Kakve smo majke, kakvi smo očevi? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Kakve smo majke, kakvi smo očevi?

Megara
15-03-2008, 15:22
Temu postavljam zarad razmatranja ko je kakav roditelj, ili kakvi ćemo roditelji biti mi koji još uvek nemamo decu.:p
Za početak, molila bih nekog ko se više bavio ovom temom da nam bližeobjasni gde koja se polja i planete gledaju u to ime.
Očekujem Vas na ovoj temi, jer deca su ipak najveća radost.:bebadeckic::thankyou:Za majke, bitno je akakv je Mesec? Jesam li u pravu?
Zatim stanje 5. polja?

Dalje?

Nevencica
15-03-2008, 17:44
Pozdrav Megara, super tema razmisljala sam i ja o tome. Da peto polje je koliko ja razumem za utvrdjivanje potomstva u smislu koliko dece kada i koji pol. A za roditeljstvo je logichno da je za majke bitan mesec i oceve valjda sunce. E sada kako se to konkretno odrazava na tip roditeljstva ne znam. Iako imam svoje neke teorije koje cu podeliti ako si zainteresovana;) ali nisam nigde citala da ima ta tema u nekoj 'strucnoj' literaturi. Kazem da JA nisam citala ne da je nema naravno.........

Megara
15-03-2008, 18:20
Pozdrav Megara, super tema razmisljala sam i ja o tome. Da peto polje je koliko ja razumem za utvrdjivanje potomstva u smislu koliko dece kada i koji pol. A za roditeljstvo je logichno da je za majke bitan mesec i oceve valjda sunce. E sada kako se to konkretno odrazava na tip roditeljstva ne znam. Iako imam svoje neke teorije koje cu podeliti ako si zainteresovana;) ali nisam nigde citala da ima ta tema u nekoj 'strucnoj' literaturi. Kazem da JA nisam citala ne da je nema naravno.........
Ma naravno, svaka teorija je dobro došla.;)
Mislim da je bitno kakve su planete u 5. polju.
Zašto tako mislim?:)
Jer je meni astrolog koji mi je radio detaljnu analizu rekao da ću sa decom imati odnos u stilu ''živela demokratija'', a ja zaista u 5. imam Urana koji je jako dobro aspektovan.:)

Ali mi se kao kroz maglu čini da sam to već negde pročitala.

mala_m
15-03-2008, 19:37
Ja imam Neptun u 5. polju, što sam čitala da baš i nije dobro, ali ima i pozitivnih i negativnih aspekata: kvadrat sa Mjesecom, kvadrat s Jupiterom,sekstil s Merkurom, trigon s Venerom.
Izgleda da ću biti prosječan roditelj.:(

Merkur
16-03-2008, 00:55
Ja kao cetvorostrka:group: majka smatram da mogu ;) doprineti ovoj temi pa zato da pocnem.
Za majcinstvo se gleda Mesec, Rak i peta kuca. Kod mene je situacija sledeca:
Mesec (bebe) u Vagi (ljubav) - Sve gledam kroz ruzicaste naocare:pink_machkica: potpuno opusteno i bez razmisljanja i planiranja radjam cetvoro dece. Bebe OBOZAVAM. Mesec mi je u prvoj kuci (volja, fizicka snaga, slazete se da je to neophodno za takav poduhvat) u konjukciji sa Uranom (spontanost, ucestalost, volja, smelost...nikada nisam planirala a radjala sam ih na svake dve godine)). Pa zatim taj isti Uran je i vladar pete kuce (majcinstvo) u kojoj se nalazi pored Severnog cvora (tamo gde treba i gde cu najbolje da se iskazem) i Mars ( energija, divljenje, emocije, hrabrost, marljivost...) koji obrazuje 120* sa Mesecom kao i sa Uranom. Pa kako mi peta kuca (majcinstvo) pocinje u Vodoliji (druzeljubivost, prijatelj, modernizacija) ja sam veliki drugar sa svojim klincima, veoma se trudim da budem vise nego napredna u svemu po pitanju dece. Ne smatram da se majcinstvo podrazumeva, smatram da se mora mnogo toga prouciti i nauciti:D . Pa kako mi je Mars u petoj u Vodoliji, moji pogledi na decu su veoma savremeni. Zatim sa Marsom u petoj umem da radim sa decom (sto se pokazalo i u praksi) i dobra sam u uspostavljanju discipline (poznatija kao teta Helga :D ;) ). Takodje Mars iz pete obrazuje 120* sa Suncem (ja) i vrh desete kuce ( moja ostvarenja, ambicije, aktivnosti) - deca. Nadam se da sam malo pomogla, takodje bih volela da Vam neko potvrdi ovu pricu i kaze Vam koliko sam zaista dobra u tome. Inace, za one koji ne znaju klinci su mi 6 decak, 8 deca, 10 devojcica i 12 devojcica. Troje ide u skolu najmladji u vrtic. Ovo troje su odlicni djaci, a najmladji je omiljeni lik u vrticu. Eto dosta sam se hvalila:blush-anim-cl: nadam se da mi necete zameriti jer su oni zaista moj nalepsi, najsladji i najomiljeniji uspeh u zivotu. :group: Zato sa ponosom pricam o njima.:lips:

Megara
16-03-2008, 01:07
Мерки, тебе сам баш и чекала...надала се да ћеш дати свој допринос.;)

Мени је Рак подзнак, Месец у Раку, а у 5-ој Уран у Стрелцу,а Јупи па опет у тригону са Месецом...'оћу ја да гњавим своју децу?:)

Јел' битно гледати кућу којом природно влада рак, тј.4.кућу?

Merkur
16-03-2008, 01:24
Мерки, тебе сам баш и чекала......Јел' битно гледати кућу којом природно влада рак, тј.4.кућу?
:girl_wink: Znala sam ja da me cekas, pa se otud i javih.:girl_wink:
Dakle, sve je bitno da se gleda, kratko tumacenje koje sam ostavila u vezi svog majcinstva je samo da bih zainteresovala ostale clanove da zvirnu u svoje natalne karte i pokusaju da sami analiziraju sebe kao roditelja. Naravno cekamo i ostale roditelje da se oglase i daju svoj doprinos.:igramse:
Sto se tice tebe kao roditelja, poceh da kucam post a nisam otvorila kartu:o , medjutim iz ovog sto si napisala, zakljucujem da ces biti divan roditelj a [pored toga i veoma originalna, a sa Uranom u petoj veoma romanticna i sklona preterivanju. Pa kako Uran u petoj daje i neobicnu decu ( a Uran u 5 - praviti se vazan;) ) bice da ces nam se ti ovde hvaliti sa klincima vise nego ja.:lips:

Nevencica
16-03-2008, 13:21
Pa eto tebi pocinje peta u skorpiji pa bi to po mojoj teoriji znacilo da ces biti pozrtvovana majka. Mozda maaalko nervozna mama isto tako i zbog tog urana i retrogradnog marsa, ali vaspitanje nije na odmet zar ne? Samo pazi zivce........
p.s I ako bude neko zeleo neka ti stavi kartu sa manje od 100 linijica :D

s_ana_dra
16-03-2008, 13:51
Da Merkur je odlican primer, i jako mi je drago da je njena karta potvrda da jarac na vrhu pete kuce ne znaci jedno dete, i da se to tako upravo ne moze tako gledati. Bas mi je drago, hehe. Ja sam vec dosta puta nailazila na takve recenice, koje iskreno zabrinu.
Takodje je jako dobar primer karta moje ujne, kojoj se saturn nalazi u petoj kuci u vodoliji, inace 5 pocinje vodolijom. Ona je jako rano dobila prvo dete, a zatim i drugo> prvo je rodila sa 20 godina, a posle dve godine i drugo. Opet cete od mnogih cuti da saturn u 5 zna da donese kasniju trudnocu, a cak i da mozda nece biti dece, donosi neka otezanja.
pozdrav

Merkur
16-03-2008, 15:52
...karta potvrda da jarac na vrhu pete kuce ne znaci jedno dete, ...
U mom slucaju Jarac na vrhu 5 i Saturn kao vladar pete pa i Mars u petoj su mi doneli tri neuspele trudnoce pre prvog poroda, lekari su mi tada rekli da je uzrok mala materica. Dakle, ipak sam osetila Saturna kao vladara pete i Marsa u petoj.
Mozda maaalko nervozna mama isto tako i zbog tog urana i retrogradnog marsa
Nevencice, zasto mislis to?
Sto se tice Urana u petoj, on je odlicno aspektovan, kako sa Merkurom (deca) tako i sa suvladarom pete - Marsom. Pored toga nalazi se u Strelcu sto joj moze doneti decu koja ce biti na primer izuzetno talentovana za sport. Pa onda na 4* stepenu Raka ciji vladar iliti Mesec opet lepo aspektuje vladara pete - Plutona. A kako se oba vladara pete nalaze u vazdusnom znaku, zar to ne bi moglo znaciti da ce ona biti vise drugar sa svojom decom?

s_ana_dra
16-03-2008, 20:57
ali ipak na kraju dolazi do dece, znam da sam citala da saturn na vrhu pete donosi mogucnost nemanja dece ili eventualno jedno, a i probleme, koje si imala, ali ipak se sve super na kraju zavrsilo. Moguce da kod tebe na kraju je dobro sto je dispozitor saturna venera koja je u svom sedistu, u biku, sto mislim da je jako dobro.
Videcemo kako cu ja proci po tom pitanju, ali ipak mi tvoja karta dosta znaci, odnosno daje mi nadu. Jos kod mene saturn u vagi, a venera u lavu, ali je venera u 12, ali dobro.
Ah saturn te je malo mucio, ali na kraju bogato nagradio.
pozdrav

Merkur
16-03-2008, 21:16
... Jos kod mene saturn u vagi, a venera u lavu, ..
Saturn vladar pete (roditeljstvo) u drugoj kuci (prirodna kuca Venere) u harmonicnom aspektu sa Venerom koja je u 12 kuci ( prirodna kuca Riba-plodan znak) pa i na 19* stepenu, stepenu Vage. Takodje obrazuje harmonican aspekt sa Mesecom koji je na 23* stepenu Riba (plodan znak) pa takodje obrazuje harmonican aspekt sa Venerom. Hmm, a zasto si ti pomislila da bi mogla imati problema? I Pluton (cin radjanja) obrazuje harmonican aspekt sa Mesecom. Cak je Pluton (ekstremno) u konjukciji sa Saturnom. Pa kako Saturn ili daje mnogo ili nista, mogli bi zakljuciti da ces biti mama vise puta ako to naravno budes zelela.:) Sto bih ti ja uvek savetovala.:4kiss:

Zeka
16-03-2008, 21:35
Hajde onda da provezbam… Rekoste, gleda se Mesec…On mi je u Ribama u cetvrtoj kuci (dom, porodica), a u tom znaku mi je i pocetak pete kuce, ciji vladar Neptun je otisao u drugu u Strelca i nalazi se ni manje ni vise nego na 24*, dakle opet znak Riba (plodan znak), zanimljivo, zar ne? :)
Jos da dodam da mi je Neptun u trigonu sa Merkurom (sto bi trebalo da predstavlja decu, ako ne gresim?) koji je u Lavu (a to se valjda moze “prevesti” I kao dete ili deca koja lako mogu imati neke veze sa javnoscu, jel’ tako?)
Sto se tice Raka, tamo se nalazi Venera, sa ne bas tako sjajnim aspektima, rekla bih, a i ne znam kako da je uklopim u celu ovu pricu…
Evo sad vidim sta je Merkur pisala S-ana-dri o Plutonu…Izgleda da ne trebam brinuti posto je i kod mene Pluton (cin radjanja kako Merki rece) u trigonu sa Mesecom, a ima i tu konjukciju sa Saturnom sto govori o mogucnosti vise beba! :)
Eto, ja pokusala, jesam li bar na pravom putu? Ima li ko da me ispravi ili da doda jos po nesto? :)

jako interesantna tema, no što bi onda moj natal rekao o meni? 5 kuća u vodenjaku, definitivno otkačena i liberalnija, moderna mama, ur, asc to još više naglašuje, mjesec u škorpiji u 2, izgleda mi kao da ću se kroz majčinstvo žrtvovati da prehranim svoje piliće ( to već je tako)..a mjesečevi aspekti sa jupiterom u 5. u ribama govore da ću biti sretna vezano uz svoju djecu i naš odnos, sa saturnom i merkurom u raku u 9, težiti da svojoj djeci omogućim više škole i stabilnost kroz autoritet koji im je potreban, budući da je vladar asc ve u konj. sa saturnom u raku, ne bih baš rekla da im puštam da bude sve po njihovom...kad je dosta , dosta je...:D...ajde ako netko još što uspije, nek napiskara...ljub!

VIDANA
16-03-2008, 22:17
saturn i mesec u 3.polju,a merkur u blizancima u 5.polju
saturn u ovnu,a mesec u biku
-sve u svemu imam jedno dete ali kao da imam cetvoro,
-mada rekose bice jos beba,ali meni to izgleda nemoguce-jer merkur je u blizancima a to znaci nesto dvojno ,duplo...samo da ne budu blizanci...
a onaj saturn znaci kasnije u zivotu,starija,velika razlika u godinama...
i opet sa nekim ko ima veze sa mojom prosloscu...

gita
16-03-2008, 23:10
u Lavu (a to se valjda moze “prevesti” I kao dete ili deca koja lako mogu imati neke veze sa javnoscu, jel’ tako?)..
mislim da je to ipak u smislu da ce zahtjevat da bude u centru pozornosti i da ces trosit na njega mnogo energije:)a ti kvadrati venerini, mislim da prvenstveno to odrazava dobar sex.zivot(s plutonom), ali s nekim kocenjem, odnosno strahom ili zabrinutoscu ...
to je neko moje vidjenje
ajde ako netko još što uspije, nek napiskara...ljub![/quote]
ja bih samo nadodala da ces se i ti realizirati kroz svoju djecu i da ce ona biti jako vezana za tebe (ovaj lipi trigon mjeseca sa MC, koji je u raku):)

s_ana_dra
17-03-2008, 00:06
Merki prvo hvala puno na pojasnjenju, jer kao sto rekoh do stepena jos nisam stigla. Nisam ih nikada proucavala tako duboko, i samim tim mi jos dosta fali.
Zasto sam tako pomislila, ne samo sto kao sto sam rekla iz mnogih knjiga, na forumu, ili ti vec gde kad kazu d aje saturn los znak za decu, naravno mislim na vrh 5. Nego sto je jako bitno, da u tumacenju mog horoskopa, nas eminentni astrolog, o kome sam ja pisala, je rekla da cu imati jedno dete, a drugo cu imati mozda i to da ce razlika u godinama dece biti velika.
Meni je dovoljno da mi to ne izgleda tako lose, jer kao sto rekoh saturn dobro postavljen, venera takodje lepo, nije lose, samim tim nije toliko lose, Jos kad je Merkur upotpunila, i to sa tumacenjem koje se meni jako svidja, jer se apsolutno slazem sa zadnjom recenicom, deca su ipak zlata vredna.
Mnogo vise verujem tumacenju koje mi je radila Shmile, i koje sam dobila na forumu, i ovom upravo sto je Merkur napisala. JEr od ovih eminentnih stvarno treba bezati.
Ljubac svima koji prate ovu divnu temu, kao i nasim buducim mamama, Shmiletu i Queen.

Megara
17-03-2008, 09:26
Sto se tice Urana u petoj, on je odlicno aspektovan, kako sa Merkurom (deca) tako i sa suvladarom pete - Marsom. Pored toga nalazi se u Strelcu sto joj moze doneti decu koja ce biti na primer izuzetno talentovana za sport. Pa onda na 4* stepenu Raka ciji vladar iliti Mesec opet lepo aspektuje vladara pete - Plutona. A kako se oba vladara pete nalaze u vazdusnom znaku, zar to ne bi moglo znaciti da ce ona biti vise drugar sa svojom decom?
Da, ja baš sebe i vidim kao drugaricu sa decom.Generalno sam sa decom takva.:5:Inače, kad je Saturn u 5. polju, naravno da ne treba generalizovati, ali sve koje poznajem sa takvom pozicijom, jako su kano dobili prvo dete...imam neke primere sa Saturnom u 5. polju gde je Saturn baš dobro aspektovan, u Biku, a Venera kao dispozitor i vladar 5. polja takođe, a čovek je u kasnim tridesetim ( 39 ove godine puni u oktobru) još uvek nema decu...ali želi...ali Venera mu je loša jer je u Devici, pa mu je ta Venera i vladar stelijuma koji ima...sve ga je jako usporilo na tom planu, uvek ostaje kratkih rukava, veze mu pucaju naglo, i ako je postojao zajednički život...tako da, svega ima.

mace
17-03-2008, 10:05
devojke imam problem, mesec na 29 stepeni
sunce 90 SA
VE 90 Pluton
mars 180 mesec!
ja nemam dece a vec ima dosta godina!

damsel
17-03-2008, 11:42
Da li u mom natalu stoje predispozicije da bih bila dobra majka. Kao račica, trebala bih biti ali moj mjesec u Jarcu...mislim da mi daje dozu hladnoće...
Može li mi netko pogledati ima li još nečega što govori o roditeljstvu?

Imam već i godinica pa sam sve nekako uvjerenija da majka možda u životu neću ni biti?!?

s_ana_dra
17-03-2008, 13:06
pa ja cu damsel malo probati, ali nemoj mnogo to shvatati ozbiljno jer sam ja pocetnik. jupiter ti je u 5 polju, sto nije lose. A jupiter je i vladar 5 polja, i nalazi se u jarcu, e ali je u padu. saturn kao dispozitor je u blizancima. Mislim da je jako dobro sto je saturn u blizancima, jer blizanci sami po sebi predstavljaju decu. mesec je u egzaltaciji. Jupiter u 5 govori o dosta dece. Malo sam ti pomogla, ali nazalost i ja ne znam puno.

Mace, da vidimo tebe
tebi vodolija na vrhu 5 kuce moze doneti ne ocekivanu trudnocu???!!!
jaka vezanost za decu, a i dete moze biti jako uspesno, moze liciti na oca, i cak ce mozda pre biti decak.
toliko, pozdrav

Akarui
18-03-2008, 09:30
Imam merkur u petoj kući u ovnu, mesec u škorpiji. Merkur u ovnu voli decu,da ta sam! A za mesec u škorpiji mislim kada je majčinstvo u pitanju možda neka prevelika briga? Merkur pravi sekstil sa venerom,merkur pravi trigon sa marsom,trigon sa jupiterom, inkonjukciju sa uranom,trigon sa neptunom,opoziciju sa plutonom,kod mene je baš veselo...izgleda ću da budem dobra majka!!:)

Merkur
18-03-2008, 11:09
...dobra majka!!:)
Svaka majka je dobroa majka, razlika je samo u kvalitetu.;)
Vladar tvoje pete (majcinstvo) je Mars (energija) otisao u devetu kucu (predanost) i nalazi se na zadnjim (prazan hod) stepenima Lava (ocinstvo). Sto bi moglo znaciti da ces se ti mnogo vise oslanjati na supruga, i njegov nacin vaspitavanja. Pa kako Mars (emocije) obrazuje 0* sa vladarom tvog ASC - Jupiterom (dobrodusnost). Medjutim, takodje obrazuje neharmonican ili napet aspekt sa Mesecom (majcinstvo) u Uranom (grc) a kako ti je Uran vldadar trece kuce (komunikacija) a sam Mesec i Uran su otisli u Skorpiju (Mesec(majcinstvo) u Skorpiji ugrozen a Uran(grc) egzaltiran) u dvanaestu kucu (zabrinutost). Moze se desiti da neces bas imati "dobru" komunikaciju sa decom pa ces se iz tog razloga vise oslanjati na supruga. Dakle, hocu reci da ce on biti autoritativniji od tebe po pitanju dece i njihovog vaspitanja. Venera (majcinstvo) otisla u sedmu kucu (baka, deda, muz...) u Blizancima (rodjaci) i obrazuje neharmonican aspekt sa Neptunom (iscrpljenost) sto nam moze dati sliku da ces cesto traziti pomoc bliznjih oko dece..........
Uh ne mogu vise, beskrajana astro simbolika. Ovo je bilo moje kratko vidjenje tebe kao roditelja. :)

limunada
18-03-2008, 11:30
pa pokusavam al ne znam bas dobro :confused: aj ja cu probat pa mi neka ispravi..
meni je mjesec i venera u konj. u 5.kucu u ribama sto znaci da cu bit njezna i saosjecajna majka i potrebna mi je jako da bi pomogla svoje djece i da jako tijezim djece jer mi je vladar asc u 5.kucu i vladar uran u 2.kucu izgleda mi kao da cu se zrtovati za djecu!? al ovo mi i nije jasno sto imam MO180MA kao da bi trebala da izbjegavam sve finasniske spekulacije posto mi je i 2.kuca suvladar mars :confused: a ove ostale sto mi pravi MO,VE 180 JU i MA neznam sta bi znacilo :rolleyes:
please Merkur ispravite mi sta jos fali!?

dadiska
18-03-2008, 12:35
Evo i mene. Meni je vrh pete kuce u Jarcu, ali je ona prazna, a vladar je otisao u 4 isto je u Jarcu. Mesec mi je u 11 u Lavu.

E ovako ja obozavam decu, ali od malena imam strah od porodjaja (verovatno zbog saturna), jer imam neki osecaj kao da cu umreti na porodjaju,tako da sam i odustala od dece. :girl_sad:

Ko stigne neka pogleda! :kiss3:

Queen
19-03-2008, 00:41
Meni kao racici-najvecoj majci zodijaka, bi majcinstvo trebalo da bude ajvece zadovoljstvo i ostvarenje u zivotu!ja inace decu, a narocito bebe obozavam:malavristalica:!Mesec mi je u svojoj prirodnoj-4. kuci, a Venera(majcinstvo)u svom sedistu u biku!Iako mi je Mesec u Jarcu na 8 stepenu)skorpija), ne dozivljavam to kao hladnocu, vec naprotiv, mislim da mi to daje jos vecu briznost!:heart: 5.kuca mi je prazna, a vladar 5.Saturn je u 3. na 21 stepenu(strelac)-ja bih rekla da je to pre opusten i slobodan odnos sa decom, nego strog(Saturn).eto, to je moje kratko tumacenje:baby:

Merkur
19-03-2008, 01:07
...ja bih rekla da je to pre opusten i slobodan odnos sa decom, nego strog..
Na zalost nemam trenutno vremena da ti nakuckam moje vidjenje. Ali onako na prvu brrrrr ne bi ti bila dete.;) Drugarski odnos, nema sanse. Bices izuzetno stroga i ostra mama. No dobro, nije ni to tako strasno.:)
Sledece nedelje kada se vratim, pojasnicu ti moje vidjenje, a do tada mogu i ostali da se pozabave tvojom natalnom, veoma je interesantna. Nego ljudi, nemojte se redjati, pokusajte da ostavite svoja tumacenja. Ako se budete redjali, a moja, a moja, doci ce do zakrcenja i opet nema nista od kvalitetnih postova.:)

jupiter u raku
19-03-2008, 01:29
interesantna je tema,ali kakvi smo roditelji vidi se najbolje kroz natale naše dece,(naravno i kroz naš natal,kakvi ćemo biti)
kod mene peto počinje u vodoliji ,a uran na 4 blizanaca u devetom,dva
sina,svaki na svoj način originalni i neobični,ali, u njlhovim kartama mesec i
sunce u trigonu kod obojice ,govori o slaganju roditelja ,mesec kod starijeg
u škorpiji,a ,zbilja, prema njemu sam bila stroga i ambiciozna majka,a,kod
mlađeg mesec u raku,on je bio i ostao prava mamina maza,ljubimče,privržen
mesec mnogo govori o uzajamnom odnosu sa majkom.

Makišon
19-03-2008, 18:21
Vrh pete kuće mi je u znaku Raka a Mesec (u Biku - uživa) je lepo aspektovan pa je kod mene jako jako izražena potreba za mirnim domom, za porodicom sa kojom ću se lepo slagati i sa kojojm ću lepo finkcionisati i želim da mi porodica bude osnova svega. Mesec je u I kući (kao kod Merki, pa se nadam da će i meni dati tu snagu da izdržim sve majčinske zadatke :) ) jeste ljubav mi je izuzetno bitna u životu, mislim da ću jako voleti svoju decu i biti vezana za njih. Prema drugoj deci sam stroga kada to treba, bez obzira koliko ih volim, pa se nadam da ću uspeti da lepo vaspitam i svoju (čitaj: da ih neću preterano razmaziti). Samo me brine to što trenutno moji majčinski instinkti nisu preterano izraženi i brine me to što se plašim porodjaja (bola). Volela bih da mi neko pomogne da protumačim ovu oblast malo bolje. Nemam planeta u V polju. Sunce je suvladar V polja i nalazi se u II polju. Tu je i Merkur. Koliko li ću ja dece imati, kakva će biti ... da li se može videti kojeg pola je prvo dete ... hiljadu pitanja mi se mota u glavi :)

dacked
20-03-2008, 22:05
kod mene je peta u biku, venera u prvoj!
ne otkidam na decu, a i ne znam mnogo sa njima! neko dete zna da me raznezi, ali to kratko traje...dok se isto ne raspekmezi ili ne napravi neki haos! :) a kakva cu majka biti....hehehe...ne mogu ni da zamislim!

malibiser
21-03-2008, 03:18
Pozdrav , evo i ja malko da vezbam....
5 kuca u vagi, pluton unutra , dispozitor venera u prvoj u konjukciji sa merkurom,(doduse separaciona 6 stepeni) a venera i merkur u raku, sto sve ukazuje na to da cu ja biti brizan roditelj, posvecena kuci i porodici, sa puno razumevanja i ljubavi (nadam se ) , e sad dispozitor venere i merkura je u 10 kuci mesec u ribama .Malko me buni taj pluton u 5 cini mi se da on ne donosi bas puno dece , t.j. jedno , ali opet njegov vladar je u konjukciji sa merkurom tako da razmisljam da bi tu moglo biti vise :)

Ako neko moze pripomoci , jesam li u pravu?

Angliana75
21-03-2008, 17:33
moje 5 polje pocinje u Strelcu na 23 step=step. Vodolije=pa je moja cerka Vodolija:) ...vladar JU u OVnu na 20 step=step. Skorpije se smestio u 9 polje a i Mesec mi je u Skorpiji u 4 kuci na 16 step.=Rak....u 5 polju imam samo Fortunu i Vertex i to obe u Jarcu.
MO90 Ve...a Venera mi je u Lavu
MO120Sa...sta li to znaci??

zanima me sta vi mislite kakva sam ja majka???:D :rolleyes: ....

Kaja
24-03-2008, 14:03
Ajd nek neko meni zvirne...:dance4:

Bih ja dala neki doprinos, al se gubim kada je moja 5 u pitanju (valjda zbog Neptuna:) ).

zoka57
24-03-2008, 14:44
moje 5 polje pocinje u Strelcu na 23 step=step. Vodolije=pa je moja cerka Vodolija:) ...vladar JU u OVnu na 20 step=step. Skorpije se smestio u 9 polje a i Mesec mi je u Skorpiji u 4 kuci na 16 step.=Rak....u 5 polju imam samo Fortunu i Vertex i to obe u Jarcu.
MO90 Ve...a Venera mi je u Lavu
MO120Sa...sta li to znaci??zanima me sta vi mislite kakva sam ja majka??:rolleyes: ....
U svakom slucaju dosta te je kostalo materinstvo i pitanje je kako si to podnela .Borbu koju vodis sama sa sobom je tvoja stvar i muka a majka si borac i iskljuciva do kraja svih krajevaAjd nek neko meni zvirne...:dance4: Bih ja dala neki doprinos, al se gubim kada je moja 5 u pitanju.Bogam mi se gubim se i ja kad je moj neptun u pitanju,ali dobro bi bilo definisati ga na vreme dok si jos mlada
Neptun stvara idealizaciju i konfuziju pa ako se ne bavis umetnoscu moze da se odrazi na stav prema deci.Mesec je u ribama neka ti je bog u pomoc i neka ti pomogne da tvoji ideali budu zemaljski i ovozivotni .
Rekla bih da ce deca biti pametna i dobra i da ce umeti da razumeju tvoje osecaje.

Angliana75
25-03-2008, 21:42
U svakom slucaju dosta te je kostalo materinstvo i pitanje je kako si to podnela .Borbu koju vodis sama sa sobom je tvoja stvar i muka a majka si borac i iskljuciva do kraja svih krajeva.

jeste.. draga @zoko57...bas me je kostalo..i zivaca..i neispunjenih ambicija...i neostvarivih snova...i loseg braka...ali hvala bogu sve se sredilo ...borac sam ..nego sta!!:D :D ...dete mi je hvala bogu dobro..jeste da sam zahtevna i malo stroga ...ali sam itekako privrzena detetu...i posvecena...po citav dan smo zajedno ,smejemo se ,grlimo,mazimo....:) :) ...

a da sam iskljuciva osoba ..jesam:)

thalatte
18-05-2008, 09:46
Meni su rekli vako..

Mjesec u Raku i Vl.5 Sunce u biku u 1.oj...da su mi djeca jakooo važna ali da pazim da ne pretjeram u ljubavi prema njima,jer bi zbog toga mogla biti previše popustljiva...
Zbog Ve120Ju (ups ili Me120JU:D)ću im biti dobra učiteljica..

Nevencica
18-05-2008, 09:59
Pa dobro to onda znaci ovo po 5 kuci jel tako?

thalatte
18-05-2008, 10:03
Mislim da - da ...u kojem znaku i kući...jer da mi je npr. vladar u Djevici ili vodenjaku priča bi bila drugačija...npr.u vodenjaku bi se trudila biti prijateljica djeci...slobodnijeg shvaćanja roditeljstva...

A ovako ću ih vjerojatno gušit:D pretjeranom brigom..

Vojvotkinja
18-05-2008, 10:19
Kako je vladar moje pete skoro u jedanaestoj Merkur, to ce biti posebno prijateljski odnos sa istima :)..ali zbog Ju 0 Sa u petoj, tu ce se znati ko je autoritet! Peta u Djevici, tome cu pristupiti krajnje ozbiljno i predano i mislim da ce situacija biti malo napeta u pochetku, dok se ne naviknem na svoju novu titulu - ulogu..Kako je Venera u lijepim aspektima sa planetama u petom polju i polusekstilu sa vladarom petog mislim da necu imati nekih vecih i ozbiljnijih problema sa njima.. Ovaj Mo 180 JU I Sa ne znam shta ce donijeti...
Me u konjukciji sa Marsom..mozhda neko od djece bude sportista - fudbaler ( jer su u Ribama - noge, stopala)..90 sa Uranom -bice to nepresushna energija, mozhda malchice vishe nervozni, napeti, ali kanalisacemo mi to :)
mo 120 Ur.mali genijalac..sasvim sigurno :)
e, da, voljela bih minimum chetvoro ;)

zujalica
18-05-2008, 12:47
Hm... Meni je u 5-tom Mesec - to mi deluje da cu biti blaga prema deci, ali posto je 5-to u Biku, a vladar u 10-tom jel to ispada da cu ja gurati decu da budu karijeristi ili sta vec?

Nale 83
18-05-2008, 12:56
Zujalice, kazu da vladar V u X moze da znaci i da ces se osecati realizovanom kroz decu. Negde procitala, zapamtila pa sad lupila :o .

Sta li znaci moj Merkur u II sto se dece tice?

selena
18-05-2008, 13:09
ja imam mjesec u vodenjaku u 5 kući i nisam baš neki roditelj-obožavam svoju kćerkicu i sve dajem za nju ali ...nedostaje mi strogoća moja mala to iskorištava...ja volim slobodan odgoj i želim da ona bude šta želi da bude sretna a malo moje to već sad dobrano iskorištava....
valjda će biti bolje kad odraste ....ljubi ju majka..

Vojvotkinja
18-05-2008, 13:14
Zujalice, kazu da vladar V u X moze da znaci i da ces se osecati realizovanom kroz decu. Negde procitala, zapamtila pa sad lupila :o .

Sta li znaci moj Merkur u II sto se dece tice?

mozhda da cesh se odluhiti na taj korak tek kad budesh materijalno i novchano obezbijedjena ;)...eto, i ja lupila :)

Nale 83
18-05-2008, 13:22
Vojvotkinjo nisi lupila :) ! Oduvek sam znala da dete necu roditi dok ne budem imala finansijske mogucnosti za sve potrebe, zelje i hirove deteta :p . Eto sada sam nasla i astrolosko objasnjenje za taj moj stav.

zujalica
18-05-2008, 13:43
[QUOTE=Nale 83;81985][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=blue]Zujalice, kazu da vladar V u X moze da znaci i da ces se osecati realizovanom kroz decu. Negde procitala, zapamtila pa sad lupila :o .
E, Nale moguce da ce biti tako :), a i sto selena napisa za Mesec, verovatno cu sve ciniti za decu.

onna
03-12-2008, 22:30
5 kuća u blizancima, Merkur u konjukciji sa Uranom u 9 kući u škorpiji ...moje dete je ludo ko struja i priča ko navijeno :)
Ja prosto ne mogu da ga pratim. Inače kažu da sam poprilično nestandardna mama ...više imam prijateljski odnos sa sinom ( ili više kao da sam mu tata ) nego majčinski...e to ne znam kako se vidi...

Tristran
03-12-2008, 23:40
Ja decu mnoooogo volim i osecam nekakvu vezu sa njima, iako mi natal po tom pitanju nije sjajan. Narocito umem da "otvorim" cutljivu i neznu, introvertnu decu(dispozitor vladara 5. polja u sjajnim aspektima u 12. polju).

Nadam se da moji losi aspekti imaju veze sa kasnijom trudnocom i zdravstvenim problemima kroz koje sam prosla.

Uran iz 5. polja u 1 konjunkcija severni cvor- bicu prijatelj svom detetu i osecacu svoje majcinstvo kao dar sa neba.

Neobicno dete koje ce liciti na mene (u 1. polju), jaka mentalna veza, pametno dete-3. stepen Skorpije, egzaltacija Plutona.

Ove dve kvadrature-plasim se da znace da ce mi deca biti raspustena banda, jer mogu da mi setaju po glavi, sve im dopustam, uvek imam strpljenja i kad vidim da roditelji biju i muce decu, ja bih onda malo tukla njih!
Polozaj Meseca u 11. polju na egzaltaciji Merkura ima slicno znacenje.

Mama-drugarica, usmerava decu ka obrazovanju i duhovnosti, nekonvencionalno vaspitanje, doza razmazenosti.

Siroki kvadrat Urana i Marsa mozda znaci da ce moj siroti muz pokusati da uspostavi kakav-takav red u kuci.

Da sam ja u osnovi jedna velika mama govori vladar 10. polja Mesec.
Znaci da je to moja pritajena(kvadrat Neptun) najveca ambicija.

A mozda decu volim jer imam Ve 0 So u Blizancima.

Jer ne zaboravite da treba da gledate i Sunce, prirodnog vladara V polja.

Svidja mi se dispozicija Urana. Bice bebe, bice. :)

zulfica
04-12-2008, 23:46
ja sam mama dva sina,tolikoooo srece sa njima,pogledajte i sami,skorpija na vrhu,peta u strelcu,jupiter usedistu,u trigonu sa suncem,uranom i venerom,do sad je sve teklo bez problema,super ja sa njima a i oni samnom

nena1
05-12-2008, 15:08
kod mene peto polje u ovnu, vladar mars otisao u osmo polje u znak raka. A mesec vladar osmog u vodoliji. ....Nikako da ovo shvatim.... Sta znaci kad vladar petog polja ode u osmo polje? Ne mislim da cu biti bas dobra majka sa ovim aspektima, mislim da necu znati kako da vaspitam decu...http://img370.imageshack.us/img370/8426/nena1xw0.th.gif (http://img370.imageshack.us/my.php?image=nena1xw0.gif)
Sve neki njanjavi aspekti

skorpija_strelac
05-12-2008, 16:05
Sta znaci kad vladar petog polja ode u osmo polje?

M. Marc i Dz. Mekevers:

"ovo je polozaj koji oznacava finansijski uspeh. Cini se da imate neko unutrasnje culo za sticanje i koriscenje novac.Ako su aspekti harmonicni vi cete imati uspeha sa investicijama i upravljanjem finansijama, cak i kao kockar i spekulant. Volite zabavu i prilicno ste smeli u pristupu zivotu i smrti. Ako postoje disharmonicni aspekti mozda cete se suociti sa finansijskim ili seksualnim neprilikama, mozda cak traziti pomoc psihijatra u nekom trenutku zivota. Moze doci do preranog gubitka deteta, ako to podrzavaju drugi cinioci horoskopa...."

nena1
05-12-2008, 16:25
M. Marc i Dz. Mekevers:

"ovo je polozaj koji oznacava finansijski uspeh. Cini se da imate neko unutrasnje culo za sticanje i koriscenje novac.Ako su aspekti harmonicni vi cete imati uspeha sa investicijama i upravljanjem finansijama, cak i kao kockar i spekulant. Volite zabavu i prilicno ste smeli u pristupu zivotu i smrti. Ako postoje disharmonicni aspekti mozda cete se suociti sa finansijskim ili seksualnim neprilikama, mozda cak traziti pomoc psihijatra u nekom trenutku zivota. Moze doci do preranog gubitka deteta, ako to podrzavaju drugi cinioci horoskopa...."

e sada sam se bas sam se zamislila. Mars kao vladar petog polja ima sve dobre aspekte ,osim sa plutonom kvadrat. A mesec kao vladar osmog je u opoziciji sa jupiterom i merkurom. Skorpija_strelac, gde sam sada ja tu? Da li je prevaga na dobrim ili losim aspektima:)

skorpija_strelac
06-12-2008, 02:54
e sada sam se bas sam se zamislila. Mars kao vladar petog polja ima sve dobre aspekte ,osim sa plutonom kvadrat. A mesec kao vladar osmog je u opoziciji sa jupiterom i merkurom. Skorpija_strelac, gde sam sada ja tu? Da li je prevaga na dobrim ili losim aspektima:)

pa ako cemo da merimo 4:1 za dobre:D ...ali bolje da ti pogleda neko ko ume, ne znam ja bas da tumacim...
koliko vidim treba i Me da gledas za osmu....

pizzon
06-12-2008, 08:50
ja se ne razumem u astrologiju, samo naslucujem da tu nisu bitne nase namere, tu odlucuje percepcija dece nasih reci i dela! odnosno koliko uspemo
da te nase pozitivne namere priblizimo vremenu i vrednostima koje vladaju
tokom njihovog sazrevanja!

bilja
02-01-2009, 19:23
Da probam ja (merkur me odusevljava sa cetvoro dece,mora da ima dva saturna-saturn inace ne daje decu ili daje dvoje kao sto ih on ima musko i zensko zovu se Gulika i Malika.)
Imam devojcicu
5 kuca ribe (plodan znak) vl.jupiter u 12 u skorpiji (vrlo zatvorena,cutljiva,tajnovita devojcica),e sad taj jupiter ima kvodrat sa mesecom sto mi moze govoriti o ne slaganju i sukobima izmedju nas,ali je srecom seperacioni pa mozda i ne (to me buni),pa opoziciju sa marsom mojim vl.asc.(totalno razlicita od mene fizicki i psihicki),pa opoziciju sa saturnom za sta ne znam sta bi rekla(osim mozda prekinuta trudnoca ) Ako uzmemo drugog vladara riba neptuna on je u prvoj kuci (obozavam je,idealizujem to je moja princeza),sekstil sa plutonom(lak porodjaj),trigon sa merkurom (mastar koji mnogo cita),trigon sa suncem (lici na oca,odlicno se razumeju). Mesec u lavu suncevom znaku (dugo sam bila i mama i tata,mozda sam malo vlastodrzac ha ha),u trigonu sa venerom u 5 kuci (mnogo ljubavi),u kvadratu sa marsom ,jupiterom i saturnom,(ne znam sta da kazem za ovo osim porodjaj,rat u Bosni i ja sama).
Tema je divna a ja tek djak astrologije tako da mi jos uvek ne ide bas dobro simbolika. Pozdrav za sve sadasnje i buduce mame

sto mu gromova
02-01-2009, 19:53
Meni rekose da cu imati komlikacija prilikom trudnoce,ali da ce se sve dobro zavrsiti!!!

Vladar 5. kuceMesec je u Lavu na kraju 5. polja,90 Pl i 180 Ju=verovatno ovaj kvdrat i opozicija ukazuju na komplikacije...Dobro je sto mi je dispozitor Meseca Sunce u triplicitetu u strelcu koje ne gradi lose aspekte,jedino mozda 0 Ur-mada ne znam da li je ovaj aspekt dobar ili los,:confused: svi ostali su dobri,60 Ju,120 Mesec,0 Me,0 Sa

Megara
03-01-2009, 12:32
Moja 5.kuća počinje škorpijom- Mars!
Mars mi je u Vagi u 4. kući u gradi sekstil sa Uranom koji je u 5. polju

Uran gradi samo dobre aspekte ur120Me, Ur120So i pomenuti Ur60 Ma...mislim da ću biti drugarica sa decom zbog ovog aspekta između Urana i Sunca, kažu da ću se i hvaliti svojom decom, valjda zbog togsekstila Ma i Urana, mada ja sebe ne vidim u tom opisu...baš sam, naprotiv, tip koji ne voli majke koje smaraju svojom decom...mada, ko zna...čovek se menja, ili bolje reći, potencijali aspekatase ostvaruju :D

jadrankar
19-04-2010, 16:19
vrh moje 5 kuce ovan / majka predvodnik ,velika fizicka energija zbog kvalitetnih odnosa ,brzo resava probleme ,mars u lavu velika ljubav prema deci i deca mene vole .otac ima veci autoritet nad decom.moj mars na 27 st an.bliza vladar merkur drugarski odnos sa decom igra sa decom /to traje i dan danas.

dobri duh
19-04-2010, 17:10
Meni rekose da cu imati komlikacija prilikom trudnoce,ali da ce se sve dobro zavrsiti!!!

Vladar 5. kuceMesec je u Lavu na kraju 5. polja,90 Pl i 180 Ju=verovatno ovaj kvdrat i opozicija ukazuju na komplikacije...Dobro je sto mi je dispozitor Meseca Sunce u triplicitetu u strelcu koje ne gradi lose aspekte,jedino mozda 0 Ur-mada ne znam da li je ovaj aspekt dobar ili los,:confused: svi ostali su dobri,60 Ju,120 Mesec,0 Me,0 Sa

Osma kuća je prva trudnoća u životu
Podeliš je na devet delova - 9 meseci
Pratiš kako natalne planete aspektuju svaki deo te kuće - to je priča
šta se dešava koz trudnoću
Vrh 9. kuće (samo vrh i vladar) opisuju kraj te trudnoće, bilo da se
završava pobačajem ili porođajem ili prekidom trudnoće svojom voljom.

Deseta kuća sledeća trudnoća, pa isto tako redom za svaku narednu.

Prvo rođeno dete - 5.k.
Drugo rođeno dete - 7.k. i tako redom

Poslaću ti na pp gde možeš videti jednu takvu analizu jer ne znam da li
smem ovde zakačiti link :)

ivana1009
19-04-2010, 17:21
hi! meni su 5. plju pluton-u skorpiji i merkur-u vagi, . mesec je u devici i 3. polju. to se tice 5. kkuce ona je zaduzena za decu, kako sam shvatila, a mesec u devici daje perfekcioniste itd. medjutim nigde ne mogu da nadjem sta znace pluton i merkur u 5 polju. merkur je vladalac mog znaka, tako da verovatno on pozitivno izvlaci, ali mi pluton deluje kao mracan..molim za pomoc, nova sam i tek sam usla u astroloske vode, pa bih molila za pomoc oko tumacenja..hvala ;)

dobri duh
19-04-2010, 17:22
Zašto posmatrate vladara pete kuće? Pa on opisuje prvo dete, a ne vas kao majke...ili ja nešto ne znam po ovom pitanju...ili puno ne znam po ovom pitanju :wno:
Mesec opisuje vas kao majku, a vladar prvog polja u kontaktu sa vladarima kuće dece će opisati vaš odnos. Merkur će dati određene uopštene opise deteta sem ako nije direktno vladar neke od kuća dece.
Ispravite me ako grešem, ali stvarno ne razumem kako vladar 5.k. može opisati nas kao majke.

ivana1009
19-04-2010, 17:24
dobri duse, molim te zakaci link ako je dozvoljeno :) posto je mani 8. polje prazno, kao i deveto.

aha, znaci mesec je taj koji odredjuje. ok. znaci bicu dzangrizava kao moja mama pa ne znam, procitala sam negde da je 5. polje za to zaduzeno. sad cu videti nesto za mesec u 3.polju

natasha-77
20-04-2010, 23:51
Meni je 5 puna(Sunce,Venera,Merkur,Neptun),u strelcu..Jupiter je u odnosu na sve to u opoziciji u 11 u konjukciji sa Mesecom..po potencijalu 5 kuci,trebalo bi da budem dobar roditelj,radim sa decom i obozavam decu..ali ova opozicija???...

interglossa
21-04-2010, 10:30
Pa ne znam naravno trebalo bi pitati moju cerku :)

ali evo objektivno koliko se moze

Nisam klasicna majka..znaci posto silom prilika zivimo sa bakom, znaci tri generacije, a velika mama je postala zamenom teza veliki tata i glavni finansijer te smo zamenili uloge...
i naravno posto je moja cerka vec u pubertetu dobijam packe tipa zasto ti nisi kao i sve mame tipa da kuvas, pravis kolace, itd...i znam da je u pravu...ali linijom manjeg otpora prepustila sam to sve mojoj majci...a ja naravno radim, tipa obezbedjujem krov nad glavom, odecu, hranu, obucu, itd...

E sad...umem i ja naravno da kuvam nije to sporno...ali...moja Ve u Aq je tu negde nekonvencionalna....doduse kada sam bila u verziji price veze naravno da sam bila zensko tipa perem, peglem, kuvam itd...ali posto toga godinama vise nema onda sam se i ja prepustila

E sad sto se tice sistema nagrade/kazne...to bas nemam izgradjeno...vrlo retko udarim dete...uglavnom je ne kaznjavam osim kad ga pretera za kompom na fejsu...ali forsiram jezike, sport, muziku...tako da sada zavrsava 6. nize muzicke, i teram je da upise i srednju muzicku uporedo...jer nije tip koji bi seo i citao knjige...ali da svira ume i moze...

ne zabranjujem da ide na rodjendane, itd...ali sam svojevremeno imala veliki strah da je ostavim samu...pa sam se cak i zaposlila bila u skoli da bih je imala "na oku" kad je posla u 1. razred...sto je bio odraz mog preterivanja...na sta su mi svi zamerili, ali kao samohrana majka...ja sam se bila uspanicila...srecom posle toga sam dala otkaz i naravno pocela da je osamostaljujem tako da sama ide i u osnovnu autobusom i u muzicku u grad...

ali za sve je bilo potrebno vreme...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=21&smon=4&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

mrgud78
22-07-2015, 17:35
A bih zamolila za analizu mene kao majke.
Nije da sam bezobrazna i necu sama da se potrudim ali mislim da je suvisno. Jer sigurno necu bigi objektivna. Ipak se ja trudim da urdim najbolje. I mkslim da je najbolji nacin upravo moj nacin. A da li je tako?

A vazno mi je da znam gde gresim. Zato bih volela da dobijem objektivno tumacenje mene kao majke :)

AstraSole
22-07-2015, 19:45
Ja cu biti cudan roditelj po svemu sudeci posto imam kvadrat venere i meseca - 5a u vodoliji ,uran u jarcu u 4oj.... liberalan dom,otvoren odnos sa decom... tako nesto

AstraSole
22-07-2015, 19:49
A bih zamolila za analizu mene kao majke.
Nije da sam bezobrazna i necu sama da se potrudim ali mislim da je suvisno. Jer sigurno necu bigi objektivna. Ipak se ja trudim da urdim najbolje. I mkslim da je najbolji nacin upravo moj nacin. A da li je tako?

A vazno mi je da znam gde gresim. Zato bih volela da dobijem objektivno tumacenje mene kao majke :)

veoma brizna majka (mesec u ribama) kojoj je stalo do toga da decu izvede na pravi put (5a u jarcu) ,sa njima gradi prijateljski odnos.

Ludakinj
24-07-2015, 15:56
Meni je receno da mi postoji mogucnost jednog djeteta, ali i to pod uslovom da se oko toga potrudim, ne znam sta se pod tim podrazumijevalo.

Inace, Mjesec mi jest lose aspektovan, nalazi se u Blizancima(sto bi trebao da bude plodan znak), u cetvrtoj kuci, ali ima egzaktan sekstil sa Venerom, kvadrat s Marsom i Saturnom, zatim kvadrat s Hironom i opoziciju s MC-em. Osim toga, peta kuca mi je u Raku, bez planeta i vladar je Mjesec.

Pa sta vi mislite, kakvi su mi izgledi?

Little Warrior
24-07-2015, 17:02
uprkos vladaru 5. polja u 12, i uprkos tome sto je u konjunkciji sa saturnom mislim da sam odlican roditelj.

znam da mnogi kazu da deci treba biti roditelj a ne drugar ali ja se sve vreme osecam kao da sam starija sestra svom sinu.

Ne volim batine, ne volim savete tipa "ostavi ga nocu da place da nauci da spava", a sa druge strane jezim se popularne psihologije.

Jedino sto ce morati da prezivi moju kuhinju, sta da mu radim...

Ne dramim kad pojede zemlju i popije patos. J*bo dete (da izvinete) koje ne isprlja ruke i kolena :)

I zamislite eto, jedan mars u 12 sa saturnom nije strog, nije ostavljao dete da place, nosio je dete do 18 meseci u wrap marami, ne plasi se ni ljubljenja ni grljenja i tako... ;)

mesecevkamen
24-07-2015, 21:00
Pozdrav!
Apsolutni sam pocetnik ;) , interesantna mi je ova tema i bila bih zahvalna ukoliko bi se neko zainteresovao da se pozabavi time kakva cu majka biti! :bebadeckic:

Na vrhu 5.kuce skorpija, Pluton je u 4.kuci u konjukciji sa Mesecom, Saturnom i Jupiterom. Jupiter se nalazi na 1.stepenu skorpije u 5.kuci. U 5.kuci se jos nalazi i Uran u strelcu.

Unapred :blush-anim-cl:zahvalna

noddy
25-07-2015, 12:44
A sta je sa ocevima? :)
Isto Mo i V polje?
Meni je Mo u Vagi, So u Raku i V polje u Bliznacima, vladar Me 0 Ju u Lavu. Ja mislim da cu biti zahtjevan roditelj, sa iscekivanjima. To je sve u VIII polju, pa ce ta djeva biti "mukice" :) Sta vi mislite?

snupy
25-07-2015, 14:16
uprkos vladaru 5. polja u 12, i uprkos tome sto je u konjunkciji sa saturnom mislim da sam odlican roditelj.

znam da mnogi kazu da deci treba biti roditelj a ne drugar ali ja se sve vreme osecam kao da sam starija sestra svom sinu.

Ne volim batine, ne volim savete tipa "ostavi ga nocu da place da nauci da spava", a sa druge strane jezim se popularne psihologije.

Ne dramim kad pojede zemlju i popije patos. J*bo dete (da izvinete) koje ne isprlja ruke i kolena :)

I zamislite eto, jedan mars u 12 sa saturnom nije strog, nije ostavljao dete da place, nosio je dete do 18 meseci u wrap marami, ne plasi se ni ljubljenja ni grljenja i tako... ;)

Zar tebe kao majku ne bi trebalo da predstavlja Mo?
5. polje jeste naše dete, ali mislim da će ono više opisati njega kroz naš natala nego majčinsku crtu i nas kao roditelje.

Lahadima
25-07-2015, 14:26

Možda ti je Ma vladar pete, ali ti je Mo u strelcu ;)
Moja mama ima Mo u strelcu i najbolja je mama na svetu :) I dan danas ide za mnom i ljubi me i grli, iako imam 30 godina :D Volim ovaj mesec :) Dodala bih da ti sa Mo u strelcu i Ve u biku u sedištu, teško da ćeš biti hladna kao led, naprotiv...

Skorpija83
25-07-2015, 14:30
Moja mama ima Mo u strelcu i najbolja je mama na svetu :) I dan danas ide za mnom i ljubi me i grli, iako imam 30 godina :D Volim ovaj mesec :) Dodala bih da ti sa Mo u strelcu i Ve u biku u sedištu, teško da ćeš biti hladna kao led, naprotiv...

A kakva ću ja biti?
Vladar 1. je Mjesec u jarcu 0 vladar 10. Neptun u strijelcu.
Aspekti:
Mo0Ne 90 Ve0Ma u vir ( Venera vladar 5., a Mars 11. )
Mo60Sa ( Saturn vladar 7. )
Mo60Pl ( Pluton suvladar 5. )

andjela
25-07-2015, 15:02
Skorpijio,mozda prema mladjem detetu budes imala bolji odnos-prema prvom stroziji stav...

Ja mislim da cu biti super mama...Ne bih podnela da vicem na decu...Da li su gladna,okupana,snabdevena bajkicama i bojicama...I odmah cu da ih bacim na sport...
Setnja bar...

Videcemo...Mo u raku,a vladar 5.Me u strelcu...
http://www.astro.com/tmpd/csgwfileHCVe2j-u1423243581/astro_2gw_01_srecnica.38725.19498.gif

Lahadima
25-07-2015, 15:03
A kakva ću ja biti?
Vladar 1. je Mjesec u jarcu 0 vladar 10. Neptun u strijelcu.
Aspekti:
Mo0Ne 90 Ve0Ma u vir ( Venera vladar 5., a Mars 11. )
Mo60Sa ( Saturn vladar 7. )
Mo60Pl ( Pluton suvladar 5. )

Oho, i ja imam Mo u jarcu :D Mislim da ćeš biti stroga, ne samo zbog položaja u jarcu nego i zbog Mo60Sa. Ako i ne budeš stroga, mislim da ćeš roditeljstvo shvatati vrlo vrlo ozbiljno. Čak tipujem i da se možda dvoumiš oko toga da li treba da budeš majka (Mo90Ve), ili da generalno misliš da ljudi treba doooobro da razmisle o tome pre nego što postanu roditelji...
Mo u jarcu, Ve u devici, teško da će deca moći da te nešto lažu ili zavlače, provalićeš ih odmah :D Doduše, tu je i Mo0Ne pa ne verujem da ćeš baš biti neka psiho-mama ili gruba prema njima, ipak ćeš biti nežnija majka :)

Skorpija83
25-07-2015, 15:16
Lahadima, andjela, hvala!
Dobro je ako ih budem imala, obzirom da biološki časovnik kuca. A sad i nemam predstavu kakva bi mogla biti. Voljela bi da nema tabu tema među nama nego da pričamo o svemu otvoreno, to mi je nekako najvažnije, ta sloboda govora i povjeravanje. A i vladar pete mi nije najbolje položen - Venera na 29. stepenu djevice. Ve0Ma, Ve 90Mo0Ne. Vjerovatno problemi sa začećem.

snupy
25-07-2015, 15:21
Tema je malo bezveze... naravno da će svakome njegova majka biti najbolja. (čast izuzecima). Generalno mislim da je majčinstvo najosetljivija tačka svake žene i uloga u kojoj želi da se ostvari kako bi bila potpuna.
Mada ja se divim svakom roditelju koji je uspeo da vaspita svoje dete i napravi čoveka od njega.
Moja mama ima Mo u Raku0Ju u XII i npr. baš je stroga naravno ima i svoju nežnu stranu koja kako sam starija sve više dolazi do izražaja, ali u materinstvu je odmerena i stroga, danas sam joj jako zahvalna na tome :)

Little Warrior
25-07-2015, 17:33

Slazem se naravno, zato se i uzima cela karta u obzir :) (bas kao sto si sad navela)

inace vladar 5konj saturn u 12 je perfektan opis mog deteta ( vladar asc merkur na 8sco konj saturn na 10 sco) njemu ukljesteno sto odgovara 12. polju

Zar tebe kao majku ne bi trebalo da predstavlja Mo?
5. polje jeste naše dete, ali mislim da će ono više opisati njega kroz naš natala nego majčinsku crtu i nas kao roditelje.

Sad vidim ovo. I da i ne. Mesec jeste zena, ali nase peto polje nije samo dete to je i odnos prema njemu tj kako ga mi vidimo. (sto predstavlja i odnos vladara ascendenta prema petici)

Recimo kroz moje peto polje se odlicno vidi moj nekadasnji stav prema roditeljstvu (a mesec uran stav prema braku)

mrgud78
26-07-2015, 09:01
Sto ste mene preskocili :)
Kakva sam ja majka? Please.....

Lahadima
26-07-2015, 13:08
Sto ste mene preskocili :)
Kakva sam ja majka? Please.....

Ti? Mo u ribama kvadrat neptun - luda :D

Šalim se naravno, ako krenem od tog meseca rekla bih da si baš nežna i emotivna majka, Mo60Ju - možda čak i preteruješ u emocijama, ali opet, mislim da umeš da budeš i realna i stroga kad treba - peto je ipak u jarcu.
So u raku, Mo u ribama, kontam da si po prirodi baš baš emotivna osoba pa verujem da svoje emocije umeš da preneseš i na decu i da budeš nežna prema njima. I vladar podznaka je u raku, dosta vode - dosta emocija :)
Fino mi je ovo generalno, tu je i ova vatrena Ve u lavu da malo da energije, jer da je samo ova voda, bila bi najgora plačip**ka hahaha :P
Mislim da si sasvim ok mama, onako kako treba :)

snupy
26-07-2015, 13:15
Sad vidim ovo. I da i ne. Mesec jeste zena, ali nase peto polje nije samo dete to je i odnos prema njemu tj kako ga mi vidimo. (sto predstavlja i odnos vladara ascendenta prema petici)

Recimo kroz moje peto polje se odlicno vidi moj nekadasnji stav prema roditeljstvu (a mesec uran stav prema braku)

Cor, moj post se odnosio na to da se ne treba samo forkusirati na jedno polje, kao što si ti navela u svom prvom postu.
Naravno trebao uključiti i ostale pokazatelje, ali ipak mislim da su svetla primarna(pogotovo Mo), pa tek onda ostalo...
I da, mislim da treba pogledati kartu deta

Little Warrior
26-07-2015, 17:45
Pa ne znam snypi...nisam bas sigurna. Svetla moras gledati al daleko su od presudnog...tj nisu prelomna. Sad svako nek gleda kako voli ali ja sam se uverila u praksi da se ne lomi na njima.

mrgud78
26-07-2015, 20:45
Ti? Mo u ribama kvadrat neptun - luda :D

Šalim se naravno, ako krenem od tog meseca rekla bih da si baš nežna i emotivna majka, Mo60Ju - možda čak i preteruješ u emocijama, ali opet, mislim da umeš da budeš i realna i stroga kad treba - peto je ipak u jarcu.
So u raku, Mo u ribama, kontam da si po prirodi baš baš emotivna osoba pa verujem da svoje emocije umeš da preneseš i na decu i da budeš nežna prema njima. I vladar podznaka je u raku, dosta vode - dosta emocija :)
Fino mi je ovo generalno, tu je i ova vatrena Ve u lavu da malo da energije, jer da je samo ova voda, bila bi najgora plačip**ka hahaha :P
Mislim da si sasvim ok mama, onako kako treba :)

Hvala ti puno na vremenu.
Mene sem Lahadime ovde niko ne voli :(
A mozda me i voli...sacekacu ipak da vidim, mozda jos nwko napisw svoje misljenje, pa cu onda dati povratne i subjektivne informacije. Mada mogu reci da sam se dosta menjala u toku ovih sedam godina :)

biriboza
18-08-2015, 23:31
+1
Saglasna sam sa tvojim misljenjem. Dajte malo opisa, kakvi ste roditelji i povezite sa svojim natalom. Tako cemo bolje svi uciti, ako nam je to jos uvijek cilj. Ili da se prepucavamo i da drugima "sugerisemo da smire hormone na ovaj ili onaj nacin". Pateticno skroz.

Ja bih pokusala preko svog Mo da opisem sebe kao buducu majku, recimo :), ali ko zna na sta ce ta njegova simbolika otici. I hocu li imati isti odnos prema svakom djetetu i tako dalje i tako blize.

mrgud78
19-08-2015, 22:52
..
Dajte malo opisa, kakvi ste roditelji i povezite sa svojim natalom. Tako cemo bolje svi uciti, ako nam je to jos uvijek cilj.
Ja bih ali ne vidim poentu u tome. Jer znam necu biti objektivna. Svakoj majci je centar sveta njeno dete. Sve se oko njega vrti, direktno ili indirektno. Svaka majka zeli da uradinajbolje i maksimalno. I svaka misli da to radi nanajbolji nacin jer da nije tako ne bi to tako ni radila. Eto zasto mislim da nema smisla. Bolje neka to drugi probaju, objektivnije. Mi se mozemo sloziti ili ne, odnosno potvrditi ili ne.

Ili da se prepucavamo i da drugima "sugerisemo da smire hormone na ovaj ili onaj nacin". Pateticno skroz.
Jesu se to moderatori vratili sa GO, pa pobrisali prepicavanja. A sto ze hormona tice sve prsti po forumu. Mozda bi zaista neki clanovi trebali da potraze kvalitetnu zanimaciju van foruma. Radi njih, ne radi nas ostalih.

Ja bih pokusala preko svog Mo da opisem sebe kao buducu majku, recimo :), ali ko zna na sta ce ta njegova simbolika otici. I hocu li imati isti odnos prema svakom djetetu i tako dalje i tako blize.
Eto o ovome sam pisala iznad.

Ja bihsebe mogla opisati iz vise uglova.
1...iz ugla devojke koja planira decu i onako kako sam ja tada mislila da cu decu vaspitavati
2...iz ugla sveze majke koja koja ne zna kud udara, sa dve bebe, jedna sa posebnim potrebama. Kuca, kuhinja,muz,deca,lekari,posao. Svaka odluka donesena u hodu, bez vremena za razmisljanje, najcesce spontana bez razmisljanja.
3...iz ugla majke koja vec ima staz i koja je daleko organizovanija i bez stresa.
4...iz ugla majke koja donosi velike odluke koje se ticu kako nje tako i dece. Odluka mora biti donesena. Sav teret je na majci, sva odgovornost je na njoj. Odluke su teske, svejedno mora da prelomi.
5...mozda ce postojati jos nekoliko uglova, tek sam na pocetku.

A kako deca vide svoje majke?
Sigurno ne jednako u svim dobima zivota.

Neko me je na forumu savetovao da stanem pred decu i da ih pitam kakva sam ja majka.
kako glupost ponekad nema granica. I kako pojedini ljudi ne vide dalje od svog nosa.

Da pitam dete od 18 meseci kakva sam majka. Pa ja sam centar sveta. Ja sam njena potreba, njena zelja, hrana, ma sve
Da pitam decu od sedam godina kakva sam majka. Decu koja u mene gledaju kada nesto ne razumeju. Koja meni zure kad ih nesto boli, u moj krevet dolaze kad ruzno sanjaju, koji u mom zagrljaju zaspu kad su bolesni. Pa jasam najbolja mama. Oni kazu i najjacana svetu, zato se ne plase ni duhova, ni zmajeva, ni cudovista, jer ja sam tu.

E sta ce misliti kad udju u pubertet, to je vec drugi ugao ;)

Jer ja sam imala najbolju mamu na svetu dok nisam usla u pubertet, a onda je moja mama dobila titulu mog najveceg neprijatelja. Onda sam postala njen zastitnik, a kada sam dobila svoju decu shvatila da sam ipak imala najbolju mamu na svetu. I sve nesavrsenosti su joj bile oprostene.

Jer znate, imate malo vremena da od zrna peska napravite biser.

Svi roditelji imaju isti Cilj. Odlucuju se za razlicite nacine/puteve. I nemaju svi iste mogucnosti (intelektualne, mentalne, socijalne, finansijske, fizicke itd) Ali ono sto imaju shodno svojim mogucnostima usmeravaju u istom pravcu, ka svom detetu.

Eto pre nego se krene u ovkva tumacenja nije lose znati da je roditeljstvo najtezi posao na svetu. Da nije jednostavno kao neke druge sfere u zivotu i samim tim se ne moze tako ni tumaciti.

I nesto mi nije jasno...sta Mo predstavlja, nasu majku ili nas kao majku?

Moja deca misle da je njihova mama najbolja, najjaca, najlepsa...Demantujte ih :D

biriboza
20-08-2015, 09:16
Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Ja bih pokusala preko svog Mo da opisem sebe kao buducu majku, recimo , ali ko zna na sta ce ta njegova simbolika otici. I hocu li imati isti odnos prema svakom djetetu i tako dalje i tako blize.

..

Eto o ovome sam pisala iznad.

E izvini, ali to nije isto, jer ja nisam majka, a ti jesi.
I svaka majka može (samo ako hoće) da bude objektivna i da prizna barem sebi kakva je prema svojoj djeci.
Ja mogu sad da trabunjam biću ovakva, biću onakva majka, a kasnije kad to postanem da me realnost demantuje. Otkud mogu da znam šta će mi hormoni i nove uloge u životu donijeti. :)

I nije svakoj majci njeno dijete centar svijeta, znam podosta takvih primjera. A znam i one koje nisu podnosile pomisao da imaju svoju djecu, a sad su ispunjene majke.

mrgud78
20-08-2015, 11:25
Rabiosa, taj crveni post sam citirala da bih naglasila kako se pogledi menjaju. Ako ti sada imas dilemu da li ces kao majka uspeti da ispostujes sve principe koje sada imas, sta mislis kako ce tek biti kada majka ppstanes?
Tako da nisam nista lose mislila.

E izvini, ali to nije isto, jer ja nisam majka, a ti jesi.
I svaka majka može (samo ako hoće) da bude objektivna i da prizna barem sebi kakva je prema svojoj djeci.
.
Bas zato sto jesam sam dala sebi za pravo da napisem predhodni post. Jer mislim da znam. I dobro mislim da znam razliku izmedju plana i zivota.
Zato sam o navela sve promene kod mene a kada je vaspitanje dece u pitanju. Predppstavlkam da je manje vise isto i kod drugih.
Zao mi je sto se majke ne ukljucuju u temu...

A objektivnost u majki i baba je vrlo diskutabilna :)

limunada
20-08-2015, 13:22
Pa reci ti kakva si majka toj djeci?
Nego, vase dijete ima godinu i pol, a drugi ima 14 god.

mrgud78
20-08-2015, 18:04
Pa reci ti kakva si majka toj djeci?
Nego, vase dijete ima godinu i pol, a drugi ima 14 god.

Najbolja! Vec sam to rekla ;)
I nisu oni Ta deca, vec Moja deca. Trebalo je da pitas kakva sam ja majka Svojoj deci. Cemu degradiranje dece ako ti se ne dopada majka?

Koje je dete opisano sa Vase, a ko je Drugi? Opet neka degradacija, neodredjenim imenicama... :10:

Ako te bas zanima otvori moju kartu, pa ti nama reci ;)

elza
23-08-2015, 15:45
Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Ja bih pokusala preko svog Mo da opisem sebe kao buducu majku, recimo , ali ko zna na sta ce ta njegova simbolika otici. I hocu li imati isti odnos prema svakom djetetu i tako dalje i tako blize.

Otkad si ti Rabiosa? :D Naravno da mogu da budu objektivne, samo ne žele sebi da povrede ego.

Rabiosa
A objektivnost u majki i baba je vrlo diskutabilna :)

Ja sam nečije dete, ali ono koje je rodjeno sa MO u Sco.
I da ti kažem, užasne su majke onima sa MO u Sco. Posesivne su prema odnosu, čačkale bi gde ne treba, i češale se gde ih ne svrbi, a neke su tako i nastradale, što se kaže "radoznalost ubi mačku". Ali nije mačka ta koja je zavisna, pa kada nema odnos sa suprugom, onda se okreće deci. Uh, silno ih je obradovala kad u ostatku vremena ne postoje.

Počni da učiš, koriguješ sebe, preispituješ, a ne da se učiš na deci, posle je kasno :rolleyes:
Mo u Sco, su osobe koje su 100x poželele da umru zbog majke, njenog odnosa prema njima, hladnog, bezosećajnog, previše introvertnog i okrenutog strasti prema muškarcu, zbog njenog fatalističkog pogleda na svet, u kome ta deca nisu, nanošenja intimnih povreda preko njenog odnosa sa partnerom ili ocem, iako još nisu stupila u intimne odnose, niti fizički svet odraslih. Uopšte, MO u Sco, su imali takve majke, da samo učenjem KAKO NE TREBA od njih, mogu ispraviti nepravdu prema sebi i svojim potomcima. Ni u ludilu da im ne padne da začinju dete pod istim osećajima, okolnostima kao i njihove majke!!! To jest da njih ne ubijaju u pojam. Ovo su deca koja su gledala majke dok plaču i dok se povlače u sebe, dok je njima potrebna, tada je sebična! Detinjstvo im je obojila suzama, što njenim, što njihovim, pa posle se pita "otkud joj deca takva?".

S druge strane, osobe sa MO u Sco su kao majke borbene, strastvene, "Lavice", pa ne teba čuditi da njihova deca dobiju neki "vedriji" MO, svojim znanjem, nesebičnošću, jer su se toliko napatile od strane svojih majki da svojoj deci ne bi poželele tako nešto ni u snu. Opet od nas samih zavisi da li ćemo krojiti svojoj deci sudbinu tako što ćemo sebe u prenatalnom i periodu zčeća deteta stavljati u poziciju, sanje svesti, emocija, pa da nam OPET Bog da istu lekciju!

Teško majkama sa decom, koja su dobila MO u Sco - jer to su zaslužile. A teško deci sa Mo u Sco, sa njihovom majkom, jer one su to u sebi nosile, i iz sebe preotočile!

mrgud78
24-08-2015, 17:22
Elza, sta da ti kazem...Zao mi je zbog tebe i zbog svega sto si u ovoj ispovesti napisala, mislim na tvoj dozivljaj majke. Koliko si u pravu ne bih diskutovala, to je vec tvoje...

Jedino da te ja usvojim :cool: mozda i postanes vedra kao sto su to moja deca i moji pastorci, svi Mo u sco :)
Jer moj natal i Mo su takvi da mogu da su sva deca, moja deca. Vladar 11 Mo u ribama (nije taj Mo samo k@rva ;) )

..
Jer ja sam imala najbolju mamu na svetu dok nisam usla u pubertet, a onda je moja mama dobila titulu mog najveceg neprijatelja. Onda sam postala njen zastitnik, a kada sam dobila svoju decu shvatila da sam ipak imala najbolju mamu na svetu. I sve nesavrsenosti su joj bile oprostene.

Jer znate, imate malo vremena da od zrna peska napravite biser.
:D

Ovo me je podstaklo da potrazim moju majku u mom natalu.

Prvo Mo u ribama u sedmoj kuci je cesta simbolika udovice. Ona to jeste.
Mo ribama opisuje majku zrtvu ali ja bih rekla pozrtvovanu. Kao mlada udovica u vreme devedesetih je sve podredila nama. Radila dva posla, nije se udala radi nas. Ali nam to nikada nije prebacila.
Ako sam ja predstavljena Merkurom kao dete onda je u tom periodu predstavlja Mo120Me.
Ako sam kao devojka predstavljena Venerom i to ima logike. Ve i Mo se ne vide, ni nas dve nismo nesto imale blizak odnos. Odnosno ja sam se distancirala (tipicno za taj uzrast )
Kada sam presla u Mesec i ta konjukcija ima smisla. Jer sebe vidim kao pozrtvovanu majku. Jako dobro razumem svoju majku i sve njene postupke i odluke.
ke

Ako bih opisivala sebe, ne znam kako bih sebe uklopila u svoj natal.
Mislim da nas kao majku opisuje ceo natal, odnosno nas karakter i temperament. Ne samo Mo, niti vladar pete kuce.
Ja sam dosta stroga, moj Mo nije takav. Takvo je moje peto polje i jarac na vrhu. Ali sam isto tako intuitivna i znam kako se osecaju, znam kad ih nesto muci, to je do Mo.
Vrlo cesto donosim odluke u momentu i ispostavi se da su prave. To je do kardinlnog raka i planeta koje odatle aspektuju Mo.
Imam srca da ih pustim da malo pate da bi nesto naucili, neko bi rekao umem da budem surova. Verovatno uticaj Saturna kao vladara pete kuce.
Npr, posle par sati natezanja oko domaceg spakujem knjige, kazem gotovo je sa domacim i posaljem ga bez njega u skolu u nadi da ce mu uciteljica dati Placka (to je jedinica u prvom razredu). Budem imuna na suze i molbe da mu vratim svesku da ipak uradi. Znam da ce ga uciteljica grditi, znam da ce ga biti stid, plakace, znam da ce uciteljica imati 'misljenje' i o mami. Ali ja sam imal cilj i moj sin je poceo da radi domaci na vreme.
A drugi roditelji rade domaci svojoj deci, pisu im sastave, resavaju zadatke. Ja ne. Ja moju decu ucim da to rade sami jer mogu. I ne moraju da budu najbolji, ne moraju uvek da imaju pet. Ali moraju da steknu radne navikei da sami rade svoje zadatke.
(Jedna mama mi je rekla da ju je njen sin molio da ne bude kao N i A mama :-) njen sin je najbolji djak, a ona mu radi sastave i zadatke)

Jedan sin se rodio sa anomalijama mozga. Da ne pisem o tome. Uglavnom prognoze su bile da 99% nikada nece stati na noge. Jedina nada su bile neke vezbe koje smo radilk tri puta dnevno. To je bila nasa slamka. Radila sam vezbe bez izuzetka. On je vristao, ja nisam obracala paznju. Njegov otac otacje prekidao vezbe i uzimao ga, bilo mu zao. Ja sam ga uzimala od njega i nastavljala, nije mi bilo zao. To je bilo za njegovo dobro. Imali smo srece pa je prohodao sa 15 meseci.
Kada su mu skinuli kategoriju deteta sa posebnim potrebama komisija me je pitala sta mislim odkud toliki napredak kod njega. Rekla sam da je zbog vezbi i njegove upornosti i borbenosti. A dr mi je rekla da nikada ne zaboravim da je najveca zasluga upravo moja. Tada sam bila jako zbunjena, a sada jako ponosna na sebe. Kad god pomislim da nesto ne mogu ili bilo kako posumnjam u sebe setim se toga :-)
To isto mi je rekao i zubar kada joj je moj sin ugrizao prst i nije ga pustao. Da ona njega leci samo radi mene jer se toliko trudim i uporno ih dovodim, a oni takvu decu vracaju kuci uz napomenu Dete nije za saradnju.
To mnogo znaci jednom roditelj. A meni je to znak da opravdano nisam bila 'slaba' na njih.

Mislim da je sve ovo do mog Saturna.

A Mo120Ur120Ju0Me mi je doneo da mogu da osetim kako se osecaju i na donosim prave odluke, kao i da najcesce budem kreativna u momentu (UR) kada ih ucim pameti.
Npr...jednom sam otisla da bacim djubre. Njih sam videla na prozoru, odsekla sam se ali sam se pravila da ne vidim. Usla sam u stan i rekla im kako policija ispred trazi neku decu koja su bila na prozoru. Plakali su, bili su prestravljeni ali Nikada vise prozor.

Ako ih gledala njihov Mo...ne znam, subjektivna sam. On je u padu u skorpiji u cetvrtoj kuci. Ne vidim sebe kao skorpiju, kao posesivnog roditelja. Mozda nisam objektivna. Mozda je to zato sto sve znam. Ali to nije tesko, oni su mali, ja pricam sa drugim roditeljima, sa decom, a slusam i njih dvojicu kada pricaju. Mozda cu postati posesivna :-) mozda me tako dozivljavaju zbog svega sto sam i gore opisala. Sto ih ne stedim, Ja. Ali ne dozvoljavam nikom drugom ni da ih mrko pogleda. Cak ni njihovom ocu nisam dozvoljavala da ih grdi, isuvise malo vremena jebio u kuci i sa njima da bi to pravo imao.
Ja sam prva osoba u nasem gradu koja je u Sup prijavila coveka koji je psovao dete na ulici (u gradicu u Srbiji gde svi psuju uz dobar dan). Jer mi je dete bilo istraumirano, uplaseno. Iako je njegov sin sudija u istom gradu. Ali dokazala sam svom detetu da sam ja tu, da je Policija tu i da niko ne sme da ga vredja i plasi. A i komsiluku da ne mogu da me jasu jer sam 'fina novosadjanka'. Mozda je sve to ta skorpija. Tudje ne diram ali svoje ne dam i stitim do....
Ako su oni Merkur kao decaci, onda smo u trigonu Mo120Me.
Akosu oni Mars kao momci, onda smo opet u trigonu Mo120Mai formiramo veliki trougao :-)
Ako su Sunce kao muskarci, e tu smo u kvadratu aplikativnom

Kod cerke takodje Mo u skorpiji.
Kao dete, Mo120Me
Kao xevojka ne vidimo se, nema aspekta mada su znaci u sekstilu.
Kao zena i majka ce me verovatno razumeti. Aali ima egz Mo120So, vise ce biti shvacena od oca, mozda

Mozda je najveci deo of topic ali eto raspisala sam se. Tako je to kada pitate majku za decu i babu za unuke.
Jedan moj kolega, inace deda po pozivu, kaze da ga vise niko ne pita za unuke :D jer kad pocne, ne zna da stane, udavi...