Phoenix [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Phoenix

Phoenix
15-08-2008, 16:57
Ako ima zainteresovanih da napisu pokoju rec i (malo vezbaju),ja se dobrovoljno prijavljujem da budem pokusni kunic :)

12.kuća
15-08-2008, 17:21
Ako ima zainteresovanih da napisu pokoju rec i (malo vezbaju),ja se dobrovoljno prijavljujem da budem pokusni kunic :)

Znaš , možda bi bilo mudrije da postaviš pitanje, malo konkretnijeg karaktera, od toga bismo mogli početi.
Ovako se može krenuti od osnovne kombinacije:
So u Ovnu ( vatra ), ASC u Sco ( voda ), Mo u Ribama ( voda ), rekla bi da si duboki emotivac s naglašenim egom. Griješim li?

Phoenix
16-08-2008, 00:16
Pa,ja nisam totalna neznalica po pitanju astrologije,tako da dok sam postavljala ovu temu,imala sam na umu dve stvari:da ja nesto naucim na osnovu necije analize moje karte i da druga strana iz toga nadje neku satisfakciju.
A,ja bih radije rekla:emotivac koji ima svoju licnost.
Naglasen ego vise znaci egoisticnost,a to nisam zbog Mo u ribama,u 4.kuci.

12.kuća
16-08-2008, 11:12
Pa,ja nisam totalna neznalica po pitanju astrologije,tako da dok sam postavljala ovu temu,imala sam na umu dve stvari:da ja nesto naucim na osnovu necije analize moje karte i da druga strana iz toga nadje neku satisfakciju.
A,ja bih radije rekla:emotivac koji ima svoju licnost.
Naglasen ego vise znaci egoisticnost,a to nisam zbog Mo u ribama,u 4.kuci.

Nisam niti mislila da si neznalica, nisam tvojem postu uopće pristupila na takav način.
Pod naglašenim egom sam prije mislila na isticanje i ambicioznost negoli na bilo što drugo negativnog predznaka. Možda sam izabrala pogrešnu riječ:).
Vidim, Mo u Ribama je reagirao:). Meni je Mo u Raku, ne bi mi dopustio da dajem bezobzirne komentare pogotovo ne na račun bilo čijeg karaktera.
Ideja mi je bila da netko započne s davanjem odgovora i na tvoj post.

Phoenix
18-08-2008, 14:55
Nisam niti mislila da si neznalica, nisam tvojem postu uopće pristupila na takav način.
Pod naglašenim egom sam prije mislila na isticanje i ambicioznost negoli na bilo što drugo negativnog predznaka. Možda sam izabrala pogrešnu riječ:).
Vidim, Mo u Ribama je reagirao:). Meni je Mo u Raku, ne bi mi dopustio da dajem bezobzirne komentare pogotovo ne na račun bilo čijeg karaktera.
Ideja mi je bila da netko započne s davanjem odgovora i na tvoj post.
Okej,nema problema.
To za ambicije...hm...pa i nisam nesto ambiciozna.
Ja nemam bas neko konkretno pitanje,ali je logicno da me,a verujem i druge,zanima polje ljubavi,braka,kakvih zdravstvenih tegoba bih imala u buducnosti...i takve stvari,pa eto,kome se i o cemu pise,neka izvoli.

vilenija
18-08-2008, 16:34
ni ja te ne bih previse ocenila kao nekog ko ima jako naglasen ego, jer samo sunce jeste exalatirano, ali zbog negativnih slucajnih dostojanstava, pokazuje da nisi sklona preteranom samopuzdanju, pa tako tvoje ambicije se "gase" ukoliko naletis na jacu prepreku...ali nadjes alternatvu koja te moze zadovoljiti...
kakvih zdravstvenih tegoba bih imala u buducnosti...
6. polje je u biku, i u njemu se nalazi merkur...kombinacijom toga, rekla bih da postoji mogucnost problema sa grlom i glasnim zicama, prvenstveno izazvanim nervnom napetoscu, ili vrstom posla koji se bavis (npr. nastavnica pa usled toga stalno naprezanje glasnih zica kako bi te celo odeljenje culo)

Phoenix
19-08-2008, 16:09
ni ja te ne bih previse ocenila kao nekog ko ima jako naglasen ego, jer samo sunce jeste exalatirano, ali zbog negativnih slucajnih dostojanstava, pokazuje da nisi sklona preteranom samopuzdanju, pa tako tvoje ambicije se "gase" ukoliko naletis na jacu prepreku...ali nadjes alternatvu koja te moze zadovoljiti...
kakvih zdravstvenih tegoba bih imala u buducnosti...
6. polje je u biku, i u njemu se nalazi merkur...kombinacijom toga, rekla bih da postoji mogucnost problema sa grlom i glasnim zicama, prvenstveno izazvanim nervnom napetoscu, ili vrstom posla koji se bavis (npr. nastavnica pa usled toga stalno naprezanje glasnih zica kako bi te celo odeljenje culo)

Moje Sunce u 5.kuci bi da uziva,a Saturn iz 9. zna samo za rer,rad i disciplinu,drugim recima,ne vole se 5 i 9.,da tako se izrazim.
Doduse,kad sam bila mladja bila sam zeljna dokazivanja,valjda jer mi je Sunce u 5.-oj (skola),ali kako godine idu,usla sam u zakasneli pubertet i tu je sve krenulo nizbrdo.
Mislim da se za zdravlje gledaju jos neke kuce,ali i to sto kazes,izmedju ostalog ta 6.kuca u biku,pa jos kuca posla,pa tu jos i Merkur....da,svakako nesto cime vlada bik.
Okej.Hvala.

ibis
19-08-2008, 17:59
Ja bih rekla i glava, zbog vladaoca 6. i So u ovnu. Mozda posle porodjaja neke poteskoce, Ve u 5, opozicija Pl, mozda hormonske???

A da, gleda se i prva kuca -osim seste-telo. Suvladalac Ma 0 Mo, pa 90 Ne...Imas li problem sa vidom?

Opozicija vladaoca 1. i 6. jak temperament deluje na zdravlje, sklona si da se stresiras jer dramaticno dozivljavas situacije.

Jesam li nesto ubola ili lupam ;)

Phoenix
19-08-2008, 20:48
Ja bih rekla i glava, zbog vladaoca 6. i So u ovnu. Mozda posle porodjaja neke poteskoce, Ve u 5, opozicija Pl, mozda hormonske???

A da, gleda se i prva kuca -osim seste-telo. Suvladalac Ma 0 Mo, pa 90 Ne...Imas li problem sa vidom?

Opozicija vladaoca 1. i 6. jak temperament deluje na zdravlje, sklona si da se stresiras jer dramaticno dozivljavas situacije.

Jesam li nesto ubola ili lupam ;)
E,jeste glava,i to migrena,sve na nervnoj bazi,a i genetski je i pomalo stomak,tj.zeludac,psihosomatika,sto bih ja rekla psiha moze puno toga da podnese,ali telo bas i ne iako sam zilava.
Vid mi je otisao dodjavola jos u pubertetu.Tu si u pravu.
Ve mi je u 5.kuci,nisam jos radjala.Doduse tu je hiron,pa ko zna,mozda neka operacija,spontani...sta znam.
Eto.
I,ne lupas,daleko bilo :)

bilja
19-08-2008, 21:19
Da li se otezalo sa fakultetom?

Phoenix
20-08-2008, 17:12
Da li se otezalo sa fakultetom?
To traje citavu vecnost,i ove godine,u oktobru,cu odluciti kako dalje.
Ne mogu vise,zaista da se muchim.Ili cu napustiti ili cu se prebaciti na Visu,ako uspem tu zbog promena u programu,uslovnih ispita,bla-bla....
Ja sam s vremenom shvatila da ja nemam sklop licnosti za studiranje iako bi bilo super da imam visoko obrazovanje,ali je pretesko.
Koliko sam imala snage,ja sam se borila sa raznim preprekama,ali sam se istrosila.
Tih prepreka i teskoca je sve vise,a ja sam se sebi dokazala i kao da mi sve to vise nije izazov iako nisam bas neko ko tako lako odustaje kod prve prepreke.
Vise sam okrenuta da nadjem coveka svog zivota,da mirno zivim bez stresa,da pomazem drugima...
Nisam ja karijerista,niti neko ko bi radio od jutra,pa do sutra,da mislim da sam nezamenljiva....
Izvini na opsirnom odgovoru,nije da bih se ja izduvala,sve ja to dobro znam,nego da bi neko mogao iz ovoga nesto da sazna.