Aspekti URANA [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Aspekti URANA

moonstruck
20-10-2006, 00:04
Aspekti Urana:

Svaki aspekt sa Uranom trebalo bi tumaciti kao budjenje, oslobadjanje i neocekivanost.

Konjukcija naglasava stvaralacku volju.
Kvadrati i Opozicije bude vas individualizam.
Trigon i sekstil oslobadjaju vasu intenzivnost i olaksavaju vam da cinite sve sto je neuobicajeno.
Inkonjukcija zahteva kompromis izmedju prihvatanja i pobune.

destiny
06-06-2007, 10:40
Uran/Jupiter
Konjukcija: potreba za slobodnom ekspanzijom, neovisnošću i individualnošću. Životna filozofija i mentalni obzor protežu se u smjeru alternativnih ideja i teorija – posebice onih vezanih za individualnu slobodu i jednake mogućnosti. Neovisan duh. Želja da se bude drugačiji. Intuicija. Inventivnost, avanturizam, neortodoksan životni stil.
Harmonični: Ljubav za slobodu. Neovisni entuzijazam koji stimulira druge ljude, sposobnost vođenja. Inventivnost, intuitivnost. Svijest o budućim trendovima. Sreća. Originalnost, kreativnost.
Neharmonični: želja da se bude svoj. Socijalne reforme koje daju više slobode pojedincima. Intuicija. Istraživački aspekt. Privlačnost novog i neotkrivenog.
Uran/Saturn
Konjukcija: kontradiktorna istodobnost želje da se zadrži oblik i izgradi statični identitet i da se polomi struktura, nadiđu ograničenja i razvije individualnost. Velika samokontrola. Sklad novoga i staroga.
Harmonični: sposobnost da se strukturira vlastiti život unutar društva ali da se istodobno ne naruši vlastita individualnost. Usredištenost, demokratičnost. Spremnost na promjenu, sposobnost da se nove ideje uvedu u strukturu. Izvrstan aspekt za uvođenje zakona.
Neharmonični: brojne transformacije, djelomično voljne djelomično stoga što ih nesvjesno privlačimo. U osobnom razvoju valja nadići brojna izvanjska i unutarnja ograničenja. Nesklad osobne volje i pravila i ograničenja.
Uran/Neptun
Svi aspekti: pojačani idealizam. Jako idealistička osobnost koja pokazuje neosoban stav. Vjerojatnost promicanja društvenih promjena. Nova otkrića u spiritualnosti i metafizici, parapsihologiji i sl. Ako su planeti povezani s osobnim planetima moguća su takva iskustva iz prve ruke. Stimulus za sve vrste pokusa sa širenjem uma, halucinogenima, empatijom, imaginacijom i sl. Potraga za potpuno individualnim religioznim iskustvom. Rafiniranje individualnosti i njezino smještanje u širu, kozmičku cjelinu.
Uran/Pluton
Svi aspekti: intenzivna napetost koja duboko utječe na nas a potječe iz dubina kolektivne psihe. Svježe ideje u psihologiji i parapsihologiji. Revolucionaran duh. Želja i mogućnost potpune transformacije i individuacije. Prolomi i otkrića u skrivenim i potisnutim pitanjima. Veliki potencijal za istraživački rad. Neumorno traganje, bavljenje pitanjima koja nisu povezana sa svakodnevnim svijetom, nesklonost diktatima autoriteta. Pluton želi da uzmemo stvari u svoje ruke a Uran da ih oblikujemo na svoj način. Potpuna odlučnost da se vlastiti život izgradi na svoj način i razvije individualnost. Na svaki način i pod svaku cijenu želimo izrasti u ono što mi smatramo ispravnim.

/sa net-a/
jub-sudbinica:o

Nella
26-07-2007, 13:19
Meni tranzitni retrogradni uran kopa po drugoj kući.... ne kužim se baš u tranzitni uran, pa jel može pomoć?

destiny
26-07-2007, 20:34
Meni tranzitni retrogradni uran kopa po drugoj kući.... ne kužim se baš u tranzitni uran, pa jel može pomoć?
Nellice, ako mozes ili da postavis svoju kartu ili da nam kazes u kom je znaku UR, koje aspekte gradi...ovako napamet i uopsteno, moze doneti promenu po pitanju materijalnih stvari ili pak u rezimu ishrane...

Nella
31-07-2007, 13:37
Nellice, ako mozes ili da postavis svoju kartu ili da nam kazes u kom je znaku UR, koje aspekte gradi...ovako napamet i uopsteno, moze doneti promenu po pitanju materijalnih stvari ili pak u rezimu ishrane...

07.10.1982. u 13:20 Vinkovci

aca210879
09-08-2007, 15:50
zanima me sta bi se moglo ocekivati od urana koji je u opoziciji sa ascedentom?da li ukazuje na neku neocekivanu promenu poput oluje?uran u skorpiji,asc bik

zoka57
09-08-2007, 16:50
Moze se desiti da se neocekivano ozenis s nekom drugaricom i da zbog tog svi graknu na tebe ,pa da se opredeljujes izmedju dotadasnjih stavova i novonastale situacije.

zabac
26-08-2007, 00:31
Meni je uran u konjukciji sa saturnom, kako se to kod mene ispoljava s obzirom da sam jarac, a uran vladar 7

Vojvotkinja
26-08-2007, 01:08
pa ja bih rekla da ce ti donijeti jako stabilnog partnera, kvalitetnog intelektom, pravednog, moralnog i starijeg, rekla bih :)..on ili ti bicete povezani inostranstvom..ne mogu bash da prkoljuvim..nije iskljuchen drugi brak...

zabac
26-08-2007, 01:34
pa ja bih rekla da ce ti donijeti jako stabilnog partnera, kvalitetnog intelektom, pravednog, moralnog i starijeg, rekla bih :)..on ili ti bicete povezani inostranstvom..ne mogu bash da prkoljuvim..nije iskljuchen drugi brak...
Joj meni se ne razvodi , a jos nisma usl ani u prvi brak, ovaj sad je pravedan, moralan i stariji a za ostalo ko zna mozd ase promeni

Vojvotkinja
26-08-2007, 01:41
ma 'lupam' bre..vidjeh ve u vodoliji, ja je imam, patvoja josh u sedmoj ehehe...neka me isprave, ako grijeshim..a sigurno grijeshim :)

smart.maja
22-01-2008, 10:56
Uran/Jupiter

Neharmonični: želja da se bude svoj. Socijalne reforme koje daju više slobode pojedincima. Intuicija. Istraživački aspekt. Privlačnost novog i neotkrivenog.
Uran/Saturn

Neharmonični: brojne transformacije, djelomično voljne djelomično stoga što ih nesvjesno privlačimo. U osobnom razvoju valja nadići brojna izvanjska i unutarnja ograničenja. Nesklad osobne volje i pravila i ograničenja.
Uran/Neptun
Svi aspekti: pojačani idealizam. Jako idealistička osobnost koja pokazuje neosoban stav. Vjerojatnost promicanja društvenih promjena. Nova otkrića u spiritualnosti i metafizici, parapsihologiji i sl. Ako su planeti povezani s osobnim planetima moguća su takva iskustva iz prve ruke. Stimulus za sve vrste pokusa sa širenjem uma, halucinogenima, empatijom, imaginacijom i sl. Potraga za potpuno individualnim religioznim iskustvom. Rafiniranje individualnosti i njezino smještanje u širu, kozmičku cjelinu.
Uran/Pluton
Svi aspekti: intenzivna napetost koja duboko utječe na nas a potječe iz dubina kolektivne psihe. Svježe ideje u psihologiji i parapsihologiji. Revolucionaran duh. Želja i mogućnost potpune transformacije i individuacije. Prolomi i otkrića u skrivenim i potisnutim pitanjima. Veliki potencijal za istraživački rad. Neumorno traganje, bavljenje pitanjima koja nisu povezana sa svakodnevnim svijetom, nesklonost diktatima autoriteta. Pluton želi da uzmemo stvari u svoje ruke a Uran da ih oblikujemo na svoj način. Potpuna odlučnost da se vlastiti život izgradi na svoj način i razvije individualnost. Na svaki način i pod svaku cijenu želimo izrasti u ono što mi smatramo ispravnim.

/sa net-a/
simpaticno je to sto imam sve ove aspekte...
sam Ur 0* Pl mi u devici na vrhu 10.... 90* sa Ju iz 7. blizanaca... 60* sa Ne iz 12. skorpijice... 180* Sa 0* rMe iz 4. ribe...
i, na sve to Ur 0* Pl 150* So...

ibis
14-08-2008, 22:31
Ne znam da li je jos neko primetio da veliki broj clanova foruma ima Uran u prvoj kuci, ili istaknut na uglu, a Uran zna se vlada astrologijom :)

Vojvotkinja
14-08-2008, 22:46
moj je na vrhu sedme..josh na 29-om famoznom stepenu Shkorpije ;)...drma li, drma :D

selena
14-08-2008, 22:51
ja samo znam da mi tranzitni uran u opoziciji sa saturnom i suncem u 1 kući unosi nemir u život u cjelini i tjera me da razmišljam o promjenama iako neznam odkuda poćeti koliko je toga!

*Invisibleshadow*
17-09-2008, 23:16
šta bi značio uran u kvadratu s marsom (inače je ukonjukciji s neptunom ,trigonu sa suncem)

ibis
17-09-2008, 23:47
znaci radikalne promene u kuci kojom vlada Mars, i/ili u kucama u kojoj su Mars i Uran u tranzitu i/ili u kuci u kojoj je Uran natalno...

*Invisibleshadow*
22-09-2008, 19:39
znaci radikalne promene u kuci kojom vlada Mars, i/ili u kucama u kojoj su Mars i Uran u tranzitu i/ili u kuci u kojoj je Uran natalno...

tnx,inače mi je mars u 4-toj a uran u 7-moj

mia2432
25-01-2009, 15:11
Moj uran iz škorpije 3 plutonov stupanj iz osme kuće pravi kvadrat sa suncem, merkurom, venerom (sa venerom egzaktni kvadrat) i saturnom u petoj kući.
Tranzit urana kroz moju dvanaestu kuću vodolija (pravio je opoziciju na natalno sunce, merkur, veneru i saturn) te kvadrat sa natalnim uranom. Pokrenuo je lavinu bolnih promjena: izdaja dobre prijateljice, prevara supruga, razvod braka...itd... Ali ja baš volim tog svog urana... Svako zlo za neko dobro, sve promjene u konačnici su bile na moje zadovoljstvo.

smaragd
26-01-2009, 00:41
[QUOTE=yela;110416]Ne mogu da nađem nigdje da piše kad je u uran u konjukciji s ascedentom, i kvdrt uran-merkur i kvadrat uran-mar

Uran donosi mnoge stresove, nerviranja i lose utice na vezu

URAN-

u konjukciji simbol je nepredvidivog susreta,neocekivanog,brzog,cesto daje ''ljubav na prvi pogled''ili ''sudbinsko zracenje'' i privlacnost.U isto vreme je prisutna i destabilizirajuca uloga susreta zbog njegovog nepredvidivog karaktera.
trigon ili sekstil-susret moze dovesti do oslobadjanja,veecg stepena samostalnosti,nezavisnosti itd.
kvadrat ili opozicija-uznemirujuci efekti susreta,susret osobu cini nervoznom,razdrazljivom,destabilizira je.

jagoda4
28-05-2009, 10:06
Nadam se da nisam puno promasila i da ovo moje pitanje ima veze sa uranom:) ako bi neko bio raspolozen da mi pomogne, ja sam proucavala svoj ljubavni zivot:D i moje dugogodisnje veze da li je ovo samo slucajnost ja stvarno ne znam pa ako neko zna neka pomogne, meni je uran u strijelcu i kod sva tri moja momka uran je isto bio u strijelcu da li to ista znaci, nadam se da previse ne grijesim sa pitanjem, jer sam stvarno na pocetku proucavanja astrologije pa puno ne znam:) i sada se dvoumim izmedju 2 momka i isto je uran u strijelcu..

thalatte
28-05-2009, 12:14
To apsolutno ništa ne znači...nemoj se ljutiti...ali ovak..

Ako su dečki blizu tvojih godina,onda je normalno da imaju Ur u Strijelcu...

Uran oko 7 godina prolazi kroz jedan znak...ako razumiješ što kažem...

Angliana75
28-05-2009, 14:05
Uran donosi mnoge stresove, nerviranja i lose utice na vezu

URAN-

u konjukciji simbol je nepredvidivog susreta,neocekivanog,brzog,cesto daje ''ljubav na prvi pogled''ili ''sudbinsko zracenje'' i privlacnost.U isto vreme je prisutna i destabilizirajuca uloga susreta zbog njegovog nepredvidivog karaktera.
.

meni se to desilo...;)
zato sto mi je ove godine direkt. UR na natal. SMC ....i sve je bilo kao sto gore pise...:rolleyes:a UR mi vlada 7.poljem..

jagoda4
28-05-2009, 14:07
Hvala na pomoci pepuuu,kazem ti ja da se slabo razumijem u strologiju pa sam i znala da cu da lupim neku glupost:) mozda nesto i naucim od vas
hvala

dj_darko
08-09-2009, 17:33
šta bi značio uran u kvadratu s marsom (inače je ukonjukciji s neptunom ,trigonu sa suncem)

Uran kvadrat Mars stvara izazov da se velika količina energije koju posjeduješ stavi pod kontrolu. Ovakva količina energije je korisna da se postaviš kao vođa, najbolje da izbereš karijeru kod koje se traže "velika muda" odlučnost, nagla akcija, - možda sport. Naravno sklona si ozljedama a to si već i do sada naravno otkrila. Obrati pažnju na kuće u kojima se nalaze. U trigonu sa suncem si svojeglava, lucidna, živahna, nesputana, šokiraš okolinu. A u konjukciji s Neptunom daje ti sposobnost vidovitosti jake intuicije, predosjećanja, lucidne snove, dalekovidnost, koju ćeš kasnije u životu otkriti u pojedinim situacijama. Svakako bi ti bilo dobro da izučavaš malo astrologiju, meditaciju, neke duhovne tehnike a time ojačaš prekogniciju. Duhovnjak si koji će se izoštriti s vremenom. Teško u početku ali kada skužiš sistem kroz bol i odbijanja (prejaka si za običane smrtnike), nitko jači od tebe. Samo vjeruj! Osnuj neku sektu i budi joj vođa. Uzimaj lovu od podređenih ali se nemojte zapaliti na kraju. He he šalim se:)

Rivendell
09-09-2009, 09:50
Slažem se skoro sa svime navedenim. I sama imam Urana na početku sedme kuće, u Strijelcu, i donio mi je brak na brzaka. Kad sam upoznala sadašnjeg muža cijelio svijet mi se promijenio što je u simbolici Urana;- promjene, iznenadnost, naglost. Bila je to ljubav na prvi pogled. Kasnije je trebalo dosta vremena da se taj Uran u braku primiri, no sve se može ako ostali aspekti valjaju ili ako se nadmudre oni loši. Uglavnom, nikad nam nije dosadno, i nadam se da taj Uran pod nekim težim tranzitom neće pokrenuti ništa nepremostivo.

Merkur
09-09-2009, 09:58
...U trigonu sa suncem si svojeglava, lucidna, živahna, nesputana, šokiraš okolinu. A u konjukciji s...
Apsolutno tacno, pa kad se tome doda konjukcija sa Mesecom:D u Vagi pa jos u prvom polju-ludilo.:D ;)

zvjezdica
20-02-2010, 01:48
Uran/Neptun

ISTINA!

A što kad je uran u konjukciji sa suncem..' uran vladar 10 a sunce vladar 4.?

ochajna domacica
20-02-2010, 13:33
Svaki aspekt sa Uranom trebalo bi tumaciti kao budjenje, oslobadjanje i neocekivanost.
Kvadrati bude vas individualizam...

Pa jos kad je to jedini aspekt Urana, jos sa vladarem Asc.Mars..auuu, kakvo je to budjenje. Nekad bolno, ali za moje dobro.. Pa sta cu cutim, trpim i volim ga ko "rod rodjeni" :D
Da li ima neko tumacenje Urana120SMC? I Uran konjukcija Adonis u 8-moj?

Buby
21-02-2010, 09:51
Moj Uran u 10 kuci u Strijelcu je u konjukciji sa So (10 kuca u Strijelcu) i sa MC-om (9 kuca u Skorpionu) u opoziciji sa Mo (4 kuca u Blizancima) i u kvadratu sa Vertex-om (7 kuca u Djevici). E sad Uran je vladar i mog ascedenta pa mi je jos i zanimljiviji. Znam da nosi strahovito naglasenu slobodoljubivost i individualizam ali dalje neznam. :rolleyes:

Mozete li mi molim vas malo pomoci oko tumacenja ovih aspekata? :o

nedda
22-02-2010, 12:02
Šta bi značio trigon Urana sa Lilitom i opozicija hironom?

Hej, i ja imam ovo!
Lilit je u konjukciji sa marsom i venerom - ne vidi se na karti.
Na zalost, meni je Uran i dodatno jako aspektovan...
Ali mislim da je to ta konstelacija koja mi daje srecu u ljubavi :)

ochajna domacica
22-02-2010, 14:03
Hej, i ja imam ovo!
Lilit je u konjukciji sa marsom i venerom - ne vidi se na karti.
Na zalost, meni je Uran i dodatno jako aspektovan...
Ali mislim da je to ta konstelacija koja mi daje srecu u ljubavi :)Sad si me povukla da razmislim..moj Uran koji ima jedino 90 sa Marsom, njegovim dispozitorom..a Lilith mi je na 3`Strelca, bilo kako bilo posto ovo nije tema za odnos Marsa i Lilitha tacnih 90`, nego da li taj Lilith dodiruje moj Uran kroz konjukciju, razmak 5`??? Ili se ne uzima vise od 2`. Ukoliko je ima neki uticaj, da li je on taj koji mi nekada donosi ili koji me dovodi u situacije da sam nezadovoljna u sexu i imam razocarenja..posto je Uran u 8-moj sedistu Skorpiji a i Lilith je u 8-moj, Strelac, ipak sloboda..nesto povezujem da to i jesu bile presudne tacke u proslosti.

nedda
22-02-2010, 14:12
Moglo bi bit'...ko neka separaciona konjukcija...trebalo bi da ima sve manje uticaja...

ochajna domacica
22-02-2010, 14:26
Moglo bi bit'...ko neka separaciona konjukcija...trebalo bi da ima sve manje uticaja...Kako to? Ajd malo crnog humora: sve manje sexa..pa manje i nezadovoljstva u njemu i oko njega..pupu jezik pregrizla ja :D

Sea_shell
11-04-2010, 22:09
Venera u kvadratu sa Uranom

Dovodi do pretjeranosti izvan svih ustanovljenih normi.Ove osobe su slobodnog ponašanja,a zbog nestabilnosti nerava podlijezu svim fantastičnim idejama ,koje je njihova bogata mašta prepuna.Puritanski život može potpuno razoriti njihov nervni sistem i oni uvjek prionalaze put da daju oduska svojoj hirovitosti.Sebi daju velike slobode ,ne obracaju puno pažnje na želje partnera,tako da je dijalog sa njima vrlo težak.Teški su za saradnju i vezu ,jer te svoje stavove i ideje u stanju su da brane do iscrpljenosti.Ovaj aspekt je poguban za ljubavne veze i brak.
Ljubav može biti fatalna po njih jer tvrdoglavo održavaju veze koje su gotove.Nekad gube nenadno i postoji opasnost ob brzih i iznenadnih preokreta.

Venera u opoziciji sa Uranom

Ove osobe su često vrlo dobre i velikodušne,medjutim njima gospodare emocije a ne razum.Kod njih se u ljubavi dogadjaju iznenadni preokreti.

Pronasla sam ovaj tekst mozda moze biti od pomoci onima koji imaju ove aspekte urana...slažem se sa "bogatom maštom" ali je koristim na kreativan način... a ostalo mi sve djeluje previše grubo da bih se prepoznala u opisu

Santijen
29-04-2010, 23:43
pa kazu da venera u aspektu sa uranom uglavnom gubi bitku, tj ostecena je venera a uran ima prvenstvo, a kako je on nepredvidiv, nekonvecionalan, hladan itd i ljubav ce biti takva

thalatte
30-04-2010, 09:19
Moja Venera će pobjedit Uran :p i to će onda biti preokret u astrologiji :D :D

Right!

Treba se odat kurvarluku...nema sreće u ljubavi za ovu Veneru :D :(

Majana
30-04-2010, 10:01
Što pepu? Venera je u Biku, u I, u konjukciji sa Merkurom, to je jedna pametna Venera, prefinjena, još i vladar Asc. A Uran u Škorpiji je bahat, drzak, jel su ti neprijatelji takvi? A sad mi reci šta može bahatost i impulsivnost jednoj jakoj Veneri, može da je uzdrma, povredi, ali na kratko. Ta Venera razmišlja, Ve0Me, planira, u Biku - ne prenagljuje, planira, i na kraju pobedjuje Urana nečim što je njemu strano. Ve i vlada uk.vagom, sa Sa povratkom mislim da će ti mnoge stvari biti jasnije i razumljivije. Meni se tvoja Ve svidja.

thalatte
30-04-2010, 14:04
Hvala Majana...al viš kako mene nekad ošine...ja točno znam šta hoću i polako čeprkam prema tome...

Al nekad ošine Uran i kaže...''Ma J sve to...budi raskalašena i baš te briga...štaš se mučit '':D (i onda se primirim :) )

Sad sam mirna :)

Majana
30-04-2010, 14:26
Pa na nebu je Uran180Saturn pa te koči dodatno, tj smiruje, još malo :D

ochajna domacica
30-04-2010, 14:45

Right!

Treba se odat kurvarluku...nema sreće u ljubavi za ovu Veneru :D :(Trudila sam se da ostanem optimista, ali nakon ove izjave realno da svaka promena (Uran) "znaci"..pa znaci, sledeca stavka u zivotu :D

Santijen
30-04-2010, 17:30

Right!

Treba se odat kurvarluku...nema sreće u ljubavi za ovu Veneru :D :(
Hahaha...slatkis si, pa....venerica u prvoj kuci...jos u biku.... a i sunce ti je tu...uhhh da mi je barem samo malo da volim toliko sebe a i vladar sedme ti je tu...ehhh ko pored tebe moze da dominira...a uran u sedmoj, neces ti nikome pardona dati da te zeza ili veze....imas ti precih stvari od patnje za samo jednom osobom...sve u svemu blago tebi, jedino ce te mesec malo omeksavati...

nedda
30-04-2010, 17:52
Iz mog iskustva - da, venera je uvek 'gubila' bitku, ali ona je kod mene jako slaba. Na zalost, i vladar Asc-a je.
Jedino sto preostaje, po mom vidjenju stvari je da venera mora nauciti da postuje urana, prihvata ga i uziva u njemu - jer se tako kanalise i energija venere - na uzivanje....

Ali da je stalni problem - jeste!

Santijen
30-04-2010, 18:03
tako nekako nedo...uran hoce slobodu a venera stabilnost, uran nece vezivanje a venera naprotiv i tako u krug...ali mislim da je poenta naci slicnog partnera i bol ce biti manja...

thalatte
30-04-2010, 18:16
[quote=Santijen;179318]neces ti nikome pardona dati da te zeza ili veze....imas ti precih stvari od patnje za samo jednom osobom...quote]

:) e ovo je istina...ja stvarno nemam vremena patiti za jednom osobom...kad nekog želim - želim ga pod cjenu života...ono skoro do samoubojstva...i onda me prođe...i u nekog novog se zaljubim...:D

Zato sam se znala često pokačit sa curama na forumu koje stalno kukaju o nekom jednom jedinom tipu....sad shvaćam da nismo svi isti......i to moram poštovat :rolleyes:

Al ne bi voljela ostat sama...bljeee...bljeeee...(mislim ako na to ukazuju planete u 1. da sam - samodovoljna...nisam)

Aj ja se raspričala ko da imam 6 planeta u 1.oj kući, a ne 4 :D

Hvala cure..sad sretna odo na pivu...

nedda
30-04-2010, 18:29
Venera hoce sigurost, ali sigurnost venere nije obavezno vezana za konvencionalno shvatanje sigurnosti. Veza sa bikom na to upucuje, ali venera je i vladar vage, koja je ipak vazdusna. Najvaznije od svega, venera je egzaltirana u ribama - a priroda riba upucuje na sirinu, dubinu, empatiju, prihvatanje najskrivenijeg, stapanje nesvesnog i svesnog, potpuno prihvatanje i stapanje.
Venera koja dostigne svoju egzaltaciju ne moze biti ugrozena od urana, kao i nijedna druga planeta. Naravno, pod dostizanjem egzaltacije ne podrazumeva se da je u natalnom cartu venera egzaltirana, mada to olaksava ceo proces.
Venera koja dostigne svoju egzaltaciju, kroz isksutvo, rad na sebi i prihvatanje nema vise rigidan sistem vrednosti. Drugo polje natalnog carta tada se vise ne gleda samo kao polje materijalne dobiti, nego dobiti onih vrednosti koja su osobi oslobodjenih materijalnih stremljenja sada potrebne.
Uran tada ima mogucnost da joj iz haosa vodolije dosledno pruza uransku energiju koja je mnogo veca, obuhvatnija i donosi daleko vece promene od energije marsa. Takvu energiju venera na nizem stupnju ne moze razumeti niti kanalisati, i prihvata je kao 'dejstvo spolja' - kao nesto sto je stalno ometa u ostvarivanju njenih prizemnih ciljeva.
Sa druge strane, egzaltacija Urana u skorpiji govori o njegovom pravcu razvoja - opet prema vodi, i prema emotivnim promenama. Dostizuci svoj maksimum, venera u ribama, i uran u skorpiji, njihove energije postaju kompatibilne i daju unutrasnju dinamiku koja je vodjena licnim osecanjem smisla i stapanjem sa necim visim i univerzalnim na emotivnom planu.

spomenka
30-04-2010, 20:23
al vidiš i moja venera je ugrožena od urana, i često tu bude nekih sukoba, al ko će na kraju koga tu nadvladat venera ili uran?

al meni taj aspekt donosi dozu nestabilnosti u osjećajima, ali nije da se lako zaljubim ili odljubim, dapače, jako duuugooo sve moje ljubavi traju, samo ih ovaj aspekt čini-e sad bi, e sad ne bi- i tako u krug. al koliko god moj uran na taj način "prkosio" mojoj veneri, moje osjećaje teško mijenja kad sam u nekog zaljubljena, oooo...jako, jako teško vam to ide kod mene...ljubavi traju doslovce godinama...iako ih ja na "uranovski" način prekidam (veze), al osjećaje nema šanse...to ne mogu nikako...

tori
30-04-2010, 20:58
Bolje da vam ja ne pocnem razglabati o prelepoj konjukciji koju imam u sco u 4 koju cine VE, Ma, UR! Prosto ne znam kako sve to zajedno da tumacim...ipak Ur je ovde egz., a Ma mislim da mu daje jos vecu snagu i energiju, cak i agresivnost ponekad ( od koje zazirem!). Ur mi ovde naglasava strast i pojacava moju "energiju u ljubavi" (Ve0UR)...
Ali i kod mene ljubavi traju godinama i ista mi je situacija kao kod Spomenke.

select81
30-04-2010, 22:06
Ja imam tranz.Ur konjukcija Mo i bas sam nervozna, samo da prodje...

tori
30-04-2010, 22:39
Select81, Laki je malo nervozan a ?:)
Proci ce sve to, bez brige, stisni zube i posto znas da je taj tranzit odgovoran za nervozu, pokusaj ga tako i prihvatiti.
Sve prolazi!
Srecno i osmeh na lice!

iskra
15-06-2010, 20:16
razmisljam nesto ovih dana o ulasku Urana u znak i ovna i pitam se na sta ce mi zivot liciti kroz koji mjesec a kamo li godinu.....obzirom da pravi kvadrat na Jupiter koji je na prvom stepenu raka i kvadrat na Mjesec koji je na 6 stepenu Jarca u 12 kuci. Emotivni zivot mi je toliko prazan pa se pitam kakav li ce biti kad bude jos gore :confused:
ako neko ima neku ideju nek kaze, natalna mi je u potpisu...

ginger
15-06-2010, 23:21
Iskra
taj uran uopće i nije toliko strašan as obzirom na tvoju kartu

napravit će trigon na os tvog 7 polja i automatski sekstil sa ascendentalnom osi
prema tome ..moguće promjene na tebi i posebno u domeni parterstava

a što se tiče emotivne praznine.. tko je **** da izvineš- uključi se u neku životnu aktivnost i zabavljaj se
kao da je smisao života nać si muža

nekome i je

ali to su vječito nezadovoljne osobe, jer kad se NAPOKON udaju- uviđaju da to nije onako kako su zamišljale

živjela sloboda!:6party_3:

žene neopterećene udajom imaju sretniji život jer se ne sekiraju oko toga

;)

iskra
16-06-2010, 12:00
Ginger, hvala :) za komentar

obzirom na ovu moju vodolijicu na ASC iskrena da budem i ne zelim brak, i nije mi do nekih ozbiljnijih vezivanja ali zelim decka...citav mi zivot prodje u samoci....sta ce mi neko kad budem stara i nizasta...

ovaj Mars iz charta me inace tjera na aktivnosti, tako da aktivno plesem, citam, pohadjam razne neke kurseve, ali eto ironija je da bas ne mogu da sretnem nekog za nesto totalno neobavezno..... :(

jellenajeca
16-06-2010, 13:27
Molim za kratak odgovor. Da li se uran 111 stepeni sunce moze posmatrati kao trigon?

uranija
16-06-2010, 16:44
jelena jeca,moze se posmatrati jer je u pitanju suncev aspekt

ochajna domacica
16-06-2010, 17:07
[QUOTE=nedda;179329]Venera hoce sigurost

Venera koja dostigne svoju egzaltaciju, kroz isksutvo, rad na sebi i prihvatanje nema vise rigidan sistem vrednosti. Drugo polje natalnog carta tada se vise ne gleda samo kao polje materijalne dobiti, nego dobiti onih vrednosti koja su osobi oslobodjenih materijalnih stremljenja sada potrebne.

Sa druge strane, egzaltacija Urana u skorpiji govori o njegovom pravcu razvoja - opet prema vodi, i prema emotivnim promenama.

Ovo vazi za sve, bilo da su u kontaktu ili ne Ve&Ur.
Hvala, neddo. :)

nanaa
17-06-2010, 00:40
Venera mi je u separacionom kvadratu sa Ur u Vagi. Zanima me ko će prevladati u mom slučaju? Mada odavno radim na sebi i učim iz grešaka nažalost sopstvenih. Hvala na svakom i najmanjem komentaru.

nefertiti_h
03-07-2010, 23:16
http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=ack&&cid=r6mfilea7MkAI-u1240306026&nhor=2161928&nho2=3026714#cid=r6mfilea7MkAI-u1240306026&lang=e&btyp=ack&uniq=230000_15809&sx2=1&adult=1&AstroClick.x=134&AstroClick.y=351

evo da se i ja oglasim :)

i ja sam jdna od onih koje imaju veneru u kvadratu sa uranom!

venera mi je ribama i to u 5.-oj kuci, a uran u strijelcu u 2.-oj kuci!

i isto imam "prebogat" ljubavni zivot,ali nista stalnije...stalno se tu neko muva i nesto događa...ali nista za sto bi se ja vezala!
ili onda kada bi se vvezala,ja to učinim nestalnim!jaooooooo!

kako da na dugačiji način kanaliziram taj uran u kvadratu sa mojom venericom?

bavim se umjetnosti(ali ne dovoljno intenzivno)- pa mozda kroz to?
jer koliko znam 5.kuca u ribama + venera je odlicna predispozicija za umjetnost!

i kakvu vrstu frajera bi ja trebala za dugotrajniji odnos?
vodenjak?
pomagajte :baby:

uranija
09-07-2010, 15:27
http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=ack&&cid=r6mfilea7MkAI-u1240306026&nhor=2161928&nho2=3026714#cid=r6mfilea7MkAI-u1240306026&lang=e&btyp=ack&uniq=230000_15809&sx2=1&adult=1&AstroClick.x=134&AstroClick.y=351

evo da se i ja oglasim :)

i ja sam jdna od onih koje imaju veneru u kvadratu sa uranom!

venera mi je ribama i to u 5.-oj kuci, a uran u strijelcu u 2.-oj kuci!

i isto imam "prebogat" ljubavni zivot,ali nista stalnije...stalno se tu neko muva i nesto događa...ali nista za sto bi se ja vezala!
ili onda kada bi se vvezala,ja to učinim nestalnim!jaooooooo!

kako da na dugačiji način kanaliziram taj uran u kvadratu sa mojom venericom?

bavim se umjetnosti(ali ne dovoljno intenzivno)- pa mozda kroz to?
jer koliko znam 5.kuca u ribama + venera je odlicna predispozicija za umjetnost!

i kakvu vrstu frajera bi ja trebala za dugotrajniji odnos?
vodenjak?
pomagajte :baby:

e pa posto ti je uran vladar 5.-e,a to je kuc hobija,onda najcesce uspes da proturis umetnost kao hobi a venera u ribama u egzaltaciji,kakva umetnost,vajanje,jer u jarcu,i saturn uopste se odnosi na kipove ili drvo

TigaBg
01-12-2010, 18:47
Uran i Sunce (http://www.treceoko.novosti.rs/code/navigate.php?Id=182&editionId=59&articleId=300)

zvoncica0207
26-01-2011, 21:55
Ume Uran da bude jako cudan,ume...moj je u natalu neaspektovan,ali osobi sa kojom sam u bliskom kontaktu je na samom ASC, maltene u minut egzaktno... sta reci, osim da ima bezbroj nepredvidivih i neplaniranih ispada, koji, imam utisak, cesto i njega samog zacude... ne povredjuje nikoga, ali ume da uradi ono sto njemu u datom trenutku odgovara, da li se to nekome dopada ili ne, svejedno je. Sreca, pa je u podznaku Rak, pa ekscentricnost svog Sunecevog znaka Vodolije, ciji vladar sedi na AsC, ublazava Racic...bar povremeno...

ochajna domacica
27-01-2011, 02:06
Ume Uran da bude jako cudan,ume...moj je u natalu neaspektovan,ali osobi sa kojom sam u bliskom kontaktu je na samom ASC, maltene u minut egzaktno... sta reci, osim da ima bezbroj nepredvidivih i neplaniranih ispada, koji, imam utisak, cesto i njega samog zacude... ne povredjuje nikoga, ali ume da uradi ono sto njemu u datom trenutku odgovara, da li se to nekome dopada ili ne, svejedno je. Sreca, pa je u podznaku Rak, pa ekscentricnost svog Sunecevog znaka Vodolije, ciji vladar sedi na AsC, ublazava Racic...bar povremeno...kao da si opisala moga oca Asc.Rak, Uran na Asc. :rolleyes: Vodolija Sunce, samo devojko ne zaboravi da ako mu je taj direktivni ili progresivni Asc.vec u Lavu ili Devici, pa nije vise RAcic, a i daleko su od blagog..sve samo to nisu. Niti je moj otac osoba koja je ikada bila za brak! Zaj... se! i sve nas da dodam. :rolleyes: a to nema veze sa Asc.Rak, porodican tip, pre osoba koja je nesposobna da kada zabrlja da zivi sama sa tim. Pa neko mora - porodica.Ax, tu se ispoljava Asc.samo u negativnom kontekstu..svuda podji kuci dodji i ponesi muku sa sobom..a ovakvu kontradiktornost tvrdnji jos nisam "upoznala:.pa kako moze i da nikog ne povredi, i da "da li se to nekome dopada ili ne"..ocigledno je da IPAK ima POVREDJENIH.

Daniella13
27-01-2011, 04:25
Sta odgovoriti za moj uran u skorpiji u 4toj (dosao iz 7me iz vodolije) jos u kvadratu sa suncem, mesecom, merkurom i venerom. :confused:
Da tacno je nikad nisam zudela za brakom i bezala sam mnogo puta. Al eto od 2007 sam tu i to zvanicno (sto nije generalno moje opredeljenje vise sam za zajednicki zivot bez papira ali mislim da je zbog dece bolje brak ozakonititi).
Procitah clanak iz treceg oka o uranu i suncu i mislim da je prilicno tacan. Ceo zivot sam neki buntovnik (mnogi bi rekli bez razloga). A brak me prilicno stresira - smanjivanje individualnoti i slobode (emotivno i mentalno). Po nekim stvarima moj muz i odgovara simbolici vodolije ali...
Sta kazete? Neki konstruktivan savet kako preci na visi nivo?

zvoncica0207
27-01-2011, 17:32
kao da si opisala moga oca Asc.Rak, Uran na Asc. :rolleyes: Vodolija Sunce, samo devojko ne zaboravi da ako mu je taj direktivni ili progresivni Asc.vec u Lavu ili Devici, pa nije vise RAcic, a i daleko su od blagog..sve samo to nisu. Niti je moj otac osoba koja je ikada bila za brak! Zaj... se! i sve nas da dodam. :rolleyes: a to nema veze sa Asc.Rak, porodican tip, pre osoba koja je nesposobna da kada zabrlja da zivi sama sa tim. Pa neko mora - porodica.Ax, tu se ispoljava Asc.samo u negativnom kontekstu..svuda podji kuci dodji i ponesi muku sa sobom..a ovakvu kontradiktornost tvrdnji jos nisam "upoznala:.pa kako moze i da nikog ne povredi, i da "da li se to nekome dopada ili ne"..ocigledno je da IPAK ima POVREDJENIH.

Kad sam rekla da nikoga ne povredjuje,zaista tako i mislim,jer sve sto kaze posle bilo kakvog svog "ispada",ako to mogu tako nazvati,zaista ima logike i bespotrebno je nervirati se. Prosto,mora se navici na takvu strukturu ljudi,jer,bez obzira draga moja sto je tvoj otac u slicnom sklopu,takvi ljudi nisu ni malo losi...jednostavno treba nauciti da ih pratis...samo oni koji to mogu i shvate da je rec koju takva osoba da svetinja,sve ostalo je nemoguce promeniti. Jednostavno,samo treba navici na njih takve kakvi jesu,jer ne zele da se menjaju,posebno u nekim godinama kada nikako nisu spremni za to...Uran na ASC daje i izuzetno britke umove koji umeju,znaju i hoce...Ako je tvoj otac Vodolija-Rak sa Uranom na ASC,to je godiste tu negde,pa me interesuje jos nesto u vezi njega,koliko mozes reci mi,a to mozes i na PVT,ako ti nije problem...;) :) pozdravcic...

Marince
02-02-2011, 19:05
Ima li ko vremena da mi kaze, ako je moj otac poginuo, da li je time ispunjena misija ovog urana u skorpionu u mojoj cetvrtoj kuci ili ja treba da ocekujem i neki deo tog kolaca za sebe? u trigonu je s mesecom iz dvanaeste kuce, i u kvadratu s marsom. Jurim po netu nesto vise ali nikako da nadjem znacenje po natusa tacno koje je. Pls, ko bi hteo da mi kaze, znacilo bi mi

mini_mimi
08-02-2011, 10:31
Uran u ribama u 4 kuci....kao i jupiter(ali on je u ovnu)....ja planiram da se selim......vec 2 godine,pa nikako da dodje do togaa :-)

swiss
09-02-2011, 16:07
Uran 1kuca - Mars 5kuca konj Mesecev Cvor - Saturn 9kuca cine veliki vazdusni trigon, podrzavaju i opustaju natal moj,trebam Vatre da se pokrene.... Jel neko raspolozen?! :D dopada mi se moj Trigon izmedju Maleficnih Planeta... Sta mislite vi?! Voleo bih znati :)

kosmopolita
10-02-2011, 10:09
Isto ti je i sa njim i bez njega;) jedna od dobrih strana,meni se bar svidja,znas provesti vreme sam sa sobom,intelektualno stimulises sebe.Kada se aktivira prilikom tranzita planeta koje su ukljucene u trougao,uglavnom su to bitni trenuci u tvom zivotu.Problemi se lakse resavaju nego kod drugih ljudi,istina da se ne voli rutinski posao,fizikalisanje(a ko to i voli:) )
Ukljucena vatrena polja,1,5,9,sam i pokreces energiju trougla:)
Ima li veze,sa vezom komentar?:)

tanjica
10-02-2011, 11:13
uran 5.polje cini suuuuper aspekte sa ma iz 9. i Ju iz 1.polja.Vodeni trigon,neverovatna emotivnost...Sta jos reci...

ochajna domacica
10-02-2011, 13:16
Kad sam rekla da nikoga ne povredjuje,zaista tako i mislim,jer sve sto kaze posle bilo kakvog svog "ispada",ako to mogu tako nazvati,zaista ima logike i bespotrebno je nervirati se. Prosto,mora se navici na takvu strukturu ljudi,jer,bez obzira draga moja sto je tvoj otac u slicnom sklopu,takvi ljudi nisu ni malo losi...jednostavno treba nauciti da ih pratis...samo oni koji to mogu i shvate da je rec koju takva osoba da svetinja,sve ostalo je nemoguce promeniti. Jednostavno,samo treba navici na njih takve kakvi jesu,jer ne zele da se menjaju,posebno u nekim godinama kada nikako nisu spremni za to...Uran na ASC daje i izuzetno britke umove koji umeju,znaju i hoce...Ako je tvoj otac Vodolija-Rak sa Uranom na ASC,to je godiste tu negde,pa me interesuje jos nesto u vezi njega,koliko mozes reci mi,a to mozes i na PVT,ako ti nije problem...;) :) pozdravcic...Navići se na takvu strukuturu ljudi? :rolleyes: NIje da nisam probala..ali čim pređem jedan korak, on promeni "strukutru" :) tu nema svrhe, jer Saturnovac se nikada neće ni pokušati pokoriti Marsovcu - meni i mojim stavovima. Ali ja to ne tražim, čak ni sa svojim Ma90UR. Ja se gnušam nematnutog "vođstva" jer to ne postoji, to postoji samo u glavi osobe. Međutim, kladim se da je njegov Uran imao 180 Sunce, bio originalniji, za početak, a onda bi možda i bio prihvaćen s entuzijazmom(i mama mi je sa So u Vodoliji, ali ona ima Ur u Raku i 120' stelijum u Ribama, a i nema Mesec takav 0'orbis sa Plutonom; njena je narav blaga, introvertna, umetnička..moj Mesec za razliku od očevog opisuje poršlost, majčinog oca, separacija je, prenatalni događaj, a ovaj očev ono što se dešava na polju otkad je rođen: DA, baba me umalo nije više puta vratila u kovčegu iz sela, ali je fanatični stav moga oca, "moraš da ideš u selo"..znaš kakva je to još napetos i uništenje nekog kome je vladar ASC.u Devici, svaki kontakt sa prljavim(ne samo fizičkim) od mene gotovo traži da se PREDAM I PREPUSTIM na silu, dakle nametnuti vođa, kontra od dobrog za mene. Nije tako UVEK prihvatiti takvu strukturu ljudi i pustiti im život, ako želiš da ŽIVIŠ. :)
Možda sam ja sa samo 1 kvadratom tog Urana, agresivna da zaštitim nesvesno sebe, ali da Mars90Uran naročito ako Vam je Ma vladar Asc.horoskopa(meni i Sunca), ima agresije i to ne pritajene ili onako kako Ur u 8-moj kao Vuk čeka iz zasede, ali vidno se gomila, te niko ne može tvrditi da mu efekti nisu razarajući, iznutra ili spolja sve zavisi, naravno od usmerenja ogromnog naboja. Ja sam to više puta napomenula da kada sam se upustila ozbiljno u sport sve je došlo na svoje, zdravlje na prvom mestu, izlečene ili bar zalečene rane, žarišta..
Dodala bih da izuzetno osećam i cenim osobe koje imaju kontakt So i MO sa Uranom u bilo kom aspektu, ali mi je recimo Mesec(duša)90Uran, prilično nežan i stalno doživljavava razočarenja, pa stoga i tinja u sebi, ali i unutrašnju konfrontacju, iritaciju skriva, čuva u sebi, a odatle teško ispušta, pa tako ako je Mesec u recimo zemljanoj Devici, osoba će radi zaštite od sebe samog, trpeti, ali će se naravno odražavati na socjalnoj osnovi ili sve zavisi od dispozitora kao "ventila" gde će doći do iznošenja svog unutrašnjeg nezadovoljstva. To je samo želja da vas neko upozna, nenametanjem, iščekivanje... ;)

swiss
10-02-2011, 22:43
Isto ti je i sa njim i bez njega;) jedna od dobrih strana,meni se bar svidja,znas provesti vreme sam sa sobom,intelektualno stimulises sebe.Kada se aktivira prilikom tranzita planeta koje su ukljucene u trougao,uglavnom su to bitni trenuci u tvom zivotu.Problemi se lakse resavaju nego kod drugih ljudi,istina da se ne voli rutinski posao,fizikalisanje(a ko to i voli:) )
Ukljucena vatrena polja,1,5,9,sam i pokreces energiju trougla:)
Ima li veze,sa vezom komentar?:)

Ma koja rutina,koji bakraci! Istina je da umem da provedem vreme sam sa sobom,i to na naj bolji nacin,a to je spontano,ko bez glave,jednostavno uzivam u tim trenutcima mira dok setam,muziku slusam,pijem kaficu uz flasicu koka-kole,pusim cigaru za lepog dana na terasi mojeg omiljenog restorana zute boje (samo boje radi),odem u crkvu pomolim se od srca (ovo redje al kad odem onda se osecam tamo pozvanim) telefoniram,bastram po internetu i razmisljam gde da odletim ili vozom stignem ako mi financije dozvoljavaju i slobodno vreme....e tako je moje opustanje kad mislim da mi treba! A trigon...hmmm...sad si mi dala ideju,praticu te tranzite u buduce i gledati kako koja Planeta dodiruje uglove trigona i kakve aspekte one prave sa tom teskom trojkom u mom natalnom,jer zagolicalo me je to sto si napisala da su to bitni trenutci u zivotu itd. A to da umem da pokrenem energiju Trougla...malo teze,slaba mi je motivacija opet ne generalno,zavisi od situacije,pa sam pomislio da mi ipak treba neko podpirivanje sa strane hehehe. Hvala ti :D (uvek se nesto lepo nauciti da,a ja mrrrzim kad mi je dosadno,al nekad je i obozavam pa se ponasam ko krme na suncu;))

swiss
10-02-2011, 22:52
uran 5.polje cini suuuuper aspekte sa ma iz 9. i Ju iz 1.polja.Vodeni trigon,neverovatna emotivnost...Sta jos reci...

A kojim danima ne places hehehehe? Za tebe bi bio Titanik film zabranjen za gledanje,utopila bi se zajedno sa njim kako on u Okeanu tako ti u sopstvenim suzama hehehe

tanjica
11-02-2011, 16:41
A kojim danima ne places hehehehe? Za tebe bi bio Titanik film zabranjen za gledanje,utopila bi se zajedno sa njim kako on u Okeanu tako ti u sopstvenim suzama hehehe

:) :) :) Uglavnom se trudim da vise ne cmizdrim kad gledam filmice...jednostavno ne gledam nista sto ima srceparajucu konotaciju...a boga mi, i ne slusam takve price.Valjda ucim da se distanciram i na taj nacin ojacam sebe.Kazi ako imas bolji predlog!(uvek su mi interesantni tvoji postovi):15:

swiss
12-02-2011, 00:56
:) :) :) Uglavnom se trudim da vise ne cmizdrim kad gledam filmice...jednostavno ne gledam nista sto ima srceparajucu konotaciju...a boga mi, i ne slusam takve price.Valjda ucim da se distanciram i na taj nacin ojacam sebe.Kazi ako imas bolji predlog!(uvek su mi interesantni tvoji postovi):15:

Nema predloga,to stanje emotivno u sebi moras sama da regulises,da prestanes da vizije stvaras o propasti koju slusas,ili,kad ti neko prica nesto strasno ti odma stvaras slike i postavljas sebe u to stanje,pa normalo ces se rastuziti i zaplakati kako kad! Titanik,recu ti da sam i ja plakao kad sam gledao one scene,onaj narod koji ide tamo vamo svestan da pomoci im nema,svesni da je stigao ledeni kraj......i ko d ane zaplace nad tim masovnim stradanjem?! Al ok,neka Titanika,sad si ti u pitanju! Dakle,kad slusas nekog,slusaj ga i pokusaj to da dozivis kao da je se njoj desiló i ne prihvataj ksrcu...postoje ljudi energetski vampiri koji uzuvaju o mukama da pricaju,koji traze pomoc i dave okolinu njihovim mukama i glupostima a kad im kazes da su pogresili tu i tu i da im se tako nesto enbi dogadjalo da su to i too viceces kako se na mrace,smrknu se itd,to ce ti biti znak da ih se ne tice misljenje nego da zele po cenu zivota da sporvode svoje i obozavaju sazaljenje i patnju zbog njih da vide na tudjim licima...kani se corava posla i digni glavu,jer tebi se nije to dogodilo kao sto je se njima,a to znaci,cula sam i neznam da le tako,a i ne zanima me a pogotovu ako ti nije niko i nista a i ako ti i jeste,pa ajde saslusaj al nemoj da saucestvujes sa njim,pogotovu ako ti isti dolazi par puta da se leci brbljajuci ti jedno te isto ko svabo tralalaaa a tebe na kraju jos isfrustira :) razumes? Zna se sta je ozbiljno i oseti se,a zna se sta je budalastina,onda de idi u WC i pusti vodu ;)

majabl
12-02-2011, 19:05
a ja imam ur kvintil asc i ur seskvikvadrat sa suncem..pa me zanimaju ti aspekti..ako neko...:):):)

tanjica
14-02-2011, 16:32
Swiss,divno receno i dobar savet.Energetski vampiri su oko mene-ali cu im ja glogovim kocem stati na vrat;)

sackili
14-02-2011, 16:47
moja venera je u kvadratu sa uranom al ja znam da je ona pobedila :D a uranu hvala za zanimljiv i buran ljubavni zivot necu imati za cime da zalim on kad prodrma veneru ja se zaljubim kao da nikad nisam. kako vreme prolazi shvatam da volim ovaj izazovni aspekt jer ne da da upadnem u monotoniju. ranije mi je bilo tesko da ga prihvatim i pogadjale su me trzavice koje donosi ali postoji mnogo nacina da se ovo 'ispegla' i postane korisna stvar. npr nikad se ne opustas previse sto dovodi do vece i lepse dinamike u vezi stalno se nesto ulaze i menja a kad je tako onda postoji napredak. da mi je 'mirno more' umrla bi od dosade a okean emocija koje imam zbog jakih riba bi postao bara ;)

tanjica
14-02-2011, 17:09
sackili,ta venera je lepa,a uran je izazov,nemir...uvek je sve u pokretu,pod tenzijom,uz stresove i dinamiku...da je drugacije.ne bi valjalo!

sackili
14-02-2011, 17:43
i ja to kazem! venera i uran! ziveli! :)
tanjice mislim da ti to znas iz licnog iskustva :D zivela venera u 8

tanjica
14-02-2011, 18:10
i ja to kazem! venera i uran! ziveli! :)
tanjice mislim da ti to znas iz licnog iskustva :D zivela venera u 8

:) Naravno...cak sam bezala ,glavom bez obzira,od svih mogucih muskaraca koji su nosili satabilnost.Sto nestabilnije i neobicnije-to bolje!

sackili
14-02-2011, 20:01
znam...ja uvek nadjem neke sto se sele daleko..amerika,maldivi,sadasnji ide u aprilu u rusiju...mislim da treba da poradimo malo na tome da bude stabilno a uzbudljivo to je novi nivo koji nas ceka;)

VitaminK
14-02-2011, 20:03
Meni je uran sa neptunom zajedno u jarcu i VII kuci :S Razvod ???

sackili
14-02-2011, 20:24
ma ne moze jedan aspekt da znaci razvod! ne brini to moze da znaci i da ce ti muz biti astrolog,pilot,inzenjer,ili neko jos uranovsko zanimanje ;)

i da imas mnogo aspekata koji ukazuju na razvod to moze da se prevazidje ako postavis stvari na pravi nacin nema nikad totalne determinisanosti a za precice ka sreci i lakse snalazenje sa izazovima koristimo astrologiju ;)

VitaminK
14-02-2011, 20:31
Jel imam ili nemam ?? Ne znam kako si ovo rekla da ja imam ili kao sve i da imas :D Dete razvedenih roditelja :S To je mali problem kod mene :S

sackili
14-02-2011, 20:38
ja ih ne vidim :) moja mama ima slicne aspekte kao ti pa je u braku vec 30 godina ;) a brak kao i svaki i svadje i pomirenja ali nikad razdvajanje...a moj tata je totalni uranovski tip( dakle cudan i nepredvidiv) :)

VitaminK
14-02-2011, 20:40
Znam ja sta mene vuce porodici, rak :) Ja radje ostajem kod kuce, nego idem u provod sa drustvom :)

sackili
14-02-2011, 20:45
imas jupi u 4-srecna si kod kuce ;)

VitaminK
14-02-2011, 20:48
I te kako :)

mini_mimi
24-02-2011, 16:04
Meni je u 4...kvadrat Merkur,i Uran...valjda bi trebala neka promena da padne..mada sam negde procitala da moze i da znaci smrt roditelja suprotnog pola

Feniks
20-04-2011, 08:11
Moj je Uran u konjukciji Merkura ,još se nalazi u 5 kući u Škorpionu...
Istina je da imam puno ideja, volim nove stvari,istraživati ,volim svoju slobodu,ali isto tako znam biti psihički opterećena...i znam biti nestrpljiva-mana;),
Samo ne znam jel je u dobroj kući i šta znači to što je u Škorpionu,zna tko??bila bih zahvalna...

Acting_Me
20-04-2011, 22:39
sta bi oznacavao pluton sekstil uran?

Feniks
20-04-2011, 22:51
sta bi oznacavao pluton sekstil uran?

Uran u sekstilu donosi iznenadne prilike za mentalni rast i razvoj, usled AA-ovog interesa i njegove prijemčivosti za nove ideje. Takođe ukazuje i na dobre mogućnosti komuniciranja i sposobnost da sa lakoćom stiče prijatelje. Ovaj aspekt naglašava intuitivne sposobnosti, naučnu orijentisanost i opštu nadarenost.

Pluton u sekstilu je već opisan aspekt i treba ga samo pridodati prethodnom da bi se slika o združenom delovanju Urana i Plutona kompletirala.

Efekti sekstila Urana i Plutona mogu se zapaziti i pratiti u poljima osme, šeste, devete (kuća višeg uma, religija, filozofija, etika, više i visoko obrazovanje, kontakti sa udaljenim i drugačijim kulturama, dalji putevi, super-ego, ideali, poslovi sa strancima ili u stranim zemljama, šira rodbina) i pete kuće horoskopa. :)

alea
20-04-2011, 22:54
Moj je Uran u konjukciji Merkura ,još se nalazi u 5 kući u Škorpionu...
Istina je da imam puno ideja, volim nove stvari,istraživati ,volim svoju slobodu,ali isto tako znam biti psihički opterećena...i znam biti nestrpljiva-mana;),
Samo ne znam jel je u dobroj kući i šta znači to što je u Škorpionu,zna tko??bila bih zahvalna...

Pa tebi je retro ME u Vagi a UR u Škorpiji, imaju široku separaciju, i ne znam da li ovaj aspekt radi.
UR je egzaltiran u Škorpiji i donosi potrebu za menjanjem stvari, rušenjem i obnavljanjem. Mislim da ti je to od SA 90 UR, koji donosi tu neku rastrzanost izmedju starog i novog, kočenje pa naglo napred itd...a tebi je kvadrat egzaktan.
Takodje i MA u Blizancima 120 UR, samim tim što ti je MA u 12 a u Blizancima koji vladaju intelektom i kao da te nešto iznutra stalno iritira. Iako ima 120 UR, ipak je to jaka energija.

Acting_Me
20-04-2011, 22:57
Uran u sekstilu donosi iznenadne prilike za mentalni rast i razvoj, usled AA-ovog interesa i njegove prijemčivosti za nove ideje. Takođe ukazuje i na dobre mogućnosti komuniciranja i sposobnost da sa lakoćom stiče prijatelje. Ovaj aspekt naglašava intuitivne sposobnosti, naučnu orijentisanost i opštu nadarenost.

Pluton u sekstilu je već opisan aspekt i treba ga samo pridodati prethodnom da bi se slika o združenom delovanju Urana i Plutona kompletirala.

Efekti sekstila Urana i Plutona mogu se zapaziti i pratiti u poljima osme, šeste, devete (kuća višeg uma, religija, filozofija, etika, više i visoko obrazovanje, kontakti sa udaljenim i drugačijim kulturama, dalji putevi, super-ego, ideali, poslovi sa strancima ili u stranim zemljama, šira rodbina) i pete kuće horoskopa. :)

Hvala, nijesam mogla da nadjem nista o ovome na internetu. Meni su 8. 6. i 9. skoro prazne, a u petoj mi je ovan. Boldovano je tacno, samo ne znam sta je super ego :D

Feniks
20-04-2011, 23:11
Pa tebi je retro ME u Vagi a UR u Škorpiji, imaju široku separaciju, i ne znam da li ovaj aspekt radi.
UR je egzaltiran u Škorpiji i donosi potrebu za menjanjem stvari, rušenjem i obnavljanjem. Mislim da ti je to od SA 90 UR, koji donosi tu neku rastrzanost izmedju starog i novog, kočenje pa naglo napred itd...a tebi je kvadrat egzaktan.
Takodje i MA u Blizancima 120 UR, samim tim što ti je MA u 12 a u Blizancima koji vladaju intelektom i kao da te nešto iznutra stalno iritira. Iako ima 120 UR, ipak je to jaka energija.

To je loše,iskreno to ne znam baš šta sve znači,energije imam i previše i da stalno osjećam u sebi neki nemir....

kosmopolita
29-04-2011, 15:22
NENO,orbis Sa i Ur je 9 stepeni, pa ga ne bih analizirala.Ostaje takodje šira opozicija sa Mo,koji vlada 9p,i nalazi u 7p.Ur je vladar 4p u 1p,govori o jakoj vezi natusa sa jednim roditeljem,takođe i kućne navike...znači,nemir pošto je partnerova filozofija drugačija,ne razumevanje na tom planu,može biti i prisustvo partnerovih braća i sestara u njihovom životu pa ne slaganje oko toga:)

nena peric
29-04-2011, 23:31
NENO,orbis Sa i Ur je 9 stepeni, pa ga ne bih analizirala.Ostaje takodje šira opozicija sa Mo,koji vlada 9p,i nalazi u 7p.Ur je vladar 4p u 1p,govori o jakoj vezi natusa sa jednim roditeljem,takođe i kućne navike...znači,nemir pošto je partnerova filozofija drugačija,ne razumevanje na tom planu,može biti i prisustvo partnerovih braća i sestara u njihovom životu pa ne slaganje oko toga:)

Hvala Kosmopolita na analizi:) , ali Uran u ovoj karti nije u 1.kuci, nego u 12.kuci, jer je uran na 25,28 stepenu, a Asc na 25,38 ( ne vidi se dobro),ali se moze racunati i kao da je u 1.kuci (jer jeste na samom Asc-u, ali dolazi iz 12), a zanimalo me jer ce mu tranzitni saturn u skorije vreme doci na tog urana, a nikako ne mogu da povezem:confused:

Uran na Asc-u http://img854.imageshack.us/img854/4562/misanatal.gif

kosmopolita
30-04-2011, 10:19
I mene zanima isti aspekt:) s tim da mi je Ur baš u 12p.Jedino do sada što vidim,je da mi taj Sa donosi puno razmišljanja,introspekciju,želju za promenom,ali konkretna akcija izostaje.Možda bude Sa 0*Ur ipak kombinacija starog i novog,tj nove obaveze,drugačija organizacija života vezano za kuću,ograničenja kojih nismo svesni a prolaze upravo sa ovim aspektom.
Eto,pročitaćeš,pa možda dodaš još nešto:)

nena peric
30-04-2011, 11:13
I mene zanima isti aspekt:) s tim da mi je Ur baš u 12p.Jedino do sada što vidim,je da mi taj Sa donosi puno razmišljanja,introspekciju,želju za promenom,ali konkretna akcija izostaje.Možda bude Sa 0*Ur ipak kombinacija starog i novog,tj nove obaveze,drugačija organizacija života vezano za kuću,ograničenja kojih nismo svesni a prolaze upravo sa ovim aspektom.
Eto,pročitaćeš,pa možda dodaš još nešto:)

Moguce, tebi je isto Uran vladar 4, a u 12-oj i Saturn vladar 3, verovatno neke promene vezane za kucu,dom. Tebi je Saturn vec bio u konjukciji sa Uranom u Januaru ove godine (dok nije krenuo retro),jel ti se desavalo nesto konkretno u tom periodu?

kosmopolita
30-04-2011, 11:20
Moguce, tebi je isto Uran vladar 4, a u 12-oj i Saturn vladar 3, verovatno neke promene vezane za kucu,dom. Tebi je Saturn vec bio u konjukciji sa Uranom u Januaru ove godine (dok nije krenuo retro),jel ti se desavalo nesto konkretno u tom periodu?

Samo jako velika psihička napetost jer sam po ceo dan bila sama sa detetom u kući,i to najviše u trenutku kada je Sa stao.Za koji dan,kada je krenuo retro kao da ništa nije bilo.Vidiš baš simbolika polja o kojima pričamo:)
Pretpostavljam da će i kod vas biti vrlo slično,prosto naiđe period kada smo nemoćni i ograničeni,srećom postoje i druge planete,aspekti...:)

nena peric
30-04-2011, 11:37
Samo jako velika psihička napetost jer sam po ceo dan bila sama sa detetom u kući,i to najviše u trenutku kada je Sa stao.Za koji dan,kada je krenuo retro kao da ništa nije bilo.Vidiš baš simbolika polja o kojima pričamo:)
Pretpostavljam da će i kod vas biti vrlo slično,prosto naiđe period kada smo nemoćni i ograničeni,srećom postoje i druge planete,aspekti...:)

Ako je samo to sto kazes, onda i nije strasno:) Uvek kada vidim dve teske planete u konjukciji (u tranzitima)- istripujem se:D, pogotovo kada gledam za meni drage osobe...., ali u vecini slucajeva se ispostavi da nista dramaticno ne donesu;)

Neptunka
12-08-2011, 11:46
Ja jos uvek nosim status neudate dame :) ooo ne :( Mada kazu da je potreban i los aspekt Urana sa Venerom, ili drugim planetama.. Mozda je 7.stepen kritican, obzirom da se odnosi na znak vage, sedmu kucu kao zajednica.

Tatjanaj, posto si vec imala iskustvo sa ,,Uranom7,, mozes li mi reci sa cije strane krecu cimalice, onog ko ima Urana u 7, ili bice koje se upusti u odnos sa njim? :/

jamburu
12-08-2011, 15:21
Zdravo svima :) Da li je neko od Vas sa natalnim Uranom u 7. uspeo da spasi brak ? :)

Neki jesu neki nisu, al to nije zavisilo od urana već od kompletnog natala, kao što i profesija zavisi od kompletnog natala, talenti, ukusi i sve ostalo.......
Uran inače spada u transsaturne koji i nedeluju, al ih neznalice masovno upotrebljavaju i njima plaše narod okolo

janja
06-03-2014, 22:00
Hoce li Uran nesto uraditi sa mojim zivoto....:confused:

andjela
06-03-2014, 23:17
Meni je Ur u 7.,na kraju 7.kuce tacnije. Ima konjukciju sa So i Me,i sekstil sa Ma...s obzirom da na brak gledam nekako skroz drugacije,smatram da to moze,ali i ne mora,Ur da bude u pitanju...Dokle god postoji ogromna sloboda-meni je lepo...

janja
30-07-2014, 09:28
Hoce li Uran nesto uraditi sa mojim zivoto....:confused:

Može li neko da pogleda moj Uran:)

Santijen
30-07-2014, 17:36
Može li neko da pogleda moj Uran:)

:D nemoj mi zameriti sto se smejem tako si mi simpa sa ovom prvom kucom:D haha volis li ti ista sem sebe :D toliko planeta na spaljenom putu stvarno nikad nisam videla

zasto mislis da uran treba da uradi nesto s tvojim zivotom?

zato sto je vladar pete kuce a otisao u kucu novca...zarada od talenta npr
ili mozda ljubav prema novcu:)

dal si prmetila dal ti je tezi period otkako je uran u ovnu?

janja
31-07-2014, 07:45
:D nemoj mi zameriti sto se smejem tako si mi simpa sa ovom prvom kucom:D haha volis li ti ista sem sebe :D toliko planeta na spaljenom putu stvarno nikad nisam videla

zasto mislis da uran treba da uradi nesto s tvojim zivotom?

zato sto je vladar pete kuce a otisao u kucu novca...zarada od talenta npr
ili mozda ljubav prema novcu:)

dal si prmetila dal ti je tezi period otkako je uran u ovnu?

Moja ti je karta katastrofa ne bih pozelela nikome ovakvu kartu, volim naravno i brinem za svoje najmilije i najblize...i suvise sam emotivna...a tezi period mi je vec par godina...nadam se da ce i to proci...novac kod mene dolazi i odlazi nikad nisam imala previse a nikad nisam ni bila gladna nekako normalno....:)

Santijen
31-07-2014, 15:30
Moja ti je karta katastrofa ne bih pozelela nikome ovakvu kartu, volim naravno i brinem za svoje najmilije i najblize...i suvise sam emotivna...a tezi period mi je vec par godina...nadam se da ce i to proci...novac kod mene dolazi i odlazi nikad nisam imala previse a nikad nisam ni bila gladna nekako normalno....:)

znam janjo bona vec smo gledali tvoju kartu, ne zavidim ti na spaljenom putu oba svetla su ti tu a tek na ovoj konjukciji mo i pl....ali ve i jupi iz prve i trece su em u lepom aspektu em u recepciji po sedistima pa verujem da ti pomaze ovaj aspekt dosta

sve ove planete iz prve po direkcijama su sad u drugoj a mo i pl su tu oko urana mozda vec u separaciji zato te pitam za tezak period dal si povezala jel sa ulaskom urana u ovna obzirom da je ur u losem aspektu sa ma pa je predvidivo da ce u marsovom znaku a i bez toga u sedmoj kuci praviti probleme,,ili je konjukcija direktovanog mo i pl sa uranom u drugoj kuci...razumes...ur ti je vladar pete kuce pa verujem da je i masa problema sa akcentom na petoj kuci, dodatno je i tranzitni saturn kao vladar ic u drugoj tako da su verovatno i finansije problematicne...

janja
01-08-2014, 12:07
znam janjo bona vec smo gledali tvoju kartu, ne zavidim ti na spaljenom putu oba svetla su ti tu a tek na ovoj konjukciji mo i pl....ali ve i jupi iz prve i trece su em u lepom aspektu em u recepciji po sedistima pa verujem da ti pomaze ovaj aspekt dosta

sve ove planete iz prve po direkcijama su sad u drugoj a mo i pl su tu oko urana mozda vec u separaciji zato te pitam za tezak period dal si povezala jel sa ulaskom urana u ovna obzirom da je ur u losem aspektu sa ma pa je predvidivo da ce u marsovom znaku a i bez toga u sedmoj kuci praviti probleme,,ili je konjukcija direktovanog mo i pl sa uranom u drugoj kuci...razumes...ur ti je vladar pete kuce pa verujem da je i masa problema sa akcentom na petoj kuci, dodatno je i tranzitni saturn kao vladar ic u drugoj tako da su verovatno i finansije problematicne...

Pa nisam bas sigurna da sam sve razumela :(.......kod mene jeste sve problematicno 5,7,2 kuća cesto se pitam hoce li da mi svane al bukvalno.....

Skorpija83
01-08-2014, 12:12
Je li ti promjenljivo stanje sa novcem sa ovim Uranom u 2.?

janja
01-08-2014, 12:22
Je li ti promjenljivo stanje sa novcem sa ovim Uranom u 2.?

Pa jeste promenljivo, samo sto sam ja vremenom naucila da se ispruzim koliko sam dugacka, i da neke stvari imaju prioritet a neke ne....iskrena da budem najvise novca trosim na putovanja....

Artist
01-08-2014, 12:49
Mene je ovaj Ur u Ovna na ASc-u preporodio. Uranche, tnx :D

Skorpija83
01-08-2014, 12:52
Pa jeste promenljivo, samo sto sam ja vremenom naucila da se ispruzim koliko sam dugacka, i da neke stvari imaju prioritet a neke ne....iskrena da budem najvise novca trosim na putovanja....

Da, još je Ma90Ur. Gdje je Uran tu teško da ima stabilnosti, u stvari sigurno je nema, znam ja, meni je u 6.

biriboza
01-08-2014, 20:34
A moj je Ur na Ac, 0 sa antisticijom Ve, Ur 60 Ve, veselo! Da ne pominjem ove kvadrate i 4 licne planete kojima je dispozitor. Zuraja do .... :D

lilyrose
03-08-2014, 10:04
A moj je Ur na Ac, 0 sa antisticijom Ve, Ur 60 Ve, veselo! Da ne pominjem ove kvadrate i 4 licne planete kojima je dispozitor. Zuraja do .... :D

Meni se tvoj horoskop baš sviđaa... imaš puno trigona i sasvim potreban broj kvadrata da to malo "prodrma"...
Kombinacija Vodenjak/Strijelac :D - kod mene je obrnuto, ja sam Strijelac s podznakom u Vodenjaku, meni je taj Uran isto bitan u horoskopu, i još je u 7.kući :rolleyes:

biriboza
03-08-2014, 12:45
Hvala, Lily, jos samo da taj sjajni horoskop proradi! :D
A mi sa istaknutim Ur smo pomalo opiceni i luckasti, ponekad je to simpaticno, a ponekad ode u drugu krajnost, tesko je naci sredinu. Barem u mom slucaju.
Tebi bracni zivot, uostalom sva tematika 7. kuce nikad nece biti dosadna, iznenandna desavanja...

Santijen
03-08-2014, 23:24
Pa nisam bas sigurna da sam sve razumela :(.......kod mene jeste sve problematicno 5,7,2 kuća cesto se pitam hoce li da mi svane al bukvalno.....

saturn je imao i jos uvek ima tezak tranzit od pre mnogo godina i sade sati a dodatno je i uran sredinom 2011 cini mi se usao u ovna a natalno je u kvadratu sa marsom vladarem ovna....mislila sam dal si pratila koji tranzit ili direkcije, progresije itd donose problem...oko 27 godine progresivno sunce je promenilo znak. pa je i ta promena morala da se oseti... cim saturn izadje iz skorpije trebala bi osetiti veliko olaksanje

janja
04-08-2014, 12:41
saturn je imao i jos uvek ima tezak tranzit od pre mnogo godina i sade sati a dodatno je i uran sredinom 2011 cini mi se usao u ovna a natalno je u kvadratu sa marsom vladarem ovna....mislila sam dal si pratila koji tranzit ili direkcije, progresije itd donose problem...oko 27 godine progresivno sunce je promenilo znak. pa je i ta promena morala da se oseti... cim saturn izadje iz skorpije trebala bi osetiti veliko olaksanje

Reci mi Molim te kada saturn izlazi iz skorpije....ja sam na ivici samo sto ne padnem, evo zadnjih godinu dana samo po bolnicama idem sve moji najdrazi ljudi se operisu imaju problema, ja se nerviram brinem i to sve predugo traje....kao da na ledjima nosim ceo svet:confused:

bosi7
04-08-2014, 17:23
Reci mi Molim te kada saturn izlazi iz skorpije....ja sam na ivici samo sto ne padnem, evo zadnjih godinu dana samo po bolnicama idem sve moji najdrazi ljudi se operisu imaju problema, ja se nerviram brinem i to sve predugo traje....kao da na ledjima nosim ceo svet:confused:

Žao mi je zbog svih dogadjaja, inače Sa izlazi iz Sco krajem Decembra ove godine.

nedda
11-08-2014, 01:01
Ali se vraca ponovo u skorpiju, i tu ostaje od juna do septembra 2015, pa tek tada konacno izlazi.

bosi7
11-08-2014, 17:08
Ali se vraca ponovo u skorpiju, i tu ostaje od juna do septembra 2015, pa tek tada konacno izlazi.

Da, tako je, negdje oko 16. juna 2015. kreće retro i vraća se u Sco do 19. septembra 2015., kada konačno ulazi u Strelca.:)

Skorpija83
11-08-2014, 17:41
Da, tako je, negdje oko 16. juna 2015. kreće retro i vraća se u Sco do 19. septembra 2015., kada konačno ulazi u Strelca.:)

Vala je smorio. :mad:

janja
11-08-2014, 19:06

Ubio nacisto, bar sam ja svedok toga...

specijalizant
11-08-2014, 19:53

Slazem se potpuno sa vama! Meni je i jedan od vladara Asc i jos mi je veci deo vremena kroz skorpiju bio u 8. kuci pa sta reci......Stalna razmisljanja o smrti, bezrazlozni strahovi...

nedda
13-08-2014, 11:19
Meni je zapoceo povratak Saturna, i sva sam pogubljena. Vrtim forum pola sata tražeći temu o povratku saturna, ali ne uspeva mi. I sve mi tako izmice, sva sam u sebi nervozna.
Egzaktan povratak mi je tacno na Novu godinu, vec sam zacrtala da nigde ne idem, i da posteno odradim ovaj povratak :D

rijanon
25-05-2015, 04:03
tr. Uran mi šeta 10. kućom i kvadrira Asc egzaktno!
a blizu je i kvadrat sa nat. Ma. negde na proleće će biti egzaktan.
mislim, ne znam šta da kažem...

lilyrose
25-05-2015, 19:10
A meni je Uran točno u konjukciji na natalni Saturn :rolleyes:

Inače mi Uran vlada ASC-om i natalno se nalazi u 7.polju, dok mi Saturn vlada 12. poljem i natalno je u 2....

Uopće ne znam kako da povežem to... 2 - 7 - 12 polje, uopće ne vidim povezanost... :confused::confused::confused:

t
a blizu je i kvadrat sa nat. Ma. negde na proleće će biti egzaktan.
mislim, ne znam šta da kažem...

Pa eto, ako te tješi, meni je pravio opoziciju na natalni Mars koji je u 8.polju :eek:, pa sam preživjela...

Jedino što mi Mars vlada 2.poljem, pa sam se uglavnom bavila novcem... :rolleyes:
Bilo je iznenadnih novčanih primitaka i još iznenadnijih izdataka... :rolleyes:

elza
25-05-2015, 19:36
Ženske, a kakve to veze ima sa ASPEKTIMA(natalnim) URANA?

Ti lilyrose ni nemaš natalni aspekt Marsa i Urana, a pišeš o Marsu kao vladaru 2 polja, i prilivima novca. Koji opet nemaju veze sa Uranom primarno, jer ti je defacto SATURN taj koji ti beleži polje novca, jer se nasadio tu sa sve ovim aspektima prema dispozitoru 180, i nema veze sa natalnim UR. to što je tranzitni UR tu na pragu II i biće godinama tu, nije tj na koga se treba kačiti ni u tranzitima za sve.
Pa ne znam kakve konekcije nalazite iz natala...totalno promašena tema.

A gore iznad tebe post i da ne čitam uopšte ....tranzit, natal....'ebo lud zbunjenog.

biriboza
25-05-2015, 19:42
Imate temu sa tranzitima, ovo nije tema predvidjena za to.
Imajte malo postovanja prema pravilima bez kojih bi forum bio prava "kupusara", sto donekle i jeste zbog ovakvog ponasanja odredjenih clanova i nepostojanja moderatora da ovakvo ponasanje sankcionisu.

mrgud78
25-05-2015, 20:09
Moj Uran je dosta aspektovan ili tacnije aspektuje vise planeta u natalu
Ur120So, 120Mo, 120Me, 120Ju, 90Ve,60Ma
Ne aspektuje transsaturne Ne i Pl i ne aspektuje Saturna.
Ali nigde ga bas ne prepoznajem osim kod 90Ve. Ili ja nisam u stanju da osetim da sam drugacija od ostalih bas toliko. Ja o sebi mislim da sam prosecna i da se kao takva utapam u gomilu. Mada bi aspekti Urana drugacije rekli.

Jedino gde se zaista mogu prepoznati je to sto je on kao prirodni vladar 11 kuce prisutan u svim sferama mog zivota.
Tako su mi prijatelji uvek bili najbitniji(dok nisam dobila decu) i to je diktiralo mnogo sta u mom zivotu.
Npr prijatelj sam sa svim bivsim momcima, cak i sa bivsim muzem. Mogu, nemam problem sa tim, pa vremenom i oni prestanu da vide problem.

Mozda je to sve od uticaja Urana na moj zivot. Prijatelji

rijanon
26-05-2015, 01:39
A kakve veze ima Saturn sa ovom temom ??
par komentara iznad naših odnose se na hod Saturna kroz znakove i čak na Saturnov povratak.
mi bar pišemo o aspektima Urana. a u naslovu nije naglašeno da je natalni Uran u pitanju.

obrišite poruke za koje mislite da su spam, ako ste moderatori. ako niste moderatori - nemate pravo da upozoravate na bilo šta, a najmanje o nečijem (ne)poštovanju. kao da su članovi ovde sa namernim ciljem da prave nered.

kada se jasno definiše tema koji Uran se traži, onda neće biti lapsusa.

A odmah na prvoj stranici ove teme neke članice su komentarisale baš tranzitni Uran,na primer ovako:

Meni tranzitni retrogradni uran kopa po drugoj kući.... ne kužim se baš u tranzitni uran, pa jel može pomoć?Nellice, ako mozes ili da postavis svoju kartu ili da nam kazes u kom je znaku UR, koje aspekte gradi...ovako napamet i uopsteno, moze doneti promenu po pitanju materijalnih stvari ili pak u rezimu ishrane...

diskusija o tr. Uranu se nastavlja čak i na drugoj stranici teme, kao što se može videti u komentarima članova, da ne citiram ponovo.

pitam se sada: zašto odmah na početku takve poruke nisu sankcionisane, a naslov teme shodno tome promenjen, ako je tema promašena? jer se i ovde diskutuje o tim stvarima bez ranijih upozoravanja da je to greška, i bez obzira što tr. Uran ipak postoji na još jednom mestu. piše se čak i o tranzitima Saturna koji ide ka Uranu na ovoj temi. a da ne govorim o tome da niko ne upozorava za komentare o Saturnu na ovom mestu.

članica koja nije otvorila ovu temu je sama po svom nahođenu i u svom ličnom komentaru stavila dodatak (natalni) Uran i to tek na poslednjoj stranici ove teme kako bi se onda istakle nečije navodne greške.
ko je lud, a ko zbunjen - ni ja ne bih da komentarišem.

kako bih ostala "u temi", evo reći ću da mi je Uran u 6. natalnoj kući i u kvadratu sa Ju.

elza
27-05-2015, 12:21
Imate temu sa tranzitima, ovo nije tema predvidjena za to.
Imajte malo postovanja prema pravilima bez kojih bi forum bio prava "kupusara", sto donekle i jeste zbog ovakvog ponasanja odredjenih clanova i nepostojanja moderatora da ovakvo ponasanje sankcionisu.

A "od nekle"? :D

biriboza
27-05-2015, 13:19
A sta, po ulici bacas smece zato sto nema nikog da to sancionise i zato sto to i drugi rade?
Iako zdrav razum i kucno vaspitanje sugerisu da se to ne radi.
Nisam moderator, samo mi je zao sto se ovako divan forum pretvorio u "smetliste".

A ti, Elza, mogla bi da budes moderatorka. :D

elza
27-05-2015, 13:43
Djubretarac? :D meni imponuje xaxaxa.. sve za "neklu" :D
Toliko o egoistima Marsa u Devici.

A kakve veze ima Saturn sa ovom temom ??

Lillyrose ima ASPEKT URANA SA SATURNOM. ako tražiš VEZU u onome što je upućeno njoj.

rijanon
27-05-2015, 17:50
Djubretarac? :D meni imponuje xaxaxa.. sve za "neklu" :D
Toliko o egoistima Marsa u Devici.

Lillyrose ima ASPEKT URANA SA SATURNOM. ako tražiš VEZU u onome što je upućeno njoj.

Ne. Napisala sam jasno na šta mislim. Vrh 9. strane i na 8. takođe.
Komentari na Sa u Sco i kad ulazi u Sag. i na Sa povratak kad je kome egzaktan, o čemu članovi takođe ovde pišu. Kakve to veze ima sa ovom temom i zašto na to nije ukazano
kao pogrešna tema.

A sta, po ulici bacas smece zato sto nema nikog da to sancionise i zato sto to i drugi rade?
Iako zdrav razum i kucno vaspitanje sugerisu da se to ne radi.
Nisam moderator, samo mi je zao sto se ovako divan forum pretvorio u "smetliste".

A ti, Elza, mogla bi da budes moderatorka. :D

Ne smatram da su komentari o Uranu na ovoj temi "pravljenje kupusare od
foruma".
A o Sa povratku i tr. Sa kroz Sco i Sag se već može diskutovati, iako niko nije našao za shodno da na to uperi prst.ako već postoji potreba za zavođenjem reda, počnite od takvih komentara.

Bojana_NS
28-05-2015, 19:09
Ja sam totalno odustala od pravnog fakulteta i posvetila se isključivo web programiranju i dizajnu!
Ma120Ur pobedio Sa0Mc :)

mrgud78
28-05-2015, 19:19
Moj Uran je dosta aspektovan ili tacnije aspektuje vise planeta u natalu
Ur120So, 120Mo, 120Me, 120Ju, 90Ve,60Ma
Ne aspektuje transsaturne Ne i Pl i ne aspektuje Saturna(koji je neaspektovan).

A cega ja da se vatam?

Bojana_NS
28-05-2015, 19:21
Ovako na prvi pogled rekla bi pisanja.Sve zavisi čemu si sklona!

mrgud78
28-05-2015, 19:27
sklona sam mnogo cemu ali istrajna ni u cemu :D
Pisala sam kao mladja. Pocela sam nekoliko romana ali sam svaki prekinula jer sam dobila fantasticnu ideju za drugi :)

Bojana_NS
28-05-2015, 19:30
Eto,bravo ja! :)

Za nedovrsene poslove mozes kriviti MC u blizancima pa čak i Sa u Lavu.

mrgud78
28-05-2015, 19:42
Sta radimo sa Krivcima :confused:

Bojana_NS
28-05-2015, 19:45
Kad već znaš šta ne štima to onda popravljaš-inače suština natalne karte :D

mrgud78
28-05-2015, 20:02
Da li postoje neke stvari koje se daju popraviti iz natala, a neke ne ili se sve moze popraviti.

Kad je Uran u pitanju ja bih nekako popravljala Ur90Ve. dok sam bila devojka i nije mi smetao. Brzi i nagli prekidi veza ali nije bilo strasno.
Kao zena to vise samo nisu nagli ali i dalje su prekidi koji vise nad glavom. Samo sto se sada to duze razvlaci.
Jedan razvod sam odlagala ali nisam uspela da ga odlozim.
Evo i drugi odlazem. Ali Ve90Ur ne raaaaaaaaaaaaaaadi :) ne znam koliko dugo cu odolevati :D

elza
30-05-2015, 18:01
Pa ne može ti biti ni sve od VE90UR - to jeste slobodna devojka, eksplicitna i nepredvidiva. Ne nužno negativno značenje. Neće se potreba za razvodom sastojati samo u tom aspektu.
Bar što se razvoda tiče, So120UR - govori o mučkarcu koji je razveden, ali koji na odnos s tobom ne prenosi iskustvo iz prethodnog odnosa.
A zbog čega ulaziš u brakove tj.izlaziš iz njih?
Ti bi zbog tog Meseca u Ribama i da sretneš Dragana Bjelogrlića, uspela da se ušemiš s njim :D a da se ne lažemo, NIKAKAV je! (mada nema veze s UR).

Bojana_NS
30-05-2015, 18:36
Ljudi pogrešno tumače Ve90/180Ur-i to samo zato sto se ne poznaju Ur(Vodolija)!

Astrology Vesna Keserovic: Venera / Uran aspekti -electric love - spirit of the heavens (http://veskes-vesnaastrolog.blogspot.com/2012/06/venera-uran-aspekti-electric-love.html#.VWnm3NKqpHw) Ima još neki bolji tekst ali sam ga izgubila!

makky
31-05-2015, 00:56
A šta mi možete reći za moj Ur 0So 60Ma i 60Ju?

elza
31-05-2015, 01:39
Da si muško, pomislila bih da imaš veze sa vazduhoplovstvom, aviokomp.i sl.

makky
31-05-2015, 13:02
Nemam, ali mi je neostvarena želja padobranstvo, skokovi iz aviona itd. :) To me oduvek privlačilo, ali to je hobi koji mi je ostao samo želja.

Mislila sam na So0Ur u simbolici budućeg muža, odnosno značenje Ur60Ma s obzirom da je Ma vladar 5.p.?

elza
31-05-2015, 14:32
U simbolici budućeg muža? :) e to je već druga tema. Muž ti je u simbolici druge planete.
A ovaj aspekt koji navodiš, pre će ti opisati oca. Pa eto ti odgonetke.

Sama ta postavka vatra-vazduh, upravo asocira na novu tehnologiju, prisustvo visokog rizika na bekoj visini..

makky
31-05-2015, 14:49
Zar So u ženskom horoskopu ne opisuje muža? U tom smislu sam mislila na aspekt So0Ur... I još mi Ur aspektuje i vladara 5. kuće.

Ne znam baš koliko So0Ur opisuje mog oca, ja ga nešto nisam pronašla u opisu ovog aspekta. Ali So0Sa ga opisuje fenomenalno. :)

Bojana_NS
31-05-2015, 15:22
So i Ma opisuju pre svega tebe i samo tebe.

makky
31-05-2015, 16:52
Naravno da moj natal prvenstveno opisuje mene. Konkretno ovaj aspekt So0Ur mi donosi želju za nezavisnošcu, nepredvidivost, svojevoljnost, hirovitost, maštovitost, sklonost ka svemu što je neuobičajeno...

A od kad to So ne opisuje oca i u ženskom horoskopu muža? A vladar 5.p. veze?

Bojana_NS
31-05-2015, 20:09
To se zove simbolika :D

Niko ne spori sta sunce opisuje tačnije sunce opisuje kakav odnos imas sa ocem,a ne oca!

Tvoj natal je samo tvoj,a simbolika je široka.

elza
31-05-2015, 20:40
tačnije sunce opisuje kakav odnos imas sa ocem,a ne oca!

I svi aspekti prema SO.
Mada ne znam zbog čega je odmah uzela upravo SO i UR za simboliku muža?

MA se podrazumeva, kao vladar Asc., time pre što upravo MA i UR su povezani aspektom.

Asc.Škorpija ne daje nešto visoke osobe, ali vladar MA se našao u VAgi, koja može dati visočije, kao i to što je u 11 polju koje je analogno Vodoliji, te opet ima aspekt sa UR - i eto u opisu tebe, preko UR i vladara Asc.MA, trebala bi da budeš nešto viša ili iznad proseka(mada ne znam šta je danas prosek). - sem ako te ne skrati ovaj SA na Asc. :D

makky
31-05-2015, 20:43
Zato što je tema aspekti Urana. I pitala sam šta označava So0Ur i Ma60Ur u tom smislu ,dobro nek bude ODNOSA sa budućim mužem, odn. ODNOSA u ljubavnim vezama (jer je Ma vladar 5.p).

I svi aspekti prema SO.
Asc.Škorpija ne daje nešto visoke osobe, ali vladar MA se našao u VAgi, koja može dati visočije, kao i to što je u 11 polju koje je analogno Vodoliji, te opet ima aspekt sa UR - i eto u opisu tebe, preko UR i vladara Asc.MA, trebala bi da budeš nešto viša ili iznad proseka(mada ne znam šta je danas prosek). - sem ako te ne skrati ovaj SA na Asc. :D
Onda me je Sa skratio za koji cm. :D Prosečne sam visine...
Ali recimo uvek su me privlačili muškarci koji su izuzetno visoki.

Još nešto, za So0Ur i Ma60Ur sam pitala zato što su mi na različitim mestima ove aspekte različito tumačili. Od toga da ću ulaziti u veze sa zauzetim, do braka sa razvedenim, pa do toga da će mi se muž baviti elektronikom. Pa me je zanimalo vaše mišljenje o konkretno ovim aspektima u tom smislu.

elza
31-05-2015, 20:57
Zato što je tema aspekti Urana. I pitala sam šta označava So0Ur i Ma60Ur u tom smislu ,dobro nek bude ODNOSA sa budućim mužem, odn. ODNOSA u ljubavnim vezama (jer je Ma vladar 5.p).

S obzirom da je vladar Asc(Ti) i vladar 5 polja isti, tj.Mars, Tvoj odnos prema samoj sebi u velikoj meri ukazuje kakve su ti predbračne veze.
(mada to je svakako efekat ogledala kod svih).
Elem, kao takav, Mars ili ti momak - ti u njemu tražis sebe. 11 polje su pored ostalog i odnosi sa prijateljima, reklo bi se da su ti odnosi s prijteljima jako bitni, i da ti momak ne može biti neko ko ti pre svega nije prijatelj. Mars i Uran u aspektu, mogu dati momka koji je večiti neženja ili slobodnijeg ponašanja, ali isto tako opisuje tebe kao nekonvencionalnu osobu, te iz toga proizadje, da ste preslikani, tj.identični.

Sunce i Uran u konjukciji mogu biti simbol i VELIKE SLAVE, koja ne znači uvek pozitivna kao slavna po dobrom, ali kako ti je u Strelcu i prima povoljan aspekt od dispozitora, Jupiter i Uran u recepciji, pa još ovaj stelijum u I polju, Tvoj "uspeh" upravo će zavisiti i od odnosa sa Tvojim ocem, visokog obrazovanja ili neke uticajne osobe koja dolazi ili živi u inostranstvu(vladar 9).
Takodje Mars i Uran daju osobe koje bi trebale da se bave humanim radom.

MArs u 11, sa 60 UR, može ukazivati da neki potencijalni ima muško dete iz vanbračne zajednice ili razvedeni lik.

makky
31-05-2015, 21:12
E, na to sam mislila. :) Konačno smo se razumele. :) Hvala ti na tumačenju.
S obzirom da je vladar Asc(Ti) i vladar 5 polja isti, tj.Mars, Tvoj odnos prema samoj sebi u velikoj meri ukazuje kakve su ti predbračne veze.
(mada to je svakako efekat ogledala kod svih).
Elem, kao takav, Mars ili ti momak - ti u njemu tražis sebe. 11 polje su pored ostalog i odnosi sa prijateljima, reklo bi se da su ti odnosi s prijteljima jako bitni, i da ti momak ne može biti neko ko ti pre svega nije prijatelj. Mars i Uran u aspektu, mogu dati momka koji je večiti neženja ili slobodnijeg ponašanja, ali isto tako opisuje tebe kao nekonvencionalnu osobu, te iz toga proizadje, da ste preslikani, tj.identični.
Mogu ti reći da ovo sve jesi dobro opisala i pogodila. Jesu mi takvi momci bili, a i ja sam upravo takva.

Sunce i Uran u konjukciji mogu biti simbol i VELIKE SLAVE, koja ne znači uvek pozitivna kao slavna po dobrom, ali kako ti je u Strelcu i prima povoljan aspekt od dispozitora, Jupiter i Uran u recepciji, pa još ovaj stelijum u I polju, Tvoj "uspeh" upravo će zavisiti i od odnosa sa Tvojim ocem, visokog obrazovanja ili neke uticajne osobe koja dolazi ili živi u inostranstvu(vladar 9).
Joj, ako mi uspeh bude zavisio od oca, onda ništa od toga. :)

Takodje Mars i Uran daju osobe koje bi trebale da se bave humanim radom.
Bavim se inače politikom, tako da humani rad jedino mogu podvući pod politiku.

MArs u 11, sa 60 UR, može ukazivati da neki potencijalni ima muško dete iz vanbračne zajednice ili razvedeni lik.
Imala sam za sad jednu vezu sa nekim ko je zauzet, ko je bio pred razvodom, ali nema dece, a ta veza je okončana. Tako da eto tu je ispunjena ova simbolika.

sladjana
07-06-2015, 10:30
Nemam, ali mi je neostvarena želja padobranstvo, skokovi iz aviona itd. :) To me oduvek privlačilo, ali to je hobi koji mi je ostao samo želja.

Mislila sam na So0Ur u simbolici budućeg muža, odnosno značenje Ur60Ma s obzirom da je Ma vladar 5.p.?

Za aspekt So0Ur cini mi se da je veci orbis ne znam koliko je pouzdano za tumacenje .

I ja bi zelela skakati iz padobrana ali mislim da bi za to trebalo imati dobar aspekt Urana i Merkura .
Ja to nemam , nazalost .

coka
08-09-2015, 12:35
Opozicija tranzitni Uran Ascendant, orb: -0°02'
pri tom mi je natalni pluton skoro na ascedentu, tako da je
pluton u opoziciji sa tranzitnim Uranom orb -0°56'
a inace mi je uran na samom vrhu sedme kuce odnosno 19°49' ovan (DS)
jel moze neko ovo da protumaci
HVALA