Ko ce mene da shvati... (:? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ko ce mene da shvati... (:?

Electrica
31-10-2007, 01:46
Evo i moje karte pa se nadam da ce mi neko reci neshto korisno... (:
Ljubim vas astrolozi moji hehe

mozda bi neko mogao da mi kaze kako cu u zivotu stojati sa religijom...danas sam inache prvi put u zivotu meditirala ! Bilo super ako nekog zanima hehe
pored toga zanima me zdravlje mog tate...?
HVALA PUNO unapred za sve odgovore,strpljivo cekam...kako lazem nisam strpljiva ni malo,ali ..godinama to ide:D
grlim vas iz Zr-a
Stef

thalatte
31-10-2007, 10:27
Što se tiče religije i duhovnog imaš Chiron u 9.kući....pa pogledaj na podforumu Asteroidi .....što chiron u 9.kući i blizancu znači...možda dobiješ svoje odgovore:)

-a za tatu prepuštam onima koji se bolje od mene kuže

Electrica
31-10-2007, 15:13
... ne volim shto mi je chiron u 9. kuci,sad sam prochitala shta znachi,jeee:( bash sam tuzna zbog te pozicije. NE MOGU da shvatim taj bol,strah shta god da je jer imam toliko zelju da se povezem sa bozanskim da me chiron ovde samo drzi na istom mestu... meditirala sam juce prvi put i danas me boli kicma u predelu 4.chakre...kakve se meni gluposti deshavaju :( garant cu se udati za nekog sveshtenika pa ce biti bolje hahah:5rotfl:
au je daj neko nek mi zaviri u kartu malo da me oraspolozi...
ljubi vas Stef

hvalaaa pepu,skenjala sam se extra zbog tog chirona u 9.kuci... ne bih da je na tom mestu,daj da ga pomerim negde drugo hahaha

ima li nekog leka za moj chiron i koji je...? HEEEELP

Nella
31-10-2007, 16:07
Ovako se tumači Chiron u 9. kući:

CHIRON U 9. KUĆI
Savršeno za putnog agenta koji sve druge otpremi na savršeno putovanje dok on zaglavi u kancelariji s papirologijom. Roditelji s ovom pozicijom tjeraju svoju djecu da se školuju i daju djeci školovanje koje oni nikad nisu dobili. Ako se tu negdje još nađe Saturn, osoba bi mogla biti ljubomorna na edukaciju svoje djece i uskratiti im edukaciju.

Sad mi reci šta te od svega ovoga brine, a tumačenje ti stavim ćim uhvatim malo vremena.

Electrica
31-10-2007, 16:31
ovako..u natalu mi je kiron (u 9.kuci) u opoziciji sa marsom,uranom i saturnom(stelijum u 3.kuci),ored toga u kvadraturi sa mesecom,ali sa sekstilima sa lilit i jupiterom;trigon sa fortunom.. kako bi to protumacila?
aj sad umni napor:newman::D
Hvala na velikoj pomoci :))
zagrljaj topli iz Zr-a u kom je bash hladno inache danas:cold:

Nella
31-10-2007, 16:41
Chiron u blizancima: ne vrednuješ vlastitu inteligenciju. Misliš da nisi toliko pametna, dok je upravo suprotno. Ti možeš komunicirati i bez riječi

Opozicija Mars
Ne voliš agresiju, konfrontacije i osjećaje ljutnje, dijelom zato što te plaše i dijelom zato što osjećaš da ako se razljutiš da se nečeš moći savladati. Zato ih terapeutski izbjegavaš. Pomalo izbjegavaš i samoizliječenje.... Ali, ta tvoja pasivn- agresivno ili indirektno izražavanje osjećaja radi protiv tvojih interesa.

Opozicija uran
Tvoj pristup samoizliječenja ima polarnost sa spiritualnim dijelom. To bi se moglo manifestirati tako da osobna pitanja o izliječenju bi se mogla suprostaviti neugodnosti tradicionalnog i mogao bi imati otpor prema njima ako ti se upletu u put. Imaš problem s balansom između intelektualnog i ignoriraš svoju duboku ranu ili joj se odbijaš obratiti kao psihičkoj potrebi.

Ostalo imam doma (sad sam na poslu), pa ti popodne stavim.......

Electrica
31-10-2007, 17:04
pa da,zvuci kao ja.. :) hvala ti i nakaci kad dodjes kuci ostalo sto ti aspekti govore...Pomoglo bi mi kada bi nakon objashnjenja mogla dati neki savet u kojem smeru bih se mogla kretati da doprinesem tom izlechenju...:o
Hvalaaa
Stef

Ko zeli malo da vezba mogao bi mi reci kako stojim u buducnosti sa porodicom i decom,muzem i religijom...?
eto dole link za natalnu pa daj da provirimo malo u buducnost :dancing:
ljubim vas
Stef

webhanuma
31-10-2007, 20:38
Ko zeli malo da vezba mogao bi mi reci kako stojim u buducnosti sa porodicom i decom,muzem i religijom...?
Dobrodosla electrica :)
Ne znam sta mislis pod "kako stojim sa religijom"?

Deca -sunce u petoj -od velike su vaznosti, ni jedan ruzan aspekat, dakle zaista ces stajati kako budes zelela :-)
Mesec u plodnim ribama, uran ima trigon sa jupiterom..ja bih gadjala vece brojke :-)
Vladar pete uran...u jarcu i pored saturna, doci ce sa malo zakasnjenja u odnosu na ono sto budes zelela, ali uz silnu zelju (konjunkcija marsa iz strelca) i pretpostavljam kad im se ne budes nadala
Uran trigon sunce iz vodolijice -ti si jedna bas neobicna osoba, jako vedra i kreativna

Muzic puzic je prikazan ovnom ali i venerom na dc-u, brak uz veliku ljubav, mogla bih na opkladu da ce biti rani brak (meni ti je 25rano po danasnjim standardima, a dc u ovnu cesto da impulsivnost pri odluci, tvoj mars je uz urana pa je tim ovo podrzano, ali zaista lepo aspektovan (trigon od dispozitora iz sedme), tako da cerujem da ce ovo zaista biti zaista jedan od onih prmera koje svi gledamo i zelimo da smo ucesnici umesto gledaoci :-)

Jel' imas ti decka mila... posto pluton ce na tvoj mars uskoro, pa i jupiter ce preci preko tog stelijuma... ako ljubav nije na vidiku trenutno, dooobro rasiri oci posto je on bas tu.. mozda negde u komsiluku, ili preko starijih rodjaka da ga upoznas. On je vedrog duha, sportski tip, brzog uma

Mila tvoja karta je toliko lepa i vedra da je radost odmarati oci na njoj. Ono sto treba da vodis racuna da se ne opustas previse...jer to je tendencija ljudi sa ovoliko lepih aspekata, dakle uz minimum truda mozes cuda da postizes

Mesec na vrhu sestog, vladar sestog u trecem, trece puno i vedro, a jupiter u sedmoj... cime se ti bavis? Nadam se da si u nekom javnom poslu? Ako pozelis prijavi se nekad na neki kasting i reci kad da palimo tv :-)

Uzivaj zaista, kad vec mozes.
Poljubac, webhanuma

thalatte
01-11-2007, 09:12
-samo sam se htjela nadovezat na onaj dio di si napisala da si meditirala...nisam stručnjak ni za to...ali sam bila experimentirala nešto...neznam ni kako si meditirala,ali znam da se ne treba igrat sa čakrama...tako da ako si ih ono pokušavala otvorit,meditirat na njihove boje i vrtnju... pametnije je započeti uz nečiju pomoć,sa nekim ko zna dosta o tome...jer sam prčkat--zna bit opasno....:(

Electrica
01-11-2007, 18:05
JAoooo.... Hvala Webhanuma na tumachenju,bash mi je prijao ovaj text!! Nisam ni znala da imam tako lepe aspekte i jako sam zahvalna zbog toga.... :)
hehehe super!!
Ljubim i grlim moje najdraze astrologe
STefana

inache sam frizerka,imam svoj salon..mada to mi je onako "usput" dok ne nadjem neshto drugo da radim... Moja sestra radi na zrenjaninskoj televiziji kao dizajner,pa mozda ja odem da pitam da li im treba neki voditelj hehe :)
hvala josh jednom na divnom tumachenju! <3 kissic

vidi mene ,svaki put zaboravim neshto da napishem...kako sam smotana ju ju ju :))
to sto se RELIGIJE tice..zanima me ustvari moji izgledi na putu prohudovljenosti,put moje dushe i kako ga mogu podrzati i kojim postupcima unapredovati..? Mesecevi cvorevi,kiron... Gde postoje putevi koji su dobri za mene vezani za dobrobit mog duha,dushe..? Shta bih trebalo da izbegavam kako bi moja duhovna strana bila mirna ?
Nisam dobro opisala to,nije bash religija u pitanju ali ipak neko verovanje u vishe energije.... :)
cmok cmok cmok

mandrak-21
02-11-2007, 01:59
A sta si ti toliko zgresila,sto samo o duhovnom razvoju pitas??? za duhovni razvoj mozes ici u manastir...ali posto ti je 12 kuca u devici mogla bi zavrsiti u ludari pogotovo sto ti je merkur u kvadratu sa plutonom..zato se draga moja okreni ovozemaljskim stvarima i ako si se jednom razocarala u ljubavi ,budi bez brige imace toga jos.samo budi malo obazrivija sto se izbora ljudi koje zavolis tiče.iskoristi te divne aspekte na najbolji nacin,imas predispozicija za lecenje putem misli ali reci izbegavaj i povedi racuna sta kome pricas iako ti je stelijum u trecoj kuci lepo aspektovan od jupitera ......jupiter je ipak u ovnu i zato povedi racuna o saobracaju jer su u pitanju tri malefika u konjukciji ok???

Electrica
02-11-2007, 12:18
hm...ludara..? Ponekad se bash i osecam kao ludak,dushevni bolesnik,ali predpostavljam da ovo nije trebalo da kazem da me neko ne bi josh i poslao u ludnicu :) ne razumem bas najbolje to sto mi je merkur u kvadratu sa plutonom,zasto bih pogotovo zbog tog aspekta mogla da zavrsim u ludari? I zasto je tu bitna 12.kuca?
Saobracaj i ja-to su srca dva,samo se svadjamo :) prilican broj puta sam imala saobracajne nesrece kolima,a dok sam jos vozila motor padala sam sa njega kao kisha s neba shto pada....
Razocarala sam se u ljubav nekoliko puta,ali me to nikad nije sprecilo da nastavim da mislim pozitivno.. Sta ne valja sa ljudima koje zavolim tj. sa mojim kriterijumom..gde da poradim sto se toga tice?
HVALA MANDRACHE ...
cmok cmok

Nella
02-11-2007, 12:44
Što se tiće tog duhovnog razvoja i stalnog ispitivanja.... njoj to Chiron uvjetuje, dosta je jak u Elecrticinom natalu.

I, moram ti se ispričati Electrica, meni su uletili gosti koji su mi tu cijeli vikend, tako da ti nisam stigla nastaviti tumačenje. Slijedeći tjedan ti ga završim.

Electrica
02-11-2007, 13:06
Vazi Nella nema problema,napishi mi sve shto mislish kad budesh imala vremena za to i chujemo se posle vikenda... :)
veliki pozdrav i kisssic
Stef

LosT_in_SpaCe
02-11-2007, 21:38
Što se tiće tog duhovnog razvoja i stalnog ispitivanja.... njoj to Chiron uvjetuje, dosta je jak u Elecrticinom natalu.

Nikako mi ne ide u glavu kako je to Hiron kod nje "jak"?
Mislim, ovako, kad gledam ovu kartu koja je ona postavila - poprilichno nabudzeno, sve vrvi od aspekata, ali kad se postavi normalna karta kao shto je O V A (http://img123.imageshack.us/img123/3788/electricazp6.gif) ,
Hiron je chak poprilichno neupadljiv.
Pitam ovo jer sam o Hironu bash dosta kopala po netu, josh poodavno, i znam da se on smatra jakim kada je na ASC i MC.
Chak i ostale ugaone kuce tj. IC i DSC ne uzimaju toliko u razmatranje.
E sad, ako govorimo o Electrinim aspektima, oni su josh manje izrazheni, vecina je separaciona, a i bogami veliki su orbisi....

Electrica
02-11-2007, 21:56
hm... nella je rekla da mi je kiron jak pre nego sto sam stavila ovu kartu iz keplera,prethodna je bila ista kao i ova sto si je ti postavila....
A sta znaci to da mi je vecina aspekata separaciona...?

LosT_in_SpaCe
02-11-2007, 22:41
Separacioni aspekt je odvajajući aspekt koji je već u prolazu i ima smanjeni učinak.

...iliti prohujao s vihorom...:D
Ja mislim da je Hiron kod tebe sasvim prosechan, i da ne trebash neshto posebno da se 3pujseh oko njega. Da se radi o konjunkcijama sa ASC, MC-om, MO, SO, ME - pa 'ajd i da kazhesh da shljaka, ali ovako....

Ne znam, i mene bash zanima odakle Neli ovo...:-)

Electrica
02-11-2007, 22:45
tako je samo me uteshi :) ne znam mozda Nella hoce da ja patim HAHAHA shalim se Nella nararvno nishta lichno,samo ja nisam bash normalna i praktikujem ovako neumesne shale .......ko zna razumece :)

Nella
02-11-2007, 23:11
tako je samo me uteshi :) ne znam mozda Nella hoce da ja patim HAHAHA shalim se Nella nararvno nishta lichno,samo ja nisam bash normalna i praktikujem ovako neumesne shale .......ko zna razumece :)

Neću ja da ti patiš, ali ovdje se radi jedna greška. Chiron se NE gleda samo kad je na ASC i MC. Gledaju se svi aspekti, pa čak i oni sa drugim asteroidima (tj. Ceres, Pallas, Juno, Vesta....) Čak sam te aspekte između asteroida i postavila na ovom forumu....

I nikog ja ne pokušavam uplašiti. Ti se sama plašiš Chirona dok on sam po sebi uopće nije strašan.

Čak ti može pokazati koliko možeš naučiti druge ljude, a ne samo sebe

Electrica
03-11-2007, 05:22
hvala Nella opet me izvadi iz mojih cudnih tripova MUDRA ZENO SATURNA :) jesam ti to vec rekla..? hihihi
kissssic

Nella
03-11-2007, 10:01
hvala Nella opet me izvadi iz mojih cudnih tripova MUDRA ZENO SATURNA :) jesam ti to vec rekla..? hihihi
kissssic

Ti to zbog avatara ?(a, pa moram ja voliti saturn.... meni je u egzaltaciji.) :D

Electrica
03-11-2007, 12:13
pa da sailor saturn :) videla sam da ti je u egzaltaciji zato i kazem :D
Mozes li mi pomoci Nella malo...? Poshlo si sama rekla da chiron sam po sebi nije strashan...mozesh li mi onda pomoci da nadjem izvor onoga od chega ustvari strahujem...? Zapravo kad zadjem duboko u sebe sudarim se sa nekim dubokim nemirom koji mozda ja svrstavam u strah ali zapravo nije strah nego ko zna shta...? jao kako sam komplikovana tz tz tz....

dacked
03-11-2007, 16:55
ti se mnogo tripujesh! ne tumachim ti kartu, samo chitam shta pishesh! ako zelish neshto da reshish obrati se ljudima koji su za to shkolovani, npr. psiholog, a astrologija neka ti bude samo mala pomoc! pozdrav!

EnemyOfTheSun
03-11-2007, 16:59
Ja isto mislim da ne treba se peglas oko Chriona.

ti se mnogo tripujesh! ne tumachim ti kartu, samo chitam shta pishesh! ako zelish neshto da reshish obrati se ljudima koji su za to shkolovani, npr. psiholog, a astrologija neka ti bude samo mala pomoc! pozdrav!

TAkodje, ne mozes da se oslanjas toliko na tumacenja pocetnika. Nece tebi astrologija nista da pomogne trenutno, mozda i hoce.. ali lichno sumnjam. Teoretski je moguce ali praktichnije su metode psihoterapije.

Electrica
03-11-2007, 18:07
mozda ste u pravu ja sama sebi komlikujem sve.... hvala na savetima .... :)

vratila sam se malo u normalu... :D shvatila sam sa se moj problem zasniva na strahu od losih stvari i losih ljudi,tj. svega se plasim sto ima bilo kakvi mrznju u sebi,....crna strana sveta da tako kazem.
Trenutno se mnogo brinem za svog oca...ima nekoliko tezih bolesti tipa povisen krvni pritisak,nekoliko cireva,secernu bolest i anginu pektoris...zanima me da li ce on uspeti sve to da drzi pod kontrolom i da li je moja velika briga za njega opravdana...? :(

webhanuma
05-11-2007, 15:11
Nece tebi astrologija nista da pomogne trenutno, mozda i hoce.. ali lichno sumnjam.
Osloni se na knjige i ucenje umesto na sumnje.
Jedno od osnovnih pravila astrologije -kada covek oseti tranzit urana -planete promene ali i astrologije na licnim planetama, svaki razgovor sa astrologom je dobrodosao jer je to pronalazenje sebe.
Njen uran je na mesecu trenutno -dusa, emocije ali i karijera u njenom slucaju... svakodnevni zivot se menja jer je mesec na vrhu seste. To ce trajati neko vreme.
Ona trazi usmerenje i itekako joj godi da prica sa nama... pocetnicima ali i vrsnim astrolozima
Electra osecaj se dobrodoslo :)

...zanima me da li ce on uspeti sve to da drzi pod kontrolom i da li je moja velika briga za njega opravdana...? :(
Zao mi je sto je tako.
Ostavi tatinu kartu u vezbaonici ili vec negde na ovoj temi.... deseta kuca predstavlja i tatu, a saturn tvoj dom... tako da verujem da imas razloga za brigu sada, ali smislicemo neku siboliku... daj tatinu karticu :)

Electrica
05-11-2007, 17:37
Hvala webhanuma i ja osecam da mi treba malo astroloskog saveta... Sto se promene tice i tog urana,najvise osecam te promene u dusi,emocijama..zaista fascinantno kako je natalna karta kao otvorena knjiga necije najdublje licnosti :) obozavam to i trudim se da napredujem kako bi jednog dana mogla tako kao ti da chitam karte da bih ljude bolje razumela....
Evo karte mog tate..pa da napravimo tu simboliku :)
http://img407.imageshack.us/img407/2719/tatanatalxz6.png

hmmm...? pomoc mi trebaaaa :(

anastasija
11-11-2007, 00:33
Evo i mene, vec me opominju kako sam neaktivana... Dobar primjer za vjezbu ova moja natalna, pa neka virne malo ko ima vremena (14 jun 1979, Bar, 21:43h)

mandrak-21
11-11-2007, 00:59
kakva pomoc?

zoka57
11-11-2007, 10:25

Ovo je mozda prica o coveku kome su emocije problem.Pa se stanje njegovog nervnog sistema manifestuje kroz organske promene na srcu .Treba voditi racuna o vrsti i kolicini opijata iliti lekova koje uzima kao i pokusati da se sacuva stresova i preterivanja svake vrste.

Electrica
11-11-2007, 20:42
Hvala Zoko :)

andrea
21-11-2007, 11:29
Sunce u petoj kuci, Mjesec u petoj kuci

Vasa zelja da upotrebite kreativne talente I da dobijete priznanje za ostvarenja,
govori da ce te imati uspeha u vecini poduhvata. Radite samostalno I ne ocekujete pomoc I odobravanje od grugih da bi ste znali da ste na pravom putu. Vi uglavnom radite sve sto vam pruza zadovoljstvo kada se izrazavate u nekoj kreativnkoj aktivnosti. Ovo vam moze izazvati odredjene probleme u nalazenju posla jer cete uvek nesto prigovarati, posebno ako na poslu ne mozete da pokazete darovitost na svoj nacin. Voljni ste da ulozite u obucavanje radi razvoja vasih kreativnih potencijala, jer znate d ace vam to pomoci u postizanju ciljeva. Uz to, dobro obrazovanje ostavlja utisak. Zelite da budete najbolji u svemu sto radite. Optimista ste I verujete u svoj uspeh.
Vas su verovatno mazili kao dete, pa mislite da od svakoga mozete da trazite privilegije na koje ste navikli; medjutim, moracete da se dokazete I zasluzite te privilegije.
Radicete posao koji je pred ocima javnosti I necete imati mnogo teskoca ni sa jednim problemom koji se bude javio. Ljudi vas uglavnom vole I imate dara da pridobijete njihovu podrsku. Trebalo bi da trazite posao koji ce vam omoguciti neogranicene prilike za napredovanje; svakodnevni poslovi ce vam uskladiti priliku da maksimalno iskoristite svoje talente I kreativnost.
Skloni ste da budete nestalni u ljubavnim vezama, osim kada se osjecate sigurnim sa voljenom osobom. Saznanje da ste voljeni vas podstice da budete u svemu najbolji. Samoizrazavanje je vas osnovni prioritet I vi mu se prepustate kad kog imate priliku. Vas sarm odusevljava ljude pa naprosto sijate kada ste u centru paznje. Vase raspolozenje zavisi od trenutnih osjecanja. Kada ste u emotivnom usponu otvoreni ste, ali vas svako neprijatno iskustvo potresa. Zbog emotivne prirode, skloni ste da izgubite prisebnost kada ste pod stresom. Postajete agresivni samo kada treba da se zastitite od neke zloupotrebe.
Veoma je vazno da izgradite sliku o sebi, a to cete postici sticanjem formalnog obrazovanja. Ono ce vam pomoci da uspjesno izgradite svoje veze I da se sa njima lako nosite. Morate biti sposobni da se objektivno bavite problemima stvarnosti, a da ne dozvolite da vas stresne situacije uznemiruju. Obrazovanje ce vam pomoci da nadjete nacin da izrazite svoje razumevanje, utehu I brigu za ljude koji nisu tako srecni.

Electrica
21-11-2007, 17:11
Hvaaaala Andrea,ovo je potpuno tachno,svaka rech :D

Electrica
15-08-2008, 20:25
Zdravo astrolozi moji dragi... Htela bih da vas zamolim da zajedno protumacimo znacenje tranzita ove karte u cetvrtoj kuci. Radi se o eventualnom preseljenju i kad je pravi momenat za tako nesto? Radi se o mladom bracnom paru sa detetom od nepunih mesec dana. atmosfera u kuci je vrlo napeta i svi mislimo da je najbolje da se sto pre presele zbog jos jedne osobe koja im tamo pravi neke bezveze situacije...
E sad mene zanima da li neko moze pomocu primena derivatnih kuca da mi kaze sta znace ovi trenziti u trecoj kuci,kao 12. od cetrvrte,jer vidim da se tu trenutno nalaze i pluton i jupiter....
Ja vidim da taj kiron u cetvrtoj ukazuje na neki bol ali bi bilo dobro da mi i vi pomognete kako bih bolje razumela sve to i mogla njih da posavetujem na najbolji nacin.
Hvala vam puuuuno unapred:D
Evo link za kartu :
http://img354.imageshack.us/img354/482/tijanatransitae9.th.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/%5BURL=http://img354.imageshack.us/my.php?image=tijanatransitae9.gif%5D%5BIMG%5Dhttp://img354.imageshack.us/img354/482/tijanatransitae9.th.gif%5B/IMG%5D%5B/URL%5D)

dadiska
16-08-2008, 13:52
Evo ja da pocnem pa ce se ostali prikljuciti!

Po mom misljenju, kada Ne ide preko 4 kuce, nosi seljenje,ali isto tako ako nesto kupuju ja bi im preporucila da pripaze dobro na papire.

Kasnije cu jos malo pogledati! :D

Electrica
18-08-2008, 11:19
ej hvala dadiska ;) napisi kad budes ponovo pogledala kartu da li si videla jos nesto znacajno! podravljam i zahvaljujem na odgovoru :)!!