Godina vencanja [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Godina vencanja

Strane : [1] 2 3

dadiska
07-02-2008, 00:18
Nadam se da sam nasla pravo mesto za ovu temu! :(

Imam dve drugarice,koje su mi rekle da im je astrolog rekao sa koliko godina ce se vencati.

Mariji da ce se vencati sa 23 (sto je u toku 2009)

http://i29.tinypic.com/zxwr9.jpg

Bojani sa 22 (u toku 2008)

http://i29.tinypic.com/11tu7tg.gif

Pa me iinteresuje da li bi neko mogao da mi objasni kako se to gleda.

:rolleyes: kissic

Queen
07-02-2008, 01:25
pa,za brak se gleda 7. kuca, :5: i planete u njoj(ako nema planeta onda se gleda gde je otisao vladar 7.) i Ju, mozda malo i 5., za muza se u zenskom horoskopu gleda polozaj Sunca(a u muskom mesec)i tako to.Za godine ne znam tacno, jer svako ima u zivotu nekoliko perioda i aspekata pogodnih za brak, ali ne iskoriste ih svi iz prve!
nisam ti mnogo pomogla, znam!:eaea:

TrilianSi
07-02-2008, 03:52
Verovatno po primarnim direkcijama. I jednoj i drugoj vladari kuće braka, u navedenim godinama, prave egzaktne aspekte. Bojani je + direktovano Sunce na Veneri. Mada, ja ne bih rekla da će ući u brak, pre možda da će naići na nekog partnera sa kojim će imati ozbiljnu vezu, ili se kasnije udati. Ali...šta ja znam...možda bude i braka....:confused: ;) :) Treba da ima još pokazatelja u solarima, tranzitima isl....

dadiska
13-02-2008, 14:36
Pitala sam mog astrologa kako je se ovo moze videti, i ona mi je rekla da je taj koji im je gledao, gledao udaljenost Sunca i Venere, sto je nelogicno jer nekome mogu biti jako blizu, ili jako udaljene ove dve planete.I da do sada nije nasla nigde nesto precizno u vezi vencanja.

Ali mi je objasnila jednu sigurno proverenu metodu koja nema veze sa astrologijom.

Uzmete zlatni lancic i na njega okacis burmu (bilo koju),prebacis deo sa burmom preko kaziprsta(ostatak lancica drzis u ruci),spustis je u svoju casu iz koje si pila nesto (ne da umocis, neka bude do pola puna). Ne mrdas ruku (lancic), i on sam pocne da kuca,koliko puta lipi od zidove case sa toliko godina ces se udati/ozeniti.

Juce sam proveravala na komsinici koja je udata i na mojoj mami i pogodilo im je.Pokusajte i vi pa javite da vidimo jel pogadja.

kissic

Skorpija
13-02-2008, 14:53
Pitala sam mog astrologa kako je se ovo moze videti, i ona mi je rekla da je taj koji im je gledao, gledao udaljenost Sunca i Venere, sto je nelogicno jer nekome mogu biti jako blizu, ili jako udaljene ove dve planete.I da do sada nije nasla nigde nesto precizno u vezi vencanja.
Sunce i venera ne mogu biti jako udaljeni,jer se venera kao i merkur ne udaljavaju puno od sunca.Sunce i venera mogu napraviti jedino konjukuciju i polusesktil.jer se ne udaljavaju jedna od druge vise od 50*
A sto se lancica tice,to je potpuni apsurd,barem meni.

sahadow452
13-02-2008, 14:55
Mariji da ce se vencati sa 23 (sto je u toku 2009)

http://i29.tinypic.com/zxwr9.jpg

Bojani sa 22 (u toku 2008)

http://i29.tinypic.com/11tu7tg.gif

Tema je zanimljiva....A,da nisu ti astrolozi gledali tranzit Jupitera....On ce im prolaziti kroz prvu kucu....Sledece godine je Jupiter u Vodoliji,a ove je u Jarcu....

Uzgred postoji Arapska tacka braka...probaj nju da pronadjes i da uporedis....:) Meni je Merkur racunala...i to je kraj decemra 2008.g....samo jos da sacekamo :D

pufnica
13-02-2008, 15:32
Uzgred postoji Arapska tacka braka...probaj nju da pronadjes i da uporedis....:) Meni je Merkur racunala...i to je kraj decemra 2008.g....samo jos da sacekamo :D

Gde mozemo da procitamo nesto o toj Arapskoj tacki braka? Ima li na forumu, da ne lutam?

Shmishonja
13-02-2008, 15:38
brak žene : Asc' + Saturn - Venera [obrnuto za noćno rodjenje]
brak muškarca : Asc' + Venera - Saturn [obrnuto za noćno rodjenje]
bračni partner : Asc' + Desc' - vladar 7 polja
tačka braka : Asc' + Desc' - Venera

s_ana_dra
13-02-2008, 17:19
Pufnice ja mogu malo dapojasnim arapsku tacku braka, ali na moj nacin, a i odlicno je objasnjeno na temi astrologija, sex i ljubav, malo cackajte pa na neki stranama pri krju cete naci i to. Uzima se rastojanje venere od Ac, pa se taj broj stepena doda na Dc onom smeru u kom je venera, ali da mi sad ovde to ne bi ponavljali, kazem imate na toj temi sve lepo objasnjeno, cak je i merkur na mojoj karti to i nacrtala, jeste da nije tacno, ali to nije bitno, odnosno linije su dobre, ali stepeni nisu dobri. Kako je nactano, da kazem gemetrijski ce vam pomocida shvatite kako se izracunava. uf al sam ga zakomplikovala.
Da Dadiska odlicno si pitanje postavila. I mene bas iinteesuje, ali evo Shmile na je objasnila, a I TrilijanSi je dobro rekla treba gledati sve, ne samo solar i sta ti ja znam.
pozz

nemam pojma vjerojatno se moraju posložiti više pokazatelja, recimo, ja ušla u brak,kad mi je pr.mjesec nad točkom braka, a pr. toč. braka nad suncem:confused: ako to nešto znači, no primjetila sam..., no jednako tako, trantiti su podržavali priču, tr.saturn vl4.je bio u petoj i radio trigon na veneru, a i u solaru je bilo vidljivo ve, na asc...tako da...neki klasični priomjeri kod mene nisu radili, čak vl.7 kuče, niš...e a u primarnim je venera bila nad točkom, a dir. mars(vl. 7 nad točkom ljubavi) eto...možda pomogne nekom:)

Shmishonja
13-02-2008, 20:30
Hvala, Shmishke, ali ja NO CAPISCO!!!Kada dobijem broj, sta dalje sa njim?:confused:
Pa šta radiš sa Fortunom? To ti je isto jedna od Arapskih Tačaka :) Pogledaš gde se nalazi jedna od tih tačaka braka, pogledaš da li je dobro postavljena, gde je i šta radi njen dispozitor i koristiš je kada radiš godišnju analizu svog čarta ~ koliko sam primetila najviše je aktivirana u čartovima koji se rade po direkcijama [1°=1 godina starosti] pa onda u solarima, pa onda u progresijama [1dan = 1 godina života ~ po Efemeridama] pa tek onda preko tranzita.
shmile, jel postoji računica i za točku drugog braka? kao da se nešto sjećam da je bilo govora o tome ali ne znam gdje...
Iskreno nisam čula da postoji Arapska tačka drugog braka... raspitam se...
imam pitanje dali se isto moze ako aktiviraju dir. sextil il trigon da ce osoba da udje u brak!?
Bilo kakav aspekt koji aktivira Tačku Braka dolazi u obzir ~ ali je najpoželjnija konjunkcija od svih...
nemam pojma vjerojatno se moraju posložiti više pokazatelja, recimo, ja ušla u brak,kad mi je pr.mjesec nad točkom braka, a pr. toč. braka nad suncem:confused: ako to nešto znači, no primjetila sam..., no jednako tako, tranziti su podržavali priču, tr.saturn vl4.je bio u petoj i radio trigon na veneru, a i u solaru je bilo vidljivo ve, na asc...tako da...neki klasični priomjeri kod mene nisu radili, čak vl.7 kuče, niš...e a u primarnim je venera bila nad točkom, a dir. mars(vl. 7 nad točkom ljubavi) eto...možda pomogne nekom:)
Tačno tako Karma ;) Vrlo je bitno da se ta tačka aktivira nekom planetom koja simbolizuje partnera ~ ne mora to uopšte da bude vladar VII polja.

thalatte
13-02-2008, 20:50
baš gledam sebi...u Octobru ove godine će mi Mars konj. Točku braka...i u isto vrijeme Plutač će radit sextil na nju...a oni su mi vladarosi VII.

-al to mi je prerano s obzirom da nisam još upoznala budučeg:D

Edit...karma joj ja sam isto negdje čitala gdje su raspravljali o tački 2.braka...ali se nisu bili dogovorili...tamo onaj topic. astrologija,ljubav sex

mandrak-21
13-02-2008, 21:36
Drugi brak je osa 3-9 gde se sve isto racuna kao kod prvog braka,ali nije pokazivalo zadovoljavajuc procenat tacnosti

malomace
13-02-2008, 22:06

bark zene:obrnuto za nocno rodjenje??:confused: :confused: :confused: :confused:
moze formula?hvala :)

loreley
13-02-2008, 22:09
ja sam čula interesantne teorije - po astrološkoj procjeni bi se trebala udat 2008/2009. a gatara- više vidovnjakinja koja mi je opuno toga pogodila što nije nikako mogla znati je rekla sa 25- znači 2010. Astrološki su mi još rekli da ima i opcija da ako se sad ne udam to bude tek u četrdesetima i to sa ljubavi iz mladosti..
Tko je u pravu i jeli itko uopće u pravu??

princgora
13-02-2008, 22:24

Shmisho,
Ne kapiram kako se ovo racuna,jel mozes na primeru?Jel se uzimaju brojevi stepena ili se broje stepeni od asc do saturna itd...:confused:

Shmishonja
13-02-2008, 23:12
bark zene:obrnuto za nocno rodjenje??:confused:
moze formula?hvala :)
Pa ako je za DNEVNO RODJENJE formula ~ Asc' + Saturn - Venera,
za NOĆNO RODJENJE je obrnuto ~ Asc' + Venera - Saturn

Shmisho,
Ne kapiram kako se ovo racuna,jel mozes na primeru?Jel se uzimaju brojevi stepena ili se broje stepeni od asc do saturna itd...:confused:

Evo primera iz mog natala :

Prvo : znaci se zamenjuju oznakama :
Ovan = 00*
Bik = 01*
Blizanci = 02*
Rak = 03*
Lav = 04*
Devica = 05*
Vaga = 06*
Škorpija = 07*
Strelac = 08*
Jarac = 09*
Vodolija = 10*
Ribe = 11*
--- pa tako ako je na primer Asc' u Škorpionu pišemo umesto znaka broj 07* i tu SKROZ ZABORAVLJAMO na njihovo postojanje.

Drugo : svaki znak dobija sledeći oblik/stepene kako ih "dodajemo" jedan na drugog:
Ovan = 00° - 30°
Bik = 30° - 60°
Blizanci = 60° - 90°
Rak = 90° - 120°
Lav = 120° - 150°
Devica = 150° - 180°
Vaga = 180° - 210°
Škorpija = 210° - 240°
Strelac = 240° - 270°
Jarac = 270° - 300°
Vodolija = 300° - 330°
Ribe = 330° - 360°
--- pa ako je Asc' na 01° 39' Škorpiona to "transformišemo" u
07* 211° 39' [ 210° + 01°39']

Treće : uzmemo formulu : Asc' + Saturn - Venera jer ja spadam u DNEVNO RODJENJE :
Asc' 01°39' Škorpije = 07* 211°39'
Saturn 01°21' Lava = 04* 121°21
Venera 29°31' Lava = 04* 149°31

i prebacimo sve to u formulu :
~ 07* 211°39'
+ 04* 121°21'
-----------------
to je: 11*332°60'
pa ~ -04*149°31'
-----------------
dobijamo : 07*183°29'

i napokon ~ dobijamo ~ da je ova moja tačka braka na 03° Vage 29' ...

Ovu celu agoniju od matematike možete skratiti koristeći BILO koji astro program... i dobiti isti rezultat...

asc 01* 48'06" (asc u biku)
+ven 06*182'31" (venera u vaga)
.........................
07* 250'37 "
sat- 08* 255'17 " (saturn u strelcu)?????kako je moguce
.............................
-01*-4'8"
primenila sam formulu Asc' + Venera - Saturn, jer sam rodjena u 20:40?a dobila ovo????????moze pomoc

01*048°06'
06*182°31'
--------------
07*230°37' [nije 07* 250'37 " ]
08*255°17'
--------------
u ovom slučaju dobijamo - 25°20'
~ a kada se to desi onda se na taj minus rezultat doda 360° i dobije pravo mesto gde je taka ~ u ovom tvom slučaju ~ tačka ti je na 05°20' Riba. Čista matematika ;)

dadiska
14-02-2008, 00:47
Evo shmisho pa me proveri!

Asc' 15st 25' Devica 05*165st 25'
Saturn 1st 45' Jarca 09*271st 45'
Venera 6st 39' Skorpije 07*216st 39'

Posto sam rodjena u ponoc koristila sam formulu Asc'+Venera-Saturn

I dobila 20st 19' Raka.

Sta kazes uciteljice :kiss:

malomace
14-02-2008, 03:26
01*048°06'
06*182°31'
--------------
07*230°37' [nije 07* 250'37 " ]
08*255°17'
--------------
u ovom slučaju dobijamo - 25°20'
~ a kada se to desi onda se na taj minus rezultat doda 360° i dobije pravo mesto gde je taka ~ u ovom tvom slučaju ~ tačka ti je na 05°20' Riba. Čista matematika ;)

hvala:),:) :) :D :D
za bracnog partnera dobila sam 19'02 strelac(8 polje),a tacka braka 3'41"jarac(8 polju),i 5'20 ribe(10 polje)i sad kako to dalje gledam??:confused: :confused: :rolleyes: :p

limunada
14-02-2008, 08:45
Pa ako je za DNEVNO RODJENJE formula ~ Asc' + Saturn - Venera,
za NOĆNO RODJENJE je obrnuto ~ Asc' + Venera - Saturn

ovo mi nije jasno zar nije ako je nocno rodjenje zar se ne racuna
Asc' + Mars - Mjesec

a kod muskaraca je dnevno rodjenje
Asc' + Venera - Saturn

ako dodje za zenske braka nocno rodjene nemoze bit asc' +venera-saturn :confused:

Shmishonja
14-02-2008, 08:58
Evo shmisho pa me proveri!
Asc' 15st 25' Devica 05*165st 25'
Saturn 1st 45' Jarca 09*271st 45'
Venera 6st 39' Skorpije 07*216st 39'
Posto sam rodjena u ponoc koristila sam formulu Asc'+Venera-Saturn
I dobila 20st 19' Raka.
Sta kazes uciteljice :lips:
Tako je :hooray:
hvala
za bracnog partnera dobila sam 19'02 strelac(8 polje),a tacka braka 3'41"jarac(8 polju),i 5'20 ribe(10 polje)i sad kako to dalje gledam?
Sada gledaš njihove vladare i njihove aspekte ~ kao da je u pitanju neka planeta, potpuno isto :coffee:

ovo mi nije jasno zar nije ako je nocno rodjenje zar se ne racuna
Asc' + Mars - Mjesec

a kod muskaraca je dnevno rodjenje
Asc' + Venera - Saturn

ako dodje za zenske braka nocno rodjene nemoze bit asc' +venera-saturn :confused:

Ne, to nije prava formula za izračunavanje te tačke.
Da, kod muškarca koji je rodjen u toku dana to je formu, a obrnuto je ako je rodjen noću.
Zašto bi to bio problem???

thalatte
14-02-2008, 10:10
I ja sam raćunala sa Mjesecom za noćno rodjenje jer je tako na onoj stranici za izračunavanje arapskih....

A po Smishinoj formuli mi je brak na 4.Jarca a tamo mi je i Karma...to će onda bit karmički brak?:confused:Ili sam taj brak kakav će biti zaslužila u prošlom životu?:D

Shmishonja
14-02-2008, 10:35
I ja sam računala sa Mjesecom za noćno rodjenje jer je tako na onoj stranici za izračunavanje arapskih....

A po Smishinoj formuli mi je brak na 4.Jarca a tamo mi je i Karma...to će onda bit karmički brak?:confused:Ili sam taj brak kakav će biti zaslužila u prošlom životu?:D

Da li je separacija ili aplikacija sa tačkom Karme? Ako je separacija, to je onda ova druga opcija, ako je aplikacija, to je opcija da ćeš kroz brak u ovom životu odraditi neke stvari i kako pripremiti teren za sledeći život.

thalatte
14-02-2008, 13:06
Točka je na 4 ,a Karma na 5...sad neznam kako se te točke kreću...ali ako se ne kreću onda je separacija...

E hvala Smisho...ove sitnice koje ti ubaciš su mi zakon za razumjevanje tematike...ne mislim samo tu već i drugdje...baš ti hvala što djeliš svoje iskustvo i znanje sa nama!:)

dadiska
14-02-2008, 13:48
Shmisho mozes li mi objasniti sta sad predstavlja to sto sam ja dobila.
20st 19' Raka

I sta predstavljaju one ostale formule. Hvala, kissic.

Shmishonja
14-02-2008, 22:39
Točka je na 4 ,a Karma na 5...sad ne znam kako se te točke kreću...ali ako se ne kreću onda je separacija.

Pa znači da tačka braka "ide" ka tački karme jer je "iza" nje ~ može se reći da je aplikacija ~ iako su Arapske Tačke "mirne" i ne kreću se ~ jer ... su TAČKE :D One samo prenose svetlost [aspekte] drugih natalnih planeta.

Shmisho mozes li mi objasniti sta sad predstavlja to sto sam ja dobila.
20st 19' Raka

I sta predstavljaju one ostale formule.
Jednostavno je tumačiš kao i svaku tvoju drugu natalnu planetu ~ ona je u Raku , znači dispozitor je Mesec, koje aspekte ona pravi sa drugim planetama u tvom čatru... itd... kao i svaku drugu planetu ~ jednostavno je :)
Sve te formule se najviše koriste u TA i daju solidne rezultate. sve one na neki način upućuju na ono šta se dešava u :heart: odnosu [znači da može da se koriste i u Dejvisonu, čak i ako te dve osobe nisu u braku]

dadiska
15-02-2008, 01:41
e sad sam se bas uplasila
:eek:

ta moja tacka braka je tacno na mom juznom mesecevom cvoru ........na 1. stepenu vodolije ............

kako to da tumacim ...... ne izgleda mi bas sjajno

Ovo ispod sto ti je shmisa,napisala kaze ti sve!

Jednostavno je tumačiš kao i svaku tvoju drugu natalnu planetu ~ ona je u Raku , znači dispozitor je Mesec, koje aspekte ona pravi sa drugim planetama u tvom čatru... itd... kao i svaku drugu planetu ~ jednostavno je :)

Shmishonja
15-02-2008, 09:27
e sad sam se bas uplasila! ta moja tacka braka je tacno na mom juznom mesecevom cvoru ........na 1. stepenu vodolije ............kako to da tumacim ...... ne izgleda mi bas sjajno :(
Ovo ti ukazuje da tvog budućeg :heart: znaš iz prošlog života, ništa više... biće samo de~ža~vu :)

Ma ja nikako ne mogu da nadjem tu tacku. Gde li je.....Pokusala sam Shmisinom metodom,ali nista nisam uradila. Koji broj se uzima za asc?

Možeš i da batališ te oznakice za znake one su tu čisto orijentacije, drži se samo onih transf. podela znakova po stepenima :)
Tebi je Asc' na 25°05' Škorpiona ~ pa "transformacijom" iz tabelice vidimo da je 00° Škorpiona = 210° pa na to dodaš 25°05' i dobiješ = 235°05' :)

:eam: tek sad vidim koliko vas ti znaci i njihove oznake zbunjuju

30.03.1972. 09:30am Podgorica
Hvala:)

brak žene : Asc' + Saturn - Venera : 05° Raka 22'
bračni partner : Asc' + Desc' - vladar 7 polja : 18° Blizanaca 50'
tačka braka : Asc' + Desc' - Venera : 00° Riba 50'meni je dvosmisleno- čini mi se da imam dvije varijante- de ža vu ljubav i netko novi? koje će od tog dvojeg biti brak i hoće li do njega uopće doći....

[I]Zašto ne bi došlo do braka?

Ti na primer imaš dobru postavku kako ovih tačaka, tako i samog vladara VII polja.

Evo ti moj primer :
~ tačka braka žene mi je na 03° Vage blizu vrha XII polja u O° sa Sunce kazimi Pluton iz XII polja i odmah ima 90° sa arapskom tačkom bračnog partnera [a i sa arapskom tačkom samog braka koja mi je na istom stepenu] na 03° Raka na samom vrhu IX polja ~ a ta pa tačka ima pak egz. 120° sa Uranom na samom Asc'!

A i sam vladar VII polja mi je na 29° i u praznom hodu... definitivno ili se nikada neću udati ili ću se jako kasno udati za nekog starijeg lika, razvedenog/udovca... boli glava od opcija ...

brak žene : Asc' + Venera - Saturn : 05°Riba 52'
bračni partner : Asc' + Desc' - vladar 7 polja : 09° Strelca 54'
tačka braka : Asc' + Desc' - Venera : ista kao i arapska tačka bračnog partnera.Da se podsetimo :
~ arapska tačka braka žene nam govori kako će se žena snaći u vezi/braku.
~ arapska tačka bračnog partnera nam daje orijentacionu sliku onoga što želim da bude naš partner tj. na kakvog obično partenra nailazimo.
~ arapska tačka braka nam je uopštena slika situacije u kojoj se osoba nadje kada stupi u vezu/brak i daje nam orijentacionu sliku njenog ponašanja i razmišljanja dok je u tom odnosu.

Shmisho,
da li bi i meni pomogla, veruj ja sam racunala, ne smem ni da kazem sta je rezultat, zbunili me stepeni..:p
Hvala ti, ako stignes.

:smartass:

arapska tačka braka žene : Asc' + Venera - Saturn : 01° Strelca
arapska tačka partnera : Asc' + Desc' - vl.7p. : 02° Riba
arapska tačka samog braka : Asc' + Desc' - Venera : 25° Riba

emmilija
16-02-2008, 16:27
smile
jesam li dobro izracunala, tacka braka mi je na 17 vodolije...
znaci u konjukciji sa dsc, ima li to neko znacenje
i moze li tacku braka da aktivira smc ili hiron

Shmishonja
16-02-2008, 17:00
evo smile
24.04.69 u 6,45 ujutru bgd

brak žene : 02° Raka

tačka partnera : 01° Device

tačka braka : 17° Vodolije

viksi72
19-02-2008, 00:13
Meni je tacka braka na 22'59 Device i tacno trazim neke Merkurovske tipove, blentave, pricljive, mada se nekako uvek na kraju ispostavi da nisu tako blentavi. Prvu aplikaciju pravi sa Plutonom, vladarem ascedenta, a ima egzaktni kvadrat sa Venerom i Marsom iz osme, i sa JUpiterom iz druge, sto ce reci nikako ne uspevam da odrzim te veze, a veze su pune ludila i neverovatnih obrta. Ove godine mi Mc dolazi na tu tacku, a vladar Mc je u sedmoj. Da li to nesto moze da znaci? Tacka braka zene mi se nalazi na 22'59 Skorpije, sto mi jopet ne mirise na dobro, jer mislim ili da cu da izludim od ljubomore ili cu zesce da se smorim u braku. Jesus!!

uspjela sam shmile, konačno skontala te tablice i evo izvješća...

Brak žene ; 21* 43 Vage, u 1. kući u konjukciji s Uranom, divno jel ?:D evo još jednog pokazatelja moje rastave...

Bračni partner 04*28...Blizanaca u 8. kući , 180 sa Neptunom, još jedna divota...:D

Točka Braka: 27*22 Raka u 10. kući, i sve mi se čini da nju lupa kvadrat urana i kirona..eh pih, sretnice..:o

viksi72
26-02-2008, 01:05
Znate sta sam primetila: tacka braka uopste ne mora da bude pokazatelj da ce neko uci u brak.. Mnogo vise desavanja je kada postoji dobar aspekt izmedju vlada 1. i 7. kuce. Posmatrajuci horoskop mojih roditelja, nisam nasla da je ova tacka bila aktivirana nekim jakim aspektom, ali im je Mesec, kao i vladar Asc i 7-me kuce, i te kako bio aspektovan daleke 1970-te godine.

dadiska
06-03-2008, 14:17
Makison evo tvoje tacke zene pa ti posle racunaj ostale, na osnovu primera:

Asc 27˚ 17' ribe
Ven 0˚ 4' raka
Sat 20˚ 16' device

pa sad iz onog sto je shmisha postavila zamenis:

Asc:
Ribe 11*
27+330=357˚ minuti ostaju isti i dobijes 11*357˚17'

pa su onda

Venera 03*90˚4'
Saturn 05*170˚16'

i sad racunas, posto si rodjena nocu formula je Asc' + Ven - Sat

11* 357˚17'
+ 03* 90˚ 4'
14* 447˚21'
- 05* 170˚ 16
09* 277˚ 5'

E sad zamenis opet iz tablice :
09* ti je Jarac
277˚- 270 = 7˚
pa ti je tacka zene na 7˚5' Jarca! Nadam se da sam ti objasnila. :kiss3:

Arneta
06-03-2008, 14:33
Drage moje, ja sam vam se udala daleke 1997. tacnije, 19.04.1997.god. pa ako neko zeli da vezba, slobodno moze na mom primeru, pogledajte direkcije, tranzite...pozzz svima

emmilija
06-03-2008, 15:30
Drage moje, ja sam vam se udala daleke 1997. tacnije, 19.04.1997.god. pa ako neko zeli da vezba, slobodno moze na mom primeru, pogledajte direkcije, tranzite...pozzz svima

samo da proverim
upoznala si ga kada si imala 22 a udala se u 25, jel tako
po primarnim venera ti je u 22 bila na marsu a u 25 na uranu, ili si mozda muza upoznala i brzom brzinom usla u brak...:confused:
ajd malo pomogni cisto da vidim jel mi idu ove direkcije

gita
06-03-2008, 15:36
ma mene zanima kako se to onda pribaci vremenski, tj u kojo godini bi se moglo udat:rolleyes:

selena
07-03-2008, 19:16
evo i ja sam vam dobar primjer udala sam se 18.10.2003. u zagrebu-brzo ,bez priprema i romantike sa 2 svjedoka i matičarem....(baš sam bila blesava!!!)
saturn mi je tada zajedno sa mjesecom tranzitirao 10 kuću u raku,jupiter je bio u tranzitu 12 kuće(bila sam trudna a sve sam tajila do zadnjeg!!)
venera je tranzitirala 2 polje-ovo neću da objašnjavam-udala sam se zbopg posla tako brzo jer sam trebala postati šefica njegove firme!!!
retro neptun mi je tranzitirao 5 kuću i mjesec-zbunjenost!!čudne i iznenadne promjene

zujalica
13-03-2008, 09:15
Ja ovako izracunah moje tacke...
tacka braka zene na 29,19 Raka
tacka bracnog part. na 22,21 Lava
tacka braka na 10,34 Lava.

A za njega...
tacka braka muskarca na 8,8 Blizanaca
tacka bracnog partnera na 24,28 Jarca
tacka braka na 8,17 Vage.
Ako neko moze nek proveri da li ja ovo dobro izracunah? :bebadeckic:

andjela pizelli
08-04-2008, 22:23
Imam dve drugarice,koje su mi rekle da im je astrolog rekao sa koliko godina ce se vencati.

Pa me iinteresuje da li bi neko mogao da mi objasni kako se to gleda.

a doticni astrolog gleda brak kroz mars i tranzit jupitera preko njega e svasta:eek:

Lunita
30-04-2008, 21:46
Pa ne znam gde bih mogla da postavim nas zanimljiv spoj :yinyang: Naime, upoznali smo se slucajno i ispostavilo se da smo ?astro twins? pa je nas kompozitni horoskop isti kao i licni a devidson kao da sam njegov tj. svoj zapocela od svoje tj. njegove 7. kuce... Da li se karmicke veze o kojima pricate i brojne konjukcije odnose i na nas? Ako nekoga ne bi mrzelo mogao bi da mi pomogne u razumevanju!!! Hvala! :friends:

mandrak-21
30-04-2008, 22:58
Pa ne znam gde bih mogla da postavim nas zanimljiv spoj :yinyang: Naime, upoznali smo se slucajno i ispostavilo se da smo ?astro twins? pa je nas kompozitni horoskop isti kao i licni a devidson kao da sam njegov tj. svoj zapocela od svoje tj. njegove 7. kuce... Da li se karmicke veze o kojima pricate i brojne konjukcije odnose i na nas? Ako nekoga ne bi mrzelo mogao bi da mi pomogne u razumevanju!!! Hvala! :friends:

ascendenti vam se razlikuju za 5 stepeni i sve je isto osim meseca,oboje imate so 90 ur i lose aspekte ka mesecu ....,mnogo ste isti,neznatne razlike i njegov mesec je vrh joda u 8 polju,i mislim da ces ti odustati od te ljubavi

Lotosov cvet
01-05-2008, 00:04
Izracunala sam da je moja tacka braka na 24 stepenu 51 minutu Bika. Sada treba da vidim preko direkcija(koje ne znam da gledam) ili preko tranzita kada neka od planeta koja moze da predstavlja mog partnera pravi konjukciju sa tackom braka? Ako sam pogresila, neka me neko slobodno ispravi ili demantuje da ne zivim u neznanju...

viksi72
01-05-2008, 00:31
Napravila sam gresku, kada sam racunala tacku braka, ne gledajuci da je moje rodjenje ipak nocno, tako da mi se tacka braka nalazi na 22'34 Skorpije (boze, hoce li me ikada promasiti bilo sta sto ima veze sa 8-mom kucom). U primarnim direkcijama, u 36 godini, tj sada dolazi mi Uran (vladar 4-te) na ovu tacku, a inace mi u tranzitima pravi kvadrat na vladare 1 i 7 kuce. Kako bi Vi ovo protumacii?

TrilianSi
01-05-2008, 00:33
Ja bih očekivala brak, ili bar samo život u dvoje, bez papira, zbog Urana ;)

viksi72
01-05-2008, 00:43
Trili, moram da priznam da pocinjem vise da se plasim Urana, nego Saturna, jer je brz i hirovit, bas kao i ja, pa me samo jos vise ubrzava, a to bas i nije pohvalno. Brzo mislim, brzo sam nervozna (u ovom periodu na kvadrat), opet uticaj istog bajsona, pa sad jos i ovo.. A to bez papira verovatno do sledece godine, kada mi se u solaru pojavljuje ista konjukcija Ve i Ma, koju imami u natalu. Nista, zvrckam na svadbu! Hvala, devojcice!

mandrak-21
01-05-2008, 00:49
Napravila sam gresku, kada sam racunala tacku braka, ne gledajuci da je moje rodjenje ipak nocno, tako da mi se tacka braka nalazi na 22'34 Skorpije (boze, hoce li me ikada promasiti bilo sta sto ima veze sa 8-mom kucom). U primarnim direkcijama, u 36 godini, tj sada dolazi mi Uran (vladar 4-te) na ovu tacku, a inace mi u tranzitima pravi kvadrat na vladare 1 i 7 kuce. Kako bi Vi ovo protumacii?
tačka braka nema veze sa dnevnim ili nocnim rodjenjem

Angliana75
01-05-2008, 00:51
dadiska izracunaj meni tacku braka...meni matematika nije nikad bila jaca strana:( ....ali ja sam vec imala jedan brak ....ima li to veze??da li se onda racuna neka druga tacka braka,mislim,za drugi brak?zna li neko ??:confused:

mandrak-21
01-05-2008, 00:56
dadiska izracunaj meni tacku braka...meni matematika nije nikad bila jaca strana:( ....ali ja sam vec imala jedan brak ....ima li to veze??da li se onda racuna neka druga tacka braka,mislim,za drugi brak?zna li neko ??:confused:
26.32 vodolije

fenix7
01-05-2008, 01:00

Jesi li ti s nekim živjela nakon braka, ali bez papira?

Angliana75
01-05-2008, 01:10
26.32 vodolije

hvala dragi mandrak:4kiss:

ja sam to spomenula cini mi se na temi ili 7 polja ili 9 polja,draga karma mi je rekla da se to ne moze racunati kao drugi brak...jesam ...mesec dana ...i on je bio poptuna simbolika tog mog 9 polja MA u OVnu=policajac ,mladji muskarac,momak,nikad nije bio zenjen... Ovan= Bosna,u konjukciji sa JU u Ovnu= druge vere,katolik, pa jos i Chiron tu u konjukciji sa MA= doneo mi je sa tim covekom samo patnju, eto...
a zasto pitas??:confused: ....

Lotosov cvet
01-05-2008, 01:18
Da li moze neko da proveri jednu moju nedoumicu, ako ima astro program?
Dobila sam da je moj Merkur ove godine po direkcijama na astro.com (nesto tu nije u redu) na 24 stepenu Merkura, u konjukciji sa tackom braka.
Moji podaci: 05.04.1974 Uzice 10:03

Thank in advance.

mandrak-21
01-05-2008, 01:24
Da li moze neko da proveri jednu moju nedoumicu, ako ima astro program?
Dobila sam da je moj Merkur ove godine po direkcijama na astro.com (nesto tu nije u redu) na 24 stepenu Merkura, u konjukciji sa tackom braka.
Moji podaci: 05.04.1974 Uzice 10:03

Thank in advance.
tvoj merkur po progresijama danas
primarne-24 ovna
sekundarne-24 bika
tercijarne-20 blizanaca
minorne-18 vage

Lotosov cvet
01-05-2008, 01:30
Hvala, Mandrak. Mislila sam na 24 stepenu bika, a napisala 24 stepen Merkura. Spavam i kucam...Primarne su najvaznije i to su godisnje direkcije?
Nisam bas puno upucena u direkcije...

Sta je ovo nocas, svi bi da se udaju...Da li logorska vatra i Praznik Rada imaju veze sa tim?

viksi72
01-05-2008, 01:34

Mandrak, hajde mi onda objasni ovo, posto ne razumem. Zar ne bi bilo logicno kao i kod Fortune da gledam dnevno i nocno rodjenje? I sta znaci brak zene, a sta brak muskarca? Po ovome, to nisu iste tacke, kao i tacka braka, tako da sada stvarno ne razumem sta ove dve znace? I koje su znacajnije?

zujalica
01-05-2008, 08:59

Mandrak, hajde mi onda objasni ovo, posto ne razumem. Zar ne bi bilo logicno kao i kod Fortune da gledam dnevno i nocno rodjenje? I sta znaci brak zene, a sta brak muskarca? Po ovome, to nisu iste tacke, kao i tacka braka, tako da sada stvarno ne razumem sta ove dve znace? I koje su znacajnije?

Ni meni nije jasno sta su tacke braka zene tj. muskarca? Na www.noendpress.com se mogu racunati sve te tackice i kao sto vec napisah na prosloj strani... tacka braka mi je na 10,34 Lava, braka zene 29,19 Raka, bracnog partnera na 22,21 Lava. I sta sad sa time? Gledaju se direkcije? Ja se tu ic ne snalazim.. :) Sta kazu te direkcije koja godina bi mogla biti za wedding ?

Lunita
01-05-2008, 13:21
Ooo hvala, Mandrak. Premda nije lepaa vest. Mozda zbog njegovog ma koji je u raku pa mislis da mi treba jaci muskarac? :rolleyes: Sta smo mi bili u proslim zivotu: brati i sestra? Zaboravila sam da ti kazem da smo u ovom verenici ups! I da bi on sto pre da postanemo muz i zena ali se mojoj veneri i uranu ne zuri... Mesec ima bas izazovne aspekte mo180pl, mo180ju, mo90ma + T kvadrat ali mi se uopste ne svadjamo, pronasli smo ventil za tu vrstu energije (ja u plesu sa vatrom, on u extremnim sportovima- fortuna ari u osmoj kuci?) I sta znaci "njegov mesec je vrh joda"?

mandrak-21
02-05-2008, 01:49

to je tacka braka(asc+dsc-ve) ostale arapske tacke,ukazuju na probleme,kod tranzita a ima jos tacaka braka po raznim autorima

viksi72
02-05-2008, 13:01
to je tacka braka(asc+dsc-ve) ostale arapske tacke,ukazuju na probleme,kod tranzita a ima jos tacaka braka po raznim autorima

Hm, dobro, a koliko je radila kod tebe, kada si ulazio u b(m)racne vode?

damsel
02-05-2008, 13:26
Ja sam si još prije sama nešto računala brak, bračnog partnera i točku braka i sad prekontrolirala na toj stranici na netu...i za pohvalu...lijepo i točno sam si izračunala. Međutim nisam našla za računanje baš TOČKE BRAKA. Kad sam pješke računala ispalo mi je na 7* Ovna. Može li me netko iskontrolirati?

mandrak-21
02-05-2008, 17:59

Hm, dobro, a koliko je radila kod tebe, kada si ulazio u b(m)racne vode?
kada sam upoznao suprugu na njoj je bila tranzitna venera,

Ja sam si još prije sama nešto računala brak, bračnog partnera i točku braka i sad prekontrolirala na toj stranici na netu...i za pohvalu...lijepo i točno sam si izračunala. Međutim nisam našla za računanje baš TOČKE BRAKA. Kad sam pješke računala ispalo mi je na 7* Ovna. Može li me netko iskontrolirati?

isto rucno racunano negde se nalazi kod teba na 16 ovna

Lotosov cvet
02-05-2008, 18:23
tvoj merkur po progresijama danas
primarne-24 ovna
sekundarne-24 bika
tercijarne-20 blizanaca
minorne-18 vage

Mandrak, ako je moja tacka braka na 24 stepenu bika, a po sekundarnim progresijama je Merkur tu, da li to moze nesto da donese? Inace po defolte, najbolje se slazem sa muskarcima Devicama, verovatno zbog mog Meseca.

Izvini, sto te gnjavim oko ovoga, znas kako kazu za zene: prvo kukaju sto se ne udaju, a onda kukaju sto su se udale...mala sala

mandrak-21
02-05-2008, 18:34
Mandrak, ako je moja tacka braka na 24 stepenu bika, a po sekundarnim progresijama je Merkur tu, da li to moze nesto da donese? Inace po defolte, najbolje se slazem sa muskarcima Devicama, verovatno zbog mog Meseca.

Izvini, sto te gnjavim oko ovoga, znas kako kazu za zene: prvo kukaju sto se ne udaju, a onda kukaju sto su se udale...mala sala

tuda ce sada tranzitirati sunce pa venera za nekih 10-15 dana ako neceg bude tih dana se aktivira progresivni merkur u vidu enekog poznanstva,ako nije bilo vec oko uskrsa

Lotosov cvet
02-05-2008, 18:55
Nije bilo nikakvo interesantno poznanstvo. Postoji neko ko mi je interesantan, ali imamo nekakav zvanicno-poslovan odnos. Nekada mi se cini da ce svakog momenta sve to prerasti u nesto vise, ali se to odlaze u nedogled...izgleda...Hvala ti.

Angliana75
02-05-2008, 20:19
Ni meni nije jasno sta su tacke braka zene tj. muskarca? Na www.noendpress.com se mogu racunati sve te tackice ...

ej zujalice......super je sajt;) ...nego tamo ima opcija Marriage of Woman (1) i (2)...sta to znaci???ima li neko resenje za ovo??je li to znaci kao mozda tacka drugog braka??ili postoji samo 1 tacka braka???:confused:

ja sam izracunala i tu "drugu" tacku ( Marriage of Woman (2)!!)..i ispalo mi je drugacije=tacka braka (2) je u Ovnu na 13 i 26......
sta sad to znaci??srugi brak ce da mi se desi na toj tacki kada neka planeta tipa JU se smesti na tu tacku , posto ce on po svoj prilici da dodje na nju pre ostalih ...???
help:o :o

thalatte
02-05-2008, 21:08
Ehej Angliiica...ciaoooo

Ne ----ovak to ide....jedna točka ti je za žene rođene po danu...kada se računa Venera (kolko se sjećam)....a druga sa Mjesecom....za noćno rodjenje..

zujalica
02-05-2008, 21:28
ej zujalice......super je sajt;) ...nego tamo ima opcija Marriage of Woman (1) i (2)...sta to znaci???ima li neko resenje za ovo??je li to znaci kao mozda tacka drugog braka??ili postoji samo 1 tacka braka???:confused:

ja sam izracunala i tu "drugu" tacku ( Marriage of Woman (2)!!)..i ispalo mi je drugacije=tacka braka (2) je u Ovnu na 13 i 26......
sta sad to znaci??srugi brak ce da mi se desi na toj tacki kada neka planeta tipa JU se smesti na tu tacku , posto ce on po svoj prilici da dodje na nju pre ostalih ...???
help:o :o

To sa (2) ni ja nemam pojma, mada mi zvuci logicno ovo sto pepuu napisala,da je to za nocno rodjenje. A glavna tacka je samo ono pod Marriage.
A sta dalje sa time... :) pojma nemam... Kako se ustvari odredjuje sama godina za marriage? :) (ipak se tema tako zove)
:)Sad pogledah ,pa mi se ipak ne cini da je (2) nocno, jer je pod (1) Saturn, a ne Sunce..

Angliana75
02-05-2008, 23:56
Ehej Angliiica...ciaoooo

Ne ----ovak to ide....jedna točka ti je za žene rođene po danu...kada se računa Venera (kolko se sjećam)....a druga sa Mjesecom....za noćno rodjenje..

pa caaooooo draga :wink_6: :friends:

pa da ....naravno....boze ,nije mi palo na pamet:rolleyes: hvala ti draga;)

evo.....to si me pitao;) :)

ja sam to spomenula cini mi se na temi ili 7 polja ili 9 polja,draga karma mi je rekla da se to ne moze racunati kao drugi brak...jesam ...mesec dana ...i on je bio poptuna simbolika tog mog 9 polja MA u OVnu=policajac ,mladji muskarac,momak,nikad nije bio zenjen... Ovan= Bosna,u konjukciji sa JU u Ovnu= druge vere,katolik, pa jos i Chiron tu u konjukciji sa MA= doneo mi je sa tim covekom samo patnju, eto...
a zasto pitas??:confused: ....

i sta sad kazes???

Nella
04-05-2008, 23:54
Ne znam gdje da ovo stavim, pa ću ovdje jer se radi o terminima vjenčanja.

Krajem januara 2009. će Jupiter i asteroid Juno biti u konjukciji. To znaći da svatko tko je planirao neki termin vjenčanja u skorijem roku, ovo mu je odličan period jer označava veliku ljubav i sreću sa partnerom.

fenix7
05-05-2008, 00:52
evo.....to si me pitao;) :)

i sta sad kazes???:D :D :rolleyes:

Kažem da se primiš knjige i da već jednom završiš školu, pestaneš biti ovisna o roditeljima, i da ćeš se udati, ali tek kad odeš iz kuće!! Tebi je definitivno neki stariji muški, vjerojatno neka voda, ali pazi da ne bude previše ljubomoran!

Angliana75
05-05-2008, 01:21
Kažem da se primiš knjige i da već jednom završiš školu, pestaneš biti ovisna o roditeljima, i da ćeš se udati, ali tek kad odeš iz kuće!! Tebi je definitivno neki stariji muški, vjerojatno neka voda, ali pazi da ne bude previše ljubomoran!

heheheeh....ihh bre sto mi i rece...ja mislila da ces bre konkretno da mi kazes po primarnim ,sekundarnim i ostalim direkcijama...a toliko i ja znam....breeee...feniks...pa ja ne studiram godinama....ja sam redovno davala ispite a upisala sam faks po starim studijama 2005-te !!;) :) ...nego sam sada malo poljuljala svoje samopouzdanje,ali proci ce to..:) ....a to da ce taj muski biti voda??:eek: ..ma ne verujem..ipak je meni MA u Ovnu-sedistu i jos tu JU i to sve u 9 polju=drugi brak...tako da moze biti samo vatra,da zari i pali a nikako voda...pa naravno da kad izadjem iz kuce cu se i udati a izaci cu kad me taj neko zaprosi zar ne???pa nisam luda da ga zenim!!!:D :D :D
ajde budi malo precizniji i konkretniji sledeci put;)

malibiser
05-05-2008, 01:30
Nije mi bas naj jasnije , meni je vladar Dsc Ju i kad je tr.Ju bio u mojoj 1 kuci muskarac s kojim sam tad zivela me je prosio, nisam rekla da.U decembru prosle godine tr.Ju je usao u 7. tad sam razmisljala o zajednickom zivotu , planovi za brak su postojali u mislima za buducnost, veza je naprasno pukla , uglavnom Ju je otisao iz 7. i sta sad !? cekam narednih 7 godina? :) :) :)

Angliana75
05-05-2008, 16:08
:4lol: dvojica su ti bila dosta!
Jesam li dovoljno konkretan!:rolleyes:

znaci da je ta veza od memsec dana ipak odigrana kao drugi brak???ajde molim te budi konkretniji,nemoj da si tako sarkastican:D :D ...ipak je ovo tema gde se precizno moze reci sa koliko godina se neka osoba moze udati ili ozeniti...ja svakako zelim da se udam:D ;) :D .....pa meni nije dosta:D :D :D

nessy
06-05-2008, 07:45

na programu astro 5.40 imaju za izracunavnje arapskih tacaka automatski (program je besplatan)
a sto se tice udaje meni je na toj arapskoj tacki braka -taj dan bio kiron u trigonu sa jupiterom,suncem i vertexom -to je kad sam fakticki se udala a vjencala sam se poslije

ps.nadam se da nikome nece smetati sto sam odgovorila na stari post jer temu citam ispocetka:D

sto mu gromova
06-05-2008, 11:55
Malo sam racunala sebi,i ispada da mi je tacka bracnog partnera na 06 01' stepenu jarca...I moram priznati da se ja nesto potajno nadam da ce moj dragi biti jarac,posto smatram da su jarcevi najmoralniji ljudi koje znam...Malo sam gledala direkcije i vidim da ce moje direktovano sunce u mojoj 26. godini doci na tu tacku,a vidim i da ce te godine i direkotvani Vertex doci na natalnog marsa...je l ovo moze ukazivati na upoznavanje buduceg bracnog partnera???:)

e,i jos nesto me zanima...kako mi je tacka braka na 09 26' jarca,a direktovano sunce u mojoj 29. godini dolazi na tacku braka da li to moze ukazivati na moguci brak?

Andreina
28-05-2008, 13:59
Izracunala sam da je tacka braka (partnera) kod mene u Strelcu na 7'06''. Kada je JU prolazio preko nje nije se desilo nista bitnije. Da li ce mozda UR ili NE imati neki znacajniji uticaj?
Ova mi je tema apsolutno neistrazena tako da svaka sugestija je dobrodosla.:)

select81
28-05-2008, 14:16
moja tacka braka je u Skorpiji 3'-24'', malo mi cudan ovaj minus
a brak zene 28 st 46' Lav, tu jedino za sada imam tranz.Mars

zujalica
28-05-2008, 14:45
moja tacka braka je u Skorpiji 3'-24'', malo mi cudan ovaj minus
a brak zene 28 st 46' Lav, tu jedino za sada imam tranz.Mars

Tacka braka ti je na 2,36 Skorpije, nema nikakvog minusa.

mace
28-05-2008, 14:58
meni je tacka braka na 13 jarca i tuda je prolazio i jupiter tranzitni a i progresivne planete pa nista ni blizu vencanja, mislim da tu tacku ne mora da aktivira vl.7 a ni 5..ko zna..mislim da nam trebaju iskustva drugih ljudi koji su se vencali, da vidimo sta se kod njih desilo..
da li se ta tacka aktivira vencanje tj cinom ili poznanstvom osobe koja je "prava" ?

vilenija
09-07-2008, 12:36
ja mislim da je jako tesko na osnovu jedne stvari utvrditi tacnu godinu stupanja u brak...neki govore o tacki braka, neki o midpoint sunca i meseca, neki gledaju kretanja venere, mada i sturn tu moze da ukaze na nesto...
ako vam nesto znaci mogu da vam dam moj primer:
godina kada sam se udala:
direkcija venere pada na midpoint sunce/mesec,
progresivni saturn na natalnom suncu, progresivni mars (zajedno sa JMC) u opoziciji sa natalnim mesecom, progresivni DC pada na tacku braka,
solarni saturn mi je bio na IC i pravio veliki trigon sa venerom i mesecom, ali nije imalo dodirnih tacaka sa natalnim pozicijama... (mada ne znam koliko je bitno, ali mi se osa JMC-SMC poklapala sa natalnom osom AC-DC)...

skorpijica
12-07-2008, 19:18
narode u kojoj godini bih se ja mogla udati
po mom misljenju to je 32 jer tad venera po direkcijama dolazi na natalnog saturna
ako je venera ljubav saturn tu daje neku ozbiljnost
da li sam u pravu........
zelela bih da čujem i vase misljenje

mesecarka
13-07-2008, 01:41
Sta znaci ono 'Cusp' neke kuce?
:rolleyes:

zujalica
13-07-2008, 07:51
Sta znaci ono 'Cusp' neke kuce?
:rolleyes:
Cusp - vrh kuce - ubacujes znak i stepen na kom pocinje kuca.

mesecarka
13-07-2008, 14:54
Cusp - vrh kuce - ubacujes znak i stepen na kom pocinje kuca.

HVALA :)

Pokusavam da izracunam tu cuvenu godinu vencanja, ali... slabo mi ide :(

A, je l' vrh kuce predstavlja pocetak ili kraj kuce? :confused:

emmilija
13-07-2008, 15:28
A, je l' vrh kuce predstavlja pocetak ili kraj kuce? :confused:

vrh ili pocetak kuce....;)

ako zelis ostavi podatke pa cu ti pomoci da izracunas....

mesecarka
13-07-2008, 15:38
Nisam bila sigurna :o
Vrh mi zvuci malo dalje od pocetka :wall:

http://i38.tinypic.com/mue51g.gif

Da ja znam kada da pocnem sa pripremama za svadbu :)

:ziveli:

ivancica11
15-07-2008, 19:24
Imam jedno pitanjce- na slici se moze videti gde mi je tacka braka.... to mi je drugarica izracunala pomocu Keplerovog programa ali ni ona ni ja ne znamo to protumaciti. Nabavile smo i knjigu Arapske Tacke medjutim ni tu nema to konacno objasnjenje- znaci, ok tacka ti se nalazi na toj poziciji i sta to znaci za tvoj horoskop, tacnije kako se vidi vreme sklapanja braka ili koliko ce brakova biti, to objasnjenje nismo nigde nasle.

http://img375.imageshack.us/img375/7118/ivonaivonaarabpartex0.th.jpg (http://img375.imageshack.us/my.php?image=ivonaivonaarabpartex0.jpg)

Nale 83
27-07-2008, 15:23
Tacka braka mi je na 5* Lava u VI kuci :eam: ! Moze li mi neko reci kad ce najsrecniji dan u mom zivotu (koje godine) :5rotfl:?

ibis
27-07-2008, 16:35
Kod mene su zvazde bile vrlo jasne za godinu kada sam zasnovala zajednicu sa svojim suprugom, tada smo poceli da zivimo zajedno tj ja sam se preselila u njegov stan. Par godina pre toga, kada jos nisam uopste poznavala svog supruga, napravila sam kartu za tu godinu i napisala udaja :)
Progresivno So je bilo tacno na Desc, a progresivna Ve tacno na natalnom So.
Solar je imao raka u usponu i u prvoj kuci stelijum od 4 planete, na Asc vladalac 4, a Mo, vladalac stelijuma i Asc u 4 kuci u znaku Vage. Natalni Sa konjunkcija Asc a vlada sedmom solarnom.
Tranzitni Ju u 4, a tranzitni Ur u prvoj u opoziciji sa Ma u sedmoj.

Ovo je skolski primer zaista. Svi pokazatelji su bili uskladjeni.

dadiska
03-12-2008, 16:36
Zulfice ja sam pre racunala po Smishinoj formuli,ali sad imas sajt gde samo uneses podatke i on ti sam izbaci gde se nalazi koja tacka.

Astrology: Arabic Parts Astrology Calculator (http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php)

Tvoja tacka braka je na 20*01' Strelca, ako sam dobro unela podatke! Pozz:)

zulfica
03-12-2008, 16:54
Zulfice ja sam pre racunala po Smishinoj formuli,ali sad imas sajt gde samo uneses podatke i on ti sam izbaci gde se nalazi koja tacka.

Astrology: Arabic Parts Astrology Calculator (http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php)

Tvoja tacka braka je na 20*01' Strelca, ako sam dobro unela podatke! Pozz:)

mnogo hvala,jupiter je presao,pluton je presao,a ja bi da se udam drugi put,nesto me uhvatlo:)))))))) mada JU dolazi u sedmo pa ce na[praviti sex sa tackom iz pete ako se to uopste racuna:)))))

Angliana75
03-12-2008, 18:31
mnogo hvala,jupiter je presao,pluton je presao,a ja bi da se udam drugi put,nesto me uhvatlo:)))))))) mada JU dolazi u sedmo pa ce na[praviti sex sa tackom iz pete ako se to uopste racuna:)))))

na tom programu sto ti je dala dadiska imas za drugi brak...posto si imala jedan brak ..racunaj sad za drugi brak...;) :)

Kora
03-12-2008, 18:42
Kako izracunah arapske tacke braka je 18*15' Skorpije i nalazi se u mojoj 1. kuci, ali ako racunam arapsku tacku braka zene dobijem da je u Strijeclu na 6*33'.

Imal naznake braka uskoro?

zulfica
03-12-2008, 18:45
na tom programu sto ti je dala dadiska imas za drugi brak...posto si imala jedan brak ..racunaj sad za drugi brak...;) :)

sta kucam za drugi brak ikako se to uopste racuna? ajd mi pomozi

Angliana75
03-12-2008, 18:48
sta kucam za drugi brak ikako se to uopste racuna? ajd mi pomozi

pa vrlo lako...u tom programu imas MArriage for Woman (2)...to ti je tacka za drugi brak....a drugi brak ti je 9.polje....kad ti tamo bude trazilo da ukucas tacku ASC i DSC=7.polje ti lepo kucas stepen i minut tvog 3.polja=ASC i 9.polja=DSC;) :)

zulfica
03-12-2008, 19:02
pa vrlo lako...u tom programu imas MArriage for Woman (2)...to ti je tacka za drugi brak....a drugi brak ti je 9.polje....kad ti tamo bude trazilo da ukucas tacku ASC i DSC=7.polje ti lepo kucas stepen i minut tvog 3.polja=ASC i 9.polja=DSC;) :)

ako sam dobro shvatila to je na astrocomu ili...ostalo sam shvatila,hvala ti

Angliana75
03-12-2008, 19:12
Kako izracunah arapske tacke braka je 18*15' Skorpije i nalazi se u mojoj 1. kuci, ali ako racunam arapsku tacku braka zene dobijem da je u Strijeclu na 6*33'.

Imal naznake braka uskoro?

e ne znam KOra ni sebi da vidim....a pravo da ti kazem ..tamo u tim opcijama gde su arapske tacke...MArriage=meni je tacka braka na 25 step.Raka...i kad sam se ja udala na taj dan je tranz. SA setao kroz moju 7.kucu...ali je napr. MArriage for Woman (1) =tacka 1.braka mi je na 26 step. Vodolije....:confused: e vala i ja ne znam kako se i koja tacka gleda....samo znam da se isto na tim opcijama racuna PArtner i MArriage i dobijes istu tacku...a ja dobijem 26.step. vodolije:o :o

zujalica
03-12-2008, 20:12
Meni nije poznato da na astro.com-u imaju arapske tacke. Na http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php
se mogu izracunati sve te tacke, samo treba ubaciti ono sto se trazi iz natala.

zulfica
03-12-2008, 20:15
nasla sam i uradila sam,tacka drugog braka mi je na 28 skorpije sad me nista ne kaci jedino jupiter kad napravi sekstil iz jarca?????

thalatte
04-12-2008, 09:14
Ne radi se o drugom braku zufli....to su ti formule 1 ako si rođena po danu i formula 2 ako po noći ;)

Kora
04-12-2008, 09:31
Onda je moja arapska tacka braka zene 2 je u vodoliji na 2*43' u 3. kuci, U egzaktnoj konjukciji sa Mean Node, dok je True Node na 4*15' vodolije?

a i Venera i Jupiter se priblizavaju ovoj tacki braka

zujalica
04-12-2008, 09:51
Ne radi se o drugom braku zufli....to su ti formule 1 ako si rođena po danu i formula 2 ako po noći ;)

Pepuuu, zasto mislis da je u tome razlika? Koliko ja primetih kod tih formula gde se koristi dnevno tj. nocno rodjenje razlika je u redosledu u formuli tj. sta se oduzima ili dodaje.
Ove dve tacke su skroz razlicite... tacka braka zene 1 = Asc + Sa - Ve
t.b.z. 2 = Asc + Ma - Me
Ja za 1 negde procitah da je to formula po Hermesu i da je to tacka varljivog braka, dok je 2 - po Valensu i da je to tacka loseg ophodjenja zene, tacka prevare i obmane muskarca od strane zene tj. tacka sex odnosa i nevernosti zene.
Mozda bi za drugi brak samo u klasicnu formulu za tacku braka Asc + vrh 7.polja (Dsc) - Ve trebalo umesto vrha 7.polja ubaciti vrh 9.polja

limunada
04-12-2008, 13:59

a sta je sa drugom brakom kako se racuna? :confused:
ako racunam 1.braka onda bi trebala ubacit po noci znaci tacka braka je na 19° 49° a neki su mi racunali da sam na 26° sco nije mi jasno sad :confused:
i mandrak mi je racunao da sam na 26° sco :rolleyes:

thalatte
04-12-2008, 14:53
[quote=zujalica;114476]Pepuuu, zasto mislis da je u tome razlika? Koliko ja primetih kod tih formula gde se koristi dnevno tj. nocno rodjenje razlika je u redosledu u formuli tj. sta se oduzima ili dodaje.

Ima na predhodnim stranama rasprave o 1 i 2 braku...

Ove dve tacke su skroz razlicite... tacka braka zene 1 = Asc + Sa - Ve
t.b.z. 2 = Asc + Ma - Me

Ja za 1 negde procitah da je to formula po Hermesu i da je to tacka varljivog braka, dok je 2 - po Valensu i da je to tacka loseg ophodjenja zene, tacka prevare i obmane muskarca od strane zene tj. tacka sex odnosa i nevernosti zene.

Ovo ne znam...moguće..ali se definitivno ne radi o 1. i 2. braku..

Mozda bi za drugi brak samo u klasicnu formulu za tacku braka Asc + vrh 7.polja (Dsc) - Ve trebalo umesto vrha 7.polja ubaciti vrh 9.polja

E i o ovom je bilo rasprave da bi se tako gledalo vrh. 9 umjesto 7. ,ali mislim da se javio neko od iskusnijih i rekao da NE....nego...nađeeš tu svoju točku i ona vrijedi za sve...a 2. brak onda povezuješ sa 9.kućom ali opet i tom istom točkom...eto ja samo prenosim nešto što se spominjalo...

saandraa
04-12-2008, 15:03
ja sam racunala taku braka a to je vodolija 1,22.
e sada jedino sto sam odkucala je da je 2005, kada sam se stvarno udala (znaci ne kada sam pocela sa momkom da zivim zajedno, nego ono brak sa papirom) da mi je u solaru kiron bio u konjukciji sa tom tackom.
sunce u solarnoj 10, inac emi nije nista posebno zapalo za oko

limunada
04-12-2008, 16:32
ja sam provjerila za moju seku kada se ona udala njoj je bilo tacka braka 28° sco a u solari nista samo joj je bilo so u 7.u ribama a zapalo mi je za oko kada joj je prog. mars bio na 28° sco i pravio trigon sa nat. so nista vise....a u nat. so je u 6.u ribama :rolleyes:

Vojvotkinja
05-12-2008, 22:43
- tachka braka: 29°33 Riba (u egzaktnom trigonu sa Uranom, kvadrat sa Neptunom)
- tachka braka zene: 6°34 Vodolije (konjukcija sa Venerom, trigon sa Saturnom i Jupiterom, sekstil sa Mjesecom)
- tachka bracnog partnera: 24°43 Raka(kvadrat sa Plutonom, trigon sa Uranom)

bljak..dva vodena znaka...

limunada
05-12-2008, 22:56
- tachka braka: 29°33 riba
- tachka braka zene: 6°34 vodolije
- tachka bracnog partnera: 24°43 raka

sto ti se ne svidja sto je vodeni znaka :confused:

meni je tacka braka: 26° 34° skorpijon
tacka braka zene: 19° 49° ovan (racunala sam na woman 2 zbog nocno rodjene)

a bracnog partnera ne umem kako pise :confused:

Vojvotkinja
05-12-2008, 23:12
sto ti se ne svidja sto je vodeni znaka :confused:

Jednostavno ne volim mushkarce koji su rodjeni u vodenim znakovima..Ajd' nekako Shkorpije mogu da podnesem, ali Ribe i Rakove..previshe su njanjavi za moj temperament ..Ipak su to zhenski znaci ;)..Meni pashe jedna Vodolija mushka- da me ustroji, Strijelac da me ishashavi svojom hladnokrvnoshcu, Jarac, Vaga...
sama ova tachka na zadnjem stepenu Riba govori da ce do braka doci kasno (ako ikad pristanem da se formalno udam) sa starijom osobom (od 5 do 20 god).). Tachka braka je u egzaktnom trigonu sa Uranom, pa bi do braka moglo doci na jedan nekonvencionalan nachin, a mozhda chak i iznenada, a postoji mogucnost da prvo pochenmo da zhivimo zajedno, pa tek onda da uslijedi brak u formalnom smislu, koji cu ja, naravno odugovlachiti koliko god je mogucO :D...a to bi se moglo desiti do polovine 2009. godine, jer tada direktirani Mars dolazi u egzaktnu konjukciju sa tachkom braka, ali isto tako ne mora znachiti sam brak, moguce je da cu tada sresti, upoznati ili zapocheti vezu sa svojim buducim muzhem.
Ali, ono shto je sigurno to je da ce Mars ovom direkcijom aktivirati to pitanje...jer i solarni asc za 2009. godinu pada egzaktno na natalnu Veneru i aktivira je...a tu je i tachka braka zhene na 6°34' Vodolije....a da do braka vjerovatno dolazi negdje u 2010. godini kada direktirani asc dolazi na 2° Raka, gdje je moja arapska tachka sloge i harmonije, a sam znak Raka naznachava formiranje porodice...2010. godina ce inache biti znachajna i dosta ce promijeniti moj zhivot, jer se poklapaju solarne i natalne kuce, tako da svaka solarna potvrdjuje odgovarajucu natalnu kuću...ne bi me chudilo chak i rodjenje djeteta u ovoj godini, ali uz odredjene probleme, mozhda i vantjelesnom oplodnjom...(ne mogu ja bez djavola)

Tachka brachnog partnera na 24°43 Raka, u kvadratu sa natalnim Plutonom i trigonu sa Uranom, vladar Mjesec u Ovnu govori da ce 'srecnik' biti prilixhno svojeglav i temperamentan.... tezhice dominaciji (to ako ga pushtim :D), kroz dispozitora Marsa u Ribama mozhe se zakljuchiti da ce biti pomalo nejasan i tajnovit, upoznat cu ga u blizhoj okolini kroz neko kretanje, druzhenje, sa ovim Uranom na vrhu sedme, ne bi me chudilo da najprije bude internet...kao i svaki do sad od mojih momaka koje sam upoznala...:cool:

Eto tako nekako predocheno...

limunada
05-12-2008, 23:30
aha razumijem naravno :) pa dobro ali i nemora znacit pa et kad si upoznala onaj tip (svabos :D) pa vojvo tebi je DSC u strijelci moguce je da ce bit stranac :p i plus ju ti je u vagi et tebi svabos :doh: ja bas bujim u tvoju natal zbog apskete kako si napisala i jos mi nije jasno boga mi :rolleyes:

Vojvotkinja
05-12-2008, 23:41
ima tri solucije..ili stranac, ili neko odavde ko putuje (Strijelac - putovanja), a mozhe biti i musliman, vrlo lako..moja deseta njegova chetvrta u Vodoliji (zhivi na nekom uzvishenjum tj.mjesto koje je uzvishenije nego ostali dijelovi grada, a vladar Uran u istoj kuci sa Plutonom shto za rezultat daje muslimana (kontakt te dvije planete u istoj kuci daje veze sa islamom, da li na poslu u kojem radish, okruzhenju u kojem zhivish, brachni partner)..Simbolika je velika...;)..+ shto je Ma u Ribama

Kora
06-12-2008, 10:17
- tachka braka: 29°33 Riba (u egzaktnom trigonu sa Uranom, kvadrat sa Neptunom)
- tachka braka zene: 6°34 Vodolije (konjukcija sa Venerom, trigon sa Saturnom i Jupiterom, sekstil sa Mjesecom)
- tachka bracnog partnera: 24°43 Raka(kvadrat sa Plutonom, trigon sa Uranom)

vojo,

koju si formulu koristila za izracunavanje tacke bracnog partnera, da i ja izracunam sebi

zujalica
06-12-2008, 11:09
Tacka bracnog partnera je
Asc + Dsc - vladar 7.polja
Kazu da ona daje sliku naseg pratnera tj. podsvesno nas okrece trazenju takvog koji je opisan tom tackom tj. znakom, njegovim vladarem, dispozitorom

Vindex
06-12-2008, 11:29
pa u solaru pogledajte.

najjači indikator je Jupiter ili Merkur na AC.

thalatte
06-12-2008, 14:36
Zar je dovoljan samo solar?

zujalica
06-12-2008, 14:59
Zar je dovoljan samo solar?

Ovo se i ja pitam... :) meni je na solarnom Asc natalni Jupiter.

Merkur
06-12-2008, 19:14
Naravno da nije dovoljan samo solar. Za brak su zaduzeni Sturn( odredjen), Jupiter (legalizovano) , Vaga (brak). Venera kod muskarca i Sunce kod zena. Meni je recimo u solaru i lunarnom horoskopu bilo dosta naznaka. Saturn mi je bio u 7, Ju u 5 uStrelcu. U lunarnom mi je Sunce bilo u sedmoj kao i Saturn itd. Dakle, nije dovoljan samo solar. Uvek treba kombinovati sve zajedno.

natasha-77
10-12-2008, 13:18
Naravno da nije dovoljan samo solar. Za brak su zaduzeni Sturn( odredjen), Jupiter (legalizovano) , Vaga (brak). Venera kod muskarca i Sunce kod zena. Meni je recimo u solaru i lunarnom horoskopu bilo dosta naznaka. Saturn mi je bio u 7, Ju u 5 uStrelcu. U lunarnom mi je Sunce bilo u sedmoj kao i Saturn itd. Dakle, nije dovoljan samo solar. Uvek treba kombinovati sve zajedno.
..meni je sledece god.decembra lunarni(Jupiter i Neptun u natal.VII)...a natal.Jupiter u lun.VII,Merkur u 5 na mojoj nat.Veneri u konjukciji sa nat.Merkurom i Neptunom....moj momak(lun.Mesec i Saturn u natal. VII,u Vagi) a inace njegov solar za sledecu god.se poklapa sa natalom,pa mu VII pada u VII....a mnogi astrolozi su mi naveli da cemo uci u brak do kraja sledece god....slicno kao kod tebe

Chither
31-12-2008, 02:01
Da li gresim ako kazem da bi ova osoba mogla da se uda krajem 2010. godine?
Posla sam od toga da je Merkur vladar V u konjukciji sa Suncem vladarem VII u VII kuci u vagi. Njihov dispozitor Venera je u konjukciji sa Saturnom. Krajem 2010. god. Saturn ce prelaziti preko Merkura i Sunca...pa sam pomislila da bi to moglo da znaci ozvanicavanje veze posto aspektuje i vladara V i VII u kratkom periodu.

Ovo je njena karta
http://s432.photobucket.com/albums/qq42/mmbvdg/?action=view&current=astro_24gw_03_jk_201092525301132-1.gif

Angliana75
02-01-2009, 13:45
ja vise ne verujem u te tacke braka i bracnog partnera...uopste nisu tacne ...gledala sam kod nekoliko ljudi koji su u braku....vala niti jednom coveku ni zeni nije bila nicim pokrenuta ta tacka braka ni nracnog partnera u trenutku kad su se vencavali.....ma te tacke su cista glupost!:mad:

limunada
02-01-2009, 17:18
ja vise ne verujem u te tacke braka i bracnog partnera...uopste nisu tacne ...gledala sam kod nekoliko ljudi koji su u braku....vala niti jednom coveku ni zeni nije bila nicim pokrenuta ta tacka braka ni nracnog partnera u trenutku kad su se vencavali.....ma te tacke su cista glupost!:mad:

i ja se slazem oduvijek sam govorila da su za mene tacke gluposti cak i za trudnoce...gluposti :)

Megara
03-01-2009, 12:42
Ja sam mislila da želim da se udam...medjutim, kako vreme prolazi mene sve više radi Saturn kao vladar Descedenta.
Ne udaje mi se i tačka!
Još sam mlada i neću pre tridesete!

Sad mi je Jupi ušetao u 7. polje...bolje je da se bacim na posao...a naznake za brak nigde ni ne vidim...ni u jednom od horoskopa.

mikica
04-01-2009, 18:14
da..i kod mene Saturn pravo caruje..mah...

saandraa
13-01-2009, 11:12
ni mene ove tacke nisu odusevila, tj. nisam kod nikog nista mogla da povezem! a ni kod mene!

kada sam sa deckom trazila stan, tj. kada smo odlucili da zivimo zajedno, solarno sunce mi se nalazilo u DC (solarni DC pada na natalni MC), te iste godine, po nakraju, smo i nasli stan, i po skolskom primeru je sledece godine bila aktivna IV solarna kuca.

kada sam se udala za njega, solarno sunc emi se nalazilo u MC (MC pada na natalni MC). naredna godina je bila aktivirana opet 7 solarna kuca. u godini razvoda je pak opet bila aktivna solarna IV (naravno promene u kuci ako i promena stana) 3 soalran je padala na 8 natalnu sa paar planeta (skolski primer).

ove solarne 2009/2010 mi se opet aktivira solarna 10 (MC) gde se i nalazi konjukcija sol. i natal. ME (merkur vladar ASC i 5 polja) koji pravi samo sekstil sa VE. JU je u 9 solarnom polju i pravi konjukciju sa nat. MC. e posto sam ja soler (joj dokle vise :-((( ) odbacujem opciju braka (jer nigde nikog na vidiku) pa mislim da ce ipak nesto u vezi karijere/posla biti aktivirano, nemam pojma sta jer ni tu nisam ocekivala neke promene)

ali...sledeci solar se opet aktivira 7 solarna, pa onaj tamo 5 solarna....ce vidim pa vam javim

a kao sto rekoh...ove tacke su za mene skroz bez veze

Hope
19-01-2009, 12:08
Malo mi je nejasno. Gledam si solar za iduću godinu jer samo ovu već pola odradila a mislim da nema šanse da ću u 6. mj. nekog upoznati i odšetati do oltara. :D Po tome solaru izgledno je da bi već iduća solarna godina mogla tu biti značajna ali arapske točke više su naklonjene tome da bi moglo biti za nekih 5. godina. Sad sam u maloj dilemi, kako i što gledati?!?

Usput, meni se čini ili na ovoj temi većinom borave pripadnice nježnijeg spola? :) Muški dio kao da bježi od ove teme. :D

Bosnian GirL
19-01-2009, 17:51
pa eto ako veC izgleda, da Ce biti iduCa godina znaCajna, moze biti, da se i to desi...nikad ne znas...mozes sutra nekog upoznat:D i uletiti..mladost ludost :D
a muskarCima kad god ulete u brak njima rano :D zato ih i nema ;)
mene bas zanima koja bi bila moja godina...

maki
19-01-2009, 18:36
vrlo zanimljiva tema..........citam ove postove i pokusavam da rastumacim ovu moju 7 kucu u solaru za 2010/11.izracunala sam tacku braka zene,vaga7st51'.znaci ona mi pada u 7.te god.ako sam dobro razumela.a tacka braka je u ribama 20st57' na asc.

e sad moze li mi neko reci nesto vise....?da li bi ova god.mogla biti god udaje ili....

http://img201.imageshack.us/my.php?image=astro32gw05maja201019hphj3.gif

Hope
19-01-2009, 19:50
pa eto ako veC izgleda, da Ce biti iduCa godina znaCajna, moze biti, da se i to desi...nikad ne znas...mozes sutra nekog upoznat:D i uletiti..mladost ludost
a muskarCima kad god ulete u brak njima rano :D zato ih i nema ;)
mene bas zanima koja bi bila moja godina...

Nemoj se ni šaliti. Uz ovakva kretanja na financijskom tržištu trebala bih odmah početi raditi računice. :D Malo me eto zbunila ta razlika između tumačenja solara i arapskih točki ali držat ću se ove teorije koja mi daje još koju godinu vremena. :cool:

Kate
24-01-2009, 09:23
Privukla me tema pa sam išla računati i dobila zanimljiv rezultat.Točka braka mi je na 20.om stupnju Blizanaca baš na suprugovom mjesecu;) .
Udala sam se sa 21 i po, prebalava ,totalna guska u magli:D

tinna-bg
25-02-2009, 16:52
Zanimljivo mi je ovo sa tackom braka :)

Meni je tacka braka na 28st20' bika, a mom decku na 17st05' vodolije. Moj natalni mars se na 16st23' vodolije, a nejgov natalni mesec na 28st58' bika. Znaci moj natalni mars koji mi je vladar dc-a je na njegovoj tacki braka. Njegov natalni mesec, koji je vladar njegove pete kuce je na mojoj tacki braka.
Gledajuci tranzite na dan kad smo se upoznali, njegova tacka braka je bila bas aktivirana.Tranzitno Sunce je bilo na 17st35' vodolije,tranzitni merkur na17st03' vodolije (natalni merkur mu je inace vladar dc-a), tranzitni mesec na 16st vodolije. Sve tri planete na njegovoj tacki baraka. Moja tacka braka na taj dan nije bila aktivirana, bar ne preko konjukcija.

grof
15-03-2009, 10:30
Meni jos nije jasno kako se izracunava ova tacka braka.
ASC+DESC-VE? Sta oduzimam? Odakle uzimam podatke?
Ako je to stepen na kome se nalazi ASC, onda je i za DESC isti stepen...
Zasto onda jednostavno ne pomnozimo 2*ASC?
Ili sam ja nesto prevideo...

zujalica
15-03-2009, 11:43
Meni jos nije jasno kako se izracunava ova tacka braka.
ASC+DESC-VE? Sta oduzimam? Odakle uzimam podatke?
Ako je to stepen na kome se nalazi ASC, onda je i za DESC isti stepen...
Zasto onda jednostavno ne pomnozimo 2*ASC?
Ili sam ja nesto prevideo...

Pa podatke uzimas iz karte... Stepeni se racunaju od 0-tog stepena Ovna... pa tako npr. ako je Asc na 10 st. Blizanaca tj. Dsc na 10 st. Strelca , a Venera na 5 st. Lava... imamo od 0-tog Ovna sledece: Asc ( 70) + Dsc (250) - Ve (125) = 195 stepeni - sto odgovara 15 stepenu Vage.
A ne mora se rucno racunati , vec se ode na http://noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php i tu su sve moguce tackice, samo se ubace podaci iz karte.

grof
15-03-2009, 12:28
hvala zujalice...
Da li to znaci da je meni 272, odnosno 7 stepen strelca?
Da li moze tacka braka da predje 360 stepeni?

zujalica
15-03-2009, 12:55
hvala zujalice...
Da li to znaci da je meni 272, odnosno 7 stepen strelca?
Da li moze tacka braka da predje 360 stepeni?

Negde si pogresio, tacka braka ti je na 26,42 Ovna. Moras koristiti i minute, ne samo stepene. I ako cifra predje 360 samo nastavis u krug i vidis gde je tacka (svaki znak 30 st.)... tebi je npr. za tacku braka konacna cifra 386,42 -daje 26,42 Ovna
Nolita, kazu da te tacke aktiviraju neki tranziti, direkcije, progresije... Ako malo izlistas temu naci ces i nesto o tim drugim tackama. :)

grof
15-03-2009, 13:21
tek sam sada zbunjen... mozes li, molim te, da napises
konkretno u mom slucaju koliko uzimam stepeni i minuta za
ASC, DESC i VE?
Zameni mi u formuli, pa cu nekako skontati iz konkretnog primera.

hvala

zujalica
15-03-2009, 14:14
tek sam sada zbunjen... mozes li, molim te, da napises
konkretno u mom slucaju koliko uzimam stepeni i minuta za
ASC, DESC i VE?
Zameni mi u formuli, pa cu nekako skontati iz konkretnog primera.

hvala

Asc ti je na 24,55 Raka , pa od 0-tog st. Ovna do Asc ima 114,55 st. ( Ovan + Bik + Blizanci = 90 st. + 24, 55 Raka = 114,55 )
Dsc ti je na 24,55 Jarca, pa od 0-tog st. Ovna do Dsc ima 294,55 st.
Venera ti je na 23, 8 Ovna , pa tu nema sta da se dodaje.
114,55 + 294,55 - 23,08 = 386,42 - 360 = 26, 42 st. Ovna
Eto... to je to, ali nema potrebe peske racunati kad vec moze na onom sajtu koji navedoh, osim ako se zele vezbati vijugice... :)

grof
15-03-2009, 15:04
sad mi je jasno... ja sam napravio previd...
mada, kada se ovo sracuna, dobijem 26,02.
Jel' treba da se jos nesto odradi sa stepenima,
odnosno, otkud 26,42? Ja uvek dobijem 26,02.

zujalica
15-03-2009, 15:18
sad mi je jasno... ja sam napravio previd...
mada, kada se ovo sracuna, dobijem 26,02.
Jel' treba da se jos nesto odradi sa stepenima,
odnosno, otkud 26,42? Ja uvek dobijem 26,02.

:) Stepen ima 60 minuta... pa onih 408,110 postaje 409,50 - 23,08=386, 42

Angliana75
15-03-2009, 15:54
ja ako se ne udam ove godine nista vala onda nisu tacne te arapske tacke ...znaci tranz. JU i tranz. NE kad sednu na moju tacku braka 26 step. Vodolije,ako ne donesu brak...ma dzaba onda te tacke u astrologiji...

grof
15-03-2009, 16:18
da... pretpostavljo sam da matematika mora da se umesa :)))
ja sam mislio samo krajnji rezultat da pretvorim 60 minuta
u stepen, a ne prethodni (iako u mom slucaju ne trebaa) http://cosgan.de/images/smilie/boese/a010.gif

sta je sledece? jel' sad trazim aspekte ove tacke?
na koju foru? izvini na dosadi, ali tek sam se zagrejao za
astrologiju (rookie) :) pa mi dobro dodju bilo kakve informacije.

Majana
27-03-2010, 02:26
Sada sam gledala sekundarne progresije i dalje sam u šoku, naime avgusta 2004, kada sam se udala pr.So0pr.Me pr.Mo60So, pr.Mo0*Dc pr.Ju120Ma, pr.Fort.0*pr.Ju, i pr.Ju na tački braka! Svi aspekti su egzaktni. Ovo je neverovatno :D

thalatte
27-03-2010, 09:28
Majana odlično :) izgleda da ste dobro odabrali trenutak :) i da je to značajno utjecalo na život?

Majana
27-03-2010, 09:48
Majana odlično :) izgleda da ste dobro odabrali trenutak :) i da je to značajno utjecalo na život?

Pa zaista jeste, jedna totalna pozitivna transformacija ličnosti. :) A i sada znam da rade progresije ;)

cmokic78
27-03-2010, 13:52
Da logicno mi je Majana da si tako reagovala na Jupitera jer on je vladar tvoje 10 - promena statusa

Zizue
27-03-2010, 13:59
Ala ja ovde nista ne kapiram. S' obzirom da zaobilazim matish u sirokom luku,izracunala sam na onom sajtu tachku braka zene( 25°19' Ribe),a tacka bracnog partnera i tacka braka mu dodju na isto (26°37' Strelac),
Da ja to sama sebi pojasnim.
Marriage= ASC + Cusp7th -Venera (ASC Ovan,vrh sedme pada na Vagu,a vl.Vage je Venera-to skapirala)
Tacka brachnog partnera=ASC + DSC -vl.7 polja (ASC u Ovnu,DSC u Vagi (7k),vladar Ve-skapirala i to)
E sad ko ce koga,to ne kapiram :D I kako se gleda?Njushkala sam svuda negde i slabo se snalazim sa literaturom.
Btw,secam se epizode sa burmom u casi (meni odlupala Bog sam zna koliko,strava i uzas :D ) ,ali ima jos jedna fora-zanimacija,kao prizivanje duhova koji ce mrdati praznu cashu od jogurta koja se nalazi u sred kruga sa nekim brojkama i slovima. :D Nidje veze,decja posla. :)

Majana
27-03-2010, 15:48
Da logicno mi je Majana da si tako reagovala na Jupitera jer on je vladar tvoje 10 - promena statusa

Pa još i pr.Mesec koji je vladar V je dodirnuo Dc, i ima mnogo drugih lepih aspekata.
@Zizue, u teoriji neka bitna planeta treba da dodirne tačku braka. A što se tiče čaša i jogurta - za mene totalna besmislica.

Bosnian GirL
17-08-2010, 21:10
Uzmete zlatni lancic i na njega okacis burmu (bilo koju),prebacis deo sa burmom preko kaziprsta(ostatak lancica drzis u ruci),spustis je u svoju casu iz koje si pila nesto (ne da umocis, neka bude do pola puna). Ne mrdas ruku (lancic), i on sam pocne da kuca,koliko puta lipi od zidove case sa toliko godina ces se udati/ozeniti.

Juce sam proveravala na komsinici koja je udata i na mojoj mami i pogodilo im je.Pokusajte i vi pa javite da vidimo jel pogadja.

kissic

ovo s lancicem haha...meni je probala jedna drugarica i ispalo mi je u 28 godini..ali nisam pila iz njega nego samo je pocelo kucati i prestalo 28 put :D

Angliana75
17-08-2010, 21:40

hmm..pa nesto slicno bi se moglo desiti meni...jer ako sam ja promenila status pre 15 god. onda cu ga promeniti ove godine :D
naime...pre 15 god. mi je direk.JU seo na vrh MC-a ..a progres. MO bio u 12.polju u siroj konjukciji sa mojom natal. VE a tu u 12.kuci se nalazio i direkt. SA 5* dalje od iste te VE.. progres. SO selo na natal. SA=vladara 7.polja...a progres. ME seo na natal. SO=muz...a jos je u lunarnom chartu IC bio na mojoj tacki braka 26* vodolije..egzaktno!!!

no...sad....ustvari 2010. god.krajem....progres. MO je sad na toj tacki braka zajedno sa progres. Vertexom...a progres. Juno na mom natal. SA a direkt. ME na takodje natal.SA a direkt. MC na ME....elem belem...mozda se udam?!? :D

sta kazete?:D

makilli
17-08-2010, 22:46
A je l' ima veze neke to sto mi je u solaru mesec na tacki braka?:rolleyes: Je l' znaci nesto...?

Angliana75
17-08-2010, 22:50
meni je u lunaru IC pao na tacku braka kad sam se udala...jesi li u vezi?

makilli
17-08-2010, 22:53
meni je u lunaru IC pao na tacku braka kad sam se udala...jesi li u vezi?

Nisam, in the procedure ;) ma ja cu se impulsivno udati... znam sebe... samo da se nesto desava :) javicu ako se udam! :D

egerija
17-08-2010, 23:22
Eto izracunala tacku braka u Jarcu 14. stepen, druga kuca, u konjukciji sa Mesecom i Marsom, Saturn u prvoj neaspektovan... nema meni nista od udaje, a mozda je tako i bolje...

Angliana75
18-08-2010, 09:58
Doyda....imas li Kepler??tamo ti sve racuna te arapske tacke! ;)

a egerija...polako bre...bice ;)

ganci
18-08-2010, 14:59
Ja izracunala tu svoju tacku braka i ispade da je na 13*jarca.
U konjukciji sa IC-om i marsom koji mi je vladar sedme...pa jos tacka braka na stepenu ovna!
Pa mene nema sanse za zaobidje neki marsovac...
Pa sad, kad mi neka planeta sporija, bitnija bude tranzitirala onda valjda taj brak...mozda :D
http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

nena peric
18-08-2010, 16:22
nista mi nije jasno :) kako se ova tacka izracunava na netu? npr astro.com? moram li peske... :/
ee mozwtw li meni vidjeti too evo natalnaa

http://www.astro.com/tmpd/cvovfile1wfkg6-u1282061138/astro_w2gw_01___hp.49228.10807.gif

Idi na http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php tu mozes izracunati sve arapske tacke, pa i tacku braka.

ginger
18-08-2010, 20:59
nije sam točka braka ta koja može ukazat na period za vjenčanje. točnije- ima više varijanti točaka braka (u kalkulatoru koji, pretpostavljam, imate na raspolaganju u ovoj temi)
na to može ukazivati direkcija mjeseca ili češće- sunca na:
-vladara 7. polja
-veneru
-ekvidistanc vladara 7. i vladara 10.
-ekvidistanc vladara 10. i venere
-ekvidistanc saturna i venere
-ekvidistanc saturna i vladara 7.

ovo posljednje četvero izvedeno je iz arapskih točaka.

arapska točka se dobije ako se zbroje i oduzmu određeni stupnjevi između asc, i odgovarajuće prve i druge planete.
tako da ekvidistanc nije isto šta i arapska točka (jer nije uključen i asc).

od navedenih pozicija za događaj- neće se sve aktivirat

najvjerovatnije je djelotvorna jedna ili dvije
to sam do sad uspijela skužit- kod nekoga je djelovalo ekvidistanc vladara 7. i venere..dok točka braka (koja obuhvaća te dvije planete) nije djelovala

kako i zašto je to tako, to ja neznam. isto tako neznam koja će djelovat kod koga.
trebalo bi ih sve popratit - bacit direkcije i progresije pa vidjet, naravno uz tranzite za taj period

npr mislim da mi moglo biti sasvim solidan pokazatelj za vjenčanja kada je direkcijama (primarnim) aktivirana neka od tih gore nevedenih pozicij, i u tom periodu je saturn na vrhu nekog od uglova (najbolje 7. ili 10.) i jupiter isto tako na nekoj ugaonoj poziciji. kako je i bilo riječi na jednoj drugoj temi ovdje na forumu.
;)

spomenka
23-08-2010, 19:55
evo ovdje ću postavit pitanje.
inače me baš nešto naročito ne zanima kad bi mogla uči u brak, već ovo pitanje postavljam što se još jedna osoba od prije par dana (nije s ovog foruma, već jedna žena koja se bavi astrologijom) nanizala kao neko ko mi je rekao da ću se u skorije vrijeme udat. točnije rekla mi je da joj 2012/2013. godina sliči na brak!?
pa bih ja sad molila vas forumaše da mi to rastumačite, jel to neka farsa ili bi tu stvarno moglo doći do braka?

evo da ne ispadne da ja ništa ne znam :o

- gledajući svoju kartu tj. tranzite vidim da mi tranz. saturn šeta sedmim poljem, za koji dan mi prelazi natalnu veneru. tad će aktivirat T-kvadrat. (?)
zatim- tranzitni pluton mi je trenutno u desetoj kući (status) nad onim stelijumom u desetoj! (?)
-tranzitni jupiter će mi 2012. preći preko natalnog mjeseca (vladara pete kuće) i napravit trigone prema planetama u desetoj!(?)

... to je ono kaj ja znam...al gdje je tu brak?
i zar se može na osnovu ovoga izvuči takav zaključak? mislim znam da ne može, znam da tu trebaju i progresije itd.
hmmmm...

Princess77
23-08-2010, 20:12
Spomenka, provjeri i solar za tu godinu. Citala sam da bi trebale biti aktivirane III, VII, IX i XI kuca, da imaju u sebi ili Asc, vladara Asc ili So. A i Ve, Sa, Pl i Ma bi trebali biti ugaoni. Nikad se ne zna :)

spomenka
23-08-2010, 20:43
@ Princess77
ej evo solar za tu godinu, ajd virni plizzz, al odmah , jer će isparit!

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=pmofilegoZ1Yq-u1279636060&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=32&mth=gw&sday=23&smon=8&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Princess77
23-08-2010, 21:09
@ Princess77
ej evo solar za tu godinu, ajd virni plizzz, al odmah , jer će isparit!

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=pmofilegoZ1Yq-u1279636060&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=32&mth=gw&sday=23&smon=8&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Nisam ti ja neki strucnjak, naprotiv :bebadeckic: , ali evo onako kao pocetnik kad pogledam mislim da i ima osnova za svu tu pricu. Napravila sam solar sa natalom pa gledala mi je lakse.
Natalna VII ti je aktivirana i u nju pada sol Asc, bas kao i Ma (vladar sol VII) u konjukciji sa Mo (vladar sol X). Vladar nat X kuce Ju ti je u sol III pa ti je i ona aktivirana. Vrh solarne X ti je na vrhu nat V pa mislim da i to moze ukazati na neku priomjenu na ljubavnom planu. Pored toga ugaone su ti sol Pl (u nat X), sol Ve, sol Sa i sol Ma. Solarni Asc u konjukciji sa natalnom Juno. A na sol Dsc imas Ur pa bi se sve to moglo odigrati iznenada i neocekivano.
Eto toliko od mene, ali kao sto rekoh ne znam koliko sam to dobro povezala :D

spomenka
23-08-2010, 23:23
Nisam ti ja neki strucnjak, naprotiv :bebadeckic: , ali evo onako kao pocetnik kad pogledam mislim da i ima osnova za svu tu pricu. Napravila sam solar sa natalom pa gledala mi je lakse.
Natalna VII ti je aktivirana i u nju pada sol Asc, bas kao i Ma (vladar sol VII) u konjukciji sa Mo (vladar sol X). Vladar nat X kuce Ju ti je u sol III pa ti je i ona aktivirana. Vrh solarne X ti je na vrhu nat V pa mislim da i to moze ukazati na neku priomjenu na ljubavnom planu. Pored toga ugaone su ti sol Pl (u nat X), sol Ve, sol Sa i sol Ma. Solarni Asc u konjukciji sa natalnom Juno. A na sol Dsc imas Ur pa bi se sve to moglo odigrati iznenada i neocekivano.
Eto toliko od mene, ali kao sto rekoh ne znam koliko sam to dobro povezala :D

hmmm...zanimljivo... a u solaru imam i T-kvadrat za tu godinu (uran, pluton i venera)!? ako bi i to moglo nešto značit, ha?

Princess77
24-08-2010, 00:01
To stvarno ne znam jer jos nisam pohvatala te konfiguracije. Ali ako sam dobro vidjela ti ces u toj godini imati i konjukciju tr Sa i nat Pl, Ju ce ti preci preko IC i preko nat Ju, tr Pl ce izaci iz X i opet se vratiti. Ma moralo bi se nesto znacajno i lijepo desiti ;) Srecno..

kako_god
07-09-2010, 18:09
evo ovako ja sam pokusala da izracunam svoju tacku braka :)

formulu koju treba da koristim za nocno rodjenje je sledeca
ASC +Venera-SAturn

ASC u raku na 26* i 9'
Venera u strelcu na 24* i 2'
Saturn u vagi na 15* i 49'

na osnovu ovoga racunajuci dosla sam do toga da mi se tacka braka nalazi na 4* i 22' u znaku vage :)

Trenutno mi se saturn (vladar sedme kuce) nalazi bas na toj tacki, da li ovo znaci da se tacka aktivira ili treba da se aktivira? Da li treba da gledam veneru i sunce, ili treba jos nesto?

Pored svega toga saturn treba za koji dan da legne na IC :)

onira_mas
07-09-2010, 20:39
ja sam totalni duduk. jel ume neko ovo da mi izracuna? :o

ganci
07-09-2010, 20:52
ja sam totalni duduk. jel ume neko ovo da mi izracuna? :o

Arapska tacka braka po sistemu asc+saturn-venera ti je na 5 stepenu skorpije;)

http://i49.tinypic.com/k2e33q.gif

Zizue
07-09-2010, 20:57
Ma ,mene zanima da li je stvarno moguće uz pomoć astrologije odrediti nekome godinu venčanja/udaje/ženidbe? Meni to malo zvuči :rolleyes:

ganci
07-09-2010, 21:03
Zizue, ono sto znam je da treba gledati tranzit vladara sedme preko ove tacke...izmedju ostalog...e sad bas godinu?Verovatno stosta treba procackati...
Ja verujem u tranzite sporih planeta...

Majana
10-09-2010, 15:03
Kako_god pa jel postoji mogućnost da dodje do braka ili se nadaš ljubavi na prvi pogled?

kako_god
10-09-2010, 15:58
Kako_god pa jel postoji mogućnost da dodje do braka ili se nadaš ljubavi na prvi pogled?

Kada mi je bio saturn (vladar 7.) na 3*, odnosno na 1* vage, od tacke braka, desilo se nesto cudno, sto se meni nikad do tad nije desilo, mislim da je kriv (satrun sekstil uran),naime usla sam u neku da kazem vezu, sa osobom koju dugo poznajem ali nikad nisam nista planirala sa njom, jednostavno se desilo. Od braka ne verujem da ce ista da bude posto to nije nista ozbiljno a i ne postoji ni jedna osoba koju sam upoznala u ovom periodu da mi je zapala za oko ili tako nesto.Tako da i dalje cekam sta ce da se desi :confused:

nedda
10-09-2010, 17:42
Upravo shvatih :eek:

Moja tacka braka zene je na 11st. ribe - u konjukciji sa suncem

A tačka braka mi je na Asc-u!

A sunce i Asc su u egz. antisiciji jedno drugom.

Udaću se za samu sebe?

Mislim da se oko udaje i vrti cela moja karta :(

onira_mas
10-09-2010, 18:11
Arapska tacka braka po sistemu asc+saturn-venera ti je na 5 stepenu skorpije;)

Jel to nesto strasno? :D

ganci
10-09-2010, 18:29
Jel to nesto strasno? :D

Pa ne znam ni jedan razlog da bude strasno:D
Ako te zanima brak, koliko ja znam gledas tranzit vladara sedme, eventualno sporih planeta, treba malo da se pogleda natal...

djurafigura
10-09-2010, 18:32
Kod mene je tačka braka na 10*52' Device u 2. kući. Najbliža joj je Ve na 15* Device. Šta bi to trebalo da znači?

sladjana
10-09-2010, 18:41
da li moja tačka braka u Vodoliji u II kući ?!
A ako jeste šta sad? jel on Vodolija ili se sve to gleda sa VII kućom i vladarem VII kuće ? jer meni svako vladar pada u II kuću u kojoj je Riba uklještena!!!

onira_mas
10-09-2010, 18:52
Pa ne znam ni jedan razlog da bude strasno:D
Ako te zanima brak, koliko ja znam gledas tranzit vladara sedme, eventualno sporih planeta, treba malo da se pogleda natal...

Hihi ;) Slavica rece da mi se od Nove godine vladar 5 i 7 biti u natalnoj 9. p amogu potpisati i neki ugovor.....? Sta ti je profesionalna deformacija, cim je napisala ugovor, ja pomislila na brak iju! Nikog na vidiku, jos manje/vise slinim za bivsim! ;)

djurafigura
10-09-2010, 18:55
Hihi ;) Slavica rece da mi se od Nove godine vladar 5 i 7 biti u natalnoj 9. p amogu potpisati i neki ugovor.....? Sta ti je profesionalna deformacija, cim je napisala ugovor, ja pomislila na brak iju! Nikog na vidiku, jos manje/vise slinim za bivsim! ;)
I meni će biti vladar 5. i 7. u 9. Ja se nadam konačnom zaposlenju na duže staze :) mada ne bi imala ništa protiv nekog "baje" iz inostranstva :D ;)

onira_mas
10-09-2010, 18:58
I meni će biti vladar 5. i 7. u 9. Ja se nadam konačnom zaposlenju na duže staze :) mada ne bi imala ništa protiv nekog "baje" iz inostranstva :D ;)

Pa vidis, ja taj problem zaposlenja nemam, nego kad pravnicima kazes rec ugovor a kroz kontekst se provlace pitanja srca, mi odmah mislimo na brak :P Ludaci ;)
Nego, vise mi lezi taj baja iz inostranstva, trebalo bi u Grcku da odem sredinom oktobra......;)

djurafigura
10-09-2010, 19:07
Pa vidis, ja taj problem zaposlenja nemam, nego kad pravnicima kazes rec ugovor a kroz kontekst se provlace pitanja srca, mi odmah mislimo na brak :P Ludaci ;)
Nego, vise mi lezi taj baja iz inostranstva, trebalo bi u Grcku da odem sredinom oktobra......;)
Tr. MaOUr, tr. Ju60Ur...sve je moguće ;)

onira_mas
10-09-2010, 19:15
Tr. MaOUr, tr. Ju60Ur...sve je moguće ;)

Laaaaaaazes!? ;) Haha!

Znas sta, malo se u tom segmentu zivota osecam hendikepirano.
Prosla sam pola sveta, saradjivala da ljudima koji su krojili sudbine ljudi, bila svedok nekih interesantnih desavanja, a nikako da dodjem do onoga sto zaista zelim. Dok sam ja isla poslom po belom svetu, moje drugarice se sve udale i imaju sitnu decu i sve su u fazi da svoje muzeve ne mogu ocima da vide, a ja samo hocu kucu, muza iz ljubavi i decu. I stalno mi govore, ma pusti sto kasnije to bolje, sta ce ti to, da ti skace po nervima i da sklanjas za njim....a s druge strane ni jedna od njih nije prosla ono sto sam ja prosla.
Ne znam, stvarno imam potrebu da sa nekim udruzim zivot, da se borimo zajedno, da ne bude ni nemir neki a ne ni mir, nego nesto izmedju ;)

djurafigura
10-09-2010, 19:32
Laaaaaaazes!? ;) Haha!

Znas sta, malo se u tom segmentu zivota osecam hendikepirano.
Prosla sam pola sveta, saradjivala da ljudima koji su krojili sudbine ljudi, bila svedok nekih interesantnih desavanja, a nikako da dodjem do onoga sto zaista zelim. Dok sam ja isla poslom po belom svetu, moje drugarice se sve udale i imaju sitnu decu i sve su u fazi da svoje muzeve ne mogu ocima da vide, a ja samo hocu kucu, muza iz ljubavi i decu. I stalno mi govore, ma pusti sto kasnije to bolje, sta ce ti to, da ti skace po nervima i da sklanjas za njim....a s druge strane ni jedna od njih nije prosla ono sto sam ja prosla.
Ne znam, stvarno imam potrebu da sa nekim udruzim zivot, da se borimo zajedno, da ne bude ni nemir neki a ne ni mir, nego nesto izmedju ;)

Hej...vidim da smo generacija...ne znam da li ti, ali ja ignorišem drage savete, ježim se na priče tipa proći će ti vreme-ostaćeš baba devojka i druge malograđanske baljezgarije koje nažalost, shodno tome u kakvoj sredini živimo, ne možemo izbeći nikako. (Mo u Vodoliji to ne vari, šanse nema). Moj stav je da se prava ljubav, porodica i deca ne mogu ubaciti u vremenski "kalup" od 25-30, i zatucano uverenje da sve što je ispod je mnogo rano, a sve iznad suviše kasno. Svako ima svoj put, svoju sudbinu, svoj tajming...a ako tražiš pravu, iskrenu ljubav za brak pa nije ni čudo što se isti do sada nije desio :), jer nažalost 90% brakova se danas ne sklapa iz ljubavi već su u igri uvek neki treći:bebadeckic: ili zilioniti razlozi. Samo polako...ono što sam naučila jeste da se ne može ništa na silu, i da kad pomisliš da su ti sve lađe potonule totalno nenadano se desi nešto lepo što te ponovo vrati u život :) Pojaviće se taj Mr. Right ne sumnjam :) Odosmo žestoko u off...

onira_mas
10-09-2010, 19:37
@djurafigura ; e da znas da jesmo! ( nije meni do dragih saveti, nego se ja osecam zrelo za celu tu pricu ;) )
nego, ajde ko zna, da kaze djurifiguri i meni kad ce da se udamo :D

sladjana
10-09-2010, 19:38
Hej...vidim da smo generacija...ne znam da li ti, ali ja ignorišem drage savete, ježim se na priče tipa proći će ti vreme-ostaćeš baba devojka i druge malograđanske baljezgarije koje nažalost, shodno tome u kakvoj sredini živimo, ne možemo izbeći nikako. (Mo u Vodoliji to ne vari, šanse nema). Moj stav je da se prava ljubav, porodica i deca ne mogu ubaciti u vremenski "kalup" od 25-30, i zatucano uverenje da sve što je ispod je mnogo rano, a sve iznad suviše kasno. Svako ima svoj put, svoju sudbinu, svoj tajming...a ako tražiš pravu, iskrenu ljubav za brak pa nije ni čudo što se isti do sada nije desio :), jer nažalost 90% brakova se danas ne sklapa iz ljubavi već su u igri uvek neki treći:bebadeckic: ili zilioniti razlozi. Samo polako...ono što sam naučila jeste da se ne može ništa na silu, i da kad pomisliš da su ti sve lađe potonule totalno nenadano se desi nešto lepo što te ponovo vrati u život :) Pojaviće se taj Mr. Right ne sumnjam :) Odosmo žestoko u off...

Potpisujem tvoje reči, ja sam jos starija 2 godine, prođoše 30 te...ljubav ne bira godina i ponekad nema veze sa brakom...
Ja nikako da se skontam sa ovom tačkom braka...može pomoć jel Vodolija kod mene ????pozzz

spomenka
10-09-2010, 19:39
hmmm.... baš sam sad gledala, meni jupi prelazi točku braka 2012.hehehe...zanimljivo... i to dva puta mi prelazi točku braka...
sad ne znam kakva su vaša iskustva sa tim "prelaženjem" al eto jedan podatak više.
meni sve nešto 2012. izgleda, hehe...
pa neću valjda stvarno da se udam?? jer slijedeći na ovom forumu tranzite za udaju imam ih više od 4 (pokazatelja) za sad...:rolleyes:
ma ne vjerujem ja u to...samo neka bude nešto lijepo i ja sretna :)

e ljudi a ako se kojim slučajem budem udala SVI STE POZVANI!!! hahaha :D

Princess77
10-09-2010, 19:43
Potpisujem tvoje reči, ja sam jos starija 2 godine, prođoše 30 te...ljubav ne bira godina i ponekad nema veze sa brakom...
Ja nikako da se skontam sa ovom tačkom braka...može pomoć jel Vodolija kod mene ????pozzz

Evo link za racunanje arapskih, a ima i tema na forumu o tackama sa vise informacija :)
http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php

viksi72
10-09-2010, 19:46
ja mislim da te tacke i nemaju neku vaznost za sklapanje braka.. bar po onome sto sam do sada gledala, bas se i nije nesto previse toga poklopilo sa navedenim tackama..

spomenka
10-09-2010, 19:48
ja mislim da te tacke i nemaju neku vaznost za sklapanje braka.. bar po onome sto sam do sada gledala, bas se i nije nesto previse toga poklopilo sa navedenim tackama..

I ja tako mislim... jer ne bi bilo dobro da se meni poklopi...jer preeeemlada sam ja za tako ozbiljne stvari!

Nale 83
10-09-2010, 19:54

Hej Viks a ja imam totalno drugacije misljenje. Poslamtrala sam 6 chartova osoba koje su u braku i u svih 6 slucajeva je ili vladar ili dispozitor ATB bio aktiviran JU ili vladarem X (status) ili vladarem VII. Da li je to dovoljno pokazatelja ili je slucajnost u pitanju? :confused:

viksi72
10-09-2010, 19:56
meni je presao saturn preko nje pre nekih godinu dana.. i da li se jel te udadoh.. e pa jok, nece da moze.. ali nisam mislila na mene, kada sam ovo malopre rekla, vec na moje drugarice, koje su se udale.. i nisam nasla neko preveliko preklapanje, sem ako se ne bih udubljivala u dispozitore.. e ondak ima veze..

Hej Viks a ja imam totalno drugacije misljenje. Poslamtrala sam 6 chartova osoba koje su u braku i u svih 6 slucajeva je ili vladar ili dispozitor ATB bio aktiviran JU ili vladarem X (status) ili vladarem VII. Da li je to dovoljno pokazatelja ili je slucajnost u pitanju? http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/confused.gif

pisale smo u isto vreme:) i bas sam to pomenula.. da, dispozitori jesu imali veze, sa time se slazem.. ali sama tacka, bas i ne.. cak sam provalila da i ako je bila aktivirana, to nije bio neki lagan aspekt, vec najcesce kvadrat, na pr.

djurafigura
10-09-2010, 19:59
@djurafigura ; e da znas da jesmo! ( nije meni do dragih saveti, nego se ja osecam zrelo za celu tu pricu ;) )
nego, ajde ko zna, da kaze djurifiguri i meni kad ce da se udamo :D

Haha...meni neki tamo astrolozi rekoše da ću svoj emotivni život stabilizovati u toku naredne dve godine...ma šta to značilo :D :confused:

Nale 83
10-09-2010, 20:01
pisale smo u isto vreme:) i bas sam to pomenula.. da, dispozitori jesu imali veze, sa time se slazem.. ali sama tacka, bas i ne.. cak sam provalila da i ako je bila aktivirana, to nije bio neki lagan aspekt, vec najcesce kvadrat, na pr.

Imas pravo :) i to sam zapazila: ili su opozicije ili je kvadrat u pitanju i 2 konjukcije u svih 6 slucajeva :eek: . Ni u jednom slucaju nije sama tacka braka bila aktiva.

spomenka
10-09-2010, 20:01
Hej Viks a ja imam totalno drugacije misljenje. Poslamtrala sam 6 chartova osoba koje su u braku i u svih 6 slucajeva je ili vladar ili dispozitor ATB bio aktiviran JU ili vladarem X (status) ili vladarem VII. Da li je to dovoljno pokazatelja ili je slucajnost u pitanju? :confused:

haha e a meni je jupiter vladar 10. u natalu... ljudi kažem vam ja - pozvani ste svi!! :p hahahahahaa
zezam se malo sad...;) nije to baš tako, sigurna sam!!

znači dispoziror ili vladar mora bit aktiviran, kod mene je vladar ATB-a merkur, a jupiter sa njim pravi trigon isto 2012. hmmmm

e ljudi nemojte sad krivo shvatit da se ja želim udat, nego samo posmatram sve ukupne tranzite u to vrijeme kod sebe, da ne bi bilo zabune!

onira_mas
10-09-2010, 20:08
Haha...meni neki tamo astrolozi rekoše da ću svoj emotivni život stabilizovati u toku naredne dve godine...ma šta to značilo :D :confused:

ja cu majke mi da idem kod profesionalca

haha e a meni je jupiter vladar 10. u natalu... ljudi kažem vam ja - pozvani ste svi!! :p hahahahahaa
zezam se malo sad...;) nije to baš tako, sigurna sam!!

znači dispoziror ili vladar mora bit aktiviran, kod mene je vladar ATB-a merkur, a jupiter sa njim pravi trigon isto 2012. hmmmm

e ljudi nemojte sad krivo shvatit da se ja želim udat, nego samo posmatram sve ukupne tranzite u to vrijeme kod sebe, da ne bi bilo zabune!

a sto se ne bi udala? :p sta bi ti falilo? ;)

( zezam se ) :D

Princess77
10-09-2010, 20:56
Hvala
ali...
Još kad bi znala engleski...:)

Po ovome ti je na 26.11 blizanaca (racunala sam samo brak, ne ono brak zene 1,2..)

makilli
10-09-2010, 21:33
ja znam engleski,al pojima nemam sta je signifikator i trigger u terminologiji, jer sam duduk :D

Ovo gore gde pise part tu gledas sta treba da ukucas:
marriage (brak) - to se racuna tako sto prvo izaberes sa padajuceg menija kom znaku ti je Asc
(znaci ti izaberes Leo i ukucas u ove kucice ispod 19 (d-degrees-stepeni) 47 (m-minutes)
Onda izaberes znak u kome ti je vrh DC-a i na kom stepenu (cusp 7th-vrh sedmog) ti izaberes Aquarius i u kucice stavis 19d 47m
Onda znak u kome je venera - cancer 19d 39m. Kad to ukucas kliknes na find arabic part i to je to.
Tvoja tacka je na 8*29' riba :)

onira_mas
10-09-2010, 21:37
Ovo gore gde pise part tu gledas sta treba da ukucas:
marriage (brak) - to se racuna tako sto prvo izaberes sa padajuceg menija kom znaku ti je Asc
(znaci ti izaberes Leo i ukucas u ove kucice ispod 19 (d-degrees-stepeni) 47 (m-minutes)
Onda izaberes znak u kome ti je vrh DC-a i na kom stepenu (cusp 7th-vrh sedmog) ti izaberes Aquarius i u kucice stavis 19d 47m
Onda znak u kome je venera - cancer 19d 39m. Kad to ukucas kliknes na find arabic part i to je to.
Tvoja tacka je na 8*29' riba :)

Lepa moja, hvala. A jel sad ti znas kako tumaciti tu tacku u ribama?
Zivote, mene samo ribe i nesto u ribama prati, lepo cu da poludim!!:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Princess77
10-09-2010, 21:41
Lepa moja, hvala. A jel sad ti znas kako tumaciti tu tacku u ribama?
Zivote, mene samo ribe i nesto u ribama prati, lepo cu da poludim!!:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Ne treba da je tumacis. Obrati paznju na tranzite/progresije na tu tacku i njenog dispozitora, trebalo bi da se tako aktivira tj proradi pa da nam se udas ;)

onira_mas
10-09-2010, 21:44
ej nije na 8*29' riba nego na 28* 55' riba!

Ne treba da je tumacis. Obrati paznju na tranzite/progresije na tu tacku i njenog dispozitora, trebalo bi da se tako aktivira tj proradi pa da nam se udas ;)

Mnogo se ti 'psujes sas mene' ;) Nisam ja toliko daleko odmakla sa poznavanjem materije pa da mogu da pratim tranzite/progresije ;)

djurafigura
10-09-2010, 21:48
Mnogo se ti 'psujes sas mene' ;) Nisam ja toliko daleko odmakla sa poznavanjem materije pa da mogu da pratim tranzite/progresije ;)
Moja ATB je u Devici, znači da joj je Me dispozitor...i da treba tranzite i progresije na njega da pratim :confused: A Me mi je i jedan od vladalaca horoskopa, pored Ve i Pl....

Princess77
10-09-2010, 21:52

Hehehe ma nisam ni ja ali gledam i dalje u nadi da cu nesto i skontati :astronom:

onira_mas
10-09-2010, 21:56
Moja ATB je u Devici, znači da joj je Me dispozitor...i da treba tranzite i progresije na njega da pratim :confused: A Me mi je i jedan od vladalaca horoskopa, pored Ve i Pl....

Ako je moja u Ribama , jel to znaci da joj je dispozitor u Neptunu ili Jupiteru, ili u jednom i drugom? Ili necem trecem?

djurafigura
10-09-2010, 21:57
Ako je moja u Ribama , jel to znaci da joj je dispozitor u Neptunu ili Jupiteru, ili u jednom i drugom? Ili necem trecem?
Pa valjda gledaš i jedno i drugo...:rolleyes:

Princess77
10-09-2010, 21:58
Detaljnije o tackama :)

http://astro.axisdraw.com/forum/sitnice-koje-kartu-cine/5906-arapske-tacke-i-njihovo-izracunavanje.html?highlight=arapska+tacka

onira_mas
10-09-2010, 21:59
Pa valjda gledaš i jedno i drugo...:rolleyes:

ej bre, ucim, a nemam puno vremena, budite nezne sa mnom :)

thalatte
10-09-2010, 22:09
Ajd da meni neko BUBNE konacno taj datum :D

ajd bas...buljim ja vec dugo, racunam, zbrajam, seciram al nista...bit ce da dioptriju trebam :D

makilli
10-09-2010, 22:50
ej nije na 8*29' riba nego na 28* 55' riba!

Soory, nesto sam pogresno ukucala verovatno... :) A da l' ima neko iskustva sa ovim drugim tackama...sredisnjim :rolleyes:
-vladar 7 i 10 npr.
-vladar 7 i Sa... ima ih nekoliko...
neko je napisao koje tacke su jos pokazatelji. I da bi trebalo da rade kada prog. sunce ili mesec naprave aspekt sa njima....:rolleyes:

onira_mas
10-09-2010, 22:54
evo sta sam nasla na jednom drugom sajtu. meni je sve ovo ko kineski, jel kapira neko ovo?

Kako ne bi došlo do velikog odstupanja kod računanja ovih tačaka veoma je važno znati tačan čas rodjenja koji je obično par minuta manje ili više od onoga upisanog u porodilištu, s obzirom da se za izračunavanje uzimaju vrhovi kuća, odnosno asc i desc koji se pomjeraju za jedan stepen svake 4 minute....

Arapska tačka braka govori o slici samog braka, opštoj atmosferi koja će vladati u njemu, analogno znaku u kome se nalazi, zatim njenom vladaru, aspektima te tačke sa drugim planetama i eventualno planeti koja se nadje na pomenutoj tačci.

Arapska tačka braka žene prema znaku, kući i njenom vladaru govori o tome kako odredjena osoba vidi svoju ulogu u braku, odnosno kako će se snalaziti u njemu.

Arapska tačka bračnog partnera nam daje sliku našeg partnera, odnosno podsvjesno okreće u pravcu traženja baš takvog partnera koji je opisan tom tačkom, odnosno znakom i njegovim vladarem.

Sama tačka po sebi ne može nam mnogo reći, medjutim, gledajući kroz dispozitora, njegovo dostojanstvo i aspekte sa drugim planetama, možemo otkriti dosta o samom karakteru i ponašanju u braku, kako našeg bračnog partnera tako i nas samih.

Ono što je važno napomenuti je to da se ove tačke ne aktiviraju kroz tranzite planeta, već kroz:
- direkcije (pomjeranjem natalnih planeta 1° za jednu godinu života)
- sekundarne progresije (pomjeranjem planeta 1° za jedan dan života, gdje jedan dan odgovara godini),
- tercijarne progresije
- solarni horoskop

Dok sami tranziti u odnosu na odredjene tačke ili planete u natalnoj karti mogu dosta reći o samoj prirodi braka, odnosno odnosa koji će vladati u odredjenoj zajednici,bilo da je to veza, brak ili vanbračna zajednica.

Ostale važne tačke:
- izračuna se tačan broj stepeni od asc do venere, pa se za toliko stepeni odbroji od desc,
- središnja tačka izmedju sunca i mjeseca

makilli
10-09-2010, 23:09
Ja sam izracunala (ako sam uopste dobro izracunala :))
sredisnja izmedju Mo i So mi je 27* riba, a izmedju vladara 7. i 10. 27* raka (oba 27* :D), a progresivno So (koje mi vlada 7.kucom) mi je trenutno na 26*10' bika :D :D sextil i na jednu i na drugu stranu :D :D a čo'eka nigde ahahaha
Nego ako se racuna tacku izmedju So i Mo to je onda skroz na drugoj strani.... ja sam izmedju Mo i So....

spomenka
10-09-2010, 23:13
sad sam upravo otkrila da mi je solarni mjesec na ATB-a 2012. haha...
đizs a natalna peta u 12. solarnoj:eek: :eek: :eek:
a progresivni mjesec u 12. kući:eek:
ok, ekipa mislim da lagano prestajem gledat na tako duge staze, jer čudne priče si slažem...u glavi.... sve me je strah ih napisat da ne ispadnem friki

makilli
10-09-2010, 23:18
sad sam upravo otkrila da mi je solarni mjesec na ATB-a 2012. haha...

Meni je trenutno....u ovom solaru :D

spomenka
10-09-2010, 23:21
sad ne znam jel se to onda gleda kojom ti kućom Mo vlada u natalu ili solaru recimo?

onira_mas
10-09-2010, 23:21
iskreno, pojima nemam sta da radim sa ovim uputstvima, ali me venera u ribama plasi kako god da okrenes :p

makilli
10-09-2010, 23:25
E to nemam pojma... znam da mi je to bilo smesno kad sam videla... videcemo do aprila dok ne istekne... imam jos dve tacke aktivirane progresijama :D mozda se udam uranski :D ahahaha (kad pr'ne zmaj, da izvinete)

iskreno, pojima nemam sta da radim sa ovim uputstvima, ali me venera u ribama plasi kako god da okrenes :p

Sto venera u ribama?:confused:

spomenka
10-09-2010, 23:27
hahahahaaa... nikad se ne zna!
ti se fino pripremi unaprijed, da te baš ne dočeka uranski 100% :D

cmokic78
10-09-2010, 23:28
iskreno, pojima nemam sta da radim sa ovim uputstvima, ali me venera u ribama plasi kako god da okrenes :p Plasi te egzaltirana venera :confused: Koju ni nemas

onira_mas
10-09-2010, 23:29
Sto venera u ribama?:confused:

ma venera na 28* 55' riba......mislim da mi je vreme za krevet jer vise ne znam sta pricam.

katkad ne podnosim svoju hipesenzitivnost :o

cmokic78
10-09-2010, 23:34
ma venera na 28* 55' riba......mislim da mi je vreme za krevet jer vise ne znam sta pricam.

katkad ne podnosim svoju hipesenzitivnost :o

hey jel ova karta u podpisu tvoja ili ....

makilli
10-09-2010, 23:36
ma venera na 28* 55' riba

Draga, tebi je tu tacka, a ne Ve ;)

makilli
10-09-2010, 23:48
hahahahaaa... nikad se ne zna!
ti se fino pripremi unaprijed, da te baš ne dočeka uranski 100% :D

Ja volim uranski :D msm, ne znam kako ce drugacije... to je takvo mrtvo more vec, da sam svaku nadu izgubila da IKADA mogu da budem ispunjena na tom planu.... Ne znam koje planete i koje aspekte vise da krivim... jer to sve traje vec podugo...

Mislim da sam u proslom zivotu mucila i na kraju zverski ubila Kupidona :D jedino time mogu objasniti ovo mrtvilo mog ljubavnog zivota :D (msm, nije uopste smesno) :)

spomenka
11-09-2010, 00:01
sad ću ti ja reći kad napravi tvoj tranz. jupiter sekstil na tvoju veneru, neće biti baš mrtvilo više! ili kad dođe na tvoje sunce, a to je prije ;)

sladjana
11-09-2010, 14:13
Po ovome ti je na 26.11 blizanaca (racunala sam samo brak, ne ono brak zene 1,2..)

Meni ne treba to već kako dođe do toga....to mi ništa nije jasno ...Ako ide asc+saturn-venera= vodolija!!!!

makilli
11-09-2010, 14:22
Sve cu ja druze da ti objasnim :)
Znaci, imas u natalu nekoliko tacaka koje kad su pokrenute direkcijama ili progresijama, solarom (kao) dovode do braka... Ova arapska je jedna od njih, a ostale su sredisnje tacke izmedju planeta. Npr. izmedju Mo i So, izmedju vladara 7. i 10., (ima na nekoj od prethodnih strana koje su tacno).
Npr. meni je So(vladar 7.kuce) na 28*38' ovna, a Pl (vladar 10.) na 25*27' vage. Sredisnja tacka izmedju ove dve planete je 27*raka (ako sam ja to uopste dobro izracunala rucno). Znaci, kad mi prog. ili dir. So ili Mo naprave egzaktan aspekt na tu tacku (ili neku drugu od ponudjenih) trebalo bi nesto da se desi po tom pitanju...

sladjana
11-09-2010, 14:27

A šta je onda ovo , Makilli?????

Princess77
11-09-2010, 14:30
Meni ne treba to već kako dođe do toga....to mi ništa nije jasno ...Ako ide asc+saturn-venera= vodolija!!!!

Na sajtu ima vise nekih formula, ja sam radila samo Marriage a ona je Asc+vrh VII-Venera. Vidim da je ta tvoja formula za Brak zene 1 (Marriage of Women 1) a ima i 2. Iskreno ne znam u cemu su razlike i koju u stvari treba koristiti. Nesto i ne obracam paznju na te tacke upravo zbog toga sto ne znam koju da gledam :confused:

sladjana
11-09-2010, 14:36
Na sajtu ima vise nekih formula, ja sam radila samo Marriage a ona je Asc+vrh VII-Venera. Vidim da je ta tvoja formula za Brak zene 1 (Marriage of Women 1) a ima i 2. Iskreno ne znam u cemu su razlike i koju u stvari treba koristiti. Nesto i ne obracam paznju na te tacke upravo zbog toga sto ne znam koju da gledam :confused:

sad mi tek ništa nije jasno...ali baš ništa ...
Jer ako uzmem vladara asc koji je Saturn+Saturn-venera ja dobijem 38 to pada na Vodolija a stepen nemam pojma...
A kako onda ti dobiješ Blizanac ?!
Sta načina a ni jedan ne razumem ....bas sam malo glu..:)

Nale 83
11-09-2010, 14:37
Ako sam dobro razumela, to su tacke za prvi i drugi brak :confused:

Meni su prognozirali brak oko 28 god :eek: Samo ... protiv koga, pitam se? :D

sladjana
11-09-2010, 14:39

Ne razumem kako sad godina ...kako dođeše dotle???? Svi gledaju neke stepene a ne znam kako je moguće meni 38 stepen ili je to godina kad cu se udati a sta je onda tu Vodilija ili Blizanac ???

makilli
11-09-2010, 14:40

Mislim da su to sve one tacke koje racuna onaj program... valjda je marriage 1 prvi brak, 2 drugi (mislim da sam to negde procitala) a ova prva samo marriage (koju svi racunamo) mi je najmanje jasna cemu sluzi...:confused:

Ocigledno ima sto tacaka :D pa ako ne upali jedna, druga ce, ako ne treca... i tako do stote :D Sad zaboravih, je l' napisa neko da l' je usao u brak kad je bila bilo koja od ovih tacaka aktivirana?

Ne razumem kako sad godina ...kako dođeše dotle???? Svi gledaju neke stepene a ne znam kako je moguće meni 38 stepen ili je to godina kad cu se udati a sta je onda tu Vodilija ili Blizanac ???

Verovatno godina kada dir So ili Mo rade aspekt na tu tacku....

onira_mas
11-09-2010, 14:42
ASC+Cusp7th-Venus je formula

http://www.noendpress.com/pvachier/arabicparts/index.php

evo ga ovde engine za izracunavanje ^^^^^

Princess77
11-09-2010, 17:21
sad mi tek ništa nije jasno...ali baš ništa ...
Jer ako uzmem vladara asc koji je Saturn+Saturn-venera ja dobijem 38 to pada na Vodolija a stepen nemam pojma...
A kako onda ti dobiješ Blizanac ?!
Sta načina a ni jedan ne razumem ....bas sam malo glu..:)

Sladjo nemoj uzimati vladara Asc vec stepen gdje ti pada Asc plus stepen gdje ti je Dsc minus stepen gdje je Venera.
Kod tebe znaci Jarac 8.21 + Rak 8.21 - Jarac 20.31
Ja ne racunam rucno vec ubacim te podatke tamo na sajtu, klik na calculate part i on ti sam izbaci u kom znaku i na kom stepenu se tacka nalazi. Tako sam dobila blizanci :)
Nisi glu.. :), pa svi smo zbunjeni koju od tih tacaka treba racunati :)

sladjana
11-09-2010, 17:27
Sladjo nemoj uzimati vladara Asc vec stepen gdje ti pada Asc plus stepen gdje ti je Dsc minus stepen gdje je Venera.
Kod tebe znaci Jarac 8.21 + Rak 8.21 - Jarac 20.31
Ja ne racunam rucno vec ubacim te podatke tamo na sajtu, klik na calculate part i on ti sam izbaci u kom znaku i na kom stepenu se tacka nalazi. Tako sam dobila blizanci :)
Nisi glu.. :), pa svi smo zbunjeni koju od tih tacaka treba racunati :)

da ali to je tako onda jednostavno (toga nema u astrologiji :) ) jer asc i dc su uvek isti stepeni?!

A ako i jeste tako šta znači taj Blizanac?!

makilli
11-09-2010, 17:31
da ali to je tako onda jednostavno (toga nema u astrologiji :) ) jer asc i dc su uvek isti stepeni?!

A ako i jeste tako šta znači taj Blizanac?!

Nista, samo da je tu tacka... i eventualno gledas Me jer je disp toj tacki... mada ne verujen da disp tu nesto radi... i gledas prog i dir So ili Mo da naprave egz. aspekt na tu tacku... i to je to... ma ja ne verujem u ove tacke al' ajde :)

Princess77
11-09-2010, 17:33

Hehe protiv koga. Meni rekose vec dva astrologa da se udajem u 34, vidjecemo hoce li biti sta sledece godine :rolleyes:

@Sladja pa nista, ona je kao tu pa sad treba tranzit/progresija da je pokrene. Ili dispozitora kao sto rece Makili. Mislim da sam na temi o tackama procitala da je u 70% slucajeva bila aktivirana tacka a u 30% dispozitor, tako nesto.

sladjana
11-09-2010, 17:33
Nista, samo da je tu tacka... i eventualno gledas Me jer je disp toj tacki... mada ne verujen da disp tu nesto radi... i gledas prog i dir So ili Mo da naprave egz. aspekt na tu tacku... i to je to... ma ja ne verujem u ove tacke al' ajde :)

Ja sam ovde sve pročitala ali sam se toliko dala na tu tačku da sad nemam pojma šta ona predstavlja ?! Žalosno zar ne ?
Možda neko zna ....

makilli
11-09-2010, 17:39
Znaci, to je tacka koju bi trebalo nesto da aktivira. Tranzit neke jake planete, neka planeta na toj tacki u solaru, ili progresije ili direkcije. I to je to. Jedino sto znam je da je mojoj kumi na toj tacki(arapskoj), na dan vencanja bila Ve. Moze da se desi pocetak veze, da se neko upozna... meni licno je ta tacka bzvz... meni je u solaru ove godine Mo na toj tacki, al tesko da cu da se udam....:)

Princess77
11-09-2010, 17:58
Ja je nisam do sad ni gledala ali evo upravo otkrih da mi je u junu 2001 kad sam upoznala svog dragog Ju bio na ATB. A u solaru za sledecu (kad bi se kao trebala udati po dosadasnjim prognozama) Pl ce praviti konjukciju sa Me koji je dispozitor te moje ATB, hehehe javim vam rezultate.

sladjana
11-09-2010, 18:12
Znaci, to je tacka koju bi trebalo nesto da aktivira. Tranzit neke jake planete, neka planeta na toj tacki u solaru, ili progresije ili direkcije. I to je to. Jedino sto znam je da je mojoj kumi na toj tacki(arapskoj), na dan vencanja bila Ve. Moze da se desi pocetak veze, da se neko upozna... meni licno je ta tacka bzvz... meni je u solaru ove godine Mo na toj tacki, al tesko da cu da se udam....:)

Moj Merkur je retro ove godine..ništa od udaje...možda nikad ili da se držim onog mog u 38 godini ...kako je to sve :rolleyes:

Princess77
11-09-2010, 18:27
Moj Merkur je retro ove godine..ništa od udaje...možda nikad ili da se držim onog mog u 38 godini ...kako je to sve :rolleyes:

Kako si dosla do 38?

sladjana
11-09-2010, 18:39
Kako si dosla do 38?

Zato sto sam gledala stepene Saturna i to racunala bez onog kalkulatora ...nemam pojma..
A ni ovo mi nije jasno, svi nešto znaju a ja nemam pojma šta znači taj Blizanac na 26 stepenu ni šta treba gde da ga aktivira...jer solar nema ništa?!

onira_mas
11-09-2010, 18:42
Zato sto sam gledala stepene Saturna i to racunala bez onog kalkulatora ...nemam pojma..
A ni ovo mi nije jasno, svi nešto znaju a ja nemam pojma šta znači taj Blizanac na 26 stepenu ni šta treba gde da ga aktivira...jer solar nema ništa?!

koliko sam ja shvatila, a sinoc sam bila u totalnom off-u pa sam i gluposti lupetala, mislim da bi trebalo na astro.com da ima opcija da se dodaju tranziti i progresije i sto nekih cuda, p a se ta tacka gleda i u odnosu na sve to....tako sam ja razumela, nek me neko ispravi ako gresim.

Princess77
11-09-2010, 18:44
koliko sam ja shvatila, a sinoc sam bila u totalnom off-u pa sam i gluposti lupetala, mislim da bi trebalo na astro.com da ima opcija da se dodaju tranziti i progresije i sto nekih cuda, p a se ta tacka gleda i u odnosu na sve to....tako sam ja razumela, nek me neko ispravi ako gresim.

U pravu si, dobro si razumjela ;)

cmokic78
11-09-2010, 19:39

A cime joj vlada VE

makilli
11-09-2010, 20:41
A cime joj vlada VE

2. i 9. kucom

Princess77
11-09-2010, 20:44
2. i 9. kucom

A dispozitor tacke, je li bio u nekom aspektu?

cmokic78
11-09-2010, 20:45
2. i 9. kucom

A da li je udajom prosperirala finansijski ~ mozda glupo zvuci :)

djurafigura
11-09-2010, 20:51
Meni je tranzitni Me u Devici (vladar 2. i 11.), inače dipozitor ATB bio upravo na istoj kad sam upoznala ovog mog bivšeg što se oženio...a i u nešto široj konjukciji sa ATB u Avgustu kad sam upoznala sportistu-stranca na letovanju :-)))
22-23.9. će tranzitni Me opet biti na ATB...videćemo da li će se nešto zbiti...

makilli
11-09-2010, 21:22
Taj dan, tran. Ve (sa te tacke) kvadrirala je So i Mo. Dispozitor tacke je Mo. Tranzitni Sa i Mo su joj bili na Acs (udade se sa Sa na Asc i Ur i Ju u 7.kuci :D) Znaci dispozitora tacke kvadrirala Ve sa te tacke :D hit!
A sad... pa realno jeste mozda dugorocno poboljsala finansije, ali od kad su se vencali, bas su krizi finansijskoj... ali verujem da ce dobro ziveti kad prodje kriza. :)

sladjana
16-09-2010, 17:02
Hehe protiv koga. Meni rekose vec dva astrologa da se udajem u 34, vidjecemo hoce li biti sta sledece godine :rolleyes:

@Sladja pa nista, ona je kao tu pa sad treba tranzit/progresija da je pokrene. Ili dispozitora kao sto rece Makili. Mislim da sam na temi o tackama procitala da je u 70% slucajeva bila aktivirana tacka a u 30% dispozitor, tako nesto.

Da li Merkur može u tački braka da se gleda (kod mene je Blizanac na 26 stepenu) a kod trenutnog partnera je Me na 26 stepenu...ima li to nekakve veze ili sam pogrešila?! :)

sladjana
20-09-2010, 19:44
Da li Merkur može u tački braka da se gleda (kod mene je Blizanac na 26 stepenu) a kod trenutnog partnera je Me na 26 stepenu...ima li to nekakve veze ili sam pogrešila?! :)

Povezala sam se nekako ...
Radeći natalnu u sekundarnim progresijama kod mene i sadašnjeg partnera se poklapa njegov Mars na mog Ma koji neaspektovan i on ga aktivira ...
Takođe njegova sedma kuca je vladar Me gde je moja tačka braka a njegova je na 17 stepenu Skorpije a vladar Mars je u mojoj VII kući...

Da li to to ? ili ima jos nešto što bi se gledalo ...
ps nisam postavila sek. natale

viksi72
22-10-2010, 22:07
da li bi mogla neka devojka, koja se udala da proveri kod sebe sledece: da li je te godine po primarnim direkcijama (stepen za godinu) mesec bio u nekom aspektu sa jupiterom? i hvala unapred:)

donalea
22-10-2010, 22:17
da li bi mogla neka devojka, koja se udala da proveri kod sebe sledece: da li je te godine po primarnim direkcijama (stepen za godinu) mesec bio u nekom aspektu sa jupiterom? i hvala unapred:)

posto sam ja neudata :D ,proverila sam za moju sestru,kod nje jok,ustvari ako ces da uzimas polusekstil za aspekt onda da,jer dir Mo joj je bio na 16 bika a Ju natalni je na 24 ovna