Sudbinska veza [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Sudbinska veza

Aida
05-09-2008, 14:33
Jedan astrolog mi je rekao da je ovo sudbinska veza. Da li to znaci da cemo pre ili kasnije biti zajedno, da smo samo morali da se sretnemo ili nesto trece i na osnovu cega u karti je dosao do tog zakljucka? Pojedinacne karte su mi u potpisu,a evo i Dejvison i Sinastrija:

http://img168.imageshack.us/my.php?image=davisonis9.gif

http://img369.imageshack.us/my.php?image=sinastrijamr9.gif

mandrak-21
05-09-2008, 20:47
Neka jos neko odgovori ja ne vidim nikakve sudbinske pokazatelje tu.. postavi kartu sa vertexom mozda to pokaze neku povezanost,mislim da je tu doslo do iznenadnog kontakta obostrane privlacnosti i da ste izmenili mozda u prvom trenutku i par recenica mozda ne prijatnih.......

ibis
05-09-2008, 21:07
Ni ja :confused:

thalatte
05-09-2008, 21:25
I ja sam htjela popodne reći da ne vidim ništa,osim ovog Marsa na Mjesecu...a pošto se Mjesec povezuje sa karmom...
Al nisam ..jer sam mislila ,ih ma što ja znam...vjerojatno nešto ne vidim..:D

Edit;-mandrak-21 primljeno na znanje :) potrudit ću se da se ne suzdržavam :D

mandrak-21
05-09-2008, 21:38
Pepuuuu i ostali clanovi,uvek recite svoje misljenje nije bitno ako neki drugi clan to demantuje ili misli drugacije jer cemo samo tako moci napredovati,naravno ovim mislim na konstruktivan dijalog gde trebamo jedni drugima uvazavati misljenje i argumentovano ga odbaciti i time smo svi napravili korak napred.svima nama je neki astrolog radio nekada analize a sta je profesionalni astrolog?? Po meni je to astrolog koji zivi od toga i naplacuje usluge to ne znaci automatski da je on i dobar astrolog zar ne?Aidi je jedan takav rekao to sto je rekao ali izgleda da je covek promasio

s_ana_dra
05-09-2008, 22:03
e sad ja malo d apitam, sta uopste znaci sudbinska veza, sta bi to moglo povezati???
saturn, mozda, ili vec sta??? Sta odprilike vidimo u karti, tj. sinastriji i kazemo e da ovo je sudbinska veza???
hvala

Mirka
05-09-2008, 22:06
Nisam stručnjak :D Mesec, Saturn ali i druge spoljne planete, mesečevi čvorovi igraju bitnu ulogu u Sudbinskim vezama. Pitanje je koji aspekti mogu da kažu da li će se Sudbinska veza završiti povoljno, ili će biti ono "morali ste da se opet sretnete"!

s_ana_dra
05-09-2008, 22:09
hvala Mirka,
a sto bi znacilo da ukoliko saturn jedne osobe ima neki aspekt sa mesecom druge, pa se tako gleda. mislim predpostavljam, haha

Mirka
05-09-2008, 22:14
hvala Mirka,
a sto bi znacilo da ukoliko saturn jedne osobe ima neki aspekt sa mesecom druge, pa se tako gleda. mislim predpostavljam, haha

Ako je povoljan odlično :) Ja sam imala vezu od 7 godina gde su moj Mesec u Ribama i njegov u Devici bili u opoziciji i oba kvadrirana od naših Saturna, veza je trajala i trajala dok se ljubav nije istrošila. Jednostavno smo se ohladili. Ali svaki dobar aspekt Saturna prema ličnim planetama donosi trajanje.

s_ana_dra
05-09-2008, 22:18
hvala na pojasnjenju, puno, puno

Aida
05-09-2008, 23:21
Ne znam kako mi je uspelo to da zaboravim, ali cini mi se da je pomenuo nesto kao da je moj Mars na njegovoj Veneri ili obratno...tako nesto.

thalatte
06-09-2008, 14:04
Ne znam kako mi je uspelo to da zaboravim, ali cini mi se da je pomenuo nesto kao da je moj Mars na njegovoj Veneri ili obratno...tako nesto.

Onda se vjerojatno radi o onome što sam i ja spomenula ali Mars je na Mjesecu...kolko ja vidim...

Mjesec se povezuje sa podsvjesnim i prošlim životima...možda nekih zaostataka i ima između vas...sigurno....manje više svi tu imamo neke sinastrije sa nekim karmičkim dugovima...

Ubaci taj Vertex ...kapiju sudbine,pa da vidimo ima li tu šta?

Aida
06-09-2008, 16:32
Evo sinastrija sa Vertexom

http://img246.imageshack.us/img246/3311/sinastrijavertexlg1.th.jpg (http://img246.imageshack.us/my.php?image=sinastrijavertexlg1.jpg)

thalatte
06-09-2008, 17:09
Zanimljivo je da on ima Mars0Vertex ,a ti Veneru0Vertex ...

Ali nema onog što smo očekivali...znači neka tvoja planeta na njegovom Vertexu...ili njegova na tvom...jer kod Verteksa su najvažnije konjukcije i opozicija (antivertex)...tako da ???

scorpiorising
06-09-2008, 18:13
malo guglanja:

citat:
What I've found is that aspects to the vertex, particularly the conjunction, bring tremendous opportunities for growth.
From what I've seen, it's the anti-vertex that's the power point in terms of relationships. That's the place that we'll experience fated encounters. I don't throw around the term 'soul mate' but you'll find conjunctions to the anti-vertex signify deep, deep connections between people. They may not last forever, but these anti-vertex relationships always aid a person in their spiritual growth. I haven't seen enough charts to really be certain, but I have seen it active in the 'love at first sight' phenomenon.

sto znaci da ako npr. moj anti-vertex bude u konjunkciji sa necijim Suncem, ta osoba bi mene videla kao svog soul-matea, i ta osoba bi bila izuzetno znacajna za moj duhovni razvoj?

mandrak-21
06-09-2008, 23:57
Karmicke ili sudbinske veze imaju medjusobnu egzaktnu konjukciju izmedju planeta i OSA CVOROVA,VERTEX-ANTIVERTEX I MC-IC ali ic i vertex su najbolji pokazatelji sudbinske veze,naravno i egzaktne konjukcije izmedju bitnih natalnih planeta na to ukazuju

emmilija
07-09-2008, 00:49
znaci uzima se u obzir samo konjukcija, recimo kvadrat ili trigon izmedju vertexa i satrurna ne pije vodu...:confused:

thalatte
07-09-2008, 09:09
znaci uzima se u obzir samo konjukcija, recimo kvadrat ili trigon izmedju vertexa i satrurna ne pije vodu...:confused:

Koliko sam ja shvatila... mislim da ne...mislim može pokazivati ili dodatno objasniti odnos...

Ali u textovima o Vertexu je lijepo naglašeno da su konjukcije ipak ključne...

...jer neko je ovdje komentirao...u svakom odnosu ima nešto što se vuče iz prošlosti...svaki aspekt sa npr.Saturnom može ukazivati na neke dugove...i meni se to objašnjenje u principu čini ok:D

cancro
07-09-2008, 12:47
A kako izračunati, naći anti-vertex :)

A evo našla sam na temi Vertex :)

(Znam da bih trebala prvo malo potražiti prije nego pitam, ali eto :o )

zujalica
07-09-2008, 15:25
A kako izračunati, naći anti-vertex :)

A evo našla sam na temi Vertex :)

(Znam da bih trebala prvo malo potražiti prije nego pitam, ali eto :o )

Ne trebas racunati anti-vertex, on je sa suprotne strane u odnosu na Vertex... tj. osa kao sto je Asc- Dsc.

scorpiorising
07-09-2008, 15:30
dobro, mene sad znima ko koga tu kapira da je njegov soulmate? npr. ako je njegov vertex/antivertex u konjunkicji sa mojim suncem, ko ce jace osetiti da mu je druga osoba soulmate, tj. tu sudbinsku vezanost?

zujalica
07-09-2008, 15:37
To i mene zanima... ili ako je npr. njegov cvor - moja planeta... Mada mi se cini da bi bilo da sam ja njemu sudbina... tj. onaj cija je osa bi bio nosilac... Nemam pojma :)

Mirka
07-09-2008, 15:40
Trebalo bi da se tako Vertex oseća :)

You are Made for Me: The Vertex

A lesser known point in any natal chart is the vertex. It acts almost like a secondary descendant. Strong interaspects involving the vertex are found in the synastry of people who feel they are made for each other. There is a fated quality attached to the vertex.

Skorpija
07-09-2008, 17:08
Koliko je antivertex jak? Moj antivertex na njeg.merkuru vladarem 7kuce?

starlight
11-09-2008, 15:02
Meni vertex i antivertex nisu nikada ništa posebno značili. Sudbinsku povezanost može odrediti više faktora i nema posebnog pravila za to, ali oni okvirni su konjunkcije nekih planeta u komparaciji, a pogotovo su važni aspekti s asc. Ne može mi nitko reći da kontakt Pl i asc ne ukazuje na sudbinsku vezu.
E sad ono što bih htjela reći je to da kad i čujete pojama da vam je ta veza sudbinska, to ne znači i da je ostvariva. Ako se i ostvari ne mora biti trajna. Samo u nekim slučajevima takve veze uspijevaju, ali tu se vidi da te osobe moraju završiti neki ciklus od prije. Sudbinske veze su često nesretne veze, pune težine, prepreka i zamki, zato je ipak bolje započeti nešto s osobom s kojom nemamo prošlost iz nekog prijašnjeg života, tu se karma odnosa tek stvara.

Mirka
11-09-2008, 16:43
Ja imam Pluton na ASC-u i svi moji momci su imali Pluton u konjukciji sa mojim ASC-om jer su uvek bili približnih godina. Ali i ostale planete Neptun, Saturn i Uran su uvek bili u igri i u aspektima sa ličnim planetama, zatim mesečevi čvorovi. Sa sadašnjim su Ascedenti u trigonu, moja Karma na njegovom ASC-u, Venere u konjukciji i sekstilu sa Neptunom, Venera u opoziciji i sekstilu sa Saturnom, Pluton u opoziciji sa Venerom. Mesečev čvor u konjukciji sa vlasnikom VII kuće, ima tu mnogo pokazatelja, a kad smo se upoznali kao da smo se već znali sto godina. :)

Skorpija
11-09-2008, 17:48
Sudbinske veze su često nesretne veze, pune težine, prepreka i zamki, zato je ipak bolje započeti nešto s osobom s kojom nemamo prošlost iz nekog prijašnjeg života, tu se karma odnosa tek stvara.
Tacno tako :) Ne mora sudbinska biti i prava,kao sto se obicno za karmu vezuje nesto negativno,a ne mora uopste biti tako.
Ne znam samo ukoliko su saturn i venera u igri,da li ima veze sa karmom? Moj saturn 120 njeg.venera,a njegov saturn 120 moja venera,u kompozitu takodje trigon egzaktni...

starlight
11-09-2008, 18:26
Da, treba imati u vidu da su ovi spori planeti zapravo generacijski i da će cijela neka generacija imati kontakt s nekom točkom u našem horoskopu. Zatu je tu od najveće važnosti kako se ponašaju međusobne osobne planete, one daju ili ne daju realizaciju veze i potvrđuju ili negiraju sudbinske tokove.

cancro
13-09-2008, 20:19
Ne trebas racunati anti-vertex, on je sa suprotne strane u odnosu na Vertex... tj. osa kao sto je Asc- Dsc.

tnx :4kiss: :)

mesecarka
17-12-2008, 04:36
Kakav odnos treba da oznacava konjukcija njegovog Verteksa i mog Saturna, plus njegov severni cvor i Venera na mom DCu (a i Moje sunce na na njegovom Merkuru?
:confused:

zvoncica0207
21-02-2009, 20:02
A sta se desava kada su u sinastriji Saturni u egzaktnom trigonu? Da li to mozda oznacava neku karmicku vezu,jer SA ipak jeste karma i proslost?

Marlen
05-04-2009, 00:08
Zasto niko ne pise na ovako interesantnu temu vise...

Koliko znam, ose, cvorovi, Sa i Ur govore o sudbini, cak i Pl i Mo. Sa mora biti u vezi sa cvorom, Mo ili npr osama da bi se govorilo o sudbini a ne Sa trigon Sa. Zatim 4 i 8 kuca, Asc, i Verteks...
Ispravite me ako gresim :confused:

Evo lep primer sudbinske veze, ponekad ne obecavaju mnogo ali budu zaista lepe dok traju i uglavnom nam pruzaju dobre lekcije... slicno karmi tj to je to na neki nacin ;)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=p60filel6PvDj-u1232452080&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=5&btyp=61&mth=gw&sday=4&smon=4&syr=2009&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=19&node=-Yn&ast=

Ako neko svrati na ovu temu, neka prokomentarise :o

Hekata
05-04-2009, 11:19
Čekaj, znači moj vertex je u Jarcu opozicija moje Sunce! Šta bi to trebalo da znači? Da sam idealan patner sebi samoj, ili da će idealan patner biti neko ko ima neku planetu, recimo Sunce na mom Suncu?

Marlen
05-04-2009, 16:51
Ako je opozicija, znaci da ti je So na antiverteksu, pa sad to nema veze sa partnerima vec sa tobom, pa u uporednim tak sa njima, kako ja kontam...

Meni je Ma na verteksu, pa sam sama sebi sudbinski najveci neprijatelj jer je to u 7 kuci, biram partnere da me dotuku....

cmokic78
10-04-2009, 09:41
Njegov Pluton na mom severnom cvoru.
Moj Pluton na njegovom Uranu
Njegov vertex u konjukciji sa mojim Jupijem i Merkurom.
Sta bi to moglo biti?

Sinastrija: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=bxofile1pJTWu-u1209328568&lang=e&gm=a1&nhor=3&nho2=64&btyp=61&mth=gw&sday=10&smon=4&syr=2009&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&ast=

Sinastrija mi je slabo poznata pa Vas molim za misljenje.

mandrak-21
11-04-2009, 01:49
Posmatras licne planete najpre, onda uglove ,osu vertex-antivertex,zanemari spore planete jer su one generacijske(u pocetku kasnije i njih ukljuci ali u aspektima sa licnim planetama ) pluton na cvoru ne ukazuje ni na sta,kao i pl i ur ali kada je so,mo,ma,ve, me,na cvoru,vertexu ili uglu onda se moze tome dati znacaja kao i aspektima izmedju licnih planeta sa planetama partnera(ukljucujuci jupiter i saturn)
bitno je kojim poljima vladaju planete koje su u medjusobnim aspektima,orijentisite sa na sto manje orbise i krenite od egzaktnih ka vecim orbisima nakada je egzaktan aspekt od 144 daleko jaci od sirokog trigona ili kvadrata.itd

cmokic78
11-04-2009, 16:24
Mislis vladare AC- i sedmih kuca oba partnera, Sunce i mars u zenskom a veneru i mesec u muskom horoskopu, pa gledam aspekte medju njima?

mandrak-21
11-04-2009, 19:46
Mislim na aspekte izmedju planeta u oba horoskopa naravno da su vazniji aspekti vladara 1,7,polja kao i so,mo,ve,i ma u oba horoskopa medjusobno kao i sa spoljnim planetama znaci ako venera u jednom natalu pravi aspekt sa uranom iz drugog to ima vaznosti ali ako uran i uran prave aspekte to nema veceg znacaja u sinastriji..........i nije od tolike vaznosti koje planete iz muskog a koje su iz zenskog horoskopa. venera iz muskog kada pravi 90 sa marsom iz zenskog ukazuje na jake strasti ali ce vlasnica marsa biti aktivnija i agresivnija u toj vezi..........

mimi
12-04-2009, 20:51
Mislis vladare AC- i sedmih kuca oba partnera, Sunce i mars u zenskom a veneru i mesec u muskom horoskopu, pa gledam aspekte medju njima?
Ono sto ti ocekujes od ovog coveka moze da se ostvari samo ukoliko se odselite u inostranstvo jer u zemlji porekla nema mogucnosti da se radi i zaradi onoliko koliko ti zelis.

Aries
12-06-2009, 00:39
mislim da mu nije stalo ni najmanje i da nema sanse da se ovde nesto desi.
molim vas neka neko baci pogled.
http://www.myalbum.com/Photo-BTEKLUYA-D.jpg
a njegova http://www.myalbum.com/Album=YUI7ZB8S

uporedni http://www.myalbum.com/Photo-U6UKVRTW-D.jpg

karte sam radila preko nekog sajta, ne znam u koliko je sati rodjen i to sam tamo oznacila.

Intresuje me sta on hoce od mene? Ima li drugu? kakva nam je buducnost ukratko.. molim vas, mnogo me zbunjuje :(

tinna-bg
09-09-2009, 14:00
Meni je Ma na verteksu, pa sam sama sebi sudbinski najveci neprijatelj jer je to u 7 kuci, biram partnere da me dotuku....

Da li bi ovo moglo da vazi i za mesec koji je na varteksu u sedmoj kuci, a taj mesec u kvadratu sa marsom,a i varteks u kvadratu sa marsom (natalna je u pitanju)?

Marlen
09-09-2009, 14:11
Da li bi ovo moglo da vazi i za mesec koji je na varteksu u sedmoj kuci, a taj mesec u kvadratu sa marsom,a i varteks u kvadratu sa marsom (natalna je u pitanju)?

Pa ne, meni je Ma u lavu, ukljesten... bori se sa svim i svacim smarac jedan:cool:
Tebi ce mozda mama da se mesa u sve zivo, brak, veze, okolina, meni je tako:D ili neka zena, mozda njegova majka? Ma90Mo je uvek mama, ili neki kompleksi iz mladosti koje je majka nabila osobi. A Mo ti je u biku, posesivan...
I da se ogradim, uvek pisem sta znam iz iskustva iz natalnih koje vidjem, ne iz knjiga, jer svi to citamo;)

tinna-bg
09-09-2009, 14:25
Pa ne, meni je Ma u lavu, ukljesten... bori se sa svim i svacim smarac jedan:cool:
Tebi ce mozda mama da se mesa u sve zivo, brak, veze, okolina, meni je tako:D ili neka zena, mozda njegova majka? Ma90Mo je uvek mama, ili neki kompleksi iz mladosti koje je majka nabila osobi. A Mo ti je u biku, posesivan...
I da se ogradim, uvek pisem sta znam iz iskustva iz natalnih koje vidjem, ne iz knjiga, jer svi to citamo;)

Nije majka u pitanju (umrla je davno), ali zato njena majka tj. moja baka je pokusala da odradi to, pa jos za medalju :D, dok nisam stala na put tom njenom mesanju, i da i za komplekse si u pravu, svojski se trudila (naravno iz neznanja) da mi ih nabije.
Posesivna, pa ne znam bas, ako se racuna da moj partner pored mene bude jos sa nekim, onda sam vrlo posesivna i ne delim, ali ako se racuna da pored mene ima i prijatelje i raznorazna interesovanja nevezano za mene, onda to podrzavam i nisam ni malo posesivna.
Hvala na odgovoru :)

Marlen
09-09-2009, 14:36
Posesivna, pa ne znam bas, ako se racuna da moj partner pored mene bude jos sa nekim, onda sam vrlo posesivna i ne delim, ali ako se racuna da pored mene ima i prijatelje i raznorazna interesovanja nevezano za mene, onda to podrzavam i nisam ni malo posesivna.
Hvala na odgovoru :)

Tebi Mo ima samo taj aspekt, ali i Ju ga malo iz 2 dotice, mozda si posesvivna na nivou podsvesti, mozda si zahtevna da ti partneri budu savrseni, tebi posveceni...

nema na cemu;)

tinna-bg
09-09-2009, 14:49
Tebi Mo ima samo taj aspekt, ali i Ju ga malo iz 2 dotice, mozda si posesvivna na nivou podsvesti, mozda si zahtevna da ti partneri budu savrseni, tebi posveceni...

nema na cemu;)

Dzaba moja zahtevnost da budu savrseni, kad ja takvog ne upozna, jer to ne postoji.
A sto se tice posvecenosti meni, to mi se podrazumeva, nisam ga motikom ganjala da bude sa mnom, vec je to bio njegov izbor, dok je sa mnom posvecenost ocekujem i podrazumevam, a sto trazim to i dajem :)

Marlen
08-10-2009, 17:27
Evo jedna sudbinska, ili kakva god:D
Pogledajte, ja sam iznutra, plava:D
Zasad super, ali taj njegov Sa90 moj Mo:confused:

http://img266.imageshack.us/img266/6889/sinastrijica.gif

laramaja
05-03-2010, 02:13
da li moja peta kuca u jarcu, prazna moze znaciti da cu imati neku sudbinsku vezu?

anja28
05-03-2010, 13:13
to sto je 5 kuca prazna, ne mora da znaci nista, bitno je gde i u kakvim aspektima je vladar te 5. kuce. Za postavljanje karte imas opciju help, pogledaj tamo kako. Pozz

ginger
12-03-2010, 22:53
Jedan astrolog mi je rekao da je ovo sudbinska veza. Da li to znaci da cemo pre ili kasnije biti zajedno, da smo samo morali da se sretnemo ili nesto trece i na osnovu cega u karti je dosao do tog zakljucka? Pojedinacne karte su mi u potpisu,a evo i Dejvison i Sinastrija:

http://img168.imageshack.us/my.php?image=davisonis9.gif

http://img369.imageshack.us/my.php?image=sinastrijamr9.gif

jedino šta vidim je konjunkcija SMČ jednog partnera sa vladarem desc drugog partnera ali opet egzaktan (egzaktni su mjerodavni da bi se moglo tvrditi "sudbinska veza")
davison uopće ne sugerira ljubav
neznam..možda griješim :(

sad vidim još da ima taj merkur (vladar 7) u konjunkciji sa asc drugog partnera
ajde može proć..ali nema neke jake sudbine ovdje :D

zvjezdica
12-03-2010, 23:14
Pa za sudbinski se gleda i Vertex zar ne?
Mislim, gledam po sebi. Njegov vertex u konjukciji sa mojim ASC, moj vertex u konjukciji sa njegovim asc :D

ginger
12-03-2010, 23:23
nisam razmatrala vertex ali kako kažu-navodno ima utjecaja

morat ću istražit :D

nedda
15-03-2010, 21:08
Ne bih da kvarim temu karmicke veze gde par ljudi ceka odgovore, pa evo ovde da postavim pitanje koje me 'svrbi'.

Sva tumacenja koja procitah na ove dve teme su mi previse nekako uska. Konjukcije, konjukcije, pa konjukcije!

Ako je tako, zar ne bi bilo idealno pokupiti telefone drugih u porodilistu koje su se poradjale u isto vreme, pa ostati u kontaktu sa njima, i tako obezbediti svojoj decurliji karmickih veza za ceo zivot :D ?

Ne bih da nipodistavam trud onih koji se ovime bave, ali svega dva teksta o ovoj temi su data, i to na onoj drugoj temi karmicke veze, pri cemu su oba odlomka iz iste knjige.

Pominje se povremeno da postoji znacaj kuca. Ali niko da napise rec-dve o tome. Mandrak napisa u jednom odgovoru da asteroidi karme u sinastriji koji padaju uzajamno u prva polja ukazuju na obostrano prepoznavanje kontakta od ranije, ali ne rece kako se vidi ko koga prepoznaje (vlasnik karme ili vlasnik prve kuce?), par njih se zainteresova za znacaj cetvrte i dvanaeste kuce....al na tome se zavrsi.

Ima li neko malo vise teksta o tome....ili licnog iskustva da napise?

Buby
15-03-2010, 21:41
Evo ja imam neki tekst kojeg sam kopirala sa nekog drugog neta...neznam vise kojeg...probat cu naci ime jer imam samo tekst sacuvan u wordu. Je li problem postaviti tekst bez imena od kuda je preuzet (za slucaj da ne mogu naci tu web stranicu)? :confused: Ako je to u redu stavit cu jos teksta kojeg imam.

Pokazatelji su naši mjesečevi čvorevi, 12ta kuća i retro planeti po njima se može vidjeti dli vam je ovo prvi život ili ste stara duša sa zadatkima ispunjena i nadoknađenja nečega iz prošlog života.
Ako u 12toj kući i nema planeta , nema veze gleda se vladar znaka, gleda se veličina kuče, gledaju se aspekti sa vladarom znaka 12 te kuće
postoje osobe koje su “čiste” tj nove duše one su dakako bez i jednog R planeta.

Kada govorimo o karmičkim aspektima u uporednoj astrologiji, konjunkcija je kao i natalnoj astrologiji najjači aspekt. Što je konjunkcija bliža to je veza jača, a u slučaju da je egzaktna, karmička vezanost je izuzetno jaka. Ovo ne mora značiti da je i dobra jer je pitanje koje su planete u konjunkciji. U slučaju egzaktne konjunkcije vidimo izuzetno jaku karmičku vezanost koja dolazi direktno iz prošlog života. Te osobe nastavljaju odnos, a opet, u zavisnosti od prirode konjunkcije, možemo videti kakav će odnos biti. Što je konjunkcija bliža, odnos je bio u u nekom skorijem životu, što je konjunkcija dalja, odnos je mogao biti u nekom daljem životu.
Isto važi i za druge aspekte. Što su bliži, odnosno orbisi manji, bilo da je u pitanju kvadrat, opozicija, trigon ili sekstil, odnosi su bili vremenski bliži i jači. No, u uporednoj astrologiji najjači pokazatelji jakih karmičkih veza su konjunkcije. Pokazatelji jakih karmičkih veza mogu biti i Mesečevi čvorovi. Kada se oni nađu u konjunkciji sa nekim planetama, to u svakom slučaju pokazuje onu vrstu odnosa kroz koju će prolaziti (severni čvor) odnosno onaj odnos kroz koji nekada prošli (južni čvor). Kada Mesec jedne osobe padne na Južni čvor druge osobe, izvesno je da su imale porodičan odnos, a osoba čiji je Mesec u pitanju mogla je biti majka onoj drugoj. U zavisnosti od aspekata i dispozitora, videćemo da li je odnos bio dobar ili loš.

thalatte
15-03-2010, 22:02
neddo...jel imaš ti možda kakve primjere literature...ili saznanja o istim???

Slažem se sa tobom...ali fali nam izvora :)

Buby
15-03-2010, 22:11
JUPIiiiiiiii nasla sam. Izvor je horoskop.hr! Eto nadam se da je sad okay!

JMC
Kada je u pitanju Sunce na Južnom čvoru druge osobe, ona prva joj je mogla biti otac, neki autoritet ili muž. U svakom slučaju neka bitna figura. Obično je ta osoba bila veoma važna i imala je jak uticaj na prošli život drugoga. U lošim aspektima je pokušavala da mu nametne svoju volju i autoritet na nasilan način, a ovaj to nije hteo da prihvati.

Kada je Merkur u pitanju, obično je osoba sa Merkurom bila dete onoj osobi na čijem se Južnom čvoru Merkur nalazi. Mužda su bili i bliski prijatelji, zajedno učili, putovali, a ako je aspekt loš, znači da su imali izuzetno lošu komunikaciju. Možda se nikada nisu razumeli. U ovom životu su se sreli da bi razjasnili mnoge zabune kroz koje su prošli.
U lošem aspektu sa Neptunom, ili ako se konjunkcija nalazi u Ribama, bile su prisutne laži, obmanjivanje, varanje, lažna pisma, skrivanje informacija i sl.

Venera na Južnom čvoru u uporednom horoskopu govori da su osobe bile u ljubavnom ili bračnom odnosu. Ovi ljudi se obično prepoznaju pri prvom susretu. Imaju osećaj da pripadaju jedno drugom i vrlo brzo ulaze u vezu, a nakon toga i u brak.

Mars jedne osobe na Južnom čvoru druge govori da su nekada bile veliki neprijatelji i da su jedna drugu povređivale. Ovo se naročito odnosi na vlasnika Marsa, jer je on primarni nosilac nasilja. U lošim aspektima osoba sa Južnim čvorom je mogla biti i ubijena, naročito ako to pada u neku od kritičnih kuća, ili ako Mars druge osobe vlada ili se nalazi u kritičnoj kući. Ove kuće brojimo od ascendenta i od 12. polja. U boljim aspektima vidimo osobe koje su zajedno bile u ratu, borile se ili imale zajedničke veze sa nekim nasiljem. I ovo je vrlo loša pozicija i često se osoba neprijatno oseća kada je vlasnik Marsa u njenoj blizini.

Sa aspektima Jupitera situacija obično nije problematična. Vlasnik Jupitera je nekada ovu osobu podučavao i dao joj je veliko znanje. Ako je aspekt loš, naročito sa Neptunom, vidimo neko dugovanje po pitanju novca. Verovatno je došlo do neke prevare ili malverzacije.

Saturn na Južnom čvoru je znak teške karme koja se ispoljila u prošlosti. Osoba je bila mučena, zlostavljana, maltretirana i šikanirana. Otud se nesvesno vuku fobije i strahovi. Kad je vlasnik Saturna u blizini, osoba se oseća neprijatno i uvek je u nekom grču. Ne može se opustiti i biti spontana. Vlasnik Saturna je ovu osobu mogao dovesti u izuzetno velike životne probleme. Možda je bio odgovoran za neku tragediju koju je osoba preživela ili za neku drugu teško proživljenu situaciju. Ukoliko to padne u 12. kuću, shvatamo da je taj odnos bio aktivan u prošlom životu. Ukoliko je to, na primer, u znaku Škorpije, vidimo da je reč o nekom velikom stradanju.

SMC
Pokazatelj za bračni odnos je takođe Venera na Severnom Mesečevom čvoru. Ovakve osobe se sreću da bi ušle u brak. Da li će to biti sreća u odnosu, zavisi od aspekata, a naročito od dispozitora. Ukoliko je on dobro postavljen, osobe će uživati kroz brak, a ukoliko je pozicija dispozitora loša, vidimo karmičko ispaštanje, koje je rezultat prošlih aktivnosti.

Saturn na Severnom čvoru je takođe loš znak. On je vrlo težak aspekt, a vlasnik Saturna se želi osobi osvetiti. On će partnera sputavati, mučiti i sve ostalo kako bi onemogućio njegov napredak. Jedino izuzetno dobri aspekti, kao i položaj dispozitora, izvlače situaciju, ali je ovo uglavnom težak dug prema vlasniku Saturna.

Sa Neptunom, Uranom i Plutonom situacija je manje-više dramatična, a pošto su ove planete izuzetno spore, više govore o uslovima iz kojih su ove osobe zajednički došle. To ponekad ukazuje i na kolektivnu karmu, odnosno na situacije u kojima se našla velika grupa ljudi da bi prošla kroz neku karmičku kaznu. Aspekti sa ličnim planetama su mnogo bitniji. Ipak, ni ove ne smemo zanemariti, jer treba pogledati čime ove planete vladaju i tek tada doneti konačni zaključak.

Sa Uranom možemo videti revolucije kroz koje su osobe nekada prolazile zajedno, a u njima možda i stradale.

Aspekti sa Neptunom mogu govoriti i nekoj zajedničkoj prevari ili isposničkom životu u prošlosti. Možda je vlasnik Neptuna lagao i obmanjivao drugu osobu, možda ju je izdao ili je otrovao.

Pluton se dugo zadržava na jednom mestu pa se njegove konjunkcije sa Južnim čvorom nalaze kod velikog broja ljudi. Treba pogledati čime on vlada, ali uglavnom govori o linčovanju, stradanju, ubistvu, crnoj magiji i sličnim stvarima. Osoba sa Južnim čvorom je doživljava kao zlu kob i beži od nje jer oseća da joj od nje preti opasnost. Ako se nađe na Severnom čvoru, situacija može biti izuzetno opasna, naročito ako je sve to u kvadratu s Marsom. Ukoliko se ovo nalazi u 8. polju, vlasniku Severnog čvora preti opasnost po život. Ako ne od te osobe lično, onda vas ona nesvesno uvodi u opasnu situaciju. To je primer kada neko puca na nekoga, pa ubije i onu “nevinu” osobu koja je bila s njime. Ovaj aspekt sam viđao u horoskopima devojaka nekih kriminalaca ili njihovih prijatelja koji su bili slučajno ubijeni u obračunu, jer su bili u njihovom prisustvu

nedda
15-03-2010, 22:35
Bubi, divna si....ali to je onaj isti odlomak koji je vec postavljen :(

Ima dosta o tome na Netu...ali treba prevoditi, sredjivati tekstove. Ja nemam vremena za to, a pretpostavljam da je i sa ostalima ista stvar... Ne moramo doslovce pisati sta pise u nekim knjjigama...prepricamo sustinu, i stavimo link gde je original, pa koga zanima, nek cita sve....ali da ljudi mogu dobiti neke osnovne ideje i iz onoga sto stoji na temi. Da prosto znaju da li zele da zalaze u dubinu ili ne. Za pocetak

Evo nekih lepih stvari o ovoj temi. Ja ne bih prevodila i postavljala tekstove, jer ovo nije moja oblast - ne umem da prepoznam sta jeste bitno, i opste poznato a sta su spekulacije autora. Htela sam da radim malo na tome ovih dana, ali kao sto rekoh, izvukoh svega par korisnih informacija iz ovih 1000 postova na ovoj i slicnim temama.

Evo nekih tekstova koje sam nasla, a koji deluju informativno i korisno...Mozda bi neko hteo da ih sredi, prevede, ili izdvoji ono sto je u svom iskustvu imao?

http://www.synastry.us/soulmate_indicators.asp

http://www.astrodispatch.com/2010/02/28/the-astrology-of-relationships-fated%E2%80%93the-yod-in-the-composite-chart/

http://www.radioastrology.com/TFG/KamaAstl.htm

cmokic78
16-03-2010, 02:29
E vidite devojke sa ovim sam covekom bila 10 godina kada god mi nesto zatreba zovem njega, nikada me do sada nije izneverio a sinastrija - pa i nije neka!

http://s581.photobucket.com/albums/ss260/cmokic78/?action=view&current=astro_61gw_03_20___una_tankosic___p.gif

zvjezdica
16-03-2010, 02:37
ja se ne razumijem mnogo u sinastriju ali ono što ja vidim jest da ti njemu svojim svijetlom obasjavaš 11 kuću i on tebi - prijateljstvo.

Zanima me tvoj uran u konjukciji sa njegovim ICom. jesi ti njemu donjela neku promjenu po pitanju doma, porosice, zajedničkog življenja..ili možda to bio neki razvedeni..ili si mu ti bila prva sa kojom je živio.. ( pokušavam naučiti povezivati) :)

vidim da je njegov SMČ privučen tvojim Plutonom i to mi djeluje kao to što je on uvijek tu za tebe jer je ipak taj tvoj Pl u tvojoj 1 kući.

Možda je malo neukusno pitanje ali: kako je on djelovo na tebe na seksualnom nivou? Njegov kiron u konjukciji sa tvojom 8 kućom. Ili si ti možda na njega djelovala nekako po pitanju seksa ili simbolike 8 kuće?

:)

cmokic78
16-03-2010, 02:51
ja se ne razumijem mnogo u sinastriju ali ono što ja vidim jest da ti njemu svojim svijetlom obasjavaš 11 kuću i on tebi - prijateljstvo.

Zanima me tvoj uran u konjukciji sa njegovim ICom. jesi ti njemu donjela neku promjenu po pitanju doma, porosice, zajedničkog življenja..ili možda to bio neki razvedeni..ili si mu ti bila prva sa kojom je živio.. ( pokušavam naučiti povezivati) :)

vidim da je njegov SMČ privučen tvojim Plutonom i to mi djeluje kao to što je on uvijek tu za tebe jer je ipak taj tvoj Pl u tvojoj 1 kući.

Možda je malo neukusno pitanje ali: kako je on djelovo na tebe na seksualnom nivou? Njegov kiron u konjukciji sa tvojom 8 kućom. Ili si ti možda na njega djelovala nekako po pitanju seksa ili simbolike 8 kuće?

:)

Da ja sam prva zena sa kojom je ziveo i on meni - pa imali smo kada smo se upoznali samo 20 godina.
Nismo mogli da imamo dece

Brankica Mandić
22-03-2010, 12:46
Meni je jedan astrolog rekao da ću sa muškarcem sa kojim se znam preko posla imati sudbinsku vezu i da je bolje da ni ne pokušavam to izbeći. Moj vertex je u konjukciji sa njegovim asc , njegov vertex konjukcija moj ascedent. Saturni u konjukcijia a sa njima u knjuciji i njegova venera i moj mars sve u škorpiji. Njegovo sunce konjukcija moj mesec i pluton trigon moje sunce njegov mesec sekstil moje sunce opozicija moj mesec i pluton. njegov hiron konjukcija moja venera .Sada šta od svega toga on slovi za sudbinske aspekte nije rekao ali ovo su neki koji meni liče da bi mogli da to znači. Inače tip je stariji od mene 28,5 god pa ako to ne mogu da izbegnem ...

zvjezdica
22-03-2010, 17:11
Meni je jedan astrolog rekao da ću sa muškarcem sa kojim se znam preko posla imati sudbinsku vezu i da je bolje da ni ne pokušavam to izbeći. Moj vertex je u konjukciji sa njegovim asc , njegov vertex konjukcija moj ascedent. Saturni u konjukcijia a sa njima u knjuciji i njegova venera i moj mars sve u škorpiji. Njegovo sunce konjukcija moj mesec i pluton trigon moje sunce njegov mesec sekstil moje sunce opozicija moj mesec i pluton. njegov hiron konjukcija moja venera .Sada šta od svega toga on slovi za sudbinske aspekte nije rekao ali ovo su neki koji meni liče da bi mogli da to znači. Inače tip je stariji od mene 28,5 god pa ako to ne mogu da izbegnem ...

meniod sudbinskog vodje najviše ako ne i jedino liče ti verteksi na asc...imam i ja to sa jednim dečkom.

mada je kod mene njegov vladar asc također na mom asc, a moj vladar tj suvladar mars je na njegovom asc..pluton i sunce u egzaktnoj konjukciji..venere u konjukciji itd...

cmokic78
31-03-2010, 14:22
jedino šta vidim je konjunkcija SMČ jednog partnera sa vladarem desc drugog partnera ali opet egzaktan (egzaktni su mjerodavni da bi se moglo tvrditi "sudbinska veza")

Cek vladar DCa tj 7 u konjukciji sa cvorovima nosi sudbinsku vezu :confused: a koliko je po tebi odstupanje da bi aspekt bio egzaktan +- 1 ili meni rece astrologica jel mi se u dve sinastrije koje su duge veze ponavlja aspekt ~ 1 slucaj - saturn konj mesec [njegov aspekt] i moj saturn ~ 2 slucaj - Saturn konj mesec [njegov aspekt] i moj mars [vladar 7] inace u kompozitu su mi sa ovim aktuelnim sve planete u 12 kuci da je u pitanju karma

ginger
01-04-2010, 23:20
Cek vladar DCa tj 7 u konjukciji sa cvorovima nosi sudbinsku vezu :confused: a koliko je po tebi odstupanje da bi aspekt bio egzaktan +- 1 ili meni rece astrologica jel mi se u dve sinastrije koje su duge veze ponavlja aspekt ~ 1 slucaj - saturn konj mesec [njegov aspekt] i moj saturn ~ 2 slucaj - Saturn konj mesec [njegov aspekt] i moj mars [vladar 7] inace u kompozitu su mi sa ovim aktuelnim sve planete u 12 kuci da je u pitanju karma

pa može i nemora..uglavnom: nije bez razloga u konjunkciji sa smč;
u tom primjeru sam jedino to primjetila pa sam zato napisala

egzaktan je "na istom stepenu"

a odstupanje uzimam u obzir do max 2*
netko uzima i više (do 5*)

ako je asc u pitanju ili vertex ili tako nešto što ovisi o satu i minutama onda toleriram malo veći orbis (do 7* max) jer sati i minuti su uvijek upitni (dal su točni)

interglossa
01-04-2010, 23:39
Moj slucaj :)

Njegov SMC 0 moj JMC/Me vladar 7p i ASC sa sve njegovim SaR u kombinaciji citavog stelijuma...

Subjektivni osecaj - zbog Saturna malo strepim kad sam s njim u smislu malo me plasi...ali i ja njega jer mu kvadriram mojim Sa njegovu osu cvorova i Me...

Kad pricamo auuuu ima sta da se prica...Merkur je to ipak

A to sto osetim kad ce me pozvati to dugujem grdnim neptunom aspektima...

Sve u svemu muskarac sa kojim bih volela biti duuuugggooo da nije grdnih prepreka i strahova...

sinastrija: (nepouzdan njegov sat)
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=11229627&nho2=860419&btyp=61&mth=gw&sday=1&smon=4&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

A sta ce biti ja nje znaju

Baky
20-04-2010, 21:58
Da li se za sudbinu gledaju i egzaktne konjukcije čvorova sa uglovima kuća?I šta može da donese npr Smč u konjukciji sa nečijim IC?

capella
27-04-2010, 10:31
a sto SMC muskarca sa Venerom zene (0)?

Imsir kaze da ta Venera baca udicu i smatra tog muskarca (JMC) svojim jos onog treba kad ga ugleda.

thalatte
27-04-2010, 11:17
Pa da capellatako kažu...ja imala to u jednoj svojoj vezi i nisam se baš nešto pretjerano zaljubila...a on je...nemam pojam :D

Sad imam prijaeljičinu situaciju...JMC frajera egzaktno na njenom ASC...ona luda za njim...a sinastrija i nije nešto...

Šta da joj kažem...ako je JMC prošlost od koje se treba maknuti prema SMČ , onda ona - ASC uopče ne bi trebala težiti toj vezi...mislim, bilo bi za nju dobro da se makne...

A opet ...možda je u pitanju ta sudbinka veza...jer istovremeno SMČ onda pada na njen DSC-partnerstvo..

Ma joj...sve mi je to blesavo ne znam kak da tumačim :///

Majana
27-04-2010, 11:57
Sada gledam moju i mog muža, i moj SMČ je na 1* od njegovog (neaspektovanog! :) ) meseca u Biku, a zanimljivo je sledeće, dispozitor Venera je u mom natalu na stepen od SMČ i u njegovom na 2 stepena od SMČ.

interglossa
27-04-2010, 14:04
Kamo lepe srece da to mozemo otkriti...

Znate za ono tipa gledala ciganka u dlan i rekla taki i taki ti je sudbina...itd...a mi se ovde "polomismo" oko toga ko je, sta je, kakav je, kad ce :)

Kad smo kod toga - da...primila se ko mlad majmun njegov SaR u Skorpiji 0 moj JMC/ASC/Me vladar 7p
i naravno ko slag na tortu - obrnuti cvorovi ...znaci njegov SMC 0 moj taj stelijum JMC/ASC/Me u Strelcu

njegov znaci JMC je 0 njegov MeR u Blizancima i naravno to je konj moj DESC i malo siri orbis 120 moja Venera...

i.....nista....znaci ja se primila...covek nece obaveze...i tako se ja mislim...pa ako Sa nije dugotrajnost i cvorovi nisu ono sto treba da budu onda stvarno...

plus taj njegov Sa je 60 moja Ve
a moja Ve 120 njegov Sa...

pa opet nista....
jaci su drugi tupavi sinastrijski aspekti...vidim ja :(

ginger
13-05-2010, 22:02
Da li se za sudbinu gledaju i egzaktne konjukcije čvorova sa uglovima kuća?I šta može da donese npr Smč u konjukciji sa nečijim IC?

najvjerovatnije djeluju
ipak je riječ o uglovima a oni su vrlo senzitivni, kao i osobne planete, čak i više

rekla bi da je to na neki način vrlo prisan odnos tj osobe se osijećaju da se poznaju cijelu vječnost i kao da si čitaju misli: 4. polje je naš najdublji osobni teritorij

KayaKris
26-05-2010, 17:40
Jel mogu ja da malo pitam za tu sudbinu??? :D :D
Da mi pogledate sa ovim deckom sinastriju.....nadam se da ova karta odgovara,ako ne recite koju da uradim!!!!
http://img718.imageshack.us/img718/6613/astro61gw0403skaca56068.gif

Zizue
26-05-2010, 18:27
Juuuu vidji lepe teme. :D
Chitajuci ovu temu,rekla bih da u ovoj sinastriji nema ničeg sudbinskog,mada se medjusobno opasno privlachimo,no da proverim za svaki slucaj. :)
Ose AC/DC su poprilichno blizu.
Moja Karma u konjukciji sa njegovim Sa i Ne.
Moj Sa kvadrat njegova Ve.
Njegovo So kvadrat moj Sa.
(I jos brdo kvadrata :D )
Njegova Lilith na mom Vertexu.
Moj Antivertex u konjukciji sa njegovom Ve i Me.
http://img717.imageshack.us/img717/4389/astro61gw0803monikapedj.gif

NATILIS
30-05-2010, 23:19
Da li je moguce kroz uporedni horoskop predvideti brak ili vezu s odredjenom osobom?Koji su pokazatelji?

cmokic78
30-05-2010, 23:30
Da li je moguce kroz uporedni horoskop predvideti brak ili vezu s odredjenom osobom?Koji su pokazatelji?

I mene ovo zanima!
Recimo, imam sa jednim deckom neverovatno dobru sinastriju a nikada nista spektakularno nije bilo da li je presudan Davison?

nanaa
30-05-2010, 23:55
Meni je astrolog rekao da je između mene i Raka (01.07.79.oko podne,u Parizu) SUDBINSKA VEZA,pa sada ne mogu da ga prepoznam,to nije isti čovek.Totalni preokret,od odličnog para,do opšte ludnice.Ako neko može da mi vidi,bar bi malo odahnula.A mogli smo sve i klince,i pravi brak da imamo! Tužna sam nenormalno.

Zizue
31-05-2010, 11:13
Meseci u trigonu daju tu opasnu privalcnost

Aha,a zanima me koliku ulogu ima Lilith uopsteno u sinastriji?Pretpostavljam da u konjukciji sa nekom ličnom planetom daje još jači pečat privlačnosti dve osobe ili seksualnu strast,ali šta kad je npr u konjukciji sa Vertexom ili asterodima? Da li se za Lilith uzimaju u obzir i ostali aspekti ili samo konjukcije? :)

nedda
31-05-2010, 11:23
Za lilith se uzimaju svi aspekti, ali manji orbisi...moze i sa asteroidima, ali izuzev egz. konjukcije ne vreujem da se mnogo toga oseca. U svakom slucaju, mozes da nadjes negde i gde je koji asteroid najjaci, a gde se ne ispoljava bas najbolje (nesto kao pad planeta). Karte u kojima je neki asteroid jaci, ce lakse 'osetiti' uticaj aspekata tog asteroida.

NATILIS
02-06-2010, 22:27
Quote:
Originally Posted by NATILIS

I mene ovo zanima!
Recimo, imam sa jednim deckom neverovatno dobru sinastriju a nikada nista spektakularno nije bilo da li je presudan Davison?__________________
imam isti problem zelim da znam sta koci?
http://http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?btyp=w2at&rs=3

astrovana
16-06-2010, 16:22
Pozdrav svima! Da li mi netko može odgovoriti, moj vertex u konjukciji s njegovim vertexom i sve to u 8 kući u raku??:help:

cmokic78
16-06-2010, 18:13
Quote:
Originally Posted by NATILIS Da li je moguce kroz uporedni horoskop predvideti brak ili vezu s odredjenom osobom?Koji su pokazatelji?
I mene ovo zanima!Recimo, imam sa jednim deckom neverovatno dobru sinastriju a nikada nista spektakularno nije bilo da li je presudan Davisonimam isti problem zelim da znam sta koci?
http://http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?btyp=w2at&rs=3Ja sam momkom sa kojim imam najbolju sinastriju nikada nista spektakularno nije bilo samo "slatka vezica" necemo se udati za "najlaksu kombinaciju" jer da je tako svi bi brakovi bili harmonicni ~ sto nalazimo da nije slucaj!
Ja smatram da Davison tehnika daje zavrsnu rec.
Pozdrav svima! Da li mi netko može odgovoriti, moj vertex u konjukciji s njegovim vertexom i sve to u 8 kući u raku??Karmicka ljubav ;)

djurafigura
16-06-2010, 18:24
Zna li neko šta znači moj Mo conj njegova Fortuna u mojoj VI a njegovoj III, a njegov Mo conj moj Vertex u mojoj V a njegovoj II? Hvala :-)
http://img52.imageshack.us/f/mojanatalnakarta.gif/

prag
16-06-2010, 19:12
Ako trigoni meseca, daju veliku privlacnost,u sinastriji, da li se to odnosi i na konjukciju mog i njegovog meseca, ili to daje prijateljstvo? Da li je ovo uopste dobar aspekt?

capella
16-06-2010, 22:39
Upravo sam skontala da nam je i u dejvisonu i u kompzitu ASC na 28* Djevice. Ima li to neki uticaj ?

cvetak
16-06-2010, 22:46
Pa verovatno malo boji :) ali znam da nije nista cudno da raspored kuca jedne i druge karte bude potpuno isti!

capella
16-06-2010, 22:48
Baš sam probala kod drugih parova, razlikuje se. Kod nas identično. Zato sam pomislila da je bitno :)

cvetak
16-06-2010, 22:53
Pa ako je jedno karta veze ili odnosa a drugo kako je ko dozivljava (uprosteno receno) sigurno da ima znacaj (ja sam imala prilike da vidim sto u svojim sto u tudjim) naravno ne utice(nazalost) na trajnost veze ali sigurno pomaze :)

nanaa
17-06-2010, 00:28
Smatram da je svaka veza,srećna ili ne,sudbinska....To je ono najinteresantnije u astrologiji,procenat sudbinskog i svakog pojedinca ponaosob,praćenje znakova pored puta....Mislim da sam sve svoje sudbinske veze već prošla,mogućnost da mi se nešto loše može desiti isključujem.Već viđeno,više ne.

dzmuco
17-06-2010, 10:26
Eh,ti znakovi pored puta koje cesto ne primecujemo ;)
Sta bi u kontekstu sudbinske veze znacilo Vertex na Vertex-u u 8.kuci u raku?
Evo i linka na sinastriju
http://i954.photobucket.com/albums/ae22/dzmuco/sinastrija.gif

mildejana
11-07-2010, 17:36
S obzirom da se ja ne razumem bas u ovo, volela bih kada bi neko mogao da mi pomogne i kaze ima li ova veza neku buducnost.. Hvala unapred... ;)

moja natalna: http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_dejana_milosevic_hp.54245.25636.gif&res=63&va=&cid=fzwfilekgIJnD-u1278632602

i njegova: http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_02_nenad_hp.54426.32619.gif&res=63&va=&cid=fzwfilekgIJnD-u1278632602

betys
13-07-2010, 10:43
Da li je pokazatelj sudbinske veze uzajamna konjukcija čvorova, pa njegov južni na mom jupiteru, a moj južni na njegoovm mjesecu?
jel znate nešto o tome?
Hvala, pozdrav svima

Aurora
13-07-2010, 18:38
To moze da oznaci neku vrstu karmicke veze,a to znaci da postoi neki dug iz proslosti koji se kroz vas odnos mora dovrsiti. Obicno ljudi kad cuju sudbinska veza misle da je to nesto idealno, ali ne , to samo znaci da se iz tog odnosa mora nesto nauciti, proci neka lekcija, koja moze biti bolna,a i ne mora. Mada,svi znamo da je mnogo redje da se ljudi u ovom zivotu srecu da bi dovrsili svoju srecnu pricu... U tvom slucaju tu su Jupiter i Mjesec koji su benefici, ali ima jos mnogo elemenata koji se moraju sagledati da bi se vidjelo kakav je zaista vas odnos. Da ostavis podatke u sinastrije??

capella
13-07-2010, 23:37
Domaćice ako neko koga sam nedavno upoznala ima Sunce na mom Saturnu u XII je li i to nešto sudbinsko ili se beze zavaravam :D

ochajna domacica
13-07-2010, 23:46
Domaćice ako neko koga sam nedavno upoznala ima Sunce na mom Saturnu u XII je li i to nešto sudbinsko ili se beze zavaravam :DCapella,
Kontakt So i SA trazi...
SUNCE-SATURN = ODGOVORNOST, TESKOCE, DOSADE, FRUSTRACIJE I OZBILJNOST VEZE?

SUNCE 0`SATURN
Ova veza ce teziti da bude dugotrajna. Sunce ce nositi partnerovo breme i bice cesto u iskusenju svog strpljenja. Saturn nikada nece krenuti u akciju dok se potpuno ne uveri u ispravnost iste. Svaki put kada propadne neka akcija Saturn, ce odmah okriviti partnera, koji ce inace sputavati partnera. Saturn je taj koji nagoni partnera da bude svestan odgovornosti, da kroz partnerstvo nauci najvecu lekciju zajednistva. Saturn JE koceci. Sunce mora da odabere: ili da ga prihvati kao pouzdani oslonac, cvrstu ruku ili kao kamen oko vrata pa da ga odbaci, jer inace tesko da ce doci do nekog znacajnog uspeha. Saturn uci partnera strpljenju i prakticnosti, ispunjenju obaveza. Nema dangube i uzivanja. Karmicki dug je naplacen kada Sunce nauci lekcije koje mu diktira Saturn, a toliko ce i trajati zajednistvo.

Medjutim, vrati se da citava generacija onih kojima je Sa kod Tvog Sunca ima isto znacenje, ali nemaju mozda svi podelu dispozitora istu. Pa pogledaj gde su i da li imaju kontakt. ;)

capella
13-07-2010, 23:48
Obratno je, moje je SA a njegovo Sunce, tako da generacija otpada. TJ, iz svake generacije po jedan rak dolazi u obzir :)

ovo gore ima smisla, akcija nula bodova, samo opipavanje od strane saturna.

BabyBlack
13-07-2010, 23:52
Da li je ovo sudbinska veza?
ja: http://img3.imageshack.us/img3/731/babylw.gif
on: http://img180.imageshack.us/img180/5888/decko.gif

ochajna domacica
13-07-2010, 23:53
Obratno je, moje je SA a njegovo Sunce, tako da generacija otpada. TJ, iz svake generacije po jedan rak dolazi u obzir :)

ovo gore ima smisla, akcija nula bodova, samo opipavanje od strane saturna.Mislis...? A dalje? :)

capella
14-07-2010, 00:00
hehehe, to kad bi znala ... :) presjekla sam kontakt, sad mi je i kasno da mislim..ostalo samo pitanje jesam li ga baš morala sresti????
zaboravih reći da su mu MO i VE na mom Suncu :D

betys
14-07-2010, 07:06
hehehe, to kad bi znala ... :) presjekla sam kontakt, sad mi je i kasno da mislim..ostalo samo pitanje jesam li ga baš morala sresti????
zaboravih reći da su mu MO i VE na mom Suncu :D

Capella, što se tiče saturna, slično je i kod mene. Moje sunce i njegov saturn u konj. u raku, mjeseci u trigonu, a obratno njegovo sunce u škorpionu trigon moj saturn u ribama, mars - neptun u konjukciji. Znači, kontakt je uzajaman, nisam ga prekinula, unatoč raznim preprekama, dapače, trudim se održati, ..........trudimo se oboje, beskonačno se trudimo, a ljubav platonska !!! (većinom, ha, ha, ha)

Aeria Gloria
14-07-2010, 10:23
Capella,
Kontakt So i SA trazi...
SUNCE-SATURN = ODGOVORNOST, TESKOCE, DOSADE, FRUSTRACIJE I OZBILJNOST VEZE?

SUNCE 0`SATURN
Ova veza ce teziti da bude dugotrajna. Sunce ce nositi partnerovo breme i bice cesto u iskusenju svog strpljenja. Saturn nikada nece krenuti u akciju dok se potpuno ne uveri u ispravnost iste. Svaki put kada propadne neka akcija Saturn, ce odmah okriviti partnera, koji ce inace sputavati partnera. Saturn je taj koji nagoni partnera da bude svestan odgovornosti, da kroz partnerstvo nauci najvecu lekciju zajednistva. Saturn JE koceci. Sunce mora da odabere: ili da ga prihvati kao pouzdani oslonac, cvrstu ruku ili kao kamen oko vrata pa da ga odbaci, jer inace tesko da ce doci do nekog znacajnog uspeha. Saturn uci partnera strpljenju i prakticnosti, ispunjenju obaveza. Nema dangube i uzivanja. Karmicki dug je naplacen kada Sunce nauci lekcije koje mu diktira Saturn, a toliko ce i trajati zajednistvo.

Medjutim, vrati se da citava generacija onih kojima je Sa kod Tvog Sunca ima isto znacenje, ali nemaju mozda svi podelu dispozitora istu. Pa pogledaj gde su i da li imaju kontakt. ;)

Sunce egzaktna konjukcija saturn imam u trenutnoj vezi koja traje već šest godina....
da drži vezu drži..nisam sigurna da li će da traje večno ali za sada drži samo nas takođe podržava i konjukcija venera i trigon marseva(kontak dsc)

i ja sam definitivno ta koja je sumnjiva, hladna i ponekad mučim sunce svojom hladnoćom....

a znate koji je lek?
da sunce stalno mora da govori saturnu da ga voli i da se ne boji i da ne brine....i onda se saturn malo opusti ..samo malo i samo na kratko

da li znate kako bi se manifestovala opozicija sunca i saturna?
konjukciju mogu da skapiram ali opozicija mi je teška za zamisliti...
sunce se suprotstavlja hladnoći i ozbiljnosti saturna?

Skroz tačno! Jedan sa Sa na mom So mi je dušu pojeo :mad:
http://img685.imageshack.us/f/97496619.gif/

djuro da li traje ta veza ili se završila?
jel bilo još nekih kontakta planeta?

capella
14-07-2010, 10:40
Capella, što se tiče saturna, slično je i kod mene. Moje sunce i njegov saturn u konj. u raku, mjeseci u trigonu, a obratno njegovo sunce u škorpionu trigon moj saturn u ribama, mars - neptun u konjukciji. Znači, kontakt je uzajaman, nisam ga prekinula, unatoč raznim preprekama, dapače, trudim se održati, ..........trudimo se oboje, beskonačno se trudimo, a ljubav platonska !!! (većinom, ha, ha, ha)

Uh ja sam morala stopirati jer smo oboje zauzeti. Samo sam htjela znati jel moglo biti nešto sudbinsko :)

Princess77
14-07-2010, 10:41
[QUOTE=Aeria Gloria;194405]Sunce egzaktna konjukcija saturn imam u trenutnoj vezi koja traje već šest godina....
da drži vezu drži..nisam sigurna da li će da traje večno ali za sada drži samo nas takođe podržava i konjukcija venera i trigon marseva(kontak dsc)

i ja sam definitivno ta koja je sumnjiva, hladna i ponekad mučim sunce svojom hladnoćom....

a znate koji je lek?
da sunce stalno mora da govori saturnu da ga voli i da se ne boji i da ne brine....i onda se saturn malo opusti ..samo malo i samo na kratko

QUOTE]

E ovdje se i te kako pronalazim, konstantno mi mora govoriti da me voli. Dzaba sto ja to vidim iz njegovog odnosa i ponasanja prema meni, ja to moram i da cujem sto cesce to bolje.
Ne znam je li to zbog Sa0Mo ili Sa180So ali tako je ;)

djurafigura
14-07-2010, 10:48
Sunce egzaktna konjukcija saturn imam u trenutnoj vezi koja traje već šest godina....

a znate koji je lek?

da li znate kako bi se manifestovala opozicija sunca i saturna?
konjukciju mogu da skapiram ali opozicija mi je teška za zamisliti...
sunce se suprotstavlja hladnoći i ozbiljnosti saturna?

djuro da li traje ta veza ili se završila?
jel bilo još nekih kontakta planeta?

Zvaršila se odavno...jer je mom strpljenju došao kraj...a možda i nisam znala da "hendlujem" tog Sa...sad bi bila mudrija, ali avaj...proš'o voz :o

Aeria Gloria
14-07-2010, 10:51
[QUOTE=Aeria Gloria;194405]Sunce egzaktna konjukcija saturn imam u trenutnoj vezi koja traje već šest godina....

a znate koji je lek?

QUOTE]

E ovdje se i te kako pronalazim, konstantno mi mora govoriti da me voli. Dzaba sto ja to vidim iz njegovog odnosa i ponasanja prema meni, ja to moram i da cujem sto cesce to bolje.

jao da princess ti imaš sa onim tvojim sunce opozicija saturn...
pa kako ti osećaš tu simboliku?

djurafigura
14-07-2010, 10:54

a znate koji je lek?

QUOTE]

Slažem se skroz! Da su najlepši, najšarmantniji, da im se povlađuje...da im pričamo šta nam se sviđa kod njih...još ako je egoistični Lav, sve to na kvadrat :D

Aeria Gloria
14-07-2010, 11:05
Zvaršila se odavno...jer je mom strpljenju došao kraj...a možda i nisam znala da "hendlujem" tog Sa...sad bi bila mudrija, ali avaj...proš'o voz :o

Djuro nemoj da se sekiraš....kažu da te veze mogu da traju dok sunce ne nauči lekciju...

ti brzo kapiraš, brzo učiš pa si završila vezu
za razliku od ovog mog što je sunce u konjukciji :D
ljubim ga ja tupave

generalno ja uopšte ne gotivim kad vidim saturn kontakt sunce, mesec, venera..
imala sam vezu sa likom čiji je saturn bio konjukcija moja venera moj saturn trigon njegov mesec....trajali smo godinama a ja bila srećna samo u prvoj godini...ostatak pokušavala da se izvučem
i sad kad vidim kontakt saturn i mesec, venera mene jeza prođe...

ps.djuro pogledaću ti sinastriju u toku dana natenane :)

Princess77
14-07-2010, 11:05
Pa iskreno ne znam. Kazem ti, ja sam ta koja je nesigurna i ranjiva iako mi svi kazu da je Sa taj koji je hladan i muci ovog drugog. Mozda je to vise bilo vezano za pocetak veze jer sam ga tad bas dovodila do ludila igrom toplo-hladno, ali ne namjerno vec sto sam se bukvalno borila da se prepusim zbog te njegove situacije. A sad kad sam popustila nema mi spasa :D Cak se nismo podnosili kad smo se upoznali, on je mene zvao Ledena kraljica, mozda je to bio taj moj Sa. Nisam ti ja strucnjak za opisivanje konkretnih aspekata tako da ne znam ima li ovo ikakve veze sa Sa180So ili je nesto drugo.

@djurafigura ja u podznaku lav hahaha

betys
14-07-2010, 12:22
Nemam više šta pitati, sve mi je jasno, ha, ha, ha
naročito ovo o lijeku što kaže A. Gloria. ponašam se u skladu sa time, ali nesvjesno, ono spontano
Hvala opet

Aurora
14-07-2010, 12:45
Ja bih rekla betys da u ovoj vezi vlada jaka seksualna privlacnost. Medjutim, njegov Mo je prilicno ugrozen od tvog Saturna, sto mi se ni malo ne svidja- to moze predstavljati edipov kompleks... On te vidi kao prijatelja,ali i kao neku vrstu autoriteta... moram jos malo ovo da gledam i da sazvacem.. ;-))

Kazu da veze u kojima postoji kontakt So i Sa, narocito kada je u pitanju kvadrat i konjukcija traju maksimalno 4. godine. Znam par slucaja i to je otprilike toliko i trajalo, pa sad sta vi kazete??

betys
14-07-2010, 12:56
Ja bih rekla betys da u ovoj vezi vlada jaka seksualna privlacnost. Medjutim, njegov Mo je prilicno ugrozen od tvog Saturna, sto mi se ni malo ne svidja- to moze predstavljati edipov kompleks... On te vidi kao prijatelja,ali i kao neku vrstu autoriteta... moram jos malo ovo da gledam i da sazvacem.. ;-))

Hvala ti puno, istina za privlačnost, a ovo vezano uz autoritet i prijatelja ne doživljavam jer se on tako ne ponaša.
Mislim zašto me ne ostavi na miru, nego stalno hrani sve zajedno sa velikim izljevom emocija, evo treću godinu sad. Nikako da se razdvojimo, ali niti da se istinski spojimo. Postoji želja i s jedne i druge strane, ali uvijek nam se nešto ispriječi.
Lijepo te molim da sažvačeš još, tu su i ti čvorovi i trigoni venera i mjeseca i tako ima svašta, pa mars i venera, venera i saturn

iatlove
19-07-2010, 06:58
Postavljam kartu, a vi mi molim vas recite koliko je sudbonosna ova veza i cemu vodi uopste? Bili smo u lepoj ali tajnoj vezi koja je morala puci. Punih 13 godina se nismo ni culi ni videli do pre par meseci kada je sve pocelo kao da nikada nije ni prestalo. Zbunjena sam ali i cudno srecna :)

http://my.imageshack.us/v_images.php

ginger
19-07-2010, 22:24
Babyblack izradi davison kartu u astro.com i priloži je na temu o tome, pa ću ti pogledat dal ima poklapanja.
odaberi u padajućem izborniku opciju "davison chart correct"

ochajna domacica
19-07-2010, 22:34
Djuro nemoj da se sekiraš....kažu da te veze mogu da traju dok sunce ne nauči lekciju...

ti brzo kapiraš, brzo učiš pa si završila vezu
Ovo mi je bilo very clever!!! :D Au sta ja od jednog Jupitera na svom Suncu da naucim!!! :bebadeckic:

thalatte
20-07-2010, 00:04
- a sta dobivate time da saznate da li je veza sudbinska? Sta to znaci?

Da li to utjece na stanje stvari i kako?

ochajna domacica
20-07-2010, 00:09

Da li to utjece na stanje stvari i kako?Ne dobijas nista! Iskreno! Mozda za mene jeste, a za osobu u odnosu nije, mozda samo ja tebam da naucim, a upravo to...ako shvatim da JESTE...zar ce to ubrzati ili imam moc da tu vezu i odnos prekinem, jer ako nismo uspeli sami i trazimo pomoc oko odgovora ovde, onda mislim da upravo takvi odnosi se ticu samo nas i da niko ne treba i ne moze da utice na duzinu trajanja.
Bar tako misli, sorry sad ako sam bila zustrija, ali generalno, mislim da ljudi i ne znaju sta zapravo zele tim odgovorom: DA SUDBINSKA JE ILI NE NIJE, da postignu!
Ako je sudbinska, onda je neizbezna, mozda samo susret a mozda par susreta ili par godina odnosa ili par dece kroz taj odnos, mozda par poslova ili par gubitaka,...svi su kontakti sudbinski! I moj odnos sa kondukterom u autobusu!

ginger
20-07-2010, 00:35

Da li to utjece na stanje stvari i kako?

Pepuuu to im daje osjećaj fatalnog i dubokog...
...do sljedećeg frajera:D

iatlove
20-07-2010, 04:49
Zar astrologija nema za svrhu da predoci neke potencijale bili oni dobri ili losi? Kako u samom karakteru pojedinca, radi boljeg upoznavanja sopstvene licnosti, tako i u nekim drugim situacijama. Recimo odnos dvoje ljudi. Na kraju sve se nekako svodi na psihologiju, zar ne?! Astrologija upravo u tom smislu naginje. Naravno, ogroman je broj slucajeva gde astrologija nije u stanju da da precizan i nepogresiv odgovor, mada su greske uslovljene ljudskim faktorom odn. ne dovoljnim znanjem. Ali sa druge strane upravo ima svoje tacnosti sto u celoj stvari, jednom razumnom bicu, daje odredjeni balans i mogucnost bolje procene. Jer i kada upoznamo nekoga i zapocnemo odredjeni odnos bilo da je prijateljski, poslovni ili ljubavni skloni smo analiziranju kako same osobe tako i medjusobnog odnosa. Kada se dogodi greska u proceni analoogno tome je razocarenje.
Dakle, iako je tema ,,Sudbinska veza,, ovde bi smo pre svega trebali ocekivati od astrologa da nam pomogne u smislu boljeg upoznavanja i pogled iza kulisa u odredjenom odnosu kako bi smo imali jasniju sliku cele stvari. Ali i da bi smo mogli da predupredimo neke dogadjaje. Suvisno bi bilo za ocekivati da nam astrolog kaze: ,,Da, to je vasa sudbinska veza i ne odstupajte od nje,, ili suprotno.
Iz licnog iskustva cu vam reci da mi je astrologija bila od pomoci u pojedinim situacijama u zivotu. Bila sam korak ispred i nemio dogadjaj me nije zatekao nespremnu. A bilo je i kada sam se oglusila na savet....jer.....ipak to ne bira pamet nego srce.
Ziveli! :)

thalatte
20-07-2010, 13:56
E da...al to sudbinska veza mi djeluje samo kao izgovor za nešto...da ne idem u detalje previše...

(ah to mi je sudbinska veza, pa mi on može raditi što god hoće, a ja si ne mogu pomoći jer je to sudbinska veza...a ne znam,to je prije inercija, nego sudbina....možda se meni još nije dogodila pa ne mogu razumjeti, ali ako mi se desi svakak ću se doći tu javiti :D do tad ćete mi morati objašnjavati :D)

mandrak-21
27-07-2010, 17:38
ovo se ne odnosi ni na koga posebno.
Pitam se sta zelite saznati kada pitate da li je veza sudbinska?Sta je konkretno vase pitanje,da li cete biti u braku i imati dece sa tom osobom ili,da li cete se pomiriti(uglavnom se pitanja ove vrste postavljaju kada veza krene nizbrdo)ili da li osoba koju ste upoznali a jako vam se dopada moze biti vasa sudbina jer vas jako privlavi i slicno,ipak bilo bi nama lakse koji hocemo da iznesemo misljenje o nekoj vezi da saopstite u kakvom ste odnosu i neke detalje o tome.
tipa:
bili smo u vezi ostavio me ili sam ga ostavila....ili nismo u vezi ali mislim da je rodjen za mene ili ja za njega...itd.Verujte bilo bi mnogo lakse i brze biste dobili odgovor.
isto momak vas je zaprosio ali niste sigurni da li je on bas ona prava prilika ...toliko samo sto konkretnije pitanje i odgovor konkretniji.

iatlove
27-07-2010, 18:29
Pitam se sta zelite saznati kada pitate da li je veza sudbinska?Sta je konkretno vase pitanje,da li cete biti u braku i imati dece sa tom osobom ili,da li cete se pomiriti(uglavnom se pitanja ove vrste postavljaju kada veza krene nizbrdo)ili da li osoba koju ste upoznali a jako vam se dopada moze biti vasa sudbina jer vas jako privlavi i slicno,ipak bilo bi nama lakse koji hocemo da iznesemo misljenje o nekoj vezi da saopstite u kakvom ste odnosu i neke detalje o tome.
tipa:
bili smo u vezi ostavio me ili sam ga ostavila....ili nismo u vezi ali mislim da je rodjen za mene ili ja za njega...itd.Verujte bilo bi mnogo lakse i brze biste dobili odgovor.
isto momak vas je zaprosio ali niste sigurni da li je on bas ona prava prilika ...toliko samo sto konkretnije pitanje i odgovor konkretniji.

E, Mandrache veoma lepo si to napisao. Neka si nam i rekao :D ;)
S toga cu ja prva da te pitam konkretno.

U vezi smo bili pre punih trinaest godina. Lepa veza, lepa ljubav....ali....puklo je neocekivano, imali smo nevaljalce oko sebe koji su radili protiv nas....sustina je u tome da niti sam ja raskinula sa njim niti on sa mnom. Prosto ali i tuzno u isto vreme mi smo se izgubili.....Trazio me je i nije mogao da me nadje. Trazila sam ga i nisam mogla da ga pronadjem. Dakle, 13 godina kasnije, pocetkom ove godine mi se sticajem neobicnih okolnosti pronalazimo i tada.......Sve ove godine smo se voleli i najzad smo pre par meseci to mogli jedno drugome i da kazemo. Utisak sa obe strane je kao da je proslo 13 minuta. Zaista.
I sada zelja, volja i namera kod oboje je jasna. Nema vise gubljenja :)
Trenutno imamo samo jednu malu prepreku Okean. Ja sam u USA, a on u Srbiji. Ovde je suvisno dodati da radimo na resavanju tog problemcica.
Dakle, moje konkretno pitanje je da li nasa sinastrija ili kako god vec podrzava ovu ljubav?
On je moja srodna dusica, zar ne?!

Hvata Ti! :)

http://img28.imageshack.us/f/astro61ast0206von621805.gif/

mandrak-21
27-07-2010, 21:47
Srodna dusa nije imate dosta razlike,ima ljubavi i strasti i da kazem sudbinskih upliva ali i dosta razlicite poglede na svet,biznis i jos neke stvari,cuvaj se da te ne uplete u neke kombinacije jakog sigurnog ''biznisa'' jer on je malo hazarder sto ti bas i nisi.Oboje ste jaki,dobro se razumete imate dosta aspekata koji cuvaju brak ali i par rusilackih,medjutim ako oboje spustite gard mozete biti srecni,neminovno vam predstoje velike promene cak korenite u zivotu,puno srece vam zelim.

iatlove
27-07-2010, 22:29
neminovno vam predstoje velike promene cak korenite u zivotu,puno srece vam zelim.[/QUOTE]

Hvala veliko! Kad je tako kako kazes, onda cemo polako jer mi se bas i ne pati....
Korenite promenene.....naveo si me na razmisljanje. Je l` to uopsteno u nasim zivotima ili je vezano za nesto konkretno?
Da li se u sinastriji uvek gleda VII kuca kao kuca braka bez obzira koliko je brakova realno bilo?

ginger
27-07-2010, 22:49
ma dobro funkcionira svaka veza ako postoje konjunkcije osobnih planeta tipa -mo 0 ve, mo 0 so, ve 0 so i sl.. još bolje ako je više toga a ne samo jedan aspekt takav

prava rijetkost je općenito naći osobu koja ima tako neke bliske aspekte s nama

a sad ovi drugi utjecaji- vanjske planete će odlučit o trajanju, opstanku ili ne tog odnosa..

Angliana75
27-07-2010, 22:58
ma dobro funkcionira svaka veza ako postoje konjunkcije osobnih planeta tipa -mo 0 ve, mo 0 so, ve 0 so i sl.. još bolje ako je više toga a ne samo jedan aspekt takav
prava rijetkost je općenito naći osobu koja ima tako neke bliske aspekte s nama
a sad ovi drugi utjecaji- vanjske planete će odlučit o trajanju, opstanku ili ne tog odnosa..

evo ginger....kazi sad :D

moj JU0MA u ovnu u konjukciji sa njegovim SO0VE u ovnu
pa njegov SO0VE u ovnu rade egzaktan trigon na moju VE u lavu
cini mi se da pogotovo ovakvi gore aspekti donose brak???!!

moj MO 120 njegov ME
njegov SA 0 moj ME, a opet moj SA120 njegov ME
a njegov SA 60 moja VE

ono sto mi se cini da ne valja je moj SA 90 na njegovo SO0VE u ovnu...

meseci nam nisu povezani...ali je njegov MO u blizancima gde je moje SO..veliki je orbis...MO na 6* a SO na 28*...ali ipak je isti znak...jedino sto imamo moj Vertex 0 njegov SMC

zasto se sve srusilo...ne znam....da li ce se nastaviti i dalje ne znam...samo smo zacutali jedno od drugog...:(

je li on taj,moj drugi muz?

ginger
27-07-2010, 23:20
neznam ja dal je on tvoj drugi muž, ali činjenica jest da takvi aspekti daju izuzetnu bliskost

napisala sam da vanjske planete (a to su ur, ne ,pl..možemo ubrojit ovdje i saturna i jupitera, dakle neosobne) djeluju na trajnost i uspješnost veze

ali aspekti osobnih planeta su u biti ti koji određuju osnovnu kompatibilnost

naravno da nije lako sa osobom koja ima npr mars 0 mo u konjunkciji sa tvojim mo (imate mo 0 mo)

Angliana75
27-07-2010, 23:31
pa nemamo MO0MO..njegov MO je u blizancima...a moj MO je u skorpiji...
;)

nije nam ni MA0MO...ni sa moje ni sa njegove strane...
mozda si to samo navela kao primer..ali eto...opet sam stavila napomenu...

inace moj UR0njegov UR..moj PL0njegov Pl..ali to su generacijske planete..i onda ja to ne gledam jer su u konukciji....ali napr. njegov SA u blizancima i radi 120 na moje SO u blizancima...
e sad..ono sto ja mislim da je rusilacki aspekt je moj SA 90 njegovo SO...ali opet kad pogledam pored tolikih super aspekata da bas taj jedan koji i nije tako los da nam srusi vezu??

to mi ne ide u glavu..:(

ginger
27-07-2010, 23:35
naravno da neki tamo Sa 90 So nije nešto strašno kada nema tranzitnih aflikcija..i to onda lijepo traje- malo sputavate jedan drugog, ali da se nekako...
no kad nalete teške tranzitne planete u kvadrat na sve to- potrebna je velika snaga i volja i izdržljivost za prevazić

Angliana75
27-07-2010, 23:38
hmm..pa ono sto sam ja nesto izvela iz zakljucka...pisala sam na temi lunacije i eklipse...
11.7. je bila solarna eklipsa...i to egzaktno na moj SA i time pokrenula moje rusilacke aspekte SA90UR i SA90MA0JU i tako udarila i na sinastrijske : moj SA90njegovo SO0VE....
i posle par dana puklo....:(

zar je moguce da takvo pomracenje donese kraj veze??
moze li se ocekivati kad prodje dejstvo (kazu da traje i do godinu dana) pomirenje??

ginger
28-07-2010, 00:02
slabo se kužim u lunacije i eklipse

veza, ako je imala potencijala za "smetnje", oni će se kad tad pojačati i doživjeti ekspanziju i veza će se raspast

ostatak (budućnost) ovisi o partnerima pojedinačno žele li nastavit

loš tranzit "stavi karte na stol". ponekad je loš tranzit baš zbog toga dobar. da ne govorimo tranzit plutona-onda sve ispliva na vidjelo.
;)

thalatte
28-07-2010, 07:46
hej Angli, a jel to izmedju vas uopce bila veza, mislim...do nedavno znam da si govorila da nemas nikog, a onda nakon par dana spominjes Veliki prekid...

Mislim imate lijepe aspekte i ako je tek pocetak, mozda nesto i bude jos...

Moguce da je pobjegao jer je osjetio pritisak s tvoje strane...jer ono...ti bas ne skrivas svoju zelju da se udas posto poto i odes van...muskarci to nanjuse...

Angliana75
28-07-2010, 09:44
hej Angli, a jel to izmedju vas uopce bila veza, mislim...do nedavno znam da si govorila da nemas nikog, a onda nakon par dana spominjes Veliki prekid...
Mislim imate lijepe aspekte i ako je tek pocetak, mozda nesto i bude jos...
Moguce da je pobjegao jer je osjetio pritisak s tvoje strane...jer ono...ti bas ne skrivas svoju zelju da se udas posto poto i odes van...muskarci to nanjuse...

moj NE=internet iz 4.polja=od kuce u strelcu=stranac 120moja VE=ljubav u 12.polju u lavu =preko mora...

eto...ne..nismo bili zajedno...ali smo 2 meseca bili non stop na skajpu,na mob. tel. fixnom....racune silne je on placao...nikad nije dao da ja potrosim....
znali smo na skajpu po 6h da provedemo...a na mob. ili fixnom tel. po 2h-3h...i to nekoliko puta dnevno...znaci fakticki je bilo maltene ceo dan...:o
e sad...mozda vama zvuci glupo..ali ne verujem da postoji osoba koja moze toliko da prica na drugarskom nivou ??!...ni ja ni on nismo to doziveli tako...kod nas je bas onako planula platonska ljubav..on ovan sa SO0VE u ovnu a meni MA0JU u ovnu onda mozes misliti??!(moram da kazem kad fizickog odnosa nije ni bilo,a to je upravo i NE120VE,zar ne?)...trebala sam da putujem kod njega..ali..eto... ne znam ni ko je kriv...samo smo zacutali jedno od drugog...ustvari on zna zasto...ali ni rec nije rekao....prosto me je "procitao" jer smo toliko razgovarali o sopstvenim manama i vrlinama....i zna sta mi je zasmetalo,ali on na to nije reagovao niti jednom reci...samo je prestao da se javlja...ni ja njemu ni on meni...

e sad...on je bio taj koji je najvise potencirao kontakt sa mnom..uvek je jurio da se cuje sa mnom...iako sam ja vise puta govorila da ne moramo bas svaki dan da se cujemo...on je bio taj koji je kao ovan =glavom kroz zid isao...
jeste da je pocetak...i stoji da zaista niko ne moze da se toliko voli a da ne prethodi fizicki kontakt izmedju dvoje ljudi...ali mi smo se nasli u istim pogledima ,stavovima,nacinu razmisljanja,itd.itd...prosto smo osetili da je to to...e sad,...u meni je proradio moj MO u skorpiji..i postadoh uzasno ljubomorna...sto nikad pre nisam bila!!nikad! ali znas kad osetis da je to to=u dusi i srcu...onda lava ljubomore izleti...no..nisam ga napala...nisam ni rec rekla...on je samo prosto me "procitao" i verovatno bas kao sto ti kazes da se uplasio,ipak je on razveden 7 god. , covek u godinama ,a njemu je 37 god. navikne na takav bioritam zivota i tesko se uskladjuje sa promenama....
ne znam....meni zaista se on uklapa u moj natal...
,,..ako si pratila pisala sam na forumu...da sad opet ne ponavljam...a ako ne..mogu napisati ponovo...ali ne bih da budem dosadna ovde svima :o

e da...on je cak pricao o dolasku i ovamo i ja tamo...ali nikad ni ja ni on nismo spomenuli sad odmah brak!!ne!...pricali smo uopsteno da probamo,pa ako ide ide,a ako ne...nikom nista....
pa ja imam ovde stalni posao i cerku..pa nije meni tek tako ajde pokupi prnje i idi ,jako malo se znamo...fakticki koliko god pricas preko neta ipak je bitan licni kontakt...

i ne znam vise sta da mislim...ja verujem u astrologiju...i on se tako uklapa u moj natal...nevidjeno!...da prosto ne mogu da verujem da ce se na ovome zavrsiti??!!..sta ti mislis pepuuu... ??
nemoguce da ce jedan aspekt moj SA90njegovo SO0VE unistiti sve onako dobre aspekte??:(

thalatte
28-07-2010, 10:46
...nece unistit taj sa, al moze bas usporit ;)

Stvar je u tome da sam pomislila, dal on zna da zelis njega zbog NJEga ili da se nije uplasio da ga zelis samo zbog la,la,la...boljeg zivota..

Stvar u tome da si ti Blizanac,nestrpljiva..sa jakim marsom, pa bi sve odma sad...pa krenes munjevito, a prebrzo odustanes...
Drugo, on je Ovan, jel' tak? On je lovac i uvijek mu treba taj poticaj da se za nesto bori, pa ako je u jednom trenu osjetio da je on lovina, brzo gubi interes...
Znaci mislim da njega treba izazivat na tu foru da mu bude primamljivo...kao kako bi mu bilo dobro da te osvoji, da osjeti da se bori...to je taj neki njihov djir...Jer pazi, i sama kazes da je navikao sam, e da, nece se tako lako odreci slobode...treba mu snazan poticaj, nesto da ima osjecaj da to nesto neosvojivo, a upravo on ce biti taj kojem ce to uspjeti...
Mozda zvuci naivno, al ako stupite u kontakt ponovo, budi lukava...pokazi da si jaka, da te ganja tamo neki, al da ti ne zelis bilo koga, jer si shvatila da si sve sto zena moze biti i da ti ne trebaju partije da bi uspjela, bla,bla,bla.. Znas sta i kako mislim..nabaci malo konkurencije, zacini to, tako da on nema taj osjecaj da ti je on jedini spas...jer svaki covjek se tog boji...to je kao da je odgovoran za tebe, a ne,ne..
On mora misliti da te mora imati, da si prilika koja se ne propusta...

Smiri saturna svog, pusti ljubomorni mjesec, budi lukava!

Angliana75
28-07-2010, 12:37
hvala ti pepuuu od srca!! :)
nije bas nije teklo ono u smislu meni on treba za papire...da jeste...ja bih njega tolerisala,ulagivala mu se..no..a ne ovako prekinula kontakt onog momenta kad sam videla sta radi i kako se ponasa...
ovako...on je u meni razvio strasan osecaj da verujem da je on taj!moj!zaista sam osetila ono da mi pripada u dusi i srcu...ono kad znamo sta ce jedno drugom reci pa se posle smejemo kako to da smo znali?? :)...e to je to...ja bar osecam i dalje.....da je on taj..pravi!:o
no...
da..bas si dobro rekla...mislim da sam i ja njemu dala do znanja da mi je previse stalo do njega,jer kad god je on hteo da komuniciramo ja sam bila dostupna za njega,nebitno dto je vremenska razlika nasih drzava 6h..znaci znala sam da noc menjam za dan...jer on radi,gradjevinski je inzinjer,..a ja sam kao nastavnik na raspustu..i on je ono kao olako shvatio da ja mogu uvek da ga sacekam kad dodje s posla da moze da komunicira sa mnom...doduse jednom sam mu skrenula paznju kako se ja zrtvujem jer sedim celu noc da bih s njim pricala a danju spavam i ustanem popodne osamucena...znas..uvek sam ja bila ta koja je u svakom momentu tu bila kad je god njemu palo na pamet da me cuje..nikad nisam rekla da ne mogu...budala sam! :(
i imam osecaj da se on osilio ,ono u smislu "sta me briga..ona je uvek tu,a ja cu malo da svrljam ..":mad: ...razumem da je velika udaljenost izmedju nas i normalno je da lik ima neku za sex...nisam od onih koji veruju da sad lik samo ceka mene i da apstinira narednih 4-5 meseci dok ja ne dodjem...a nismo ni sex imali pa da kazem treba da mene samo ceka!...sve razumem....i vodim se motivom "ono sto ne vidim,ne cujem onda ni ne znam ni ne verujem" ..ali...on je na moje oci svrljao s drugom,laskao,flertovao.....meni je to zasmetalo..i proradio je moj MO u skorpiji...:o ...ali nisam rekla ni jednu rec...samo sam prekinula kontakt..i on zna zasto sam ja ljuta..ali me evo vec 12 dana ne kontaktira...tacnije od 17.7....bas na dan kad je tranz. MO seo na mog natal. PL i time duplirao aspekt iz mog sadasnjeg solara..solar. MO0natal. PL...znaci duplo!
i tako....se srusile moje nade..:(

mandrak-21
28-07-2010, 16:34
moj NE=internet iz 4.polja=od kuce u strelcu=stranac 120moja VE=ljubav u 12.polju u lavu =preko mora...

eto...ne..nismo bili zajedno...ali smo 2 meseca bili non stop na skajpu,na mob. tel. fixnom....racune silne je on placao...nikad nije dao da ja potrosim....
znali smo na skajpu po 6h da provedemo...a na mob. ili fixnom tel. po 2h-3h...i to nekoliko puta

uran je internet(i merkur)

thalatte
28-07-2010, 17:01
E htjela sam i ja dodati nešto ANgliani...

Pošto taj ON ima SO0VE , takav muškarac je uvijek okružen ženama, u najmanju ruku želi se dopasti i ofirati :D :)...

Ti moraš procijeniti dal to možeš tolerirati i koliko...

AKo misliš da je bezopasno, onda mu se javi...lijepo da otvoreno razgovarate ko je di...

Jer na ovaj način pobjeđuje VE120NE i platonika, taj aspekt baš voli da stvari ostanu nejasne, nedorečene...otišao je, ne znam zašto, možda će se vratiti, jednom, možda...umjesto da se stvar otjera na čisto...kroz tu nadu nastavlja se sanjarenje koje nema realne osnove...ili se traži viša sila, planete i slično...

Sa Ma na njegovom SO i VE uvijek će tu biti ljubomore, eksplozivnosti i svađa...to je jednostavno naboj, ali i velika privlačnost...ali to je i sudar ega...pa iako sam prije rekla neka ON tebe lovi, ipak je tvoj MA na njegovoj VE, to govori da ti potenciraš, tj.ideš prema njemu...samo nesmiješ baš preuzeti skroz kormilno jer ti to njegovo ponosno Sunce neće dozvolit...

Što sam htjela reć...ako ti stvarno misliš da je nešto posebno, pa nazovi ti njega...cimni, ako već nisi...što ja znam...to je sitnica, ako kasnije krene na bolje...a ako i ne reagira, ha, ništa...ionako je daleko i nećeš ga morati sretati ili gledati...tipa bilo pa prošlo ,ne...

Angliana75
28-07-2010, 21:56
uran je internet(i merkur)

mandrak...uporno sam trazila gde sam procitala,iz koje literature da i NE simbolise internet....i to je bas ovde deo iz te literature postavljen..samo ne znam gde...od toliko postova...
no..nebitno..sve i da nije...jeste simbol mora,ostrva...pa se svejedno ispunjava...a ON zivi preko mora..na ostrvu...;)

pepuu..da znas da cu te poslusati.....:)

u pravu si...:)

javljam sta je bilo...;)

mandrak-21
28-07-2010, 23:07
mandrak...uporno sam trazila gde sam procitala,iz koje literature da i NE simbolise internet....i to je bas ovde deo iz te literature postavljen..samo ne znam gde...od toliko postova...
no..nebitno..sve i da nije...jeste simbol mora,ostrva...pa se svejedno ispunjava...a ON zivi preko mora..na ostrvu...;)

pepuu..da znas da cu te poslusati.....:)

u pravu si...:)

javljam sta je bilo...;)
ne shvataj licno,ispravio sam te zato sto smatram da JE POSTENIJE da razjasnim to.Jeste simbol svega sto si napisala i more,i ostrva i prekookeanske zemlje,televizije,filma itd ali ne interneta.
Uostalom tebi je jedini problem akcija koju treba da preduzmes po tom pitanju,i pepu ti je dala prave smernice,i poslusaj je(ne ''poslusacu te'') sad i odmah u svakom slucaju imaces dobitak i korist .

ochajna domacica
28-07-2010, 23:57
Evo sta ja samatram "sudbinskom" vezom:
sestra od ujaka(pokojnog sada)... :
obe imamo Mo0So na spaljenom putu, ona u Vagi a ja u prilozenom moze se videti.
obema nam je osa Asc/Dc 21`Vage/Ovna...onda dupla Vaga, ja Asc.Ovan,
i obe imamo Jupiter na DC znaci u 180`.
Ona Mars na mom Vertexu(njena 12 a moja 6 kuca),
moj SMC/JMC na njenim MC/IC...
"sudbinska"...hm :rolleyes:

Aeria Gloria
29-07-2010, 13:37
E htjela sam i ja dodati nešto ANgliani...
Pošto taj ON ima SO0VE , takav muškarac je uvijek okružen ženama, u najmanju ruku želi se dopasti i ofirati :D :)....
pepuu ako muškarac ima SO0MO šta mu to dođe? uvek je okružen udatim ženama ili je uvek okružen mamom? :(

oktobar
30-07-2010, 22:30
Moze li molba za ocjenu ove sudbine u potpisu.(oboma drugi brak)
Dali cemo biti stvarno u vezi ili samo raditi skupa

Zizue
31-07-2010, 01:13
Naišla sam na jedan zanimljiv primer:
-Njegovo Sunce,Venera i MC na njenoj Veneri.
-Njegov Merkur na njenom MC-u.
-Njegov DC na njenom Marsu.
-Njegov Uran na njenom Plutonu.
-Njegov Pluton na njenom DC-u.
-Njegov SMC na njenom Vertexu.
-Njegov retro Saturn i JMC na njenom Mesecu.
-Njegovi Mesec i Jupiter opozicija njeno Sunce.
-Njegov retro Mars opozicija njena Venera.
-Njegova Karma na njenom SMC.
-Njegov Mars trigon njen Mars.
:eek:

oktobar
31-07-2010, 22:47
Moram dodati da mislim da je kod nas sudbina dobro upletena (normalno da sam subjektivna) jer preko oba Asc idu SMC a njegov JMC je na mom MA u 7.kuci( dodati cu da su i njegove minute u rodenju zaokruzene).molim prognozu jer cu poluditi zbog Sa0Mo (samo na njega mislim)

nedda
31-07-2010, 23:30
Ja i moja najbolja drugarica imamo Sa0Mo, obostrano.

Odnos je bio emotivno dinamican kad smo bile mladje...i puno povredjivanja, i svega, uglavnom zbog nedostatka iskrenosti i strahova (od odbacivanja, neprihvatanja...)

Vec godinama imamo divan odnos. Jedini nacin za prevazilazenje je kompletna iskrenost, prvo prema sebi, a onda i prema drugome.

oktobar
01-08-2010, 00:11
Ja i moja najbolja drugarica imamo Sa0Mo, obostrano.

Odnos je bio emotivno dinamican kad smo bile mladje...i puno povredjivanja, i svega, uglavnom zbog nedostatka iskrenosti i strahova (od odbacivanja, neprihvatanja...)

Vec godinama imamo divan odnos. Jedini nacin za prevazilazenje je kompletna iskrenost, prvo prema sebi, a onda i prema drugome.
E,valjda je lakse kad si sa drugaricom i kad ste jos djeca ali sa nama koji smo "odrasli" nje lako biti iskren (mada bi ja to voljela da stvari tako funkcioniraju).mi se samo igramo kao djeca!! Problem je i sto je on bio jako povrijeden pa je jos vise zatvoren ali imam neku vibru da izmedu nas tece neka struja koju oboje osjecamo. ali ja ne mogu napravit prvi korak on ce morati (zbog naseg posla)a meni ce samo ostati Sa0Mo

ochajna domacica
01-08-2010, 00:12
Naišla sam na jedan zanimljiv primer:
-Njegovo Sunce,Venera i MC na njenoj Veneri.
-Njegov Merkur na njenom MC-u.
-Njegov Uran na njenom Plutonu.
-Njegov Pluton na njenom DC-u.
-Njegov SMC na njenom Vertexu.
-Njegov retro Saturn i JMC na njenom Mesecu.
-Njegovi Mesec i Jupiter opozicija njeno Sunce.
-Njegov retro Mars opozicija njena Venera.
-Njegova Karma na njenom SMC.
-Njegov Mars trigon njen Mars.
:eek:Jesu li "zivi"...ono kao, ok?

Zizue
01-08-2010, 10:39
Jesu li "zivi"...ono kao, ok?

Uh,to je bila jedna od najmučnijih veza za koje znam.Nisu više zajedno,ali se vole i dalje.Mislim,znam da ona njega voli i te kako,a on se odselio pa ga ne viđam često.On voleo da švrlja,a ona bolesno ljubomorna.Od ljubavi ''na prvi pogled'' preko španske serije,došli do razlaza.Show program.Zanimljivo,na izgled su delovali kao skladan par,da ne kažem -idealan,a ustvari :eek: svađali se po ceo dan.

Aeria Gloria
01-08-2010, 11:34
Uh,to je bila jedna od najmučnijih veza za koje znam.Nisu više zajedno,ali se vole i dalje.Mislim,znam da ona njega voli i te kako,a on se odselio pa ga ne viđam često.On voleo da švrlja,a ona bolesno ljubomorna.Od ljubavi ''na prvi pogled'' preko španske serije,došli do razlaza.Show program.Zanimljivo,na izgled su delovali kao skladan par,da ne kažem -idealan,a ustvari :eek: svađali se po ceo dan.

-Njegov Pluton na njenom DC-u....

nekako mi ovi aspekti opisuju to "bolesno ljubomorna" i "svađali se po ceo dan."

Jesu li "zivi"...ono kao, ok?
:D

oktobar
02-08-2010, 14:23
Ljudi molim vas pomagajte jer ja vise ne mogu ovako ziviti niti raditi! Meni s njim kao da je 15 tek.Samo da otkacim jer vidim da ovo ne moze biti dobro za mene.Mozda da mi netko kaze da od toga nista nema pa bi mi bilo lakse ili da je lose za mene jer nam je i dejvison los(SO0Ki) u 5.kuci.Problem mi je i sto ja jos ne mogu povezati sve u cijelinu pa ne znam niti tocno sto da od njega ocekujem jer je on super ljubazan,osmjeh mu obara,ja ga jednostavno ne vidim jasno(ko tele u sarena vrata)

Dobra_vila_Korduna
06-09-2010, 03:16
Molim Vas, ako bi netko bio ljubazan da mi rastumači dolje postanu vezu. Hvala unaprijed

http://s1214.photobucket.com/albums/cc497/jedinstvena/ASTRO%20KARTE/?action=view&current=gg.png

Chither
06-09-2010, 03:31
Ja bih drage volje pokusala, ali ova krta istera oci :) Ne, zaista...hajde pokusaj da odradis sa kucama i svim ostalim...

Dobra_vila_Korduna
07-09-2010, 10:07
@Marijana, pozdrav! Nadam se da je ovo bolje :

http://i1214.photobucket.com/albums/cc497/jedinstvena/astro_61gw_01_02_gordana_malic_goran_mraovic2764628090.gif
http://i1214.photobucket.com/albums/cc497/jedinstvena/astro_24gw_01_gordana_malic_2010972782429884.gif
http://i1214.photobucket.com/albums/cc497/jedinstvena/astro_28gw_01_gordana_malic2774129032.gif
http://i1214.photobucket.com/albums/cc497/jedinstvena/astro_31gw_01_gordana_malic_2010972778229353.gif

Hvala!!!

nouvelle
09-09-2010, 19:53
Meni ova sinastrija izgleda kao sudbinska veza gledajuci Vertex, Saturn, Mesec, Mars...Sta vi mislite?I koliko moze da traje tj. da li je neko ovde duzan nekome ? :)

Mimiza
04-10-2010, 18:45
dobro, mene sad znima ko koga tu kapira da je njegov soulmate? npr. ako je njegov vertex/antivertex u konjunkicji sa mojim suncem, ko ce jace osetiti da mu je druga osoba soulmate, tj. tu sudbinsku vezanost?

Ne znam iskustva ostalih, ali iz sopstvenog znam da osoba ciji je Vertex u igri, ima osecaj da je sudbina umesala svoje prste. Njegova Venera je na mom Vertexu, i pre nego sto sam se formalno upoznala sa njim,dok sam prolazila pored njega,osetila sam neku energiju,imala sam taj uvrnuti osecaj da cemo se upoznati :eek: , ali ne na moju ili njegovu inicijativu,vec tako,igrom slucaja-nije proslo pet minuta, prilazi mi moj kum i upoznaje me sa doticnim! :D E u tom trenutku proradili su i ostali aspekti :D Venera0Uran (ljubav na prvi pogled),Mars0Venera,Pluton60Venera,Sev.cvor180Mesec itd. Jos uvek ne znam sta on oseca, ali mene on jednostavno privlaci, imam taj osecaj da smo se upoznali s razlogom i da cemo se ponovo videti hteli mi to ili ne,nadam se da cemo biti zajedno ali se nadam i da to nije jedna od onih sudbinskih veza koja se zavrsava fatalno! :(

lav na kvadrat
04-10-2010, 19:10
:bebadeckic: a veza sa decom

Ishana
17-10-2010, 02:45
http://img823.imageshack.us/img823/6563/40031942.png
Mozhe neko da mi pojasni? Hvala :)

Verra
01-05-2011, 17:43
Iako se znamo citav zivot ovo je za sada ljubav na daljinu. Interesuje me da li, po sinastriji, ima izgleda za buducnost?

Maza
03-05-2011, 11:02
Definitivno Vertex, Saturn i Cvorovi ukazuju na sudbinske odnose, dobre ili lose...

Moj Mesec (vladar mog severnog cvora) u njegovoj 4.kuci konjukcija njegov Juzni cvor, konjukcija njegov vladar Juznog cvora /Jupiter. (Njegov Juzni cvor je u mojoj 7.kuci konjukcija Neptun) ...Moj Juzni cvor u njegovoj 5.kuci/ severni u 11. Racunala sam i svoju tacku braka koja je u egzaktnoj konjukciji sa njegovim Juznim cvorom/ ne znam sta to znaci?!:confused:
Moj Vertex konjukcija njegov Saturn.
Iako sam izasla iz te veze, svaki put kada pomislim na njega ili tu vezu, ja se osecam totalno iscrpljeno, a tako mi je bilo i u vezi, kao da je neko isisao svu energiju iz mene.

Interesantno je da u sinastriji sa njegovom majkom:) (i to sam morala da pogledam kako bih razumela nase nejasne medjusobne odnose :D ), je jos zanimljivija karmicka povezanost. Moj juzni cvor konjukcija njen severni. Moj vertex na njenom Saturnu, njen Vertex na mom Merkuru.... sto vise gledam i analiziram nase odnose /sve manje ih razumem. :)

lilithsco
06-05-2011, 18:08
Karmicke ili sudbinske veze imaju medjusobnu egzaktnu konjukciju izmedju planeta i OSA CVOROVA,VERTEX-ANTIVERTEX I MC-IC ali ic i vertex su najbolji pokazatelji sudbinske veze,naravno i egzaktne konjukcije izmedju bitnih natalnih planeta na to ukazuju
Da li bi se sudbinskom vezon tumačila egzatna konjukcija Vertex jednog i DC-a drugog (tu su još Pluton-Sunce egzaktno, JMČ egzaktno Ve/Ma drugog).

silver006
06-05-2011, 19:05
Verovatno ja nisam u pravu, ali..... ako pricamo o astrologiji, onda je sve sudbinsko, svaki dogadjaj, susret pa i veza, jedino vidim smisao, ako pricamo o karmickoj vezi, mada, volela bih da me neko ispravi ako gresim :(

lilithsco
06-05-2011, 19:32
Verovatno ja nisam u pravu, ali..... ako pricamo o astrologiji, onda je sve sudbinsko, svaki dogadjaj, susret pa i veza, jedino vidim smisao, ako pricamo o karmickoj vezi, mada, volela bih da me neko ispravi ako gresim :(
po meni je sve sudbinsko,sve ima neku svoju uzročno-posljedničnu logiku,ali pod pojmom sudbinske veze prvenstveno mislim na onu osobu koja nas obilježi za cijeli život,na vezu koja nas transformira iz temelja...

silver006
06-05-2011, 19:39
po meni je sve sudbinsko,sve ima neku svoju uzročno-posljedničnu logiku,ali pod pojmom sudbinske veze prvenstveno mislim na onu osobu koja nas obilježi za cijeli život,na vezu koja nas transformira iz temelja...
izvini, ali pokusavam da shvatim, ja imam 40 godina, tesko da neko moze do te mere da me oblikuje i promeni, a svaki dogadjaj, veliki dogadjaj(npr. tragican, u smislu gubitka drage osobe ili preseljenje u novu sredinu, promena posla,razvod ...)nas moze promeniti iz korena,iz toga sledi da ja do sada nisam srela osobu koja bi me do te mere promenila da je nazovem sudbinskom vezom ili sam tip osobe koja tesko dozvoljava da je neko menja???

Mimiza
06-05-2011, 20:00
Zanimljivo da je moj SMC u njegovoj 9.k, a njegov je u mojoj 3.k. Oboje smo bili na putu kada smo se upoznali, s tim sto je on presao duzi a ja kraci put. ;)
Vladari SMC-ova su Me, i oni su takodje vladari nasih 12.k,proslih zivota. Njegov vladar Ac Ve0Vx moj...moj Mo0JMC (4*aplikaciono, ne znam da li se racuna toliki orbis?) Moje So0Mc njegov, njegov vladar Ic-ja Sa90SMC moj...sta bih mogla da naucim iz ove veze? :D Ako se uopste upustim u nju...:rolleyes:

lilithsco
06-05-2011, 21:04
izvini, ali pokusavam da shvatim, ja imam 40 godina, tesko da neko moze do te mere da me oblikuje i promeni, a svaki dogadjaj, veliki dogadjaj(npr. tragican, u smislu gubitka drage osobe ili preseljenje u novu sredinu, promena posla,razvod ...)nas moze promeniti iz korena,iz toga sledi da ja do sada nisam srela osobu koja bi me do te mere promenila da je nazovem sudbinskom vezom ili sam tip osobe koja tesko dozvoljava da je neko menja???
moje mišljenje je,možda griješim, da bez obzira na godine,netko može da nas uzdrma iz temelja-naravno mi moramo biti i karakterno takvi da se prepustimo toj fatalnosti a i taj fatalan treba da dođe...naravno sve u skladu s natalnom i karakterom-neki ljudi fatalnost smatraju glupošću,za tinedjere i sl.a drugi doživljavaju sve fatalnim do slijedeće veze i slijedeće epizope....ja sam više za jedan ali vrijedan...

silver006
06-05-2011, 21:34
moje mišljenje je,možda griješim, da bez obzira na godine,netko može da nas uzdrma iz temelja-naravno mi moramo biti i karakterno takvi da se prepustimo toj fatalnosti a i taj fatalan treba da dođe...naravno sve u skladu s natalnom i karakterom-neki ljudi fatalnost smatraju glupošću,za tinedjere i sl.a drugi doživljavaju sve fatalnim do slijedeće veze i slijedeće epizope....ja sam više za jedan ali vrijedan...
naravno da bez obzira na godine to moze da se desi, ja cak i ne smatram to gluposcu, samo ne doziveh nista na takav nacin, a upravo to sto si rekla, primetila sam bas na forumu, da neki ljudi pricaju o sudbinskoj vezi, a postavljaju natalne karte razlicitih ljudi te stoga ispada da je svaka nova sudbinska :), hvala na razmeni misljenja:)

ochajna domacica
07-05-2011, 01:41
Pitam se sta zelite saznati kada pitate da li je veza sudbinska?Sta je konkretno vase pitanje,da li cete biti u braku i imati dece sa tom osobom

:D
KOnkretno pitanje: Da li je ovo sudbinska veza :D ("rekli su mi da jeste", numerolozi, tarotolozi, astrolozi) i da li ću ja njemu ili on meni iz ovih krstaških ratova koji buknu pa se smire napraviti: dete, masnicu ili nešto treće? A već mi je obećao da će on meni donositi cveće na groblje, pošto ne pušim :o ali oko toga se ne brinem mnogo, srediću da me kremiraju(nikad nisam volela groblja, a u svet nikad nisam stizala zbog nemanja vremena, dok vetar jeste, pa je to bolja verzija "mene" :rolleyes: ).

Unapred hvala svima, znam da neću biti uskraćena za povređivanje, nije da će me ubiti u pojam ukoliko kažete da nije sudbinska veza ali znam i da se ovde http://i55.tinypic.com/qoj21v.gif MNOGO više priča o deci, teoretiše, nego što će ih biti(nažalost) :( :( http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a010.gif

lilithsco
07-05-2011, 16:32
naravno da bez obzira na godine to moze da se desi, ja cak i ne smatram to gluposcu, samo ne doziveh nista na takav nacin, a upravo to sto si rekla, primetila sam bas na forumu, da neki ljudi pricaju o sudbinskoj vezi, a postavljaju natalne karte razlicitih ljudi te stoga ispada da je svaka nova sudbinska :), hvala na razmeni misljenja:)
slažemo se onda...također hvala na razmijeni mišljenja...a što se tiče upoznavanja onog partnera na kojeg ćemo odlijepiti-po meni tu igraju puno faktora a jedno,po meni najvažnije je prvenstveno ljubav i slaganje sa samim sobom pa uslijeg takvog zračenja i djelovanja sve se nekako slaže-odnosno sve djeluje po principu privlačenja privlačimo ono što (ne)svjesno želimo privući...pozz...

nale777
19-05-2011, 20:01
Ima li u ovoj sinastriji pokazatelja za karmicku ili sudbinsku vezu?
Njegovo So iz 12. kuće i ME iz 11.kuće padaju na moj IC i SA u 4. kući(nasi vladari u konjukciji), a imamo i MO0MO - prva i deseta kuća.Zatim, moj SMC 0 njegov UR,njegov SA 0 vrh moje 3. kuće, vrh moje 7. kuće u njegovoj 4-oj,moj retro Kiron i JMC iz 11.kuće 0 njegov kiron0JU iz 8.kuće, njegov MA iz 9. i SMC 0 moj JU iz 12. kuće.
Zaista prepuno konjukcija,uglavnom je većina planeta u konjukciji, a nas odnos uvek na ivici , sa mnogim naglim prekidima i krajnje komplikovan
Može li mi neko reći šta pokazuju ovolike konjukcije? Ima li ovde sanse za zajdnicki zivot?8-0

nepoverljiva
14-07-2011, 00:17
Ima li ovde sudbinske veze?
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_61gw_35_36_vesna_s_d_deniro.46231.2288.gif&res=100&va=&cid=p5ufile6LyPxA-u1165094794

IMA LI? Sta je ovo medju nama?

Postavljena Nova karta, prethodna istekla ;)

krunica
14-07-2011, 14:44
vaga-lav - da li postoji sudbinska veza

pozz

nepoverljiva
14-07-2011, 14:53
vaga-lav - da li postoji sudbinska veza

pozz
Mislis na same Horoskopske Znake Vaga-LavAko je muskarac Lav ambiciozni Lav, ovakva veza mu odgovara. Vaga svojim osecajem za lepo i stalozenoscu moze da pomogne njegovoj ambiciji, pod uslovom da Lav ne podlegne egoizmu..

ibis
14-07-2011, 15:07
Ima li ovde sudbinske veze?
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_61gw_35_36_vesna_s_d_deniro.46231.2288.gif&res=100&va=&cid=p5ufile6LyPxA-u1165094794

IMA LI? Sta je ovo medju nama?

Zao mi je ako cu te razocarati, ali po meni nema ovde nikakve sudbinske veze, makar ne kvalitetne.
Svetla (Sunce i Mesec) vam nisu povezana nikako, po mnogim prof. astrolozima to je dovoljan znak, a i ja sve vise verujem u to.

Joj sto mrzim taj izraz...sudbinska veza...lagan nacin da se otarasimo odgovornosti za svoje izbore...

nepoverljiva
14-07-2011, 15:11
To jeste ! Nisam razocarana! Samo cu nauciti bar stta je interes ! On jako dobro poznaje tu crtu racuna :)

Skorpija
12-11-2011, 18:53
Sta se ustvari podrazumeva pod sudbinskom vezom? Postoje karmicke,a postoje i karmicko-sudbinske.E,sada,svakog koga u zivotu upoznamo,ostvarimo vezu je karmicka,ali nije svaka sudbinska.To je neko moje misljenje.
Da li se svaka sudbinska veza zavrsava brakom? To sam negde citala da je tako.
Ja do skoro nisam uopste racunala recimo da je njegov saturn na mom mesec,jer je orbis 9*,ali posto su u istom znaku,onda je definitvno konjukcija.

kanon
12-11-2011, 19:24
Sta se ustvari podrazumeva pod sudbinskom vezom? Postoje karmicke,a postoje i karmicko-sudbinske.E,sada,svakog koga u zivotu upoznamo,ostvarimo vezu je karmicka,ali nije svaka sudbinska.To je neko moje misljenje.
Da li se svaka sudbinska veza zavrsava brakom? To sam negde citala da je tako.
Ja do skoro nisam uopste racunala recimo da je njegov saturn na mom mesec,jer je orbis 9*,ali posto su u istom znaku,onda je definitvno konjukcija.

Dovoljno godina i dovoljno iskustva imam da znam da to sa karmičkim i sudbinskim vezama uglavnom ne radi u cilju našeg rasta i ispravnog odrađivanja istih (a da ne bi morali opet se vraćati da sa nekom nešto dovršimo, odradimo). Ljudi to većinom zloupotrebljavaju za prebacivanje odgovornosti tipa : nije da ja hoću, nego mi je sudbina eto..
I svi susreti u životu nam jesu karmički. Sa nekim ljudima to odradimo ili ne odradimo u 5 minuta, sa nekima 50 godina....
A Sa0Mo, e to jeste karma na djelu. Mo je duša, Sa vrijeme. Pa eto ti putovanje duše kroz vrijeme sa nekim. Pa ako je još u orbisu od devet? Učite jedno od drugog. Postanite bolji ljudi zajedno.

Skorpija
12-11-2011, 19:29
Hvala Kanon,zaista mislim da je tako,i verujem da je tako. Imamo cak i Mo0Mo...So120Ve,Ve120Ve,Me0Sa...i jos tako neke aspekte,a nista ne kaci sa maleficnim planetama...i mozda je zato sve ovo trajalo vise do 12 god,a ja i dalje imam osecaj da nije kraj.
A da je karma,to zasigurno,i potpuno je tacno da smo oboje sazrevali i ucili zajedno.

ivanam
12-11-2011, 19:50
Ja sa ovim tipom sto mi se dopada imam duplu konjukciju Sa i Mo i obe su sa orbisom manjim od 1.5 stepena.Gomila stvari nas razdvaja,ali se uvek vracamo jedno drugom .Nadam se da cemo jednog dana pobediti ,neke prepreke su vec uklonjene ,nadam se da ce i ove ostale nestati .Mislim da je ovde kljucni faktor vreme i strpljenje.A kad sam ga videla,rekla sam ovo je covek mog zivota i dalje to mislim:)

Skorpija
12-11-2011, 19:57
Gomila stvari nas razdvaja,ali se uvek vracamo jedno drugom E,to je upravo i kod nas bilo.....12,5 godina smo se vracali jedno drugom,iako nas je zivot odveo na druge strane,prosto niko nije "upao" u medjuvremenu ni kod njega ni kod mene,pa onda raskidi,svadje,pa opet mirenje i sve tako do pre 2 meseca....a ja opet mislim da ovo nije kraj :(

Princess77
12-11-2011, 19:58
Ivana i kod mene je slicno, silne prepreke i stalno vracanje jedno drugom, osim ovog zadnjeg, ja svog nisam podnosila kad sam ga upoznala a ni on mene. Ocigledno smo promijenili misljenje u medjuvremenu :D Kod mene nije obostrana konjukcija vec moj Sa konjukcija njegov Mo.

ivanam
12-11-2011, 20:02
E,to je upravo i kod nas bilo.....12,5 godina smo se vracali jedno drugom,iako nas je zivot odveo na druge strane,prosto niko nije "upao" u medjuvremenu ni kod njega ni kod mene,pa onda raskidi,svadje,pa opet mirenje i sve tako do pre 2 meseca....a ja opet mislim da ovo nije kraj :(

Mi se nismo vidjali po nekoliko meseci ,al kad se vidimo kao da smo se juce videli,nema distance.Kad smo se upoznali ,imali smo utisak da se znamo ceo zivot.Desilo nam se jednom da smo se sreli,iako ne zivimo u istom gradu.Svaki san koji sam sanjala u vezi njega se obistinio.Da bedak bude veci,nekada davno ,pre 10-15 godina je on ziveo na 500m od mene i bili smo oboje slobodni,ali se nismo tad upoznali.Upoznali smo se kad smo oboje zauzeti i zivimo u razlicitim gradovima.Sad smo oboje slobodni,ali nas dele kilometri.Nadam se da cemo pobediti i razdaljinu i biti srecni jednog dana.Zvuci kao bajka,al bilo bi lepo da se ostvari:)

Skorpija
12-11-2011, 21:13
Opet se vracam na temu :) Sta bi onda bilo sudbinsko?

Santijen
12-11-2011, 21:29
Opet se vracam na temu :) Sta bi onda bilo sudbinsko?
skorpi...jel ovo kod tebe jupi jedini retro......jel ti tacka braka na 17 ovna?

sudbinsko je valjda ono sto donese saturn i vertex...ev kod mene vtx u 5 dc u jarcu saturn otisao u ribe (karmicki znak)so0smc..saturn kad je aktiviro vtx upoznala muza......elem sudbina ili neko drugo opravdanje :)

Skorpija
12-11-2011, 21:35

sudbinsko je valjda ono sto donese saturn i vertex...ev kod mene vtx u 5 dc u jarcu saturn otisao u ribe (karmicki znak)so0smc..saturn kad je aktiviro vtx upoznala muza......elem sudbina ili neko drugo opravdanje :)
Jeste Santijen,otkud znas za tacku braka:)
Ja sam mislila sta je sudbinska veza? To su veze koje vode u brak,jel tako?

Def.je retro merkur poceo da radi kod mene izgleda:D

Santijen
12-11-2011, 21:41
Jeste Santijen,otkud znas za tacku braka:)
Ja sam mislila sta je sudbinska veza? To su veze koje vode u brak,jel tako?

Def.je retro merkur poceo da radi kod mene izgleda:D

pa ne mora da vode u brak po meni..mislim da je to veza koja nemoze nikako da se prekine cak iako to obe strane hoce..moze trajati ceo zivot i ta povezanost dusa koja ih vuce jedno drugima moze trajati cak iako su i oboje u braku sa nekim...

gledala sam tacku braka pokusavajuci da vidim kad ce biti aktivirana konto one nase price o tranzitnom jupiteru....uff zar je merkur krenuo retro,i ja sam toliko danas gluposti napravila sa cekovima i karticom da to samo rrrrrr moze doneti

ivanam
12-11-2011, 21:46

Ja sam ovog o kome sam pisala malopre upoznala kad mi je Sa bio na Smc u 5.polju,a Sa mi vlada 9.i 10.poljem.

Santijen
12-11-2011, 21:54
Ja sam ovog o kome sam pisala malopre upoznala kad mi je Sa bio na Smc u 5.polju,a Sa mi vlada 9.i 10.poljem.

mmm 9 kuca potencijalni drugi brak:)

il ne vidim dobro ili nemas u katri ucrtan vertex

ochajna domacica
12-11-2011, 21:55
malo guglanja:

citat:

From what I've seen, it's the anti-vertex that's the power point in terms of relationships. That's the place that we'll experience fated encounters. I don't throw around the term 'soul mate' but you'll find conjunctions to the anti-vertex signify deep, deep connections between people. They may not last forever, but these anti-vertex relationships always [COLOR="Indigo"]aid a person in their spiritual growth. I haven't seen enough charts to really be certain, but I have seen it active in the 'love at first sight' phenomenon.

sto znaci da ako npr. moj anti-vertex bude u konjunkciji sa necijim Suncem, ta osoba bi mene videla kao svog soul-matea, i ta osoba bi bila izuzetno znacajna za moj duhovni razvoj?
Gotovo sam potpuno zaboravila na ovo!!!
Od sinastrija u kojima ne mogu da nađem povezanost ni sa svetlima, ni sa čvorovima..i onda pogledam muški MErkur i vidim tačno na mom Anti-Vertexu!
Šta s tim? Kakav je ovde cilj? Kontakt, traje i traje, naravno uvek može i da se prekine bez ikakvih posledica. :rolleyes:

ivanam
12-11-2011, 21:58
mmm 9 kuca potencijalni drugi brak:)

il ne vidim dobro ili nemas u katri ucrtan vertex

Da,kaparisala sam ga ,cim sam ga videla:).Jos je on ovan -jarac,pada mu Asc u moje 9.polje.Nemam ucrtan Vertex,ali je na 22.53 Vage u 6.polju.Sa ga je upravo presao,al se nista nije desilo.Al prelazice ga jos dva puta do leta,pa videcemo.Ima ga u solaru u potpisu.

Santijen
12-11-2011, 21:58
Gotovo sam potpuno zaboravila na ovo!!!
Od sinastrija u kojima ne mogu da nađem povezanost ni sa svetlima, ni sa čvorovima..i onda pogledam muški MErkur i vidim tačno na mom Anti-Vertexu!
Šta s tim? Kakav je ovde cilj? Kontakt, traje i traje, naravno uvek može i da se prekine bez ikakvih posledica. :rolleyes:

nekako me ovo asocira kao ona osoba koja kad krene recimo iz naseg stana ..pa nikako da ode stojeci na vratima i prica nesto nit ulazi u stan niti izlazi iz njega ali i dalje stoji na pragu..ali je ipak posao iz stana tj izaci ce

nefertiti_h
12-11-2011, 22:12
A kuce i vertex u sinastriji?

Moj vertex upada u njegovu 10-tu kucu,a antivertex je u knjunkciji sa njegovim mjesecom :)

Ima li to kakvo suvislo sudbinsko znacenje?

ochajna domacica
12-11-2011, 22:31
nekako me ovo asocira kao ona osoba koja kad krene recimo iz naseg stana ..pa nikako da ode stojeci na vratima i prica nesto nit ulazi u stan niti izlazi iz njega ali i dalje stoji na pragu..ali je ipak posao iz stana tj izaci ce

I dalje sam zatečena..
To je ona sinastrija koju sam ti poslala. Moj Mesec, Sunce nisu aspektovani, kod muške ni ME, JU ni SA..kad vidim ME na Anti-Vertexu! Ups!
Potvrdu čas dobijem, duboka povezanost na nekom ličnom nivou, znaš me znam te :o Pa opet ni sličnosti ni razlike. Paralelna ulica. Mene podseća na Diagon Alley - :o tako bše nekako u Harry Poteru??

radoznal@
02-02-2012, 19:56
A sta moze da oznacava konjunkcija vertexa u sinastriji?

UnaD
02-02-2012, 22:28
Da li konjukcija njegovog Vertexa i mog Kirona označava karmu...nije to srećna sudbinska veza, ali neka vrsta veze postoji...ostalo je njegov Smč konjukcija moj Asc,moj Asc. konjukcija njegov Saturn, a njegov Mjesec pravi veliki trigon sa mojom Venerom i mojim Saturnom. Taj čovjek će uvijek biti moj hmmm...:angel:

malamaza
04-02-2012, 23:01

u kontekstu ovog što si naveo, sa mužem nisam imala nijednu egzaktnu konjunkciju planeta ali je bilo moje sunce na njegovom antivertexu orbis 1.st. i moj vertex na njegovom IC-u isto orbis 1.st

sa jedinim ljubavnikom sam imala moje sunce na njegovom IC-u orbis 1.st

obadva ih i doživljavam u kontekstu sudbinskih veza, za razliku od ostalih veza

majabl
04-02-2012, 23:09
moje so je egzaktno na njegovom mc... a njegova fortuna na mom ic..on bi meni dobro dosao..hahhah ajd imam so0mo obostrano nije egzaktno..ali se osjeti...hahha.a sta mislite o konjukciji sa i pl...jedan stepen..njegov sa i ma upadaju na moj pl u osmoj kuci..a njegov pl je egzaktno na vrhu moje osme..

venerica1
20-02-2012, 18:14
Moze li neko da mi kaze zasto ova "veza" se stalno prekida i stalno obnavlja? Da li ce pre doci do braka ili popunog prekida?

http://www.dodaj.rs/f/1V/ot/1BtWaarj/1/astro61gw0102radaon.gif

puslica 88
20-02-2012, 18:56
Moj mars, koji je na pocetku 7 kuce stoji egzaktno na vertexu decka koji mi je bio prvi i sa kojim sam sto puta raskidala i vracala mu se...toliko.

spomenka
21-02-2012, 13:10
Čitala sam da 12. kuća, tj. kad nam partner puni 12. kuću da smo s njim povezani direktno iz prošlog života... Bez obzira što ne postoje egzaktne konjukcije (koje i govore o povezanosti direktno iz prošlog života)... jer 12. kuća je prošli život...

TigaBg
31-07-2012, 01:18
Zdravo svima. Nova sam ovde. Zanima me da li neko može da mi kaže na osnovu ove uporedne karte http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&rs=0&ast=&gm=a1&sday=30&btyp=61&syr=2012&zod=&lang=e&orbp=&mth=gw&cid=&hsy=-1&smon=7&nhor=1&nho2=2&go.x=10&go.y=14 da li je u pitanju sudbinska veza i da li ćemo ponovo biti zajedno, s obzirom da se veza prekinula naglo nakon pet godina. Unapred hvala.

Ne, zato što:
1. ne znamo šta tačno znači "sudbinska veza"
2. postavila si link do svog astro.com profila u koji mi nemamo uvid, pa ne vidimo kartu.

alea
31-07-2012, 22:23
Jasno je zbog cega ga dozivljavas kao svog sudbinskog partnera, posto 3 njegove licne planete padaju u tvoje polje braka, tacnije u 7 polje, narocito Sunce i Mars, pa ga dozivljavas kao svoju drugu polovinu. Tu je i njegova Venera koja u ovom polju oznacava obostranu ljubav, Venera voli i voljena je. Ove njegove planete iz Ovna prave divan trigon na tvoje Sunce i Merkur, medju vama je postojalo prirodno slaganje, ljubav, dopunjavanje, emotivna kompatibilnost, Strelac i Ovan se divno dopunjavaju i slazu, jos oba Meseca u Devici, pa se duhovno razumete...imate mnogo lepe aspekte, nije cudo da ste toliko trajali.
Uz sve to, njegov Saturn pada na tvog Marsa, i 120Venera tvoja, sto daje bukvalno slepljenost partnera u sexualnom smislu, ali na neki jako duzi rok, donosi hladjenje, mada ne mora ako postoje drugi aspekti koji daju strasti i zara, a kod vas toga ima na pretek...

Sto se mene tice, meni su sudbinske veze one koje ukljuce Sunce i Mesec, jer one ljude vezuju jako, duboko, i trajno. U njima se osecamo kao da smo pronasli ono sto smo trazili. Ne znam zasto ljudi misle da sudbinske veze treba da budu bolne, mucne i teske...:confused:

Inace, ovaj razlaz je najavio tranzit Saturna kroz njegovo 12. pa sada 1. polje, pa je njemu jednostavno naisao period koji zahteva distanciranje od svih. Uz sve to, taj Saturn je napravio opoziciju na njegove planete u Ovnu, a to je jako tesko preziveti u vezi, jer donose potrebu za distanciranjem i preispitivanjem, za distancom, osecanja se nekako hlade i stavljaju na cekanje. Njemu je Saturn napravio 180MA0SO0VE, i definitivno uticao na to da mu je potrebno da se distancira kako bi video gde je i sta je...
Vrlo je verovatno da su krize pocele jos u novembru prosle godine, kada je Saturn prvi put dosao do 25* Vage, a da je u prolece, u prvom prelazu veza pukla? Ovaj tranzit Saturna je pokrenuo vasu sinastrijsku opoziciju, SA180MA0SO0VE. Obostrani aspekti Saturna su vas drzali jako dugo u vezi, on je vezao tebe svojim, a ti njega svojim....ali ti aspekti nisu ni malo laki za podnosenje...i sada je doslo do njihove aktivacije.
Ti si istovremeno sada u fazi Saturnovog povratka sto ume da donese teze situacije, kroz koje sazrevamo i rastemo.

U oktobru Saturn izlazi iz Vage i ulazi u Skorpiju, tebi u 12 polje, ali ce praviti lep aspekt na njegov Mesec, mozda se emocije stabilizuju...
Imate zasita sinastrijske aspekte kroz koje se vidi kako jedna veza moze dugo da traje :)

TigaBg
01-08-2012, 02:45
Imate zasita sinastrijske aspekte kroz koje se vidi kako jedna veza moze dugo da traje :)

Da traje, da-ali kako? Imaju Sa180Ma, i Sa0Ma.Njen Sa0pl180 njegovo So0Ve0Ma.
Njemu je sada Sa prešao preko Asc i ugrožava vladare 7. i 1. kuće, a njoj otrežnjenje sa Saturnom na Asc tek sledi.
Moje mišljenje je da je ova veza (koja zaista ima potencijala i nekoliko sjajnih aspekata za trajnost, da ne nabrajam sad) dostigla svoj maksimum i da sad Sa u Vagi stavlja na ispit sve odnose, što mu je inače i glavna zanimacija u ovom znaku.
Oboje imaju dosta planeta u kardinalnim znacima i do krize je na neki način i moralo da dođe.
Ako se pomirite, uzimaje se i budite zajedno do kraja života, a ako vam ne uspe, svako na svoju stranu i imati na umu da je tako najbolje.

alea
01-08-2012, 07:53
Tiga, ja sam imala SA na svom DSC 180SO0ASC moj, i bila 18 godina sa tim covekom...traje, kao sto rekoh, uz teskoce, ali opet je po meni opozicija SA laksa nego kvadrat.

Uglavnom se slazemo u svemu...SA je sve stavio na test.

TigaBg
01-08-2012, 11:37
Tiga, ja sam imala SA na svom DSC 180SO0ASC moj, i bila 18 godina sa tim covekom...traje, kao sto rekoh, uz teskoce, ali opet je po meni opozicija SA laksa nego kvadrat.

Uglavnom se slazemo u svemu...SA je sve stavio na test.

Da, ali oni imajui opoziciju i konjukciju

alea
01-08-2012, 11:51
Naravno, mislim da bi najbolje bilo da smo imali natalne pa mogli videti stepene i orbise.

alea
01-08-2012, 18:10
Vladari 5 kuce su vam u aplikacionoj konjunkciji, tvoj MA0JU0SA njegov i to je divan aspekt...ali SA ume jako da otezava stvar, jer je ovo energija koja blokira MA, drzi ga u vlasti, na duzi rok cesto nosi neprijateljstvo i hladjenje.
Takodje, tvoj SA ima 180MA njegov sa 1* orbis i aktivira njegov natalni PL180MA, koji je inace tezak aspekt za muskarca.

Sta se u stvari desilo...SA je njega mucio dosta dugo, jer je isao kroz njegovo 12 polje, on se verovatno osecao cesto nemocno i nesto ga je mucilo a nije znao sta.
Ulaskom UR u Ovna, aktivirao se njegov JU, koji mu vlada 5 p. a kulminacija je bila prosle jeseni/zime kada je UR dosao na 4-5* Ovna, a ova opozicija donosi cesto kidanje i prekid, zelju za oslobodjenjem...
Sa druge strane, PL iz Jarca pravio je 90JU, sto je opet isto znacenje...potreba da se nesto promeni, fakticki, osecao je pritisak sa svim strana. Na sve to, SA je izlaskom iz njegovog 12. poceo da deluje direktno na njega kao licnost, i on je poceo da se menja, distancira...u aprilu je bio na 25* i pravio je 180SO da bi dosao skoro do PL i aktivirao natalnog MA koji mu vlada 7 p. Bukvalno, sasekao mu je sve segmente zivota koji se odnose na ljubav i partnerku. Do kraja ce doci i do VE, negde u septembru.
SA njemu vlada 5 p. sto znaci da su njegove ljubavi direktno zavisne od toga sta im on nalaze.
SA je u Vagi sve odnose stavljao na probu, pa je donosio i nove ljubavi, ali i kidao stare i sve sto nije valjalo, srusio je iz temelja.
Ono sto je sruseno, znaci da nije imalo osnova da prezivi njegov test. Tako nam uceni astrolozi savetuju da posmatramo na njegov tranzit, ma koliko nam se to cinilo nemogucim za prihvatanje, jer nismo u stanju da se distanciramo od svojih osecanja, sto je i razumljivo...

Ja ne znam da li cete se pomiriti ili ne, ali u oktobru SA ulazi u Skorpiju, i stace ti na JU i pravice brzo 90VE tvoja. Gledaj da se saberes sto pre i da se podignes maksimalno. Mada, mislim da ces se osecati malo bolje kada MA udje u Skorpiju, jer je to vladar tvog podznaka, i u Skorpiji je najjaci.

snupy
01-08-2012, 19:20
Čitala sam da 12. kuća, tj. kad nam partner puni 12. kuću da smo s njim povezani direktno iz prošlog života... Bez obzira što ne postoje egzaktne konjukcije (koje i govore o povezanosti direktno iz prošlog života)... jer 12. kuća je prošli život...

Hmmm...Ja svom decku sa stelijuomo u raku,punim njegovu 12.
Iskreno ne verujemo da je karma u pitanju.Pre sam se ja upeca sto on meni upada u 7.:D
Kod partera se stvara osecaj duhovne veze,telepatske,intuitivna povezanost,u nekim slucajevima i poznanstvo putem interneta.
Ovo moze da bude jako lepa pozicija,naravno ukoliko kucu pune benefici i ako planete rade dobre aspekte.

Ono sto sam primetila do sad je da se obicno u sinastrijama izmedju roditelja i dece javlja "karmicka veza"
Ali po meni bez upetljanog Sa,Mo,vertexa i cvorova mislim da nema pravog "karmickog" odnosa.

Cookie85
02-08-2012, 05:02
Jao da li bi neko mogao da mi pomogne i pogleda nasu sinastriju. Da li je u pitanju karmicka veza? Mi vise i nismo zajedno ali osjecam da me ubija iznutra, lagano i tiho ali sigurno. U zivotu se nisam ovako osjecala i ovakve dusevne patnje prolazila :-( Hvala vam puno ko god stigne da mi pogleda kartu!!

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1yzfile25mZbS-u1340280901&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=61&mth=gw&sday=1&smon=8&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

alea
02-08-2012, 07:14
Jao da li bi neko mogao da mi pomogne i pogleda nasu sinastriju. Da li je u pitanju karmicka veza? Mi vise i nismo zajedno ali osjecam da me ubija iznutra, lagano i tiho ali sigurno. U zivotu se nisam ovako osjecala i ovakve dusevne patnje prolazila :-( Hvala vam puno ko god stigne da mi pogleda kartu!!

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1yzfile25mZbS-u1340280901&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=61&mth=gw&sday=1&smon=8&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

To sto tebe izjeda je njegov SA90VE preko tvog JU0ASC.
Sto mu manje paznje i znacaja budes pridavala, bice ti lakse.

zvjezdica
02-08-2012, 11:46
Svaki odnos je karmički, ne razumijem zašto mislite da su neki posebniji od drugih? :)

paparacica
02-08-2012, 11:55
Zato sto vecina ljudi karmu vezuje za placanje nekog duga tj. necega sto je sjebao ranije, pa se karmickim vidi samo los odnos. Retko ko ce pomisliti da je i dobar odnos takodje vracanje necega da si nekada bio ok. Vecina dozivljava to kao nezasluzenu patnju, pa je lakse to proglasiti karmom. Tako bar ja mislim :)

zvjezdica
02-08-2012, 11:58
Slažem se. Karmičke veze uopće ne moraju biti loše i bolne, problem je što dosta eminetnih astrologa piše besmislene članke o karmi i onda stvaraju pogrešan dojam.

Ja bi svakako svakome koga zanima karma preporučila da čita Petkovića jer je on jedini astrolog sa naših prostora koji se zaista posvetio karmi tokom svog dugogodišnjeg rada i sigurno bolje zna što je kamrički odnos od nekih koji pokušavaju biti astrolozi za sve.

Svi odnosi su karmički sas vim ljudima koje znamo u ovom životu. Samo što u nekim odnosima moramo više naučiti, u nekima manje.

A da je kamrički odnos težak, je najveća astrološka glupost koja se mogla izmislit. :)

alea
02-08-2012, 19:51
Meni je uopsteno svaka prica o karmi glupost...a jos veca glupost je sto se svi tako lepe za nju, valjda zeleci da svoju vezu ucine posebnom, drugacijom, specijalnom, trce da pisu kako imaju karmicku ljubav...a ta cela prica o karmi je u sustini samo nasa nezrelost i infantilnost...

da igual
06-08-2012, 23:13
nije nikakva glupost :)

uspostavljamo odnose kako bi sami rasli kroz njih, to je temeljni cilj odnosa/veza.. a usto nailazimo i na karmičke odnose, tj. osobe koje iz nas izvlače naše slabosti kako bi ih spoznali, a zatim i i poradili na njima.
to su karmičke ljubavi, one moraju biti jake, kako bi utjecaj mogao biti dovoljno utjecajan i snažan da nas primora da učinimo nešto po pitanju sebe.
no, obično ljudi ne promatraju sebe kroz odnos, već prebacuju na partnera da je ovakav i onakav, a zapravo se cijela stvar vrti samo oko nas :)

Lyra
06-08-2012, 23:40
nije nikakva glupost :)

uspostavljamo odnose kako bi sami rasli kroz njih, to je temeljni cilj odnosa/veza.. a usto nailazimo i na karmičke odnose, tj. osobe koje iz nas izvlače naše slabosti kako bi ih spoznali, a zatim i i poradili na njima.
to su karmičke ljubavi, one moraju biti jake, kako bi utjecaj mogao biti dovoljno utjecajan i snažan da nas primora da učinimo nešto po pitanju sebe.
no, obično ljudi ne promatraju sebe kroz odnos, već prebacuju na partnera da je ovakav i onakav, a zapravo se cijela stvar vrti samo oko nas :)
:thumbsup: ...........

caramaja3008
24-08-2012, 22:51
molim,pomoc :)
ima li ovde karme ili sudbine?
<a href="http://www.astrologija.rs/ljubavni_horoskop/ljubavni_horoskop.html?WHEEL|SIN|maja%20p%7CKragujevac%2C%20Srbija%7C%2B01%3A00%7C30%2E08%2E1981YU07%3A05%3A00%7C064605C5IF12143105CP0F12241105DFWF12135206F4YF0128110391RF10111906ER2F01082606EDHF01262007IF5F03220508K81T03222906FMHF010120049FFT100028036ZBF00002306DX4F00%7C0023061YR2551062CD2614072N40028092N10441102C70500111YK0023001YR2551002CD2614012N40028032N10441042C70500051YK%7C014305BPHF02114009LQFF06202905D5LT032545038USF122538026QKF1200450373WF12215304AY6F02082107GUKF04132208JJTT05122906ESWF04161006F6ST040844000OAF0027150391QF00%7Cdragomir%20m%7CU%C5%BEice%2C%20Srbija%7C%2B01%3A00%7C25%2E08%2E1977YU02%3A00%3A00" title="Ljubavni horoskop - Sinastrija: maja p" target="_blank">Sinastrija</a>
hvala unapred