Zanimanja i Poslovi [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Zanimanja i Poslovi

Strane : [1] 2 3

EnemyOfTheSun
17-03-2008, 17:57
Evo da vam zadam dve natalne karte, posto o njima znam vise-manje sve. I vrlo verovatno su tachne.

Zhena:
http://img115.imageshack.us/img115/4517/majkavb2.th.gif (http://img115.imageshack.us/my.php?image=majkavb2.gif)

Muskarac:

http://img215.imageshack.us/img215/7582/tajawb4.th.gif (http://img215.imageshack.us/my.php?image=tajawb4.gif)

Interesatne karijere.

Niko nece da se usudi da pokusha da provali cime su se ovi ljudi bavili I cime se bave sada :)

selena
17-03-2008, 18:44
ja ću da pokušam:Zoran se bavi nečim šta ima posla u zatvorenim ustanovama ili velikoj ustanovi(meni osobno vuče na neki veliki obiteljski posao)dosta mi vuče na nezakonite radnje i tajne poslove koji se obavljaju pod maskom nećeg poštenog...korjene firma vuće već odavno ..

EnemyOfTheSun
17-03-2008, 18:46
ja ću da pokušam:Zoran se bavi nečim šta ima posla u zatvorenim ustanovama ili velikoj ustanovi(meni osobno vuče na neki veliki obiteljski posao)dosta mi vuče na nezakonite radnje i tajne poslove koji se obavljaju pod maskom nećeg poštenog...korjene firma vuće već odavno ..

Nije krimos, ali ... nastavite dalje.. polako...

selena
17-03-2008, 18:49
ja samo pričam o onome šta mislim da vidim:a to je velika firma -velika zajednica gdje su uključeni i članovi obitelji.....

EnemyOfTheSun
17-03-2008, 18:50
ja samo pričam o onome šta mislim da vidim:a to je velika firma -velika zajednica gdje su uključeni i članovi obitelji.....

Pa ok, ali toga nema. Radio je drgi poso, za sad nema firmu. :)
Misim kamo srece da imamo firmu. :)
Nemamo puno, nije krao.
Radio je dugi niz godina, visoku jednu funkciju, u drustvenom preduzecu, eto da pomognem.
Imala je veze sa fakultetom koji je zavrsio.

Andreina
17-03-2008, 20:18
Da pokusam... 6 polje koje je u znaku Riba ukazuje na to da je kod njega u pitanju neka institucija zatvorenog tipa ali daje i mogucnost za vise poslova (ili promenljiva situacija). Cak i 12 polje je jako naglaseno (Skorpija i tamo su JU i ME) i moze biti u pitanju zatvor, bolnica, socijalna ustanova... U 6 polju se nalazi i MA koji je postavljen na 13' (stepen Ovna) i potencira karakteristike tog znaka, jaka fizicka izdrzljivost.

EnemyOfTheSun
17-03-2008, 20:24
Da pokusam... 6 polje koje je u znaku Riba ukazuje na to da je kod njega u pitanju neka institucija zatvorenog tipa ali daje i mogucnost za vise poslova (ili promenljiva situacija). Cak i 12 polje je jako naglaseno (Skorpija i tamo su JU i ME). U 6 polju se nalazi i MA koji je postavljen na 13' (stepen Ovna) i potencira karakteristike tog znaka, neka proizvodnja mozda, masine...

Blizu si, radio je u drustvenoj firmi koja se bavila proizvodnjom Namestaja.
A sta je tachno bio tamo?

Takodje je i bilo vise poslova, radio je i u TRAYAL-u nasa fabriga bavi se proizvodnjom Guma i slichno.

Imao je josh 2 kratka radna mesta.

Ne znam na sta bi moglo da bude oznaceno ovo "institucija zatvorenog tipa"
Mozda upravni odbor firme?

Mogu da vam dam vise-manje sve detalje.

Andreina
17-03-2008, 20:36
Ne znam na sta bi moglo da bude oznaceno ovo "institucija zatvorenog tipa"
Mozda upravni odbor firme?

U svakom slucaju neki ograniceni krug ljudi koji je odgovoran za organizaciju preduzeca... 12 polje pocinje na 7' Device (ako dobro vidim) a taj stepen je stepen Vage nista cudno da je taj krug ljudi odgovoran za donosenje nekih odluka... upravni odbor bi se mogao uklopiti ovde ali ova Devica stiti radnike, mozda je ipak sindikat u pitanju.

princgora
17-03-2008, 20:37
On bi se trebalo da bavi privatnim biznisom,ima dobre pokazatelje za to.To sto je vladar 10 otisao u Jarca i govori da ce se to dogoditi u starosti.Mogao bi biti veoma popularan a najbolje bi bilo da se taj posao obavlja porodicno.Inace kod njega je uvek bio prisutan sukob sa nadredjenima ili nagle i ceste promene posla.
Ribe na vrhu seste ukazuju na nezaposlenost ili ilegalan posao ili spavanje na radnom mestu,tajnu vezanu za radno mesto ili radno mesto vezano za simboliku riba.
Dvoumim se,moze biti da su u pitanju nekretnine ,gradjevinski inzenjer ili arhitekta,a moze biti i da je on lekar/urolog ili ginekolog, ili veterinar.
Pada mi na pamet jos i rad u laboratoriji kao i i da bi sa ovim pozicijama mogao biti i haker???
O zeni cu drugi put,sada zurim,bas me zanima o cemu se tu govori...;):)

EnemyOfTheSun
17-03-2008, 20:39
U svakom slucaju neki ograniceni krug ljudi koji je odgovoran za organizaciju preduzeca... 12 polje pocinje na 7' Device (ako dobro vidim) a taj stepen je stepen Vage nista cudno da je taj krug ljudi odgovoran za donosenje nekih odluka... upravni odbor bi se mogao uklopiti ovde ali ova Devica stiti radnike, mozda je ipak sindikat u pitanju.

Pa mogu da kazem da je bio jedan od postenijih ljudi u svojoj firmi.
Zbog sukoba sa par PODREDJENIH ( vodece pozicije ispod njega ) biva izbacan iz upravnog odbora i smenjen(da bi neko sa njegove pozicije pokrao sto vise love), posle toga daje otkaz.

U sustini sa svojim kolegijumom je imao razradjen ceo plan kako da izvuce celu firmu iz stecaja u koji se zabila privatizacijom.

Na neki nachin on je hteo da ostavi par hiljada ljudi u poslou.... sa minimalnim gubicima.

Ali to je propalo.

Dvoumim se,moze biti da su u pitanju nekretnine ,gradjevinski inzenjer ili arhitekta,a moze biti i da je on lekar/urolog ili ginekolog, ili veterinar.
Pada mi na pamet jos i rad u laboratoriji kao i i da bi sa ovim pozicijama mogao biti i haker???

haha, nije. :) Nista od toga!

selena
17-03-2008, 20:44
jel možda u ljubavnoj vezi sa nekim s posla ili je to simboliziralo tvoju majku iako mi više izgleda kao ljubavnica s posla....
princgora ti je najbolje napisala ono šta sam htela prije da kažem(morala sam se izlogovati da nahranim obitelj)

Andreina
17-03-2008, 21:00
Pa mogu da kazem da je bio jedan od postenijih ljudi u svojoj firmi.
Zbog sukoba sa par PODREDJENIH ( vodece pozicije ispod njega ) valjda su ovde umesani opozicije MA sa JU i VE biva izbacan iz upravnog odbora i smenjen(da bi neko sa njegove pozicije pokrao sto vise love), posle toga daje otkaz.

Na neki nachin on je hteo da ostavi par hiljada ljudi u poslou.... sa minimalnim gubicima. MO oznacava narod, a on je u dobrim kontaktom sa MA u znaku Riba (MA ovde je oslabljen) i vidi se da je on na strani radnika cija pozicija nije uopste laka (MO je u Jarcu na 10'- stepen Jarca - muke, izdrzljivost, borba) i on ce uvek biti sklon empatiji bez obzira na to koji je posao u pitanju.

Ali to je propalo.[/quote]

Little Warrior
17-03-2008, 21:18
Njen posao vezan za medicinu? Babica? :D
nemam pojma...:) a i zurrim ...veceras cu...

Sirena
17-03-2008, 23:13
Da budem iskrena nisam nista iscitala od postova na ovoj temi pa ako sam ponovila nesto sto je jos neko protumacio jbg..

elem, ova gospoDZa je neko ko gde god da radi pretenduje da zauzme rukovodecu poziciju ali joj to mesto nekako uvek izmakne, ili ga se domogne ali na kratko ili se posteno pomuci da dodje do visoke pozicije jer tezi da svojeglavo gura do tog cilja pritom ne trpeci autoritete. A rekla bih i da u vasoj kuci vlada cist matrijarhat.

E sad zanimljiva mi je ova situacija Mars u Skorpiji pa u konjukciji sa asc i Suncem trebalo bi da bude ZENA ZMAJ i privatno i poslovno, da joj ne gine rukovodece mesto. Ali Nep konjukcija ASC to sigurno ublazava u nekoj meri.

sad vladar VI opet taj Mars pa sextil pL opet u 10 ma ona mora da je neka faca gde god da radi, THE END.

Andreina
17-03-2008, 23:30
Da li posao ove zene ima nekakvu vezu s klijentima? I da li joj radno vreme pocinje rano ujutru, mislim ranije nego ostali, mozda i pre nego sto svane?

EnemyOfTheSun
18-03-2008, 09:36
Da li posao ove zene ima nekakvu vezu s klijentima? I da li joj radno vreme pocinje rano ujutru, mislim ranije nego ostali, mozda i pre nego sto svane?

Dap, radi sa klijentima.
Pa recimo da je cesto jedna od "prvih" koja dolazi na posao, ne bash mnogo ranije ali 10 minuta ranije... zbog....necu da kazem da ..:)

Doduse ima i poslepodnevnu smenu.

Da budem iskrena nisam nista iscitala od postova na ovoj temi pa ako sam ponovila nesto sto je jos neko protumacio jbg..

elem, ova gospoDZa je neko ko gde god da radi pretenduje da zauzme rukovodecu poziciju ali joj to mesto nekako uvek izmakne, ili ga se domogne ali na kratko ili se posteno pomuci da dodje do visoke pozicije jer tezi da svojeglavo gura do tog cilja pritom ne trpeci autoritete.

hm ne bash. Mislim da se to oko tih visokih pozicija u njenoj natalnoj odnosilo na njenog oca. Ne na nju.

E sad zanimljiva mi je ova situacija Mars u Skorpiji pa u konjukciji sa asc i Suncem trebalo bi da bude ZENA ZMAJ i privatno i poslovno, da joj ne gine rukovodece mesto. Ali Nep konjukcija ASC to sigurno ublazava u nekoj meri.

Pa... recimo da jeste.

sad vladar VI opet taj Mars pa sextil pL opet u 10 ma ona mora da je neka faca gde god da radi, THE END.

Ne bash, missim, korisno joj je, zbog klijentele, pa upoznaje puno ljudi, i dosta stvari koji ti ljudi hoce da obave zavise od njenog raspolozenja.
Moze da pomogne a moze i da odmogne.

Ali.... nije bash puna "vlasti i moci"

Andreina
18-03-2008, 13:32
Drugo pitanje - da li posao ove zene podrazumeva nosenje odredjene uniforme? Vidim tog MA na 10' (stepen Jarca - strogost - pravila) i nekako mi kaze da nosi neku odecu ili uniformu kojom daje okolini na znanje da joj posao trazi red i disciplinu. I pored toga sto se radi o MA, smatram da deluje smireno, uzdrzano... Ali se nikad ne zna kada bi mogla pokazati svoju silu... Mozda na momente deluje impulsivno ali ima veliku fizicku i mentalnu energiju. A ako pogledate i SO u 1 polju u Skorpiji na 13' (stepen Ovna) kaze da dominira, odgovorna je za nesto, ne nuzno na vrhu firme ali ipak mozda je odgovorna za odredjeni krug ljudi... Necu da zurim, da vidimo sta ce reci Enemy.

EnemyOfTheSun
18-03-2008, 15:17
Za njeno zanimanje uniforma nije obavezna (bila) ali na trenutnom radnom mestu imaju uniforeme. Jako odgovoran poso, za njene klijente. :)

Da vam dam hint.... hmm....
Imate razna mesta gde mozete da budete neka vrsta "klijenta" u nekoj firmi...

Koji je posao da neko radi sa klijentima, velikim brojem njih, radi sa nekim jaaaaaaaaako vaznim....i recimo jedan pogresan broj moze mnogo da kosta klijenta? :)

Andreina
18-03-2008, 15:32
Banka. A u pitanju je radno mesto na salteru?

EnemyOfTheSun
18-03-2008, 15:39
Dabome, nadje ga :D
A ko bi reko ovako na prvu.

jel ce da trazite fax koji je studirala xD

Andreina
18-03-2008, 15:42
Ova zena zraci takvim autoritetom da bi se odlicno snasla i na nekoj vodecoj poziciji. Cak i policija bi mogla biti jedna dobra kombinacija.

EnemyOfTheSun
18-03-2008, 15:43
U 50 godina? :)
Mogla da bude, ali nije.

Andreina
18-03-2008, 15:45
Ma znam koliko godina ima:), videla sam god.rodjenja, kazem samo da potencijal koji ima mozda bi je mogao odvesti u sasvim drugom pravcu. Bila bi celicna lejdi.:)

EnemyOfTheSun
18-03-2008, 15:47
Jebiga nije. :)
tako je kako je. Mozda postane mislim zivot je neprevidiv, ali ... slaba vajda. :)

Andreina
19-03-2008, 17:06
Evo vam novi zadatak. Cime se momentalno bavi ovaj muskarac i kakav bi mu posao najvise odgovarao.

EnemyOfTheSun
19-03-2008, 20:45
Evo vam novi zadatak. Cime se momentalno bavi ovaj muskarac i kakav bi mu posao najvise odgovarao.

E ali fora je da mu je karijera manje-vise gotova ili pri kraj, ne u zaletu ili u toku. To neka bude uslov. I daj nam godiste. :)

ajd da pokusham sa prvom pretpostavkom:
Inache....ima veze sa tudjim parama i sa onim sto je zavrsio(sa fakultetom koji je zavrsio), bankarstvo, ekonomija....

Andreina
19-03-2008, 23:45
E ali fora je da mu je karijera manje-vise gotova ili pri kraj, ne u zaletu ili u toku. To neka bude uslov. I daj nam godiste. :)

ajd da pokusham sa prvom pretpostavkom:
Inache....ima veze sa tudjim parama i sa onim sto je zavrsio(sa fakultetom koji je zavrsio), bankarstvo, ekonomija....

Znaci ovaj primer otpada jer se radi o momku koji ima 28 god. i radi 5 godina (nije neka duga karijera). Ok, neka postavi neko drugi primer prema propisima. Vidis Enemy, kao posten forumas necu ignorirati pravila igre.:) A i by the way, zanimljivije mi je da pogadjam, veci je izazov.:)
P.S.Inace nije bankarstvo u pitanju ali u izvesnom smislu je odgovoran za finansije...

Little Warrior
19-03-2008, 23:46
ovo je covek koji sigurno radi za druge.
racunovodja?

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:00
Znaci ovaj primer otpada jer se radi o momku koji ima 28 god. i radi 5 godina (nije neka duga karijera). Ok, neka postavi neko drugi primer prema propisima. Vidis Enemy, kao posten forumas necu ignorirati pravila igre.:) A i by the way, zanimljivije mi je da pogadjam, veci je izazov.:)
P.S.Inace nije bankarstvo u pitanju ali u izvesnom smislu je odgovoran za finansije...

Pazi moze i on, ali ono sta imamo od karijere pet god?
Mozemo samo da nagadjamo....

Ajde onda nek ostane on ali neka bude npr.. koji je fax zavrsio?

MIssim realno sve moze, ali nema poente vezbati na primerima koji ne mogu da nam daju extra tachne rezultate. Sutra dan moze da promeni radno mesto, dobije otkaz, unapredjenje itd.

Ocemo njega ili imamo neki malo iskusniji primer? Ili kao sto vec rekoh ako furamo uvog baju, ajde fax da nadjemo, ali tachno sta je zavrsio, kolko je zavrshavao, najbolje bi bilo i smer da trazimo. Kako je upisao and so on..
Ako uopste ima fax. :)

Andreina
20-03-2008, 00:08
Nema problema, dajte drugi primer. Inace ima fax, i to jako veliki prosek.

mandrak-21
20-03-2008, 00:15

cor je blizu cini mi se da radi kao racunovodja u nekoj socijalnoj ustanovi ili vodi nekakve arhive

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:17
cor je blizu cini mi se da radi kao racunovodja u nekoj socijalnoj ustanovi ili vodi nekakve arhive

Akdameski obrazovan, vodi arhive? Sumnjam nesto, nisu mu tolko ocajni aspekti.

Pre bih rekao da ima neke veze sa mrezom prodaje ili kupovine u nekoj firmi.

Uostalom trazi fax koji je zavrsio nece da pricamo o karijeri coveka koja traje broj godina koji moze da se izbroji na prste jedne sakate ruke. To nije vezbanjem, to je radjenje predikcija.

Little Warrior
20-03-2008, 00:19
Nema problema, dajte drugi primer. Inace ima fax, i to jako veliki prosek.

vladar devetog polja venera u sedistu, u biku, u osmom polju
Pa na kilometar se vidi da je ekonomija u pitanju, a za posao
posto mu vladar desset ide u sest i u izgonu i u padu je, to ne gledam bas, nego iz toga procenjujem da radi za druge.
Vladar sest u 12, u devici, lici na tu zatvorenu ustanovu o kojoj mandrak prica, devica-racunovodja,
a opet, dispozitor u sest...pa opet racunovodstvo.

dalje-vladar 2 u osam-novac od novca(u biku)
tj plata tj zarada preko rada sa novcem.

I to od necije nesrece-sa hironom

Da nije osiguravajuce drustvo?
Mada mi vise vuce na racunovodju.

Andreina
20-03-2008, 00:20

Ima dosta i arhive, da.:) A i u nekom smislu je odgovoran i za finansije (manje sume).

Little Warrior
20-03-2008, 00:20
Pa jel ti znas koliko ljudi ima super fax i prosek pa radi kao skot, prodaje krompir i lukac na pijaci?

Sta ti je bre?
10 u 6!

Pa jel ekonomski?

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:22
Pa jel ti znas koliko ljudi ima super fax i prosek pa radi kao skot, prodaje krompir i lukac na pijaci?

Sta ti je bre?
10 u 6!

Znam al rekoh ovom baju nisu tolko losi aspekti da bi morao tako da zavrsi. Vidis li? Uostalom nije devica samo racunovostvo, al nesto u vezi sa devicom kod ovog baje jeste.
A to bi moglo da bude...sve sto ima veze sa analizama kritikama jeziiima, profesori, sekretari, pronalazaci , trgovci, knjizari, kelneri.. cak..

Jel si ti pomenula osiguranja, to i meni palo na pamet.

Nego kad reche.. manje sume.

Andreina
20-03-2008, 00:23
Niste daleko... ipak fax koji je zavrsio nije ekonomija.
I ako vam se ne svidja primer stavite neki drugi. Nema potrebe od nervoze.

Little Warrior
20-03-2008, 00:24
NEMA NERVOZE...

meni je pala na pamet i defektologija zbog hirona, i zbog osmog polja.
ja rekoh osiguranje enemy...sta ti mislis?
ja ovo obozavam, da nabadam sta ko radi, studira...
kad bi bilo vise ovoga...

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:25
Niste daleko... ipak fax koji je zavrsio nije ekonomija.
I ako vam se ne svidja primer stavite neki drugi. Nema potrebe od nervoze.

Ali posao ima veze sa faxom?

NEMA NERVOZE...

Daj da jurimo fax, jebes poso. Imamo bolje primere da jurimo poso.

Andreina
20-03-2008, 00:25
NEMA NERVOZE...

Nije defektologija. Fax je zavrsio na vreme i ovo mu je drugo radno mesto. Na prvom je ostao kratak period.

Ali posao ima veze sa faxom?

Ima. Svaka firma mora da ima bar jednu osobu odgovarnu za to...

Little Warrior
20-03-2008, 00:27
ma znam da nije, nego naglas mislim.
Pa tu je oko ekonomije negde...sta ce da bude

OSIGURANJE?
CARINE I POREZI?

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:29
Ima. Svaka firma mora da ima bar jednu osobu odgovarnu za to...

E sad, to 100 % ima veze sa ovim merkurom u ribama pa sextil venera u biku, i oko toga se vrti.. samo kad bih sklopio sta.

Tako da ako nadjemo fax nasli smo poso- jurimo fax....

Ustvari jurite sta ocete :D

Idem da spavma :)

Andreina
20-03-2008, 00:29
ma znam da nije, nego naglas mislim.
Pa tu je oko ekonomije negde...sta ce da bude

OSIGURANJE?
CARINE I POREZI?

Nije ni jedno a ni drugo. Ali mu matematika dobro ide. Veliki logicar. Ali mu to nije bilo tako presudno za taj fax. Puno ga ljudi zavrse bubajuci.:)

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:30
OSIGURANJE?
CARINE I POREZI?

Xaxa de nadje poreze. :D

Little Warrior
20-03-2008, 00:31
enemy, pomagaj...
kad je venera ne aspektovana-(sad videh da jeste)

Bik, osmo polje...sta moze da bude..
dvanaesto od devetog...

Ako nam na kraju kazes pravnik, ja cu da razlupam lap top
jer mu horoskop nije tacan u tom slucaju!

Xaxa de nadje poreze. :D

Pa osmo polje-tudj novac, granica...zavijutak,,,zavlace pare u tudji dzep, pa jos zbog nekog defekta ili rane-hiron...

ma sto posto je pravnik-njih ima svuda...(logicki, ne astroloski)

Andreina
20-03-2008, 00:33
Ako nam na kraju kazes pravnik, ja cu da razlupam lap top
jer mu horoskop nije tacan u tom slucaju!

:):):) PRAVNIK!!!!!!!!! Prosek 9,4. Prvo radno mesto - advokatska komora. A drugo... da vas mucim jos ili...?

Little Warrior
20-03-2008, 00:34
Horoskop Nije Tacan!
Secem Glavu Ako Nisam U Pravu!

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:35
Nije ni jedno a ni drugo. Ali mu matematika dobro ide. Veliki logicar. Ali mu to nije bilo tako presudno za taj fax. Puno ga ljudi zavrse bubajuci.:)

ODLICHNO ZNACI NIJE ISTORIJA UMETNOSTI? lol :D

salu nastranu..

Jeste neki sluzbenik... Ali kao sto rekoh, nisu mu tolko aspekti losi da bi sa faxom bio kelner.. il josh gore racunovodja.... nesto malo vise ali sto se tiche samo izvrshavanja posla ne puno bolje... automatizam neke vrste, onako devicansko detaljisanje i riblje cutanje...znaci jeste neka vrsta shefa, ali nista preterano dinamichno.

Na poso ga je ubacio neki prijatelj verovatno...ili tako nesto vezano za nekog prijatelja i poso....

Da nije policija haha... vladar seste u trecoj, u strelcu, neka cast, nesto sa drzavom... a 3 je od 6 .. 10-seta...

EDIT:
xaxaxa... sad videh pravnike.

Cor, ima logike, evo haha ovde sam krenuo blizu.

Andreina
20-03-2008, 00:35
Horoskop Nije Tacan!
Secem Glavu Ako Nisam U Pravu!

Vreme rodjenja je tacno. Sto, mozda ce menjati posao?:D

Little Warrior
20-03-2008, 00:37
Pa kako pravo sa bikom, sa vladarem devet u osam...idem da se obesim.

Da je meni neko sa ovim horoskopom dosao na konsultaciju i pitao me sta da upise...ja nemam pojma,,,ovo ne bih rekla.

evo gledam ceo horoskop, i merkura, i seriju 3 i njega licno...i nemam pojma...

mozda ja gresim, neka mi neko ukaze kako moze astroloski da se vidi da je ova osoba zavrsila prava?:)

mandrak-21
20-03-2008, 00:38
Mislim i da ima veze sa zastitom na radu i obracunava isplatu nekakve odstete ili slicno i evidemtira to ilinekakvu statistiku vodi

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:39
Pa kako pravo sa bikom, sa vladarem devet u osam...idem da se obesim.

Vladar seste.....
u trecoj...

a treca deseta od seste....

a ja sam strelca i deveto polje uvek nekako povezivao sa drzavom.. ne znam sto.

Dajte nekog ko ima 40 godina radnog iskustva bar!

:):):) PRAVNIK!!!!!!!!! Prosek 9,4. Prvo radno mesto - advokatska komora. A drugo... da vas mucim jos ili...?

Mup bre! Tamo kod jochica ga smestise.

Andreina
20-03-2008, 00:42
Jeste neki sluzbenik... Yes, drzavna firma, budzetar (mogli biste pogadjati koju :D)Ali kao sto rekoh, nisu mu tolko aspekti losi da bi sa faxom bio kelner.. il josh gore racunovodja.... nesto malo vise ali sto se tiche samo izvrshavanja posla ne puno bolje... automatizam neke vrste, onako devicansko detaljisanje i riblje cutanje... Of course, sto bi se mucio vise, radno vreme od 7.30 do 14.30 znaci jeste neka vrsta shefa, tako ga gledaju i pored toga sto nije THE BOSS ali nista preterano dinamichno - ja bi umrla na njegovom radnom mestu. Dosadno!!!!!!!!

Na poso ga je ubacio neki prijatelj verovatno...ili tako nesto vezano za nekog prijatelja i poso.... Ubacila ga politika.:D

Da nije policija haha... vladar seste u trecoj, u strelcu, neka cast, nesto sa drzavom... a 3 je od 6 .. 10-seta... Kao sto rekoh, jeste drzavna firma u pitanju.

EDIT:
xaxaxa... sad videh pravnike.

Cor, ima logike, evo haha ovde sam krenuo blizu.[/quote]

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:43
ja bi umrla na njegovom radnom mestu. Dosadno!!!!!!!!

Ide mu uz karakter. Ako on ne radi u policiji t.j MUP-u neku advokatsku funkciju.... ja ne znam sta da kazem.

Little Warrior
20-03-2008, 00:44
Vladar seste.....
u trecoj...

a treca deseta od seste....

a ja sam strelca i deveto polje uvek nekako povezivao sa drzavom.. ne znam sto.

Mislim na studije, ne na radno mesto!

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:47
Mislim na studije, ne na radno mesto!
Sxtra se deres?
Eto ti dokaz da nisu studije samo deveto polje. ;)
T.j da deveto polje ne opisuje fax koji ce da studiramo. :P Vec kako ce da prodjemo na istom, koliko ce da nam utice na zivot i slichno sranje.

Horoskop je tachan.

Little Warrior
20-03-2008, 00:49
ne derem se!
i ti da cutis, sta studiramo je deveto polje, mixovano sa nasim afinitetima(vladar asc.) i onim sto shvatamo(merkur i 3,) kao i sa onim sta mozemo da podnesemo(cetiri)

ali pre svega deveto polje.

Ovo je neka mucka:D

Andreina
20-03-2008, 00:49
obracunava isplatu nekakve odstete ili slicno i evidemtira to ilinekakvu statistiku vodi ... da, kada nekom treba da isplati putne troskove, kada neko ide na seminar pa pise izvestaj, kada nekom treba izdati potvrdu, neku molbu do Ministarstva u ime te institucije pa sve to mora evidentirati...

P.S. a hteo je postati meteorolog pa se predomislio i onako, nije znao sta da studira pa odabrao pravo. Mozda zato nije istaknuto. A mozda i nece mu biti presudno. Ko zna...

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 00:53
ne derem se!
i ti da cutis, sta studiramo je deveto polje, mixovano sa nasim afinitetima(vladar asc.) i onim sto shvatamo(merkur i 3,) kao i sa onim sta mozemo da podnesemo(cetiri)

ali pre svega deveto polje.

Ovo je neka mucka:D

Da ali i sesto polje moze da ga vuce t.j koji bi on poso hteo da radi
u kakvom poslu on sebe vidi i kakav poso misli da mu odgovara. Evo ovaj primer upravo to potvrdjuje.

Dispozitor Asc je ipak njegova usmrenost paznje a merkur i trece usmerenost intelekta i toka misli.

Naravno sve je povezano. Da se ne natezemo

Andreina
20-03-2008, 01:05
U pitanju je obrazovna institucija - srednja skola - posao pravnika - sekretara - koji by the way, na tom radnom mestu obuhvata i sve ono sto je karakteristicno za javnu administraciju. A da li 9 polje odgovara ili ne - ne znam. Ali ne bi mogli reci da ja horoskop pogresan ako ne mozemo objasniti neke stvari. Mora da postoji neka veza... a ko zna, moguce da ce doci do neke promene posla i tako valjda ce se bolje ispuniti simbolika njegovih horoskopskih elemenata. Who knows, ja sam pocetnik sto se tice astrologije, mogu samo nagadjati.
Postavljajte drugu kartu.

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 16:36
U pitanju je obrazovna institucija - srednja skola - posao pravnika - sekretara - koji by the way,

3 polje srednja skola! grrrrrrrrrrrrr!
Neptun valdar sestog u strelcu - obrazovanjeee.. aaaaaa!

Little Warrior
20-03-2008, 16:56
nije trece polje srednja skola, jel to kazes?
srednja je peto polje.

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 17:04
nije trece polje srednja skola, jel to kazes?
srednja je peto polje.

Vidis da jeste? coveku je vldar polja posla u polju trecem, a radi u srednjoj skoli?

Zasto to gledate tako "odredjeno".... kao ono 7 brachni partner pff :D
Brachni par, politika, procesi, masa, ludila. Boli ga pache sve to. :)

Srednja i osnovna skola su po meni trece polje, t.j osnovno, nize obrazovanje, a 9 vise obrazovanje.

Little Warrior
20-03-2008, 17:05
srednja skola je peto polje.

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 17:09
srednja skola je peto polje.

Po cemu je srednja skola peto polje?

Cor... ajde ti blago meni, objasni... kako su polja dobila svoja znacenja?
Napravi mi analogiju?

Little Warrior
20-03-2008, 17:11
3. osnovna
5. srednja
7. visa skola
9.studije
11.magistratura
1. doktorat

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 17:13
3. osnovna
5. srednja
7. visa skola
9.studije
11.magistratura
1. doktorat

Odlichno tvrdnja... je tu. A gde je objasnjenje? Posto praktichan dokaz nemamo. ;)

Ja mislim da sam te jasno pitao, kako su polja dobila svoja znacenja, kako su definisana.

Little Warrior
20-03-2008, 17:17
svako drugo. kao i svuda u astrologiji.
Mladji brat ili sestra 3. polje
stariji 11 polje

svaki brak je 7 polje, on je osnova osnova
ali se svaki drugi gleda kao 9, 11

nisam to ja izmislila.

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 17:19
svako drugo. kao i svuda u astrologiji.
Mladji brat ili sestra 3. polje
stariji 11 polje

svaki brak je 7 polje, on je osnova osnova
ali se svaki drugi gleda kao 9, 11

nisam to ja izmislila.

Nisi ali ni ne znash zasto je tako jel?
Sto znaci da onaj koji je izmislio mogao da pogresi, a ti radis po sablonima.

Zato i mislis da je mo u ca dubina. :)))

Sto bre ne ides u sustinu?

Little Warrior
20-03-2008, 17:21
znam zasto je al me mrzi da ti kucam
zato sto moram da ti otkucam pola strane, a sa ovim noktima mi je to gore od oranja i kopanja!

p.s. praksa je kriterijum istine!

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 17:22
znam zasto je al me mrzi da ti kucam
zato sto moram da ti otkucam pola strane, a sa ovim noktima mi je to gore od oranja i kopanja!

Iskuckaj ukratko. Toliko mozes valjda? :)

Evo samo mi objasni zasto je 9 fax a treca osnovna skola, tako?
i zasto je peta srednja.

Little Warrior
20-03-2008, 17:24
veceras cu, kad budem bila pri normalnoj tastaruri, a ne ovoj ravnoj.
obecavam ti.
Ima veze sa prirodnim zodijakom i povezivanjem prva dva muska znaka.
to je isto kao i sa bracom i sestrama, kao sa brakovima...

ako hoces jedno moras i drugo.

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 17:26
veceras cu, kad budem bila pri normalnoj tastaruri, a ne ovoj ravnoj.
obecavam ti.
Ima veze sa prirodnim zodijakom i povezivanjem prva dva muska znaka.
to je isto kao i sa bracom i sestrama, kao sa brakovima...

ako hoces jedno moras i drugo.

Ma znam ja, mislim, znam zasto ja mislim ovako.
Missim, nemas pojma koliko dokaza treba da bi mene ubedio neko da je MO u Ca dubina pa jebes mi mater, nemas pojma koliko.
Al me zanima kako ti kontas, zato te i pitam.

Little Warrior
20-03-2008, 17:29
nije bitno koliko dokaza treba tebi ili meni.

evo kako ja kontam.
Kada nesto zavrsimo, idemo na novu lestvicu. Nemoze da bude isto za sve.
Srz svega je u pocetku. Nemozes da doktoriras ako nisi zavrsio fax, ne mozes da zavrsis fax ako nisi srednju, ni srednju ako nisi osnovnu.

dalje, tako je i sa brakom. Srz svih brakova je u sedmom polju, to je osnova, ali nemozes i prvog i drugog muza da gledas kroz iste planete i iste stvari, ako sjebem french ti si kriv.

EnemyOfTheSun
20-03-2008, 17:34
Kada nesto zavrsimo, idemo na novu lestvicu. Nemoze da bude isto za sve.
Srz svega je u pocetku. Nemozes da doktoriras ako nisi zavrsio fax, ne mozes da zavrsis fax ako nisi srednju, ni srednju ako nisi osnovnu.

Kakve to veze ima sa obrazovanjem polja?

Znaci da krenemo od pretpostavljke da je treca osnovna.

Ok sledeca lestvica u obrazovanju je srednja...

1
2
3 skola (opet prva)
4
5 (opet treca) ( opet prva)
6
7 (visa)

To daje neku "brojcanu" Logiku....
Al astroloska podloga gde je tu, dokaz da se broji tako?

Sta je onda tu predskolsko, vrtic?

1? isto kao doktorat? Tu ispada cela prica iz logike. :)

Znaci stepen najviseg obrazovanja mu dodje isti kao stepen onog osnovnog.

A verovatno ima ljudi koji imaju doktorat a nemaju predskolsko obrazovanje ili obrnuto.
Mnogi imaju predskolsko, a nemaju doktorate.

Andreina
20-03-2008, 22:48
Evo nesto skinuto sa drugog foruma gde postoji slicna diskusija o poslovima, faxu, obrazovanju i slicno. Inace i drugi astrolozi prave ovu podelu: 5. polje simboliše srednju školu (3. polje osnovnu, 9. polje fakultet, ali 12. polje su doktorati, magisteriji).:confused:

Profesiju je jako tesko odrediti u horoskopu, jer, cesto se desava da ljudi rade nesto potpuno drugo od onog sto bi astroloski trebali. Ipak, cak i kad se profesija jasno vidi, to ne znaci da je novac obavezno tu:)
Tacno, IX polje je fakultet i visoko obrazovanje. Kada neko ima sabor planeta u tom polju to govori da je osoba najverovatnije i stekla fakultetsku diplomu, ako je Sunce tu - moguce da radi kao profesor (Sunce) na fakultetu, pa jos ako je umesano X polje (putem razmene vladara...) - to sve ukazuje na visok polozaj u drustvu... Sve to moze da izostane ako je osoba u inostranstvu, pa se onda kompletna energija izlila u drugom smeru, koji takodje simbolise IX polje.
Ali, gde je tu lova?
Znamo da, to sto je neko profesor ne znaci da ima i hleb da jede:)))) A opet - horoskop najavljuje lepu karijeru...
Dakle, ovako:
Novac predstavlja: Merkur - sitan novac, Jupiter - veliki novac, Bik - novac, ono sto posedujemo (prirodni vladar II polja - polja novca), takodje, gledamo i Veneru.
Znaci, ako nas interesuje sta i kako osoba moze maksimalno da zaradi gledamo gde se nalazi Jupiter i kakve aspekte pravi (da li uopste daje mogucnost velike zarade) i onda, jurimo tu simboliku da bi je aktivirali.
Onda gledamo koja polja Jupiter aktivira, to nam govori na koji nacin osoba moze stici do toga. Veoma cesto to uopste nema veze sa onim sa cim se osoba trenutno bavi. Dakle - Jupiter stoji potpuno neiskoriscen.
E, kada sve fino sagledamo, onda sagledamo sta sve treba da aktiviramo da bi se kompletna simbolika pokrenula. Znaci, ako Jupiter dobro stoji, i pravi dobre aspekte, moramo da aktiviramo sve komplet iz tog aspekta. Da bi se doslo do Jupitera(puno novca) mora se ispostovati simbolika znaka u kome se nalazi, stepen, polje, aspekti...(Sve planete, polja, stepene - sve mora da bude aktivirano) Tek onda, aspekt pocinje da deluje.
Na kraju pogledamo tranzite kada je povoljno da se sve to aktivira, sacekamo trenutak - i akcija moze da krene:)
U praksi to izgleda ovako: jako je tesko svesno pokrenuti sve (smisljeno) ali kada se pokrene, i stvari pocnu da se nizu same od sebe - verujte, astrologija postane jako jako zabavna:)

tinnagirl
28-08-2008, 15:35
http://i38.tinypic.com/11jaxrb.jpg

Vojvotkinja
28-08-2008, 16:17
hm..Me u Vodoliji i Ve u Vodoliji..Ma i Sa u Vagi..u shestoj..ovo mozhe biti stjuart, maneken...
Ma 0 Sa u Vagi je zgodan, narcisoidan, malchice veceg nosa
Venera u Vodoliji je uvijek lijepa Venera zainteresovana za pilotiranje, avione, tehniku
Me u Vodoliji ima lijepe ruke...
ne znam..ta dva zanimanja mi prva padoshe na pamet...

tinnagirl
28-08-2008, 16:21
umirem od smeha ovde....kao da ga gledas i pricas o njemu..identicno..
kakve su mu opcije kao lekaru..kazu da je lekarima ova kuca naglasena?

Vojvotkinja
28-08-2008, 16:24
shesta kuca mu pochinje u Djevici (zdravstvo), ali je njemu vaga naglashena..da je ovaj Me u Jarcu, pa i da posumnjam na doktora..a ovako..mozhda pravnik, sudija odnosno simbolika Vage...i gore navedene Vodolije..ups, sad vidjeh da mu deseta pochinje u Jarcu...ce pogledam malo detaljnije kad dodjem kuci...

tinnagirl
28-08-2008, 16:34
sve je tacno sto kazes!on je studirao medicinu pri vojnoj akademiji po zelji negovih roditelja pa je odjednom poludeo i otisao na prava...uvek je mrzeo medicinu..

mesecarka
29-08-2008, 10:58
vec sam negde pitala ali nisam doblila odgovor: kako opisujete arheologiju?

Vojvotkinja
29-08-2008, 11:17
tu gledash Saturna i znak Jarca..ako na to mislish...

jellenajeca
11-04-2010, 21:35
Novinar sam i nezaposlena. Da li sam pogrijesila zanimanje?

Merkur
11-04-2010, 21:39
... Da li sam pogrijesila zanimanje?
Nisi, naprotiv, odlicno si odabrala.

Poppy
11-04-2010, 21:54
Ja nema dje se necu oprobati. Pochecu i da zidam i malterisem i krechim. Bojim se Merki da mi nema nista od diplomatije. Bas me shutnushe prije mjesec i po :D

Merkur
11-04-2010, 22:00
...Bojim se Merki da mi nema nista od diplomatije....
Ne razumem, zasto nema nista???:confused:

jellenajeca
11-04-2010, 22:46
Ja nema dje se necu oprobati. Pochecu i da zidam i malterisem i krechim. Bojim se Merki da mi nema nista od diplomatije. Bas me shutnushe prije mjesec i po :D

Prvo da se zahvalim @Merkur sto nam je uvijek od pomoci!

Pogledala sam tvoj natal Poppy mozda je problem sa poslom taj vladar seste u 12 -toj, mada ne vidim aspekte u tvojoj natalnoj,odnosno ne snalazim se bas u ovim varijantama. U desetoj-karikera je mjesec, koji bi mogao da karakterise ceste promjene zanimanja...A sad asocijacije su merkur-komunikacija, u 12 polju, polju tajni i skrivenog. Mada na prvu bih pomisliala na medicinu ili psihologiju. Doduse, izvinjavam se ako lupetam, odmah da se ogradim da sam ameter po pitanju astrologije.
Sretno!

Poppy
11-04-2010, 23:16
Da znas da mi je karta malo idiotska, zamijenicu je :D

jellenajeca
12-04-2010, 01:12
Da znas da mi je karta malo idiotska, zamijenicu je :D

Jao izvini tek sad vidim da sam napravila gresku, ovih dana mi se to cesto desava, mora da je neki aspekt u pitanju, ili retreogradna planeta, pa moram ipsravljati..:) Vladar seste ti je sunce u vodoliji u 12. E sad i kod mene je takav slucaj, pa su mi rekli da vodolija daje ''nestalna'' zanimanja, a s ozbirom da moje sunce nema aspekte i da necu nikada imati neki stalni posao...iskreno malo zvuci zastrasujuce. Sad tvoje sunce je takodje u 12 polju, kao sto sam vec rekla polje tajni, skrivenih mjesta...pa i inostranstvo...E sad ako su mene slagali...i ja govorim krivo.Tvoje sunce ima mnogo aspekata..e sad treba vidjeti s cim i kakve...

blindguardian
13-04-2010, 12:24
Evo malo za vježbanje; Ja sam profesionalni astrolog, to je jedino što sam ikad željela biti i jedino što ću do kraja života raditi. Naravno, imam i "službeno" zanimanje, radim posao vezan uz novac, ali taj posao mi je nevažan, gledam ga kao nešto što donosi dobre prihode, nikad za sebe ne bih mogla reći: ja sam bankar, profesorica, čistačica.... neovisno koje sam škole završila ja sam astrolog i to je jedini posao uz koji se identificiram. Znam da je to čudno, ali ja nikad nisam lutala u izboru zanimanja, išla sam u školu jer se to mora, završila ju, zaposlila se, ali to je uvijek bilo sporedno, ja sam samo obični astrolog koji se zabavlja radeći i neki drugi posao.;)

nedda
13-04-2010, 12:33
Hmmm...sa juznim cvorom u osmoj kuci...ali u konjukciji sa mesecom... verovatno je jako dobro za tebe da radis i nesto drugo...

blindguardian
13-04-2010, 13:05
Svojim postom sam htjela pokazati da svi mi možemo raditi puno poslova, ali što smo zapravo i što je na prvom mjestu....? Toliko ljudi ima dobre poslove ali nikad se s njima ne identificiraju i često čak i mrze ono za što su se školovali, a u natalnoj karti se to treba vidjeti, radimo li posao koji nam je tek izvor prihoda ili smo uspjeli ono što istinski volimo pretvoriti u posao od kojeg možemo živjeti (u materijalnom smislu). Ja osobno, radim tri posla koji mi donose prihode. Jedan za koji sam se školovala, druga dva, ona koja su stvarno bitna radim iz ljubavi i oni predstavljaju to što ja stvarno jesam. I najbolje bi bilo kad bi svi mi mogli lijepo živjeti radeći ono što istinski volimo.:)

tori
13-04-2010, 13:22
Da li bi meni leglo neko pisanje, s obzirom da onako za svoju dusu ponekad pisem? Ja mislim da bi jer mi je 3 kuca u vagi sa 3 planete unutra. Mozda mi jednog dana to postane i zanimanje a? Mozda neki memoari ili putopisi? Puno putujem:) pa bilo bi lepo to i zabeleziti!

Vladarka
13-04-2010, 13:26
Svojim postom ....

pa da...NE u 2. polju, pa SO konj UR , lepo i odradjen mesec u 8.
jos ti je PL u 12. polju u konj sa merkurom, ti si astrolog jos iz proslog zivota, ili si barem gledala u karte, kosti, rebra...:D

nedda
13-04-2010, 13:30
@Blindguardian
Da, i ja se slazem sa time da se iz natala bolje vidi sta je neciji poziv ('sta je pozvan da radi'), nego sta ce raditi zato sto mora...

Vladarka
13-04-2010, 13:50
Da li bi meni leglo neko pisanje, s obzirom da onako za svoju dusu ponekad pisem? Ja mislim da bi jer mi je 3 kuca u vagi sa 3 planete unutra. Mozda mi jednog dana to postane i zanimanje a? Mozda neki memoari ili putopisi? Puno putujem:) pa bilo bi lepo to i zabeleziti!

kako da ne! samo ti pisi, mada sa tim 3. poljem bi mogla i da predajes, i poducavas druge. Posto su ti te tri planete na vodenim stepenima, obavezno pisi i o svojim osecanjima , jer ces bas znati kako da preneses citaocima. Ubacis i neku ljubav, posto je sve to u vagi, pa dispoztor VE u sco , dodas malo i strasti:D i eto nama bestselera!
Jos NE u 5. na kraljevskom stepenu strelca, pa imas ti maste na pretek :)
vladar JU u 12. polju, u lavu na lavovskom stepenu, ima tu mesta i za teme o dalekim kraljevstvima i neobicnim civilizacijama, koje su bile na svom vrhuncu u nekom trenutku:)

blindguardian
13-04-2010, 13:57
Da, vjerovatno sam zadnjih par života bacala grah okolo hahaha! U svakom slučaju, lijepo zapažanja u mojoj karti, Vladarka!

tori
13-04-2010, 14:33
Draga Vladarko, hvala ti najlepse na ovako lepim recima!
Imam maste na pretek samo mi se cini da ne umem na bas najbolji nacin kanalisati tu svoju energiju...prosto sam jako neodlucna ponekad.
Mozda stvarno bude i neka knjigica, ko zna? Kad je budes citala, prepoznaces mene - pisca po nicku Tori:)
cmok

zujalica
13-04-2010, 15:55
Ja ne radim ono za sta sam se skolovala i ne verujem da cu ikada raditi (gradjevina osta tamo negde...). Slucajno se upustih u nesto sto voleh kao klinka i tu radih 12 god. (sportski ples , instruktor). A sada (sticajem drugih okolnosti) sam bez posla. Sta mislite, da li ostati u plesu ili se okrenuti necemu totalno drugom ?

Vladarka
13-04-2010, 17:15
Ja ne radim ono za sta sam se skolovala i ne verujem da cu ikada raditi (gradjevina osta tamo negde...). Slucajno se upustih u nesto sto voleh kao klinka i tu radih 12 god. (sportski ples , instruktor). A sada (sticajem drugih okolnosti) sam bez posla. Sta mislite, da li ostati u plesu ili se okrenuti necemu totalno drugom ?

Tamo gde su ukljesteni znaci o toj kuci moze da se napise knjiga. Kod tebe je to posao. Zahvata tri znaka : jarca,vodoliju i ribe. Stoga ajde da gledamo sva tri vladara.

Prvi je SA u blizancima u 6. polju, to ti je odmah zarada kroz dva posla.
Jedan je kroz pruzanje usluge, moze da bude davanje casova plesa, drugi moze da bude jos jedna usluzna delatnost jer je na 6 stepenu koji odgovara devici. neka zdrava hrana, kozmeticki salon, ili da pocnes ozbiljno da se bavis astrologijom, pa da i kroz to zaradjujes :D
jer treba ispuniti simboliku merkura koji je dispozitor....

MC je u konjukciji sa merkurom, posao vezan za pokret, u vagi - lepi i pokreti, na stepenu riba ples. Jasno ko dan!
UR je opet otisao u vagu u desteo polje, pravi konjukciju sa MC, i nije ni cudo sto se ne bavis svojim zanimanjem, inzenjera (i MC i sunce su na ovnovskom stepenu) vec si otisla u drugo ovnovsko zanimanje SPORT!

NE u 12. polju daje talenat za ples, u konjukciji sa jupiterom, a oni su 3. vladari drugog polja, pa je za takvu umetnost kao sto je ples, spoj vage i ribe vise nego odlicen, sada je krenuo SA retrogradno kroz devicu, pa kada krene opet ka vagi mozda dobijes neku ozbiljnu ponudu da se ustolicis kao koreograf. do tvoje tacke na MC treba mu negde oko godinu dana.
MOja bivsa trenerica plesa ima MA u vodoliji. Opet sport - koji je neobican.

Ovo je pravi horoskop za plesaca! Sa UR na MC mora da bude trzavica u karijeri, i zescih promena.

Javi gde si otvorila plesnu skolu, mozda ti se pridruzim :) Isla sam na showdance i jazz neke 3 godine:D

zujalica
13-04-2010, 18:12
Tamo gde su ukljesteni ....
Auu... dakle nema meni odvajanja od plesa... Za otvaranje skolice treba dobra lokacija, novca za to, a i za usavrsavanje... nesto mi se ne cini da to sada mogu izvesti.
Uh, show dance - u to sam se upustila zadnje 3-4 god., pre toga sam bila orjentisana na latino i standard. Ako se zeli raditi kvalitetno, ni malo nije lako.
A trzavice su sastavni deo plesa, cim se upustis u takmicarski deo. MC mi je na stepenu Vodolije...
A drugi posao... joj... daleko sam ja od profesionalnog bavljenja astrologijom, nemam tu ambiciju, a ni dara za to, kao ni za kozmeticki salon... jedino sto zbog plesa naucih je sminkanje...
A Sa ce vec krajem godine preci preko MC-a i tog krsa na njemu, paaa... kako su natalno u 120, nadam se necemu dobrom.
Vladarka, hvala puno... :)

jadrankar
20-04-2010, 01:04
kakvo je vase misljenje o mom uranu i plutonu koji su u konjukciji sa mc.pl na 19,ur na 21 a mc na 22 st device.sta bi to moglo doneti naglu promenu i transformaciju moje karijere?

nedda
20-04-2010, 09:55
pluton regenerise, a u sta regenerise - ako deluje najbolje, regenerise iz znaka u kome je ka znaku u kome je egzaltacija vladara. Kao stepen egzaltacije merkura uzima se 13 st device (daje mogucnost rada u bilo cemu). Ipak, znak egzaltacije merkura je vodolija, a uran se smatra "visom instancom" merkura.

Uran se objasnjava i kao "haos"...sveprihvatajuca sloboda, nekonvencionalnost....

Angliana75
20-04-2010, 10:19
Vladarka....ako mozes da mi pomognes da razjasnim svog SA ..:o
ne znam da li je kod mene on "zakljucan"?
s obzirom da mi je i vladar 6.polja..i da se nalazi u T kvadratu...SA90MA,SA90JU ,SA90UR...kad ce se taj moj SA "otkljucati"??:(
toliko imam ambicija...ali uopste mi ne polaze za rukom...toliko poslanih molbi na konkurs za posao i nikad niko se nije javio ,pa bar da sam usla u uzi krug!ama ni to!..preko 270 molbi za 2 godine!!

ima li boljitka?hocu li ikada napredovati u poslu?
strasno se razocaram kad neko i bez adekvatnog VSS obrazovanja dodje do neke visoke pozicije a da za to nije obrazovan!a ovamo nam stalno kroz medije apeluju na obrazovanje!:mad:

da mi je barem u inostranstvo....nego ni na te konkurse mi niko nije odgovarao kad sam slala molbu...doduse samo 1 firma ali mi je trazila radnu i boravisnu dozvolu...a ja to nemam a ona ne obezbedjuje...:o da se ubijem!!

Vladarka
20-04-2010, 11:36
Vladarka....ako mozes da mi pomognes da razjasnim svog SA ..:o
ne znam da li je kod mene on "zakljucan"?
s obzirom da mi je i vladar 6.polja..i da se nalazi u T kvadratu...SA90MA,SA90JU ,SA90UR...kad ce se taj moj SA "otkljucati"??:(
toliko imam ambicija...ali uopste mi ne polaze za rukom...toliko poslanih molbi na konkurs za posao i nikad niko se nije javio ,pa bar da sam usla u uzi krug!ama ni to!..preko 270 molbi za 2 godine!!

ima li boljitka?hocu li ikada napredovati u poslu?
strasno se razocaram kad neko i bez adekvatnog VSS obrazovanja dodje do neke visoke pozicije a da za to nije obrazovan!a ovamo nam stalno kroz medije apeluju na obrazovanje!:mad:

da mi je barem u inostranstvo....nego ni na te konkurse mi niko nije odgovarao kad sam slala molbu...doduse samo 1 firma ali mi je trazila radnu i boravisnu dozvolu...a ja to nemam a ona ne obezbedjuje...:o da se ubijem!!

Nijedan problem nije neresiv, pa cu da probam da ti pomognem.
Prvo sto mi je palo na pamet kada sam videla dodir MA i JU u ovnu, to mi je licilo na sport, jos i merkur spretne i ruke i noge, i to jos na 15stepenu koji se smatra kraljevskim...
Problem sa kvadratom MA-SA je lose kanalisana energija, SA ide ka 12,
To je vise tvoja crna predstava u glavi, a time sugestivno prizivamo sebi lose dogadjaje.
Posao i radno mesto jeste VI polje, ali novac dolazi iz 2 polja, koji je ostisao u 11. To je mozda pokazatelj da moras da se kreces u odredjenim krugovima ljudi da bi nasla posao, npr. preko prijatelja.
Merkur je izuzetno dobro postavljen tako da bih ja isla "ka njemu" sto bi se reklo, a ne ka SA u raku u 12. polju.
Trazila bih posao preko mladjih prijatelja, ili neke brace , sestara (u simbolici merkura)
jeste on i internet ali ovde od toga slaba vajda. :D
Mozes da imas dva izvora zarade od kojih jedan bi morao da bude pomoc ljudima tj neka humanitarna organizacija, jer to je i jedanesto polje, a i odplacivanje SA u 12.
Primarni posao je vezan ili za neki posao na sceni, ispred mnogo ljudi (ne mora bukvalno) jer ne znam sta si studirala, marketing, strani jezici, pisanje, novinarstvo, drustveni odnosi svih vrsta :psihologija,sociologija...
S obzirom da ti je UR u solaru u 6. polju, a on predstavlja promenu posla, prekid i dobar je samo ako oces u privatnike, cekala bih jos malo posto ti je rodjendan uskoro, a u sledecem solaru ti je vladar merkur u 6. polju.
Vladar druge je UR otisao u 3.polje u konjukciji sa JU, opet polje. komunikacije... Mozda ti se otvori nesto vezano za obrazovanje drugih.
Posto su natalni UR i MO u 10. polju to je promena pravca karijere, znaci biras neki drugi poziv. Kako si iskoristila SO u 9 . u ovom solaru?
sad mi reci sta si zavrsila, i sta sve imas od obuke, da znam cime raspolazes?:)

Nina83
20-04-2010, 12:48
je l bi neko mogao da rastumaci koji bi posao meni najbolje isao ? Trenutno radim u marketing sektoru u velikoj firmi .. mada ne znam koliko cu jos, i da li sam za taj posao uopste ..Ne ispunjava me previse ..
Mada obzirom da mi je 6 u blizancima , a merkur u 7 , pretpostavljam u svakom slucaju nesto vezano za komunikacije ...
Ako neko ima vremena/strpljenja neka virne :)

Hvala ..

Angliana75
20-04-2010, 14:51
moram te ovako malo citirati ....da bih ti pojasnila moju situaciju ..zivotnu..:(
kao prvo veeeeeeliko hvala na pomoci...vise je nego dobra!
Prvo sto mi je palo na pamet kada sam videla dodir MA i JU u ovnu, to mi je licilo na sport, jos i merkur spretne i ruke i noge, i to jos na 15stepenu koji se smatra kraljevskim...= ma taj moj MA0JU u ovnu je samo odredio moj zivotni put sa zvanjem dipl.fil. engl.jez. i knjiz.! jer je ovan=engleska...a sportom se nikad nisam bavila u zivotu..bilo je tu i tamo nekih 2 meseca treniranja kosarke u tinejdzerskom dobu,no,zavrsilo se vrlo brzo mojom nezainteresovanjem..inace bas i ne volim sport...nijedan!Problem sa kvadratom MA-SA je lose kanalisana energija, SA ide ka 12,
To je vise tvoja crna predstava u glavi, a time sugestivno prizivamo sebi lose dogadjaje.=pa jeste ..da...a kako drugacije da razmisljam kad na bilo koja vrata da sam pokucala uvek sam nailazila na zatvorena!kad nisam imala diplomu,trazili su je,kad sam imala sertifikate nisu im bili akreditovani *tako su oni govorili,govorili su da je to samo neki tamo bzvz kurs)da bi sad taj isti sertifikat omogucio drugim ljudima da rade MOJ posao u skoli a ja da nemam puno radno vreme!!,a zaposljavaju se neobrazovani i nestrucni ljudi!...a da ne pricam o cuvenih 270 molbi poslanih na razne konkurse za posao gde nisam bila pozvana ni u uzi izbor!..to i ptice na grani znaju!necu vise da to spominjem!sama sam sebi dosadna!:(...a silno zelim posao pred kompjuterom i da prevodim!..i kako onda da pozitivno razmisljam kad i sad,kad radim u skoli i dalje konkurisem i dalje sve isto!niko ne zove!!Posao i radno mesto jeste VI polje, ali novac dolazi iz 2 polja, koji je ostisao u 11. To je mozda pokazatelj da moras da se kreces u odredjenim krugovima ljudi da bi nasla posao, npr. preko prijatelja. =kako da se krecem,kad svi koji su otisli "gore" su se pokondirili i onda me ne poznaju na ulici!bukvalno sam ih molila,cak sam govorila i da cu ako treba platiti da dobijem radno mesto koje zelim,nisu hteli!prosto samo govore,ne mogu pa ne mogu,a posle cujes da su uzeli pare za to radno mesto od drugog!znaci mozda sam ponudila manji novac od onog koji je dobio!i onda mi se sve smucilo u ovoj zemlji!sve mito i korupcija!i ko da vise!a inostranstvo mogu samo da sanjam!od silne rodbine niko ne zeli pomoci...ma sta da ti kazem...uzas!
Merkur je izuzetno dobro postavljen tako da bih ja isla "ka njemu" sto bi se reklo, a ne ka SA u raku u 12. polju. =idem ja ka njemu,no on nece ka meni!!Trazila bih posao preko mladjih prijatelja, ili neke brace , sestara (u simbolici merkura)=brat zivi u Bosni,e ako mi on ne juri posao niko to ne radi!no ,prosto kaze nema,samo pljuste otkazi!kaze sve isto kao i kod nas!jeste on i internet ali ovde od toga slaba vajda. :D
Mozes da imas dva izvora zarade od kojih jedan bi morao da bude pomoc ljudima tj neka humanitarna organizacija, jer to je i jedanesto polje, a i odplacivanje SA u 12.=slala sam molbe i u te silne humanitarne i nevladine organizacije,nista!niko ni od njih me nikad nije pozvao!
Primarni posao je vezan ili za neki posao na sceni, ispred mnogo ljudi (ne mora bukvalno) jer ne znam sta si studirala, marketing, strani jezici, pisanje, novinarstvo, drustveni odnosi svih vrsta :psihologija,sociologija...=engl. jezik.i knjiz.S obzirom da ti je UR u solaru u 6. polju, a on predstavlja promenu posla, prekid i dobar je samo ako oces u privatnike, cekala bih jos malo posto ti je rodjendan uskoro, a u sledecem solaru ti je vladar merkur u 6. polju. = daj Boze!
Vladar druge je UR otisao u 3.polje u konjukciji sa JU, opet polje. komunikacije... Mozda ti se otvori nesto vezano za obrazovanje drugih.=pa radim u skoli!predajem!ali nikad taj posao nisam bas ni volela!Posto su natalni UR i MO u 10. polju to je promena pravca karijere,=daj Boze! znaci biras neki drugi poziv. Kako si iskoristila SO u 9 . u ovom solaru?=pa solarni ovaj sadasnji mi se desio 5 dana posle kad sam diplomirala!:),a upisala sam Master u martovskom roku!bas se fino to moje SO u 9.polju izrazilo!:)sad mi reci sta si zavrsila, i sta sve imas od obuke, da znam cime raspolazes?:)=nema sta nemam...puna fioka nekih sertifikata,diploma...i sve je to dzaba!
?
eto...

tori
20-04-2010, 15:14
I ja sam zavrsila isti fakultet kao Angliana, samo drugi jezik, ali se time nikad nisam bavila. Imam vec 10 godina radnog staza, od toga nijedna godina nema veze s onim sto sam studirala...rekose mi davno da sam odabrala pogresne studije...jeste nekako tako, nazalost. Navodno sam trebala da upisem spanski ili italijanski...
A bila sam stjuardesa, agent nekretninama, pr, marketing,...i to mi nekako najbolje ide, bas volim marketing i pr:)
Gde se u karti vidi marketing i pr? To bi trebalo imati neke veze sa merkurom jel da?

Vladarka
20-04-2010, 16:40
I ja sam zavrsila isti fakultet kao Angliana, samo drugi jezik, ali se time nikad nisam bavila. Imam vec 10 godina radnog staza, od toga nijedna godina nema veze s onim sto sam studirala...rekose mi davno da sam odabrala pogresne studije...jeste nekako tako, nazalost. Navodno sam trebala da upisem spanski ili italijanski...
A bila sam stjuardesa, agent nekretninama, pr, marketing,...i to mi nekako najbolje ide, bas volim marketing i pr:)
Gde se u karti vidi marketing i pr? To bi trebalo imati neke veze sa merkurom jel da?

pa da...npr merkur , a za odnose sa javnoscu ti treba i naglaseno 7. i 10. polje. naglasena vaga a sa tako jakim cetvrtim poljem, ne cudi me sto si bila agent za nekretnine.
Nego, reci mi koliko puta si se selila do sada? I sa kim zivis?

tori
20-04-2010, 16:49
Oh,draga moja Vladarko, milion puta sam se selila do sada:) Rodjena u Slo, zivela tamo do rata, posle Srbija i konstantno seljakanje po Srbiji od tda. Posle odlazim u Bg na studije, tu menjam sto stanova takodje. Onda odlazim u inostranstvo 2001. gde upoznajem i svog supruga sa kojim zivim od 2003. Do 2007 sam na bliskom istoku, ali se vracam sa muzem u Srbiju pa odlazimo zajedno u Slo, pa opet nazad u Srbiju, pa 2008. se konacno vracamo na bliski istok. Valjda je to finis nasih putesestvija, jer mi je vec dosadilo seljenje!
Sta ti mislis, Vladarko o svemu tome?
Ja jedino sto znam je da mi je sad ovde ok i da cu eventualno u penziji otici nazad kuci. Vuce me sve vise i vise,kako sam starija tako me drma neka nostalgija...
a sta reci za moj PR, obzirom da mi ni 7 ni 10 kuca nisu bas naglasene?

Angliana75
20-04-2010, 17:17
Vladarko....moze li dalje?...ja te cekam...:o
kako SA otkljucati? ili sta li vec? :o
mozes li malo konkretnije?

Vladarka
20-04-2010, 17:23
Oh,draga moja Vladarko, milion puta sam se selila do sada:) Rodjena u Slo, zivela tamo do rata, posle Srbija i konstantno seljakanje po Srbiji od tda. Posle odlazim u Bg na studije, tu menjam sto stanova takodje. Onda odlazim u inostranstvo 2001. gde upoznajem i svog supruga sa kojim zivim od 2003. Do 2007 sam na bliskom istoku, ali se vracam sa muzem u Srbiju pa odlazimo zajedno u Slo, pa opet nazad u Srbiju, pa 2008. se konacno vracamo na bliski istok. Valjda je to finis nasih putesestvija, jer mi je vec dosadilo seljenje!
Sta ti mislis, Vladarko o svemu tome?
Ja jedino sto znam je da mi je sad ovde ok i da cu eventualno u penziji otici nazad kuci. Vuce me sve vise i vise,kako sam starija tako me drma neka nostalgija...
a sta reci za moj PR, obzirom da mi ni 7 ni 10 kuca nisu bas naglasene?

Pa super sto se tice bliskog istoka, taman sam se snuzdila na pola tvog posta kada sam procitala "natrag u sloveniju" i odahnu kad vidim da si opet tamo. Pa znas njihove zemlje mi i lice na tolike planete u skorpiji. Ako se vracas nadam se da ces doci kod nas u BG, jer je opet to "inostranstvo" , samo nemoj nazad u rodno mesto, a sto se PR- tice, pa ne znam ,mozda sada vec treba da se uradi relokacija,da znamo detalje.
Mada iz ovog natala se vidi sledece:
Ako si u medijima za to ti je odgovoran ovaj NE koji mi je odmah zapao za oko pa sam htela da te pitam da li imas neku dodatnu, neobicnu vestinu...:) A i znas kako imas naglasen merkur?:) xexe...
Jako trece polje.:rolleyes: kako se ne setih odmah:rolleyes:

tori
20-04-2010, 17:43
Hvala, draga moja, bas si me nesto oraspolozila:)
Necu vise u rodno mesto,to bi bilo lose za mene jel da? Uvek kad sam odlazila tamo, nekako se nisam bas prijatno osecala, iskreno.
U Bg mi je bilo ok, a i bice opet jednog dana!
Trenutno nisam u medijima, ali to volim bas bas. Sad je naglasak na marketingu.
A za naglasen merkur i 3 polje...pa da, veliki sam stihoklepac i napisacu knjigu jednom:)
pisala sam reportaze i za jedne novine.
Hvala puno!cmok

Angliana75
20-04-2010, 17:46
pa skorpija inace simbolise muslimane i islamsku veru....;)...ja sam zivela u Bosni ,u delu izrazito naseljeno muslimanima....i studirala sam u Sarajevu..;)
i super mi je s njima...drugaciji je to mentalitet....s njima bolje komuniciram nego ovde gde sam...:(

ali napr. kad sam konkurisala za posao u jednoj arapskoj zemlji...odbili su me...ali mi nisu rekli zasto....valjda sam im vec tada bila stara ili ne znam...nemam pojma ..nikad pravi razlog nisam saznala...a bas sam se pitala zasto?jer bas zato sto je meni vladar IV polja ,MA otisao u 9.polje=zivot u inostranstvu! bila sam ubedjena po astrologiji da cu tamo otici da zivim i radim...
e sad...napr. Kosovo...tamo sam mogla isto da radim,ali sam ja tu gresku napravila...nazovite to kako hocete...mozda mi je to bila i jedina sansa da radim u jednoj stranoj organizaciji,ali sam ja odbila,jer sam bila na samo 2 ispita do kraja zavrsetka fakulteta, a ujedno sam bila u pripremi da odaberem temu za diplomski!nisam nikako mogla!a i nisam htela da sad kad sam fakultet izgurala do kraja tek tako napustim i ostavim!...sad se kajem!jer je to posao koji sam zaista zelela!:(
a Kosovo isto pokriva simbolika skorpije....

pa onda bi znacilo da bi nekako imala vise sansi da jednog dana odem i ja u tu neku islamsku zemlju??jer gledam tori i n jen natal...njene kuce i IV,i IX i XII su u kardinalnim ,kadentnim i fixnim znacima!
jel tako?sto bi znacilo,a jednom je i nas Billy iliti Astrobilly rekao da ljudi sa takvim kucama u natalu ne idu da zive i rade u inostranstvu!
no...nije bas tako...ili je to kod tori zbog Ur u skorpiji?pa joj je to dalo mogucnost da ode preko grane?ili je to veza SA devici u promenljivom znaku 60 sa UR??sta li je?

Vladarka
20-04-2010, 17:56
Htedoh da otvorim temu Ka cemu treba ici? Da li uopste ici ka planetama koje su slabe i ispoljavaju negativno dejstvo. Zasto bi ga aktivirala? Taman posla.... njega treba odraditi na najbezbolniji nacin kroz pomoc drugima, ne ocekujuci mnogo zauzvrat. :o
Moras da naucis da oprostis svakom ko te povredi, nema cak ni negativnih misli, kamoli osvetoljubivosti, jer jedna negativnost pokrece drugu... To je jednostavno takva karma, i potpuno druga tema.

Zasto ga odkljucavati, kada je em u padu em u 12. polju, ne idi ka njemu...
On moze da se odradi posto mora, kroz humanitarnu pomoc, negu i brigu o starijima. Imaju ga sestre u sok sobama, upravnici zatvora, terapeuti koji lece bolesti zavisnosti... I odrade ga na tako neki nacin, da bi privatnozm zivotu imali neki dobar balans npr srecan brak...
Steta za to na kosovu ali to je iza...
MA kvadrat SA ti daje da nesto uspes tek iz desteog puta, sta ces rusilacki je, pa dodje do ostvarenja kada ti mozda do toga ne bude bilo, jer ces osecati veliku psihicku iscrpljenost. E ti se toga seti, pa nemoj da prospustis ni zbog master studija, ni zbog inata... ili vec cega.

Eto i meni je vladar druge VE u 11. u vodoliji, uvek sam super poslove pronalazila preko prijatelja dok nije udarilo ovo zlo vreme zadnjih pet godina! Da vidis kako su me prijatelji zaboravili, obecaju i nista od toga...
To je ono, kako u zemlji Srbiji da kazes nekom da je burzuj sa PL u 2. polju kada ovde stvarno skoro niko nema para, burzujstvo sa 600 eur mesecno, pa stranci nam se verovatno smeju...

tori
20-04-2010, 18:02
Ja mislim da jeste Ur u 4 u Sco krivac za moje inostranstvo, pa i JU u 12 u lavu. Ipak, mislim da cu imati dom i u Bg, a ovde vec imam:)

Angliana, ne propustaj nijednu dobru priliku, i ja sam ovde prihvatila svoj prvi posao kad mi je ostao samo jos jedan zadnji ispit na faxu! Da tad nisam otisla preko grane,verovatno nikada ne bi mogla, to je bila jedinstvena prilika cini mi se.

bilja
20-04-2010, 18:09
Angliana,drago mi je da si se bar negde zaposlila. Nije to los posao u skoli (ako zanemarimo 90% koncentraciju zenske zlobe na jednom mestu) he he. Radila sam nekad u skoli (srpski jezik i knjizevnost). Mozda postoji mogucnost da odes van kad saturndodje u vagu na tvog urana te pokrene ovu opoziciju

natasha-77
20-04-2010, 18:12
Moze li neko da baci pogled na moj natal...sta bi ja mogla da radim u inostranstvu..da li bi mogla da se bavim istim kreativnim poslom kao sto sam radila do sada i naravno sa decom ili bi to moglo biti nesto sasvim drugo:rolleyes: ..Onako koliko ja mogu da primetem kako mi je puna 5 kuca koja je inace u strelcu,znaci rad sa decom,zabava i to u inostranstvu...10 polje je u znaku bika a venera opet u 5 polju u strelcu...sem plesa(cime se bavim),sta bi moglo jos da dodje u opticaj:D
P.S...uskoro se selim u inostranstvo,pa zato i pitam

Angliana75
20-04-2010, 18:12
Htedoh da otvorim temu Ka cemu treba ici? Da li uopste ici ka planetama koje su slabe i ispoljavaju negativno dejstvo. Zasto bi ga aktivirala? Taman posla.... njega treba odraditi na najbezbolniji nacin kroz pomoc drugima, ne ocekujuci mnogo zauzvrat. :o
Moras da naucis da oprostis svakom ko te povredi, nema cak ni negativnih misli, kamoli osvetoljubivosti, jer jedna negativnost pokrece drugu... To je jednostavno takva karma, i potpuno druga tema.=tacno tako!takva me kolevka zaljuljala!
Zasto ga odkljucavati, kada je em u padu em u 12. polju, ne idi ka njemu...
On moze da se odradi posto mora, kroz humanitarnu pomoc, negu i brigu o starijima. Imaju ga sestre u sok sobama, upravnici zatvora, terapeuti koji lece bolesti zavisnosti... I odrade ga na tako neki nacin, da bi privatnozm zivotu imali neki dobar balans npr srecan brak...=hmm...pa ne znam bas ....da nije bilo njega i njegove discipline ne bih zavrsila faks u roku!nekako me taj kvadrat SA sa mojim MA0JU u 9.polju terao na to!kad god sam se opustila,zestoko me je kaznio!veruj mi!bio je jedan ispit koji sam vukla dugo,tek sam ga 7mi put polozila!a to je Saturnov broj!7!..
Steta za to na kosovu ali to je iza...=steta!kazem ja!MA kvadrat SA ti daje da nesto uspes tek iz desteog puta, sta ces rusilacki je, pa dodje do ostvarenja kada ti mozda do toga ne bude bilo, jer ces osecati veliku psihicku iscrpljenost. E ti se toga seti, pa nemoj da prospustis ni zbog master studija, ni zbog inata... ili vec cega =tacno da sam ga i ja tako dozivela...nesto valjda 7mi put ce mi uspeti!ali sta?kad za posao sam 270x konkurisala!ali da me svaki put psihicki iscrpi,nego sta!uzas!ali veruj mi....nista me vise nece spreciti da se odreknem onog posla koji volim da radim samo ako mi se ukaze prilika!*bes Master studije tad!Eto i meni je vladar druge VE u 11. u vodoliji, uvek sam super poslove pronalazila preko prijatelja dok nije udarilo ovo zlo vreme zadnjih pet godina! Da vidis kako su me prijatelji zaboravili, obecaju i nista od toga...=potpuno te razumem jer sam to isto dozivela!To je ono, kako u zemlji Srbiji da kazes nekom da je burzuj sa PL u 2. polju kada ovde stvarno skoro niko nema para, burzujstvo sa 600 eur mesecno, pa stranci nam se verovatno smeju...vala bas ....da znas!

[QUOTE=bilja;177484]Angliana,drago mi je da si se bar negde zaposlila. Nije to los posao u skoli (ako zanemarimo 90% koncentraciju zenske zlobe na jednom mestu) he he. Radila sam nekad u skoli (srpski jezik i knjizevnost). Mozda postoji mogucnost da odes van kad saturndodje u vagu na tvog urana te pokrene ovu opoziciju
daj Boze biljo!!iz tvojih usta u Bozije usi!! :)
nije los posao u skoli...slazem se...ali znas kad svaki dan idem s mucninom na posao!..znas kad idem da radim nesto sto iz dna duse mrzim!...jesam se skolovala za to...ali jesam i za prevodioca...a to je bio i motiv upisa na fakultet!upravo to-prevodilastvo!i ja zavrsih na mestu koje mrzim!znaci muka mi je sto radim u skoli!ja sam bre rodjena da cutim,sednem za komp i prevodim!obozavam kompjutere,..i prevodilastvo...ovako u skoli..vrtim se sa fondom reci od 1000 !zatupljujem se konstantno svaki dan!

a to mi je valjda taj aspekt mrznje prema tom poslu SA=skola,drzavna ustanova u raku=domovina 90 MA0JU=posao sa fakultetom..a SA vladar 6.polja=polje posla....no

mene zanima ova moja vladarka MC-a ..Venera u lavu koja mi se smestila u 12.polje!!kad ce bre ona vise doci do izrazaja!vidite li kako radi VE120 sa MA0JU???Ve=ljubav prema MA0JU u ovnu=diplomi stecenoj za engl. jez. i knjiz.!
kad ce ona da proradi!!??i sto vise ne radi???sta i koga ona ceka da bi se aktivirala?

Poppy
20-04-2010, 18:14
Angliana, neka je sa srecom taj posao - kakav god da je! Djeca su dobila super profesorku :p

P.S. Svidja li ti se moj potpis hahahaha? :D

Angliana75
20-04-2010, 18:21
uh...bolje da ne znaju kako ne volim sto radim posao u skoli..bolje da ne znaju...razocarali bi se :(
ovako me vole...volim i ja njih...ali ne i taj posao...sta cu kad moram da priznam!:(
a originalan ti je potpis!!:D

luna70
20-04-2010, 19:00
Interesantna tema. U izboru zanimanja najviše uticaja je imala moja sklonost za istraživanjem, naukom, novinama. Završila sam fakultet - informatika, usvršavala se i dalje (položaj Mo i Me u natalu). Koliko to neobično sa ovim zanimanjem, ja nisam previše koristi imala od ovog svog zanimanja - propale firme, neisplaćene plate, itd...Pokušavala da otvorim privatnu firmu - nisam uspela, partnerstva - neuspešna (Ma i Sa u VII u opoziciji sa JU), odlazak iz zemlje - u mojim godinama teško. Trenutno radim kao profesor i prihodi su upravo od ovog posla predavanja u školi i kursevi (Pl kao vladar II u XI). Kako je u najavi gubitak i ovog posla (reforme) ovih sam dana bas pred velikom dilemom sta dalje? Ovih dana je Pl60Ju, Ju0Ve, pokusavam da se vratim prethodnom poslu ali za sada nista od toga. Uporno tragam sta je to sto bih mogla da radim i da zivim od toga...

Vladarka
20-04-2010, 21:54
Interesantna tema. U izboru zanimanja najviše uticaja je imala moja sklonost za istraživanjem, naukom, novinama. Završila sam fakultet - informatika, usvršavala se i dalje (položaj Mo i Me u natalu). Koliko to neobično sa ovim zanimanjem, ja nisam previše koristi imala od ovog svog zanimanja - propale firme, neisplaćene plate, itd...Pokušavala da otvorim privatnu firmu - nisam uspela, partnerstva - neuspešna (Ma i Sa u VII u opoziciji sa JU), odlazak iz zemlje - u mojim godinama teško. Trenutno radim kao profesor i prihodi su upravo od ovog posla predavanja u školi i kursevi (Pl kao vladar II u XI). Kako je u najavi gubitak i ovog posla (reforme) ovih sam dana bas pred velikom dilemom sta dalje? Ovih dana je Pl60Ju, Ju0Ve, pokusavam da se vratim prethodnom poslu ali za sada nista od toga. Uporno tragam sta je to sto bih mogla da radim i da zivim od toga...

Iskreno, ne mogu da poverujem da informaticari imaju problem sa zaposljavanjem....:eek:
xaxaxa, evo sad videh rodjene smo isti dan, cak je imeni vladar druge u 11. al u vodoliji :)
I ne cudi me sto si izabrala poziv sa mesecemo u vodoliji, i merkurom u istoj, verovatno su te interesovale razne stvari :) izmedju ostalog astrologiji.
Pa za privatnika ti treba UR u simbolici 6. polja al tvoj vladar VI u kvadratu sa UR...
Nego me interesuje, koji umetnicki talenat imas? ;)

thalatte
21-04-2010, 08:58
Što mislite...da li ću ja na kraju sama raditi ili sklopu neke veće državne institucije?

Naravno da Jarac na Mc bi tražio instituciju ,kao i Saturn u 6. služenje...no mislim da kod mene postoji protuteža jer ne podnosim baš autoritete...i zapravo bi mi najviše odgovaralo da sam sama svoj šef - Sunce , Mars 1., opozicije Urana...Venera0Merkur bilo b sjajno neka umjetnost-Merkur rad sa rukama....al Mars u Biku (samu sebe) kočim - nikako krenuti...

Eto...da li netko želi dat neko svoje viđenje?

luna70
21-04-2010, 09:04
Iskreno, ne mogu da poverujem da informaticari imaju problem sa zaposljavanjem....:eek:
xaxaxa, evo sad videh rodjene smo isti dan, cak je imeni vladar druge u 11. al u vodoliji :)
I ne cudi me sto si izabrala poziv sa mesecemo u vodoliji, i merkurom u istoj, verovatno su te interesovale razne stvari :) izmedju ostalog astrologiji.
Pa za privatnika ti treba UR u simbolici 6. polja al tvoj vladar VI u kvadratu sa UR...
Nego me interesuje, koji umetnicki talenat imas? ;)
Bas tako - neverovarno. Neverovatno je i to da sam jako dobra (različiti projekti - veoma uspešni). Preokret u karijeri desio se 2005 - veoma uspešna firma u kojoj sam radila pukla je preko noći (pl napuštao II) - od tada predajem.
Što se tiče talenta :confused: - volela bih da imam ali nemam, antitalenat za sve (jedino ako ga još nisam otkrila - što je nemoguće :D )

Vladarka
23-04-2010, 10:40
Što mislite...da li ću ja na kraju sama raditi ili sklopu neke veće državne institucije?

Naravno da Jarac na Mc bi tražio instituciju ,kao i Saturn u 6. služenje...no mislim da kod mene postoji protuteža jer ne podnosim baš autoritete...i zapravo bi mi najviše odgovaralo da sam sama svoj šef - Sunce , Mars 1., opozicije Urana...Venera0Merkur bilo b sjajno neka umjetnost-Merkur rad sa rukama....al Mars u Biku (samu sebe) kočim - nikako krenuti...

Eto...da li netko želi dat neko svoje viđenje?

eh MA u biku , nego stelijum, bikovi su malo lenji:p
Ne mora da znaci to sa jarcem na MC, mozda se jedan period zadesis u nekoj drzavnoj instituciji isto ko i ja, pa mi je puko film. (i meni je jarac MC)
To sa umetnoscu posto kazes da je merkur u pitanju, ili vajanje posto je ceo stelijum u zemljanom znaku, primenjena umetnost, da nesto pravis rukama. Taj mesec u raku, kazu da je muzikalan.:D

thalatte
23-04-2010, 10:58
A muzika me genetski nije htjela ...trudila se ja :D al nemam sluha...:D

Već radim u 2 državnoj instituciju...prvo škola, sad fax...zamjena...i ja bi pobigla ća što prije...

Inače sam tekstilka...dizajner odjeće...misliš da bi mogla po tom pitanju uspjeti...da se vratim na to? Jer zadnje 2-3 godine sam zapustila ...nisam ništa napravila...

Ma ja ću to ostvarit...znam...krajnji cilj mi je trgovinica mala sa raznim rukotvorinama...mojim, od prijatelja...ma nek bude i sa 40 g...

Hvala Vladarka :)

Vladarka
23-04-2010, 11:26
Bas tako - neverovarno. Neverovatno je i to da sam jako dobra (različiti projekti - veoma uspešni). Preokret u karijeri desio se 2005 - veoma uspešna firma u kojoj sam radila pukla je preko noći (pl napuštao II) - od tada predajem.
Što se tiče talenta :confused: - volela bih da imam ali nemam, antitalenat za sve (jedino ako ga još nisam otkrila - što je nemoguće :D )

solarni: vladar druge SUNCE u u devetom polju, zarada kroz obrazovanje, ili kroz rad sa strancima, gledaj da se povezes sa nekom stranom firmom koja bi imala, sediste kod nas od par sljakera koji prave softvere za njih. em sunce konjukcija JU, iz 6.polja (rad) PL u 6. daje prosirenje poslovnih mogucnosti. Pa probaj tako da saljes aplikacije, ili sama da ponudis usluge strancima. Moj drug radi za svajcarce tako ima platu 2000eur:D

kole
23-04-2010, 11:35
Sto se tice zanimanja ja se jos uvijek nisam odlucila sta bix moqla raditi do kraja zivota troumim se izmedju: tudjeq novca(osiquranje, bankarstvo), inormatika ili prodaja i za sve navedeno imam pokazatelje u natalu samo ne znam sta bi mi bilo najbolje?

Vladarka
23-04-2010, 11:52
Sto se tice zanimanja ja se jos uvijek nisam odlucila sta bix moqla raditi do kraja zivota troumim se izmedju: tudjeq novca(osiquranje, bankarstvo), inormatika ili prodaja i za sve navedeno imam pokazatelje u natalu samo ne znam sta bi mi bilo najbolje?

meni deluje da ces da menjas poslove u zivotu, tako da odradis barem to vezano za informatiku i prodaju, vladar druge SO na 1 st vage u petom, da li ti je pao na pamet web dizajn, ili neki multimedijalni smer:D
MA dosao iz 11 u konjukciji sa UR, vodolija predstavlja razna zanimanja ali nista bez pomoci racunara :)
Mozda bi se tu najbolje i osecala.... UR u VI je cest pokazatelj za privatni biznis, dispozitor JU u sco - tudj novac, sarmiraj nekog sa tolikom vagom da bude ulagac :)

kole
23-04-2010, 11:58
@Vladarka -carica si, bas me je sve i krenulo od kada sam nedavno uzela da radim jednu web stranicu. Na tom polju sam samouka, a za privatni biznis do nedavno nisam imala ambicija bez obzira na pokazatelje ali kako vidim nema mi druqe jer ja kada radim=crncim pa kontam kada sam vec takva bolje mi je za sebe raditi tako da sam vec pokrenula dokumentaciju za osnivanje privatnoq posla.

jellenajeca
27-04-2010, 18:00
Imam veliki problem. Nezaposlena sam vec godinama, ako ne brojim povremene honorarne poslice, s vremena na vrijeme, ali nista znacajno. Vise ne znam gdje i sta da trazim. I to mi je trenutno veliki problem koji inicira i sve druge. prije par godina, jedan poznati srbijanski astrolog, mi je rekao da zbog mog neaspektovanog suca, vladara sestog polja i jos u vodoliji, nikada necu naci stalno zaposlenje...ali nije mi rekao moguce ''rijesenje'' problema, ukoliko ono postoji.I pocinjem sve vise da gubim nadu i mislim da je situacija beznadezna. Pa, zar je moguce da cu zauvijek ostati nezaposlena?!

Angliana75
27-04-2010, 18:47
sta si po zanimanju?:confused:

jellenajeca
27-04-2010, 18:49
Po zanimanju sam novinar.

Angliana75
27-04-2010, 19:01
znaci zavrsila si zurnalistiku?! :rolleyes:
vidi...SO u vodoliji kao vladar 6.polja a vodolija u svojoj prirodnoj kuci..11.polje..sto je super..e sad SO tu ne prija :(...i zato ti sve vreme radis samo honorarne poslove...
So nije dobro..i ne moze da ispolji sve svoje blagodeti kad se nadje u 11.polju...
elem..
ME u vodoliji....sto je super...intelekt bi trebao da ti bude na zavidnom nivou..sacekaj ovog tranz.SA preko tvog natal.PL u vagi ,pokrenuce taj trigon na ME ;)...nema sanse da ti ne donese posao...jer ujedno tranz. SA ti i odlazi iz 6.polja...a on najjace deluje pri ulasku i pri izlasku iz polja..
probaj da trazis posao u stampi koja se bavi tracevima...;)
:D
ozbiljno....meni to lici na pametnu ideju...jer ti je dispozitor i SO i ME ..upravo UR u 7.polju=javnost u skorpiji=ljubomora,posesivnost, psiha...
mogla bi i da pises u rubrici Crna Hronika...mozda ti se ne svidja...ali to me asocira UR u sco.

jellenajeca
27-04-2010, 19:19
Hvala Angliana75.
Da zavrsila sam zurnalistiku. Doduse meni dosadasnji rad u stampi nikako nije odgovarao, tu sam nailazila bas na najvece probleme,za razliku od elektronskog novinarstva, odnosno rada na televiziji.
I samo jos jedno pitanje. Kada se moze ocekivati taj tranzit saturna? Hvala

Angliana75
27-04-2010, 19:29
moze da i na televiziji..NE ti je simoblika televizije...ali je smesten u 8.polju...i slabo je aspektovan..ali vidi...8.polje je polje mraka,tame...duboke psihe...i opet dolazimo na ideju da ti mozes da radis i na TV-u ali da to bude ili u vezi javnih licnosti,ko kome corbu zakuvava :D...ili opet crne hronike..:(...
i eto...onda ce biti posla...;)
probaj...ionako godine lete...a lepa rec gvozdena vrata otvara....ne vredi da sedis i cekas da te neko pozove..idi sama ...na vrata...i pitaj...:)

jellenajeca
28-04-2010, 00:35
Hvama Angliana. Pokusacu, nema mi druge. Sudeci po efemiridama, nista do septembra.
Mada, da budem iskrena ja bih radije radila bilo sta drugo, osim novinarstva, iako sam zavrsila zurnalistiku, nakon svih ovih godina shvatila sam da me taj posao bas i ne ispunjava, cak naprotiv.Vise me interesuje nesto u vezi sa filmskom umjetnoscu, pozoristem... ili u kranjem slucaju politika.

Draga Angliana neces vjerovati ali upravo jutros sam dobila ponudu za posao.:-)
Nazvala me prijateljica, sto je vjerovatno i simbolika vodolije i 11 polja.Doduse vecinu poslova sam i nasla preko prijatelja, sva sreca pa ih imam mnogo.

tori
28-04-2010, 12:56
Draga Jellenajeco, pa super za posao:)
A sto se tvog Me tice, jest da je retro i u vodoliji, ali ima sve fine aspekte i plus je u 11 kuci=nase zelje, ostvarenje ocekivanja:)
A ja se skroz slazem sa Anglianinim tumacenjem, lepo je to ona sve povezala.
nek ti je sa srecom novi posao i samo napred!

jellenajeca
28-04-2010, 13:13
Hvala tori. Jeste moj merkur je dobar, a maloprije mi je bas palo na pamet nesto, a mislim da ima veze sa tim sto je on retrogradan. Naime, posao koji mi je ponudjen je u medijskoj kuci u kojoj sam ja vec radila, davno, za vrijeme studija. Interesantno, ali ovo je vec drugi put da mi se to desava. Kad odem sa jednog radnog mjesta, za par godina me ponovo zovu da mi ponude zaposlenje...Moguce da to ima veze za retro planetama?!:-)

gasimetrija
28-04-2010, 14:12
Jeco,kasnije ces imati bolje izglede,jer ti je ukljesten znak u 6 kuci...(kao i u 12).Taj retro merkur ti zaista moze doneti poslove koje si vec jednom radila.On je vladar ukljestene 6-te kuce...
Pogledaj i tranzite...Jupi je u ribama(tvoja 12-ta kuca),a sledece godine ide u ovna ...i tada bi trebalo da dobijes neko resenje na duzi rok,poseno sto ti je ASC Ovan,a mars je u 10 kuci-posla.
Verovatno ce ti posao biti vezan za TV,jer vodolija govori o tome...tj.merkur kao vladar 6 je u vodoliji.
Retrogradni Merkur govori i da imas .. nacin razmisljanja koji nije lako dokuciti, pa najcesce niko ne zna sta ti mislis

donalea
01-05-2010, 19:21
Pozdrav svima! Nova sam na forumu,juce sam se registrovala i postavljala sam natalnu kartu do 3 jutros! I uspela sam (inace nikad ne odustajem kad nesto "naumim")! Htela sam da zamolim raspolozene clanice i clanove foruma da "malo bace" pogled na moju kartu i kazu mi sledece:htela bih da upisem specijalizaciju iz hirurgije,to mi je inace ne samo zelja,nego mozda cak i opsesija jos od malih nogu,pa me zanima sta mislite o tome?

nedda
01-05-2010, 19:33
Medicina je svakako pravi izbor za tebe....ali hirurgija?
Mozda estetska, ili rekonstruktivna?
Vadjenje organa i slicno mi ipak ne ide uz tebe... ti vise naginjes lepom nego destruktivnom.

arctiumLappa
01-05-2010, 21:19
htela bih da upisem specijalizaciju iz hirurgije,to mi je inace ne samo zelja,nego mozda cak i opsesija jos od malih nogu,pa me zanima sta mislite o tome?
Ne!
Hirurgija je najcesce merkur u skorpiji, ili merkur u dobrim aspektima sa uranom.... ili sta slicno iz tog spektra. Ovde je merkur/prsti retro -cesto ce doci do manjih gresaka, no kako je to profesija koja ih ne dozvoljava, nije najbolji izbor.
Merkur ima kvadrat sa uranom -nervoza, nervna napetost, greske u radu pri bilo kakvom pritisku.

Tri planete u raku i u 12oj-institucioni rad i briga o onima koji sebi ne mogu pomoci -bebe/deca ili starci. Kako je vladar seste saturn verujem da se radi o starijim licima -opet isti motiv -saturn u devici -briga o starijima. Posao u tvom smeru 2011: tranz saturn trigon mars, tranz saturn sextil jupi/merkur, tranz jupi u 10om polju, pluton opozicija mesec -zivotna prekretnica

donalea
01-05-2010, 21:35
Hvala na brzim odgovorima,inace sam zavrsila stomatologiju,a htela sam hirurgiju glave i vrata-deformiteti,sto inace ima veze i sa estetikom? Inace do sada sam pod pritiskom dobro radila,odnosno nisam pravila greske

kosooka
01-05-2010, 22:15
Ciao! Interesantno je to, sto radim posao za koji sam se skolovala(fizioterapeut). Kazu, imam isceliteljsku moc(ruke)..Ali, muci me jedno-upisala sam studije medicine i prekinula iz cista mira(iako sam bila dobar student) Zanima me, da li bih mogla jos nekad da pokusam da upisem neki drugi fax(i zavrsim). I da li ce moj posao masera zauvek ostati samo privatni, ili postoji mogucnost rada na Fizikalnoj? Hvala ♥

nedda
01-05-2010, 23:01
Hvala na brzim odgovorima,inace sam zavrsila stomatologiju,a htela sam hirurgiju glave i vrata-deformiteti,sto inace ima veze i sa estetikom? Inace do sada sam pod pritiskom dobro radila,odnosno nisam pravila greske

Stvarno ne spadas bas u idealne za hirurge. Mozda sada ne vidis probleme, ali mogla bi kasnije. Kada bolje razmislim...zar nemate neku protetiku ili tako nesto?
Tvoje deseto polje koje se odnosi na karijeru pocinje ovnom, sto se moze povezati sa simbolikom operacija...ali nastavlja se venerom. prosto ne verujem da ce te dugo drzati...a stoje i sve ostale gore spomenute stvari...

Ciao! Interesantno je to, sto radim posao za koji sam se skolovala(fizioterapeut). Kazu, imam isceliteljsku moc(ruke)..Ali, muci me jedno-upisala sam studije medicine i prekinula iz cista mira(iako sam bila dobar student) Zanima me, da li bih mogla jos nekad da pokusam da upisem neki drugi fax(i zavrsim). I da li ce moj posao masera zauvek ostati samo privatni, ili postoji mogucnost rada na Fizikalnoj? Hvala ♥

Postoji mogucnost rada na fizikalnoj, ali za to bi morala da zavrsis visu skolu (time aktiviravsi deveto polje). Na taj nacin ces ostvariti sigurne prihode, za razliku od ovih mesecevih, labilnih.

Fakultet je moguc, ali moras se sabrati, koncentrisati i biti uporna, sto ne znam koliko ces moci.

donalea
01-05-2010, 23:24
Protetiku ne volim nikako,a i hirurgija mi je mnogo bolje isla,bar su mi tako svi govorili (i govore),kolege,asistenti...sad ste me skroz bacile u bedak,i razmisljanje...

I da,drzi me dugo,vec 10 godina...

arctiumLappa
01-05-2010, 23:27
..Ali, muci me jedno-upisala sam studije medicine i prekinula iz cista mira(iako sam bila dobar student) Zanima me, da li bih mogla jos nekad da pokusam da upisem neki drugi fax(i zavrsim).
DA!
Bilo bi steta sa ovakvim chartom ne zavrsiti fakultet. Napustila si ga kad je tranzitni uran stao na vladara tvog devetog pre neku godinu. Natalno imas uran kvadrat vladar devete -napustanje fakulteta. Sa saturnom u devetom, do diplome neces lako, medjutim imaces vecu sansu do nje da dodjes posle 30te nego sad. Steta je sa egzaltiranim jupiterom da ne zavrsis fakultet. Smer nisi omasila, kad dodje vreme, upisi neku visu fizioterapeutsku i aktiviraj ovaj MC time.

Srecno!

Poppy
03-05-2010, 09:44
htela bih da upisem specijalizaciju iz hirurgije,to mi je inace ne samo zelja,nego mozda cak i opsesija jos od malih nogu,pa me zanima sta mislite o tome?

Hirurgija glave i vrata :eek: Svaka cast kad imas petlje za tako nesto. Ja mislim da je to jedna od tezih specijalizacija, ne samo sto se tice znanja i umjeshnosti hirurga, nego i same psihologije i pritiska koji nosi.

Vjerovatno ne znas, ali sve sto je vezano za stomatologiju ide preko 6.polja / Saturna / Merkura / Marsa. Ti si definitivno izabrala dobar poziv. Sto se tice hirurgije, moralo bi da imas naglasenu 8.kucu operacija i regeneracija (tebi pocinje u Vodoliji vladar Uran u Skorpiji) i 12. kucu sto predstavlja bolnicu i anesteziju, kao i dobro postavljen Pluton.

Ja mislim da ne bi pogrijesila ako bi izabrala tu granu, iako cijelu pricu definitivno stavlja na led onaj retro Merkur u kvadratu sa Uranom.

Ti imas i taj idealan spoj Saturna i Urana koji predstavlja protetiku... U svakom slucaju, puno uspjeha ti zelim. :)

donalea
03-05-2010, 15:50
Poppy,hvala na misljenju,e ovako,meni je jedna zena (astrolog) koja je vezana za kepler institut pogledala kartu jos ranije i rekla mi je sledece;da se gledaju serije 2,6,10,njihova naglasenost,povezanost kao i povezanost sa kucom 8,12,da se specijalizacija iz hirurgije gleda kroz 6 kucu,zatim je spominjala ukljestene kuce...,i jos svasta nesto,e sad ona je meni rekla da to sto mi je merkur retro je dobro,sto je meni bilo neshvatljivo,ali mi je rekla da ga mnogi hirurzi imaju (recimo pionir u transplantaciji srca) ,zatim je spominjala ukljestenu 10 (samim tim i 4 kucu) i da je i to dobro,da mi je asc na 8 stepenu lava (sto je valjda znak skorpije?) i jos mnogo nekih stvari...u svakom slucaju rekla mi je da imam jako slicne natale (u delovima koji se odnose na moje pitanje,naravno),a u nekim delovima preslikane, sa dva hirurga (jedan je kardiohirurg a drugi je plasticni ) i da opsiran tekst o tome mogu pronaci na sajtu kepler instituta,pisala ga je dijana jotic,astroloski rezovi skalpelom se zove,i ja kada sam procitala stvarno sam se nasla u onome sto pise (odnosno vecine toga ima i u mom natalu),takodje je rekla da se za svaku profesiju ponaosob gleda ono sto je odredjuje,svi detalji,cvorovi,...i da ja imam po njoj jako puno pokazatelja u tom smeru,da me ne plase retro planete,jer je pravilo da su zastupljene kod hirurga (ukljucujuci i merkura),jarac u 6,uljestena 10,naglasena 12...sve povezano i da je sve dobro,i rekla je da svaki hirurg mora da ima i neki tezi aspekt,koji govori u prilog tome da nece sve uvek moci da ispadne najbolje,sto u hirurgiji nazalost jeste slucaj,...sve u svemu ako te zanima mozes da procitas taj clanak na sajtu keplerovog instituta (tebi ce naravno biti mnogo jasnije sta tamo pise nego meni,premda je jako lepo napisan,pa mozemo da ga razumemo i mi sa skromnim znanjem iz astrologije),jako je opsiran i detaljan i prikazani su natali za razlicite specijalnosti hirurgije,sigurno bar 6,ne secam se tacnog broja,i na kraju ono sto povezuje te natale,odnosno ono sto je zajednicko njima.To je ono sto mi je ona rekla,ja samo mogo da kazem da hirurgiju neizmerno volim,a posto je moje znanje iz astrologije skromno nisam bas kompetentna da pricam o tome sta kazu aspekti. Inace sam uvek voljna da cujem tudja misljenja,pa tako i sada. U svakom slucaju hvala jos jednom sto si odvojila vreme da "bacis pogled" na moj natal,i ako procitas clanak koji sam spomenula volela bih da cujem tvoje misljenje! Pozdrav

Vladarka
22-05-2010, 18:14
@ donalea potpuno se slazem sa tvojim izborom...
a sledeci su razlozi za :
iz X kuce imamo vladara : MA,VE i ME
Sama simbolika ovna govori o uniformi a zbog ribljeg stepena odlucujes se za nesto sto je nega,bolnica. Ovan predstavlja noz, krv i sl... Simbolika vrata i glave (ovan i bik)

MA je otisao u blizance na cuvenom 18 stepenu (devica=medicina), noz (mars) u rukama (GE), pa separacioni kvadrat MA i SA (fala bogu na separaciji) govori o tezini posla koji si izabrala, opozicija NE, da mora da bude narkoze, tj. anestezija.
Da nisi izabrala ovaj poziv bila bi narkoman, koji bi vremenom ostao bez ikakvog novca...
Tako da si nam primer kako teze aspekte (ima i gorih) mozemo da odradimo kroz neku ovako tesku i odgovornu profesiju :)
Iskreno mislila sam da, bi se pre opredelila za estetsku zbog te venere, i vaginskog stepena... ali ona kao ukljesteni vladar te vodi u 12. polje tj negu u bolnici ....
ME u lavu na ovnovskom stepenu bi te verovatno jednog dana odveo na vodeci polozaj, ali bih te savetovala da se drzis sale da ne budes profa, vec ako zelis da preneses znanje uradis to napismeno umesto usmeno.
ME u lavu iz polja posla govori i o nekom tvom zvanju i cinjenici da su doktori "elita".
Mislim da je ovo sjajan nacin da se odradi 12.polje, kroz rad u bolnici...

donalea
23-05-2010, 00:50
Vladarka,hvala ti puno na ovako detaljnom objasnjenju simbolike,stepena i aspekata,sve si rastumacila takoreci "skolski",korak po korak pa i ja (kao pocetnik) mogu da povezem i razumem,a i naucim nesto!

cvetak
23-05-2010, 12:23
Vladarka, sta bi rekla za koncetraciju vladara II, VI, VIII i X polja u Vagi i IX kuci u mojoj karti? Vladar II Ju u konjukciji sa vladarom VII i X - Me, obom,a je dispozitor Ve koja je ujedno vladar VI i XI i u sedistu je u XI, cime bi bilo dobro da se bavim? Studije sam davno prekinula...

Santijen
23-05-2010, 12:46
@ vladarka
@popy
@donela

mene interesuje kako tumacite kirona u 10 u biku u slucaju donele i juzni mesecev cvor u 8 kuci...

tori
23-05-2010, 13:16
@ vladarka
@popy
@donela

mene interesuje kako tumacite kirona u 10 u biku u slucaju donele i juzni mesecev cvor u 8 kuci...

Santijen, i kod mene ti je ista situacija: kiron u biku u 10(lutanje sto se karijere tice, nikako da se pronadjem sta je ono sto mi lezi?!), a JMC mi je u 8....
eto, i mene bas zanima kako ce drugi ovo protumaciti....

Vladarka
23-05-2010, 13:24
Vladarka, sta bi rekla za koncetraciju vladara II, VI, VIII i X polja u Vagi i IX kuci u mojoj karti? Vladar II Ju u konjukciji sa vladarom VII i X - Me, obom,a je dispozitor Ve koja je ujedno vladar VI i XI i u sedistu je u XI, cime bi bilo dobro da se bavim? Studije sam davno prekinula...

xexe, prvo bih rekla da si lepa:D
Sta si studirala ili jos bolje pitanje - Sta bi htela, za sta imas afiniteta?
a posla sto se tice, sa SO u X da ti je karijera bitna, tj. napredovanje u istoj.
SO koje vlada IX poljem je u kvadratu sa NE tako da si se verovatno pogubila, i zapitala da li je izabrani fakultet bas ono sto si htela... MA u IX u sextlu sa SA je trazio neprekidan rad, da bi se fax zavrsio.
XI polje vec drugi fakultet pa imas dva izbora - ili neka vrsta nege, tipa nutricionista, homeopata, da dajes zanama savet u vezi lepote, ishrane, zdravlja ili da ides ka MO u vodoliji, punom 11. polju, u kombinaciji sa VE neka umetnost uz pomoc tehnike, tj. racunara.
Opet ovako jedanest daje clanstvo u klubovima, prpadanje nekim drustvima, humanitarne organizacije kojima bi ti pomagala posto sebe ostvaris u karijeri
Imas malo siri izbor zanimanja,i jos neka koje nisam navela pa mi reci sta bi da ti trazimo:D :D

Vladarka
23-05-2010, 13:28
@ tori
@ santijen
meni je kiron nesto potuno sekundarno, nemojte da mislite da podcenjujem, ali mu ne dajem neki preterano veliki znacaj
U datom trenutku u zivotu, mozda vam sam posao, ili sef nanese ranu time sto vam uputi neke gadne uvrede ili dobijete otkaz otkaz...
pa mozda se radi posao koji se ne voli neko vreme,
pa santijen njoj je Ve u ovnu u kvadratu od JU iz 6. to je stvarno malo smesan i bezazlen, i donese neku vrstu preterivanja u radu, kao i izazov koji cete terati da se trudis...
Sa SA u 10. ti ljudi budu uspesni pod stare dane
tori
toriju je VE u sco, konj MO i UR, ovo vec moze da donese neprijatna iznenadjenja, od strane zena na poslu u vidu skandala, ali i nagli prekid posla...

cvetak
23-05-2010, 13:45
xexe, prvo bih rekla da si lepa:D hvala , kazu da jesam :)))
Sta si studirala ili jos bolje pitanje - Sta bi htela, za sta imas afiniteta? ekonomiju sam pocela pa se prebacila na poslovnu skolu i morala da pocnem da radim (prvi posao sa nekretninama) i tad je studiranje stalo ..e sad ono sto mi drugi govore da sam pravi diplomata i umem sa ljudima, cak i moj trenutni poslodavac, dobro podnosim pritiske i da se snalazim u svim situacijama odlicno, posebno neplaniranim :)
a posla sto se tice, sa SO u X da ti je karijera bitna, tj. napredovanje u istoj. da ,s tim sto sam sad u situaciji da ne mogu da napredujem zbog kriza itd i prilicno me to frustrira pomalo vec gubim volju za radom i sl...
SO koje vlada IX poljem je u kvadratu sa NE tako da si se verovatno pogubila, i zapitala da li je izabrani fakultet bas ono sto si htela...DA jednostavno sam izgubila volju i nisam se bas nalazila u ekonomiji ( ono sto sam polozila sa visokim ocenama su bili engleski,sociologija, marketnig) MA u IX u sextlu sa SA je trazio neprekidan rad, da bi se fax zavrsio.da, koji ja nisam mogla uz rad da ispunim a i osladilo mi se da sama zaradjujem pa sam slobodno vreme posvetila izlascima i sl. XI polje vec drugi fakultet pa imas dva izbora - ili neka vrsta nege, tipa nutricionista, homeopata, da dajes zanama savet u vezi lepote, ishrane, zdravlja ( jako volim da se sminkam i to mi izuzetno dobro ide, mislim da bih nekad volela da sminkam i druge, nekako bas uzivam u tome, mada mozda vise kao hobi a slicno je i za frizure :))ili da ides ka MO u vodoliji, punom 11. polju, u kombinaciji sa VE neka umetnost uz pomoc tehnike, tj. racunara. hm, ne znam sta bi to moglo da bude, dobro se inace snalazim sa kompom i tu sam samouka ali ne bas da nesto programiram :)
Opet ovako jedanest daje clanstvo u klubovima, prpadanje nekim drustvima, humanitarne organizacije kojima bi ti pomagala posto sebe ostvaris u karijeri inace ,vec 3 godine radim u jednom neprofitnom udruzenju, u pitanju su igre na srecu, ali nisam se bas ostvarila u karijeri ...jos..
Imas malo siri izbor zanimanja,i jos neka koje nisam navela pa mi reci sta bi da ti trazimo:D :D

Hvala na odgovorima!
Zanima me da li mi rad u udruzenju ( posao je specifican jer podrazumeva i asistiranje direktoru sto je nekad jako naporno) onda i odgovara i sta bih mogla eventualno da nastavim da studiram jer ima jedna kvaka kod mene, sve mi jako brzo dosadi pa retko sta izguram do kraja, ne znam da li se i to vidi?

donalea
23-05-2010, 14:17
Santijen,Vladarka je u pravu sto se tice mog slucaja:
nisam dobila otkaz ali sam duzi period bila bez posla (sto mu dodje na isto) pa sam radila sve i svasta-ono sto ne volim;
i dok sam volontirala radila sam vise poslova koje isto tako nisam volela da bih zaradila neki dinar;
jos uvek se prihvatim nekog posla-koji naravno ne volim,opet zbog para;
nadam se da sam bar malo objasnila simboliku kirona u mom slucaju,ne mora to da bude lutanje u karijeri u smislu daj da probam vise stvari,neodlucna sam,ja sam oduvek znala sta zelim,a ove usputne poslove koje sam radila a koje nisam volela nametnuo mi je zivot,tj sad shvatam iz Vladarkinog posta-kiron;
takodje se iskreno nadam da sam dovoljno ispunila simboliku kirona (sto je dosta,dosta je)i da necu jos dugo imati potrebe da radim sve i svasta-tj ono sto ne volim.

Vladarka
03-06-2010, 13:39
@cvetak
daleko bilo da programiras, vec sam misilila da budes graf.dizajner, oni sada masovno koriste racunar, u nekoj marketinskoj firmi oni sada masovno rade za agencije kreirajuci reklamne logoe.
Rad u udruzenjima, hum.organizacijama,klubovima, svim vrestama grupacija bi za tebe bio odlican izabor jer je sve to 11.polje(klubovi kojima pripadamo)
11.polje su takodje okolnosti na koje nemamo nikakav uticaj...
Pa onda cemo ovako : Ju koji dolazi iz druge je u konjukciji sa SA (isto iz 2.polja) i merkurom, sto pokazuje da si imala izvor zarade od vise poslova.
Ono sto se vidi a i sama si rekla bilo bi dobro da budes neka vrsta PR-a
s obzirom na tu diplomatiju i sarm koji posedujes.
Da bi se zavrsila visa skola, od trenutka kada si je upisala morala je da se desi potpuna transformacija skolstva pa tek onda da zavrsis obrazovanje, konjukcija PL, kvadrat MA je dao nervozu, a sekstil sa NE od VE i PL je ta reformacija sistema.
Verujem da ces nesto da uradis od sept ove godine, jer tada od prilike pocinje SA povratak :)

capella
03-06-2010, 13:45
Da li bi neko pogledao za šta sam rođena :)

Okušala sam se u 3-4 struke...

Santijen
03-06-2010, 14:00

Svi poslovi vezani za decu....najbolji sportski trener...eventualno neki profa..

capella
03-06-2010, 14:02
Ja i sport :S ??? jedino drogom protiv sporta :D obratno nikako :)

Ova lijena Venera na ASC od sportova može samo šah igrati :)

Nisam nikada sa djecom radila. Ali me vole, što jest-jeste!

Santijen
03-06-2010, 14:06

Nisam nikada sa djecom radila. Ali me vole, što jest-jeste!

zasto ti i sport..pa mars ti je u ovnu u lepom kontaktu sa merkurom, znaci skladnost pokreta..., svi kontakti oko merkura ukazuju na decu...

capella
03-06-2010, 14:09
ma lijena sam i ne volim naprezanje, znojenje, ponavljanje jednog pokreta u sportu

Santijen
03-06-2010, 14:13
ma lijena sam i ne volim naprezanje, znojenje, ponavljanje jednog pokreta u sportu

cudim se od blizanca da ne voli jednolicnost:), pa mars ti je jak u konjukciji sa suvladarem5 i vladarem 6 i u dobrom kontaktu sa suvladarem 10...pogledacu posle..moram u grad...
znaci nesto kao i hobi i posao ...mozda nesto sa vodom...vodeni sportovi..rakic..a mars i neptun....

cvetak
03-06-2010, 15:17
Capela jesi li bila sama sebi sef? Nesto mi tako deluje da si bolja bez nadredjenih :D

ochajna domacica
03-06-2010, 15:21
Svi poslovi vezani za decu....najbolji sportski trener...eventualno neki profa..

Ova lijena Venera na ASC od sportova može samo šah igrati :)

Nisam nikada sa djecom radila. Ali me vole, što jest-jeste!E ovo me je nasmejalo, iskreno "ja&sport" ne znam kako je uspelo da te zaobidje, kad je Sunce u Blizancima u lepom aspektu sa Marsom..60`ako se ne varam, pa pazi jos So u Blizancima, igrarije, ali bice da je samo verbalne igrarije igre reci i sto ti rece Sah...
Ja sam na pr.i dok sam trenirala, bila cesto "uposljena" da budem odgovorna za nekog mladjeg, tako da definitvno mogu da potvrdim da je Koch sistem meni otklonio sumnje, Mars u 5-oj, ne samo po pitanju sporta, hobija, nego i ljubavi.
Zimus mi je bilo ukazano poverenje da sa decom jednog KUD-a (koji komsija drzi) ostvarim kontakt(pazi me kako pisem kao da je to posao, ali mozda bas zato i jesam stvorena da samo kroz hobi ulazem sebe i tu vidim srecu).
KUD je inace slabo radio, ali deca su pocela da dolaze. I nadam se da ce sledece sezone ipak malo vise zaziveti, posto mi tu ideja nikada ne nedostaje, inspiracija..naucila sam dosta toga tamo gde sam i ja bila, mada nije to nesto sto se sad uci u skolama to je cista psihologija odredjenog uzrasta(mada ja nikad necu odrasti - u pogledu emocija) i mislim da je to nesto sto svakom detetu znaci kao pojedincu, druzenje je najbitnije, ali ako im i kroz to unesete stalno neku novost, a kako da ne ocekujete da Vas ne vole...evo sad malopre bas idem do prodavnice, a te curice iz KUD-a su bile u komsiluku, istrcase da me pozdrave, ali to je ono ja sam im drugarica :o i jako sam ponosna i bila bih jos srecnija da sam stalno u tako necemu. :)
Istrpela bih i salu bez grejanja, i ne znam sta sve...kad vidis nekom zelju i volju da nauci...

Santijen
03-06-2010, 15:25
Capela jesi li bila sama sebi sef? Nesto mi tako deluje da si bolja bez nadredjenih :D

ah pa mars u ovnu i venera u lavu...:)

Vladarka
03-06-2010, 15:33
Zimus mi je bilo ukazano poverenje da sa decom jednog KUD-a (koji komsija drzi) ostvarim kontakt(pazi me kako pisem kao da je to posao, ali mozda bas zato i jesam stvorena da samo kroz hobi ulazem sebe i tu vidim srecu).
KUD je inace slabo radio, ali deca su pocela da dolaze. I nadam se da ce sledece sezone ipak malo vise zaziveti, posto mi tu ideja nikada ne nedostaje, inspiracija..naucila sam dosta toga tamo gde sam i ja bila, mada nije to nesto sto se sad uci u skolama to je cista psihologija odredjenog uzrasta i mislim da je to nesto sto svakom detetu znaci kao pojedincu, druzenje je najbitnije, ali ako im i kroz to unesete stalno neku novost, a kako da ne ocekujete da Vas ne vole...evo sad malopre bas idem do prodavnice, a te curice iz KUD-a su bile u komsiluku, istrcase da me pozdrave, ali to je ono ja sam im drugarica :o i jako sam ponosna i bila bih jos srecnija da sam stalno u tako necemu. :)
Istrpela bih i salu bez grejanja, i ne znam sta sve...kad vidis nekom zelju i volju da nauci...

eto sta donese stelijum u 7. i posle reci da nisi popularna;)

ochajna domacica
03-06-2010, 15:40
ma lijena sam i ne volim naprezanje, znojenje, ponavljanje jednog pokreta u sportuNi u sportu ni u bilo kojoj vrsti aktivnosti vezane za pokrete nista nije jednolicno, ne postoji 1 pokret, ono sto bi mene mozda odvratilo od toga da imas veze sa sportom je ova opozicija samo vladara i suvladara 5-og. A izvini ako sam indiskretna sto pitam, ne mislim da je nesto strasno: da li ti imas malo neravnotezu po pitanju osecaja za ritam(u sportu se mora imati)? Pitam jer moj brat ima ovaj aspekt takodje na relaciji 11/5 Pluton 11 a Mars u 5.
Da se nisi bavila nekretninama?

cvetak
03-06-2010, 15:47
ah pa mars u ovnu i venera u lavu...:)
da plus vlada VI u X, vladar X u kojukciji sa vladarem VI ....

ochajna domacica
03-06-2010, 15:53
eto sta donese stelijum u 7. i posle reci da nisi popularna;)..deca su deca, iskrena su. Kad si danas natmuren, kazu ti: "sto si danas ruzna?".. :) kako da se ne nasmejes..nakon 2 sek.a mislis da je to to popularnostttt...eee, nisam stvarno tako osecala :o

jadrankar
03-06-2010, 16:14

MOZDA JAKO DOBAR TRGOVAC RECIMO U MESARI ,FRIZER , BANKAR,NEKA VEZA S POLITIKOM ILI MOZES BITI DOBRA ZA NEKU VRSTU HUMANOG POSLA RECIMO NEKI VID RADA U STARACKOM DOMU

capella
03-06-2010, 17:41
Da ne citiram sve po redu, svi ste u pravu, svak po nešto.

Cvetak reče šef, jesam bila šef, a baš mi je marsovski pisalo u rješenju "voditelj odjela".
U pitanju nisu nekretnine ali vrlo slična stvar a to su HOV ili VP ili akcije, kako se već gdje zove.
Tu mi je pomogao MO 120 UR, i moj Merki, bila sam kao broker brža od srčanog udara, nije mi moglo ništa promaći ni na dva monitora simultano (kako sam radila).
Samo ja tu profesiju ne prepoznajem u karti. Nemam naglas na "tuđem novcu", bilo čemu što ukazuje na sam poziv.

A što se sporta tiče, okušala sam se u umjetničkom klizanju i baš kao što domaćica reče, strah od pada, ukočenost, naveli su me da odustanem. Ostali sportovi "zdra'o", nisam timski igrač (zvuči užasno, ali tako je).

Santijen
03-06-2010, 18:21
Da ne citiram sve po redu, svi ste u pravu, svak po nešto.

Cvetak reče šef, jesam bila šef, a baš mi je marsovski pisalo u rješenju "voditelj odjela".
U pitanju nisu nekretnine ali vrlo slična stvar a to su HOV ili VP ili akcije, kako se već gdje zove.
Tu mi je pomogao MO 120 UR, i moj Merki, bila sam kao broker brža od srčanog udara, nije mi moglo ništa promaći ni na dva monitora simultano (kako sam radila).
Samo ja tu profesiju ne prepoznajem u karti. Nemam naglas na "tuđem novcu", bilo čemu što ukazuje na sam poziv.

A što se sporta tiče, okušala sam se u umjetničkom klizanju i baš kao što domaćica reče, strah od pada, ukočenost, naveli su me da odustanem. Ostali sportovi "zdra'o", nisam timski igrač (zvuči užasno, ali tako je).

pa vladar prve, druge, trece su u konjukciji pa u sextilu sa vladarem 8...

capella
03-06-2010, 18:28
Pih, kao da mi je NE na ASC :D gledam a ne viiidiiimmm

ochajna domacica
03-06-2010, 19:51
pa vladar prve, druge, trece su u konjukciji pa u sextilu sa vladarem 8...trigonu jel? jel ja gresim?

Pih, kao da mi je NE na ASC :D gledam a ne viiidiiimmm Nego gde ti je SMC, da nije u 8-moj? :D ili Skorpiji?

Angliana75
03-06-2010, 21:12
capella...:eek: ..pa nama se samo razlikuje polozaj MO :rolleyes: inace imas i ti SA u raku 90MA0JU u ovnu kao ja...!!!
s tim sto ti je cak SA u raku u 12.polju kao i meni!! doduse meni na vrhu..ali to je to...!
kako podnosis SA tako polozenog??kako ti se odrazio SA90JU0MA ??pricaj bre zeno!!!
ni ja! e ako mi verujes! valjda nam je to "kriv " Merkur u Blizancima...?
cudim se od blizanca da ne voli jednolicnost...

ne cudi se...ista sam takva ;)
capella...samo nije ni cudo sto si se bavila brokerstvom...ipak ti je JU0MA na vrhu MC !!takva pozicija zaista govori o uspesnoj karijeri...i izuzetnoj hrabrosti ,snazi ali i sreci!sigurno si imala vise srece u tim transakcijama ;)
dok kod tebe radi JU kao vladar 6.polja i donosi ti beneficne situacije...mene sve dublje ukopava vladar 6.polja SA u raku..da ja uopste ne mogu da se mrdnem,sta god sam pokusala da napredujem na polju posla,niko nije primetio taj moj talenat,iako sam se bezrezervno davala na poslu,nisam se stedela,...radim u skoli,pa sa decom i pevam ,glumim,igram,ma svasta...i opet me cuskaju u stranu kolege i direktor,uzimaju mi casove a ja ostajem na 65% radnog vremena a drugi obavljaju moj posao sto x gore od mene,cak su dobili kritike i od Ministarstva i od samog saveta roditelja,djackog parlamenta,i dzaba...jel verujete da je sve to dzaba....direktor i par kolega se godinama drze jedni s drugima i samo sebi nadomescuju casove a meni uzimaju,a dece je sve manje u skolama,jer se ne radjaju....tako da sam ovaj posao iz dna duse zamrzela!jer mi je odvratno raditi u skoli!
par kolega mi je savetovalo da idem na audiciju za Grand :D...kazu da cu bolej proci kao pevacica...ma jasta kako da ne....ja sebe samo vidim kao uspesnu poslovnu zenu,ja sam za firmu,za biznis,a ne za skolu niti pevanje po tezgama..
no..umrecu a zelje mi se ostvariti nece...a i kako bi?kad mi je SO u polju vodolije,u polju UR koji je jos 90 sa tim mojim SO i sve mi planove ,ambicije i zivotne ciljeve rusi...i ja gubim tlo pod nogama...a SA me vuce nazad...koliko god se trudila,izostaju rezultati,podmece mi se noga redovno na poslu,noz u ledja dobijam svakodnevno...toliko o prijateljima i kolegama....ja ih prosto nemam...skoro mi je jedna koleginica ,starija zena od 61 god. rekla da je velika steta sto mi se desava stalno baksuzluk!:(
sta god se desi...ja sam kriva...kako na poslu,tako i u komsiluku,mom blizem okruzenju,pa i u rodbini....ma uzas!

da li mislite da ipak necu zavrsiti karijeru radeci 35 god, u skoli?da li mislite da za mene postoji sansa da jednog dana ostvarim svoje zelje i zauvek izadjem iz prosvete?

Santijen
03-06-2010, 22:08
trigonu jel? jel ja gresim?

u pravu si ocajna, u trigonu, danas sam bas bila sva u strci pa sam od sad resila da se ne vatam postova sem kad imam vremena, slaba koncentracija odvlaci paznju...

mislim..ako malo pogledamo capellinu kartu njen mars je oslabljen aflikcijama pa se moglo predvideti da je energiju ovakog jakog sportskog mars usmerila na intelektualni nivo...

capella
03-06-2010, 22:56
Pa da, angly, ja tebi prije par dana pričala o sličnostima naših karata ali tada još nisam svoju mogla nikako u potpis ubaciti.

što se satruna u XII tiče i još u Raku, kodDupora sam pročitala da je to čest položaj kod jogija. Joga je svakako moja omiljena aktivnost (što ne liči na nemirnog blizanca), pa sam to tamo usmjerila. Savjetujem svakom ko je nemiran a ne voli sport :)

Santy je u pravu za oslabljen Mars, meni ne leži sport baš jer ga Saturn aflicira i daje mi strahove od svega: pada, udarca, visine, ma svega....

E sad i u druge dvije profesije sam bila jako detaljna, što opet ne liči na blizanca ali ova profesija me potpuno fascinirala. To je to!
Međutim, grohnuše berze i nastupiše crni petci :) (čuj petci) i ništa od toga.
To je baš Saturnovski zid koji mi on sagradi ovom Marsu.

I sad je pitanje: čega sljedećeg da se latim?

Nego gde ti je SMC, da nije u 8-moj? :D ili Skorpiji?

SMČ naravno u 11. u Blizancima :)

Santijen
03-06-2010, 23:08
@ capella
, mislim da je i neptun kriv za crni petak...ipak je on suvladar 8

pazi to sto si rekla da si mogla da radis i na dva monitora..kakva podudarnost, pazi ti si blizanac, znak dualnosti, sunce i mesec u blizancima takodje dva svetla koja simbolicki mogu pokazivati i to...cini mi se da ces uvek morati raditi nesto sa dva svetla:) a merkur u svom sedistu..

capella
03-06-2010, 23:10
Juuupi, to znači da se bliži "bijeli ponedjeljak" i da ću opet da uživam.

Meni je jedino berza sport, baš se preznojim a i skačem oko stola kad "pobijedim" na aukciji :)

Angliana75
03-06-2010, 23:20
capella...izvini nisam uopste obratila paznju da si pisala o nasim aspketima i planetama koje su skoro pa identicne...sorry draga... :(
pa jel radis sad na berzi??nesto nisi mi bila jasna...pomislih da si sad nezaposlena!
no..u pravu si za taj SA zid prema MA....citala si sta sam ja pisala...i tacno je napr. da sistem u drzavi meni ne odgovara,odnosno takva mi je pozicija SA u raku da sve sto se desi u drzavi meni ne ide u prilog,da prosto sam osudjena na baksuzluk..
dacu ti 1 primer...dok sam imala ja medju prvima CAE sertifikat o Advanced English Language,nisu ga priznavali u drzavnoj sluzbi...sad kad imam diplomu fakulteta i pored tog sertifikata sad ga priznaju, pa mi razni dipl. informaticari,pedagozi,sociolozi uzimaju normu i broj casova jer smo u nizem osnovnom obrazovanju izjednaceni...sto je meni van svake pameti...jel vidis kako je meni SA u raku doneo???
a da ne pricam masu drugih primera....:(
pravi sam baskuz!

capella
03-06-2010, 23:23
Ista stvar. Dole sistem!!!!

Sada ne radim, zato i planiram da se nečaga drugog latim.

Angliana75
03-06-2010, 23:30
zbog tog SA90JU0MA zivo me zanima da li si dala otkaz ti ili si dobila otkaz??

capella
03-06-2010, 23:49
Pa zar JU u X može dobiti otkaz :) a sam Jupiterov tranzit kroz VI i 180 SA je povukao sve.

Ma nema tu hljeba više. :(

Angliana75
04-06-2010, 00:11
vidi...nema veze sto je JU u X...veruj mi..gde god sam radila ,ja sam kad vise nema leba tu ,davala otkaz,nikad nisam otkaz u zivotu dobila!uvek sam ja bila ta koja to resi!;)
valjda nam je to zajednicko, JU0MA u ovnu...;) ne trpimo dugo,nemamo strpljenja....
tebi ce iduca godina biti veoma znacajna...;)

capella
04-06-2010, 00:16
šaim se za JU u X ali svarno mi je pomogao da konkurenciju satarem :)
radila 4 mjeseca i imenovali me za šefa, ostali pozelenili od muke

joj jedva čekam i ja jupijev povratak, ako na to misliš, pa da malo dušom dahnem..ili si mislila na uran?

Angliana75
04-06-2010, 00:30
tranz.JU...
ali i UR delom...

Santijen
04-06-2010, 14:23
šaim se za JU u X ali svarno mi je pomogao da konkurenciju satarem :)
radila 4 mjeseca i imenovali me za šefa, ostali pozelenili od muke

joj jedva čekam i ja jupijev povratak, ako na to misliš, pa da malo dušom dahnem..ili si mislila na uran?

ne moze tu ju sam nista..pobednika nosi mars u ovnu u svom sedistu i vladar 10 i kuci koja je prirodna kuca jarca a tu je mars egzatiran ali na zalost jupi je u jarcu u losem dostojanstvu tj u padu i kao takav jos i u vatri mogao bi biti skloniji gubicima, aflikovani od saturna , aflikcija je vise uticala na jupija nego na marsa jer je saturn u ovnu u padu a mars u svom sedistu. ...znaci sve na svojim ledjima izneo je mars... jupi je samo pomogao radi dobrog odnosa sa dispozitorom i ostalih dobrih aspekata...

cesarica
04-06-2010, 15:42
Koji aspekt pokazuje (i kuca) profesionalne kockare?

capella
04-06-2010, 15:47
Ja sam gledala kartu jednog: ASC Vaga i Neptun na Asc kao vladar V u kojoj je masa planeta (VE, JU, MA,SMČ).Uz to, Mjesec iz druge kuće aflicira vrh V i Veneru na njemu.

cesarica
04-06-2010, 16:28
Ja sam gledala kartu jednog: ASC Vaga i Neptun na Asc kao vladar V u kojoj je masa planeta (VE, JU, MA,SMČ).Uz to, Mjesec iz druge kuće aflicira vrh V i Veneru na njemu.

Razmišljala sam gledajući derivatno moje kuće i ovo mi pade na pamet. Puna peta u škorpiji, vladar šeste u petoj. Zabava, kocka, špekulacije. Vladar desete u petoj. Venera u lavu u drugoj. Kritično.

cvetak
04-06-2010, 16:56
Razmišljala sam gledajući derivatno moje kuće i ovo mi pade na pamet. Puna peta u škorpiji, vladar šeste u petoj. Zabava, kocka, špekulacije. Vladar desete u petoj. Venera u lavu u drugoj. Kritično.
Hm i moja XI je puna sa simbolikom da ja radim bas u toj oblsati - kocka , u pitanju je asocijacija pa i tako ispunjava simboliku XI...tako da mozda ce se i taj tovj baviti kockom - tj organizovanjem igara na srecu ;)

cesarica
05-06-2010, 22:38
To je moje jedanaesto a partnerovo peto polje u kome se nalazi vladar šestog pa je obrnut sistem u pitanju. Možda tebi stoji partner iste, slične profesije ako se već ti time baviš?

cvetak
06-06-2010, 11:32
To je moje jedanaesto a partnerovo peto polje u kome se nalazi vladar šestog pa je obrnut sistem u pitanju. Možda tebi stoji partner iste, slične profesije ako se već ti time baviš?
pa ne znam...ja to gledam kroz mog vladara VI u XI i simbolika mi je za mene jasna mada i ne toliko povzana sa igrama na srecu koliko sa organizacijama ;) (a njemu je vladar V i XII i I u V) dok su mu vladari bitni za posao , po derivatima naravno, Ma, Pl i JU i Ne - relacija njegova III i V i VII) mozda i moze da bude ali mora da ukljuci neku komunikaciji ili kraca putovanja, javne nastupe? itd pa se malo gubi sama simbolika igara na srecu..ili ne? ja pre mislim da zaradjuje od nekog hobija ili nesto vezano za decu a posto mu je So u IV pa 90 Ne (ka o drugi vladar njegove X) mozda porodicnog biznia itd..
ali ako gledamo i vladara njegove II to je Me opet u toj V oj kuci mozda i bude :D

jee al sam ga sad iskomplikovala

cesarica
06-06-2010, 13:44
Jesi, sad i ono što sam znala više ne znam a taman sam pomislila evo rešenja:) Ne znam kad dominira Pluton kao vladar škorpije, on bi značajno izmenio stvar?

cvetak
06-06-2010, 13:53
Jesi, sad i ono što sam znala više ne znam a taman sam pomislila evo rešenja:) Ne znam kad dominira Pluton kao vladar škorpije, on bi značajno izmenio stvar?
Pa kazu kad je JAK u horoskopu, meni kao vladar Asc jeste znacajan..ali nisam bas sigurna i za njega posto njemu dodje jel (su)vladar desc :D

E a bas pomislih sad ces da raspetljas kad sam ti ovako sve nabacala sorry :o

Santijen
06-06-2010, 14:04

pa..mozda si na dobrom putu..ali zanemarila si osnovnu musku energiju, tj onog kojeg ti privlacis...marsa..dc u ovnu..itd..eh sad bas da mars u skorpionu drzi kockice u ruci...meni se to nikako ne slaze...vise mu lezi recimo...neka alatka...eventualno oruzje...a venera u lavu u 2 kuci ..eh pa ne bi bas rekla da je to hazard...

cesarica
06-06-2010, 15:49
Santijen, neko se bazira na Me u vagi pa na osnovu toga gleda kompletnu situaciju i opis i poreklo itd. Recimo- Me u Vagi, privatnik, radi sa bratom, iz Bg i to je to. Takve analize jesu paušalne i ovo tvoje jeste logičnije ali opet, puna peta? Ne znam. Šesta su ljudi koji barataju sa oružjem, peta je dvanaesta od nje, možda u okviru neke grupacije? Onda alatke u simbolici Škorpije i Ovna? Ne znam, tu peto polje definitivno odudara a Ve u lavu me je asocirala na sladak život, hedonizam pa sam povezala sa tim...

Santijen
06-06-2010, 16:10
Santijen, neko se bazira na Me u vagi pa na osnovu toga gleda kompletnu situaciju i opis i poreklo itd. Recimo- Me u Vagi, privatnik, radi sa bratom, iz Bg i to je to. Takve analize jesu paušalne i ovo tvoje jeste logičnije ali opet, puna peta? Ne znam. Šesta su ljudi koji barataju sa oružjem, peta je dvanaesta od nje, možda u okviru neke grupacije? Onda alatke u simbolici Škorpije i Ovna? Ne znam, tu peto polje definitivno odudara a Ve u lavu me je asocirala na sladak život, hedonizam pa sam povezala sa tim...

sad si me zbunila o kojem ti petom polju govoris...

cesarica
06-06-2010, 16:31
Moje 11. je derivatno njegovo peto. U tom petom su skoncentrisani Ma i Ju. Mars je derivatno vladar Mc-a, jer Mc je u ovnu. Jupiter je vladar sedmog, Ju u škorpiji. Šesto polje posla je u škorpiji, vladar Ma u škorpiji u petoj. Na osnovu toga sam ja gledala.

Santijen
06-06-2010, 17:48
Moje 11. je derivatno njegovo peto. U tom petom su skoncentrisani Ma i Ju. Mars je derivatno vladar Mc-a, jer Mc je u ovnu. Jupiter je vladar sedmog, Ju u škorpiji. Šesto polje posla je u škorpiji, vladar Ma u škorpiji u petoj. Na osnovu toga sam ja gledala.

da , da sad sam skontala ti brojis jupitera da je u 5...pa zasto samo gledas peto polje kao na kocku, zabavu ili sta ja znam, 5 polje je i sport, i hobi i deca....osa treceg i 9 polja... i ona je bitna

cesarica
06-06-2010, 18:22
Zbog obrazovanja? Treće u devici, Me u vagi a deveto u ribama Ne u strelcu. Gledala sam više vladara 6, 7 i Mc jer mi to daje najkonkretnije opis posla a na osnovu toga i daleko opširniji opis same osobe, eventualno još da ubacim 2 polje koje je u Raku (državni posao?). Ako gledamo peto polje kao hobi, bavi se kriminalom u slobodno vreme??! Nema šanse! Tu dominira škorpija i položaji planeta u škorpiji koji malo degradiraju lepotu i čistotu petog polja koja predstavlja zadovoljstva natusa....

Kina
08-08-2010, 23:22
Ja bih da postavim maminu i tatinu kartu.:)
Oboje imaju karijere od 20-tak godina... Ima nekih zanimljivosti, sto nemam pojma gde se vidi, tj. mislim da vidim ali sam ipak jako subjektivna, pa hajde neko neka proba da pogodi cime se oni bave?;)

tatin natal
http://www.astro.com/tmpd/cujpfilel5Kbba-u1279959887/astro_2gw_04_tata.76158.597.gif?25367
mamin natal
http://www.astro.com/tmpd/cujpfilel5Kbba-u1279959887/astro_2gw_03_mama.76882.27950.gif?28109

Majana
09-08-2010, 12:45
Mogu samo da kažem WOW kakva karta. Puna druga kuća.
Karijera,Mc na 23*Vage a vladar u 2. Voli svoj posao i mislim da ima veze sa umetnošću, originalnošću, gde ona dolazi do izražaja i pokazuje kvalitete i samopouzdanje u punom sjaju. Ili neko zanimanje modernije ili nešto u vezi novca, banka, osiguranja. Jer vladar 12 i 8 u 2, pa su to skrivene radnje i tudj novac. Vladar 7 u 2, novac i tvog oca ili od javnosti + Mo vladar uk.raka u 7.
Vaga može biti i pravo, advokat.

Kina
09-08-2010, 13:08
Mogu samo da kažem WOW kakva karta. Puna druga kuća.
Karijera,Mc na 23*Vage a vladar u 2. Voli svoj posao i mislim da ima veze sa umetnošću, originalnošću, gde ona dolazi do izražaja i pokazuje kvalitete i samopouzdanje u punom sjaju. Ili neko zanimanje modernije ili nešto u vezi novca, banka, osiguranja. Jer vladar 12 i 8 u 2, pa su to skrivene radnje i tudj novac. Vladar 7 u 2, novac i tvog oca ili od javnosti + Mo vladar uk.raka u 7.
Vaga može biti i pravo, advokat.

He, he, i mene je iznenadila puna druga kuca, posebno sto se nista ne uklapa:D Nema veze ni sa pravom, ni sa bankama, ni sa umetnoscu... mada se na neki nacin moze reci da je "orginalna"... skrivene radnje, hm, pa mozda u smislu sto gleda "nesto" a posle nece da mi kaze sta je jer ne sme... :rolleyes: tudj novac, tesko, vrlo je samostalna, mada svakako otac vise zaradjuje ali ne zavisi od njega... a voli svoj posao, zbog toga sto ga sa lakocom obavlja i zbog statusa koji joj donosi, postuje i ceni jedino ljude iz svoje struke, tako da je malo snobovski nastrojena, valjda zbog tolikog samopouzdanja... meni je odmah upao u oci jedan jedini pokazatelj koji direktno opisuje njen posao, ali da ne znam sta radi, tesko da bih sama rekla to analizom, hajde probaj opet ;)

Majana
09-08-2010, 13:30
Pa za posao gledamo 6 i 10. To su Venera i Merkur u vodoliji. Može biti samo komunikacija, priča, talenti ali vladari te dve tajne kuće su tu takodje. Ne znam zaista, baš me zanima ali vodolija mora imati bitnu ulogu.

Kina
09-08-2010, 13:39
Pa za posao gledamo 6 i 10. To su Venera i Merkur u vodoliji. Može biti samo komunikacija, priča, talenti ali vladari te dve tajne kuće su tu takodje. Ne znam zaista, baš me zanima ali vodolija mora imati bitnu ulogu.

Znam, znam ali nije komunikacija!:confused:Ali kad kazes tajna, skrivanje, mozda tu i jeste ta simbolika, to mi je jedino objasnjenje, ako se pritom doda i osobina Vodolije-humanost... Obrati paznju na 10.-tu kucu... A cak joj je i vladar 9. Merkur u 2., ni to se ne uklapa u opis njenih studija:confused:

Majana
09-08-2010, 13:50
Nema šta sa 10, prazna, na vodolijinom stepenu. Asocijacije lepo, kulturno, puno ljubavi (ve vlada 5) pravedno. Kažeš pomaže ljudima ~ psiholog?

Kina
09-08-2010, 13:59
Nema šta sa 10, prazna, na vodolijinom stepenu. Asocijacije lepo, kulturno, puno ljubavi (ve vlada 5) pravedno. Kažeš pomaže ljudima ~ psiholog?
:eek: Kako to mislis prazna?:confused: A sta je sa ovim Neptunom na 13.stepenu Skorpije?:eek: Ma nije ni psiholog, Merkur je Vodoliji, prica 300 na sat, jeste da se jako lepo izrazava, fina je, kulturna i otmena, ali jako povrsna, mozda zato sto je retro, u smislu da nema bas strpljenja da zalazi u detalje, psihologija i ona su nebo i zemlja...

Majana
09-08-2010, 14:23
Otvaram sa mob, karta je sitna pa sam tog Ne previdela. Jbg. Strašno.

Kina
09-08-2010, 15:12
Otvaram sa mob, karta je sitna pa sam tog Ne previdela. Jbg. Strašno.

:) Ma dobro, nista strasno, nego meni je to prvo upalo u oci, opet zato sto sam subjektivna, pa gledam u cemu je problem :) Ne je vladar 3. a smesten u 10.-toj, opet ukazuje na komunikacije i ne uklapa se :confused: , ali ako je to simbolika Riba, u okviru koje je ona najbolje ispoljila svoju inteligenciju, mozda i ima smisla. Ipak je i Mo u Ribama, ali u drugoj kuci, znaci da zaradjuje u simbolici Ne. Ne je na Ovnovskom stepenu (ona i jeste sef), a i dispozitor Ve kao vladara 10. i Me kao vladara 6. je Uran koji je na regulusu, sto je verovatno zasluga za steceni status i reputaciju, pored jake 2. kuce. Vrh 6. u Blizanima moze da da vise poslova, alli ona je zapravo uvek imala i ima jedan posao ali dva zvanja (to bi trebao da da vrh MC-a?:confused: ), mada ako se racuna da je i sef i radnik, mozda se i uklapa.

E sad cu ti reci cime se bavi a ti me ispravi ako gresim u gorenavedenom, i reci mi gde se to vidi na drugim mestima, ako nije ovo sto sam ja (subjektivno) izlupetala. :24:

Zavrsila je medicinu i ima dve specijalizacije: dermatologiju i alergologiju.:)

ochajna domacica
09-08-2010, 16:01
Nema šta sa 10, prazna, na vodolijinom stepenu. Asocijacije lepo, kulturno, puno ljubavi (ve vlada 5) pravedno. Kažeš pomaže ljudima ~ psiholog?Ko ce to bolje znati i primetiti, ako ne oni koji taj problem imaju! Sorry, sad sam tek usla na ovu temu, kasnim....

:eek: Kako to mislis prazna?:confused: A sta je sa ovim Neptunom na 13.stepenu Skorpije?:eek: Ma nije ni psiholog, Merkur je Vodoliji, prica 300 na sat, jeste da se jako lepo izrazava, fina je, kulturna i otmena, ali jako povrsna, mozda zato sto je retro, u smislu da nema bas strpljenja da zalazi u detalje, psihologija i ona su nebo i zemlja...Ovo je sastavni deo svakog coveka koji se bavi dermatologijom. Izvini, ali mama ti je a nisi u pravu!!! Ne mogu biti Nebo&Zemlja, nikako. I sve stoji u njenom opisu. A kako mislis da bi razumela ljude koji imaju problem sa kozom?! To samo vrhunski psiholozi mogu, ako ti je mama kvalitetan dermato-venerolog!!! Iz iskustva govorim! Jer sam cesce bila pacijent onih koji TO(psiholozi) NISU! Tako da mogu praviti razliku izmedju rezultata na sopstvenoj kozi(nazalost) :(

:)

Zavrsila je medicinu i ima dve specijalizacije: dermatologiju i alergologiju.:):)A Neptun....ooooo...pa njegovo zanimanje je:alhemicar, ne samo psihijatar(naravno pored ostalih), hemija iznutra, hemija spolja! Alhemija ....

Kina
09-08-2010, 16:53
Ovo je sastavni deo svakog coveka koji se bavi dermatologijom. Izvini, ali mama ti je a nisi u pravu!!! Ne mogu biti Nebo&Zemlja, nikako. I sve stoji u njenom opisu. A kako mislis da bi RAZUMELA LJUDE KOJI IMAJU PROBLEM SA KOZOM?! TO SAMO VRHUNSKI PSIHOLOZI MOGU, ako ti je mama kvalitetan DERMATO-VENEROLOG!!! Iz iskustva govorim! Jer sam cesce bila pacijent onih koji TO(psiholozi) NISU! Tako da mogu praviti razliku izmedju rezultata na sopstvenoj kozi(nazalost) :(
Dobro, dobro, nemoj da vices... :5sadyes: :) .. Ona je zaista izuzetan strucnjak, i u pravu si kada kazes da je za to potreban visok psiholoski nivo - nisam to tako gledala, mislila sam vise na tu njenu uransku energiju koju ja ne razumem :( , npr. ljudi mogu u pola noci da je pozovu (sto i rade) i pitaju je za nesto, ona odgovara kao iz topa, nikada ne gresi ali se i ne zadrzava duze od 5min. na jednom pacijentu, a ljudi je svakako obozavaju jer je brza, spretna a pritom jako fina... :) ali nije detaljista, pa koliko puta kada imam neki problem, i krenemo da pricamo o tome, mene uvek izbaci iz takta jer me ne saslusa do kraja, prekine me posle 5 recenica i menja teme jednu za drugom, pa i sama mi kaze da ne podnosi kada je ljudi zamaraju, a zar za jednog dobrog psihotarapeuta, koji bi trebao da slusa svog pacijenta 3 sata, nije osnovni preduslov strpljenje, razumevanje i tolerancija? Pricale smo mi sto puta o tome, ja sam sve ono sto ona nije i obrnuto, zato se fino dopunjujemo ;)

Majana
09-08-2010, 17:14
Koža,svrab,perutanje/Saturn, ožiljci, tetovaže/Mars na istom stepenu 3Vodolije u 1. Mars vlada 4, a Saturn uk.jarcem u 1, ali ne mogu da povežem to sa profesijom. Dispozitor Uran na regulusu. Sve same konjunkcije i kvadrati a trigoni sa Mc.

A što volim Mc na 29*58' Ovna :D Mala greška u minutu i menja sve.
Mars u Ribama, u 8, u konjunkciji sa chironom i jupiterom i merkurom, u trigonu sa disp.Neptunom.
Tata ima malo drugačije zanimanje, možda je nešto emotivno teško, napet posao, ali uspešan. Sa Ur u 1 je brz i originalan.
Venera 120So i Asc ~ divni aspekti, trebao bi biti veseo, pun života.
Daj neke smernice za posao, da ne lupam :)

Kina
09-08-2010, 18:20
Koža,svrab,perutanje/Saturn, ožiljci, tetovaže/Mars na istom stepenu 3Vodolije u 1. Mars vlada 4, a Saturn uk.jarcem u 1, ali ne mogu da povežem to sa profesijom. Dispozitor Uran na regulusu. Sve same konjunkcije i kvadrati a trigoni sa Mc.

Hmmm, zanimljivo, ipak ima i tu simbolike, tu sam bas :baby: ... :) Hvala ti puno:4hug: Da, sve trigoni sa MC-om, a ovaj kvadrat sa Saturnom me uvek asocira na borbu za ugled, posebno sto je ukljesten u 1., ali je kod nje uvek islo sve glatko, pa trigoni... Da li mogla samo na sekund da bacis pogled na moju kartu i kazes mi sta prvo vidis, da bi meni najvise odgovaralo kao buduce zanimanje? Pa cu ti reci sta studiram ;)

Majana
09-08-2010, 18:36
Studije su 9. Kod tebe imamo recepciju. 9 u Biku, Venera u Bliz, Me u Biku. U 9 je vladar Asc, vl 10, 2 i 9 ~ dve ugaone kuće, i dve "dobre" kuće. Uspešne studije, mogućnost zarade kroz 9/studije, putovanja. 6 u Ribama, Ne u 4, možda privatan posao?
Merkur/intelekt, komunikacije, saobraćaj u Biku/finansije. Venera/novac, umetnost, saradnja ~ studiraš jezike, ekonomiju, vaspitač, predavač?

Kina
09-08-2010, 18:38
A što volim Mc na 29*58' Ovna :D Mala greška u minutu i menja sve.
Mars u Ribama, u 8, u konjunkciji sa chironom i jupiterom i merkurom, u trigonu sa disp.Neptunom.
Tata ima malo drugačije zanimanje, možda je nešto emotivno teško, napet posao, ali uspešan. Sa Ur u 1 je brz i originalan......

Jao, pa ja sam skroz zaboravila da sam postavila i njegov, gledam o cemu pricas :4lol: Bravo, potpuno si ga opisala!:D Posao je upravo i brz i orginalan ali je upravo zbog toga jako napet i stresan, jer pored toga sto ima svoje radno vreme, on uvek mora da bude pri telefonu kada ga pozovu i istog trena da dotrci, i od njegove spretnosti zavisi sve... Ali je jako, jako uspesan i obozava ga, to mu je bio san celoga zivota, lose je to sto bukvalno nikada nije kuci a ne putuje... I pored svog tog napora, psihickog, uvek je veseo, vredan, prosto ne znam kako postize! :eek: Necu da te zavlacim, reci cu ti samo da se MALO razlikuje od maminog, pa probaj da povezes?? ;)

Studije su 9. Kod tebe imamo recepciju........

E da, citala sam dosta o toj recepciji, kao i da je jako pozitivna kod mene a veruj mi da ni ja sama ne znam gde tacno da se okrenem, sve to pripisujem MC-u u Blizancima.. Pazi, tada nisam bila ni malo upoznata sa astrologijom, upisala sam Pravni, pa odmah naredne godine i Fakultet za medije i komunikacije a sada studiram oba, i to me nenormalno vuce - moram oba da zavrsim i tacka. (tokom srednje sam mastala i o ekonomiji ) A sta cu posle - nemam pojma i nisam ziva jer sve mi se svidja, advokat bas i ne, ali pravnik, PR, sve sto ima bilo kakve veze sa administrativnim poslovima, sa javnoscu, komunikacijom, pa i radom u medijima, na televiziji, pa cak i kao predavac ali na fakultetu - za sve to su mi jos otvorene opcije. Jedino taj privatni biznis mi je spansko selo, ne verujem da bih se ja tu snasla niti imam neku ideju. :)

Majana
09-08-2010, 19:50
Tata:
Mars u 8 je tipična pozicija hirurga. Ajmo ovako Mars/operacije, intervencije na 3st/blizanac, ruke u Ribama/bolnica, anestezija u 8/operacije ima trigon sa Neptunom/bolnica na 13st/Ovan, hirurg u Škorpiji/ginekolog, intervencije. Pa može biti hirurg, ginekolog, neko sa veštim rukama i zbog Ma u 8, stalno u opasnostima, tj drži tudje živote u rukama. Ma na 3st/pozivi u 8/noću trigon Ne/nepoznati u 4/kući ;)
6 u jarcu ozbiljan posao, odgovoran. Sa u 6 na 8 st ~ opet škorpija, rizici i ostalo.
A vidiš tebi ta recepcija tačno predstavlja 2 u 1 ~ venera/prava u blizancima/komunikacije

Kina
09-08-2010, 20:34
Tata:
Mars u 8 je tipična pozicija hirurga. Ajmo ovako Mars/operacije, intervencije na 3st/blizanac, ruke u Ribama/bolnica, anestezija u 8/operacije ima trigon sa Neptunom/bolnica na 13st/Ovan, hirurg u Škorpiji/ginekolog, intervencije. Pa može biti hirurg, ginekolog, neko sa veštim rukama i zbog Ma u 8, stalno u opasnostima, tj drži tudje živote u rukama. Ma na 3st/pozivi u 8/noću trigon Ne/nepoznati u 4/kući ;)
6 u jarcu ozbiljan posao, odgovoran. Sa u 6 na 8 st ~ opet škorpija, rizici i ostalo.
A vidiš tebi ta recepcija tačno predstavlja 2 u 1 ~ venera/prava u blizancima/komunikacije
E to se zove logicno objasnjenje, svaka cast, Majana, bas si ga ubola!!! :banana:
Nije hirurg ali kao da jeste, nacelnik je i hirurgije i ORTOPEDIJE :D (veste ruke:D ), po struci je zapravo ortoped i traumatolog, i bukvalno obavlja sve hirurske poslove. I mislim da, ma koliko mu je posao stresan, on odlicno na takav nacin ispunjava simboliku Meseca u 12.-toj, u suprotnom bi bilo veselo. E vidis, ja sam bas i htela obe karte da se protumace, jer sam mislila da lekari imaju naglasene iste aspekte koje se iz aviona vide pa mi nisu njihove karte bile jasne, ali ocigledno da je bitnije uze usmerenje.:) I da, kod mame ima jos jedna zanimljivost, vl. 6. i vl. 7. su u istom znaku, sto potvrdjuje zajednicki rad sa partnerom ( u istoj su bolnici) :)

I za recepciju, pa daaa, ovo mi se najvise svidja!:D

aziza
10-08-2010, 09:51
Ali cekajte ..ako Mars kao vladar Asc i vladar seste kuce - posao u osmoj u blizancima kao kod mene - nisam hirurg ni blizu ..mozda zatvorena instiitucija , psihologija, simbolika skorpiona ,,
Ajde neka pomoc jer se lomim poprilicno oko svog novog zanimanja, ovo staro mi je dosadilo :-(

Majana
10-08-2010, 10:20
Velika je razlika kada gledamo Mc jer je to karijera, nešto za ceo zivot, jer je za karijeru potrebno dosta vremena. Pa onda je to obično jedno zanimanje.
Kada gledamo 6, to su onda poslovi koje obavljamo tokom života i kada vladar 6 ode u 8 ne može označavati hirurga ili neko zanimanje koje se nauči za god dana. I ja imam vladara 6 u 8 i ništa od simbolike 8 ;)

aziza
10-08-2010, 10:32
Moja se simbolika ispunila u smislu vladara osme tj.znaka Bliz., stalna komunikacija na poslu , a vladar desete predpostavljam da donosi oblike a vladar osme nijanse posla , tj. vladar Mc blize opise samo zanimanje a vladar osme boji sam posao...ja sam tako razumela

Majana
10-08-2010, 10:39
Misliš vladar 6? Hm onda sam ja živela u zabludi :D

aziza
10-08-2010, 10:41
Ma da vladar seste , to sam htela da kazem

capella
10-08-2010, 10:53
Pa osma je treca od seste, mozda ukazje da je na poslu kljucna komunikacija (ne samo verbalna) a obzirom da je Marsov dispo u LAvu mozda i jesi osoba kojoj se svi moraju obratiti i pitati nesto...ne znam sta :)

aziza
10-08-2010, 11:08
Joj , izgleda da je tako ...
Na sadasnjem poslu , informacije , komunikacije ,prevodjenja stalno ..
Sledeci korak , mozda HR oblast , nemam pojma ..

Santijen
10-08-2010, 13:19
vladar 6 u osmoj moze ukazivati i na opasnosti na poslu...

Nale 83
10-08-2010, 13:25
Aziza :) jos ti je vladar VI MA u Blizancima, pa u sekstilu sa ME - eto objasnjenja za informacije, komunikacije, prevodjenje :)

Vladar moje VI je takodje u VIII - MO i to lose aspektovan. Ako je to i opasnost na poslu, onda meni preti ista od zenskoh osoba... Divno :D

Majana
10-08-2010, 13:33
Santijen kada si već kod toga ja sam studirala mog vladara 6 u 8, Sunce u Sco i zaključila da lako mogu doći u opasnost na poslu, koji je možda u zabačenoj ulici/8, Sco u konjunkciji sa Sa, pa možda od starijeg čoveka, zbog So možda i šefa. Ili zbog So na 25st/Ovan povrede od oštrih predmeta, noža, pištolja opet So ako se budem pravila gorda ili mnogo pametna ili izigravala heroja. Opet Sa pa možda opasnosti od stare gradnje, kvarova. Dispoz je mars i pluton u 7, pa bi bežanje u javnost, medju ljude pomoglo. Takodje ću izbegavati simboliku So u 8 za posao, a to su kazina, solarijumi. Mada već radim u jednom iza parka/So koji je malo zabačen. Grozno.

aziza
10-08-2010, 13:36
Aziza :) jos ti je vladar VI MA u Blizancima, pa u sekstilu sa ME - eto objasnjenja za informacije, komunikacije, prevodjenje :)

Vladar moje VI je takodje u VIII - MO i to lose aspektovan. Ako je to i opasnost na poslu, onda meni preti ista od zenskoh osoba... Divno :D

Nale , sto bi rekao moj omiljeni lik LAVLI DZABLI :D po srpski - ako me razumes .
A ja najvis evolem da radim sa muskima - ne znam zasto , ali lakse se razumem sa njima:D

Santijen kada si već kod toga ja sam studirala mog vladara 6 u 8, Sunce u Sco i zaključila da lako mogu doći u opasnost na poslu, koji je možda u zabačenoj ulici/8, Sco u konjunkciji sa Sa, pa možda od starijeg čoveka, zbog So možda i šefa. Ili zbog So na 25st/Ovan povrede od oštrih predmeta, noža, pištolja opet So ako se budem pravila gorda ili mnogo pametna ili izigravala heroja. Opet Sa pa možda opasnosti od stare gradnje, kvarova. Dispoz je mars i pluton u 7, pa bi bežanje u javnost, medju ljude pomoglo. Takodje ću izbegavati simboliku So u 8 za posao, a to su kazina, solarijumi. Mada već radim u jednom iza parka/So koji je malo zabačen. Grozno.

Pa i NAVALENTNOG sefa - if you know what I meen:ee

Majana
10-08-2010, 13:41
Aziza da i to, ali na to sam toliko već navikla da se i podrazumeva :D Ovaj je za sada fin a možda i previše fin!

Nale 83
10-08-2010, 14:32
Nale , sto bi rekao moj omiljeni lik LAVLI DZABLI :D po srpski - ako me razumes .
A ja najvis evolem da radim sa muskima - ne znam zasto , ali lakse se razumem sa njima:D

Razumem, razumem...kako ne :4lol:
Mislim da je to zbog MA i njegove energije. Neka me neko ispravi ako gresim.

tori
10-08-2010, 14:37
Planiram da naucim arapski jezik i da se posle bavim prevodjenjem od kuce. Sta mislite koliko mi je to pametan potez, da li meni to uopste lezi ili da ne gubim vreme na to vec da se okrenem nekim drugim poslovima?

capella
10-08-2010, 14:39
Arapski pretezak, imas neku laksu opciju?

aziza
10-08-2010, 14:46
Pa , imenjakinjo- da ti kazem u startu ..i to iz iskustva..
Ako nemas dobru skolu za arapski i opciju da ides u neku arapsku zemlju da ga potpuno usvojis - nemoj , jako lep i jako tezak jezik .

tori
10-08-2010, 14:46
Pa kapiram da je arapski ok varijanta jer zivim u arapskoj zemlji, a na faxu sam ionako vec savladala japanski pa velim sebi da mi nece tako tesko pasti jos taj jedan tezi jezik:)
a Capella, sta velis? To be or not to be?

capella
10-08-2010, 15:03
Pa ko zivis tamo, to je druga prica. Ja sam pokusala sa turskim i ni makac. Pre-te-sko!
Ali ako si tamo...
Veceras cu da vidim sta bi ti odgovaralo po "knjizi vladarstava", sad hitam :)

tori
10-08-2010, 15:14
Capella i Aziza, hvala vam puno sto se bakcete sa mojim arapskim:)
Capella, stvarno bi bila veliko srce ako veceras nadjes malo vremena i pogledas u knjizi vladarstva, pa da vidimo sta cu sa tim arapskim....
a samo prevodjenje kao moj buduci posao, jel bi mi to uopste leglo?

Majana
10-08-2010, 16:59
Tori aj da probam. Prevodilac je znanje jezika + odlična sposobnost igranja rečima.
9 su jezici. 9 u Ovnu, Mars/brzina konjukcija Uran/brz um u Sco/brzo shvatanje ~ pa si zato savladala lako japanski, a verujem da ćeš i arapski.
Za to kako komuniciraš, kako razmišljaš, intelekt gledamo 3 kuću. 3 u Vagi, a znamo da je vaga fina, kulturna i talentovana. Ta Venera je u Scorpiji pa znaš biti i prgava i oštra kada te neko dira, a još gore nekog koga voliš/Ve u 4. Ona takodje vlada i tvojom 10/karijera.
U 3 imamo So/vl asc, Pluton/moć transformacije i Me/govor, pisanje, intelekt. Me vlada 2, 11 što znači da si svesna svojih vrednosti kao i ljudi oko tebe i daju ti podršku. Mislim da bi bila odličan prevodilac jer imaš sposobnosti za to.
Sa vlada 6, pa je posao ozbiljan, zahtevan. Sa u 1 u Devici, i jako precizan.
Mc u biku, Ve u 4 ~ možda izgradiš karijeru u svojoj domovini?
Samo napred ~ sekstil vl.6 i vl.9 ~ jezici i posao, a sekstil je aspekt šansi i mogućnosti.

BabyBlack
10-08-2010, 20:34
Sta me ocekuje u poslu i da li sam izabrala pravi put?
http://img3.imageshack.us/img3/731/babylw.gif

Majana
10-08-2010, 20:44
Baby black ako hoćeš tačniji odgovor, bolje navedi čime se tačno baviš, da se ne luta okolo naokolo.

ochajna domacica
10-08-2010, 20:50

Baby black ako hoćeš tačniji odgovor, bolje navedi čime se tačno baviš, da se ne luta okolo naokolo.
Evo vidis poput mene :D nicim OCHAJNA DOMACICA :(

Kina
10-08-2010, 20:53

Vladar 4. u konjukciji sa MC-om, karijera je u svojoj zemlji, neki ozbiljan,, odgovaran posao... ali Sunce u 6. na stenenu Bika vlada uljestenim Lavom u 10., status kroz posao se dobija kasnije u zivotu... Stvarno, cime se bavis?

BabyBlack
10-08-2010, 21:04
LEKARKA, PODNELA ZAHTEV ZA SPECIJALIZACIJU .

Kina
10-08-2010, 21:06
Evo vidis poput mene :D nicim OCHAJNA DOMACICA :(

Cekaj, to ti nije nick, vec profesija??:) Ne vidim godiste pa necu da lupam... Ali sa vl. MC-a u 6. domacica, i to Saturnom, hmmm...