Feedback za horarace [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Feedback za horarace

Strane : [1] 2 3

Shmishonja
27-03-2008, 13:24
Ovde postujte svoje komentare vezane za moje odgovore na vaše horarce.

Najbolje je ovako jer se tako manje opterećuje onaj pod-topik i ima se veća preglednost šta se gde dešava.

Znači ovde ide "e, evo šta se desilo u odnosu na tvoji odgovor"... itd... A ko hoće da se zahvali nek prebaci svoj koment u "Pohvale" :)

Tamo ćemo da nastavim da radimo horarce, a ovde ćemo da pričamo o njima i da razjašnjavamo neke detalje koji nisu jasni.

Oki doki :eam: ?

p.s.
Ovde možete da postujete i vaše komentare za TA tranzite ~ ali pod uslovom da mi KONKRETNO kažete / napišete ~ taj i taj tranzit u mom čartu mi je doneo tog dana to i to... bez drugog detaljisanja PLEASE! Ovde smo da učimo :smartass: a ne da razmenjujemo svakodnevne priče i pričice :coffee:

Merkur
27-03-2008, 13:41
Nema potrebe da se tu zahvaljujete. U podforumu Ostalo postoji topic Pohvale. Pa kad imate potrebu to uradite tamo. Naravno da se podrazumeva da ste zahvalni za trud koji se pokloni vama. Ono sto svakome od nas mnogo vise znaci od samog hvala jeste feedback.
Znaci koliko i kako smo uspeli da protumacimo vase pitanje, polje, natalnu itd.
Dakle bilo bi lepo da ovde ostavljate postove nakon ispunjenja horarnog pitanja ili ne ispunjenja u odredjenom roku.

Shmishonja
27-03-2008, 13:46
Ovde samo postujte komentar da li se i kako se sve desilo u odnosu na vaše pitanjce i moj odgovor na njega :smartass:

Merkur
27-03-2008, 16:47
Odlucih da je ovom postu mesto ovde!
Originally Posted by Shmishonja http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post61187.html)
05.02.08. u 12h25 zove mene naša Merkur i kaže mi da joj je auto stao na auto- putu kada se vraćala za Grčku i postavlja horarac ~ da li će majstor da dodje i da li ću ja ipak da se vratim u Grčku?
Šta bi joj vi odgovorili?

kvar :eam: (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/MERKURstalanaautoputu.jpg)
(http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/MERKURstalanaautoputu.jpg) Situacija sledeca:
Ja sam Merkur R u 9 kuci (inostranstvo) moj auto (druga kuca) je Mesec u osmoj kuci (smrt) Moj saputnik(jedanaesta kuca) je Jupiter, Majstor (sesta kuca) je Mars.
Dakle u momentu kada sam postavila pitanje, majstor je vec bio na putu ka meni (ja sam to znala ali ne i Smisa:D ) sto potvrdjuje i Mars na samom ASC.
Kako Mars(majsttor) obrazuje 120* sa Merkurom (sa mnom) on ce mi uskoro pomoci. Koliko dugo ce trajati citava stvar? :D Razlika u stepenima Mars - Merkur 24-18=6, dakle za 6 sati ja cu zavrsiti sa majstorom i krenuti na mesto sa kog sam i posla na put, zato sto sam retro. A moj auto, Meses u Jarcu (stari) je u osmoj (mrtav). Sta dalje, Merkur R u Vodoliji (a Mesec - auto u 20:11 tog dana, presao u Vodoliju) uzimam drugi auto, moderniji, noviji, neobican (Vodlija) i krecem ponovo na put. Kako je cetvrto polje konacan odgovor, a vladar cetvrtog je Sunce, od R Merkija(ja) do Sunca (konacno) razlika je 2*. Dakle putovacu 2 dana do Grcke.
A kako se za to vreme osecao moj saputnik Jupiter?:D
Pa mrzeo je Mesec(auto) i sam sebe. Kako i ne bi, on je vozio u momentu kada je auto stao.:5rotfl: Osecao se odgovornim za celu stvar (Jupiter se nalazi u Jarc u kom pocinje osma kuca iliti smrt automobila). Medjutim kako Jupiter obrazuje 120* sa Satunom (vladar kuce smrti automobila) saputnik je bas bio srecan sto je auto umro na 200 kilometara od pocetka puta, jer mu se sam auto nije dopao od pocetka ( Jupiter ne voli Mesec).

Sve u svemu, bilo je ludo i nezaboravno.:D Sve se odigralo bas tako.
Ovom prilikom se zahvaljujem Smisi koja mi je odgovorm pomogla da celu stvar izguram sa osmehom na licu, jer sam JAKO zelela da nastavim put (Merkur u 9). Da je odgovor bio negativan, verovatno bi tog dana celu stvar dozivela na drugi nacin:ranting: :placljivica: .

Obozavam horarnu a i nasu Smisu sto me je uvela u sve to.:lips:

VIDANA
27-03-2008, 17:46
SHMILE moji su komentari svi izbrisani,ne mogu nista prebaciti sa horarca,
ali cu sada dati sledece komentare:
-sve kako si mi odgovorila za snimanje na TV - se upravo dogodilo
(od reci do reci)...
-za susret i razgovor sa NJIM-takodje...
-za fakultet, za voznju, za bracnu perspektivu,za novac-SVE BAS TAKO
jedino sto se nece desiti je ONO sto je trebalo ali je prekinuto mojim izborom,mojom slobodnom voljom...a onda je i sve otislo sa TIM....

loreley
27-03-2008, 21:38
evo ja sam te zapitkivala u vezi dileme za posao..Ti si mi utrenutku dok sam se još nadala rekla da na nekih godinu dana prihvaćam posao u uredu...ja sam još neka 2-3 tj švrljala i nadala se, a nakraju sam prihvatila ured- jer ona škola koju sam željela je uzela nekog preko veze- a ostale dvije koje su se u međuvremenu javile trebaju samo nekoga da im odguli tekuću školsku godinu...I tako odoh ja u tajnice......

thalatte
29-03-2008, 23:51
Jako sam sretna zbog ovog feedback-a...fala curke!!!:)

Shmile već sam ti se bila zahvalila ,ne znam dal si vidla stvarnooo...:193:

A evo i onog o ćemu prićam...
Quote:
Originally Posted by pepuuu http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post70092.html)
Ide li mi kakav dečko u susret?(ako ide,dal se može kratko opisati?Karakter ili izgled?)http://i31.tinypic.com/2znts05.gif

Odgovor : ide. Mršav, ćutljiv, pomalo nesiguran. Blizu je tvojih godina, deluje starije, ozbiljnije.

Super,super...pa ja sam svatila o kome se radi...to je to... !!!!ha,ha,ha...:5rotfl::banana:

Pa me zanima za kolko bi moglo doć do udara???:D(danas su već pogledi prešli u razgovor)
Kako se određuje vrijeme u horarcu...da li kad ovaj Moon pređe taj Asc???Jer je on bio iza ,u 12 i nis ga vidla???Ili kad Dođe egzaktno Mjesec90Mars(to sam zaključila pošto su jedino oni u aplikaciji,a odgovor je bio potvrdan)Al Moon brz...prebrzo...no ipak sam u tri dana svatila ko bi to mogo biti...onda bi i moglo tako...I nema veze što je 90---> to je samo za prigrist...:essen:

Angliana75
30-03-2008, 00:30
evo ja cu da opet pohvalim @Shmishu da mi je u februaru pogodila za ispite...i za ovaj u martu!!!ali ja sam svaki put zahvalila @Shmishi tamo na onoj temi horarca
:192: :thankyou: :buketzadame:

Shmishonja
31-03-2008, 12:20
29-11-2007, 09:11 pitanje ~ pol moje :baby: (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/polmojebebe.gif)

http://img17.glitterfy.com/91/glitterfy051449977D30.gif (http://www.glitterfy.com/)

Ja se nadam da je moje pasuljče, kako ga trenutno iz milošte zovem, žensko. Al' šta bude, biće :heart: Imam čak i isplanirano i ime Dušanka
:D Biće mali Blizanac, kako god da okreneš [ barem smo mi nešto tako računali ~ Venera u Blizancima i Mars u Lavu :cool: ]
Videću iz njenog čarta, pa ću tako i da odlučim za ime [ možda mi se pojavi još neka ideja za ime ]:4hug:

http://img17.glitterfy.com/91/glitterfy051449977D30.gif (http://www.glitterfy.com/)

A analiza horarca kaže sledeće : posmatra se vl.Asc', vl.Vp , vl.VIIp , vl.XIp. i Mesec ~

Asc' u Devici sa Merkurom u Škorpionu u III = ženski znak
V polje u Jarcu sa retro Saturnom u Devici na Asc' = ženski znak
VII polje u Ribama, sa Jupiterom u Strelcu u IVp = muški znak
XI polje u Raku sa Mesecom u Jarcu skoro na smom vrhu V polja = ženski znak
rezime ~ preovladjuje ŽENSKI element ~ :baby: će biti žensko :hooray:http://img17.glitterfy.com/91/glitterfy051449977D30.gif (http://www.glitterfy.com/)

Merkur
31-03-2008, 14:32
Jeste da sam gledala drugaciju kartu od Smisine ali to me ne opravdava.
Rekla sam:
Porodjaj pre termina, beba :bebadeckic: muskog pola, datum 18-19. Jun.
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/terminporodjaja.gif
E sad, za termin ne znamo jos uvek ali za pol znamo. Tako da je Merky omanula.

s_ana_dra
09-04-2008, 16:04
E za odgovor za moj horarac.
Shmile hvala puno na pomoci, i odgovoru. Znas i sama, kontakt telefonom je bio, ali mister se i dalje pravi stena. Tako da ja odlucujem da radim onako kako on zeli. I ja cu da se pravim tosa pa kazem, ma da nema tu nista. Protiv njega vise ne mogu, protiv njegovih vretenjaca.
On je najpametniji, neka mu.
Ali definitivno, tacno sve 100 %.
Hvala puno, puno.
Ljubac za nasu buducu mamu, i naravno njenu devojcicu.

VIDANA
09-04-2008, 16:08
Shmisho,eto i sama sam predpostavila da gospodin za koga sam dobila
tvoj odgovor nema pojma sta znaci VOLETI NEKOG...
~naime rece TI meni:oon samo zna da mu se ti jako svidjas i to je to!!!
I JA znam da mi se svidja Ferari,pa ga nemam i mogu samo da sanjam!
~nema od nas dvoje nista u prevodu-IDEMO DALJE>>> a tebi HVALA...

TrilianSi
09-04-2008, 21:02
Rezultat cele price je = sve ce proci dobro.

Hvala ti, Šmilice moja :4kiss: Keva je danas operisana, nije bilo većih problema. Osim jakih bolova, za sada nema drugih komplikacija.

Šmišo :4hug:

Snesko Belic
09-04-2008, 23:06
Hvala Shmisho na odgovoru, jeste polozih ispit, sve je proslo ok uz dosta nervoze, naravno.:D
A za mamu, brinem, ali nadam se da nece biti nsita ozbiljno..

Arneta
10-04-2008, 13:56
Hvala Shmile na odgovoru, i sama sam pretpostavila to,da nista pametno od posla... za sada uf... valjda ce biti bolje!

Merkur
11-04-2008, 22:38
...
Znači ovde ide "e, evo šta se desilo u odnosu na tvoji odgovor"... itd... A ko hoće da se zahvali nek prebaci svoj koment u "Pohvale" :)

...

Molila bih calnove da obrate paznju.

Angliana75
23-04-2008, 16:13
draga Shmile...evo mali komentar.....da ne bih sve citirala i trazila po horarnoj ...ja cu da kazem moj feedback za horarce sto si mi tumacila

sto se tice ispita 18.4. ..stigli rezultati...nisam polozila...po horarcu si mi rekla da se nisam dovoljno spremila,te da ce mi pomoci neka strana osoba pa da se mogu izvuci....ali ja jesam,ja sam uvek vredna,radna i disciplinovana osoba,i niko mi nije pomagao,nije bilo sanse niti sam ja takva da spremam "puskice"...oslanjam se iskljucivo na svoje snage:rolleyes: ....a ispit se sastojao iz 5 delova:diktat=10,prevod sa EN na SR=9,prevod sa SR na EN=9,gramatika=9 i esej=5...e tu me je oborila profesorka jer joj se nije svidela moja konstrukcija recenica u eseju (sto je vrlo smesno,jer inace ne bih polozila prevod!)...i naravno ako jedan deo padnes ..pao si sve!...tako da mi se cini da se horarac nije bas pokazao preciznim..ali...to sad vodi na odgovor na ono moje pitanje davno u martu postavljeno "da li cu upisati 4 god. pre roka?"...i naravno tu se sad horarac ispunio jer zbog ovog ispita ne mogu da dobijem prevremeni upis !:( :( ...eto...nadam se da se ne ljutis ...sorry:o ....

sandrapu
02-05-2008, 22:48
Sandrapu, 1. pitanja, posto je upitanju kredit, mislim da bi trebalo gledati 8 kucu, tako da cu tako uraditi, a ako sam napravila gresku jupiter ce me ispraviti. Po meni deluje da ces dobiti kredit ali nazalost uz neka otezanja
2. pitanje: kod ovog pitanja, ako gledam dostojanstva, gledam merkur i mesec koji predstavljaju tebe. mesec se nalazi u izgonu i padu merkura, to bi meni znacilo da ti sama sebe mucis. ali volela bih bas da ovu poziciju iskomentarise Jupiter ili Viksi, cisto me zanima i njihovo misljenje. Ali je naravno jako lepo sto je mesec u sedsitu jupitera, koji predstavlja njega. a jos je i mesec i u terminu i licu jupitera, iz cega se vide tvoja osecanja prema njemu. e a kad gledamo jupiter, nije lose, mada je jupiter u svom padu, ne oseca se dobro, u izgonu je meseca, sto znaci da bas i ne voli mesec, ali ima i triplicitet prema mesecu. Ne znam bas kakav bih zakljucak iz svega ovoga izvela. jupiter i merkur su u separaciji u trigonu. Volela bih da jupiter prokomentarise.
Hvala mojoj imenakinji. Moram da kazem da si u pravu, otezanja - postoje zato me i muci pitanje kredita. A sto se tice ljubavi I ja bih zamolila Jupi da prokomentarise jer stvarno mucim sebe cekajuci ga (verovale ili ne on je stvarno idealan) :bye1: :lips:

loreley
05-05-2008, 13:48
Thanks Jupi- evo jedna povratna informacija- ja uspjela u par dana dovršit diplomski- sad umirem od umora jer sam spavala po sat ili dva dnevno- sve je super a obrana mi je 21.05......

dadiska
05-05-2008, 16:36
Jupi za kredit i preseljenje ti javljam, ali ispit sam pala :girl_sigh:, ali ko ga sisa bice jos rokova! :kiss3:

jupiter u raku
05-05-2008, 16:53
Hvala mojoj imenakinji. Moram da kazem da si u pravu, otezanja - postoje zato me i muci pitanje kredita. A sto se tice ljubavi I ja bih zamolila Jupi da prokomentarise jer stvarno mucim sebe cekajuci ga (verovale ili ne on je stvarno idealan) :bye1: :lips:

dobićeš kredit ,ali, uz dosta papiroloških otežanja ,i kupiti stan do kraja godine.----i sa dragim ćeš se sastati i bićete opet u ljubavi...
ovo je off-znam ......izvinjavam se moderatorima ,ali nisam mogla da nađem ovaj post na temi, da bih odgovorila na pitanje sandrapu.
pozzz:)

Thanks Jupi- evo jedna povratna informacija- ja uspjela u par dana dovršit diplomski- sad umirem od umora jer sam spavala po sat ili dva dnevno- sve je super a obrana mi je 21.05......

ja sam protumačila i kroz numerologiju i kroz horarac da ćeš ti uspeti,sa poslom i diplomskim --tako da mi je drago da čujem da se to i obistinjuje.
pozzz:)

dadisaka ,da dodam ovde za tebe--žao mi je što si pala ispit,a što se tiče moga tumačenja--Froli kaže da nema astrologa koji ne greši....

thalatte
11-05-2008, 03:54
Hvala na odgovoru :)
:)
Pepuuu, kod tebe je Mesec u separaciji od Marsa pa bi to mogao biti tek svež rastanak od nekog (Mars vladar 7), emotivno raščišćavanje ako ne i fizički. Pošto se Venera i Sunce ne "stižu", kao što smo čuli, kod tebe bih pre ulagala nade u trigon Venere i Jupitera mada to vremenski nije baš blizu zbog velikog orbisa. Osim toga Venera će pre toga graditi kvadrat sa Mesecom, to je opet jedan od tvojih signifikatora a to je ono što se dešava u međuvremenu, ako sam dobro skapirala. Verovatno nije baš ni najzgodnije što je Jupiter u izgonu ali sad šta je tu je.

Svjež rastanak hmm...a ne baš...stvarno,ništa se ne dogadja....u biti... prilika kolko voliš,al sveee opasno po život....sve zabranjeno...pa možda na to vuku aspekti...ako u to zakoračim...sve me strah...
Joooj ne dobro......milom ili silom...proizvest ću dogadjaj....:D;)

E baš zato mene dalje zanima...da li ti loši pokazatelji (ili da uopče ni nisu pokazatelji)...mogu proricat nešto što nije dobro...ono što se ne smije???

Jer ako sam ja odlučila da će bit nešto... kako me nedostatak aspekata može u tome zaustavit i zašto se to u horarcu ne vidi...ta volja?Ovo je već filozofija...al baš mi se o tome priča...:o

mace
13-05-2008, 09:12
[quote=Shmishonja;80744]:detective: na žalost, negativno je orijentisan na tebe i to je rekao samo da bi te svojski povredio i odbio od sebe :(

culi smo se juce i rekao je da nista nije rekao lose!
to je njegov drug uradio ...lagao je..
ali smo ja i moj bivsi opet na krv i noz

saandraa
13-05-2008, 17:34
Originally Posted by saandraa http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post80985.html)
da li mi stoji neka promena u ljubavi u skorije vreme? (ne bas sutra ali barem do jeseni)13:51 u becu
:smartass: za sada nema promena :(

nisam nista drugo ni ocekivala ;)

ali hvala na trudu u svakom slucaju

jupiter u raku
13-05-2008, 18:53
Shmisho,pošto sam ja šegrt koji peče zanat ,znači mi mnogo ,što si me ispravila--u principu, znam da je aplikacija budućnost, sve dok ne dođe do egzaktnog kontakta,ali ,sam bila brzopleta....

e ,sad bih te pitala ,da li to znači da će do kontakta doći za 6-7 nedelja,pošto je mesec, koji aplikuje u promenljivom znaku-devica i kadentnoj kući-12....što nas navodi na nedelje za jedinicu vremena,a rastojanje između meseca 9 st i venere 15 st-na 6 do 7 nedelja, jer i venera se kreće....

mada,sad u efemeridama videh da je mesec na 15,43 device, već sutra -14 maja u 15h i 28 min..
šta je relevantno vreme,ono stvarno što piše u efemeridama ,ili ovo procenjeno u horarcu..?
ja lično mislim- ovo što se procenjuje u horarcu,ali, me interesuje tvoje mišljenje....?

Shmishonja
13-05-2008, 19:05
Shmisho,pošto sam ja šegrt koji peče zanat ,znači mi mnogo ,što si me ispravila--u principu, znam da je aplikacija budućnost, sve dok ne dođe do egzaktnog kontakta,ali ,sam bila brzopleta....

e ,sad bih te pitala ,da li to znači da će do kontakta doći za 6-7 nedelja,pošto je mesec, koji aplikuje u promenljivom znaku-devica i kadentnoj kući-12....što nas navodi na nedelje za jedinicu vremena,a rastojanje između meseca 9 st i venere 15 st-na 6 do 7 nedelja, jer i venera se kreće....

mada,sad u efemeridama videh da je mesec na 15,43 device, već sutra -14 maja u 15h i 28 min..
šta je relevantno vreme,ono stvarno što piše u efemeridama ,ili ovo procenjeno u horarcu..?
ja lično mislim- ovo što se procenjuje u horarcu,ali, me interesuje tvoje mišljenje....?

http://astro.axisdraw.com/forum/53685-post86.html
nadam se da će ti to pomoći, pored tabele za vreme :)

jupiter u raku
13-05-2008, 19:29
http://astro.axisdraw.com/forum/53685-post86.html
nadam se da će ti to pomoći, pored tabele za vreme :)

hvala,odličan tekst,tako sam nešto i mislila,ali sad i potvrdih.....:thumbsup::smartass::5:

ps.a tabelu za vreme znam......

s_ana_dra
14-05-2008, 16:04
e pa vreme je da uradim mali rezime horaraca koji su se ispunili. hehe cak ih je 2.
prvi je za voznju. Shmile je rekla, da ce biti povuci potegni, ali dace se na kraju zavrsiti sve srecno. Tako je naravno bilo, sve se super zavrsilo. Sta da vam kazem kad znamo da je Shmile genije.

E a onda da pohvalim i Jupiter u raku i sebe, jer smoradile horar za moj posao, bila su tu dva. Prvi je bio tacan, ali je bilo razocarenja, i mnogo lazi. A drugi je bio za posao u Politici, i naravno zaposlila sam se bas tamo.
Super, hehehe
ljubac i vama dvema svaka cast.

saandraa
14-05-2008, 17:45
prvo neki sto se nisu ostvarili :( a zbog cega??? nemam pojma

1.: nije se ostvarilo a takoooo sam se radovala (mislim da je pitanje bilo postavljeno negde pocetkom nov)
Originally Posted by saandraa [/URL]

da li i meni ide neko u susret???

KARTA (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/218-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-post41351.html) ZA PITANJCE

Ti si pitač i gledaš Asc' i njegovog vladara. U ovom slučaju, to je Jupiter na 19° Strelca u I polju. Takodje si i Mesec na 14° Lava na kraju VIII polja.

Pošto si sama i interesuje te da li ćeš uskoro upoznati nekoga, gledaš šrvu aplikaciju koju taj Jupiter ima sa nekom planetom [ poreporučljivo je da je to muška planeta ]

Pozicija Meseca u VIII polju ne treba da te zabrinjava, jer VIII polje nije samo smrt To je polje koje prikazuje ne ispoljene zebnje, sumnje, strahove, pa nam samo ukazuje ta su ti emocije vrlo jake, ali prikrivene, jer si malo u depresiji, to je to... nećeš da umreš, veruj mi

U ovom slučaju, Jupiter i Mesec imaju medjusobno prvu aplikaciju, a kasnije Mesec ima aplikaciju sa Merkurom, koji samo što je postao direktan, a vladar je VII polja ~ iz ovoga vidimo da će uskoro da se na vidiku pojavi potencijalni ali ćeš morati da sačekaš barem još mesec - mesecipo dana

2.: isto se nije ostvarilo a isto sam se radovala :(
da li cu imati uskoro normalnu vezu??? (shmilic zna o cemu se radi )
kartu na zalost ne mogu da postavim, pitanje postavljeno danas u becu u 21:00, 30.12.2007

ljubac i nadam se da je kod tebe sve ok. i da ce i tvoj stres uskoro proci, a nadam se da ga uopste i nemas!!!![/quote]
A sad da vidimo horarac ti si Asc' u Devici, sa Merkurom u Jarcu u V polju ~ o čemu li ti razmišljaš, hmm Mesec je u Vagi u II polju. Od aplikacija za Merkur imamo 90° sa Mesecom, posle Mesečeve 90° sa Suncem. U ovom slučaju, tebe kao Merkur, spaja Mesec sa Suncem ~ spaja te sa nekim muškarcem ~ biće to preko prijatelja, neko ko je davno u tebe. Biće sve oki doki
e a sada 2 koja su se ostvarila:

1.: ovo se ostvarilo 10000000% bas kao sto je shimle napisala, i vremenski sroz tacno

pitanje: da li ce moj bivsi muz dobiti kredit, da bi resili nase novcane probleme??Pa zašto je nemoguće vežbala si i sve je ok

Elem, sada ću ja da odradim aplikacije i sve ostalo da se ne bi sad mučila, a sutra idem u grad u shoping da vidim da li je izašao novi "Astrološki Kalendar za 2008" i ako jeste odmah ja

E, sad, da vidimo

Gledamo : Mesec, Veneru i Marsa i naravno osu II ~ VIII koja je u ovom slučaju na 28° što nam ukazuje da se uskoro menja situacija i da treba da pogledamo još i Merkura i Jupitera :

Prvo Mesec : njegova prva aplikacija je 60° Merkur
Venera : prva aplikacija ~ nema...
Mars : prva aplikacija 180° Merkur
Merkur : prva aplikacija 60° Mesec, pa 0° Sunce
Jupiter : nema aplikacija dok ne predje u znak Jarca...

Ukratko : pošto je on predstvljen Desc' ~ Venera ~ a ona vlada i njegovim VIII poljem ~ a sama Venera nema aplikacija, znači da za sad situacija stagnira. Kada dodje do promene, i Venera udje u znak Strelca, i samo VIII polje će promeniti vladara i biti predstavljeno Mekrurom koji je za sad u strelcu i ima prvu aplikaciju sa Mesecom, pa posle sa Suncem, što je dobro. Kasnije i on menja znak i ulazi u stabilnog Jarca koji kao što znamo egzaltira Marsa, pa samim tim, novac će doći i imaćete koristi oboje od njega

2.: ovo se isto skoro u dan tacno tako i desilo, ma da je tada ovo bila proso nemoguca opcije, nisam mogla da verujem da je horarac bio tacan!!
Originally Posted by saandraa
[URL="http://tinypic.com/view.php?pic=6srb7v8&s=1"]KARTA (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/218-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-post43912.html) novac i bivsi muz 23.11

Odgovor : pošto je Asc' na kraju znaka, to nam govori da se situacija polako menja i da se sve okreće na drugu stranu. Uskoro ti od Jupitera na 24° Strelca, postaješ Saturn na 08° Device, koji inače ovde vlada i tvojim II poljem. S druge strane, tvoj bivši je predstavljen Merkurom na 17° Škorpiona na samom vrhu XI polja [ njegovo V polje ~ kocka ], a kasnije postaje Mesec koji je na 12° Bika u IV polju.

Iz ovoga vidimo da ti kao Jupiter baš nemaš ni jednu pozitivnu misao o Merkuru, a Merkur je potpuno orijentisan na svoje ciljeve i ideje.

Prva aplikacija koju Jupiter ima je tek tamo kasnije 60° sa Venerom, dok Merkur ima prvu aplikaciju 180° sa Mesecom. S druge strane, Saturn ima prvu aplikaciju 90° sa Suncem, dok Mesec odmah posle te 180° ulazi u prazan hod.

Iz ovoga svega možemo da zaključimo da ćeš još izvesno vreme imati problema sa njim, zbog te 180° i zbog aplikacije izmedju Saturna i Sunca 90° -/+ 7° [ vreme bi moglo da bude -/+ od 7 do 12 nedelja ? Nemoj me držati za reč ... ]

shmile svaka tebi cast!!!

mene samo zbunjuje zasto mi se ljubavni horarci nikad ne ostvare? ali tu nisi ti kriva shmile-darling, ja sam ti baksuz i nista vise!!!

ljubac vama dvema

Ikaya
14-05-2008, 20:53
2. Pitanje je:Hocu li biti zadovoljna promenom ako odem?
Pitanje postavljeno u 19:12,BG,13.5.

2. vl.Asc' ima antiscijsku O° sa Suncem, pa samim tim će ta promena biti zaista PRIMETNA

Evo sta se desilo.Jutros odlucim da otkazem sisanje,zao mi ove kose ...Ali zato danas kupim cipele koje totalno odudaraju od svega sto sam do sad nosila ......:rolleyes: E, sad se odgovor moze protumaciti i kao primetna promena plana...:)
:thankyou:

s_ana_dra
14-05-2008, 21:04
Da saandra i meni se jedan ljubavni nije ostvario, ali ko zna sta sve tu ima. Ali ostalo sve, od jednog horarca za zdravlje, preko horarca za mobilni telefon, pa cak su i svi horarci za ljubav sem ovog bili tacni.
Pazi mislim da je i fora u vremenu ostvarivanja, za neke stvari ne mora da znaci da ce se jako brzo ostvariti, nego jednog dana kada je to sudjeno. Mislim da je tu neka fora.
Mada ima tu jedan jako veliki problem, a nama Shmile mnogo gleda kroz prste. Jedno isto, slicno pitanje ne valja postavljati cesto, onda se desi da i odgovor ne bude tacan, sto je sasvim logicno. I to mzoe da se desi, a ja sam konkretno za ljubav cesto pitala

saandraa
15-05-2008, 09:13
sanadra draga..stvarno neznam...eto onaj moj horarac za kredit i bivseg muza, situacije je bila takva da prost je bilo absolutno nemoguce da se taj problem uopste resi...kada sam procitala odgovor samo sam se nasmejala i pomislela: lepo ali nemoguce i sta bi?? OSTVARILO SE!!!!! pitala sam isto za jednu vizu, za prijateljicu, e tu cemo jos videti sta ce biti, nadam se da je horarac isto tacan :-))

e sada ova ljubav: hmm neznam, kao sto ti kazes, vremenski se i ne oslanjam bas na to ali uzmem u obzir jedno 2 meseca manje vise, tj. kada pitam u skorije vreme. razumem da i mi mozemo da pokvarimo odgovor kada smo nestrpljivi pa uradimo nesto pre nego sto horarac i treba da se ostvari ili kada pitamo svake nedelje isto.

ali inace...nemam pojma

a ovo drugo: stvarno svaka cast!

Shmishonja
15-05-2008, 13:35
U principu, 90% horaraca se ostvaruje, bilo to da je pozitivan, bilo to da je negativan odgovor. Froli se često šali da se jedino ljubavni horarci ne ostvaruju u toliko velikom % :D Samo konkretno objašnjenje zašto je to tako ~ nije dao :rolleyes:

saandraa
15-05-2008, 13:50
ma kao sto rekoh shmila: alal ti cufta kako si odradila horarce, mislim sve si opisala kao da si gledala neki film i prepricala...i tako se i sve dogodilo

a ovi ljubavni horarci...mozda se i ne koncentrisemo bas previse kad ih postavljamo ili mozda su to nekako vise "povrsna" pitanja, bas sam gledala sada jos nekih ljubavnih horarca koji se nisu ostvarili: malte ne je to vise bilo ono "ne konkretno" pitanje: da li mi neko ide u sustret, da li mi stoji neka veza uskoro, da li ce se nesto promeniti u ovoj vezi i tako dalje, dok recimo kada sam postavila neko konkretnije pitanje: da li ce doci do planiranog razgovora (a radi se o tome i tome) ili da li je ovo definitivni kraj nase veze, mislim ona pitanja gde nema reci "neko" i nesto" se vise i ostvaruje, bez obrzira da li je odgovor bio pozitivan po pitacu ili negativan

ma sta ja znam

Shmishonja
15-05-2008, 14:05
... a ovi ljubavni horarci...mozda se i ne koncentrisemo bas previse kad ih postavljamo ili mozda su to nekako vise "povrsna" pitanja, bas sam gledala sada jos nekih ljubavnih horarca koji se nisu ostvarili: malte ne je to vise bilo ono "ne konkretno" pitanje: da li mi neko ide u sustret, da li mi stoji neka veza uskoro, da li ce se nesto promeniti u ovoj vezi i tako dalje, dok recimo kada sam postavila neko konkretnije pitanje: da li ce doci do planiranog razgovora (a radi se o tome i tome) ili da li je ovo definitivni kraj nase veze, mislim ona pitanja gde nema reci "neko" i nesto" se vise i ostvaruje, bez obrzira da li je odgovor bio pozitivan po pitacu ili negativan...
Upravo tako :thumbsup:

s_ana_dra
15-05-2008, 16:16
E moze biti da je to upitanju, ali ja mislim da je i veliki problem kada se postavljaju cesto slicna pitanja. Kad to kazem mislim da pitate za ljubav, i za nekog decka, a kao pomalo promenite pitanje. Ja mislim da je iz tog razloga taj moj ljubavni horarac koji se nije ostavrio, cesto sam zapitkivala nesto vezano za njega i na kraju naravno da ne mozes dobiti tacan odgovor. Mislim da je i tu problem
ljubac

e sad moram da dodam i da se zahvalim jupiter u raku na odgoru, jes da je pitanje malo spooky, ali sta cu. Ali je jako tacno sve, i bas sam uplasila, ali mi je drago sto ne treba da pravim paniku, nego je mnei ceo dan, u petak izgledalo kako ce samo jos neka glupost da mi se desi.
Hvala puno Jupiterko, srce si

Vojvotkinja
18-05-2008, 10:06
Hvala, zaista je tako..prvi nalazi su stigli, oni su OK, ali kichma joj zadaje probleme, a ostala je josh mamografija da se uradi tokom sljedece nedjelje...za nju me najvishe i strah, iako nema nikakvih tegoba..barem ne do sada...zato sam i postavila pitanje.Josh jednom, hvala ti :)

nina4
19-05-2008, 23:11
Draga Shmisho,kao i uvijek bila si u pravu.Moja kcerka je zaista sa velikom mukom polozila veci dio ispita i sad samo ceka rezultate od jednog manjeg dijela 30.maja.Ispit je bio zaista tezak kako si ti i napisala i polozila ga je zaista sa puno truda.Hvala ti puno na odgovoru.Najbolja si.

Vojvotkinja
19-05-2008, 23:13
moram i ja reci da je jupiter bila u pravu kad je odradila horarac..svi nalazi su ok, mamografija je zadnja zavrshena i nalaz je odlichan, ali ona se i dalje osjeca bezvoljno, malaksalo...al' to je valjda do klimaksa :)..Bice bolje :)

mace
20-05-2008, 08:22
U principu, 90% horaraca se ostvaruje, bilo to da je pozitivan, bilo to da je negativan odgovor. Froli se često šali da se jedino ljubavni horarci ne ostvaruju u toliko velikom % :D Samo konkretno objašnjenje zašto je to tako ~ nije dao :rolleyes:
u pravu je, meni se sve ostvarilo sem za ljubav, mislim sto bi rekla moja ciganka gatara da se menja u vremenu..i da za emocije nema pravila

saandraa
20-05-2008, 13:23
shmile pitanje: kada recimo pitamo nesto u vezi nekog dete, se ista polja gledaju dok dete jos nije rodjeno (znaci dok je zena jos trudna) i kada je dete vec rodjeno??

nadam se da sam razumljivo pitala

Shmishonja
20-05-2008, 13:33
shmile pitanje: kada recimo pitamo nesto u vezi nekog dete, se ista polja gledaju dok dete jos nije rodjeno (znaci dok je zena jos trudna) i kada je dete vec rodjeno??

nadam se da sam razumljivo pitala

:eam: dete je dete ~ V polje :smartass:

Vojvotkinja
22-05-2008, 20:57
samo da kazhem da sam ga srela, ali za sad nishta..:)...sve po starom :)...ostalo samo na pogledima..malo duzhim nego inache :)

Megara
23-05-2008, 21:03
Da se uključim u priču.:)
Svi horarci koje sam postavila su bili vezani za dalju budućnost.

Moram da kažem da sam čak i dva puta postavila isto pitanje u razmaku od 6 meseci i da sam dobila od Šmileta isti odgovor.

Pre par dana sam ,prvi put, postavila pitanje vezano za blisku budućnost i bilo je vezano za to da li da zovem moju veliku ljubav telefonom na viđanje i kakav će biti ishod viđanja, ni ne sumnjajući da se može desiti da nešto iskrsne pa da se nećemo videti zbog nekih levih okolnosti.

Taj horarac mi je odradila Jupiter u Raku i odradila ga je tačno.
Lepo mi je rekla da on želi da me vidi i da emocije postoje, ali da se lako može desiti da nešto iskrsne.

Paz'te dalji razvoj događaja: pozovem ga, on ''na jedan'' pristane, dogovorimo se za juče u 13h...čovek me zove u 12.55h da mi se izvinjava da mu je iskrsao neplanski, a jako bitan sastanak.:eek:
I da ne zna kad će se završiti, i da on hoće kasnije ili sutra, kad ja kažem...ali kasnije ja nisam mogla, a bogme ni danas...pa vi vidite...inače, drugari i drugarice, još malo će tranzitni Mars da mi dođe u sekstil sa konjunkcijom vladara 5. i 7. polja, a Neptun mi zajašio Veneru...i sve će to biti aktuelno u nedelji kad sam ( i pre nego sam pogledala tranzite) odlučila da ga opet zovem na viđanje.:D

Postaviću opet horarac, pa ćemo da diskutujemo.:p

s_ana_dra
23-05-2008, 21:30
Shmile prvo hvala, a i sta drugo da kazem svidja mi se odgovor, bas sam zla.
nego mene ovde ponesto buni, zato i kuckam ovde jer imam neka pitanjca. Znaci gledamo njega i on je u raku (naravno 7 kuca), njegov signifikator je mesec, koji je na 2,39 jarca, e sad mene tu buni sto kazes da je on orjentisan na svoje 7 polje??? jer mesec je u njegovom 6 (horarnom 12) polju. to me malo zbunjuje, a iz toga se onda vidi, ako je orjentisan na 7, da je ipak onda okrenut njoj. Mislim cisto da se ne uhvatim mnogo za cinjenicu da je u vezi, ali da mu bas i nije nesto, i da ga smara. Cisto zbog mene. Ali je jasno da je orjentisan na novac (posao) jer je saturn u njegovoj 2 kuci (horarnoj 8). A i mozda ne mogu da skontam do kraja jer ne znam bas sta se sve gleda. ok gleda se 7, koje predstavlja njega, mesec koji je u njegovom 6 polju, a zasto onda saturn, zato sto je u njegovom sedistu (naravno mesec)??? mada sad malo kad pogledah dostojanstav, jasnije mi je. da zato si gledala saturna, jer je mesec u sedistu saturna, pa naravno tu jako voli sve sto je vezano za saturna, a tu je i 7 polje, pa me to zbunjuje, znaci voli on tu osobu sa kojom je u vezi??? i onda ovo sve ostalo, ok
hvala puno

Shmishonja
23-05-2008, 21:59
Shmile prvo hvala, a i sta drugo da kazem svidja mi se odgovor, bas sam zla.
nego mene ovde ponesto buni, zato i kuckam ovde jer imam neka pitanjca. Znaci gledamo njega i on je u raku (naravno 7 kuca), njegov signifikator je mesec, koji je na 2,39 jarca, e sad mene tu buni sto kazes da je on orjentisan na svoje 7 polje??? jer mesec je u njegovom 6 (horarnom 12) polju. to me malo zbunjuje, a iz toga se onda vidi, ako je orjentisan na 7, da je ipak onda okrenut njoj. Mislim cisto da se ne uhvatim mnogo za cinjenicu da je u vezi, ali da mu bas i nije nesto, i da ga smara. Cisto zbog mene. Ali je jasno da je orjentisan na novac (posao) jer je saturn u njegovoj 2 kuci (horarnoj 8). A i mozda ne mogu da skontam do kraja jer ne znam bas sta se sve gleda. ok gleda se 7, koje predstavlja njega, mesec koji je u njegovom 6 polju, a zasto onda saturn, zato sto je u njegovom sedistu (naravno mesec)??? mada sad malo kad pogledah dostojanstva, jasnije mi je. da zato si gledala saturna, jer je mesec u sedistu saturna, pa naravno tu jako voli sve sto je vezano za saturna, a tu je i 7 polje, pa me to zbunjuje, znaci voli on tu osobu sa kojom je u vezi??? i onda ovo sve ostalo, ok
hvala puno

Pa kako da ne bude orijentisan na VII polje, kad je Mesec u Jarcu, a Jarcem vlada Saturn koji je ovde vladar Asc' ~ tj. od tog lika je to VII polje ~ a ti si i pitala za njegovo VII polje ~ za njegovu potencijalnu devojku :)
Mesec dodatno pokazuje "gde se najviše nalazi" ta osoba s obzirom da je ta planeta vladar VII polja ~ onoga što nas interesuje, tj. tebe :)

Da se uključim u priču.:)
* * *
Taj horarac mi je odradila Jupiter u Raku i odradila ga je tačno.
Lepo mi je rekla da on želi da me vidi i da emocije postoje, ali da se lako može desiti da nešto iskrsne.

* * *
Postaviću opet horarac, pa ćemo da diskutujemo.:p

:hooray: za Jupiter u Raku :thumbsup:

s_ana_dra
23-05-2008, 22:15
shmile, sta to konkretno znaci. posto me zbunjuje tu nesto. Plavusa, dok skonta, hihi.
Znaci to sam skontala, znaci zainteresovan je za devojku, ako ja dobro kontam, za tu sa kojom je. jel me zbunjuju onda dostojanstva. znaci on je zainteresovan za vezu sa njom, ali su tu obaveze koje ga preokupiraju i one su te koje ga sprecavaju da bude srecan u vezi???
malo me buni tu nesto, jer ako je on okrenut 7 polju, odnosno toj devojci, ali zbog svojih obaveza i prebukiranosti ne mzoe da bude sve kako zeli, pa je zbog toga depresivan i nezadovoljan. jel sam dobro skontala. ma ne znam koji mi je vrag

Shmishonja
23-05-2008, 22:33
... znaci on je zainteresovan za vezu sa njom, ali su tu obaveze koje ga preokupiraju i one su te koje ga sprecavaju da bude srecan u vezi...

Tačno tako :)

Tristran
23-05-2008, 23:54
:detective: ispit je predstavljen Venerom na 28° Bika ~ odvaja se od Algola ~ "gušitelja" a ide ka Plejadama ~ "razlog za plakanje"... Ovde se i vidi da s obzirom poslednj aspekt koji Venera ima je upravo 120° sa Jupiterom ~ koji vlada Asc' ~ i koji odlazi od fixne planete koja predstavlja veliki problem a i ide ka fixnoj planeti koja donosi brige ~ da je ovaj ispit ZAISTA težak :(

Takodje vidimo i to što ti kažeš da se ispit deli u dva dela ~ Venera uskoro prelazi u znak Blizanaca ~ a u medjuvremenu, ona ima tek aplikaciju kad udje u znak Blizanaca i to 90° sa Saturnom, koji je ovde vladar II i III polja, samopouzdanje i informacije, a ono što takodje donosi problem je separacija izmedju pitača ~ Jupitera ~ i ispita ~ Venere, pa nam sve ovo govori da ne samo što si zabrinuta da li ćeš položiti ispit, već samu sebe potkopavaš strahovima i tako blokiraš sebe da samopouzdano guraš napred i položiš taj ispit. A to je najveći "kamen spoticanja" u celoj situaciji...

Hvala...probacu da se odblokiram...:o:(

draga,Tristran,ja da ti odgovorim.....

ti si asc u strelcu ,sa retro jupiterom na 22 jarca u 2 k.
mesec je na 13 jarca u 2 k.
10 k.-ispit, je u vagi ,sa venerom na 28 bika u 6k.
venera-ispit je u separacionom trigonu sa r- jupiterom..to je i dovelo do pitanja..
mesec ima prvu aplikaciju sa r-jupiterom,tako da jupiter sprečava mesec da se spoji sa venerom......pa bih ja rekla da ćeš ti samu sebe sprečiti da izađeš na taj ispit----nešto će te omesti da uopšte izađeš na ispit..
šta bi to bilo? tvoja oba signifikatora su u sedištu saturna ,a saturn vlada tvojom 2 i 3 k.ti si zaintresovana za pitanja tih kuća,možda će te to sprečiti...?u egzaltaciji marsa, koji je vladar tvoje 11 i 12 kuće-pa možda i nešto u simbolici tih kuća---eto toliko ,a Shimisha će da ispravi i dopuni.

Ma nema sanse da ne izadjem...nek padnem, ali-izaci cu...:mad:

jupiter u raku
24-05-2008, 00:17
ovi komentari od Tristran su me podstakli da i ja prokomentarišem nešto što sam već davno zapazila..

kako Shmisha ume lepo diplomatski da kaže da manje boli-prava vaga,a ja ga tresnem pravo u lice-nemam takta-pravi mars u ovnu....

Shmishonja
24-05-2008, 00:33
ovi komentari od Tristran su me podstakli da i ja prokomentarišem nešto što sam već davno zapazila..

kako Shmisha ume lepo diplomatski da kaže da manje boli-prava vaga,a ja ga tresnem pravo u lice-nemam takta-pravi mars u ovnu....

:hysterical: ma čini ti se draga moja da sam diplomata... imam i ja kratak fitilj, veruj mi... čim vidiš crvena slovca ovde po TA, znaj da sam :boxing: raspoložena :D Ali, dobro je da nas je dve pa lako možemo da odradimo istu stvar sa različite tačke gledišta ;)

http://www.astrologyweekly.com/weekly-horary/index.php
:thumbsup: odličan sajt za one koji hoće zaista da se posvete horarnoj :smartass:

s_ana_dra
27-05-2008, 17:28
hvala shmile za ruku, malo mi je danas bolje. Daleko bolje, praktikujem to sto mi je rekal drugaricina mama, koja je lekar, ako mi i dalje bude bilo gore, pravac doktor.
Hvala puno
u potpisu panicarka, hehe

marry
28-05-2008, 12:59
" Kako cu proci na odbrane magisterske i hoce li biti teskih pitanja"

Odgovor : pitanja teška, moguće je da ćeš se BAŠ namučiti, ali se vidi i happy end.

...Evo kako sam prosla:
Pitanja su me stvarno iznenadila, ne preteska ali sam se dosta namucila sa odgovorima...Ipak komisija je bila zadovoljna odgovorima..
Na kraju je sve zavrsilo super...:banana:
Hvala Smishonji, i lak porodjaj..:4kiss:

jupiter u raku
28-05-2008, 14:09
pitanje 15 maja:,,kad ću početi da sređujem stan?,,
odgovor:,,za manje od 10 tak dana uhvatiće te ,,euforija,, čišćenja i u tome će ti pomoći starija drugarica,,.
tačno tako je i bilo-počistila sam i raspremila i moj stan i drugi moj stan,gde mi žive sinovi i to uz pomoć plaćene, iskusne spremačice,koju mi je preporučila moja frizerka....
hvala Shmisho...sve se odigralo kao što si rekla......ljubac:)

saandraa
02-06-2008, 11:12
Originally Posted by saandraa http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post83836.html)
ajd i ja da pitam nesto, jer sam se vec umorila od svega...
da li cu promeniti stav (misljenje) prema ovoj trenutnoj (meni ocajnoj) ljubavnoj situaciji i prihvatiti njegovu ponudu?
ili cu se i dalje boriti protiv mojih emocija? (kao i u poslednjih godinu i po dana)?
bec 26.05 11:21
Odgovor : sve će doći na svoje mesto, ne brini ~ ti si Sunce, on je Saturn, a sapja vas direktno Venera ~ šta više reći...

jao...ja ovo tek danas procitala jer sma bila do subote na odmoru u divnoj barceloni..ko nije bio obavezno da ode!

da se vrnem na ovaj horarac....ovo se desilo u subotu uvece/nocu...ali mislim da je bila velika greska...no nadam se da ce doci sve na svoje mesto

SHMILENCE--> HVALA i 100% si tacno odradila horarac!

maruska
02-06-2008, 22:13
Tenk ju, slatka moja..... samo se pitam zasto nema hrabrosti da to zbori... Cemu drzanje na stend baju....

VIDANA
02-06-2008, 22:53
draga juriter u raku SVE si tacno rekla:)
:rolleyes: i za san,...:rolleyes: i za dogadjaj... koji je usledio neposredno posle samo 15 sati od sna...:eek: :confused:
i kako ja imam ,,prorocke snove,,trebala sam znati da mi je to nagovestaj
,,za kraj,,:( ....ali prosto sam bila opsednuta utiskom snova da sam se pogubila u sopstvenim emocijama:( ...
htela sam ti se zahvaliti i pohvaliti tvoj trud i tvoje znanje,jer reci nesto i stajati iza toga to je danas vrlo retko,... cak nemoguce doziveti ...:confused:
pomogla si mi da prelomim i shvatim da
,,treba slusati svoj unutrasnji glas razuma-ma koliko to bolelo,,
i uraditi u pravom trenutku pravu stvar:)
hvala jos jednom :)

Tanya
04-06-2008, 18:26
Quote:
Originally Posted by Tanya http://astro.axisdraw.com/forum/../enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post85781.html)
Imam li sanse da polozim ispit u cetvrtak?

Ja sam retro Me (to verovatno pokazuje da se dvoumim da li uopste da izadjem na ispit), ali je na samom vrhu 10. kuce, pa mozda to daje pozitivan odgovor..?

Shmile, Jupi, sta kazete?

Thanx unapred :4kiss:

http://i199.photobucket.com/albums/a...0karta/hor.gif (http://i199.photobucket.com/albums/aa310/___tanya___tanya/Natalna%20karta/hor.gif)

Quote Scarlet;
Školski primer horara za ovakvo pitanje ;)
Vladar 1. i vladar 10. na MC-u u sedištu, Mesec u 9. - čak se i vidi šta pitača zanima.

Moja procena je da je više + nego - jer je ipak Merkur u sedištu, a otežavajuće okolnosti su pored R i njegova konjunkcija sa Suncem tj spaljenost. Mada neko kompetentniji ovde reče da je spaljena planeta u svom sedištu ipak neutralisala to što je negativno.
... uf, sad tek vidim da je Merkur u separaciji od vrha 10. :( da li to nešto znači? (mislim da bi trebalo)

Al sam se nalupetala. :D

Ima veze duso, nisi se nalupetala.
Odustala sam na kraju, necu izaci na ispit.
Sramota me je da strucni predmet polozim "na misice" a i ne bih bila zadovoljna sa 6. ili 7.
Mozda mu to Sunce dodje moja nesigurnost (vladar 12.) a mozda cak i onaj Mars ima neke veze kao poslednji aspekt koji je imao sa Merkurom, kao nesto sto mi je skretalo paznju sa ispita..;)
Nemam pojma, uvek je najteze sebi nesto tumaciti :cool:

Hvala ti duso na trudu! Samo tako nastavi! :4kiss:

mace
06-06-2008, 09:46
Mace, aspekt izmedju Venere i Marsa je skoro pa egazktan, sto znaci da ce biti susreta.E, sad sasvim je druga stvar kako ces se ti osecati s obzirom da je Venera spaljena.:eek:
Dalje, Venera je u vladarstvu Merkura, Mars u vladarstvu Sunca, a oni u konjunkciji.Posto je tu Sunce jace, rekla bih da on dominira, sto tebe :mad: Ili tako nekako:confused:
Ovo je samo moj pocetnicki pokusaj. Valjda ce se javiti neko iskusniji da razjasni stvar.:p
U svakom slucaju, javi sta je bilo.:13:
ja da dodam ovo
Ve je u terminu merkura sto znaci Termin :
Kada se planeta nadje u terminu neke druge planete,
te dve planete su prijatelji i poštuju jedna drugu sto znaci sta tacno u konkretnom primeru?
Ma je u lavu a to je i termin i lice sunca sto znaci opet Termin : ali i lice
Lice :
Kada se planeta nadje u licu neke planete,
odnos medju njima je solidam, iako nema nekih pretereanih obaveza,
nema baš nešto ni interesovanja, a neki put je sve svejedno.
Može se smatrati malo lošijom pozicijom za datu planetu.
A kako sad ovo protumaciti i lice i termin?

Idemo dalje SO je dispozitor MA i nalazi se u blizancima i takodje u licu merkura?
Posto je ME retrog.i takodje se nalazi u blizancima, trebalo bi da znaci da ce se situacija tj odnos ponoviti, ali retrogradnost merkura daje i vremenski neodredjenu situaciju? takodje Me je tu u vladarstvu tj.Vladarstvo :
Kada se planeta nadje u svom znaku kojim vlada,
kaže se ili da je u svom sedištu,
ili da je u svom vladarstvu.
Značenje : sve najbolje
ali i u Triplicitet :
Kada se planeta nadje u triplicitetu nele druge planete
kaće se da se medju njima razvija jako pozitivan i prijatan odnos.
Takodje po tabeli ME u blizancima je u Terminu?
Kako sve ovo objasniti posto je konacni dispozitor ME a ima nekoliko svojstva vladarstvo, triplicitet i termin?

mace
06-06-2008, 15:49
Ne kapiram sto je ovo sto sam komentarisala sa marsovkom stavljeno ovde u Feedback,jer se ovaj horar nije ostvario jer je postavljen juce, nego samo pokusavam da ga tumacim?

TrilianSi
06-06-2008, 16:32
Ne kapiram sto je ovo sto sam komentarisala sa marsovkom stavljeno ovde u Feedback,jer se ovaj horar nije ostvario jer je postavljen juce, nego samo pokusavam da ga tumacim?

Imaš na dnu tvog posta razlog prebacivanja koji je Šmišonja ostavila.

spo
07-06-2008, 21:25
:coffee:
~ ona : Asc' u Vagi, sa Venerom na 11° Blizanaca u IX polju + Mesec na 09° Blizanca isto u IX polju.

~ on : Desc' u Ovnu, sa Marsom na 13° Lava na vrhu XI polja.

~ spajanje ~ ako gledamo po striktnim pravilima ~ nema, jer bi trebalo da ih spoji Mesec :

u 18h54 Mesec 0° Venera
u 21h24 Mesec 0° Sunce
u 21h45 Mesec 60° Mars
04.06. u 10h36 Sunce 60° Mars
06.06. Venera 60° MarsKao što se da primetiti spajanje Venere i Marsa sprečava Mlad Mesec, tj. Sunce sprečava spajanje, tj. nije prenosioc svetlosti. Ovaj balzamični Mesec bi trebalo da bude prenosioc & spajač izmedju Venere i Marsa, ali ih Sunce prekida u tome... Neko "muško" će se isprečiti u pomirenju...

Mnogo, mnogo ti zahvaljujem na trudu oko mog pitanja.
Dakle, po tebi ce moj brak propasti zbog nekog drugog muskarca?
Obzirom da ga nema ni na vidiku, trajace jos neko vreme?:confused: :confused:

Imamo dvoje jako dobre dece...njima to nikako nece prijati.

:giveupsad: Hvala ti na trudu, srce si!

Tanya
09-06-2008, 14:11
Quote Marsovka;

Tanya, zasto uzimas mamino 2.polje, zar upravljac nije i tvoj koliko i mamin?
Ako je pitanje - Gde je upravljac? , a ti i mama ste pod istim krovom, onda bi trebalo da gledas 2. polje. Tu se krije odgovor:)

Duso, iskreno, pojma nemam sta treba da gledam i gde da trazim to cudo... :D
To da gledam drugo polje od polja koje prestavlja moju mamu sam pronasla u "osnovana horarne", a posto nije mama postavila pitanje (niti sam ja ta koja je izgubila daljinski), krenula sam logikom - moja mama= 10. polje, njeno 2. polje tj. pokretna imovina je 2. polje od 10. itd...

haha, zapetljah se ko pile u kucine :D

A inace, i jeste njen daljinski, od njene klime u sobi, buhaha http://i199.photobucket.com/albums/aa310/___tanya___tanya/hexer.gif

Jaooo samo da nadjem to cudo, tek sad sam postavila horarac a vec nedelju dana ne mozemo da ga nadjemo, poludele smo obeeeeee:opicena:

Hvala ti na pomoci, i slobodno, ako imas ideju di da gi trazim samo reciiiiii:lol:

:lips:

Hvala Shmile na odgovoru, idem opet da ceprkam po stanu :D
Inace, daljinac se zagubio bas kad je Merkur uhvatio zalet u retro hodu, tako da me ovo uopste ne cudi. A klima u mojoj sobi, koja se "pokvarila" zimus, je proradila sama od sebe kad je poceo retro Me :D
Ludilo.. :rolleyes:

javljam cim nadjem ovo cudo!

:zaljubljena:

Megara
09-06-2008, 19:40
Quote:
Originally Posted by Megara http://astro.axisdraw.com/forum/../enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post86268.html)
Da li ćemo se videti (on i ja) u petak?
Bg 22.55h

p.s.nadam se da nisam postavila pitanje suviše kasno!:D
Ali nema veze, može i retrogradno, taman da proveravamo tačnost horarne astrologije.:thankyou:

Marskovkin odgovor:
Ti si Saturn na 2 Device a on Mesec na 29 Blizanaca. Nema kontakta. Medjutim, Mesec prelazi u znak Raka i pravi sekstil sa Saturnom. ;)
Znaci, videcete se.:)

BRAVOOOOO!
Bilo je baš kao što si i napisala.
Nismo se videli u petak, ali danas jesmo!:)

I mogu vam svima reći da više nije moja velika ljubav...preošlo me je, ali skroz!:lol:

Hvla puno Marsovka!:thankyou::lips::buketzadame:

Marsovka
09-06-2008, 19:50
Megara, hvala na povratnoj informaciji.:p
Videla sam i to da ces se razocarati, ali ti si pitala samo hocete li se videti.
Saturn i Mesaec nemaju nikakve pozitivne recepcije, ne vole se , pa je razocarenje neminovno...
Ali, to je zivot, sad napred , u nove pobede!:D ;) :p

Megara
09-06-2008, 20:07
Megara, hvala na povratnoj informaciji.:p
Videla sam i to da ces se razocarati, ali ti si pitala samo hocete li se videti.
Saturn i Mesaec nemaju nikakve pozitivne recepcije, ne vole se , pa je razocarenje neminovno...
Ali, to je zivot, sad napred , u nove pobede!:D ;) :p
Nema na čemu, i drugi put!:D
Eh, draga, bilo je i vreme da njega skinem sa svoje kičme.
Nisam se razočarala, samo progledala, sagledala istinu.

Nije on loš, samo nije za mene, niti ja za njega.:)
A zamalo da uletim u bračne vode s njim...eto, njega mi je doneo Jupi preko konjunkcije Mars- Saturn-Pluton u 4-om polju.
Mars mi je vladar 5. polja, Saturn mi je vladar 7. polja, a taj Pluton je priči dao crtu fatalnosti....pa još čvorovi kad su se umešali...ihaj belaja!:maninlove:

Tanja_13
10-06-2008, 11:20
Originally Posted by Tanja_13 http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post87281.html)
Da li cemo kupiti kucu za koju smo zainteresovani?Mi vec posedujemo jednu kucu a ukoliko bi kupili ovu preselili bi se u novu a staru izdali 10h45min valjevo

odgovor : za sad situacija još neizvesna, ali će tu u svakom slučaju imati prodavca kuće koju želite da kupite u šaci i bićete u mogućnosti da realizujete željeno uz relativno malo truda i da finansijski dobro prodjete.

Hvala za odgovor,sinoc smo kupili kucu,i bas kao sto si rekla bez imalo truda i po povoljnoj ceni,svaka cast

mace
13-06-2008, 09:24
Originally Posted by mace http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post82967.html)
pitanje je Hoce li mi se prvi javiti ili ce biti slucajan susret, da li cemo tada biti u fizickom kontaktu ili cemo se posvadjati preko poruka
http://s239.photobucket.com/albums/f...e_prvi_jav.gif (http://s239.photobucket.com/albums/ff243/macebg/?action=view&current=astro_2gw_81_hoce_li_mi_se_prvi_jav.gif)

:coffee: do kontakta bi trebalo da dodje, jer su vladari I i VII polja u direktnoj aplikaciji. Oboje su pod dejstvom Merkura, pa samim tim naglašena ideja o priči & razgovoru više nego o fizičkom kontaktu. A sobzirom da izmedju vl.I i vl.VII je apl.90° možeš na žalost očekivati nategnutu situaciju :(
SMISO
Potvrdjujem da je ovo bilo kao sto si rekla

Shmishonja
16-06-2008, 20:40
Jeste da sam gledala drugaciju kartu od Smisine ...
Rekla sam:
Porodjaj pre termina :bebadeckic:datum 18-19. Jun. Termin je od 20.06. do 28.06.
http://i167.photobucket.com/albums/u...nporodjaja.gif (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/terminporodjaja.gif)

Da pohvalim Merki :thumbsup::hooray:

nina4
03-07-2008, 22:32
Draga Marsovka,od srca ti hvala na odgovoru i u pravu si veoma mi je bilo vazno ,ali mi se cini da je sve nazalost propalo,tako da imas pravo sto se tice odgovora.Puno srdacnih pozdrava.

onna
09-07-2008, 21:55
trenutno jeste situacija malo haoticna, jer ti imas razlicite zelje: sa jedne strane da se tu formira neka da kazem javna veza, a sa druge strane bi ipak volela da u tajnosti probas kako bi to izgledalo...a opet se plasis da ne pokvaris prijateljske pdnose koje sa njim imas....
sto se njega tice...on je sigurniji u sebe, ali ne znam koliko je siguran u tebe, pa zato mozda nije preduzimao nista...ali i njemu odgovara opustena komunikacija sa tobom
ali mislim da ce uskoro da mnoge stvari "izadju na videlo"...
merkur sutra uvece (10.07. oko 23 casa) izlazi iz blizanaca i ulazi u znak raka, gde ce da exalatira jupiter, a bice i u aplikaciji sa mesecom (i njegovim vladarstvom)...
i jupiter i merkur ce biti u suncevim kucama, a sunce u raku i u 5....
mesec i venera su u recepciji...a sutra ce biti i u aplikaciji...
ja bih rekla da ovo navodi na pozitivni korak sa njegove strane u kracem roku (sve ce biti u kardinalnim znacima)

aj, pa javi lepe vesti :)

ajoooj mila moja pa sada mi prijateljica javila da ce da nas vodi sutra uvece u 23h na pice da nas casti jer je polozila zadnji ispit. Samo mi još nije potvrdila da li dolazi i on ...ugh... jao samo nek pukne ( izađe na videlo već jednom ) pa da se sve rasčisti ne mogu više ovako :confused:

Nale 83
10-07-2008, 11:55
Ja sam uradila horarac za ovo vreme danas kad si obnovila pitanje, a stvari stoje ovako:
Ti si Jupiter u Jarcu pa retro
on je Merkur u Blizancima (na samom kraju znaka, 28.stepen)
Merkur je u izgonu Jupitera a u sopstvenom vladarstvu,i na osnovu toga zakljucujem da je trenutno opsednut sobom i da ne razmislja o nekoj kombinaciji s tobom.
Medjutim, situacija se iz korena menja kad Merkur predje u znak Raka jer ce tada poceti da egzaltira Jupitera(tebe), dakle, ponovo ces poceti jako da ga zanimas:D , a to, Nale, samo sto nije...
Nadam se da sam u pravu, a ti javi sta je bilo, vazi?

:eek: :eek: JESTE opsednut sobom tj. svojim poslom, karijerom ... i jos kojecim. Javim ako se nesto izdesava :) . Tebi:thankyou: :4hug: :4kiss: .

limunada
12-07-2008, 12:32
Mesec pravi prvu aplikaciju s Jupiterom za 2 stepena(2 nedelje, 2 meseca), al posto je Jupiter retro, izgleda da je ipak stara prica. Mozda nije momak s kojim si tek rascistila, vec neki od ranije...:D

jaoj iskreno kod mene je sve to komplizirano :uzdisem: a koji sad momak bivsi il bik :confused: a sto se tice za bikom nismo se jos pricali kako treba neg odjednom smo prekinuli kontakt ...a za bivsim valjda je to zauvijek da se necemo vise vidjeti...znaci nista novo nema ah valjda ce bit bolje kad-tad jadna ja :girl_crazy:

Miky
16-07-2008, 13:47
Bivsi muz zeli da ti se vrati(Jupiter koji ga predstavlja je retro), u 5.polju (zbog deteta).Ti si Merkur koji egzaltira tog Jupitera i stvara aplikacionu opoziciju s njim tako da bi eventualno pomirenje donelo kajanje i novi rastanak!

Hvala ti Marsovka na brzom odgovoru! pa ja sam primetila da se nesto cudno mota oko mene .. i da .. istina je da je zbog deteta .. bas tako ... al sta vredi kada su tu emocije vec odavno pukle ... steta sto je uopste doslo do svega toga ... u principu sada smo dobri prijatelji i kao familija smo .. tako da cemo uvek na neki nacin biti povezani .. to mi stoji i u natalu .. jos jednom hvala!

Zoja Vizantijska
20-07-2008, 21:50
Draga Marsovka, potpuno si u pravu! Pogodila si aktere i uzrok problema! Prosto ne mogu da verujem!:)
Zahvaljujem na odgovoru, mislim da ce mi ovo biti jedna od najomiljenijih tema na forumu. Jos kad bih znala kako da resim ovaj problem razmimoilazenja...:(

pufnica
21-07-2008, 10:57
Pufnice, ti si ovde Mars u Devici u 10.polju, a tvoj decko Venera u Lavu na samom MC-u.Jasno je da oboje razmisljate o promeni statusa. Mesec je u Jarcu i u praznom hodu - rekla bih, trenutno se nista ne desava. Tek promenom znaka, Mesec formira opoziciju s Venerom, sto govori da ce se otegnuti cela ta prica i ako uopste dodje do tvoje selidbe, sumnjam da ces biti bas zadovoljna.

Hvala, sunce! Mi smo sve to isplanirali, ali iskrsle su juce neke nepredvidjene stvari, tako da od toga do daljnjeg nema nista, kao sto ti lepo rece! Svaka cast!
Cmokic

s_ana_dra
23-07-2008, 14:40
marsovka, hvala puno, veruj mi d ami je lakse, a nisam sam htela da gledam, jer ni ja bas ne bih znala gde da gledam generalnog direktora. Moja direktorka je jako zadovoljna sa mnom, i sa koleginicom koja je dosla isto kad i ja. I abs smo jutros razgovarale, i rekla mi ej da ona smatra da su sve to samo tracevi, i da smatra da za sad ne treba da panicim. da ce nas ona zastiti, i da nas nece dati. Zadovoljna je sa mnom, jer sam za mesec dana sve savladala, i sada radim sama, jer je kolega an odmoru, sto bi retko ko mogao. Moji predhodnici se nisu bas snasli.
To je tako ukratko,
hvala ti puno, ma i ja mislm da ce biti sve ok.
Ali posao je ok, nije neko specijalno radno mesto, ali ej plata ok. U kom smislu nije neko radno mesto, nije direktorsko,a li je super, radim kao fakture, mada je to kod nas malo stumbano, nije bas to u mojoj struci, ali da kazemo da se tu fakture i moj posao podudaraju.

mara555
23-07-2008, 16:20
Od cega zavise moje zeludacne tegobe (pecenje e zelucu, bolovi, gastritis, jaka upala dvanaestopalacnog creva) koje vec vucem 3 godine ...! da li je to na nervnoj bazi i koliko je to ozbiljno? Inace se lecim ali ponekad ni lekovi ne pomazu...

http://s233.photobucket.com/albums/ee29/Dijance26/?action=view&current=zdravlje.gif
:) Jeste Micky na nervnoj bazi je...problem sa zeludcem..kod mene '99 godine..Lek je setnja ,sport,priroda,druzenje, hobi, pokusati raditi bez stresa..

Miky
23-07-2008, 19:37
Ne znam da li je Mara odgovorila na osnovu horarca ili iskustva, tek ja se slazem s njom:) Prvo, mislim da je veliki broj bolesti rezultat psihicke nesredjenosti.Drugo, i horoskop to pokazuje.
Elem, ti si Miky ovde prikazana Venerom u Lavu.Venera se u Lavu ne oseca dobro, ali je zbog kardinalnog znaka bolest ipak akutne prirode. 10.polje je lek, terapija-vladar Mesec u Ovnu koji je u izgonu Venere, pa mislim da ti terapija koju uzimas vise steti nego koristi:o
Ono sto bi ti koristilo je predstavljeno drugim delom 10..polja(promena terapije), a tu je Sunce u Lavu- vrlo jako Sunce, u svom sedistu dakle, sve u toj simbolici - godisnji odmor, opustanje, zabava, sunce,sport...simbolika je beskrajna...

Tako je Marsovka! :thumbsup: .. jos 10ak dana i eto meni odmora sa deckom...:) ! E pa iz tvojih usta u Bozije usi! Inace opustanje, odmor, i kratka promena okoline mi je uvek izlecila simptome!

nolita
23-07-2008, 21:54
u ovom pitanju, tvoja prijateljica je predstavljena saturnom u devici, a njen prijatelj u koga je zaljubljena mesecom u ribama...
medju ovim planetama nema glavnih aspekata... ali imaju negativnu recepciju dostojanstava, sto ce reci: njih dvoje su u mnogo cemu ciste suprotnosti, ono sto jedan voli drugi nije zainteresovan za to i obrnuto, ali kao da ih ta suprotnost privlaci i drzi nekako vezane...zanimljivo je da vladaoci signifikatora imaju pozitivnu recepciju, pa bih rekla da su oni nekako komplamentarni upravo tako sto se svojim suprotnostima dopunjuju...ali imaju separaciju, sto znaci da takva situacija traje vec neko vreme...
saturn nema aspekata, sto govori o nekoj vrsti nedostatka hrabrosti tvoje prijateljice da nacini prvi korak, pa je ona naprosto "ukopana" u celoj toj situaciji...
mesec ima aplikaciju sa suncem koje je u svom znaku, pa bih to protumacila kao njegovu potrebu da dominira nad njom i kontrolise taj odnos...
ne bih mogla sa sigurnoscu da tvrdim da se medju njima nikad nista nece desiti, ali trenutno jos su u svojoj igri macke i misa...
vilenija puno ti hvala, mnogo si toga pogodila... nas buni on, jer ne znamo sto da mislimo-je li nesposoban :eek: ili nije za vezu :rolleyes:

ah da, ono sto on njoj radi, rijetko tko je sposoban... dakle ta storija traje otprilike 3 godine, s usponima i padovima-al ustvari bez ikakva pomaka... i tako se može nastaviti tko zna koliko.
kao on ju voli (moje iskreno misljenje je kao prijateljicu, naravno uz neki macho stav-mene zeli). vidjet cemo, a ja cu ti svakako javiti :)

malomace
24-07-2008, 00:02
ti si predstavljena jupiterom u jarcu, a on merkurom u raku...
njegova zainteresovanost za tebe postoji (merkur exalatira jupiter)...takodje mi se dopada sto si se ti nasla u njegovoj 5. kuci, a on u tvojoj 5. kuci (ljubav, zabava i sve one lepe stvari koje radimo sa drugima)
jedino me malo plasi to sto je merkur spaljen od sunca i to aplikacijom, tako da to pokazuje da njegova reakcija nece biti onakva kakvu ocekujes (mozda mu je takva priroda, stidljiv i povucen) pa te to natera na jos vecu nesigurnost, a i mozda se malo razocaras jer ga ne vidis onakvim kakav zaista jeste...
inace, postoji veca doza emocija sa njegove strane nego sa tvoje
hvala vilenja,on je ovan i to dupli:eek:,malo sam iznenadjena za ovu vecu dozu emocija sa njegove strane,bila sam sigurna da su moje vece,ali prijatno sam iznenadjena,a sto se tice njegove reakcije mislim da cu da udarim u zid,ali pokusacu nemam sta da izgubim:)

vilenija
24-07-2008, 00:34
hvala vilenja,on je ovan i to dupli:eek:,malo sam iznenadjena za ovu vecu dozu emocija sa njegove strane,bila sam sigurna da su moje vece,ali prijatno sam iznenadjena,a sto se tice njegove reakcije mislim da cu da udarim u zid,ali pokusacu nemam sta da izgubim:)
prema recepciji dostojanstva situacija je takva...
a to sto je dupli ovan, pokusaj da saznas gde mu je i kako postavljen mars...a i venera...znam osobu koja ima stelijum u ovnu, ali opet je povucena i nesigurna kada su emocije u pitanju, pa deluje hladno ;)

malomace
24-07-2008, 00:43
venera mu se nalazi u 1 polju i to u biku na 9,39 a mars u 9 i to u jarcu na 6.21,nije hladan ,nego leden
ovo je njegova natalna
http://tinypic.com/view.php?pic=2ugiiqh&s=4

vilenija
24-07-2008, 00:59
venera mu se nalazi u 1 polju i to u biku na 9,39 a mars u 9 i to u jarcu na 6.21,nije hladan ,nego leden
ovo je njegova natalna
http://tinypic.com/view.php?pic=2ugiiqh&s=4

odosmo u off, jer ovo je ipak za horarna pitanja, ali hajde da koristim samo znanje iz tradicionalne, pa cu da ublazim
nije on leden, naprotiv, venera je u svom vladarstvu, mars je exalatiran u jarcu, mesec exalatiran u biku...
njemu je sunce (jos vladar 5.) u 12., a i merkur kao vladar 3. takodje, jos u izgonu... on je u komunikaciji sa ljudima (i zenama) zatvoren, ne snalazi se najbolje i na tom polju nema dovoljno samopouzdanja... ali kada su emocije u pitanju, taj ume da voli i osecanja su mu duboka i trajna....

Marsovka
24-07-2008, 10:32
marsovka, hvala puno, veruj mi d ami je lakse, a nisam sam htela da gledam, jer ni ja bas ne bih znala gde da gledam generalnog direktora. Moja direktorka je jako zadovoljna sa mnom, i sa koleginicom koja je dosla isto kad i ja. I abs smo jutros razgovarale, i rekla mi ej da ona smatra da su sve to samo tracevi, i da smatra da za sad ne treba da panicim. da ce nas ona zastiti, i da nas nece dati. Zadovoljna je sa mnom, jer sam za mesec dana sve savladala, i sada radim sama, jer je kolega an odmoru, sto bi retko ko mogao. Moji predhodnici se nisu bas snasli.
To je tako ukratko,
hvala ti puno, ma i ja mislm da ce biti sve ok.
Ali posao je ok, nije neko specijalno radno mesto, ali ej plata ok. U kom smislu nije neko radno mesto, nije direktorsko,a li je super, radim kao fakture, mada je to kod nas malo stumbano, nije bas to u mojoj struci, ali da kazemo da se tu fakture i moj posao podudaraju.

Nadam se da sve bude u redu! Odlicno znam kako je tesko naci dobar posao:o A to sto sam napisala da nije neki posao, nisam htela da potcenjujem ili nesto slicno, vec u horoskopu stoji da si ti toliko njime odusevljena, da ga vise cenis nego sto objektivno jeste.
I da, nisam ti napisala nesto sto mislim da je vazno - imas neke kolege koje ti nisu bas naklonjene, pa povedi racuna s kim se na poslu druzis i kome mozes da verujes.Tek toliko da znas;)

Ljudi hoce li mi on vec poslati poruku o eventualnom vidjanju.. Malo jeste trapav ali divan... I bas nemam strpljenja.. Ili ja da uzmem stvar u svoje ruke?? 22:46 Bgd 24.07.2008.
Jasno mi je da si nestrpljiva, ali ponavljanje pitanja a da nije proslo dosta vremena, ne menja tumacenje. Karta je ista kao i prethodna, prazan hod Meseca govori da se nista ne desava i da jos nista ne moze da se ucini...:(

Brisite...izvinjavam se.

Tanya
25-07-2008, 19:28
mnogo toga je jos neodredjeno, "u vazduhu":
ASC je na samom kraju jednog znaka, mada i ulaskom u drugi, takodje bi signifikator bio saturn koji je smesten u devici u 7. polju, ali bez aspekata... mesec u praznom hodu...
saturn je u vladarstvu i exalataciji merkura koji dolazi iz 5. i 8. polja, sto znaci da ti je potrebno dosta borbe i pozrtvovanja u radu, kao i malo srece da bi se na tom mestu zadrzala...
karijera je predstavljena marsom isto u devici i 7., pa tako manje-vise prica je ista kao i za saturn, jedino sto on ima aplikaciju sa jupiterom koji dolazi iz 11. polja sto daje neke nade da ces uspeti...
ali u nedostatku aspekata meseca i saturna, jos je rano prognozirati...

Hvala puno na odgovoru :)

Situacija i jeste skroz promenljiva, jedan dan je ok, drugi katastrofa i tako u krug.
A sto se tice "srece" da tu ostanem, mislim da ta sreca u nasoj zemlji ima drugaciju definiciju. Kako stvari stoje, nisam sigurna ni da zelim da budem na toj televiziji.. ali svuda je tako. Ova drzava je totalni raspad :mad:

Anyway, Vilenija jos jednom big hvala na tumacenju! :zaljubljena:

vilenija
26-07-2008, 22:35
Kako da ne, s obzirom da je skoro egzaktna aplikaciona O° :smartass: To nam govori da će ipak na neki "tajni" način njih dvoje doći u kontakt, vremenski interval s obzirom da su u pitanju fixni znaci ~ manje od mesec dana :eam:Ali, ne treba da se ignoriše i činjenica da Venera ~ on ~ nema ni jednu povezanost sa Marosm preko vladarstava što može jako otežati taj kontakt i učiniti da se ona previše ponada, a da ne ispadne ništa "radikalno" i "veliko" od svega...

dobro je da nas isproveravas s vremena na vreme...marsovka i ja smo se trudile, ali bez nekog iskusnijeg...

Marsovka
26-07-2008, 22:42
Na žalost ovo nije tačno ~ Mesec ima aplikaciju sa Marsom i Venerom, ali ih u tome sprečava Mesečeva aplikacija sa Jupiterom :coffee:

26.07.2008.
u 17h01 Mesec 120° Mars
u 17h22 Mesec 120° Jupiter
u 20h33 Mesec 90° Venera

... sorry ... :(

Bas mi je drago da si konacno tu:) I hvala na ispravci. Ovo sam previdela:(

Shmishonja
26-07-2008, 22:46
Ma ovde ja vidim da se svi lepo snalazite i bez mene i bez proveravanja ;)
Samo malo da se uhodam sa :baby: i da ponovo aktiviram ADSL i eto mene ondak ovde MNOGO više ~ a imam i spremne nove "domaće zadatke" :smartass:

Bas mi je drago da si konacno tu:) I hvala na ispravci. Ovo sam previdela:(

Prvo ~ hvala :heart: nisam još baš TU, ali ću nadam se uskoro BITI TU :coffee:
Drugo ~ astrološki kalendar puno pomaže oko orijentacije kada koji aspekt se dešava :read: Ja bez njega sam kao "slepa" :lesen:

Marsovka
26-07-2008, 23:03
Prvo ~ hvala :heart: nisam još baš TU, ali ću nadam se uskoro BITI TU :coffee:
Drugo ~ astrološki kalendar puno pomaže oko orijentacije kada koji aspekt se dešava :read: Ja bez njega sam kao "slepa" :lesen:
Da li je to Astroloski kalendar koji se moze nabaviti na kepler institutu?

ivancica11
29-07-2008, 08:11
Hvala Marsovka!!!! Uvek sam govorila da su mali zeleni gostoljubiv narod:243:

Znas li mi mozda objasniti kako se u horarnoj odredjuje vreme koje ce proteci do nekog dogadjaja. Shimishonja je nesto objasnjavala o tome u smislu pronalaska stvari za toliko i toliko ali se bojim da nisam bas ukapirala.

Znaci kako npr odrediti u eto tom mom slucaju koliko ce jos vremena proteci dok se ne javi? I da li se vreme uvek odredjuje na isti nacin?
:helpsmilie:

Marsovka
29-07-2008, 14:13
Hvala Marsovka!!!! Uvek sam govorila da su mali zeleni gostoljubiv narod:243:

Znas li mi mozda objasniti kako se u horarnoj odredjuje vreme koje ce proteci do nekog dogadjaja. Shimishonja je nesto objasnjavala o tome u smislu pronalaska stvari za toliko i toliko ali se bojim da nisam bas ukapirala.

Znaci kako npr odrediti u eto tom mom slucaju koliko ce jos vremena proteci dok se ne javi? I da li se vreme uvek odredjuje na isti nacin?
:helpsmilie:
Hvala tebi!
A vreme se odredjuje od slucaja do slucaja. Uglavnom ga odredjuje aplikacioni aspekt izmedju planeta koje oznacavaju pitaca i predmet pitanja.Ako izmedju njih nema aspekta onda izmedju Meseca(koji je kosignifikator pitaca) i predmeta pitanja. Znaci, u efemeridama pogledas kad planete formiraju egzaktni aspekt.Ako je to 3 stepena, npr., onda ce se dogadjaj odigrati za 3 jedinice vremena(3 sata, dana, nedelje, meseca ili godine).To opet zavisi od toga u kom je znaku signifikator pitaca ili Mesec i u kojoj je kuci.
To je najbolje sto mogu da ti objasnim, a cini mi se da je to Shmisha detaljnije objasnjavala u osnovama horarne:)

ivancica11
29-07-2008, 15:03
Odlicno "mala zelena":D hvala ti ono najbitnije sam sada shvatila. Sada cu probati da odradim prijateljici jedan horar. Naime pitanje je isto kao moje, ono tipa "kada ce zvati" jer se obe namerismo na :taz: veceras cu postaviti taj horar ovde da proverim svoje greske (jos su ceste).

Pozdrav!!!!!!

Marsovka
29-07-2008, 15:35
Odlicno "mala zelena":D hvala ti ono najbitnije sam sada shvatila. Sada cu probati da odradim prijateljici jedan horar. Naime pitanje je isto kao moje, ono tipa "kada ce zvati" jer se obe namerismo na :taz: veceras cu postaviti taj horar ovde da proverim svoje greske (jos su ceste).

Pozdrav!!!!!!
Eh draga ivancice, imam i ja gresaka, ali idem uporno napred bas kao da mi je Mars u Ovnu:5rotfl:
Kod prvih horaraca sam mislila da nikad necu shvatiti,vremenom pocinje da se bistri u glavi, ali i dalje imam supljina:cool: Ali dobro, zajedno smo jaci;)
Vazno je nauciiti osnove i "strpati" ih u glavu, a posle je sve iskustvo i praksa!

ivancica11
02-08-2008, 23:57
Ne postoji taj kolega, i bas to ne razumem. Evo sedela je veceras kod mene i u ta 4 sata pricale smo o njemu, njemu njemu i jednom o vremenu ali je imalo veze sa njim. I tako uvek. Zato me ovo skroz zbunilo a pogotovo to sto si spomenula ta "spaljenost" Merkura. Ne to mi uopste ne lici na njih, upravo je potpuno obrnuto. A da sa radoscu ona iscekuje poziv to sam videla. Eh a sad upomoc ono bitno njeno pitanje kako da izracunam ''KADA '' jer ona kaze da do susreta mora doci zbog mnogo toga pa hajde da tako i gledam(zive u razlicitim gradovima bg-ns).

vilenija
03-08-2008, 00:34
Ne postoji taj kolega, i bas to ne razumem. Evo sedela je veceras kod mene i u ta 4 sata pricale smo o njemu, njemu njemu i jednom o vremenu ali je imalo veze sa njim. I tako uvek. Zato me ovo skroz zbunilo a pogotovo to sto si spomenula ta "spaljenost" Merkura. Ne to mi uopste ne lici na njih, upravo je potpuno obrnuto. A da sa radoscu ona iscekuje poziv to sam videla. Eh a sad upomoc ono bitno njeno pitanje kako da izracunam ''KADA '' jer ona kaze da do susreta mora doci zbog mnogo toga pa hajde da tako i gledam(zive u razlicitim gradovima bg-ns).

jeste on raspolozen za susret (u terminu je venere koja dolazi iz njegove 9. sto znaci put), ali...
eto, opet dolazim do onog da kad imamo ASC na samom pocetku znaka, da postoje neke nejasnoce...
da bi se utvrdilo vreme, mora da postoji neka aplikacija, a merkur to trenutno nema... ovako "miruje" u fiksnom znaku i 6. kuci...to je, znaci, mesec dana.....a prvu aplikaciju ce da ima sa mesecom 06.08., pa jedino da se to uzme kao relevantno, a do tada ce da predje 8*, znaci 8 jedinica vremena..pa ako ja shvatam tu procenu vremena, ispade da je to 8 meseci...

ivancica11
03-08-2008, 11:44
Hvala Vilenija!
Hvala Marsovka!

:girl_in_love: :girl_in_love:

Od vas 2 sam vise naucila nego iz svih knjiga koje sam pokupovala!

Obavezno cu vam javiti sta je bilo. Sad sam sa njom razgovarala i kaze skoro placuci da je neki njegov drug otvorio firmu u RS i da ce on tamo biti neko vreme dok ne razrade tako da mi je sve dobilo smisao. To joj je rekao njegov komsija (odmah mi je dosla pomisao da to nije onaj "kolega" Saturn ali ona kaze ne da nije nego se i naljutila na pomisao da bi mogla voleti drugog:rolleyes: )

Nany
03-08-2008, 12:50
nisi pogresila, imas nekoliko pokazatelja da si napravila dobar potez...
da, stan ce biti veliki izdatak u tvom budzetu, i bices prinudjena vise da radis...
ali nije lose za promenu prebivalista...
a i samo preseljenje (sunce) je u egzaktnom sextilu sa tackom fortune...
ne vidim ni jednu prepreku da uzivas u svom novom stanu!!!
srecno
Joj puno ti hvala Vilenija, srce si:) !!! Ja nemam program sa tranzitnom tackom Fortune, pa mi je drago da si to vidjela ti. . Dala si mi vjere u to i da je to moj dobar potez iako cu morati postaviti joj jedan horarac, zbog zabrinutosti za zdravlje. .

Dakle selim za oko mjesec dana i pitanje je, (posto mi je mami stalno lose cim se spomene moj odlazak)
Da li mama podnjeti moj odlazak i hocemo li svi (dominantna) mama , tata i ja ostati zdravi (pogotovo nervno) ?

Miky
04-08-2008, 16:03
Hvala Marsovka na tvom odgovoru! To sto si napisala tako i ja dozivljavam ... kazes da je malo prepotentan jer je svestan moje zaljubljenosti .. hoces reci zbog toga sto mu to imponuje pa se malo uobrazio...? ili sta? Ja razumem sve njegove strahove i kada govorimo o nama i nasim emocijama bas rezonuje pametno, nema sta! ali iz svega ovoga.. zar ne ispada da sam ja tu vise ta zaljubljena u odnosu na njega? znaci ono sto misli i razmislja je jedno .. ali ja se danima pitam sta njegovo srce oseca.. a mislim da taj instinkt i emocije jos uvek nisu kod njega proradile kao kod mene, mada je zainteresovan to bez daljneg...

Marsovka
04-08-2008, 16:31
Hvala Marsovka na tvom odgovoru! To sto si napisala tako i ja dozivljavam ... kazes da je malo prepotentan jer je svestan moje zaljubljenosti .. hoces reci zbog toga sto mu to imponuje pa se malo uobrazio...? ili sta? Ja razumem sve njegove strahove i kada govorimo o nama i nasim emocijama bas rezonuje pametno, nema sta! ali iz svega ovoga.. zar ne ispada da sam ja tu vise ta zaljubljena u odnosu na njega? znaci ono sto misli i razmislja je jedno .. ali ja se danima pitam sta njegovo srce oseca.. a mislim da taj instinkt i emocije jos uvek nisu kod njega proradile kao kod mene, mada je zainteresovan to bez daljneg...
Ne mislim da si ti vise zaljubljena, vec ste razlicitih temperamenata, a dodatno postoji ta nesigurnost kod njega koja to stavlja na kvadrat.

Miky
05-08-2008, 08:31
Ne mislim da si ti vise zaljubljena, vec ste razlicitih temperamenata, a dodatno postoji ta nesigurnost kod njega koja to stavlja na kvadrat.

Marsovka, zahvaljujem ti jos jednom na svim tvojim odgovorima! :)
Sada sam shvatila poentu ... Videcemo sta ce se izdogadjati ubuduce ...;)
Ljubim te!

selena
05-08-2008, 20:10
ajoj-10 godina smo uspješno izbjegavali direktan susret a sad 2 u tako kratkom roku!!!ovo će trebati pametno odradiiti-povređen mu je ponos !!!
a okrutne su ove zvjezdice šta nam rade od života!!! a kroz 6 tjedana mi rođendan-kladim se da će mi na rođ.glumiti nedodirljivog da me malo povrijedi!!!!
ako sam ja saturn-povredit ću ja njega još više onako kao što je on meni kao sunce spržio srce!!:D :D :D
hvala mila posljednji put si mi isto pogodila!!!

pcelica
06-08-2008, 07:43
Marsovka i vilenija zahvaljujem vam se na odgovoru i sto ste izdvojile vreme i trud!!
drago mi je da su odgovori ovakvi-i kako Marsovka rece-hajde da budemo optimisti posle svega!:D
koliko sam shvatila-svakako ce doci do realizacije, samo je pitanje vremena.i sto se mene tice nadam se da to vreme nije barem duze od proleca.

s'obzirom da se svi delovi mog zivota nekako sada resavaju..postavila bih vam pitanje i u vezi mog decka i mene-skoro osam godina smo u vezi i tu je bilo jako puno problema..ustvari-padova i uspona..valjda zbog teskih okolnosti jednog i drugog.neki parovi ne bi ostali zajedno od ulaska saturna u raka jer je to dosta tezine doneleo u moj zivot,pa i nasu vezu.sve je nekkao zamalo bilo-da pocnemo zivimo zajedno, da li da se verimo, da li uzmmeo kredit za stan..konkretno:njegovi podaci-19.12.1969,22:30,Beograd
kako ce se razvijati situacija sa nama u narednom periodu i da li i kada da ocekujem da pocnemo da zivimo zajedno?pitanje postavljeneo u Bg,06.08.2008.g u 7:40am?

on insistira da ja zavrsim sa ovim ispitom sto mi je ostao,pa da tada ozbiljno sednemo i dogovorimo i kao da ceka samo mene..a u nekim trenucima imam osecaj nesigurnosti kod njega.

nadam se da sam vam i ovim detaljima pomogla.

do kuckanja-veliki veliki poljubac!!

viksi72
09-08-2008, 10:15
I tebe i kredit predstavlja Venera u Devici u 11.polju. Tebe dodatno predstavlja i Mesec u Skorpiji u 1.polju - emocije su ti u padu u vezi s ovim. Venera u Devici je u triplicitetu i padu pa novac koji treba da dobijes na ime kredita je manji nego sto ocekujes. Ona se priblizava Saturnu koji je vladar 4.polja (stana) pa je odgovor po meni potvrdan posebno sto Saturn "voli" Veneru. Uz to je i tacka Fortune na Vegi u triplicitetu Venere sto to dodatno potvrdjuje. Dakle, mislim da ces dobiti kredit, ali to ipak nece biti suma kojom ces biti potuno zadovoljna.

Hvala, Marsi, racunala sam i na to da dobijem manj novca.. A sto se tice emocija, tacno je da su u padu, jer se ovo razvuklo u nedogled i nikako da se zavrsi.. Hvala puno!

Marsovka
11-08-2008, 16:56
Evo i mene, nije me dugo bilo zbog obaveza ali pokusacu da opet budem aktivna. Ipak ova horarna mi ne ide bas dobro a necu da se blamiram sama dajuci odgovore, tako da iskreno molim da mi odgovori neko ko se razume u ovo (bez nikakvih presija). Muci me jedna stvar: poslovna situacija. Kada bi moglo doci do promene posla jer na ovom momentalno gubim zivce i ne verujem da cu moci izdrzati?
14:21h Ohrid.

Andreina, volela bih da ti odgovorim ali nemam u programu koordinate za Ohrid. Bacila sam pogled na horoskop s ovim podacima o vremenu za Skopje, ali je ASC na prelazu iz znaka u znak. Da ne bi tumacenje bilo pogresno trebaju nam prave koordinate.

pcelica
11-08-2008, 18:22
Marsovkice, pravi si drug!
ali zaista!!
puno ti hvala!

pretpostavljam da se tvoj odgovor odnosio ne samo na prethodni period vec i unazad period koji sam ti opisivala.
svakako-ostaje da ti javnem:p

p.s.za stan pocinje da se zahuktava pricica, posle dvomesecne pauzice.pa cekmo i ishod tih dogadjaja.
drzi mi placeve da se uselim do kraja godine u svoj stancic!pa zovem na kolace ili pitu-sta vise volis!:D

Marsovka
11-08-2008, 21:16
Marsovkice, pravi si drug!
ali zaista!!
puno ti hvala!

pretpostavljam da se tvoj odgovor odnosio ne samo na prethodni period vec i unazad period koji sam ti opisivala.
svakako-ostaje da ti javnem:p

p.s.za stan pocinje da se zahuktava pricica, posle dvomesecne pauzice.pa cekmo i ishod tih dogadjaja.
drzi mi placeve da se uselim do kraja godine u svoj stancic!pa zovem na kolace ili pitu-sta vise volis!:D
Drago mi je ako sam na bilo koji nacin pomogla:) iako to i nije bas neka pomoc, ali ovaj optimizam kod tebe i mene raduje:eaea:
A kad bude useljenje u stan, a bice;) , lako cemo da :cheers:

Andreina
12-08-2008, 13:17
Vilenija ti je odgovorila, ali posto sam ja obecala, evo da se ubacim pokusam da pomognem koliko mogu;)
Pre svega, cini mi se da si za nepun minut kasnije formirala pitanje, jer to menja stepen ASC i daje nesto drugaciju sliku od one prethodne, bar kad su tvoja osecanja i misli u pitanju(koja su nam poznata), iako je konacni rezultat isti.........................

Vilenija i Marsovka, puno vam hvala na trudu. Da budem iskrena ni sama ne znam sta cu. Jedino sto znam je da sam jako nervozna zbog odnosa na poslu, i to posebno sa autoritetima a taj mi drugi posao jos nije sasvim siguran tako da ono gore izneseno je sasvim tacno. Mozda treba da se strpim i da sacekam neko vreme. Nadam se da ce biti bolje.
http://www.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_pardon.gif http://www.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_pardon.gif http://www.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_pardon.gif

Lotosov cvet
12-08-2008, 16:29
[quote=Pandora1974;97773]Danas upoznah nesvakidasnjeg coveka...
Da li ce se "nesto" desiti izmedju nas na ljubavnom planu ?

09.08.2008, Uzice 23:39
Hvala[/QUOTE
Tesko Pandora. Ti si ovde Venera, a on Mars, obe planete u Devici i medju njima postoji izvesna doza zainteresovanosti. Venera ide ka Marsu, medjutim pre nego stigne do njega, nalece na jos 2 planete koje smetaju da dodje do njihovog spajanja. I Mesec je u separaciji s Marsom, to je pokazatelj dogadjaja koji se desio, vaseg upoznavanja, ali ne ukazuje na buducnost.

Marsi, ovo je drugi put da si mi odgovorila na moja pitanja...Svaka cast na objasnjenju, tacno tako kao sto si rekla - nema buducnosti...Hvala ti puno i proglasavam te mojim pocasnim horarnim astrologom...

donkafa
13-08-2008, 12:05
ovako:
ti si predstavljen jupiterom koji exalatira mars koji predstavlja tvoj novi posao, sto mi govori o tvojoj velikoj zainteresovanosti za promenu...
venera predstavlja tvoj trenutni posao...
i mars i venera su u izgonu jupitera, pa ne mogu da kazem koji posao bi bio bolji za tebe...
izmedju jupitera i marsa nema aspekata, a kad je venara u pitanju, saturn je taj koji ima aplikaciju sa jupiterom i sa venerom, pa ih na taj nacin povezuje...
mesec je u separaciji sa marsom i aplikaciji sa merkurom koji dolazi iz 7., sto bi moglo da se protumaci kao sansa da postignes dogovor oko promene posla...ali da li ces zaista promeniti radno mesto, u to nisam bas sigurna...

Hvala, Vilenija,
Tvoji odgovori su uvek konkretni i iscrpni.
Nadam se da ću ipak napraviti dobar dogovor, jer je to već veoma izgledno, ali ću u svakom slučaju javiti. To bi trebalo da bude sredinom ili krajem septembra. Da li to nešto menja stvari? I još jedno pitanje, da li za podatke uzimaš trenutak postavljanja pitanja ili trenutak kada si ga ti pročitala? Video sam da treba uzimati na drugi način, ali neki uzimaju i na prvi način.
Hvala.
Pozdrav.

Vojvotkinja
13-08-2008, 12:27
Quote:Marsovka
Originally Posted by Vojvotkinja http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post97263.html)
shta da radim s njim?...vuche li ovo na ozbiljno, ili zavaravam(o)sebe...?04.08.2008.godine 21:46 h Podgorica

Karta pokazuje da su njegove emocije jace od tvojih i da misli ozbiljno:) Medjutim, Mesec je u praznom hodu, tako da ne vidim kako ce se situacija dalje razvijati, jos je rano za to...

jao, izvinjavam se, ja tek sad vidjeh ovo ...
Hvala puno na odgovoru...za sad lijepo, ali sporo ide...Pokazuje naklonosti, 'cvrkucemo' pomalo :)

vilenija
13-08-2008, 13:26
Hvala, Vilenija,
Tvoji odgovori su uvek konkretni i iscrpni.
Nadam se da ću ipak napraviti dobar dogovor, jer je to već veoma izgledno, ali ću u svakom slučaju javiti. To bi trebalo da bude sredinom ili krajem septembra. Da li to nešto menja stvari? I još jedno pitanje, da li za podatke uzimaš trenutak postavljanja pitanja ili trenutak kada si ga ti pročitala? Video sam da treba uzimati na drugi način, ali neki uzimaju i na prvi način.
Hvala.
Pozdrav.

pogledala sam do kad je jupiter koji u pitanju predstavlja tebe retrogradan (sto je bio jedan od razloga zasto sam rekla da sumnjam da ces promeniti posao) i vidim da on postaje direktan 8. septembra... i u tom momentu bi merkur bio taj koji bi kao sakupljac svetlosti spojio jupiter i mars (novi posao), ali mesec nema aplikacije prema tradiconalnim planetama, pa me to opet navodi da se nece desiti zeljena promena...prva meseceva aplikacija u tom periodu je prema jupiteru koji ce u medjuvremenu da sklopi egzakni trigon sa venerom (sadasnji posao)...

naravno, ako sam pogresno postavila signifikatore, cela moja predikcija pada u vodu, pa bih volela da jos neko pogleda, jer je ocigledno da ti imas jaku zelju da promenis radno mesto, a ja te uporno ostavljam na istom :D :D ...

sto se tice vremena koje uzimam kao relevantno to je ono koje vi ovde na forumu stavite, jer racunam da je zainteresovanost pitaca najvaznija stvar prilikom postavljanja pitanja...videla sam da na nekim drugim forumima uzimaju vreme kada astrolog "odluci" da otvori kartu, a to povlaci i promenu mesta...pa sam prilicno skepticna oko svega toga...
naravno, najrelevantnije bi bilo da se pitac i astrolog (uh ala sebi laskam) nadju na jednom mestu i postavi se pitanje, pa astrolog uradi kartu za taj momenat...ovako, mozemo samo da raspravljamo oko toga sta je ispravnije...

ibis
13-08-2008, 20:53
Pomirenje sa dragom osobom se desilo 24h posle negativnog odgovora, nisam htela da vam govorim da ne bi ispalo da kritikujem, ali eto...

vilenija
14-08-2008, 01:08
Pomirenje sa dragom osobom se desilo 24h posle negativnog odgovora, nisam htela da vam govorim da ne bi ispalo da kritikujem, ali eto...

naprotiv...i kada pogresno protumacimo horarac, i to nam neko kaze, dobro je, jer se onda mozemo "vratiti" i pogledati u cemu smo pogresile...
ja sam kod tebe uzela cinjenicu da je mesec u praznom hodu (postoji pravilo da tada i ne treba tumaciti horarac) i rekla da se trenutno nista ne desava, ne gledajuci koja je sledeca aplikacija koju ce mesec da napravi, a to je bas venera koja je vladar 7....

eto...svaki primer moze da nas nauci necemu...;) ;) ;)

nina4
14-08-2008, 01:17
Danas sam procitala malo komentara na horarnoj pa me je to ponukalo s obzirom da sam clan ovog Foruma od aprila i vise puta sam postavljla pitanja da vidim sta se je sve izdesavlo.Posto mi je najvise odgovora dala Shmisha pocecu od nje.Na pitanja postavljena u aprilu i nije bilo bas nekih preciznih odgovora ,jer sam tad dobila odgovor da ce se moja ekonomska situacija popraviti za 3 mjeseca ,a ona je danas gora nego ikad i samo ide na gore,zatim sam dobila odgovor u vezi mog posla da postoji mogucnost da mi daju otkaz zbog mog bolovanja-ja jos uvijek radim .Dobila sam odgovor da bih do kraja godine trebala dobiti bolje placen posao ,ali do tad ima vremena.Poslije sam dobla odgovore koji su zaista precizni za ne povjerovati,da cu otici na ljetovanje u isti grad kao i prosle godine,da ce moja kcerka i njen momak ljetovati zajedno,dace moja kcerka poloziti ispit uz puno truda.To je sto se tice Shmishe.Jupiter u raku mi je dala odgovor da ce mi biti produzeno bolovanje i a ce mi zdravlje biti promjenljivo st je zaista tacno.Zatim sam dobila odgovor od Marsovke da vjerovatno necu nabavti novac za godisnji ,a ipak sam uspjela i otisli smo na odmor.Marsovka se je ovdje ogradila da mozda odgovor bas i nije tacan s obzirom da sam pitanje postavila nekoliko puta.Zatim sam prije od Shmishe ,a sad i od Marsovke dobila odgovor da me ocekuje neko nasljedstvo sa oceve strane.To jos uvijek iscekujem.Na nekoliko mojih pitanja i nisam dobila odgovor,a neka sam i sama gnjveci vas postavljla po 2-3 puta.Eto to bi bilo sve.Sve u svemu veoma sam zadovoljna i zahvalna na trudu i zaista dobroj volji onih koji su mi odgovarali.Iako daleko od njih i ja sam ponesto naucila.Jos jednom vam se zahvaljujem i cim nesto novo bude javicu vam.

vilenija
14-08-2008, 10:16
Danas je očigledno bio dan za "snove" i ja postavih još jutros isto pitanje :D

Elem, tvoj san, kao i ti, je predstavljen Venerom u Devici na smaom vrhu XII polja. S jedne strane, pošto je u znaku svog pada, san je loš, težak, nedefinisan, ali i sto tako može jednostavno da bude samo san, dok s druge strane, pošto je Venera u XII polju, gde se ona oseća dobro, moguće je da negativni odjek same tematike sna te ipak opominje na nešto vezano za ~ sve ono čime je Venera "opsednuta" ~ tj. Merkurom ~ upravo tim XII poljem ~ tvoje greške koje si realno svesno napravila, neka tajna, neki problem, ili pak koristi sistem "obrnutih" polja, pa pogledaj simboliku XII polja u kontekstu da je to II polje tvojih prijatelja, III polje jednog od tvojih roditelja, VIII polje tvog deteta, VI polje tvog partnera, itd...

moram da priznam da je bio potput stvarnosti...i ja sam bila vise posmatrac, nego ucesnik...a odnosilo se na partnera..., znaci 6. od 7. polja...
sad kad sam otvorila kartu, vidim i da mesec aplicira mars koji dolazi iz 7., mada nisam sigurna da li to ima uticaja...

ibis
14-08-2008, 10:36
naprotiv...i kada pogresno protumacimo horarac, i to nam neko kaze, dobro je, jer se onda mozemo "vratiti" i pogledati u cemu smo pogresile...
ja sam kod tebe uzela cinjenicu da je mesec u praznom hodu (postoji pravilo da tada i ne treba tumaciti horarac) i rekla da se trenutno nista ne desava, ne gledajuci koja je sledeca aplikacija koju ce mesec da napravi, a to je bas venera koja je vladar 7....

eto...svaki primer moze da nas nauci necemu...;) ;) ;)

U pravu si. I zaista mislim, kao i svi ovde verovatno, da vas trud sa horarnim horoskopima zasluzuje svako postovanje.

ljubisa07
14-08-2008, 12:33
veliki pozdrav.
Srecno!

dannijella
14-08-2008, 13:00
Komentare na moja pitanja i njihove odgovore sam vec davala ali samo zelim da potvrdim da je skoro sve bilo bas onako kako ste i napisale. Ostalo kako bude dolazilo pisacu...
S toga drage moje veliko vam hvala i samo tako nastavite..
U ovom krugu pohvale upucujem Marsovki,Vileniji i Smiletu... Devojke svaka cast!!!!

Marsovka
15-08-2008, 10:12
[quote=Pandora1974;97773]Danas upoznah nesvakidasnjeg coveka...
Da li ce se "nesto" desiti izmedju nas na ljubavnom planu ?

09.08.2008, Uzice 23:39
Hvala[/QUOTE
Tesko Pandora. Ti si ovde Venera, a on Mars, obe planete u Devici i medju njima postoji izvesna doza zainteresovanosti. Venera ide ka Marsu, medjutim pre nego stigne do njega, nalece na jos 2 planete koje smetaju da dodje do njihovog spajanja. I Mesec je u separaciji s Marsom, to je pokazatelj dogadjaja koji se desio, vaseg upoznavanja, ali ne ukazuje na buducnost.

Marsi, ovo je drugi put da si mi odgovorila na moja pitanja...Svaka cast na objasnjenju, tacno tako kao sto si rekla - nema buducnosti...Hvala ti puno i proglasavam te mojim pocasnim horarnim astrologom...

Joj draga, od srca hvala:) :) :)
Znam da je preterano ovo sto kazes, ali godi:D

limunada
15-08-2008, 12:46
pa ja njeno pitanje o konacnom kraju tumacim tim padom, dakle ona vise nema snage da se bori sa njim. Ovaj aspekt je aplikacioni.....
pa je to razlog za svadjanja...Ipak bih rekao da ovo nije kraj i da ce se pomiriti za jednu jedinicu vremena, kad konjukcija izmedju saturna i venere bude egzaktna....Ali, isto tako mislim da ce za tri jedinice vremena, kada mesec i retro jupiter dodju u egzaktnu konjukciju, opet biti nekih carki.da je limunadino pitanje bilo "da li sam u drugom stanju", aplikacija venere prema saturnu bi pokazivala tu mogucnost, a separacija saturna sa mescom bi to potvrdila, jer separacije pokazuju ono sto se desilo...
ali limunada nije zaintersovana za bebu :D :D :D , vec za konkretnog decka koji je ovde prikazan marsom...i ja se slazem da ce ovde biti verovatno jos neke price,.....

donkafa i vilenija puno puno vam hvala na odgovoru....vilenija moram da priznam kao da mi citas misli e sto si napisala je ziva istina, a sto se tice trudnoce o tome ne razmisljam a i nisam zaintersovana za bebu kao sto si rekla pazim ja :) a sto je donkafa napisaoda nemam snagevise istina je, ja se dosta umorim jer me zivcira njegove ljutnje,svadje i kako god da se svadjamo prekinemo kontakt pa nakon vremena se opet javja e nece tak bit nadam se da cu ovaj put da cu zauvijek ga otjerat necu mu vise odgovorit kad mi bude javio il slao sms- pa nek vidi...jer mi je dosta da me uvijek pravi budalom..ja cu vam javit ako bude al se nadam da je kraj par za mene...jos jednom zahvaljujem vam na trudu poz

s_ana_dra
17-08-2008, 09:24
Marsovka hvala puno na odgovoru.
pozdrav

jedino jos imam pitanjce, koliko je ok uopste sto su i venera i mars blizu, i sto su ustvari i jedan i drugi u devici?

cvetak
18-08-2008, 14:32
trebalo bi da hoce, jer mesec aplicira veneru (on), a posle toga prenosi svetlost ka marsu (ti)....
malo ste zamenili uloge
Hvala Vilenija na odgovoru!
Skroz si u pravu za zamenu uloga :D

Marsovka
20-08-2008, 10:33
Marsovka hvala puno na odgovoru.
pozdrav

jedino jos imam pitanjce, koliko je ok uopste sto su i venera i mars blizu, i sto su ustvari i jedan i drugi u devici?

Dobro je kad su u istom znaku jer dele ista interesovanja, jednake stvari su im vazne ili nisu vazne(npr. i jedna i druga planeta su u vladarstvu i egzaltaciji Merkura. u padu Jupitera...). I postoji aspekt koji ih povezuje, ali u poslednjem trenutku se umesa Jupiter i "pokvari" aspekt ispunjenja. Nisam utvrdila ko je tu u stvari Jupiter, ali za krajni odgovor na pitanje to nije ni vazno. E sad, nesto razmisljam, dok ovo pisem, taj Jupiter nije druga devojka, jer on bi prema njoj imao neke emocije,bilo bi pozitivnih recepcija, a ovde toga nema, cak je u padu Jupitera, tako da ja to nesto drugo, ali ne mogu da dokucim sta.

nina4
20-08-2008, 12:06
Nekoliko puta sam postavljala pitanja i bila preskocena.Znam da je slobodna volja da mi neko odgovori i da sam dobila kritiku da sam postavila slicna pitanja 2-3 puta-ali nisam jedina.Ukoliko sam u bilo cemu pogrijesila molim vas da mi skrenete paznju pa da pokusam da ispravim.Mislim da se nisam nicim ogrijesila o pravila Foruma sem sto mozda jos uvijek i pored mog nastojanja da bolje savladam pocetnicko znanje o astrologiji ne ide mi bas najbolje i ne usudjujem se ucestvovati u nekim strucnijim raspravama.Na svaki odgovor sam uzvratila zahvalom i respektom,a sad mi se cini da sam bas odstranjena,pa vas molim da mi javite gdje je greska.I vjerujte cilj mi nije na ovom Forumu samo da postavljm pitanja i ocekujem odgovor ma kako to izgledalo.Nadam se da necete ovo pogresno protumaciti.

damsel
20-08-2008, 12:19
ASC Vaga, Venera na 17 Device, Mesec na 10 Ovna
DESC Ovan, Mars na 0 Vage
Mesec i Mars u losim kucama, a u separativnoj opoziciji sto govori o svadji u bliskoj proslosti(ovih dana), ali bez aplikacija - odgovor negativan, nazalost:(
Nije bilo nikakve svađe...čisto nekakve druge prepreke

loreley
20-08-2008, 13:44
Shmishonja, puno hvala na odgovoru. I ja sama pretpostavljam da ce mi na slijedecem poslu biti gore nego na sadasnjem - ali to je sto se tice radne okoline. Sada radim van struke, super kolege ali nema novaca. Inace sam profesor i natjecem se u skoli u kojoj znam da cu imati dobru placu i posao koji volim ali koma radnu okolinu.. javit cu jos kako prode...Hvala ti draga

vilenija
20-08-2008, 14:58
Nekoliko puta sam postavljala pitanja i bila preskocena.Znam da je slobodna volja da mi neko odgovori i da sam dobila kritiku da sam postavila slicna pitanja 2-3 puta-ali nisam jedina.Ukoliko sam u bilo cemu pogrijesila molim vas da mi skrenete paznju pa da pokusam da ispravim.Mislim da se nisam nicim ogrijesila o pravila Foruma sem sto mozda jos uvijek i pored mog nastojanja da bolje savladam pocetnicko znanje o astrologiji ne ide mi bas najbolje i ne usudjujem se ucestvovati u nekim strucnijim raspravama.Na svaki odgovor sam uzvratila zahvalom i respektom,a sad mi se cini da sam bas odstranjena,pa vas molim da mi javite gdje je greska.I vjerujte cilj mi nije na ovom Forumu samo da postavljm pitanja i ocekujem odgovor ma kako to izgledalo.Nadam se da necete ovo pogresno protumaciti.

posto vidim da se odredjeni clanovi foruma osecaju zapostavljenim i "preskocenim", zelim da vam kazem sledece:
~ postavljanje istih, slicnih (ista sustina, samo razlicito formulisano) pitanja od strane jedne osobe u kratkom vremenskom periodu dovodi do sigurnih gresaka u tumacenju...
~ u redu je da neko trazi dopunu tumacenja (ako ga ima) na vec postavljeno pitanje, i pri tom nije neophodno otvarati novi horarni chart, jer je sve vec prikazano u prvom, ali ponavljanjem, verujte, nista se ne postize...
~ na nekim forumima smatraju da pitac moze da postavi ponovo pitanje tek nakon 3 meseca...ali bih ja dodala da je u svakom slucaju neophodno da protekne bar mesec dana (onoliko koliko je mesecu potrebno da obidje zodijak) da bi pitac postavio ponovo pitanje...
~ Marsovka i ja mozemo da pogresimo u tumacenju, jer se jos uvek ucimo, ali nemamo licnih antipatija ni prema kome…i volele bi da mozemo svakom da pomognemo...

~ i samo da dodam, da ovo pisem u dogovoru sa Marsovkom, odnosno da nije samo moj licni stav…

a i sama Shmisa je stavila u svojim postovima sledece:
Ponavljanje jednog te istog pitanja ~ da ili ne ?
Logično ~ nema svrhe postavljati jedno te isto pitanje dva ili više puta , jer će to samo dati netačan horarni čart . Zbog toga , jako je poželjno imati dnevnik horarnih pitanja .

nina4
20-08-2008, 15:24
Hvala na odgovoru i na informacijama.Ja zaista priznajem da sam 2-3 puta pitala u vezi mojih finansija .Bilo mi je akutno, hvatala me panika i eto desilo se tako-izvinjavam se zbog toga.Ali jucer sam postavila sasvim novo pitanje koje nema veze s tim-ticalo se jednog sastanka sa kojeg sam upravo dosla pa me je interesovalo sta vi mislite hoce li ici u moju korist ili ne,ali nisam dobila odgovor.Ne bih zeljela da se svako moje pitanje tumaci vezanim za finansije ,jer ono to zaista nije.Bilo ih je i o mojim kcerkama i o nasljedstvu i o moru tako da sam i sama kroz dobijene odgovore nesto saznala.Ja priznajem isto da jos nisam dosla na taj nivo da se mogu upustati u neku strucniju diskusiju o astrologiji kad jos nisam savladala dobro pocetnicko gradivo-godine ili sta li je-ali cesto sam na Forumu citam sve vase postove i kroz njih ucim.Cijenim vas rad i ovaj Forum i mislim da je potpuno u redu sto sam napisala kako se osjecam.Zelim vam sve najbolje i obecavam da vas vise necu gnjaviti sa mojim pitanjima.Srdacni pozdravi svim Forumasima.

thalatte
22-08-2008, 09:16
vilenija
sam jupiter je u vladarstvu saturna, pa bih rekla da ces prilicno da probudis interesovanje kod ovog decka...mada sa druge strane, sve vezano za jupiter u devici (gde je saturn) je u zigonu :( , ali tvoja zainteresovanost za merkur koji dolazi iz 5. kuce mozda moze da popravi stvari, pa se zaljubis

jupiter u raku
ovo je dobro za pepuuu,jer je jupiter vrlo loše postavljen, u znaku svoga pada,retro i još u 12 horarnoj kući.koja je loša..jeste pod vladavinom saturna i dolazi iz 10 i 11 kuće,ovo je neki zaljubljeni prijatelj,kolega,koji samo može da pravi neprijatnosti....

merkur je ovde najača ,dominantna planeta ,u ovom horoskopu i vlada 4,5 kućom i suvladar 7 kuće...
znači i saturn i sunce su zainteresovani za pitanja ovih kuća--lepa, stabilna ljubav na pomolu,ali,će početi na neki skriveni način -zbog antiscije...a i treba još da se čeka.....

Evo cure da vam se zahvalim na tako opsežnom tumačenju...i jupiter dobro na došla nazad...:)

Veseli me što se vaše tumačenje horarca jako poklapa sa mojim izvornim horoskopom,tranzitima,direkcijama...

Prema određenoj direkciji i mandrak me upozorio na nekog prijatelja koji možda priča loše o meni ili nekog koji je u problemima,ali da će se to rješiti povoljno za mene ...to bi bio taj Jupiter ,što ne?

Nadalje...gledajući svoj solar i tranzite,nekako sam si već davno rekla da bi moglo biti nešto na jesen...tako da mi je ok ovo 1-2 mjsc.:)

A da ne govorim kako u solaru konjukcija Ve0Ma iz 7.solarne pada u 12.natal kuću...znači i na to skrivanje:D sam se pripremila...

Milsim da je zbilja fascinantno da se priča potvrdila...time vjerujem daa će nešto biti...:rolleyes:

Tanja_13
25-08-2008, 09:59
Pitanje je bilo hoce li se javiti i Vas dve ste se bas potrudile i dale odgovore s tim Shmishonija da si rekla da ce se verovatno javiti kad Me promeni znak i kad malo ohladi glavu....jutros mi je stigla poruka kao greskom poslata meni...tipicno klinacki...verovatno ce se direktno obratiti kad Me udje u skorpiju ...pozdrav

saandraa
25-08-2008, 13:39
aj da vidimo šta kaže horarac...
Quote:
Originally Posted by saandraa http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/218-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-post42184.html)
e vako: ovo mi je vrrrrlllooo vazno, ne samo meni nego par ljudima: da li ce moja prijateljica dobiti boravnu vizu?
KARTA (http://tinypic.com/view.php?pic=8feqtyc&s=1) ZA VIZU

:detective: Ako sam iz "pm" dobro razumela, ti si postavila pitanje za nju, u tom slučaju ~ odgovor je ~ da, dobiće vizu. Vremenski interval ~ nisam sigurna ali ili za 5 do 7 nedelja, ili za 5 do 7 meseci [ iskreno, još uvek ne umem da odredim tačno koju vremensku jedinicu da koristim :mad: ] ali odgovor je pozitivan :)

shmile...nazalost, prijateljica mi je dobila odbijenicu :-(((

inace vidim da si mi dobro!!! to je bas fino cuti!!!

pozzz

thalatte
25-08-2008, 14:22
-meni je smiješno...ali mislim da mi je već uletio ovaj loše aspektiran Jupiter...ha,ha...:D:p

-nisam se tome nadala...dečka znam od prije (retro Ju) i ne znam dal bi nešto više...al kako je bila svadba...malo smo plesali...i takooo...a joooj...:D...ispalo je da bi on nešto konkretno...i drag je skroz...al nisam sigurna da je baš čovik za mene...:D:o

zujalica
25-08-2008, 14:37

ljubisa07
27-08-2008, 07:39
shmisho, legendo, kao i uvek pokazala si da si veliki covek! zahvaljujem ti na odgovoru, o ishodu, kada se vise bude dogodio, svakako cu te obavestiti. a sada idem na feedback, da odgovorim na ovo sto si me pitala. pozz.

ljubisa07
27-08-2008, 07:51
p.s.
Nadam se i da si sa zdravljem dobro, kao i tvoje dve ćerke [šta bi na kraju sa onim lekarskim intervencijama u vezi jedne ćreke i sa njihovim studiranjem?]
Draga moja shmisho, sto se mog zdravlja tice, ono je da kucnem .. dobro, uz malo vise stresova.Sudski postupak se jos uvek vodi protiv mene. Opstinski sud me je osudio, a okruzni sud je ukinuo tu presudu. Pocelo je sve iz pocetka, sledece rociste mi je zakazano za 02.09.2008. Sta mogu tu ocekivati??? Pozarevac, 27.08.2008. u 07h i 45min. Operaciju na srcu, sam obavio u Martu mesecu i o tome ti javio. Sto se starije kcerke tice, onu operaciju nije jos uvek uradila, profesor se vraca tokom Septembra pa cemo onda ugovoriti termin, na visoj skoli je apsolvirala, medjutim 7. meseci nemoze da polozi jedan ispit... Mladja kcerka, "juri" uslov za upis u II godinu na pravnom fakultetu.. Eto to je moja situacija.. Nisam imao opipljive rezultate da bih te obavestio o ishodu, tvojih odgovora-kao msto vidis sve je jos uvek u realizaciji. Jos, jedan put, ti izjavljujem veliku zahvalnost, na svim do sada, datim odgovorima. Pozdrav tebi i "bebici"

ninja
27-08-2008, 10:44
Draga Vilenija, po neznam koji put ti se zahvaljujem na odgovorima i strpljenju. Tacno je sve sto si rekla, cak sam ja i bila prisutna kada je doticna osoba pokusala javno da mu se grubo receno nabacuje, pa sam u tom kontekstu i pomislila da se nesto nije desilo iza mojih ledja. Mada sam sad i sigurna da nije. Hvala punoooo, i na tvojoj ljubaznosti da mi malo bolje objasnis situaciju.

emmilija
27-08-2008, 12:09
hvala vilenija, nadam se da ce tako biti...http://www.kolobok.us/smiles/artists/mini/connie_mini_dance-2.gif

mace
27-08-2008, 15:16
sad sam pocela da trazim stare horarce i nasla sam napr ovaj

svojevremeno sam postavila pitanje udaje tj upoznavanja
http://s239.photobucket.com/albums/f...0_44872_94.gif (http://s239.photobucket.com/albums/ff243/macebg/?action=view&current=astro_52gw_69_ikad_2008320_44872_94.gif)
Jupiter u raku je rekla ovo
ugaone kuće su snažne,šesta,osma i dvanaesta su slabe,ostale su neutralne.
mars u raku voli mesec, egzaltira jupitera,triplicitet marsa,izgon saturna.pad marsa,(preskočila sam termin i lice, da ne komplikujem ,jer je manje važno)
pošto je mars signifikator sedme, tj. potencijalnog partnera to govori o njemu.
e, sad šta si ono još pitala?aha,za mesec -jeste u padu i na spaljenom putu(od 15 vage do 15 škorpije)ali, to govori o tvojim osećanjima,da si uznemirena,preosetljiva,pa još u separacionoj opoziciji sa suncem to potvrđuje.
ti sad dalje tumači,-ja sam ti rekla ono što si pitala.
ps.-pošto su i sunce i mars oslabljeni ,to samo govori o njemu ,kakav je ,a da će doći nekad do braka to pokazuju aplikacije koje postoje.
to su sve pokazatelji ,da se ovi glavni glumci međusobno vole ,pa mislim da to dovodi do pozitivnog odgovora,a pored toga postoje kontakti preko kvadrata i trigona,a, ja bih odredila okvirno vreme -da se venera i mars spajau za oko tri meseca ,(ugaona kuća,kardinalni znak-venera koja aplicira)a ,mesec i mars za oko osam meseci(sukcedentna kuća ,fiksni znak-mesec koji aplicira)-znači prvo poznanstvo ,pa brak.
a, što se tiče ovog merkura pored sunca, on može da predstavlja nešto tajno ,bilo šta,jer je spaljen(orbis do 8)pa se ne može videti ,ali, otom -potom ,to sad nije bitno za ovo pitanje.
hajde ti dovrši tumačenje.
ja sam odgovorila ovo
evo draga gledam ali ima li negde malo pojasnjeno blize jer se ne snalazim, gledaj sad ovo duso
buni me sunce u konjukciji sa merkurom, jel to znaci da je imao/ima u momentu upoznavanja neku mladju zenu ili mozda dete
a posto su u VIII a sunce je ujedno i taj moj partner sta li je to?
mars u raku u desetoj kuci dali to znaci da je uspesan ili nije jer je mars u triplicitetu ali istovremeno u padu tj oslabljen?
OVO ZA MESEC SI SKROZ U PRAVU, SAD SAM UZNEMIRENA A DAL CU I TADA BITI NE ZNAM ..onda ta separacija sa SO..jel to znaci da je on razveden ili ?
takodje mars u raku izgon SA koji je u ovom slucaju vl.4 a nalazi se u 11 i pritom je RE?
ajme meni sta napisah a nista da povezem?

danas stanje je:
jesam upoznala nekog ko je bogat i uticajan i ko je lud za mnom ali nije slobodan i ima dete ...nemam nameru da se udam ...tako da je horar nesto rekao a nesto nije ili mi nismo umele da ga protumacimo

takodje i ovaj postavljen 05.06.2008
Quote:
Originally Posted by mace http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post86467.html)
hocemo li se videti? ..
http://s239.photobucket.com/albums/f...08724_4616.gif (http://s239.photobucket.com/albums/ff243/macebg/?action=view&current=astro_24gw_98_vodjenje_2008724_4616.gif)

vidim ve60mars,dispozitor ve je merkur u konjukciji sa SO i VE.. ali bese ne valja kad je merkur re?
Nisam bas sigurna kako da pogledam horar, ali vidim da je venera sprzena od SO?

Marsovka:
Mace, aspekt izmedju Venere i Marsa je skoro pa egazktan, sto znaci da ce biti susreta.E, sad sasvim je druga stvar kako ces se ti osecati s obzirom da je Venera spaljena.
Dalje, Venera je u vladarstvu Merkura, Mars u vladarstvu Sunca, a oni u konjunkciji.Posto je tu Sunce jace, rekla bih da on dominira, sto tebe Ili tako nekako
Ovo je samo moj pocetnicki pokusaj. Valjda ce se javiti neko iskusniji da razjasni stvar.:p
U svakom slucaju, javi sta je bilo

stanje: nismo se videli tj jesmo ali u prolazu ali je on bio sa drugom tj jednom od ...mnogih :(
:)

ptanje postavjleno 22-05-2008

Quote:
Originally Posted by mace http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post82967.html)
pitanje je Hoce li mi se prvi javiti ili ce biti slucajan susret, da li cemo tada biti u fizickom kontaktu ili cemo se posvadjati preko poruka
http://s239.photobucket.com/albums/f...e_prvi_jav.gif (http://s239.photobucket.com/albums/ff243/macebg/?action=view&current=astro_2gw_81_hoce_li_mi_se_prvi_jav.gif)

smile:
do kontakta bi trebalo da dodje, jer su vladari I i VII polja u direktnoj aplikaciji. Oboje su pod dejstvom Merkura, pa samim tim naglašena ideja o priči & razgovoru više nego o fizičkom kontaktu. A sobzirom da izmedju vl.I i vl.VII je apl.90° možeš na žalost očekivati nategnutu situaciju :(

stanje posle pitanja tj odgovora: tacno je da smo imali kontakt ali preko sms i nategnut.

pitanje postavljeno 12.05.2008
Quote:
Originally Posted by mace http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post80699.html)
Da li da se ofarbam u smedje posle toliko godina (*sad sam plava, nekih 15 godina) jer mi ludacki treba promena :)
2 da li cu se videti tj imati nesto sa bivsim partnerom i da li ce on dobiti posao u diplomatiji posle izbora

smile :
promene su odavno već trebale da se dese tj. slobodno odradi šta god da ti je volja sa svojim izgledmo, vreme je vrlo pogodno za to, a što se tiče bivšeg ~ biće nekih kontakata, ali ništa ozbiljnije i konkretnije, a njegov posao ~ promene su moguće, ali će još morati malo da sačeka

stanje trenutno:
nisam promenila boju kose ali sam bila napaljena na tu ideju o promeni
sa njim nisam uopste imala fizickog kontakata sem slucajnih susreta
on je pao" sa vlasti tako da od napretka nista za sad

pitanje postavljeno 12.03.2008
Vazno je:da li ce se pojaviti new man tako mi to nesto treba!!!!!!!!!!!!
http://tinypic.com/view.php?pic=2d7gd2b&s=3

VE120MA aplikaciono valjda hoce!

SMISO VIDI PLEASE DARLING
http://tinypic.com/view.php?pic=2d7gd2b&s=3

smisa:da, pojaviće se, za par meseci, upoznaćeš ga preko posla.

stanje sad: niti se pojavljivao neko niti sam ga upoznala preko posla...
pre mesec dana sam upoznala nekog ali u restoranu i ti ljudi koji su sedeli sa nama nemaju ama bas nikakve veze sa mojim poslom

ivancica11
27-08-2008, 21:26
Shmisho, please pomagaj!!! Ako je pitanje "gde je XYosoba u ovom trenutku" i pokaze se da je u vodenom znaku kako odrediti onaj precizniji deo da li je u pitanju more ili reka, nemoj se smejati pitanje je ozbiljno:)

ninja
27-08-2008, 21:53
Vilenija da ti se zahvalim na odgovoru , kao i uvek SJAJNA SI!

Shmishonja
27-08-2008, 21:54
Shmisho, please pomagaj!!! Ako je pitanje "gde je XYosoba u ovom trenutku" i pokaze se da je u vodenom znaku kako odrediti onaj precizniji deo da li je u pitanju more ili reka, nemoj se smejati pitanje je ozbiljno:)

Nemam draga moja razloga da se smejem, pitanje je na mestu http://www.kolobok.us/smiles/artists/big/Connie_twiddle-thumbs.gif
NIje baš za feedback tema, ali nema veze http://www.kolobok.us/smiles/artists/big/Connie_yo-yo.gif

Vodeni znaci se naravno vezuju za vodu, zemljani znaci za zemlju, vatreni znaci za sva "topla" mesta, itd... Sistem logike. Na primer : Rak se vezuje za jezero/reku, Škorpija za more ali i baruštine i močvare, Ribe za okean/vodopade... http://www.kolobok.us/smiles/artists/big/Connie_cleaning-glasses.gif

Pitanje : kako će proći pregled mog oca sutra na VMA? Koja će biti dijagnoza? Koji će se tretman primeniti [lekovi ili operacija]? U pitanju hronični problemi sa trbušnom kilom koja je povilenjala poslednjih 2 meseca i gnojnim apcesom na debelom crevu koji nikako da se sanira poslednjih par godina...

Datum : 25.08.2008.
Vreme : 23h23
Mesto : Bgd
Sistem kuća : Regiomontanus

Asc' 11° Blizanaca
II p. 06° Raka
III p. 24° Raka
Mc' 13° Vodolije
XI p. 10° Riba
XII p. 26° Ovna

Sunce 03° Device u IVp.
Mesec 28° Blizanaca u Ip. u praznom hodu.
Merkur 25° Device u Vp. u praznom hodu.
Venera 24° Device u Vp. u praznom hodu.
Mars 04° Vage u Vp.
Jupiter 12° Jarca Rx u VIIIp.
Saturn 10° Device u Vp.
Fortuna 15° Lava na samom vrhu IVp.

~~~ dalje ... vi ;)

tvoj otac je u horarcu predstavljen 4. poljem u lavu, znaci sunce, koje nema neku veliku snagu, ali nema ni negativno dostojanstvo (u svom je licu)...sto bih ja protumacila da on ima dovoljno snage da pregura naredni period i da je spreman da poslusa savete koje bude dobio u cilju resenja problema...
sunce trenutno ima aplikaciju sa saturnom koji dolazi iz 8., 9. i 10....mada nisam sigurna da li se u ovom slucaju (ne)gledaju derivatna polja, ipak bih rekla da postoji velika verovatnoca da mu specijalisti predloziti hirurski zahvat...
mesec uskoro menja znak, i ulaskom u raka gde ce biti u svom vladarstvu, prvo ce da sklopi sekstil sa suncem, a onda kvadrat sa marsom...ako uzmem u obzir da mars predstavlja na neki nacin operaciju, a dolazi iz 6. i 12. polja, nije iskljuceno da ce taj zahvat biti i odradjen...
kontrantisciju izmedju merkura i marsa bih gledala kao cinjenicu da i ti sama negde verujes da je operacija resenje zdravstvenih problema tvog oca...

I na kraju se desilo sledeće ~ operacija zakazana 24. Decembra...

nolita
28-08-2008, 11:43
vilenija, evo da i ja javim svoj dogadaj vezan uz prometnu- na kraju sam odlucila ici preko obveznog osiguranja, jer bi mi bilo preskupo da sad plaćam iz džepa- dakle, bila si u pravu ;)

VIDANA
28-08-2008, 19:20
E PA DRAGA MOJA Shmile i ja mislim da je krajnje vreme da zapocnem,
moram dete da obezbedim ....a i sebe....TO MI JE DUZNOST....!
a i ostali duznici da oduze svoje!!!!!!
cim nesto bude ,,krenulo,,pisem
-da se ucimo svi kako TREBA a kako ne treba raditi i ciniti u zivotu....!!!?!!!

nina4
29-08-2008, 15:40
ti si Asc' u Blizancima, sa Merkurom na 29°Device u praznom hodu u VI polju. Mesec je na 10° Lava u praznom hodu na vrhu V polja. Posao je predstavljen X poljem, koje je u Jarcu, sa Saturnom na 10° Device u VI polju. Ni Merkur ni Mesec se ne povezuju direktno sa Saturnom, pa samim tim, odgovor bi bio : i dalje se ništa radikalno neće promeniti, čak šta-više, period stagnacije još može i da potraje duže od predvidjenog [i željenog]

Draga Shmisho,puno ti hvala na iscrpnom odgovoru.Malo me zbunjuje ovo sa stagnacijom.Odnosi li se to da cu dobiti produzetak bolovanja ili cu biti upucena na posao-naravno isti jer sam shvatila da od nekog boljeg za sad nema nista.Ne daj Boze da ne bude otkaza?Ako mozes samo malo da mi pojasnis ,molim te.Hvala ti.

s_ana_dra
29-08-2008, 15:47
Hvala Shmiel, malo mi je bilo blesavo pitanje, a sta cu, bas me je iznervirao, izludeo me je. Cak kad sam ispricala i zajednickom drugu poludeo je, svasta mu je napisao. Jer naravno i njega sve nervira, i ne moze da razume, sta se folira ovaj moj.
hvala puno
ljubac za mamu i moramo i dudu da ljubimo

zujalica
29-08-2008, 17:34
ASC na 11 Strelca, Jupiter na 12 Jarca i Mesec na 23 Blizanaca
MC u Vagi, Venera na 23 Device
Mesec samo sto nije sklopio kvadrat sa Venerom(koja predstavlja diplomu), pa mislim da se isplati oko toga pomuciti, a bice muke sigurno, jer je ispunjenje preko kvadrata, a ni signifikatori tebe i dipolome se bas ne "vole".

Marsovka ,hvala puno za odgovor! Nisam ni mislila da ce bas biti lako, trazice zasigurno neku razliku ispita, ali to me toliko i ne brine... veci problem mogu biti finansije..., ali sigurno vredi pokusati !
Interesantno mi je sto kao i u natalu ispade Asc u Strelcu, a MC u Vagi.
Jos jednom hvala i javljam sta sam uradila.
Poz...

[b][font=Century Gothic]
http://www.kolobok.us/smiles/artists/viannen/viannen_73.gif ti si predstavljena Asc' u Strelcu sa retro Jupiterom na 12° Jarca na samom vrhu II polja, Mesec je na 23° Blizanca u VII polju. Diploma je prestavljena X poljem, koje je u Vagi, sa Venerom na 23° Device umetnutom u IX polju [diploma te čeka U školi] Trenutno, sobzirom da je Venera u znaku svog pada, ta diploma ti ništa neće značiti u životu, ali kasnije, kad Venera udje u znak svog sedišta, Vagu, uz tu diplomu ćeš moći odlično da napreduješ u životu, tj. da nadješ odgovarajući posao. Mesec upravo ima prvu aplikaciju sa Venerom, pa posle sa Merkurom. Ovo nam daje sliku ~ ti oslaziš u školu, podižeš diplomu, a možda kasnije odlučuješ da možda podigneš "stepen" diplome na još viši nivo?

:) Hvalaaa... Shmisho... tacno je da mi sada ta diploma nista ne bi znacila za sadasnji posao kojim cu se sigurno jos neko vreme baviti, ali dala bi mi mogucnost da se kasnije bavim jednim drugim poslom koji mi se svidja. Ali da cu tu diplomu hteti da dignem i na visi nivo... haha... joj... ko zna sta meni moze kvrcnuti (mozda budem htela da se usavrsavam). Vec rekoh... javljam sta sam uradila. :)
Poz... za tebe i malu shmizlu... :)

dadiska
30-08-2008, 18:00
hajde da jednom dam pozitivan odgovor, i da proverim svoje znanje iz horarne :
ti si saturn u devici i mesec u biku...
ispit je predstavljen jupiterom u jarcu...
i saturn i mesec su u aplikaciji sa jupiterom, i tako prave jedan lep veliki trigon...
jupiter u vladarstvu saturna, i ma kako se tebi mozda taj ispit ne "dopada" (saturn u izgonu jupitera), mislim da ces uspeti da ga savladas, i da ces imati u tome dosta srece (saturn u vladarstvu i exalataciji merkura koji dolazi iz 5.)...
mesec exalatiran i u 3. kuci u kojoj se raduje...
mislim da je navedeno dovoljno da kazem da prolazis!

Da se dodam :

14h24 Mesec 120° Saturn
18h53 Mesec 120° retro Jupiter
20h03 Sunce 00° Device~ Mesec spaja Saturn i Jupiter : sa Saturnom je separacija, a sa Jupiterom aplikacija... u svakom slučaju Vilenija je u pravu, odgovor je potvrdan Držim[o] palčeve da sve bude superiška

Pa ljudi ja sam polozila, od ukupno 50 ljudi nas 10 je proslo! Dobila sam i moju prvu 6-cu! Sad mi ostaju samo jos 3 ispita i gotova godina! :D

HVALA VILENIJI I SHMISHI na prognozama (tokom ispitivanja sam vas setila,jer sam htela da odustanem jer me je baba provozala celu knjigu :mad:)!

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020119.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020116.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Andreina
30-08-2008, 18:12
Mene ova horarna sve vise i vise fascinira....

Slazem se s tobom. Marsovka i Vilenija su bile 100% u pravu kada su dale odgovor na moje pitanje (u vezi posla). Nisam se nadala da ce tako biti na tom planu ali bile su u pravu...
A propo posla, pitala bih da li ce uskoro biti neko poboljsanje na polju finansija? Ohrid, 18:10h, 30 avgust.

Kora
30-08-2008, 20:29
Originally Posted by vilenija http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post98712.html)

Originally Posted by Kora http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post98696.html)
Eh, da li on zeli da me nazove?
16:12 17.08.2008 Ljubovija, Srbija da li je ovako postavljeno pitanje moze dati jasniji odgovor
Originally Posted by Vilenija http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post98696.html)
u ovom "novom" pitanju, ti si predstavljena retrogradnim jupiterom u padu, sto pokazuje tvoje trenutno stanje nestrpljivosti, i osecaja "nemoci" da saznas o cemu se radi...
on je sad merkur, i kako je u svom vladarstvu i exalataciji, znaci sve zavisi od njega...ali merkur simolise, takodje, komunikaciju, pa zato ipak ocekujem da namerava da ti se javi, posebno sto su jupiter i merkur sada u trigonu...
mesec aplicira saturn (sprecenost), ali mu je naredna aplikacija sa merkurom, posto mu je potrebno +/- 9* da dodje u ugzaktni aspekt sa merkurom, onda je to od prilike 9 jedinica vremena, mada jos nisam sigurna sa ovim vremenskim procenama

Vilenija,

molim te duso reci mi da li ovakav ishod dogadjaja moze da se smatra da je ovaj horarac imao pozitivan ishod.

e ovako, nije me pozvao telefonom, a sto sam ja ocekivala svo vrijeme, ali me je sreo na ulici i pozvao na kafu, a susret se desio 20.08.2008 i to nakon 3 dana od trenutka postavljanja pitanja.

A posto sam u iscekivanju dugo, ja sam njega nazvala, 27.08. i to nakon 10 dana od postavljenog pitanja.

Jos uvijek cekam njegov telefonski poziv! Kao Godoa da cekam :)

Skorpija
31-08-2008, 14:49
Kad smo vec kod toga...sta bi s onim tvojim pitanjem? Jeste li zajedno:p
Bilo je onako kako ste ti i Vilenija rekle,svaka cast na tuamcenju,ali kratkotrajno,jer je otisao:(

VIDANA
31-08-2008, 16:36
Originally Posted by VIDANA http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/1881-horarna-astrologija-analiza-horarnih-cartova-ii-post101321.html)
kakav sam ja san sanjala-prosto ne verujem da je moguce tako nesto....?
-sta mi pokazuje ovaj san???
-31.09.2008, nbg., 11.17h
Ti si predstavljena Asc u Škorpionu, sa Marsom na 07° Vage u XI polju, dok je san predstavljen vl.IX polja ~ Mesecom na 15° Device na kraju X polja. Mesec je u praznom hodu, pa samim tim san nema značenje, jedino što je ostavio utisak na tebe jer se nalazi na samom stepenu egzaltacije Merkura ~ 15° Device. Na žalost, ma koliko jak san bio, Kosmos ti njime ništa nije hteo saopštiti http://www.kolobok.us/smiles/personal/angel.gif

e pa dobro je Shmile da NIJE NISTA....,ja sam se vec zabrinula da necu opet neku glupost da dozivim....
Tebi hvala na detaljnom opisivanju horarca mislim da sam pocela da ga savladavam nesvesno,jer mi je ovako mnogo lakse da shvatim ,,prevod,, bilo cijeg pa i mog odgovora-HVALA jos jednom!!!

Limoneta986
01-09-2008, 21:15
Shmile hvala na detaljnom i opshirnom odgovoru :) :25: :25: Cak sam i pohvatala neke konce u vezi horara i tumacenja ( wow :D )
Mada sam ostala -> :151: Al bez tog truda nista!! :guza:

Hvala :esmiloe: :esmiloe:

Vojvotkinja
02-09-2008, 12:26
Shmile, kao i uvijek u pravu si...Al' da ako se trgnem..malo..konachno...

limunada
03-09-2008, 09:45
Kao što juče rekoh, NE GLEDA SE VII POLJE AKO JE OSOBA KOJA PITA SAMA I NIJE U EMOTIVNOJ VEZI. Ti pitaš da li ti neko ide u susret, da li ćeš nekoga uskoro upoznati i sklopiti emotivnu vezu sa njim ~ znači ~ SAMO GLEDAŠ PRVI ASPEKT KOJI SKLAPA VLADAR ASC ~ u ovom tvom slučaju to je Mars [ti] koji sklapa 90° sa retrogradnim Jupiterom ~ znači neki muškarac tipa Jupitera u Jarcu ti "ide u susret" http://www.kolobok.us/smiles/artists/just_cuz/JC_goody.gif

smisho hvala puno za odgovor http://s14.rimg.info/e207f8d051c0d749a70f9fb254e1d9f4.gifako sta bude javim ti :)

Miky
03-09-2008, 10:42
Shmile, neverovatno kako si izvanredno objasnila moj stav prema poslu!!! Ama cela istina! Nemam snage prosto receno da menjam ili trazim promene ... :o. Istina je takodje da sam mnogo vise usmerena na to kako da promenim finansijsku situaciju, tj. ja bih radije ostala ovde gde sam i jos bolje sa povisicom plate koju odavno ocekujem... promena ce biti mada manjih, kao sto je gazda vec napomenuo, ali sve ce se saznati posle 15. septembra!
Stvarno si carica!
Ljubac maloj prelepoj princezici!

silva69
03-09-2008, 12:50
Hvala Smisonjo na toliko iscrpan odgovor...Pokusala sam i ja nesto da rastumacim bas taj horarac...Sad cu videti kolko sam ja to naucila...Imam ja jos puno toga nauciti...posto se horarnim pitanjima nisam nikad bavila za to je 'kriva' moja prijateljica koja je isto clan ovog foruma....Hvala Bogu sto postoji ovakvo nesto...Kad budem imala malo vise vremena evo pokusacu i ja da se ukljucim aktivnije....

s_ana_dra
03-09-2008, 13:18
hvala shmile na pomoci, puno, puno
pa dobro bar sam odredila sta treba da se gleda
pusa za mamu i dudu

Miky
04-09-2008, 08:57
Vilenija hvala ti na odgovoru! Pa u pravu si, mozda sam i ja doprinela takvoj situaciji jer tezim da se izolujem ... jer sam lenja ponekad u odrzavanju odnosa ... a i ocekujem uvek inicijativu sa druge strane ..

mara555
05-09-2008, 23:13
Smiso u pravu si:4kiss:, javljeno nam je pre dva sata da ce nam dovesti kofere.Vrlo:clap:dobro, vidi se da imas znanje iz astrologije u malom prstu.Veliki POZDRAV!!!

Shmishonja
06-09-2008, 11:18
http://www.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/l_cherry.gifPitanje ~ da li ću prodati staru porodičnu kuću koja se nalazi na selu i ko će je kupiti?

http://www.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/d_martini.gifImam dva kupca koji se trenutno razmišljaju [cena im je malkice velika, ali ja ipak imam Mesec u Devici i ne dozvoljavam cenjkanje :D] Jedan kupac je komšija od prekoputa, koji ima nekoliko placeva na kojima ima izgradjene hangare, a ovaj mu moj plac [bez kuće] jako odgovora jer je jedan od najvećih u selu, a drugi kupac je vlasnik mlina [koji se nalazi odmah pored moje kuće ~ taj mlin je do II svetskog rata pripadao mom ujaku, pa su mu ga partizani na kraju rata uzeli, pa je vlasnik mlina sada zainteresovan da se proširi]

http://www.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/l_book.gifPitanje postavljeno ~ danas, 02.09.2008. Bgd, u 17h06min11sec
Regiomontanus sistem kuća
Asc' 24° Jarca, sa Saturnom na 11° Device na samom vrhu VIII polja.
Mesec na 14° Vage u praznom hodu u IX polju.
Kupac/kupci ~ Desc' u Raku...

horarachttp://www.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/vishenka.gif (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/kocekupitikucu.jpg)

zanimljivo...
cinjenica je da 7. polje ima ukljestenog lava, pa to potvrdjuje da ima vise zainteresovanih sa kojima pregovaras: mesec i sunce
mesec je u praznom hodu, a sunce je u aplikacinoj konj. sa saturnom, sto ja tumacim da je sunce taj sa kim ces dogovor i postici
samo, koji od te dvojce je predstavljen suncem?
prateci tvoje pitanje, stekla sam utisak da si ih ti predstavila redosledom kako su oni pokazivali svoje interesovanje:
~prvo si pregovarala sa komsijom preko puta, i on je predstavljen onda mesecom...
~a onda si pregovarala sa vlasnikom mlina pored tvog imanja i on je predstavljen suncem...
u slucaju da sam pogresno razumela taj redosled, pada mi na pamet jos par opcija... logika je malo smesna, pa je necu predstaviti ovde :D , ali me navode ponovo na to da je izbor vlasnik mlina...
i da, cena nekretnine je predstavljena 10. poljem, znaci skorpija...a mars je u vagi: exalatira saturn i u padu je sunca, sto je znak da ces postici ono to si naumila....

Kuću prodala komšiji koji nije pravio pitanje za cenu :)

selena
06-09-2008, 12:10
čestitam draga shmile na dobro prodanom imanju i hvala za odgovor-nekako sam si i mislila da će odgovor biti topa toga jer on je zemljani bik koji kad nešto hoće hoće to odmah bez nekog razmišljanja i suvišnih objašnjavanja zašto i kako-dok sam ja tip koji uvijek ima 1001 pitanje i nedoumice-valjda odud sva naša nevolja!!!

viksi72
06-09-2008, 13:09
Smile, na postavljeni horarac da li g-din ljut i bla, bla, tacno je da smo se culi, e sad najiskrenije, nisam ni pomenula njegov rodjendan, tako da nemam blage veze da li je ljut, a i sta me briga. Uglavnom, draga, da odgovorim da je odgovor na horarac tacan. Tnx! Jubi malenu sarenu!

nolita
07-09-2008, 14:51
na moje pitanje preko pp marsovki hoce li doc do susreta ovaj vikend, odg je: "postoji konjunkcija izmedju vasih planeta ali ih u spajanju sprecava merkur, zato mislim da nece biti susreta."

... i uistinu je tako, hvala Marsovka jos jednom!

ibis
13-09-2008, 14:35
postavila sam pitanje u vazi poslovne saradnje pre vise od mesec dana...na zalost od toga nece biti nista...izgleda nemam srece sa horarcima, ali hvala puno u svakom slucaju... :(

thalatte
13-09-2008, 14:40
postavila sam pitanje u vazi poslovne saradnje pre vise od mesec dana...na zalost od toga nece biti nista...izgleda nemam srece sa horarcima, ali hvala puno u svakom slucaju... :(

Iskreno nemam ni je baš sreće sa horarcima vezanim za moja glupa pitanja o ljubavi i ide li mi ko u susret:D:o(kad već i sama znam odgovor na to...i sve je u glavi...brrr...brrrr)

Ali zato kada sam postavila nešto u vezi zdravlja i pregleda...Smisha je točno pogodila da će biti sve ok uz terapiju...i tako je bilo...:)

Ionako je zdravlje najbitnije :D:)....za ostalo ...''lako ćemo''

zujalica
30-09-2008, 08:32
Cini mi se juna meseca pitah da li ce se pitanje nasledstva resiti do jeseni i Shmisha mi je odgovorila da ce tu izgleda jos nesto da iskrsne. I evo jesen je dosla i ja jos cekam da me u katastru upisu kao vlasnika nekretnine jer su se oni koji trebaju da uzmu pare za porez na nasledstvo malo pogubili u papirima! Sudski je jula sve zavrseno i tada pomislih da je horarac omanuo... ali nije!

lilka
30-09-2008, 19:16
Bila si u pravu i za onaj moj horarac.
Ljubac :)

Miky
03-10-2008, 09:20
tvoj bivsi suprug je predstavljen marsom, a njegovo X polje je zapravo IV radikalno (sistem derivatnih kuca)...
vidimo da je IV u vodoliji ~ saturn 15*24' device...
mars exalatira saturn, tako da je i njemu taj posao veoma bitan...
trenutno se mars nalazi u svom izgonu, i verovatno postoji odredjenih prepreka koje stoje na putu sigurnosti posla, pogotovo sto saturn nije ni jednom dostojanstvu marsa...
medjutim, polozaj marsa u deruvatnom VII polju meni daje neku nadu da ce on taj ugovor potpisati, pogotovo sto je u vladarstvu venere koja vlada tim poljem... takodje, mars je na zadnjim stepenima vage i uskoro bi trebalo da udje u znak skorpiona gde ce biti u svom vladarstvu...
ako jos dodamo da je venera (signifikator za ugovor u ovom slucaju), u vladarstvu, triplicitetu i licu marsa, mislim da bi odgovor trebalo da bude pozitivan...

Vilenija, zahvaljujem ti se od srca!!!

nena1
04-10-2008, 18:57
Jupiter u raku- hvala ti na odgovoru puno. :) Smirila si me dosta!!!:) U pravu si da sam opterecena poslom, i to previse i to iskaljujem na njega. A takodje zelim decu, a on ne zeli jos jedno par godina. I tu nastanu svadje. A ja sam ljubomorna , mada sam mislila da sam opravdano ljubomorna, ali bolje sto nije tako. Bitno mi je samo da ne bude tuzan i tajnovit, zbog mene. Da mu je lepo samnom. Dacu sve od sebe. Pozdrav od srca:)

scorpiorising
05-10-2008, 16:26
JupiterURaku, beskrajno hvala! I sto si dala odgovor na moje pitanje i sto si odvojila vreme da sve lepo i potanko objasnis step-by-step, kako bi svi bolje naucili:) Nadam se da neces zameriti ako postavim jos par pitanjaca:D

Originally Posted by scorpiorising http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/3016-analiza-horarnih-pitanja-post104598.html)
pitanje: vec skoro godinu dana se jako lepo dopisujem preko neta sa jednim deckom, cak i zivimo u istom gradu ali on nikada nije predlozio da se vidimo...Jako je stidljiv i samokritican(devica) pa me zanima da li ja treba da pokrenem to pitanje i pozovem ga da se nadjemo jer se bojim da bi to bilo mozda napadno?

Novi Sad, 17. Septembar 2008. , 21:38

nije komplikovano ,kad znaš osnovne principe horarne..

ASC na 6'36'' blizanaca, vladar Merkur(20'48'' Vage na samom pocetku 6. kuce) u konjunkciji sa Venerom(22'18'' Vage u 6. kuci) marsa ćemo zanemariti,sad ovde, nije važan.........................................................

hvala jos jednom!

Jupiter u Raku, hvala jos jednom :)

Uliana
08-10-2008, 20:23
jupiter u raku - hvala ti puno na odgovoru, nadam se da si u pravu i da će se mačak vratiti!

da, on je stvarno otišao tražit neku mačku, ja sam ga baš htjela odvest na operaciju al mi ga je bilo žao pa sam odugovlačila, a onda je on zbrisao..:(

nadam se samo da je još živ.

cancro
23-10-2008, 09:01
:( hvala puno Shmishonja, niti jedno (od dva) pitanje nije izašlo pozitivno :( ah šta ću,biće valjda bolje dr. put. :) :4kiss:

thalatte
23-10-2008, 14:43
Hvala Smishi za odgovor ...napokon sam iz ničega dobila nadu za nešto...ma čekat ćemo i još ta 2 mjsc :). ...iako su kvadratići...al sva moja zbivanja su izazovna :D

;)

cancro
23-10-2008, 16:44
E, pa moraćeš ondak da se posvetiš čitanju osnova ;)

Elem, tumačenje je sledeće : gleda se prva muška planeta koja ide u susret Jupiteru, tj, ako on nema ništa, ondak gledaš Mesec ~ Jupiter je tvoj racio, Mesec su tvoje emocije... a ne vladar V polja, ne vladar VII polja, oni sad nemaju veze sa pitanjem. Videćeš u osnovama i pravilima tumačenja o ovom o čemu sad kuckam

Jupiterova prva aplikacija je 90° Merkur, a Mesecu, s obzirom da je u praznom hodu tek kad udje u znak Device 60° sa Suncem :p

Znači, odgovor je potvrdan ~ neko ti ide u susret, ali moraš da čekaš ~ dok Mesec ne izadje iz praznog hoda, tj. dok se situacija malo ne promeni i tvoje emoicje padu pod uticaj Merkura sa kojim dodatno Jupiter pak ima prvu aplikaciju

Hoću,hoću,posvetiću se čim budem imala neko normalno vrijeme :) sad je sve kad stignem,usput...
uwau,ne mogu vjerovati da neko ide,konačno. A to da moram čekati...pa čitav život mi je sve na čekanje tako da sam navikla,biću strpljiva

:4kiss: HVALA HVALA HVALA

Vojvotkinja
24-10-2008, 10:40
Shmile, kontaktirala sam sa doktorom (chujemo se skoro svaki dan), predlozhio mi je termin do 17.11. ili poslije 07.12. s' obzirom da nece biti tu od 17.11. do 07.12.
ja sam odluchila da idem za Bg u sredinom decembra (znachi, odlazhem koliko je moguce, prepala sam se , shto cu, a odluchila sam chvrsto :D), jer je bolje s' obzirom da cu imati porpilichan broj slobodnih dana za Novogodishnje praznike, pa cu to vrijeme iskoristiti da se potpuno rehabilitujem :)...
Puno Hvala..ti uvijek u svom stilu :)..A njemu vjerujem na rijech da ce to proci, ima zaista zavidnu reputaciju i znam da je majstor u tome...;)..a i evo, horar tako kazhe :)

saandraa
24-10-2008, 14:58
[

Da vidimo ~ ti si Mars na kraju znaka Vage u XII polju, Mesec je na početku Škorpiona u XII polju. Inostranstvo je upravo predstavljeno tim Mesecom. Da vidimo da li postoji povezivanje izmedju Meseca i Marsa? Ne postoji, pa je odgovor negativan :([/quote]

hvala shmile! tako sam i mislela, nema povezivanje = negativan odgovor!! bunila me samo 12 kuca posto je sve otislo tamo ;)

eh kada bi sva horana pitanja bila ovako jednostavna za tumacenje!!!

hvala jos jednom! kiss tebi i slatkoj duskici!!!

mari
04-12-2008, 08:53
Drage moje,
prije nekih mjesec i pol ja sam postavila pitanje ovdje. Dobila sam tumacenje! I naravno desilo se....
Srela sam nekog!
Hvala cure!
Pusa

Vojvotkinja
14-12-2008, 20:32
Shmile, kontaktirala sam sa doktorom (chujemo se skoro svaki dan), predlozhio mi je termin do 17.11. ili poslije 07.12. s' obzirom da nece biti tu od 17.11. do 07.12.
ja sam odluchila da idem za Bg u sredinom decembra (znachi, odlazhem koliko je moguce, prepala sam se , shto cu, a odluchila sam chvrsto :D), jer je bolje s' obzirom da cu imati porpilichan broj slobodnih dana za Novogodishnje praznike, pa cu to vrijeme iskoristiti da se potpuno rehabilitujem .
Puno Hvala..ti uvijek u svom stilu ..A njemu vjerujem na rijech da ce to proci, ima zaista zavidnu reputaciju i znam da je majstor u tome...;)..a i evo, horar tako kazhe
Da vidimo ~ ti si Jupiter koji egzaltira Marsa [operacija] Operacija je Venera koja je pod vladavinom Jupitera. Sam Mars kao drugi signifikator operacije je u svom sedištu i u terminu Jupitera i na Jupiterovom stepenu ~ sve ovo nam "kaže" da će operacija dobro proći, ali prazan hod Meseca nam signalizira neko odlaganje ili čekanje :)
josh uvijek sam u Bg doshla sam samo da ti kazhem da si pravi majstor..Operacija je protekla u najboljem redu, iako je trajala punih 9 sati (o jadu sam ih zabavila) i sad pishem iz doktorove kancelarije..na silu me dovukao na net :D...sve me cera da koristim net, a meni se vishe sve smuchilo :)
Puno pozdrava tvom bepchetu i tebi...Najbolja si!!!

Poppy
19-12-2008, 17:52
http://i33.tinypic.com/5ajafs.jpg

I evo je karta za pitanje: Da li cu poloziti ispit? (Ispit ne polazem ja )

Dakle ASC 20*Djevice - Merkur 2* Jarca
Mjesec 10* Raka upravu u kuci ispita!
MC 19* Blizanaca - Merkur 2* Jarca.

Sta se radi kad se potrefi da su signifikatori isti? Hvala na pomoci, bas sam krenula nesto u proucavanje horara, rekla bih muka me nacerala

Cura koja je postavila pitanje i polagala ispit, zapravo nije morala da polaze ispit. Vec je imala prelaznu ocjenu, nego bila je pogresno informisana.

Saturn u 1.kuci kada se nadje u horarnom chartu ukazuje da Pitac laze, odnosno dovodi u zabludu. Mada u ovom sluchaju sam pitach je bio taj koji je doveden u zabludu. Tolicko ... :p

Shmishonja
31-12-2008, 09:00
16.12.2008. u 10h11min16sec sam postavila horarno pitanje : da li će tata i kada da ide na operaciju apcesa na debelm crevu?

čart : http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/dnevni%20tranziti/tatazdravlje.jpg

Odgovor : za manje od 15 nedelja.

Juče je njegov lekar rekao ~ operacija zakazana za 13.03.2009.:cool:

skorpija_strelac
22-01-2009, 13:06
u vezi sa onim izgubljenim prstenom, da nasla sam ga.....hvala Marsovki i Smisonji:p
plasila sam se da ga nisam izgubila negde u gradu, a da bio je na dohvat ruke....a trazila sam ga duugo....
i da Smiso, bio je u dnevnoj sobi

Bravo , devojke:)

cvetak
27-01-2009, 14:15
Quote:
Originally Posted by cvetak http://astro.axisdraw.com/forum/../enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/3763-horarna-pitanja-i-odgovori-post119596.html)
Pitanje : da li cemo imati taj sastanak i kako ce proci , sta da ocekujem?

Postavljeno 09.01.2009. u 00:21 Bgd

Hm ja sam Ve u Ribama u V, i Mo u bliznacima u VIII, a on Ma u III u jarcu, Ve i Ma u aplikacionom sekstilu, ali izmedju ima par planeta pa sad... ne znam dalje http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/frown.gif

evo i karte :
http://i460.photobucket.com/albums/q...kica/horar.gif (http://i460.photobucket.com/albums/qq330/dilkica/horar.gif)

kasnim sa odgovorom...tih...ali ovo pitanje trebalo bi da ima pozitivan odgovor....venera i mars u aplikaciji i ni jedna planeta ne ometa...
obe planete exalatirane, znaci da imaju snagu da deluju...
i obe planete u svojim prirodnim poljima
venera u V polju: ljubav, zabava, sex na nekom lepom mestu...http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/biggrin.gif
mars u III polju, verovatno ce on da bude inicijator susreta...

Nema vilenije pa pogledala ja. Venera i Mars dolaze u egzaktni sekstil za 15 dana,po mojoj skromnoj proceni.

Sta se desilo vezano za ovo pitanje : mi nismo imali nikakv vid komunikacije od pocetka januara i danas smose "sreli " na netu pa me je posl i nazvao, znaci njegova inicijativa ali do pravog susreta nije doslo a i nece u skorije vreme :(
Ne znam da li je moglo i ovo da se vidi u horarcu, hvala svakako na odgovoru !!!

Shmishonja
31-01-2009, 12:43
Da se dodam ~ prvo : Venera i Mars imaju aplikacioni 60°, ali Mesec, koji takodje simboliše pitača ima 90° sa Saturnom i onda ulazi u prazan hod i kad udje u znak Raka spaja Veneru i Marsa. Znači ~ mora da se ČEKA. Mesec apl. 90° retro Saturn -/+ 3° [komb. promenljivih znakova = nedelje]

Dodatno, ako pokušamo da odredimo vreme ~ Venera u Ribama u V polju = promenljivo + fixno, Mesec u Blizancima na kraju VIII polja = promenljivo + fixno, Mars u Jarcu u III polju = kardinalno + promenljivo ~ iz ovoga dobijamo vremensku jedinicu NEDELJE ne DANE... a to bi značilo da će do susreta doći tek za -/+ 15 nedelja od postavljanja pitanja...

... a dodatno zašto u stvari nije došlo odmah do kontakta ‚ ant. Mesec je u Raku i ima apl.180° sa Marsom od -/+ 7° pa nam to daje ideju da je lik i hteo da stupi u kontakt sa tobom posle jedno nedelju dana, ali da se povukao jer se predomišljao [oboje su u kardinalnim znacima = vremenska jedinica je DAN] ~ to je 180° : da pa uzme, dodje pa ode, pokloni pa otme...

Dodatno PONOVO da podsetim :
~ V polje : GLAGOL u ljubavnoj vezi ~ ono što volimo da radimo sa partnerom
~ VII polje : OBJEKAT naše ljubavi ~ tj. naš partner

+++ ne brkajte mi simbolike ova dva polja +++ i takodje ~ setite se da postoje i antiscije i kontra antiscije koje takodje imaju istu jačinu važnosti kao i ostalih 5 aspekata i da njihove aplikacije često donesu potpuno drugačii rezultat / odgovor od očekivanog +++

Quote:
Originally Posted by cvetakhttp://astro.axisdraw.com/forum/../enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/3763-horarna-pitanja-i-odgovori-post119596.html)
Pitanje : da li cemo imati taj sastanak i kako ce proci , sta da ocekujem?

Postavljeno 09.01.2009. u 00:21 Bgd

Hm ja sam Ve u Ribama u V, i Mo u bliznacima u VIII, a on Ma u III u jarcu, Ve i Ma u aplikacionom sekstilu, ali izmedju ima par planeta pa sad... ne znam dalje http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/frown.gif

evo i karte :
http://i460.photobucket.com/albums/q...kica/horar.gif (http://i460.photobucket.com/albums/qq330/dilkica/horar.gif)

kasnim sa odgovorom...tih...ali ovo pitanje trebalo bi da ima pozitivan odgovor....venera i mars u aplikaciji i ni jedna planeta ne ometa...
obe planete exalatirane, znaci da imaju snagu da deluju...
i obe planete u svojim prirodnim poljima
venera u V polju: ljubav, zabava, sex na nekom lepom mestu...http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/biggrin.gif
mars u III polju, verovatno ce on da bude inicijator susreta...

Sta se desilo vezano za ovo pitanje : mi nismo imali nikakv vid komunikacije od pocetka januara i danas smose "sreli " na netu pa me je posl i nazvao, znaci njegova inicijativa ali do pravog susreta nije doslo a i nece u skorije vreme :(
Ne znam da li je moglo i ovo da se vidi u horarcu, hvala svakako na odgovoru !!!

Shmishonja
31-01-2009, 12:50
sam vladar ascedenta- retro merkur u jarcu u 8 kući ,dobro prikazuje njeno sadašnje stanje,da joj se bolest povratila i to na kostima i dovela je ponovo u životnu opasnost -jer vladar 8 k. retro saturn,je baš zainteresovan...za merkura...
ali ,retro saturn vlada i 9 i 10 kućom,koje predstavljaju lekare specijaliste- 9 k. koji će primeniti i dati joj terapiju -10 k.-znači i terapija se ponavlja..
terapija bi trebala dobro da deluje,jer je saturn pod vladarstvom i egzaltacijom merkura, a i u uzajamnoj su recepciji po vladarstvu...pomoći će joj lekovi da se zaleči..
dobar znak je i to,što je na samom MC jupiter-veliki benefik i SMČ-dobitak..
pošto nema aplikacija, u ovom horaru između njenog signifikatora r. merkura i signifikatora 8 kuće..poživeće..a terapija će dati povoljan efekat i produžetak života...

želim joj puno snage i hrabrosti....

a trebaće joj,jer će biti teška borba,veliki njen strah, lebdenje između života i smrti,na šta ukazuje i aplikativni aspekt- mesec opozicija r.saturn..

Tako je ~ počela je sa terapijom, ali s obzirom da je retro Saturn tako naglašen ~ efekat terapije je : ako i preživi terapiju i "ozdravi" biće nepokretna od vrata na dole do kraja života, a ako terapija ne odradi svoje... jako će brzo da "otputuje" :( Njeni podaci su inače : 09.04.58 u 17h Bgd...

leptiric
01-02-2009, 14:37
Da vidimo šta kaže horarac : ti si Asc' u Lavu, sa Suncem u Vodoliji u VI polju + Mesec u Vodoliji u VII polju [u praznom hodu] On je Desc' u Vodoliji, sa retro Saturnom u II polju.

Ovde vidimo da si ti mnnogo više orijentisana na njega, nego on na tebe, jer Saturn nema povezanost sa Suncem preko Ptolomejeve tabele, ali ima povezanost sa Mesecom preko triplicieta, dok je Sunce, a i Mesec, pod vladavinom Saturna.
Samim tim, na žalost, odgovor je delimično negativan, misli na tebe, ali za sad samo kao na dobru prijateljicu.

Hvala puno Shmishonija :)
Drago mi je ako bar i misli ponekad na mene, pa i kao na prijatelja... :(
Ako mogu jos nesto da pitam, da li se tu vidi hoce li se to ikada promijeniti i nesto biti izmedju nas (mi smo nekad bili zajedno) ili postavljam novu kartu za takvo pitanje ili treba u potpunosti da odustanem? :o

Sorry Shmishonja tek sad sam shvatila da je ovaj topic namjenjen za zahvale, komentare i sl., ali dobro dok se malo uhodam. :D

Molim te ako mozes jos da mi odgovoris na ovo posljednje sto sam pitala, jer ne mogu bas da shvatim tacno pravila horarne. :(

Jos jednom puno puno hvala na odgovoru i izdvojenom vremenu!

Pusa!

zujalica
04-02-2009, 10:04
Evo, ja cu da pokusam da dam odgovor na ovaj horarac, ali bih molila one koje bolje poznaju hararnu da me isprave ako sam pogrijesila. Zujalice, molim te da uzmes sa rezervom moj odgovor, prije nego sto bolji poznavaoci daju svoje misljenje.
Karta u Horarnoj se pravi u Regiomontanus, a ne u Placidus.

Ti si u ovom horarcu predstavljena Asc na 1*04' Lava, SO u 7. kuci; a njega predstavlja DSC na 1*04' Vodolije, retro SA 20*49' Djevice u 3. kuci; a MO je 10. kuci na 9*18' Bika.
SO i SA ne prave apsekt, ali MO pravi aplikacioni kvadrat sa SO, i ako pogledamo koji je prvi naredni aspekt MO vidjecemo da je prvi naredni aspekt MO trigon sa SA. Znaci, odgovor bi bio potvrdan; do susreta ce doci.;)

Kora, hvala puno za odgovor i za trud... :) uzecu ga sa rezervom i vodicu racuna u kom sistemu kuca radim kartu za horar. U svakom slucaju javicu sta se desava... i da dodam... jasan mi je odgovor tj. kako se gleda , bar na ovom primeru.

zora
04-02-2009, 10:09
smiso,bila si upravu,mom decku je pomeren ispit za sedam dana...tako da nije ni izasao-ja sam odusevljena horarnom

cvetak
04-02-2009, 17:56
Da se dodam ~ prvo : Venera i Mars imaju aplikacioni 60°, ali Mesec, koji takodje simboliše pitača ima 90° sa Saturnom i onda ulazi u prazan hod i kad udje u znak Raka spaja Veneru i Marsa. Znači ~ mora da se ČEKA. Mesec apl. 90° retro Saturn -/+ 3° [komb. promenljivih znakova = nedelje]

Dodatno, ako pokušamo da odredimo vreme ~ Venera u Ribama u V polju = promenljivo + fixno, Mesec u Blizancima na kraju VIII polja = promenljivo + fixno, Mars u Jarcu u III polju = kardinalno + promenljivo ~ iz ovoga dobijamo vremensku jedinicu NEDELJE ne DANE... a to bi značilo da će do susreta doći tek za -/+ 15 nedelja od postavljanja pitanja...

... a dodatno zašto u stvari nije došlo odmah do kontakta ‚ ant. Mesec je u Raku i ima apl.180° sa Marsom od -/+ 7° pa nam to daje ideju da je lik i hteo da stupi u kontakt sa tobom posle jedno nedelju dana, ali da se povukao jer se predomišljao [oboje su u kardinalnim znacima = vremenska jedinica je DAN] ~ to je 180° : da pa uzme, dodje pa ode, pokloni pa otme...

Dodatno PONOVO da podsetim :
~ V polje : GLAGOL u ljubavnoj vezi ~ ono što volimo da radimo sa partnerom
~ VII polje : OBJEKAT naše ljubavi ~ tj. naš partner

+++ ne brkajte mi simbolike ova dva polja +++ i takodje ~ setite se da postoje i antiscije i kontra antiscije koje takodje imaju istu jačinu važnosti kao i ostalih 5 aspekata i da njihove aplikacije često donesu potpuno drugačii rezultat / odgovor od očekivanog +++

Hvala puno na dodatnom odgovoru na moje pitanje , videcemo kad ce do susreta doci - racunajuci nekih 15 nedelja to bi trebalo da bude negde april sto i nije nemoguce..., u medju vremenu se nas odnos prilicno :produbio: koliko moze kroz daljinsku komunikaciju :D ali je on i dalje na za sad mislim-ne mislim, hocu necu i sl relaciji...bas bih rekla da si ga u centar ubola

cvetak
09-02-2009, 10:21
[/quote]Ako posmatramo Ptolomejevu tabelu, videćemo sledeće ~ on je Venera na 03° Ovna : prvo odmah što vidimo je da je Venera pod vladavinom Marsa ~ ti njime "vladaš" a takodje ga malo zbog nečega i nerviraš jer se Venera nalazi i u licu Marsa, ta Venera egzltira Sunce, dok je u triplicitetu i terminu Jupitera, sve vezano za Veneru samu, znači za njega, je izgon, dok je sve vezano za Saturn za Veneru u padu. Iz ovoga vidimo da si ti njemu vrrrlo draga i mila, ali da se on naprosto plaši da kaže i pokaže šta oseća i misli o tebi ~ u strahu je ne samo tvog odbacivanja [jer uopšte nije svestan da se on tebi dopada] već i toga šta će ljudi reći ako bi i bili vas dvoje zajedno ~ on smatra da će ti veza sa njim na neki način narušiti ugled koji imaš u društvu.[/quote]

Hvala draga shmisho! :)
Hm ako sve to i jeste tako onda to moze objasniti i njegovo ponasanje koje je vrlo cudno...

Ps. nedoumica: ja sam ovo pitanje postavila na forumu juce popodne tj tad sam ga postovala ovde ali sam kartu uradila sa vremenom kad sam pitanje i postavila (sebi) pa me zanima da li je dobro tako? Tj. da li je vreme kad sam prvi put postavila pitanje ono i koje uzimam, ne vezano za vreme kad sam ga postovala tj pitala astrologa? Ne znam koliko je sad ovo jasno

Shmishonja
09-02-2009, 10:43
Hvala draga shmisho! :)
Hm ako sve to i jeste tako onda to moze objasniti i njegovo ponasanje koje je vrlo cudno...
P.S.
nedoumica: ja sam ovo pitanje postavila na forumu juce popodne tj tad sam ga postovala ovde ali sam kartu uradila sa vremenom kad sam pitanje i postavila (sebi) pa me zanima da li je dobro tako? Tj. da li je vreme kad sam prvi put postavila pitanje ono i koje uzimam, ne vezano za vreme kad sam ga postovala tj pitala astrologa? Ne znam koliko je sad ovo jasno

Uvek se gleda PRVO pitanje, tj validan je horarac kada ti je prvi put pitanje "palo napamet". http://www.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/d_clock.gif

Hekata
09-02-2009, 12:57
http://www.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/d_book.gif Da vidimo ~ ti si Venera u Ovnu u VI ~ duplo loše, em si uplašena, em si u panici, em sumnjaš u svoje znanje, dok je Mesec u Lavu u X polju ~ apsolutno si orijentisana na to polaganje, jer verovatno od tog ispita ti zavisi dalje školovanje . Sam ispit je X polje, sa Suncem u Vodoliji u IV polju. Ovde vidimo da Venera i Sunce nemaju aspekt, dok Mesec i Sunce imaju, ali na žalost, em je u pitanju 180°, em je u pitanju pomračenje... hmmm... na žalost postoje velike šanse da ga ne položiš [jedino u slučaju da se ispit ne sastoji iz dva dela, pa nam ta 180° u stvari pokazuje ponovno polaganje, ali drugog dela ispita...] Javi šta si uradila, a mi ti držimo palčeve da uspeš!

Uh! Anksioznost je stečena u školi od propitivanja i inprovizacije profana koji nemaju pojama šta su ručali, a ne šta su predavali.... :rolleyes:
Ovaj ispit je već odložen, i to je drugi deo ispita, prvi sam položila i treba da mi upiše posle tolikog odugovlačenja ispit, rasejani profa, verovatno posle ovog pismenog će da me još usmeno pita:rolleyes: ... sve u svemu već mi je dosta svega, jer on je toliko rasejan da ne zna da mi je dao on ta pitanja da učim za ispit i svaki put kad odem na konsultacije me šalje da mu fotokopiram ta pitanja i uvek ih zagubi i hoće da me ponovo pita položeni deo od pre 2,5 godine... mislim da Vam je sve jasno... gde da ne budem uplašena i kad mi sama pomisao na ispit steže stomak i izaziva gastritis....:D
Hvala Šmile na tumačenju.... lepo si skontala, i znaš sad pravu sliku stvari... svaka čast!:)
Ljubac....

Snowhite
09-02-2009, 13:48
Shmiso,mnogo ti hvala,takav sam odgovor i očekivala i ne znam više šta da radim.23marta mi ističu i testovi i lekarsko i moram do tad da položim.a inače mi se dešavaju zone sumraka na polaganju.auto neće da upali(dobar auto)-za šta ni istruktor nema objašnjenje,onda neće da krene dok sasvim ne pustim kvačilo itd...totalno sam unezverena od toga.ali ako se pojavi taj frajer...............to je jedina nada da ću preboleti vozačke neuspehe :)

Ramona
10-02-2009, 18:48
Da vidimo ~ ti si u čartu Venera u Ovnu, kao i Mesec u Lavu u praznom hodu, dok je on predstavljen Marsom u Vodoliji... Da bi videli da li se ti njemu dopadaš, treba da pogledamo Ptolomejevu tabelu i da vidimo da li Mars ima neku povezanost sa Venerom ili pak Mesecom ~ iz tabele vidimo da je Mars na stepenu Venere i da se nalazi u njenom licu, dok sa Mesecom nema apsolutno nikakvu konekciju. Iz ovoga vidimo da si ti njemu fizički privlačna, ali da drugih emocija za sada nema prema tebi. Dodatno, spojiće vas Jupiter pa je moguće i da će doći i do nekog emotivnog kontakta, možda i veze, ali treba da imaš na umu da će njemu trebati jako puno vremena da promeni svoju strast u prave emocije prema tebi.

Hvala za odgovor Shmile! :D
Pocetak sam sav upratila, ali imam pitanje za ovo Jupiter tumacenje: kako dobijes to da ce nas spojiti Jupiter? Sta se tu gleda? Vidim da je u konjunkciji s Marsom, sekstil s Venerom, nista s Mjesecom... :confused: ali nista mi nije jasno... :confused:

Shmishonja
11-02-2009, 11:31
Hvala za odgovor Shmile! :D
Pocetak sam sav upratila, ali imam pitanje za ovo Jupiter tumacenje: kako dobijes to da ce nas spojiti Jupiter? Sta se tu gleda? Vidim da je u konjunkciji s Marsom, sekstil s Venerom, nista s Mjesecom... :confused: ali nista mi nije jasno... :confused:

Pa to "dobijam" prateći dnevne tranzite u astrološkom dnevniku ;)
To kretanje dnevnih tranzita imaš tamo i u "Vestima" na forumu, zato ih tamo i pišem da bi dok radimo horarce mogli da imamo orijentir koji je aspekt aplikacioni, a koji separacioni :)

Vladar Asc' predstavlja ono što tvoj racio misli o postavljenom pitanju, Mesec pokazuje tvoje emocije u odnosu na tvoje pitanje, dok vladar Desc' predstavlja partnera za koga si pitala. Da bi dobili potvrdan odgovor tražimo povezivanje ili :
1. vladara Asc' i vladara Desc' preko direktne aplikacije
2. Meseca i vladara Desc' preko direktne aplikacije
3. ili tražimo da li ih neka planeta u horarcu spaja tako što prvo skoli aplikacioni aspekt sa jednom, pa ondak sa drugom posmatranom planetom.
~ jasnije? Imaš sve u pravilima za analizu horarnih čartova ~ sve sam tamo napisala...

Angliana75
11-02-2009, 15:26
Shmile....hvala ti na odgovoru:) ...pitala sam za ispit....bas juce i eto imala sam srece da mi odmah odgovoris....hvala...
ali malo sam zbunjena...
ja kad sam ti postavila pitanje juce....ja sam mislila da li cu poloziti ispit cije rezultate cekam u petak...ali nisam to napisala....ali bas sam na to dobila...
inace danas su bili rezultati iz drugog ispita za koji se uopste nisam brinula...dobila sam 9!tako da sad ja totalno zbunjena...ne znam da li s tvoj odgovor odnosio na ovaj ili onaj ispit koji sam u svojoj glavi pomislila kad sam ti postavila pitanje???

uh..mozda sam kriva sto nisam lepo napisala za ispit ciji se rezultati objavljuju u petak?????
kazi mi molim te sta sad???:confused: :o :o

leptiric
11-02-2009, 18:05
Shnishonja, opet hvala hvala hvala na odgovoru ovdje! (http://astro.axisdraw.com/forum/123083-post222.html) :)

Evo i feedback: njih dvoje su vec prekinuli :( i dalje su u kontaktu i cini mi se da to jos nije gotovo, jer su u boljim odnosima sada nego prije i svako malo su u kontaktu ;) Za ono ko je kome naklonjen, to ne znam sa sigurnoscu reci, ali po ponasanju mislim da je on vise sklon njoj, nego obrnuto, ali opet istina je da je ona svemu tome cini mi se i pristupila u zelji da ne bude sama i da preboli nekog drugog. :o

Tako je sad za sad, pa ne znam dalje.

Pusa!

Ramona
12-02-2009, 19:16
Pa to "dobijam" prateći dnevne tranzite u astrološkom dnevniku ;)
To kretanje dnevnih tranzita imaš tamo i u "Vestima" na forumu, zato ih tamo i pišem da bi dok radimo horarce mogli da imamo orijentir koji je aspekt aplikacioni, a koji separacioni :)

Vladar Asc' predstavlja ono što tvoj racio misli o postavljenom pitanju, Mesec pokazuje tvoje emocije u odnosu na tvoje pitanje, dok vladar Desc' predstavlja partnera za koga si pitala. Da bi dobili potvrdan odgovor tražimo povezivanje ili :
1. vladara Asc' i vladara Desc' preko direktne aplikacije
2. Meseca i vladara Desc' preko direktne aplikacije
3. ili tražimo da li ih neka planeta u horarcu spaja tako što prvo skoli aplikacioni aspekt sa jednom, pa ondak sa drugom posmatranom planetom.
~ jasnije? Imaš sve u pravilima za analizu horarnih čartova ~ sve sam tamo napisala...

Hvala na objasnjenju!
Nadam se da sam nesto ukopcala... :rolleyes:
Molim te ispravi me ako grijesim: u toj karti to bi bilo da ce Jupiter prvo sklopiti s Venerom sekstil, pa onda s Marsom konjunkciju?
Da li je tu bitno naci vrijeme kada je to ili nam to treba cisto kao odgovor hoce/nece? :confused:
Jos nesto bih pitala:
rekla si da je Mars (on) na stepenu Venere (ja) i da se nalazi u njenom licu. Tu vezu Marsa i Venere objasnila da ima fizicka privlacnost ali ne i emotivna. Jel to kombinujem po ovome?

vladavina = volim svim srcem

egzaltacija = obožavam i pomalo preterujem u tome

triplicitet = osećam poštovanje i naklonost

termin = želim najiskrenije prijateljstvo
stepen = zainteresovan da se prijateljstvo pretvori u nešto drugo

lice = ravnodušnost i "sve jedno mi je" stav

izgon = ne volim to, pa me zbog toga baš briga

pad = ne želim ni pod razno jer to mrzim

kombinacija egzaltacije i pada ili pak tripliciteta i izgona nam daje nešto slično "hoće ~ neće", "tvrdi pazar", "hteo bi, ali nije siguran" tj drugim rečima ovakva kombinacija donosi nesigurnost sa sopstvenim emocijama

Shmishonja
12-02-2009, 20:01
Hvala na objasnjenju!
Nadam se da sam nesto ukopcala... :rolleyes:
Molim te ispravi me ako grijesim: u toj karti to bi bilo da ce Jupiter prvo sklopiti s Venerom sekstil, pa onda s Marsom konjunkciju?
Da li je tu bitno naci vrijeme kada je to ili nam to treba cisto kao odgovor hoce/nece? :confused:
Jos nesto bih pitala:
rekla si da je Mars (on) na stepenu Venere (ja) i da se nalazi u njenom licu. Tu vezu Marsa i Venere objasnila da ima fizicka privlacnost ali ne i emotivna. Jel to kombinujem po ovome?

Da, upravo tako ~ prvo će Jupiter da sklopi aspekt sa Venerom, pa će nju tako da spoji sa Marsom, sa kojim kasnije sklapa aspekt. A s obzirom da su Venera i Mars u recepciji po licu, to je fizička privlačnost i to je to, nema pravih emocija :(

Ramona
12-02-2009, 20:58
Da, upravo tako ~ prvo će Jupiter da sklopi aspekt sa Venerom, pa će nju tako da spoji sa Marsom, sa kojim kasnije sklapa aspekt. A s obzirom da su Venera i Mars u recepciji po licu, to je fizička privlačnost i to je to, nema pravih emocija :(

Jupiiiiiiiii bas mi je drago da sam to ukopcalaaa :D
Hvala na objasnjenju i strpljenju pri tome ;)
E samo mi nisi rekla jel taj Jupiter gledam kao vremenski period i ako da kako? :rolleyes:
A za ovo nema emocija ne gubim nadu, jer dok Jupiter pocne djelovati mozda se nesto i promjeni, ipak se mi tek upoznajemo... nadam se :o jer ako tu definitivno nece biti emocija da odmah bjezim...

zora
12-02-2009, 21:13
Shmisho hvala puno na odgovoru,ona ne radi vise u toj firmi,a otisla je i u penziju(u medju vremenu)ali je ostala otplata stana pa se uplasila zbog ove globalne privatizacije.Jos jednom hvala!

Hekata
12-02-2009, 21:22
~ ti si Mesec u Vagi, on je retro Saturn u Devici ~ ti njega egzaltiraš + Mesec je u triplicitetu i terminu Saturna => dok s druge strane, Saturn nema nikakve povezanost sa Mesecom... da, odgovor je potvrdan, previše mu veruješ, idealizuješ ga i nije baš prava prilika za tebe...

Eto, i ovde potvrde, i zašto ja još uvek prvi put u životu ne slušam druge??? Ako toliko meni bliskih osoba govori to, ako sam videla natalnu, dejvison, sinatriju, Sanja mi pogledala njegov natal i rekla da nije ok... pa dobro onda šta je sa mojim raciom???:(
Blesave smo mi žene!:rolleyes:
Hvala Šmile i ljubac Dudi:)

Nale 83
13-02-2009, 01:08
Da vidimo : ti si Asv' u Lavu, sa Suncem u Vodoliji na kraju VI polja, kao i Mesec u Devici u I polju. ž
Potencijalni posao je X polje u Biku, sa Venerom u Ovnu u VIII polju.
S obzirom da izmedju Sunca i Venere nema konekcije, a nema ni povezivanja izmedju Meseca i Venere, na žalost, za sad nema ništa od posla.

Hvala na odgovoru :4kiss:! Na zalost, to sam i naslucivala, horarac mi je samo potvrdio slutnje.
:4hug:

Angliana75
13-02-2009, 19:18
Shmile....hvala ti na odgovoru:) ...pitala sam za ispit....bas juce i eto imala sam srece da mi odmah odgovoris....hvala...
ali malo sam zbunjena...
ja kad sam ti postavila pitanje juce....ja sam mislila da li cu poloziti ispit cije rezultate cekam u petak...ali nisam to napisala....ali bas sam na to dobila...
inace danas su bili rezultati iz drugog ispita za koji se uopste nisam brinula...dobila sam 9!tako da sad ja totalno zbunjena...ne znam da li s tvoj odgovor odnosio na ovaj ili onaj ispit koji sam u svojoj glavi pomislila kad sam ti postavila pitanje???

uh..mozda sam kriva sto nisam lepo napisala za ispit ciji se rezultati objavljuju u petak?????
kazi mi molim te sta sad???

Shmisho....moze li meni ono objasnjenje na onaj feedback???
bas sam zbunjena.....please?!

iako nije bilo objasnjenja...ja bih da se zahvalim Shmishonji za tumacenje horara u vezi ispita...i samo da kazem da se ipak to pitanje odnosilo na petak...jer u tom trenutku kad sam pomislila da li cu poloziti ispit ,pomislila sam na ispit u petak...tako da je sve ispalo onako kako je Shmisha rekla...;) :)

Shmishonja
15-02-2009, 10:14
ali malo sam zbunjena...

kazi mi molim te sta sad???:confused: :o :o

Pa odgovor si dobila za ispit koji te najviše brine ~ znači taj za koji dobijaš odgovor u petak http://www.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/d_book.gif

selena
15-02-2009, 16:42
puno hvala draga shmile!!!
dakle opet sve se odlaže ...ali bitno je da ipak sve bude....

Poppy
20-02-2009, 15:43
Mislim da ce biti nesto od ovog posla;)
Merkur i Saturn se vole, imaju recepciju po vladarstvu:)
Mesec formira kvadrat sa Saturnom za 3 jedinice vremena, ja bih rekla da si radi o nedeljama.Zbog kvadrata slutim da nece biti bas lako , ali je moguce;)

Marsic, hvala na odgovoru i samo mali apdejt!
Upravo sam pozvana na intervju koji je zakazan za ponedeljak! Mislim da se to racuna kao 3 jedinice vremena... :D jer, opet moja glavna briga je bila da li cu uopste biti pozvana na intervju! :)

Marsovka
24-02-2009, 00:58
Ona je ovde prestavljena Asc u Devici [na stepenu pada Venere ~ oseca se uplašenom i slabom]
Merkur je u Blizancima u X polju ~ ona traži "lek" za sebe i želi da brzo promeni trenutnu situaciju ~ koja je promenljiva, ali ne na brz nacin.
Mesec je u Ovnu ~ njene emocije su uzburkane, brza sa zakljuccima, panici, nema strpljenja, pa smim tim i zdravlje strada.

Froli kaže da Merkur u Blizancima je u svom II sedištu i da se ne oseca baš naj-naj u tom znaku ~ Merkur je "suva" planeta, dok su Blizanci "vazduh" pa to baš i nije najidealnija kombinacija. Takodje, Mesec kao "mokra" planeta je u vatrenom znaku pa i to nam ukazuje na disharmoniju ~ ona još uvek ne prihvata situaciju da je trudna ~ u smislu da je još uvek pod stresom i da se verovatno ili nepravilno hrani ili da jednostavno ne vodi racuna o sebi na pravi nacin. Jedna od glavnih opasnosti je ~ visok pritisak [kad sam ja pitala horarac da li cu se prirodno poroditi i kako ce teci porodjaj ~ upravo sam imala istu "opomenu" ~ opasnost od visokog pritiska može prolongirati sam porodjaj i ugroziti ga]

Mesec pre nego što udje u prazan hod i udje u znak svoje egzaltacije ~ Bika ~ ima jedan apl.aspekt ~ 120° sa Marsom. To je dobro jer dolazi u kontakt upravo sa planetom koja vlada njime ~ ona ce se smiriti i shvatiti da ne sme da brza i da panici. Kad Mesec udje u znak svoje egzaltacije, nepotrebno je reci da ce se sve oko trudnoce regulisati i smiriti. Dodatno, kad Merkur promeni znak i udje u znak Raka koji je prirodni vladar prodice i beba on ce sklopiti 60° sa upravo Saturnom! A malo pre toga i sam Saturn ce doci u O° sa Marsom ~ pa samim tim, em Merkur i Saturn spaja Mars, em ih spaja promena znaka Merkura.

Cim je Saturn vladar V polja ~ to ukazuje na jako tešku, napornu i "tužnu" trudnocu. A pošto je u Devici ~ strada zdravlje, a pošto je u XII polju ~ em je loš imunitet, em se trudnoca skoro cela provodi ili u krevetu, ili u bolnici zbog potrebe apsolutnog mirovanja.

Po meni, bice teško, ali još samo krace vreme, uskoro dolazi do regulisanja svega.

Ovo je horarac koji je, doduse privatno, tumacila Shmishonja a odnosi se na zenu mog brata. To je bilo pre 7,8 meseci, na samom pocetku njene trudnoce. Svi u porodici smo bili uplaseni jer su prognoze bile katastrofalne - od nemogucnosti da se trudnoca dovede do kraja do moguceg fatalnog ishoda.
Zelim da obavestim i Shmishu i sve ostale da je sve bilo OK, bas kako je Shmisha prognozirala i dobili smo jednog decaka. Btw, i to je tacna prognoza - Meseceva aplikacija sa Marsom - pol - musko!!!
Shmish, svaka cast!!!

Shmishonja
24-02-2009, 09:50
Tužan povod za postavljanje horarca ~ moja prijateljica Deni mi se javila i rekla mi da su joj sestru zadržali u bolnici ~ metastaza raka dojki koja je prešla na kosti...

Moje pitanje je bilo : Šta će biti sa Danijelinom sestrom Tanjom?
Datum : 29.01.2009.
Vreme : 11h45
Mesto : Bgd

Tanja je Asc' ~ III polje od XI polja [sestra moje prijateljice] i predstavljena je retro Merkurom u Jarcu u horarnom VIII polju. Mesec je u Ribama u IX polju.

Merkur ima prvu aplikaciju sa Mesecom... ali ono što mene brine je... što vladar VIII ~ Saturn ~ je totalno opsednut Merkurom i u recepciji su po znaku tj. u recepciji su po vladarstvu iako na sreću nemaju medjusobno aspekt da ih poveže niti ih iko od drugih planeta ne povezuje... ali... da vidim šta vi mislite, šta će dalje biti?

čart : http://i421.photobucket.com/albums/p...uskorokraj.jpg

sam vladar ascedenta- retro merkur u jarcu u 8 kući ,dobro prikazuje njeno sadašnje stanje,da joj se bolest povratila i to na kostima i dovela je ponovo u životnu opasnost -jer vladar 8 k. retro saturn,je baš zainteresovan...za merkura...
ali ,retro saturn vlada i 9 i 10 kućom,koje predstavljaju lekare specijaliste- 9 k. koji će primeniti i dati joj terapiju -10 k.-znači i terapija se ponavlja..
terapija bi trebala dobro da deluje,jer je saturn pod vladarstvom i egzaltacijom merkura, a i u uzajamnoj su recepciji po vladarstvu...pomoći će joj lekovi da se zaleči..
dobar znak je i to,što je na samom MC jupiter-veliki benefik i SMČ-dobitak..
pošto nema aplikacija, u ovom horaru između njenog signifikatora r. merkura i signifikatora 8 kuće..poživeće..a terapija će dati povoljan efekat i produžetak života...

želim joj puno snage i hrabrosti....

a trebaće joj,jer će biti teška borba,veliki njen strah, lebdenje između života i smrti,na šta ukazuje i aplikativni aspekt- mesec opozicija r.saturn..

Upravo je ovako kako je Jupi rekla ~ izašla je iz bolnice, nepokretna je, na lečenju je i dalje :(

jupiter u raku
24-02-2009, 14:58
hvala ti Shmisho što si nas obavestila i drago mi je da je Tanji terapija pomogla.....teško je što su nuzpojave kod ove bolesti neizbežne:(

ali,život je produžen:)

lilka
25-02-2009, 11:03
Za moje ;Jupiter,Smisu i Mandru
Da li cu dobiti unapredjenje ili bolji posao?
U istoj sam firmi tri godine i ide kako ide. Sefica je ostala trudna,pa sam se ponadala da cu dobiti njeno mesto,jer ona je dobila moje kad je bio kljucni momenat.
Sve sto ste napisali je tako..jos samo se javim kad bude konacan ishod.Bolja plata ili posao.Bice ili ne :)
Fala vam od srca :)

Ramona
27-02-2009, 10:54
Mo predstavlja situaciju, kako je u Ribama to bi moglo govoriti da je nešto osjetljivo u pitanju, ta prepirka, ne znam kakve su rječi izgovorene ali bilo je u tome dosta osjećaja i učinjeno je možda malo naglo ili pre energično. Me kao vladar Asc je u 5. kući, to je kuća ljubavi a iako je konjukcija sa Ju separaciona, ipak je konjukcija u pitanju. Sad, vladar 5. kuće je Saturn u 12. kući i opoziciji sa Mo, sve je to između vas možda poprimilo neke ozbiljnije obrise i ta izazvana situacija mogla bi se popraviti ali ne znam koliko si trenutno spremna za to. Ovo su moji prvi pokušaji u ovome sa malo znanja pa sve uzmi sa rezervom ali s ove obične, ljudske strane, slušaj svoje srce. ;)

Hvala Hope! :)

Ozdravi brzoooo!

Tako je.

Najbolje je upravo zbog takvih problema kao što su slaba konekcija i sl. da se i pišu podaci ;)

S obzirom da je Mesec u praznom hodu i kad bude prešao u sledeći znak on će sklopiti 60° sa Jupiterom ~ samim tim odgovor je potvrdan ~ uspostaviće se komunikacija posle izvesnog vremena [s obzirom da je Mesec u praznom hodu, nemoguće je odrediti vremenski interval]

Hvala Shmile!!! Nadam se da ce ta komunikacija biti "lijepa" komunikacija a ne ona "reda radi" komunikacija :D

edit:

pa evo sad za sad je "grozna" komunikacija... :(

Nale 83
27-02-2009, 17:06
Da pokusam,a ostali neka me dopune i isprave...
Ti si predstavljena sa So i Mo,a on je predstavljen sa Sa koji je retro. Sa obzirom da su Mo i Sa u separacionoj opoziciji,pitala bih te da li ste vas dvoje vec imali nesto,ali kada citam ono sto si pisala...verovatnije mi je da si ti dok si postavljala pitanje vise mislila na tog iz proslosti bivseg,nego na ovog novog.
Ipak ti imas zelju da se nesto dogodi sa obzirom da si ti kao So,dosla kod njega jer si u 7k.
So se nalazi u licu Sa,sto znaci da nisi potpuno ravnodusna prema tom novom,mada si vise u fazonu koga nema bez njega se moze;)
Meni deluje da neces uci u vezu sa tim deckom.

Kaliopaworld hvala na tumacenju horarca!
Nista nije bilo medju nama i kao sto rekoh jako se dvoumim. Bas si u pravu kada si rekla da sam prilikom postavljanja pitanja vise mislila na starog decka nego na ovog novog :D:rolleyes:!
Hvala ti...

Poppy
27-02-2009, 21:08
Marsovka, ej hvala puno, ali nisam dobila posao.

Kora
16-03-2009, 10:36
Hvala Marsovka,

Evo feedback za pitanja koje sam postavila u vezi posla : ko mi na poslu zeli nauditi.
Da potvrdim da je doslo do manje svadje na poslu, mada nisam ja ucestvovala, nego su se moje kolege bas lijepo posvadjale, sve pred sefom. Uz to, jedan od mojih neprijatelja ga je pravo povrijedila da nije mogao spavati tri noci. Situacija se nije nesto znacajnije popravila na poslu.
jos jednom hvala.

Poppy
16-03-2009, 12:57
Jupiter u raku, hvala na odgovoru, za sad mi samo pljushte neki pro bono poslovi i honorarne zezalice. Sve su prilike da cu cekati do ljeta da se krene sa nekim projektima na koje pucam...

Shmishonja
16-03-2009, 17:41
http://astro.axisdraw.com/forum/125203-post477.html

Tata je juče imao operaciju, sve je prošlo dobro, već ću sutra moći da ga vidim :)

scorpiorising
17-03-2009, 21:53
odgovor je pozitivan i postoje međusobne emocije

Aaaaaa!...jupiter u raku, hvala neizmerno! Prvo zato sto si mi i ranije pomagala oko ucenja horarne a i zato sto je odgovor napokon cisto i jednostavno DA!!!

Dakle, po uzajamnim recepcijama on mene voli(jer je njegova VE u sedistu mog MA) a ja njega obozavam(jer je moja MA u Ribama gde je njegova VE egzaltirana...)?

napokon mi je jasno...Neki ljudi malo sporije kapiraju:D

jupiter u raku
27-03-2009, 16:14
Draga Shmisho,svaka tebi čast,mogu samo da ti se divim,kad i pored svih privatnih obaveza stižeš da odgovoriš na ova horarna pitanja, što na temi, što na pm...
a naročito je, po meni, najteže da prokontrolišeš naše odgovore na topiku,jer i ja sam tu svašta pisala, a i drugi,pa kad čitam neke odgovore, ništa mi nije jasno...kako ti to sve raščivijaš.....
a svaka reč ti je zlatna,zlata vredi, za nas tvoje učenike...

ljubim te ...:)

Shmishonja
27-03-2009, 16:32
Draga Shmisho,svaka tebi čast,mogu samo da ti se divim,kad i pored svih privatnih obaveza stižeš da odgovoriš na ova horarna pitanja, što na temi, što na pm...
a naročito je, po meni, najteže da prokontrolišeš naše odgovore na topiku,jer i ja sam tu svašta pisala, a i drugi,pa kad čitam neke odgovore, ništa mi nije jasno...kako ti to sve raščivijaš.....
a svaka reč ti je zlatna,zlata vredi, za nas tvoje učenike...

ljubim te ...:)

Danas za divno čudo imam vremena i odlučila sam da se odmorim od kućnih obaveza i obaveza prema Dudi i tati tako što ću da se malo "začitam" u horarce ♫♫♫

Pred spavanje sam obnavljala svoje znanje iz TA čitajući knjige, pa mi sad to dobro dodje da "utvrdim gradivo" :D

Sad ja to polako, jedan po jedan, pa kad stignem, a kad budem htela da se odmorim od horaraca, će da odzujim do kuhinje i da napravim možda ili princes krofne ili pak palačinke... da mi se "nadju" pa ko želi da klopa samnom ~ izvolte, moja vrata nisu nikad zaključana :rolleyes:

Hvala draga na pohvalama ♥

p.s.
Imam nekoliko novih "domaćih" pa ću kad nadjem vremena da ih pokačim da vežbamo dalje.

silva69
27-03-2009, 17:47
Ti si predstavljena vladarom Asc' i Mesecom, a SAN je predstavljen vladarom IX polja ~znači u igri su Merkur u Ribama, Mesec u Strelcu [u praznom hodu] i retrogradni Saturn u Devici.
S obzirom da vidimo da je san / Saturn totalno orijentisan na Merkura / tebe, to nam daje signal da ti san upravo nešto poručuje.
E, sad, da bi otkrili da li ćeš imati prilike i da otkriješ i rastumačiš simboliku, a isto tako i da li će se nešto desiti, gledamo aplikacije ~ Merkur i Saturn imaju prvu direktnu medjusobnu aplikaciju i to 180° ~ samim tim tebi će se "pokazati" značenje sna uskoro ~ vremenska jedinica : -/+ mesec dana.

Smisho hvala ti puno sto si odgovorila na moj horar. Proslo je skoro 10 dana od tog sna. Puno sam razmisljala sta bi san mogao da znaci. Preispitivala sebe i situaciju, i najzad dosla do zakljucka da uvek kad sanjam novac to su neprijatne reci. Posto je novac u snu mnogo manji od realnog duga verovatno da ce biti mnogo manja steta nego sto ocekujem. Vremenske jedinice zadaju mi najvise muke kad tumacim horarce.
Jos jednom hvala puno

Poppy
29-03-2009, 11:13
Da bi dobili potvrdan odgovor na ovo pitanje mora da postoji aplikacija ili izmedju Venere i Marsa ili izmedju Meseca i Marsa. Po Ptolomeju vidimo da je u pitanju privlačenje ~ jer Mesec egzaltira Marsa i Venera je pod vladavinom Marsa, a Mars egzaltira Veneru i u njenom je terminu, ali s obzirom da medju njima nema aspekta koji bi ih spojio niti neka treća planeta ih spaja + Mesec je u praznom hodu = sve će to biti "slatko, sexi" ali bez ikakvog cilja i destinacije...

Shmisho, hvala na odgovoru. Tacno je tako kako si rekla... sve je bilo super, dok se nismo *separirali* - svako na svoju stranu. Baj d vej, ako znam sto mi bi da lupim za onu uzajamnu recepciju :p

Skorpija
30-03-2009, 20:36
Shmile,hvala najlepse,tacno je sve sto ste rekle i ti i jupi,ovo je za mene spansko selo.
Moram samo da kazem (da bi se uverili u potvrdnost horara) da je stric bio operisan u utorak,i da je u subotu ponovo operisan,jer su lose "povezali" creva i organizam je odbijao lekove i hranu,sada je to ok,jos se cekaju sutra rezultati biopsije,da se tacno utvrdi da li je nesto ostalo,mada su doktori rekli da su zadovoljni 90% i da je opersain u prvom stadijumu raka,sto je vrlo ohrabrujuce.
Hvala vam jos jednom...
kiss

lavica1982
01-04-2009, 01:05
Hvala Kora i Shmisho sto ste mi dale odgovor,zlatne ste :)
Tek smo se upoznali,u pravu si Kora da je malo rano za ovo pitanje,ali mi se mnogo dopao :)
Vazno je da postoji sansa za nas dvoje kao sto kazete :)
Javicu vam sta je bilo na kraju
ljubac

cancro
01-04-2009, 11:08
Da vidimo : ne znam u čemu je problem da se odredi draga moja ko je ko ovde ~ ti si Asc' sa Merkurom u Ovnu i Mesec u Blizancima u praznom hodu, a on je Jupter u Vodoliji. traže se aplikacije ili Merkura i Jupitera ili Meseca i Jupitera. Merkur ima prvo antiscijsku O° sa retro Saturnom, pa tek onda 60° sa Jupiterom. Mesec tek kad promeni znak ima 90° sa retro Venerom. Jupiterova prva aplikacija je 60° Merkur. Iz ovoga vidimo da nema direktnog povezivana izmedju Merkura i Juptera, jer ih preseca Merkurova ant.O° sa Saturnom ~ što mi deluje ili kao da će te kontaktirati neki tvoj bivši, pa će te to povući iz cele priče o bilo kakvoj vezi u datom trenutku, ili pak će se nešto desiti što će vas dvoje na odredjeno vreme da udalji jedno od drugog ~ obaveze ili sa školom ili sa nekim putovanjem ili pak obaveze na poslu. Za sad situacija stagnira [naročito jer je i Mesec u praznom hodu] i biće još izvesno vreme takva nedefinisana i nejasna.

Zapravo je sad ta situacija-on je "bivši" koji me kontaktirao, ali je na putu, a ja imam obavezu u školi koju trebam riješiti abd sljedeće sedmice, to je ono što me trenutno preokupira.........situacija je zadnjih par godina takva,nejasna,, ali se stalno vračamo jedno drugome u život...nikako konkretno ili da se raziđemo ili da budemo skupa...sve neki "prijatelji" :mad:

Hvala shmile punooo :4kiss:

natasha-77
01-04-2009, 12:18
Hvala Shmishonja.....posao necu izgubiti sigurno,ali ovaj posao u ovom okruzenju radim do juna i kraj...ali krajem aprila terba da idem na taj razgovor,ali to je cisto razgovor o nekoj buducoj saradnji....zanimljivo je sto si rekla da sam ja Mars u 5 kuci,jer ovaj posao je bas vezan za simboliku 5 kuce(rad sa decom,ples,muzika i sl.)

cesarica
03-04-2009, 17:54
Smisho, hvala na brzom i temeljnom odgovoru, za prvo si apsolutno u pravu a za drugo javljam kad se desi, mada se ja naravno uvek nadam boljem;)

s_ana_dra
04-04-2009, 10:26
Hvala Neno, puno, puno.
pa i ja sam dobra, bar sam znala da lociram pitanje, i dobro sam polje pronasla za odgovor. meni je odmah bilo jasno da nesto nije ok za telefonom cim je signifikator u 12 polju.
hvala puno

LaLuna
08-04-2009, 14:23
Quote:
Originally Posted by LaLuna http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/3763-horarna-pitanja-i-odgovori-post129608.html)
Evo i mene da nesto priupitam ako moze...
Pokusala ja sama ali sam se onda nesto zbunila...
Pitanje glasi Da li imam zdravstvenih problema vezanih za reproduktivne organe koji su povezani sa nekom vrstom bakterije (pritom konkretno mislim na hlamidju)?
evo karte: pitanje postavljeno 07.04.09 u 17:06, Beograd

(http://img89.imageshack.us/my.php?image=pitanje.jpg)

Ja sam predstavljena VE u Ovnu u 6. Otisla VE u 6. znaci da razmisljam o bolesti:confused: . AKo gledam polje koje se odnosi na reproduktivne organe onda je to 7. kuca (ako se ne varam?), znaci MA u Ribama, i opet je i on otisao u 6. kucu. Znaci oba signifikatora su mi u 6. kuci, znaci li to da sam sigurno bolesna?
Dalje...Venera je pod vladarstvom Marsa, znaci pojacava njega, a MArs egzaltira Veneru, znaci da je jos i recepcija izmedju i to bi trebalo da daje odgovor DA???
A jel to Mesec u praznom hodu? Onda on ne moze da mi da odgovor..

Shmisho ispravi me molim te....

Da vidimo http://www.topsmileys.net/smilies/sick0018.gif

nije +1h već +2h tako da Asc' nije 06° Vage već 24° Device
tako da tebe predstavlja Merkur na 25° Ovna koji je inače u praznom hodu i nalazi se u VIII polju i Mesec na 23° Device O° Asc' ~ iz ovoga se vidi da se brineš za svoju "donju ženstvenost". Ovo nam ukazuje da ti zaista patiš i brineš se o tvom zdravlju i da je ovo samo "šlag na torti" što se tiče tvojih briga oko tvog zdravlja. Tačka bolesti je na 26° Riba, a dispozitor je isto Jupiter. Znači samo gledamo Jupiter kao glavnog "krivca" za tvoju bolest.
Prazan hod Meseca i Merkura nam "kaže" da trenutno taj zdravstveni problem "stagnira", niti se širi niti se smiruje.
bolest je VI polje je na 00° Riba [a odmah "iza" je Fortuna na 29° Vodolije ~ što nam opet ukazuje na tvoju veliku brigu oko svog zdravlja. Bolest je predstavljena Jupiterom na 20° Vodolije na kraju V polja.
s obzirom da si pogrešno odradila čart, drugačije ćemo da analiziramo ~ ovde vidimo da je bolest vezana za Jupiter na 20° Vodolije ~ Jupiter je pod vladavinom Saturna i to retrogradnog, u njegovom je triplicitetu i na njegovom je stepenu ~ ovde vidimo da je u pitanju zdravstveni problem koji te već odavno muči i pravi ti probleme. Saturn se vezuje za infekcije i viruse.
Dalje, Jupiter je u svom terminu ~ što nam daje sliku relativno jake pozicije infekcije u tvom organizmu. Jupiter je u licu Meseca ~ što nam "kaže" da možda i nije u pitanju zdravstveni problem vezan za "donje" organe. Sve vezano za Sunce za Jupitera je u izgonu ~ bolest nije vezana za vitalnost celog tela, već samo je koncentrisana na jednu tačku.
Jupiter u Vodoliji bi doneo sledeće probleme : u fixnom je zanku, ima tendenciju širenja i skupljanja, tipologija je vlažna, može da izgleda kao osip, može da se jave plikčići, crvenilo, definitivno je infekcija u pitanju.
E, sad, ti kao Merkur nemaš povezanost sa Jupiterom preko tabele, što nam daje naznaku da nisi ti kriva za pojavu tog zdravstvenog problema i sdodatno ni Jupiter nema povezanost sa Merkurom, pa nam to daje podatak da je to neka relativno uslovno rečeno "univerzalna" boljka od koje ne patiš samo ti.
Da vidimo separacije i aplikacije ~ separacije će nam reći poreklo, tj. odakle je došao zdravstveni problem, tj. šta je bio uzrok da se zdravlje poremeti : prvo gledamo Merkura ~ on upravo i ima poslednji aspekt sa Jupiterom. Jupiter isto tako ima poslednji aspekt ~ sa Merkurom! S obzirom da te dve planete vladaju i IV i X poljem ~ moguće je da se nešto desilo u kući ili na poslu što je prouzrokovalo tu stresnu situaciju i oslabilo imuni sistem i napravilo pogodnu osnovu za razvoj tog zdravstvenog problema. Ili pak, moguće je s obzirom da je X polje = lek, da si ti možda nešto "na svoju ruku" pokušala da pomogneš sebi pa to nije ispalo kako treba.
aplikacije ~ Merkur je u praznom hodu, tako da se zdravstveni problem neće dalje razvijati već će stagnirati [jer ulazi u fixni znak] Prva apliakcija Merkura kad bude u Biku biće 120° Saturn, dok s druge strane Jupiter ima prvu aplikaciju 60° sa Suncem. Mesec kad promeni znak i udje u Vagu ima prvi aspekt 180° Venera. Sve ovo nam daje sledeći odgovor : na vreme će se otkriti problem i lekar specijalista će ti pomoći da ga rešiš.HVALA SHMISHO DRAGA!
Eto, toliko sam se uzbudila oko ovoga da sam pogresno i kartu napravila[IMG]http://www.topsmileys.net/smilies/silly/spin.gif (http://www.topsmileys.net)
NADAM SE DA ĆU NEKAKO USPETI DA TI UZVRATIM BAREM UPOLA OD OVOGA KOLIKO TI SVIMA NAMA POKLANJAŠ PAŽNJE!http://www.topsmileys.net/smilies/larger/larger219.gif (http://www.topsmileys.net)

scorpiorising
08-04-2009, 15:59
Eto, ne znam u cemu je fora...ali svi se secate onog mog pitanja o tome da li cu se smuvati sa onim tipom(na koje je horarna dala potvrdan odgovor!)...i ponovnog postavljanja tog pitanja jer se u medjuvremenu u pricu uplela i moja drugarica, kojoj se on svideo...

....e, pa, izgleda da su se u medjuvremenu smuvali...idu zajedno u petak na neko putovanje:(

Skorpija
08-04-2009, 22:55
Zelim da se zahvalim Shmisi i Jupiter u raku sto su izdvojile vremena da pogledaju horar.
Sve se zavrsilo najbolje sto je moglo sto se tice mog strica i njegove bolesti,a bas onako kako su njih dve rekle.
Hvala od srca.

Snowhite
09-04-2009, 12:23
Hvala, draga,zaista nema reči kojima bih ti se dovoljno zahvalila.
Sve što kažeš je veoma logično s obzirom na moju trenutnu realnost.
Jesam zaposlena.
Mnogo te pozdravljam.

cmokic78
14-04-2009, 00:49
Originally Posted by cmokic78
Evo Smishonja i ja da stanem u red.
Hocu li se ja udati za sadasnjeg decka?
Pitanje postavljeno 12 februara 2009 u 20.49
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
Ti si Mesec u Vagi, kao i Venera u Ovnu, on je Mars u Vodoliji. Njih spaja Mesec, ali obrati pažnju, s obzirom da iako Mesec sklapa 120° Mars koji je povoljan aspekt, sama Venera, tj ti, ima 180° sa tim Mesecom... možda se desi da se predomisliš posle izvesnog vremena... a i sama antiscijska Venera ima apl.O° sa retro Saturnom...

E Shmisho - ja se stvarno predomislila, a tip me i zaprosio!
Stvarno si ............. Veca V.....

Dos'o novi - sta ces!

Skorpija
14-04-2009, 15:36
Evo da javim rezultat: Polozila sam ispit,tako da se srdacno zahvaljujem vileniji i jupiter u raku sto su mi pomogle,iako horar nije bas preterano obecavao,ipak je sve ispalo dobro.

marijana85
14-04-2009, 16:15
Ovo sam "izbacila" iz one stare teme sa Hor. pitanjima i odg.>

Quote:
Originally Posted by marijana85 http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/3763-horarna-pitanja-i-odgovori-post130032.html)
Da li cu kupiti to auto? Podgorica, 23.03.h, 11. april 2009.

http://img26.imageshack.us/img26/637...armakihr75.gif (http://img26.imageshack.us/img26/6379/astro2gw45horarmakihr75.gif)
gdje se gleda kupovina, nisam uspjela da nadjem to
ja - Jupiter na 21. stepenu Vodolije. I Mjesec u Skorpiji - uf lose mu je tu, jel' da :o
sta dalje da gledam? 3-cu kucu?

ne morate odgovarati na ovo pitanje, neko me preduhitirio i uzeo ga :mad:
samo eto, da znam za ubuduce, sta se gleda kod kupovine auta :)

edit:
evo nasla sam...
duholika:
Druga kuca
U Horarnoj astrologiji:
Pitaceve financije i imovinu; svu osobnu ili pokretnu imovinu (imanje spada pod 4. kucu,
iako je 2. kuca još važna u pokazivanju financijskih implikacija poslova s imovinom).
Ako netko pita o financijskim izgledima prodaje svog auta – to je stvar 2. kuce jer se
tice osobne imovine; u drugim stvarima auta opcenito spadaju pod 3. kucu svakodnevnih
putovanja. U pitanjima oko imajte na umu stanje 2. kuce i vladara kad je važan
novac – tamo gdje se traži financijski sporazum, jak vladar 2. kuce koji aplicira s dobrim
aspektima pokazuje financijsku dobit za pitaca, ali slab vladar 2. kuce a jak vladar 8. kuce
pokazuje gubitak njemu a dobit za drugu stranku. To je podjednako tocno i u pitanjima
oko kockanja i dionica.

dakle, II, III i IV kuca, nesto od ovoga? :o

VIDANA
14-04-2009, 17:00
Da vidimo ~ ovde posmatramo :

vladara Asc' ~ tebe ~ Mesec 19° Strelca u VI polju [ti već sebe vidiš kao podstanara]
XI polje ~ 2 polje od X polja ~ nešto što je vlasništvo tvoje firme ~ retrogradna Venera na 29° Riba O° X polje [u ovom slučaju, to je taj stan]
Posao je naravno X polje ~ Mars na 23° Riba O° X polje.Iz ovoga imamo sledeću priču ~ ti kao Mesec nemaš povezanost sa Venerom, niti Venera ima povezanost sa Mesecom. Mesec ima prvu aplikaciju sa Jupiterom, a tek posle sa Marsom [ovde bi mogli da vidimo da Jupiter povezuje Mesec i Mars ~ sakupljanje svetlosti]

Venera ima prvu aplikaciju sa Marsom. Mesec i Venera nemaju medjusoban aspekt. Iz ovoga nemamo pozitivan odgovor. Mislim da ćeš morati da sačekaš sledeću priliku, jer u ovom "izvlačenju" nećeš imati sreće :(

ne gresis shmile-bar kod mene nikada nisi pogresila,a volela bi da me bar jednom zaobidje negativan odgovor...!
ZAHVALJUJEM TI NA BRZOM I JASNOM ODGOVORU!

jupiter u raku
14-04-2009, 17:25
Evo da javim rezultat: Polozila sam ispit,tako da se srdacno zahvaljujem vileniji i jupiter u raku sto su mi pomogle,iako horar nije bas preterano obecavao,ipak je sve ispalo dobro.
Prvo da ti čestitam,a i da te podsetim ,da sam ti ja stalno govorila da postoji šansa---jer ,ova antiscija mi je to pokazivala..
evo poslednjeg posta u vezi toga...

Quote:
Originally Posted by Skorpija http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/3763-horarna-pitanja-i-odgovori-post130084.html)
Hvala jos jednomhttp://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_dance.gif
Ako je odgovor negativan,onda mi ne pomaze ni ucenje ni nista.

izvini, nisam bila potpuno jasna ,ni dorečena......mislim da zbog ove antiscije mesec-jupiter,postoji šansa....:)

baš zato što je prikazano ovako na klackalici, između ne i da ,zavisi puno od tebe i tvog pristupa.ovome

*Invisibleshadow*
16-04-2009, 15:51
○○> kombinacija "egzaltacija + lice" je "volim te samo kada te vidim" jer sama egzaltacija predstavlja idealizovanje osobe, egzaltacija ne predstavlja realnu ljubav.
[/FONT][/COLOR]

Puno hvala na odgovoru :) :) ,(nažalost nije kako sam htjela jel :D )ali sad znam zašto je indiferentan prema meni nema nekakvih reakcija i bolje da odustanem od njega

Shmishonja
16-04-2009, 16:06
Lice ti je DECANAT a u Zetu je DECAN ~ tamo u Chart Settings : Data pa dole ispod Ruler od term ti se nalazi Ruler od Decan ~ to ti je LICE :)
Polako sa :lesen: tim "nikad neću skontati" i slično... ja stalno pričam da se preko 5 godina :read: mlatim sa TA i njenim pravilima i da još uvek učim nove fore i fazone u tumačenjima svaki put kad odradim neki nov horarac :p

sahadow452
16-04-2009, 19:56
Shmile,hvala ti mnogo na odgovoru...upravo je tako...sav je u jurnjavi za novcem...aaaaaaaaaa dok on juri novac mene ce stici neko drugi...:p

mace
17-04-2009, 08:43
tako da je @mace pogodila,ali ne znam je li ofrlje ili stvarno?! KAKO OFRLJE:confused: ;) JA SAM SAMO gledala aspekte meseca, trigoni separacioni, odmah mi je palo na pamet da je odgovor pozitivan i da je to proslo...
nisam strucnjak, tj uopste nisam ali nekako mi je to ovde na karti bilo jasno kao dan :p

mace
17-04-2009, 08:46
Da vidimo ~ Regiomontanus ne Plasidus ~ svaki ispit/diploma/stipendija/završavanje fakulteta je predstavljeno X horarnim poljem ~ ovde kod tebe, ti si predstavljena Asc' u Devici, sa Merkurom na 11° Bika u IX polju i Mesecom na 04° Jarca u IV polju. Završni ispiti je X polje ~ koje je ovde u Blizancima, pa tako opet gledamo Merkura ~ a da bi dobili potvrdan odgovor ~ treba nam Mesec aplikacija Merkur ili da ih neko treći spaja ~ kod tebe imamo direktnu aplikaciju Meseca i Merkura, što nam daje potvrdan odgovor :)

Hvala Smiso puno odoh onda da grejem stolicu :p

ibis
17-04-2009, 10:04
Originally Posted by ibis
kako ce se dalje razvijati odnos...

http://i41.tinypic.com/dxzu4m.gif

hehe...Mesec u vagi u sedmoj ...jel ovaj Uran spaja ili razdvaja...a pre nego sto za neko vreme mars i venera udju u egz konjunkciju, mars ce imati aspekte sa mesecom...gubim se, uh...
Shmishonja, rekla si:
Da vidimo , ti si ovde Mars u Ribama i Mesec u Vagi u praznom hodu i na sapaljenom putu, on je ovde retrogradna Venera u Ovnu, koja uskoro menja znak i vraća se u Ribe. Nama treba ili aplikacija izmedju Meseca i Venere ili aplikacija izmedju Marsa i Venere. Izmedju Meseca i Venere nema aplikacija, ali zato ima izmedju Venere i Marsa i to O° [!] kada ona promeni znak. Samim tim, odgovor je ~ biće lepo i odnos će se razvijati u vrlo simpatičnom i romantično "obojenom" pravcu. Vremenska jedinica -/+ mesec dana.

e sad, odnos se nastavio posle veceg potresa ali preko interneta i promenio se u pravcu prijateljsko-poslovnog umesto romanticnog...bar za sada je tako...a Uran i jeste bio izmedju Ve i Ma...:)

Nale 83
18-04-2009, 21:20
Ovako je meni Marsovka odgovorila na "ljubavnoj tematiKi" :D:
ASC na kraju Lava, Sunce (ti) u Ovnu u 9.polju, takodje na samom kraju znaka ~ sve ukazuje na promenu
Mesec, koji isto predstavlja tebe, tvoje emocije, u Jarcu u 5.polju ~ pokazuje da si emotivno potonula i izgubila nadu da ce se nesto desiti u tvom emotivnom zivotu
Tvoj buduci suprug je predstavljen retro Saturnom u 1.polju jer
1. vlada 7.poljem ( ne znam odakle ti da je Jupiter vladar 7. )
2. prva aplikacija i Meseca i Sunca je upravo sa Saturnom , sto bi trebalo da znaci da je to neko koga ti poznajes, odnosno jedan od bivsih ;) , jer se Saturn vraca.
Od mene toliko, pa da vidimo sta ce reci nasa profesorka

Najpre: HVALA TI PUNO :4hug:!
Tacno je da sam emotivno skroz potonula i da sam izgubila svaku nadu ... bzvz!
Uhh greska ... ja sam gledala Ribe kao vladara VII polja, nemam pojma zasto :rolleyes:!
Hehe meni je sasvim dovoljan i tvoj odgovor :p
Hvala jos jednom.

nolita
19-04-2009, 20:30
Da vidimo ~ odgovor na prvo pitanje : da, poznaješ tog čoveka, jer si ti ovde Venera u Ribama, kao i Mesec u Jarcu ~ obe planete su pod jakim dejstvom Marsa, koji je vladar VII polja. Odgovor na drugo pitanje : ima, jer upravo Venera i Mars imaju medjusobnu aplikacionu O° a i sam Mesec prvi aspekt ima sa Marsom :)

odgovor na drugo pitanje je ispao negativan, nismo se vidjeli, samo nesto culi preko poruka :(

Snowhite
22-04-2009, 09:54
Draga Shmi,
Povodom ovog posta:

Originally Posted by Snowhite
Dragi svi,
pronađoh Vas na ovom novom mestu.
Dakle ono što me danas zanima je: Da li će X odlepiti od sreće ako ga pozovem ovih dana i predložiti da se vidimo?
Pošto je on retro Sa u 3ćem kojim vlada Me,možda treba da saćekam da on mene pozove?Ali,pošto retro Sa nema nikakav aspekt sa So koje predstavlja mene ( a sa mojim kosign Mo ima kvadrat separacioni),a ni sa Me koji predstavlja komunikaciju,možda je najbolje da ga uopšte ne zovem?
Šta kažete?
Evo je karta: http://i41.tinypic.com/2ldaaep.jpg
HVALA

Da vidimo ~ti si Sunce u Ovnu i Mesec u Strelcu. On je retrogradni Saturn u Devici. Sunce i Saturn nemaju aplikacije, Mesec i Saturn imaju separaciju. Nema povezivanja, nema kontakta, tj. neće biti nikakve reakcije.

Samo da ti kažem da je, tih dana, X ipak mene zvao jer je ipak SA egzaltirao Merkura.Međutim nismo se videli, i to je osoba sa kojom je teško uspostaviti kontakt, a i osoba sa Neptunom u 1om natala.
Raspisah se ja, samo sam ovo htela da ti kažem.

Mnogo te pozdravljam i puno ti hvala.

selena
22-04-2009, 19:46
zahvaljujem shmishonji,jupiter u raku i kaliopaworld..na super odgovorima i još da vas obavjestim da su se skoro svi do sad potvrdili...

VIDANA
27-04-2009, 18:59
Quote:
Originally Posted by VIDANA http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4099-horarna-pitanja-ix-post131501.html)
hocu li biti uskoro u nekoj ljubavnoj kombinaciji, 22.04.2009.,u 20.42h Beograd

evo prvo kartice...

http://i42.tinypic.com/2gx19pl.gif

a sad malo analize:

asc je na 16.52 škorpije i vladar mars je na 0.10 ovna:-mars je u svom vladarstvu i pošto je tek promjenio znak znači da će promjena sigurno biti,ti si nešto čvrsto odlučila i imaš prema pitanju toliko čvrst stav-tvrdoglav!!! i mislim da si ti ta koja odlučuje o odgovoru na ovo pitanje...
desc je na 16.52 bika i vladar venera je na 29.40 ribe-on je za vezu ali je operzan zbog saturnovih sati i nesiguran zbog tvog čvrstog stava i hladnog držanja...
29-30* Dva čoveka se upinju da konopcima savladaju besnog bika...ti sama neznaš svoje osjećaje...i nisi sigurna ustvari šta želiš....
mjesec je na 2 ovna...2-3* Čovek jaše konja sa mačem u ruci i ide na sastanak sa vojnicima.....ti moraš nešto sama odlučiti...

ovako-mars ima sa venerom separacioni aspekt-šta bi značilo da se neka akcija uparavo zbiva ili se zbila...jer mars i venera nemaju trenutno nikakav zajednički susret ,čak ni preko posrednika....

po mome mišljenju ishod cijelog pitanja ovisi o tebi...
Last edited by selena : Juče at 13:01.

SELENI SE ZAHVALJUJEM OD SRCA I ZVINJAVAM STO NISAM RANIJE KOMENTARISALA....MNOGO MI ZNACI TVOJA PODRSKA I SAMA SI TOGA SVESNA.....

POHVALILA BI I JUPITERA U RAKU I SHMILETA JER SU MI POMOGLE DA NEKAKO ,,OTVORIM OCI,, ONDA KADA NISAM ZNALA DA ,,ZMURIM,,...

NADAM SE DA CE RAZUMETI PORUKU........

jupiter u raku
27-04-2009, 21:13
POHVALILA BI I JUPITERA U RAKU I SHMILETA JER SU MI POMOGLE DA NEKAKO ,,OTVORIM OCI,, ONDA KADA NISAM ZNALA DA ,,ZMURIM,,...

NADAM SE DA CE RAZUMETI PORUKU........

draga vidana,važno je da se razumemo i hvala i tebi,na pohvali i povratnoj informaciji:)

jupiter
27-04-2009, 22:40
jupiter u raku,hvala ti na odgovoru.Sada sam potvrdila,ono sto sam sumnjala.