Zekina natalna karta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Zekina natalna karta

Zeka
14-01-2008, 23:36
Lorelaj, ipak evo mene opet sa odgovorom... :) Hoce li ti ovo sto god pomoci da se bar malo resis dilema oko fiksnih znakova? :) :) :)

Fiksni znakovi (Bik, Lav, Škorpion i Vodenjak)
Fiksni znakovi označavaju sredinu godišnjih doba, naglašavajući njihovu punoću i nepromjenjivost. Fiksni znakovi u prvi plan stavljaju stabilnost i odgovornost, strpljenje, osjećaj sigurnosti.povezani su sa centripetalnom energijom. Vezani su za princip inercije, tj da se očuva energija. Prilično su kruti. Energetski su najjači znaci. Ne rasipaju energiju lako. Među njima je najviše spiritualnih vođa. Ukoliko ne pokrenu svoju energiju vrlo su lenji, dogmatični i vrlo ih je teško ubediti ili pokrenuti na nešto. Najsposobniji su za upravljanje i vladanje. Najizdržljiviji su i kada ih pokreneš ne zadržavaju se. Nemaju mnogo poverenja u druge, teško primaju savete, tvrdoglavi su i praktični. Ono što se voli i ceni kao vredno to se ljubomorno čuva, pa su i razumni otpori promenama stanja Fiksni vladaju. Njihova je uloga stabilizuju i učvrste stvari koje su kardinalni stavili u pokret i njegovoj gradnji. Stabilizacija. Ključna reč je zadržavanje dostignutog i uživanje zarađenog.

Nedostatak kvaliteta: ukazuje na manjak čvrstine i neprincipijelnost. Imaju vrlo opasan kvalitet ukoliko se pokrenu u lošem pravcu (naročito Škorpija i Vodolija). Osnovno kod Bika i Škorpije je imati, i govore o stvarima i ljudima. kod Lava i Vodolije je biti, Lava govori o uticaju na druge sa ciljem da postane slavan, nikada ga ne uskrati za pažnju. Vodolija zadržava sopstvenu sliku sveta

Ljudi s naglašenim fiksnim znakovima vrlo teško prihvaćaju promjene, prilično su tvrdoglavi, ali i vrlo pouzdani. Kod njih je najizraženija snaga volje. Teško se pokreću, ali zato uvijek znaju zadržati postojeće stanje i ne padaju pred iskušenjima. Mana: podložni su navikama, ritualima, dogmatizam

lorelaj
15-01-2008, 12:38
Lorelaj, ipak evo mene opet sa odgovorom... :) Hoce li ti ovo sto god pomoci da se bar malo resis dilema oko fiksnih znakova?

Fiksni znakovi (Bik, Lav, Škorpion i Vodenjak)
Fiksni znakovi označavaju sredinu godišnjih doba, naglašavajući njihovu punoću i nepromjenjivost. Fiksni znakovi u prvi plan stavljaju stabilnost i odgovornost, strpljenje, osjećaj sigurnosti.povezani su sa centripetalnom energijom. Vezani su za princip inercije, tj da se očuva energija. Prilično su kruti. Energetski su najjači znaci. Ne rasipaju energiju lako. Među njima je najviše spiritualnih vođa. Ukoliko ne pokrenu svoju energiju vrlo su lenji, dogmatični i vrlo ih je teško ubediti ili pokrenuti na nešto. Najsposobniji su za upravljanje i vladanje. Najizdržljiviji su i kada ih pokreneš ne zadržavaju se. Nemaju mnogo poverenja u druge, teško primaju savete, tvrdoglavi su i praktični. Ono što se voli i ceni kao vredno to se ljubomorno čuva, pa su i razumni otpori promenama stanja Fiksni vladaju. Njihova je uloga stabilizuju i učvrste stvari koje su kardinalni stavili u pokret i njegovoj gradnji. Stabilizacija. Ključna reč je zadržavanje dostignutog i uživanje zarađenog.

Nedostatak kvaliteta: ukazuje na manjak čvrstine i neprincipijelnost. Imaju vrlo opasan kvalitet ukoliko se pokrenu u lošem pravcu (naročito Škorpija i Vodolija). Osnovno kod Bika i Škorpije je imati, i govore o stvarima i ljudima. kod Lava i Vodolije je biti, Lava govori o uticaju na druge sa ciljem da postane slavan, nikada ga ne uskrati za pažnju. Vodolija zadržava sopstvenu sliku sveta

Ljudi s naglašenim fiksnim znakovima vrlo teško prihvaćaju promjene, prilično su tvrdoglavi, ali i vrlo pouzdani. Kod njih je najizraženija snaga volje. Teško se pokreću, ali zato uvijek znaju zadržati postojeće stanje i ne padaju pred iskušenjima. Mana: podložni su navikama, ritualima, dogmatizam

Zeko,Zeko tvojoj pomoci nikad kraja.JOs jednom hvala na svesrdnosti ,ali moje dileme i pitanja tek pocinju,sa dubljim ulaskom u problematiku :brows: .Nego ja sam nesto skontala da su one padajuce,ugaone i sledujuce kuce pandan podeli znakova po kvalitetu na kardinalne,fiksne i promenljive,tj. za kardinalni znaci =energija ugaonih kuca,fiksni=energija sledujucih kuca i promenljivi=padajuca...Al sam se nalupala...:icon_kush: Interesuje me jel sam na pravom putu...

Ne znam gde da okacim ovo pitanje,vama je mozda blesavo,ali ja to sebi jos nisam dobro razjasnila.Procitala sam deo "Za totalne neznalice" ali mi ovo ostade maglovito...Ako ASC pocinje na 7°Vodolije,tu pocinje 1.kuca koja obuhvata dva znaka(Vodolija i Riba).Vladar prve kuce je onda Uran jel tako,i on je kao glavni tu,ali sta je sa drugim znakom koji obuhvata prva kuca, da li se uzima u obzir i njegova vladajuca planeta(ovde Neptun) i sta ako se tu nalazi neka planeta ili npr. SMC,znaci u prvoj kuci,ali u Ribama...Ova dva znaka nisu ravnopravna onda u toj kuci,jel tako?Uran je vazan,ali se za SMC ipak cita pripadnost Ribama?Odmah me ispravite i uputite,molim vas.Bas sam u naletu zelje da izvezbam osnovno na jednoj karti...:)

jupiter u raku
17-01-2008, 17:57
Ne znam gde da okacim ovo pitanje,vama je mozda blesavo,ali ja to sebi jos nisam dobro razjasnila.Procitala sam deo "Za totalne neznalice" ali mi ovo ostade maglovito...Ako ASC pocinje na 7°Vodolije,tu pocinje 1.kuca koja obuhvata dva znaka(Vodolija i Riba).Vladar prve kuce je onda Uran jel tako,i on je kao glavni tu,ali sta je sa drugim znakom koji obuhvata prva kuca, da li se uzima u obzir i njegova vladajuca planeta(ovde Neptun) i sta ako se tu nalazi neka planeta ili npr. SMC,znaci u prvoj kuci,ali u Ribama...Ova dva znaka nisu ravnopravna onda u toj kuci,jel tako?Uran je vazan,ali se za SMC ipak cita pripadnost Ribama?Odmah me ispravite i uputite,molim vas.Bas sam u naletu zelje da izvezbam osnovno na jednoj karti...:)

U prvoj polovini života ponašanje će ti biti pod uticajem Urana i Saturna
(SA je isto vl.Vodolije po tradicionalnoj)
U kasnijim godinama preovlađuje uticaj suvladara Prve kuće-Ribe,koje
isto imaju dva vladara Jupitera i Neptuna.

O, draga, ko će tebe dešifrovati kad imaš 4 vladara Prve kuće??;)

SMČ je u Ribama pa se tako i tumači.

lorelaj
17-01-2008, 23:53
Evo,Zeko,ja cu da pocnem nesto kao naglas preslisavanje onoga sto treba da me bolje upozna sa tobom (ne smem ni da kazem da me dovede do tumacenja karte,ja se to tek vezbam,ti znas).A ti sve sto treba odmah ispravljaj da razjasnimo greske.Ne znam gde ti je tamo karta,pa da tipkam tamo.POstavi je ako nisi.Strpljivo samo,ja nisam sve uradila,a imam i pitanja...

So:Lav(fiksni)-vatra,vl.planeta Sunce
AC:Skorpija(fiksni)-voda

Prvo,po polozaju Sunca najgeneralnije opazanje:dva puta fiksni(znaci volje naglaseni) ukazuje na osobu koja svoj zivot stvara i usmerava snagom svoje volje i na izuzetno jaku licnost.:) Aktivnost i energicnost Lava,potpomognuta je ovde(bas si ubitacan Zeko-u pozitivnom smislu)jakom intuicijom Skorpije,a prodornost je,mozda,malo ublazena ( ili bar ne tako istaknuta u prvi plan) njenom osecajnoscu:MIslim da ti ta Skorpija daje strava sarm,ublazava ono sto kod Lava moze da deluje kao napadno ili kao neka samoprezentacija,pa ume da iritira ljude...Ali kod tebe toga nema,ti se prezentujes svojom skorpionskom magijskom pojavom i energijom,plenis i bez da posebno skreces paznju na sebe ;) .Tako dobijas i dozu tajanstvenosti nesvojstvenu za Lava,a zadrzavas njegovu snagu...Puna si energije,samopouzdana i sa optimistickim pogledom na zivot(mada ova skorpija ume da te zbuni u tom pogledu nekad)...Ne bojis se neuspeha."Ja mogu sve sto hocu",tvoj je moto.Volis da budes u centru paznje,ali umes da budes i jako velikodusna i topla prema drugima. O AC i planetama i kucama ponaosob tek posto proverim da radim dobro sa racunanjem kuca.Pazi ovamo:

Zeka
18-01-2008, 00:27
Ma ja sam sa Y-om..A tebi sam se javilaa jer sam ti zahvalna što si bila prva osoba koja mi je uručila pozdrave i dobrodošlicu pre dve sedmice....:)

Imam jedno pitanje- Smatraš li moj Asc. u Škorpiji kao dobar dodatak mom solarnom znaku u Vodoliji- ili ga to ometa?

Evo jos jednom nam dobrodosla :) , a rekla bih da si se vec "odomacila"...jer ovde je prosto nemoguce drugacije.
A za Vodolije stvarno nemam komentara...:) Verovala ili ne poznajem samo dve za koje znam da to jesu..., a priznaces da to nije dovoljno da se donese bilo kakav sud uopste o tom znaku!
Za tvoje pitanje, ja cu samo reci svoje misljenje da ne vidim razlog zasto bi ga ometao? Ali cu ipak prepustiti strucnijim od mene da ti odgovore na tvoje pitanje! :)

lorelaj
18-01-2008, 00:29
Lorelaj, ide u dobrom pravcu, nista se ne brini...Ja cekam nastavak, jer vidim da nisi zavrsila, a dajem komentare kao sto sam ti i obecala! :) :)
Sada kuce:
1.pocinje u Skorpiji(AC)-vladaoci Skorpije Mars i Pluton
2.Strelac-Jupiter
3.Jarac-Saturn
4.Vodolija-Uran (I Saturn?)
5.Ribe Neptun (i Jupiter?)
6.Ovan-Mars
7.Bik-Venera
8.Blizanac(Merkur)
9.Rak(Messec)
10.Lav(Sunce)
11.Devica(Merkur)
12.Vaga-Venera
E sada prvo gledamo odlike znaka u kome pocinje kuca(a sta kao se proteze na tri znaka npr.?Najvazniji je onaj u kome je vrh kuce?)Pa onda gde su se smestile planete koje su prirodni vladari tih kuca i da li su u izgonu,egzaltaciji,pa onda koje planete imamo u toj kuci koju tumacimo i sa kakvim aspektima?
;) :confused: :)

Konkretno u tvom slucaju,Zeko 1.kuca (AC)-gledamo prirodu Marsa i Plutona,a Mars ti je u Skorpiji,znaci u svom prirodnom okruzenju,a Pluton na 24°Vage.Znaci Marsu je dobro...:) :hysterical: Joj,Zeko,pada koncentracija

Zeka
18-01-2008, 02:09
Da ne bismo nastavile ja i Lorelaj i dalje da idemo u off topic, otvorih ovaj sa mojim natalom, da mozemo do mile volje da piskaramo i da se ucimo! :) Svi koji imaju zelju da vezbaju i oni koji znaju astrologiju malo bolje, slobodno pisite, a isto tako ispravljajte gde vidite da pocetnici grese! :)
Jos bih zamolila nase drage moderatore, da prebace nase postove sa teme Predstavite se, ovde! Hvala!:)

s_ana_dra
18-01-2008, 09:49
Zeko tema je odlicna, mislim naravno ima puno ovakvih tema, ali mi je drago sto si zamolila da iskusni ispravljaju nas koji tek ucimo. Time si me odusevila.
Nesto sam malo gledala i evo sta sam videla:
Mars, posto je on tebi najvazniji jeste da je u 12 kuci, ali je jako dobro polozen, sto znaci da si regeneratibna, jaka osoba. Zbog tog marsa mozes raditi vise poslova, mislim dva. Ono ujutru kad ustanes si kao novo, puna energije. Jako dobar primer je da kad budes radila, ako caki nerdis, da posle posla je jak dobro ici na trening, mozes komotno da radis idalje, tesko te stize umor. A i kad se umoris lako se obnovi energija.
Mislim da imas mozda malo starije prijatelje, tipa 10 godina, ali bi trebalo da imas jako lep odnos sa njima, odnosno ja to tako tumaci. Jer ipak je saturn jako dobro postavljen, kao i meni. Vladar 11 je u egzalaciji tako da je i to dobar znak. A i obzirom da je otisao u 9 kucu mozda su oni vezani za inostranstvo. Dispozitor venere je u strelcu, sto bi trebalo znaciti da imas prijatejle iz inustranstva ili sad vec mozda ih tamo upoznajes ili kako vec.
E ovo sad gore upste necu da brisem, al sam se nalupala, pa ja nisam normalna, pisem ja tebi napamet. Ja sam pocela od toga da tebi 11 pocinje u vagi, pa da je venera u ribama, i tako sam dosla do strelca i neptuna, jao boze koja glupost. Bas mi se svidelo, uf. Znaci vracam se na saturna u vagi koji je dobro pozicioniran, ali da vidimo dalje. Pa obzirom da je vr 11 u devici, merkur u 10. posto je devica promenljiv znak to govori da ti imas razne grupe prijatelja. Prijateljstva su mozda netabilna, ali mislim da kod tebe nisu, mozda, jer je merkur u lavu u fiksnom znaku. KAda bi bio u promenljivom onda bi to bilo sigurno. Inntelektualni uspe. Uspeh od dobro isplanianih akcija. E a posto je vladar 11 u 10, to kaze da ces mozda svoje prijatelje upoznati preko posla, odnosna da ces tako prijateljstav sticati. Da preko prijatelja mozes doci do uspeha. Ako koristis ovaj polozaj dobro, tvoji prijatelji ce sami doci da ti pomognu da se penjes uzlaznom staom. A ti ces im za uzvrat pomozi da ostvare svoje nade i zelje. vecinu prijatelja upoznjaes kroz profesiju ili karijeru. ali mozda ti prijatelji i budu iz inostranstav jer je ipak sunce u 9, kao dispozitor, a em ulavu, jako poznati.
E ali posto je vrh tvoje 10 u lavu, mislim da to donosi popularnost. pozicija koja ukazuje na jako mocne i uticajne ljude. E sad gledaj, tebi se 10 nastavl;ja u devici, da ti je sunce lose postavljeno moglo bi doci na poctku do uspeha, mozes postatidirektor, i to cakmozes ostvariti preko nekog roditelja, mozda cak oca. JKedan od roditelja je mozda jako uspesan. Ali da ti sunce nije dobro postavljeno moze doci do pada sa polozaja, i vracanje na poziciju radnika, ali kod tebe se to nece desiti, jer je sunce super postavljeno. Tako da mislim da Zeko samo guraj napred. Ali polozaj da vladar 11 u 10 kuci moze doneti i rad u vladi. Mnogi drzavnici su imali tu poziciju.
Eto toliko od mene, ocekujem komentar.
pozdrav i ljubac za tebe

lorelaj
18-01-2008, 12:58
Zdravo,Zeko!Da nastavim,na pravom mestu ono sto poceh sinoc...Elem,poredjah polja i njihove vladare...Sad,posto je bilo reci o So,malo o 1.kuci i tvom AC.Ac si ,u stvari u natalu TI,a DC tvoj partner (onako kako ga ti zamisljas).Ova kuca govori o tvom izgledu,genetskom nasledju,odnosu prema ljudima i zivotu,kako se predstavljas drugima i kako te oni vide...tvom intelektu i temperamentu.Sto se tice fizickog izgleda,trebalo bi da bude:osoba srednjeg ili nizeg rasta,skladne gradje sa cetvrtastim ili okruglastim oblikom lica i specificno naglasenim oblikom nosa.Moje zapazanje,tj. gotovo sam sigurna,da su kod tebe oci i obrve posebno istaknute(to me zacne uvek kad sretnem skorpiju-magija pogleda) i to tamnije boje ili neke neobicno-neodredjene boje...A pogled,da se smrznes :) .Gornja usna malo napucena i dominantnija,a kosa talasasta ili kovrdzava.IZRAZAJNA ZAVODLJIVOST.:) ;) Mislim samo da ti je emotivnost dobro prikrivena,pa te drugi vide hladnije i okrutnije no sto ti to uopste mozes biti.A osvetoljubivost ti upste nije nepoznata i tesko se odlucujes na prastanje...Sad bih Zeko volela da malo sinteticnije nadlalje izvezbam karakteristicne stavri,ali moracu jos nesto da procitam o dispozitorima i znacenjima...Pa i da te ponesto pitam...A da partner kakvom tezis bi bio neki viteski tip...odgovoran,stamen,stabilan,ali pun ljubavi i strasti kojom bi te obasipao.To bi trebalo da bude Bik(opet fiksni) ili mozda neki drugi zemljani znak (Jarac ili Devica).Ali posto ti je mesec u Ribama,negde sam procitala da je u zenskom horoskopu uocljiva teznja za izborom patnera sa karakretistikama znaka u kome je Mesec...Ispravi me,molim te svuda gde vidis da gresim...A i one navode o fizickom izgledu,bas me zanima da li su tacni...Sve je to ovdasnja literatura :) koju ja vredno sakupljam.Pozdrav :4kiss:

Shmishonja
18-01-2008, 14:22
Asc' u Škorpionu, sa Marsom u Škorpionu u XII polju. Jaka pozicija za Marsa, pa još i 0° Jupiter koji je vladar II i V polja. Zeka nam je oličenje "gvozdene ruke u plišanoj rukavici". Puno volje za životom, puno ljubavi, samopouzdanja, želje za kreacijom i nesebičnim davanjem. pobornik nepravde i mrzi laž i skrivanje istine ma kakva ona bila.

Sunce na samoj sredini Lava pa još i u IX polju. Srce u srcu, puno vere, nade i optimizma. Želja za pozitivnom dominacijom nad okolinom nasledjena od jednog roditelja, koji za razliku od Zeke nije bio baš toliko pozitivan i popustljiv prema drugima i koji je zahtevao maximum pa i više.

Mesec na samom početku Riba u IV polju. Snažna egzaltacija Venere i dominacija Marsa i Jupitera, sa kojima inače sklapa 120°, Zeki daje mogućnost apsolutne predaje u ljubavi, puno žrtvovanja, paćenja, davanja bez da se traži nešto zauzvrat. Nasledjena dobrota od starijeg člana porodice koji je na početku odrastanja ostavio ogroman utisak na Zeku.

Učenje skoro da nikada nije bilo problem, sem u slučaju da je morala da prevaljuje duži put od kuće do škole ili da menja mesto boravka. U periodu višeg učenja moguća jedna velika :heart: ne mnogu srećna, ali ispunjena lepim druženjem i ljubavlju. Iz nje je Zeka što šta naučila za dalje.

Prijatelje pažljivo bira, iako može da joj se desi da baš onaj koji je delovao najbliskije je razočara. Moguće je da će zajedno raditi na poslu.
Iako je Zeka dobra osoba, ne treba je ljutiti ili razolarati ~ moguće je daće onda da se pojavi druga strana Zeke ~ vrlo glasna i elokventna [za tudje uši koje su krive ~ skoro pogubna]

Posao kojim god da se bavi, mora da bude na "otvorenom". Da ima slobodu kretanja i stvaranja. Za Zeku kancelarija i 4 zida nikako ne dolaze u obzir. Treba aktivirati IX i XII i pronaći se SVUDA i videti SVE.

Što se :heart: tiče ~ biće ih, iako Zeka to možda sada negira... biće ih više od jednog koji će joj krasti male deliće srca i zauvek živeti tu u tom toplom ušuškanom ambijentu. Braka će biti, samo nek se Zeka dobro raspita o njemu, da ne bude da je sa njom jer on ima manje para, ili jednostavno mu treba druga mama da ga mazi i pazi u životu... brak ~ minimum jedan... a max. 2... Ako je stariji, već bio u braku, više sreće sa njim, neće biti razvoda.

:baby: će biti i to najviše ženskadije, minimum 2... Lepa i vaspitana deca, borci i avanturisti na mamu. Oni će još više putovati i uspeti u životu. Možda čak će i politikom da se bave... i to uspešno!

Zdravlje : obratiti pažnju na potiljači deo glave, pritisak, ne jesti puno ljutog, izbegavati gorko. Rad želuca podložan raspoloženju, ne nervirati se ako je moguće. Manji "ženski" problemi, možda samo obilni i bolni ciklusi. Nek u kasnijim godinama, ili u trudnoći izbegava šećer, jer će joj onda jetra i slezina biti jako slabi. Nasledjena genetika oko srca, aritmije, upalnih vena, problema sa zakrčenim krvnim sudovima. Dobra opcija za kosti, kožu i lice ~ čak i pod starim danima, neće imati puno sedih i bora! Nema brige oko reume i zaboravaljanja!

:lips: :smartass:

fenix7
18-01-2008, 15:28
Ja bih rekao da imaš jake obrve, snažan glas, duboke i jake oči..
Lijepe usne, gornja usna vjerojatno malo povinuta. nosić prćast ili onako rimski!

mandrak-21
18-01-2008, 15:45
e nos ima ona nos jako osetljiv i namirise sve ,,na daljinu......

Zeka
18-01-2008, 20:58
Drugari, hvala vam svima i nadam se da cete i dalje biti tu da nas koji ne znamo puno o astrologiji, a voljni smo da naucimo ispravljate i dopunjavate... E, idem sad da se vratim i da od pocetka prokomentarisem napisano!

So:Lav(fiksni)-vatra,vl.planeta Sunce
AC:Skorpija(fiksni)-voda

Prvo,po polozaju Sunca najgeneralnije opazanje:dva puta fiksni(znaci volje naglaseni) ukazuje na osobu koja svoj zivot stvara i usmerava snagom svoje volje i na izuzetno jaku licnost. Aktivnost i energicnost Lava,potpomognuta je ovde(bas si ubitacan Zeko-u pozitivnom smislu)jakom intuicijom Skorpije,a prodornost je,mozda,malo ublazena ( ili bar ne tako istaknuta u prvi plan) njenom osecajnoscu:MIslim da ti ta Skorpija daje strava sarm,ublazava ono sto kod Lava moze da deluje kao napadno ili kao neka samoprezentacija,pa ume da iritira ljude...Ali kod tebe toga nema,ti se prezentujes svojom skorpionskom magijskom pojavom i energijom,plenis i bez da posebno skreces paznju na sebe .Tako dobijas i dozu tajanstvenosti nesvojstvenu za Lava,a zadrzavas njegovu snagu...Puna si energije,samopouzdana i sa optimistickim pogledom na zivot(mada ova skorpija ume da te zbuni u tom pogledu nekad)...Ne bojis se neuspeha."Ja mogu sve sto hocu",tvoj je moto.Volis da budes u centru paznje,ali umes da budes i jako velikodusna i topla prema drugima. O AC i planetama i kucama ponaosob tek posto proverim da radim dobro sa racunanjem kuca.Pazi ovamo:

Lorelaj, vec sam ti rekla da ti je dobro krenulo... Za mesec dana, ako ostanes na ovakvom tempu, ima astrologiju da savladas i da je znas u malom prstu! Evo i komentara koje sam ti obecala!
Ne zalim se na kombinaciju Lava/Skorpije ni malo, kod mene je izbalansirano na najbolji moguci nacin...Mozda malo zbunjujuce za ljude oko mene, nikada ne znaju kako cu da odreagujem , a to je u stvari to sto si ti gore napisla - tajanstvenost! Kad bi me upoznala, nikada ne bi "provalila" da sam Lav!!!

Zeko tema je odlicna, mislim naravno ima puno ovakvih tema, ali mi je drago sto si zamolila da iskusni ispravljaju nas koji tek ucimo. Time si me odusevila.
Nesto sam malo gledala i evo sta sam videla:
Mars, posto je on tebi najvazniji jeste da je u 12 kuci, ali je jako dobro polozen, sto znaci da si regeneratibna, jaka osoba. Zbog tog marsa mozes raditi vise poslova, mislim dva. Ono ujutru kad ustanes si kao novo, puna energije. Jako dobar primer je da kad budes radila, ako caki nerdis, da posle posla je jak dobro ici na trening, mozes komotno da radis idalje, tesko te stize umor. A i kad se umoris lako se obnovi energija.
Mislim da imas mozda malo starije prijatelje, tipa 10 godina, ali bi trebalo da imas jako lep odnos sa njima, odnosno ja to tako tumaci. Jer ipak je saturn jako dobro postavljen, kao i meni. Vladar 11 je u egzalaciji tako da je i to dobar znak. A i obzirom da je otisao u 9 kucu mozda su oni vezani za inostranstvo. Dispozitor venere je u strelcu, sto bi trebalo znaciti da imas prijatejle iz inustranstva ili sad vec mozda ih tamo upoznajes ili kako vec.
E ovo sad gore upste necu da brisem, al sam se nalupala, pa ja nisam normalna, pisem ja tebi napamet. Ja sam pocela od toga da tebi 11 pocinje u vagi, pa da je venera u ribama, i tako sam dosla do strelca i neptuna, jao boze koja glupost. Bas mi se svidelo, uf. Znaci vracam se na saturna u vagi koji je dobro pozicioniran, ali da vidimo dalje. Pa obzirom da je vr 11 u devici, merkur u 10. posto je devica promenljiv znak to govori da ti imas razne grupe prijatelja. Prijateljstva su mozda netabilna, ali mislim da kod tebe nisu, mozda, jer je merkur u lavu u fiksnom znaku. KAda bi bio u promenljivom onda bi to bilo sigurno. Inntelektualni uspe. Uspeh od dobro isplanianih akcija. E a posto je vladar 11 u 10, to kaze da ces mozda svoje prijatelje upoznati preko posla, odnosna da ces tako prijateljstav sticati. Da preko prijatelja mozes doci do uspeha. Ako koristis ovaj polozaj dobro, tvoji prijatelji ce sami doci da ti pomognu da se penjes uzlaznom staom. A ti ces im za uzvrat pomozi da ostvare svoje nade i zelje. vecinu prijatelja upoznjaes kroz profesiju ili karijeru. ali mozda ti prijatelji i budu iz inostranstav jer je ipak sunce u 9, kao dispozitor, a em ulavu, jako poznati.
E ali posto je vrh tvoje 10 u lavu, mislim da to donosi popularnost. pozicija koja ukazuje na jako mocne i uticajne ljude. E sad gledaj, tebi se 10 nastavl;ja u devici, da ti je sunce lose postavljeno moglo bi doci na poctku do uspeha, mozes postatidirektor, i to cakmozes ostvariti preko nekog roditelja, mozda cak oca. JKedan od roditelja je mozda jako uspesan. Ali da ti sunce nije dobro postavljeno moze doci do pada sa polozaja, i vracanje na poziciju radnika, ali kod tebe se to nece desiti, jer je sunce super postavljeno. Tako da mislim da Zeko samo guraj napred. Ali polozaj da vladar 11 u 10 kuci moze doneti i rad u vladi. Mnogi drzavnici su imali tu poziciju.
Eto toliko od mene, ocekujem komentar.
pozdrav i ljubac za tebe

S_ana_dra, vaaauuuu, ti si bas dobila inspiraciju!
Lepo si se fokusirala na 10tu kucu, kao da si znala da me to najvise interesuje!Hvala ti!
Moram prvo da prokomentarisem ovo za Marsa i za energiju! Ahahaha, da pozavide mi i mnogi muskarci na tome!!!
Da, tako je, imam razne grupe poznanika, a prijatelja...hm..pa malo kao i vecina vas u danasnje vreme..., ucinicu sve za osobe koje smatram za prijatelje, ali ako me iznevere na bilo koji nacin...hm...ne moram ni da govorim sta dalje biva! I da, prijateljstva sam do sada stekla preko posla! Prijatelja ima i po inostranstvu, naravno!
A za 10tu kucu mi svi govore pozitivno, neka popularnost, uspeh i samo uspeh... verovatno i zbog Regulus-a u blizini MC-a, ali ja jos uvek to nista nisam osetila...ali, put je ispred mene, pa ko zna!
S_ana_dra, hvala jos jednom!

Volim kad neko kaze gde neko pogresi (ali iz razloga da bi ta ista osoba bolje savladala materiju!) pa draga Lorelaj, ovde cu te na zalost, morati ispraviti! Nadam se da te to nece omesti u daljem napredovanju u tvom ucenju, vec ce biti samo razlog vise da se uhvatis u kostac sa istim. Iskreno, ja ne znam gomilu stvari iz astrologije, a o tumacenju izgleda da ne govorim, ali mi je uvek bila jako zanimljiva tema!
Zdravo,Zeko!Da nastavim,na pravom mestu ono sto poceh sinoc...Elem,poredjah polja i njihove vladare...Sad,posto je bilo reci o So,malo o 1.kuci i tvom AC.Ac si ,u stvari u natalu TI,a DC tvoj partner (onako kako ga ti zamisljas).Ova kuca govori o tvom izgledu,genetskom nasledju,odnosu prema ljudima i zivotu,kako se predstavljas drugima i kako te oni vide...tvom intelektu i temperamentu.Sto se tice fizickog izgleda,trebalo bi da bude osoba srednjeg ili nizeg rasta,skladne gradje sa cetvrtastim ili okruglastim oblikom lica i specificno naglasenim oblikom nosa. Pre se ubrajam u visoke, nego u srednjeg rasta Moje zapazanje,tj. gotovo sam sigurna,da su kod tebe oci i obrve posebno istaknute(to me zacne uvek kad sretnem skorpiju-magija pogleda) -( ne zaboravi da ima kod mene i primesa LAVA, ali pre su mi govorili da imam opasan pogled, sada je to retko...(valjda sto se stalno smejem!) i to tamnije boje ili neke neobicno-neodredjene boje... (smedje ponekad imaju i neku zelenkastu boju...zavisno od raspolozenja!)A pogled,da se smrznes (ma jok, od mog pogleda se moze neko samo istopiti, smrznuti nikako!:p ).Gornja usna malo napucena i dominantnija, nije...a kosa talasasta ili kovrdzava (kosa mi je talasasta, lai je ja ceo zivot ispravljam, a toliko sam puta cula Ne moze se kriva Drina ispravljati ).IZRAZAJNA ZAVODLJIVOST. ( hm, ovo prepustam drugima da sude...!) Mislim samo da ti je emotivnost dobro prikrivena,pa te drugi vide hladnije i okrutnije no sto ti to uopste mozes biti. (tacno, prikrivam emocije, i niko ne sluti sta je ispod "maske")A osvetoljubivost ti upste nije nepoznata i tesko se odlucujes na prastanje...( ja imam obicaj da kazem da mogu oprostiti, ali zaboraviti, e to nikako! )Sad bih Zeko volela da malo sinteticnije nadlalje izvezbam karakteristicne stavri,ali moracu jos nesto da procitam o dispozitorima i znacenjima...Pa i da te ponesto pitam...- odgovoricu ako znam, mada sumnjam da cu znati odgovore, vec sam ti rekla da ja ne znam tumaciti!)A da partner kakvom tezis bi bio neki viteski tip...odgovoran,stamen,stabilan,ali pun ljubavi i strasti kojom bi te obasipao.Eh, jos samo kad bi mi mogla reci gde ovakvog da nadjem...odmah bi otisla da ga potrazim:rolleyes: , ali tek si pocela sa ucenjem, i posle da mi se vratis na ovu tematiku, ok?:p :) To bi trebalo da bude Bik(opet fiksni) ili mozda neki drugi zemljani znak (Jarac ili Devica).Ali posto ti je mesec u Ribama,negde sam procitala da je u zenskom horoskopu uocljiva teznja za izborom patnera sa karakretistikama znaka u kome je Mesec...Da, dobro si procitala, a ako pogledas u par karti i uporedis to, videces i da ce se poklopiti!Ispravi me,molim te svuda gde vidis da gresim...A i one navode o fizickom izgledu,bas me zanima da li su tacni...Sve je to ovdasnja literatura koju ja vredno sakupljam.Pozdrav
Eto Lorelaj, ja sam napisala gde sam primetila neslaganje o mom opisu, ti samo nastavi dalje...opet ti ponavljam, dobro ti ide! :4kiss:

Zeka nam je oličenje "gvozdene ruke u plišanoj rukavici". Puno volje za životom, puno ljubavi, samopouzdanja, želje za kreacijom i nesebičnim davanjem. pobornik nepravde i mrzi laž i skrivanje istine ma kakva ona bila. Potpisujem
Srce u srcu, puno vere, nade i optimizma. Da. Želja za pozitivnom dominacijom nad okolinom nasledjena od jednog roditelja, koji za razliku od Zeke nije bio baš toliko pozitivan i popustljiv prema drugima i koji je zahtevao maximum pa i više. Ahahaha...jeste!

Zeki daje mogućnost apsolutne predaje u ljubavi, puno žrtvovanja, paćenja, davanja bez da se traži nešto zauzvrat. Nasledjena dobrota od starijeg člana porodice koji je na početku odrastanja ostavio ogroman utisak na Zeku. Da, ta osoba na zalost nije medju nama, ali znam da zna za ovo, iako nikada naglas nisam izgovorila!

Učenje skoro da nikada nije bilo problem, sem u slučaju da je morala da prevaljuje duži put od kuće do škole ili da menja mesto boravka.Ahahah, da,uvek sam bila djak za primer, ali priznajem da sam se dovijala na razne nacine, ali to niko nije mogao da shvati, posmatrajuci sa strane! U periodu višeg učenja moguća jedna velika ne mnogu srećna, ali ispunjena lepim druženjem i ljubavlju. Iz nje je Zeka što šta naučila za dalje. U to vreme je dosao totalni kraj...

Prijatelje pažljivo bira, iako može da joj se desi da baš onaj koji je delovao najbliskije je razočara. Jeste, razocrala me je jedna osoba...pre nekoliko godina...Moguće je da će zajedno raditi na poslu. Ako sam dobro shvatila, mislila si na neke buduce prijatelje?
Iako je Zeka dobra osoba, ne treba je ljutiti ili razolarati Da, bogami ne treba ~ moguće je daće onda da se pojavi druga strana Zeke ~ vrlo glasna i elokventna [za tudje uši koje su krive ~ skoro pogubna] ovo si Shmisho jos i blago napisala!

Posao kojim god da se bavi, mora da bude na "otvorenom". Da ima slobodu kretanja i stvaranja. Za Zeku kancelarija i 4 zida nikako ne dolaze u obzir. Treba aktivirati IX i XII i pronaći se SVUDA i videti SVE. Da, valjda nastupa i taj period!

Što se tiče ~ biće ih, iako Zeka to možda sada negira... biće ih više od jednog koji će joj krasti male deliće srca i zauvek živeti tu u tom toplom ušuškanom ambijentu. Braka će biti, samo nek se Zeka dobro raspita o njemu, da ne bude da je sa njom jer on ima manje para, ili jednostavno mu treba druga mama da ga mazi i pazi u životu... Pa nece valjda!!?? Hmm, sta je gore muska sponzorusa ili mamin sin? brak ~ minimum jedan... a max. 2... Ako je stariji, već bio u braku, više sreće sa njim, neće biti razvoda.
će biti i to najviše ženskadije, minimum 2... Lepa i vaspitana deca, borci i avanturisti na mamu. Oni će još više putovati i uspeti u životu. Možda čak će i politikom da se bave... i to uspešno! -Pa gde ce u politikuuuu, uh, sto je NE VOLIM!!!!

Zdravlje : obratiti pažnju na potiljači deo glave, pritisak, ne jesti puno ljutog, izbegavati gorko. Rad želuca podložan raspoloženju, ne nervirati se ako je moguće. Manji "ženski" problemi, možda samo obilni i bolni ciklusi. Nek u kasnijim godinama, ili u trudnoći izbegava šećer, jer će joj onda jetra i slezina biti jako slabi. Nasledjena genetika oko srca, aritmije, upalnih vena, problema sa zakrčenim krvnim sudovima. Dobra opcija za kosti, kožu i lice ~ čak i pod starim danima, neće imati puno sedih i bora! Nema brige oko reume i zaboravaljanja!

Shmisho,:4hug: sta da ti kazem, nego jedno veliiiikooo HVALA!!!:buketzadame:
Bices ti super mama za koji mesec, jer dolaze samo bolji dani ! :malavristalica:

Ja bih rekao da imaš jake obrve, snažan glas, duboke i jake oči..
Lijepe usne, gornja usna vjerojatno malo povinuta. nosić prćast ili onako rimski!

Nemam ... ni nos mi nije prcast...,a je smesan....:)

e nos ima ona nos jako osetljiv i namirise sve ,,na daljinu......

Pomislice ljudi da sam Pinokio..., ali nisam....

lorelaj
19-01-2008, 00:32
Zeko,hvala na odgovoru,ispravci i podrsci...Samo da ti kazem da je ono "Pogled,da se smrznes"bilo u smislu tvog izazovno-misteriozno-skorpionsko erotizovanog pogleda koji deluje na suprotni pol kao magnet.A za tvoje protivnike moze da vazi ta ledena varijanta pretnje u pogledu...:bye1: :)

Zeka
19-01-2008, 00:40
Zeko,hvala na odgovoru,ispravci i podrsci...Samo da ti kazem da je ono "Pogled,da se smrznes"bilo u smislu tvog izazovno-misteriozno-skorpionsko erotizovanog pogleda koji deluje na suprotni pol kao magnet.A za tvoje protivnike moze da vazi ta ledena varijanta pretnje u pogledu...:bye1: :)

Shvatila sam ja Lorelaj, nego sam se malo nasalila...:)
Da, istina je to sto si sad napisala...protivnici se "ukoce" ili ti "zalede" cim ih pogledam onako "toplo" samo kako ja znam!:rolleyes: I odmah se osete kao da su na klizavijem terenu nego sto su mislili! ;) :)

s_ana_dra
19-01-2008, 11:03
Zeko prvo kad sam pogledala kartu, ne znam ni da beknem, a bas sam imala zelju da ti napisem, a kd sam krenula i kad sam se uhvatila marsa koji je fenomenalan, i os sto je Shmile dodala za 12 kucu, tomi je bas drago da je to dobra stvar, jer te cini jakom, sto opet podrzava pricu 10 kuce, taj karakter ce samo da pripomogne tvom uspehu. Polako Zekane, tj. Zekanice ve dodje kad treba. Drago mi je da sam bila na pravom putu.
Ljubac

lorelaj
22-01-2008, 16:47
Evo mene Zeko,da nastavim...Malo sam razjasnjavala sebi neke stvari,rekoh da pokusam na tvojoj karti ;) .I unapred kazem, shvati ovo kao vezbu i sve sto je greska odmah seci,da se ne ponovi vise :) .
Elem,meni je u tvojoj karti najupadljivija i najznacajnija 12. i 9. kuca...Ali redom.Prvo,ti si osoba koja naizgled ima mnogo vise karakteristika Skorpije nego Lava,pogotovo u pogledu prezentacije svoje licnosti.Nisi nametljiva ni razmetljiva (kao sto ponekad vatra moze biti,ne samo Lav).Vise delujes tajanstveno,uzdrzano i promisljas svoje postupke,te nisi preka i impulsivna u reakcijama...Ali volja ti je 10.
Najpre onu kucu koja mi je najzanimljivija.Deveta rukovodi intelektualnim sposobnostima i mogucnostima za sticanje znanja psiholoske,naucne ili spiritualne vrste.Kuca znanja,daljine,inostranstva,donosi mogucnost slave,dalekih putovanja,nadahnuca.Ako se ne varam (i dobro sam to ukapirala)tebi je Sunce u egzaltaciji.Znaci sve ovo naglaseno:volis da putujes,veliki izgledi za zivot u inostranstvu ili vezano za strucno usavrsavanje ili saradnja sa strancima.Posto ovaj Uran u 9. kuci govori o personi sa originalnim idejama,uspeh ti je zagarantovan(moze biti vezano i za izdavastvo...Pises li pesme npr.?..mozda ces pisanjem uoblicavati svoja nadahnuca...naucna ili poetska svejedno).
!2.kuca je sektor odlazaka,dugih boravaka u daljini,odvajanja ods dragih bica,tahnih veza,prepreka,ali i nesebicno davanje sebe.Odnosi se na zatvorene prostore i usamljena mesta...Ako se ne bavis medicinom,onda imas ili ces imati neke veze sa pisanjem.Pocinje u Vagi (vazduh,umetnost) i tu raspolaze Plutonom (u sekstilu sa MC-poz. aspekt koji govori o lakoci kojom se transformises i koliko si u stanju da utices svojom voljom na svoju sudbinu i o tome da ce 12.polje najvise biti pogodjeno naglim transformacijama.Medjutim te ce se promene najvise odraziti na polju kojim vlada Pluton,a to je kod tebe 1.polje koje pocinje u Skorpiji).Mozda ce zivot u daljini i sirina tvojih vidika izmeniti nesto na i u tebi,tvojim stavovima,odnosu prema ljudima,neke stavove,navike...Mars u 12. u konjukciji sa Jupiterom naglasava ovo podrucje.Zbog prirode Jupitera mislim da ono lose u ovom aspektu ne moze doci do izrazaja (a i tvoja je volja je u stanju da peinaci svaki aspekt) a to znaci da postoje ´tajni neprijatelji koji ce pokusavati da uniste tvoju reputaciju´(naravno,gde je uspeh-tu je zavist).Opasnost od izgnanstva koju nosi obaj aspekt moze se objasniti dobrovoljnim usamljivanjem potrebnim osobi tvojih intelektualno-spiritualnih kvaliteta da bi radila na sebi,ucila,pisala ...I ovaj Jupiter kaze da ces imati uspeha u tajnim poslovima ili inostranstvu.Ja mislim da ce i tvoj astroloski rad doci do izrazaja kroz ovo polje...Sve u svemu,izuzetna si,zaista.:) Ti si snaga volje,intelekta i optimizma spojena sa nadahnucem...:cool: :) :59: U rasporedu planeta po elementima dominiraju vatreni znaci,a po kvalitetu fiksni (volja)...Za sada toliko.Ljubac :4kiss:

Zeka
22-01-2008, 22:27
Lorelaj, sta da ti kazem, svakim postom me sve vise i vise odusevljavas! I nije nikakvo laskanje, napredujes, sve vise i vise, lepo povezujes stvari! Evo i mojih komentara!
Evo mene Zeko,da nastavim...Malo sam razjasnjavala sebi neke stvari,rekoh da pokusam na tvojoj karti .I unapred kazem, shvati ovo kao vezbu i sve sto je greska odmah seci,da se ne ponovi vise .Naravno, ne treba da brines, pre svega vezba, a onda i dobra zabava!
Elem,meni je u tvojoj karti najupadljivija i najznacajnija 12. i 9. kuca...Ali redom.Prvo,ti si osoba koja naizgled ima mnogo vise karakteristika Skorpije nego Lava,pogotovo u pogledu prezentacije svoje licnosti.Bravo!Nisi nametljiva ni razmetljiva (kao sto ponekad vatra moze biti,ne samo Lav) Ima lepog mixa i jednog i drugog, vec sam negde napisala kako se ne zalim na kombinaciju, da sam birala bolje ne bih mogla izabrati!.Vise delujes tajanstveno,uzdrzano i promisljas svoje postupke,te nisi preka i impulsivna u reakcijama...Tacno, a impulsivna..pa i to ponekad, kazem ti ima mixa...Ali volja ti je 10. I tebi jedna veeelikaa 10!!! :thumbsup:
Najpre onu kucu koja mi je najzanimljivija.Deveta rukovodi intelektualnim sposobnostima i mogucnostima za sticanje znanja psiholoske,naucne ili spiritualne vrste.Kuca znanja,daljine,inostranstva,donosi mogucnost slave,dalekih putovanja,nadahnuca.Ako se ne varam (i dobro sam to ukapirala)tebi je Sunce u egzaltaciji.Znaci sve ovo naglaseno:volis da putujes,veliki izgledi za zivot u inostranstvu ili vezano za strucno usavrsavanje ili saradnja sa strancima.Sve tacno!Posto ovaj Uran u 9. kuci govori o personi sa originalnim idejama,uspeh ti je zagarantovan(moze biti vezano i za izdavastvo...Hm, jos jedna osoba koja mi govori o uspehu i slavi!:rolleyes: Pises li pesme npr.? Ahahahah, pisem pesme, ali za svoju dusu!!!..mozda ces pisanjem uoblicavati svoja nadahnuca...naucna ili poetska svejedno).
!2.kuca je sektor odlazaka,dugih boravaka u daljini,odvajanja ods dragih bica,tahnih veza,prepreka,ali i nesebicno davanje sebe.Odnosi se na zatvorene prostore i usamljena mesta...Ako se ne bavis medicinom,onda imas ili ces imati neke veze sa pisanjem.Ne bavim se medicinom! Pocinje u Vagi (vazduh,umetnost) i tu raspolaze Plutonom (u sekstilu sa MC-poz. aspekt koji govori o lakoci kojom se transformises i koliko si u stanju da utices svojom voljom na svoju sudbinu i o tome da ce 12.polje najvise biti pogodjeno naglim transformacijama.Medjutim te ce se promene najvise odraziti na polju kojim vlada Pluton,a to je kod tebe 1.polje koje pocinje u Skorpiji).Mozda ce zivot u daljini i sirina tvojih vidika izmeniti nesto na i u tebi,tvojim stavovima,odnosu prema ljudima,neke stavove,navike...Moguce, moguce, ce da vidimo;) Mars u 12. u konjukciji sa Jupiterom naglasava ovo podrucje.Zbog prirode Jupitera mislim da ono lose u ovom aspektu ne moze doci do izrazaja (a i tvoja je volja je u stanju da peinaci svaki aspekt)Uh, i ovde si u pravu, snagom volje sam prevazisla jako tezak period! a to znaci da postoje ´tajni neprijatelji koji ce pokusavati da uniste tvoju reputaciju´(naravno,gde je uspeh-tu je zavist).Opasnost od izgnanstva koju nosi obaj aspekt moze se objasniti dobrovoljnim usamljivanjem potrebnim osobi tvojih intelektualno-spiritualnih kvaliteta da bi radila na sebi,ucila,pisala ...I ovaj Jupiter kaze da ces imati uspeha u tajnim poslovima ili inostranstvu.Hm, opet uspeh!:rolleyes: Ja mislim da ce i tvoj astroloski rad doci do izrazaja kroz ovo polje... Pa, volela bih, e, sad videcemo!Sve u svemu,izuzetna si,zaista. Hvala, hvala! ;) Ti si snaga volje,intelekta i optimizma spojena sa nadahnucem... :) Koliko jos komplimenata pokupih!!! :rolleyes: U rasporedu planeta po elementima dominiraju vatreni znaci,a po kvalitetu fiksni (volja)...Za sada toliko.Ljubac :4kiss:
Jos jednom, ides ne polako, nego trcecim korakom napred ka astrologiji, i mozda ono sto sam ti napisala da ces za mesec dana uci totalno u pricu, bogami...bice to mnogo ranije!:buketzadame::4kiss:

lorelaj
22-01-2008, 23:04
Eh,Zeko,pa ja pocrveneh :blush-anim-cl: .Bice toga jos,ali mi treba vremena...I hvala ti za divan buket uz onako divne reci podstreka...:wink_6:

Zeka
22-01-2008, 23:14
Eh,Zeko,pa ja pocrveneh :blush-anim-cl: .Bice toga jos,ali mi treba vremena...I hvala ti za divan buket uz onako divne reci podstreka...:wink_6:

Nema na cemu! :) Hvala i tebi! Nego nemoj da menjas avatar, bas mi nekako ide uz tebe, pozitivac si ti meni veeeliki! ;) :)

Original posted by Selena - Imate isti raspored ali sasvim frugu situaciju,kod tebe je majka jača ličnost u braku(ona je nosila hlače)tvojih roditelja i polako vas sve u svojo obitelji smatrala svojom obvezom i misli m da tvoje zanimanje kao i tvoj posao koji imaš ili koji ćeš imati biti će takober na neki način povezani sa majkom...
tvoj se posao sastoji ili će sadržavati neke dodire sa smrću i patnjom i njegom bolesnih i rad ti je vezan uz neku zatvorenu ustanovu-ja probala ti prosudi draga Zeko!!!
---------------------------------------------------------

Selena, da ti ne bih odgovarala na delu koji je otvorila Lesi za njen natal, ja potrazih svoju temu, pa iskopirah ovde tvoj post!
Sta da ti kazem , dobar ti je pokusaj! ;)
Jeste, tako je... Oduvek je majka bila jaca licnost u odnosu na oca....Sada je to postalo jos izrazenije, nego pre!
U pravu si, ne skida hlace :D
A ovo sto se tice moje profesije, to cemo tek da vidimo, ne radim u zatvorenim ustanovama....i nemam dodire sa negom bolesnih (osim sto mi se svi jadaju i posle toga se osecaju kao preporodjeni, jel' se i to racuna?:p )...
Nego ovo sto si prokomentarisala za posao povezan sa majkom, to si rekla zbog pocetka seste, a mars iz 12te pravi aspekt sa mesecom, pa zato, jel?

selena
23-02-2008, 23:48
da baš zbog toga...draga nadam se da se ne ljutiš ali jednom i ja moram pokušati a vi ispravljajte....

Zeka
23-02-2008, 23:54
da baš zbog toga...draga nadam se da se ne ljutiš ali jednom i ja moram pokušati a vi ispravljajte....
Ma, sto bih se ljutila, meni je bas drago sto pokusavas... :4hug:
Ja taj Mesec povezujem sa inostranstvom, posto mi deveta kuca pocima u Raku, tako da bih to protumacila kao odlazak u inost. i posao povezan tj. rad u inostranstvu! ( u prevodu nemam pojma:D)
I sama dok gledam svoje aspekte buni me sto sve prolazi kroz dvanaestu... nista mi nije jasno! Pa, onda i ovo malcice sto sam kao nesto naucila, polako sve lepo padne u vodu! :) :) :)

selena
24-02-2008, 00:06
da probam-proteklu godinu dana pkušavaš se odrešiti si se majčinih uzda ,što ti teško pada i tebi i njoj a naročito tvom ocu koji je veliki emotivac (otac ti je neki vodeni tip ,nježan ili ga nikad nema kad ga majka želi pored sebe-jeli tako?),to odrešavanje će jo0š malo potrajati jer majka ti je jaka osoba i neće te samo tako pustit van svoje kontrole ili ćeš iz nekih razloga morati biti ovisna o njoj.....

Zeka
24-02-2008, 00:30
da probam-proteklu godinu dana pkušavaš se odrešiti si se majčinih uzda ,što ti teško pada i tebi i njoj a naročito tvom ocu koji je veliki emotivac (otac ti je neki vodeni tip ,nježan ili ga nikad nema kad ga majka želi pored sebe-jeli tako?),to odrešavanje će jo0š malo potrajati jer majka ti je jaka osoba i neće te samo tako pustit van svoje kontrole ili ćeš iz nekih razloga morati biti ovisna o njoj.....

Ne zavisim od roditelja od 18-te, cak od tada i ne zivim sa njima, tako da necu biti zavisna o njima, a posebno o majci, vec oni o meni na neki nacin!:)
Pokusaj svake kontrole sam sa svojim Uranom u 1-oj, kao i suncem u Lavu "izbila" iz glave i jednom i drugom roditelju, ali postoje tu mala nerazumevanja u shvatanjima i razmisljanjima, ali i to ce, znam, doci na svoje...:) (nemoj da pomislis da nisam u dobrim odnosima sa roditeljima, bas naprotiv...( mnogi mi zavide na tome, ali je postojala situacija nametanja njihove volje, ali im to kod mene nije uspelo!:D )
Otac mi je vazdusan tip... i istina je da ga majka nije imala pored sebe u trenucima kad joj je bilo najpotrebnije! (kazi mi koji ti aspekt ovo govori, jako me interesuje?)

selena
24-02-2008, 00:36
majka ti je lav/djevica sa merkurom na MC-u(jaka i stabilna žena,dominantna ali ne na agresivan nego elegantan,profinjen način,britka i oštra njeziku)
otac ti je mjesec na ribama(gotovo na vodenjaku) i u opoziciji je sa tvojom majkom u 10 kući

Zeka
24-02-2008, 00:43
Ok, te karakteristike, to mi je jasno, ali kako si dosla do toga da nije tu kad je majci potreban?

selena
24-02-2008, 00:50
jedino šta ih povezuje je opozicija između njih dvoje te uran koji radi kvadrate sa objema-tako si ti draga Zeko doživljala njihov odnos-to stoji u tvojoj karti---nemoj me pitati gdje sam to našla jer imam tonu knjiga i časopisa o astrologiji....

Zeka
24-02-2008, 01:03
Necu te pitati gde si procitala, bolje je ovako kao sto radis do sada, da mi odmah kazes na primeru, pa da i ja nesto naucim! :)