odgovornost pri davanju astroloskih procena [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : odgovornost pri davanju astroloskih procena

ibis
25-07-2008, 23:13
pa jesmo li odgovorni?
to se odnosi i na odgovornost prema samima sebi :D

mysty
25-07-2008, 23:16
pa jesmo li odgovorni?

za druge uvek,,,,,,,,,,,,,,za sebe nikada......................:D

emmilija
25-07-2008, 23:19
SO konjukcija SA, mislim da jesam, za sve pare....:)

ibis
25-07-2008, 23:19
e sad...ovo mi poznato ...:guitar:

emmilija
25-07-2008, 23:27
e sad...ovo mi poznato ...:guitar:

i sta kazes jel istina i ne, mislim kako je kod tebe...:D

dadiska
25-07-2008, 23:27
Nekada i previse...........................:D

Tristran
26-07-2008, 00:13
Svaka cast za temu!!!

Ja sam pocetnik, ali umrem od straha kad nekome nesto prognoziram i obavezno se ogradim-kao, znas-moze da bude i ne mora da znaci...

Tako i kad tumacim snove, trudim se da pomognem, da ne budem decidna, a da opet ne slazem...u prevodu-mnogo rezerve i diplomatije...

Moj proslogodisnji solar, recimo-obecavao je kule i gradove, i da ga se dohvatio neki astrolog-to bi mi i obecao...Pa ipak, bila je to jedna mirna i dosadna godina...
Cesto i iskusni astrolozi pogrese u tumacenju, a kamoli ja...neke stvari se jednostavno "sakriju" i ne daju se procitati. Moram priznati da mi zbog toga predikcije nisu omiljene u astrologiji, radije se zadrzim na psihologiji, ne usudjujem se ici dalje, jer mislim da za to treba neka prorocka zica, a ne samo poznavanje astrologije...

mysty
26-07-2008, 00:25
ovo je forum za POCETNIKE.......
a DA VAM KAZEM NE ZNACI DA ONI SA EKSTR ULTRA ZNANJEM O ASTROLOGIJI NE MOGU DA POGRESE...................

Tristran
26-07-2008, 00:31
Da, obicno ni sebi puno toga vaznog ne vide, pa se svi zacude...

mysty
26-07-2008, 00:34
Da, obicno ni sebi puno toga vaznog ne vide, pa se svi zacude...

a tebe smatram kao dobrog astrologa......i ako pogresis......pa?Ovde smo svi da bi ucili.....:)

Tristran
26-07-2008, 00:48
Hvala, mysty, daleko sam od dobrog astrologa, priznajem da imam dara... ostalo je rad,a ja lenstina.:)

Cekajte dok fotopiram knjige od Cor...:D

Ja sam tipican streber-nista bez knjige.:D

Nego, sad mi pada na pamet nesto . U sadasnjem solaru Mars mi je dosao na natalnu poziciju(inace je asc.solara opet Lav).

To bi moglo znaciti-da ce se u mom zivotu pojaviti moj buduci partner, ali ja sam prema tome jako rezervisana, jer znam da treba jos pokazatelja...

Ali da nemam to znanje, mogla bih otici kod nekog "profesionalca"-onaj vidi ispred sebe udavacu :D u poodmaklim godinama, potpisujem da bi se odmah uhvatio za tog Marsa da izvinite:D, i prorekao mi svadbu od tri dana...

Razocarana udavaca, tj. ja,psovala bi mu sve po spisku posle 365 dana...tako da, OPREZA NIKAD DOSTA.

I proverite kako je vasem astrologu polozen vladar 9. polja...:)

ibis
26-07-2008, 00:50
Ali mi gledamo u te karte, i znamo sta smo videli, i znamo da moze da se ispolji na ovaj ili onaj nacin...A kad ti to "prevedes" nekom onda to lako moze da bude sugestija, i pitanje je jesmo li pomogli ili odmogli. Kada vidim nesto lose u karti, i kad je potpuno jasno, malefici recimo u T-kvadratima, pa bez izlaza, ne znam sta da kazem. Niti imam prava da uplasim osobu, niti da precutim.:o :o :o

Jel ti okacen negde taj solar?

mysty
26-07-2008, 00:50
nista bez knjiga.....i ja tako....
draga manjak samopouzdanja.............
laku noc...........

Ali mi gledamo u te karte, i znamo sta smo videli, i znamo da moze da se ispolji na ovaj ili onaj nacin...A kad ti to "prevedes" nekom onda to lako moze da bude sugestija, i pitanje je jesmo li pomogli ili odmogli. Kada vidim nesto lose u karti, i kad je potpuno jasno, malefici recimo u T-kvadratima, pa bez izlaza, ne znam sta da kazem. Niti imam prava da uplasim osobu, niti da precutim.:o :o :o

kazes ulepo upakovano......astrologija upozorava,nije joj svrha da plasi............

ibis
26-07-2008, 00:55
ovo sto kazes nije poenta mog pitanja :confused:

Tristran
26-07-2008, 00:57

Jel ti okacen negde taj solar?

Ne umem ja to...:mad: Uran kvadrat Saturn...

Moraces sama, ako nemas pametnija posla.:)

Pa salji na pp...evo ti mojih podataka u potpisu, pa samo, znas vec...

Ja sam ga samo povrsno pogledala.

Joj, ne znam sta bih rekla da vidim nesto lose i da sam sigurna...mozda okolo-naokolo...

dadiska
26-07-2008, 01:01
Ljudi smo pa i gresimo..................
Ja kad nekome tumacim otvorim dobro :eeks:, i kad nesto ne znam ili ne vidim ja kazem NE ZNAM!
I mislim da sam tako postenija nego da sad kazem nesto ili da ponavljam ono sto sam prethodno pogodila! :D

ibis
26-07-2008, 01:14
Ljudi smo pa i gresimo..................
Ja kad nekome tumacim otvorim dobro :eeks:, i kad nesto ne znam ili ne vidim ja kazem NE ZNAM!
I mislim da sam tako postenija nego da sad kazem nesto ili da ponavljam ono sto sam prethodno pogodila! :D

pa tako i treba :)

ali gadno je kada jesi poprilicno siguran, a to sto mislis nije lepo...

a valjda mi je najomiljenije kad tumacim muskarcima...oni i njihova cuvena introspektivnost...pa se cisto gade kako ti to zalazis u njihovu privatnost i prave se da pojma nemaju o cemu pricas...a posle 3 dana cvrc...sve lepo ispliva u formi "e ovo jos nisam nikome rekao..."

E Tristran, pogledala sam solarni pa cu ti iskuckati. Obecavam necu te plasiti, hehe...

Tristran
26-07-2008, 01:18
pa tako i treba :)

ali gadno je kada jesi poprilicno siguran, a to sto mislis nije lepo...

a valjda mi je najomiljenije kad tumacim muskarcima...oni i njihova cuvena introspektivnost...pa se cisto gade kako ti to zalazis u njihovu privatnost i prave se da pojma nemaju o cemu pricas...a posle 3 dana cvrc...sve lepo ispliva u formi "e ovo jos nisam nikome rekao..."

E Tristran, pogledala sam solarni pa cu ti iskuckati. Obecavam necu te plasiti, hehe...

To bi moglo biti i zabavno...
E takvim introspektivnim bih najradije u brk rekla sta imam.:D

Hvala, Ibis, mada mislim da znam odgovor-ceka me godina bubanja i rada, kakvi crni Marsovi...:)

ibis
26-07-2008, 11:49
i sta kazes jel istina i ne, mislim kako je kod tebe...:D

Znamo ti i ja kako nam je, ali necu da kukam, c...:cool:

Lotosov cvet
26-07-2008, 14:04
Kako stvari stoje kod mene...
Ja, kao pocetnik, kada vidim nesto lose uvek trazim da to sto sam videla ne neki nacin potvrdim sa jos nekim argumentom...I tada to napisem, onako kako vidim kao predispoziciju za nesto, bez ublazavanja i bez prejakih reci, ali uz napomenu da ja nemam dovoljno znanja i iskustva, da jos ucim...i da se to ne uzme zdravo za gotovo i da se konsultuje sa nekim ko je iskusniji i astroloski uceniji.
Inace, radim onako kako mislim da treba, po principu "istinu na sunce"...I da meni neko vidi nesto lose, volela bih da mi kaze, da budem u pripravnosti, da znam da se moze desiti nesto lose, ako je to lose i neizbezno...tada da jednostavno skupim dovojno snage da prezivim sve te lose momente...
I znam da nismo svi istomisljenici, sto je i normalno...Kolko ljudi, tolko cudi....

fish
26-07-2008, 22:48
Pored astrološkog znanja, bitno je ko govori i kome govori, te smatram da samo upuceni astrolog može to proceniti, kao i u svakoj profesiji možete prevideti nešto. Ima izvrsnih stručnjaka, ali nije obavezno i da su kvalitetni ljudi.
Iz različitih pobuda ljudi dolaze kod astrologa, imala sam jedan slučaj kada me majka troje dece pita za svog ljubavnika, pritom u braku i upozoravam je da ne bude u stanu i da vodi računa s plinom i da ne treba da brine za ljubavnika vec da pripazi da u njenom domu ne dođe do eksplozije ili da je suprug ne otkrije i ne dodje do nekog praska energije,da u periodu od nedelju dana ne bude u svom stanu ni ona ni deca, ni suprug. A i sam suprug je agresivan. Ona je svo vreme brinula o ljubavniku.
Poslušala me je i ni ona ni deca nisu bila u stanu u tom letnjem periodu, otišla je kod nekih rođaka. U njen stan bačena je bomba i stradao je njen suprug. Rekla sam joj da ako može ikako zaštiti svoju porodicu i ako može da i supruga ubedi da ide sa njima na par dana. Za supruga je rekla da on na tako nešto neće pristati.
Kada me je pozvala nakon tragedije nedelju dana, ispričala šta se desilo, to me je uplašilo i nisam želela dalji kontakt.
Čak sam i posumnjala da je to u opšte istina , žena je bila potrešena pa sam pomislila da li je s njom sve u redu, posumnjala u svoje astrološko znanje i pozvala urgentni centar da proverim. Sve je bilo istina. Ni jednog trenutka nisam razmišljala da bi to mogla biti bomba, već mi je na umu bila eksplozija od plina ili neka svađa sa tragičnim ishodom.
Toliko o odgovornosti.

Smatram da ne treba da se prećuti, ali da se nađe adekvatan način da se upozori spram intelektualnog i duhovnog stanja svesti klijenta. Astrologija ne treba da plaši već da štiti.
Neke teme ne proučavam i o njima ne govorim.

Tristran
26-07-2008, 23:05
Neverovatna i poucna prica, bas me je naterala da porazmislim o svojoj diplomatiji i okolisenju...

Meni recimo-neko isprica 3 sna sa istim znacenjem...ja ublazavam znacenje i taj neko i dalje tera po svom...Cetvrti put-ja najzad kazem sta mislim.

Ali kad bi neko sanjao upozoravajuci, preteci san-morala bih biti brutalno iskrena.

Mislim da me je tvoja prica podstakla da ne budem previse blaga i preterani optimista, ni za sebe, ni za druge, nego da pokusam da budem direktnija i realnija.

Mozda preteranim optimizmom vise mozemo povrediti nekog coveka.
Hvala, fish.

mysty
26-07-2008, 23:10
Kada otvoris natal.....znas sa kim imas posla..... samim tim mozes tj treba da znas kako da tumacis????

fish
26-07-2008, 23:27
I ja verujem da mogu popraviti svet, ne volim loše predikcije da dajem, imam umirujuću boju glasa i takvo lice da i kada nesto loše kažem ne deluje uznemirujuće. Ali uvek tragam kako da osoba kojoj govorim može najlakše da prebrodi loš period. I verujem da uvek postoji rešenje, koje je manje bolno.
Isto tako i kada date predikcije za neki period ipak osoba kojoj govorite mora sama da prođe kroz sve to.

Slažem se sa mysty.

mysty
26-07-2008, 23:35
I ja verujem mda mogu popraviti svet, ne volim loše predikcije da dajem, imam umirujuću boju glasa i takvo lice da i kada nesto loše kažem ne deluje uznemirujuće. Ali uvek tragam kako da osoba kojoj govorim može najlakše da prebrodi loš period. I verujem da uvek postoji rešenje, koje je manje bolno.
Isto tako i kada date predikcije za neki period ipak osoba kojoj govorite mora sama da prođe kroz sve to.

Slažem se sa mysty.

ja sam pocetnik .......tek se zahuktavam u tajne koje daje astrologija......
Mozda ce zvucati glupo,ja sam frizer.....i nisam dobar ako ne ubedim svoju musteriju.....da uradi ono sta ja smatram da ce joj dobro stajati.....ali.....moram biti pre svega sigurna u svoje znanje.sebe....to se prosto oseti.....Ako nisi......MA DZABA TI SVE.......

Tristran
26-07-2008, 23:53
ja sam pocetnik .......tek se zahuktavam u tajne koje daje astrologija......
Mozda ce zvucati glupo,ja sam frizer.....i nisam dobar ako ne ubedim svoju musteriju.....da uradi ono sta ja smatram da ce joj dobro stajati.....ali.....moram biti pre svega sigurna u svoje znanje.sebe....to se prosto oseti.....Ako nisi......MA DZABA TI SVE.......

To vazi za svaki posao, Mysty!
Ali ako sam u necemu Blizanac, a pomalo i Devica-u tome sam...nikad sigurna i veciti skeptik i kad mi nesto neko kaze...

To moze biti dobro, ali i lose...

I kad vidim da je neko kategorican, ja se prepadnem na mrtvo ime.

Prosto se pitam-kako moze tako biti siguran?

Zbog toga nikad ne bih mogla ziveti od astrologije.
Casovi su-casovi, a genitiv je-genitiv, sigurna sam da to ne mogu da izgresim, a sto je sigurno...sigurno je...

Znam uzasno mnogo prica-tipa, rekao mi astrolog to i to, i nista nije bilo od toga...

mysty
26-07-2008, 23:58
To vazi za svaki posao, Mysty!
Ali ako sam u necemu Blizanac, a pomalo i Devica-u tome sam...nikad sigurna i veciti skeptik i kad mi nesto neko kaze...

To moze biti dobro, ali i lose...

I kad vidim da je neko kategorican, ja se prepadnem na mrtvo ime.

Prosto se pitam-kako moze tako biti siguran?

Zbog toga nikad ne bih mogla ziveti od astrologije.
Casovi su-casovi, a genitiv je-genitiv, sigurna sam da to ne mogu da izgresim, a sto je sigurno...sigurno je...

Znam uzasno mnogo prica-tipa, rekao mi astrolog to i to, i nista nije bilo od toga...
a ja cu citirati Duska Radovica.......
Ako vi sami nemate cenu zas ebe kako ce vas drugi ceniti................
Slazem se draga Tris...ali ti si mi na pp rekla nesto.ups,pogodila sve apsolutno sve....i hvala ti na tome.....
a to nista mi nije pogodio....su uglavnom osobe koje ne zele da slusaju.....

Zeka
27-07-2008, 15:26
....

Cekajte dok fotopiram knjige od Cor...:D

I proverite kako je vasem astrologu polozen vladar 9. polja...:)

Tu, smo mi! Nigde ne zurimo!!! :p:)

Sta sa njegovim vladarem devetog polja? Izvini, malo naivno pitanje, ali ovo mi je vec neko spomenuo, ali mi nije jasno kako i sta se gleda? Dakle, uporedni ili sta? :rolleyes::) Evo ti mog natala ispod, pa mi daj klasican primer sa tvojim vladarem!:)

Tristran
27-07-2008, 15:45
Ma to se ja salim, Zeko, mislim da treba proveriti deveto i vladara 9. jer je to polje usmereno na buducnost i daje ljude koji je jasnije mogu "videti" od ostalih...

Nemoj mene, sa vladarom 9. Merkurom na Algolu u 8 ja imam nepogresiv nos za tragedije i bolesti(dovoljno je da pogledam nekog ko je bolestan-pa da znam hoce li ozdraviti ili ne), a za ostalo...ne bas.Neptun mi se upetljao, pa cesto ne znam sta je intuicija, a sta zelja ili strah...

I neka kaze ko sta hoce, ali za astrologiju je potrebno nesto vise od same procene aspekata i mogucnosti...

Nista bez te prorocke crte,a ja je bas nemam dovoljno izrazenu-tj. imam(jezivo tacne snove npr.) ali cesto ne mogu da ispetljam pravo znacenje iz toga, dok se nesto ne dogodi.

A tek sto za sebe ne umem biti intuitivna! Neptun mi je suvise ugrozen, da bih smela da se oslanjam iskljucivo na intuiciju.

Kazem-ponekad je neverovatno tacna, narocito za tragicne dogadjaje.
Ponekad-nije uopste(narocito, ako sam pristrasna, emotivna).

dacked
27-07-2008, 16:17
presluskujem ja tako u dosadi jednu devojku koja je iza mene pricala sa drugaricom o astrologiji. kao, bila je kod astrologa i on joj je rekao da ce prvo dete da joj umre! idi molim te! ja sam se okrenula, izvinila sto presluskujem i rekla joj da taj astrolog nije normalan i da tako nesto nije smeo da joj kaze i da tako nesto ne moze sa sigurnoscu da tvrdi.
i zamislite, kako ta devojka da pozeli da ostane u drugom stanju?

meni ljudi dosta precutkuju i ja to znam, mnogo bih vishe volela kada bi mi neko otvorenije rekao, ali stvarno neki nemaju ni malo odgovornosti.

dadiska
27-07-2008, 20:11
Ovakve stvari sam i ja cula,mojoj drugarici je isto rekao da ce joj prvo dete umreti ili ce ga pobaciti,a po meni joj stoji da ce imati tezu trudnocu i ako je bude strogo odrzavala proci ce ok.
I ja joj to kazem medjutim ona meni ''ne ne on mi je tako rekao'' i ona ne odustaje od tog misljenja!
Meni je to malo bezobzirno od strane tog astrologa! :no-no:

Zeka
28-07-2008, 20:53
Ma to se ja salim, Zeko, mislim da treba proveriti deveto i vladara 9. jer je to polje usmereno na buducnost i daje ljude koji je jasnije mogu "videti" od ostalih...

Nemoj mene, sa vladarom 9. Merkurom na Algolu u 8 ja imam nepogresiv nos za tragedije i bolesti(dovoljno je da pogledam nekog ko je bolestan-pa da znam hoce li ozdraviti ili ne), a za ostalo...ne bas.Neptun mi se upetljao, pa cesto ne znam sta je intuicija, a sta zelja ili strah...

I neka kaze ko sta hoce, ali za astrologiju je potrebno nesto vise od same procene aspekata i mogucnosti...

Nista bez te prorocke crte,a ja je bas nemam dovoljno izrazenu-tj. imam(jezivo tacne snove npr.) ali cesto ne mogu da ispetljam pravo znacenje iz toga, dok se nesto ne dogodi.

A tek sto za sebe ne umem biti intuitivna! Neptun mi je suvise ugrozen, da bih smela da se oslanjam iskljucivo na intuiciju.

Kazem-ponekad je neverovatno tacna, narocito za tragicne dogadjaje.
Ponekad-nije uopste(narocito, ako sam pristrasna, emotivna).

Shvatam te o cemu `pricas`! :)
Ovde je neko bas pricao o tim aspektima izmedju natusa i astrologa, ne secam se tacno ko, pa ako je neko voljan i uz to zna, neka napise koju rec, sta je prvo sto se mora pogledati i obratiti paznja! :)

tinnagirl
28-08-2008, 19:58
odgovornost svakako postoji kao i kod svake profesije koja podrazumeva interakciju sa ljudima pocevsi od salter radnika i odgovornosti pri davanju banalnih info..
mislim da za dobru procenu natalke i astro predividjanja potrebno pored gro znanja i zivotno iskustvo astrologa..
imam lican primer..odlicno gledam u karte,ljubavna problematika..pre dva leta sam se muvala sa kolegom sa faxa koji je bio perfektan student,dete za primer,nacitan,obisao ceo svet,drustven..platonski odnos nase veze objasnjavala sam time da decko ima bilion devojaka koje ga jure i da mu treba vremena..dok je bio na sluzbenom putu u spaniji celo leto sam gledala u karte pri cemu je on uvek bio u drustvu nekog decka za koga sam ja tumacila da je najbolji drug ili nase zajednicko drustvo ali mi se karte i ono sto se desava nije poklapalo.stvari su tako suptilne kad si zaljubljen a on je se nije opirao toj atmosferi koja je bila izmedju nas. cak sam i odlozila karte jer sam zakljucila da NISU TACNE.
ispostavilo se posle dosta vremena da je decko gay a ja to ne bih ni u snu pomislila jer nikada nisam imala bliski kontakt sa tim.
tek sam se kasnije prisetila svog gledanja u karte i zakljucila da su odgovori uvek ispred nas ali je potrebno da nam oci vide a ne samo da su otvorene. :lesen:

tomoos
05-09-2008, 03:56
pa jesmo li odgovorni?

Mislim da bi trebalo napisati kako god bilo - onako kako mi mislimo da je!

Zato jer tada osoba za svoju negativnu/pozitivnu predispoziciju postaje sposobna nesvjesno ili svjesno tražiti uzrok u sebi i ako to čvrsto želi promijeniti ga i/ili oplemeniti.

Mislim da čovjek nije robot i baš ne igra točno onako kako planete skakuću, ako to ne želi. Čovjek nije kazališna lutka, jer ako smo svi mi marionete. Čemu život? Čemu slobodna volja? Dali me razumijete?

Kad čovjek zna kako se ponaša, i uvidi svoje greške tako što mu se ukaže na njih tada ih može i popraviti! Uzrok bilo kojeg nesretnog aspekta je ja mislim kombinacija našeg ponašanja i razmišljanja što dovodi do akcije i tada do realizacije nezgodnog aspekta. SVAKA AKCIJA IMA SVOJU REAKCIJU! - ali nezgodni aspekat se nikad ne mora dogoditi!!!

Kad si svjestan da se loše ponašaš i da krivo razmišljaš i da to može dovesti do burne reakcije. Što radiš??? - Mijenjaš se! (pokušavaš popraviti svoje reakcije da ne prijeđe iz simptoma čovječije gluposti u eXploziju!!!)

Osim toga mislim da u horoskopu nista ne mora biti sigurno, cak i kada izgleda da je to to! I to klijenti i oni kojima se radi trebaju znati! - da horoskop nije znanost i da tu nista nije egzaktno, pa tako ni sigurno! I to treba u svakom tumaćenju jasno naznačiti. Isto tako osobe kojima se radi žele upoznati dublje sebe jer inaće i nebi tražile da im se radi npr. natal. s toga trebaju biti spremne na svoje loše osobine, a ne samo na dobre.

A ako i je egzaktno, ako smo mi marionete, ako mi pravimo natal toj osobi... tada smo i mi u njezinom natalu, negdje skriveni. - onda smo takvu prognozu i trebali dat - i trebali potaknuti iskru! Pa čak i u slučaju da je kriva prognoza.

- bez obzira na koji način promatramo ovaj problem, treba biti pošten prema sebi i prema drugima, procijeniti osobu ako ju nismo vizualno uspjeli procijeniti onda barem napraviti procjenu prema njezinom natalu i odlučiti hoćemo li neke aspekte ublažiti ili potpuno izbaciti tako da nas nebi pekla savjest! Ali koliko je to pravedno?!?!

- I osim toga ponekad i koja minutica znaći puno. Koliko smo sigurni da se netko rodio u 12:05 (a zapravo se rodio u 11:30), ali vrijeme je zabilježeno u 12:05 i tako piše u rodnom listu. Mi nemamo tu tradiciju točnog štopanja vremena u sekundu dok istočnjaci za vedski horoskop štopaju prerezivanje pupčane vrpce u sekundu. To je još jedna karika u lancu koja može dati krivu procjenu iako mi mislimo da sve štima.

Eto nadam se da neću nekog opet naljutiti ovom porukom ;)

PRORICATI NEKOM SMRT JE BEDASTOĆA - usput!

Megara
05-09-2008, 09:46
Odgovorna sam.
I optimistična.
Ne volim kad vidim čoveka koji pati.
Zato uvek hoću da utešim.

Još uvek se ne bavim predikcijama, osim sebi.
A i to se odnosi samo na emotivni život, ne na bilo šta drugo.

Malo sam analizirala Saturnov povratak, malo dolazak Urana na natalno Sunce i naravo, našla za oba najpozitivniji mogući ishod.:)

U kontaktu sam, povremeno, sa ženom koja je meni tumačila natalnu kartu i solare, direkcije....ona je , na moju žalost, otišla da živi u Rovinj i sad se jedino čujemo preko net-a.
Bavljenje astrologijom je njen nagovor.
Upozorila me je da nikad ne govorim ljudimao ono što ne može da se promeni, a loše je.
Naravno, tom prilikom je mislila na teške tragedije tipa smrt deteta, partnera...ali meni je rekla da ću ostati udovica.:)
Kad smo se videle pre dve godine, nije mogla da poveruje kako uvek uspem da se zabavljam sa muškarcima koji su ili dosta stariji od mene ili nemaju dug život.
Eto, nema da pobegnem od sudbne i ja sam se s tim , nekako, pomirila.;)

ibis
05-09-2008, 10:01
Eto nadam se da neću nekog opet naljutiti ovom porukom ;)

C C C...Pa ko moze da se naljuti na osobu koja ovako lepo pise, sram ga bilo... ;) :p

Megara, kazes da te je zena koja se bavi astrologijom upozorila da ne govoris ljudima neizbezno a negativno.
To mene i muci.
Jel nije dovoljna patnja koju covek dozivi nekim gubitkom, moramo li ga -ili sebe, opteretiti i mucnim iscekivanjem ko zna koliko unapred?
Naravno slazem se da kada je u pitanju licni razvoj treba reci sto vise mada tu opet ima zackoljica. Ako covek nije spreman za nesto, duhovno, psiholoski, mozemo ga dodatno odbiti od pokusaja da se potrudi ako smo neumereni.
Zato ja najvise volim da tumacim kroz konverzaciju. Mogu da posmatram reakcije, vidim na sta je osoba fokusirana i onda blago usmeravam.

Mesecevo dete
05-09-2008, 12:16
I sama vrlo odgovorna, nisam za to da se ljudima saopstavaju mogucje tragedije,niti potencijalno jako losi aspekti.
Prvo,nije sigurno da ce se tako nesto desiti i na koji nacin ce se ispoljiti. Drugo, kako da znamo kako ce osoba to podneti i da li ce je opteretiti? Ne mogu svi jednako tesko breme da podnesu sa istim mirom i stabilnoscu.
Trece,jedno je upozoriti u blagoj formi, a drugo pripretiti ili staviti pred svrsen cin.

Megara
05-09-2008, 12:40
Megara, kazes da te je zena koja se bavi astrologijom upozorila da ne govoris ljudima neizbezno a negativno.
To mene i muci.
Jel nije dovoljna patnja koju covek dozivi nekim gubitkom, moramo li ga -ili sebe, opteretiti i mucnim iscekivanjem ko zna koliko unapred?
Naravno slazem se da kada je u pitanju licni razvoj treba reci sto vise mada tu opet ima zackoljica. Ako covek nije spreman za nesto, duhovno, psiholoski, mozemo ga dodatno odbiti od pokusaja da se potrudi ako smo neumereni.
Zato ja najvise volim da tumacim kroz konverzaciju. Mogu da posmatram reakcije, vidim na sta je osoba fokusirana i onda blago usmeravam.
Naravno, takođe smatram da je bespotrebno opterećivati čoveka nekim lošim i nepromenjivim stvarima ili udarcima sudbine koji mu predstoje.
Nema svrhe, zaista.

A što se tiče stvari vezanih za lični razvoj, mene uvek buni ona podela na ''viši'' i ''niži'' tip čoveka.
Znamo da jedna ista natalna karta može dati potpuno različite osobe.
Uvek mi padne na pamet Dostojevski i njegov natal. Ko zna koliko se Rusa u Petrogradu rodilo u istom trenutku sa istim natalnim pozicijama, ali JEDAN JE DOSTOJEVSKI.

Znači, kako biti siguran da će planete zaista odreagovati na način za koji imaju potencijal?

Šarlota, dotični dragi mi astrolog, imala je običaj da pita da li je neko išao na studije ili ne, govorila je da joj je to neka gruba odrednica, ali da i dalje ne znači previše.
Znači, kako o bilo čemu pričati sa sigurnošću??

tomoos
05-09-2008, 12:43
I sama vrlo odgovorna, nisam za to da se ljudima saopstavaju mogucje tragedije,niti potencijalno jako losi aspekti.
Prvo,nije sigurno da ce se tako nesto desiti i na koji nacin ce se ispoljiti. Drugo, kako da znamo kako ce osoba to podneti i da li ce je opteretiti? Ne mogu svi jednako tesko breme da podnesu sa istim mirom i stabilnoscu.
Trece,jedno je upozoriti u blagoj formi, a drugo pripretiti ili staviti pred svrsen cin.

Ma ja se slazem u potpunosti!! I sve sam svjesniji te problematike neke stvari ipak jednostavno netreba znati, ili na te stvari treba suptilno upozoriti preko nekih drugih stvari, a ne iznositi direktno.

Sad sam počeo proučavati okrutnog Mile Dupora (pre okrutan)!... Neke stvari jednostavno ne treba znati. Ali opet velim Aspekt se ne mora pretvoriti u događaj koliko god bio snažan!

Megara
05-09-2008, 12:46
Ma ja se slazem u potpunosti!! I sve sam svjesniji te problematike neke stvari ipak jednostavno netreba znati, ili na te stvari treba suptilno upozoriti preko nekih drugih stvari, a ne iznositi direktno.

Sad sam počeo proučavati okrutnog Mile Dupora (pre okrutan)!... Neke stvari jednostavno ne treba znati. Ali opet velim Aspekt se ne mora pretvoriti u događaj koliko god bio snažan!
Ne treba da čudi duporova okrutnost.
Ako se ne varam, bio je dupla Škorpija.

selena
06-09-2008, 14:04
ja bih napomenula samo jedno-kaže netko astrologija nije znanost pa ništa nije egzaktno...
s druge strane medicina jeste znanost(meni najdivnija) a u njoj također ništa nije egzaktno-sve su varijacije na istu temu-svako tijelo je jedinstveno i nema ništa egzaktno kao drugo tijelo(tu ne mislim na glavu,noge....već na sitnice po kojima smo ono što jesmo) a ipak se nađe lijek ili ne nađe...ipak se liječi stadndardno,stereotipno...i liječnik kaže od čega boluješ i ....
ja tu nevidim neku razliku!!!!
i kad sam napisala jednom šta vidim dobila da sam preizravna i da se tako ne odgovra ali nisam vidjela da mi je netko baš argumentirano pobio ono što sam napisala...
po mome svaki pitač bi morao biti svestan da nije i ne mora i nemože svaki odgovor biti onakav kakvog si priželjkuje ...
jer ako ćemo si lagati tj uljepšavati svaku istinu onda ovo sve što radimo nema smisla!!!!!!

tomoos
06-09-2008, 21:54
Na žalost slažem se i sa jednima i sa drugima. I to čak i piše na mom prvom postu koji sam postao na ovu temu. Slažem se da ne treba izvrtati istinu, ali isto se tako slažem da neki ili većina ne trebaju znati OKRUTNU budućnost, jer na to nitko nije spreman i to su samo aspekti koji se... PONAVLJAM... mogu i ne moraju materijalizirati u tom obliku u kojem mi možemo misliti da hoće!

Killkenny
06-09-2008, 22:18
ja bih napomenula samo jedno-kaže netko astrologija nije znanost pa ništa nije egzaktno...
s druge strane medicina jeste znanost(meni najdivnija) a u njoj također ništa nije egzaktno-sve su varijacije na istu temu-svako tijelo je jedinstveno i nema ništa egzaktno kao drugo tijelo(tu ne mislim na glavu,noge....već na sitnice po kojima smo ono što jesmo) a ipak se nađe lijek ili ne nađe...ipak se liječi stadndardno,stereotipno...i liječnik kaže od ......

Ja bi nesto nadodao ako smijem radis dobru usporedbu na medicini i jest istina da smo svi razliciti ali razlike su vise u smislu psihickih nerazumjevanja jedni drugih i stavova koje iznosimo u svijet, fizioloski nismo toliko razliciti osim ako nema neko dva srca i sl... to ti je kao matematicki kaos uzimas uzorak koji se ponavlja i iz tog razloga oformis pravilo koje naravno ne bi postojalo da mu nema izuzetaka koji mu proturjece isto tako istina nije uopce opipljiva stvar i ovisi o ljudima npr. jedan ce shvatiti istinu i klimnit glavom drugom dok ce ovaj drugi misliti da je ovaj prvi dozivio upravo onakvu istinu kakvu je i on dozivio, no stvar je u tome sto istina opcenito ovisi o broju stajalista tj. interpretaciji i percepciji promatraca odnosno sami si kreiramo istinu koja nam najvise odgovara ili koju je najlakse shvatiti odnosno ona koja potkrepljena sa dovoljno dobrim argumentima i idemo dalje ,no govoriti jednostrano o istini je pogresna stvar zato postoji retorika :) (relativno drugacija astroloska gledanja na istu stvar)
Ja kompliciram i najjednostavnije stvari :)

cesarica
07-09-2008, 14:07
Nadam se da ne skrecem sa teme ali zanima me da li se neko od vas rukovodio knjigom Mileta Dupora "Ne verujte proverite" jer sam radila stepene sebi i naisla na prilicno frapantne podatke, grozne i uzasavajuce pa me zanima da li ih i astrolozi koriste u praksi jer su prilicno mracni i zastrasujuci?

Killkenny
11-09-2008, 23:50
Nadam se da ne skrecem sa teme ali zanima me da li se neko od vas rukovodio knjigom Mileta Dupora "Ne verujte proverite" jer sam radila stepene sebi i naisla na prilicno frapantne podatke, grozne i uzasavajuce pa me zanima da li ih i astrolozi koriste u praksi jer su prilicno mracni i zastrasujuci?

Ja ih koristim ....jedan dio podataka sam integrirao u janus pa mi lakse onda vidjeti one aspekte koji su snazni i na naskom jeziku su ...(sto mi nije problem ak je na stranom)

Covjek je prosto brutalan, malo je i ljut na tadasnje astrologe i na to kako komercijaliziraju horoskop otuda cinizam i sarkazam, predgovor je isto poprilicno poucan od antike pa do danas, taj lik/cudak je neki filozof ...
A tako i treba biti. Treba biti brutalan, a ne dvosmislen i nerazumljiv on mi je nekako najrazumljiviji :)

ibis
12-09-2008, 08:12
Uh...Brutalan...Jel bi bio brutalan i prema nekom ko ima nekog jako bolesnog...Ili prema majci koja pita za problematicno detence...Ili prema nekom, a ima ih mnogo, ko je izgubio sve u ovim ludim vremenima...Ma hajde...Cisto sumnjam...:)

Killkenny
12-09-2008, 12:39
Uh...Brutalan...Jel bi bio brutalan i prema nekom ko ima nekog jako bolesnog...Ili prema majci koja pita za problematicno detence...Ili prema nekom, a ima ih mnogo, ko je izgubio sve u ovim ludim vremenima...Ma hajde...Cisto sumnjam...:)

Naravno da treba biti suzdrzan u takvim slucajevima, al po onom sto sam procitao ne bi se ni cudio da jest,.....

ibis
12-09-2008, 13:01
Naravno da treba biti suzdrzan u takvim slucajevima, al po onom sto sam procitao ne bi se ni cudio da jest,.....

Ovo nisam najbolje razumela, izvini.

Killkenny
12-09-2008, 13:57
Ovo nisam najbolje razumela, izvini.

...ne bih se ni cudio da jest....da je bio brutalan i prema tim ljudima vidis da se on ljuti na ljude koji ublazavaju i najgore aspekte sa poluistinama mislim da je on vjerovao snazno u svoju istinu, a to je i htio prenijet na svoje studente .... (nemoj se ispricavati, to prepusti meni :) )

Ako se mene pita ja bi bio definitivno suzdrzan,a osim toga ne bi volio da mi netko natovari takvu odgovornost pa da moram reci tako nesto....

ibis
12-09-2008, 14:13
Uh...Izgleda da je ova tema komplikovanija nego sto sam mislila...Proklet bio ako kazes, proklet bio ako ne kazes, tako ja to vidim, i samo na ivici noza odluka sta je najbolje za nekoga.

cesarica
12-09-2008, 18:38
...ne bih se ni cudio da jest....da je bio brutalan i prema tim ljudima vidis da se on ljuti na ljude koji ublazavaju i najgore aspekte sa poluistinama mislim da je on vjerovao snazno u svoju istinu, a to je i htio prenijet na svoje studente .... (nemoj se ispricavati, to prepusti meni :) )

Ako se mene pita ja bi bio definitivno suzdrzan,a osim toga ne bi volio da mi netko natovari takvu odgovornost pa da moram reci tako nesto....

Malo je reći brutalan, posle recimo petog stepena po redu koji sam pročitala u knjizi, vratila sam je. Mene zanima da li je normalno da meni na svih tih pet do tada pročitanih stoji da će me neko ubiti? Ne da nije normalno već je i sablasno, dalje nisam imala ni snagde ni volje da čitam.

tomoos
12-09-2008, 22:27
Uh...Izgleda da je ova tema komplikovanija nego sto sam mislila...Proklet bio ako kazes, proklet bio ako ne kazes, tako ja to vidim, i samo na ivici noza odluka sta je najbolje za nekoga.

Ako shvatiš da je natus kreten, plitak ili osoba koja ne vidi dalje od svog nosa. Ili ako shvatiš da ti je natus vrlo pametan i promoćuran, ali je sklon teškim depresijama ili ima vjerojatnost psiholoških oboljenja, naravno da mu nećeš reći jako loše stvari, jer bi tako mogla pogoršati njegovo zdravstveno i umno stanje. A KOAKO TO SHVATIŠ?!?! - piše u horoskopu. Tražiš ciljano astrološke aforizme za psihićki poremećene, za depresivne i glupe ljude. Ako ti je jedno od toga nije prošlo na testu. Horoskop radiš kao da radiš djetetu!

Ako je osoba normalna, horoskop radiš kao ublaženu verziju, jer zašto bi on uostalom morao znati... Samo upozoravaš čega bi se trebao čuvati, ali ne kažeš zašto...

Ako je osoba produhovljena i još pametna... Kažeš sve onako kako je!

Kad bi ja radio horoskope ljudima, tako bi radio otprilike... Mislim da je to pošteno.

Malo je reći brutalan, posle recimo petog stepena po redu koji sam pročitala u knjizi, vratila sam je. Mene zanima da li je normalno da meni na svih tih pet do tada pročitanih stoji da će me neko ubiti? Ne da nije normalno već je i sablasno, dalje nisam imala ni snagde ni volje da čitam.

Sam pisac na pocetku knjige kaze da svaki deseti horoskop ne odgovara osobi XY.. Da mi mozemo mijenjati svoju karmu, snaznom voljom i znanjem i da sve ovisi kako je drustvo utjecalo na natusa i kako se on razvio. Za svaki događaj postoji vrlo čvrst razlog, možda nama nije jasan, ali u svemiru svakako jest i odjekuje. Međutim kada znaš da postoji neka nepravilnost ili mogući problem. Treba zapitati sam sebe... Što bi mogao biti uzrok tome i posvetiti se promjenama? Čim aktiviraš promjene u tom smjeru, mjenjaš događaje koji ti predstoje.

Meni u ostalom piše da ću umrijeti od raka jezika, ili stomaka... Pa bolje da me neko kokne na brzaka nego da se mućim mjesecima - jer znam kako je to. Kod mene bi uzrok mogle biti npr... duvan i loša ishrana... .... ...

Mislim da čim čovjek dobije neku informaciju, dobio je veliku moć... , MOĆ DA PROMIJENI ili preokrene događaje na bolje!

ibis
13-09-2008, 08:30
Ako shvatiš da je natus kreten, plitak ili osoba koja ne vidi dalje od svog nosa. Ili ako shvatiš da ti je natus vrlo pametan... KAKO TO SHVATIŠ?!?! - piše u horoskopu.

A gde pise Tomoos? Kako vidis u horoskopu pamet ili njeno odsustvo? Merkur u padu ili izgonu recimo imaju ljudi koje poznajem a jako su inteligentni. Ugrozen Me od malefika imam licno, a nisam glupa ni ogranicena...Dobro aspektovan Me je opet- dobar...:)

tomoos
13-09-2008, 09:42
A gde pise Tomoos? Kako vidis u horoskopu pamet ili njeno odsustvo? Merkur u padu ili izgonu recimo imaju ljudi koje poznajem a jako su inteligentni. Ugrozen Me od malefika imam licno, a nisam glupa ni ogranicena...Dobro aspektovan Me je opet- dobar...:)

Međutim ako je merkur u izgonu, pitanje je u kojoj kući je u izgonu, a u kojoj je vladar ;) Pa i u toj kući u kooj je u izgonu i dalje ima utjecaj, samo slabiji ili pojačava negativne osobnosti tog znaka. npr nek je u izgonu u 12 kući, vlada 6 kućom i još je loše aspektiran mislim da postoji velika vjerojatnost (ali treba provjeriti- sa više aspekata) da osoba ima psihičke zdravstvene probleme.

Naravno da nije dovoljan jedan pokazatelj. Tražiš ih više kako bi se uvjerila i naravno sve ovisi u kojim kućama se odvija. (mislim da tu igraju važnu ulogu Merkur, mjesec, uran) Mislim da je tu osjetljiva 12 kuća zajedno sa konfliktima MO90UR, MO90ME, i URAN i ME loše aspektirani.), ali nemoj me držati za rijeć jer napamet govorim :D

Nevjerujte povjerujte
BRUTALAN (primitivac) - jak jarac, MA90SA, Sunce u vodenjaku 90 ME-MA-SA
PESIMIST - SA u 1, 10, 11 kući, naglašeni zemaljski znaci naručito djevica i planeti u zem znacima u konfliktu sa SA.
SAMOUBOJSTVO - tu ima puno aspekata ...
INTELEKT - naglašeni zračni znakovi (blizanci, vaga, vodenjak) i merkur. ME120MO, SA, Asc, MA u blizancima, masa planeta u trećoj ili devetoj kući. SA= dubina, JU= dogma, MA= kritika, VE= senzualnost, ME= površnost, SO= svijest, MO= impresije i oscilacije.
OŠTROUMNOST - ME90MA, UR, SO. ; Asc 120SA, MO 0 ME, UR, Asc. ME u ovnu

SAMOSVIJEST - sunce i jači planeti u 10 kući, masa planeta iznad horizonta, jači planeti u uglovima,
SPIRITUALAN - PL - NE u 12 kući u vodenim znacima, ME-VE u negativnom aspektu, konjukcija neptuna u 4,8, 12 kući.
UČENJAK - Masa planeta u znakovima treće dekade... vodenjak i ribe. Asc120ME, JU, UR u 9. Mars i SA jaki.
SAMOSVIJEST SLABA - NESVJESTAN - MO,NE,PL u 12 ili 8 kući.

- kad radiš natalnu normalnim postupkom, već možeš okarakterizirati osobu kojoj radiš. Jel tako?. Naravno da nije dovoljan jedan aspekt koji će reći Osoba je glupa/pametna! - već treba potvrditi više takvih snažnijih aspekata. Ako nisi sigurna na kraju kad napraviš natal, poslužiš se aforizmima i provjeriš ili odbaciš sumnju...

ibis
13-09-2008, 10:30
- kad radiš natalnu normalnim postupkom, već možeš okarakterizirati osobu kojoj radiš. Jel tako?. Naravno da nije dovoljan jedan aspekt koji će reći Osoba je glupa/pametna! - već treba potvrditi više takvih snažnijih aspekata. Ako nisi sigurna na kraju kad napraviš natal, poslužiš se aforizmima i provjeriš ili odbaciš sumnju...

Ne mogu nikako znati koje je izbore osoba pravila u svom zivotu, koji joj je IQ dala majka priroda i kako ga je ona usmerila. U pravu si da postoje sklonosti i slabosti, ali treba biti jako skeptican.
Ma samo hocu da kazem da ne smemo biti gluvi ni slepi prema necijoj potrebi, ako je ona u nekom momentu takva da zahteva upozorenje, treba ga dati i obrnuto.

maki saki tiki
13-09-2008, 10:38
Znate sta,ja licno vise volim da kada astrolozi vide nesto lose u necijem horoskopu da upozore coveka a ne da kruze,ovamo onamo,znam da nije prijatno reci nesto lose,a to se mozda nece ni ostvariti,ali je ipak bolje upozoriti na to sta bi se moglo desiti!Mislim da je tako najbolje!

tomoos
13-09-2008, 10:40
Ne mogu nikako znati koje je izbore osoba pravila u svom zivotu, koji joj je IQ dala majka priroda i kako ga je ona usmerila. U pravu si da postoje sklonosti i slabosti, ali treba biti jako skeptican.

:-) ... uvjek treba biti skeptićan, jer ništa nije tako crno, da bi bilo potpuno crno ni tako bijelo da bi bilo bez i jedne mrljice. - A upravo zato pravi i ozbiljni astrolog ne može biti običan čovjek. Mora imati tu VIBRU.

cesarica
13-09-2008, 12:01
Meni u ostalom piše da ću umrijeti od raka jezika, ili stomaka... Pa bolje da me neko kokne na brzaka nego da se mućim mjesecima - jer znam kako je to. Kod mene bi uzrok mogle biti npr... duvan i loša ishrana... .... ...

Mislim da čim čovjek dobije neku informaciju, dobio je veliku moć... , MOĆ DA PROMIJENI ili preokrene događaje na bolje!

Sto je mom tzv slucaju apsurdno. Posavetovala bih devojke da stvarno obrate paznju kome daju da im radi natalnu kartu, koliko je taj astrolog kompetentan jer dati tumacenje zivotnih pitanja u ruke laika moze da donese poprilicnu stetu. Proslog leta je meni po preporuci radila jedna zena koja je fino uzela i prepisala tumacenje stepena, bez ikakvih ublazavanja i zdrave logike pa sam ja recimo vec bila i u zatvoru:confused: , hospitalizovana...Necu komentarisati da li je to tacno, dovela bih u pitanje svoj zdrav razum...Proverite tri puta.

tomoos
13-09-2008, 12:49
.....zdrave logike pa sam ja recimo vec bila i u zatvoru:confused: , hospitalizovana... . To ti niti jedan normalan astrolog nebi napisao. Eventualno bi napisao, kad bi provjerio u tranzicijama i u godišnjem horoskopu i kad bi imala snažne planete u 12-stoj i snažne aspekte tu... to bi znacilo izolaciju u neku ruku, a ne nuzno zatvor, bolnice i sl.

dadiska
13-09-2008, 13:03
Upravo citam sta pisete, i moram vam reci da pre nego sto sam pocela da ucim astrologiju ja nisam znala da se nosim sa losim stvarima.
Ali vremenom sam se naucila da se nosim sa njima, jer ako znam da ce se nesto desiti mogu pokusati da nesto promenim.
Jedino sto se slazem sa nekima je da astrolog treba da te pita da li zelis da znas i lose stvari, a ne da ti,kao sto znam da neki rade, odmah kaze najcrnje stvari.
Ali iskreeno ja bih volela da znam kako cu da umrem ili od cega cu da bolujem kako bi ucinila da to sprecim!

tomoos
13-09-2008, 13:09
Jedino sto se slazem sa nekima je da astrolog treba da te pita da li zelis da znas i lose stvari, a ne da ti,kao sto znam da neki rade, odmah kaze najcrnje stvari.
Ali iskreeno ja bih volela da znam kako cu da umrem ili od cega cu da bolujem kako bi ucinila da to sprecim!

U potpunosti se slazem! Taman da te ta sudbina i ne ceka, opet se mijenjas na bolje, imas sposobnost dubljeg razmisljanja... A i mogucnost da sam sebe analiziras. Jer duboko u sebi znamo da za sve je potreban poticaj.

Mesecevo dete
14-09-2008, 15:30
Apsolutno se slazem i podrzavam,krhko je znanje. Usled obilja neznalica koje se predstavljaju kao vrhunski astrolozi,treba voditi racuna kome dajemo na uvid natalnu kartu.
Isto vazi i za mene pocetnika, uvek cu naglasiti da to jesam i necu pokusavati ono sto smatram da je iznad mog stepena znanja. Zasad mogu samo da vezbam .