sto mu gromova [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : sto mu gromova

sto mu gromova
23-09-2007, 18:36
Volela bih par reci ako neko moze da da o mojoj natalnoj...zanima me ljubav i je li bracni partner...

aca210879
24-09-2007, 00:09
ja sam pogledao tvoju kartu i mogu ti reci da ces se dobro slagati sa onim tvojim marsom(brac.part. u 7.kuci)jer imas dobre aspekte sa jupiterom,mozda bude neko iz inostranstva ili uspesan (dobar sa mc.aspekt)ili sa tvojim asc znaci da cete se dobro slagati ali sigurno ce biti malo odvec originalan zbog aspekta sa uranom !!pozdrav:cool:

sto mu gromova
24-09-2007, 18:26
Ja se nesto ne secam da sam otvorila temu sa ovim pitanjem...zar nije bilo bolje,da se otvori tema tumacenja natalnih karate,nego ovako,ispada ko da sam otvorila posebnu temu samo za sebe sto je debilno...no,kako god...

@aca...
nije mi jasno to za marsa,kako se vidi da je bracni partner mars,koliko ja znam mars su sexulani partneri,a ne muz...muza mi vljda pretstavlja merkur,posto je vladar 7. i sunce,zar ne?
i sto tako mrsavi odgovri,ajde malo budite vredni...

aca210879
24-09-2007, 21:32
e pa sta da radim kad sam ovo rekao odokativno a ne znam da tumacim!valjda sam pomogao malo!valjda ti je mars u 7 kuci pa analogno partner!a i merkur vladar descedenta a on je u konj. sa suncem sto znaci uticajan,obrazovan,mozda prosvetar,ne znam itd...

Merkur
24-09-2007, 22:12
....ko da sam otvorila posebnu temu samo za sebe sto je debilno....
Zasto debilno? Pa imamo topik koji nosi naslov "Natalne karte clanova" i tu se nalaze zasebne teme svih clanova. Tako da svako ko je voljan da vezba ima mogucnost da se pokaze.:)

Natalne karte clanova (http://astro.axisdraw.com/forum/natalne-karte-clanova/)

sto mu gromova
29-09-2007, 20:24
Zasto debilno? Pa imamo topik koji nosi naslov "Natalne karte clanova" i tu se nalaze zasebne teme svih clanova. Tako da svako ko je voljan da vezba ima mogucnost da se pokaze.:)

Natalne karte clanova (http://astro.axisdraw.com/forum/natalne-karte-clanova/)

prosto mislim,da bi bilo bolje da se onda podtema zove,tumacenje natalnih karata i da se tu postavlja pitanje,a ne sada da svako ima zasebnu podtemu gde ce se tumaciti samo njegova natalna karta...eto,toliko

Nenita
08-10-2007, 19:43
prosto mislim,da bi bilo bolje da se onda podtema zove,tumacenje natalnih karata i da se tu postavlja pitanje,a ne sada da svako ima zasebnu podtemu gde ce se tumaciti samo njegova natalna karta...eto,toliko

U redu je prosto misliti, ali niko se do sada nije zalio na ovaj sistem rada sa natalnim kartama clanova...Kako vecina kaze, tako i funkcionisemo..
Pozdrav

Electrica
02-11-2007, 13:48
meni super ovako :) ja sam pocetnik sto se tice astrologije ali sad cu da provirim malo u tovju kartu da vidim kako meni to deluje...
Dobar aspekt sa jupiterom svakako govori da cete se slagati tj. da cete imati srece. Aspekt sa Uranom bih rekla da moze znachiti da ce biti urban lik,originalnih shvatanja. Pored toga,mislim da ces dobijati veliku podrsku od partnera jer se vladaoci 7. kuce (u tvom slucaju merkur i venera) nalaze u 8. kuci.... nek mi neko kaze da li ima ikakve logike ovo sto sam nakuckala :)? To nagomilavanje planeta u 8. kuci moze doneti razna promene,kako dobre tako i lose.... Hm.. akvadratura merkura i meseca? Ko bi mogao to da protumaci?
Eto malo i ja da se pozabavim tumachenjem hehe :)

NAsla sam :) neharmonicna veza mekura i meseca u tvom slucaju bi mogao znaciti sledece u odnosu na tvog zivotnog partnera:nervoza, ponekad nedostaje zrelosti i stabilnosti. Kreativnost, radoznalost.

sto mu gromova
03-11-2007, 22:27
Merkur i mesec su mi u trigonu,ne znam gde si ti to videla kvadrat...:confused:
zatim,merkur i saturn su NA KRAJU 8.KUCE PA DELUJU KAO DA SU U 9.

Ne,brini se ovo nisam podvukla samo zbog tebe,vec zbog svih koji pogledaju moju kartu ofrlje,i samo vide da su merkur i satunr u 8.,a ne vide koji stepen-to me jezivo nervira...

princess
03-11-2007, 22:45
Merkur i mesec su mi u trigonu,ne znam gde si ti to videla kvadrat...:confused:
zatim,merkur i saturn su NA KRAJU 8.KUCE PA DELUJU KAO DA SU U 9.

Ne,brini se ovo nisam podvukla samo zbog tebe,vec zbog svih koji pogledaju moju kartu ofrlje,i samo vide da su merkur i satunr u 8.,a ne vide koji stepen-to me jezivo nervira...

Draga oni jesu u 8.kuci Me na 02'strelca retro,Sa na 01'strelca!!!
Posto ti 9 kuca pocinje na 05 strelca njihov uticaj se proteze i na 9.kucu,pa se tumacenje moze gledati tako ali ukoliko gledas vladare npr.Me vladar 7 ti je u 8,ne u 9.Sto ce reci npr.Me kao vladar 7 u 9 doneo bi ti nekog recimo iz inostranstva partnera sto i potvrdjuje Me u strelcu pa jos retro i 120 Mo rekli bi neko ko je mozda bio na studiranju tamo negde u inostranstvu a u povratku u zemlju upoznaje tebe.
Medjutim on je u 8,pa bi ovo mozda pre bila prica o nekom ko poslovno saradjuje sa inostranstvom,Njegova je to 2 u pitanju pa mozda bankar ili inokorespodent.
To sto se uticaj proteze na 9 kucu mozemo reci da ce verovatno cesto putovati vani,ili da ces ti kada se udas sa njim cesto putovati.Itd.

sto mu gromova
03-11-2007, 23:09
Draga oni jesu u 8.kuci Me na 02'strelca retro,Sa na 01'strelca!!!
Posto ti 9 kuca pocinje na 05 strelca njihov uticaj se proteze i na 9.kucu,pa se tumacenje moze gledati tako ali ukoliko gledas vladare npr.Me vladar 7 ti je u 8,ne u 9.Sto ce reci npr.Me kao vladar 7 u 9 doneo bi ti nekog recimo iz inostranstva partnera sto i potvrdjuje Me u strelcu pa jos retro i 120 Mo rekli bi neko ko je mozda bio na studiranju tamo negde u inostranstvu a u povratku u zemlju upoznaje tebe.
Medjutim on je u 8,pa bi ovo mozda pre bila prica o nekom ko poslovno saradjuje sa inostranstvom,Njegova je to 2 u pitanju pa mozda bankar ili inokorespodent.
To sto se uticaj proteze na 9 kucu mozemo reci da ce verovatno cesto putovati vani,ili da ces ti kada se udas sa njim cesto putovati.Itd.

9.kuca mi pocinje na 3,42 stepenu strelca...dakle ako se neka planeta nalazi na kraju neke kuce,gleda se tumacenje i kuce u kojoj je i naredne,ako sam dobro shvatila?!
izvinite,sto sam iznervirala ,ali zaista nemam vise nerava kad neko krene da lupa...:mad: uopste nema potrebe da mi gleda neko kartu ko nije siguran u to sto prica,ja ne pitam neku stvar zato sto nisam razmisljala o tome,dakle pre nego sto pitam pogledam o tome necem u knjigama ili forumima ili netu,pa tek kad ne nadjem adekvatan odgovor onda postavljam pitanja!!!

puno hvala princess na odgovoru...je l' moze jos par pitanja,posto vidim da si upoznata sa tematikom...da li ovo govori o starijem partneru postio je merkur u konjukciji sa SA,i koliko stariji,i sta govori ovaj mars u 7. -je l' nuzno govori da ce dolaziti do svadja?!

princess
03-11-2007, 23:30
puno hvala princess na odgovoru...je l' moze jos par pitanja,posto vidim da si upoznata sa tematikom...da li ovo govori o starijem partneru postio je merkur u konjukciji sa SA,i koliko stariji,i sta govori ovaj mars u 7. -je l' nuzno govori da ce dolaziti do svadja?!

Zaklela bih se da sam ovu kartu vec negde gledala:D

Mars u 7 ne mora nuzno znaciti da ce dolaziti do svadja u braku(a na kraju krajeva koji brak ih i nem,svi se svadjaju)
Donece u svakom slucaju energicnog i impulsivnog partnera,ali pazi taj Ma vlada umetnutim Ovnom u 1,pa bi taj Ma mogla biti i sama.
I Ma je u vagi u padu,Ve u skorpiji dakle reciprocitet ili kako se vec strucno kaze,poenta je da ces se ti mozda osecati tu ne ispunjena jer puno treba toj Ve u skorpiji da se da i dokaze da bi ona bila zadovoljna a Ma u vagi da li ce imati snage da trazi to sto mu treba.

I ja sam gledala taj Me 0 Sa e sad mozda lupam ali verovatno je i da bi mogalo sve to da ukaze na nekog starog decka ili neku staru ljubav,mozda nekoga ko ce bas liciti na njega ili bar imati isto ime je Me je uvek ime.To kazem jer Me je retro pa se vraca na Sa koji dolazi iz 11 dakle njegove 5 i ima 120 sa tvojim Mo vladorom 5 u 5.
A ti i nosis Ve 0 Sa sto je uvek neka potreba vracanja na staro ili nekog trpljenja,cekanja,odugovlacenja...To ti dodje kao ona prica "e da smo se upoznali tad to bi bio brak",dakle neko cekanje mora postojati.I mora tu i prepreka neka biti.Sad da li je prepreka da neko od vas zavrsi studije ili da renovirate stan ili da se sretnete kasnije...mozda rodbina da se upetlja.Svasta je tu moguce.

Svakako je da ga ta konjukcija opisuje kao nekog ko je dosta odgovoran,mozda stariji,ozbiljniji od svoje generacije.Opet Ve0Sa uglavnom nosi porebu za razlikom u godinama.Me ce mu verovatno dati baby face ili mladolik izgled.A strelac i visinu.

Cini mi se da si mnogo nepoverljiva kada su emocije u pitanju pl 90 mo,mo 180 ju,tesko je sa tobom.Dakle opet Ma u 7 sigurno je da ce biti uporan,jer mora biti da bi ga ti uopste i prihvatila.

sto mu gromova
03-11-2007, 23:49
Zaklela bih se da sam ovu kartu vec negde gledala:D

Mars u 7 ne mora nuzno znaciti da ce dolaziti do svadja u braku(a na kraju krajeva koji brak ih i nem,svi se svadjaju)
Donece u svakom slucaju energicnog i impulsivnog partnera,ali pazi taj Ma vlada umetnutim Ovnom u 1,pa bi taj Ma mogla biti i sama.
I Ma je u vagi u padu,Ve u skorpiji dakle reciprocitet ili kako se vec strucno kaze,poenta je da ces se ti mozda osecati tu ne ispunjena jer puno treba toj Ve u skorpiji da se da i dokaze da bi ona bila zadovoljna a Ma u vagi da li ce imati snage da trazi to sto mu treba.

I ja sam gledala taj Me 0 Sa e sad mozda lupam ali verovatno je i da bi mogalo sve to da ukaze na nekog starog decka ili neku staru ljubav,mozda nekoga ko ce bas liciti na njega ili bar imati isto ime je Me je uvek ime.To kazem jer Me je retro pa se vraca na Sa koji dolazi iz 11 dakle njegove 5 i ima 120 sa tvojim Mo vladorom 5 u 5.
A ti i nosis Ve 0 Sa sto je uvek neka potreba vracanja na staro ili nekog trpljenja,cekanja,odugovlacenja...To ti dodje kao ona prica "e da smo se upoznali tad to bi bio brak",dakle neko cekanje mora postojati.I mora tu i prepreka neka biti.Sad da li je prepreka da neko od vas zavrsi studije ili da renovirate stan ili da se sretnete kasnije...mozda rodbina da se upetlja.Svasta je tu moguce.

Svakako je da ga ta konjukcija opisuje kao nekog ko je dosta odgovoran,mozda stariji,ozbiljniji od svoje generacije.Opet Ve0Sa uglavnom nosi porebu za razlikom u godinama.Me ce mu verovatno dati baby face ili mladolik izgled.A strelac i visinu.

Cini mi se da si mnogo nepoverljiva kada su emocije u pitanju pl 90 mo,mo 180 ju,tesko je sa tobom.Dakle opet Ma u 7 sigurno je da ce biti uporan,jer mora biti da bi ga ti uopste i prihvatila.

uf,odmah mi bude lakse kad pricam sa nekim ko se razume...:rolleyes:
to da si gledala moju kartu,vrlo moguce,ima me na jos par foruma...

uf,kazes,merkur 0 saturn-vracanje na neku staru ljubav-pa tacno bih se ubila kad bih se vratila na tog jednog starog,bili smo 2,5 godine zajedno...i raskidali 50 hiljada puta,bolje reci ja sam ta koja je raskidala:D a to da sam teska,tu si ga pogodila 100 %,dok se on meni svidi,pa te mu fali ovo,te mu fali ono,pa nije bas pricljiv,pa te me smara,pa te me gusi,pa je onda pak mnogo opusten,dok sve meni bude po meri taj neko moze i da osedi...i zato ja lepo kazem,ko je sa mnom,taj je lud...daleko od toga da sam ja losa,nego dok meni udovoljis mogao bi jos 100 njih udovoljiti,a da ne govorim sto ipak volim da su partneri fokusirani na mene vise nego ja na njih-da,vrlo sebicno!!!
da i mora biti vrlo uporan,kad sam ja u pitanju,posto ja ipak volim tipova koji mi ugadjuju,ali i koji znaju da mi odgovore...a ugadjati nekome,dovoljno da ne gazi po tebi i odogovoriti nekome tako da ga ne uvredis-pa za to moras biti jako pametan-dakle,meni treba jedna MUDRICA!!! :D

sto mu gromova
10-01-2008, 19:02
Vec duze vreme imam jedan problem,i vec duze vreme razmisljam o tome,ali bas ne nalazim na resenje,pa bih bila jako zahvalna kada bi mi malo pomogli...

Naime,student sam 3. godine arhitekture,ove godine sam obnovila 3. godinu,i kako imam puno vremena,pocela sam da radim u jednom projektantskom birou...sve u svemu,ljudi su zaista fini,izlaze mi u susret,znaci sa strane ljubaznostu i prema meni sve super,ali projekte koje radim sa njima mi se nimalo ne svidjaju...uopste,meni se ova moderna arhitektura,arhitektura koja se danas gradi apsolutno ne svidja...da bih malo bolje pojasnila sta podrazumevam pod modernom arhitekturom koja mi se ne svidja,dajem primer,kao sto su trzni centri,bilo koje visoke zgrade,soliteri,velika vecina zgrada...sve u svemu,poenta je da projekte koja sam radila sto na fakultetu sto ovako za sebe,su vrlo mastovati,ali sigurno je da ja bas sa takvim projektima cu vrlo tesko naci investitora ili nekoga ili negde gde bih uopste mogla da razvijam te svoje ideje...od nedavno sam pocela da se bavim slikanjem,pa se pitam da li je to mozda moje buduce zanimanje,i da li da batalim arhitekturu...ali,problem je sto se ja zaista vidim u arhitekturi,ali ne u ovoj hladnoj arhitekturi,arhitekturi bez duse koja se gradi u beogradu,vec arhitektura koja sadrzi boje,prirodu,svetlost...

zbog ovog problema se pitam da li da nastavim sa svojim studiranjem,problem je i sto sam na bolonjskom sistemu,pa se 4. i 5. godina mastersa placa,a cene su od 4000 eura pa nadalje,pa mojima zaista nije bas svejedno da izdvoje te pare...poenta je,da li u mojoj karti moze da se vidi moje buduce zanimanje,i sta odabrati?

Lyra
10-01-2008, 19:14
Ne znam Sto Mu Gromova, ali meni bi jako bilo zao da odustanes, posebno zato sta i sama govoris da si se nasla u arhitekturi i da je osjecas. Mislim razumim te, ni ja ne volim te moderne zgrade u staklu itd. Ali, moras da shvatis da nekada moras da radis i nesto sto ti se manje dopada zarad svog cilja...Svi prodju kroz tu fazu. A i pravi je blagoslov baviti se onim sta volis...Docices valjda i u situaciju da sama biras brojekte na kojima zelis radit, i da svu svoju kreativnost ubacis u to...

Ovo od mene je bilo cisto sa ljudske strane. A drugi koji vladaju Astroloskim znanjima, neka dodaju jos koju :)

sto mu gromova
10-01-2008, 19:21
Ne znam Sto Mu Gromova, ali meni bi jako bilo zao da odustanes, posebno zato sta i sama govoris da si se nasla u arhitekturi i da je osjecas. Mislim razumim te, ni ja ne volim te moderne zgrade u staklu itd. Ali, moras da shvatis da nekada moras da radis i nesto sto ti se manje dopada zarad svog cilja...Svi prodju kroz tu fazu. A i pravi je blagoslov baviti se onim sta volis...Docices valjda i u situaciju da sama biras brojekte na kojima zelis radit, i da svu svoju kreativnost ubacis u to...

Ovo od mene je bilo cisto sa ljudske strane. A drugi koji vladaju Astroloskim znanjima, neka dodaju jos koju :)

pa,iskreno i meni bi bilo zao,1. zbog toga sto ne volim da nesto zapocnem ,pa da to batalim,ali trenutno sam u potpunoj konfuziji...uopste ne znam sta mi je ciniti,i zato pitam za savet...

Lyra
10-01-2008, 19:23
pa,iskreno i meni bi bilo zao,1. zbog toga sto ne volim da nesto zapocnem ,pa da to batalim,ali trenutno sam u potpunoj konfuziji...uopste ne znam sta mi je ciniti,i zato pitam za savet...

Ajmo onda drugari, Gromu triba pomoc....Moze?

Zeka
10-01-2008, 20:08
Sto mu gromova, imas li ti kakve planove u vezi inostranstva, sesta pocetak u Lavu, a Sunce u 9-oj? Mogla bi da radis i zasijas u inostranstvu... Opet ja lupam... :) ali htela sam i da ti kazem da nikako ne odustajes, a te pare koje roditelji uloze u tebe, dvostruko (najmanje! ;)) ce se vratiti!!! Dakle, samo ti napred, a slikanje.., pa ako imas vremena i to nemoj da zapostavljas, jako lep hobi! Uran i Neptun, ako sam dobro videla tranzitiraju 12om, pa nije ni cudo sto ti se javljaju takve misli! :)

sto mu gromova
10-01-2008, 20:36
Sto mu gromova, imas li ti kakve planove u vezi inostranstva, sesta pocetak u Lavu, a Sunce u 9-oj? Mogla bi da radis i zasijas u inostranstvu... Opet ja lupam... :) ali htela sam i da ti kazem da nikako ne odustajes, a te pare koje roditelji uloze u tebe, dvostruko (najmanje! ;)) ce se vratiti!!! Dakle, samo ti napred, a slikanje.., pa ako imas vremena i to nemoj da zapostavljas, jako lep hobi! Uran i Neptun, ako sam dobro videla tranzitiraju 12om, pa nije ni cudo sto ti se javljaju takve misli! :)

hm,pa,za sada,ne,ali od kada sam pocela da razmisljam o sebi i svom nekom buducem zanimanju,shvatila sam da se nikako ne vidim u zemlji srbiji...ne znam,nesto se ja ne kapiram sa ovom svojom okolinom,jer mene jako puno stvari zanima,zanima me arhitektura,zanima me psihologija,zanima me astrologija,zanima me vajarstvo i slikarstvo...uopste me zanima znanje,zanima me da sto vise stvari saznam o necemu sto me zanima,ne znam da li sam bila jasna...Istina je da zaista planiram da odem preko jednog dana,jer ja zelim da stvaram,a ovde su ljudi nekako sivi...kapiram ja,da ako zelis da stvoris nesto drugacije od drugih da za to treba vise para (sad prvenstveno mislim na arhitekturu) i shvatam ja nasu srpsku potrebu-samo da se ima krov nad glavom,sto je i logicno,pa do juce su nas bombardovali,ko ce sad da pravi ne znam ni ja kakve gradjevine,samo mene nekako ubija ovo sivilo beograda,ove staklene fasade,celik i beton,jer ja volim prirodu,cvece,boje,svetlost,a ovde nekako toga nema...

Lyra
10-01-2008, 20:39
Hm, tako sam se i ja osjecala u svom rodnom gradu, tj svuda kod nas...gusila sam se. A i Zeka ce ti potvrditi taj osjecaj kod sebe...
Onda zaista tribas otici. Ne vuku te daljine bez razloga...

sto mu gromova
10-01-2008, 20:45
Hm, tako sam se i ja osjecala u svom rodnom gradu, tj svuda kod nas...gusila sam se. A i Zeka ce ti potvrditi taj osjecaj kod sebe...
Onda zaista tribas otici. Ne vuku te daljine bez razloga...

pa,ja sam cak nesto razmisljala da odem u toku ove godine,ali nekako mislim da jos nisam spremna...u stvari,razmisljala sam da odem u italiju da studiram,jer je fax dosta jeftiniji,ali me iskreno plasi da odem sama,bez prijatelja,i bez ikoga koga znam...verujem,zaista da cu otici preko jednog dana,samo je pitanja vremena,mozda ovaj Sa u 9. koci stvar????

Zeka
10-01-2008, 21:05
hm,pa,za sada,ne,ali od kada sam pocela da razmisljam o sebi i svom nekom buducem zanimanju,shvatila sam da se nikako ne vidim u zemlji srbiji...ne znam,nesto se ja ne kapiram sa ovom svojom okolinom,jer mene jako puno stvari zanima,zanima me arhitektura,zanima me psihologija,zanima me astrologija,zanima me vajarstvo i slikarstvo...uopste me zanima znanje,zanima me da sto vise stvari saznam o necemu sto me zanima,ne znam da li sam bila jasna...Istina je da zaista planiram da odem preko jednog dana,jer ja zelim da stvaram,a ovde su ljudi nekako sivi...kapiram ja,da ako zelis da stvoris nesto drugacije od drugih da za to treba vise para (sad prvenstveno mislim na arhitekturu) i shvatam ja nasu srpsku potrebu-samo da se ima krov nad glavom,sto je i logicno,pa do juce su nas bombardovali,ko ce sad da pravi ne znam ni ja kakve gradjevine,samo mene nekako ubija ovo sivilo beograda,ove staklene fasade,celik i beton,jer ja volim prirodu,cvece,boje,svetlost,a ovde nekako toga nema...

Upravo tako, ne vuce nas nesto bez razloga, i sigurna sam da postoji razlog za sve to, bar sam to na svom primeru shvatila... E, sad ne bih se slozila sa tobom u vezi bombardovanja i gradjenja...Ekonom. situacija u Srbiji nije najblistavija i ne moze se bas sve kao sto se zamisli, ma koliko ideje bile sjajna, ali ne znam koliko si putovala po svetu i s obzirom na zivotno opredeljenje (ovde mislim konkretno na arhitekturu :)) i koliko si imala prilike uporediti kvalitet..., ali ni u inostranstvu ne idu mnogo na neke ko zna kakve projekte...svuda je to sada manje vise samo da se sto pre izgradi...
Nego...sad mi prodje jedna misao kroz glavu, ti bi mogla da radis na crkvama, manastirima i tako tim gradjevinama, jesi li o tome razmisljala?
Ili da predjes na neke ludorije od mostova??? ;)
Nadam se da ce ti odgovoriti neko ko zna da tumaci natale, ali i taj kratki put koji si planirala, da se ne pretvori u ostanak? Sunce u 9oj to potvrdjuje, ali s obzirom da si nabrojala sta te sve interesuje...ni to nije cudno moze se tumaciti i na nacin visih skola, fakulteta, saznanja... uostalom znas to bolje od mene!;) :)

pa,ja sam cak nesto razmisljala da odem u toku ove godine,ali nekako mislim da jos nisam spremna...u stvari,razmisljala sam da odem u italiju da studiram,jer je fax dosta jeftiniji,ali me iskreno plasi da odem sama,bez prijatelja,i bez ikoga koga znam...verujem,zaista da cu otici preko jednog dana,samo je pitanja vremena,mozda ovaj Sa u 9. koci stvar????
Koji saturn u 9??? Gledam li ja dobru kartu ili...????

fenix7
10-01-2008, 21:26
stelij u 8 :)

sto mu gromova
11-01-2008, 18:05
sad mi prodje jedna misao kroz glavu, ti bi mogla da radis na crkvama, manastirima i tako tim gradjevinama, jesi li o tome razmisljala?
Ili da predjes na neke ludorije od mostova??? ;)

Bravo,crkve,manstiri me jako zanimaju!!!!!!;) A mostove ne radimo mi arhitekte,vec uglavnom rade gradjevinski iznenjeri!!!!!!

stelij u 8 :)

Pa,dobro taj stelijum jeste u 8. kuci,ali kako su me i Sa na kraju 8. rade i za 9. polje,jer planeta kada je na kraju jednog polja deluje kao da je 5% u tom nekom polju i 95% utice ne sledec polje!!!

Lyra
11-01-2008, 18:21
Pa,dobro taj stelijum jeste u 8. kuci,ali kako su me i Sa na kraju 8. rade i za 9. polje,jer planeta kada je na kraju jednog polja deluje kao da je 5% u tom nekom polju i 95% utice ne sledec polje!!!

Pa ok... Ali vise bih rekla da ti Merkur djeluje na 9 kucu, za Saturna nisam bas sigurna...

sto mu gromova
11-01-2008, 18:33
Pa ok... Ali vise bih rekla da ti Merkur djeluje na 9 kucu, za Saturna nisam bas sigurna...

Ja dosta osecam obe planete,valjda zato je Me0Sa najjaci aspket u mojoj karti,i jako me definise...i ovaj aspket posebno osecam po pitanju ucenja i fakulteta...Me mi je dao losu konentraciju,zbog izgona i zato sto je R,ali Sa mu je dao dubinu,pa se nekako nateram da kada i 2. ili 3. put padnem ispit sednem,naucim i konacno polozim,a to je Sa-prepreke,ali strpljenje...takodje,obnovila sam godinu na faxu,sto se uglavnom desava kod ljudi koji imaju Sa u 9. kuci...ja cak nesto mislim da Sa vise deluje na 9. kucu od Me,jer Me jeste blizi 9.polju,ali je R,pa bezi od nje,vraca se 8. kuci...

Zeka
11-01-2008, 21:11
Lyro, taman citam ovo od pocetka i razmisljam kako cu prokomentarisati ovo u vezi Saturna, kad ti od A do S sve ko sto sam pomislila! :eek:
Bravo,crkve,manstiri me jako zanimaju!!!!!!;) A mostove ne radimo mi arhitekte,vec uglavnom rade gradjevinski iznenjeri!!!!!!
Evo Sto mu gromova, nesvesno dala si sama sebi odgovor, dakle oko toga polemike nema! ;) :)
A ovo za mostove, pa naravno, i bilo je odvojeno pitanje...;) i jedna ideja vise! :)

sto mu gromova
11-01-2008, 22:02
Evo Sto mu gromova, nesvesno dala si sama sebi odgovor, dakle oko toga polemike nema! ;) :)
A ovo za mostove, pa naravno, i bilo je odvojeno pitanje...;) i jedna ideja vise! :)

hm,nije tako lako graditi crkve,manastire,pozorista,jer ko se bira za izgradnju takvih objekata,samo najbolji,a da bi postao najbolji,moras se pokazati na objekatima koji mu prethode,a to su stambeni objekti,kuce,zgrade,itd.?

zasto tako mislis???:confused:

Lyra
11-01-2008, 22:41
zasto tako mislis???:confused:

Ma nisam rekla da Saturn ne djeluje na 9 kucu, samo sam pomislila da se Merkur (pogotovo sto je retro) vise osjeca...Ali ti najbolje znas, ako jako osjesas to, i tu konjukciju Me0Sa, onda je to to :)
Ne uzimaj to sta pricam zdravo za gotovo...

Zeka
11-01-2008, 22:44
hm,nije tako lako graditi crkve,manastire,pozorista,jer ko se bira za izgradnju takvih objekata,samo najbolji,a da bi postao najbolji,moras se pokazati na objekatima koji mu prethode,a to su stambeni objekti,kuce,zgrade,itd.?
Nisi me razumela, u nekom od postova si bila u dilemi da li dignuti ruke od svega ...nesto u tom kontekstu, a post dva od ovog si napisala MI ARHITEKTE...na to sam mislila kad sam rekla da si sama sebi nesvesno dala odgovor!..., no nema veze! ;)

sto mu gromova
12-01-2008, 20:05
Ma nisam rekla da Saturn ne djeluje na 9 kucu, samo sam pomislila da se Merkur (pogotovo sto je retro) vise osjeca...Ali ti najbolje znas, ako jako osjesas to, i tu konjukciju Me0Sa, onda je to to :)
Ne uzimaj to sta pricam zdravo za gotovo...

pa,ja volim uvek da cujem tudje misljenje...nekoliko astrologa mi je reklo da ove dve planete vise uticu na moje 9. polje,a ja ih nekako tu vise i osecam...

supernova
13-01-2008, 04:32
Baš me ovo zainteresovalo, pa sam malo analizirala:

Najveća energija u ovom horoskopu odražava se kroz fiksni T-kvadrat, koji se nalazi kod uspješnih ljudi, on daje motivaciju i izbacuje na površinu prepreke koje nas prisiljavaju na promjenu postojećeg stanja, velika energija je usmjerena na kritiku i negaciju onog lošeg u okruženju, pa se energija kvadrata kroz ta sukobljavanja troši.

Tzv. "nedostajuća noga" T-kvadrata nalazi se na 6 st. bika, koji je otvorena konfiguracija gdje se napetost i nesigurnost najviše odražava, pa izlaz postoji u ovom polju, II polje u biku, dakle ovdje je novac najveća prepreka. Vladar II polja venera u škorpiji u osmom polju govori o nasljedstvu ili novcu stečenom kroz brak.

Opozicija jupitera i mjeseca je ta koja traži ravnotežu, oba dispozitora u devetoj kući u strijelcu i međusobno prave harmonične aspekte, kao i prema planetama u opoziciji, pa se tenzije kvadrata PL/JU i PL/MO značajno smanjuju. Apeks planeta pluton govori nam kako T-kvadrat rješava dilemu, nalazi se u svom sjedištu i kao vladar osmog polja govori o nasljedstvu ili novcu stečenom od braka, što ponovo govori o rješavanju problema "nedostajuće noge".

Za osobe sa T-kvadradom najvažnije je da završe započeto. Merkur u devetoj u strijelcu, dobro aspektovan ti daje dar za strane jezike.Rješenje dileme je svakako studiranje u inostranstvu!:22:

Interesovanje za metafiziku i ezoteriju daje ti uran u devetoj kući. Ovaj T-kvadrat traži usmjeravanje energije, pa ako ona nije pravilno usmjerena dolazi do konfuzije i haosa.
A tvoj strah od samoće ako odeš u inostranstvo je ovaj usamljeni jupiter u dvanaestoj!
Joj jesam se raspričala.:readangry: :bye1: :zzz:

sto mu gromova
13-01-2008, 11:09
Baš me ovo zainteresovalo, pa sam malo analizirala:

Najveća energija u ovom horoskopu odražava se kroz fiksni T-kvadrat, koji se nalazi kod uspješnih ljudi, on daje motivaciju i izbacuje na površinu prepreke koje nas prisiljavaju na promjenu postojećeg stanja, velika energija je usmjerena na kritiku i negaciju onog lošeg u okruženju, pa se energija kvadrata kroz ta sukobljavanja troši.

Tzv. "nedostajuća noga" T-kvadrata nalazi se na 6 st. bika, koji je otvorena konfiguracija gdje se napetost i nesigurnost najviše odražava, pa izlaz postoji u ovom polju, II polje u biku, dakle ovdje je novac najveća prepreka. Vladar II polja venera u škorpiji u osmom polju govori o nasljedstvu ili novcu stečenom kroz brak.

Opozicija jupitera i mjeseca je ta koja traži ravnotežu, oba dispozitora u devetoj kući u strijelcu i međusobno prave harmonične aspekte, kao i prema planetama u opoziciji, pa se tenzije kvadrata PL/JU i PL/MO značajno smanjuju. Apeks planeta pluton govori nam kako T-kvadrat rješava dilemu, nalazi se u svom sjedištu i kao vladar osmog polja govori o nasljedstvu ili novcu stečenom od braka, što ponovo govori o rješavanju problema "nedostajuće noge".

Za osobe sa T-kvadradom najvažnije je da završe započeto. Merkur u devetoj u strijelcu, dobro aspektovan ti daje dar za strane jezike.Rješenje dileme je svakako studiranje u inostranstvu!:22:

Interesovanje za metafiziku i ezoteriju daje ti uran u devetoj kući. Ovaj T-kvadrat traži usmjeravanje energije, pa ako ona nije pravilno usmjerena dolazi do konfuzije i haosa.
A tvoj strah od samoće ako odeš u inostranstvo je ovaj usamljeni jupiter u dvanaestoj!
Joj jesam se raspričala.:readangry: :bye1: :zzz:

E,puno ti hvala na tumacenju ovog mog T-kvdrata,inace sam postavljala par puta pitanje o tome,ali niko da mi odgovori.Ko da si mi citala misli:D ...Da,istina je da novac bio razlog nekih mojih neostvarenih planova,na zalost...I jos neko mi rece,da cu brakom dobiti neko nasledtvo...Iz tvojih usta u bozje usi...I to je tacno da ako T-kvdrat nije pravilno usmeren donosi konfuziju,ja sam ziv primer...trentuno sam u totalnoj konfuziji,i to ne samo po pitanju fakulteta...Vidim ,da mi i ti predlazes odlazak u inostranstvo,da li bi mogla da mi kazes,koji je dobar period za to...da li zbog Me0Sa moze doci do nekog kocenja prilikom odlaska(verovatno da) ili to pak,ukazuje da cu otici nesto kasnije preko...

sto mu gromova
19-12-2008, 19:10
Opet ja sa svojim problemima....:D zanima me jedna stvar koja je pokretac svih stvari na ovom svetu-ljubav,a te ljubavi nesto vec dugo nema u mom zivotu...:( barem od strane nekog muskarca...doduse,svidja se meni jedan lavic,ali naravno ima devojku...sto me uopste ne cudi,poslednjih 10 tipova koji su mi se svideli su imali devojku...dakle,hoce li biti uskoro uzvracene ljubavi u mom zivotu,ova samoca vec pocinje da ubija...