Za totalne neznalice! [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Za totalne neznalice!

Strane : [1] 2 3 4 5

Merkur
16-09-2006, 20:37
Ccccc, sta sve ja necu raditi zbog vas? Pa posle godinu dana druzenja sa vama red je da i ja nesto naucim o astrologiji.
Mislim cituckala sam ali nekako to sve mi nije islo.
Trudila sam se da iz vasih pisarija ukapiram neke stvari. Naravno slabo to meni ide kada ne znam osnovne stvari. A nekako mslim da je o.k. da ovde krenem. Sigurno ce biti jos clanova poput mene da o horoskopu ne znaju mnogo, kao vi.
Ja cu postavljati pitanja pa ko ima zivaca neka mi odgovori, mislim stvarno da nije lepo posecivati astroloski forum i citati vase postove a ne razumeti nista (kao da je na kineskom).
Za pocetak, kako se gledaju kuce(molim bez smeha:5rotfl: )?
Ako budem lupila :5sadyes: ne zamerite mi, ja sam vec dala objasnjenje za moje neznanje.
Da li se prva kuca racuna od podznaka i gledaju se suprotno od kazaljke na satu?:confused:
A ako sve to negde na forumu ima, uputite me. Ja sam trazila ali sve informacije su za vec poducene.:4hug:

TrilianSi
16-09-2006, 20:57
Merkurice, svaka čast za temu...nećeš biti sama, ja ću biti stalni posetioc :5sadyes:
Kuće gledaš suprotno od kazaljke na satau, a prva počinje od Asc-a
Tvoja prva kuća počinje na 14*06' Device a završava se negde na, čini mi se, na 7* ili 8* Vage.;)

Merkur
16-09-2006, 21:12
Ja sam prvi put u zivotu uzela papir i olovku, pokupila tu sa foruma legendu sta je sta i ko je ko. Pa sam to ovako uradila:
Prva kuca: Devica-Vaga
Druga kuca: Vaga-Skorpija
Treca kuca: Skorpija-Strelac
Cetvrta kuca: Strelac-Jarac
Peta kuca: Jarac-Vodolija
Sesta kuca: Vodaolija-Ribe
Sedma kuca: Ribe-Ovan
Osma kuca: Ovan-Bik
Deveta kuca: Bik-Blizanac
Deseta kuca: Blizanac-Rak
Jedanesta kuca: Rak-Lav
Dvanesta kuca: Lav-Devica

Da li sam ja to dobro uradila? I procitala sam (ne znam u kom topicu,)Da je vladalac kuce znak od kog pocinje kuca (ovo ostalo je za mene trenutno visa matematika).
TrilijanaSi, malo si me ohrabrila sa tim da necu biti jedina (bar ne sada) svaki pocetak je tezak.

Druga i jako vazna stvar, sta predstavljaju one kockice u levom cosku natalne karte sa planetama na vrhu?
Sta predstavljaju druge kockice(malo vece) C F M-F A E W?
:wall:

TrilianSi
16-09-2006, 21:21
Da, upravo tako ti idu kuće :) Vladar prve kuće ti je Merkur, druge Venera, treće Mars i Pluton i tako redom. Znak u kome ti počinje kuća je vladar tvoje kuće...eh, pa nisi ti đžabe Merkur ;):4hug:

Merkur
16-09-2006, 21:31
Da, upravo tako ti idu kuće :) Vladar prve kuće ti je Merkur, druge Venera, treće Mars i Pluton i tako redom. Znak u kome ti počinje kuća je vladar tvoje kuće...eh, pa nisi ti đžabe Merkur ;):4hug:
Sada si me totalno zbunila:confused: a gde ti vidis planete?
Ja se ubih od trazenja koja planeta vlada kojom kucom i vidim pluton u prvoj, Mesec i Uran u drugoj,Jupiter i Neptun u trecoj, cetvrta prazna, peta Mars i neki znak koji ne razaznajem, sesta i sedma prazne, osma Chiron, deveta Mars, Merkur i Saturn, deseta ima Sunce (to je zato sto je to moj znak i jedanesta i dvanesta prazne.:wall: :wall: :wall: :wall:
Oh nikada se nisam osecala ovako kao totalno tantus.
Pa gde vidis te planete:eek: ???

TrilianSi
16-09-2006, 21:40
Za vladara kuće pogledaj topik u "osnovama" - Sticky: Znak, vladar, osnovne karakteristike (http://astro.axisdraw.com/forum/showthread.php?t=2), skapiraćeš, ne brini. :) Vladari kuća su ti planete koje vladaju znakom, kojim počinje kuća, ne planete koje se nalaze u kući.
A "kockice" predstavljaju aspekte među planetama ;)

Merkur
16-09-2006, 21:59
Za vladara kuće pogledaj topik u "osnovama" - Sticky: Znak, vladar, osnovne karakteristike (http://astro.axisdraw.com/forum/showthread.php?t=2), skapiraćeš, ne brini. :) Vladari kuća su ti planete koje vladaju znakom, kojim počinje kuća, ne planete koje se nalaze u kući.
A "kockice" predstavljaju aspekte među planetama ;)
Da citala sam ali...tema pocne i onda kraj.
Da li to znaci da je ovo redosled?
Da li one kuce koje imaju dve planete, tako treba ili sam ja krivo shvatila?:eek:

Merkur
Venera
Pluton i Mars
Jupiter
Saturn
Uran
Neptun i Jupiter
Mars
Venera
Merkur
Mesec
Sunec

Ajoj sto sam se primila!!!:eek:

TrilianSi
16-09-2006, 22:06
Evo ovako...
vladar Ovna je Mars
vladar Bika je Venera
vladar Blizanaca je Merkur
vladar Raka je Mesec
vladar Lava je Sunce
vladar Device je Merkur ( opet)
vladar Vage je Venera ( opet)
vladari Škorpije su Mars i Pluton
vladar Strelca je Jupiter
vladar Jarca je Saturn
vladar Vodolije je Uran
vladar Riba je Neptun

i uvek je tako, u svakoj karti ;)

Merkur
16-09-2006, 22:10
Evo ovako...
vladar Ovna je Mars
vladar Bika je Venera
vladar Blizanaca je Merkur
vladar Raka je Mesec
vladar Lava je Sunce
vladar Device je Merkur ( opet)
vladar Vage je Venera ( opet)
vladari Škorpije su Mars i Pluton
vladar Strelca je Jupiter
vladar Jarca je Saturn
vladar Vodolije je Uran
vladar Riba je Neptun

i uvek je tako, u svakoj karti ;)
To mi govori da sam ja sve dobro poredjala:banana: .

:5rotfl:

Pridruzicu se i ja al sad nemam vremena.
Ja sam molila bez smeha, :mad: nemoj da si takva:mad: .
Moje znanje o astrologiji je 0:24: i prvi put u zivotu nesto priznam javno a ti mi se :5rotfl: .
Bas si neka:5sadyes: .

Vojvotkinja
16-09-2006, 22:38
Merkurice, draga, nemoj da te opterecuje i ja sam postavljala slicna pitanja, na forumu i taman znam koliko i ti, s tim shto sam ja vladare kuce i dispozitore savladala (valjda :D ).Moj jedini problem je shto ovdje u Pg nema literature iz koje bi mogla da uchim, ni ljudi od kojih bih mogla da pozajmim neke beljeshke, razmijenim znajnje (izuzev Aurore, njoj svaka chast) nikakvih kurseva koje bi mogla da pogadjam.Ovaj forum mi je jedina shkola i djevojke su zaista sjajne, trude se da BASH SVIMA nesebichno izadju u susret (pravi smo mali klan), i sa te strane zaista ne mogu da im zamjerim...Samo shto ja uopshte nijesam zadovoljna kako napredujem, jer imam osjecaj da mogu mnogo, mnogo bolje :cool: :mad: ..ali nemam odakle(to mi je shto mi je, mimo ovog foruma) !Necu se ni ja ustruchavati da postavim pitanja na ovom topicu, a bice ih dosta s moje strane u to ne sumnjam :).

TrilianSi
16-09-2006, 22:39
ej! Hocu i ja da ucim :baby:sta ste napali samo Merkurica pa Merkurica :protest: :D

Merkur
16-09-2006, 22:43
Evo na pr:
Peto polje pokazuje decu, zadovoljstvo, zabavu, godisnje odmore, praznike, igre hobije, razbibrige. Ono obuhvata nas emotivni stav i ljubav koju pruzamo. Pokazuje nase preduzetnistvo, mogucnost bavljenja sportom, originalnost i oblasti u kojima smo kreativni. Ukazuje i na dramsku , knjizevnu ili umetnicku sposobnost. Srce i cirkulacija krvi.
Prirodni znak Lav (vladar Sunce)
Pa sta sada znaci to znak Lav, vladar Sunce?:confused:
A meni je u petoj kuci Jarac-Vodolija a vladar Saturn.:confused:
Da pojasnim, ne trazim analizu moje natalne vec , primere.
Dakle uzela sam moju natalnu zato sto mi je tako najlakse.

Peto polje pokazuje decu (prvo dete), zadovoljstvo, zabavu, godisnje odmore, praznike, igre, hobije, razbibrige. Ono obuhvata nas emotivni stav i ljubav koju pruzamo. Pokazuje nase preduzetnistvo, mogucnost bavljenja sportom, originalnost i oblasti u kojima smo kreativni. Ukazuje i na dramsku, knjizevnu ili umetnicku sposobnost.
Srce i cirkulacija krvi.

Prirodni znak Lav (vladar Sunce).

E onda sam probala da protumacim moj Saturn u petoj kuci koji kaze:
Osobe koje nemaju puno dece :eek: (imam ih cetvoro, smo da podsetim) iz zdravstvenih razloga ili ih ne zele. Moguci seksualni problemi,:5rotfl: kompleksi ljubavi ili malo veza.

Pa gde ja to gresim?

A da, a sta znace ove planete koje su ucrtane unutar kuce? Mislim sta su one?:confused:

Vojvotkinja
16-09-2006, 23:10
da, ali gledash vladaoca pete kuce u aspektima koje pravi sa drugim planetama (konjukcija sa Merkurom i Venerom-prochitah kod Dupora da VEOSA donosi malo djece-ti si ochigledno opovrgla ovu teoriju (svaka chast, skidam kapu) i opozicija sa Jupiterom), kao i aspekte koje pravi Mars koji se nalazi u tvojoj petoj kuci (trigon sa Suncem i Mjesecom i kvadrat sa Venerom i Merkurom)...Da li si imala tezhih porodjaja?

Merkur
16-09-2006, 23:14
Ma Cocci, :mad: kakav je to nacin, vidis da su mi :eek: ispale od buljenja i gubljenja ovde po planetama i kucama. Nemoj da nas zezas.:mad:
TrilijanaSi, pa covece ti govoris o ucenju.:5rotfl: Pa sta je sa tobom JA SAM NEZNALICA a ne ti.
Ti bar znas osnovne stvari a ja NISTA.:wall: Kao sto vidis ti licno si mi objasnila kako da gledam kuce i vladare. A citajuci tvoje postove nisam bas zakljucila da :lamsey_woot: ne znas.

da, ali gledash vladaoca pete kuce u aspektima koje pravi sa drugim planetama (konjukcija sa Merkurom i Venerom-prochitah kod Dupora da VEOSA donosi malo djece-ti si ochigledno opovrgla ovu teoriju (svaka chast, skidam kapu) i opozicija sa Jupiterom), kao i aspekte koje pravi Mars koji se nalazi u tvojoj petoj kuci (trigon sa Suncem i Mjesecom i kvadrat sa Venerom i Merkurom)...Da li si imala tezhih porodjaja?
Skroz sam zbunjena, nisam imala tezih porodjaja, sve je bilo kao po knjizi.
Nego sta to onda znaci?:confused: Kako je to moguce? Sta ja to ne vidim a treba da gledam da bih nasla moju decu?

Vojvotkinja
16-09-2006, 23:23
Skroz sam zbunjena, nisam imala tezih porodjaja, sve je bilo kao po knjizi.
Nego sta to onda znaci?:confused: Kako je to moguce? Sta ja to ne vidim a treba da gledam da bih nasla moju decu?
e, to je ono shto mene isto muchi.Ti ochigledno opovrgavash ono shto pishe u knjigama, ili ja ne znam da tumachim kako treba (bice da je ovo drugo :5rotfl: :5rotfl: ).Eto na primjer, po Mjesecu u drugoj kuci, reklo bi se da vishe imash sinova nego kceri..Jesam li u pravu?A, Mars u petoj kuci generalno donosi tezhe porodjaje, zato sam te pitala jesi imala takve.Ali eto, ne mora da znachi :p

Merkur
16-09-2006, 23:26
e, to je ono shto mene isto muchi.Ti ochigledno opovrgavash ono shto pishe u knjigama, ili ja ne znam da tumachim kako treba (bice da je ovo drugo :5rotfl: :5rotfl: ).Eto na primjer, po Mjesecu u drugoj kuci, reklo bi se da vishe imash sinova nego kceri..Jesam li u pravu?A, Mars u petoj kuci generalno donosi tezhe porodjaje, zato sam te pitala jesi imala takve.Ali eto, ne mora da znachi :p
Dve devojcice i dva decaka.:4hug:

TrilianSi
16-09-2006, 23:30
Moja majka ima u petoj Marsa u konjukciji sa Mesecom, u kvadratu sa Uranom i opoziciji sa Merkurom, ja sam jedinica i nije imala problema na porodjaju :confused:

Merkur
16-09-2006, 23:32
Moja majka ima u petoj Marsa u konjukciji sa Mesecom, u kvadratu sa Uranom i opoziciji sa Merkurom, ja sam jedinica i nije imala problema na porodjaju :confused:
Ehej polako, gde ti ode. Kakve konjukcije i te zezancije, kvadrati i tako to. Ne pravi mi zbrku, daj nesto sto je prostije.

TrilianSi
16-09-2006, 23:36
Htela sam samo da kazem da ne mora da znaci :) zavisi kojom kucom vlada planeta iz pete kuce i planeta sa kojom pravi aspekat :confused:

Vojvotkinja
16-09-2006, 23:38
Dve devojcice i dva decaka.:4hug:
neka su ti zhivi i zdravi!:)
Ti si jako, jako srecna zhena!...:4kiss: ...cetvoro djece, je oduvijek bio moj veliki i jedini san...:cool:

Merkur
16-09-2006, 23:41
A da, a sta znace ove planete koje su ucrtane unutar kuce? Mislim sta su one?:confused:
U petoj kuci mi stoj Mars i neki znak koji ne mogu da protumacim :eek: , kako se to:eek: ili sta je to?

neka su ti zhivi i zdravi!:)
Ti si jako, jako srecna zhena!...:4kiss: ...cetvoro djece, je oduvijek bio moj veliki i jedini san...:cool:
Hvala, hvala, sto se srece tice jesam, zaista.
A tvoja zelja se moze ispuniti. Ja sam svoje prvo dete rodila u 26-oj. Tako da imas fore, to je jedna divna stvar.
Cekaj, sada cu probati da protumacim tvoje peto polje, vezbe radi. Nego mi ide tesko imam otvorenu legendu i gledam sta koji znak znaci:5rotfl: ma ne pitaj.

Vojvotkinja
16-09-2006, 23:47
to ti je Sjeverni Mjesec cvor i on pokazuje na shto u zhivotu treba da se usmjerish, radish, neshto chemu cesh se okrenuti za chitav zhivot (ovo za djecu je ochigledno tachno, 4 komada nije mala stvar).Chitav zhivot cesh biti 'podredjena' njima, vjerovatno i poslovima sa drugom djecom ;) ..Neka me isprave, ako grijeshim :D

Merkur
16-09-2006, 23:50
Vojvodkinjo, sta znace ovaj Saturn i Jupiter u tvojoj petoj kuci?

to ti je Sjeverni Mjesec cvor i on pokazuje na shto u zhivotu treba da se usmjerish, radish, neshto chemu cesh se okrenuti za chitav zhivot (ovo za djecu je ochigledno tachno, 4 komada nije mala stvar).Chitav zhivot cesh biti 'podredjena' njima, vjerovatno i poslovima sa drugom djecom ;) ..Neka me isprave, ako grijeshim :D
:please: Pojasni mi malo, kako se to gleda u odnosu na vladara kuce?
I ako sam te dobro razumela, taj znak (sto ne kapiram sta je) je u stvari cvor, pa posto je tu Mesec onda je Mesecev cvor.
Da li sam sada toliko zabrljala da ce mi se Cocci smejati 7 dana!:5rotfl:

Vojvotkinja
16-09-2006, 23:58
e, vjerujesh li mi da vishe ni sama ne znam.Dvije planete - dvije kontradiktornosti.Saturn koji donosi patnju, ogranichavanje, sputavanje, i Jupiter totalna suprotnost tome...:confused: ..Koliko god da chitam i da mi analiziraju i dalje ce mi biti nejasne neke stvari.Posebno oko djece i veza.Jupiter daje puno djece i mnogo veza (za djecu josh ne znam, a do sad sam imala 3 momka sa ovih 25 godina), tako da izgleda Saturn nadvladava svojstva Jupitera.Ali, opet ne mozhe se gledati tek tako.Aspekti su bitni u ovoj prichi ...A mene jedino koche ove opozicije Saturna i Jupitera sa Mjesecom....:confused: ...A ovo ostalo ce valjda biti OK po pitanju djece :cool:

:please: Pojasni mi malo, kako se to gleda u odnosu na vladara kuce?
I ako sam te dobro razumela, taj znak (sto ne kapiram sta je) je u stvari cvor, pa posto je tu Mesec onda je Mesecev cvor.
Da li sam sada toliko zabrljala da ce mi se Cocci smejati 7 dana!:5rotfl:
http://astro.axisdraw.com/forum/showthread.php?t=57 (http://astro.axisdraw.com/forum/showthread.php?t=57) ovdje su napisali neshto o Mjesechevim chvorovima (bamby je opshirno objasnila znachenje Sjevernog mjesechevog chvora)..Mjesec ti je u drugoj kuci, a ovaj Sjeverni Mjesechev chvor je tebi u Petoj (meni u chetvrtoj)...

Merkur
17-09-2006, 00:04
e, vjerujesh li mi da vishe ni sama ne znam.Dvije planete - dvije kontradiktornosti.Saturn koji donosi patnju, ogranichavanje, sputavanje, i Jupiter totalna suprotnost tome...:confused: ..Koliko god da chitam i da mi analiziraju i dalje ce mi biti nejasne neke stvari.Posebno oko djece i veza.Jupiter daje puno djece i mnogo veza (za djecu josh ne znam, a do sad sam imala 3 momka sa ovih 25 godina), tako da izgleda Saturn nadvladava svojstva Jupitera.Ali, opet ne mozhe se gledati tek tako.Aspekti su bitni u ovoj prichi ...A mene jedino koche ove opozicije Saturna i Jupitera sa Mjesecom....:confused: ...A ovo ostalo ce valjda biti OK po pitanju djece :cool:
Vidi ovako, nisi mi objasnila sta znace te dve planete unutar kuce!
Vladalac tvoje pete kuce je Merkur, ako sam ja dobro shvatila.
Ali sta znace i kako se tumace Saturn i Jupiter. U odnosu na sta?:( :confused:

zelenooka
17-09-2006, 00:07
Evo i ja se pridružujem ovom topicu:)
Draga...koliko sam ja shvatila prije tumačenja trebaš savladati aspekte....tj naučiti vidjeti šta je konjukcija, trigon, kvadrat i ostalo. Ispravite me ako griješim ali najbolje je početi učiti iz tuđe natalne karte.:bye1:

Vojvotkinja
17-09-2006, 00:12
Tachno, vladaoc mog petog polja je Merkur koji je otishao u 10-to polje u Ribama.A Saturn i Jupiter se nalaze u petom polju u Vagi (Saturn je tu egzaltiran-mjesto gdje se planete 'najbolje' osjeca, tako da to donekle ublazhava njegova negativna svojstva)...A za JUpiter i Saturn u mojoj petoj kuci ti napisah shta uopshteno (do)nose.Jupiter je srecna planeta koja donosi dobitke u igrama na srecu,m lutriji, donosi mnogo vaspitane djece, srecne i chiste ljubavi, brojne veze, dok Saturn je sushta suprotnost Jupiteru (teshka planeta koja nosi patnje, tugu, malo djece i brige s njima, malo veza...)..Ali kao shto rekoh gore, najbitniji su aspekti koje ove dvije planete prave sa ostalim, kao i aspekti koje vladaoc pete kuce, Merkur, pravi sa ostalim planetama...Je li ishta jasnije? :confused:

Merkur
17-09-2006, 00:15
Draga...koliko sam ja shvatila prije tumačenja trebaš savladati aspekte....tj naučiti vidjeti šta je konjukcija, trigon, kvadrat i ostalo. Ispravite me ako griješim ali najbolje je početi učiti iz tuđe natalne karte.:bye1:
Ohhhhh zasto si mi to uradila:5sadyes: pa tako sam mislila da je ovim redom trebalo da pocnem.
No dobro, bar da pohvatam nesto.
Nego, zasto kazes iz tudje karte? Pokusavam da rastumacim Vojvodkinjinu kartu i poredim sa svojojm.
Nekako mislim ako budem tumacila svoju, bice mi lakse, zato sto mogu da poredim, kao na primer ovo sa decom.
I samim tim postavim pitanja vezana za nejasnoce.
A vezbacu sa tudjim kartama da vidim kako mi napreduje:banana: tumacenje, zar ne?

Tachno, vladaoc mog petog polja je Merkur koji je otishao u 10-to polje u Ribama.A Saturn i Jupiter se nalaze u petom polju u Vagi (Saturn je tu egzaltiran-mjesto gdje se planete 'najbolje' osjeca, tako da to donekle ublazhava njegova negativna svojstva)...A za JUpiter i Saturn u mojoj petoj kuci ti napisah shta uopshteno (do)nose.Jupiter je srecna planeta koja donosi dobitke u igrama na srecu,m lutriji, donosi mnogo vaspitane djece, srecne i chiste ljubavi, brojne veze, dok Saturn je sushta suprotnost Jupiteru (teshka planeta koja nosi patnje, tugu, malo djece i brige s njima, malo veza...)..Ali kao shto rekoh gore, najbitniji su aspekti koje ove dvije planete prave sa ostalim, kao i aspekti koje vladaoc pete kuce, Merkur, pravi sa ostalim planetama...Je li ishta jasnije? :confused:
Da, do nekle, bice da je zelenooka u pravu morala sam poceti drugim redom.:mad:

zelenooka
17-09-2006, 00:27
Ne želim te obeshrabriti ali prvo i osnovno moraš(kao i ja) naučiti šta je šta. Od početka....a tu ti u topicima sve pise. Ja sam si nacrtala na veliki komad papira natalnu kartu i u nju i oko nje napisala sva značenja i okačila ju pored kompa. Tek kad to naučimo, možemo se upustiti u proučavanje karata jer ćemo se pogubiti.

Merkur
17-09-2006, 00:32
Ja cu nauciti ali mislim da ce nekome nekada koristiti ovo (mislim ako bude neznalica kao ja).:wall:
Pa kao sto rece Zelenooka, prvo aspekti:
Sada cemo malo pojasniti glavne aspekte po njihovoj prirodi delovanja
Glavne aspekte mozemo podeliti na pretezno povoljne i pretezno nepovoljne.Pretezno povoljni aspekti su KONJUKCIJA,SEKSTIL i TRIGON.
KONJUKCIJA da li je dobar ili los spekt zavisi od prirode te dve planete i njihovom medusobnom odnosu.U ovom aspektu se te dve planete bore za isti polozaj.KONJUKCIJU dve ili vise planeta nazivamo stelijum,stelijum naglasava znak u kome se nalazi kao i kucu.Kada je konjukcija u jednom znaku ona je onda povoljnija nego kada se nalazi na prelazu iz znaka u znak.Kada imamo dve povoljne planete u istom znaku onda je ta konjukcija povoljna.Ako pak imamo dve planete u istom znaku a obe su u izgonu to je onda losa konjukcija.
TRIGON I SEKSTIL su vrlo srodni aspekti koji daju opusten odnos planeta medutim isto vazi i za ove asp. kao i za konj. moramo da obratimo paznju na planete.
Pretezno nepovoljni aspekti su KVADRAT I OPOZICIJA
KVADRAT je izuzetno nepovoljan aspekt,naporan.Medutim kada imamo kvadrat koji npr.spaja vatru sa vatrom,vodu sa vodom i td.
OPOZICIJA opozicija koja spaja srodne znake i nije toliko stetna,medutim opozicija je aspekt za koji mozemo da kazemo da je los,opozicije planeta u izgnanstvu ili padu mozemo da kazemo i da su opasni.Vazno je reci da mozete imati i planete koje su neaspektovane.

Vidi:eek: ovo je samo deo teksta, gde kaze da se aspekti uce na kraju/:confused:
Aspekti ili kicenje planeta

Ukoliko se poznaje dubina znacenja svake planete u svakom polju i znaku onda ne bi trebalo biti vecih problema pri prelazenju na ovaj stadijum astrologije, iako su aspekti zadnji i najprefinjeniji stepen ucenja prije nego sto se predje na ozbiljniji dio astrologije. Sta su aspekti? Bilo koja razdaljina izmedju dvije ili vise planeta u opsegu 360 stepeni Zodijaka, jer smo sigurni da ne postoji nijedna planeta koja nije aspektovana sa nekim nebeskim tijelom. Oni su proizasli iz "(ne)trpeljivosti" izmedju znakova Zodijaka, odnosno iz slicnosti i razlicitosti uticaja znakova i planeta. Opet svaki pojedinac u svom karakteru nosi svih deset planeta, svih 12 znakova, svih 12 polja, tako da je sve isprepletano u beskonacnost. Ipak postoji red "raspetljavanja". Ali, posto ne djeluju svi ti aspekti jakim intezitetom, iz prakse su izdvojeni oni sa najsnaznijim dejstvom :
- 0 stepeni- konjukcija, koja predstavlja razdaljinu do 10 stepeni dvije ili vise planeta,
- 60 stepeni - sekstil sa orbisom djelovanja od 6 stepeni,
- 90 stepeni - kvadrat sa orbisom djelovanja od 8 stepeni,
- 120 stepeni - trigon, orbis djelovanja 8 stepeni,
- 180 stepeni - opozicija, orbis djelovanja 8 stepeni.

zelenooka
17-09-2006, 00:35
Astroloske kuće:

# 1. kuća - predstavlja osobu, spoljni izgled, genetsko nasledje, onos prema ljudima i životu, psihu, intelekt, temperament, vrline i mane...
# 2. kuća - znaci imetak, novac, bogatstvo, zaradu, poslovnost....
# 3. kuća - predstavlja odnose sa drugim ljudima, ukazuje na bracu, sestre, rodjake poslovne partnere, susede, trgovinu, putovanje, promenu mesta, ucenje, masovne medije...
# 4. kuća - je u vezi sa zavicajem, poreklom, roditeljima, verskom i politickom pripadnoscu. Kolevkom i grobom.
# 5. kuća - ljubav, seks, materinstvo i ocinstvo. Zabavu, igre na srecu, kocku, vaspitanje, obrazovanje, umetnost i kreativnost.
# 6. kuća - se odnosi na svakodnevni zivot i rad, posao, profesiju, saradnike, potcinjene, sefove, zdravlje.
# 7. kuća - predstavlja brak, udruženja, zajednicki život, protivnike, sudstvo, ugovore, poslovne partnere.
# 8 kuća - je u vezi sa stradanjima, smrcu, bolestima i bolnicama. Gubicima, nasledjem, okultizmom, crnom magijom.
# 9kuca - ukazuje na daleka putovanja, strane zemlje, filozofiju, astrologiju, metafiziku, religiju.
# 10 kuća - znaci uspon i vrhunac u zivotu, cast dostojanstvo, polozaj, karijeru, uspeh, profesiju, ambiciju, oca.
# 11 kuća - predstavlja prijatelje, vernost, veze, odnose, planove...
# 12 kuća -se odnosi na tajne neprijatelje, , nevidljive prepreke, ogranicenja, rat, ropstvo, zatvor, kazne, teske hronicne bolesti, izgnanstvo, psihicke smetnje, iskusenja, nostalgiju.

Planete:

SUNCE

Upravlja: Lavom
Egzaltacija: Ovan
Egzil: Vodolija
Pad: Vaga

Graficki znak: heliosov stit ili beskonacni krug (tacka simbolizuje unutrasnje "ja")
Predstavlja: volju za moci, licnost, ego
Kljucna rec: unutrasnje ja
Anatomija: srce, gornji deo tela, leda, slezina, cirkulacija, sperma, desno oko muskarca i levo zene

Sunce je osnovni izraz coveka kao pojedinca. Ukazuje na sposobnost rukovodjenja i uspesnost. Predstavlja musko nacelo, oca, muza i muskarca u celini.

Upravlja zdravljem, vitalnoscu, autoritetom i rukovodecim mestima, rangom, titulom, visokim polozajem, napredovanjem, dostojanstvom, energijom, osecanjem identiteta i sposobnoscu za sticanje iskustva.

Njegovo delovanje je osnazujuce i daje vitalnost. Polozaj Sunca u natalnom horoskopu oznacava centar Vase vitalnosti i podrucje aktivnosti na kojem zelite da zablistate.

MESEC

Upravlja: Rakom
Egzaltacija: Bik
Egzil: Jarac
Pad: Skorpija

Graficki znak: mesec u prvoj cetvrti
Predstavlja: domacinstvo, potrebu za negovanjem
Kljucna rec: emocije
Anatomija: grudi, stomak, ravnoteza tecnosti u telu, probava, sekrecija zlezda sa unutrasnjim lucenjem, levo oko kod muskarca i desno oko kod zene

Uticaj meseca je veoma vazan zbog toga sto je planeta najbliza Zemlji i zbog toga sto se brzo krece kroz zodijak. Mesec predstavlja zensko nacelo: majku, suprugu i zenu u celini uzev.

To su instinkti, raspolozenja, plima i oseka, faze, prijemcivost, fluktuacije, osecanja, uobicajene navike i refleksno delovanje. Mesecevo delovanje fluktuira i menja se. Ono upravlja licnim interesima, zeljama, potrebama i magnetizmom, rastom i plodnoscu, potrebom za dodirom, sposobnoscu upliva na druge i svescu.

Mesec istovremeno upravlja tecnostima, robom, prodajom, plovidbom, pivarstvom, negovateljstvom, trgovinom i javnoscu u celini uzev.

Tamo gde Vam je Mesec u natalnom horoskopu podlozni ste emocionalnim usponima i padovima.

MERKUR

Upravlja: Blizancima i Devicom
Egzaltacija: Vodolija
Egzil: Strelac, Ribe
Pad: Lav

Graficki znak: krilati bozanski slem
Predstavlja: intelektualni poriv, nacin izrazavanja
Kljucna rec: sposobnost promisljanja
Anatomija: nervni sistem, mozak, vid, usta, jezik, respiratorni sistem, ruke i sake, opsti vladalac svih hormona

Nikada se ne nalazi na udaljenosti vecoj od 28 stepeni u odnosu na Sunce. Smatra se neutralnim. Upravlja razumom, sposobnoscu komunikacije, svescu, spretnoscu, racionalizacijom, transmisijom, recima, misljenjem i culnim percepcijama.

Njegovo delovanje je brzo, neizvesno i kratkotrajno.

Oznacava putovanja (posebno krace puteve), bracu i sestre, decu, cinovnistvo, govor, pisanje, knjigovodstvo, sekretarske poslove, aktivnosti vezane za susedstvo, pisma i postanske komunikacije, saobracajna sredstva, trgovinu, emotivni potencijal i tehniku.

Polozaj Merkura u natalnom horoskopu pokazuje gde i na koji nacin najbolje komunicirate.

VENERA

Upravlja: Bikom i Vagom
Egzaltacija: Ribe
Egzil: Skorpija, Ovan
Pad: Devica

Graficki znak: ogledalce tastine boginje Venere
Predstavlja: drustvenu afirmaciju, osecanje vrednosti
Kljucna rec: naklonost
Anatomija: grlo, brada, obrazi, culo ukusa, bubrezi, jajnici, unutrasnji reproduktivni organi, venska cirkulacija, receptori u kozi

Nikada nije udaljena vise od 46 stepeni u odnosu na Sunce. Venera je planeta ljubavi a u davno doba su je nazivali "manji dobrocinitelj".

Upravlja umetnoscu, kulturom, estetikom, posedovanjem, partnerima, lepotom, sarmom, dobrim ukusom, sentimentalnoscu, slatkisima, bojama, harmonijom, poezijom, slikarstvom, nakitom, pevanjem, dramom i muzikom.

Venerino delovanje je nezno i harmonicno. Ova planeta upravlja emotivnim kontaktima, neznoscu, moralnim karakterom, brakom i svim vrstama saveza. Takodje upravlja drustvenoscu, sklonostima, luksuzom, zadovoljstvom, postovanjem.

Ovo je planeta ljubavi i senzualnosti a ne seksa. Polozaj Venere u natalnom horoskopu ukazuje na aktivnosti ili oblasti zivota u kojima stvarno uzivate.

MARS

Upravlja: Ovnom i Skorpijom (suvladar)
Suvladar: Skorpije
Egzaltacija: Jarac
Egzil: Vaga, Bik
Pad: Rak

Graficki znak: koplje i stit boga rata, Marsa
Predstavlja: akciju, agresivni poriv, inicijativu
Kljucna rec: energija
Anatomija: misicni sistem, eksterni reproduktivni organi, glava i lice, crvena krvna zrnca, motoricki nervni sistem, besika, nadbubrezna zlezda

Mars upravlja Vasom animalnom prirodom, zeljom i seksualnom energijom. Ukazuje na ambiciju, snagu, moc, konstruktivnost, rad, teznju, takmicarski duh i smrt.

Upravlja hirurgijom i operacijama, oruzjem, ratom, nesrecama, zapaljenjima, ranama i posekotinama, opekotinama, nasiljem, alatom, gvozdem i celikom. Svojevremeno je bio poznat kao "manji zlotvor".

Delovanje Marsa je iznenadno, samosvesno i uznemirujuce. Njegov uticaj proizvodi destrukciju, bes i borbenost ali takode daje i hrabrost i snagu.

Polozaj Marsa u natalnom horoskopu ukazuje na oblast u koju ulazete najvise energije.

JUPITER

Upravlja: Strelcem i Ribama (suvladar)
Suvladar: Ribe
Egzaltacija: Rak
Egzil: Blizanci
Pad: Jarac

Graficki znak: prvo slovo grcke reci koja oznacava boga Zevsa
Predstavlja: dobronamernost i zastitnistvo
Kljucna rec: ekspanzija
Anatomija: arterijska cirkulacija, jetra, bedra, kukovi, stopala, desno uvo, gornji deo cela, glikogen i masna tkiva, pankreas

Upravlja bogatstvom, slobodnim vremenom, velikim poslovima, visim umom, optimizmom, visinom, rastom, moralnoscu, prosperitetom, prepustanjem uzivanjima. Odgovoran je i za visoko obrazovanje, filozofska razmisljanja, aspiracije, sport, srecu, duga putovanja, lov i naklonost prema zivotinjama.

Jupiter je sudija, zakonodavac i onaj koji pruza pomoc. Svojevremeno Jupiter je bio poznat kao veliki dobrocinitelj. Njegovo delovanje je sredeno i podstice zdravlje i rast.

U natalnom hroskopu Jupiter ukazuje na aktivnosti koje Vam lako polaze za rukom kao i na nacin na koji rado provodite slobodno vreme.

SATURN

Upravlja: Jarcem i Vodolijom (suvladar)
Suvladar: Vodolije
Egzaltacija: Vaga
Egzil: Rak
Pad: Ovan

Graficki znak: srp Kronosa, boga vremena
Predstavlja: poriv za sigurnoscu i bezbednoscu
Kljucna rec: ucitelj
Anatomija: koza, skeletni sistem, zubi, ligamenti, kolena, levo uvo, organi cula sluha, zucna kesa, paratiroidna zlezda, telesne belancevine

Upravlja oblikom disciplinom, odgovornoscu, organizacijom, ambicijom, sposobnoscu ostvarivanja karijere, ogranicenjima, putovanjima i zakasnjenjima. Saturn vlada i teorijom, naucnim zakonitostima, starim osobama, strpljenjem, utvrdivanjem termina, tradicijom. konvencionalnoscu, ortodoksnoscu i valjanim koriscenjem vremena.

Predstavlja nacela istinitosti, ucvrscivanja, mudrosti i starenja. Njegovo delovanje je sporo i trajno.

Saturn je naredbodavac horoskopa,svojevremeno poznat kao "veliki zlotvor".

Polozaj Saturna u natalnom horoskopu ukazuje na podrucje od izuzetne vaznosti u Vasem zivotu, na kojem kroz brojne uspone i padive ucite svoju "zivotnu lekciju".

URAN

Upravlja: Vodolijom
Egzaltacija: Skorpija
Egzil: Lav
Pad: Bik

Graficki znak: izvedeno slovo "H" po Herselu, astronomu koji je otkrio ovu planetu 1781. godine
Predstavlja: slobodarki poriv, "sveto nezadovoljstvo"
Kljucna rec: onaj koji budi
Anatomija: visoko-mozdane funkcije, telesni elektricitet, zglobovi

Upravlja otkricima, originalnoscu, naukom, elektricitetom, magijom, okultnim, svetloscu, astrologijom, psihologijom, rendgenskim zracima, avionima i uvidom u prirodne zakone. Ovo je planeta futurista, humanista, intelektualaca, ekscentrika, boema, egoista i utopista.

Takode upravlja i stvaralackom voljom, iznenadnim promenama, evolucijom i diktatorima, individualizmom, ingenioznoscu, pobunama i autonomnoscu.

Njegovo delovanje je iznenadno, neocekivano i cesto nasilnicko. Uran krsi tradicije, neutralan je i bespolan, i mnogi smatraju da on predstavlja visu oktavu Merkura i da je prva transcendentalna planeta. Najnovija istrazivanja povezuju Uran i sa elementarnim nepogodama, pre svega zemljotresima.

Polozaj Urana u natalnom horoskopu ukazuje na oblast zivota u kojoj Vam se desavaju neobicne stvari, neobicni ljudi ili gde cete i sami biti skloni neobicnim poduhvatima.

NEPTUN

Upravlja: Ribama
Egzaltacija: Rak
Egzil: Devica
Pad: Jarac

Graficki znak: trozubac Posejdona, boga mora
Predstavlja: duhovni poriv, poriv za bezanjem
Kljucna rec: intuicija
Anatomija: kicmeni stub, nervna vlakna, stopala, hipofiza, telepatske funkcije, bela krvna zrnca, kinesteticke funkcije

Upravlja svim aktivnostima vezanim za more, tecnostima, muzikom, pozoristem i televizijom, glamurom, snovima, iluzijom, razocarenjima, duhovnoscu, idealima, misticnoscu, predosecanjima i svim onim sto u zivotu uzimamo bez rezerve. Utice na maglu, naftu, anestetike, laskanje, sve ono sto je nedodirljivo, mirise, unutrasnje culo, sklonost poeziji, bojama i plesu.

Odgovoran je za podloznost drogama, alkoholizmu, za hipohondriju, mesecarstvo, trans, hipnozu, nematerijalno i abnormalno. Neptunovo delovanje je suptilno i postepeno a ponekad i pritvorno. Predstavlja visu oktavu Venere i drugu transcendentalnu planetu.

Polozaj Nepuna u natalnom horoskopu ukazuje na oblast u kojoj ste skloni obmani drugih ali i samozavaravanju. Takode govori o nastojanju da se u odredenoj oblasti pronade ideal.

PLUTON

Upravlja: Skorpijom
Egzaltacija: Lav
Egzil: Bik
Pad: Vodolija

Graficki znak: kombinacija izvedena iz slova P i L po astronomu Perisvalu Lovelu koji je predvideo otkrice ove planete 1930. godine. Druga oznaka predstavlja krst sa mladim meseom u sredini iznad kojeg lebdi beskonacni krug
Predstavlja: poriv za unistavanjem i reformatorstvom, fuziju
Kljucna rec: transformacija
Anatomija: eliminatorni i reproduktivni sistem, hipofiza, abnormalni rast, bradavice, tumori, mladezi

Pluton tradicionalno upravlja donjim svetom i onim sto je skriveno od pogleda, ukljucujuci i nepoznate svetove u nama samima, nase potisnuto i nesvesno "ja".

Predstavlja sve procese replikacije (zacece, umnozavanje, stampanje i slicno). Upravlja i masama, otpacima, subverzijom, atomskom silom i zlocinom; fobijama i opsesijama, sporim rastom, grupnim faktorima, transmutacijama, pocetkom i krajem, rodenjem i smrcu, izolovanoscu. prinudom, nestajanjem, kidnapovanjem, anonimnoscu, bakterijama i virusima.

Predstavlja regenerisanje i degenerisanje. Izlaze sve ono sto se tajno ili prikriveno razvijalo. Upravlja upraznjenim radnim mestima, vodoinstalaterstvom, diktaturama, nepopularnim ciljevima i svim onim sto je ekskluzivno.

Njegovo delovanje je sporo, oprezno i neminovno.

Polozaj Plutona u natalnom horoskopu ukazuje na oblasti u kojima sami, bez pomoci moramo resavati slozene probleme.

Merkur
17-09-2006, 00:40
Pa to sam sve procitala:eek: !

zelenooka
17-09-2006, 00:41
Ovo je za početak dovoljno....tek kad ovo znamo napamet možemo dalje.

Dok ovo ne budem znala napamet"ko vodu piti" ja ne prelazim dalje. Tako su mi savjetovali....a molim sve one koji znaju da nam kažu da li je ovo dobar početak učenja.
Tnx

Merkur
17-09-2006, 00:42
Tako sam i dosla na petu kucu i naletela na prve nelogicnosi. Da li si citala postove od pocetka?;)
I samo jos jedna stvar za veceras, a gde je juzin cvor ili kako je ucrtan u karti?

zelenooka
17-09-2006, 00:43
Najjednostavnije receno, planete predstavljaju glumce, astroloske kuce predstavljaju scenu a aspekti koje planete grade izmedju sebe odnose se na radnju, okolnosti i dogadjaje koji se odigravaju na sceni

Sve sam pročitala od početka....ali ovo što sam copy -paste treba doslovno znati.

Merkur
17-09-2006, 00:54
Sve sam pročitala od početka....ali ovo što sam copy -paste treba doslovno znati.
O. K. Shvatila, a sada sam citala o cvorovima i pokusavala da provalim gde je juzni cvor i kako se obelezava. Medjuti nasla sam Trilijanin post gde kaze:
http://astro.axisdraw.com/forum/showpost.php?p=878&postcount=21
A ja ne vidim u drugoj kuci nista?:confused:

zelenooka
17-09-2006, 00:57
Južni čvor je nasuprot sjevernog i obilježava se sa IC a tebi je u 4. u znaku strijelca

Merkur
17-09-2006, 01:00
Južni čvor je nasuprot sjevernog i obilježava se sa IC a tebi je u 4. u znaku strijelca
Pa kako bre covece u cetvrtoj? Zar mi nije severni cvor u petoj a nasuprot pete je valjda jedanesta u kojoj nema nista.
Evo tvoje, tebi je severni u sestoj a nasuprot je dvanesta u kojoj nema nista!:confused:

zelenooka
17-09-2006, 01:03
Draga...u karti koju si napravila ti piše koja je koja kuća brojevima

Mislim da je nama dvjema potreban savjet i vođenje nekoga tko zna. Ovako se samo vrtimo u krug. Možda griješim...nemam pojma, ali ja sam početnik kao i ti i ovo što sam napisala je ono što sam zaključila iz tekstova. Mogu jedino zamoliti nekoga tko ima dovoljno volje i strpljenja da nas usmjeri.

Merkur
17-09-2006, 01:09
To znaci da je tvoj isto u cetvrtoj u znaku vage?:confused:
Jel dobro?

Mislim da je nama dvjema potreban savjet i vođenje nekoga tko zna. Ovako se samo vrtimo u krug. Možda griješim...nemam pojma, ali ja sam početnik kao i ti i ovo što sam napisala je ono što sam zaključila iz tekstova. Mogu jedino zamoliti nekoga tko ima dovoljno volje i strpljenja da nas usmjeri.
Polako, polako nista ne brini. Samo da se ja naspavam i eto mene za nekoliko dana pa da vidis kako cemo zajedno da tumacimo karte.
Puno ti hvala na strpljenju za juzni cvor.
Tacno bih poludela da moram na spavanje bez da sam ga prnasla.:4kiss:

zelenooka
17-09-2006, 01:13
Hehehhe...vidimo seee :) Mah mah :) Ima da tumačimo samo tako:D

Merkur
17-09-2006, 01:17
Da a sjeverni u 10. u ovnu.
Znaci da se severni obelezava sa MC. a onda je ostala misterija bar za mene, sta je to meni u petoj kod tebe je u sestoj, onaj mali znakic?:confused:

zelenooka
17-09-2006, 01:18
Ufff...ček da vidim

:( Ne znam draga...ovo će ostati misterija i za mene dok nam netko odgovori.

Merkur
17-09-2006, 01:28
Ufff...ček da vidim

IC - Imum coeli ?
MC - Medium coeli?
Ovo ostavljam za sutra!
To bi trebali biti severni i juznu cvor s tim sto nema nista o oznaci DC ili bar ja nisam nasla. AC znam sta znaci.:banana:

:4kiss:

Skorpija
17-09-2006, 03:09
evo vratih se,al kad sam videla sta ste sve ispisale,zamalo ne padoh u nesves'
ma sta sada da dodam kad ste sve lepo napisale,ali ste me zbunile sa ovim cvorovima...dakle merkurice severni cvor koji je dobar ti je u 5 kuci,a juzni ti je onda u 11 (180*),a sto se vi cudite kad je u zenskom horoskopu polozen mars u 5 kuci super znak:4hug:

Merkur
17-09-2006, 09:37
:5sadyes: Eh covece a vidi ovo:

zelenooka:

Sta je onda sta?:confused: Necu da se zbunjujem. Zato hocu da mi bude potpuno jasno a kao sto vidim pomocice i jos nekima i zbog toga se jako Vojvodkinja mi je rekla da je moj severni cvor u petoj ali ostala sam bez odgovora kako se obelezava juzni, mislim da bih ga nasla.
Dakle onaj mali znakic pored Marsa unutar pete kuce je SEVERNI CVORE, da li je tako?
A kako vidis juzni u 11 kuci, gde, kako je obelezen, molim te ne zameri ali ja se stavrno trudim i NISTA ne:eek: vidim.
I molim te reci mi sta je ovo:
IC - Imum coeli ?
MC - Medium coeli?
Ili ako ti je lakse, sta znace one cetiri skracenice: IC, MC, DC, AC(AC, znaci podznak, da li je tao?):(

magdalena
17-09-2006, 12:30
:10::latigo:
http://astro.axisdraw.com/forum/showthread.php?t=77
i:
http://astro.axisdraw.com/forum/showthread.php?t=128

:beee:

Merkur
17-09-2006, 12:48
:10::latigo:
http://astro.axisdraw.com/forum/showthread.php?t=77
i:
http://astro.axisdraw.com/forum/showthread.php?t=128

:beee:
Sta se duris covece? Pa sve to sam jos sinoc procitala, neke stvari copy/paste uradila i odstampala. Ali jos uvek nemam odgovor o juznom cvoru i oznakama za koje sam pitala.
Lako je tebi kada znas.:5sadyes:
Dakle onaj mali znakic pored Marsa unutar pete kuce je SEVERNI CVOR, da li je tako?
A kako vidis juzni u 11 kuci, gde, kako je obelezen, molim te ne zameri ali ja se stavrno trudim i NISTA ne:eek: vidim.
I molim te reci mi sta je ovo:
IC - Imum coeli ?
MC - Medium coeli?
Ili ako ti je lakse, sta znace one cetiri skracenice: IC, MC, DC, AC(AC, znaci podznak, da li je tako?):(
A kao sto mozes zakljuciti po odgovoru zelenooke i skorpije, (potpuno razliciti) nisam jedina koja ne shvata.
Tako da ce ovo biti prilika da naucimo.

Nany
17-09-2006, 13:25
http://www.sweetim.com/simiebar/content/emoticons/00020073.gif (http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2) http://www.sweetim.com/simiebar/content/emoticons/000200FB.gif (http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2) NE,NE,se svadjati!Poljubi seku-brzo:4kiss: Evo i mene Uhode za tobom Merkurice,da ucim! Dosta mi je vise nejasnoca,a sad cu da navedem dosta nejasnog meni-jer nemam ni knjige,sama Marion Marc,prve 3.Da,dosta sam vas potiho gnjavila,a sta mi je ovo,a ono. . . A sta je separacioni a sta aplikacioni? A neko je napisao"skopis to u pricicu. . "koju pricicu! Koja je jaca planeta? Saturn kvadrat Mars=sta je tu jace,koja udara koju planetu?Kako to-scena ,glumci, odnosi-moze 1 primjer?
:group: nadam se
Kako je meni promaklo ovo,do sada?Sta sam ja citala?:5rotfl:

Merkur
17-09-2006, 13:41
http://www.sweetim.com/simiebar/content/emoticons/00020073.gif (http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2) http://www.sweetim.com/simiebar/content/emoticons/000200FB.gif (http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2) NE,NE,se svadjati!Poljubi seku-brzo:4kiss: Evo i mene Uhode za tobom Merkurice,da ucim! Dosta mi je vise nejasnoca,a sad cu da navedem dosta nejasnog meni-jer nemam ni knjige,sama Marion Marc,prve 3.Da,dosta sam vas potiho gnjavila,a sta mi je ovo,a ono. . . A sta je separacioni a sta aplikacioni? A neko je napisao"skopis to u pricicu. . "koju pricicu! Koja je jaca planeta? Saturn kvadrat Mars=sta je tu jace,koja udara koju planetu?Kako to-scena ,glumci, odnosi-moze 1 primjer?
:group: nadam se
Kako je meni promaklo ovo,do sada?Sta sam ja citala?:5rotfl:
Lubim evo ljubim:4kiss: i slazem se sa tobom, samo :please: da idemo redom a ne da pocnemo sa 1000 tema pa ni jednu ne zavrsimo.:mad:
Za pocetak neka mi neko objasni misteriju cvorova, da ne postavljam ponovo i ponovo isto pitanje, pogledajte postic pre Nany.:4hug:

Nany
17-09-2006, 13:49
OK. OK. polako,cekakacu,nema frke!Bitno je da sam uletjela na pocetak. . :banana: A onda postavljam konkretna pitanja.Jaaaaaao,mene ceka Godisnji plan i program pa se skrivam:lamsey_woot: al nema mi nista draze od Foruma(odbice mi od plate!)Ma nek odbija. . . nece dovjeka:icon_kush:

Merkur
17-09-2006, 13:54
:banana: Evo nasla sam sta znace skracenice:

Kod izračunavanja položaja kuća najvažnije su osi prve i sedme te desete i četvrte kuće.

Ascendent (kratica ASC) – os prve kuće, stupanj izlaska Sunca za određeni datum i vrijeme
Descendent (kratica DESC ili DES) – os sedme kuće, stupanj zalaska Sunca za određeni datum i vrijeme
Medium Coeli (kratica MC) – os desete kuće, sredina neba za određeni datum i vrijeme
Immum Coeli ( kratica IC ) – os četvrte kuće, suprotna točka od sredine neba.

E to sam trazila, a sada mi je ostao juzni cvor.

Zapadna astrologija proučava kretanje osam planeta (Merkur, Venera, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Pluton ), dva svijetla (Sunce, Mjesec) i mnoge druge elemente (mjesečevi čvorovi, asteroidi, zvijezde nekretnice, arapske točke itd.).

Nany
17-09-2006, 13:58
OK. ASC.si bas Ti! MC je ono po cemu ce da te pamte i ono sto najvise mozes postici u zivotu. DESC je partner a sta je IC?Ja mozda u ovom i grijesim. . . Samo probam!;)

Merkur
17-09-2006, 14:16
OK. ASC.si bas Ti! MC je ono po cemu ce da te pamte i ono sto najvise mozes postici u zivotu. DESC je partner a sta je IC?Ja mozda u ovom i grijesim. . . Samo probam!;)
Eh moja Nany, sve nadjoh samo nigde nema juznog cvora i kako se obelezava.
Neka mi neko kaze gde je to u mojoj 11 kuci, tamo nema nicega!!!
Evo Nany sta je IC:

IC, Dno neba, predstavlja najdublje predele duše, duboke, nesvesne potrebe, podsvesno, da je to zona instinkata, osećanja (ne)sigurnosti jedne osobe, izračunavanjem tačke Verteksa sve to se iz neprozirne dubine iznosi na podnevno svetlo.

Nany
17-09-2006, 14:21
Vidi,koliko ja znam-juzni cvor se ne obiljezava,zato ga nemas nacrtanog u 11. Nego,samo znas da je tu i zamislis ga.Koliko se sjecam,Sjeverni je Ono sto dobijas a ne trazis-ljubav a juzni,ne znak ka cemu,trebas da se namucis. . Uh,kad bi ja to bolje. . . :5sadyes: znala

Merkur
17-09-2006, 14:27
Vidi,koliko ja znam-juzni cvor se ne obiljezava,zato ga nemas nacrtanog u 11. Nego,samo znas da je tu i zamislis ga.Koliko se sjecam,Sjeverni je Ono sto dobijas a ne trazis-ljubav a juzni,ne znak ka cemu,trebas da se namucis. . Uh,kad bi ja to bolje. . . :5sadyes: znala
Znaci li to da onaj mali znakic u petoj kuci (meni nepoznat a nema ga ni u legendi) predstavlja severni cvor a nasuprot njemu treba da je juzni sto je u mom slucaju 11-ta kuca?
To mi nekako zvuci logicno.:cool:

magdalena
17-09-2006, 14:31
Sta se duris covece? Dakle onaj mali znakic pored Marsa unutar pete kuce je SEVERNI CVOR, da li je tako?

Ma ne durim se :4hug: , to samo tako izgleda :p jer sa, pomislila da ovde niko ne radi domaci :D
Nany je rekla - juzni se najcesce ne obelezava - tj. nema ga u vecini astro programa, uravo zbog toga sto ga je vrlo lako izracunatai (valjda zbog toga :confused: )
Elem, bitno je da znas da Smc i Jmc cine osu, tj. Juzni se nalazi tacno nasuprot Severnog - isti stepen, suprotni znak. Ako hoces, uzmi lenjir, pa povuci liniju od Smc, kroz centar i doci ces do Jmc na suprotnoj strani ;)

Merkur
17-09-2006, 14:34
Nemoj molim :eek: teee me sada zbunjujes sa tim skracenicama, samo mi potvrdi .
Da li je to tako!!!
Znaci li to da onaj mali znakic u petoj kuci (meni nepoznat a nema ga ni u legendi) predstavlja severni cvor a nasuprot njemu treba da je juzni sto je u mom slucaju 11-ta kuca?

Lako cu ja posle da citam dalje, izgubih 3 sata trazeci tekstove o juznom cvoru!!!:5sadyes:

magdalena
17-09-2006, 14:34

Jeste, to ti je Smc ( u legendi pise True Node) a Juzni ti je onda na 16*56' Lava u 11 :)

SMC- Severni Mesecev Cvor
JMC - Juzni Mesecev Cvor
:6party_3:

Merkur
17-09-2006, 14:42
Jeste, to ti je Smc ( u legendi pise True Node) a Juzni ti je onda na 16*56' Lava u 11 :)
Ohhhh, hvala to sam htela da cujem:banana: .
Zelenooka, mora da se greje stolica, nesto nisi dobro shvatila.

zelenooka:

:eek:

Nany
17-09-2006, 14:46
Magdalena,nisam rekla-najcesce,nego-se, ne obiljezava. Nisam u kartama vidjela obiljezen Juzni cvor,vec kada neko rucno ucrtava moze da ga ucrta isto kao Sjeverni,ali obrnuto tj. naopako.:readangry:

Merkur
17-09-2006, 15:01
Evo pitanja sa prve strane, necu da se gubim, jos uvek ovo ne kapiram.
Evo na pr:
Peto polje pokazuje decu, zadovoljstvo, zabavu, godisnje odmore, praznike, igre hobije, razbibrige. Ono obuhvata nas emotivni stav i ljubav koju pruzamo. Pokazuje nase preduzetnistvo, mogucnost bavljenja sportom, originalnost i oblasti u kojima smo kreativni. Ukazuje i na dramsku , knjizevnu ili umetnicku sposobnost. Srce i cirkulacija krvi.

Cemu onda sluzi ovaj "prirodni znak Lav (vladar Sunce)" mislim kada se to koristi? Ne znam da li sam dobro formulisala pitanje?

TrilianSi
17-09-2006, 16:36
I.C. je vrh cetvrte kuce, nema nikakve veze sa mesecevim cvorovima ;)
Cvorovi su uvek jedan nasuprot drugom. Tebi je, Merkure, Severni cvor na 16*57' Vodolije i samim tim ti je Jyzni na 16*57' Lava.

Merkur
17-09-2006, 16:44
Tebi je, Merkure, Severni cvor na 16*57' Vodolije i samim tim ti je Jyzni na 16*57' Lava.

A sta je sa ovim, mislim na predhodni post?

Cemu onda sluzi ovaj "prirodni znak Lav (vladar Sunce)" mislim kada se to koristi? Ne znam da li sam dobro formulisala pitanje?:banana:

TrilianSi
17-09-2006, 17:08
Cemu onda sluzi ovaj "prirodni znak Lav (vladar Sunce)" mislim kada se to koristi?
E za to pogledaj, ako ima negde, temu "analogne kuće" ;) Ali nemoj da žuriš sa tim još.Tebi je peta kuća u Jarcu i vladar ti je Saturn.

Merkur
17-09-2006, 17:11
E za to pogledaj, ako ima negde, temu "analogne kuće" ;) Ali nemoj da žuriš sa tim još.Tebi je peta kuća u Jarcu i vladar ti je Saturn.
Ako si dobro procitala predhodne postove videces da sam to savladala:banana: :banana: :banana: .:4hug:

TrilianSi
17-09-2006, 17:15
Sorry, nisam stigla sve da iščitam :o :4hug:

Merkur
17-09-2006, 17:56
Sorry, nisam stigla sve da iščitam :o :4hug:
Nema veze, :mad: oprosteno ti je.:mad:
Dakle, da li bi sada neko mogao onako lepo:4hug: da napise redosled kojim sta treba uciti.
Mislim da ce to puno olakstai stvari.:(

TrilianSi
17-09-2006, 18:02
Kreni sa simbolikom kuća i simbolikom planeta ;) kada to u startu savladaš biće ti mnogo lakše. Znači - šta predstavlja koja kuća i planeta :4hug:

Merkur
17-09-2006, 18:05
Kreni sa simbolikom kuća i simbolikom planeta ;) kada to u startu savladaš biće ti mnogo lakše. Znači - šta predstavlja koja kuća i planeta :4hug:
:mad: Ma TrilijanaSi:readangry: to sam sve procitala a od svega sto sam procitala neke stvari znam od ranije.
Napravi neki veci spisak da mi neznalice ne zapitkujemo svaki cas.
Dakle, od pocetka pa do aspekata, na primer.:4hug:

TrilianSi
17-09-2006, 18:10
pa ako si to savladala, kreni sa aspektima, šta znače kvadrati, opozicije, trigoni i td. Pa onda pogledaj aspekte iz tvoje karte i kreni polako da ih istražuješ. :o

Merkur
17-09-2006, 18:30
pa ako si to savladala, kreni sa aspektima, šta znače kvadrati, opozicije, trigoni i td. Pa onda pogledaj aspekte iz tvoje karte i kreni polako da ih istražuješ. :o
Bez obzira na ovo:
...iako su aspekti zadnji i najprefinjeniji stepen ucenja prije nego sto se predje na ozbiljniji dio astrologije. Sta su aspekti? Bilo koja razdaljina izmedju dvije ili vise planeta u opsegu 360 stepeni...:confused:
Zaci aspekti, dobro Trilijana.:4kiss:

zelenooka
17-09-2006, 19:59
Merkur

Hheheeh...eo sad sam naučila...moj sjeverni je u jarcu a južni u raku:)

Merkur
17-09-2006, 20:23
Merkur

Hheheeh...eo sad sam naučila...moj sjeverni je u jarcu a južni u raku:)
Sta nisam dobro razumela?

Juzni cvor jeste nasuprot severnom ali se ne obelezva sa IC i meni je severni u petoj a samim tim juzni u cetvrtoj.:p
Pa sta ja nisam dobro shvatila?:eek:

duholika
17-09-2006, 20:28
Evo pitanja sa prve strane, necu da se gubim, jos uvek ovo ne kapiram.
Evo na pr:

Cemu onda sluzi ovaj "prirodni znak Lav (vladar Sunce)" mislim kada se to koristi? Ne znam da li sam dobro formulisala pitanje?

grozne ste,nema me 3 dana i odmah napravite neku pi'dariju:4lol:
ne znam puno vise od vas,al sto ja umem lepo da objasnim,pa to je milina :5rotfl: :5rotfl:
za pocetak merkuricu zbunjuje ako je Lav vladar 5 polja,kako je onda Sunce vladar Lava.....pa to su darling babe i zabe.Pokusaj da ih sortiras: na jednu stranu polja,na drugu znakove,a na trecu planete.Drugo sto je vazno u ovom slucaju jeste da je Lav vladar PRIRODNOG 5 polja,dakle ako nekome 5 polje pocinje u recimo skorpiji - lav NIJE vladar 5 polja te osobe!!
U konkretno tvom slucaju 5 polje pocinje u jarcu,vladar jarca je Saturn (on je uvek vladar jarca) .....da bi dakle rastumacila svoje 5 polje gledas
-prirodu samog jarca (to si citala po topicima),
-pa gledas koje su planete u 5 polju,kako im je tu,kakve aspekte prave ...
-gledas gde je otisao Saturn i kako mu je tamo,gledas u koji je znak otisao,pa po tabelama potrazis da li je tamo u sedistu,u izgonu,egzaltiran....tvoj je konkretno otisao u bika,pa pokusavas da zamislis kako se on tamo oseca,napravis u svojoj glavi neki mix osobina Saturna i bika,a pritom vodi racuna da se ta radnja desava u 9 polju,pa onda gledas kakve aspekte i sa kim ih pravi taj isti Saturn....

znam da sam vas ovim postom jos vise zbunila,al sta da vam radim:)))

Sta nisam dobro razumela?

Juzni cvor jeste nasuprot severnom ali se ne obelezva sa IC i meni je severni u petoj a samim tim juzni u cetvrtoj.:p
Pa sta ja nisam dobro shvatila?:eek:

na popravni iz matematike oma!

severni ti jeste u 5,ali je juzni uvek u opoziciji sa severnim,dakle idealnih 180* ih deli,tako da ne moze nikako juzni da bude u 4):D
a da se ne obelezava sa IC tu si u pravu ;)

Merkur
17-09-2006, 20:39
na popravni iz matematike oma!

severni ti jeste u 5,ali je juzni uvek u opoziciji sa severnim,dakle idealnih 180* ih deli,tako da ne moze nikako juzni da bude u 4:)):D
a da se ne obelezava sa IC tu si u pravu ;)
Bas sam budala u 11 a ne 4, :mad: samo sam brzo kucala,procitaj predhodne postice.
Znam, toliko sam shvatila. Nego je zelenooka rekla da je u cetvrtoj pa sam ja....htela brze bolje da je ispravim i ispadnem :wall: zbog brzine.

Evo za pocetak uzela sam podatke Princgore i uradila natalnu.
Naravno karta se razlikuje od njene ali nema veze, svakako vezbam.
Princgora
Rodjena 02.09.1978
Sat 04:10
Znak Devica
Podznak Lav
Planeta Merkur

Zatim cu poredjati kuce i njihove vladare.
Dakle, kuce sam racunala od znaka u kom pocinju na pr: Pocinje u Lavu a zavrsava se u devici, onda je kuca u Lavu i td.

1 Lav-Sunce
2. Devica-Merkur
3. Vaga- Venera
4. Skorpija-Mars-Pluton
5. Strelac-Jupiter
6. Vodolija- Uran
7.
8.Ribe-Neptun
9. Ovan- Mars
10. Bik- Venera
11. Blizanci-Merkur
12.Lav-Sunce
Iz ove karte sam zakljucila da jarac i nedostaje i da 6 i 7 kuca su u Vodoliji.

Severni cvor se nalazi u drugoj kuci pa samim tim juzni u osmoj.
Sto ce reci da severni cvor (u drugoj kuci) govori cemu bi trebala da tezi osoba.
Posto se nalazi u drugoj kuci ciji je vladalac Merkur, pozitivno utice.-Severni cvor govori, kakva bi osoba trebala da bude.
Dok juzni cvor (u osmoj kuci) govori o proslom zivotu osobe.
Isto tako i juzni pozitivno utice, zato sto se nalazi u Marsu.-Juzni cvor govori o tome kakva je osoba.

Da jos jednom napisem sta znace oznake AC, MC, DC, IC.
AC-To je osoba kojoj se radi natalana.
MC- Je ono po cemu ce pamtiti osobu i sta moze da postigne u zivotu.
DC- Je partner
IC- Dno neba, predstavlja najdublje predele duše, duboke, nesvesne potrebe, podsvesno, da je to zona instinkata, osecanja (ne)sigurnosti osobe.

Sada cu napisati koje planete se nalaze unutar koje kuce:
1. Mesec, Sunce, Saturn
2. Pluton, Mars
3. Venera, Uran
4. Neptun
9. Chiron
11.Jupiter
12. Venera

Ja bih rado pocela da tumacim deo po deo ali bih zamolila pre toga nekog ko je strucan, da pogleda ovo i da mi kaze da li sam ja to sve dobro slozila.
Pa zatim da mi kaze zasto sam dobila sa istim podatcima razlicitu kartu.
Postavicu obe karte radi lakseg poredjenja.

Natalna karta Princgore:
http://img225.imageshack.us/my.php?image=achartcmwfileq06mczu11481620457901825289bt3.gif (http://img225.imageshack.us/my.php?image=achartcmwfileq06mczu11481620457901825289bt3.gif)

Natalna karta Princgor koju sam ja uradila sa istim podatcima:
http://imagehost.axisdraw.com/files/view/4/princgora2.jpg (http://imagehost.axisdraw.com/files/view/4/princgora2.jpg)

duholika
17-09-2006, 20:41
neko je pitao za aplikacione i separacione aspekte..... aplikacioni aspekt se kroz vreme približava egzaktnom, dok se separacioni udaljava od njega.
e da...pitanje je bilo:"koju pricicu! Koja je jaca planeta? Saturn kvadrat Mars=sta je tu jace,koja udara koju planetu?Kako to-scena ,glumci, odnosi-moze 1 primjer?"...mozda cu pogresiti,neko ce me ispraviti,ali ako su recimo Sa i Ma glumci ,a pozornica je recimo merkuricino 5 polje koje se nalazi u jarcu,odnos medju njima je naprimer kvadrat...e tu mislim da je Sa ipak malkice jaci,jer se nalazi u sedistu,u jarcu...to naravno ne znaci da je Sa "pobednik",samo objasnjava prirodu tog kvadrata,nacin na koji te 2 planete dolaze u "sukob" i sl.

princgora
17-09-2006, 20:49
Moram da se umesam,ja sam Devica/Jarac,kako si ti dosla do druge natalne karte?
Rodjena sam u 4 i 10,ali po podne,tu si pogresila,ja sam 4 i 10 PM, a ne AM.
Moja natalna karta je ispravna,veruj mi,sve cu ti objasniti,samo polako.:)

Merkur
17-09-2006, 20:54
Moram da se umesam,ja sam Devica/Jarac,kako si ti dosla do druge natalne karte?
Rodjena sam u 4 i 10,ali po podne,tu si pogresila,ja sam 4 i 10 PM, a ne AM.
Moja natalna karta je ispravna,veruj mi,sve cu ti objasniti,samo polako.:)
Dobro sta sad, nema veze svakako vezbam. Ako je redosled o.k. onda cu uzeti tvoju kartu.
I kako covece pises 4 i 10 zar nije 16:10, tako bi merkur lakse ukapirao.:5rotfl:
Dakle ima li ovo smisla ili ne?:confused: Mislim na moje gledanje u tamo onu kartu kao "tvoju".

duholika
17-09-2006, 20:54
prvo i prvo,karte se razlikuju iz prostog razloga sto je princgora rodjena u 16:10 (04:10 pm),a ti si stavila u 04:10 am:)) nista strasno,al eto da znas gde je greska:)
dalje...na dnu one tabele naci ces gde pise :
AC:29*LEO 7' ....itd
to su u stvari stepeni na kojima pocinje svako polje,AC je vrh prvog polja (AC je ascendent,odnosno podznak)i pocinje znaci na 29* lava,sto dalje znaci da i DESC (descendent,vrh 7 polja pocinje na 29*),dalje pise da 2 polje pocinje na 20* device,nasuprot 2 polja je 8 polje,pa i ono pocinje na 20* itd... ovo sam ti napisala ,jer sam videla da si u svom popisu vrhova polja napravila par greskica,jer kad gledas samo u kartu tesko je ponekad tacno videti i prebrojati koji je gde stepen.Drugo,svako polje koje pocinje na 29 * nekog znaka,ima osobine i onog sledeceg znaka...isto tako i planeta kad se nadje na 29* poprima osobine i sledeceg znaka u koji tek treba da udje.

ako hoces da vezbas,onda caskom napravi tacnu kartu,da bi princgora mogla da te ispravlja kad pocnes da joj skeniras profil:)),jer i tako moras da ispravis vrhove kuca:)

princgora
17-09-2006, 20:56
Merkur,poredjaj sve ponovo, i kreni lagano,kuce,planete,aspekti,mozes ti to!
Naravno da ima smisla.Uzmes vrhove kuca npr,prva u Jarcu,vladar Saturn,itd.

Merkur
17-09-2006, 21:00
Molim te uprosti mi malo, malo vise. Bice mi mnogo lake. Ja bih samo zelea da uhvatim fazon, dakle nemoj me sa tim stepenima i tim skracenicama:please: samo mi kazi da li sam kolko tolko ukapirala sta i gde.
A ja cu lako posle savladati teoriju.
Kod mene je to sve malo komplikovano, godinu dana se druzim i tek sada mi je palo na pamet da probam i ja.
Vec rekoh, osecam se kao da citam kineski, pa ne mogu biti nepismena(po pitanju astrologije) bas toliko a boraviti ovde sa vama.:4hug:

princgora
17-09-2006, 21:01
Mc je zenti horoskopa,najvisa tacka do koje osoba moze da dodje u svojoj karijeri,dakle karijera,a IC je kuca,dom,rodna gruda,koreni, ona druga znacenja takodje vaze,ali su ova primarna.

Merkur
17-09-2006, 21:02
Merkur,poredjaj sve ponovo, i kreni lagano,kuce,planete,aspekti,mozes ti to!
Naravno da ima smisla.Uzmes vrhove kuca npr,prva u Jarcu,vladar Saturn,itd.
Da to vidim ali na tvojoj kart, dobro odoh da poredjam ponovo.:4kiss:

duholika
17-09-2006, 21:10
ne kosi se draga...IC je i dom i rodna gruda i koreni nase duse i sve ono iz cega smo ponikli,iz cega rastemo ga MC ,ka zenitu:)
nisam ti bre nista zakomplikovala :4lol: moram da ti pominjem 29 stepen,jer svaki znak traje 30 stepeni,pa ako ti onako bodes po karti tesko ces da prepoznas da li je vrh kuce na samom kraju znaka ili je vec presao u sledeci..ali ako pitas za princip- e njega jesi pokopcala,evo pisem ti veeeliki plus u dnevnik:)

magdalena
17-09-2006, 21:13
Magdalena,nisam rekla-najcesce,nego-se, ne obiljezava. Nisam u kartama vidjela obiljezen Juzni cvor,vec kada neko rucno ucrtava moze da ga ucrta isto kao Sjeverni,ali obrnuto tj. naopako.:readangry:
??????:eek: :eek: :eek:
Izvini, a u cemu je problem???
To sto sam ja napisala uopste nije bilo u cilju ispravke tvojih reci, vec u fazonu "evo i Nany je rekla" Nema potrebe za takvom reakcijom :(
E sad oprosti sto te nisam doslovno citirala vec parafrazirala... zar je to toliko strasno?:rolleyes:

Sta je (bre) ovo danas?!?! :mogo:
sad kad sam iscitala postove do kraja...:wall:
'ajmo svi sad malo jednu grupnu meditaciju, i sve/i ce biti u redu
:group:

Merkur
17-09-2006, 21:42
Princgora
Rodjena 02.09.1978
Sat 16:10
Znak Devica
Podznak Jarac
Planeta Merkur

Zatim cu poredjati kuce i njihove vladare.
Dakle, kuce sam racunala od znaka u kom pocinju na pr: Pocinje u Jarcu a zavrsava se u Ribama, onda je kuca u Jarcu i td.

1 Jarac-Saturn
2.Ribe-Neptun
3.Ovan-Mars
4.Bik-Venera
5.Blizanci-Merkur
6.i 7. Rak-Mesec
8.Devica-Merkur
9.Vaga-Venera
10.Skorpija-Mars-Pluton
11.Strelac-Jupiter
12.Jarac-Saturn

Severni cvor se nalazi u osmoj kuci pa samim tim juzni u drugoj.Sto ce reci da severni cvor govori cemu bi trebala da tezi osoba.
A juzni cvor govori o tome kakva je osoba i njen predhodni zivot.

Sada cu poredjati planete unutar kuca.
6. Mesec
7.Merkur, Mesec i Sunce (tu se nalaze jos neki znakovi, za mene visa matematika, verovatno aspekti)
8. Mars
9. Venera
11. Neptun
12. Zemlja??? Sta to znaci?

Dakle da li planeta upravlja, egzaltira se gleeda tu unutar kuca ili ne?
Da li je sada dobro?
Ovo je karta

http://img225.imageshack.us/my.php?image=achartcmwfileq06mczu11481620457901825289bt3.gif (http://img225.imageshack.us/my.php?image=achartcmwfileq06mczu11481620457901825289bt3.gif)

duholika
17-09-2006, 21:54
vrhovi kuca su sad u redu,a za "planete u kucama" imam par komentara:D

6. ovo nije Mesec vec Lilith (zovu ga i crni mesec,pa mu je zato oznala slicna)
7. tacno,tu su Merkur,Mesec i Sunce,ali i Jupiter (to je onaj znak sto meni lici na cetvorku) i Saturn (lici na slovo c kao curka cirilicom :) )
8. Tacno,Mars,a ono drugo je Pluton
9. opet tacno za Veneru,a jos je tu i Uran
11. tacno,Neptun
12. ako mislis na onaj krug sa krsticem unutra,ne znam kako drugacije da ga opisem,to je fortuna ili tacka srece,ali ti je moj savet da je za sad ignorises:))
sad mozes da nastavis tako kako si krenula....pocnes recimo od te 7.kuce,pa gledas redom - kako se koja planeta tu oseca...

Merkur
17-09-2006, 22:10
Pa evo kako se osecaju.;)
Merkur u sedmoj kuci:

Osobe sa ovim polozajem su izuzetno dobri trgovci,cesto biraju mladje partnere,ali im je intelektualno slaganje sa partnerom od velike vaznosti.Imaju dosta povrsnih veza pre braka.

Mesec u sedmoj kuci:

Ove osobe ce morati da se odreknu jednog dela sebe da bi zadrzali prijateljstva ili odrzali neki odnos.Morace vise nego sto im je u obavezi da vode brigu o drugima ili da ih slusaju.Zanima ih svako od koga mogu imati neku korist,pa uopste ih zanimaju i partner ii rivali.Polozaj ne donosi mnogo srece u bracnom zivotu,sreci ili zdravlju.Imaju mnogo drustvenih kontakta,bave se poslom koji podrazumeva,partnere,klijente ili publiku.Komunikativni su i mentalno aktivni.U dobrim aspektima popularni ili slavni.Imaju naklonost drugih kao i pomoc,mogu imati dobitke i od protivnika.Uspeh u inostranstvu,smisao za diplomatiju ili umetnost.Dobar brak ali sa kriznim periodima.Ako su aspekti losi imace dosta bracnih problema,problema sa ljudima iz okoline,sa kozom ili zubima.Zelece popularnost ali nikako im nece polaziti za rukom da budu prihvaceni.Nekada ce morati da odu iz domovine radi odredjenih okolnosti.

Sunce u sedmoj kuci:

Cesto su osobe sa ovom pozicijom javne licnosti ili bar popularni u svojoj okolini.Imaju dar za trgovinu,u poslu cesto imaju partnere.Dobar polozaj za sretan brak.

Mars u osmoj:

Ovaj polozaj Marsa daje dobitak ili gubitak nasledstva,osobe su strasne i navode se po sopstvenom osecaju.Partner im je uglavnom ekstravagantan,mistican i cudnih ociju.Opasnosti od upala,operacija i groznica.

Jupiter u semoj kuci:

ove osobe cesto imaju dosta veza,poularne su i omiljene u javnosti.Dobit od drustva,partnerskih poslova ili nakon braka.

Saturn u sedmoj kuci:

ove osobe cesto kasno ulaze u brak,malo veza i teze nalazenje partnera.Muskarcima,zena teska i cudljiva,bolesljiva i verna;Zene moguce ostaju udovice.

Venera u devetoj:

Ove osobe su prijatne,direktne filantropi,iskrene i poeticne.Uglavnom su sa visokim obrazovanjem i imaju uspeha na polju metafizike.Partner im je uglavnom iz inostranstva ili druge vere.

Uran u devetoj kuci:

Osobe sa ovim polozajem Urana su cesto talentovane za oblasti istorije,astronomije pa i astrologije.Uspeh u izdavastvu,originalne ideje.

Neptun u jedanestoj:

Ovo su osobe koje nisu preterano veste u komunikaciji sa ljudima,nedostatak diplomatskog pristupa.Varljivih su nadanja i poslova,neuspesni inovatori.Problemi zbog prijateljstava.

duholika
17-09-2006, 22:16
a jok,ovo ti nista ne vazi:) necem da citam copy-paste:)aj ponovo al svojim recima,pokusaj da povezes znacenje 7 kuce sa znacenjem znaka u kome ta kuca pocinje i sve to ukombinuj sa znacenjem merkura....zvuci kompikovano,al nije samo kad krenes:)

Merkur
17-09-2006, 22:20
a jok,ovo ti nista ne vazi:) necem da citam copy-paste:)aj ponovo al svojim recima,pokusaj da povezes znacenje 7 kuce sa znacenjem znaka u kome ta kuca pocinje i sve to ukombinuj sa znacenjem merkura....zvuci kompikovano,al nije samo kad krenes:)
Pa draga, copy/paste je samo pocetak.
Kako bih inace posle dva dana znala da tumacim? Sta je sa tobom.
Nego pojasni mi to "sa znacenjem Merkura" :confused:
Kako to mislis?

Duholika:
9. opet tacno za Veneru,a jos je tu i UranKoliko onda taj Uran ima znakova? U legendi na forumu je kruzic sa tackom i strelicom.:confused:
A ovde ovako!

http://img225.imageshack.us/my.php?image=achartcmwfileq06mczu11481620457901825289bt3.gif

duholika
17-09-2006, 22:38
nadji u ranijim topicima sta je sve merkur,sta sve on oznacava, u ovoj karti se smestio u 7 kucu ,pa jos u lava...pa pokusaj da zamislis na koji nacin on moze da ispolji svoje dejstvo tu? zanemari sad aspekte koje ima sa drugim planetama,pokusaj za pocetak samo to da skontas.
ma znam ja da moras da copy-pasteujes,ali mislim da treba da skontas zasto je to bas tako kako pise u tom textu:)

uh ne znam sad gde si to nasla na forumu,zeza me struja,pa cu morati da bezim ranije nego sto sam mislila,pogledacu sutra:))

zelenooka
17-09-2006, 22:42
Pozzz draga...vidimo se sutra...hehe sutra ću ja kao Merkurica danas :)

Nany
17-09-2006, 23:14
Magda draga,jesam bila gruba,sory!Nista strasno,Mars mi je prva reakcija:5sadyes:
A neka si ti meni tu. . . da me ispravljas:4hug:

Merkur
17-09-2006, 23:46
Evo probacu svojim recima da napisem sta sam zakljucila o Princgori sa Merkurom u sedmoj kuci i to u Lavu.:rolleyes:

Kopiracu Coccin i Princgorin post o sedmoj kuci:
Sedma kuca ili descedent ukazuje i na bracne i poslovne partnere ali i protivnike.To je i polje svih poslova sa javnoscu ,ali i pokazatelj kako ih ta javnost prihvata.Pokazuje i na otvorene neprijatelje,a takodje i na ono sto vama u vasem karakteru najvise nedostaje.
Svi ortakluci i zajednicki poduhvati,Sud kao institucija,sudjenja odnosno sudski sporovi.

Pa o Merkuru opet kopirano (radi lakseg snalazenja)

Upravlja razumom, sposobnoscu komunikacije, svescu, spretnoscu, racionalizacijom, transmisijom, recima, misljenjem i culnim percepcijama.Njegovo delovanje je brzo, neizvesno i kratkotrajno.
Oznacava putovanja (posebno krace puteve), bracu i sestre, decu, cinovnistvo, govor, pisanje, knjigovodstvo, sekretarske poslove, aktivnosti vezane za susedstvo, pisma i postanske komunikacije, saobracajna sredstva, trgovinu, emotivni potencijal i tehniku.
Polozaj Merkura u natalnom horoskopu pokazuje gde i na koji nacin najbolje komunicirate.

Ako sam ja dobro shvatila, Merkur je u padu u sedmoj kuci u Lavu, sto nam govori da je planeta tu oslabljena.
Ali ona svakako donosi osobi dobru komunikaciju, snalazljivost i ima velike predispozicije za uspeh na poslovnom planu.
Sto se tice partnera, tu se stvar malo komplikuje (za mene), dakle, posto je planeta u padu samim tim donosi veliki broj partnera.

Ejjjj ne mogu vise, ispadose mi http://bestsmileys.com/eyes/4.gifpotpuno sam odlepila a napisala sam 10 svojih reci.
Hajde nastavicu sutra.
Valjda je ovo do sada bilo iole o.k.:cool:

Evo mene sa novim pitanjcem, verovatno ce se mnogi :5rotfl: ali sta da se radi.
Dakle, da li ako su dve osobe rodjene u istom danu, godini, satu, minutu i istom mestu imaju istu sudbinu?:confused:
I naravno iste karakterne osobine?:confused:

princgora
18-09-2006, 12:17
:lamsey_woot: Odlican posao Merkur!Do sada.Samo lepo ti Bamby kaze da prvo naucis osnovna znacenja znakova,planeta, kuca,bice ti mnogo lakse.:banana: :banana:
Sto se tice dve osobe koje su rodjene istog trenutka one nikada nemaju istu sudbinu.Ne postoje dve iste sudbine,svako ima svoju misiju,svoju karmu i karmicke zadatke,pa tako i svoju sudbinu.To je teorija,a u praksi do razmimoilazenja dolazi na sledeci nacin-osobe rodjene u isto vreme na razliciti nacin koriste svoju energiju bez obzira na natalne predispozicije.Na koriscenje energije utice okolina ,odnosno spoljni faktori.Npr. jedino u idealnim laboratorijskim uslovima dva klona bi se ponasala isto.To je u zivotu neizvodljivo.
Natalna karta nam govori o necijim mogucnostima,ona ne predvidja buducnost,predvidja manje ili vise povoljne periode za ljubav,posao itd.Od nas zavisi da li cemo iskoristiti naklonost trenutka.Ako sedimo non-stop u kuci necemo nikog upoznati,a i najbolji natal pada u vodu kada se covek zamonasi i to vise nema nikakvog uticaja.
Dakle,dve iste natalne karte,tj karte osoba rodjenih bas u istom trenutku daju samo iste mogucnosti u zivotu.Medjutim,jedan ce biti rodjen na selu ,u planini u cobanskoj porodici,a drugi npr.u kuci kakvog ministra.Na njegov karakter ce uticati ekonomski momenat,kucno vaspitanje,okolina,obrazovanje,nacin zivota.A znamo da je karakter nasa sudbina,od njega zavisi kako cemo koristiti svoju energiju.Dakle,iz prostog primera se vidi odmah koliko ce njih dvojica imati razlicit zivot.:)

P.S.Htela bih da dodam da mi je Bamby pomogla da utvrdim da je Venera vladar mog horoskopa!Ovo je mala instrukcija kada Merkur savlada pocetne korake.

duholika
18-09-2006, 12:18
Evo mene sa novim pitanjcem, verovatno ce se mnogi :5rotfl: ali sta da se radi.
Dakle, da li ako su dve osobe rodjene u istom danu, godini, satu, minutu i istom mestu imaju istu sudbinu?:confused:
I naravno iste karakterne osobine?:confused:

ovde se opet vracamo na bambikin post - priroda znakova,planeta itd,itd...
drugim recima,ista planeta,na istom mestu,sa istim aspektima moze da znaci puno razlicitih stvari,a koje njeno dejstvo ce se ispoljiti zavisi od "spoljnih faktora" :5rotfl:
aj da uprostim - naprimer,Merkur u 3 polju daje osobe koje vole da pisu i putuju ...e sad je pitanje da li ce im se zelja za putovanjima ostvariti ili ce ostati tek pusta zelja?

eto,vish kako je to lepo nash buduci advokat odgovorio:)) bravo princ (ezo),ni ja ne bih bolje hahhahaha

Merkur
18-09-2006, 19:27
Eh dobro, :) posto imam domaci a i dobru volju, intersuje me da li je dovoljno to sto ima na net-u ili je ipak potrebno nabaviti neke knjige za pocetnike?
Ako su u pitanju knjige, koje i cije?

Skorpija
18-09-2006, 21:59
merkurice,ja bih ti ipak preporucila knjige,mnogo ce ti biti tako lakse...mnogi su krenuli sa duporovim knjigama,ja sam pocela sa imsiragicem,a pre toga me sestra naucila koja planeta vlada kojim znakom....pocni od svog horoskopa,meni je tako bilo lakse.....mada me sestra takodje na samom startu naucila "peske" da iscrtam kartu,i onda je nekako ostalo doslo samo od sebe.Videces,bitno je da ti imas volje!!!:4hug:

Merkur
18-09-2006, 22:08
Ah odmah imam problem, samo sto to nije novi vec stari.
Ali nisam se nesto potresala zbog toga, nije mi bilo vazno.
Sada su se stvari promenile, jednostavno hocu da znam.
Dakle, natalnu koju sam uzela za vezbanje (neko mi je rekao da je bolje da ne bude moj) uradila sam je na astro.com i gle iznenadjenja:eek: , podznak Bik.
Osoba ciji je horoskop zna da je blizanac (radjena je natalna karta pre 4 godine).
Kada sam postavila pitanje vezano za taj problem, imala sam dva odgovora, blizanac pa onda bik i tu se sve zavrsilo.
A sada bih molila da mi neko kaze sta je DEFINITIVNO podznak Bik ili Blizanac i kako je moguce da se toliko pogresi?
18.04.1971 06:15 am Beograd
Dakle ja sam sa ovim podatcima dobila podznak Bik:eek: .

duholika
18-09-2006, 22:17
bik:)) ali je dovoljno da je vreme rodjenja 06:25 am,pa da bude blizanac:)

Merkur
18-09-2006, 22:19
bik:)) ali je dovoljno da je vreme rodjenja 06:25 am,pa da bude blizanac:)
Kako je to strasno, ceo zivot mislis da se zoves Pera i u 35 saznas da si ti u stvari Zika.:eek:
Hvala draga:4kiss: .

Moonstruck, morala sam da premestim ovaj post u ovu temu zato sto me interesuje nesto vezano bas za cvorove.
Dakle, da je devica-ribe to vidim ali da je druga-deseta to ne vidim.
http://astro.axisdraw.com/forum/showpost.php?p=2801&postcount=234
Na karti ti je severni cvor u osmoj.
Hajde mi malo pojasni taj deo. Zasto druga-deseta?

A inace zvirnula sam u devica-ribe i sokirala se, pa nije to ni malo dobro.:4hug: Covece, ti si takva neznica, :4hug: to ne valja u prteranim kolicinama.

moonstruck
19-09-2006, 02:13
Evo, sad sam videla da si presla ovde...a ja sam ti tamo odgovorila...
Videces-Lupila sam!:5rotfl:
Ustvari-nisam lupila, nego radim tri stvari odjednom (nesto sam hiperaktivna ovih dana ;) ), pa nije ni cudo sto omasih u pisanju...
Oprosti sto sam te zbunila!

A ovo-"Ni to ne valja u preteranim kolicinama...", to sam bas dobro osetila....
Sta da ti kazem, sem da sam zavrsila na razgovoru sa psihijatrom cija je dijagnoza bila "Preterana emotivnost"...i covek je otvoreno rekao-Tebi nema pomoci, moras sama sa sobom da to resis! xixixiixixixi....
Tako,kao-lako je:"Dajte,odstranite mi 50 posto emotivnosti.....zauvek zahvalna" :p

Ne rece mi gde si to citala...
ja sam, taj porazavajuci komentar nasla u knjizi Ninoslava Safarica... A citala sam jos na nekim mestima-ima i blazih komentara :)

Merkur
19-09-2006, 07:26
Sada mi je mnogo l:cool: akse, vec sam se istripovala:eek: da postoji jos neki nacin:mad: .
Obavezno pisi tamo u mesecevim cvorovima, a sto se literature tice, rekoh ti sam net-a nemam nista drugo.
Tek cu poruciti.:4kiss:

Hocete li da stavimo svaki znak posebno? U osnove natalne da imamo svi to kada nam zapne negde? Samo da se nadovezemo na Trisu i idemo dalje?
Da, daaaaaa.:4hug:

Merkur
23-09-2006, 11:32
Bar dan!
Imajuci u vidu da sam jedino u naslovu ovog topica nasao sebe, interesuje me sta se moze reci iz dolenavedene natalne karte... ako sam na pogresnom mestu, zamolio bih da me uputite na odgovarajuce.
Hvala!
Pa ovako, za pocetak da ti objasnim ono sto sam ja naucila (nije nesto mnogo ali...pomocice ti).
Bik/Strelac to sigurno znas! (a sto ne bi znao)?;)
Znacenje AC-MC-DC-IC ces naci na forumu, mislim da ima bas i u ovoj temi.
Drugo kuce su ti oznacene brojevima od 1-10.
Svaka kuca svoj znak i vladara.
Koji znak ti je u kojoj kuci odredjujes prema tome u kom znaku kuca pocinje.
Ima napisano ali da ponovim (gradivo:4lol: ) , zatim, planete koje se nalaze unutar kuca tumacis tako sto gledas u kom su znaku pa samim tim i koja planeta vlada tim znakom. Pa to sve onda lepo povezes...ali nemoj sada to, to ostavi za posle.
Sada je vazno da naucis osnovne stvari kako bi bilo sve mnogo lakse.
Zatim tu su severni i juzni cvor (jako interesantna stvar ).
Tebi je severni cvor u 11-oj kuci u strelcu a juzni je uvek nasuprot njemu, sto znaci kod tebe u 5-oj kuci u blizancima.
Juzni ti na ovoj karti nije obelezen.
Eto da te ne zbunim, to ti je dosta za danas, trazi po forumu sta je sta i kako se sta tumaci ali pre svega toga procitaj ceo topic pa ces povezati stvari.
Ako ti nesto nije jasno, pitaj!:4hug:

P. S. Naravno ako sam pogresila negde (sto nije nemoguce:lamsey_woot: ) ispravite me!

Merkurice, natalna karta se nikad ne tumaci tako bukvalno. Zato je i jeste vrlo tesko protumaciti. Ali odnekud se mora krenuti. Tako recimo generalno Saturn u 5. kuci daje mali broj dece. Ali da bi se to i potvrdilo, moraju se u obzir uzeti jos neki pokazatelji. Vladar 5. kuce je izuzetno bitan i njegovi aspekti, zatim aspekti koje taj Saturn pravi sa planetama i koje su planete u pitanju. Sta kazu dispozitori? Koji je dispozitor tog Saturna? Kakve on aspekte pravi i sa kojim planetama. Ma mnogo toga ima da se gleda.
Bolje ti je da krenes redom, malo po malo, korak po korak. Bice ti mnogo jasnije.
Jako mi je drago sto si nam se pridruzila i da si napokon uplovila u vode ove predivne i mudre nauke.

:banana:
Draga,:lamsey_woot: ma kasnis!!! Divna si ali kasnis!
Ti si citala pitanja sa SAMOG POCETKA (od pre 7 dana :4lol: )
Sada su mi mnoge stvari :eek: jasnije, polako vrlo brzo cu ja pohvatati pocetak i kraj.:4kiss:

Vojvotkinja
23-09-2006, 16:12
e, sad i ja, kao neznalica da postavim dva pitanja.Da li je vladalac mog MC Uran ? :confused:
i da li je moj juzhni Mjesechev chvor u 10-oj kuci ? :confused:

princgora
23-09-2006, 16:23
Vladalac tvog MC jeste Uran,jer ti je MC u Vodoliji,a tvoj JMC je u 10/kuci u Vodoliji!

Merkur
24-09-2006, 10:12
Pa ovako, za pocetak da ti objasnim ono sto sam ja naucila (nije nesto mnogo ali...pomocice ti).
Bik/Strelac to sigurno znas!:4lol: (a sto ne bi znao)?;)
Znacenje AC-MC-DC-IC ces naci na forumu, mislim da ima bas i u ovoj temi.
Drugo kuce su ti oznacene brojevima od 1-10.
Svaka kuca svoj znak i vladara.
Koji znak ti je u kojoj kuci odredjujes prema tome u kom znaku kuca pocinje.
Ima napisano ali da ponovim (gradivo:4lol: ) , zatim, planete koje se nalaze unutar kuca tumacis tako sto gledas u kom su znaku pa samim tim i koja planeta vlada tim znakom. Pa to sve onda lepo povezes...ali nemoj sada to, to ostavi za posle.
Sada je vazno da naucis osnovne stvari kako bi bilo sve mnogo lakse.
Zatim tu su severni i juzni cvor (jako interesantna stvar:banana: ).
Tebi je severni cvor u 11-oj kuci u strelcu a juzni je uvek nasuprot njemu, sto znaci kod tebe u 5-oj kuci u blizancima.
Juzni ti na ovoj karti nije obelezen.
Eto da te ne zbunim, to ti je dosta za danas, trazi po forumu sta je sta i kako se sta tumaci ali pre svega toga procitaj ceo topic pa ces povezati stvari.
Ako ti nesto nije jasno, pitaj!:4hug:

P. S. Naravno ako sam pogresila negde (sto nije nemoguce:lamsey_woot: ) ispravite me!

Hajde, sta ste se ulenjili?:lamsey_woot: Ispravite me da ne bi pocetnici ucili pogresno.:rolleyes:

Nenita
24-09-2006, 22:02
Primetila sam da sam dosta stvari naucila analizirajuci sopstvenu natalnu kartu, bar sto se karakternih crta tice. Ipak samu sebe najboljem poznajem, pa mi je najlakse i da neku crtu pronadjem u vidu planete, aspekta, dispozitora i sl. Zanimljivo je to kako na prvi pogled moze ispasti nesto sasvim nebulozno sto nema veze sa mnom, a kada krenem da kombinujem dodjem do pravog resenja. Super stvar. Stices tu sposobnost da pravis kombinacije na pravi nacin, da se ne izgubis u njima pa zalutas na neku totalno drugu stranu. Mislim da je najbolje vezbati na sopstvenom horoskopu, kao i onih koje bas dobro poznajemo. Doduse ima onih koji imaju drugaciji sistem ucenja..pa kako kome odgovara. Ovo je moj predlog :)
Je li opet kasnim? Nisam stigla bas sve da procitam..
Nije mi jasno gde nestade moj post od juce..dva puta sam ga postovala. Ma :24:

Merkur
12-10-2006, 12:35
Da li neko moze da mi objasni, zasto mi se razlikuju ove dve karte?
I sinoc mi je Nany rekla da mi je Saturn u dvanestoj kuci!:eek:
Ali ja ga tamo ne vidim. Mozda treba nesto drugo da gledam?

duholika
12-10-2006, 13:18
Ja se bas ne snalazim u ivm sarenim kartama ,ali mi se ne cini da ima neke razlike...sto se tice Sa u 12,Nany je verovatno mislila na tranzitni.

Merkur
12-10-2006, 13:36
Ja se bas ne snalazim u ivm sarenim kartama ,ali mi se ne cini da ima neke razlike...sto se tice Sa u 12,Nany je verovatno mislila na tranzitni.
A kako se gleda taj tranzitni? Gde?
Postavila sam obe karte, zato sto je i mene pocela da zbunjuje ova sarena. Ali onda sam uocila razlike.
Medjutim, ne vidim Saturn u dvanestoj, samo neka mi neko kaze gde i sta da gledam?:eek:

:eek: U natalnoj ne mozes videti tranzitne planete, za to se radi posebna karta ili pogledas gde je koja planeta, recimo danas i na osnovu toga ces videti i u kojoj se kuci trenutno nalazi.
:eek: :eek: :eek:
Kako to mislis, gde da uradim kartu i gde da procitam na osnovu cega odredjujem u kojoj kuci se nalazi neka odredjena tranzitna planeta, npr.:confused:
P. S. Citam upravo tranzite i tamo mi vise od pola nije jasno, ima li nesto malo prostije ili bar da uradim kartu pa da imam sa cime da poredim.

Na astro.com mozes da uradis natal and transit chart. Merki, jos ti je rano za to draga. Uradi kartu pa baci pogled, ali polako samo... Za tranzite takodje treba iskustva i treba vracati i gledati sta ti je, kada i kako delovalo. Nemoj da se prepadas. Natalna karta je jedna i u njoj nema promena.
Jos samo jedno pitanjce:please: , koliko cesto se radi natalna sa tranzitima. Mislim da sam dobro postavila pitanje.:confused:

Skorpija
12-10-2006, 14:39
darling,tranzite mozes posmatrati svakog minuta...ja recimo non-stop buljim u efemeride,jer imam one do 2010god,ili odem na astro,pa je tamo jos preciznije..in live sto bi se reklo,mada u tom slucaju gledam samo mesec,jer nijedna druga planeta se ne moze nesto puno pomeriti ni za nekoliko dana,a kamoli za par sati:4kiss:

Merkur
12-10-2006, 15:02
[/URL] darling,tranzite mozes posmatrati svakog minuta...ja recimo non-stop buljim u efemeride,jer imam one do 2010god,ili odem na astro,pa je tamo jos preciznije..in live sto bi se reklo,mada u tom slucaju gledam samo mesec,jer nijedna druga planeta se ne moze nesto puno pomeriti ni za nekoliko dana,a kamoli za par sati:4kiss:
[URL="http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2"]http://www.sweetim.com/simiebar/content/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2) Sto je ovo zanimljivo, ma strasno http://www.sweetim.com/simiebar/content/emoticons/00020072.gif (http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2) prvi put sam videla kartu sa tranzitima. Meni tek 2009 izlazi Saturn iz dvaneste, :5rotfl: ma ne mogu da vreujem, zasto mene uvek interesuje knjiga od kraja.:5rotfl:
Moram se odvici od toga, bas steta izgledaju mi vrlo interesantno.:lamsey_woot:

Merkur
18-10-2006, 21:36
Evo novog pitanja jedne neznalice.
http://astro.axisdraw.com/forum/showpost.php?p=4709&postcount=7
Pre par veceri sam udavila Cocci da mi objasni kako gleda kvadrate i trigone...
Pa se ona potrudila ali ja ocigledno nisam dobro shvatila. Sacuvala sam nas razgovor na tu temu pa cu citirati Cocci:

Crvene linije su kvadrati i trigoni
Krace crvene kvdrati
A one dugacke sto cine osu preko karte su opozicije
Krace plave su sekstili to je 60 stepeni aspekt
A duze su trigoni 120 stepeni
Isprekidane zelene su inkonjukcijeA one male crvene od par stepeni su konjukcije kad su planete jedna pored druge.
(sigurna sam da ce ovo nekome pomoci, meni jeste ali nisam ostalo savladala pa sam zato malo zabrljala).:5sadyes:

Cinjenica je da sam pogresila. Ali me interesuje kako se odredjuje da li je Jupiter ili Neptun. Ja sam uzela lenjir pa povukla pravu liniju i dobila da je blize Neptunu i tako zakljucila da je Neptun a ne Jupiter.
Kako onda i Jupiter? Mozda zato sto su tako blizu? :confused:
Ne bi vise da lupam pa zato cu se zaustaviti ovde.:rolleyes:

Bamby:Ovo za Jupitera i Neptuna te ne razume. :confused:
Da, pogledala sam legendu ali Cocci mi je rekla da je tabela ( sa leve strane natalne) komplikovana i da ne gledam sada puno u nju.
A to za Ju i Ne, pa recimo da nema tabele kako se vidi opozicija sa Jupiterom?
O. K. ima tabela i legenda ali ono sto pokusavam je da shvatim celu stvar na vise nacina.

expulseza2
18-10-2006, 22:21
Da, pogledala sam legendu ali Cocci mi je rekla da je tabela ( sa leve strane natalne) komplikovana i da ne gledam sada puno u nju.
A to za Ju i Ne, pa recimo da nema tabele kako se vidi opozicija sa Jupiterom?
O. K. ima tabela i legenda ali ono sto pokusavam je da shvatim celu stvar na vise nacina.

Evo Merkure tabele koju si ti postavila u topiku "Aspekti"

http://img22.photobucket.com/albums/v66/nattalija/aspekti.jpg

Ovo orbis naznaceno pored svakog aspekta govori koliko stepeni jedan aspekt moze da odstupi od svog ugla. Tako npr. opozicija iznosi 180*, ali moze da odstupi do 7 stepeni (mada negde i manje u zavisnosti od palneta u opoziciji). To ce reci ako se planete nadju na udaljenosti od 173* one su takodje u opoziciji, sto znaci da Osa o kojoj sam pricala, ne mora bas biti geometrijski precizna. Isto je i za sve ostale aspekte, pa recimo iako kvadrat iznosi 90* kad se planete nadju jedna od druge na udaljenosti od 85 ili 95* takodje se racuna da su u kvadratu. To znaci da je tvoj Saturn u opoziciji i sa Jupiterom i Neptunom, kao sto i pokazuje crvena linija izmedju njih.

Merkur
18-10-2006, 22:32
E moja Cocci,:4hug: Ovo orbis naznaceno pored svakog aspekta govori koliko stepeni jedan aspekt moze da odstupi od svog ugla.
Ti mislis da sam ja to razumela tada kada sam postavila tu tabelu, a ni do ovog trenutka nisam znala da je to tako.
Nekako mi je potrebno detaljnije objasnjenje. Naravno znam i zasto, pa zato sto ne idem redom. Ali ja svakako sve to stavljam u neke fajlove pa kada mi "legne" sve ce doci na svoje mesto. Moja situacija je kao npr. Vajar zeli preko noci da postane hirurg.:5rotfl:
E ja sam taj vajar ali zato imam vas, pa me vi opominjete.:4kiss:
Znam i da necete imati strpljenja jos dugo, no potrudicu se da savladam osnove DOBRO, sto pre.;)

Vojvotkinja
18-10-2006, 23:30
meni samo neka neko objasni koja planeta simbolizuje oca, majku, brata, sestru...:confused:...Ja nikako da pohvatam

besna glista
19-10-2006, 00:54
Druga i jako vazna stvar, sta predstavljaju one kockice u levom cosku natalne karte sa planetama na vrhu?
Sta predstavljaju druge kockice(malo vece) C F M-F A E W?
:wall:

Ovo je jedno jadno zapostavljeno pitanje, pa pomislih, nije zgoreg odgovoriti na njega, jer oznake spadaju u osnovnu terminologiju.

C - cardinal - kardinalni znaci
F - fixed - fiksni
M - mutable - promenljivi

F - fire - vatra
A - air - vazduh
E - earth - zemlja
W - water - voda

Merkurice, a da ja tebi skeniram prve 2-3 lekcije iz one knjige (one Amerikanke, zaboravih sad kako se zovu), pa da čitucneš natenane ;)?

Vojvotkinja
25-10-2006, 22:31
Koje planete simbolizuju partnera u zhenskom horoskopu konkretno.Sunce, Mars ? :confused:

magdalena
25-10-2006, 22:36
I Sunce i Mars, i vladar 7. valjda... ako je rec o muskom partneru. Ali moze da bude i zenski ;)

Vojvotkinja
25-10-2006, 22:38
znachi Sunce, Mars i vladar Sedmog (u mom sluchaju Jupiter)..A shta cemo onda sa ovim Neptunom u (mom) sedmom polju eventalno Uranom koji je na kraju shestog , pa se slobodno rachuna u sedmom.Malchice mi to pojasnite, nije mi bash najjasnije.Da li se generalno uzimaju Sunce, Mars i vladar sedmog polja, pa se dopunjavaju sa planetama u sedmom polju ili..:confused:

tia*
16-11-2006, 21:51
sad ću ispast totalna kokica,i nemojte mi se smijat zbog toga al uvijek kad krenem na astro.com one silne karte me zbunjuju kao i metode tj. načini njihovog crtanja.pa nek neko to malo pojasni?
Placidus
Koch
Campanus
Regiomontanus
Equal
Vedic
Meridian
Porphyry
Alcabitius.
Koji metod se koristi za šta?
il je najbolje lupit default! il je to tak osporedna stvar pa bolje da se ne zamaram time? :beach:

:6party_3: music please!:guitar: :guitar:

Merkur
18-11-2006, 20:17
sad ću ispast totalna kokica,i nemojte mi se smijat zbog toga al uvijek kad krenem na astro.com one silne karte me zbunjuju kao i metode tj. načini njihovog crtanja.pa nek neko to malo pojasni?
Placidus
Koch
Campanus
Regiomontanus
Equal
Vedic
Meridian
Porphyry
Alcabitius.
Koji metod se koristi za šta?
il je najbolje lupit default! il je to tak osporedna stvar pa bolje da se ne zamaram time? :beach:

:6party_3: music please!:guitar: :guitar:
Placidus-Postoji više različitih sistema kuća, ali se kod nas uglavnom koristi Placidus sistem jer daje najbolje rezultate.

Regiomontanus- se koristi za horarnu astrologiju

Koch - odredjuje tacne stepene pocetka svake kuce.

Campanus- nisam nista bitno nasla, sem da daju razlicite velicine kuca. Izuzetno male i izuzetno velike.

Vedic- Neki smatraju da je praksa vedske astrologije da se preporucuje kupovina dragog kamenja ili jagji (nad kojima su se svestenici molili za klijenta koji prolazi kroz los period) krsenje ove smernice. Stoga je zanimljivo pogledati smernice ACVA-e (American Council of Vedic Astrology - Americki savet za vedsku astrologiju) o tom pitanju.

Eto to sam uspela da nadjem, a sada ne bi bilo lose da se zaista prikljuci neko ko se razume, pa da nam malo pojasni.:)

Shmishonja
16-12-2006, 12:06
Tačno tako :4kiss:

U astrologiji je lako zamisliti kako planete putuju nebeskim svodom podeljenim na 12 jednakih delova koje popularno nazivamo astrološkim znakovima , ali malo je teže zamisliti pojam astroloških kuća . U želji da bolje objasnimo "šta su kuće" , najlakše ćemo to uraditi ako ih zamislimo kao projekciju tih istih dvanaest astroloških znakova na planetu Zemlju.

Ta bi projekcija bila vrlo jednostavna kada bi naša planeta mirovala , međutim , osim što se planete kreću po nebeskom svodu, što nazivamo revolucijom , planeta Zemlja okreće se i oko vlastite ose , a to nazivamo 24-satnom Zemljinom rotacijom .

Pri rotaciji Zemlje, astrološki znakovi i planete neprestano promiču kroz dvanaest astroloških kuća, zavisno o mestu ( kordinatama ) i vremenu za koje računamo astrološke pozicije . Taj pomak iznosi otprilike jedan znak ( ili 30° ) za svaka dva sata vremena u odnosu na neku proizvoljnu točku ( 12 znakova x 2 sata = 24 sata ). Naravno, pri vrlo preciznim proračunima nikad to neće biti tačno dva sata već će pri tome doći do većih ili manjih odstupanja.

Moramo uzeti u obzir da postoji popriličan broj različitih podela astroloških kuća . Izdvojićemo one poznatije :

Najjednostavniji i najstariji je sistem je sistem jednakih kuća. Radi se o jednostavnoj podeli 12 kuća gde svaka od njih zauzima po 30°. Ta je podela ustvari potpuno u skladu sa podelom astroloških znakova (1 kuća = jedan znak). Na primer , upravo se takav sistem jednakih kuća koristi pri izradi dnevnih , mesečnih i godišnjih horoskopa .

U ozbiljnom astrološkom radu se najčešće koriste prilično složeni sistemi nejednakih kuća. Jedan od takvih je i Regiomontanus, a osmislio ga je Johannes Muller u 15. veku. Regiomontanus sistem kuća se najviše koristi u tradicionalnoj astrologiji, preciznije rečeno - u horarnoj astrologiji (astrologiji odgovora na pitanja).

Najpoznatiji i najkorišteniji sistem nejednakih kuća je Placidusov sistem kuća. Nastao je u 17. veku, a najviše ga je propagirao astrolog Raphael

"Najmlađi" sistem podele kuća, nastao je sredinom dvadesetog veka i zove se Kochov sistem (po svojem tvorcu dr Walteru Kochu). Ovo je vrlo složen sistem i najviše ga koriste upravo "moderne" astropsihološke škole.

Vedski sistem podele kuća je ustvari sistem kuća koji se koristiu Djotišu ~ indijskoj astrologiji i najprostije rečeno to su isti vrhovi kuća kao kod Plasidusa , ali su od tih stepenova oduzeti stepen i minut iz tabele Ajanamshe (http://www.jupitersweb.com/table_of_yearly_kp_ayanamsa.htm) ( na primer : 1975 godina ~ Ajanamsha je 23°25' , pa se to oduzme od na primer Asc' 12°58 Škorpiona i dobije se da je "novi" Asc' na 19°33' Vage ) i ondak se koristi sistem jednakih kuća ~ tj. svi ostali vrhovi kuća počinju na 19°33' ... ali to je već priča vezana za pod-forum o Djotišu ;) )

Makišon
16-12-2006, 17:26
Za sada mi je sve što ste napisale jasno... :) Ubuduće još jedan početnik sa vama u ovoj temi ;)

Kako izračunati dominantnu planetu? (imam onu tabelu iz Imširagićeve knjige ''Točak sudbine''... Molim za odgovor ukoliko nije preterano komplikovano za objašnjavanje...:)

LosT_in_SpaCe
18-12-2006, 02:32
Kako izračunati dominantnu planetu? (imam onu tabelu iz Imširagićeve knjige ''Točak sudbine''... Molim za odgovor ukoliko nije preterano komplikovano za objašnjavanje...:)

E, ovo i mene zanima, jel' to uopshte ima nekakve veze sa domicilom, ili se gleda samo po ovoj tabeli koju je pomenula Makishon? :rolleyes:

Nenita
18-12-2006, 10:50
Tabela je ovde (http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/320-kako-tumacimo-kartu.html):

Nikad nisam probla da je koristim, ali mislim da moze pomoci

Mozemo probati :)

(http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/320-kako-tumacimo-kartu.html)

Nenita
18-12-2006, 13:09
Ja sam sad nesto pokusala :rolleyes: I ako sam iole potrefila sta treba da radim, moja dominantna planeta je Merkur! :icon_kush:
Grrrr, od cak tri egzaltirane planete i nekih koje imaju harmonicne aspekte, meni ispade bas Merki, koji je u Ribama..dakle u padu, retrogradan je, u konjukciji sa Asc, u T kvadratu sa Sa kome je dispozitor i Ne koji mu je dispozitor, i bez ijednog je harmonicnog aspekta :5sadyes:
Drugi je Saturn..bas leeepo :mad: Srecom ima i neke harmonicne aspekte :p
Treca je Venera..ajd, ona je bar egzaltirana :cool:

moonstruck
19-12-2006, 00:25
Makison, nije tesko....samo lagano citaj sta je "zadato" na vrhu tabele i gledaj u kartu...
Evo ja cu pokusati da ti objasnim za Sunce...a za ostale mislim da ces moci sama ;)

Dakle:
-prvo gledas polozaj Sunca u odnosu na Uglove (Uglovnosti - u tabeli)...na pocetku imas orbis...dakle ako je So na +/- 4 od ACS-a, pises mu 60, sa MC-om,pises 55, sa IC-om 55, sa MC-om 45.... dalje vidis ispod da kako se orbis povecava, tako se cifre menjaju...znaci - pogledas da li i na koliko stepeni se koja planeta nalazi od kog ugla i tu vrednost joj upises....
-dalje gledas aspekte...Ako npr So sa ASc-om pravi svaki drugi aspekt sem konjukcije (zadato je ovako,primecujes i sama, zato sto su u prvom delu "odradjene" konjukcije) pises u koloni za So 25....takodje i sa MC-om -aspekt So i MC-a, ako postoji, pises 20...
-sa vladarem ASC-a...sto ce reci - aspekt So i Vladara Ascedenta...vladar ASc-a, predpostavljam da znas...al' ajde napisacu zbog onih koji ne znaju - Planeta koja vlada znakom u kome pocinje prvo polje....npr, Asc je u Devici, vladar je Merkur...dakle- ako postoji konjukcija izmedju So i Me, u koloni za So napisaces 60...za svaki drugi aspekt izmedju njih, 20...
-sa vladarima luminara ...vladar luminara tj So i Mo su planete koje vladaju znakom u kome se oni nalaze tj njihov dispozitor...npr, So je u Biku, vladar Bika je Venera...znaci, ako So ima konjukciju sa Ve upisaces 15, neki drugi aspekt, upisaces 10.....
Mo, npr u Ovnu...vladar Ovna je Ma...znaci ako So i Ma imaju konjukciju, pises 10, neki drugi aspekt - 5....
-sa luminarima...za svaku planetu koja je u konjukciji sa So upises 30...za drugi aspekt 10...svaka planeta koja ima konjukciju sa Mo, upises 20...drugi aspekt 10...
-sa brzim planetama...dakle, svaka planeta koja ima bilo koji aspekt sa Merkurom, upisaces joj 10...sa Venerom 5..
-planeta koja boji stelijum...(stelijum-dve ili vise planeta u konjukciji)....jasno je da ovde nama govora o posmatranju svake planete ponaosob kao do sada, vec ako postoji stelijum, pogledas koje ga planete cine...i "Boji" ga ona koja je najjaca po vladarstvu (ako neko zna bolje objasnjenje za ovo, molim neka doda :) )...dakle, ta planeta dobija 35 "poena"...
-vladarstvo...to je jasno predpostavljam - poene dobija samo ona planeta koja vlada Asc-om, Mc-om, znakom u kome je So ili Mo....
-stanje sa dispozitorom....za So - ako je njegov dispozitor u svom sedistu, dobija 5, u egzalataciji 4 a u srodnij kuci 2 (ako uzmemo kao gore da je So u Biku onda gledamo gde je Venera - ako je u Biku ili Vagi (sedistu) dobija 5 poena, ako je u Ribama (egzaltaciji) dobija 4, a ako je u II ili VII kuci (srodne kuce Bika i Vage) dobija 2 poena)....
-dostojanstvo i debiltacija...dakle, tabelu vladarstva u sake ;) i lagano za svaku planetu - gde je i u kom znaku - da li je u svojoj kuci tj sedistu, u egzaltaciji, izgonu ili padu (vidis u drugom delu i to)...da li je u svom trojstvu (potrazi, ako nemas, na forumu Ptolomejevu tabelu - tamo imas i trojstva)..srodnoj kuci...retrogradna i koliko je daleko od uglova....
na kraju sve saberes ;) i dobices planetu koja je najdominantnija u karti...naravno, to ne mora da predstavlja planetu koja je najbolje postavljena po dostojanstvu - moze se desiti da je po dostojanstvu jako lose postavljena ali ce svakako imati jak uticaj na zivot osobe...
nadam se da mi je uspelo da pojednostavim kako se racuna...ako sam negde bila nejasna - samo recite, pokusacu da dodam objasnjenje :4hug:

moonstruck
19-12-2006, 00:46
Hvala princic...zadovoljstvo mi je kada mogu da pomognem :4hug:

Evo, za svaki slucaj, linka do Ptolomejeve tabele digniteta:
http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/321-ptolomejeva-tabela-digniteta.html (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/321-ptolomejeva-tabela-digniteta.html)

Makišon
19-12-2006, 02:07
Moonstuck, divna si, hvala puno. :) Odoh sad da pokušam da sračunam sve to pa javljam šta je ispalo :)

Za sada vode Saturn, Venera i Neptun. Koja će pobediti izgleda da neću skoro saznati.:cold:
Zapelo mi je kod planete u srodnoj kući. Kad sam to probala da uradim skontala sam da ne znam neke osnovne stvari :5sadyes: - kako se koja planeta oseća u kućama. Polje planeta koja boji stelijum je takodje ostalo nepopunjeno...ni to mi nije jasno. Markantne pozicije me dokrajčiše :3smilie_haendehoch:
:notworking::please:

moonstruck
19-12-2006, 13:36
Maki, sto se tice srodnih kuca - tu gledas "prirodni horoskop"...dakle: Ovnu je srodna I kuca (dakle i Marsu, vladaru Ovna), Biku je srodna II ( i Veneri),Blizancima je III ( i Merkuru),Raku IV ( i Mesecu),Lavu je V (i Suncu)....shvatas koji je princip?
a zasto je ovo vazno - zato sto So, npr, ako se nadje u V kuci oseca se dobro...ne isto, ali slicno kao da je u Lavu gde je vladar...
Samo polako, nista ne moze da se nauci za cas...posebno astrologija :4hug:
Sada nemam vremena...al obecavam, pogledacu tvoju kartu, pa cu vise da pomognem....

Makišon
21-12-2006, 22:03
Moonstruck,hvala puno za odgovor... :5:ali meni to nikako da se razbistri u glavi...:cold:Kako se planetice osećaju po kućama, i po znakovima, za neke situacije mi je savršeno jasno ali za neke ne. :help:
Primer: Uzmimo Mars i ''prirodan raspored kuća''
Prva kuća~Ovan~Mars: on je tu u svom sedištu, u Ovnu,pa mu je tu, u prvoj, super.
Ali šta ako se Mars nadje u prvoj u znaku Bika (a u Biku je u izgonu),šta će prevladati?
Druga kuća...pretpostavljam da bi u drugoj kući Marsu bilo loše(jer je Mars u Biku u izgonu).
Za treću kuću ne znam.Kako ćemu tu biti?
Četvrta kuća ~ Mars je u Raku u padu pa pretpostavljam da bi mu tu bilo loše?
Pa za petu i čestu ne znam.
U Vagi je u izgonu, hoćeli mu onda u sedmoj kući biti loše?Ili se to uopšte ne gleda tako?:wall:

I da ne lupetam dalje :) jasno mi je to kad su planete u egzaltaciji, sedištu, padu, igonu...a šta se dešava kada se nadju u ostalim znacima ?
(Mars je u sedištu u Ovnu i Škorpiji, egzaltiran u Jarcu, u padu u Raku, izgonu u Biku i Vagi...a šta se dešava kada je u ostalim znacima? )

Uh, zamrsih se skroz :24:

Shmishonja
21-12-2006, 23:36
Maki, sto se tice srodnih kuca - tu gledas "prirodni horoskop"...dakle: Ovnu je srodna I kuca (dakle i Marsu, vladaru Ovna), Biku je srodna II ( i Veneri),Blizancima je III ( i Merkuru),Raku IV ( i Mesecu),Lavu je V (i Suncu)....shvatas koji je princip?
a zasto je ovo vazno - zato sto So, npr, ako se nadje u V kuci oseca se dobro...ne isto, ali slicno kao da je u Lavu gde je vladar...
Samo polako, nista ne moze da se nauci za cas...posebno astrologija :4hug:
Sada nemam vremena...al obecavam, pogledacu tvoju kartu, pa cu vise da pomognem....

:o izvinjavam se na upadu , ali sam samo želela da naglasim da se TA i MA razlikuju , pa da kada neko od vas svrati na TA se ne zbuni ... Treba naglasiti da se to vezuje za MA , ne za TA ... u tradicionalnoj , drugi su vladari polja ... Saturn vlada I poljem , Jupiter vlada II poljem , Mars vlada III polje , Sunce vlada IV poljem , Venera vlada V poljem , Merkur vlada VI poljem , Mesec vlada VII poljem , Saturn vlada VIII poljem , Jupiter vlada IX poljem , Mars vlada X poljem , Sunce je vladar XI polja i Venera je vladar XII polja ... ali o tome detaljnije na pod-forumu "pravila horarne astrologije" ;)

Vojvotkinja
21-12-2006, 23:49
Dohvatih se chasopisa 'Astrologos' iz 2005-te godine, chini mi se i nadjoh tekst koji je prevela Nena Jankovic "O nachinu smrti".E, sad, ono shto mi je zapalo za oko to su neke podjele znakova..Ljudski (Blizanci, Djevica, Strijelac i Vodolija) :confused:, a postoje i neki nasilni znaci, pa bih voljela da mi neko nabroji koji se znaci podrazumijevaju kao 'nasilni' :confused:..
KONKRETNO TEKST:
Kada se malefici nalaze u ljudskim znacima (Blizanci, Djevica, Strijelac i Vodolija) onda smrt nastupa usljed uticaja ljudskog faktora.
Osmo i chetvrto polje su glavni pokazatelji u vezi nachina smrti, ali i planete u tim poljima, aspekte koje prave te planete i vladari osmog i chetvrtog polja:na primjer Uran, Mars, Saturn ili Neptun u nasilnim znacima uvijek govore o preranoj smrti natusa."
Da ne pomislite da sam shenula i da me nachin smrti toliko zanima, daleko bilo ;), ali sam morala ovo staviti da mi pojasnite te ljudske i nasilne znake malo, ok? :)

Merkur
07-05-2007, 02:11
Imam jedno pitanjce. :o
Bliznakinje, razlika 5 minuta.
Da li prva bliznakinja zadrzava natal a druga krece od njene trece kuce?:confused:
Dakle, da budem preciznija, da li obe sestre imaju istiu natalnu sa 5 minuta razlike ili druga racuna svoj podznak od trece sestrine kuce??? :confused:

Shmishonja
07-05-2007, 02:24
Imam jedno pitanjce. :o
Bliznakinje, razlika 5 minuta.
Da li prva bliznakinja zadrzava natal a druga krece od njene trece kuce?:confused:
Dakle, da budem preciznija, da li obe sestre imaju istiu natalnu sa 5 minuta razlike ili druga racuna svoj podznak od trece sestrine kuce??? :confused:

Jedna je rodjena , na primer u 10am , a druga u 10h05am .
Prva , starija , će ovu drugu da posmatra kroz svoju III kuću , dok će mladja da posmatra stariju kroz svoju XI kuću .
Ali , poenta je i u preciznosti stepena i minuta na kojima im se nalaze vrhovi kuća .

EnemyOfTheSun
15-05-2007, 14:03
Samo da napomenem. Vidim da se ovde dosta prica o tome sta koja kuca ili koja planeta predstavlja u horoskopu.

Mladja sestra III polje, starija sestra IX polje u muskom horoskopu majka IV polje... Ne mora da bude obaveza, dosta toga zavisi od samih kombinacija u natalu.

Onda neko je rekao, da mora da se zna napamet, znacenje polja, planeta... za pocetnike. Ne mora, to ce da dodje samo od sebe nema potrebe da se buba.

Trebalo bi da se zna osnovno o poljima, osnovno o planeta i srodnos znakova, polja i planeta za pocetak. Za ostalo se konsultuje knjiga, pa vremenom se zapamti.

Turbo Grom
17-05-2007, 10:17
Mhm... imam i ja jedno pitanje :)
Za izračunavanje podznaka treba nam tačno vrijeme rođenja i mjesto (što se pretvori u koordinate) pa se uvrsti u tabelu. E, to mi je jasno, samo... kako da pretvorim koordinate mjesta u tu neku brojku - šta god da radim ne uspijeva mi (a znam šta sam u podznaku pa upoređujem) :)

zvezdica
17-05-2007, 11:07
Kad radis kartu na astro.com tu imas da ubacis vreme i mesto rodjenja, i program ce ti sve sam izracunati....dobices kompletnu natalnu kartu.:)

Makišon
17-05-2007, 18:11
Može li neko da mi objasni šta se podrazumeva pod tim da ''planeta boji stelijum''? Ukapirala sam kako se odredjuje dominantna planeta po tabeli koju imamo na forumu, samo mi ovo polje nije jasno. I da li se pod stelijumom podrazumeva konjukcija izmedju dve planete ili izmedju najmanje 3?
Možete li mi reći da li je ovo stelijum u mom šestom polju i koja planeta to boji ovaj stelijum??
Unapred hvala

TrilianSi
17-05-2007, 18:16
Stelijum je kada su tri ili više planeta u konjukciji, aplaneta koja boji stelijum je ona koja je najbolje položena tu (ima najveća dostojanstva).

sunflower
16-06-2007, 11:07
sta zanci kad u nekim poljima nema planeta?npr.meni su prazna 5.6.9.10.polje

Merkur
16-06-2007, 12:38
Nema veze sto su prazne, pogledas gde su njihovi vladari, kako se tamo osecaju, kakve aspekte prave itd.

Skorpija
16-06-2007, 15:30
sta zanci kad u nekim poljima nema planeta?npr.meni su prazna 5.6.9.10.polje
Znaci da su ta polja neizrazena,tebi nebitna,svako ima po koju praznu kucu,jer imamo 12 kuca,a 10 planeta,i kao sto je merkur rekla moramo pogeldati vladare tij praznih polja da bismo znali kako se ispoljavaju ta polja.:)

sunflower
28-06-2007, 16:41
ok,hvala za odgovor...a sad mi molim objasnite kako se gleda kako se neka planeta "oseca" u nekoj kuci :),i jos me zanima kako se tumaci postojanje neke planete u vrhu kuce ili na dnu...ili tako nekako.(Uh,izvinjavam se ako je nejasno pitanje)

http://www.sweetim.com/simiebar/content/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2) Sto je ovo zanimljivo, ma strasno http://www.sweetim.com/simiebar/content/emoticons/00020072.gif (http://www.sweetim.com/defaultie.asp?ref=2) prvi put sam videla kartu sa tranzitima. Meni tek 2009 izlazi Saturn iz dvaneste, :5rotfl: ma ne mogu da vreujem, zasto mene uvek interesuje knjiga od kraja.:5rotfl:
Moram se odvici od toga, bas steta izgledaju mi vrlo interesantno.:lamsey_woot:
:astronom: kako se to moze videti kada Saturn izlazi iz 12.?Pokusala sam na asto,ali se nisam bas najsretnije snasla tamo

astronumera
28-06-2007, 18:10
:bebadeckic: Ja lično mislim da svaka bliznakinja iam svoju natalnu kartu sa podacima i razlikom u vremeneu rođjenja. Ta rezlika u vemenu se vidi. Razlika je u stepenima i reč je o dve različite potpuno osobe. One mogu da budu i po genetskoj predispoziciji totalno različite.

Merkur
28-06-2007, 19:53
:astronom: kako se to moze videti kada Saturn izlazi iz 12.?Pokusala sam na asto,ali se nisam bas najsretnije snasla tamo
Pa sad, ima raznih nacina. Meni je najlasi da menjam datum na astro.com-u i da pratim trazite. :D Sada vec znam dosta vise nego tada kada sam pisala taj post ali posto sam dupli Merkur, gde god mogu ja uprostim.;)
Ako ti i dalje nije jasno, pitaj, uprosticu ti.:)

CARAPICA
05-07-2007, 15:56
Kada je u solaru aktivno polje djece, da li se pod time smatra da osoba moze zatrudniti prije solara a imati djecu u toj godini, ili trudnoca ne dolazi u obzir prije nego solar postane aktivan,hm?

zvoncicaa
10-07-2007, 04:51
Hvala skorpija,:4kiss:jel bis mi mogla jos samo reci nekakvu specificnu situaciju u kojoj bi to bilo ocito vidljivo?:)

Evo da se ja ubacim.
Prvo pogledas primarne direkcije. Ima li neka direkcija sa vladarem 8? Ili kombinacija Pluton Mesec ili Mesec Venera.Ili neka koja se desava u 8 kuci.
Pogledas sekundarne progresije.Da li je sekundani Asc u natalnoj 8 ili je mozda Skorpija na Asc? Da li se ponavlja aspekt koji pravi vladar 8 u natalu sa nekom natalnom planetom? Ne mora to da bude isti aspekt, vazno je da te dve iste planete opet dolaze u kontakt.
Pogledas da li je naglasena 8 kuca u sekundarnim progresijama, pogledas isto da li se ponavlja neki aspekt Meseca i Plutona u progresijama a ti ga vec imas u natalu...
Gledas tranzite. Kakva energija je dominantna u odnosu tranziti - natal, vidis opet sta radi vladar 8, gde je, kakvi su mu aspekti, ima li sta i 8 kuci, sta radi Pluton kakve aspekte prima, natalni, tranzitni, kakve aspekte dobijaju planete u 8, ko tranzitira osmom kucom, kakve aspekte prima natalni Mesec.
Pa onda uzmes Solarni i trazis da li je naglasena na neki nacin 8 kuca, da li je u njoj Severni Mesecev cvor, stelijum planeta, bar Mesec ako ne Sunce, u kom znaku pocinje solarni Asc..

U stvari, ti trazis bilo kakvu naglasenost 8 kuce jer je to trudnoca, Plutona, znaka Skorpije , vladara 8 i naravno gledas sta rade Sunce i Mesec....
Pa onda trazis najmanje 4 stvarcice koje ti upucuju na isto i eto, to je to. Za devet meseci, roda sleti na krov...
Vazno je samo da trazis potvrde i direkcijama i progresijama i solaru i tranzitima i ne moz` da omane..

mrvica
11-07-2007, 15:08
Sesta kuca u raku Sunce na 12,59 Venera 18,10 Merkur 26,16(sve u raku)
Osma kuca u devici na 28,59 stepeni, Mesec u devici na 28,59 Pluton r u vagi 29,19 Plutom kvadrat Merkur, Sunce konjukcija Merkur, venera konjukcija Merkur, Mesec kvadrat Jupiter, Sunce opzicija Jupiter, Sunce trigon Mars, Merkur trigon Mars

Sta se gleda koliko dece i koji pol? Znam da je peta kuca, kuca dece, ali ne znam sta se sa cime povezuje. Koje mi planete pomazu da odredim pol?

merkur, kako se odredjuje koliko dece ce neko imati?

Merkur
14-07-2007, 00:56
Ne znam tacno u modernoj astrologiji ali u tradicionalnoj je Smisonja sve to odlicno odradila. Pogledaj drugi post i bice ti malo jasnije.:)

http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/477-tradicionalna-analiza-natalne-karte.html

jelena27
19-07-2007, 10:16
tek sam stigla,i ne znam nista ,a interesuju me neke stvari.ako neko mozda ima raspolozan da se vjezba na mojim podacima,i ako je to uopste moguce vidjeti iz ovih podataka,interesuje me vidi li se mozda postoji li vjerovatnoca za trudnoce,i kada?svrljala sam malo ,pa vidjoh da to po neko umije da vidi.ja sam rodjena 18.04.1980. u podgorici,u 16.20;a moj dragi 21.maja 1978. u Bijelom polju,u 12.30-popodne.Ako neko zna ,nek svrljne ponesto.:) pozdrav

andjela pizelli
21-07-2007, 16:36
...a sad mi molim objasnite kako se gleda kako se neka planeta "oseca" u nekoj kuci :),i jos me zanima kako se tumaci postojanje neke planete u vrhu kuce ili na dnu...ili tako nekako.(Uh,izvinjavam se ako je nejasno pitanje)

kako se to moze videti kada Saturn izlazi iz 12.?Pokusala sam na asto,ali se nisam bas najsretnije snasla tamo

Primjer:
Mjesec se u IV kuci osjeca kao u svom domu,jer je Mjesec,prirodni vladar raka,a Rak predstavlja ,prirodnu IV kucu.Znachi,tu ispoljava svoje najljepshe osobine,ljubav prema domu,porodici...
Suprotno od Raka je Jarac,predstavlaj x kucu,znachi Mjesec je u Tom znaku i u toj kuci u izgonu,jer njim vlada hladni Saturn,planeta restrikcija.

Shto se tiche planete na vrhu npr X kuce,bitno je odakle ta planeta dolazi ..ako je npr,Venera vladar asc,pa otishla na MC,osoba ce cijeli zivot teziti uspjehu,vishe nego ichemu,njen zivot ce tome biti podredjen,u teznji da dodirne vrhunac neba...ako je na vrhu IC,njen zivot ce biti okrenut porodici...

Shto se tiche tranzitnih planeta,mozesh ih vaditi iz efemerida,pa crtati na natal,ili na www.astro.com (http://www.astro.com) ukucash danashnji datum,ili vec unapred koji te interesuje,to ti dodje kao neka druga osoba,pa idesh na opciju sinastrije...
Znachi ,dobijash uporedno u odnosu na svoj natal,planete na nebu odredjenog dana ,koji te interesuje...

matrischa
26-07-2007, 10:42
retrogradna planeta se obelezava sa "R", to svi znamo,
stacionarna planeta bi trebalo da se obelezava sa "S" bar sam ja tako mislila
moje pitanje je: -Sta znaci "Sd" i "Sr" ?

True Node-severni mesecev cvor,
Sta je Mean Node?

i negde sam procitala "ako mesec raste u npr. 5.kuci ..."
kako da znam da li raste ili opada u nekoj kuci i zasto je to vazno

Dorijana
26-07-2007, 11:43
Koliko sam ja upucena...
Sd - stacionarna pre direktnog kretanja
Sr - stacionarna pre retro kretanja, npr. trenutno je Ve Sr.

A sto se tice ovoga Mean Node...to bih i ja bas volela da znam sta je. :D
Ovo sto se Mo tice mogu samo da nagadjam da je rec o tome da li je period pre ili posle punog Meseca..al da li tu ima i istine to vec ne znam .:o

matrischa
26-07-2007, 11:49
Koliko sam ja upucena...
Sd - stacionarna pre direktnog kretanja
Sr - stacionarna pre retro kretanja, npr. trenutno je Ve Sr.

A sto se tice ovoga Mean Node...to bih i ja bas volela da znam sta je. :D
Ovo sto se Mo tice mogu samo da nagadjam da je rec o tome da li je period pre ili posle punog Meseca..al da li tu ima i istine to vec ne znam .:o

Hvala puno,

moze jos jedno pitanje, negde sam citala o ugaonim, sledujucim, padajucim kucama, ali sad ne mogu da nadjem gde.
Ako je neko raspolozen moze napisati nesto o tome

Dorijana
26-07-2007, 12:08
Evo pogledaj ovde..izmedju ostalog ima i to. :)

http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/128-astro-recnik-mileta-dupora-dopune.html?highlight=ugaone+kuce

Ivanna
31-07-2007, 18:29
Nova sam na forumu a i imam jedno bebce koje mi ne da da pretrazim forum kako treba,pa me zato ispravite ako je ovo moje pitanje postavljeno milion puta-kad imam neciju natalnu kartu pred sobom,od cega krecem,sta da radim,sta se prvo gleda? Ako postoji neki "univerzalni recept" kazite.

Makišon
01-08-2007, 01:27
Ivanna dobrodošla!:) Kisses za bebicu :)
Ja bih ti savetovala da kreneš redom sa čitanjem tema na forumu jer sam i ja na taj način naučila puno. Kreni od horoskopskih znakova, planeta, aspekata...moraš biti strpljiva u učenju. Ja sam u početku htela da sve saznam odjednom, jer sam prilično radoznala, ali za učenje astrologije treba jako puno vremena, strpljenja, volje... Od silnih informacija mi je bila totalna zbrka u glavi, i evo tek sada kapiram kako sve to funkcioniše ali još uvek ne mogu da povezujem sve te simbole u priču...
Jer je natalna karta (astrologija uopšte) životna priča u simbolima :)
I slobodno pitaj ovde na forumu boravi gomila dobrih ljudi koji su uvek spremni da pomognu-daju odgovore a i tako se najbolje uči...
I naravno, astrološke knjige jako mnogo znače..ja ti savetujem Stivena Aroja, Gorana Milekića, Aleksandra Imširagića (Točkovi sudbine 1 i 2 su odlični za početnike).
Eto, nadam se da sam malo pomogla :) Ljubac

matrischa
01-08-2007, 08:51
opet ja...
recimo imamo So 0 Mo obris 2a
i isto to samo obris 2s
koja je razlika u tumacenju

Dorijana
01-08-2007, 08:59
Pa sad, koliko sam ja upoznata sa doticnom materijom..a to nije na zavidnom nivou bas...aplikacioni aspekti su jaci od separacionih, tj. valjda bolje deluju...cini mi se da mi mandrak rece nekom prilikom da u slucaju progresija separacioni aspekt znaci neiskoristenu priliku..ali nisam sigurna da to moze da se primeni u tumacenju natala. :o

Ivanna
12-08-2007, 23:21
Opet ja! I to naravno u delu gde su neznalice.Joj sto mi je lepo ovde:D necu da mrdam narednih pet godina.:5rotfl:
Ljudi moji,pa ja nista ne kapiram!
Naucila sam znacenje planeta,znakova,kuca,ali povezivanje svega toga nikako mi ne ide.Da li se i vama desavalo isto?
Uzmem kartu,sve lepo pogledam gde je sta,ali kad treba da povezem sta bi to moglo da znaci nista mi ne pada na pamet.A da pocnem ja da gajim pilice?Mozda ce mi to bolje ici.:shmrcka:

Merkur
12-08-2007, 23:26
....A da pocnem ja da gajim pilice?Mozda ce mi to bolje ici.:shmrcka:
:D He, he, pogledaj moje postove sa pocetka i odmah ces se razveseliti.:5rotfl:

Inace ovu temu sam ja otvorila bas iz tog razloga, nista mi nije bilo jasno.
Samo polako, uskoro cemo zajedno tumaciti natalne.:)

zvezdica
12-08-2007, 23:29
Opet ja! I to naravno u delu gde su neznalice.Joj sto mi je lepo ovde:D necu da mrdam narednih pet godina.:5rotfl:
Ljudi moji,pa ja nista ne kapiram!
Naucila sam znacenje planeta,znakova,kuca,ali povezivanje svega toga nikako mi ne ide.Da li se i vama desavalo isto?
Uzmem kartu,sve lepo pogledam gde je sta,ali kad treba da povezem sta bi to moglo da znaci nista mi ne pada na pamet.A da pocnem ja da gajim pilice?Mozda ce mi to bolje ici.:shmrcka:

Nebrini nista.....i meni se to desava.:D Samo polako, treba biti uporan....jednog dana ce nam sve to biti smesno!:)

Makišon
13-08-2007, 00:37
Ja sad umirem od smeha kad se setim šta sam lupetala prošle godine u ovo vreme, kada sam počela sa učenjem astrologije... Ne kažem da sad mnogo znam ali eto, neke osnovne stvari da :)

zvoncicaa
13-08-2007, 00:51
Uzmem kartu,sve lepo pogledam gde je sta,ali kad treba da povezem sta bi to moglo da znaci nista mi ne pada na pamet.

Samo polako duso, videces da je lako i zanimljivo, pusti malo da se sve slegne , kad jednom naucis osnovnu prirodu svake planete i znacenje svake kuce, posle ide lako! kuce, znakovi, planeta i aspekti se igraju u horoskopu, kuca i znak su scena, okolnosti, planeta je glumac a aspekti uloga koju igraju i radnja koju razvijaju.
Samo ti budi vrednica i vezbaj!
cmokic!

viksi72
16-08-2007, 00:25
Devojke, da li ima tema vezana za simboliku planeta po odredjenim kucama? To nikako da savladam.. Na pr. Venera u 4. kuci u Jarcu.. Potpuno sam lupila, ali poenta je gde naci na forumu ovako nesto.. i naravno ne mislim samo na ovo.. Pomagajte, please, sa simbolikama nikako da se izborim.

Ivanna
16-08-2007, 09:33
Kako cetvrta kuca predstavlja dom,roditelje,pocetak i kraj zivota onda Veneru povezujemo s tim tako sto kazemo da oznacava osobe koje se dobro slazu sa svojim roditeljima,posveceni su domu i porodici,imaju lepo uredjenu kucu ili stan,provode lep i miran zivot, detinjstvo i starost su im srecni.A Venera u jarcu simbolizuje ambiciozne osobe,ozbiljne,koje trpe unutrasnje sukobe.Ljubav shvataju ozbiljno,ne menjaju cesto partnere.Skloni su tome da ostaju u braku i kad su nezadovoljni.
Ovo je u najkracim crtama,ovako sam ja naucila iz knjiga a oni koji vise znaju i imaju iskustva neka ti bolje objasne.

destiny
16-08-2007, 10:59
Devojke, da li ima tema vezana za simboliku planeta po odredjenim kucama? To nikako da savladam.. Na pr. Venera u 4. kuci u Jarcu.. Potpuno sam lupila, ali poenta je gde naci na forumu ovako nesto.. i naravno ne mislim samo na ovo.. Pomagajte, please, sa simbolikama nikako da se izborim.

Viksi, Ivanna ti je objasnila konkretno, ja cu malo opsirnije...
Naime, kada hoces da vidis simboliku odredjene planete, najpre
1. pronadji nesto o samoj planeti, kakva je (pozitivna, negativna, energicna, emotivna...), sta znaci sama po sebi, koliko se brzo ili sporo krece...
2. pogledaj u kom je znaku neka planeta (mislim da o tome imas u Osnovama), kako se oseca u tom znaku (da li joj je tu dobro ili ne, egzaltirana, u padu, u sedistu...-o tome isto imas u Osnovama)
3. dalje u kojoj je kuci (znaci na sta ce se odnositi samo znacenje planete, na koju oblast zivota: dom, ljubav, putovanja, drustvo...) i
4. naravno, aspekte koje gradi sa ostalim planetama, to znaci da li njena dobra ili losa svojstva doci do izrazaja
5. mogli bi spomenuti i sam stepen na kome se ta planeta nalazi (nekome je to bitno, nekome ne, zavisno od pojedinca), to moze blize odrediti sirok spektar simbola (imas ovde na Forumu, nadji koristeci search opciju)

mislim da je ovo sasvim ok da bi dosla do konkretnog odgovora, probaj sama sa nekom planetom svojom ili nekog koga znas, da bi videla kako da dodjes do onog pravog znacenja, teorija je da se nauci, samo tumacenje mnogo zavisi od pojedinca, njegovog uma, intuicije, kreativnosti...

good luck! :srecno:

jub-sudbinica:o

Ivanna
17-08-2007, 10:19
Sunce, nista ne brini! ja sam ovde oko 5 meseci, a jos uvek CITAM postove! I sto je najgore, sto vise citam, cini mi se da sve manje znam! Ali... NE ODUSTAJEM!!!!:D AKO TI TREBA POMOC ZA PILICE...tu sam!!!:5rotfl:

Kupicemo tri komada jer ja vise od tog broja ne mogu da sacuvam:girl_crazy:
Interesuje me jos nesto u vezi planeta u znacima-ako je npr.sunce u lavu ili venera u biku,to znam da je dobro i samim tim znam i da protumacim,a sta ako je neptun u ribama i to u 12.polju ili saturn u jarcu,da li je to mnogo lose?Znam da cete mi reci da dosta zavisi i od aspekata,ali kako mogu za pocetak da povezem planetu i znak?Postoji nesto sto lako tumacim,a negde se spetljam katastrofa.:D

Merkur
17-08-2007, 11:49
Ivanna, ovde mozes naci odgovore na tvoje pitanje. :)
http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-natalne-astrologija/1227-planete-u-znacima.html?highlight=planete+u+znacima

Lyra
17-08-2007, 15:03
Da vas pitam... Koji su pokazatelji da osoba ima talenat za muziku? Pitam zato sto ja neizmjerno volim pjevanje i to mi je zivotni san (zaista sam talentirana a i neskromna sada:blush-anim-cl:) , a nikada mi niko nije to naglasio (u natalu)....
Jednostavno ne mogu da zivim bez muzike...

Merkur
17-08-2007, 16:01
Muzika:
Venera
Neptun
Vaga
Bik
Peta kuca

Elektronska ---Uran
Harmonicna ---Venera
Narodna -------Mesec
Religiozna -----Jupiter
Ritmicna -------Mesec
Rok -------------Mars
Turbo-folk -----Uran

Ovako na prvi pogled rok muzika? :)

saandraa
02-09-2007, 17:11
ajd ja da probam da postavim opet moje pitanje (nazalost nisam jos dosla do odgovora) radi se o tranzitima:

evo opet ja...malo dosadna ali...imam strasnu krizu neku vec...ma duuugoooo
ali oktobra (sad ce uspavana da me bije ako gresim ali trudim se) mi venera ulazi u V a jupiter u VII...hmmm....jel to moze da mi donese nesto barem malo pozitivno??
a saturn mi sada tacno na vrhu IV u devici (naravno)

Ivanna
04-09-2007, 11:42
Ajde kazite mi sta zapravo znaci kad je planeta u izgonu? Jel' se tu planeta oseca lose ili...Jasne su mi egzaltacije i planeta u padu,jedino za ovo ne znam sta moze da bude.

Nenita
04-09-2007, 11:56
Ajde kazite mi sta zapravo znaci kad je planeta u izgonu? Jel' se tu planeta oseca lose ili...Jasne su mi egzaltacije i planeta u padu,jedino za ovo ne znam sta moze da bude.

Planeta je u izgonu onda kada se nadje u opozitnom znaku od znaka kojim vlada. Odnosno izgon je suprotno od sedista.
Na primer...Sunce u Lavu je u svom sedistu (jer vlada tim znakom), dok ce u opozitnom znaku Vodolije biti u izgonu...Mars je u Ovnu u sedistu, dok ce u opozitnom znaku Vage biti u izgonu..
A pad je suprotan egzaltaciji..
U dobre polozaje planeta spadaju sediste i egzaltacija, a u lose izgon i pad..

Ivanna
04-09-2007, 15:06
Dobro,to sad razumem ali opet moram da pitam da vi to lepo objasnite plavusi:D -kako ce se onda osecati saturn u lavu(u izgonu je,znam) i kako se oseca mesec u skorpiji jer je u padu.Kako bi to moglo da se opise?
Nenita,zaboravih da kazem- hvala:)

Nenita
04-09-2007, 15:41
Dobro,to sad razumem ali opet moram da pitam da vi to lepo objasnite plavusi:D -kako ce se onda osecati saturn u lavu(u izgonu je,znam) i kako se oseca mesec u skorpiji jer je u padu.Kako bi to moglo da se opise?
Nenita,zaboravih da kazem- hvala:)

Haha...i ja sam bila plavusa pa videla da mi nesto ne ide bas kako treba, a onda sam se ofarbala u crno i sad sam prosto odusevljena sama sobom i svojom pamecu..:D

Razlika izmedju pada i izgona postoji, isto kao sto postoji razlika izmedju sedista i egzaltacije..Planeta se u sedistu odlicno oseca, jer se nalazi u svojoj sopstvenoj kuci, svoja je na svome i samim tim je sigurna, odvazna, hrabra, jaka, opustena i sl...Planeta u egzaltaciji je planeta koja se nadje u znaku koji je prihvata kao vrlo postovanog gosta....Ovo je odlicno objasnio Dzon Froli u svojoj knjizi gde kaze da je planeta u egzaltaciji uzdignuta na pijedestal, uzvisena i zapravo uzvisenija od planete u sedistu iz tog razloga sto ces dragom gostu uvek ponuditi ono najbolje...Neces mu sigurno podgrejati veceru od sinoc koju ces ti u svojoj kuci (sedistu) rado pojesti jer te eto mrzi da spremas nesto drugo, vec ces ga posluziti necim posebnim, sveze pripremljenim...Egzaltacija je zapravo preterivanje, opijenost, zaljubljenost, dok je sediste realno, odnosno kad nekog volis, volis ga zbog toga kakav zaista jeste.
Ista takva situacija je i sa izgonom i padom...Izgon ne voli nesto zbog toga sto ima neki realan razlog za to, a pad je isto kao i egzaltacija - preterivanje, s tom razlikom sto je pad preterivanje u negativnom smislu...Na primer, neka situacija je losa, ali je ti cinis jos losijom nego sto ona to jeste..

Saturn u Lavu je u padu (mada bi se moglo reci i da je u izgonu, jer se tradicionalno uzima za vladara Vodolije)..I posto je tu u padu, bice losiji od Saturna u Raku gde je u svom izgonu...To znaci da neku mracnu situaciju dozivljavamo mracnijom nego sto ona jeste...U znaku Raka cemo realnije moci da sagledamo ono sto nas muci...

smart.maja
04-09-2007, 16:06
planeta u egzaltaciji uzdignuta na pijedestal, uzvisena i zapravo uzvisenija od planete u sedistu iz tog razloga sto ces dragom gostu uvek ponuditi ono najbolje...Neces mu sigurno podgrejati veceru od sinoc koju ces ti u svojoj kuci (sedistu) rado pojesti jer te eto mrzi da spremas nesto drugo, vec ces ga posluziti necim posebnim, sveze pripremljenim...

... osim ako se ne opustis kao ja... ja si prvo opustim svoje goste u moju kucu, pa im onda recem: ima se jede to, ako ti se ne svidja... drugo si nema... eventualno cu da te obradujem sa neku poslasticu, na brzaka (palacinci, npr):4lol:
sorry za upadicu, bese jace od mene...:5rotfl:

Nenita
04-09-2007, 16:17
... osim ako se ne opustis kao ja... ja si prvo opustim svoje goste u moju kucu, pa im onda recem: ima se jede to, ako ti se ne svidja... drugo si nema... eventualno cu da te obradujem sa neku poslasticu, na brzaka (palacinci, npr):4lol:
sorry za upadicu, bese jace od mene...:5rotfl:

:5rotfl::5rotfl::5rotfl:

Ma jooj, pogresno sam se izrazila..Izgleda da mi je vreme da kupim farbu i ofarbam se ponovo..Dejstvo crne boje ne traje dugo, te se mora obnavljati s vremena na vreme..:4lol:

Hocu reci...egzaltacija-vrlo postovani gost...znaci na primer neka vrlo posebna licnost na koju zelimo da ostavimo jak utisak...Drag gost (kako sam se vec pogresno izrazila u prethodnom postu) moze da bude i prijatelj, komsija, bata, seka, a sa njima mozes da podelis sve sto ti se nadje u frizideru..:)

smart.maja
04-09-2007, 23:42
:5rotfl::5rotfl::5rotfl:

Ma jooj, pogresno sam se izrazila..Izgleda da mi je vreme da kupim farbu i ofarbam se ponovo..Dejstvo crne boje ne traje dugo, te se mora obnavljati s vremena na vreme..:4lol:

Hocu reci...egzaltacija-vrlo postovani gost...znaci na primer neka vrlo posebna licnost na koju zelimo da ostavimo jak utisak...Drag gost (kako sam se vec pogresno izrazila u prethodnom postu) moze da bude i prijatelj, komsija, bata, seka, a sa njima mozes da podelis sve sto ti se nadje u frizideru..:)

mene ubedise da je crno vestacka IQ, zato si vise i ne menjam svoje plavetnilo... (a i sede se mnje vidu, ali pst, to im je za ono da plavojke nemaju pojam:D)
e, sad, neniti, ovo vise nema veze sa tvoje objasnjenje, jer sad je ok, nego sa moji biseri...
ma moze meni da dodje i precednik na drzavu, ja si ne ostavljam utisak drugaciji od onog kaki je... ako ja jedem leba, sira i krompira, s tim ce da ponudim i njega - mozda mu samo drugacije aranziram, eto, zbog utisak:4lol:... ( i bolje da ne zanoveta, jerbo cu svasta da mu objasnim:rolleyes:)
... to ti po sistemu, postujem ja tebe, al postuj i ti mene, ne merem da se prostrem duze neg sto jesam...(al mogu ti ga spakujem drugacije, ako ti bas znaci:hysterical:)
... kao sto rekoh, kad mi dodje da recem, ja recem, pa kud puklo da puklo...:rolleyes:

Ivanna
05-09-2007, 10:04
mene ubedise da je crno vestacka IQ, zato si vise i ne menjam svoje plavetnilo... (a i sede se mnje vidu, ali pst, to im je za ono da plavojke nemaju pojam:D)
e, sad, neniti, ovo vise nema veze sa tvoje objasnjenje, jer sad je ok, nego sa moji biseri...
ma moze meni da dodje i precednik na drzavu, ja si ne ostavljam utisak drugaciji od onog kaki je... ako ja jedem leba, sira i krompira, s tim ce da ponudim i njega - mozda mu samo drugacije aranziram, eto, zbog utisak:4lol:... ( i bolje da ne zanoveta, jerbo cu svasta da mu objasnim:rolleyes:)
... to ti po sistemu, postujem ja tebe, al postuj i ti mene, ne merem da se prostrem duze neg sto jesam...(al mogu ti ga spakujem drugacije, ako ti bas znaci:hysterical:)
... kao sto rekoh, kad mi dodje da recem, ja recem, pa kud puklo da puklo...:rolleyes:

Znaci li to sad da se planeta u egzaltaciji i ne ponasa Bog zna kako,da je zapravo ta egzaltacija malo naduvana:D Nego zakljucak-planeta je takva kakva je,ne gledajte egzaltacije,padove,munje,fore nego trazite simboliku frizidera i korpe za hleb u natalnoj,pa cete da znate sta vas ceka:gladna:
(pocetnici na kvadrat,ne citajte ovo osudice me za sirenje dezinformacija):D

Nenita
05-09-2007, 13:27
Planeta u egzaltaciji je bozanstvena, ali da...jeste naduvana..I zbog te naduvanosti, desi se da pukne ko baloncic od sapunice i ondak sledi razocarenje...Ijaoooo, pa ti imas mane??? To ti je slicno osecaju zaljubljenosti...Kad si zaljubljen, onda si i zaslepljen...mane ne primecujes iako one postoje..E kad ukapiras da te mane postoje, ukoliko se ne potrudis da ih prihvats, razocaraces se...Po mom misljenju, ukoliko nemas nesto sto ce tu egzaltiranu planetu da spusti na zemlju, neki jak dobar aspekt, onda su razocarenja izvesnija...

smart.maja
05-09-2007, 13:38
Po mom misljenju, ukoliko nemas nesto sto ce tu egzaltiranu planetu da spusti na zemlju, neki jak dobar aspekt, onda su razocarenja izvesnija...
evo dosta sam pricala, sad cu i pitam nesto:D
elem, nenita...
obzirom na sve moje predjasnje komentare... mozda moj mars (na 18*43`ovna- za malo pa 19, gde je sunce egzalt) spusta na zemlju moje egzaltirano sunce ( na 12*41` ovna)..... cisto da se zna ko je gazda u kucu, a:rolleyes:

Nenita
05-09-2007, 14:12
Paaaa, ako ti je Sunce egzaltirano, a Mars se nalazi na stepenu egzaltacije Sunca, onda nekako logicno dodje da taj Mars samo pojacava egzaltiranost Sunca...Mars ovde egzaltira Sunce, sto znaci Mars se toliko divi Suncu, uzdize ga, hvali ga i vise nego sto to ono mozda zasluzuje..U zavisnosti gde su ti ove planete, u kojim kucama, kojim kucama vladaju i aspekata, mozes doci do zakljucka sta je ili ko je to cemu se toliko divis..Ili se pak neko toliko divi tebi..:) Mars o samom sebi razmislja onako kako bi trebalo, realno je svestan svoje snage, ali kad posmatra Sunce, njega vidi vecim nego sto ono jeste...Sad samo zamneis te planete sa ljudima, stvarima i dogadjajima i vidis ko koga, zasto i kako..:D
A sta ja tek da kazem...imam tri egzaltirane planete...i sve tri su u medjusobnim aspektima..:D

CARAPICA
05-09-2007, 14:52
Ne znam da li sam na pravome mjestu... Oduvijek me je zanimalo kako se na temelju astr.izracuna vrijeme nekoga dogadjaja.Ne mislim u smislu da netko kaze dobra godina ti je za posao 2008,nego kada slusam na radiju pa astrolog kaze krajem osmoga mjeseca,kako dodju do te preciznosti? preko tranzita ili idu drugim putem... direkcije itd.

Nenita
05-09-2007, 15:02
Ne znam da li sam na pravome mjestu... Oduvijek me je zanimalo kako se na temelju astr.izracuna vrijeme nekoga dogadjaja.Ne mislim u smislu da netko kaze dobra godina ti je za posao 2008,nego kada slusam na radiju pa astrolog kaze krajem osmoga mjeseca,kako dodju do te preciznosti? preko tranzita ili idu drugim putem... direkcije itd.

Pa to nije nikakva preciznost, to je puko nagadjanje..Ne verujem da astrolozi na radiju imaju vremena da se bave progresijama, direkcijama, solarima i sl, vec samo tranzitima..A tranziti nisu dovoljni za precizno odredjivanje nekog dogadjaja..Pretpostavljam da posmatraju dan kada ce na primer Venera usetati u odredjeno polje i onda na osnovu toga odrede i mesec dogadjaja...To je po meni neozbiljno..

zvoncicaa
05-09-2007, 15:21

Evo jedan od nacina. Otvoris lepo solar. onda progresiras solarni ( uz pomoc efemerida ) pa pogledas kada vladar desete kuce ili seste kuce u natalu dolazi na solarni mc . ili neki benefik ( Sunce, Venera, Jupiter ) i eto lepe prilike za zaposlenje....isto, do zasposlenja moze da dodje kada vladar natalnog Asc dodje na solarni mc jer tada se tebi ``desava`` posao.
Cmokic!!

saandraa
05-09-2007, 15:36
znaci zvoncicee, ako hocu u solar da pogledam nesto oko ljubavi, gledam vladara 5 kuce, ili veneru???ali venera je spora planeta, mozda trebam jupitera...ju ala sam se zapetljala!!!

zvoncicaa
05-09-2007, 15:44
znaci zvoncicee, ako hocu u solar da pogledam nesto oko ljubavi, gledam vladara 5 kuce, ili veneru???ali venera je spora planeta, mozda trebam jupitera...ju ala sam se zapetljala!!!

Gledas duso kada ti natalni vladar Asc ili 5 dolazi u aspekt sa solarnim Descedentom. Ili Venera koja vlada vezama ili Sunce ili Jupiter. Mars ovde dao bi ili svadjice u postojecoj vezi ili pojavu muskarca sa kojim bi veza trajala kratko ali bi bila slatka.

smart.maja
05-09-2007, 16:08
U zavisnosti gde su ti ove planete, u kojim kucama, kojim kucama vladaju i aspekata, mozes doci do zakljucka sta je ili ko je to cemu se toliko divis..Ili se pak neko toliko divi tebi..:) Mars o samom sebi razmislja onako kako bi trebalo, realno je svestan svoje snage, ali kad posmatra Sunce, njega vidi vecim nego sto ono jeste...

ono jes... divim se znanju, ucenju... a tek sto mi ide filozofija...:D
(... a mozda se i neko divi meni, uau, ou jea:rolleyes:)
pazi vako, So i Ma su mi u konjukciji u 4. u ovnu:D (mada mi 4. pocinje u ribama i sa Sa0*Me...)
s tim sto mi je Ma prakticno na vrh 5. u ovnu (Ma na 18* 43`, vrh 5. na 20* 10`)
a, So mi vladar na 9.
e, sad, one neke "polovicne" aspekte slabo znam...
tu mi karta, zirni:rolleyes:

A sta ja tek da kazem...imam tri egzaltirane planete...i sve tri su u medjusobnim aspektima..:D

cek da si probam...
prvo cu si krenem jednostvnije...
znaci ti egzaltiras partnera, a mozda i brak kao instituciju... energican... mozda i javnost...
.. stabilnost, dobro placen posao, ne sme budjelar da si bude prazan... preuzimanje obaveze...
a i estetika na pijedestal... lepa komunikacija, i prijatelji od ukus... nako luksuzno... a poslovni uspesi...
kako mi ide, a,a

Nenita
05-09-2007, 17:43
cek da si probam...
prvo cu si krenem jednostvnije...
znaci ti egzaltiras partnera, a mozda i brak kao instituciju... energican... mozda i javnost...
.. stabilnost, dobro placen posao, ne sme budjelar da si bude prazan... preuzimanje obaveze...
a i estetika na pijedestal... lepa komunikacija, i prijatelji od ukus... nako luksuzno... a poslovni uspesi...
kako mi ide, a,a

Iju, pa ti skroz opisa mog muza...:D Bice da ove egzaltacije u vecini slucajeva opisuju njega...To nije ni cudno kad mi je Sunce vladar sedme kuce. A rekla bih da on poprilicno egzaltira sam sebe, bas kao sto Sunce ovde samo sebe uzdize...Ipak, da ne budem bezobazna, umem i ja kadkad da egzaltiram samu sebe...:D

Sto se mene tice, ja od ovih stvari koje si nabrojala jedino egzaltiram partnera i ljubav...sex i emocije..:)
Budjelar uvek prazan, posao...ma radila bih i ko spremacica...nije mi bitna visina plate, ali mi je bitna sigurnost na poslu i redovna isplata..
Za prijatelje definitivno ne volim snobove...Luksuz me ne zanima, ali je bitno da je uredno..:)

Ali muza si mi u originalu opisala...:thumbsup:

smart.maja
05-09-2007, 21:22
Ali muza si mi u originalu opisala...:thumbsup:

cek prvo da si spontano iskazem svoje emcije, za ovo sto me krenulo i ovaj potaps http://www.pic4ever.com/images/2uge4p4.gifhttp://www.pic4ever.com/images/47b20s0.gif
a sad da si pokusam da se nadovezem...
pa jes, tebi ova Ve, vladar od 8. i paricke tvoga muza, izmedju ostalog... a tu je i Ur i Me... pa moze i cak neko nasledstvo po maminu liniju....
ono, jes, ovj tvoj Ju je malo nekonvencionalan...
a cekaj, sta si ti zavrsila... mislim, sa ovim tvoji Ju kao vladarem Mc, pa cak i ovaj Ma u 12.... ti bi mogla da si imas veze sa nekom hemijom, medicinom... da radis u bolnici... ( pa i ko cistacica, mis`im, ne moras, al ako si bas napela:D)... ili da si odes u neku daleku zemlju ko humanitarac.... al da se ne priblizavs velikim zverkama, cak ni u kavez, jes l me cula!

nego, derder, zirni i ti meni, ono sto sam te dole pitala, ako mozes da povezes...:)

Merkur
22-01-2008, 09:45
...Pa posle godinu dana druzenja sa vama red je da i ja nesto naucim o astrologiji.
...Za pocetak, kako se gledaju kuce(molim bez smeha:5rotfl: )?
Ako budem lupila :5sadyes: ne zamerite mi, ja sam vec dala objasnjenje za moje neznanje.
Da li se prva kuca racuna od podznaka i gledaju se suprotno od kazaljke na satu?:confused:
A ako sve to negde na forumu ima, uputite me. Ja sam trazila ali sve informacije su za vec poducene.:4hug:

:D Cesto svratim ovde da procitam svoj prvi post na temu astrologije.:5rotfl:
Napisala sam ga 16. 09. 2006.
Pogledala sam tranzite za taj dan i Merkur(radoznalost) kao vladar ASC (ja) bio je u egzaktnoj konjukciji sa Marsom(pocetak) vladarom moje osme kuce (duboka istrazivanja) kao i u konjukcija sa Uranom (astrologija).
Eto malo da dam podrske novim clanovima koji ne poseduju znanje. Cisto da znate da je ovo drustvo sa foruma zaista :thumbsup:
I da ozivim malo ovu temu, ovde mozete kuckati sve sto vas interesuje, a da nema odredjene teme za vase pitanje.
Tako cemo izbeci otvaranje tema koje kasnije gube nit.:)

lorelaj
22-01-2008, 10:24
E,ovo se zove podstrek.Hvala ti,Merkur .Sad znam gde je pravo mesto za moja pitanja :doh: i verujem,uprkos tome sto vecina ovde raspolaze zavidnim poznavanjem astrologije,da i za nas totalne neznalice,ima nade :) .Jakom voljom i zeljom,upornoscu,sve se postici da.Apropo,da pitam odmah,valjda ce i neko od vas znalaca da svrati ovde.......Nije mi jasno,sta se najpre gleda i sta je vaznije,prirodni vladalac kuce(npr.prirodni vladalac 1. je Mars jer je on vladajuca planeta Ovna)ili planeta vladalac prvog polja u konkternom natalu(npr. 1.kuca pocinje u devici i onda je njen vladalac Merkur).E sad ko je ovde vladalac 1.polja?Ili se gleda i jedno i drugo,samo najpre Merkur gde je i kako mu je tamo ili najpre Mars....:confused: :confused:

Merkur
22-01-2008, 11:07
-Prvo treba pogledati sta je najdominantnije u karti, jer to je ono kroz sta ce covek najvise da zivi. To ce oblikovati njegovu glavnu sudbinu.

-Poziciju planeta po elementu, koliko se palneta nalazi u svakom elementu.
Vazduh, vatra, voda, zemlja.

-Pa zatim, kvalitet, kardinalni, fiksni i promenljivi.

- ASC, Gde se nalazi, gde mu je vladar....ASC je svrha bica, ali ujedno i njegova glavna slabost.

Znak i kuca u kojoj se nalazi vladar ASC, aspekte koje prima, dispozitor vladar ASC, odnos vladara ASC sa vladarima svetala, retrogradnost.

-Zatim vladare kuca, gde i kako su postavljeni, kako se tamo osecaju, kakve aspekte obrazuju.

-Glavne planetarne konfiguracije, t-kvadrati, veliki trigon, veliki krst, stelijum.

-Odnos Sunca i Meseca

-Fazu Meseca

-Stacioniranu planetu.

-Konacnog dispozitora.

-Vazne stepenove.

-Neaspektovane planete.

-Raspored planeta u odnosu na hemisfere, istocno, zapadno, ispod i iznad.

Bice dovoljno za pocetak.;)

A odgovor na tvoje pitanje

sta se najpre gleda i sta je vaznije,prirodni vladalac kuce............ili planeta vladalac prvog polja ...natalu...

Planeta, vladar prvog polja iliti ASC odredjenog horoskopa.

lorelaj
22-01-2008, 17:01
-Prvo treba pogledati sta je najdominantnije u karti, jer to je ono kroz sta ce covek najvise da zivi. To ce oblikovati njegovu glavnu sudbinu.U kom smislu najdominantnije?Polje gde je najvise planeta ili nesto drugo?

-Poziciju planeta po elementu, koliko se palneta nalazi u svakom elementu.
Vazduh, vatra, voda, zemlja.Ok,ali gledamo u kom su planete znaku ili u kojoj kuci,a ta kuca pocinje u nekom znaku,pa njegov element gledamo?

-Pa zatim, kvalitet, kardinalni, fiksni i promenljivi.Isto pitanje.Kvalitet znaka ili kucu koja pocinje u nekom znaku pa njegov kvalitet.

- ASC, Gde se nalazi, gde mu je vladar....ASC je svrha bica, ali ujedno i njegova glavna slabost.

Znak i kuca u kojoj se nalazi vladar ASC, aspekte koje prima, dispozitor vladar ASC, odnos vladara ASC sa vladarima svetala, retrogradnost.

-Zatim vladare kuca, gde i kako su postavljeni, kako se tamo osecaju, kakve aspekte obrazuju.

-Glavne planetarne konfiguracije, t-kvadrati, veliki trigon, veliki krst, stelijum.

-Odnos Sunca i Meseca

-Fazu Meseca`?

-Stacioniranu planetu.?

-Konacnog dispozitora.

-Vazne stepenove.

-Neaspektovane planete.

-Raspored planeta u odnosu na hemisfere, istocno, zapadno, ispod i iznad.

Bice dovoljno za pocetak.;)

A odgovor na tvoje pitanje

Planeta, vladar prvog polja iliti ASC odredjenog horoskopa.
Izvini,Merkur,mozda mnogo pitam,ali ove osnovne stvari moram sebi da razjasnim.Ja npr.imam kuce koje zahvataju po 3 znaka,a vecina je planeta je u srednjem znaku (npr.8 kuca) pa jel sad vazniji znak Device gde kuca pocinje tj. njegov vladar ili znak Vage u kome su 3 planete (i s tim i Venera) i jel uopste vazan i koliko treci znak (Skorpija-Pluton)...I tu se onda sve iskomplikuje previse...Mozes mi,molim te to objasniti na nekom primeru .Uzela sam svoju kartu jer mi je najzgodnija za ovakvo pitanje..A vezbala sam na Zekinoj karti,pa bih te molila da pogledas i ti i ukazes mi na greske...POzdrav.:)

Merkur
22-01-2008, 18:17
:eek: Ja ne verujem:eek: gde se izgubio moj odgovor na tvoje pitanje????
E bas mi se ne :mad: da, sve sam lepo nakuckala i nema posta.:(
Posto moram na kratko da bezim, samo da dodam sta su Faze Meseca (njih sam kucala u Word-u ah, pa necu celu :D noc kuckati isto).
Pa cu kasnije dodati ostatak.:(

Faza Meseca opisuju fazu evolucije u kojoj se nalazis.
Period rasta Meseca jeste faza u kojoj je svrha okrenuta ka uzimanju, materijalnim postignucima i izrazavanju i radu na spoljasnjem planu.
Mlad meses je cesto u horoskopima uspesnij ljudi. - Ti si rodjena u fazi mladog Meseca.
Opadajuci Meses nije toliko dobar na spoljasnjem planu, ali je dobar za unutrasnji rad na sebi i duhovni razvoj.
Meseceve faze delimo u cetiri grupe:
Faza samoizrazavanja i afirmacije
Prva faza Mesec raste i nalazi se na rastojanju od 0* do 90*

Faza rasta i dostizanja vrhunca, najbolja i najuspesnija faza za materijalni uspeh.
Druga faza jos uvek raste i nalazi se na rastojanju od 90* do 180*

Treca faza govori da je osoba i dalje na vrhuncu ali dolazi do smanjenja ambicije.
Treca faza je od 180* do 270*

Faza odricanja i oslobadjanja
Cetvrta faza Mesec opada od 270* do 360*.

Vazduh, vatra, voda, zemlja.Ok,ali gledamo u kom su planete znaku ili u kojoj kuci,a ta kuca pocinje u nekom znaku,pa njegov element gledamo?

Gledamo gde su planete(za pocetak), dakle na primer ti imas 4 planete u vazdusnim znacima, 3 u zemljanim i 3 u vodenim. Nemas ni jdenu u vatri.
Nadam se da nema potrebe da ti kucam znacenje, videla sam da to znas.
-Pa zatim, kvalitet, kardinalni, fiksni i promenljivi.Isto pitanje.Kvalitet znaka ili kucu koja pocinje u nekom znaku pa njegov kvalitet.

Opet gledamo planete (za pocetak), u kardinalnim sanísima imas 3 planete, u fiksnim 5 i 2 u promenljivim sanísima.
Dakle preovladjuju Fiksni.
pa jel sad vazniji znak Device gde kuca pocinje tj. njegov vladar ili znak Vage u kome su 3 planete (i s tim i Venera) i jel uopste vazan i koliko treci znak (Skorpija-Pluton)

Dakle,vazno je sve.
Vladar 8 Merkur u Vagi – DIPLOMATA, pa kako se nalazi u prirodnoj kuci Skorpije, cobija i ostrinu. Medjutim nalazi se u drstvu “losih” planeta p aje malo ugrozen.
Takodje se nalazi u ukljestenoj Vagi a posto si ti 70’ godiste, Merky bi trebalo kod tebe da radi.
Kada napravimo pricu kako se oseca Merkur u 8 i u (ukljestenoj)Vagi i prirodnoj kuci Skorpije, gledamo sta on radi, dakle kakave aspekte i sa kim obrazuje. Zatim na kom se stepenu nalazi (a nalazi se na svom, sto ga dodatno jaca), pogledamo i ostale planete i onda dobijemo kompletnu sliku osmog polja.
E sad, da dam objasnjenje sta su stacionirane planete.
Planeta je stacionirana ako se njena brzina smanji na manje od 10% svoje brzine, a efimeride pokazuju da ce za nekoliko dana da krene direkni ili retrogradno. Spoljasnje planete mogu biti stacionirane oko nedelju dana, dok su unutrasnje stacionirane manje od 24 casa. Stacionirana planeta moze biti veoma mocna jer ukazuje na koncentraciju velike energije na jednom mestu i fokusiranje te energije na jednu odredjenu stvar ili oblast. Ova planeta moze dominirati nad svim ostalim planetama u horoskopu zbog svoje kompulzivne i opsesivne prirode. Osoba fokusira ogromnu energiju na analiziranje i resavanje necega iz date oblasti, cesto naustrb zadovoljavanja drugih delova u svom horoskopu, ili pak moze iskoristiti ovu koncentrisanu energiju za postizanje bilo cega iz date oblasti (kuce u kojoj se nalazi ili kuce kojom vlada ta planeta).
Kak ces videti da je planeta stacionirana, pa uz pomoc efimerida.
Nemoj zuriti, mozes zamisliti kako je ucio dupli Merkur?
Medjutim, dok se nisam vratila i krenula od pocetka, sve mi je bilo zbrkano.
Uh nadam se da sam bar malo pojasnila neke stvari.

skorpion
22-01-2008, 20:31
:D Cesto svratim ovde da procitam svoj prvi post na temu astrologije.:5rotfl:
Napisala sam ga 16. 09. 2006.
Pogledala sam tranzite za taj dan i Merkur(radoznalost) kao vladar ASC (ja) bio je u egzaktnoj konjukciji sa Marsom(pocetak) vladarom moje osme kuce (duboka istrazivanja) kao i u konjukcija sa Uranom (astrologija).
Eto malo da dam podrske novim clanovima koji ne poseduju znanje. Cisto da znate da je ovo drustvo sa foruma zaista :thumbsup:
I da ozivim malo ovu temu, ovde mozete kuckati sve sto vas interesuje, a da nema odredjene teme za vase pitanje.
Tako cemo izbeci otvaranje tema koje kasnije gube nit.:)
Djeluje mi nevjerovatno da si ti zapocela ovaj post.Koliko vidim ti si nevjerovatno napredovala za ovih nesto vise od godinu dana.Sve cestitke upucujem!!! Nadam se da cu i ja pronaci svoj put za napredak,tj.da ce se jednoga dana poklopiti i kod mene planete na taj nacin za uspjesan pocetak.

Merkur
22-01-2008, 20:45
...Nadam se da cu i ja pronaci svoj put za napredak,...
Tvoj Uran (astrologija) egzaltiran u Skorpiji u svojoj prirodnoj 11 kuci (astrologija) pa Merkur (reci, misli, logika) u 12 kuci koja je pasivni princip, prima sliku. Zatim jako vazna stvar je sto je tvoj Mesec u Vodoliji(astrologija) i obrazuje povoljan aspekt sa vladarom 11(opet astrologija) Plutonom. I jos jedan pokazatelj je 3 kuca u Ribama vladar Neptun - planeta vizije i intuicije.
Dakle zaista imas veoma mnogo pokazatelja za odlican napredak i uspeh u astrologiji.:eek:

A sto se tice mog posta, :D koji me uvek nasmeje, nalazi se na prvoj strani ove teme. Tamo imas i datum, pa se uveri, i iskoristi sve tvoje mogucnosti iz natala.
Tebi ce to biti MNOGO lakse nego meni, ja nemam ni trecinu toga sto imas ti u natalu.:o

Tvoj Uran (astrologija).......

jako me zanima što misliš da li i ja imam potencijala....btw...primjetila sam da sam upisala astroškolu koja još nije počela na dan kada mi je u tercijarnim progresijama sunce u 1. bilo na 0* UR!

skorpion
22-01-2008, 21:23
Tvoj Uran (astrologija).........W o w.....ovo zvuci ohrabrujuce! Hvala puno,potrudicu se da iskoristim taj potecijal.

Merkur
22-01-2008, 21:24
Povoljna kombinacija serije 11 i 12 sa serijom 3 - uz povoljnu poziciju Meseca sa serijom 11 (ili ponekad 12) koji povezuje ove faktore.

A kako Karma kod tebe licno stoje stvari, na zalost ne mogu da vidim kartu.:confused:

Hvala ti Merki nisam znala da se ne otvara...no kažeš 11,12 i 3...vladar 11. u lavu , u 11 mars na 29 53 lava, sunce u 10. u lavu ima 60* sa Plutonom iz 12 u vagi, 12 u djevici, merkur u konjukciji sa mc u raku na kraju 9 ima120 Mo koji je u škorpiji u 2. vladar 3. je jupiter u 5 ribama i radi 120 samo i 120 sa me! dakle bilo bi ok, a uran je na asc....i to pomaže jel?:) meni zvuči dobro!:)

idem sad riješit tu kartu!

Merkur
22-01-2008, 21:43
Ne mogu ja tako Karma:( ja sam ti Merkur u Biku - vizuelni tip.
Bez slike - nista.;)

Merkur
22-01-2008, 21:57
Probaj sad,
Sto se tice tvojih i mojih pokazatelja za astrologiju, mozemo skoro pod ruku da se uzmemo.:D
Ali ocigledno da to i nije bas toliko presudno. U stvai, mozda ako bi htele bas profesionalno da se bavimo Astrologijom.

zvoncicaa
22-01-2008, 22:09
jako me zanima što misliš da li i ja imam potencijala....btw...primjetila sam da sam upisala astroškolu koja još nije počela na dan kada mi je u tercijarnim progresijama sunce u 1. bilo na 0* UR!

Ne da imas potencijala, vec jaku kreativnu energiju koju bas treba da ispoljis kroz astrologiju. Sama sebi bi mogla dati jako dobre savete, a drugima kada je bilo koji oblik partnerstva u pitanju. Jako si pronicljiva i imas jako dobre ``osecaje`` kada su drugi u pitanju, Pluton u 12 je obezbedio da ``citas`` psihe drugih, a osim toga Merkur u Raku daje um koji prosto upija sve , 0 sa Saturnom, e taj saturn ce samo da sredi misli nista drugo.
Mars u 11 , kuca vodolije, na stepenu intuicije i Regulusu...super!
Osim toga egzaktan sekstil sunca i plutona... ti mozes jako dobro da vidis i to bas da vidis stvarcice , jer prosto, prave misli u pravo vreme se javljau...i mila..neces se ti samo zadrzati na astrologiji...proucavaces ti i druge stvari i to jako detaljno i duboko!
Cmokic!

Merkur
22-01-2008, 22:20
....ti mozes jako dobro da vidis i to bas da vidis stvarcice , ...
:D Pokopa me Zvoncica.;)
Ali zar sve to sto si rekla nije vise naglaseno za vidovitost a dosta manje za Astrologiju.:confused:

Joj cure moje baš ste me obradovale, ja astrologiju već dugo ljubim al tek sada sam ozbiljnije pristupila učenju..nadam se da ću se uspjet ispoljiti kroz nju, na svoju dobrobit ali i sviju ostalih..i istina je da me možda najviše interesiraju odnosi...ako se to može tako reći jer me interesira i sve ostalo:)
hvala vam, ljubim vas...obje!:):D

eh, samo da još dodam...u pravu si zvončice...kreativna energija pršti kroz mene naprosto, od umjetnosti prema duhovnosti, e tko zna gdje ću se ja zaustaviti....:)

zvoncicaa
22-01-2008, 22:37
Merki, za astrologiju je potrebna jaka intucija pored znanja. Uran vlada buducnoscu, zar ne, on znaci i ``videti sta ce se desiti``, ici ispred vremena, ali u svakom smislu.
Uran je egzaltiran u Skorpiji..pazi Boga ti...Skorpijom vladaju Pluton i Mars..a sta je skorpija i Pluton nego ogromana emotivnost i pronicljivost?
Uran trazi razumevanje, on je sam jedna velika opzicija kaoja trazi sukob stavova da bi se doslo do resenja, a Skorpija, pluton...sta ima vise ``detektivski`` nastrojeno od Plutona?
Samo vidis u cemu je razlika, Uran spusta svu ti spoznaju na svesni nivo, dok je Pluton onako vise vezan za predosecaje...
E sad posto Karma ima Pl60So, Merkur u raku, u aspektu sa Mesecom u Skorpiji, a vodeni znaci su oni koji osecaju vibracije, a kako ce da izrazi svoju licnost i te svoje potencijale? Kroz Urana u 1! Jer to je ona...Uran u 1, kroz astrologiju...Najjednostavniji nacin da se izraze postojeci potencijali licnosti je kroz planetu u 1...a tu nam je Urancic...
Cmokic!!

Merkur
22-01-2008, 22:44
Merki, za astrologiju je potrebna jaka intucija pored znanja. ....a tu nam je Urancic...

Sta reci, sem svaka cast. Ja sam ti to vec rekla, ali hajde da ponovim.:)
Uran je egzaltiran u Skorpiji..pazi Boga ti...Skorpijom vladaju Pluton i Mars..a sta je skorpija i Pluton nego ogromana emotivnost i pronicljivost?

Medjutim, iako je Uran ggzaltiran u Skorpiji osma kuca i serija osam nisu direktno ukljucene u kod za astrologa, jer one su vise vezane za potrebu da se izmeni (transformise) nesto u postojecem toku stvari, pa je to mnogo vise kuca magije i okultnog za razliku od 11 i 12 kuce.

lorelaj
22-01-2008, 22:49
...Faza Meseca opisuju fazu evolucije u kojoj se nalazis.
........
.

Hvala ti od srca Merkurice,na vremenu i trudu.Evo i jedan :4kiss: .Velikiii!Pojasnila si mnogo kad sve meni sad lici na jednu nepreglednu sumu bez kraja.Ali to je tek pocetak,a ja imam volje i radujem se svakom saznanju i uspehu.:)

A ukljesten znak je onaj u sredini,ako tri znaka cine jednu kucu?Jel tako?A sta je ukljestena kuca?Ili mi se cini da sam ovde negde naisla i na taj pojam ukljestenih kuca...

Merkur
22-01-2008, 23:13
Ovde si to videla, koristi pretragu, imas na vrhu strane.:)
Tako ces se lakse snalaziti.
http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-natalne-astrologija/147-misterija-ukljestenih-znakova.html?highlight=ukljestena

zvoncicaa
22-01-2008, 23:28
Ma duso...sta je okultno...energije...sticanje saznanja o nacinima kanalisanja energija...zar ne? A sta je astrologija? Kad otvoris karticu..ti ulazis u necije planetrane ENERGIJE...vidis gde je sta i kako bi moglo da se ispoljava...i pokusavas da iskanalises te energije..zato je Uran egzatiran u skorpiji.
Astrolog (uran) mora da razume ( Uran) i oseti i istrazi ( skorpija) gde je stres i problem ( uran ili aspekt od 180) kako bi uspeo da da savet (Uran, visa oktava Merkura) i da pomogne ( opet uran) nekome da preokrene stvari ( Uran) i da se transformise ( skorpija).
Osim toga, ja shvatam sta zelis da mi kazes, ali da bi se Uran ispoljavao bas kroz astrologiju mora da postoji jak emocionalni potencijal u samoj strukturi licnosti koji pomaze da se osete drugi, a to je skorpija, osma kuca, ne znam..mesec u 8, mesec u sco...zelja dase pomogne da se rese problemi...koristeci snagu i pronicljivost svoje osme kuce, skorpije....i planeta koje su u njima...pa tu Uran dodje samo ako provodnik...eh da...simbolika Urana je antena, provodnik, kanal kojim struji energija i usmerava se ka necemu...
Merki, ja samo iznosim svoj stav. Smatram da mora da postoji mix i da je uvek sve izmesano a nikad samo jedan element ili naglasenost jednog elementa ne moze da donese bas to sto kao treba da donese, vec uvek postoji kombinacija.Bas zbog tih kombinacija svi ljudi sa naglasenim Uranom nisu astrolozi vec piloti ili ne znam...astronauti ili revolucionari ili buntovnici , ili strucnjaci za razvoj tehnologija ili programeri ili astronomi ili izucavaju zemljotrese...ili mozda lasere...
Skorpija je samo silovita nagonska energija koja pomaze Uranu da se ispolji kroz astrologiju.
Jubim te puno puno!

Merkur
22-01-2008, 23:33
...Merki, ja samo iznosim svoj stav. ...!
:) Pa meni se bas svidja tvoj stav, zato te i propitujem, ne bi li nesto novo naucila i pokusala da obogatim ono sto vec znam.
:lips:
Kada tako lepo pises i objasnjavas kako da te ne pitam, ponovo i ponovo i ponovo.;)
Tako sada nalazim i u svom natalu ono sto nisam do ovog trenutka videla.

Lyra
22-01-2008, 23:38
A sta kazete za moj Uran u Skorpiji? :)

Merkur
22-01-2008, 23:46
Hajde Lyra, nemoj da te mrzi, kazi ti sta mislis o tvom Uranu u Skorpiji. Citajuci ove tekstove sigurno si nesto vec povezala. Hajde zajedno da dodjemo do odgovora.:)

Lyra
23-01-2008, 11:36
Ma ne mrzi me. Naprotiv. Sinoc mi je puka net...
Osobno mislim da je moj Uran vrlo jak. Pogotovo zato sta je na MCu. Drugo, posto meni prva kuca pocinje u Jarcu i nastavlja u Vodoliji, opet mi ukazuje na to da je Uran jako bitan...Jedino sta imam malu borbu izmedju Saturna i njega....to me malo zbunjuje pa ne znam kome da se priklonim.
A ono sta me najvise zbunjuje je to sto puno ljudi govori kako je Uran generacijska planeta, i kako to nije nista bitno...
I sta sada?

Merkur
23-01-2008, 13:21
....vidis gde je sta i kako bi moglo da se ispoljava...i pokusavas da iskanalises te energije..zato je Uran egzatiran u skorpiji.
Astrolog (uran) mora da razume ( Uran) i oseti i istrazi ( skorpija) gde je stres i problem ( uran ili aspekt od 180) kako bi uspeo da da savet (Uran, visa oktava Merkura) i da pomogne ( opet uran) nekome da preokrene stvari ( Uran) i da se transformise ( skorpija).
...Skorpija je samo silovita nagonska energija koja pomaze Uranu da se ispolji kroz astrologiju.

Hm, pa vidis i Mesec ti je na 23* stepenu Vodolije, zatim veci deo ASC je u Vodoliji, Uran na 8* stepenu Skorpije, hehe:D mozemo i ovako da posmatramo Veneru, Venera (ljubav, osecaj) na 11* stepenu Vodolije(astrologija) obrazuje 120* sa Uranom (astrologija). Takodje je Uran u dobrim "odnosima";) sa Jupiterom, vladarom 12.
Pa sve u svemu ima tu kod tebe bas dosta toga. Samo jos da savladas Merkurov T-kvadrat i bice cuda.

Lyra
23-01-2008, 13:41
Hm, pa vidis i Mesec ti je ....

Oho, sve mi se zavrtilo od toliko Vodojije ;)...
Da, znaci jos samo taj famozni T-kvadrat :) ...Potrudicu se, moram...jer mi izvlaci svu energiju...
Hvala Merkure :)

skorpion
23-01-2008, 20:23
Prebacila sam tvoje pitanje u temu o trudnoci.:)
Moze jedno pitanje? Nasla sam negdje da je vrlo lose kada planete obrazuju T-kvadrat. Kako se moze protumaciti Venerin T-kvadrat kod mene? I na sta se odnosi?

TrilianSi
23-01-2008, 22:08
Moze jedno pitanje? Nasla sam negdje da je vrlo lose kada planete obrazuju T-kvadrat. Kako se moze protumaciti Venerin T-kvadrat kod mene? I na sta se odnosi?

Škorpio, evo ovde možeš pročitati dosta toga o T-kvadratima ;)

http://astro.axisdraw.com/forum/aspekti/125-konfiguracije-t-kvadrat-veliki-krst-jod-13.html

sandra3831
28-02-2008, 09:23
Kako se gleda u kojoj je kući kvadrat npr.: meni je sunce u VIII a mjesec u XI i u kojoj mi se kući događa kvadrat? Kako se njegov utjecaj odnosi na tu kuću :24: ? Pokušavam pohvatati sve konce i končiće ali to ide sporo. Znam, znam .... jednom ću i ja biti ponosna na svoje znanje. Za sada:eam:

thalatte
28-02-2008, 10:06
Najbolje je da polako čitaš...treba dosta vremena za to...al eto...

Dosta bitno ti je da gledaš kojim kućama vladaju te planete jer taj kvadrat utjeće na njih....gledaš i u kojim kućama se nalaze te planete...onne govore o početku neke situacije,a dispozitori su nastavak priče...

Obično loš aspekt Mjeseca i Sunca se tumači kao da ti se roditelji nisu baš slagali ,možda su rastavljeni ili si ih ti kao mala skroz drugačije doživljavala i to te je bunilo...no i jednom i drugom dispozitor je Merkur koji se nalazi u svome sjedištu što je dobro....znači da se situacija na koncu ipak pozitivno rješila...tako nešto...(i ja sam samo početnik):D

E da postoji još jedna teorija oko koje se baš i ne slažu svi...a to je da gladaš koliko je odstupanje od točnog aspekta-i taj broj ukazuje na broj kuće u kojoj djeluje aspekt...npr:

-imaš Sunce kvadrat Mjesec...točna udaljenost je 97...odstupanje je znači 7 od točnog aspekta 90 ....što bi značilo da taj kvadrat djeluje na tvoju 7.kuću...
-po toj teoriji ovo Sunce_Mjesec bi se ipak odnosilo na loš odnos izmađu tebe i tvog muža,pošto je u 7....no i tu bi situacija trebala dobro ispasti jer je kako smo rekli dispozitor Merkur dobro postavljen i on je u 9.kući...možda odlazak u inostranstvo ili slično....

secondlife
12-04-2008, 13:09
Joj, citam ovo od pocetka i vidim Merkur totalni pocetnik, a vidi je sad!!! Svaka cast!! Meni se sve zbrkalo, i sad ne znam ni koja planeta mi je u prvoj kuci ni koja u drugoj...jojjjjjjjj

Merkur
12-04-2008, 13:30
Postavi kartu pa da vezbamo zajedno. :)
ASC (prva kuca) pocinje u Vagi, vladar Vage je Venera koja se smestila u 9 kucu u Blizance.
Druga kuca pocinje na zadnjim stepenima Vage, vladar druge je opet Venera u 9 u Blizancima.
Treca kuca pocinje u u Strelcu, vladar Strelca je Jupiter koji je otisao u 12 kucu u Vagi.
Cetvrta kuca (ili IC) pocinje u Jarcu, vladar Jarca je Saturn koji je u 12 u Vagi.
Peta kuca pocinje u Vodoliji, vladar Vodolije je Uran koji se nalazi u trecoj kuci u Skorpiji.
Sesta kuca pocinje u Ribama, vladar Riba je Neptun koji se nalazi u 3 kuci u Strelcu.
Sedma kuca (ili DSC) pocinje u Ovnu, vladar Ovna je Mars, otisao u 8 u Bika.
Deveta kuca pocinje u Blizancima, vladar Blizanaca je Merkur, postavljen u 9 u Blizancima.
Deseta (ili MC) kuca pocinje u Raku, vladar Raka je Mesec, nalazi se u 3 kuci u Strelcu.
Jedanaesta kuca pocinje u Lavu, vladar Lava je Sunce koje se nalazi u 8 u Biku.
Dvanaesta kuca pocinje u Devici, vladar Device je Merkur, otisao u 9 u Blizance.
Najvise planeta imas u vazdusnim znacima.
Tvoja dominantna planeta je Saturn, pa zatim Merkur.
Eto, nadam se da ce ti ovo znaciti za pocetak.

secondlife
12-04-2008, 13:38
Evo postavila sam. Pa, valjda cu nesto ukapirati! :lamo:

Merkur
12-04-2008, 14:02
Evo postavila sam.
:) Videla i odmah priskocila.;)
E sada kada smo pogledali gde i kako su polozeni vladari tvojih kuca, mozemo da pocnemo sa povezivanjem.
Naravno, pre toga moras znati osnove. Na primer, koja kuca o cemu govori, kakva je priroda planeta, kakav je znak itd.
Ja cu ti dati primer a ti pitaj.
ASC pokazuje tvoju licnost, prirodne sklonosti, nacin na koji se izrazavas i nacin na koji zelis da te drugi vide. Pristup zivotu, pogled na svet itd.
Dakle, Vladar ASC je Venera u Bliznacima. Sada treba da znas karakteristike Blizanaca pa to lagano povezujes sa Venerom.
Venera u Blizancima nam govori da si Ti prijateljski nastrojena i nepristrasna. Kako je Venera u vazdusnom znaku - Blizanci (leprsavost) govori nam da ti je potrebno dosta slobode. Medjutim, kako je Blizanac veoma brz i ne dovrsava sve do karaja, mogli bi reci da mozes poprimiti neke od tih osobina pa ti se desava cesto u zivotu da ne zavrsavas sve stavri do kraja. Kako Blizanac vlada intelektom a Venera emocijama, rekli bi da emocije izrazavas u vecoj meri na intelektualnom nego na osecajnom nivou. Pa zatim Blizanac - radoznalost- veoma si radoznala i zelis da probas sve sto ti zivot pruza.;)
Eto, da li sam uspela macice da ti priblizim sve to?

secondlife
12-04-2008, 14:17
Evo, bas sam to sad povezivala. Odlicno si objasnila, srce si.:) Ono sto me zanima, jeste, koliko vidim u mojoj prvoj kuci je Pluton(ako sam pogodila). Negde nadjoh sledece: Pluton u prvoj kući

Ukazuje na osobe sa velikom unutrašnjom energijom, koje osećaju potrebu da poseduju moć. Imaju naglašenu sposobnost samopotvrđivanja, dosta upadljivo ponašanje, jednom rečju reč je o jakim ličnostima. Šarm im ne nedostaje, vole da dominiraju i vode intenzivan seksualni život. Snažno utiču na ljude iz svoje okoline, ali ih se oni, ne retko, plaše ili bar pribojavaju. Često odaju utisak opasne osobe, a to ustvari i jesu.

Da li i to povezujem sa mojom Venerom u Blizancima, i Vagom gde mi se nalazi ova planeta?

Merkur
12-04-2008, 14:38
Ehehe, sve si ti to lepo povezala, bravo. Ma sta reci, mi sa Plutonom u prvoj smo jako zeznuti.:D ;)
Povezujes sve naravno. Dispozitor (to je planeta koja vlada znakom u kom se nalazi oderdjena planeta ili u tvom slucaju Pluton) Plutona je Venera, oni licno obrajuju separacioni (odvajanje) aspekt koji ne spada u vazne aspekte, bar ne za tebe sada. To je seskvikvadrat 135* pa kako je njihov orbis 2* 28' a u tom aspektu (135*) prihvata se orbis od 1*. Znaci tvoj Pluton i njegov dispozitor Venera nemaju kontakt. Tako da kada povezujes pricu koju nam prica Pluton, u tvom slucaju on aspektuje Merkura i Neptuna vladare 9, 12 i 6. Tada uzimas u obzir Veneru i povezujes pricu. Na primer, Pluton 120* Merkur, ovaj aspekt nam ukazuje na veliku moc analiziranja, dobar diplomata, imas sjajnu moc razumevanja itd. E sad Venera ce nam reci kako ces ti to iskoristiti. Venera u Blizancima :D hehe, ne bas uvek do kraja, cim pocne da te nesto smara ti bezis itd. Ma bolje je da prvo krenes od nekih osnovnih stvari da bi kasnije mogla da siris pricu.

secondlife
12-04-2008, 15:03
Da, i ja mislim, prvo osnovne stvari. Pokusala sam sama da objasnim svoju drugu kucu (ispravite me please ako gresim)
2. kuća: imovina, svojina, finansijske mogućnosti i izgledi, dobitak, novac, nakit, nepokretna i pokretna imovina, banka, hrana.
Druga kuca pocinje zadnjim stepenima Vage, vladar druge je opet Venera u 9 u Blizancima. (sad blizanci u veneri-leprsavost, radoznalost...).
Uran u 2 kuci
Ove osobe prate velike promene ekonomskih prilika i finansijske situacije. Ima puno uspona i padova i svi oni dolaze naglo i neočekivano.Poseduju veliki smisao da otkriju nove metode pomoću kojih bi došli do novca. Spremni su i na rizik da bi zaradili, iako to često ne zavisi od njih nego od spoljašnjih uslova. Ishitreni su u svojim reakcijama. Treba da se čuvaju finansijskog sloma i bankrota.
I s obzirom da mi se Uran nalazi u Vagi:
Ove osobe imaju naglašenu sklonost da nalaze nova rešenja, kako na ličnom planu, tako i u profesiji, odnosno društvenom životu. Lako se mogu prilagoditi, ali su još veštiji da druge prilagode sebi, međutim, kada nešto odluče, onda se toga pridržavaju. Odnosi sa drugim ljudima su im od suštinskog značaja. Neobičnog su ukusa, ali u svakom slučaju maštoviti i imaju smisla za umetnost. Najviše ih privlače neobične situacije i neobični ljudi. Vole svoje društvo i u tom pogledu se može reći da su veoma društveni. Puni su inspiracije i kreativnosti, spretnih su ruku i od ničega su u stanju da naprave nešto.
Nesto tako sam ja to povezala, e sad da li je to ok??:confused:

Merkur
12-04-2008, 15:46
E sad kako Venera (vladar drugog polja) gradi separacioni harmonicni trigon sa ASC (volja) a sama Venera se nalazi u Blizancima (informacija, odnos, prodavac, spretnost, ....) ukazuje nam da ces biti veoma sposobna da dodjes do novca. Takodje aspektuje tvoju Fortunu koja se nalazi u sedmoj kuci i ukazuje nam da ces kroz partnera ili partnere aktivirati uspeh. Zatim posto je Fortuna u Ovnu treba se kloniti intuicije, moras biti fokusirana na ono sto radis i uspeh je neizbezan. Takodje Venera obrazuje 120* sa Saturnom koji je vladar cetvrte kuce (nasledstvo) i nalazi se u Vagi (mala kuca, muz, ...) sto opet moze ukazati na koji nacin mozes doci do materijalnih dobara. Uran iz 2 obrazuje 120* sa tvojim Severnim cvorom i ukazuje da ces uvek biti u toku i da posedujes mogucnost da utices na druge sto se tice zaradjivanja. Na primer, neko ima kes a ti uvek imas ideju. Pa kad se spoje lepo i korisno eto uspeha. Zatim kako je Sunce vladar tvog Severnog cvora i ima izazovne aspekte, ukazuje nam da problemi mogu nastati ukoliko ne uspes da savladas zelju za nametanjem volje, dezorganizovanosti ili veliku zelju za "vladavinom". Nadam se da razumes sta hocu da kazem. Uz malo samokontrole i pomoc drugih, mozes postici odlicne uspehe po pitanju finansija.

marijana85
24-04-2008, 21:24
pitanje vjerovatno nije na pravom mjestu, ali nisam uspjela naci odgovarajucu temu, pa me slobodno prebacite, ako postoji negdje:)

kada treba da imate neku intervenciju, pregled, bilo shta shto ima veze sa zdravljem, shta prvo gledate od tranzita taj dan?ili kada se vrshe operacije pa predlazhu koje periode treba izbjegavati a koji su povoljni, na shta se misli, koje se planete gledaju?

Little Warrior
24-04-2008, 21:48
mesec ne treba da bude u onom znaku koji vlada onim delom tela koji se "operacijom tretira"
takodje posmatraj da li nesto napada vladara ascendenta, kakvi su tranzitni aspekti po vladara asc, kakvo je stanje sa osmim i sestim poljem.
ako je operacija prvo vladara osam gledaj
gleda se i 12. polje ako treba da se ostane u bolnici

jupiter u raku
24-04-2008, 21:59
da se nadodam ,još treba gledati fazu meseca,treba da je u fazi opadanja jer je onda krvarenje slabije.-treba pogledati i u kom je znaku tranzitni mars kao prirodni vladar hirurga,trebalo bi da ima što više dostojanstva jer to opisuje hirurga.

marijana85
24-04-2008, 22:03
hvala Cor:) sad cu pokushati sama da analiziram tranzite i natal po instrukcijama;), samo mi reci koliki orbis da racunam i da li da uzmem u obzir samo glavne aspekte (poshto vidim da mi je vlad. Asc ugrozhen na "par mjesta", samo su negdje veci orb.)?

jupiter u raku, sad vidjeh i tvoju por. Upravo mi je i trebala takva info. tnx ;)

Little Warrior
24-04-2008, 22:26
nadalje gledas koja planeta vlada tvojim osmim poljem i onda gledas gde je ta planeta u tranzitima i kako te aspektuje(u odnosu na natal). tako radis i sa vladarem sest.

ali tranziti nisu dovoljni, oni su samo jedan nivo, pogledaj malo i direkcije i progresije!

mandrak-21
24-04-2008, 22:30
Ne zaboravi da posmatras i planetu koja vlada tim delom tela,kako je postavljena i kakve tranzite pravi kao i tranziti nad tom planetom

thalatte
25-06-2008, 10:06
:pDakle,sad je ravno godinu dana kako kopkam po astrologiji...i grozno me sraaaaam da još uvijek neam pooojma za šta služi ova tablica?(klik-link-zaokružila sam):D

http://i31.tinypic.com/vuqti.gif

TrilianSi
25-06-2008, 10:09
:pDakle,sad je ravno godinu dana kako kopkam po astrologiji...i grozno me sraaaaam da još uvijek neam pooojma za šta služi ova tablica?(klik-link-zaokružila sam):D

http://i31.tinypic.com/vuqti.gif

Pokazuje koje su ti planete u kojim elementima ;)

U vazdušnim znacima su ti Jupiter, Saturn i Pluton i u kardinalno znaku. U zemljanim - Sunce, Venera, Mars, Merkur i Asc - pa u fiksnim znacima. Mesec i Uran u vodi, Mesec u kardinalnom a Uran u fiksnom. I Neptun u vatri i promenljivom znaku ;)

dadiska
05-07-2008, 16:53
Koja je razlika izmedju:

1. Kuce koja pocne i zavrsi se u jednom znaku?!

Kao na primer 3 i 9 kuca na karti (http://i29.tinypic.com/2m2yzrc.jpg)!

2. I kuce koja pocne u jednom,pa sadrzi drugi i zavrsi se u trecem znaku?!

Kao na primer 6 i 12 kuca na karti (http://i29.tinypic.com/2m2yzrc.jpg)!
I sta uopste takve kuce oznacavaju, tj. kakvu jos simboliku nose! :thankyou: :kiss3:

p.s. Kartu sam uzela uopste da sluzi kao primer tih kuca,da bi znali na sta mislim, a na simboliku mislim da uopste pojasnite vase shvatanje toga, mozete slobodno objasniti i na nekom primeru! :D

sto mu gromova
07-07-2008, 09:50
Pa,vrlo prosto:kuce koje zahvataju samo jedan znak,imaju jednog dispozitora,a kuce koje se protezu kroz vise znakova,nece imati samo jednog dispozitora...Npr.ako ti 1. kuca pocine u znaku riba,i zahvata celog ovna i malo bika,kao kod mene,dispozitori mog 1. polja su Jupiter,Neptun,Mars i Venera...pri cemu su Ju i Ne vladari,a Ma i Ve suvladari...e,sada pored toga sto ja imam fakticki 4 dispozitora moje 1. kuce,to znaci da sam ja kombinacija svih ovih planeta zajedno...drugacije bi se ponasala da mi ASC zahvata samo znak riba...takodje kako moje 1. polje zahvata i celog ovna znaci da ce meni u jednom delu zivota dominirati podznak ovna,tacnije kada direktovani ASC padne na 0. stepena ovna,a negde pred kraj zivota meni ce dominirati ASC bik...tacnije,meni ce poceti dominirati bik od 41. godine zivota,kada direktovani ASC padne na 0. stepena bika...

dakle,ako rezimiram poenta je da kuce koje zahvataju vise od jednog znaka,imaju komplikovaniju pricu,tj. ishod price te kuce,je slozeniji,jer se gleda vise od jednog dispozitora...

konkretno u ovom primeru sto si navela,gledam 6.kucu,a njegovi dispozitori su:merkur,venera,pluton i mars...dakle,merkur je u 4. polju u lavu,sto moze ukazivati da ce osoba baviti nekim porodicnim biznisom-4. polje,i da ce biti sam svoj sef-lav...ovu pricu upotpunjuje i venera u 4. kuci,kao suvladar 6. polja...zatim mars,u sedistu u 12. kuci,moze ukazivati da ce imati neke neprijatelje na poslovnomplanu,i da ce ti neprijatelji biti jaki (zbog toga sto je mars u sedistu)...ali,ta osoba ce vrlo fanaticno radit svoj posao,zbog Pl u 6. polju,koji je suvladar takodje 6. polja,mada promene na poslu su neminovne jer je Ur u 6. polju...

dadiska
07-07-2008, 21:33
Ja sam se vec uplasila da mi niko to nece objasniti! :D
Ali ja sam negde i citala da ta polja koja su u samo jednom znaku da ona nisu dovoljno reikarnirana, te da ona nose nesto u ovom zivotu!
A polja u 3 znaka, svugde pise kao sto si ti rekla da se prvi znak gleda u prvoj 1/3 zivota,drugi u drugoj,a treci u poslednjoj,samo nisam znala do koje godine je koja 1/3! :D:kiss3:

zujalica
08-07-2008, 10:43
Ja sam se vec uplasila da mi niko to nece objasniti! :D
Ali ja sam negde i citala da ta polja koja su u samo jednom znaku da ona nisu dovoljno reikarnirana, te da ona nose nesto u ovom zivotu!
A polja u 3 znaka, svugde pise kao sto si ti rekla da se prvi znak gleda u prvoj 1/3 zivota,drugi u drugoj,a treci u poslednjoj,samo nisam znala do koje godine je koja 1/3! :D:kiss3:

Ja kako citah ti ukljesteni znaci se aktiviraju negde oko 30-te god., a umetnute kuce se na neki nacin stapaju tj. npr. meni 5. i 6. kuca pocinju u Biku i one su na neki nacin povezane tj. stapaju se.
I ja procitah da je razlog pojave takvih polja nesto iz proslog zivota.

Tosh
11-07-2008, 17:41
Mislim da cela prica oko umetnutih znakova je dosta naduvena i napravljena cela filozofija oko necega sto nije toliko komplikovano.
Nije to neki presudan aspekt za razmatranje.
Umetnuti znaci su posledica podela kvadranta i javljaju se samo u nekim sistemima kalkulacija kuca a ne u svim. Sto je lokacija vise na severu, toliko vise se javljaju umetnuti znaci.
Dopada mi se najprostije objasnjenje a to je uporedjenje sa sobom u sobi. Nista slabiji uticaj, samo sto nije tako ocigledan kao uticaj znaka na vrhu kuce.
Ne bih analizirala planete pojadinacno jer po tom rezonu svi rodjeni u severnijim delovima sveta su sa problematicnim planetama i skrivenim energijama a oni blize ekvatoru su srecnici bez ikakvih problema.
Po mom misljenju treba podici kartu i u drugom sistemu kuca da se vidi dali ima bitnih razlika ali i obratiti paznju da ce osoba ispoljavati i uticaj tog znaka.

Little Warrior
11-07-2008, 19:53
ja se ne bih slozila sa tim da uticaj nije nista slabiji...
zato sto: kada se recimo petoro dece rodi u istom danu
svi imaju planete na istim stepenovima(osim meseca zbog njegove brzine kretanja) ali nemaju istu sudbinu

jer upravo kuce nose materijalizaciju jednog horoskopa(a one su razlicite pri razlicitom vremenu rodjenja i najlicnije su!)
kada u jednom znaku ne pocinje ni jedna kuca, samim tim je uticaj, ne slabiji, vec drugaciji(dosta se pisalo o tome, da se ne ponavljam)

slazem se da su na ekvatoru asc i mc u egzaktnom kvadratu(prica o kvadrantima) a sto severnije idemo dolazi do ukljestenja cak i do dva znaka, ali to su severnjaci prosto resili Alcabitus sistemom.

Tosh
11-07-2008, 23:38
ja se ne bih slozila sa tim da uticaj nije nista slabiji...
zato sto: kada se recimo petoro dece rodi u istom danu
svi imaju planete na istim stepenovima(osim meseca zbog njegove brzine kretanja) ali nemaju istu sudbinu

jer upravo kuce nose materijalizaciju jednog horoskopa(a one su razlicite pri razlicitom vremenu rodjenja i najlicnije su!)
kada u jednom znaku ne pocinje ni jedna kuca, samim tim je uticaj, ne slabiji, vec drugaciji(dosta se pisalo o tome, da se ne ponavljam)

slazem se da su na ekvatoru asc i mc u egzaktnom kvadratu(prica o kvadrantima) a sto severnije idemo dolazi do ukljestenja cak i do dva znaka, ali to su severnjaci prosto resili Alcabitus sistemom.

Pa jel to znaci da razni narodi treba da koriste i razlicite sisteme kuca?
Kakva je to materijalizacija horoskopa sto kuce nose?
Ne moze se reci da je jedan sistem kuca bolji od drugih. Izbor sistema kuca a prema tome i dali ce se prikazivati ukljesteni znaci je potpuna individualna stvar svakog astrologa. Sta vise, mnogo njih koriste razlicite sisteme za razlicite svoje potrebe jer su zakljucili da im vise lezi jedan sistem za jednu vrstu karte a drugi sistem za drugu vrstu horoskopa.

Svaka natalna karta pa cak i gde je razlika samo par minuta je razlicita ali ne zbog kuca, vec zbog stepena, dekade, vladarstva a narocito i zbog brzog Meseca kao i mnostvo drugih stvari.
Mesec predstavlja nase nesvesne emocije, par minuta a pogotovo promena znaka je itekako vazno.

vilenija
12-07-2008, 01:29
ja uvek imam tu frku sa primenama razlicitih sistema kuca, govorim o natalnoj astrologiji...i ona prica: 3* pre samog vrha, pa onda se negde planeta gleda kao da je u jednoj, a nekad u drugoj, a razlike mogu biti veoma velike u tumacenjima...
a za nekog kome je AC u devici, te neke razlicitosti otvaraju gomilu pitanja :D :D :D :D

i Cor, sta je to Alcabitus sistem? zaista se prvi put srecem sa tim :( :( :(