Dejvisonke - Teorija [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Dejvisonke - Teorija

Strane : [1] 2 3 4

Shmishonja
22-10-2006, 15:49
Sunce u Dejvisonu predstavlja "inicijalnu kapislu" , tj. zasto su se to dvoje nasli ~ razlog postojanja tog odnosa . Takodje predstalja ili muskarca ili stariju osobu u chartu .

Mesec u Dejvisonu predstavlja emocije koje se dele , razmena iskustava , instinkte . Takodje predstavlja zenu , suprugu ili majku u chartu .

Merkur u Dejvisonu predstavlja "iq" veze . Da li postoji razmena ideja , komunikacija , intelektualni stimulans , a takodje predstavlja i rodjake i decu .

Venera u Dejvisonu predstavlja nivo medjusobnog privlacenja , nacin ispoljavanja emocija i neznosti , takodje pokazuje novo emotivne sigurnosti koja postoji izmedju to dvoje , a isto tako pokazuje i poverenje koji jedan prema drugom imaju i pokazuje sistem vrednovanja koji postoji medju njima ( cak i na finansijskom nivou sigurnosti ~ partenri u 90% slucajeva smatraju svoju "lepsu polovinu" za svoje vlasnistvo ... ) .

Mars u Dejvisonu predstavlja , logicno , seksualni poriv i strast koja postoji izmedju to dvoje ljudi , dinamika , akcija , potreba za kretanjem i delanjem , tj. on predstavlja ono sto gura vezu da ide ili napred ili nazad ...

Jupiter u Dejvisonu predstavlja zajednicke moralne stavove i ideje , zajednicki stav o moralnim i verskim vrednostima , ali i sklonost ka "neobicnim" oblicima ispoljavanja naklonosti i ljubavnih zelja u samoj vezi ( posto je to planeta "morala" , on se naravno vezuje i za sve ono sto i nije bas moralno ~ paralelne veze , vanbracne aktivnosti , prevare , preljube , perverzije u sexu ... ) .

Satrun u Dejvisonu predstavlja prvenstveno strahove i "kamen spoticanja" . On nam pokazuje da li u vezi postoje neke stvari ili osobe koje sprecavaju srecan "happy end" izmedju to dvoje ljudi . Takodje predstavlja zajednicku ideju o disciplini i organizaciji veze . On predstavlja granice koje ovo dvoje (ne)svesno postavljaju u vezi .

-----------------------------------------------------------------------

Uran u Dejvisonu predstavlja zelju za apsolutnom slobodom , druzenjem , zezanjem , povrsnim emotivnim razmenama , ali isto tako pokazuje i ono sto ce oboje da urade kako bi odbranili svoju vezu i drzali je podalje od okoline ,

Neptun u Dejvisonu predstavlja sve (ne)moguce tajne . Tajne misli , tajne radnje , skrivene teznje i motive . Takodje , pokazuje i stepen zrtvovanja koji postoji izmedju ovo dvoje kako bi se veza podigla na jedan visi nivo . Ponekad , ako je dobro aspektovan , on donosi "slatke lazi" i sve one romanticne i mashtovite situacije i dogadjaje koji zaista mogu da ulepsaju odnos ... ali na zalost ... to su retki slucajevi ...

Pluton u Dejvisonu se posmatra dosta povrsno i vise se vezuje za sliku koliko su oboje spremni da se uklope u okolinu i koliko su spremni da zajednickim snagama prebrode krizu ako ona i postoji .

Skorpija
22-10-2006, 15:57
shmisonja ovo je odlican tekst,bas mi se svidja,jer davison tehniku obozavam,i mislim da je precizna i tacna.....hvala na tekstu:)

Shmishonja
22-10-2006, 16:55
Da se neko ne zbuni ovom textom koji sledi . Ovo je vise orijentacija na znacenje polja ako se gleda kako taj odnos funkcionise na fizickom nivou :o

Prva kuca i njen vladar :
~ prikazuje pristup samoj vezi , zasto ta veza "postoji" . Pokazuje nam vaznost fizicke razmene emocija . Pokazuje "ulogu" koja se igra u odnosu na okolinu . Takodje , pokazuje nam i kako je izgledao prvi konktakt izmedju ovo dvoje i koji su utisci bili glavni , da li je bilo "hemije" ili "ljubav na prvi pogled" na primer , kao i prvi sex. odnos koji su imali ( tj. ce imati ) . Takodje nam pokazuje stariju osobu u tom odnosu , tj. najcesce ako chart nije poslovnog ili "roditeljskog" uporednog tipa , pokazuje nam muskarca u toj vezi .

Druga kuca i njen vladar :
~ pokazuje nam ono sto je oboma potrebno da bi se osecali sigurnim jedan pored drugog . II polje predstavlja srz svih potreba koje oboje imaju i zele da ostvare . Takodje , II polje nam pokazuje kakav je "govor tela" izmedju njih dvoje i stepen "hemije" koja (ne)postoji izmedju njih . II polje se povezuje sa I poljem kada je rec o sex. odnosu , jer nam pokazuje nacin na koji se zapocinje sex.ples ( kao i vremenski interval i da li ga uopste i ima , koji prolazi izmedju prvog i sledeceg sex.cina tj. da li to traje 15min ili 24h :banana:) . Pokazuje nam i tip senzualnosti koji aktivira ovo dvoje kada su zajedno tj. da li okolina primecuje da se nesto desava izmedju njih . Takodje , pokazuje sistem medjusobnog vrednovanja i postovanja .

Treca kuca i njen vladar :
~ pokazuje nam nacin emotivne i sex. komunikacije izmedju ovo dvoje , narocito u periodu pre/za vreme/posle sex. cina , a moze naravno i da nam pokaze na kom "iq" nivou ( i da li ga uopste i ima ) ovo dvoje komuniciraju ~ da li je povrsan , ili mozda postoji i odredjena telepatska povezanost medju njima .

Cetvrta kuca i njen vladar :
~ ovo polje je V polje iz PROSLOG ZIVOTA i samim tim nam pokazuje sta ovo dvoje Karmicki vuku iz zajednockog odnosa koji su imali u proslom zivotu ( ljudi se ne nalaze slucajno ... ) . Znaci , pokazuej nam sta je urezano negde u podsvasnom delu secanja i jednog i drugog i pokazuje nam kako ce njih dvoje ( i da li ce ) umeti da aktiviraju ta prosla secanja kako bi vezu nastavili , prosirili ili je definitivno okoncali . Takodje pokazuje i mesto gde ce najvise ovo dvoje da provode zajedno ...

Peta kuca i njen vladar :
~ pokazuju nivo ljubavi koji postoji u ovom odnosu . Takodje , pokazuje i (ne)noramlne sex.porive i zelje . V polje predstavlja sve one veze koje su na nivou zabavljanja i koje se desavaju pre braka . Takodje , daje nam sliku koliko je taj osnos emotivan , mashtovit , romantican . Naravno ako je Dejvison za osobe koje su u braku , ovo polje ce prvenstveno predstavljati ljubav koju oni jedan drugom daju , kao i njihov stav prema deci .

Sesta kuca i njen vladar :
~ klasicno shvatanje VI polja je da je to "most" izmedju V i VII polja . Ovo polje nam pokazuje sta se sve desava u toku veze i nacin na koji ona se razvija iz V polja ( zabavljane ) u VII polje ( ozbiljna veza , tj. brak ) . Ako je vladar lose postavljen ili nema aplikacionih aspekata , to nam govori da ce u sustini veza da stagnira na nivou one planete koja je dominantnija ~ ili vladar V ili vladar VII ... pa ko prevagne , ali da ot te veze u sustini nema puno vajde . Takodje , VI polje nam ukazuje svakodnevna dogadjanja u vezi , a isto tako nam pokazuje odakle ce doci opsanost od dosade , monotonije ili neke druge negativnosti ( ili osobe ) koja moze poremetiti sklad izmedju to dvoje ljudi .

Sedma kuca i njen vladar :
~ ovo je polje dugotrajnih veza ( koje ne moraju biti krunisane brakom da bi se smatrale dobrim i trajnim & dugorocnim vezama ) . Ovo je polje koje pokazuje nivo poverenje izmedju partnera koji su poceli da aktivno dele i ucestvuju u zivotu onog drugog ( zajednicki zivot , putovanja ... ) . Takodje pokazuje onog drugog partnera u vezi ( obicno je to zena & devojka , ili ako je neka druga opcija uporednog charta , mladju osobu u tom odnosu ) .

Osma kuca i njen vladar :
~ ovo je polje gde se najbolje vidi ( pored I polja ) zbog cega je veza zapoceta . Pokazuje nam takmicarski duh , zelju za davanjem ( vise nego za primanjem ) emotivne naklonosti od strane partnera , a naravno nam i pokazuje ko tu zeli da bude "musko" a ko "zensko" , tj. pokazuje nam zelju za dominacijom ( cak ovde mozemo videti i sado~mazo odnos , ali ne samo na fizickom nivou , vec i na nivou verbalne komunikacije ~ cije su reci poslednje ... ) . Ovo polje nam pokazuje koliko su njih dvoje spremni da dele , kako emocije , tako i ideje i finansije jedno sa drugim . Ovo je naravno konkretno polje koje nam pokazuje kakav sex imaju ovo dvoje ( V polje : vise pokazuje neki platonski oblik ljubavi ) ... Takodje , VIII polje nam pokazuje cenu koju oboje moraju da "plate" ako zele da ostvare uspesan emotivni odnos i pretvore ga u nesto jako i dugotrajno ( to je polje Karmickih dugova koji njih dvoje imaju jedan prema drugome ) .

Deveta kuca i njen vladar :
~ ovo polje nam daje predstavu o buducnosti same veze . IX polje je polje PERSPEKTIVE koju imaju ovo dvoje . IX polje je usko povezano sa Jupiterom , pa samim tim pokazuje i moralni i religijski nivo na kome se nalazi ova veza .

Deseta kuca i njen vladar :
~ ovo polje nam daje ideju kako ce okolina da posmatra ovo dvoje . Nacin na koji ovo dvoje stvaraju sliku u sebi u javnosti prikazana je ovim poljem i njenim vladarem . Takodje pokazuje i ZENIT same veze , tj. cemu ova veza tezi , bez obzira na zelje i teznje koje ovo dvoje imaju vezane za njihov odnos ( moguce je da ce jedno od njih zeleti jedno , drugo ce zeleti nesto drugo , ali ce nam X polje i nj vladar pokazati u stvari sta ce se zaista tesiti ) . Takodje , pokazuje nam zelju da se uskladi privatan i javni zivot .

Jedanaesta kuca i njen vladar :
~ ovo je podrucije gde mi mozemo da vidimo koliko su njih dvoje spremni da eksperimentisu kad je u pitanju njihova veza ( usko je povezana sa I i IX kucom ) . Ovo polje nam pokazuje nivo interesovanja za nove i neistrazene sfere emotivnog odnosa . Ovo je takodje i polje koje nam pokazuje nacin na koji ovo dvoje razmenjuju emocije ( V polje je davanje , a XI polje je primanje ) . XI polje nam pokazuje sta u sustini ovo dvoje vole da rade , da li vole da imaju jedan nezan i suptilan ( po meni licno , ne mogu da cutim , dosadan ) odnos , ili zele da budu malo dinamicniji i otkaceniji i da unesu neke excentricne ideje u svoj odnos . Naravno , XI polje nam pokazuje koliko su ovo dvoje prijatelji i koliko postovanja postoji medju njima .

Dvanaesta kuca i njen vladar :
~ ovo je polje transcendencije - stapanje sa partnerom . Usko je povezana sa III poljem ( mentalna komunikacija ) . Ovo polje nam pokazuje nivo povezanosti koji postoji izmedju ovo dvoje , da li je povrsan , podsvestan ili patoloski .Naravno , usko je povezana sa simbolikom Neptuna , pa nam takodje moze pokazati odakle i da li dolaze prevare , lazi i tajne . U kombinaciji sa IX poljem , mozemo videti da li su osobe same pa zapocinju vezu ili su vec u vezi a ovu su vezu zapocele kako bi razbile dosadu ili jednostavno tako vole da funkcionisu u ljubavnim vezama ( ljubavi trouglovi , chetvorouglovi i svo ostali matematicki objekti ... ) . Takodje , XII polje nam pokazuje (ne)svesne stahove koji mogu da sabotiraju vezu i dovedu do njenog kraja .

shmisonja ovo je odlican tekst,bas mi se svidja,jer davison tehniku obozavam,i mislim da je precizna i tacna.....hvala na tekstu:)
Drago mi je da jos neko deli moju ogromnu ljubav prema Dejvisonkama ;)

Shmishonja
30-10-2006, 13:16
Ima nesto o cemu vec dugo razmisljam... Da li si primetila da se u Dejvisonkama i kompozitu veoma cesto ponavljaju aspekti iz natala. Ovo je ok ako su rodjendani blizu, ali kada su daleko, pa se stvari ponove. Mada, cini mi se da je ovo, sto je i najlogicnije najizrazenije u sinastrijama. Cini mi se da su upravo to oni aspekti koji zblize ili udalje te osobe, a takodje i da ukazuju na neke slicnosti u porodici, slicne probleme, skolovanje...
Imam ja citavu tezu o ovome :D Zanima me da li si zapazila nesto od ovoga posto ih mnogo duze radis.
Jesam , primetila sam i potpuno se slažem sa tobom . Niko se nisakim ne susreće bez nekog valjanog razloga . Svi smo mi na neki način povezani sa nekim i koga čak ne poznajemo trenutno i koga ćemo upoznati možda čak i u sledećem životu .

Interesantno je provući karmički čart kroz dejvisonku ~ praktikujući istočnjačku filozofiju i religiju naučila sam da smo svi mi povezani i da se znamo iz nekog našeg prošlog života , neko je nekome bio mama / tata / sin / ćerka u prošlom , a sada se ljudi sreću i imaju neki drugi odnos ~ a sve se to dešava iz jednog jednostavnog razloga ~ da bi ljudi naučili da vole ... jer samo preko ljubavi mi možemo da napredujemo dalje i da u budućem životu budemo na višem duhovnom/mentalnom nivou i tako pomognemo ne samo sebi da preživimo sve ove teške trenutke ( kojih , ruku na srce , ima mnogo više od lepih trenutaka ) , već da pomognemo drugima i pokušamo da ih usmerimo ka pravom , boljem putu ~ a upravo kroz dejvisonke možemo da vidimo koliko će ljudi da nauče nešto i tako "potkovani novim znanjem" da nastave dalje ...

Zato i volim da se bavim uporednim horoskopima , bilo da su to dejvisonke , bilo da je to sinastrija :)

luna2
27-11-2006, 11:44
shmisha:
"...jer samo preko ljubavi mi možemo da napredujemo dalje i da u budućem životu budemo na višem duhovnom/mentalnom nivou i tako pomognemo ne samo sebi da preživimo sve ove teške trenutke ..."

:thumbsup:

amaterka
20-01-2007, 16:24
Jedno pitanje na temu ...

Sunce u Dejvisonu predstavlja "inicijalnu kapislu" , tj. zasto su se to dvoje nasli ~ razlog postojanja tog odnosa . Takodje predstalja ili muskarca ili stariju osobu u chartu .

Mesec u Dejvisonu predstavlja emocije koje se dele , razmena iskustava , instinkte . Takodje predstavlja zenu , suprugu ili majku u chartu .

U mojim vezama, uglavnom, ja sam, kao zensko, STARIJI partner. Kako u tom sluchaju da gledam kartu? Ko je Sunce, a ko Mesec, Chija je prva kuca, a chija sedma?

Shmishonja
20-01-2007, 16:51
U mojim vezama, uglavnom, ja sam, kao zensko, STARIJI partner. Kako u tom sluchaju da gledam kartu? Ko je Sunce, a ko Mesec, Chija je prva kuca, a chija sedma?

Vrlo je bitno da se nadješ u simbolici ili Asc' ili Desc' . I ja često imam tu frku da otkrijem da li sam ja Asc' ili Desc' kada se "družim" sa mladjim likom od sebe :rolleyes: ... ali na sreću , brzo sebe prepoznam u nekoj od simbolika planete koja vlada ili Asc' ili Desc :D

Vrlo brzo , uz malo strpljenja i ti ćeš doći sama do ogovora , ali ako te mrzi sama to da :detective: ti postavi primer koji te buni pa ćem' svi zajedno da ti pomognemo ;)

Lana89
21-01-2007, 02:53
I ja imam jedno pitanje...ako je (evo konkretan moj primer) u natalu decku Mesec u Jarcu, i u Davisonu je ASC u znaku Jarca, da li to znaci da je on u vezi glavni-dominantan, ili da je on vise vezan? To mi nikako nije jasno kako da koga pronadjem u Davisonu (pocetnik u uporednim :read:)???

Jos jedno pitanjce :baby:, kako se gleda ako Davison nije ljubavni, nego na primer poslovni odnos?

Hvala unapred :4hug:

amaterka
21-01-2007, 07:40
Hvala Shmishonja :)

Ali zamisli da gledamo kartu nepoznatog para, ok, imamo njihove godine i vidimo da postoji razlika u korist zene, ali je ne poznajemo i ne mozemo da trazimo kao u lichnom sluchaju koja planeta je najbolje oslikava. Zar ne postoji neko pravilo pa da se zna da je stariji partner uvek Desc, recimo?

Shmishonja
22-01-2007, 16:02
I ja imam jedno pitanje...ako je (evo konkretan moj primer) u natalu decku Mesec u Jarcu, i u Davisonu je ASC u znaku Jarca, da li to znaci da je on u vezi glavni-dominantan, ili da je on vise vezan? To mi nikako nije jasno kako da koga pronadjem u Davisonu (pocetnik u uporednim :read:)???

Jos jedno pitanjce :baby:, kako se gleda ako Davison nije ljubavni, nego na primer poslovni odnos?

Kada ti se pojavi ovakva kombinacija , njegov Mesec na Dejvison Asc' , to znači da on izuzetno oseća sve vibracije koje taj odnos ima ~ pogledaš aplikacije i dobiješ odgovor kako on reaguje na te vibracije ... A pošto je Mesec u Jarcu ~ tvoj :heart: moguće da ima odredjen zaštitnički odnos prema tebi , odnos autoriteta ... naravno ... ostali aspekti će pokazati da li je taj autoritet pozitivan / dobronameran , ili je pomalo smarački / posesivan ... Tako kombinuješ sve planete i iz tvog i iz njegovog čarta i pravo da ti kažem ~ dobije se izuzetno interesantna , nova , priča , koja nam može dati neke nove "ideje" kako i zašto neki odnos funkcioniše i postoji tako kako funkcioniše i postoji .

Najnormalnije ~ uvek su najbitniji Asc' i Desc' : ti i ta osoba "prekoputa" tebe , što znači da uporedni horoskop možeš da radiš sa kim god ti padne napamet ;) ~ samo Asc' & nj.vladar i Desc' & nj.vladar i ... naravno ... simbolika te druge osobe se nadje u "trećoj" planeti ~ ako je u pitanju odnos ti i tvoj direktor ~ posmatraš Sunce , ako je u pitanju odnos tebe i jednog od tvojih roditelja , posmatraš ili Sunce ili Mesec , itd ... ;)

http://img.photobucket.com/albums/v223/vaganena/forum%20slike/007.gif

Scarlet
10-05-2007, 10:03

...
Ali zamisli da gledamo kartu nepoznatog para, ok, imamo njihove godine i vidimo da postoji razlika u korist zene, ali je ne poznajemo i ne mozemo da trazimo kao u lichnom sluchaju koja planeta je najbolje oslikava. Zar ne postoji neko pravilo pa da se zna da je stariji partner uvek Desc, recimo?

Naravno da se ne može, bez poznavanja njihovih godina (astrološkim pokazateljima) ni pretpostaviti ko je u odnosu stariji a ko mlađi.
Sunce je uvek muško, Mesec je uvek žensko, stariji partner je uvek Asc a mlađi Dsc.

Da bi Dejvison funkcionisao neophodno je da natalne planete aspektuju planete i bitne tačke u njemu. Mada mislim da to baš ne treba tako doslovno i bukvalno shvatati i tumačiti, kao kad se u uporednim gleda položaj planeta jednog partnera u natalu drugog.

Dejvison je uvek isti, naravno, koji god da nas aspekat tog odnosa zanima. Kao što će se za ljubav pre svega gledati polja koja govore o emocijama, tako će se za posao gledati stvari koje su u tom kontektu bitne. iskreno, nisam nikad analizirala Dejvison iz tog ugla, ali u svakom slučaju mislim da bi trebalo pogledati II, VI polje, III polje kao polje komunikacije i sve drugo što je u konkretnom slučaju od značaja. Naravno, uvek se prvenstveno gleda odnos I i VII kao opšti pokazatelj slaganja između dve osobe - to je suština.

Shmishonja
13-05-2007, 08:27
Ovo je strasno interesantno.. Nikad nisam videla ovakvo objasnjenje, i moram da se bacim na proucavanje.. Uvek sam do sada gledala samo sinastriju:bash: Svasta!! Svaka cast, Smisko;)

Hvala i drago mi je da ti se dopada :)

Ja za Dejvisone "živim" jer sam pronašla puno istine u njima , oni , pored horarne su mi najinteresantnije grane i MA i TA :D

Naravno da se ne može, bez poznavanja njihovih godina (astrološkim pokazateljima) ni pretpostaviti ko je u odnosu stariji a ko mlađi.
Sunce je uvek muško, Mesec je uvek žensko, stariji partner je uvek Asc a mlađi Dsc.
Hm , da . Neki put treba odstupiti od tog pravila , naročito ako u analizi vidiš da simbolika planete koja vlada I ili VII poljem više odgovara opisu jednog od njih dvoje ~ neki put se desi upravo suprotno ~ mladji bude Asc' , a stariji Desc' , ili pak Sunce bude više okrenuto opisu ženske osobe u Dejvisonu , a Mesec muškarcu ... sve treba dobro pogledati i nikada ne ići po "šablonu" to je to , a ovo je ovo ~ ja barem tako radim :D

Da bi Dejvison funkcionisao neophodno je da natalne planete aspektuju planete i bitne tačke u njemu. Mada mislim da to baš ne treba tako doslovno i bukvalno shvatati i tumačiti, kao kad se u uporednim gleda položaj planeta jednog partnera u natalu drugog.
Upravo tako ! Ali je vrlo interesantno i kada se Dejvison uporedi sa natalnom kartom i žene i muškarca čiji je Dejvison u pitanju . Tako možemo da dobijemo kompletnu sliku gde se ustvari on / ona nalaze u tom Dejvisonu i kako ustvari reaguju lično i personalno ta taj odnos ~ slično analizi natal & solar čartova ;)

Dejvison je uvek isti, naravno, koji god da nas aspekat tog odnosa zanima. Kao što će se za ljubav pre svega gledati polja koja govore o emocijama, tako će se za posao gledati stvari koje su u tom kontektu bitne. iskreno, nisam nikad analizirala Dejvison iz tog ugla, ali u svakom slučaju mislim da bi trebalo pogledati II, VI polje, III polje kao polje komunikacije i sve drugo što je u konkretnom slučaju od značaja. Naravno, uvek se prvenstveno gleda odnos I i VII kao opšti pokazatelj slaganja između dve osobe - to je suština.
Najbitniji jeste odnos I i VII polja ~ sve ostao donosi "nove dugine boje" tom uporednom , bilo da se radi o poslovnom , roditeljskom , emotivnom odnsu :)

Hvala što pomažeš sa savetima :lips:

viksi72
13-05-2007, 21:45
Smisko, proucavah ja ovog Devison-a i padoh u nesvest.. Po ovome ispade da nasa veza jos i ima nelih mogucnosti s'obzirom na Veneru i Mekura u 9. polju. Hm, e sad me brine vladalac Asc, Neptun, koji pobeze u 8. polje. Totalna dilema. Hajde zdrakni, please, ne bilo ti zapovedjeno u ovog devison-a i reci mi bre, ko ekspert, da li da cesem svoja ledja o ovu pricu ili da bezim glavom bez obzira?:confused:

princgora
29-05-2007, 19:35
... i našle se dve Vage ...
:rolleyes: (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/nensiivelja.gif)

A kako bi se drugacije nasle nego iz zabave i radoznalosti i zelje da se poigraju?;)Spontano i veselo,a iz igre i slicnih intelekata rodice se emocije-dugi razgovori,polemike mogle bi da nahrane ovu romansu.Da li se ljubav rodila iz prijateljstva,tj.strast prvo ,i ona je bila u vezi kada su se upoznali?Ima puno strati, oboje su ponosni na vrucu postelju i zajednicka desavanja u njoj,jedna od boljih seksualnih veza za oboje.Oboje se cak hvale svojim prijateljima ovim intimnim detaljima.Pa ovo Sunce na MC!Zaista divno...Ova veza oboma moze da donese svetla i u profesionalni zivot.Nije valjda ovo sef?Ona ce mastati da radi sa njim.Ili masta o njemu kad radi sa njim.Jako mocna pozicija,gde do izrazaja dolaze njene skrivene strasti i apetiti,mogucnost napredovanja....To moze da znaci da ce zeleti da obelodane svoju vezu ako vec nisu,hm,mozda zajednicki zivot?

Savet-resavati nesuglasice razgovorom,ne budi tvrdoglava ako do njih dodje da ne ohladis ove divne strasti...:)

Shmishonja
30-05-2007, 12:18
A kako bi se drugacije nasle nego iz zabave i radoznalosti i zelje da se poigraju?;)Spontano i veselo,a iz igre i slicnih intelekata rodice se emocije-dugi razgovori,polemike mogle bi da nahrane ovu romansu.Da li se ljubav rodila iz prijateljstva,tj.strast prvo ,i ona je bila u vezi kada su se upoznali?Ima puno strati, oboje su ponosni na vrucu postelju i zajednicka desavanja u njoj,jedna od boljih seksualnih veza za oboje.Oboje se cak hvale svojim prijateljima ovim intimnim detaljima.Pa ovo Sunce na MC!Zaista divno...Ova veza oboma moze da donese svetla i u profesionalni zivot.Nije valjda ovo sef?Ona ce mastati da radi sa njim.Ili masta o njemu kad radi sa njim.Jako mocna pozicija,gde do izrazaja dolaze njene skrivene strasti i apetiti,mogucnost napredovanja....To moze da znaci da ce zeleti da obelodane svoju vezu ako vec nisu,hm,mozda zajednicki zivot?

Savet-resavati nesuglasice razgovorom,ne budi tvrdoglava ako do njih dodje da ne ohladis ove divne strasti...:)

Apsolutno je sve tako kako si rekla :) On je moj kolega s posla , ne radimo baš direktno zajedno , ali smo u istoj firmi . Mislim da još uvek nije vreme da se zna za nas dvoje ~ nekako je lepše i sladje kada je sve još uvek tajno i prikriveno ;) Non stop razgovaramo ~ našla sam muškarca koji može da priča više od mene :rolleyes: ~ on je sav u konverzaciji i razmeni ideja ~ čovek je završio i pravni i ekonomski fakultet :eek: i proputovao je ceo svet jer se jedno vreme i bavio politikom i trgovinom , ma čime nije se bavio ... nesuglasica nemamo ... bar za sad ... a mislim da ih neće biti jer mi smo više nego iskreni i otvoreni jedan prema drugom :p Pomalo me sve to plaši , jer sve deluje više nego sjajno ... pa sam se setila moje Venere na 29° Lava 0° Regulus = sve krene sjajno i ondak ... nagli pad ... a Veljin Uran natalni baš tu gde i moja Venera ... :(

princess
08-06-2007, 14:34
Evo kako se meni cini ovaj Dejvison ali molim te imaj na umu da sam ja samo iscitavala Shmishonjine tekstove tako da moje znanje je usko i totalno zavisi od toga da li sam ili nisam dobro sve razumela.

Vladar Asc Ju je u sedistu u 2 kuci
od aspekata ima separacione kvadrate sa Venerom i Suncem i aplikacioni trigon sa Saturnom i Mesecom
Vladar 7 je Merkur u strelcu(detriminitet)u 11 kuci
od aspekata separacioni konjukciju sa Marsom i aplikacioni kvadrat sa Jupiterom
Mesec je u 7 kuci u sedistu
Sunce u 12 u strelcu i 0 sa Neptunom

Sto se tice onih antiscija ili kako vec taj deo jos uvek nisam razumela pa cu probati bez toga da sagledam Dejvison.

E sad, ja bih rekla da je ova prica pocela tajno verovatno na njegovu inicijativu,jer je i So u XII ili se i jos uvek odvija tajno.Posto je Ve u 12 ali na samom Asc a i Mo je u 7 pa je moguce da dosta ljudi zna za vezu ali preko tebe jer je ipak Mo u 7 polju javnosti.
Rekla bih da ti imas bas problema da spoznas i shvatis njegove namere,kao da ti je konstantno u magli.
Kada ste zajedno komunikacija vam je poprilicno dobra,ali kao da kasnije se nekako taj dogovor ne ispostuje iz ovog ili onog razloga svako nastavi da radi po svom.
Ti mi delujes kao da znas sta hoces ali nekako ne umes to da mu kazes ili se plasis moguceg ishoda,kao da si skucena jer MO ide u konj.sa SA.Ili prosto mislis da nije vreme da tada to kazes pa ostajes u prici iznova i iznova cekajuci pravi momenat.
Fizicka privlacnost je dosta dobra u vezi.
Vladar DC tj.tebe verovatno je otisao u 11 kucu pa mi se cini da se ti konstantno “krijes”iza price o prijateljstvu.A posto je u Strelcu meni to lici na megalomanska ocekivanja ….u 11 KUCI JE I Mars pa si otvorena ili ste vi kao par otvoreni za razna eksperimentisanja i dinamiku,sto je dobro jer nema bojazni da bi vas mogla uhvatiti monotonija…
Strelcem vlada Jupiter pa ako tako gledamo ti ga cini mi se volis…Ali je Ju u ribama pa je moguca idealizacija partnera….
JU je u drugoj kuci u sedistu pa mi se cini da te on bas postuje…ima i separacioni 120 sa Mesecom pa mislim dam se slika tebe kao zene bas dopada…
E sada vladari 1 i 7 jesu u aspektu aplikacionom 90 ali sirokog orbisa od 9 stepeni
Ako bi gledali to po direkcijama reklo bi se da bi vam ili ce vam 9 godina veze biti prelomna u smislu da li dalje ili ne.Na tvoju inicijativu jer Me radi aplikaciju ka Ju….

U progresijama ove godine…
Ve pr vam je na Lilithu de=sto bi trebalo da oznacava povecanu strast i ljubav
Ma pr na Ve de=eto jos jedna potvrda ljubavi kao da se ponovo zaljubljujete:D
Ju pr 120 Mo de=mislim d ace ti on prici sa nekim resenjem veze kada se najmanje budes nadala,privrzenost:D
Mo pr 60 Me de=mozda je ovo bas godina kada ces i sama shavtiti da mozda u ovoj vezi imas prostora za razvoj i pricu vise nego sto si zamisljala,uspeces nekako napokon sjediniti emocije i razum pa tek tad vuci poteze

U svakom slucaju i tranzitni Jupiter vam sada prelazi preko me,ne,so iv e pa mislim da je ovo bitna godina koja ce doneti dosta dinamike i promena u vas odnos.
Sad kuda ce vas sve to odvesti?Vrlo moguce do vas samih….:)

Shmishonja ce naravno ispraviti sve.Ti mi dodjes kao pokusni kunic jer vezbam procitano na tvojoj karti.Izvini ako je promaseno i ne vezuj se za moj sud….:o

;) :12:

Skorpija
13-06-2007, 03:46
Shmiso,da li imas mozda jos neki text o davison-u?Ovo me puno zanima,a nemam nista za citanje,osim onoga sto si ti ostavila na prvoj strani.:)

Scarlet
13-06-2007, 10:08
Misliš na nešto s neta, ili literaturu ?
Suština Dejvisona je lepo opisana u najkraćim crtama u Imširagićevim "Astralnim vezama", a ima još štošta po knjigama samo pretpostavljam da ti tražiš više nešto o osnovama.

Skorpija
13-06-2007, 16:47
samo pretpostavljam da ti tražiš više nešto o osnovama.
U pravu si,trazim,ali prvo sam htela da kupim neku knjigu,jer imam astralne veze i jako je dobro opisano,a ja bih htela jos,jos:D ,pa bi mogao i neko da mi preporuci sta da kupim i gde.:)

Scarlet
14-06-2007, 08:54
Nije loša Astrologija odnosa od Roberta Blaschke-a, isto je izdao AstroLab, ima da se kupi po knjižarama ili i verovatno kod njih. To nije knjiga samo o Davisonima već ima još štošta, meni se jako dopala iako je u stilu "pričam ti priču" ;)
Pogledaj po knjižarama, prelistaj, pa ako ti legne na prvo gledanje ...

Ne, to je Elizabet Tejlor :p
On se ženio, mislim, 3-4 puta. ;)
Takav i treba da napiše Astrologiju odnosa :D

Skorpija
15-06-2007, 19:21
Hvala princess,ima ovde i sinastrije i to mi treba:)

Schveca
26-06-2007, 04:15
ja sam se malo igrala i pokushala da deshifrujem DEJVISONKU

Mislila sam da otvorim temu, ali ne znam gde bih je stavila...

Aj vi malo bacite oko pa me iskritikujet, da znam dal ima vjde od mene

EVO JE KARTA (http://img401.imageshack.us/img401/1130/dejvisonjjjba3.gif)

A evo i shta sam ja tu nashla

Asc u biku, vladalac venera..
dc u skorpiji, vladalac Mars...
xe xe.. oni su venera i Mars... zanimljivo :)

Sunce u V polju, V polje pochinje u Lavu(ali ja mislim da je Sunce u devici, pa mi nije jasno da li da gledam vladara V polja ili Device… ja cu da probam oba, a vi slobodno ispravljajte),
vladar V polja opet Sunce(ovo bi trebalo da je ono ,,jaka planeta, jer se nalazi sunce u svom polju? )- V polje znachi nivo ljubavi, sex, veze pre braka, koliko je odnos emotivan, zabava, zadovoljstvo, ljubav, deca… vladar sunce (zashto su se nashli) , znachi nashli su se zbog valjda zezanja, a moguce da ce se zaljubiti pa i imati decu J to predstavlja i njega, pa valjda ce on da se zeza, a posle da se zaljubi…

pa sunce u devici, analiza, pedantnost, marljivost- vladar device Merkur im je opet u V polju- ne znam zapetljala sam se, ali meni se nekako chini da oni tu imaju super planete u V polju, pa chak im je i komunikacija dobra..

Mesec u III kuci, u Vagi, vladar Vage Venera… - III kuca znachi nacin komunikacije ovo dvoje ljudi, Mesec predstavlja emocije koje se dele, razmenu iskustava, instinkte i nju J - Mesec u III kuci znachi dramatichnost, putovanja, duhovnu radoznalost- pa ja zakljuchujem da je ona radoznala, i impulsivna i da ona malo tu zeza stvar

Venera u V kuci u Lavu- znachi, nivo medjusobnog privlachenja u kuci koja znachi ljubav, … mislim.. pecheni su.. J
Venera u Lavu- mislim da ovde neko drushtvo ima neku ulogu, i dace ovo kod njih funkcionisati sve na povuci potegni J

Ajmo sad ozloglasheni Saturn u VI kuci, u Shkorpiji, (u opoziciji sa plutonom, sekstilu sa MC, konjukciji sa kironom, sekstilu sa neptunoom i marsom i kvadrat sa Mesecom… Auuuuu… sad cu da se namuchim

Saturn u VI kuci koja bi trebalo da predstavlja nachin na koji se veza razvija mi se ne dopada.. Medjutim u knjizici(koja ne znam kako se zove jer su joj korice otpale, odavno je imam J ), znachi efikasnost i ozbiljno shvatanje ove ovde stvari J
Saturn u Shorpiji bi trebao da znachi da se oni bash privlache, ali da se stalno ,,provociraju” medjusobno.
SA u opoziji sa Plutonom- malo su mi oboje emotivno nesigurni, i treba im malo da se potrude jedno oko drugog, a ne da prepushtaju sve sluchaju
SA u sekstilu sa MC- moraju da budu strpljiviji
SA u sekstilu sa Neptunom i marsom- taktichari, mnogo mi neshto moralishu, i sve bi voleli da ide po nekim propisima… J
SA kvadrt Mesec- nesigurni su, vracaju se stalno na neshto shto je proshlo i tako to J

Mars u IV polju u lavu, opet vladar Sunce.. – to bi trebalo da znachi da su se oni nashli zbog nekih proshlih seksualnih, shta znam, mozda razocharenja …

VIII polje… zashto je veza zapocheta?- ovde imaju Neptun. Koji u dejvisonu znachi tajne.. mozda je ovo tajna veza… ili opasno kriju neshto jedno od drugog.. VIII polje pochinje u strelcu, znachi vladar Jupiter, juiter u dejvisonu predstavlja zajednichke moralne stavove, pa su se mozda i zato nashli J, a on takodje predstavlja i neobichne ljubavne zelje.. pa sad imamo tajne i neobichne ljubavne zelje- pitaj Boga shta oni rade, zele i misle J) neptun im je u trigonu sa venerom, znachi senzitivni i mashtoviti(kad josh tu dodam one tajne i neobichne zelje J ) u kvadratu sa merkurom – nerealno gledaju na ljubav, nose ruzichaste naochare i opet kreativnost… ma ovo dvoje su shoW..

toliko za sad... dalje ne znam, a nisam sigurna ni da ovo znam :confused:

ladybag
26-06-2007, 18:24
Jedno kratko pitanjce, da li je iko proucavao kako rade tranziti u davison-u ?????????? Da li se to uopste moze tako, napravis Davison i onda radis tranzite, direkcije...........ili.............??????????

Infekcija_Injekcije
26-06-2007, 18:52
Gledam sada Dejvison sebe i svog dečka. Naša veza ide kroz mnoge kušnje. Saturn i Neptun kvadriraju Mjesec [ vladara ASCa - dečko; vladar žene - ja ]. Tu i tamo nas pogode odjednom neka depresija oko svega ovoga [ on živi u drugom gradu i dosad smo se vidjeli jednom u 6 mjeseci ], vrijedi li nastavljati, pa se javljaju svakakve iluzije, maštanja što bi bilo kad bi bilo i sl. Ali, evo, 6 mjeseci to izdržavamo i sad je Saturn krenuo u zadnji pohod preko Mjeseca - s dečkom ću komunicirati svega dvje sms poruke na dan i to 25 dana! No, to nas samo čini jačima. ;)

Scarlet
27-06-2007, 21:43
Jedno kratko pitanjce, da li je iko proucavao kako rade tranziti u davison-u ?????????? Da li se to uopste moze tako, napravis Davison i onda radis tranzite, direkcije...........ili.............??????????

DA ! :)
I to je čar Dejvisona, reaguje na tranzite prilično dobro pa se može mnogo toga reći i o odnosu u određenom vremenu.
Takođe se mogu raditi progresivni Dejvisoni i sl. , ali naravno sve u konjunkciji sa natalima osoba ... bez toga ništa.

Zahteva ličnu proveru - bila sam fascinirana rezultatima ;)

Skorpija
03-07-2007, 02:07
Sabira se moje i njegovo i deli sa dva
Da bi se dobio davison horoskop odnosno horoskop odnosa,izradjuje se srednje rastojanje njihovih rodjenja u vremenu i prostoru.Prvo se uradi srednje rastojanje za datum,pa za sate,pa mesto.Naravno najlakse je ovo uraditi u astro programu:)

tinna-bg
12-07-2007, 10:04
Imam jedno pitanje :)

Meni je tesko proucavati sestu kucu u Dejvison kartama. Sesta kuca spaja petu i sedmu, predstavlja most do sedme. Ali kako se to konkretno tumaci, da li preko vladara seste kuce, pa gde je on otisao i kakve aspekte pravi? Da li preko planeta u sestoj kuci i koji su njihovi dispozitori?

Evo npr. ako je vladar sedme (dc) u sestoj, a njegov dispozitor u sedmoj u svom sedistu, da li se moze reci da ce u toj vezi doci do braka?
Ili se gleda vladar sedme je u sestoj, tu ne moze doci do braka?

Shmishonja
13-07-2007, 10:05
Imam jedno pitanje :)

Meni je tesko proucavati sestu kucu u Dejvison kartama. Sesta kuca spaja petu i sedmu, predstavlja most do sedme. Ali kako se to konkretno tumaci, da li preko vladara seste kuce, pa gde je on otisao i kakve aspekte pravi? Da li preko planeta u sestoj kuci i koji su njihovi dispozitori?

Evo npr. ako je vladar sedme (dc) u sestoj, a njegov dispozitor u sedmoj u svom sedistu, da li se moze reci da ce u toj vezi doci do braka?
Ili se gleda vladar sedme je u sestoj, tu ne moze doci do braka?

Lepo si rekla . VI polje u Dejvisonu predstavlja "most" izmedju V polja ~ zabavljanja na nivou [ne]obavezne :heart: i VII polja ~ zabavljanje u vrlo ozbiljnom smislu , pa čak i ozvanjičenje :heart: veze . VI polje i njen vladar će u Dejvisonu da ukaže koliko ste [ oboje ] spremni da iz V skoknete u VII polje ~ VI polje , svakodnevne obaveze , analize , proračuni , odmeravanja ~ sve to pokazuje koliko ste oboje spremni da se žrtvujete za tu :heart:

Tvoj primer je lep i skoro zasigurno ukazuje da će ta :heart: voditi ka nečemu veoma ozbiljnom , ali je JAKO bitno koje aspekte te planete imaju ~ naročito aplikacione aspekte , jer oni će ukazati na situacije koje "vam dolaze u susret" :)

Shmishonja
16-07-2007, 00:38
Hvala Shmishonja na odgovoru :) Do sada nisam obracala paznju da li su aspekti aplikacioni ili separacioni, ali od sada hocu :)

Primer koji sam navela na zalost nije moj, to sam samo navela kao primer. Za sada mogu videti da li ce neki odnos biti trajan (dugacak) ili ne, ali da li taj odnos vodi ka braku jos ne znam da gledam, ali cu vremenom nauciti :)

Imam jos jedno pitanje, kako se u Dejvisonu tumace, polukvadrati, polusekstili, inkonjukcije...itd.

Da li se ti aspekti uopste tumece?

Prvenstveno treba imati na umu pravo značenje tih aspekata . Ja ih povremeno koristim , retko , ali ih koristim , na primer kad mi se nadju u kombinaciji sa nekom ličnom ili bitnom planetom :)

astronumera
16-07-2007, 00:46
Da bi se dobio davison horoskop odnosno horoskop odnosa,izradjuje se srednje rastojanje njihovih rodjenja u vremenu i prostoru.Prvo se uradi srednje rastojanje za datum,pa za sate,pa mesto.Naravno najlakse je ovo uraditi u astro programu:)
:bebadeckic: Sve je to ok, ali toliko malo imam tekstova po pitanju dejvisona ili je samo to dovoljno za tumačenje svoje karte. Ako imaš još nešto u vezi Dejvisona osim prethodnog nakači ovde.Čak je bolje da mi kažeš koje je knjiga i od koga najbolja za izučavanje Dejvisona i meni je vrlo interesantan.
Koliko ja kapiram da se tu isto mogu upoterbiti tumačenja ka o za natal.

webhanuma
16-07-2007, 00:58
Nekad davno sam bila na listi za Davison pa bih ponovo da se stavim.
Karta je lepa... valjda... ali ja ne znam sta se desava sa tranzitima, progresijama... cime vec, ali mi muku mucimo vec 3 meseca....
Treba mi samo objasnjenje zasto ili kad ce da stane... ili topla cokolada, majcinska ljubav, florenina aqua krema...
Aman nezasita sam koliko sve ide down the drain
Karta: http://imagehost.soundfood.net//files/view/57/davison.gif

Hvala!
osecam se kao ona mazga... bojim se da taman kad me zivot nauci da ne jedem, ja ne krepam

ps zahvalnost adminu zbog mogucnosti postavljanja karte!

Shmishonja
16-07-2007, 01:27
Koliko ja kapiram da se tu isto mogu upoterbiti tumačenja ka o za natal.

Da , tumačenje je skoro isto kao i tumačenje natala , uz manje razlike :)

viksi72
16-07-2007, 01:36
I Smisko, reci mi da li je ova veza postojala samo zbog love ili se varam???? Naravno ja sam jbn strana!

Shmishonja
16-07-2007, 01:46
Nekad davno sam bila na listi za Davison pa bih ponovo da se stavim.
Karta je lepa... valjda... ali ja ne znam sta se desava sa tranzitima, progresijama... cime vec, ali mi muku mucimo vec 3 meseca....
Treba mi samo objasnjenje zasto ili kad ce da stane... ili topla cokolada, majcinska ljubav, florenina aqua krema...
Aman nezasita sam koliko sve ide down the drain
Karta :heart: (http://imagehost.soundfood.net//files/view/57/davison.gif)

Hvala!
osecam se kao ona mazga... bojim se da taman kad me zivot nauci da ne jedem, ja ne krepam

ps zahvalnost adminu zbog mogucnosti postavljanja karte!

:detective: krepati nećeš , samo izdrži trJupiter koji vam čačka natalni Merkur ~ želite da razgovarate , ali pošto ste dve potpune supotnosti [ koje su i bile privučene upravo zbog toga jedna drugoj ] nikako još uvek da uskladite mesto i vreme i raspoloženje za normalan i miran [ne]emotivan razgovor .

Drugo , krajem Maja 2007 su počeli probelmi kad je trSeverni Čvor napao sa 180° vaš natalni Saturn u VIII polju ~ kada se u Dejvisonu nadje Saturn u VIII pa još i u Devici ~ tu ima JAKO PUNO NEISPOLJENIH REČI , EMOCIJA , tako da je sve to trČvor čačnuo , a vi pak s druge strane ne umete da se odazovete na to ~ tj. tvoj partner ne ume [ nije da ne želi , ali jednostavno , isuviše je smotan i zatvoren kad je ispoljavanje onih najdubljih emocija u pitanju ~ on će možda filozofirati i delovati jako sigurno u sebe , ali po pitanju :heart: on je :bebadeckic:... ]

A pošto vam je Mesec , kao vladar Desc' na kraju Strelca , pa se i nalazi u praznom hodu , samim tim mora da prodje odredjeno vreme kako bi se neke stvari promenile ... u ovom slučaju , njegov prelazak u znak Jarca , kojim vlada Saturn , vladar Asc' ~ u prevodu ~ on je tu taj Saturn , koji je još i retrogradan [ što pokazuje njegovu neodlučnost , nesigurnost , strah da li da se potpuno opusti i prepusti emocijama koje gore u njemu ] dok si ti ta koja je pod vladavinom simbolike Meseca koji je u znaku Strelca [ ti si ta koja je otvorena , direktna , koja pravi šale i na njegov i na svoj račun , ti si osoba tu u tom odnosu koja ne preza da kaže ono što joj leži na duši ~ a to ume da PLAŠI drugu stranu ... jako ... ] tj. ~ sve dok ne budeš na istoj talasnoj dužini na kojoj je i tvoj partner , stagnacija će biti prisutna , a kada Mesec udje u znak Jarca , sve će se smiriti ~ u prevodu ~ kad ti budeš načisto sa svojim emocijama , kada budeš čvrsto stojala na zemlji i tačno znala šta želiš od tog čoveka i kada budeš uzela situaciju u svoje ruke ,tj. kada ti nadješ mir i spokoj u toj vezi , tek onda će se sve promeniti i krenuti od nule ka boljem i drugačijem . Videćeš , iznenadićeš se razvojem dogadjaja ;)

I Smisko, reci mi da li je ova veza postojala samo zbog love ili se varam???? Naravno ja sam jbn strana!

Koja veza :confused:
Ovaj dejvison u tvom potpisu ?

viksi72
16-07-2007, 01:54
Ex koja me i dalje ubija u pojam i nalazim se u tupavom lavirintu sopstvenih pitanja i osecanja vezanih za proslost i sada. Pa sad ti vidi kako mi je.. A inace se i dalje vidjamo kao satro "prijatelji". E lepo cu da se kilnem! To je ovaj Dejvison u mom potpisu. Ne znam smisao.

Skorpija
16-07-2007, 02:11
@astronumera,nemam ni ja knjige,imam jedino Astralne veze i u toj knjizi ima jedan deo o horoskopima odnosa,i jos dosta stvari sam naucila sa ovog foruma,tako da mozes na pocetku ove teme da nadjes vrlo interesantne textove :)

webhanuma
16-07-2007, 11:29
Imam teoriju... Shmiso ti se samo pravis da nesto bajas po zvezdama ti si u sustini vidovita :-):buketzadame:
Hvala ti na tumacenju, trenutno mi je bas bilo potrebno.
nikako još uvek da uskladite mesto i vreme i raspoloženje za normalan i miran [ne]emotivan razgovor .
Da...to sam ja na zalost...neemotivno i ja ne mozemo stajati u istoj recenici:maninlove:
vaš natalni Saturn u VIII polju ~ kada se u Dejvisonu nadje Saturn u VIII pa još i u Devici ~ tu ima JAKO PUNO NEISPOLJENIH REČI , EMOCIJA ,
jeste... on je milo jadnice koje NE UME da se iskaze... prvo sam mislila da mu je srpski slabiji, ali jednostavno covek ima breg emocija ispod ali samo kad zagrebem ispod brave fronta ja to uopste mogu da vidim. Volim ga... i to je stvarno jace od mene ali ja sam svesna da je on emocionalni bogalj. Stvarno smo suprotnosti po tom pitanju... ali s druge strane...ja nej sam citava u glavu i NEOPHODAN mi je stabilan covek...a ovaj bi se iz pepela podigao. Dobro je da taj saturn stagod drugo u osmom nije ugrozio... a i nadam se da ce ovaj trigon vremenom da proradi, pa ce mozda emocije biti vise izbalansirane...mada eto po tebi nije to nego cu ja naci njegovu talasnu
on je tu taj Saturn , koji je još i retrogradan [ što pokazuje njegovu neodlučnost , nesigurnost , strah da li da se potpuno opusti i prepusti emocijama koje gore u njemu dok si ti ta koja je pod vladavinom simbolike Meseca koji je u znaku Strelca [ ti si ta koja je otvorena , direktna , koja pravi šale i na njegov i na svoj račun , ti si osoba tu u tom odnosu koja ne preza da kaže ono što joj leži na duši ~ a to ume da PLAŠI drugu stranu ... :-(
Jeste... sve tacno
On je retro jer ja iskusavam sve njegove vrednosti i on ne moze da se nacudi i bas se boji.. to si dobro primetila... a ja sam tuuuzna ko' kuce s druge strane jer mi je neverovatno da on moze i da posumnja u moj moral i pobude... ma uopsteno da ima bilo kakav strah... ja to dozivljavam kao nedostatak ljubavi. Ma bas mi je tesko trenutno :~(
kada budeš uzela situaciju u svoje ruke ,tj. kada ti nadješ mir i spokoj u toj vezi , tek onda će se sve promeniti i krenuti od nule ka boljem i drugačijem . Videćeš , iznenadićeš se razvojem dogadjaja ;)Evo Shmisho cekam "razvoj" s nestrpljenjem.:clap: Uzela sam situaciju u svoje ruke... sto je po meni GROZNO jer to znaci da sam opet dobila decacku titulu. Joooooj kako bih ja volela da nemam mars/sunce u marsu...
Puno ti hvala na ovome, trenutno se bas przimo oboje i bas mi je rec bila potrebna. :thankyou:
Da budem iskrena uopste mi nije jasno kako veza sa dva vladara sedme na asc-u moze biti toliko turbulentna

pufnica
16-07-2007, 20:28
Smishoooo,... Neces se ljutiti ako opet zamolim da mi gvirnes u ovaj dejvison (http://i164.photobucket.com/albums/u29/pufnica81/Dejvison.gif)? :) Mozda sam malo dosadna, jer pitam vec treci put, ali... Vazno mi je. Please!:D

Shmishonja
16-07-2007, 23:46
Imam teoriju... Shmiso ti se samo pravis da nesto bajas po zvezdama ti si u sustini vidovita :-):buketzadame:
_________________________________________________________________________________________

Da budem iskrena uopste mi nije jasno kako veza sa dva vladara sedme na asc-u moze biti toliko turbulentna

Provalila si me :igracka:
Pa razmisli ~ dva vladara VII polja na Asc' ~ dve žeje na jednom mestu , a okolo tranziti , direkcije , progresije ... aspekti ... cela gungula ... to je izuzetno jaka pozicija , pa samim tim mora i da bude naelektrisanosti u celoj vezi ;)

Morate da pazite da ne izazovete kratak spoj :D

webhanuma
17-07-2007, 00:04
Morate da pazite da ne izazovete kratak spoj :D
On il' nista... sa spojem bez spoja... kJepo' bi da ga nema :blush-anim-cl:
Gledam u ovaj Davison ko' u svetinju, ponavljam sebi "imas lepog saturna imas lepog saturna..." vezbam hipnozu :D
Nije mi bas svejedno ni gde mi je tranzitni pluton sad...ni gde ce biti kroz koju godinu... i znam da tad moj natal izgleda kao havarija...
Verovatno je bas ta polarizacija mesec-sunce stvar koja nas drzi zajedno... ne bih volela da omasim, jerbo treci brak necu imati...pa taman isla na sterilizaciju :-) :-)
Evo ako gledam da prvi tranzit plutona donese brak recimo... jel' moze i za sta da se koristi njegova simbolika kad stane na sunce? Crkveni brak (meni jedini vazan da budem iskrena)... bilo sta?
Mislim pitanje nije samo za Shmishu, ako iko ima neku sugestiju dajte!
Hvataj :air_kiss: (dobar avatar!)

viksi72
17-07-2007, 00:10
Joj, Web, nemoj da obracas paznju na ovo sto kazem, ali meni taj Pluton smducka. Nesto mi on nije neki dobrisa. Najcesce donese katastrofi. Pazi ovo kaze jedan bebac za astrologiju, pitaj mnogo pametnije od mene, plaese. Jednostavno ne izdrzah da ne odgovorim:blush-anim-cl:

webhanuma
17-07-2007, 00:26
Ma smrdi on viksi nejsam reko' da mirise... ali trazim pozitivnu simboliku...nadmudrivanje zvezda me facinira. On je TRAJNA promena -brak, dete, selidbe... sve su to trajne promene.
Ali godina kad tranzitni pluton stane na nas davison asc i kad stane na sunce je godina kad ce iz mog natala (osme kuce) kvadratirati saturna koji oznacava mog dragog, imacu tranzitni Tkvadrat sa velikom opozicijom... ali on ce imati ovo http://imagehost.soundfood.net//files/view/57/ljubavsolar10.gif (aktivirane 3-6-12 nat kuca)
Izvinite sto smaram ovim ali imam realan strah... da ce se njemu nesto desiti, ne braku nego njemu... i opet izvinite sto je offtopic nego bas TRAGAM za simbolikom plutona? Bolje da nadjem ja nju nego ona mene
Ideje su dobrodosle :*

viksi72
17-07-2007, 00:33
Uh, nisam htela, devojcice, da te plasim. Ono sto sam ja naucila o Plutonu je ili vrhunac vrhunaca, koju ni jedna druga planeta ne moze doneti, ili dno dna, odakle se tesko cupas. Gledajuci iz svog primera u Devisonu, on se vec mesecima nalazi na MC i nista nije dobro doneo (samo razdvajanje, koje traje mesecima). Nije mi cilj da te uplasim. Mislim da ako je nesto ok, to ce onda trajati, ma koliko tesko bilo. Pozz. P.S. I naravno trazi da ga nadmudris:wiggle:

Shmishonja
17-07-2007, 11:02
Smishoooo,... Neces se ljutiti ako opet zamolim da mi gvirnes u ovaj dejvison (http://i164.photobucket.com/albums/u29/pufnica81/Dejvison.gif)? :) Mozda sam malo dosadna, jer pitam vec treci put, ali... Vazno mi je. Please!:D

Jedan je predstavljen Asc' u Škorpionu , sa Marsom na 27° Blizanaca u VIII polju . Drugi je predstavljen Venerom na 07° Lava u IX polju .
Sunce je na 12° Lava u IX polju , dok je Mesec na 06° Jarca u II polju ... hmm ... Svako za sebe vrlo sanžan u tom odosu . Borac i ti i on . Tvrdoglavi oboje za medalju :rolleyes: Volite se do maximuma i jedan drugome izuzetno jako utičete na samopouzdanje i samovrednovanje .

Vrlo snažan Dejvison , ispunjen emocijama , strastima . I jedan i drugi želite da budete "vodja" u odnosu . Mora da se nadje sredina , jer inače će da bude belaja .

Tranzirni Čvorovi vam prelaze preko natalnih ~ to uvek pokazuje velike promene u odnosu . Tranzitni Saturn vam se vrteo oko planete u IX polju i doneo vam je odredjeno zahladjenje na koje ste oboje relativno burno / zbunjeno odreagovali ~ jer ipak s druge strane isti taj stelijum u Lavu je isprovociran tranzitnim Neptunom u III polju ... ali , na sreću , pročiće i to :)

Ono što je dobro je činjenica da vam ekvidistanc tačka izmedju Venere i Jupitera koja se vezuje za sreću u :heart: nalazi na istom stepenu gde i vaše Sunce ~ samim tim , u suštini sve je ok . Samo da naučite da budete tolerantniji jedan prema drugome i da zaboravite na ljubomoru ;)

pufnica
17-07-2007, 18:39
Hvala, Shmisho!U principu, tako i stoje stvari, bas kao sto si rekla! Hm, mislim da mogu ja i bolje od ove veze!!! Odoh u lov na muza!!!!:D

swarovska
26-07-2007, 10:56
sta daje objektivniju sliku kompozit ,dejvison ili uporedni? ja imam slucaj loseg dejvisona i solidnog kompozita i dobrog uporednog horoskopa jedino mi nije jasno kako se tumaci kompozit da li je i tu vazno ko je stariji i sta znaci ako je asc skorpija a mars u 7 u biku ..venera vladar 7 oko descedenta? sta je merodavnije ?tesko je uskladiti sve...

Nella
26-07-2007, 13:22
Ja i dragi imamo sunce, merkur, jupiter, saturn i pluton u 7. kući., sve planete su u djevici osim plutona koji je u vagi.

Ako je sunce razlog postojanja veze i predstavlja njega, onda je u 7. kući koja označava dugotrajnu vezu ovo dobra pozicija u dejvisonu. Jel ja idem negdje ovdje?http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/images/smilies/helpsmilie.gif
Merkur u 7. kući.... kakav je tu IQ veze?
I taj Saturn koji se našao u ovoj kući koji predstavlja "kamen spoticanja"... Jel to u 7. kući znaći strah od gubitka i možda ljubomora? http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/images/smilies/toobad.gif
Iskreno, i Pluton mi nije jasan kakav značaj ima u ovoj kući.

Da, još nešto; vrh prve kuće je u ribama i nema planeta.... kako se to tumaći?

tinna-bg
26-07-2007, 14:20
Ja i dragi imamo sunce, merkur, jupiter, saturn i pluton u 7. kući., sve planete su u djevici osim plutona koji je u vagi.

Ako je sunce razlog postojanja veze i predstavlja njega, onda je u 7. kući koja označava dugotrajnu vezu ovo dobra pozicija u dejvisonu. Jel ja idem negdje ovdje?http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/images/smilies/helpsmilie.gif
Merkur u 7. kući.... kakav je tu IQ veze?
I taj Saturn koji se našao u ovoj kući koji predstavlja "kamen spoticanja"... Jel to u 7. kući znaći strah od gubitka i možda ljubomora? http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/images/smilies/toobad.gif
Iskreno, i Pluton mi nije jasan kakav značaj ima u ovoj kući.

Da, još nešto; vrh prve kuće je u ribama i nema planeta.... kako se to tumaći?

Asc vaseg dejvisona je u ribama, a dc u devici. Znaci on je predstavljen neptunom, a ti merkurom. Gledaj gde je neptun u kom znaku i kuci, ko mu je dispozitor. Kakve aspekte pravi sa merkurom. Ti si ovde super podstavljena, merkur u devici, znaci u svom sedistu. Za komunikaciju gledaj aspekte vladara trece i merkura, ako nema aspekta gledaj dispozitora vladara treceg i merkura. Plutin ti pre ovde prestavlja ljubaomoru nego saturn, pa gledaj kakve aspekte pravi. A taj saturn u sedmoj, kojim poljum on vlada? Pogledaj ko vlada vasim petim poljem i gde je vladar otisao, aspekte koje pravi, da li ima neki aspekt sa vladarem sedmog. Da li vam je sesto polje u lavu? Ako je to, onda je vladar sestog(sunce) otisao u sedmo i pravi konjukciju sa vladarem sedmog (merkurom), to ukazuje na moguci brak u ovom dejvisonu. Ako je tako, onda wowww

Shmishonja
02-08-2007, 23:45
sta daje objektivniju sliku kompozit ,dejvison ili uporedni? ja imam slucaj loseg dejvisona i solidnog kompozita i dobrog uporednog horoskopa jedino mi nije jasno kako se tumaci kompozit da li je i tu vazno ko je stariji i sta znaci ako je asc skorpija a mars u 7 u biku ..venera vladar 7 oko descedenta? sta je merodavnije ?tesko je uskladiti sve...

Razlika izmedju Dejvison čarta i Sinastrije je u tome što ~ Dejvison je "živ" menja se , razvija se i pokazuje dinamiku i dešavanja koja će se odigrati izmedju to dvoje posmatranih aktera , dok s druge strane , Sinastrija je relativno "fixna" ~ taj čart ukazuje na "hemiju i energetske struje" koje vibriraju izmedju dvoje aktera :heart: radnje . Znači , prvi može da se menja , pa samim tim pokazuje i odnos koji se menja , dok drugi je takakv kakav je i tu nema previše menjanja ... zato ja više volim Dejvison :rolleyes:

mandrak-21
03-08-2007, 00:39
Matematicki receno ako su u sinastriji losi odnosi izmedju dvoje njihova veza moze poboljsati to i dejvison moze biti idealan ma kako to smesno bilo minus i minus daju plus(ne uvek) sam kompozit je inace matematicko racunanje srednjih rastojanja izmedju natalnih planeta tkz.evidistanc izmedju istih planeta dva charta sto ima neke logike(a to su prvo poceli nemci da proucavaju) a dejvison je ,,ziv " horoskop gde se nalazi sredisnja tacka u vremenu i prostoru i to je kao zajednicka sudbina dvoje ljudi po mom misljenju dvoje kad su u vezi primaju energije planeta razmenjuju ih medjusobno i to sve dejvison objasnjava ali sinastrija pokazuje sve tacke spajanja i razdvajanja izmedju dvoje kao i mogucnosti da se to dvoje spoje.

Shmishonja
03-08-2007, 14:10
:guza: (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/merkiimiauporedni.gif)
juče nam bio Dejvisonov 34 rodjendan :D

a juče smo se i prvi put UŽIVO videle :p

Šta imamo u ovom dejvisonu što nas je tako vezalo na daljinu :confused:

luna2
03-08-2007, 14:48
Mars vam je na asc u ovnu!! B-) Uran na DC, sunce u lavu hehehe..
frcate od energije, dve energične žene sa sucem u lavuu hehe mrak!

Scarlet
11-08-2007, 00:05
Volela bih cuti kako vam se ovo cini..:cool:

Dejvison
http://s206.photobucket.com/albums/bb139/Dorijana/?action=view&current=dejvison.gif

... ne dopada mi se što je Venera (i to još vladar Dsc-a) na 29. stepenu ... (iako u sedištu i sl.)

Kako teče odnos, koliko traje ... ?

Dorijana
11-08-2007, 00:12
Vrlo,vrlo svez...za sad ok, al opet recimo da je samo pet-sest dana u pitanju.

mace
11-08-2007, 14:45
ja i dalje ucim, ali mi nije jasno kako ako sunce predstavlja muskarca (ako je stariji) a 7 kuca takodje,a zena mesec i 1 kuca (u slucaju da je mladja )
kako se onda gleda odnos, kako znate ko je muskraca ko je zena, po vladaocima, npr kod mene, muskarac ju, a zena merkur, merkur otisao u 8 kucu, ju u 7oj, ,takodje ako je venera zena a mars muskarac, kako sve to uklapate, sta vam govori tacno mesec, sta sunce itd...ja sam gledala na pocetku teme, ali ne vidim za planete konkretno u dejvisonu ili se planete i tu tumace kao i u natalu?

Shmishonja
11-08-2007, 16:10
ja i dalje ucim, ali mi nije jasno kako ako sunce predstavlja muskarca (ako je stariji) a 7 kuca takodje,a zena mesec i 1 kuca (u slucaju da je mladja )
kako se onda gleda odnos, kako znate ko je muskraca ko je zena, po vladaocima, npr kod mene, muskarac ju, a zena merkur, merkur otisao u 8 kucu, ju u 7oj, ,takodje ako je venera zena a mars muskarac, kako sve to uklapate, sta vam govori tacno mesec, sta sunce itd...ja sam gledala na pocetku teme, ali ne vidim za planete konkretno u dejvisonu ili se planete i tu tumace kao i u natalu?

Sunce, Mars i I polje : muškarac
Mesec, Venera i VII polje : žena

Vladar I i njegov vladar ~ uvek onaj stariji partner , bilo da je muško ili žensko .
Vladar VII i njegov vladar ~ ovek onaj mladji partner , bilo da je muško ili žensko .

Prilikom analize koisti se simbolika tih planeta . Naravno da i druge planete mogu biti vladari I i VII polja ~ pa se i one ukombinuju u priču o analizi dejvisona .

Obično se koiste sledeća pravila prilkom analize dejvison čarta [ u principu sve je vrlo slično tumačenju natalnog čarta ] :

Asc' pored toga što se koristi kao simbolični predstavnik starijeg partnera , takodje i predstavlja osnovu , pokretačku silu ~ razlog zašto su to dvoje zajedno . Svako polje predstavlja deo tog odnosa , ali o tome malo kasnije ...

sve muške planete predstavljaju muškarca
sve ženske planete predstavljaju ženu
Sunce : pokretačka snaga dejvisona
Mesec : emocije izmedju njih dvoje
Mekrur : komunikacija
Venera : ljubav koja struji medju njima
Mars : pokretačka strast , sex , borba i želja da se ostvari taj odnos
Jupiter : moralna načela po kojima se njih dvoje ponašaju
Saturn : ono što ih sputava , inhibicije , strahovi , kontrola
Uran : iznenadni dogadjaji , hemija koja postoji medju njima
Neptun : romantika , mašta , iluzija , obmana , laži , prevare
Pluton : karmički , sudbinski , fatalno , obično pokazuje negativne strane odnosa
Hiron i Čvorovi : šta to dvoje imaju da nauče jedan od drugog , tj. svrha / razlog zašto su zajendnoNadam se da je malo jasnije :)

mace
11-08-2007, 16:26
ok, evo ja sve vezbam na sebi, AC u strelcu, sve pocelo lepo, bajno, DC u blizancima (trebalo bi da neko od nas nadje drugog :()
on je stariji predstavljen sa JU, ja sam mladja sam merkur, JU je u 7 kuci u konjukciji sa SO u znaku raka(sto bi znacilo da je njemu lepo samom ili ? ) mars takodje u 7 kuci ali u znaku blizanaca ali nema aspekata sa SO i JU, sta je sad on mars ili SO?
merkur u 8 kuci, a vladalac je VII sto znaci da je svrha bila seks tj nesto sto je ostalo i sto nas vezuje ?
mesec u prvoj ali u jarcu i opoziviji je sa JU, sto znaci da su daleko kao nebo i zemlja, tj da njihove zelje nisu iste?
SA u 3 kuci, tacno je da nam je komunikacija bila grozna, hiron u III takodje znaci da treba da naucimo da komuniciramo, smc u 5-oj sta to znaci?, peta kuca u biku, venera u VI-oj znaci izolovana, sama, bolesna ?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3i2fileV0fdBR-u1178093167&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=64&mth=gw&sday=11&smon=8&syr=2007&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Shmishonja
11-08-2007, 17:13
Merki je predstavljena Asc' u Ovnu sa Marsom na samo Asc' ~ i jeste tako ~ imala čast da je upoznam ~ pravi je Mars : dinamična , borac , zna šta hoće , ide glavom kroz zid ako treba i kada zna da je u pravu , iskrena , otvorena , spontana .
Ja sam predstavljena Desc' u Vagi , sa Venerom u VI polju u Devici [ baš mi se tu našao i moj natalni Mesec , gle čuda ] ~ tačno tako , ja sam tu povučena , nemam toliko borbenosti kao ona , analitičar , po principu "strpljen = spašen" , malo teže i sporije otkrivam svoje emocije .
Odnos Marsa i Urana je 180° ~ to je verovatno naša razmena ideja oko astrologije , ali i naše [ne]uspešno [ne]nalaženje svi ovih meseci .
Sunce je u Lavu u V polju inače vrlo blizu nat.Čvoru u Mreki čartu , dok se meni vrti oko X polja [ pa 120° taj Mars i 60° taj Uran ] zaista ima puno izmedju nas dve , dinamike , planova .Mesec je u Vagi ~ meni na Suncu i Plutonu , a kod Mekri na njenom Mesecu i Uranu ~ ovde ne treba text , toliko je logično Mesec 120° Jupiter ~ veliki planovi za zajedničke poslove , skladan poslovni odnos , dobri prijatelji .
U prošlom životu definitivno sam sigurna da smo bile neki blizak rod ~ ili sestre , ili ono što je meni smislenije ~ majka i ćerka ...... obe opcije mi se dopadaju u svakom slučaju . Imale smo zajednički / porodičan biznis vezan za podučavanje , savetovanje ... lepo zvuči ... a i poznato , zar ne Merki Ha ~ evo zašto nam je ovde gore nakačeni smajlić obema omiljen ~ Merkur 90° Mars [ bolje nam je da se zadržimo na toj simbolici da ne kvarimo sve ostalo ] . za sad toliko ... Merki preuzmi dirigentsku palicu :p ipak si ti ovde Mars

dacked
11-08-2007, 19:53
kod mene su planete samo u 4,5,6,10,11,12oj kuci! sve te bitne kuce za vezu su prazne, da li bez obzira na to ova veza ima buducnost? za sada nam ide odlichno, rekla bih da je to to, ali me zanima shta vi kazete!?
http://i15.tinypic.com/53i15sn.gif

Hekata
15-08-2007, 18:41
Zašto sa svim osobama kojima imam druženje i ljubav, muškog pola imam taj neptun u prvoj?!
Molim vas pa nisam toliki altruista?...i zašto sa svim osobama suprotnog pola imam ASC u škorpiji?!
I još jedno pitanjce, šta znači to sunce na ASC?!
Pozdravček!@

Tanya
18-08-2007, 20:36
Zašto sa svim osobama kojima imam druženje i ljubav, muškog pola imam taj neptun u prvoj?!
Molim vas pa nisam toliki altruista?...i zašto sa svim osobama suprotnog pola imam ASC u škorpiji?!
I još jedno pitanjce, šta znači to sunce na ASC?!
Pozdravček!@Dancho draga, sto se Dejvisona tice, tu sam pocetnik na kvadrat, ali prokomentarisacu ovo, mozda nesto kazem kako jeste, a ako pogresim, ne zameri mi, a ostali nek isprave moje zvrljotine :)Ovako, Neptun u prvoj bih prokomentarisala kao idealizaciju u samom pocetku, famozne "ruzicaste naocare" (i meni dobro poznate :) ), da bi se na kraju ispostavilo da neko od vas dvoje (ne mora da znaci, zavisi od aspekata) mozda nije u potpunosti iskren, ili ima neku tajnu...ili je pak sama veza nesto tajnovita..
za asc u skorpiji bih rekla da vas je spojila jaka strast, iliti magnetska privlacnost
A Sunce na asc mislim da je signifikator da je ta veza jako vazna, za oboje, ili pak za jedno od vas, u zavisnosti ko je prikazan Asc i kakve aspekte pravi to Sunasce...Nadam se da nisam mnogo omanula

mala_m
27-08-2007, 20:22
Kako protumačiti ovu kombinaciju u dejvisonu:
Sunce u 5. kući u ovnu
Mjesec u 6. kući u biku
Venera u 7. kući u blizancima

Jel to ide prema braku????

(ASC u strijelcu, DESC u blizancima)- inače, on je u podznaku blizanac

Hekata
29-08-2007, 00:09
Merkuri!
Sa onim predhodnim činimi se da je bila opozicija venera mars! :p
A mislim da to znači da uvek mu moram izlaziti u susret kada krene prama meni tj. ohrabriti ga!
Jeli puno grešim...pa ništa po tom polju mi nije išlo lako ikad?!;)

Merkur
29-08-2007, 00:45
....
A mislim da to znači da uvek mu moram izlaziti u susret kada krene prama meni tj. ohrabriti ga!
Jeli puno grešim...pa ništa po tom polju mi nije išlo lako ikad?!;)
Nepovoljni aspekti Venere i Marsa mogu uticati na stabilnost veze. To ponekad stvara situacije u kojima se ljudi koji se inace vole razilaze zbog sitnih nesporazuma....losi aspekti nece umanjiti uzajamnu privlacnost, ali ce se dvoje ljudi suociti s problemima koji neminovno razaraju uzajamni odnos....Kvadrat nas moze navesti da pomislimo da je ta osoba samo nasa....moguce su cak i one situacije kada ljudi postaju ljubomorni na partnerove prijatelje, a da i ne pominjemo nova lice koje partner po prirodi stvari srece u zivotu.

Sorry, ne mogu da kucam ceo tekst, ima mnogo. Ali nadam se da si shavtila sta sam htela reci.:)

saandraa
29-08-2007, 13:59
cure, kako i gde vidim kraj veze??
mislim na osnovu dejvisona kako ili gde sta koje...mogu da pogledam da bih videla kako se veza okoncava???

pocetak i razlog sam skontala ali kraj...nesto mi ne ide

Hekata
29-08-2007, 15:44
Nepovoljni aspekti Venere i Marsa mogu uticati na stabilnost veze. To ponekad stvara situacije u kojima se ljudi koji se inace vole razilaze zbog sitnih nesporazuma....losi aspekti nece umanjiti uzajamnu privlacnost, ali ce se dvoje ljudi suociti s problemima koji neminovno razaraju uzajamni odnos....Kvadrat nas moze navesti da pomislimo da je ta osoba samo nasa....moguce su cak i one situacije kada ljudi postaju ljubomorni na partnerove prijatelje, a da i ne pominjemo nova lice koje partner po prirodi stvari srece u zivotu.

Sorry, ne mogu da kucam ceo tekst, ima mnogo. Ali nadam se da si shavtila sta sam htela reci.:)
Ja! Ja!
Čini mi se to opisano da mi se jako često događa...ali to je čista nesigurnost u sebe, činimi se!
Možda je ja reflektujem...ali dešavalo se i to u prijateljstvima, dugim dugim! Baš sam juče gledala gde imam kvadrate u uporednim horoskopima mojih prijatelja i lj.veza...
To je nešto čime se dugo nosim...meni je to već dobro savladan i svestan aspekt...čini mi se!
Ali nisu svi tako samosvestni oko mene ba mislim da se ja uglavnom borim sa tim aspektom drugih...:confused:

webhanuma
30-10-2007, 12:07
Istovremeni tranzit plutona i jupitera preko vladara sedme, sta moze doneti? Tranzit jupitera VEOMA harmonican, yet ttranzit plutona nikad u potpunosti benigne prirode

Sugestije?

saandraa
30-10-2007, 12:22
da nece mozda da nam se udas??? mislim JU i Pl donose na neki nacin "rast" ili se varam??

webhanuma
30-10-2007, 12:28
da nece mozda da nam se udas??? mislim JU i Pl donose na neki nacin "rast" ili se varam??
Ne znam mila.... rekoh ti privatno da je to zadnja sansa koju mu dajem nakon sto odem....
Zvoncica me savetovala za dete tad (zaista IDEALAN momenat astroloski gledano) medjutim znas kako... dugovi zovu :-(

Ljubim te puno.... ako ti se vratim ovde... da mi dodjes da pijemo kafu?
Ako pak odem u EU da ti dodjem da pijemo kafu? :)

saandraa
30-10-2007, 12:35
pa zato kazem, Pl i itd...a da ne zatrudnis pa se udas??? ha?
slusaj, moje misljenje ili ces ti ovaj tranzit sluziti kao dezinfekcija te situacije ili ovo gore :-)), sve u svemu mislim da ce po tebi biti dobro, mozda kasnije a mozda odmah!

a za kafu...ma no frks slatka!!!

princess
31-10-2007, 17:22
Istovremeni tranzit plutona i jupitera preko vladara sedme, sta moze doneti? Tranzit jupitera VEOMA harmonican, yet ttranzit plutona nikad u potpunosti benigne prirode

Sugestije?

Molim te postavi taj dejvison ne mogu dok ne vidim.
Pl u dejvisonu retko kada gledas.Eventualno pojacava tog jupitera.Ali Dejvison uglavnom ide po TA.Moze malo naglasiti i uplitanje pitanja kuce kojom vlada.

Skorpija
05-11-2007, 13:36
Samo da vam napomenem da ovde pisemo iskljucivo teoriju :)

kako izraditi progresivnu dejvison kartu? progresirate je ili izvedete iz progresivnih karata osoba?! :rolleyes::cool:

prinzessin
20-01-2008, 16:56
kiron u 7 ? znači nema šanse za dugu vezu :( ?

Merkur
20-01-2008, 17:10
kiron u 7 ? znači nema šanse za dugu vezu :( ?
Kada bi to bilo bas tako:rolleyes: retko ko bi bio u braku ili vezi.
Mnogo toga mora da potvrdi da nema nista od duge veze.

TrilianSi
20-01-2008, 20:47
kako izraditi progresivnu dejvison kartu? progresirate je ili izvedete iz progresivnih karata osoba?! :rolleyes::cool:
Uradiš progresije za Dejvison koji si dobila.

prinzessin
20-01-2008, 23:48
ako nam je u davisonu jupiter u jarcu a ove je godine jupiter u jarcu jel to može nešto da donese??:rolleyes:

Autarhichna
29-01-2008, 04:42
Pozdrav svima! Nova sam na forumu, mali astroloshki laik, zeljan znanja.. :oZanima me koja je razlika izmedju Davison corrected i uncorrected chart?
Pokusavala sam nesto sama da analiziram, ali se gubim.. Da li neko moze da mi pomogne..? Evo karte..
Hvala..

TrilianSi
29-01-2008, 14:42
Pozdrav svima! Nova sam na forumu, mali astroloshki laik, zeljan znanja.. :oZanima me koja je razlika izmedju Davison corrected i uncorrected chart?
Pokusavala sam nesto sama da analiziram, ali se gubim.. Da li neko moze da mi pomogne..? Evo karte..
Hvala..
Corrected je tačna, a uncorrected je netačna :D gledaj ti ovu corrected :)
Malo se šalim :o Nisam nailazila na to, zaista ne znam :confused:

Autarhichna
29-01-2008, 16:13
Heheh..Okay..tnx anyway.. E, sad.. Da li u ovoj karti postoje neki aspekti koji ukazuju na to da ja djelujem pogubno na njega, i da zbog mene moze postati cuven po zlu, kako rece jedna astrologinja.. U vezi smo 3 i po godine, i planiramo zajednicki zivot..Ali poslije ovakve njene price,nista mi nije jasno...

dannijella
30-01-2008, 13:07
U devetoj kuci imamo stelijum- mesec i jupiter u skorpiji, pluton i saturn u vagi.. Kako to da tumacim.
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_64gw_01_02_dannijella_misko.58393.7451.gif&res=100&va=&cid=p7lfileXlkAZN-u1202746335

Inace smo 3 godine u vezi.

angely
31-01-2008, 00:13
Ovo je nasa karta ako moze neko da pogleda hvala http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_61gw_01_03_sanja_slaven.83524.3634.gif&res=100&va=&cid=dxdfile2gy5lz-u1171215075

malomace
07-02-2008, 19:22
http://tinypic.com/view.php?pic=24629sk&s=3 DAVison
*Prvo polje-ASC-pocinje u buku,vladalac venera(Venera u Dejvisonu predstavlja nivo medjusobnog privlacenja , nacin ispoljavanja emocija i neznosti , takodje pokazuje novo emotivne sigurnosti koja postoji izmedju to dvoje , a isto tako pokazuje i poverenje koji jedan prema drugom imaju i pokazuje sistem vrednovanja koji postoji medju njima ( cak i na finansijskom nivou sigurnosti ~ partenri u 90% slucajeva smatraju svoju "lepsu polovinu" za svoje vlasnistvo ... ) ),posto nema drugih planeta,a planeta 1 polja otisla je u 7,znacenje prvog polja prikazuje pristup samoj vezi , zasto ta veza "postoji" . Pokazuje nam vaznost fizicke razmene emocija . Pokazuje "ulogu" koja se igra u odnosu na okolinu . Takodje , pokazuje nam i kako je izgledao prvi konktakt izmedju ovo dvoje i koji su utisci bili glavni , da li je bilo "hemije" ili "ljubav na prvi pogled" na primer , kao i prvi sex. odnos koji su imali ( tj. ce imati ) . Takodje nam pokazuje stariju osobu u tom odnosu , tj. najcesce ako chart nije poslovnog ili "roditeljskog" uporednog tipa , pokazuje nam muskarca u toj vezi .
*peto polje poci nje mi u devici,vladar merkur,nema drugih planeta u polju,a vladalac 5 polja otisao u polje 9 polje.Ovo polje predstavlja ljbav koja postoji u ovom odnosu.Posto merkur predstavlja u davinsovu "iq "vezu,komunikaciju,rodjake i decu...
*Sedmo polje-DC-pocinje u skorpiji,vladalac mars(Mars u Dejvisonu predstavlja , logicno , seksualni poriv i strast koja postoji izmedju to dvoje ljudi , dinamika , akcija , potreba za kretanjem i delanjem , tj. on predstavlja ono sto gura vezu da ide ili napred,),planete koje se nalaze su venera I pluton,mars je otisao u 12 polje,ovo polje ovo je polje dugotrajnih veza Ovo je polje koje pokazuje nivo poverenje izmedju partnera koji su poceli da aktivno dele i ucestvuju u zivotu onog drugog ( zajednicki zivot , putovanja ... ) . Takodje pokazuje onog drugog partnera u vezi ( obicno je to zena & devojka , ili ako je neka druga opcija uporednog charta , mladju osobu u tom odnosu,tj.u ovom slucaju ja )
Venera u Dejvisonu predstavlja nivo medjusobnog privlacenja , nacin ispoljavanja emocija i neznosti , takodje pokazuje novo emotivne sigurnosti koja postoji izmedju to dvoje , a isto tako pokazuje i poverenje koji jedan prema drugom imaju i pokazuje sistem vrednovanja koji postoji medju njima ( cak i na finansijskom nivou sigurnosti ~ partenri u 90% slucajeva smatraju svoju "lepsu polovinu" za svoje vlasnistvo ... ) ., Pluton u Dejvisonu se posmatra dosta povrsno i vise se vezuje za sliku koliko su oboje spremni da se uklope u okolinu i koliko su spremni da zajednickim snagama prebrode krizu ako ona i postoji .
*Osmo polje pocinje u strlcu,vladalac Jupiter(Jupiter u Dejvisonu predstavlja zajednicke moralne stavove i ideje , zajednicki stav o moralnim i verskim vrednostima , ali i sklonost ka "neobicnim" oblicima ispoljavanja naklonosti i ljubavnih zelja u samoj vezi ( posto je to planeta "morala" , on se naravno vezuje i za sve ono sto i nije bas moralno ~ paralelne veze , vanbracne aktivnosti , prevare , preljube , perverzije u sexu ... ),jupiter je otisao u 12 pole,a planete koje se nalaze u 8 polju su mesec,satur I uran.Ovo polje pokazuje zbog cega je veza zapoceta . Pokazuje nam takmicarski duh , zelju za davanjem ( vise nego za primanjem ) emotivne naklonosti od strane partnera , a naravno nam i pokazuje ko tu zeli da bude "musko" a ko "zensko" , tj. pokazuje nam zelju za dominacijom ( cak ovde mozemo videti i sado~mazo odnos , ali ne samo na fizickom nivou , vec i na nivou verbalne komunikacije ~ cije su reci poslednje ... ) . Ovo polje nam pokazuje koliko su njih dvoje spremni da dele , kako emocije , tako i ideje i finansije jedno sa drugim . Ovo je naravno konkretno polje koje nam pokazuje kakav sex imaju ovo dvoje ( V polje : vise pokazuje neki platonski oblik ljubavi ) ... Takodje , VIII polje nam pokazuje cenu koju oboje moraju da "plate" ako zele da ostvare uspesan emotivni odnos i pretvore ga u nesto jako i dugotrajno. Mesec u Dejvisonu predstavlja emocije koje se dele , razmena iskustava , instinkte . Takodje predstavlja zenu , suprugu ili majku u chartu .
Satrun u Dejvisonu predstavlja prvenstveno strahove i "kamen spoticanja" . On nam pokazuje da li u vezi postoje neke stvari ili osobe koje sprecavaju srecan "happy end" izmedju to dvoje ljudi . Takodje predstavlja zajednicku ideju o disciplini i organizaciji veze . On predstavlja granice koje ovo dvoje (ne)svesno postavljaju u vezi . Uran u Dejvisonu predstavlja zelju za apsolutnom slobodom , druzenjem , zezanjem , povrsnim emotivnim razmenama , ali isto tako pokazuje i ono sto ce oboje da urade kako bi odbranili svoju vezu i drzali je podalje od okoline ,Mjesec/Saturn
Konjukcija: emotivna rezerviranost. Prihvaća previše odgovornosti, teško radi i niječe si mnoga mala zadovoljstva. Traži sigurnost u perfekcionizmu, pouzdan je. No iznutra nesiguran i lako povredljiv. Mjesec/Uran
Konjukcija: ovi ljudi ne poznaju običnu sigurnost no to im nije problem. Izražavaju se nekonvencionalno. Brzo reagiranje. Provokativnost. Velika ljubav za promjenom, kreativnost, originalnost, genijalnost
*Deveto polje pocinje jarcu,vladalac saturn(Satrun u Dejvisonu predstavlja prvenstveno strahove i "kamen spoticanja" . On nam pokazuje da li u vezi postoje neke stvari ili osobe koje sprecavaju srecan "happy end" izmedju to dvoje ljudi . Takodje predstavlja zajednicku ideju o disciplini i organizaciji veze . On predstavlja granice koje ovo dvoje (ne)svesno postavljaju u vezi .),satur je otisao u 8 polje,planete koje se nalaze u 9 polju su sunce,neptun i merkur.Ovo polje pokazuje tj. daje predstavu o buducnosti same veze . IX polje je polje PERSPEKTIVE koju imaju ovo dvoje . IX polje je usko povezano sa Jupiterom , pa samim tim pokazuje i moralni i religijski nivo na kome se nalazi ova veza. Sunce u Dejvisonu predstavlja "inicijalnu kapislu" , tj. zasto su se to dvoje nasli ~ razlog postojanja tog odnosa . Takodje predstalja ili muskarca ili stariju osobu u chartu . Neptun u Dejvisonu predstavlja sve (ne)moguce tajne . Tajne misli , tajne radnje , skrivene teznje i motive . Takodje , pokazuje i stepen zrtvovanja koji postoji izmedju ovo dvoje kako bi se veza podigla na jedan visi nivo . Ponekad , ako je dobro aspektovan , on donosi "slatke lazi" i sve one romanticne i mashtovite situacije i dogadjaje koji zaista mogu da ulepsaju odnos ... ali na zalost ... to su retki slucajevi ... Merkur u Dejvisonu predstavlja "iq" veze . Da li postoji razmena ideja , komunikacija , intelektualni stimulans , a takodje predstavlja i rodjake i decu .Konjukcija: Neptun daje Suncu mogućnost da nadraste individualnost i rafinira je. Daje dubinu i perspektivu ali granice ega postaju nejasne. Velika senzibilnost. Suptilna kreativnost i duhovno i religijsko nagnuće. Vrlo inspirativna konjukcija.Sunce/Merkur
Konjukcija: daje veliku potrebu za razmjenom, informacijama, govorom i analiziranjem. Vjerojatno loš slušatelj, dobar zabavljač. Živahnost i vještina, inteligencija.Merkur/Uran
Konjukcija: mogućnost za vrlo originalne ideje i koncepte. Mentalna nadarenost, ljubav za novo, nestrpljivost u komuniciranju. Velika opterećenost nervnog sustava, tehnički interesi, posebno za nove tehnologije. Brzo se shvaća bit stvari, inteligencija.Merkur/Neptun
Konjukcija: moguća vidovitost, velika intuicija. Maštovitost, nadahnutost, inspiracija. Komunikacija s područjem nevidljivog. Izvrsno za komponiranje ili pisanje poezije i proze. Promjenjivost uma.
*Dvanesto polje pocinje u ovnu,vladalac mars,planete koje se nalaze u 12 polju su jupiter i mars.Ovo je polje transcendencije - stapanje sa partnerom . Usko je povezana sa III poljem ( mentalna komunikacija ) . Ovo polje nam pokazuje nivo povezanosti koji postoji izmedju ovo dvoje , da li je povrsan , podsvestan ili patoloski .Naravno , usko je povezana sa simbolikom Neptuna , pa nam takodje moze pokazati odakle i da li dolaze prevare , lazi i tajne . U kombinaciji sa IX poljem , mozemo videti da li su osobe same pa zapocinju vezu ili su vec u vezi a ovu su vezu zapocele kako bi razbile dosadu ili jednostavno tako vole da funkcionisu u ljubavnim vezama ( ljubavi trouglovi , chetvorouglovi i svo ostali matematicki objekti ... ) . Takodje , XII polje nam pokazuje (ne)svesne stahove koji mogu da sabotiraju vezu i dovedu do njenog kraja . Jupiter u Dejvisonu predstavlja zajednicke moralne stavove i ideje , zajednicki stav o moralnim i verskim vrednostima , ali i sklonost ka "neobicnim" oblicima ispoljavanja naklonosti i ljubavnih zelja u samoj vezi ( posto je to planeta "morala" , on se naravno vezuje i za sve ono sto i nije bas moralno ~ paralelne veze , vanbracne aktivnosti , prevare , preljube , perverzije u sexu ... ) . Mars u Dejvisonu predstavlja , logicno , seksualni poriv i strast koja postoji izmedju to dvoje ljudi , dinamika , akcija , potreba za kretanjem i delanjem , tj. on predstavlja ono sto gura vezu da ide ili napred.

ovako sam ja videla svoj davison i to uz pomoc davisonovih teorija,grubo,Shmishino posto sam polako citala tvoje redove drugih ljudi sto si postavila i sva sam odusevljena,da li moze malo da mi pojasni i virne u moj devison,naravno ako je ovo moje tacno i sta se krije iza ovoga i kako stoje stvari na karti:),nas odnos itd.tj.VEZA!:) hvala;)

Dorijana
15-02-2008, 21:11
Retro Merkur u akciji :o...elem, kako se vama cini ovaj dejvison...jedino sto do sad dobih kao informaciju jeste da Ve kao vladar Asc na 29* Bika i nije najsrecnije postavljena, al opet ista ta Ve je u aplikacionoj konjukciji sa JMC 2*i Mo je u Biku u VII kuci...So jeste u VI kuci, al je na mojoj natalnoj Ve..i kao sto citate dilema je svuda oko mene, a retro Me radi li radi...:pink_machkica:...ustati ili odustati, sta je srecnije resenje?

Dejvison
http://i206.photobucket.com/albums/bb139/Dorijana/dejvison-1.gif

fortisima
21-02-2008, 20:14
A sta bi znacio neaspektovan mesec u dejvisonu (i u kompozitu isto), koji je u IX kuci, u biku (egzaltacija)? Inace je vladalac dvanaeste kuce...
Citala sam podeljena misljenja o neaspektovanim planetama unutar horoskopa odnosa...po nekoj logici neaspektovan mesec i nije bas dobar, jer ne postoji razmena emocija, tj. nema kontakata sa energijama drugih planeta...a da li ova egzaltacija mozda pomaze?
Nalazi se na samom kraju IX kuce, i u konjukciji je sa MC

prinzessin
24-02-2008, 20:22
evo da i ja postavim jedno pitanje pa ko bude znao,imao vremena i tako...;) ugl .ako je u davisonu kiron egzaktno na dc?jel to znači da ću ja biti povrijeđena??i još nešto ako su nam sunce i mjesec u konjukciji ali u lavu u 9 kući ,bez obzira na konjukciju mjesecu nije dobro u lavu jel tako ?dok je suncu odlično?znači on je svoj na svome a ja jadna ću ostat spržena i povrijeđena? :( :)

viktor
26-02-2008, 07:08
http://http://astro.axisdraw.com/forum/attachment.php?attachmentid=199&stc=1&d=1204005948 (http://http//astro.axisdraw.com/forum/attachment.php?attachmentid=199&stc=1&d=1204005948)

Ne znam da li ce ovo uspeti da se pokaze...link je do Dejvison karte...u vezi smo 5-ta godina a u braku pune 2...ima li opstanka ovom braku jer je situacija bas bas teska i prelomna...Hvala unapred za svaku pomoc, savet ili sugestiju...Vik
PS, ne snalazim se da ubacim vecu kartu.....
znacio bi mi odgovor u nekom kracem vremenu jer je situacija bas malo-mnogo postala gusta i neophodno mi je da donesem odluke...

Electrica
07-03-2008, 18:38
Kako vam se cini ovaj dejvison...? Meni sve nesto deluje da je jedan od najvaznijih faktora saturn,tj. vreme koje je potrebno uloziti da bi sve bilo kako treba...? sta je ovde pozitivno a sta problematicno...?
http://i241.photobucket.com/albums/ff90/picka88/dejvison.gif

marijana85
07-03-2008, 19:27
meni se ovdje ne svidjaju Uran, Mars i Neptun u 7-oj kuci, bash teshke planete.Uran neku stalnu nestabilnost u braku, razdvajanja i spajanja, Mars svadje, mada bi neko rekao i posvecenost mushkarca brachnom odnosu,Neptun tajne....uglavnom, sve, samo ne neka brachna harmonija..
Mada je mnogo lijepa ova konjukcija So i Mo, a josh je i on -Me(ako je stariji partner) u konjukciji sa Mjesecom (koji oznachava tebe),stopljen sa Venerom..lijepo! JU, kao vlad. sedme u 10-oj kuci, kuci uspjeha, pa vas drugi vide kao lijep par...
trigon Ve sa Sa, dao bi trajna osjecanja, mozhda povremeno neka hladjenja ali nishta strashno
ne znam, mozhda sam se nablebletala, nemoj mi zamjeriti, ja ovo samo vjezhbam:o

damsel
07-03-2008, 19:40
Može jedan osvrt na naš Dejvison? Ovo je jedna "tajna veza"...Ima li budućnosti?

Skorpija
07-03-2008, 19:49
Može jedan osvrt na naš Dejvison?
Ovde sve ukazuje na neku tajnu. U vezu ste usli lako,sa emocijama obostranim,ali za brak nisam sigurna,postoje ogranicenja ili ce se desiti kasnije.Vladar je otisao u 12 pa jos na algolu,ovde su neke tajne izvesne,ili se vi mozda krijete,sada nagadjam.Isti taj vladar je iskvadriran od venere,koja je vrlo bitna za jedan davison,pa daje ogranicenja,prekide,tugu.Da li imate dece? Vladar asc u 5 u sco,ali neaspektovan.Ono sto vas odrzava su lepi venerini aspketi sa jupiterom i uranom,to je aspekt koji uvek trazi nesto novo da se desi da bi osvezilo vezu,vladar 7 u trigonu sa plutonom-jake strasti. U svakom slucaju izvesno je dugo zabavljanje,ali ako prevazidjete sve ove saturnove muke,mozete uci i u brak.

damsel
07-03-2008, 19:54
Ovde sve ukazuje na neku tajnu. U vezu ste usli lako,sa emocijama obostranim,ali za brak nisam sigurna,postoje ogranicenja ili ce se desiti kasnije.Vladar je otisao u 12 pa jos na algolu,ovde su neke tajne izvesne,ili se vi mozda krijete,sada nagadjam.Isti taj vladar je iskvadriran od venere,koja je vrlo bitna za jedan davison,pa daje ogranicenja,prekide,tugu.Da li imate dece? Vladar asc u 5 u sco,ali neaspektovan.Ono sto vas odrzava su lepi venerini aspketi sa jupiterom i uranom,to je aspekt koji uvek trazi nesto novo da se desi da bi osvezilo vezu,vladar 7 u trigonu sa plutonom-jake strasti. U svakom slucaju izvesno je dugo zabavljanje,ali ako prevazidjete sve ove saturnove muke,mozete uci i u brak.
Hvala skorpija...da, veza je tajna pa je onda logično da se na nekakav način skrivamo. Nemamo djece i ja sam svjesna poznavajući sebe i njega da do klasičnog braka neće doći...samo sam onako ljudski znatiželjna...da li ćemo potrajati kao par i izaći iz tog "tajnog"

Skorpija
07-03-2008, 19:56
Draga damsel,i najgori aspekti se mogu prevazici,jupiter trenutno prolazi kroz vase 7.polje,pa je ova godina prekretnica.

damsel
07-03-2008, 20:01
Draga damsel,i najgori aspekti se mogu prevazici,jupiter trenutno prolazi kroz vase 7.polje,pa je ova godina prekretnica.
vidjet ćemo!
još jednom hvala!

Skorpija
07-03-2008, 20:06
vidjet ćemo!
još jednom hvala!
Nema na cemu,jupiter donosi srecu u polju u kom se nadje,a kod vas je cele godine u polju braka,u jarcu,sto znaci samo da moze da pokrene ono staro,narocito pred kraj godine kada napravi 120 sa saturnom:srecno:

Electrica
08-03-2008, 14:15
hvala Marijana... ne zameram ti,naprotiv,drago mi je da na mom primeru vezbas..
DA LI neko ima 5 minuta vremena da pogleda malo detaljnije nas dejvison i da mi malo pojasni sta je bitno ovde gledati..? PUNO HVALA!!!
evo link:

rogirogi
08-03-2008, 17:24
Bio bih zahvalan, ukoliko bi mi neko rastumacio neke stvari iz ovog Dejvisona
(http://img245.imageshack.us/img245/6629/djzc1.gif)

mala_m
10-03-2008, 13:28
Skorpijo, Shmisho, pomagajte!!!
U davisonu - NEPTUN u 1. kući u strijelcu na 22. stepenu?
Jel to označava neke tajne? imam osjećaj da mi se nešto prešućuje u toj vezi.

Inače, Neptun radi lijepe aspekte: trigone sa Suncem (u 5.), Marsom (u 9.) i Jupiterom(u 9.), pa sa Mesecom (u 6.)semisekstil i sa Plutonom sekstil.

Kao što se vidi, ima i puno aspekata, pa nije baš beznačajan.

Skorpija
10-03-2008, 16:42
Mala m,nisu tajne,kao sto si sama rekla neptun je lepo aspektovan,a vladar je kuce doma (da li zivite zajedno?) jedini kvadrat koji pravi je sa vladarem II kuce,pa se to samo moze odnositi na nesuglasice u vezi novca (ali zajednickog)

Tristran
10-03-2008, 17:39
Izvinite, ali mi se nametnulo analogno tumacenje. Mojim roditeljima u sinastriji sve se vrti oko 12. polja i Neptuna...a imaju jako dobar brak, nisu bili u tajnoj vezi(vencali se posle mesec dana zabavljanja), nije bilo afera...
Tako da-treba biti oprezan sa astro-simbolikom.

U dejvisonu sve im je u sestom polju, sto je 100 posto tacno, jer celi zivot zajedno rmbaju i rmbaju, i nista drugo od zivota nisu imali...sem ljubavi:)

Mnogo je pametno gledati vec ostvarene sinastrije, kompozite i dejvisone...tako se mozda najbolje uci, na sigurno-a ne kroz pretpostavke.

thalatte
10-03-2008, 17:48
E tristi baš sam nedavno i ja o tome razmišljala i zaključila da stvarno treba oprezno...jer kad počneš učiti...najprije učiš ovo su dobre kuće,a ovo loše...dobre planete i loše...
...ali to je zapravo velika zamka...treba se nekako uživit u značenje svake kuće i planete u skladu sa opširnim tumačenjem svake pojedinosti vezane za njih...treba čitat,čitat,čitat jel tako?:)

Tristran
10-03-2008, 19:05
Jeste, Pepuuu, ali i osloniti se na intuiciju, jer ponekad natali u celini vise govore od pojedinacnog aspekta.
A svidja mi se i ono sto je Mandrak rekao-da ponekad postoje lose sinastrije, ali je kompozit i narocito-dejvison dobar i da sve bude ok.

Svidela mi se njegova prica da dejvison u stvari znaci: kako bi bilo, kad bi bilo...:)

mala_m
11-03-2008, 08:59
Hvala, Skorpijo!!
Ne živimo zajedno (ali bi bilo krasno da dođemo jednom i do tog stadija) i zajedničke novce još nemamo (on radi ,a ja taman diplomirala i tražim posao).
A oko čega bi se još mogli kačiti?

viktor
11-03-2008, 14:00
Ima li uopste mogucnosti da mi neko pomogne u tumacenju Dejvisona sa prethodne strane...Znam da sam nov clan i da stariji clanovi imaju verovatno prednost, ali ne mogu da nadjem pravo resenje za sebe pa bi mi komentar na postavljenu kartu veoma znacio:(, jednostavno ne umem da slozim ono sto vidim kao veliku opoziciju odn T kvadrat u Dejvison karti a Pluton u Jarcu i kretanje Saturna kroz Vagu a Urana kroz Ovna meni nimalo ne lici na mogucu perspektivu u bliskoj buducnosti..kako imam malo dete u tom braku i nereseno imovinsko i materijalno stanje,moram unapred da znam vredi li tu nesto trpeti ili se spremati na promene...Ako zaista nije tesko nekom ko se razume u ovu vrstu karte i ko je pratio tranzite, bila bih zahvalna da ostrim i neutralnim okom pogleda ovo i da svoj komentar..Vik

mace
11-03-2008, 14:53
meni su neki tumacili dejvison i nije bilo tacno, sami najbolje mozete istumaciti, ako se pitate kako:
evo kako sam ja:
sve planete iz natalne prenele u dejvison i gledala aspekte..
mnogi se ponavljaju iz vase i natalne vaseg partnera a takodje ne moraju svi losi aspekti biti losi, jer neko prosto "trazi" partnera koji nervira ili obrnuto :)
podrazumeva se da ne slusate sta vam neko kaze jer meni niko dosad nije pogodio, jer sam ja i dalje sa osobom iz mog dejvisona i medju nama je strast a niko mi to ne rece:sladoled: :girl_wacko: hahahah

viktor
11-03-2008, 15:13
meni su neki tumacili dejvison i nije bilo tacno, sami najbolje mozete istumaciti, ako se pitate kako:
evo kako sam ja:
sve planete iz natalne prenele u dejvison i gledala aspekte..
mnogi se ponavljaju iz vase i natalne vaseg partnera a takodje ne moraju svi losi aspekti biti losi, jer neko prosto "trazi" partnera koji nervira ili obrnuto :)
podrazumeva se da ne slusate sta vam neko kaze jer meni niko dosad nije pogodio, jer sam ja i dalje sa osobom iz mog dejvisona i medju nama je strast a niko mi to ne rece:sladoled: :girl_wacko: hahahah

Interesantan detalj..:)..ne znam sta da kazem...ne umem bas da slozim to u Dejvisonu, vladare i polja kad je odnos u pitanju, znam da se vide problemi u njemu ali kako naci resenje jer moj stav nije bas da se sve odmah kida a da tranziti deluju, deluju nesumnjivo...pitanje je u celini perspektive ima li, jer planete dovode do toga da veza trpi i trpi i da nije isto kad postoje samo dvoje u vezi i kad u tome ima dete...i do koje mere mogu neke stvari da se nose...a tranziti u njemu ukazu na krize koje dolaze, a ja u mom ne vidim bas da je to prolazno i da ce da bude kratkotrajno...kako mislim i radim unapred, jer se jedino tako prevazilaze stvari razumevanjem i prilagodjavanjem, znace mi komentari onih koji u tome imaju vise iskustva...Nista ne treba uzeti zdravo za gotovo, pogotovo ne ovde u Dejvisonu jer su natali i uporedni pregled oba jako bitni i odlucujuci ima li u svemu perspektive, hoce li to da traje ali ako u natalima ima kriza, pa se pogleda Dejvison i tranziti da se nadje u njemu polje krize bolje vidno, onda , kada natrcis kao ja na krizu koja ce da traje..pitas se sta dalje...Tvoji natali odn. vasi ,mozda imaju uklapanja koja omogucavaju da veza ide dalje i da krize traju krace, ja se trudim da prevazidjem svoje ali, ne vredi kad se samo jedna strana trudi zar ne..:confused:..tu lezi bit moga pitanja...koliko ima perspektive u periodu koji dolazi...:(

TrilianSi
11-03-2008, 16:17
meni niko dosad nije pogodio, jer sam ja i dalje sa osobom iz mog dejvisona i medju nama je strast a niko mi to ne rece:sladoled: :girl_wacko: hahahah

Nije poenta pogoditi, to je već vašarska astrologoja :) nego opisati odnos dve osobe,pogledati kompatibilnost, ukazati na područja i periode mogućih problema, neslaganja i sl.

mace
11-03-2008, 16:33
Nije poenta pogoditi, to je već vašarska astrologoja :) nego opisati odnos dve osobe,pogledati kompatibilnost, ukazati na područja i periode mogućih problema, neslaganja i sl.

naravno duso, pa to sam i htela da mi neko odgovori, kako prevazici krize
pa sam sama videla sta je @muka@ :4hug:
a da li cemo prevazici vreme ce pokazati
:friends:

viktor
11-03-2008, 17:35

Da, zbog toga i pitam, sama ne umem da se snadjem kad su u pitanju tranziti a kako vidim i znam da deluju, a sve nesto ide ka tezem i tezem..treba mi pomoc u tumacenju onih koji to vec neko vreme prate...

TrilianSi
11-03-2008, 17:41
Pored tranzita, probaj i sa progresijama na Dejvison ;)

viktor
11-03-2008, 17:51
Pored tranzita, probaj i sa progresijama na Dejvison ;)
mislis klasicno, primarne, sekundarne, kao i za natal

TrilianSi
11-03-2008, 17:53
mislis klasicno, primarne, sekundarne, kao i za natal

Da, primarne direkcije i sekundarne progresije, potpuno isto kao i kod natalne karte. ;)

viktor
11-03-2008, 18:00
Da, primarne direkcije i sekundarne progresije, potpuno isto kao i kod natalne karte. ;)
ok, sa natalima mi je jasno ali mi malo problem prave tumacenja polja u Dejvisonu, nisam ponajbolje potkovana iskustvom u tome, pracenjem i povezivanjem, vremena imam malo pa sam zato priupitala iskusnije..tranziti rade to osecam, a htela sam da vidim period za jedno godinu dana kada se pomere planete u Ovna,Vagu i pluton u Jarca jer se nalaze na jakom T kvadratu u Dejvisonu...

mace
12-03-2008, 09:12
uradi kartu kao natalnu ali dejvison na astro com-u na osnovu datuma koji dobijas kada uradis dejvison za dve osobe, dal razumes :)
onda na to radi progresije
tako sam uradila i ja i konsultovala ljude koji se bolje razumeju
mislim da to ima smisla

viktor
12-03-2008, 14:52
uradi kartu kao natalnu ali dejvison na astro com-u na osnovu datuma koji dobijas kada uradis dejvison za dve osobe, dal razumes :)
onda na to radi progresije
tako sam uradila i ja i konsultovala ljude koji se bolje razumeju
mislim da to ima smisla

Da,razumem te, sa podacima koje dobijem za Dejvison kartu odn "rodjenje veze" uradim "natal za vezu" i pratim progresije na to jer tako moze..Bas sam se pitala kako to da izvedem sem da radim "peske" pomeranja..:rolleyes: E sad mi se namece samo jos jedno zapazanje, sa podacima koje sam dobila za dejvison, ti podaci daju pomeranje podznaka unazad, iako je sve od podataka isto jer koliko vidim, postoji nesto u programu kad racuna Dejvison, dodaje 2 sata na to(kao da je u pitanju letnje vreme za tu godinu iako ni jedno od nas nije rodjeno u periodu pomeranja..)..U pitanju je razlika za sat vremena, podznak ide "unapred" kad je dejvison u pitanju..sto se tice natalnih karti, preracun programa na astrokomu je ekstra tacan, nisu mu potrebne nikakve korekcije, to mogu da tvrdim, ali me ovo malo zbunilo...Verovatno da postoji neka korekcija pri izradi Dejvisona iz nekog razloga koji ne kapiram sad a nemam vremena da trazim po knjigama kako se "peske" racuna Dejvison...mozda tamo ima odgovor na ovo..Elem, kako sam Vaga u podznaku, nije mi svejedno :D sto imam dve karte sa razlicitim polozajem podznaka i planeta u poljima gde su jedne sve u 6/12 polju dok su druge mahom 1/7 polje...Cik da se odlucim..:p...moja stara boljka....Svakako ti hvala,smislicu vec nesto, ali mi je lakse da pratim progresije ovako kao sto si mi rekla nego da "peske taljigam.."...Svaka ideja i komentar mi je dobrodosao...Nadam se da i ja tebi odnosno vama koji mi odgovarate, mogu pomoci uskoro, cim malo sredim svoje dileme,trileme i dodjem do odgovora koji su mi potrebni...znam i ja ponesto sto nije vezano za Dejvison, tu sam bas neiskusna...:o:o:(

mace
12-03-2008, 15:07
samo sat vremena pomeri

viktor
12-03-2008, 16:22
samo sat vremena pomeri

da...mozda nisam pravilno razmisljala...vreme koje sam dobila na dejvisonu je na Grinicu, ako se ne varam..kod nas je to sat vise...mozda je i to u pitanju...pomericu svakako..tenks jos jednom...

jackeyalineonazis
12-03-2008, 16:24
Jeste da sam nova :bebacurica: , ali se nadam da neko moze da baci pogled na ovaj Dejvison. Inace, pokusali smo da budemo zajedno pre 10 god, ali nas je zivot razdvojio:( . Kontakt je odrzavan na njegovu inicijativu i nista se nije desavalo sve ovo vreme do 15 februara. A onda :1: kao grom iz vedra neba, ponovo... Hocemo li se napokon spojiti?
Ostavljam podatke za svaki slucaj:
Ja 23.11.1974. 2.35 Beograd
On 11.06.1972 7.30 Zagreb

jackeyalineonazis
13-03-2008, 10:45
uradi karte i postavi lakse cemo da gledamo svi :)

OK draga, evo karata :cool:
1. Dejvisaon
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cawfileWOSQwL-u1202741940&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=64&mth=at&sday=13&smon=3&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&fix=1&ast=

2. Uporedni
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cawfileWOSQwL-u1202741940&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=61&mth=at&sday=13&smon=3&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&fix=1&ast=

:wiggle:

Electrica
13-03-2008, 15:19
mene niko ne vidi :(
sto se vise vidjamo sve je sladje,ali ne znam da li je to samo taj neptun u 7.kuci,jos pravi kvadrat sa venerom.... kiron u 12.? pogledajte malo,samo malo... :)
evo link:
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_64gw_01_02_on_ja.41029.7794.gif&res=100&va=&cid=gohfilebD6qMd-u1203918591

cancro
14-03-2008, 17:17
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=gn6file2UE0wk-u1204304847&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=64&mth=gw&sday=14&smon=3&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

evo probaću i ovdje,možda neko pogleda :( pliiiiiiiiiiz

Electrica
14-03-2008, 19:29
evo link opet :

zujalica
15-03-2008, 22:28
Ako neko moze nek pogleda ovaj moj Dejvison
http://img373.imageshack.us/img373/1642/dejvisonjh9.gif
Nesto mi deluje ok (raspored planeta po kucama), a aspekti su mi hm.. hmm... Kako gledati na konjukciju Venere i Vertexa?
Hvala...

TrilianSi
16-03-2008, 00:46
Nemojte ponavljati iste poruke, jer se to računa u spamovanje... ;)

cancro
17-03-2008, 15:29
Nemojte ponavljati iste poruke, jer se to računa u spamovanje... ;)

Ali ako ovdje niko neće pogledati,voljela bih prebaciti kartu negdje drugo,gdje će možda imati više šansi da je neko pogleda :D
Predloži gdje :4kiss:

TrilianSi
17-03-2008, 21:57
Jedinogde bi mogla da je postaviš je Vežbaonica ;) A ako niko neće pogledati :confused: ne možemo mu narediti :)

Marince
18-04-2008, 15:27
ajde da lupetam malo, a ako ima neko da mi kaze sta sam lupila i gde pogresila hvala mu/joj.
Ac u raku,, mesec otisao u sedmu kucu i odande pravi trigon sa saturnom. verovatno losa stvar sto je u kvadratu sa plutonom koji je jos plus retrogardan, pa plus u 4 kuci. 5 kuca uran dosao od cika vodolija iz osme i sedi sad tu u 6-oj, verovatno los znak pa je jos plus retrogardan. s njim venera iz prve kuce pravi trigon, ali i kvadrat na pluton. Verovatno lose gleda i to sto su i sunce i merkur u kvadratu sa jupiterom i saturnom, i mars pravi trigon s oba a iz 10 kuce je dosao u 12. sunce i retro-merkur u konjukciji.
7 kuca u znaku jarca znaci, i mesec koji mene treba da predstavlja a opet je njegova planeta iz prve kuce tj AC popreko gleda na veneru iz prve.
I sad, lepo ja procitala (pre sedam dana nisam ni ovolikomogla)
sta sam procitala.....zna li neko sta znaci?

http://i26.tinypic.com/9ucegk.gif

salle
05-06-2008, 19:16
moze neko da zvirne i u moj dejvinson!
nista ne znam o tome, pa bi volela bar neko da mi kaze nesto

http://img217.imageshack.us/img217/253/astro65gw0304s00d005656vz0.th.gif (http://img217.imageshack.us/my.php?image=astro65gw0304s00d005656vz0.gif)

zujalica
08-06-2008, 14:25
Kako gledati na Saturn u 4.kuci... ako je on ono sto sputava, strah, kontrola.. , a 4.kuca je 5-ta iz proslog zivota... ,pa jos u 4.kuci i JMC... Veza iz proslih zivota ? Vreme,cekanje?

thalatte
08-06-2008, 16:53
Da li ste primjetili...?:)

Kako u Davisonu izbaci onaj datum po kojem se računa između dve osobe...to je kao rođendan tog odnosa:D

E a jedna ptičica mi jerekla da obično ispadne da su se dvoje ljudi i u stvarnosti upoznali na taj datum ili tu negdje...

Eto ja sam malo škicnula...kolko sam se sjetila tih datuma susreta i mogu vam reči da se poklapa...;)...ubersuper

kosooka
08-06-2008, 17:18
http://http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=gwxfileVQHYXA-u1211847150&lang=e&gm=a1&nhor=860333&nho2=1297334&btyp=64&mth=gw&sday=8&smon=6&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=19&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&asp=0&ast=433Dejvison
Jel moze pomoc, jer na ovom polju neznam nista...:D

zujalica
08-06-2008, 17:24
Da li ste primjetili...?:)

Kako u Davisonu izbaci onaj datum po kojem se računa između dve osobe...to je kao rođendan tog odnosa:D

E a jedna ptičica mi jerekla da obično ispadne da su se dvoje ljudi i u stvarnosti upoznali na taj datum ili tu negdje...

Eto ja sam malo škicnula...kolko sam se sjetila tih datuma susreta i mogu vam reči da se poklapa...;)...ubersuper

Meni se to, bar za ovaj Dejvison ne poklapa.
Ja sam nesto drugo brckala i kad sam uradila primarne direkcije za godinu kada je sve krenulo ('06) i dobih... direktovano Sunce egzaktno na Veneri, a u egzakt. kvadratu sa Mesecom i MC-om ; direkt. Mesec egz. kvadrat Uran i egzakt. trigon Vertex; direkt. Merkur egz. trigon Mars ; direktovana Venera egzaktno na Uranu ; direkt. Jupiter egz. sextil SMC (tj. trigon JMC); direkt. Saturn egzakt. sextil Pluton; direkt. Pluton egzakt. sextil Dsc (tj. trigon Asc) i direkt. Neptun na SMC (orbis 1 st.)

TrilianSi
08-06-2008, 17:53
Na Dejvison, naravno možete raditi i progresije i direkcije da vidite kako će veza teći, krizne periode, rastanke i sl. ;)

selena
09-06-2008, 17:56
sve sam polako počela da shvačam jedino mi nije jasno jedna stvar
-u 9 kući koja počinje u lavu(sunce je u 8 u konjukciji sa jupiterom u raku-ljubav do neba i više:::) imam na 29 stupnju veneru -ljubav u vezi??? a na 28 stupnju saturna-sve što sputava par????
kako da to prozumačim previše ljubavi i ljubomore ili?????jer mi izgleda malo kontradiktorno???

Scarlet
09-06-2008, 18:02
sve sam polako počela da shvačam jedino mi nije jasno jedna stvar
-u 9 kući koja počinje u lavu(sunce je u 8 u konjukciji sa jupiterom u raku-ljubav do neba i više:::) imam na 29 stupnju veneru -ljubav u vezi??? a na 28 stupnju saturna-sve što sputava par????
kako da to prozumačim previše ljubavi i ljubomore ili?????jer mi izgleda malo kontradiktorno???
Gde ti je karta Dejvisona?

selena
09-06-2008, 18:07
evo ubacila sam je!! sinastrija nam je super-ja ga zasjela ko turska omanju državu i kompozit pun strasti a mi propali ?
da stvar bude gora nikad zaista nismo prekinuli !!!!

našla ja nešto iz natalnih tumačenja o konjukciji venere i saturna -ljubav koja je strasnija što je više onemogučavana,ljubav za cijeli život....nije valjda takvo nešto???

Scarlet
09-06-2008, 18:18
I sama si opisala u čemu je stvar ...
Možda ne bi bilo baš u toj meri da Venera nije vladar 7. kuće u Dejvisonu pa je to odigralo najvažniju ulogu, a nema ni nekih drugih bitnijih aspekata, jedino konjunkciju sa Saturnom.

Schveca
10-06-2008, 17:30
e evo ovako :) zaljubih se i ja :)

ono shto me brine jeste sinastrija... ochajna nam je :)

ali zato nekako mislim da dejvison obecava... ono shto mi se ne dopada jeste kvadrat sunca i saturna. ako saturn predstavlja u dejvisonu ,,kamen spoticanja" a sunce njega i ono zbog chega je veza zapocheta, onda mi ovaj kvadrat smrducka tu :)

Mars nam je lep i sex nam je lep, nije da se hvalim :D

onda brine me i neptun... on predstvalja tajne u vezi... a vladar IX kuce, koja je buducnost veze je neptun... ne znam jbg ni to mi se ne dopada...

Opet venera nam je ok, u VII kuci, shto objashnjava chinjenicu da smo dugo zajedno, i da cemo biti josh, nadam se :)
ali i ona mi je u kvadratu sa plutonom... pa mi se chini da cemo imati teshkoca da zajedno savladamo probleme kada do njih dodje....

chudan mi je ovaj dejvison, pun mi je nekoh protivrechnosti....
el se slazete sa mnom ii sam pogreshila :D

i da... AC nam je u raku... mesec u lavu.... ni to mi se ne dopada...

ali berez obzira, nama je za sada super :D e da... ja dupla devica on dupli blizanac... oboma Merkur jaka planeta.. meni u devici njemu u blizancima.... znachi hehehehe :D :D

Rei
10-06-2008, 18:40
e evo ovako :) zaljubih se i ja :)
ono shto me brine jeste sinastrija... ochajna nam je :)
Daj da vidimo i mi koliko je 'ocajna' ta sinastrija :D

Ideesh... Meni je ovaj Davison jako interesantan.
I ova konfiguracija mi je jako interesantna....
I po jacini aspekata najjace utjece.1. Vidi SO0JMC(-1A) 90 SA 90 SMC... Znaci Tocka nasuprot SA je u Ovnu, a MA konjukcija IC...
Meni smrducka(da te citiram) na Proslo nezavrsheno vrijeme:cool:
2. Iduca stvar je takodjer T-kvadrat samo sto MO malo 'bjezi'(separira se).Nema veze...
3. Tocka 180 od JU je u Biku, a VE u 7.kuci u Jakom aspektu(-1A)120 JU(4.kuca)
4. Zbog tih Tocaka MA i VE i njihovi aspekti su vrlo bitni (nikako da zapamtim kako se zove mjesto nasuprot Planete 'u sredini' T-kvadrata...:doh: )
4a MC u Ovnu na 11*http://img461.imageshack.us/my.php?image=30854273qz4.jpg
5. ASC na 29*Raka....29° RAka je stepen prelaska jednog svetla u drugo. Tacka podele svemira. Daje jaku intuiciju i vidovitost te mogucnost da steknete posebna znanja.
Da niste vas dvoje 'progledali' kad ste se upoznali i upustili u vezu....:D
ili ovo je drugo tumacenje 29 Raka pohlepni sakupljaci.Naglasava stvaranje zaliha ili tvrdicluk,a isto tako i rasipnistvo (Zato ti se draga ne svidja sto je MO Lavu?)

6.On MO a ti SA jer Asc je u Davisonu stariji partner, a Desc mladji.
(Nisam sigurna da li po godinama ili psihicki, neovisno o spolu.)
7 MO u 1. MA , SA i JU u 4.kuci a ME i VE u 7.kuci....idesh
Jos kad bi ja sve to znala protumaciti bilo bi sjajno..

ali bez obzira, nama je za sada super :D .... to je najvaznije :heart:+:heart:

Schveca
10-06-2008, 18:56
joooj svashta si ti meni tu ispisala....:cool:

nisam bash sigurna da znam shta znache svi ti T kvadrati i sve ostalo shto mi napricha :D

neko ce valjda znati :P

p.s. sinastrija je na temi o sinastrijama.... meni na prvi i drugi i svaki pogled izgleda ochajno :cool:

selena
16-06-2008, 23:09
meni i dalje sve liči na karmičku jer ako gledam asc u škorpiji -strast i posesivnost i desc u biku-ljubav a venera ohlađena od saturna ,pa 8 kuča-morali se sresti....
samo ne vidim zašto tako glup kraj???
i još jedno pitanje dali tranziti djeluju tj.mogu da se primjene na dejvisonke i dal direkcije mogu da kombiniram da nekako oživim kartu tj dodijem ju u sadašnje vrijeme i ????

Miky
17-06-2008, 09:18
Da Selena Davison je jedini uporedni horoskop na kome mogu se videti tranziti i na koji oni deluju vremenski ...

Scarlet
17-06-2008, 09:21
meni i dalje sve liči na karmičku jer ako gledam asc u škorpiji -strast i posesivnost i desc u biku-ljubav a venera ohlađena od saturna ,pa 8 kuča-morali se sresti....
samo ne vidim zašto tako glup kraj???
i još jedno pitanje dali tranziti djeluju tj.mogu da se primjene na dejvisonke i dal direkcije mogu da kombiniram da nekako oživim kartu tj dodijem ju u sadašnje vrijeme i ????
Rade se tranziti i progresije na Dejvison.

selena
17-06-2008, 15:12
puno hvala cure jer sad su mi neke stvari i događaji jasniji u vezama!
kod progresija i direkcija za godine uzimam koliko ta veza traje ili uzimam kolikon je stara ta osoba koja koja je u vezi a za koju me interesira ili mogu oboje????

zujalica
17-06-2008, 16:03
puno hvala cure jer sad su mi neke stvari i događaji jasniji u vezama!
kod progresija i direkcija za godine uzimam koliko ta veza traje ili uzimam kolikon je stara ta osoba koja koja je u vezi a za koju me interesira ili mogu oboje????

Selena , koliko sam ja shvatila , a ako gresim nek me neko ispravi ( i za moj Dejvison sam tako uradila :) ) Na samu Dejvison kartu uradis prim. dir. tj. planete pomeras za onoliko stepeni koliko je sam Dejvison star - na samoj karti ti pise taj vas zajednicki datum rodjenja , vreme i koordinate... tj. npr. meni je taj datum 8.avg.'73 ,za ovu god pomeranje mi je 33,37 (jer nije uvek ceo stepen po god.) . Bas zapetljah :) radis isto kao kada bi radila dir. na natal, ne ubacujes svoje god. vec god. "starosti" Dejvisona.

vilenija
17-06-2008, 16:24
iskrena da budem....nekako sam se uvek opirala razmisljanju da kompoziti i dejvison karte zaista deluju i uvek se drzala da uporedjivanjem 2 natala vidimo kako jedno deluje na drugo... ali ;) .... citajuci neke stvari ovde pokusavam da protumacim neke odnose za koje nema previse "opravdanja" u natalima
ja cu staviti link (ako mi uspe, jer sam za to malo smotana), pa ako je neko raspolozen zelela bih da mi pomogne u tumacenju

http://i298.photobucket.com/albums/mm256/vilenija/dc.gif

za pocetak bih rekla:
AC / jarac - Saturn u ovnu (pad)... DC / rak - Mesec u ovnu, sto bi prema onome sto ovde pise trebalo da znaci da je sam odnos poceo sa nekim otezavajucim okolnostima i nije nesto posebno obecavao, ali se neka (familijarna) bliskost vremenom razvijala... (e sad s obzirom da su obe planete u kardinalnom i vatrenom ovnu, to vreme nije bilo dugacko :D ...)
kako je Saturn zapravo muskarac, verovatno je on taj koji je bio nesigurniji...
i Venera (zenska osoba) se nasla u ovnu (izgon)... pa tako mogu da povezem da ni ona nije bas bila sigurna sta se tacno sve tu desava... sve tri planete su u ovnu gde exalatiraju Sunce...
a Sunce je u ribama (exsalatira Veneru) i pravi trigon sa neptunom i jupiterom (koji je u konj. sa DC tj. zenskom osobom)... i ja bih to gledala kao neku vrstu zanesenosti muskarca ovom zenom...
navedene planete (sem Venere) su u 2. kuci... ali to ne umem da razjasnim...
i na kraju, nekako se sve svodi na Marsa koji je u 9. i skorpiji neverovatno jak, ali u stepenu pada Meseca... pa ne znam da li da kazem da je sve pocelo losim polozajem muskarca, a zavrsava se losim polozajem zene...:confused: :(

ako sam nesto mnogo omasila.... recite!!!

i da... jako mi je zanimljiva opozicija sunca sa uranom i plutonom jer na neki nacin to ima veze sa natalom zenske osobe, kao da ona to nosi.... ali isto ne umem najbolje da povezem...

selena
17-06-2008, 17:10
Selena , koliko sam ja shvatila , a ako gresim nek me neko ispravi ( i za moj Dejvison sam tako uradila :) ) Na samu Dejvison kartu uradis prim. dir. tj. planete pomeras za onoliko stepeni koliko je sam Dejvison star - na samoj karti ti pise taj vas zajednicki datum rodjenja , vreme i koordinate... tj. npr. meni je taj datum 8.avg.'73 ,za ovu god pomeranje mi je 33,37 (jer nije uvek ceo stepen po god.) . Bas zapetljah :) radis isto kao kada bi radila dir. na natal, ne ubacujes svoje god. vec god. "starosti" Dejvisona.
hvala draga jer mi nekako nije imalo smisla stavljati moje ili partnerove godine u direkcije pa sam zato pitala!!!

zujalica
17-06-2008, 17:25
hvala draga jer mi nekako nije imalo smisla stavljati moje ili partnerove godine u direkcije pa sam zato pitala!!!
Nema na cemu, evo samo jos i ovo da dodam... ako na astro.com-u radis dir. na Dejv. posto nema te opcije, jasno ti je ubacujes datum, vreme iz karte, mesto - ako ste iz istog onda je lako, a ako ne ubaci jedan grad.. mozda ti bude razlika u nekom minuticu, ali vreme tj. za vremensku zonu stavi GTM da bi se raspored planetica poklopio.

Miky
19-06-2008, 12:00
Moze li neko da mi objasni u Davisonu sta znaci Mesec u Biku u 12. polju kvadrat Saturn? taj kvadrat me zbunjuje, znam da nije dobar ... ali konkretno tuamcenje? jos u 12. ...

Marsovka
19-06-2008, 12:50
Volela bih da mi neko objasni razliku izmedju kompozita, davisona i sinastrije?:bebadeckic:
Do sada sam se bavila samo sinastrijskom analizom, ostalo mi je potpuno nepoznato:)
Koja je razlika u tumacenju, odnosno sta konkretno dobijamo jednim drugim odnosno trecim horoskopom?
Nesto sam malo ovde citala, pa me zainteresovalo:D

vilenija
19-06-2008, 13:11
Moze li neko da mi objasni u Davisonu sta znaci Mesec u Biku u 12. polju kvadrat Saturn? taj kvadrat me zbunjuje, znam da nije dobar ... ali konkretno tuamcenje? jos u 12. ...

pa ako Mesec predstavlja emocije i zensku osobu, ja bih na sve to gledala kao potrebu zenske osobe da bude "obozavana" i potpuno sigurna u emocije muskarca (Mesec u biku) kako bi i ona sam mogla da pokaze svoju ljubav i da se na neki nacin mentalno spoji sa njim (12.kuca)... e sad bitno je odakle dolazi taj Saturn, sta konkretno simbolise u toj karti... ali ako je kvadrat onda on moze da bude u lavu ili vodoliji... sto daje razlicita tumacenja...
u svakom slucaju, kvadrat ne mora uvek da bude los... on u sebi nosi borbu i energiju, bez cega nema napretka...
i sam Saturn moze da nosi simboliku forme (on je exalatiran u vagi koja se vezuje za konkretne partnerske odnose tj. brak)... pa tako ovaj kvadrat znaci opiranje zense osobe konkretizaciji odnosa... naprosto, mozda zeli da ljubav ostane tajna (12.kuca)....

Miky
19-06-2008, 13:20
Vilenija .. ti si divno stvorenje!!! kako ovo sad si ti lepo protumacila ... e pa bas si me opisala 100%!!! Saturn je u Lavu u 3. kuci a vlada 8. .... ne znam kako si uopste ovo lepo povezala .. ja nikako da tumacim na neki viso nivo kao ti .. nego sve sam mislila neko ohladjenje emocija vremenom ... ja sama tezim u svim vezama da se konkretizuju i postanu ozbiljne ...! ali ova veza je pocela kao tajna i ostala je tajna samo za moje okruzenje .. dok njegovo zna ... ali ja imam sumnju.. zbog njegovog natala da on tezi ipak slobodnjijim vezama, bez nekih prevelikih obaveza.. sto on naravno negira ... evo Davisona .. sve se plasim da ipak ja vise dajem sebe ovde ... i prosto ne mogu sa iskazem svoja osecanja .. pa i svoju veliku strast jer zivim u grcu da nisam uzvracena ... sto me naravno izludjuje jer moram uvek da cekam "prvi korak" kako bih ja dalje reagovala ... uopste ne osecam slobodu iskazivanja .. sto me malo frustrira .. a to sve iz potrebe da budem obozavana..

http://s233.photobucket.com/albums/ee29/Dijance26/?action=view&current=Davisonnov.gif

vilenija
19-06-2008, 13:55
[quote=Miky;89389].. sve se plasim da ipak ja vise dajem sebe ovde ... i prosto ne mogu sa iskazem svoja osecanja .. pa i svoju veliku strast jer zivim u grcu da nisam uzvracena ... sto me naravno izludjuje jer moram uvek da cekam "prvi korak" kako bih ja dalje reagovala ... uopste ne osecam slobodu iskazivanja .. sto me malo frustrira .. a to sve iz potrebe da budem obozavana..

...eto, sama si dala objasnjenje za kvadrat: Saturn vl. 8. kuce, kuce davanja, strahova, kao i cene koje dvoje treba da plati, a nasao se u 3., kuci komunikacije, pa i mentalne veze.... a sam Saturn u izgonu... sto znaci da kljucnu rec ima Sunce, tj. muskarac....
ako neko ima potrebu za slobodnijim vezama, to ne znaci da se on nikad nece vezati za jednu osobu, vec mozda zeli da uvek ima deo svog "slobodnog prostora" (ovo pisem uopsteno, i na osnovu nekih osoba cije sam karte analizirala, a dobro ih poznajem)... takve osobe nije pozeljno gusiti ljubomorom i posesivnoscu, vec im treba pruzati cistu, nesebicnu ljubav... i neverovatno je kako mnogi (narocito muskarci) SLOBODU najmanje koriste kad je najvise imaju ;) ...
u ovom dejvisonu postoji i jedan lep trigon izmedju Sunca i Meseca , a samo Sunce (muskarac) u konj. sa Merkurom... e sad, koga simbolizuje Merkur, a koga Jupiter, ne znam... ali bih rekla da su tebe privukle njegove intelektualne osobine, nacin kako komunicira sa tobom, neka vrsta familijarnosti, a njega tvoja zenstvenost i neka vrsta misterioznosti, kao i utisak koji ti ostavljas na druge...

Miky
19-06-2008, 14:03
Wow Vilenija...! Bravo jos jednom! ;) :) sve TACNO! ja sam jupiter rekla bih a on merkur... nego nisam ja videla taj trigon Mo So.. barem po tabeli ...

vilenija
19-06-2008, 14:08
Wow Vilenija...! Bravo jos jednom! ;) :) sve TACNO! ja sam jupiter rekla bih a on merkur... nego nisam ja videla taj trigon Mo So.. barem po tabeli ...

jeste veliki (11 st.) i separacija, ali su u pitanju svetla... a i oba se nalaze u znakovima istog elementa
;)

ti si Jupiter? ... opet exalatacija, jos u 1.kuci i konj. sa Marsom (koji je u padu)... definitivno si ga ostavila bez daha kad te je upoznao!!!

Miky
19-06-2008, 14:20
joooojjjjjjj kako si u pravu! Covek je bukvalno siznuo!!! zaljubio se maltene prvo preko slike i web kamere .. a kada me je video uzivo ... jos uvek imam pred sobom njegov sludjen pogled .. :) ... Boze neka zena preko tarot karata mi rece da cu se udati za njega i imati jos jedno dete .. ali meni to tako malo preterano zvuci ... :o . Nije da sada bas imam toliko ocekivanja prema ovoj vezi.. narocito nakon jednog razvoda ... ;)

Hvala ti Vilenice ... jos jednom!!!

Nale 83
20-06-2008, 14:31
Kako se tumace retrogradne planete u Dejvisonu, jel isto kao i u natalu?

scorpiorising
28-06-2008, 17:12
sta mislite o Lavovskom SO na ASC+ja kao MO u Ribama u 8.? On je uzasno dominantan a ja suvise senzitivna da se povlacim u sebe i krijem prava osecanja?!...Hm, ovo nikako ne moze biti istina...

evo i dejvisonke pa prosudite sami:

http://i131.photobucket.com/albums/p315/cherryice7/astro_64gw_01_33_anonymous_anonymou.gif

thalatte
28-06-2008, 17:26
ne znam puno o Davisonu...al malo ono što sam usput pokupila..

Možda je obrnuto iako si eventualno mlađa...ako se radi o onom tipu sa teme o prijateljicama...Mjesec u ribama bi mu odgovarao :D
No Mjesec je skroz ugrožen...em 8.,em kvadratima...nekako kao da ima više žena u tom odnosu ,pa i više muškaraca možda .....hahaha jer nije dobar ni onaj tamo Mars u padu i 12. ,da li tajne ili neko se u tom odnosu guši...

Sunce i Mjesec nisu u kontaktu...Sunce kvadrira Saturn koji je Suvladar 7...U trigonu sa Uranom u 5....a taj Uran pak kvadrira Mjesec...moglo bi se zaključit da ovom mjesecu baš i nije lako u tom odnosu...jer je ugroženiji...

scorpiorising
28-06-2008, 17:34
ne znam puno o Davisonu...al malo ono što sam usput pokupila..

Možda je obrnuto iako si eventualno mlađa...ako se radi o onom tipu sa teme o prijateljicama...Mjesec u ribama bi mu odgovarao :D
No Mjesec je skroz ugrožen...em 8.,em kvadratima...nekako kao da ima više žena u tom odnosu ,pa i više muškaraca možda .....hahaha jer nije dobar ni onaj tamo Mars u padu i 12. ,da li tajne ili neko se u tom odnosu guši...

Sunce i Mjesec nisu u kontaktu...Sunce kvadrira Saturn koji je Suvladar 7...U trigonu sa Uranom u 5....a taj Uran pak kvadrira Mjesec...moglo bi se zaključit da ovom mjesecu baš i nije lako u tom odnosu...jer je ugroženiji...

da, rec je o istom tipu...O, ne onda to znaci da bih ga ja bukvalno 'ugusila' svojim predominantnim lavovskim suncem! Pa ipak, on ima Sunce u prvoj kuci u natalnoj...a to nije mala stvar-ipak mi se ne cini kao neko ko bi se tako lako dao nadvladati...nismam jos sigurna u tu podelu...

A da ima vise zena, ima(lepo sam rekla u topicu o drugaricama-trougao, a za muskarce ne znam, cetvorougao, mozda?!:eek:

thalatte
28-06-2008, 17:40
Da..a ...ne znam...Jedan je definitivno Sunce...a drugi je predstavljen i Vladarem 7.kuće uz Mjesec...onda su tu i Uran i Saturn kao suvladari...

A taj osjetljivi Mjesec je i dispozitor tog Marsa...da uglavnom mi se nej čini ok...al nisam stručnjak..

ibis
17-09-2008, 11:04
ako je vladaoc pete u kvadratu sa vladaocem seste i sedme, da li to znaci da ljubavna veza nece prerasti u brak? :confused:

Skorpija
17-09-2008, 19:59
ako je vladaoc pete u kvadratu sa vladaocem seste i sedme, da li to znaci da ljubavna veza nece prerasti u brak? :confused:
i moze da dodje do braka,ali malo teze,ili se javlja onda nesklad u samom odnosu (u braku)

Vulpes
17-10-2008, 19:04
Lepo je pitao neko pre, da li neko zna kako se tumace retrogradne planete u dejvisonu, narocito venera. I sta bi doneo Pluton na asc. dejvisona, inace u trigonu sa retro venerom i sekstilu sa mesecom? Molim nekog za odgovor.

Mirka
21-10-2008, 17:44
Mene tumačenje Dejvisona jako zanima, ali nikako ne mogu da povežem stvari, čitala sam tumačenja na mnogim forumima, ali nema rezultata. :). Bilo bi divno kad bi oni koji više znaju iskuckali šta znači ASC i DSC u kom znaku, ili značenje svih planeta u znacima, kućama.
Na primer u mom slučaju:
ASC Škorpija, DC Bik
Sunce u Lavu u VIII i Mesec u Jarcu u II
Pluton u Devici u X, Mars u Lavu u IX
Venera u Blizancima u VII
Vladar VII u VII
Vladar IV u I

Možda sam malo preterala, ali..... da probamo. :)

marrker
23-11-2008, 17:03
:) Da li bi neko mogao da mi objasni sta je DEJVISON odnosno kako se dobija. Prvi put se srecem sa tim ovde na forumu :confused:

Unapred hvala

Nale 83
24-11-2008, 00:03
Mene tumačenje Dejvisona jako zanima, ali nikako ne mogu da povežem stvari, čitala sam tumačenja na mnogim forumima, ali nema rezultata. :). Bilo bi divno kad bi oni koji više znaju iskuckali šta znači ASC i DSC u kom znaku, ili značenje svih planeta u znacima, kućama.
Na primer u mom slučaju:
ASC Škorpija, DC Bik
Sunce u Lavu u VIII i Mesec u Jarcu u II
Pluton u Devici u X, Mars u Lavu u IX
Venera u Blizancima u VII
Vladar VII u VII
Vladar IV u I

Možda sam malo preterala, ali..... da probamo. :)

Mene tumacenje Davisona jako interesuje, narocito zato sto bas deluje na tranzite ali generalno ima jako malo tekstova o nacinu tumacenja!
ASC u Skorpiji bi trebalo da znaci da je veza zapoceta sa dosta strasti. Mislim da se SO bas i ne oseca najbolje u VIII polju...
Vladar VII u VII i vladar IV u I to bi trebalo da je dobro...
ALI ja i nemam bas nekog znanja tako da ovo moje pisanje treba uzeti sa rezervom...

Skorpija
24-11-2008, 00:28
ASC u Skorpiji bi trebalo da znaci da je veza zapoceta sa dosta strasti
Moglo bi da znaci,a i ne mora,ali dosta privlacnosti postoji,moguce i one duhovne.

Nale 83
24-11-2008, 00:42
Moglo bi da znaci,a i ne mora,ali dosta privlacnosti postoji,moguce i one duhovne.
Vidis, ovo nisam znala! Uklapa se u mom slucaju, vise od onog mog tumacenja.

marrker
24-11-2008, 14:20
Marrker, pogledaj pocetak, odnosno idi na prvu stranu. Tamo imas objasnjenje. Skraceno: horoskop odnosa dvoje ljudi.

OK. viksi, hvala.:) Kontam cemu sluzi. Problem mi je sa programom koji ne daje takvu opciju dok daje kompositni i sinastriju itd da ne nabrajam. Dok je kompozit nacin gde se uzimaju srednje tacke, interesuje me da nije dejvison srednje sideralno vreme? Iz tog razloga pitam kako se dobija posto imam dve opcije koja se nazivaju komposit, jedna ukljucuje Midpoints a Druga Sideral Time.:) Pa ako nije to moram program drugi pribaviti:D :D

:confused:

viksi72
24-11-2008, 20:02
Pogledaj na Astro.com, tamo imas ovu opciju, tako da se onda lepo mozes snaci. Nije u pitanju sideralno vreme, nego tvoj i neciji datum, pa sredina.. Jesi li ti decak (sorry na pitanju)?

Hekata
24-11-2008, 20:56

Meni je bila strast u pitanju, ali i drugarstvo pre toga...:D

capella
24-11-2008, 22:56
Ne mogu na astro.com da neđem tu opciju
kako se tačno zove ?

Mirka
24-11-2008, 23:12

Mislim da je u našem slučaju bilo i na fizičkom i na duhovnom nivou, ali u prvoj je Neptun pa mi sada deluje kao trenutna zaluđenost. On Pluton kvadrira moju Veneru vladara VII, koja je u VII, ali u konjukciji sa Saturnom što je dovelo do hlađenja s moje strane, a možda i njegove, to još nisam skontala. :)
Mesec je u Jarcu u konjukciji sa Jupiterom, ali nema ispoljavanja emocija ni mojih ni njegovih, deluje mi kao da čekamo ko će da učini prvi korak. Bar sam ja tako doživela ove aspekte i taj Mesec - ja ako ga tačno tumačim je u kvadratu sa Uranom, osećam nemir i iskreno ni ja sama sebe ne mogu da prepoznam. :) pa mi dođe da odustanem dok je još vreme.

viksi72
25-11-2008, 22:28
Jos jednom hvala tebi viksi :) , mislim da je to to. Provericu.
(jesam decak bez obzira na godine:eek: )

E, nemoj da se jutis.. Ovo pitanjce bilo je postavljeno samo zato sto mi se strasno svidja tvoj horoskop. Totalna muska energija, a sa druge strane zenska osecanja. Predivno!! Pokusaj samo da ovog Mesecka u Vagi zauzdas, tacnije da ne vagas previse. Stvarno za mene, sjajan horoskop! I mislim da si neverovatno privlacan. Kiss!

Ne mogu na astro.com da neđem tu opciju
kako se tačno zove ?

Capella, opcija ti se nalazi ispod sinastrije i zove se bas kako se zove i tema, devison.

micione
26-11-2008, 09:13
Nisam ranije obratila paznju na ovu temu, ali nakon skoro 7 godina zabavljanja sa deckom mogu da kazem da neverovatno monogo cinjenica o samom odnosu sadrzi Dejvison! sad kad bih vam zakacila nas (ali nemam vise prostora za kacenje karata) i ispricala kako nasa veza izgleda zaprepastili bi se, kao i ja sto sam se shoknula kad sam pogledala chart!

Angliana75
26-11-2008, 14:44
Nisam ranije obratila paznju na ovu temu, ali nakon skoro 7 godina zabavljanja sa deckom mogu da kazem da neverovatno monogo cinjenica o samom odnosu sadrzi Dejvison! sad kad bih vam zakacila nas (ali nemam vise prostora za kacenje karata) i ispricala kako nasa veza izgleda zaprepastili bi se, kao i ja sto sam se shoknula kad sam pogledala chart!

pa mene bas zanima taj vas dejvison...ne moras da ga stavljas u potpis....stavi ga ovde na ovoj temi u post!

i da nam samo malo ispricas u toj vezi desavanja...ali da vidimo uz ta desavanja i dejvison chart....pa svi smo ovde da naucimo...zar ne?;) :)

saandraa
26-11-2008, 16:48
ja ovu temu sam strogo zaobilazila...ali ajd sam sam je procitala pa da okacim jedan dajvison....meni ovo nekako bez veze, mislim jeste da SO je u konjukciji sa VE i JU, ali eto opet MO (vlöadar ASC) u konjukciji sa MA (fuj) ali koliko sam kapirala u dejvisonu ovo predstavlja totalno nesto drugo, ustvari cini mi se da se dejvison totalno razlikuje od tumacenja drugih karti, tako da sam totalno ZBUNJENA!!

a i ovaj SA me nervira, a i NE, jeste da pravi trigoncice ali pravi i tipican onaj kvadrat sa SA a njega mrzim jer je to i u mojoj natalnoj.. bljaks!
a i uran vazdan pravi neke kvadrate

DAJVIS (http://i36.tinypic.com/330d576.gif)ON

Angliana75
26-11-2008, 17:28
ali eto opet MO (vlöadar ASC) u konjukciji sa MA (fuj) ali koliko sam kapirala u dejvisonu ovo predstavlja totalno nesto drugo, ustvari cini mi se da se dejvison totalno razlikuje od tumacenja drugih karti, tako da sam totalno ZBUNJENA!!

e sad sam i ja zbunjena...:confused: ...nisam znala da se tumace aspekti planeta totalno drugacije u dejvison chartu nego u natalu....

da li je to istina?

e h da...zaboravih da ti kazem saandraa....bar koliko sam ja gledala dejvisone ljudi koji su dugo u braku iliti stabilnoj vezi...mora da bude lep kontakt ili konjukcija izmedju vladara ASC i DSC,i naravno kontakt izemdju MA i VE i SO i MO kao bitne planete jer oznacavaju njih prvo kao momka i devojku a posle kao muza i zenu....naravno moraju da budu lepi aspekti...

saandraa
26-11-2008, 17:39
pa vidi u dejvisonu izmedju mene i bivseg muza (veza je trajala ukupno 21 god.) nema am abas nikakve povezanosti izmedju valdara ASC i DEC...

a u ovom gore isto nema, a to traje isto nekih skoro 2 god. (ok nije bas toliko dugo ali ipak)

jel je moguce da licne planete u konjukciji mogu toliko da se odraze na celu vezu iako nema aspekta izmedju AC i DC? (MA on i ME ja konjukcija, SO on i VE ja konjukcija) jedino sto sam primetila je da kraj ASC koji je u lavu SO pravi kvadrat sa UR a 7 kuca se zavrsava vodolijom...ali kvadrat je opet negativan seperacija a i orbis je preko 7

pardon ne 21 godinu nego 12 godina :-))

Angliana75
26-11-2008, 18:03
pa vidi u dejvisonu izmedju mene i bivseg muza (veza je trajala ukupno 21 god.) nema am abas nikakve povezanosti izmedju valdara ASC i DEC...

a u ovom gore isto nema, a to traje isto nekih skoro 2 god. (ok nije bas toliko dugo ali ipak)

jel je moguce da licne planete u konjukciji mogu toliko da se odraze na celu vezu iako nema aspekta izmedju AC i DC? (MA on i ME ja konjukcija, SO on i VE ja konjukcija) jedino sto sam primetila je da kraj ASC koji je u lavu SO pravi kvadrat sa UR a 7 kuca se zavrsava vodolijom...ali kvadrat je opet negativan seperacija a i orbis je preko 7

u ovom dejvisonu...nema kontakta izmedju vladara ASC i DSC,niti izmedju SO i MO,niti izmedju MA i VE...to sto ste zajedno mislim samo da je zbog PL i VE a PL je vladar 5.polja pa jos u njemu i UR u Skorpiji...samo jaka sexualna privlacnost...i cak i UR radi lep aspekat sa SA vladarom DSC!a cini mi se da si ti ovde starija=SA jel?:confused:

a vidis za tog sto si bila s njima 12 god.....zato i niste uspeli...imali ste samo kontakt izmedju SO i VE on tebe je dozivljavao samo kao devojku nikad kao zenu...cak se i komunikacija za njega odvijala na tom nivou...bar meni tako izgleda...a eto ti i taj SO kvadrat sa UR kako si rekla...a UR je vladar Vodolije...uvek dodje kraj vezi...da je UR radio lep aspekat sa SO ...jos bi vas dvoje bili zajedno..

eto...tako ja vidim tvoj dejvison;)

saandraa
27-11-2008, 08:57
ne on je stariji :-) ali nema veze, svodi se na isto, samo sto ovaj dejvison je onaj sto jos traje a ovo je onaj od bivseg muza
ja (http://i36.tinypic.com/20poxmu.gif) i bivsi
tu ima malo vise aspekata ali za mene je to gotova prica tako da ce mi ovaj dejvison sluziti samo za vezbu i ucenje

a onaj gore dejvison...nemam pojma videcu, neka traje koliko traje i to je to :-)
bilo mi je samo cudno sto je nekako po dejvisonu premalo svega ali se u sustini super slazemo. nema veze, moracu da se bacim na ovu temu malo zesce, zvuci mi interesanto

hvala slatka

da igual
27-11-2008, 17:01
šta se desilo kad vam je tranzitni SA pravio opoziciju s MO?

micione
28-11-2008, 08:55
šta se desilo kad vam je tranzitni SA pravio opoziciju s MO?
nismo se skoro uopste vidjali zbog poslovnih obaveza

Nale 83
30-11-2008, 00:51
Opet imam pitanjce :D. U Davisonu AC je musko, DC zensko, jel tako? Ili je AC starija a DC mladja osoba... Jel se tu radi o toj podeli samo ako je razlika u par godina ili je takva podela i kada su u pitanju meseci?
Cini mi se da nikad necu nauciti :o!

Autarhichna
11-12-2008, 19:59
Pozdrav svima! Nikako da izadjem na kraj sa mojom dejvisonkom.. Puno jarca i puno trece kuce.. On Ac - Vaga, a ja Dc- Ovan , venera i merkur u jarcu, pa u trecoj kuci.. Mesec u Biku, u osmoj.. Da li neko mozhe da baci pogled i pomogne mi u analizi? Ranije sam pokushavala da postavim chart, ali nije ishlo.. Evo podataka ako neko bude imao vremena. . . On: 03.10.1984 u 23:50 Niksic ; Ja : 09.02.1985 u 05:15 Podgorica
Hvala puno! :)

ninica
14-12-2008, 13:00
Sta predstavlja aspekt Venera kvadrat Mesec u Dejvisonu?
ja ga inace imam natalno

Tristran
14-12-2008, 14:30
Pa da, teski aspekti, ali vladari 7. i 1. polja u sekstilu, pa rastanka nema...
Pitanjce :racuna li se polozaj cvorova u dejvisonkama? Vidim severni cvor u 7, pa pitam...

da igual
14-12-2008, 14:43
nisu vladari 1/7 u sekstilu..
a i da jesu, sekstil nema baš takvu moć da drži nešto trajnim, ako su ostali aspekti izazovni.
ono što ja vidim kao faktor sticky-faktor je konjunkcija SA i VE (koji su još k tome vladari 1/4/5) a i saturn je u sjedištu i jak je..
MA (u 7.) i SO su u egz trigonu i imaju razmjenu, pa to vezi daje jaku snagu da se održi usprkos recimo ovoj opoziciji VE/UR koja ima sklonost cepanju stabilnog odnosa..

new2008
14-12-2008, 15:51
hajde da se pridruzim
davison koj me trenutno intrigira
ja sam starija predstavljena asc u skorpiji
veza je van braka
frka je pocela i vreme punog meseca 12.dec bez rayloga ali se odvijala u mojoj 5-oj natalnoj kao i kod njega ista osa 5-11
e sad da li ce se ovo nastaviti?
vladar pete neptun u trigonu sa saturnom iz prve...sta je babi milo:D nesto mi ipak daje nadu
poslednju poruku sam poslala danas u 13.57
ljudi jel ovo kraj.................ispalila sam se ja sam sve zakuvala:confused:
ja 11.2.65. srebrenica 05.45am
on 3.8.65 sremska mitrovica 05.00am
H E L P:eek:

natasha-77
16-12-2008, 18:23
Kako se tumaci opozicija Saturna???...opozicija sa Suncem,sa Merkurom....u konjukciji je sa MC....i koje sad Sunce,posto sam ja starija???...Kod nas kao da je obrnuto ,on da je Venera a ja Mars:) ...http://img136.imageshack.us/img136/6861/dejvisondg9.gif

scorpiorising
17-12-2008, 02:29
Kako se tumace aplikacioni a kako separacioni aspekti u kompozitnom cartu? Da li mozemo reci da su separacioni ono sto je prethodilo i dovelo do veze a aplikacioni ono sto se posle razvilo?

thalatte
20-02-2009, 12:44
Pitanje...da li prelazak tranzitnog Urana preko Ve0Ma u Davisonu neminovno znači prekid???

Da li postoji i neka druga simbolika takvog tranzita u Davisonu?

U samoj karti Uran vlada umetnutom Vodolijom u 2.-oj a i sam se nalazi u 12.-oj kući tajni i skrivenog...

Da li bi to moglo biti otkrivanje neke tajne...i što bi onda bila simbolika 2.kuće u Davisonu...???

Angliana75
20-02-2009, 16:49
pepuuu.....evo:

II polje predstavlja srz svih potreba koje oboje imaju i zele da ostvare . Takodje , II polje nam pokazuje kakav je "govor tijela" izmedju njih dvoje i stepen "kemije" koja (ne)postoji izmedju njih . II polje se povezuje sa I poljem kada je rec o sex. odnosu , jer nam pokazuje nacin na koji se zapocinje sex.ples
..........
to bi ti znacila simbolika 2.polja......

ali obicno tranz. UR donosi iznenadna desavanja,ali obicno donosi prekid,osim ako u Dejvisonu nema naznake jake vezanosti...

selena
20-02-2009, 17:12
šta lažeš na ovaj dejvison draga-svojim riječima!!
http://i42.tinypic.com/1j2low.gif

Angliana75
20-02-2009, 17:56
šta lažeš na ovaj dejvison draga-svojim riječima!!
http://i42.tinypic.com/1j2low.gif

ne lazem nista :D ...k..selena ...k...umesto l...:D

PL i VE su u sextilu kao vladari DSC..ali uopste nema povezanosti MO i SO kao napr. zene i muza ,kad bi jednom bili...SA kao planeat trajnosti ne radi nikakve bitne aspekte ni sa MO niti sa SO...iako je 9.polje ,polje perspektivnosti za ovo dvoje ipak je nedovoljno sto samo ME ima pozitivne aspetke sa NE i PL da se kaze da li ovo dvoje imaju buducnosti....imaju svakako u komunikaciji i nekoj zaslepljenosti o obostranoj idealizaciji jedno drugog...e sad... VE 0 SA jeste dosta jak aspekt...znaci da upucuje na trajnost...ali kakvu??VE jeste na Regulusu sto je sreca...ali znamo da ta fixna zvezda zna da te vine u nebesa pa baci u blato...:( ali PL kao vladar ASC -jedan od partnera upucuje na regeneraciju ali je u 11.pollju...da je bar u 10.polju...hmm..:rolleyes:

jesu li u braku ovo dvoje??:confused:

selena
20-02-2009, 18:02
nisu ....mila nisu uspjeli da dođu do toga!!!!
izvini za k....
evio to sam ja i onaj tip....

Angliana75
20-02-2009, 18:06
nisu ....mila nisu uspjeli da dođu do toga!!!!
izvini za k....
evio to sam ja i onaj tip....

pa pretpostavljala sam....;) ...tacno sam videla da nema povezanosti izmedju SA i svetala...tj. MO i SO...a SO u 8.polju=stras,sex,mrak,tama...;) ljubavi postoji...i bice je...ali ozbiljnije....mislim da ne:(

selena
20-02-2009, 18:11
ali ja nebi brak-ni slučajno -dosta svakom jedmput!!!!ako si gledala tranzite sad će na njega na mars nagaziti retro saturn....a onda na mene mjesec direktno mislim da ćemo opet oboje izaći povrijeđeni....

Angliana75
20-02-2009, 18:23
jesam ...videla sam ...ali nece biti nista los...ipak ti taj MA radi 60 na JU iz 8.polje...eto selena vodjenja ljubavi,zasto bas to a ne sex ,zato sto je JU u raku u egzaltaciji..i to iznenada i tajno jer ce taj tranz. SA da pokrene sextil MA i UR iz 12.polja...i onda ces ti da se osecas opet zaljubljeno...i da idealizujes tu ljubav...i da gledas ruzicasto ...jer ti je MA 90 NE i naravno opet ces ti biti povredjena ...kao sto si vec i rekla....ali tranz. SA nije uvek los....sve zavisi koj aspekte pokrece....

selena
20-02-2009, 18:26
uf..opet sam pitala previše..a reci mi mila hoću li samo ja se osjećati zaljubljeno ili obostrano pošto nisi napisala sex već ljubav...uff!!!i samo ja povređena ili ćemo oboje nakon toga biti gluplji?

Angliana75
20-02-2009, 18:28
uf..opet sam pitala previše..a reci mi mila hoću li samo ja se osjećati zaljubljeno ili obostrano pošto nisi napisala sex već ljubav...uff!!!i samo ja povređena ili ćemo oboje nakon toga biti gluplji?

selena...mislim da znas i sama odogovor na to.....:( :(

selena
20-02-2009, 18:30
dakle samo ja...
iako je marsem predstavljen on????

Angliana75
20-02-2009, 18:36
dakle samo ja...
iako je marsem predstavljen on????

pa posto je ASC u Skorpiji ja PL nekako uvek vezujem za vladara Skorpije a MA podvladara...tako da ...

Nale 83
20-02-2009, 21:10
II polje predstavlja srz svih potreba koje oboje imaju i zele da ostvare . Takodje , II polje nam pokazuje kakav je "govor tijela" izmedju njih dvoje i stepen "kemije" koja (ne)postoji izmedju njih . II polje se povezuje sa I poljem kada je rec o sex. odnosu , jer nam pokazuje nacin na koji se zapocinje sex.ples
..........
to bi ti znacila simbolika 2.polja......

Angli, sta bi znacio Neptun u Strelcu u II polju? Koliko sam shvatila, Ne se u Davisonkama ne uzima bas kao znacajna planeta?
I jos jedno teoretsko pitanje: znaci li da je dobro ako Saturn gradi lepe aspekte prema svetlima?

Angliana75
21-02-2009, 01:31
ne znam sta bi mogao da znaci...procitaj ima s gore objasnjenje..pa gledaj aspekte.....

a SA je zaista bitan da li ima pozitivne aspekte sa svetlima...ali najbolje su konjukcije...to zaista vezuje osobu za osobu... :)..kao karike...

marijana85
21-02-2009, 01:54
hah nasmijao me komentar jednog astrol. Saturn je dobar dok ne pozelis da se razvedes, a onda nikako da se okonca brakor. parnica, uvijek neka kocenja, usporavanja, bas zbog tog Sa :p

Angliana75
21-02-2009, 02:00
hah nasmijao me komentar jednog astrol. Saturn je dobar dok ne pozelis da se razvedes, a onda nikako da se okonca brakor. parnica, uvijek neka kocenja, usporavanja, bas zbog tog Sa :p

ma to nije tacno....meni je SA kao podvladar DSC...a kada sam se razvodila od bivseg muza nikakvih problema niti kocnica nije bilo....sporazumno smo se rastali na prvom rocistu i odmah saglasni bili....znaci sve je zavrseno vrlo brzo...a upravo je to odlika UR kao vladara mog DSC a SA je tu dao simboliku stare drzavne ustanove- sudstva,pa je jos SA na 19 step.=vaga=pravo,sudstvo,pravda...a i UR mi je u vagi..

marijana85
21-02-2009, 02:07
da ali ako je recimo Sa u sedmoj bez podrske Ur koji "pomaze" da sve bude brzo, odjednom, onda vjerovatno koci stvari.. bar je slucaj kod moje poznanice koja nikako da okrene novi list bas zbog tog Sa koji usporava stvari.. nego, ovo je vec prica o sedmoj kuci

Angliana75
21-02-2009, 15:16
ako je SA vladar DSC onda se posmatraju njegovi apsekti ....jer ukoliko ima vise naznaka losih apsekata moze natusu dati nemogucnost sklapanja braka...tj. da se ta osoba nikad ne ozeni odnosno uda..
ali SA takodje kao vladar DSC moze dati natusu i ulazak u brak u kasnijim godinam zivota...opet zavisi kakve aspekte radi sa svetlima,sa VE ,MA,UR...itd...itd..i tu je onda kocnica...pa samim tim ako ima naznaka za razvod ...naravno da dolazi do teskog razvoda,tj. da se isti odlaze ili nesto koci,stopira pa ne moze da se brzo realizuje

selena
21-02-2009, 18:17
asc i vladar 1 kuće~ prikazuje pristup samoj vezi , zasto ta veza "postoji" . Pokazuje nam vaznost fizicke razmene emocija . Pokazuje "ulogu" koja se igra u odnosu na okolinu . Takodje , pokazuje nam i kako je izgledao prvi konktakt izmedju ovo dvoje i koji su utisci bili glavni , da li je bilo "hemije" ili "ljubav na prvi pogled" na primer , kao i prvi sex. odnos koji su imali ( tj. ce imati ) . Takodje nam pokazuje stariju osobu u tom odnosu , tj. najcesce ako chart nije poslovnog ili "roditeljskog" uporednog tipa , pokazuje nam muskarca u toj vezi .

draga angliana ti si meni za moj dejvison koji je sa asc u škorpionu objasnila da sam mars ustvari ja kao i pluton i da ću samo ja biti nakon svega povrijeđena iako ja milslim da će i on biti u rasulu jer po početnome tekstu-vladar asc je mars-a on predstavlja muškarca...

scorpiorising
28-03-2009, 21:03
http://i131.photobucket.com/albums/p315/cherryice7/dejvisonkka.gif

treba mi pomoc oko ovog Dejvisona, ASC u Lavu a vladar SO(predstvalja njega) u 6k u Jarcu...znam da je vec ovde bilo reci o znacenju 6k u dejvisnokama, ali opet ne znam kako bih to ovde rastumacila...Sta to znaci, da njega(SO) u nasem odnosu gusi rutina(6k)???

Pa je jos to kompozitno jadno sunce u kvadratu sa MA 0 PL u Skorpiji iz 4k! Ovo mi uopste nije jasno, kako biste to rastumacili...?

ja sam predstavljena UR(DC u Vodoliji) u 5k...u konjuknciji sa VE, pa sve ovo Strelcu, sto vlajda znaci da ja uzivam u nasim zajednickim aktivnostima, izlascima i sl...i da sve to shvatam prilicno light i neobavezno...???

Ne cini mi se narocito dobro ni onaj MO u 12k u Raku(iako je ovde u domicilu)... u trigonu je sa SA u 4k...sta ovo znaci, skrivanje osecanja????

hvala unapred na pomoci;)

selena
28-03-2009, 23:12
ukratko dejvison je pun ljubavi ali on želi glavnu riječ...a ti ga voliš i voliš nježno do bola ...a on bi neku slobodu za sebe dok bi tebi ipak smanjio dozu tu slobode....
pazi da se s vremenom ne shvatiš kako je i zlatana krletka ipak samo kavez
bez obzira na kraljevski tretman...i duplu dozu ljubavi koju ćeš primati od njega...
znam da se volite i da ste oboje slobodni u toj ljubavi ....ali evo to je moje mišljenje ....pusa...

Rivendell
29-03-2009, 00:01
Oprostite ako pitam na krivoj temi, no zanima me jedna stvar; pošto u svom astrološkom programu nemam opciju za izradu davisona, ukucala sam vrijeme i datum rođenja koji sam dobila na jednom astro serveru, no ta karta se ne poklapa s onom dobivenom u programu. U čemu sam pogriješila, negdje sam čula da se dodaje jedan sat, no niti onda se karte ne poklapaju? Please help.

zujalica
05-04-2009, 10:29
Oprostite ako pitam na krivoj temi, no zanima me jedna stvar; pošto u svom astrološkom programu nemam opciju za izradu davisona, ukucala sam vrijeme i datum rođenja koji sam dobila na jednom astro serveru, no ta karta se ne poklapa s onom dobivenom u programu. U čemu sam pogriješila, negdje sam čula da se dodaje jedan sat, no niti onda se karte ne poklapaju? Please help.

Za vremensku zonu oznaci GMT/UT ( nista se ne dodaje, niti oduzima ) i trebalo bi da dobijes identicnu kartu. Vodi racuna i o mestu rodjenja koje ubacujes, ako osobe nisu rodjene u istom.
Mada, najlakse je otici na astro.com, tamo imas Dejvison.

zabicaa
13-04-2009, 03:13
Joj ja imam problem da zakljucim ko je ASC a ko DESC, te nadalje koje se planete gledaju za koga, jer me zanima situacija kada je zena stariji partner. Hvala!

cmokic78
13-04-2009, 11:16
Ja bih volela ako je neo voljan da mi malo pomogne oko ovog Davisona.
Ja cu da uradim analizu, ko je voljan neka me ispravi ili dopuni!

http://s581.photobucket.com/albums/ss260/cmokic78/?action=view&current=Davison_cr-1.png

E posto je Sunce inicijalna kapisla tj zasto su se dvoje sreli a ovo je sunce u 7 kuci - mozda zbog emotvinog odnosa koji ce biti trajan.
posto je u siroj konjukciji sa Merkurom (iq veze) - ovo se dvoje super kapiraju. Takodje Merkur je i vladar AC-a i predstavlja njega a u konjukciji je sa suncem kao pokretacem i sve to u 7 - on se tu pojavio zbog veze i eventualnog braka.
Mesec (ona) je u lepom trigonu sa Suncem (on) pa je to nesumnjivo velika potvrda ljubavi koja se gradi.
Takodje je Mesec otisao u 11 kucu (polje davanja i primanja emocija) pa je mozda ona njegova - mirna luka.

Vladar ac-a (on) - inace blizanac u horoskopu (eto "slucajnosti") jako prek covek (18 stepen device) "poslao" je svog vladara u 7 kucu - u zajednicu.
Vladar DC-a (ona) - Jupiter u konjukciji sa Mesecom za koju kazu da je u emotivnom smislu prava blagodet - pkazatelj je skladnog braka/zajednice. Takodje Jupiter se nalazi na 15. stepenu Ovna - Ovde se nalazi fiksna zvezda Alpheratz sazvežđa Andromede, pa ovde živi žena koju muškarac izvlači iz problema, koji je bukvalno ili metaforički spašava i ona se zaljubljuje u njega -ISTINA!
Ovo je aspekt zavodljive i eroticne zene koja je u sluzbi svog muskarca.
Pokazatelji njega i nje (Sunce i Mesec) kao i ac-a i dc-a merkur i jupi su povezani i ispreplitani lepim trigonima tako da bih rekla da ovaj odnos tezi harmoniji i stabilnosti.

Mars koji se nalazi u 1 kuci nam kaze da je fizicka privlacnost velika. E sada posto je mars u opoziciji sa pokazateljima Njega - kako bi se to moglo tumaciti? Da li kao "pokretacki aspekt"?
U trigonu je sa Njom - Mesecom - ona sve prihvata (ju!)

Druga kuca po teoriji predstavlja srz svega sto oboje hoce da ostvare pa obzirom da je u Raku - to bi bio dom, ujedno obzirom da je mesec pokazatelj Nje vracamo se na pricu da je on "spasava" i ispada "heroj".

Treca kuca i njen vladar pokazuje nam nacin emotivne i sex. komunikacije izmedju ovo dvoje - posto se u njoj nalazi Saturn onda nam kaze da je komunikacija uspostavljena sa zakasnjenjem - sto je istina i to obzirom da kvadrida "njene" pokazatelje - onda zbog nje. Samo mogu da potvrdim ovu konstataciju kao tacnu!
Takodje je Saturn vladar 8 kuce - seks i nalazi se na 2 stepenu koji je po Nikoli Stojanovicu stepen vrhunske moci, e sada obzirom da se i pokazatelj i mesto na kome se nalzi tj kuca definitivno odnose na seks - kako to tumaciti? Fantastican seks od koga ce oboje biti zavisni? A posto kvadrida nejne pokazatelje ona ce biti inicijator ili nezadovoljna?
Saturn je vladar i 9 kuce pa ce mozda i dosta putovati zajedno - zbog posla.

4 u Lavu, vladar Sunce u 7 a posto nam 4 pokazuej sta je urezano negde u podsvasnom delu secanja i jednog i drugog i pokazuje nam kako ce njih dvoje ( i da li ce ) umeti da aktiviraju ta prosla secanja kako bi vezu nastavili , prosirili ili je definitivno okoncali . Da li je ovo karmicki odnos?
Takodje pokazuje i mesto gde ce najvise ovo dvoje da provode zajedno - pa da li to znaci da ce neprekidno biti povezani - "ko creva"?

Vladar 10 akko ih okolina vidi u konjukciji sa venerom u 6 kuci most izmedju braka i zabavljanja pa ih mozda oklina vec vidi kao potencijalne supruznike - istina.

E sada posto nam 10 polje pokazuje sta ce se zaista i desiti, a vladar 1o je konj venera i prethodna prica mozda sve bude i imalo pozitivan ishod.

Eto volela bi da mi neko potvrdi da li sam dobro implementirala znanje iz prethodnih postova ili...

cmokić mila ja nisam ekspert no čini mi se da se perspektiva mora gledati iz više kuteva :)
npr...merkur kao avladar asc u konjukciji sa suncem u 7.( također vladar 5.) nje definitivno znak privrženosti partneru, definitivno i odnos iz ljubavi koji rezultira vezom, gledajući 1. kuću kao početak odnosa on počinje iz privlačnosti i strasti MA u 1., kao i dobre komunikacije ME 0 so, no, definitivno postoji razumjevanje i ljubav So 120 Mo, iako taj Mo ( kojeg promatramo kao ženskog partnera je u Ovnu, dakle ne osjeća se dobro tamo, istina i bog, ima lijepu konjukciju jupitera vladara 2. što bi moglo značiti napredak i obilje ženi kroz vezu, no vremenom čini se moguće su povrede odnosno moguće kroz gubitak kvalitetne komunikacije ( sa u 3) koji kvadrira Mo i može stvoriti emotivno nezadovoljstvo, nadalje gledajući ž. stranu gledamo VE koja se smjestila u 6. ne tako povoljnu kuću, k tome je u konjukciji s UR i separacijskom kvadratu saturna, koji veneru hladi, ona je u 6 kući podređena a konjukcija urana govori o potrebi oslobođenja žene, ako promatramo kamo ta veza ide kroz 9....vladar je upravo taj saturn koji radi zahlađenje, a ako gledamo ishod kroz 10, kao i vladara 7. vladar 10 je uran u konj. sa venerom....oslobođenje žene...vladar 7 mjesec u ovnu, kvadrat SA, mislim da ovdje jupiter olakšava ženino iskustvo ove veze.....i opet, samo moje zapažanje i razmišljanje, imam i ja jedan takav vrlo bitan davison s kojim muku mučim jer strahujem od takvih aspekata:D :) ljub!

HIMa_123
18-04-2009, 11:26
molim vas da ako vam nije problem malo protumacite moj dejvison,ne trazim sad neke detalje,prosto me interesuje da li je ova veza moguca i da li vredi boriti se za nju,kako bi mozda sve to funkcionisalo i kad odprilike... nadam se da ne trazim puno i da vam ne dosadjujem mnogo,ali stvarno bi mi znacilo a ja neznam da protumaim,unaprd hvala

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=0&lang=e&zod=&ast=&orbp=&gm=a1&sday=18&btyp=64&syr=2009&mth=gw&cid=zpefile93yuA9-u1239912965&hsy=-1&smon=4&nhor=1&nho2=4&go.x=18&go.y=6&go=Go

da,me morate mi pojasnjavati cinjenice sta je i kako je,jer se ne razumem,samo da ili ne, ako je da kad odprilike,kako bi sve funkcionisalo,ali ukratko stvarno ne zelim da vas gnjavim,ali stvarnobi mi znacilo da znam to...

cmokic78
18-04-2009, 12:49
E imam ja jedan super Davison za vezbicu - mislim prosao mu je rok, ali su aspekti veoma lepo oznaceni i potpuno odgovaraju situaciji kakva je bila.
A sto Shmisha kaze najbolje je vezbati na starim kartama.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=bxofile1pJTWu-u1209328568&lang=e&gm=a1&nhor=3&nho2=20&btyp=64&mth=gw&sday=18&smon=4&syr=2009&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Puno lepih vodenih trigona komunikacija, inicijalna kapisla, privlacnost sve u prvoj u stelijumu.
Tacka karme je u 1 pa verovatno da je u pitanju neka karmicka poveznaost - bila.
Ali do braka - onog papiroloskog nije doslo iako je bila odlicna komunikacija, puno emocija i zajednickog zivota - pa to pripisujem Saturnu u 7 koji je otezao dolazak do oltara.

noc_sunca
22-04-2009, 19:30
Nesto bih da pitam posto su mi dejvison horoskopi potpuna nepoznanica pa me zbunjuje AC u devici, a vladar merkur je u drugoj kuci, kako da tumacim pocetak ne razumem. I imamo kvadrat sunca (devica) i meseca (blizanci) tacno na sedmom stepenu, a oboma je dispozitor merkur. Da li je to mnogo lose? A vladar petog saturn je u 12 kuci u lavu. I u drugoj kuci je konjukcija pliutona i venere, ali separaciona? Nista ne razumem sve je vezano za drugu kucu. Neptun vladar dc i merkur vladar ac nemaju aspekt, kao ni mars ni venera?

noc_sunca
22-04-2009, 20:57
Evo je u potpisu, nisam znala kako drugacije da je ubacim:confused:
Nije u potpisu

http://img18.imageshack.us/img18/2883/astro64gw0102onjahp6790.gif (http://img18.imageshack.us/my.php?image=astro64gw0102onjahp6790.gif)Evo koliko ja vidim ne pise se dobro osim kvadrata meseca i sunca, tu je i mars u padu Lol, a mesec je u kvadratu sa AC. Mesec sam ja Lol toliko sam bar shvatila. A meni sve nesto izgleda da mi imamo neke karmicke dugove Lol. Ne znam kako da posmatram separacione aspekte kod ove karte? I zasto je mesec u desetoj, sta on tu predstavlja. Ma nista mi nije jasno.
Svima je lose sem veneri u vagi i to u drugoj kuci LOL koja bezi od plutona i marsa

devojcica.sa.sibicama
22-04-2009, 21:22
E ovako - on je predstavljen Merkurom na 5* Vage, a ti Jupiterom na 1* Blizanaca i Neptunom na 11* Strelca :).. mozemo gledati i Sunce & Mars kao njega, kao i Mesec & Veneru kao tebe.

Ako uzmemo da je Sunce "inicijalna kapisla", a vase je na 23* Device, u 1. kuci, onda npr. to moze da znaci-on je taj koji je pokrenuo inicijativu, koji je nacinio prvi korak (jos je i u prvom polju), on je taj koji vise "vuce" (iako ovo Sunce bas i nije neko Sunce od inicijative, mnogo analizira, gleda detalje...deluje hladno). E sad, na stepenu Vodolije -mozda je to doslo iz prijateljstva, i sa dispozitorom Merkurom, mozda preko komunikacije, tj. nekog sredstva komunikacije -sms, internet,....ili nesto u simbolici Device -preko posla...

On je Merkur i u konjukciji je s Marsom i Plutonom pa bi to moglo da znaci da on gura vezu, jos jedan pokazatelj, da je prilicno velike seksualnosti (Mars), i spreman je dosta da da za vasu vezu (Pluton), a to sve u drugoj kuci, gde je i Venera pa ste mozda vi jedno drugom najpotrebniji, a kako su Mars i Venera u konjukciji takodje, hemija moze biti dosta velika, a vi vezani i slicnih zelja kad je rec o vasoj vezi.

Ti si Jupiter & Neptun a oni kvadriraju njega, tj. ASC, pa mozda imas neke nesuglasice s njim, mozda je to podsvesno (kvadrat), i mozda ce te izazvati da napravis neke promene i eventualno nesto preduzmes.

'Ajde ako smo na pravom putu javi da nastavimo ;)

Hehe e super...pazi sad vam tranzitni Saturn prelazi preko ASC-a, pa moze doci do nekih teskih trenutaka, ne pitas ti bezveze bas sad :)... On je sad na 15* Device cini mi se, sto je i konjukcija sa Suncem (kod svetala - Meseca i Sunca je i to konjukcija), doduse separaciona, pa ne mora biti nesto znacajno, a ako uzmemo da je Sunce on, mozda on ima neke probleme....takodje kvadrira Neptun tako da mozda neke neistine mogu da se pojave, ili neka daljina, razdvojenost npr.

Ti si Mesec i on je u opoziciji sa tobom, tj jednim od vladara Riba, ti mozda podsvesno imas neke nedoumice, nisi nacisto sa osecanjima ....on je u principu lepo postavljen ali ima kvadrat i sa Suncem, mozda vas dvoje imate neke zivotne principe koji vas razlikuju, ovo ne mora biti nista lose, jer Mesec je kazem ti generalno ok polozen. E sad on u 10. kuci to bi npr. znacilo da se ti vise brines o tome kako vas drugi vide nego on, a to kako vas drugi vide zavisi izgleda dosta o njega (vladar 10. u konjukciji sa Marsom). Kako je vladar u trigonu sa MC-om, moguce da jedno drugom pomognete da napredujete u zivotu.

E sad, ako uzmemo da su Saturn strahovi, podsvesni koje imate, a jedini los aspekt koji on pravi je sa Uranom, to bi mozda moglo znaciti da se bojite vezivanja, da necete da se odreknete svoje slobode....na stepenu Riba, mozda imate i neka neiskazana osecanja, u Lavu - mozda su ti strahovi prenaglaseni i deluju gore nego sto jesu, a jos sve u 12. kuci koja je vec znak nekih podsvesnih strahova, te povezanosti na jednom dubljem nivou. Znaci, moguce da podsvesno imate iste strahove.

Merkur je retrogradan, pa mozda imate problema da se razumete ponekad.

noc_sunca
22-04-2009, 21:45
Ima on sad probleme i to malo vise problema i imamo razlicite zivotne principe smrc, smrc, a ja svojih ne mogu da se odreknem, kao ni on svojih. To bi bila promena licnosti iz korena na neki nacin. I oboje se plasimo vezivanja. Lol Nekada imam osecaj da kazem nesto sto mu ne prija, ali on proguta, ne mislim na svadju, vec ja sto na umu to na drumu svoje misljenje. Bolje nista da me ne pita.

devojcica.sa.sibicama
22-04-2009, 21:47
Pa da, ucinilo mi se da je on bolji u komunikaciji (Mars konj. Merkur), mozda je samo malo tezi period, procice ;)

Nale 83
22-04-2009, 22:12
Evo ga dole nas Davison sa tranzitima. Ako je neko raspolozen, molila bih vas da pogledate da li ovo ima perspektivu za nesto trajnije? Evidentni su cesti prekidi komunikacije :D , da li je to zbog SA na vrhu III polja koji je u opoziciji sa UR?
Neki savet za mene :p?

[img=http://img186.imageshack.us/img186/1596/nasdavison.th.png] (http://img186.imageshack.us/my.php?image=nasdavison.png)

Evo koliko ja vidim ne pise se dobro osim kvadrata meseca i sunca, tu je i mars u padu Lol, a mesec je u kvadratu sa AC. Mesec sam ja Lol toliko sam bar shvatila. A meni sve nesto izgleda da mi imamo neke karmicke dugove Lol. Ne znam kako da posmatram separacione aspekte kod ove karte? I zasto je mesec u desetoj, sta on tu predstavlja. Ma nista mi nije jasno.
Svima je lose sem veneri u vagi i to u drugoj kuci LOL koja bezi od plutona i marsa :confused:

Da, ali s druge strane vladrari asc i dsc su u skladnim aspektima.....nije toliko loše, meni se čini da ono što predtstvlja problem je moguće sam intenzitet odnosa, odnosno moguća posesivnost.....vladar 1 merkur i venera u konj sa marsom ali i plutonom, puno strasti ali i posesivnosti zbog položaja u 2 kući jer se odvija u materijalnoj kući...ima tu i emocija lijepih...venera 120 mjesec, moguće svađe kroz ur 90 sa, očito u sukobu razmišljanja ( konzervativno naspram suvremenog) ovo opisuje i strah od vezivanja sa vl.5 ...no opet pomaže vladar 5 i 7 u dobrom aspektu...u svakom slučaju jedna važna veza jakih emocija...oba vladara 7 kuće koja bi trebala biti ishod dobro i ugaono su postavljeni u jakom kućama...

noc_sunca
22-04-2009, 23:48
Da, ali s druge strane vladrari asc i dsc su u skladnim aspektima.....nije toliko loše, meni se čini da ono što predtstvlja problem je moguće sam intenzitet odnosa, odnosno moguća posesivnost.....vladar 1 merkur i venera u konj sa marsom ali i plutonom, puno strasti ali i posesivnosti zbog položaja u 2 kući jer se odvija u materijalnoj kući...ima tu i emocija lijepih...venera 120 mjesec, moguće svađe kroz ur 90 sa, očito u sukobu razmišljanja ( konzervativno naspram suvremenog) ovo opisuje i strah od vezivanja sa vl.5 ...no opet pomaže vladar 5 i 7 u dobrom aspektu...u svakom slučaju jedna važna veza jakih emocija...oba vladara 7 kuće koja bi trebala biti ishod dobro i ugaono su postavljeni u jakom kućama...

Hvala, hvala, inace ne volim ljude da opterecujem sa tim da mi gledaju karte, jer mi je bezveze da neko trosi svoje vreme, a nesto znam i sama ili bolje da kazem zanima me astrologija, pa sama blejim u svoje karte:) :) . Ovo sam postavila, jer kao sto rekoh dejvison mi je potpuno nepoznat i skroz me je zbunio:)
A sukob u razmisljanju postoji i gle ja sam savremeni, a on konzervativni :) :)

cvetak
23-04-2009, 00:05
Ako je neko raspolozen da i meni malo "pomogne"

Ovaj jadni mesecak je bas lose postavljen u nasem davisonu :( ali ja ne mogu da pohvatam i shvatim znacenje kuca ili naprimer ako je Ve(vladar VII) i Ma(vladar I ) nisu u aspektu ali dispozitori jesu ( tj Ve je u Jarcu , Ma u vodoliji) A Sa i Ju konjukciji koliko to menja sliku a i isti taj Sa kvadrira Ve...uh bas ne znam da ispovezem

evo karte : http://i460.photobucket.com/albums/qq330/dilkica/davison.gif

noc_sunca
23-04-2009, 01:33
Meni izgleda kao da ce se mladja osoba vremenom ohladiti ili na neki nacin odreci starijeg partnera. Vladar Dc je venera i pravi trigon sa mesecom, a to su emocije, medjutim mesec je u biku njegov dispozitor je venera, a venera je em u jarcu em u kvadratu sa saturnom iz vage, oni su zamenili mesta. I jos imate tog kirona u konjukciji sa DC, odnosno mladjom osobom. Eto toliko od mene, ali ne racunaj to sto sam napisala.......i sama sam pitala sta da radima sa svojim dejvisonom :) :) :)

cmokic78
23-04-2009, 02:41
...iako je 9.polje ,polje perspektivnosti za ovo dvoje ipak je nedovoljno sto samo ....

Ako sam dobro shvatila kuda nas vodi davison gleda se kroz 9 polje i ako je npr. 9 u Jarcu ciji je vladar Saturn koji jasno daje neku konstantu - bice braka ili ozbiljnijeg partnerstva

devojcica.sa.sibicama
23-04-2009, 03:33
Ne znam za tebe, ali ja ko tele pred rudu :) :) :)
Valjda ce da bude ok. Hvala dala si mi neke smernice kako da tumacim dejvison, a najlakse mi je da pocnem od svog.

Drago mi je da sam nekom pomogla, jer sam i sama jos u povoju kad je rec o Dejvisonu. Jedino sto sam citala su ovi Smisonjini tekstovi i nista vise! Ostalo samo gledam sta znam o planetama i znacima inace....znam da je to mozda malo amaterski, ali dobro, valjda se tako uci, hehe :)

cvetak
23-04-2009, 10:29
Meni izgleda kao da ce se mladja osoba vremenom ohladiti ili na neki nacin odreci starijeg partnera. Vladar Dc je venera i pravi trigon sa mesecom, a to su emocije, medjutim mesec je u biku njegov dispozitor je venera, a venera je em u jarcu em u kvadratu sa saturnom iz vage, oni su zamenili mesta. I jos imate tog kirona u konjukciji sa DC, odnosno mladjom osobom. Eto toliko od mene, ali ne racunaj to sto sam napisala.......i sama sam pitala sta da radima sa svojim dejvisonom :) :) :)
Hvala ti na trudu i odgovoru!!!
ja sam mladja osoba a inace i natalno mi je hiron u konjukciji sa desc i algolom i iskreno malo me to plasi bilo da se tumaci kao povredjivanje bilo kao odricanje,gubitak ...:(

noc_sunca
23-04-2009, 11:09
Hvala ti na trudu i odgovoru!!!
ja sam mladja osoba a inace i natalno mi je hiron u konjukciji sa desc i algolom i iskreno malo me to plasi bilo da se tumaci kao povredjivanje bilo kao odricanje,gubitak ...:(

Ma nije nikakav trud, samo sam primetila da su saturn i venera zamenili mesta i samim tim konacni dispozitori u kvadratu. Sta znam u natalu kiron u sedmoj uvek daje neko odricanje svesno ili ne, a vezan za sedmu kucu obicno je u pitanju partner. Koliko kiron sam po sebi deluje ne znam, ali sam ga vidjala kod ljudi koji su pitali za drugi brak, malo pretrazi forum pa pogledaj, mozda i nije neko pravilo, mozda se meni potrefilo da naidjem na takve karte. :confused:

girl from venera
24-04-2009, 08:56
Zanima me vaše mišljenje, u Dejvisonu šta razornije na vezu utječe: venera opozicija uran ili venera konjukcija uran?

limunada
24-04-2009, 10:40
Opet imam pitanjce :D. U Davisonu AC je musko, DC zensko, jel tako? Ili je AC starija a DC mladja osoba... Jel se tu radi o toj podeli samo ako je razlika u par godina ili je takva podela i kada su u pitanju meseci?
Cini mi se da nikad necu nauciti :o!

i ja se ovo jos uvijek pitam moze pomoc :confused: ako sam starija samo 5.mjeseci i 15 dana jel znaci da sam ja AC a DC je on :rolleyes: help....

devojcica.sa.sibicama
24-04-2009, 13:29
Hehe, pa i ja sam se dvoumila ali Shmishonja je lepo objasnila da je ASC uvek stariji partner a DESC mladji, medjutim, da treba gledati da se osobe prepoznaju u vladarima ASC i DESC.

Npr. ja sam uzela drugaricu kao zamorce i izanalizirala joj, da bi mi ona na kraju rekla, u principu to je to, ali obrnuto, odnosno, on je bio DESC jer je ona dominantnija, iako je mladja.

Tako da valjda ide od slucaja do slucaja....

limunada
24-04-2009, 13:43
Hehe, pa i ja sam se dvoumila ali Shmishonja je lepo objasnila da je ASC uvek stariji partner a DESC mladji, medjutim, da treba gledati da se osobe prepoznaju u vladarima ASC i DESC.

Npr. ja sam uzela drugaricu kao zamorce i izanalizirala joj, da bi mi ona na kraju rekla, u principu to je to, ali obrnuto, odnosno, on je bio DESC jer je ona dominantnija, iako je mladja.

Tako da valjda ide od slucaja do slucaja....

hmm i ja sam isto tako shvatila al jos i ne umem protumacit, ako sam ja starija onda sam ja AC vladar sunce otiso u 10.kucu on DC na stepeni 0° u vodoliji :confused: vladar uran u 5. i suvladar satrun u 3......

devojcica.sa.sibicama
24-04-2009, 16:03
Pogledacu ti ono danas, sorry nisam stigla :(
Ma provalicemo mi to, osecam da nije komplikovano :)

Nale 83
24-04-2009, 22:50
i ja se ovo jos uvijek pitam moze pomoc ako sam starija samo 5.mjeseci i 15 dana jel znaci da sam ja AC a DC je on :rolleyes: help....

Ista situacija :D!
I ja sam starija nepunih 6 meseci :rolleyes:... A po planetama ne mogu da "provalim" ko je ko...
Ma vise mi nista nije jasno...ni tranziti ni nista sto se tumacenja Davisona tice :mad::(

noc_sunca
25-04-2009, 01:38
Zanima me vaše mišljenje, u Dejvisonu šta razornije na vezu utječe: venera opozicija uran ili venera konjukcija uran?

Pre bih rekla da je opozicija, jer tu svako vuce na svoju stranu, a konjukcija opet nekako ih drzi zajedno:) :) :)

devojcica.sa.sibicama
25-04-2009, 11:47
Slazem se, mislim da je mozda ova konjukcija pokazatelj da ona voli svoju slobodu.... voli sve sto je Uran itd. :)

limunada
25-04-2009, 12:23
Ista situacija :D!
I ja sam starija nepunih 6 meseci :rolleyes:... A po planetama ne mogu da "provalim" ko je ko...
Ma vise mi nista nije jasno...ni tranziti ni nista sto se tumacenja Davisona tice :mad::(

heheh,bas i to sto kazes ni meni nije jasno odakle da pocinjem... :rolleyes:
a sto se tice tranzit tu gledam i jos ama mi nije jasno haha

lullybully
25-04-2009, 13:24
Što kad je True Node u 8. kući?
Čitah davno da označava karmičke veze...

Nale 83
26-04-2009, 23:45
Limunadooo resih dilemu oko toga ko je Asc a ko Dsc :banana:!
Nije bitno da li je osoba starija samo par meseci ili par godina, onaj ko je stariji uvek je ASC. Odgovor dobila od strucnjaka, provereno tacno dakle :).

limunada
27-04-2009, 08:51
Limunadooo resih dilemu oko toga ko je Asc a ko Dsc :banana:!
Nije bitno da li je osoba starija samo par meseci ili par godina, onaj ko je stariji uvek je ASC. Odgovor dobila od strucnjaka, provereno tacno dakle :).

stvarno, cek cek ako sam dobro razumila imamo isti godiste samo sto sam 5 mj. starija znaci da gledam njega AC a ja sam DC jel tako :confused:

rachica
28-04-2009, 20:34
ja sam starija 2 god ;)
davison nam je malo klimav?? :)
moram ukinuti ljubomoru inace ostah bez njega :( rachica uhh

Nale 83
28-04-2009, 22:41
stvarno, cek cek ako sam dobro razumila imamo isti godiste samo sto sam 5 mj. starija znaci da gledam njega AC a ja sam DC jel tako :confused:

Ne, ne draga :) bez obzira sto si starija SAMO 5 meseci - ti si AC a on je DC...
Ista stvar i kod mene...ja sam starija 6 meseci a njega sam posmatrala kao AC... Skroz sam pogresno tumacila Davison :rolleyes:

devojcica.sa.sibicama
01-05-2009, 19:44
Ja sam nesto prokljuvila, onaj ko ima konjukciju sa Merkurom u Dejvisonu, bolji je u komunikaciji, smiruje stvar i sl. :)
Mozda sam se nalupala, ali tako mi je bilo do sad sve sto sam gledala............

limunada
01-05-2009, 20:02
Ja sam nesto prokljuvila, onaj ko ima konjukciju sa Merkurom u Dejvisonu, bolji je u komunikaciji, smiruje stvar i sl. :)
Mozda sam se nalupala, ali tako mi je bilo do sad sve sto sam gledala............

a kako bi onda protumacila recimo MO0ME,a ME pravi i 180SA,90NE :confused:
stvarno me buni jer neke planete pravi i dobre i lose aspekte pa sad neznam :rolleyes: