Ne znam... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ne znam...

thalatte
16-09-2007, 17:07
Pozdrav svima...forum mi je odličan svaka čast ,zbilja se trudite...:thumbsup:(Jedino što me uveseljava ovih dana)

Evo postavljam i ja svoju natalnu ,pa ako neko neš vidi, može malo na njoj vježbati :)...jer neeeznam što bi točno pitala...:D

Ivanna
28-09-2007, 14:09
Kod mene je uvek sve na brzinu pa i gledanje ove tvoje karte.Ono sto sam odmah primetila to je da si ti pre svega jedna stvarno jaka licnost.Cvrsto se drzis svojih uverenja,do tebe ne dopiru uticaji sa strane,umes lepo,"na finjaka" svakome da kazes sta mislis a da ti taj drugi ne zameri.Zato nemas problema sa okolinom.Ako neko nekoga treba da muci,onda ces ti samu sebe-drugi ti niko nije ni potreban.Jedna jedina slabost su muskarci,na tom polju nikako da proradi tvoja jacina,pa su te poprilicno namucili.
Trebalo bi da imas srece sa poslom u smislu da te ceka stalno zaposlenje,ako ne sad onda nesto kasnije.Nemas srece s tudjim novcem,tu je situacija uvek neizvesna.Imas dobro zdravlje.Pisem jos kasnije...:)

viksi72
28-09-2007, 15:02
Jaka si ko zemlja, tvrdoglava, neko ko uspeva sam sebe da izleci, borbena, pri tome cisti slatkis, misli koje lete brzinom svetlosti, iako je Merkur u Biku, ali je u opoziciji sa Uranom, ne znam da li imas problema sa kilogramima, plodna. Mislim da ce ti se ljubavi desavati iznenada, preko posla i da ces traziti muskarce slicne sebi. Mozda na posao budes cekala, ali ces ga raditi predano, sa mnogo zara, i trebalo bi da te bas ispunjava. Cini mi se da bi i od starijih ljudi mogla ocekivati pomoc u vezi posla. Karijeru ce s graditi godinama, ali ce biti cvrsta kao kuca. Slazem se sa Ivannom u vezi tudjeg novca, jer tu mozes biti obmanuta na jedan, a pri tome ce biti kriva pre svega tvoja losa procena. Mislim da si i pored toga sto si prizemna i uvek na zemlji, strasno osecajna, jer je Mesecak u svom sedestu, pa isto poprilicno jak. Eto toliko za sada, a ti isplravljaj greskicice.

thalatte
29-09-2007, 11:49
Evo viš ti ovo,jučer je prvi put da nisam stigla do neta i baš taj dan dobim odgovore na post....šteta što nisam odma bila tu da vam se zahvalim...pa..
Hvala curke...

Ivanna-sve si dobro napisala,istina najviše mučim samu sebe ,ali da,dio mučenja obave i muškići:smack:...nekako sam to do sada već prihvatila kao dio mene,kao --tako to mora biti...teško je,ali priznajem...nekad znam uživati u toj boli...jel to uvrnuto?
- starije osobe bi mi doista mogle pomoći oko zaposlenja i tu najprije vidim svog tatu,e baš u vezi toga ću vas još dodatno pitati...

viksi72-ehhh...odmaaaa sam uvatila ovo sa kilogramima...da,da...ma odmalena sam pomalo bucka...nikad previše,ali dovoljno da budem nestretna...tako da muku mućim ,malo smršavim,pa malo se udebljam...jako se bojim kilogramčića,ali sam trenutno u dobroj(mršavoj) fazi:dance4:....
Nadam se da neću imat posla sa tudjim novcem,ali to me ni ne privlači,imam potrbu sama sve izgraditi,jedino eto,vidim tatu koji bi mi tu mogao pomoći...

E sad moje pitanje...ovako nekako...muči me taj posao...nudi mi se prilika (ako diplomiram:D)....da ostanem radit na fakultetu...naravno svi su time oduševljeni i uzimaju to za gotovu stvar...ali ja sam nesretna...neznam da li je to za mene...doktorat ,ti ljudi i akademski život...uvijek sam se željela baviti nečim kreativnim,veselila sam se da ću sama odabrat što će to biti....ali tu di se ja vidim tu nema baš prilika,nema posla...a ova opcija sa fakultetom je sigurna i čista ko suza....svi bi bili sretni ,a da li i ja?

viksi72
29-09-2007, 12:57
ma odmalena sam pomalo bucka...nikad previše,ali dovoljno da budem nestretna...tako da muku mućim ,malo smršavim,pa malo se udebljam...jako se bojim kilogramčića,ali sam trenutno u dobroj(mršavoj) fazi:dance4:....

Srce, to se zovu "softy" devojcice, sto je super (to kaze neko ko ima problem da nabaci koji kg, pa izgledam kao bijafra). Meni je to bas superiska.

A, sto se tice fakulteta, mislim da ti bilo ok, vladar je u 6. kuci, pa u lepom odnosu sa tvojim licnim planetama. Mislim da ti uopste nece biti lose. Mozda ti sada izgleda brezveze, ali .. Nikad ne znas. I opet napomena, ni tada ne radi sa tudjim novcem.

thalatte
29-09-2007, 15:04
Hvala viksi72...ma znam jako dobro da nije to bezveze...nego eto,muči me to što bi morala dalje učiti...
Ljudi bi rekli-neš ti problema ,al mene ubija...kad nisi za to nisi(tu sam tvrdoglava do bola) još mi je gore što mi niko ne vjeruje koliko mi je to stravično ...psihički me ubija,oduvjek,iako nije da mi loše ide kad se primim...ili kad me nešto zanima...onda mogu po cjele dane dubit...al sve ono što me zanima,nema puno veze sa tim što bi morala:D...................bla,bla.............previšefilozofiramokoničegajeltak?bljaksam:(

viksi72
29-09-2007, 15:13
kad nisi za to nisi(tu sam tvrdoglava do bola)

Draga, dupli bik, aaaaaaaaaaaaaa.. I ja bikic, znam kako ti je.. Pa jos toliko planeta u biku.. Volis lepe stvari i opipljive nadasve. E, jel imas puna usta?

thalatte
29-09-2007, 15:21
kad nisi za to nisi(tu sam tvrdoglava do bola)

Draga, dupli bik, aaaaaaaaaaaaaa.. I ja bikic, znam kako ti je.. Pa jos toliko planeta u biku.. Volis lepe stvari i opipljive nadasve. E, jel imas puna usta?

hehe kako znaš ??:DDa imam puna usta...upravo ručam i tipkam...hehehe...al ovako po izgledu...nemam...nažalost...ostalo je manje više bikovsko,marsovski ožiljak na čelu(glava 1.kuća)

viksi72
29-09-2007, 15:33
A lose se osecas vec izvesno vreme, jer te je Saturn kvadrirao iz Lava. Polako taj uticaj jenjava, mada si i dalje slb, jer ti je jos u kvadratu sa Merkurom, zato si tako sludjena. Ok, otici ce, mada ces imati jos jedan napad, kada bude retrogradan. Zato si u tolikoj dilemi. Kvadrira te trenutno i Venera, ali je srecom ona mnogo brza. I mislim da si zesce plodna, Venera u svom sedistu, mislimmmm (znas ono, ti trepnes, kada vidi trudna).. A ista prica i sa Mesecom.. A posto imas opoziciju sa Uranom, moz biti bas neocekivano..

thalatte
29-09-2007, 15:44
Fuff ,fuuf....pladna ha?Ma cjelu mladost imam velki strah da ne zatrudnim... sama po sebi zaključila da sam plodna,al ne preko horo,već u glavi,zbog mame i seke koje su ...hm,ono...isto jelte...

To ti je išlo do toga da sam dečkima znala reći prije hplacupla da samnom moraju biti exra oprezni ako ne žele iznenadjenja....ha,ha...luda li glave...

Neznam...bila sam prije već pisala da mi je jedan astrolog rekao da nebi trebala imat djecu uopće...:confused:...al to sam sad odlućila zaboravit

viksi72
29-09-2007, 15:51
Ma daj, ostavi lupetaranja, sto ih ne bi imala. O boze, kakvih sve krelaca ima, ne mogu da verujem.
Vladalac 5. u 1. kuci, pa ti bi se poistovecivala sa decom, bilo bi ti super. Pusti gluposti, opusti se i uzivaj. Bice ti jos malo onako brezveze, a ondak, uzivancija. Otezana komunikacija, mrzece te da pricas, osecaces neki atak na samu sebe, a onda puf, kada se cika Saturn odmakne, gotovo. Ide nova faza i bice drugacije, to je sigurno.

thalatte
29-09-2007, 16:10
Kako me škorpije uvijek srede...:thankyou:(dovoljan je i AC)

viksi72
29-09-2007, 18:49
Ah, sta cemo, divne, i stasom i glasom.. P.S. Imam gomilu prijatelja, koji su Skorpijice, sto sa Asc, sto u znaku, i ta prijateljstva traju decenijama.

thalatte
29-09-2007, 19:00
Istp i kod mene...škorpije na sve strane...

Nisam znala di da ovo zapažanje stavim....takve teme nema,al moram to podjelit...totalno sam u čudu...

Promatram natalne od najboljih frendica tokom života...S-V-E dot i jedne imaju Veneru u Vagi...
Krenem lagano sa muškim frendovima i nekim simpatijama i šok...S-V-I imaju Mjesec u Vagi...

Ok,zaključak...bikovi vole stalno jedno te isto i moj odabir frendova to potvrdjuje:D

Malo se šalim,al čudno mi je to...pogotovo zbog ove ekipe sa kojom se družim od osnovne škole...pa đe su se našli svi sa Venerama i Mjesecima u Vagi?

thalatte
28-03-2008, 10:45
Nabijem ti ja fax...gotovo...dignut ću papire i piši kući propalo!!!

Nego ljudi pomozte mi...koji posao da tražim...čega da se primim?Trenutno radim kao trgovac u dućanu sa odjećom...da se držim toga i pokušam uz rad napredovat ili???

Prosvjetlite me!!!:D

kron
28-03-2008, 21:05
evo jedan početnik da pokuša,ne zameri,ako nalupam:D
ti dosta lutaš po pitanju posla i faxa,treba da zadržiš za sad taj posao sa odećom ,ali bi imala uspeha ,da uzmeš, istovremeno,da prodaješ osigiranje,u međuvremenu da završiš fax ,jer samo češ tako, preko tog znanja, moći da dođeš do većih prihoda,bilo bi dobro da ti je zanimanje nešto povezano sa rukovanjem novcem,ekonomija,broker,bankarski posao itd.:rolleyes:

thalatte
29-03-2008, 10:15
Thx Kron ... :);)...znam da ti se zbog Bika čini da bi trebala delat sa munny ...ali to su me već tu upozorili da ne bi trebala imat veze sa tudjim novcem...pa me sad i strah...a i tako i tako sam daleko od te struke...

Prodavat osiguranje???Ufff,joj ne...zapravo nisam ti ja baš neki trgovac...ne znam nagovarat ljude i dosta sam sramežljiva...ovo u butiku podnosim ,jer se radi o odjeći pa ajd nekako....

A kako si vidio da mogu uspjet samo sa faxom???

kron
29-03-2008, 18:35
saturn ti vlada i devetom i desetom ,pa znači te dve oblasti se dopunjuju ,povezane su,zatim saturn trigon merkur vladar druge i šeste,a i saturn trigon venera suvladar šeste,sve ta polja ,koja ukazuju na visoko obrazovanje, rad, karijeru i novac su ti lepo povezana.

thalatte
29-03-2008, 23:22
Oj Kron kada si ti to tako lijepo povezao...dobila volju da naučim taj zadnji ispit...he,he,he...al brzo će me proći...

A baš nikako,nikako se nemerem bez faxa provuć...zaštooo,ta škola će me progonit do kraja života...mrzim,mrzim,mrzim

kron
31-03-2008, 01:23
tranzitni jupiter ti je u devetoj i radi lep trigon sa tvojim natalnim marsom i suncem,to bi trebalo da te pokrene u akciju , da završiš sa ispitom i da pobediš trenutnu mrzovolju.:)

thalatte
31-03-2008, 10:58
Hvala kron ...pokušat ću od danas ponovo...nadam se ja od početka tim tranzitima...jedino mislim da me muči ovaj Rertro Saturn koji iz Djevice još uvijek kvadrira Merkur...Mislim da je on je krivac za proteklu godinu ...pa kad napokon ode e onda će bit akcije da će se sve pušit...jeej..:);)

thalatte
12-07-2008, 10:38
Čitala sam kako su cure gore uspoređivale horoskope sa svojim roditeljima...i po prvi put mi palo na pamet da lupim Usporedni sa svojima...

Mislim da poprilično loše izgleda ;

Mama http://i35.tinypic.com/i3b1bl.gif

Tata http://i35.tinypic.com/2960vbd.gif
Za tatu ne znam vrijeme rođenja ni približno..

E sad...moji roditelji su zbilja divni prema meni,kako bi rekli...živim ko kraljica jer su mi sve dali...i volimo se i brinemo jedni za druge...

Kom se ne da bolje da ne čita;
No istovremeno meni su oni (zajedno sa sestrom) najveći problem...jednostavno mi ne dozvoljavaju da učinim išta što nije njima po volji...ništa što oni ne smatraju da je Normalo...

Znači...skrivam se da proučavam astrologiju,nisu mi dali niti jednu drugu školu osim gimnazije,pod cjenu života moram završit fakultet...mene to ništa ne zanima....moram ići na more sa njima jer je to normalno (a meni se ne ide)...ne smijem radit dok ne zavržim fax...ismijavaju se mom tečaju Crtanja...ismijavali su se svim mojim aktivnostima koje sam željela...jer nisu bile Škole stranih jezika...već pjevanje ili gitara (nemaš sluha..i tako)...nenormalna sam jer nemam dečka...jer mi se nitko ne sviđa...nestabilna sam kada se rasplačem iako imam razlog...i tako u nedogled...Ja sam čudna,nezahvalna,bezobzirna,nestabilna,preosjetljiva,naivna...
...ne kažem ja da i oni ne pate samnom...upravo zato kad ih vidim tužne i razočarane ,popustim...ustvari preslaba sam im se suprotstavim u bilo čemu...jer kažu da ću ih u grob otjerati...onda se zaključam u sobu i buljim u točku...i uopće nemam volje za išta...najradije bi da me svi više puste na miru...ne da mi se više živjeti sa grižnjim savjesti zbog toga što ne mislim kao oni,što ne želim ono što mi oni žele...dosta mi je da se osjećam poremećeno...
Sve sam (uz nešto bunta) do sad činila onako kako su očekivali..Više ne znam što ja želim...samo znam da neću ništa što mi oni ponude,pod cjenu života...Neću,neću,neću ,nek me vode u ludnicu!!!

Nisam planirala napisati ovu čitavu ispovjed...ali mi treba savjet...na koji način da ja riješim tu situaciju da nam svima bude bolje...a s obzirom na naše Sinastrije?Jel se tu radi o nekoj Karmi..?

Megara
12-07-2008, 11:38
Znaš kako, ne gledajući sinastrije ihoroskope, mogu ti reći da se meni takav odnos roditelja ni najmanje ne dopada...posebno kad pročitah ovaj deo:
...jer kažu da ću ih u grob otjerati...Ti, u stvari, imaš roditelje koji bi hteli da ti živiš njihov život, a to ne ide.
Svaka osoba ima svoju indovidualnost koju ni po koju cenu ne treba da sputava.
Ne vidim razlog za zabranu proučavanja astrologije.
I ja imam ekstremno rigidnog oca koji je nekoliko puta povileneo zbog mojih ezoterijskih naklonosti, ali pepuu to je NJEGOV , a ne moj problem.

NJEGOV problem je što nema dovoljno široke vidike i što sve mora da mu se uklapa u matematički račun- NE moj.

Njegov problem je što je tek sa 50 i kusur godina shvatio da je malo stvari koje se mogu držati u svojim rukama.

A kako tebi sa Venerom u 1. polju i to u Biku da kažu da nemaš sluha ili umetniče potencijale.
Imaš ih i nemoj ih ni slučajno bataliti.

Ja sam naučila jednu stvar, a to je da čovek u životu treba da se potrudi i da moli Boga za dve stvari:
1. da može da radi posao koji voli
2. da živi život i gradi porodicu sa osobom koju voli
Na ovo najviše vremena svi trošimo i ako smo nezadovoljni, eto nama odmah osnove za razvoj bolesti.
Narušeno zdravlje- kraj!

Zato, stisni petlju i reci im šta misliš, želiš i osećaš.
Nećeš s njima na more! O.k. , ako ne odeš koje su posledice? Hoće te neko ubiti, hoćeš biti vezana u kući dok se ne vrate, hoće se naljutiti?
More nek' se ljute i ne obraćaj pažnju na EMOTIVNE UCENE!!!
Oni će na taj način opet izgurati svoje, a ti ćeš biti nezadovoljna...i do kad tako??
Zapašćeš u začarani krug pa ćeš na kraju i muža tražiti po volji mame i tate.

E sad, postoji jedna stva u kojoj se slažem sa tvojim roditeljima, a to je završavanje škole.
To je zaista za tvoje dobro.
Da imaš svoju koru hleba u ruci, baš zbog nepredvidivosti života i zbog činjenice da nikad ne znaš kakvu osobu možeš dobiti za muža.
Znači, moraš biti finansijski samostalna!!

A sve ostalo, pepuu, pusti niz vodu, nije vredno suza, niti nerviranja.
Roditelji uglavnom žele dobro svojoj deci, ali često nisu u stanju da kod istih spoznaju potrebe i potencijale...veruj mi, sve ovo ti pričam iz ličnog iskustva.;)

Znači, zauzmi čvrst stav, ovo ti je bitno generalno za život.
Kad očvrsneš ti, očvrsnuće i oni.

ibis
12-07-2008, 12:00
jaoj.

ovo sto si napisala je potpuno kontradiktorno...voleti znaci pustiti osobu da bude najvise od onoga sto JESTE...ne vidim cemu tvoja griza savesti...terati nekog da se oseca poremeceno svakako nije ljubav, a nikome nista nismo duzni, cak ni roditeljima, nismo trazili da budemo rodjeni...postovati ih mozemo, ali imamo duznost prema samima sebi najvise, osoba koja se ne bori za sebe postaje teret drugima, i suprotno, ako znas sta hoces i ko si, mozes da dajes i da vodis...to je lepota...

thalatte
12-07-2008, 15:52
Megara...sve što si napisala mi se i događa već sada...kad upoznam tipa prvo pomislim što bi moji sudci rekli na njega...ta pomisao me probija,jer mi se obično sviđaju dečki od kojih bi oni na hitnoj završili...nekada idem tako daleko...da se neću ni zaljubljivat dok se ne oslobodim i odselim....svjesna sam kako ovo zvuči...grrozzno...

Najgore je što sam vidjela i slušala što se sa sestrom događalo kad je odlazila...njen odabranik im isto nije sjeo(sad je ok)...al ona je bila jača,nije ih tangirala...a ja sam je branila...uvijek...ona mene nikad...huška starce da me stegnu još više...jer ne odobrava moj način života,moje interesovanja i jednostavno cijela sam joj kriva ...valjda što sam živa...
...A ako ne odem na more?To je skandal...niko neće moći onda uživati na moru zbog mene,jer sam im ja sve pokvarila...zvat će me svaki dan i objašnjavati kako sam odvratna i da smjesta dođem...a ako odem...slična priča...svi skupa će me uvatit u ralje i svaki razgovor će biti usmjeravanje moje buntovne ličnosti...ukazivanje na pogreške...ismijavanje mojih hobija...nemam snage ni za jedno,ni za drugo....

Ibis...bit ću iskrena...i ovo što si ti napisala...ja sam već postala...osoba koja se ne bori,postaje teret...bolno sam toga svjesna...pokušavam se promjeniti...al svaki moj pokušaj je ugušen u začetku...

Preuzimam i veliki dio krivice jer sam pristala ići uz dlaku ,a već mi je 27....samo kako ne bi izgubila njihovu ljubav ili ih povrijedila...

Kompromisa Ne-Ma ,bar ne sa njihove strane...i što će sve biti,ne znam...otišlo je predaleko...a ja sam glavni negativac...što me ne bi diralo da sam lagala,varala,krala,nemoralno se ponašala,sramotila,ubijala...nisam nikome nikakvo zlo učinila...a osjećam se kao da jesam... kao da mi je mjesto u zatvoru ili bolnici...

Jel ima koja Planeta da mi pomogne?:) Nešto da aktiviram...možda ovog Marsa...koji uvijek reagira burno,al prekasno...???Ili ovaj moj Mjesec je preucviljen...ma ne znam...jedino znam da ih ovi moji aspekti sa Uranom nikad neće prestat šokirat...sa naglašenim Taurus moja glava sigurno neće omekšat...ko će biti jači?

Megara
12-07-2008, 16:35
Drži se pepuuu, ti si pametna i pola problema je rešeno onogtrenutka kad se isti osvesti.
Ti si svesna svega i to je najbitnije.

Zapamti, ako te neko ne voli onakvom kakva jesi, taj te nije dostojan.

Pa i ja imam ucveljen Mo u Raku, gle ga kakav je, pa mi je i vladarAsc., ali brale u individualnost me ne diraj.
Rušim sve pred sobom, ako me neko dirne u to.
I roditelje i sestru sa kojom imam odnos baš kao i ti ( ona je mene večito drukala, a njoj uvek čuvala leđa).

Radim na sebi, obrazujem se, baš da bih mogla da im kažem ''doviđenja i dobar dan'' kad god to poželim.

To ti je jedino rešenje.
I rekoh ti, ne nasedaj na emotivne ucene, ne može njima biti teže nego tebi!!!

Misli na sebe, tvoj je život u pitanju.
Roditelji su se ostvarili u svakom smislu, i profesionalno i kao roditelji...pa još najbolje da ti još i tempo života diktiraju.
Zapamti, na to nemaju pravo!

thalatte
12-07-2008, 16:52
Malo sam u šoku da me razumete...mislila sam da će te me izribat...u smislu...daj ženo,pa kolko imaš godina...dođi sebi!!!:o

U svakom slučaju Veliko Hvala...:o

Tristran
12-07-2008, 17:11
Draga, kratko i jasno:zavrsi skolu, osamostali se, odseli se, zivi svoj zivot.

Ulozi energiju u to, a ne u bezizgledne rasprave(jer su oni ocigledno gluvi za to) ili u tugu...Veruj, ja znam sta pricam...

Odrasti.Brini o sebi.
I ne trazi razumevanje, paznju, ljubav.Prevazidji to.

Otkako sam na distanci sa mojima-mirna Backa, sto kazu.

Pre toga-grom i pakao.:mad::mad::mad:

I ni slucajno ne pokusavaj da ih menjas, prihvati ih, foliraj se, ignorisi!

thalatte
12-07-2008, 17:23
:oPotrudit ću se (e i tris nemoj mi zamjerit zbog naslova ne može se ispraviti,već sam jednom pokušala...al valjda je bilo prekasno za edit,tj.promjenio se iznad početnog posta al glavni se valjda ni ne može);)

Probat ću ja odselit(trebala sam to prije učinit:mad:...al mom tadašnjem dečku nije to odgovaralo...tako da je pritisak bio sa svih strana:mad:)...a sad se situacija promjenila na gore,jer je otac bolestan i tek sad su moje odluke doista opasne za njegovo zdravlje...
...s tim da su oni utuvili u glavu da mi dignu potkrovlje u kojem bi ja trebala živjeti...tako da... oni će zadnje novce potrošit da meni sagrade dom...a ja sam nezahvalno đubre...koje oće u podstanare...

Jedina možda mala šansa koju bi uvažili je da nađem dečka i da se udam,pa da odem...što je meni definitivno ponižavajuće...

Ajla sam se ispovjedila...al voda je došla do grla...gušim se-onako Algolski:D

Tristran
12-07-2008, 17:32
:oPotrudit ću se (e i tris nemoj mi zamjerit zbog naslova ne može se ispraviti,već sam jednom pokušala...al valjda je bilo prekasno za edit,tj.promjenio se iznad početnog posta al glavni se valjda ni ne može);)

Probat ću ja odselit(trebala sam to prije učinit:mad:...al mom tadašnjem dečku nije to odgovaralo...tako da je pritisak bio sa svih strana:mad:)...a sad se situacija promjenila na gore,jer je otac bolestan i tek sad su moje odluke doista opasne za njegovo zdravlje...
...s tim da su oni utuvili u glavu da mi dignu potkrovlje u kojem bi ja trebala živjeti...tako da... oni će zadnje novce potrošit da meni sagrade dom...a ja sam nezahvalno đubre...koje oće u podstanare...

Jedina možda mala šansa koju bi uvažili je da nađem dečka i da se udam,pa da odem...što je meni definitivno ponižavajuće...

Ajla sam se ispovjedila...al voda je došla do grla...gušim se-onako Algolski:D

Joj duso moja, oprosti ako sam bila surova, meni je lako, oni su mi daleko 1500 km...

Probaj onda u okviru toga sebi napraviti mali azil, nekako se odbraniti od njihovih uticaja...

Poljubac od Tris...

Jos cemo ti pisati, ne budi tuzna...

thalatte
12-07-2008, 17:49
Ma nisi bila surova...iskrena si...to je dobro...jer i sam znam da bi to bilo najbolje...

Mene je panika uvatila jer mislim da ipak u svom horoskopu imam predispozicije upravo za to...da ću ostati blizu roditelja...3. i 4. su obje u Raku...Vladar Mjesec u 3.-oj...opet blizina,susjedstvo...Mjesec60Asc..opet me direktno veže uz majku...majka-ja-i Mjesec kao dispozitor mjesta boravka 4....nadalje Mjesec60Sunce....a Sunce0Asc...opet otac--mama-ja...sve je povezano međusobno...još ovaj Mars u 12...kako neko reče Muškarac mi u spavaćoj sobi...i u kontaktu opet sa svime...jejo te ''big happy familly''

Kod mame u karti ,ja sam predstavljena 11. u Biku ,a Venera se smjestila u 4...na žalost u Sco:( blje...a bome i vlada tom 4.-tom...znači ja sam tu uz nju...do kraja...

Tristran
12-07-2008, 18:02
Ja zivim sama citavu vecnost, ponekad mi takva porodica nedostaje...ali samo na kratko, ne bih ja to vise mogla, nikako!

Moji su ti u totalno zapadnjackom fazonu-ajd, mars, snalazi se sam...

Pa sam malo ispala iz tog familijarnog fazona...a sta je gore...ko zna...

Imam 32 i potrebu da ja formiram porodicu.Za starom ne pamtim, izljubimo se o praznicima i-super...I nemam pojma gde se to u natalu vidi.

Onaj ledeni Saturn iz 4?

Znas sta...sve ima svoje i dobre i lose strane...

Megara
12-07-2008, 18:04
Otkako sam na distanci sa mojima-mirna Backa, sto kazu.

Pre toga-grom i pakao.:mad::mad::mad:
Tristran, ubode u centar!
Ovako i ja...i svi smo mirni.

thalatte
12-07-2008, 19:05
Meni je jasno da su se oni previše centrirali na mene...sestra se rano (za nijh) udala...pre 13.god otišla (dosta naprasno)...tako da su svu pažnju usmjerili na mene...a moji stavovi dodatno to potenciraju...jer se boje kako ću završiti...

...zapravo sumnjaju u mene i moje sposobnosti...tako to meni izgleda...a to se jako vidi i na meni...nesigurna sam ,u stalnom strahu i sa grižnjom savjesti...sve što započnem ne završim,jer se razočaram kad nisam najbolja-vidiš rekli smo ti da će tako biti...i vrtimo se u krug...

Tristi...mislim da je ipak pravilnije pogurat djete da se snađe...nego ga tetošit i pretjerano usmjeravat...
kako ide poslovica;''...Ne treba djetetu ulovit ribu ,već ga treba naučiti da je ulovi sam...''

Tristran
12-07-2008, 19:14
Meni je jasno .......''

Joj, kod mene nisu uspeli...Ja sam dobar deo zivota prekukala za mamom i tatom(po prirodi sam infantilna, lenja, maza), tek u poslednje vreme uzivam u tome...Nesto je do roditelja, a nesto do nase prirode...

Meni je jasno ......''

Mila nažalost to je proces odrastanja...za svoju neovisnost i samostalnost ćeš se morati izboriti....i cijeli život ćeš griješiti, kao i svi mi...na greškama se uči...nemoj gledati na sebe kroz njihovu prizmu vrijednosti...jer njihova je opterećena strahom i načinom koji oni žive...ti moraš odabrati svoj način...oni su svoj odabir odavno učinili.:)
Ja nikada nisam dala da itko mojoj djeci kaže; ti to nemožeš...uvijek kažem pokušaj pa vidi sam...ali ja sam onaj tip majke koji će iz ljubavi još pogurnuti svoje dijete jer sam tek tada najsretnija kada vidim koliko je moje djete ponosno i zadovoljno samim sobom i onime što je ostvarilo samo.

dadiska
13-07-2008, 09:56
Ja zivim sama citavu vecnost

Tristran, ubode u centar!
Ovako i ja...i svi smo mirni.

I ja sam ceo zivot sama,moji i dok su bili zajedno stalno su radili, a seka stalno uci (veciti streber:p),ali zato sam ja jako samostalna,i nicija mi pomoc ne treba. Mislim da smo slicne zbog ovog Sa u 4!:D:kiss3:

Tristi...mislim da je ipak pravilnije pogurat djete da se snađe...nego ga tetošit i pretjerano usmjeravat...
kako ide poslovica;''...Ne treba djetetu ulovit ribu ,već ga treba naučiti da je ulovi sam...''

Mislim i ja da je ovo pravilno!:D
Ali mislim i da ne trebas dozvoliti svojim roditeljima da na tebi ispravljaju ono sto misle da su pogresili kod tvoje sestre,trgni se malo! :kiss3:

Merkur
13-07-2008, 12:08
...mislim da je ipak pravilnije pogurat djete da se snađe...nego ga tetošit i pretjerano usmjeravat...
Sa velikim uvazavanjem, ne zaboravi da ti odavno nisi vise dete. Prema tome, sa 27 godina ziveti sa roditeljima i zaliti se na njih i nije bas na mestu.
Niko i nista te ne sprecava da se odselis iz roditeljskog doma i pocnes svoj zivot.

thalatte
13-07-2008, 19:22
Rekla sam stranu prije da sam potpuno svjesna koliko imam godina...ova poslovica je bila nastavak na Tristin post u kojem se pitala da li je bolje odgajat djecu na ovaj ili onaj način...:)

Ja razumijem da mogu sutra otići ako želim...no željela sam upitati za savjet kako da to učinim na najbolji način...a da oni ne budu razočarani ,da se ne svađamo ...jer kad bi npr. danas otišla...ne bi se dobro završilo...no to sam već prije objasnila...:)

Merkur
13-07-2008, 21:19
.....jer kad bi npr. danas otišla...ne bi se dobro završilo.....:)
Svako cudo tri dana. Ti si njihovo dete i svaka dalja komentarisanja su suvisna. Kada bi danas otisla, nakon sedam dana bi se javili da pitaju da li ti treba pomoc, kako si itd. Sve dok ne probas ne znas sta i koliko mozes.
Ovo ne pricam tek tako, vec iz licnog iskustva. Ne kazem da smo svi isti ali znam da covek nije svestan sta sve moze, samo kada hoce. I naravno tu ga niko i nista ne moze zaustaviti.:) Zelim ti brzo osamostaljenje a onda ces osetiti pravo zadovoljstvo.
:4hug:

P. S. Zaista sam dobronamerna, nemoj shvatiti moj post pogresno.

12.kuća
13-07-2008, 22:00
Rekla sam stranu prije da sam potpuno svjesna koliko imam godina...ova poslovica je bila nastavak na Tristin post u kojem se pitala da li je bolje odgajat djecu na ovaj ili onaj način...:)

Ja razumijem da mogu sutra otići ako želim...no željela sam upitati za savjet kako da to učinim na najbolji način...a da oni ne budu razočarani ,da se ne svađamo ...jer kad bi npr. danas otišla...ne bi se dobro završilo...no to sam već prije objasnila...:)

Čitam pa bi se malo nadovezala: vjerujem da bi svakom nesebičnom roditelju trebalo biti isključivo zadovoljstvo čuti kako mu dijete govori kako se osjeća dovoljno samostalnim i spremnim da se i po pitanju stanovanja osloni na samog sebe.
Pitanje je samo koliko si ti na to spremna jer o tvom stanju će ovisiti njihova reakcija. Ako nezrelo ispoljavaš samu sebe ( ne kažem da je kod tebe tako:) ), za očekivati je da će burno reagirati. Iza te se reakcije zapravo krije njihova briga bez obzira kako to oni ispoljavali prema vani.

thalatte
14-07-2008, 08:45
Merkur,Kuća u pravu ste...moram sa sobom raščistiti...jer evo već danas se kolebam...

...Razmišljam kako je možda nekome predodređeno da ostane sa roditeljima,da im je blizu i oslonac...oni su to zaslužili i ako ih to veseli,možda bi trebala se sa time pomiriti...ne shvaćati to kao kaznu...

Zaravo istina,nisam se odlučila...da li je bitnije ono što ja želim ili oni , jer nakon svega što su mi pružili,možda je moja dužnost da im na ovaj način to vratim,a ne da samo mislim na sebe...:rolleyes:

A vidjet ćemo...naivna sam, ja bi htjela da je sve u harmoniji...da se niko na nikog ne ljuti,da nema zamjerki...da je sve lijepo i veselo...da teče :o

12.kuća
14-07-2008, 09:39
Ponekad se moramo i ljutiti, sukobiti i raspravljati kako bismo odnos ili situaciju učinili boljom ili zdravijom. Harmonija pod svaku cijenu nije uvijek najbolje rješenje. Ključ je u procjeni: kada se sukobiti, a kada popustiti:).
Djeca se ne rađaju da bi se cijeli život isključivo brinula za roditelje kako što se niti tvoji roditelji ne brinu samo za svoje roditelje već se se osamostalili, stvorili i vlastitu obitelj, zar ne?
Nemoj misliti da ćeš eventualnim odlaskom od roditelja nestati iz njihova života ili oni iz tvojega. Moglo bi se dogoditi baš obrnuto: ono manje vremena koje budete provodili zajedno ćete možda cijeniti osjetno više negoli to činite sada.
Nije svaka promjena loša, onakva je kakvu je samoj sebi predočiš i objasniš, i ti i tvoji roditelji:).

Ramona
03-05-2010, 17:49
Ej pa ti imas svoju temu ;) ;)

Nabijem ti ja fax...gotovo...dignut ću papire i piši kući propalo!!!

:4lol: :4lol:

vidis na kraju si ipak izgurala, hrabri uporni bik

thalatte
03-05-2010, 18:32
HAhahahahah opala sam sa stolca sad hahahahah....de si to našla :D

--- a ja gledam što si tako aktivna...a to neko ima free dan...mmmm

Evo mene...pogodila si...baš me taj fax dalje muči....izašao je natječaj za radno mjesto......šta sad? :D

Nemoj mi please odgovarat na pitanje...heheh...škicni mi muža...po Billy receptu hahaha

Merkur
03-05-2010, 18:38
.....baš me taj fax dalje muči...
:D I ja sam zaboravila, dobro me podseti. A sta se na kraju desilo sa tvojim preseljenjem?:confused:

thalatte
03-05-2010, 18:41
Nista...doma sam još :D a moja je odluka bila u skladu sa situacijom :/ vidjet ću idućih mjeseci...ako dobijem posao ;)

Ramona
03-05-2010, 18:44
HAhahahahah opala sam sa stolca sad hahahahah....de si to našla :D

--- a ja gledam što si tako aktivna...a to neko ima free dan...mmmm

Evo mene...pogodila si...baš me taj fax dalje muči....izašao je natječaj za radno mjesto......šta sad? :D

Nemoj mi please odgovarat na pitanje...heheh...škicni mi muža...po Billy receptu hahaha

eh slobodan dan i ja ucim :D ispit samo sto nije, ali zato ja znam sve o Saturnu, kvadratima i slicno ;)

VII Sco, MA na ASC u Biku, u konjunkciji sa SO.. da, da, mora biti tvrdoglav kao ti ;) ali tako blizu ASC-a taj mora da ce te mnooooogo voljeti.. samo sto PL u VI retro ukljesten Vaga.. ejh dok se taj aktivira.. dobro to vec znamo da nije odmah dosao, jos ga cekamo :D
a vidi te planete su sve povezane s MO u sjedistu u derivatnoj IX kuci ~ hahha mozda ima neko strano porijeklo ili je vezan za svoje korjene :p

I'll be back..

thalatte
03-05-2010, 18:54
he he he he ...da nije Argentinac neki? a?

Zezam se...

Uff...tolko puta ste mi već ste gledali muža da više ne znam šta bi pitala..heheh...kad mi je to nekako najnapetije :D ko da gledam neku špansku seriju i tak :)

Hvala gemac ...

Ramona
03-05-2010, 20:09
evo me s moba, moram zbavit neki bolji da mogu fino kuckat..

Elem, moze biti i Argentinac normala :D
dalje, vratimo se Ma.. U Biku nije bas najbolje pozicioniran je, ali mislim da opet ima jaku energiju jer je na Asc a i So je tu, a dispozitor je u sjedistu. Moguce da je neko ko voli da se puse i razmece i ko voli da mu se dive.. Ipak, velikodusan je i neka dobra dusa

edit: UR u VII, derivatnoj I znas i sama da donosi nekog ko na neki nacin mora biti drugaciji..