Mo 0 NE [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mo 0 NE

Merkur
05-06-2007, 09:32
Nemirni ste, izuzetno senzitivni, romanticni, saosecajni, skloni promenama raspolozenja, idealista ste i na vas se lako utice. Ova konjukcija naglasava misticne i religijsko - ideoloske sklonosti. Ukazuje i na sklonost ka muzici i stvaralastvu uopste. Na emocionalnom planu tesko vam je da razlucite iliuzije od stvarnosti.

:)

Johan Sebastijan Bah

experta
05-11-2007, 20:29
Moze li neko da mi pojasni ovaj aspekt?U mojoj karti Ne je u 10 kuci u strelcu, a Mo u 11 takodje u strelcu.Da li osim nenormalno velike nervoze ovo znaci jos nesto ? Hvala drustvo....:confused:

zvezdica
06-11-2007, 13:17
Ne 0 Mo

Ovo su osobe bezgranicne maste,ljubav prema umetnosti,filmu,slikastvu.Skloni osami,neodgovorni su i emotivni.Vrlo cesto skloni porocima.Ova konjukcija naglasava misticne i religijsko - ideoloske sklonosti. Ukazuje i na sklonost ka muzici i stvaralastvu uopste. Na emocionalnom planu tesko vam je da razlucite iliuzije od stvarnosti.

zoka57
30-11-2007, 11:57
Mesec ponekad predstavlja starije zene a i neptun je ponekad oznacen kao baba,ova konjukcija u ugaonim poljima daje zanimljive price miteve vezane za babe iz porodice jos ako nema losih aspekata mogle su biti bas fine i zanimljive.

skorpijica
19-02-2008, 15:39
OVAJ ASPEKT MO 0 NE OZNAČAVA I SUJEVERJE -OSOBA JE VEROVATNO SUJEVERNA

mile dupor kaze

lazna dobrodusnost,nasavjestan, cinik,sarkazam,unutrasnja zelja za priznanjem,fina osecanja,sarlatan,ipresija,umetnost,astrolog........

uvek je u pitanju neka intimna prevara.....u 1k sam sebe, u 7k javnost, u 5k psihijatar, u 12k diskreditiranje tajni.....

Seven
11-03-2008, 16:34
ja imam ovaj aspekt i negdje sam pročitala da se veže za vodu, bilo da osoba živi kraj vode ili je u kući voda, prokišnjavanje, poplave...tako nešto

ja osobno obožavam vodu, more, i inače mislim da ne bi dugo izdržala negdje da sam bez vode

a ovo što se osjećaja tiče, jako sam senzitivna i suosjećam sa svima koji su u nevolji

mistično me također privlači, volim muziku ali nisam baš neki stvaraoc....od umjetnosti me najviše privlači fotografija :) praznovjerna nisam iako sam kao mala često nosila najdražu majicu jer sam mislila da mi donosi sreću

Andreina
22-03-2008, 23:27
Ta je konjukcija mozda najpovoljnija za umjetnike i sve one koji zive od maste i snova. Ona potencira intuiciju, jaca podsvijest i donosi neka neobicna iskustva i vjerovanje u nadljudsko. Osobe s tim aspektom su misticne, naizgled dobrodusne i besopasne, no zbog cesto nerealnog pogleda na sebe i svijet oko sebe, mogu napraviti prilicno stete. U zivotu ce se cesto sretati s prijevarama, a nerijetko ce se razocarati u one koje vole, kao i u svoje idole i ideale. Konjukcija Mjeseca i Neptuna donosi brojne zablude, istice talente i osjecaje, daje nesvakidasnje osobe koje ce mnoge zadiviti svojim sposobnostima, no i iritirati svojom nepostojanoscu i promjenljivoscu.

(odlomak iz casopisa "Astromagazin")

skorpija_strelac
09-06-2009, 23:11
OVAJ ASPEKT MO 0 NE OZNAČAVA I SUJEVERJE -OSOBA JE VEROVATNO SUJEVERNA

znam jednog ateistu sa ovim aspektom

konjunkcija u strelcu:rolleyes:

uranija
06-12-2009, 17:17
poznajem osobu koja ima ovaj aspekt u 5kuci u strelcu,talentovan za neobicno od muzike,plesa,stavova,aspekt je u strelcu,spojeni vladari 8 i 12.-e,inace dosta spava!!!!

kole
09-12-2009, 17:12
Ovaj aspekt je meni na DCu u Strjelcu i zaista sam veliki fatalista iako nikada ne gubim nadu i vjeru u ljudsku dobrotu, bozje providjenje i da se sve desava sa razlogom. Bila sam sklona da vjerujem u svacije dobre namjere ali se to vremenom promjenilo, nevoljenost od strane zena (+Ne,Mo90Ve)pogotovo dok me ne upoznaju jer imam grub nastup. Trazim ideal u ljubavi iako mislim da sam i to prevazisla, jer sam evo ovog svog prihvatila vec 7g smo zajedno. Mislim da je jako bitno da osoba ove losije aspekte kanalise i prevazilazi upoznajuci sebe, zato Astrologija u mom zivotu ima jako bitno mjesto.

uranija
09-12-2009, 18:57
Ovaj aspekt je meni na DCu u Strjelcu i zaista sam veliki fatalista iako nikada ne gubim nadu i vjeru u ljudsku dobrotu, bozje providjenje i da se sve desava sa razlogom. Bila sam sklona da vjerujem u svacije dobre namjere ali se to vremenom promjenilo, nevoljenost od strane zena (+Ne,Mo90Ve)pogotovo dok me ne upoznaju jer imam grub nastup. Trazim ideal u ljubavi iako mislim da sam i to prevazisla, jer sam evo ovog svog prihvatila vec 7g smo zajedno. Mislim da je jako bitno da osoba ove losije aspekte kanalise i prevazilazi upoznajuci sebe, zato Astrologija u mom zivotu ima jako bitno mjesto.

a sta mislis da li u muskom horoskopu ukazuje na zainteresovanost za zenu ovakvog tipa?ja to tako mislim,posto je to u horoskpu osobe sa kojom zivim

kole
09-12-2009, 19:10
Uranija nisam bas najbolje razumjela pitanje koji aspekt ima tvoj dragi, koji tip zene? Izvini al sam "malo plava" :)

uranija
09-12-2009, 20:01
ima onaj iznad opisani,ne racunajuci ovaj,2.post unazad,mesec mu vladar 12-e a neptun 8.njegove strasti,i ja sam plava:p s vremena na vreme a inace imam tu boju kose:)

Poppy
11-12-2009, 15:47
Volim muziku, ali ne sviram nijedan instrument i lose su mi glasovne sposobnosti. Obozavam knjizevnost, slikarstvo, padam u nesvijest kad se nadjem ispred Karavadjove Meduze u Firenci, relativno sam sujevjerna, cisto da mi nije dosadno + Mo 0 Ne 0 MC = karijera mi je u ovim godinama potpuno nedefinisana, sve bih mogla da radim.
Znam da budem cinicna i sarkasticna, mada tu ima dosta upliva Me 0 Ma.

Santijen
03-09-2010, 21:04
da li neko sa ovim aspektom moze da mi opise svoj osecaj za majku...mislim..procitah negde da ove osobe ceo zivot traze potvrdu sopstvene osobenosti i emotivnog ispunjenja, radi nekog praznog odnosa sa majkom u detinjstvu

caruso
16-11-2010, 19:38
meni su u 4 kuci,neptun i mesec....u istom znaku su,a negde sam citala da se i to posmatra...kakvog li to moze imati uticaja?sladjanin post o snovima me setio da ovo pitam...:rolleyes:
hvala:)

capella
16-11-2010, 20:05
Poznajm par osoba sa ovim aspektom ali jedna ga živi u 100% iznosu. Joga, kundalini, bijelo vještičarenje,neke čudne masaže i sve što je spirtualno-ezoterično a sve to profesinalno, negdje na zapadu. Inače je sa mora (neko je i to pomenuo gore).
Ono što je meni zanimljivo kod nje, vezano za ovaj aspekt je da je probala kod kuće sama napraviti pivo!!! Čak mislim da je jedno vrijeme uzimala neke narkotike, što bi mi se opet uklopilo u sve ovo a ne mora da znači da je to defnicija samog aspekta. Druga zanimljiva stvar je da je napustila svoje dijete i otisnula se na zapad. MO je ovdje baš zatajio!!!

MoonEma161834
01-04-2011, 18:09
Posto mjesec predstavlja lice, sto bi dalo izgledu aspekt dispozitor mjeseca konjukcija neptun ? ne mogu se snaci :r

Marlen
02-04-2011, 16:50
Jedna poznata pevacica narodne muzike to ima, magnet je za fanove a ipak samo lazno dobrodusna..........

miramax
05-04-2011, 12:56
Mo 0 Ne
Da li bi ovaj aspekt u natalu mogao dati mjesečarenje tj. hodanje u snu?

AleksUranus
17-01-2012, 18:52
I ja imam ovu konjukciju u 11 kuci. Da mnogo verujem ljudima, verovala sam nekad specijalno dok sam bila malo mladja, i dozivljavala sam duboka razocaranja (neptun) od drugarica (mesec- zene), skoro sve su mu bile lazne i imale su hidden agendu (neptun) iza naseg prijateljstva. I to najvise ovde u inostranstvu gde i zvim zadnjih 16 godina (konjukcija u strelcu - inostranstvo). Jedno vreme jesam pusila (neptun) pa sam prestala, ja verujem da ovo predstavalja jedan vid of addiction ovaj aspekt, i ja volim astrologiju plus jos volim i organic healthy food i plus sam jos fitness fanatik, tj postala sam mada oduvek i bila jedino sto sam jedno vreme bila malo uspavana po tom pitanju (neptun). Ovaj aspekat govori o tome da mi baba pije (neptun konjukcija mesec (baba)), a takodje govori o tome da i kod mog muza postoji neko ko pije (otac mu je pio pa je prestao)jer mi je mesec vladalac sedme kuce, pa cak govori i o njegovom karakteru, moj muze ne pije ali pusi (znaci opet neki addiction). Moj brak je totalno druga tema ali i to se cak da videti, iz ove konjukcije. Obozavam muziku i dobro pevam...i cesto se pitam sto ne snimih plocu bolje bi zivela od toga nego od svog posla al ajde, nemam aspekte sa MC za to, tako da ostaje da pevam u drustvu (konjukcija u 11 kuci). A da zaboravih da dodam jos, dok sam bila mladja znala sam mnogo da spavam, sad vise ne toliko mada u principu volim da spavam duze. I da pijem dosta vode......

Medea
19-01-2012, 11:43
Mislim da je ovo odlican aspekt za umetnike, i za 'razumevanje' umetnosti...pogotovo ovih novih kao sto su Film, Fotografija...
Takodje mislim da su ovi ljudi STVARNO dobrodusnoi, a ne kos to je neko rekao da se prave.

manila
19-02-2012, 19:44
jel zna netko šta bi predstavljala ova konjukcija MO i NE u 8 kući?

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_16_anonymous.67417.16512.gif&res=100&va=&cid=ohwfileScCbER-u1288167404

kentauri
23-07-2012, 11:26
Mo 0 Ne
Da li bi ovaj aspekt u natalu mogao dati mjesečarenje tj. hodanje u snu?

Mesečarenje povezuju sa Merkurom u 12. kući ili nekom drugom vezom Merkura i 12. polja. Moja drugarica hoda u snu - ima egzaktnu opoziciju Meseca u Blizancima kao vladara 12. i Merkura...

mihaeladany
24-07-2012, 18:07
meni ovaj odnos pocinje da smeta..,..previse emocija,..sanjarenja,,.ponekad imam utisak kao da sam sa druge planete!

kentauri
24-07-2012, 20:12
meni ovaj odnos pocinje da smeta..,..previse emocija,..sanjarenja,,.ponekad imam utisak kao da sam sa druge planete!

Možda i jesi :) Vladar Asc egzaltirani Jupiter u 8. polju u jakom trigonu sa ovom konjukcijom u 12. polju. i još u Škorpionu. Dodaš Sunce i Merkur u Ribama i druge planete i dobiješ potpunu dominaciju vode u natalu. Pošto su sve lične planete u vodi, što znakom što poljem, čak i bez Mo 0 Ne bila bi preplavljena osećanjima. Tako da nije isključivi " krivac " ova konjukcija, prosto ceo natal nosi voda. Pa i jedina planeta u vatrenom znaku, Venera je u kući Raka, opet voda...

mihaeladany
24-07-2012, 20:29
ja volim vodu.....mislim na pravu vodu....u bilo kom obliku:D .... a posto nemam "zemlje " u natalu.......ubih se plivajuci:wall: ......

kentauri
25-07-2012, 12:22
ja volim vodu.....mislim na pravu vodu....u bilo kom obliku:D .... a posto nemam "zemlje " u natalu.......ubih se plivajuci:wall: ......

Nadam se da nije konstantno plima :) Meni kad stigne, preosetljivost na sve i svašta što čovek inače uopšte ne primećuje, postane mi baš " zabavno ". Jednostavno, teško se odbraniti od nečeg što nesvesno izvire u tebi. Tako delimično, samo delimično, naslućujem kako ti može biti.

Srdjan
25-07-2012, 12:31
Evo i ja da podelim svoje iskustvo sa mo 0 ne. Radio sam horoskop osobi sa ovim aspektom u 8 kući, Natusova majka je umrla pod anestezijom u bolnici, ali je bila jako emotivna i duhovna, s obzirom da se konjukcija nalazi u sazvežđu strelca ali pod jakim aflikacijama, tako da je i sam natus, nasledio od majke duhovnost, ali i veliku maštovitost, kao i sklonost alkoholizmu.

Medea
25-07-2012, 13:11
Pa kao i Mo u Ribama daje bolesljivu majku

mihaeladany
25-07-2012, 16:00
Nadam se da nije konstantno plima :) Meni kad stigne, preosetljivost na sve i svašta što čovek inače uopšte ne primećuje, postane mi baš " zabavno ". Jednostavno, teško se odbraniti od nečeg što nesvesno izvire u tebi. Tako delimično, samo delimično, naslućujem kako ti može biti.
:D do skoro bila plima....i dugo mi trajala....nesto se sad malo po malo povlaci......nadam se da ce doci i "oseka"...za promenu:)

visnja
27-09-2013, 17:01
da li konjukcija meseca i neptuna spada u pozitivne ili negativne aspekte?

citajuci predhodne postove nisam mogla doci do nekog konacnog odgovora

kosmopolita
27-09-2013, 18:45

Sa njim čuvaj živce draga,sad zavisi i gde su dispozitori:)

NOVICSLAVICA
27-09-2013, 21:48

Bilo bi mi zadovoljstvo postovati sa tobom i odgovoriti na pitanje.

Zasto ste se sve zavukle u misiju rupu i uklonile karte.???
Pa to je nas hobi i ko nas moze navatati.???
Ako se ovi ponosni ,paradni prikazuju i fale da su gej ,zasto je strasno biti ljubitelj astrologije ..???

Znas da je konstelacija planeta u tvom slucaju Neptun 0* Mesec pozicija ,a sudbina tih dveju planeta [sta ce se sa njima dogoditi] odredjuje pozicija njihovog dispozitora
.
Ovo kako se mi sada bavimo astrologijom bez karte je decija igrica.[mislim da sam i suvise stara da bih se igrala 5-godisnjaka]

visnja
27-09-2013, 23:40
Sa njim čuvaj živce draga,sad zavisi i gde su dispozitori:)

konjukcija je u ribama, na istom stepenu, rijec je o solaru ne o natalu

:)

Bilo bi mi zadovoljstvo postovati sa tobom i odgovoriti na pitanje.

Zasto ste se sve zavukle u misiju rupu i uklonile karte.???
Pa to je nas hobi i ko nas moze navatati.???
Ako se ovi ponosni ,paradni prikazuju i fale da su gej ,zasto je strasno biti ljubitelj astrologije ..???

Znas da je konstelacija planeta u tvom slucaju Neptun 0* Mesec pozicija ,a sudbina tih dveju planeta [sta ce se sa njima dogoditi] odredjuje pozicija njihovog dispozitora
.
Ovo kako se mi sada bavimo astrologijom bez karte je decija igrica.[mislim da sam i suvise stara da bih se igrala 5-godisnjaka]

kad su se moderatori i administrator povukli u misje rupe sto ne bi i neki drugi, sebe naravno ovde ne svrstavam, jer to sto nema moje karte (trenutno) ne znaci da sam u misijoj rupi

vec napisah gdje se nalazi pomenuta konjukcija, hvala na odgovoru Slavice:4hug:

mandrak-21
27-09-2013, 23:48
sa tim aspektom bi trebala sto manje da se ove godine bavis onostranim pitanjima i a pogotovo da izbegavas regresoterapije ili pak slicne pokusaje,poput astralnih putovanja prizivanja duhova i sl........
moguci su i snovi jako ''zivi'' i cak i susreti sa duhovima i sl......malo obrati paznju i krvnu sliko proveri svremena na vreme.
Ali nemoj utripovati jer nije nista strasno pored toga mozes biti i zrtva prevare i obmane.

visnja
27-09-2013, 23:51
sa tim aspektom bi trebala sto manje da se ove godine bavis onostranim pitanjima i a pogotovo da izbegavas regresoterapije ili pak slicne pokusaje,poput astralnih putovanja prizivanja duhova i sl........
moguci su i snovi jako ''zivi'' i cak i susreti sa duhovima i sl......malo obrati paznju i krvnu sliko proveri svremena na vreme.
Ali nemoj utripovati jer nije nista strasno pored toga mozes biti i zrtva prevare i obmane.

vjerovatno postoje i drugi nacini da se ispuca ovaj aspekt

hvala Mandra :4kiss:

Santijen
28-09-2013, 00:11
vjerovatno postoje i drugi nacini da se ispuca ovaj aspekt

hvala Mandra :4kiss:

khmmm :D:p

visnja
28-09-2013, 00:22
khmmm :D:p

a zamisli da smo na temi asocijacije :angel1:

Santijen
28-09-2013, 00:24
a zamisli da smo na temi asocijacije :angel1:

pa rekoh aspekt me asocira na kasalj :D

visnja
28-09-2013, 00:32
pa rekoh aspekt me asocira na kasalj :D

mene na ljubav, al niko mi to ne potvrdi jbt :D

Santijen
28-09-2013, 00:38
mene na ljubav, al niko mi to ne potvrdi jbt :D

hahahahah e za taj aspekt je ljubav maciji kasalj:D

mandrak-21
28-09-2013, 00:46
beskonacnost.na kub

Santijen
28-09-2013, 01:01
beskonacnost.na kub

Bozanstvena dusa:D ( duso moja:p)

Skorpija83
14-07-2014, 13:31
Ova konjukcija je u mom 6. polju.
MO u jarcu vladar asc, a Ne u strijelcu vladar 10. kuće.
Posao mi je najvažniji. Važniji od ljubavi. Kad na poslu sve funkcioniše kako treba, ja cvjetam. Par godina već radim posao u simbolici Neptuna. Pomažem siromašnima, bolesnima, licima sa posebnim potrebama, samohranim majkama.
Ova konjukcija je u kvadratu sa Ve0Ma u djevici u 4. kući, pa mi je to donijelo neslaganje sa osobama koje su nezrele ili mlade, mladićima i djevojkama, netrpeljivost sa njima, izdaje, ogovaranja, platonske ljubavi.
Kratkovida sam od 12. godine, imam veliku dioptriju, mada to je i od So0Sa...