje ..a ja nista od toga..momak sad je tu sad nije..fakultet..ako Bog da napravit cu ga al tesko mi je da se skoncentrisem na ucenje..

sto se tice momka da se vratim...sad smo ok sad u svadji vise mi je toga dosta al opet ne mogu nikako da odem od njega, dal je to tolika ljubav sto osjecam prema njemu ili opsesija il navika nemam pojma, dok sam s njim nekad pozelim da sve prestane cim nisam s njim nedostaje mi ...do bola sam cudna...svi neki nezreli momci ulaze u moj zivot..a ja zelim zrelije.

pa onda isto u privatno-ljubavnom zivotu vec mi se svasta izdesavalo u zadnje dvije godine..i toga se prisjetim svaki dan...pa se kajem..pa govorim bas zbog toga nisi nista ni zasluzila bolje..osjecam da sam zasluzila svaku suzu svaki bol i da ce tako biti do kraja zivota..

nekoliko osoba mi je reklo da bi meni najvise pasalo da se bacim u religijske vode da tako kazem..da budem posvecenija Bogu, da se molim i osjecam da je bas to to..al ni to nikako da zapocnem, da pocnem ucit.

et nemogu nikom u mojoj blizini da kazem sta me boli pa makar vama na forumu

imal boljih dana? ;)

http://tinypic.com/view.php?pic=2ywfosi&s=7