Konfiguracije ( T kvadrat, Veliki krst, Jod... ) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Konfiguracije ( T kvadrat, Veliki krst, Jod... )

Strane : [1] 2 3

princgora
30-08-2006, 23:08
Drage forumasice A4B,ovde se mozemo raspisati o svim negativnim aspektima koji nas muce i o vasim iskustvima sa njima.Na primer sa cuvenim kvadratom Marsa i Saturna:3smilie_haendehoch:.

Ja bih volela da neko nesto napise o T kvadratu jer sam na tom polju kao :baby:!

:):):):):)

magdalena
30-08-2006, 23:23
....Na primer sa cuvenim kvadratom Marsa i Saturna:3smilie_haendehoch:.
Ja ga imam i ne zalim se :p

Ma0Ne0Me90Sa :cool:

Aurora
30-08-2006, 23:24
Drage forumasice A4B,ovde se mozemo raspisati o svim negativnim aspektima koji nas muce i o vasim iskustvima sa njima.Na primer sa cuvenim kvadratom Marsa i Saturna:3smilie_haendehoch:.

Ja bih volela da neko nesto napise o T kvadratu jer sam na tom polju kao :baby:!

:):):):):)

Ja se vec dugo trudim da pomognem sebi sa ovim T - kvadratima... Su180Mo i 90 Ma i Ju - to su 2, a ima jos jedan Me180Ne i 90 Saturn. I sve se to desava u 1., 7. i 9. i 10.polju. Tesko mi je sa sobom... Narocito sto su Sunce i Mjesec ugrozeni, a da stvar bude jos gora i vladar Merkur je dobio svoj T - kvadrat:) Nekad sam uzasno destruktivna. Znam da budem nervozna, da se svadjam,a sve to najcesce kad nemam sta da radim. jer su ovo aspekti koji daju mnogo energije i ja prosto ne mogu dugo da sjedim - cak ne mogu ni jedan film da odgledam mirno od pocetka do kraja. TO sto su svjetla ugrozena donosi mnogo problema Su90Ma sukob sa autoritetima, pa onda nekakav vjeciti revolt za sve i svasta i jos dosta toga... Imala sam i vjerovatno da cu imati jos nekih operacija tokom zivota, zbog Marsa, a i vladar mog 8. Me je tu.... Uh, prosto me strah nekad da trazim sta sve mogu da mi donesu... Ono sto sigurno znam - mnogo akcije!

princgora
30-08-2006, 23:31
Draga Aurora,
Nadam se da ces izaci na kraj sa svim tim T-kvadratima.:3smilie_haendehoch:
Moras biti hrabra,a ne kao:lamsey_woot:ovaj ovde malisa.

Ja ne znam ni kako bih T-kvadrat prepoznala u necijoj karti,:5sadyes:,nemojte se smejati,rekoh da sam beba.

Da li bi ste to mogle da nam objasnite,sta cini T-kvadrat?
Opozicija i kvadrat koji grade slovo T?
Mozda bi neko mogao i neku slicicu da ubaci,:confused:

uspavana
30-08-2006, 23:32
I JA ga imam Sa(IC)90Ma(15. st. Sco) Sa180MC
Ja ga imam i ne zalim se
Ja bih da pišem žalbu !
Sad je verovatno i aktiviran t.Sa0n.Sa
Danas :eaea: , sutra :mad: i sve u svemu :mogo:

princgora
30-08-2006, 23:34
:pAko su svi sa tim aspektom veseli kao ti,onda je on najpozitivniji moguci:5rotfl:

uspavana
30-08-2006, 23:38
Opozicija i kvadrat koji grade slovo T Baš tako Princić ali ne moraš ga baš tražiti na samoj karti , čim vidiš 90 ,evo ti moj primer egzaktan Sa90Ma pogledaš ima li neka 180 Ma ili Sa i eto ti ga T ''kvadratić'' , mada se ovaj iz aviona može videti :o

onda je on najpozitivniji moguciOš kupiš?:D
Možda me vadi Asc Me,pa sad Ju u Sco...al' ima dana kad je Me onako pravi ''psovački'' :cool: podržan nekim ludačkim tranzitom...uuuuu... :ranting: Spasavaj se ko može!

Aurora
30-08-2006, 23:56
Hehehhee, pa mozda sam ja malo pretjerala, nisu ti T- kvadrati tako strasni. Ima tu i nekih dobrih stvari, kao sto sam rekla - mnogo akcije! Princgora, virni u moju kartu ima 3 komada, moras da vidis- dvije planete u opoziciji i obije prave kvadrat sa istom planetom

expulseza
31-08-2006, 00:54
Evo zasto... ne mislim da je bilo koji aspekt samo pozitivan ili negativan. Nekoga ce Sa90Ma naterati na krvav rad i uspece da ga prevazidje. Videla sam dosta uspesnih sa ovim aspektom i neke ljude koji apsolutno nista uradili nisu sa sjajnim aspektima, odvukli su ih u lenjost, navukli na liniju manjeg otpora i sve se zavrsilo pricom, lako cemo... To je samo moje misljenje.

Nenita
31-08-2006, 03:07
Veliki CMOK za sve Device, meni toliko srcu drage :4kiss:
Ma da mi ceo svet na dlanu nude, ne bih se odrekla izazova koje "negativni" aspekti donose. Moramo se malo i :boxing:da bi posle :eaea::banana::thumbsup:

duholika
31-08-2006, 09:58
Ma da mi ceo svet na dlanu nude, ne bih se odrekla izazova koje "negativni" aspekti donose. Moramo se malo i :boxing:da bi posle :eaea::banana::thumbsup:

Potpisujem!!!! Kao srecni vlasnik zmaja i ostalih trigona,meni je uglavnom sve dobro....ne mogu da kazem da nisam borac,naprotiv....imam ja i energije ponekad i za izvoz,ali mnogo lakse ostvarujem zelje i potrebe nego neko sa kvadratima ili mnogo lakse dozivljavam i prozivljavam zivotne borbe od njih. E sad,da li je to zato sto su moje zelje i potrebe manje nego njihove ili prosto taj neki optimizam i duboka uverenost (koju je donelo iskustvo) da cu na kraju uspeti da ostvarim ono sto sam zamislila- ne znam....ali jednostavno samu sebe dozivljavam kao osobu kojoj je sve lako. Cinjenica je da nisam preterano ambiciozna osoba,bar ne u klasicnom smislu (ono karijera i sl..),moje ambicije su otisle u nekom drugom smeru,ali.......pesmom i igrom kroz nase obaveze:)))

Aurora
31-08-2006, 13:50
Slazem se sa Nenitom, ni ja ne dam moje T-kvadrate! Nekad nije lako sa njima, ali svakako cine zivot interesantnijim... :banana: d

Vojvotkinja
31-08-2006, 15:54
Ja mislim da nemam tih T kvadrata, ali zato imam 'explozivni' MA90UR i zeznutu opoziciju MO180SA i MO180JU...Za ovu opoziciju sa Saturnom znam da nosi neke bolesti s moje, ili majchine strane, mada josh uvijek nijesam ni priblizhno 'savladala' ovaj aspekt...Tu je i ME90UR, koji me, po mom laichkom mishljenju i ne zabrinjava puno..ili bi mozhda trebalo :p ?

TrilianSi
01-09-2006, 21:24
... da li se računa Chiron u konfiguracije...? :o

Nany
02-09-2006, 09:51
Evo i mene:banana:
Imam Saturn u 10. u kvadratu sa Marsom i Merkurom u 1.(oni su u konjukciji). Tacno je da taj Mars i Merkur znaju da psuju i volila bih da ,kada se to aktivira,se sramim. Ali ja se ne sramim:5sadyes: .
Imam i konstalaciju Joda i to mi nije jasno nikako. . . mislim sta trebam da radim i koliko je jak i bitan.
To izgleda ovako: Uran u 3.(konjukcija Pluton) sekstil Neptun u 5.(konjukcija Mjesec).Dakle, Uran i Neptun u inkonjukciji sa Saturnom u 10. Saturn ispade taj Boziji prst.
Postoji li iko da mi ovo objasni ????????????

uspavana
02-09-2006, 19:02
Imam Saturn u 10. u kvadratu sa Marsom
Doooobrodošla u klub!:6party_3:

Nany
02-09-2006, 20:41
Hvala ti uspavana,mi smo ocito u problemima:5sadyes: hvala ti sto razumijes mog"voljenog":4hug:

uspavana
02-09-2006, 22:21
O dje s' Sarajka bona? Hehehhe,
Nany,razumjela ''voljenog nam'' il' ga ne razumjela, to nam je što nam je. Mada stručnjaci kažu da se ipak možemo nekako boriti s njim i doći do cilja ali uz muke i mukice, a možda tako bude slađe, a?:4lol:

No da se uozbiljim, vidiš malo se o tome priča a i ja vala slabo da o tome znam ali, evo tebi Sa90Ma kači Asc i Dsc tj. kvadrira ih a meni IC i MC. Mislim ja da je to malo žešća zvrčka :cool: Ja to nekako kontam da baš tu pravi blokade, mis'im bilo bi logično... No kod tebe su ipak kvadrati a mene potkačiše konjukcije.
A vidiš interesantno imamo bo'na i ti i ja Sa120Ve .
E ono kad 'oće baš ' oće...E ono sam ga sročila baš :4lol:
Kako kod tebe dela Sa120Ve ak' dela uopće?

Je l' Saraj'vo gdje je nekad biiiiiilo...
Sarajevo ljuuuuubavi moja...
ovo ja 'nako za svoju dušu...
PS:A što znam ja možda ti i nisi sad u Sa al' eto muka naših svakako nam dođe inozemstvo...

Nany
03-09-2006, 02:01
Draga moja uspavana, ja sam ti u Sa cijeli zivot i ako znas Sa,u centru. M.Dvor
E sad,moj Saturn stoji godinama i ignorise Veneru(da se ne izrazim drugacije)i ja ne znam,koji mu je?
Sutim ja,suti on-ni prevodioc ne pomaze.Nego sto ti pominjes inostranstvo?Jel me to sljeduje nekada? Ma nemoguce! Mozda samo teritorija ex Ju.Jaaao sto me presjece. . .
Vidim tvoj ko moj u 10. e kukala nam mati iz proslih zivota. . . A te tvoje konjukcije su ko teze?:4lol: E jasta su. . ne vjerujem.
I nisam znala da se T kvadrat moze racunati u svezi(sad ko knjizevno) ose Asc.i Desc. AAAAAAAAAA sta cu ja nauciti jos:D :banana:

uspavana
03-09-2006, 02:14
Kako ne znam Marin Dvor!
Nisi mrdnula iz Sa...hahha, iz Sarajeva, da ne bude zabune...e pa vala od kako nam vaka šituacija ne mrdam nigdje.Inače na tome mogu da zahvalim Sa na IC.Nijesi dobro vidjela ;) Pa i mi astrolozi :4lol: smo mozgali da li u T ulaze il ne ulaze Asc, Dsc,IC,MC i saznadosmo da ulazeeeee!
Mislim ja da kontam šta si htela reć' no bo'na bolje da ti Sa ignoriše Ve, heheh
Pa inostranstvo ti sleduje izgleda ko i mene što sleduje:5rotfl:
Zekim se, aj ja to nako odokativno...
Pazi i ja se po natalu mogu naći u ino ALI Sa će me uvek vraćati domu ''slatkom''
Mislim da su tvoje šanse veće ili preko Mo u 5. koji je 60Ju ali Mo u Sco i Kiron u 9. Verovatno bi te bar nostalgija mučila.Ali Ju u 3. , kao što rekoh preko Mo(ženska osoba) u 5.(ljubav), mislim ILI preko neke ženske osobe ILI je neka ljubav u pitanju, daje kraća putovanja.

Nany
03-09-2006, 22:33
Ma ti meni izgleda poznajes Sarajevo iliti Rajvosa:D More bit da si nedje odavle;) al ne mogu te prokljuvit jaranice, jer mi mjesas rijeci i narjecja. . . Haj bona,sta fali,svi smo odnekle:5rotfl:
E sad,bez zeze,hvala ti sto si me pogledala:banana:
Meni astrolog rekla-ne blizu vode,nego ojacati Sunce! A ja to ne kontam-Rak podznak,Neptun u Skorpiji i na vrhu 9. Ja bas mislila oko vode mi treba. . .
E,a to kraca putovanja,nemoj bogati oko zena,ako moze za kakvog dasu,pa mozda bih se i nakanila.:3smilie_haendehoch:
a onaj starohan sto me sljeduje,e vala samo mi je jos to trebalo,bradicu mu jarecu:p

uspavana
03-09-2006, 23:01
Jaranice, hahaha,
Pa nako ti ja znam Saraj'vo, bila naravno jer mi je mama tamo odrasla...a i imala sam jednog Sarajliju i voljeli smo se, hehhehe, no, ne mere, čim to ima bosanske krvi :rolleyes: ...
A što mjesam rijeci i narjecja nije ni čudno...malo Crne Gore, malo Bosne... :6party_3: mada ovo je više za Magdalenin scenario :4lol: , jes sad mi smešno...
E mora da ti je Mo zeznut ko i mene jaranice, čim od žena bežiš...mislila sam ako imaš rodica kakvih po strani i tako to ... mislim da ti je Ju u 3. saću da virnem...
onaj starohan sto me sljeduje,e vala samo mi je jos to trebalo,bradicu mu jarecu :5rotfl:

Nany
03-09-2006, 23:21
Haj bas ti hvala! E sad ,bosanska krv? Ja po toj logici,trebam po one "galebe" na moru. . . Nego to sto te ima odsvakle,to je cool. Ne mozes zastranit!:)
A znas sta,ja se cijeli zivot stavljam na stranu zena,branim nas,shvatam ali mi smo i proklete,pa ono,kao doslo vrijeme da se opametim. Kad okrenem film,nikad me musko nije zeznulo ko zensko.:rolleyes: iako ja mrzim svadju i frontalni obracun koji je priprost ustvari i na svoj nacin sam zavrsavala druzenja kada je trebalo a procentualno,malo je bilo takvih.Ja sam pogodna za druzenja:4hug:
a sa familijom slabo kontaktiram i rodica u vidokrugu nemam,bas sam peh

Skoro ,pa si u pravu. Da nije bilo "sudjeno"kad je trebalo. Vidi,ja sam godinama sama i nemam djecu a iskreno nisam ni zagrijana.Ne pada mi napamet da se u vece krize uvaljujem,kao samohrana majka(po logici-sta te briga,rodi sebi)E,ja radim u skoli,pa valjda i to malo utice,a ja muzicar-pa nije cudo i sanjar:)
Mislim,puuuuuuno si u pravu. . .

uspavana
03-09-2006, 23:28
Je l bona, a je l se tebi neko mešao u izbor partnera?Aj ovoliko mogu da pitam?
A ono za Mo, pa nije da je diiiivan al sto se dece tiče meni sve to liči, ono iz ljubavi... Nego malo si žešća na rečima mislim na partnerske odnose...
A ako si za onog sa jarećom... mislila zbog Sa120Ve , pa i ne mora biti , ovo više može da govori o preprekama i blokadama što se emotivnog života tiče ili
da sebe ne vidiš u najboljem svetlu,kao ženu... ne misliš da si dorasla partneru.A vidiš ti mu dođeš kao neki sanjar a taj bi mogao biti neki opsednut poslom i karijerom a možda baš i zbog tog posla možda te čeka negde vani?A?:baby:

Šala mala, bona :4hug: , ni ja ti nisam baš za one galebove...hehehe... Od onih iz CG uvek su me kačili brđani :4lol: uhhh, e što ti je to muško, nemam riiiiiječi...a jedan Boske je opet aktuelan :5rotfl: a što da ti kažem bona...

Nany
03-09-2006, 23:45
Draga moja,ako treba taj da bude na oku i isprovjeravan,vjeruj sestri,ima da mu vilino kolo igra! Ti meni dobaci,a ja poduzimam sta treba,ako on necem vrijedi. . a ti znas!Ima da ga nema:5rotfl:
Jedino sto ljudi mjesaju i grijese kad generalizuju je,da je jedno Bosna a drugo Sarajevo!

uspavana
03-09-2006, 23:51
A vrijedi... valjda :4lol: Ma ljubim ga ja kaki je taki je :4hug:

Nany
04-09-2006, 00:10
E ,da sam ja bogdo tako opasna. . . zato ja rekoh da si u pravu. A to sto je taki,a ti ga voles,to je bre ljubaaaaav!!!!!!!!! Srecno,pa da slavimo!:banana:

anchy
06-11-2006, 17:17
lagano napredujem kroz zvezdane lavirinte, iskreno ne baš iznenađena, ali ljuta na sudbinu. Sve ovo već znam, a sada to i nalazim u planetarijumu. Moj Veliki kvadrat (krst) izgleda ovako: So90Mo90Ma90Asc90So... uz još par Tkvadrata... Moguća rešenja (ako dobro razumem) pružaju pre svih Mo i Asc, a možda Ur i So. Ostaje da se lagano, bez žurbe posvetim njihovoj simbolici...

moonstruck
06-11-2006, 21:49
Mila moja anchy..ne zameri sto cu prvo da te "ispravim"...naime, ti u svojoj karti nemas Krst...imas par T kvadrata...:( ... tvoja karta nije laka, ali to ne moram da ti govorim, eto kazes i sama da povezujes stvari sa onim sto se desavalo.... kakva karta - takav zivot..
Eeeee...u takvim slucajevima uskace u pomoc astrologija i zato je dobro i lepo sto si ovde !!! :4hug:

hajde postavi u vezbaonici svoju kartu (http://astro.axisdraw.com/forum/natalne-karte-clanova/ (http://astro.axisdraw.com/forum/natalne-karte-clanova/))
... pa da pocnemo da je "rasclanjujemo" i da vidimo gde su i koji moguci izlazi... i kako mogu ovako jaki aspekti da rade za tebe...;)

CARAPICA
01-02-2007, 16:45
Sta da sada radim kada znam gdje je rijesenje tog kvadrata tamo zamisljam da je planeta ili sta?

Nany
09-02-2007, 22:30
E ovako,ja bih voljela,posto duuugo tragam za konkretnim odgovorom da mi Krokodokodilko protumaci moj Jod,ili Bozji prst i to u crnom originalu ! Bila bih zahvalna. . . Kroky,nadam se da ces:please:

Krokodokodil
10-02-2007, 10:57
E ovako,ja bih voljela,posto duuugo tragam za konkretnim odgovorom da mi Krokodokodilko protumaci moj Jod,ili Bozji prst i to u crnom originalu ! Bila bih zahvalna. . . Kroky,nadam se da ces:please:
Auuu... Gde me nadje? :o :o :o
Pa nisam se bavio neshto konfiguracijama al' jod (dobio ime po slovu hebrejskog alfabeta koje znac "prst jahveov") ibi trebao da pretstavlja dairektno objashnjenje kako da koristish neke prilike.
Mada tvoj jod se nije bog-zna-kako proslavio sobzirom da se sastoji iz Uran (Vir, 3.) 60 Mesec (Sco 5. , dakle pad) 150 Saturn (Ari 10. , opet pad).
Mogucje je povezati Vir 3. i Uran al' ostalo mi ne daje neke jasnije asocijacije. Jeste da je Saturn (koji bi bash trebao da bude vrsh tog putokaza) u 10. al' je opet u Ovnu. Slichna pricha i sa Mesecom.
Sorry.

Nany
10-02-2007, 11:12
JOOOOJ KROKODOKODILKO! sad si me zadeverao:eek:
Ja mislila da mi je Jod izmedju Urana i Neptuna(jer trebaju planete biti u 60stepeni) a sa Mjesecom mi Uran nije u sekstilu i naravno u inkonjukcijama sa Saturnom,sto opet ne stavlja Mjesec u taj aspekt:confused:Naravno,svako gleda kako zeli i nije promasaj ako se gleda sa orbisom od 14 stepeni,jer je Mjesec-svjetlo u pitanju,ali ja sam mislila da je taj orbis vazeci samo ako je izmedju 2 svjetla:Sunca i Mjeseca. mozda,ako bi gledao Neptun,bi ti bila laksa asocijacija. . . Ustvari mene najvise interesuje kako "prepricati" i povezati Uran i Neptun u 3.i 5. u Djevici i Skorpiji!!!!!!!!! To je to,sto bih trebala da radim,a da se sam od sebe rjesava Jod. U knjigama pise -PREKO SEKSTILA.Uveliko kod mene stima-osnovna skola,muzika. . mislim ,ocito nesto radim . . . ali posto je kuca :baby:to nemam.

Krokodokodil
10-02-2007, 11:15
Ummm...
Moram priznati da sam prevideo Neptuna i da sam mislio da Mesec gradi jod.
Isktreno, meni se Neptun nimalo ne dopada u bilo kakvoj varjanti (chak se kianim da pokrenem inicijativu da i njega proglase malefikom :) ) , mada mogucje je da sam subjektivan jer je meni Neptun sprzhen.

Nany
10-02-2007, 19:23
Nista ti meni ne rece Kroky:mad:Ja onako Rakovski mastala,da ti volis da pises i da mozes, i da hoces, da pripomognes,ali:pnista. . . Dobro,nisam ja dzaba rekla da ti je karta teska:D

Nije da te ne voli samo Dupor(laka mu zemlja),nego te ne voli ni Nany:52:pravi se Krokodokodil:10:

magdalena
10-02-2007, 19:58
Ummm...
Moram priznati da sam prevideo Neptuna i da sam mislio da Mesec gradi jod.
Isktreno, meni se Neptun nimalo ne dopada u bilo kakvoj varjanti (chak se kianim da pokrenem inicijativu da i njega proglase malefikom :) ) , mada mogucje je da sam subjektivan jer je meni Neptun sprzhen.
:eek: nemoj tako o Neptunu!
Daleko od toga da je malefik - on je za mene (i ne samo mene) planeta maste, nadahnuca i duhovnosti, vrlo istancanih vibracija. Tako da... nemoj tako ;)
bice da si subjektivan

Krokodokodil
11-02-2007, 13:34
Nista ti meni ne rece Kroky:mad:Ja onako Rakovski mastala,da ti volis da pises i da mozes, i da hoces, da pripomognes,ali:pnista. . . Dobro,nisam ja dzaba rekla da ti je karta teska:D

Nije da te ne voli samo Dupor(laka mu zemlja),nego te ne voli ni Nany:52:pravi se Krokodokodil:10:

Pa nisam imao vremena da pishem a i, priznajem, mrzelo me je da ti prevrcjem celu kartu. A i ne uzdam se preterano u dosadashnja tumachenja transsaturnovskih planeta.

Poenta joda je da je harmonichan aspekt (sekstil) izmedju dve planete povezan neharmonichnim (inkonjukcija) i da ti zato kroji sudbinu. Saturn, sobzirom da je na vrhu joda, ti je prst ruke sudbine a uz to je, jelte, i Saturn tj. kob. Trecja kucja su namere u Vir dakle promishljenost a Uran kao visha sfera Merkura nije problematichan tu. A Neptun u petoj kucji u Sco bi bila romantizovana opsesivna ljubav. Dakle kad pomirish realno i imaginativno mogla bi da ostvairish lepu karijeru (10) uz malo muke (Saturn u Ari).

Eto ti moje skromno mishljenje/prvu asocijaciju, nadam se da te nisam opet razocharao.

:eek: nemoj tako o Neptunu!
Daleko od toga da je malefik - on je za mene (i ne samo mene) planeta maste, nadahnuca i duhovnosti, vrlo istancanih vibracija. Tako da... nemoj tako ;)
bice da si subjektivan
Mogucje, mogucje... Ja ne vidim neku svrhu tih "vrlina". Mozhda zato shto ih ja ne posedujem dovoljno.

Nany
11-02-2007, 13:47
OK.Krokodilko:) Vrlo iskreno-cijenim.Potrudio si se i red je da ti se zahvalim:bye1:

uspavana
20-02-2007, 20:51
Da li u T kvadrate, Velike trigone i sl. uključujemo Asc, Dsc...?
Bi li mi ko razrešio tu večitu dilemu?

TrilianSi
20-02-2007, 21:57
Neko ubraja, neko ne :confused: :)

da igual
21-02-2007, 14:04
ja osjećam svoj t-kvadrat So-Asc-Pl

uspavana
21-02-2007, 14:12
Neko ubraja, neko ne
Trile, tvoj sam dužnik :4lol: Aj, zekim se...
A šta kažu oni koji ih ubrajaju :confused:

Ancholina, i kod mene bi u igri bili Asc i naaaaravno Pl...kako god da okrenem...TU JE...i nema šanse da ne deluje, vladar So i puna Sco...uhhh...
A ako sam dobro videla imaš i Veliki trigon Ju120Ur120Me. ''Deluje'' li on?

da igual
21-02-2007, 14:51
kod mene sve konfiguracije djeluju. Ovaj t-kvadrat sam svladala negdje oko 20-te,
veliki trigon radi svoje :) donosi mi sretne okolnosti (na područjima kojima vladaju planete u trigonu), daje uravnoteženost, sklonost ka kreativnom, humor, optimizam, ali me i jako ulijeni..
oko 4-5 bitnijih asteroida je također uključeno u taj veliki trigon - ne znam koji intenzitet oni ovdje imaju..

ne znam ako se prizna t-kvadrat sjeverni čvor 90 Ne 90 Me - možda djeluje tako da stalno imam neki osjećaj da je poziv Me90Ne sudbinski? nikako da se odlijepim od tog predosjećaja i tih fantazija - i vrijeme me stalno gura prema Neptunovskim ljudima, mjestima, poslovima..

da i to je to, no tengo nada mas que es importante

mogu reći da imam još i jedan, ne znam kak se zove konfiguracija, dok je veliki trigon + 2 sekstila i 1 opozicija - e tu je So120Ne120Lilith, Lilith60Pl60Ne, Pl180So -> Lilith u ovoj konfiguraciji paradira svojim seksipilom, seksualnošću, tajnovitošću, fatalnošću (So120Li60Pl), izražena je neka čarobno-mračna romantika (Ne120Li60Pl)..

kad je kod t-kvadrata frikcija i sukob s kojim moraš naučiti kako se nositi s njim, dok je veliki trigon harmonizirajuća energija - koja samo teče i teče i teče, daje spokoj duši :D :D :D -šta imaš ovdje svladat, kad je melem - ne buniš se, dobro ti je :)

ladybag
22-02-2007, 14:30
I samo jos jedno pitanjce!!!!! Da li se za konfiguraciiju smatra i nesto gde imamo SMC.....ili MC, ASC.znaci tacke a ne planete !!!!!!

da igual
23-02-2007, 15:25
T kvadrati se aktiviraju kad god ti neka od planeta u tranzitu dotakne jednog od aktera... stalno se uci i nema konacnih resenja.
Sto se trigona tice, na njemu tek treba raditi, jer te on uspava, pa zaboravis da ga imas, izvuci najbolje iz sebe, a u ovom slucaju ti to mozes malo lakse nego drugi je po meni veca umetnost od nosenja sa teskocama. Teskoce te primoraju, pa nema hocu necu.

eee, razvijat svoj veliki trigon, to je zanimljivo! jer da te ulijeni to je istina, a na koji način razvijat svoj trigon?
ja primjetih da mi osobe čiji planeti padaju u moj velik trigon jako pomažu u razvitku.. obično su one te koje mi daju potrebni kick.. :rolleyes:

Infekcija_Injekcije
23-02-2007, 21:36
Mene je od konfiguracija uhvatio Jod.
Uključuje Mars [ vrh 3. kuće, Blizanci] u sekstilu s Jupiterom [ 5. kuća, Lav ] i to oboje u inkonjukciji s Uranom [ Jarac, 10. kuća ].
Jupiter mi je i suvladar ASCa, a vlada 1/4 moje karte.
Koliko sam uspijela naći o ovoj konfiguraciji, zbog inkonjukcija zahtjeva prilagođavanje u smislu one planete koja je na vrhu Vožje prsta [ tzv. apeks ].

:rolleyes:

LosT_in_SpaCe
23-02-2007, 22:15
Ja mislim da imam T-kvadrat, jel da?
Venera 180* Uran; Mesec 90* Venera; i Uran 90* Mesec, to mu tako dodje?
Ili nemam nishta?

Nenita
24-02-2007, 00:31
Ja mislim da imam T-kvadrat, jel da?
Venera 180* Uran; Mesec 90* Venera; i Uran 90* Mesec, to mu tako dodje?
Ili nemam nishta?

Jeste, tako izgleda T-kvadrat.

LosT_in_SpaCe
24-02-2007, 01:56
Zahvaljujem Nenita :-)
Samo josh ovo da pitam. S obizrom da je Mesec u Lavu, Venera u Biku, a Uran u Strelcu?
Malo je falilo da bude fixni u pitanju, al' Uran....? :confused:

I ja ondak imam tako neshto slichno bar, jer Uran kvadrira AC, i Venera, a Uran je u opoziciji sa MC-om. Bash na Karti izgleda kao dupliran :(

Ma chitam ja ovo vec 2.dana unazad, skontala sam da ih neko uzima u tumachenje, neko ne, nego eto, priupitah, i meni se chini da ih treba uzeti u obzir (bar ja osecam i to).:(

Uran je na IC, Venera je na MC, a Mesec na AC, obrni-okreni - zhivciranje i zbog kuce i zbog onoga chemu tezhim, a u sredini ja....
Ja sam puno razmishljala na tu temu, narochito uporedjujuci moju i sestrinu kartu, uvek mi se chinilo da je mogla vishe jer je stvarni inteligentna a opet - nekako jednostavna zhena, i uvek sam je dozhivljavala kao zhrtvu te svoje jednostavnosti. S druge strane - moja sestra i nema bash takvo mishljenje, ali joj je zato taj isti Mesec u 5. a kod mene - u 12. kuci.

Jeste da sam ja mladja, ali je i tu opet zamenjena uloga - pa se mozhe reci bar 'imaginarno' da jesam starija, ako nishta drugo - po nachinu razmishljanja...
Ovo za oca i majku - opet zamenjene uloge...
Zato se i ovako osecam, kao da sam ja jedina zaduzhena da ispravljam krive drine, a oni - sad vishe i nisu zainteresovani za bilo kakvu borbu...
Valjda je zato i meni dat taj T-kvadrat....
I valjda mi je zato oduvek bila mila ona "Ono shto je Napoleon zapocheo ratom - ja cu zavrshiti perom"
Tako sam oduvek dozhivljavala svoj zhivot...

3x - hvala na ovim odgovorima....:-)

ArijeL
28-02-2007, 12:24
Heh, moja natlna je puna kvadrata, između ostalog imam i te čuvene T kvadrate...ovako:

Venera 180 Jupiter --- prave kvadrate sa Lilitom, Fortunom i Sjevrnim čvorom (koji u međusobnoj konjukciji "svak sa svakim") to mi dođe šest kvadrata, ali imam još u slučaju da se ovo ne računa :D , između ostalog i čuveni Mars -90 - Saturn...
Zanima me da li ovakvi slučajevi, iako nisu planete u pitanju, ipak donose neko značenje, nešto mi je nemoguće da ne znači baš ništa...:confused:

Da dodam, pošto sad pročitah u temi o Fortuni da je njeno djelovanje izraženo kada se nalazi, između ostalog u Biku i u 10 kući - e pa meni je baš tu, kao i Lilit i Sjeverni Č:5rotfl:

ili_ili
28-02-2007, 13:30
Ja imam T krst SO90JU90NE ali nije koliko ja znam bas dobar, bar za mene

moonstruck
01-03-2007, 11:47
Heh, moja natlna je puna kvadrata, između ostalog imam i te čuvene T kvadrate...ovako:

Venera 180 Jupiter --- prave kvadrate sa Lilitom, Fortunom i Sjevrnim čvorom (koji u međusobnoj konjukciji "svak sa svakim") to mi dođe šest kvadrata, ali imam još u slučaju da se ovo ne računa :D , između ostalog i čuveni Mars -90 - Saturn...
Zanima me da li ovakvi slučajevi, iako nisu planete u pitanju, ipak donose neko značenje, nešto mi je nemoguće da ne znači baš ništa...:confused:

Pozic Arijel...DOBO NAM DOSLA !!!

nego...zasto ne postavis kartu u potpis?..mnogo je lakse bilo sta reci kada se pogleda - nego 'vako "napamet" :)
Naravno da ima znacaja taj tvoj kvadrat - svaki aspekt sa SMC (JMC) je jako vazan... Lilit - mozda se na obaca dovoljno paznje na nju...takodje je vazna.... Sve to dodje kao "dopuna" osnovnoj analizi...ali neke od ovih stvari mogu i te kako da daju objasnjenja za nake stvari koje nam se desavaju...

Hehehe...i meni je Fortuna u X...u Biku...ne znam, za sada nisam osetila neko posebno delovanje nje..Mozda mi nekada bude od pomoci, kad SA proradi kao kocnica :)

Ja imam T krst SO90JU90NE ali nije koliko ja znam bas dobar, bar za mene

Nemoj ovo da shvatis kao kritiku...tek, mala ispravka - da se ne bi zbunili pocetnici : Ti imas T kvadrat u karti...tacnije - dva... Krst je nesto drugo - to su dva T kvadrata, jedan nasuprot drugog...dve opozicije i cetiri kvadrata...
Naravno da ti nije lako...kvadrati sami po sebi su stalni izazovi - "ukombinovani" 'vako, jos vise... bilo koju planetu da dotakne neki tranzit, "uzdma pola natalne karte...pola naseg zivota...
Recimo - retrogradni NE, vladar IX u IV...deo oba T kvadrata...opozicija SO i MA vladara X...jel ti tata malo cesce skakuce po zivcima?...neko ti iz kuce, defakto "jede energiju"...
Predlazem da porazmislis malo o nekim tajnama nase vere...
Svako dobro :)

Dorijana
22-04-2007, 16:18
Otkrih Jod u svojoj karti i na moju veliku radost, opet ispade da je Saturn karta na koju moram igrati. :D

Mars 60 Neptun, Mars 150 Saturn, Saturn 150 Neptun

Znaci, Mars u II kuci u Vodoliji vladalac V.Energija -vrednosti-masta-kreativnost

Neptun u I kuci u Strelcu vladalac IV.Intuicija-identite-vizuelizacija(?)-bezbednost

Saturn u VIII kuci u Raku vladalac II. Ucitelj-regeneracija-posvecenost-vrednosti.

Kako sada iz svega ovoga izvuci zakljucak na koji nacin da se najbolje odradi. Knjiga kaze - " Potreba za delovanjem potice iz zizne planete, a mogucnosti za delovanje leze u dve planete u medjusobnom sekstilu".

Kroz aktivnosti vezane za I,IV i V kucu delovati na ili iz VIII? :confused:

zabac
09-05-2007, 17:52
Ja imam dva t kvadrata mesec180sunce pa 90 jupiter
i mesec180merkur pa 90 jupiter sve na 20 stepeni
(to bi trebalo da ima veze sa 8 )
i te t konfiguracije je aktivirao moj dragi sa njegovom venerom koja je sa mojim mesecom u konjikciji o stepeni
Kako ta konfiguracija utice na vezu??

Scarlet
10-05-2007, 09:33
U odnosima (naročito onim bitnijim za nas) gotovo uvek tako i biva, da taj neko svojom planetom ili, obično, planetama aktivira naše konfiguracije i aspekte. Mesec u konjunkciji (i to egzaktnoj) sa Venerom uporedno je jako dobar aspekat za vaš odnos (iz ugla emocija) ali već i sama znaš da je to onda aktiviranje i kvadrata sa Jupiterom, Suncem ... Sve zavisi, treba gledati celu postavku. Na osnovu ovih podataka može se reći da najverovatnije pod uticajem tog T-kvadrata ti često nisi baš najzadovoljnija, koliko god da postigneš i šta god da uradiš. Tu može biti i preterivanja i predimenzioniranja stvari, pa ako ti ostatak horoskopa to dozvoljava možeš se naći u začaranom krugu, da imaš težnju da postižeš sve više i više a budeš zadovoljna sve manje i manje. Zavisi i gde su postavljene te planete, u kojim znacima u kućama - naravno da je to jako bitno, ovo je tek otprilike i naravno, vrlo uopšteno, čak i nagađanje. Pošto su u T-kvadrat uključeni benefici, to nisu neke tragične stvari ali sigurno utiču na tvoju psihičku stabilnost - ovo sam sve napisala jer ovaj odnos, u zavisnosti od toga šta Venera predstavlja u horoskopu tvog partnera - može upravo potencirati ove tvoje unutrašnje sukobe.

Dorijana
28-05-2007, 15:53
Sad uocih pa da pitam, da li se moze reci da u mojoj karti postoji Zmaj.Ono sto me buni jeste sto nisam sigurna da se Asc i DC gledaju u ovakvoj varijanti, ali sa druge strane sto se ne bi gledali?
Elem, Ma na 8*Vodolije, Pl na 8* Vage, DC na 0*Blizanaca i Asc na 0* Strelca cine ili ne Zmaja? :confused:

Scarlet
28-05-2007, 23:16
Pa, gledaju se verovatno ali izvorno bi to trebalo da su konfiguracije planeta ....
Ova tema je meni zanimljiva ali to nekako svi olako pređu, samo prelete i niko to nije malo dublje proučavao. Ali baš onako studiozno ...

Dorijana
28-05-2007, 23:58
Pa, gledaju se verovatno ali izvorno bi to trebalo da su konfiguracije planeta ....
Ova tema je meni zanimljiva ali to nekako svi olako pređu, samo prelete i niko to nije malo dublje proučavao. Ali baš onako studiozno ...

I meni je zanimljiva..narocito kad pogledam ona moja cuda u karti..al ja jos uvek tu plivam u vrlo plitkoj vodi..:(

Santijen
29-05-2007, 02:15
Ovo sam nasla na nekom sajtu

T-kvadrat

Dva su planeta u opoziciji a oba rade kvadrat s trećom planetom.
To je istaknuta konfiguracija u većini horoskopa poznatih osoba koje su imale natprosječan utjecaj na svijet. Znak i kuća apeks planeta pokazuju gdje se napetost najviše osjeća. Suprotan znak i kuća (često nazvan praznom nogom T-kvadrata) ima središnju ulogu u usmjeravanju osobe kako najbolje riješiti dilemu koju pokazuje T-kvadrat. T-kvadrat puno više energizira i motivira nego Veliki krst. To je zbog dodatne napetosti i nesigurnosti koju stvara prazna noga što implicira da je to otvorena konfiguracija i stoga se ne može lako sama zadovoljiti. T-kvadrat je nestabilan i lako se uznemiri. Apeks planet koji je u kvadratima s opozicijom može pojačati ta pitanja i često pokazuje prirodu frustracija, blokada, urođenih nesigurnosti i defanzivnih reakcija unutar osobe. Niti jedan poriv povezan s T-kvadaratom ne može ostati latentnim ili neizravnim. Konstruktivnom primjenom sva prekomjerna energija koju pobuđuje snažan T-kvadrat često postaje jako provokativnom, gurajući osobu naprijed uz dobro definiran osjećaj za cilj i smjer, prisiljavajući da na putu nadiđe svaku prepreku.
Apeks planet može ponekad pokazati opći ton horoskopa. On pokazuje kako T-kvadrat rješava svoju dilemu. Kad je apeks planet Uran, Neptun ili Pluton može se raditi o posebnoj karmičkoj misiji. Osobe s tom konfiguracijom izražavaju porive koji osporavaju postojeće strukture društva, ponekad i previše reformativno za establishment. Osoba koja ima taj planet kao apeks planet može napravaiti značajan doprinos svijetu promovirajući njegovu dobrobit i progres, ostajući osobno udaljena, nedodirnuta ili otuđena od svjetovnih aktivnosti.

Kardinalni T-kvadrat

Ova osoba treba naučiti puno lekcija bitnih za rast u područjima života koja se odnose na korištenje osobne energije, samostvarajuću aktivnost i bliske ciljeve. Ovaj T-kvadrat daje puno vitalnosti, poriva i asertivnosti. Ovo je najekstrovertniji T-kvadrat. Valja razviti samodisiplinu, unutarnji timing, vanjsku strpljivost i opći osjećaj temeljitosti i organizacije želi li uspjeti u svojim poduhvatima. Loš planer

Fiksni T-kvadrat

Osoba s ovom konfiguracijom će se suočiti s lekcijama u područjima koja testiraju fiksnu želju, emocije i vezanosti. Ovdje je jaka potreba da se zadrži sve što se posjeduje. Bitna karmička poenta može biti prihvaćanje i poštivanje tuđih vrijednosti i posjeda. Moguća duboka opsesivnost. Velike energetske rezerve i emotivna snaga pomažu da se izdrže sve prepreke i odlaganja bez odustajanja ili gubljenja smjera djelovanja. Osoba izgrađuje nešto dugotrajno, čvrsto, sigurno. Unutarnji pritisci konsolidiraju volju. Jako orijentiran cilju.

Promjenjivi T-kvadrat

Stimulirajuća, mentalno izazovna konfiguracija najbolje se ispoljava u promišljanju, obrazovanju, komunikacijskim područjima i čak putovanju. Stres može preopteretiti živčani sustav (većinom zbog pretjerane stimulacije). Veliki učenik. Većinom ispoljava višak poticaja intelektualnim pregnućem za koje je potrebno intenzivno proučavanje. Osjeća se poriv da se prosvijetli društvo putem svih načina podučavanja.

Dorijana
29-05-2007, 10:38
Tri planete na razlicitim mestima u horoskopu u medjusobnim trigonima.Posebna konfiguracija koja podstice krajnji idealizam, uvid i viziju kao i kreativno samoizražavanje i dobrobit. Može značiti samopouzdanje i samouverenost, optimizam, osećaj zadovoljstva, lakoću, nadahnuće, širenje kreativne moći i opsti osećaj zaštićenosti zbog unutrasnje vere i nade.
Moguća negativnost konfiguracije je manjak napetosti i lenjost kao i neprihvatanje većih izazova. Povremeno, kad nema mogućnosti za lako izrazavanje, može biti statična i neproduktivna. Nema motivacije za proucavanje frustracija i ograničenja. Ukoliko osoba ima u horoskopu previše trigona, može izbegavati samodisciplinu ili pokušati da zanemari bitne životne odgovornosti. Tako rezultat Velikog trigona omekšava, smanjuje nagone i volju za dinamičnijim pristupom životu. Ako se trigoni dobro ne iskoriste, može doći do lažne sigurnosti, neproduktivnosti, nekorišcenja postojećih talenata i sposobnosti. Ova konfiguracija bez odredjenog broja opozicija i kvadarata u horoskopu koji grade karakter može ukazati na inerciju i stagnaciju. Puno sreće. Osobe s velikim trigonom mogu odrasti očekujući privilegije, poseban tretman i podrsku okruženja, no retko to žele i zaraditi ili zasluziti.
Vatreni veliki trigon
Vidljiva je kreativna, inspirativna moć trigona, osoba želi da se izrazi direktnim ispoljavanjem potencijala. Ovaj Veliki trigon može naglasiti viziju, može istaci i osećaj licne važnosti i moći, koji se ispoljava kao egoizam i prekomerni ponos. Reč je o aktivnoj osobi. Velika vera u sebe. Velika hrabrost, unutrasnja snaga, samopouzdanje i entuzijazam.
Podsvesno od drugih može očekivati puno paznje, lojalnosti i čak služenja, premda sama osoba zanemaruje tuđe emotivne potrebe. Valja aktivno tražiti vodeće uloge ili one za koje je potreban visok stepen fizičkog ili kreativnog izražaja.
Zemljani veliki trigon
Naglašena je smirujuća, prijatna i privlačna moć trigona. Osoba s ovim Velikim trigonom oseća veliku stabilnosti u fizičkom svetu. Zbog snažnog magnetizma konfiguracije lako ce osigurti materijalnu egzistenciju i postici željeni položaj u svetu. Snažno razvijena sposobnost privlačenja, akumuliranja i veštog korištenja sredstava. Osobe s ovim trigonom mogu biti veliki graditelji koji osećaju vlastitu moć i kreativnu snagu kad kao rezultat imaju materijalna ili svjetovna postignuća. Nisu kockari. Moguć konzervativan tip licnosti. Rad i produktivnost često prenaglašeni na stetu unutrasnjeg razvoja.
Vazdusni veliki trigon
Naglašen idealizam, ekspanzivnost i mudrost. Sposobnost konceptualizacije i stvaranja na asptraktnoj ravni.Osoba je društveno radoznala, širokih pogeda i tolerantna, no možda ne strastveno i duboko vezana za ljude. Prirodni je poriv ostati nevezan, posmatrač i u osnovi slobodan za istraživanje. Potreba za puno nezahtevnih odnosa. Velika sposobnost učenja,izvrstan intelekt i sposobnost za širu životnu perspektivu. Ovaj veliki trigon može povećati društvenu popularnost. Harizma.
Vodeni veliki trigon
Naglašena pasivnost, receptivnost i zaštitna moć velikog trigona. Uživanje u čulnom zadovoljstvu i osetljivost za unutrasnja stanja svesti. Natprosečna sposobnost otkrivanja stvari, psihička senzitivnost. Osećajna priroda vrlo razvijena, ali može prouzrokovati introvertnost, oseća se duboko zadovoljstvo na licnom planu. Tokom razdoblja povlačenja, privatnosti, mirnoće i odmora oseća se iznutra negovanim i sigurnim. No ako nema nekih dinamičkih načela u horoskopu (vatrenih planeta u ugaonim kućama, kardinalnih kvadrata i sl.) može nastati eskapistički temperament. Velika sposobnost za percepciju podsvesnih energija, veliki uspeh u društvenoj službi. Vrlo velika podrška i nega za druge, isceljujuća i terapeutska. Ovaj veliki trigon može značiti evolucijsko cvetanje sposobnosti prilagodjavanja potrebama masovne svesti sa puno rzumevanja. Dobar za područja poput kretivnosti, lepote, glamura ili lepih umetnosti. Takođe, uspeh u područjima koja se bave dubokim životnim tajnama, u kojima je potrebna fina istančana svesnost i duhovnost.
Veliki trigon
Veliki trigon se formira od tri planete od kojih je svakaod druge udaljena za 120 stupnjeva ili tvori trigon. Najčešće se sve planete nalaze u istom elementu iako se može dogoditi da je jedna od njih u nekom drugom elementu tvoreći tako svojevrsnu mješavinu elemenata. Veliki trigon predstavlja slobodno proticanje energije i govori o osobi koja ima mnoge prednosti. Osobe s ovakvom konfiguracijom najčešće imaju dosta sreće tokom života, lako dobivaju pomoć drugih ljudi, šanse im se same nude, samomotivirani su za ostvarivanje vlastitih ciljeva. Budući da se radi o jednom elementu gledamo za koji element je veliki trigon vezan, koje kuće i znakove zahvaća i tu su obično i iskazani talenti i sposobnosti osobe. Međutim, veliki trigon može imati i negativnu manifestaciju izazivajući ljenost, izbjegavanje obveza i odgovornosti u bilo kojem obliku, osoba može biti previše vezana za neke navike ili model ponašanja iz prošlosti (djetinjstva). U ovakvom negativnom iskazivanju, osoba se može zatvoriti i udaljiti od ljudi živeći u svom malom svijetu ne želeći da je bilo tko uznemirava na bilo koji način. Ponekad veliki trigon može osobu potaknuti na kriminalne radnje bilo da se radi o krađama ili mnogo težim stvarima. Ovakva situacija se može mnogo popraviti ukoliko su Mars ili Saturn jaki ili uključeni u veliki trigon.
Vatra - ako je veliki trigon u vatrenim znacima on osobi daje izuzetnu vitalnost, energiju i entuzijazam. Problemi se javljaju kada treba stati, usporiti jer osoba ponekad ne može prestati raditi ili živjeti visokim tempom života te to može dovesti do zdravstvenih problema. Poteškoća s ovim elementom je i ta da osoba niti može ali najčešće niti želi čuti ili shvatiti tuđe stavove i mišljenja te često može imati konflikte s ljudima iz svoje okoline.
Zemlja - ovaj element daje osobi sposobnost velike koncetracije tokom obavljanja nekog posla. Često je prisutno veliko strpljenje i želja da se započeto i dovede do kraja. Osobe s velikim trigonom u zemljanim zancima lako privlaće i upravljaju materijalnim izvorima, a loša strana ovog zemljanog velikog trigona jest potpuno okretanje materijalističkom gledanju i načinu življenja.
Vazduh - ovakav veliki trigon može stvoriti osobu koja je sama sebi, intelektualno i društveno, cijeli svijet. Osoba je sama sebi dovoljna za mentalnu stimulaciju tj. nisu joj potrebni vanjski poticaji. Problem nastaje onda kada se osoba mora direktno suočiti s emocionalnim ili praktičnim stvarima života.
Voda - osoba s velikim trigonom u vodenim znacima vodi vrlo aktivan emocionalan život i ima veliku osjećajnost. Problem se može javiti kada treba podijeliti svoje osjećaje s drugim ljudima ili kada se treba udaljiti od svojih osjećaja i objektivno i realno sagledati samog sebe.

I ja ovo nadjoh na nekom sajtu...;)

Dorijana
29-05-2007, 11:33
Konfiguracija zmaj.
Ona, sama po sebi, predstavlja specifičan međuplanetarni uticaj koji govori o jasnom usmerenju na životni zadatak. Konstelaciju zmaj formiraju najmanje četiri planete raspoređene tako da kroz jedan izazovan i pet harmonizujucih aspekata mogu povoljno uticati na pokretanje i usklađivanje procesa u razvoju Svesti. Iako ova konfiguracije nije uslov niti „znak” sazrevanja, donekle se može reći da se proces razvoja Svesti olakšano odvija kada se osoba usmeri na delatnosti koje su odredjene simbolikom znakova i planeta koje su uključene u pomenutu konfiguraciju. Ovaj specifični planetarni obrazac upućuje na koncepte (ideje) kojima je individua vodjena u procesu sazrevanja. Takodje se može reći da zbog posebne dinamike ove konstelacije, osobe ne padaju u neaktivnosti, te da veoma brzo i efikasno rešavaju zadatke na svom putu.

TrilianSi
29-05-2007, 12:22
Veliki sekstil

Šest planeta u sekstilima, koji povezuju čitav horoskop.Zovu ga još i Davidova zvezda.Daje izvanredne mogućnosti i dobru sposobnost komunikacije. Zbog naglašene raznovrsnosti može doći do rasipanja energije.

Nenita
31-05-2007, 14:09
A bacite pogled na natal moje cerke...:eek:
Ona ima dva velika trigona...veliki vatreni i veliki vazdusni...ovaj veliki vatreni sa Neptunom obrazuje i zmaja..
Uz ove trigone ima i krst, mislim da je kardinalni u pitanju..(Ovan, Vaga, Lav, Vodolija)
A ima i fiksni T kvadrat

Ko sve ovo uspe da protumaci, svaka mu cast...:confused:

Dorijana
01-06-2007, 01:54
Pokusah da izracunam da li je kardinalni krst u pitanju, i na kraju nekako stigoh do toga da je Mars u Vagi dispozitor krsta, demantujte me slobodno ako nisam u pravu.
Elem, kardinalni veliki krst - niko ne moze biti stalno aktivan, pa i veliki krst ovde cesto poredimo sa vetrenjacom, on je sposoban za izvanredne rezultate i akciju onog trenutka kada dune vetar, ali je pre i posle toga prilicno miran. Ovo je najlaksi od tri moguca velika krsta.Kardinalni veliki krst ukazuje na iznalazenje i resavanje problema, tu je rec o delikatnom i efikasnom coveku koji je uvek svestan svrhe svojih akcija. Medjutim, kako bi funkcionisao na najbolji moguci nacin, kardinalni krst-a to vazi i za svaki kvadrat i opoziciju - mora imati neku vrstu "ventila" neometanog protoka, u odnosu na neku od planet; to moze biti trigon ili sekstil.Bez tog "ventila" kardinalni krst, s obzirom na neprestanu potrebu za kretanjem moze dovesti do iscrpljenja.
A ako ja dobro izracunah, Mars je kao dispozitor krsta u velikom vazdusnom trigon, znaci dobar nacin da se ventilira.
A ako racunas fiksni T-kvadrat Ve180Ne Ve90Sa i Ne90Sa, huh...Saturn sav u kvadratima, al u X kuci..ono sto meni sad pade na pamet jeste rukovodeci polozaj u nekoj bolnici ili izolovanoj instituciji. Sad jos da vidim jel ima osnova za tu asocijaciju.:o Saturn vladar VI u X u Biku trigon vrh VI kuce, a njegov vladar Venera u XII. X kuca pocinje na stepenu Device, vladar IX kuce u VI u sekstilu sa Mesecom u IX kuci. Elem, meni vuce na lekara..
Uh..zahuhtah se..elem, moja ograda i dalje stoji...vezbam i ovo bilo vise intuitivno, pa tek onda proveravah da li to ima osnova. Al mi bilo zanimljivo, ljupko molim one koji znaju daleko vise od mene da urgiraju za slucaj da sam gadno masila...:o

Santijen
01-06-2007, 14:17
Kako tumacite jod, dal je on jak aspekt ili je samo nagrizanje kao sto tvrde neki...i dal su u konfiguraciji joda bitne samo osnovne planete...

Dorijana
02-06-2007, 20:53
Ovo nadjoh (tnx Maki :4kiss:) pa mi se ucinilo da moze pomoci u tumacenju T-kvadrata i Joda.

Srednja tačka loših aspekata
Potrebno je imati na umu da se problem nikada ne bi rešio ako bi se bavili samo jednom ili drugom planetom, već je neophodno baviti se njihovom zajednicom – a ona živi u njihovoj dodirnoj tački. Dakle, kada posmatramo jedan nepovoljan aspekt dve planete (njihov kvadrat ili opoziciju), potrebno je obratiti pažnju na zajedničku tačku u srednjem rastojanju između njih. Naime, srednje rastojanje bilo čega predstavlja tačku težišta i najmanjeg zajedničkog sadržaoca između njih. Tu tačku je uvek potrebno pronaći, budući da ta tačka predstavlja vrata za rešenje datog aspekta, a sam taj stepen i vladar te tačke (vladar tog stepena u tom znaku) definišu put, kojim se može rešiti taj problem. Naravno da ta tačka, odnosno taj stepen ili vladar tog stepena, u daljoj analizi može biti loše postavljen, što tada još dodatno otežava mehaniku razrešenja problema. Ova tačka slična je akupunkturnoj tački na telu, jer delujući na nju i ispunjavajući njenu simboliku, rešavamo problem odnosa dve planete čiji aspekt je pretežak da bi obezbedio skladno ispunjenje simbolike tih planeta. Ta dodirna tačka je „lako pristupna“ ukoliko je tu benefik, ukoliko je dobro aspektirana ta „tačka“ (stepen), ili ukoliko je vladar znaka u kome se nalazi srednja tačka povoljano postavljen. Tada kažemo da su vrata za rešenje tog problema otvorena, te da će osoba mnogo lakše moći da ispuni svoju nesvesnu potrebu. Toj tački koja drži ove dve planete u zajedništvu sada je lako pristupiti. Znači, postoje dve osobe koje imaju nekakav problem oko vas, ili postoji neka problematična situacija između vas i nečega – ali postoji neka tačka koju je dovoljno da samo kontaktirate i ona će izazvati rešenje problema. To je prvi zakon u procesu lečenja nečega, zasnovan je na zajedničkoj vrednosti dva principa koja su trenutno suprotstavljena. Konkretno, taj zajednički princip će uvek biti definisan jednom planetom, a to upravo kreira jedan ključni zakon u životu – da je za rešenje problema odnosa dve ili više osoba dovoljna samo jedna osoba – budući da je tačka rešenja sadržana u jednoj dodirnoj tački između njih. Ovo je ono što nije stav većine, ali zato i dolazi do dominantnog neznanja, pri čemu je uvek neko drugi odgovoran za ono što se događa – a to sve ne daje rešenje problema, već problem nastavlja da egzistira, pa dolazi do druge transformacije početnog problema – po kome se „dobrim ljudima događaju loše stvari“, odakle se stvara opšte uverenje u kome se patnja veliča kao veoma dobro iskustvo – što je konačno sve samo način održavanja neznanja u životu. Ovoj srednjoj tački dve planete u "problematičnom odnosu“ može se pristupiti preko planete koja je možda upravo na tom stepenu – u slučaju čega je ta planeta pa ona u sebi sadrži tu prirodu – ili preko dispozitora, koji onda biva njen predstavnik (što je jako često).

Uvod u Astrološko isceljivanje - Aleksandar Ismiragic

Makišon
17-07-2007, 13:38
Pokušavam da shvatim konfiguracije. :bash:
Imam

1. Uran 90 Jupiter 90 Me 180 Ur
2. Neptun 90 Sa 180 Ve 180 Ne
3. I ovaj Uran 90 Ma + Ur 180 Me fali aspekt izmedju Marsa i Merkura... :confused:

A on ima

1. Ju 90 Mo 90 So 90 Ur i fali aspekt da se spoji sa Jupiterom - šta je to?
2.Ju 90 Mo 90 Ma 180 Ju

Nije mi jeasno sad šta je tu šta? :smack: Ali slutim da nam neće biti dosadno :girl_wacko:

ArijeL
18-07-2007, 03:37
maki imas i So180UR, So90JU, UR90JU...

Makišon
18-07-2007, 07:49
Ma imam svašta i ne znam šta je to, Arijel pomagaj :(

CARAPICA
18-07-2007, 12:01
Maki

Sunce i uran u opoziciji i svaki u kvadratu sa jupiterom to je t kvadrat
venera i neptun u opoziciji,oboje u kvadratu sa saturnom t kvadrat
merkur i uran u opoziciji,oboje u kvadratu sa jupiterom t kvadrat
ovo 3.ne razumjem na sta si mislila?Ne moze biti t kvadrat ako nedostaje neki od aspekta.

On ima mjesec u opoziciji sa uranom i oboje u kvadratu sa suncem t kvadrat-fiksni
jupiter i mars u opoziciji u kvadratu sa mjesecom t kvadrat-fiksni
merkur u opoziciji sa jupiterom obje planete u kvadratu sa mjesecom t kvadrat-fiksni

E sada znam da t kvadrat moze biti fiksni,kardinalni i promjenjivi a bilo bi dobro da netko objasni sta se desava ako to zapravo nije tako? ako je recimo dva u promjenjivom a treci je u kardinalnom?tako je kod tebe pa sada ne znam kako se gleda....

Makišon
18-07-2007, 16:07
:eek:
Carapica, hvala ti puno!!
Jebote, mi smo ga na'ebali skroz :confused:
Po 3 kvadrata u natalu, ima li još neko tako nešto?

A ono pod tri...jednom mi je neko napisao ovako:
''Imaš dva T kvadrata, jedan je fiksni , Me, So 90 Ju, ma 90 Ur, i fali ti nogica u ribama. Drugi čine Ne 90 Sa 90 Ve, i opet ti fali nogica u ribama. Kao da cijeli život sjediš na stolici sa tri noge, i bojiš se da ćeš se prevrnuti na onu stranu gdje noga fali.''
Pa sam to povezala sa tim...

Hvala još jednom za uloženi trud. Ljubac

CARAPICA
18-07-2007, 16:17
:eek:
Carapica, hvala ti puno!!

Nema na cemu:)
Ma ja mislim da nije to toliko lose, jeste da je vise sukoba unutar same osobe,a citala sam da su one osobe koje su imale puno t kvadrata postigle nekakav znatniji uspjeh u zivotu,zapravo da su bile jako uspijesne.:) A ovo sto se tice te nogice,hm,bas i ne razumjem,znam da t kvadrat ima rjesenje,postoji nekakva tocka koja se gleda kao planeta,a mozda netko pojasni voljela bih,pa da i ja malo shvatim;)

Makišon
18-07-2007, 16:29
Ma sa toliko kvadrata sigurno nam neće biti dosadno :)
Da, bilo bi sjajno kad bi neko imao dobre volje da nam to pojasni.
A ja ću se potruditi da još nešto iskopam o kvadratima :) Ljubac

ArijeL
18-07-2007, 17:53
ajde, imam ih i ja...

promjenjivi: mjesec 180 uran, sunce 90 ur, sunce 90 mjesec..apeks planeta je sunce...

fiksni: ascedent 180 jupiter, pluton 90 jupiter, pluton 90 ascedent...apeks planeta je pluton...

e sad,u konjukciji su SMČ, Fortuna, i Lilit u Biku u desetoj, koji prave kvadrate sa VE 180 JU...al ne znam da li se ovo i kako uzima u obzir:)

ajde ti kad nađeš nešto, javljaj...i mene jako zanima

Kaja
04-10-2007, 17:54
Ja imam Sunce 150 Neptun i 150 Pluton, s tim da su naravno Neptun i Pluton u sekstilu. Ne razumijem najbolje ovaj aspekt, znam da je riječ o prilagođavanju, da ga zovu "Božiji prst"...al ne znam konkretne primjere , konkretnu sliku aspekta?

Scarlet
06-10-2007, 01:31
Ja imam Sunce 150 Neptun i 150 Pluton, s tim da su naravno Neptun i Pluton u sekstilu. Ne razumijem najbolje ovaj aspekt, znam da je riječ o prilagođavanju, da ga zovu "Božiji prst"...al ne znam konkretne primjere , konkretnu sliku aspekta?

"Božiji prst" ili Jod nije aspekat već konfiguracija koju čine - kao kod tebe - 3 planete od kojih su 2 u inkonjunkciji i dve u sekstilu. Tako grade tu konfiguraciju koja ima oblik slova Y.

zoka57
06-10-2007, 10:04
Koliki se orbisi uzimaju u obzir kad je jod konfiguracija u pitanju?
Na sta se odnosi planeta koja prima obe inkonjukcije?
Zna li neko?

mandrak-21
06-10-2007, 18:32
Jod ili takozvani ,,boziji prst" ukazuje gde treba usmeriti energiju planeta koje cine sekstil u kajinom slucaju na sunce koji i jeste vladar njenog asc.i polozen je jako dobro i mislim da bi tebi karijera trebala biti na prvom mestu.i kao prvo ne bi trebalo da reagujes na misljenje drugih tj da ne cekas na njihovo odobravanje za sve sto cinis nego da si samouverena i da radis kako ti osecas i mislis da treba raditi van svih standarda koje nam postavljaju u danasnjem svetu

zoka57
06-10-2007, 20:54
Jod ili takozvani ,,boziji prst" ukazuje gde treba usmeriti energiju planeta koje cine sekstil ........

Da vidim da li sam ja to dobro razumela ,ako je moj saturn u inkonjukciji sa mesecom i suncem (je li?) znaci li to da mesto mene treba da radi moj muz :4hug::banana::eaea::nopity::angel::clap:
kazi znaci !jel i radi ja ne radim

mandrak-21
06-10-2007, 21:48
Hm? Dobro je sto ne radis ali mislim da je to uticalo vise na tvoje zdravlje jer saturn afliktuje iz sestog polja tvoja svetla a njegov vladar jupiter isto je u kvadratu sa njim samim,ali najvise si ti doprinela tome zbog svoje nediscipline

zoka57
06-10-2007, 22:27
To je uticalo vise na moje finansije i jesam lenja uvek sam mislila da je to zbog venere u biku.Nisam disciplinovana.:notworking:

mandrak-21
06-10-2007, 22:37
Na tvoje finansije je uticao uran u drugom polju u lavu

zoka57
06-10-2007, 22:55
U pravu si ,mucenik ima kvadrat sa neptunom ne bi ih videla ni da me sapletu srecom da mu je dispozitor otiso u bika pa me izvlaci muz,
cista sponzorusa
salim se

nemam pojma kako bi protumačila te razne konfiguracije, znam da ih imam nekoliko,:confused: pomoć!

T-Square
lilith Vx Sun Orb Tightness = 12%

Grand Trine
Mon Jup Mer Orb Tightness = 21%

Yod
Ven Nep BMo Orb Tightness = 19%

Thor's Hammer
Nod Jup Sun Orb Tightness = 20%

Rosetta
Plu lilith Vx Ven Orb Tightness = 11%

s_ana_dra
19-10-2007, 22:02
E sad ne znam da lisam dobro shvatila, ali ja se nadam da jesam. Ja izgleda da nemam T-kvadrat, ali nisam sigurna da li se uzima u obzir sunce kvadrat uran opozicija Ciron. Jer chiron nije planeta, pa milslim da se to ne uzima u obzir? nemojte da mi se smejete jos sam na pocetku, haha
pozz

Hekata
20-10-2007, 00:19
Mislim da nemam nijedno od toga!?

mandrak-21
20-10-2007, 00:37
Nemate obe imate slicnu konfiguraciju i sve su vam planete smestenu u 120 stepeni takozvano ,,klupko"

Scarlet
20-10-2007, 02:39
To je valjda obrazac horoskopa, mislim da nije konfiguracija.

mandrak-21
20-10-2007, 02:40
u pravu si

s_ana_dra
20-10-2007, 11:19
znaci da sam ipak dobro povezala. Ja imam da mi se dve planete nalaze u kvadrattu, a da mi sa tipa chironom ili AC ili MC prave opoziciju, ali to se ne racuna. Mora biti planeta. Ok, jasno mi je
hvala puno

Hekata
21-10-2007, 00:22
Ali nekako kao da ljudi sa malim brojem opozicija imaju manju koncentraciju i manje se trude u životu, kao da ima je dato da kuliraju...:D

Scarlet
21-10-2007, 01:38
Ja baš ne bih tako rekla. Naročito osobe sa tim već pomenutim obrascem zvanim "klupko" važe za vrlo energične, ja koliko sam videla mogu to samo da potvrdim.

mandrak-21
21-10-2007, 01:48
Ali nekako kao da ljudi sa malim brojem opozicija imaju manju koncentraciju i manje se trude u životu, kao da ima je dato da kuliraju...:D
zato imaju kvadrate i paznju trebaju usmeriti na bas ona polja suprotna ud ,,klupka" neka sredisnja tacka u opoziciji bi bila izlaz gde bi se kanalisala energija

Scarlet
21-10-2007, 01:58
Ljudi sa manjkom opozicija u natalu pre imaju problem sa balansiranjem stvari u životu i odnosima.

Hekata
21-10-2007, 13:41
Pa neznam...nekako mi je svu pamet popio oavj Rmerkur...kao do sada sam je imala...ali jeste recimo da se moram truditi u odnosima sa ljudima i u vezi, treba više da se dam nego drugi kojima to samo od sebe ide, ali recimo da i svaki tranzit osećam izuzetno, naročito taj moj mesec, kao da mi se stvari po njemu događaju, ide po poljima i pravi događaje koji su direktno povezani sa tim poljima...kad nagazi nekog onda je nagazio, a što ne volem iznenađnjenja i ona prijatna...

mandrak-21
22-10-2007, 00:36
Ne znam da li imas dece ali definitivno ces tada.. kod trudnoce pronaci sebe i mislim da tebe ljudi ipak ,,osecaju" i vole podrzavaju iako se ti trudis da im pokazes namrsteno i ozbiljno lice ipak to cenis ali jednostavno ne znas da pokazes odusevljenje i radost u opstim sitnim stvarima pa se stiche drugaciji utisak

princgora
22-10-2007, 00:42
Ne znam da li imas dece ali definitivno ces tada.. kod trudnoce pronaci sebe i mislim da tebe ljudi ipak ,,osecaju" i vole podrzavaju iako se ti trudis da im pokazes namrsteno i ozbiljno lice ipak to cenis ali jednostavno ne znas da pokazes odusevljenje i radost u opstim sitnim stvarima pa se stiche drugaciji utisak
Mandrace,da li se ovaj obrazac horoskopa u koji se uklapa moja natalna karta moze podvesti pod "klupko"?Kod mene su sve planete u 135 stepeni...:)

Scarlet
22-10-2007, 00:46
Mislim da ne, da ti ja odgovorim. Mora sve da bude u okviru jednog trigona.

mandrak-21
22-10-2007, 00:56
Da tebi su sve planete u 135 stepeni neptun je izdvojen ali je to ipak klupko

princgora
22-10-2007, 01:00
Eh,kada bi se vas dvoje dogovorili...:p:p
I kako bi trebalo da se ponasa osoba koja ima taj trigon?Osim sto joj se sve daje i sto ima puno energije...:p
A,da,Pcelica Maja mi je rekla na topiku astronumerologija da je meni Neptun najjaci i da on predstavlja moj licni broj ,mozda i to ima neke veze i moze da se poveze,kada se uzme u obzir da je on izdvojen..
Kako se to onda tumaci?Zasto je izdvojen?Jer mu to umanjuje ili pojacava dejstvo?:)

Scarlet
22-10-2007, 01:05
Nije klupko al' 'ajde ... Ispašću sociopata koliko se nikad ni sa kim ne slažem :p

Proveriću kod March & McEvers.

Znam dosta osoba sa tim klupkom, evo je jedna pored mene sad ;)
Važe za energične osobe i tako to. Naravno sve zavisi da li su planete iznad ili ispod horizonta, kako će se ta energija upotrebiti ali je definitivno "zgusnuta" na malo prostora.

mandrak-21
22-10-2007, 01:05
Pa iz tog udzbenika astrologije tebi je neptun planeta u usponu i ima snagu jer se prva pojavila na nebu posle tvog rodjenja
P.S i meni je neptun u usponu a misljenja sam da se ne treba drzati astroloskifh formula iz knjiga doslovce zato i mislim da je kod tebe u pitanju klupko

videh gornji post ne trebas skarlet proveravati sta u knjizi pise

princgora
22-10-2007, 01:08
hvala Puno......:):)Oboma!
Ja sam sva iznad horizonta...

Scarlet
22-10-2007, 01:12
Planeta u usponu ... šta vi podrazumevate pod tim ? Mislim, ja znam na šta one misle ali mislim da vi niste na to mislili.
;)

Moram, ja sve proveravam. Tim pre zato što mislim da ima neki drugi obrazac u koji bi se uklopilo to što ona ima. Naravno da ne treba sve doslovno gledati do u minut ali klupko se zato tako i zove zato što je sve zgusnuto na jednom mestu, relativno malom. Ovo sa 135 može po tvojoj logici se uklapati i u obrazac zdele i ovaj i onaj ... Zato to kažem.

Ja imam zdelu ;) i skoro sam sva iznad horizonta. Većinom. ;)

princgora
22-10-2007, 01:15
Planeta u usponu ... šta vi podrazumevate pod tim ? Mislim, ja znam na šta one misle ali mislim da vi niste na to mislili.
;)

Moram, ja sve proveravam. Tim pre zato što mislim da ima neki drugi obrazac u koji bi se uklopilo to što ona ima. Naravno da ne treba sve doslovno gledati do u minut ali klupko se zato tako i zove zato što je sve zgusnuto na jednom mestu, relativno malom. Ovo sa 135 može po tvojoj logici se uklapati i u obrazac zdele i ovaj i onaj ... Zato to kažem.

Ja imam zdelu ;) i skoro sam sva iznad horizonta. Većinom. ;)
Ja ne znam nista o planeti u usponu ,a ni o zdeli,niti o ostalim obrascima.Ako vam nije mrsko ,iskuckajte nam nesto o tome ili nas uputite na neki koristan link...:)
AAAAAA,za iznad horizonta,;):):):):):rolleyes:

Scarlet
22-10-2007, 01:17
Sačuvaj svoje oduševljenje, šta je tu pa tako dobro ? :p

princgora
22-10-2007, 01:20
Sačuvaj svoje oduševljenje, šta je tu pa tako dobro ? :p
:p:pPa ,dobro je sto ces zeleti da me naucis o zdeli i klupku......:)

mandrak-21
22-10-2007, 01:21
Da a razlika izmedju obrasca ,,zdele" i ,,vedra" je sto obrazac koji se naziva ,,vedro" ima jednu planetu kao ,,drška " tog vedra koja se nalazi u opoziciji soprotno od ostalih

Scarlet
22-10-2007, 01:25
Ma ima ... i klackalica i lepeza i ... svašta ;)

:p:pPa ,dobro je sto ces zeleti da me naucis o zdeli i klupku......:)
Za klupko sam rekla svoje :) (i lupila šakom o sto, balkanski kako dolikuje mom Merkuru)

Zdela su sve planete na jednoj strani horoskopa, znači u okviru jedne opozicije.

mandrak-21
22-10-2007, 01:28
zvezda,lokomotiva,,,,,,,,,,

Lyra
22-10-2007, 14:45
Kod mene Mars opozicija Neptun, a tu je i Merkur u Djevici.....Da li je to T-kvadrat? Cini mi se da je....Sta mislite o svemu tome? :o

TrilianSi
22-10-2007, 14:55
Kod mene Mars opozicija Neptun, a tu je i Merkur u Djevici.....Da li je to T-kvadrat? Cini mi se da je....Sta mislite o svemu tome? :o
Jeste, Lyra, promenljivi T - kvadrat...a tumačenje istog ostavljam malo iskusnijima ;)

LosT_in_SpaCe
22-10-2007, 16:44
Zdela su sve planete na jednoj strani horoskopa, znači u okviru jedne opozicije.

Ja zamalo da imam zdelu, ako dobro shvatih shta je uopshte zdela...
Da nema ovog NE koji jedini shtrchi iz opozicije, jel se to tako gleda?

Hekata
22-10-2007, 16:58

Pa nisam sigurna da li je meni pisano...ali hajde da odgovrim....nemam dece, jesam mrgud, ali ljudi kada vide moj osmeh svi se odobrovolje i vole me kad se šali, jako, volim da se smejem ali kad razmišljam imam mrgud lice...možda zbog toga:p
U majčinstvu ću se sigurno naći, tačno osećam da sam sazrela za to, ubeđena sam u to, još od marta, pre toga deca mi nisu bila baš nešto interesantna...;)
Pa nekad jednostavno ne znam da se radujem jer se neosećam u tome, ali ipak mislim da učim i to sve više i više...taj Lilit je gadna stvar...:confused:
pa sad ako je Mandrak za mene...eto ja malo odgovorila...:D

mandrak-21
23-10-2007, 01:48
Da za tebe je ono napisano izvini sto nisam naveo

Lyra
23-10-2007, 12:44
Jeste, Lyra, promenljivi T - kvadrat...a tumačenje istog ostavljam malo iskusnijima ;)

Kako mislis promenljivi? To bas nisam skuzila :)

Scarlet
23-10-2007, 14:10
Promenljivi T-kvadrat - u promenljivim znacima (Blizanac, Devica, Strelac, Ribe).

Tako isto postoje kardinalni i fiksni T-kvadrati.

Lyra
23-10-2007, 14:11
Promenljivi T-kvadrat - u promenljivim znacima (Blizanac, Devica, Strelac, Ribe).

Tako isto postoje kardinalni i fiksni T-kvadrati.

E to nisam znala, mislim to za promenljive T-kvadrate....A kako se to onda tumaci?

TrilianSi
23-10-2007, 14:12
Kako mislis promenljivi? To bas nisam skuzila :)
Planete koje ti obrazuju ovu konfiguraciju su u promenljivim znacima.

"Promenljivi T- kvadrat obično ukazuje na to da je čovek orijentisan na ideje i ljude. Kako se dobro slaže sa drugim ljudima, lakše mu je da rešava svoje probleme, mada tu osnovnu prepreku mogu predstavljati neodlučnost ili kolebljivost."
Marion Marč i Džoan Mekevers

Lyra
23-10-2007, 14:41
Planete koje ti obrazuju ovu konfiguraciju su u promenljivim znacima.

"Promenljivi T- kvadrat obično ukazuje na to da je čovek orijentisan na ideje i ljude. Kako se dobro slaže sa drugim ljudima, lakše mu je da rešava svoje probleme, mada tu osnovnu prepreku mogu predstavljati neodlučnost ili kolebljivost."
Marion Marč i Džoan Mekevers

E hvala Trili...i hvala Skarlet...a za ostalo cu pokusati sama...

sto mu gromova
16-11-2007, 21:47
Imam Ju 180 MO,pa sve to 90 Pl-to bi valjda bio T-kvadrat,zar ne?!Kako deluje i kroz sta bih ga trebalo kanalizovati?!

cor-leonis
17-11-2007, 04:39
Mozda nekome ovo bude interesantno...

Davidova Zvezda, Solomonova Zvezda, Dvostruki trigon (60,60,60,60,60,60) - predstavlja konfiguraciju aspekata koja se obrazuje kada u karti postoje 2 Velika trigona, koja su medjusobno povezana sekstilom. U idealnom slucaju se obrazuje heksagon, posto se ovakva konfiguracija formira jako retko, astrolozi smatraju da se Davidovom Zvezdom moze smatrati i kada 2 Velika trigona nisu medjusobo povezana.
P. Globa smatra da DZ (heksagon) govori da je osoba u svemu zasticena, osoba ce menjati oblik, prilagodjavati se svemu, ali unutrasnja sustina ostaje ista, nepromenjena - "kakva je bila u kolevci, takva ce biti i u grobu". Ukoliko u heksagon ne ulazi Lilit, a ulazi Selena - ova konfiguracija ce biti svemoguca.
M. Marc i Dz. Mak-Evers smatraju da ovakva konfiguracija heksagona osobi donosi neverovatne mogucnosti, sjajnu sposobnost u komunikaciji sa drugim ljudima. Opasnost DZ je u gubitku i rasipanju energije zbog pojacane svestrane logike, svestranih interesovanja i mnogobrojnih mogucnosti, sto mogu pojacati nepovoljni aspekti.

Venac, Pentagram (72,72,72,72,72) - konfigracija aspekata koju obrazuju 5 tacaka horoskopa, koji su spojeni sa 5 kvintom, a svaka druga bikvintom, i ima oblik pentagrama. U karti 5 harmonije svaka od 5 tacaka Venca se nalazi u konjukciji.
P.Glova smatra da Venac predstavlja veoma jaku konfiguraciju, koja deluje stalno i odgovara stihiji Vatre. Venac je vezan sa prirodnim procesom stvaralackog preporoda, osoba stalno u potrazi, u njegovom zivotu se stalno desavaju novi dogadjaji, ona moze korigovati svoj zivot. Losa strana Venca je to sto se sve novo osobi cini vec vidjenim, poznatim, dosadnim, avanturizam, raspusten nacin zivota.

Veliki kvadrat (90,90,90,90) - konfiguracija koju obrazuju 4 kvadrature. Cesto Veliki Krst cini Veliki Kvadrat. Predstavlja tesku konfiguraciju, on osobu zatvara u okviru teskih uslova, koje osoba oseca kao veliki pritisak. Veliki Kvadrat daje uno energije koja trazi izlaz, unutrasnji dinamizam, napor, snagu, osobe koje u talanoj karti imaju Veliki kvadrat veoma se rano kristalizuju, oni su jako dinamicni, ali se prema okolini nisu fleksibilni. Teze se ispoljava Veliki kvadrat sa dve unutrasnje opozicije. Povoljnije deluje Veliki Kvadrat ukoliko nema unutrasnjeg krsta, nema teskih napetosti medju polovima, dinamizam je manji, veca fleksibilnost. Na Veliki kvadrat ne treba gledati kao na negativnu konfiguraciju, naprotiv ovo je jako stabilna figura, koja daje rezultat kroz napor i trud.
Veliki Krst, Kosmicki Krst - konfiguracija koju obrazuju 4 tacke horoskopa koje se u parovima nalaze u opoziciji, ezani kvadraturama.
P.Globa Veliki Kvadrat jako delujucom konfiguracijom, koja se simbolicno sastoji iz stihije Vatre.
M. Koziricki i M. Levin smatraju da vladalac natalne karte sa VK od detinjstva pokusava da pronadje u raznim oblastima, ali bez obzira na svoju aktivnost on nije fleksibilan, sklon je da ljudima namece svoje konstrukcije, i u maloj meri prihvata reakciju ljudi na svoja delovanja. Ovakvi ljudi su jako ubedjeni u svojoj ispravnosti i ne skrecu sa svog puta, ustupajuci iskljucivo pred veoma velikim pritiskom, ali na vreme.
M.Marc i Dz. Maks-Evers smataju da VK u radiksu osobu cini sposobnom na neverovane napore i aktivnosti, a usmerenje napora i aktivnosti zavisi od krsta kvaliteta i kuca u kojima se nalaze tacke VK. Kardinalni krst uvek ukazuje na brzinu delovanja, fiksirani krst - na jarko izrazenu odlucnost u delovanjima, a mutabilni u mnogome zavisi od delovanja i reakcija drugih ljudi.
F.Sakojan i L. Eker smatraju da svaki pokusaj da se resi problem, koji asocira na jednu planetu VK, otezava probleme vezane sa drugim planetama konfiguracije. Osoba na takav nacin je prinudjena da zuri iz jedne krizne situacije u drugu, a posto nije u mogucnosti da se usresredi na neku jednu situaciju dovoljno dugo da bi zaista pronasla konstruktivno resenje. Ukoliko sve tacke VK nalaze u jednom krstu kvaliteta ili krstu kuca, onda kvaliteti i problemi ovog krsta dominirace u zivotu osobe. Rad sa planetom VK koja ima najvise harmonicnih aspekata ka planetama koje ne ulaze u VK, daje osobi mogucnost da preusmeri energiju zarad mnogo lakseg prilaza i resenja problema.
A. Podvodnij smatra da je bolje razradjivati VK pocev od balansa opozicija pri cemu nekoncentrisuci napor na jednu odredjenu planetu ili kucu horoskopa na osnovu licne inicijative, ali detaljno prateci ritam sudbine i balansirajuci velike talase. Osobe sa VK u natalnoj karti imaju zastitu ali suvise visoku da bi mogli pretpostavljati o njenim detaljima na osnovu direktnih znaka.

Vazdusni zmaj, engl. kite (120,60,60,120) - konfiguracija aspekata koju obrazuju tri tacke horoskopa koje formiraju Veliki trigon, pri cemu su dve u sekstilu sa cetvrtom u bisekstilu.
M. Koziricki i M. Levin smatraju da Veliki zmaj ukazujena unutrasnju stabilnost, fleksibilnost i uspesnu realizaciju svojih sposobnosti, donosi teznju da se preobrazi okruzujuca realnost shodno svom ukusu, rana realizacija, aktivnost, uskladjuju se sposobnost i istrajnost Velikog trigona sa umecem dostici rezultat.
M. Marc i Dz. Mak-Evers smatraju da najveci problem VZ u tome sto on sadzi u sebi 3 razlicita aspekta, sto moze dovesti do preterane koncentracije na ovom delu horoskopa, a shodno tome i ka nepovoljnom iskoriscenju ostalih mogucnosti koje sadrzi horoskop.

Koverta (72,108,72,108) - konfiguracija aspekata koju obrazuju 4 tacke horoskopa, avka od njih se nalazi u kvintis jednom tackom, u tridecilu sa drugom i u opozicij sa trecom.
P.Globa smatra da je K po delovanju slican sintetickom pravougaoniku ali na drugom nivou. Kod osobe se desavaju lagani prelazi od borbe prema izboru, i raskidu u cilju oslobodjenja, mogunost slobodne potrage, projavljivanje licne inicijative, novotarija. Borba prelazi u slobodu i obrnuto.

ArijeL
17-11-2007, 14:44
super je :) ja sam baš tražila nešto o davidovoj zvijezdi, pa ako neko zna još nešto, neka napiše:D
gdje si ovo našla?

cor-leonis
17-11-2007, 16:37
super je :) ja sam baš tražila nešto o davidovoj zvijezdi, pa ako neko zna još nešto, neka napiše:D
gdje si ovo našla?

Ne pitaj, samo pogledaj u koliko sati sam postavila taj postic i sve ce ti biti jasno, u zoru dobijam inspiraciju ;)
inace imam dosta slicnih tekstova ali su uglavnom svi na ruskom ili engleskom, pa ih moram prevesti....ocekuj jos nesto uskoro :D

mandrak-21
17-11-2007, 21:49
don korleone mi se sve vise i vise svidja za ove postove (i za lunare) imas rucak

cor-leonis
18-11-2007, 02:45
don korleone mi se sve vise i vise svidja za ove postove (i za lunare) imas rucak

pazi sta si rekao za taj rucak, docicu ja opet u KG, tesko tebi :4lol: ali za pocetak ispuni prvo obecanje :( , a ja evo cim prevedem jos jedan maleni tekstic, odmah ga kacim!

Trapecija, Kolevka (60,60,60,180) - konfiguracija aspekata koje se orazuje kada se cetiri tacke horoskopa spojene sa 3 sekstila, a prva i poslednja tacka se nalaze u opoziciji.
P. Globa smatra da osoba koja ima Kolevku u radiksu moze akumulirati energiju u svakom ogledu a ne samo u poziciji borbe. Ubirati plodove osoba moze samo nakon stradanja, sve dok u njegovom zivotu ne nastupi rasulo, aktivna borba on nece moci sagraditi nista novo. Stvaralacka snaga u zivotu ove osobe je ogromna, ali bez odricanja, bez odredjenih izbora nece moci sagraditi bolju buducnost. Osoba moze da izadje iz borbe, u tom slucaju ona nazaduje, postaje usporena, osecace se kao u komfortnom zatvoru, zlatnom kavezu. Kolevka ne donosi zastitu sve dok je stradanjem ne zasluzis, dok se za nju ne izboris. Ukoliko osoba izabrala zastitu, pri cemu nije pripremila i proracuna temelj, njegovo sazidanje ce se srusiti. Ovo se tice i karaktera - spokoj i smirenost se mogu promeniti u histericnost, promenljivost. Kada opozicija, koja ulazi u Kolevku ulazi i u T-kvadrat, osnova, temelj koji se osobi cini prividno cvrstim moze se srusiti veoma bucno.
Dz. Negus smatra da Kolevka u osnovi harmonicka konfiguracija, koja trazi odredjenu vrstu ravnoteze. Kolevka ulazuje na pomoc spolja, odnosno daje stuacije u kojima se osoba nadje u pravo vreme i na pravom mestu.

T-kvadrat (90,90,180) - konfiguraciju aspekata obrazuju dve tacke horoskopa koje se nalaze u opoziciji jedna prema drugoj i u kvadraturama sa trecom planetom.
F. Sakojan i L. Eker smatraju da T-kvadrat ima karakter Saturna, i da ova konfiguracija daje odredjene prepreke kao i potrebuu da se te prepreke prevazidju, kao i jaku, energicnu i istinoljubljubivu potrebu da se postupi shodno karakteru Saturna. Napregnutost i shvatanje opozicije ovde treba resavati kroz planetu u kvadraturama.
Kada se energija T-kvadrata usmerava zrelom osobom, ona cesto dovodi do znacajnih dostizenja. T-kvadrat predstavlja odskocnu dasku za uspeh. Mnogi poznati ljudi imaju ovu konfiguraciju u svojim natalnim kartama.
U toku interpretacije, potrebno je imati na umu da krst kvaliteta u kome se nalazi T-kvadrat ce se jako isticati.
Sakojan i Eker takodje smatraju da T-kvadrat ukazuje na neposredne krizne situacije, sto se jace akcentuje ako se T-kvadrat nalazi u kardinalnim znacima ili kucama uglova.
M,Marc i Dz. Mek-Evers smatraju da je u T-kvadratu opozicija povezana sa odnosima, a kvadratura sa dejstvima, u celini ovo je dinamicna konfiguracija, pri kojoj osoba crpi pokretacku snagu iy samog sebe.
Ukoliko je T-kvadrat u kardinalnim znacima, osoba je dinamicna, bistra i momentalno pristupa dejstvima, cak i ukoliko je situacija izuzetno opasna, sklon je da se mesa u tudja posla. Ukoliko je T-kvadrat u fiksnim znacima osoba dejstvuje sporo, ali odlucno, ona uvek unapred razjasni sve moguce probleme, a tek onda ide u akciju. Mutabilni T-kvadrat cesto ukazuje na osobu koja je okrenuta prema ljudima i idejama, prepreke u ovom slucaju mogu biti neodlucnost ili kolebljivost.
M. Koziricki i M. Levin smatraju da osobu sa T-kvadratom ljudi smatraju teskom, smotano napornom. Ova konfiguracija zauzima polovinu kruga horoskopa i osoba oseca prazninu druge polovine, intuitivno pokusava da "odradi" praznu polovinu, da uravnotezi ovu figuru. Javljaju se problemi kompenzacije.
Po misljenju mnogih astrologa najvecu paznju u toku analize T-kvadrata treba obratiti zoni radiksa koja je suprotna planeama sa dve kvadrature. Bas u ovoj oblasti opozicije se fokusiraju potsvesne pobude, raste nezadovoljstvo sudbinom. U svakodnevnom zivotu treba pazljivo pratiti tranzite preko ove oblasti - obicno u toku ovih perioda se desavaju sudbonosni dogadjaji u zivotu. Ukoliko sobi kompenzacija ne odvlaci paznju, ona moze resiti jako slozene probleme, poseduje veliku energetiku u oblasti karte koju zauzima T-kvadrat, pa je s toga moguc neuredni uspeh u tim oblastima gde je potrebna volja, napor, energija (npr. u politici).

Veliki trigon, Veliki Trin, "Mersedes" (120,120,120) - konfiguracija aspekata koju obrazuju tri trina parno spajajuci tri tacke horoskopa.
Ovo je harmonija i jako stabilna konfiguracija. Osoba koja u svom natalu ima Veliki Trigon nisu stasne nikakve prepreke sudbine, ima odlicne sposobnosti koje u kriznim situacijama primenjuje, a cesto su i spoljasnji uslovi pomazu mu da ide kroz zivot srecnijim i brzim putem za razliku od drugih, daje mu osecaj komforta.
M. Koziricki i M.Levin smatraju da se ovo srece samo u prvoj fazi zivota, u periodu od 24 do 30 godina se javljaju unutrasnji nemiri vezani za potrebu razvoja i iskoriscenja ovih sposobnosti i mogucnosti. Negativni momenat ove konfiguracije je u tome sto je toliko stabilna da osoba tesko izlazi iz okvira onoga na sta je navikla. Stabilnost Velikog Trigona se preokrece i daje osobi staticnost, nepostojanje zelje za daljim razvojem. Osoba ume eksterno da harmonizuje situaciju, ili cak da se oseca normalno iako nije resila svoje probleme. U kartama poznatih Veliki Trigon retko predstavlja vodecu konfiguraciju.
F.Sakojan i L. Eker smatraju da ukoliko u Veliki Trigon ulaze Mars i Saturn onda problemi vezani za inerciju i otsutstvo motivacije za dinamcno delovanje ne postoje. Oni takodje naglasavaju da potencijalnom snagom VT teba rukovoditi i koristiti je za stvaralacko samoizrazavanje i napore usmerene na duhovno samousavrsavanje, inace snaga nece delovati.
Kod analize VT u konkretnom horoskopu potebno je obratiti posebnu paznju na to, koji znaci se spajaju u ovoj konfiguraciji (najcesce su to znaci jedne stihije), sto ukazuje na moguca projavljivanja VT. Ukoliko jedna od tacaka VT ima opoziciju sa nekom planetom, to daje mogucnost da se VT ispolji jace. U takvoj konfiguraciji ("mersedes - strela") najvaznija je tacka VT koja ima opoziciju, a suprotna njena tacka projavljuje neverovatno jaku teznju, sudbonosnu oblast horoskopa.

eto toliko od mene
jedno pitanje - imam li ja nesto od ovoga?

eto toliko od mene
jedno pitanje - imam li ja nesto od ovoga?

Draga, ti imaš T-kvadrat koliko sam ja shvatila ( ve , ne, sa )....a mene tek sad zabrinuo moj veliki trigon............:cool:

nemirna
18-11-2007, 16:03
Ako dobro kapiram, imam 3 Velika trigona (vazdusna), 3 Zmaja (Sunce, Jupiter, Pluton, Neptun) - pretpostavljam da su po 3 jer su mi Sunce, Mesec i Venera u konj. i prave iste aspekte sa Ju, Pl, Nept.i T kvadrat (Jupiter, Neptun, MC).
Moze li neko da mi prokomentarise Zmaja i T kvadrat, za V. trigon znam da znaci lenjost.

cor-leonis
18-11-2007, 18:16
Draga, ti imaš T-kvadrat koliko sam ja shvatila ( ve , ne, sa )....a mene tek sad zabrinuo moj veliki trigon............:cool:Hvala karmice, nisam bila sigurna, ali ga jako osecam...e sad kako da ga covek pozitivno iskoristi?
Zasto te brine tvoj Veliki Trigon? Po ovom tekstu koji sam postavila, trebalo bi samo pravilno da kanalises energiju, mislim da nam to Mandrak moze bolje pojasniti!

Hvala karmice, nisam bila sigurna, ali ga jako osecam...e sad kako da ga covek pozitivno iskoristi?
Zasto te brine tvoj Veliki Trigon? Po ovom tekstu koji sam postavila, trebalo bi samo pravilno da kanalises energiju, mislim da nam to Mandrak moze bolje pojasniti!

Ja ti nekada razmišljam da bi radije odabrala t-kvadrat recimo nego taj veliki trigon, jer pored raznolikih talenata i toga da sam ugodna i sebi i drugima cijel stvar miruje, ne kreće se nikamo, baš kao što je opisano :) buduči da je trigon vodeni, a stelij u raku sve to ostaje u okrilju doma, ja nekaj slikam, čitam, pišem i divno mi je, hehe, al od toga nikakve druge vajde, imam osjećaj da ću zauvijek raditi posao koji me frustrira i neću nači načina da iskoristim svoju darovitost da radim ono što volim, meni treba jedan t-kvadrat!!!! A s druge strane, znaš kakve su okolnosti, nema majci mrdanja i to doslovno:D....klinci i ja ovisimo o mojoj plaći i poslu a nema nikog iza mene tko bi bio potpora, pa se ne usudim ništa ako nije ziher ;)

cor-leonis
18-11-2007, 19:35
Ja ti nekada razmišljam da bi radije odabrala t-kvadrat recimo nego taj veliki trigon, jer pored raznolikih talenata i toga da sam ugodna i sebi i drugima cijel stvar miruje, ne kreće se nikamo, baš kao što je opisano :) buduči da je trigon vodeni, a stelij u raku sve to ostaje u okrilju doma, ja nekaj slikam, čitam, pišem i divno mi je, hehe, al od toga nikakve druge vajde, imam osjećaj da ću zauvijek raditi posao koji me frustrira i neću nači načina da iskoristim svoju darovitost da radim ono što volim, meni treba jedan t-kvadrat!!!! A s druge strane, znaš kakve su okolnosti, nema majci mrdanja i to doslovno:D....klinci i ja ovisimo o mojoj plaći i poslu a nema nikog iza mene tko bi bio potpora, pa se ne usudim ništa ako nije ziher ;)

ako ti je utehu draga, evo ti moj T-kvadrat, mene je vec izmorio :) , od kad znam za sebe ispravljam krive drine i borim se sa vetrenjacama, lepoga uklopi sa svojim lepim velikim trigonom pa da vidimo sta ce se desiti :D
mada nikad se ne zna sta nosi dan sta noc i kom grmu se sakrio zeka ;)
gde nam je Mandrak da nam olaksa ove muke?

nemirna
18-11-2007, 19:38
cor-leonis.... mislila sam da mi neko prokomentarise konkretno moje konfiguracije, ne uopsteno.
Hvala u svakom slucaju :).

ako ti je utehu draga, evo ti moj T-kvadrat, mene je vec izmorio :) , od kad znam za sebe ispravljam krive drine i borim se sa vetrenjacama, lepoga uklopi sa svojim lepim velikim trigonom pa da vidimo sta ce se desiti :D

Bogme, mogle bi mi to iskombinirati, hehe...naći ćemo mi i taj grm i tog zeca, a valjda i Mandraka!:DBaš ću pogledati taj tvoj t-ac;)

cor-leonis
19-11-2007, 02:59
Nisam mogla da odolim a da vam ne postavim ovaj natal :)

drug(i ne samo) ;) (http://img50.imageshack.us/img50/9118/zoranje2.gif)

radi se o mom drugu (i ne samo), ali me vrlo cesto zabrine, slucajno malo pre otvorim njegovu kartu...ili sam umorna pa vidim previse Velikih trigona, T-kvadrata ili ostalih cuda....

Lyra
19-11-2007, 11:17
E ljudi, ja znam da imam T-kvadrat, ali od ovih ostalih stvari imam li sta?

sto mu gromova
19-11-2007, 11:55
E,ja imam T-kvdrat,Ju-Mo u opozicija 90 Pl...koliko sam shvatila iz ovih textova ta energija T-kvdrata treba na neki nacin da se iskoristi preko planete ili znaka koji je suprotan planeti koja je u kvadratima,je l' tako?!To bi onda u mom primeru znacilo da je to planeta ili znak koji je u opzociji sa PL,a kako je PL na vrhu 8. onda bi ova energija trebalo da se iskoristi preko 2. kuce,ili bolje reci njenog vrha koji je u Biku,a to se onda gleda Ve...je l' zna neko malo nesto vise o ovome,kako mi objasnio celu stvar?!Npr. u kojoj sferi se odrazava ovaj T-kvdrat itd....Ja npr. jako osecam ovja PL 90 Mo

cor-leonis
20-11-2007, 00:00
Mozda nekome ovo bude interesantno...

http://img216.imageshack.us/img216/4020/velikitrinfi3.gifVELIKI TRIN, VELIKI TRIGON - ukazuje na veliki potok energije, koju je osoba po karmi zasluzila, kao i mnoge druge prednosti. Ponekad veliki trin daje mnogo stabilnosti sto dovodi do inercije i otsutstva motivacije za dinamicnost. Ukoliko Mars i Saturn ulaze u Veliki trin ovih poteskoca nema. Veliki trin podvlaci potencilanu snagu stvaralastva, samoizrazavanja i duhovnog razvoja sto je karakteristika aspekata trina. Veliki trin ukazuje na talenat koji se izrazava kroz element ili elemente u kojima se nalazi. Kuce u kojima se nalazi Veliki trin jako uticu, ako se nalazi u kucama koje odgovaraju svim elementima prirodnog
Zodijaka, onda se izdvajaju sposobnosti koje odgovaraju tim elementima (Npr. Ukoliko u Veliki trin ulaze planete iz 2, 6 i 9 kuce koje odgovaraju trigonu
stihije Zemlje, osoba ce sa lakocom obezbediti finansije, posao, profesionalni polozaj, bice uspesan u prakticnim pslovima). Potencijanom snagom Velikog
Trina treba rukovoditi, iskoriscavati je jer u suprotnom ce ona nece delovati.
Ukoliko 2 trina nalezi jedan na drugog, praveci Zvezdu Zavida ili kosmicki stit, prave neku vrstu "uzemljenja" jer bilo kakvi nepovoljni uticaji kako
spoljasnji tako i unutrasnji brzo gube svoju energiju i neutalisu se, jer su u trinovi veliki potrosaci energije, a u kosmickom stitu ih je 6! Kao rezultat,
osoba koja ima Veliki trin, a pogotovu kosmicki stit imace mnogo manje problema nego drugi ljudi u istoj situaciji.
Ukoliko se Veliki trin nalazi u znakovima Vode - govori da se talenat odnosi na oblast emotivnog delovanja, osoba intuitivno bez reci zna sta treba da uradi
da bi se "dusa se otvorila, a onda opet zatvorila"

http://img164.imageshack.us/img164/7015/tkvadratpn6.gifT-kvadrat - ima jako dopunsko znacenje Saturna, posto Saturn nije samo ekzaltiran u Vagama, koje odgovaraju aspektu pozicije u prirodnom Zodijaku, vec upravljaju Jarcem koji odgovara kvadraturnom aspektu u prirodnom Zodijaku.Ova konfiguracija je postojanog delovanja nego ostale jer zauzima polovinu sfere, daje konstantnu teznju ka harmoniji koju jako tesko ostvariti jer su sva 3 aspekta disharmonicni. Opozicija cesto daje teznju ka delovanju, a oba izlaza, oba nacina delovanja oznacavaju kvadrature.
T-Kvadrat je ujedno i najrasprostranjen od svih zatvorenih konfiguracija napregnutih aspekata - opozicija zatvorena sa 2 kadrature. Sva energija se
usresredjuje na planetu u kojoj se spajaju 2 kvadrature, i bas ona ce biti izvorom kako najvecih problema tako i najvecih dostignuca. Ova planeta svojim polozajem u kuci i znaku ukazuje na oblast gde i kako je osoba sposobna koncentrisati energiju.
Ukoliko 2 T-kvadrata nalezu jedan na drugi, pogotovu u kardinalnim znacima donosi neordinarnost, imidz revolucionara, talenat koji nosi pun iznenadjenja.

cor-leonis
20-11-2007, 00:10
http://img258.imageshack.us/img258/1558/bisekstilbu4.gifBISEKSTIL - (120°, 60°, 60°) - ili energetski trougao, najstabilnija i najpostojanija struktura, osnovni aspekt trin 120° koji daje sposobnosti koje su zalozene u osobi, sekstili - uspesna prakticna realizacija ovih sposobnosti. Bisekstil nije simetrican u odnosu na centar, zato je u energetskom neravnoteznom stanju, propusta energetske tokove, pa osoba se nalazi u uslovima u kojima je primorana da primeni sposobnosti koje su zalozene u trinu. Ovo moze biti neko unutrasnji nespokoj, mozda cak nezadovoljstvo, kao i potok dogadjaja koje tekaru osobu sprovodi svoje ideje. Veliku kolicinu bisekstila imaju fizicari, matematicari (Njutn: Sunce-Uran-Jupiter, Sunce-Uran-Saturn).
Osoba sa bisekstilom sa strane izgleda srecnije i uspesnije nego osoba sa Velikim trigonom, jer bisekstil daje vidljive rezultate, sto u ocima okruzenja izgleda mnogo vaznije od unutrasnje stabilnosti. Bisekstil ponekad prebrzo pronalazi resenje problema, i osoba ne moze uvek doneti temeljno resenje, jer deluje automatski, povrsno i kao posledica toga je gubitak mogucnosti razvoja.
Ukoliko u svim vrhovima bisekstila nadju vise planete ili Saturn, onda to mozemo nazvati "stitom sudbine", sto daje osobi mogucnost srecno resiti i najteze situacije samo ukoliko nije on sam izvor agresije ili konflikta. Zene sa ovakvom konfiguracijom pravim cudom izbegavaju najneprijatnije i najteze posledice u najozbiljnijim situacijama.

http://img164.imageshack.us/img164/615/krovft7.gifKROV - (60°, 30°, 30°) - ili energetski trougao,njeno delovanje je jako kratko, na sve predloge koje donosi ova konfiguracija treba reagovati sto pre, delovati brzo - dogadjaji teaju da se reaguje momentalno. Osoba moze da se u trenutku izgubi, pa deluje kao slamka na moru u toku bure, jedina uteka- bura kratko traje. Unutrasnja simetrija daje dva izlaza iz situacije - daje mogucnost izbora. Duzi aspekt opredeljuje problem, kratki konkretizuju problem i resavaju ga. Tip resenja je jednak za oba oblika aspekata, zato dva predlozena izlaza su jednaka, kako ovaj povrsni, tako i ovaj duboki. U nesimetricnim trouglovima postoje takodje 2 resenja, samo sto su jako razliciti, tolko razliciti da je tesko uvideti oba odjednom.

http://img135.imageshack.us/img135/7580/drotikvi1.gifKoplje - 90°, 45°, 45°

http://img81.imageshack.us/img81/1292/sintettrougaobd3.gifsinteticki trougao - (180°, 120°, 60°) - ovde je opozicija retko destruktivna, ona je najcesce izvor energije, inicijator delovanja. On moguce i postavlja problem, ali taj problem ukljucuje rad trina - sposobnost, srecu i sekstil -uspesna realizacija.Nesmetricnost ove konfiguracije pakticno uklanja problem kompensacijom i donosi nekoliko savrseno razlicitih mogucnosti izlaza iz situacije, koje postavlja pozicija. Moguce resiti problem brzo i cesto ne do kraja, kako predlaze sekstil, a moguce je dozvoliti situaciji da sazri, usmeravajuci je u odgovarajucem smeru i sacekati resenje. U ovom slucaju situacija na neki nacin se resava sama od sebe boje radikalno, najcesce do kaja, ali ne odmah kako predlaze trin. Sinteticki trougao dozvoljava varijabilnost ovih metoda delovanja i cesto spajati nespojivo, sintetisati novo, vezivati u jedno razne metode i smerove, nalaziti prilaz raznim problemima i ljudima. Osoba sa sintetickim trouglom odlicno radi u kolektivu, ume oko sebe da okupi sledbenike i istomisljenike, dobar je organizator.

http://img255.imageshack.us/img255/7853/brodbt1.gifbrod - 72°, 36°, 36°

Možda nekome bude interesantno?! Neiscrpna si draga, od kud to sve čupaš?:D Ljubi te karma!:) Odo proučiti malo ovo da mogu nekaj komentirat, jako je zanimljivo....ljub

Nisam mogla da odolim a da vam ne postavim ovaj natal :)

drug(i ne samo) ;) (http://img50.imageshack.us/img50/9118/zoranje2.gif)

radi se o mom drugu (i ne samo), ali me vrlo cesto zabrine, slucajno malo pre otvorim njegovu kartu...ili sam umorna pa vidim previse Velikih trigona, T-kvadrata ili ostalih cuda....

I ja otvorila kartu i vidjela kojekakvih čuda uz pomoć tvojih tekstova i objašnjenja:) ...za sada tumačenja ću ostaviti nekome drugome!:D

Veliki trigon - 1.sunce, 9. mjesec, 5.kiron...vatreni element, (120, 120, 120)

Bisekstil - NE u 1, Ve i Ju u 3., Pl u 10. ( 30,30,120 )

Sintetički trougao UR u 11. SMČ u 2. i Sa u 8.Jmč u 8 ( 180,120,60 )

T-kvadrat mi solar fire ne pokazuje jer očito uzima manje orbise od astro.com-a...

Lyra
20-11-2007, 13:24
Corleonee, ovo je sjajno...Bravo!!
Jako mi se dopada, sada mi je sve puno jasnije...Vizuelni tip sam, sta cu :)

cor-leonis
20-11-2007, 19:11
Možda nekome bude interesantno?! Neiscrpna si draga, od kud to sve čupaš?:D Ljubi te karma!:) Odo proučiti malo ovo da mogu nekaj komentirat, jako je zanimljivo....ljub

radoznalost je cudo :) kazu da je ubila macku :4lol: ali sam ja jos ziva!!!

I ja otvorila kartu i vidjela kojekakvih čuda uz pomoć tvojih tekstova i objašnjenja:) ...za sada tumačenja ću ostaviti nekome drugome!:D

Veliki trigon - 1.sunce, 9. mjesec, 5.kiron...vatreni element, (120, 120, 120)

Bisekstil - NE u 1, Ve i Ju u 3., Pl u 10. ( 30,30,120 )

Sintetički trougao UR u 11. SMČ u 2. i Sa u 8.Jmč u 8 ( 180,120,60 )

T-kvadrat mi solar fire ne pokazuje jer očito uzima manje orbise od astro.com-a...

Veruj mi on ima vise srece nego pameti, to sam mu milion puta rekla i bez njegove natalne!!! Dobar je momak...ali me cesto debelo baci u frku!

Corleonee, ovo je sjajno...Bravo!!
Jako mi se dopada, sada mi je sve puno jasnije...Vizuelni tip sam, sta cu :)

UH, i ja sam....nista mi ne vredi dok nemam SLIKU!

Nasla sam jos nesto, ali nazalost nema sliku, pa malo teze mi ulazi medju sive vijugice ;)

Y - konfiguracija - se sastoji iz sekstila 2 planete jedne prema drugoj,a obe su nespojene sa trecom.Ova konfiguracija izaziva dramaticne, bespovratne
promene u zivotu osobe, sto se desava zbog toga sto aspekti nespojenosti nalaze pod uticajem Skorpije kojim upravlja Mars i Pluton sa Uranom kao ekzaltiranom vladaocem, i znak Devica kojim upravlja Merkur.
Aspekt sekstila koji ulazi u Y-konfiguraciju je aspekt Merkura. Ovo se desava zbog vladanja Merkura u znaku Blizanaca i njegove ekzaltacije u Devicama, a sto odgovara aspektu sekstila u okgovarajucem znaku. U sekstilu su takodje spojeni kvaliteti Saturna i Urana, suvladaoca Vodolja. Izazvani Y-konfiguracijom iznenadni dramaticne promene predstvaljaju posledicu kvaliteta Urana uvedenih u delovanje Urana u Vodoliji i ekzaltacije u Skorpiji. Ovi znaci se odnose i na sekstil i na nespojenost.
Y-konfiguracija trazi inelekt (Merkur), originalnost (Urana) i odlucnost u delovanju usmerenih na usavrsavanje i obnavljanje postojecih uslova. Ova
potrazivanja proizilaze iz okolnosti koje ne zavise od osobe. Ukoliko osoba uspesno srece izazov koji predlazu ove okolnosti, onda se shvatanje i zivotne
okolnosti podizu na visi i sveopsti nivo. Ya ovo je neophodno da se osoba odrekne proslog i pocne sasvim novi period.
Ukoliko se natalna Y-konfiguracija aktivira bitnim tranzitima i ukoliko ove tranzite prati progresija i druge direkcije, u zivotu osobe ce se desiti bitne
promene u ovim oblastima.
Ukoliko otsutni element ili elementi Y-konfiguracije dodaje tranzitnim planetama, u tom slucaju je nemoguce izbeci spoljasnje okolnosti koje mogu promeniti sudbinu osobe na bolje ili na gore. Ovakvi slucajevi se cesto desavaju u velikim promenama koje uticu na okolinu u celini.
Intelektualna svest u celini koje se radja u sekstilnim aspektima u Y-konfiguraciji opomnja osobu o mogucnostima delovanja kroz tu planetu koja pravi nespojenost. Ponekad ovo izaziva reakciju u znaku, u kucama i mogucem neplanetarnom polozaju suprotno planete koja pravi nespojenost zbog uticaja Device u toj nespojenosti. Y-konfiguracija takodje daje mogucnost za bitne uspehe kroz posao, koji moze dati rezultate i u dalekoj buducnosti. Ukoliko osoba sa ovom konfiguracijom zeli da radi, vise ce psotici pozitivnih rezultata nego postati zrtva okolnosti.

cor-leonis
20-11-2007, 19:17
http://img81.imageshack.us/img81/8255/prstsudbinemy5.gifJod, Prst Bozji ili Prst Sudbine (ili Vile) - 150°, 150°, 60° - ova konfiguracija zauzima ceo krug i deluje konstantno, neimperativno. Oni nisu u potpunosti simetricni u odnosu na centar, zato postoji odredjeno preusmeravanje energije, osoba oseca kao da je nesto ili neko pogurava, usmerava, sablaznjava, sapuce ne nametljivo ali konstantno. Osoba se sama uplice u situacije, osecajuci kao da je to vise ukazanje, sto ukazuje i sam naziv konfiguravije. Ukoliko se Prst sudbine nalazi u harmonicnim aspektima, ovo usmeravanje moze da se shvati i realizuje harmonicno, a ukoliko su disharmonicni aspekti onda je puno nategnutosti, ali svakako veselo u stvaralackim aspektima (npr. osoba ima Prst sudbine sa osnovom u Uranu, Saturnu, a vrh u Jupiteru, pa se od 6 godina bavi astronomijom, od 12 godine matematikom, a od 23 astrologijom).

http://img164.imageshack.us/img164/299/prstdjavolarg2.gif
Prst Djavola (135°-135°-45°) - moze dati talenat koji se izrazava na vrlo neobican nacin. Polukvadrature daju stalnu napregnutost, nezavrsenost, osoba sa ovakvom konfiguracijom se stalno vrti u krug, cini joj se da je jedan te isti problem, ali bez adekvatnih resenja, cesto postupci ove osobe ne resavaju situaciju, problem, vec ga samo produbljuju. Glavna crta ove konfiguracije - nemogucnost izlaska iz problema, situacije, osoba je kao rob prikovana za veslo.(npr. Prst Djavola cine Mesec, Venera i Pluton u zenskoj karti - ona je razvedena, nepostojani odnosi sa muskarcima, retko ko joj se svidi, ona stalno trazi nove ljubavne dogodobstine, koje kao posledicu daju neprijatnosti, ali "stit sudbine" ce joj dati zastitu, a Veliki trin - nece smetati da i alje bude srecna, da sa radoscu i srecom docekuje nove preokrete u sudbini).

http://img135.imageshack.us/img135/3598/palmalp6.gifPalma (144°, 144°, 72°) se sastoji is stvaralackih aspekata, koji daju stalne promene, ponekad i rusenje starog do gradjenje novog. Konfiguracija vraca problem ka odvojenomu li razrusenomu. Ovo moze da se tumaci kao stalno vacanje na stari materjal i osmisljavanje istog na novom nivou. P.Globa "Palma raste bazirajuci se na staroj osnovi, ona dozvojava ostvariti skok u nove kvalitete." Palma vraca na primarne izvore, a osoba ih iskoriscuje u novom ruhu. Ova konfiguracija daje netradicionalni prilaz u ustaljenim sferama zivota. Osoba pronalazi novo u starom, razvija se na neobican nacin, dogadjaji se vracaju, ponavljaju se slicni po tipu situacije, a osoba ih cesto resava na novi nacin i oslobadja ih se.

cor-leonis
20-11-2007, 19:22
Cetvorougaona struktura - dodavanje cetvrtog elementa ka stabilnoj figuri rusi staticnost i unosi dinamiku, radja potrebu da osoba izadje iz okvira svog mira i ostvari u novom ruhu, sazda stabilnu formu u vremenu. Oblik stabilnog cilja - to je ono sto trojku pretvara u cetvorku, realizuje stabilnost i preobrazava posledicna delovanja u usmerenu i organizovanu delatnost. Cetvorougaona struktura za razliku od trougaone se ne prilagodjava ka spoljasnjem svetu, a tezi da se njega prilagodi svojim predstavama, pogledima, stavovima, i jako sporo menja svoje planove. Medjutim cvrstina planova i postavke radjaju napor i uverenost u svojoj ispravnosti, zato daje ranu realizaciju, ranu kristalizaciju karaktera, oformljenost. Osoba sa cetvorougaonom figurom ume da iskristi sva sredstva i okolnosti zarad dostizanja postavljenog cilja. S druge strane cetvorougaona struktura ukazuje na pokretacke sile ove realizacije - il stalne spoljasnje proleme, ili unutrasnji nemir. ya razliku od trougaonih struktura koje teze da iskoriste jednu opstu metodu, cetvorougaona koristi sve moguce metode za razresenje svakog problema koja joj se nadje na putu, pri cemu za svaki problem ona vidi jos bar deset mogucih metoda. Nemoze se reci da ova struktura unosi harmoniju, vec naprotiv. Formiranje karaktera i nacina zivota osobe sa cetvorougaonom strukturom se desava vrlo rano, a uz to je dosta problematicnija, dinamicnija, konstruktivnija od trougaone strukture.

http://img124.imageshack.us/img124/153/velikikvadrat1in8.gifhttp://img222.imageshack.us/img222/4246/velikikvadrat2ow9.gifVeliki Kvadrat - on zatvara osobu u okviru teskih uslova koje oseba oseca kao pritisak. Kvadrat daje puno energije koja trazi izlaz. Ovi ljudi su dinamicni, ali u odnosu na okolinu nisu fleksibilni. Jak unutrasnji dinamizam, napor, snaga. Ukoliko je kvadrat sa 2 unutrasnje opozicije koji je fiksiran u svim tackama i poseduce cvrstu strukturu, vladalac ovakvog kvadrata od detinjstva pokusava da pronadje sebe u raznim sferama, ali bez obzira na njegovu aktivnost on je nefleksibilan, sklon je da drugima namece svoje konstrukcije i malo prihvata reakciju sveta na svoja dela. ovi ljudi su jako ubedjenu u svoju ispravnost, ne ustupaju ni pred cime, osim pred velikim pritikom, i to uglavnom na vreme. Rano se realizuju, ali imaju tezak, naporan zivot.
Ukoliko nema unutrasnjeg krsta konstrukcija je meksa, nema teskih odnosa medju polovima karte, manji je dinamizam, veca fleksibilnost. Krst ne treba
rasmatrati kao razrusujucu konfiguraciju, jer je ovo stabilna konfiguracija koja daje rezultate kroz napor.

http://img57.imageshack.us/img57/4594/kverathl8.gifSinteticki pravougaonik (60°, 120°, 60°, 120°) ili koverat - meksa figura od kvadrata, mada ima sve kvalitete cetvorougaone strukture. Ukoliko ne sadrzi opoziciju, to na prvi pogled deluje jako harmonicno, ali dinamicno, uostalom pozicija dodaje na opisane karakteristike osnovnu stabilnost.

http://img258.imageshack.us/img258/7389/parusvm6.gifJedro (120°, 120°, 60°, 60°) - jako interesantna konfiguracija, sastoji se iz dva trougla - velikog trigona i sekstila, daje unutrasnju sabilnost, fleksibilnost i uspesnu realizaciju svojih sposobnosti. Mada se Jedro odnosi i na cetvorouganu strukturu, tj. dobija grublje spoljasnje crte - teznja da se preobraze delovanja okoline prema svom ukusu, rano se realizuje, velika aktivnost, ali su osobe i naporne.Naziv "Jedro" je adekvatno jer uz svu spoljasnju mekocu i pristupacnost ovo je i velika pokretacka snaga: usaglasava sposobnosti i stabilnost velikog trigona sa umecem realizacije koji se pripisuje bisekstilu. Osobi sa ovakvom konfiguracijom je lako ploviti uz pratnju vetra, a cesto i u susret vetru. Pri postojanju opozicije - "jarbol" - izmedju vrhova dva trougla koja cine Jedro dobija se dopunska stabilnost pri velikom pokretu. Moguce da ce to biti stalni spoljasnji poblemi koje ce terati osobu da radi,stvara, ili unutrasnje nezadovoljstvo.

cor-leonis
20-11-2007, 19:28
i za kraj nesto o cemu se vec pisalo, ali ovo sa malo statistika, pa nadam se da nikome nece zasmetati

http://img142.imageshack.us/img142/9623/trigonla7.gifhttp://img80.imageshack.us/img80/3808/trigon2ue5.gif
TRIGON oznacava harmonicno uzajm delovanje planeta, u karti ovaj aspekat obazuje oblast stabilnosti i srece. trigon donosi blagoslov, kao i vecu mogucnost za uspeh bez posebnih napora od stane osobe. Trigon predstavlja harmoniju od prirode, poklon sudbine. Postojanje trigona u karti oznacava jako prisutstvo zastite, stabilizacije psihickih kvaliteta osobe, on ublazava konflikte i ostrinu problema. Osobe koje imaju trigon harmonicne su u stvaralasvu, lako postizu zivone ciljeve, posebno u oblasti kulture, talent koji se stalno razvija i materijalizuje, ovi ljudi maju ogromnu mogucnost da razviju unutrasnji potencijal.
Oni su uvek korak ispred drugih, kako u mislima, tako i postupcima, imaju dobar karakter, jake emocije, milosrdni su.Planete koje obrazuju trigo podrzavaju jedna drugu, medju njima se gradi jaka veza.
Najveci broj trigona koji podrzavaju jedan druge u kartama muskaraca i zena prave Mars i Neptun. Osobe sa ovakvim ospektima imaju bogat duhovni zivot, srecu u ljubavi, nesuglasice se lako resavaju, oni su sposobni da se zaljubljuju u same sebe, imaju istancan osecaj za situacije i ljude, osecaju emocionalnu
atmosferu okruzenja, znaju da deluju adekvatno situaciji i okolnostima, instinktivno tacni. Izdrzljivi su, dobro opazanje sto im pomaze kroz zivot,
zahvaljujuci svom dobrom predosecaju mogu izbeci mnoge opasnosti. Sposobne su da stvore i sacuvaju porodicu, imaju zdrave navike u ishrani i higijeni, sto im pomaze da sacuvaju zdravlje.
U muskim kartama se najvise srece trigon izmedju Merkura i Plutona. Pluton simbolizuje sposonost transformacije, preporodu, sposobnost prezivljavanju u
surovim situacijama, odgovoran je za regeneraciju, daje kvalitete lidera i oromne energetske mgucnosti. Merkur daje racionalnii um i uzajamno delovanje.
Harmonicna veza medju ovim planetama daje interes prema oblastima Plutona i shvatanju problematike. Osobe koje imaju ovakav trigon svestane su, imaju ostar um, interesuju se za ezoteriju, teze da odgonetnu tajne zivota i sposobni su da pronadju prvobitan razlog svemu. Imaju dobru koncentraciju i volju, koja dovodi do optimalnog razvoja umstvenih sposobnosti, istrazivacki um, intelektualna pronicljivost. Ove osobe mogu imati dobar profit od trgovinskih operacija ili uopsteno dobar finansijski polozaj.

Na drugom mestu u muskim kartama je trigon Venere i Saturna. Psiholoske sposobnosti ovih ljudi su vernost, sdrzanost, ezavisnost, samosalnost, prakticnost, sreca. Emocije i osecanja (Venera) se dobro kontrolisu (Saturn). Ovi ljudi dobro razumeju potrebe drugih ljudi, spremni su da pomognu. Pouzdani su supruznici. Lepotu i harmonijuu Venere cuva Saturn. Teznja da se pomogne svom partneru dobro utice na poslovne odnose. Blagostanje ovih osoba se temelji i pociva na njihovo trudu. Imaju osecaj proporcije u inovacijama i muzici.
U zenskoj karti trigon Venere i Plutona je na drugom mestu po ucestalosti. Diplomatija je jedna od njihovih karakternih crta, teze ka dobrim, idealnim
odnosima, druzeljubive su. Na njihovo ponasanje utice mekoca unutrasnjih sila. Ovaj trigon daje ljubav prema iskustvu, obozavanje lepote, razumevanje emocija drugih ljudi, magnetizam, tajanstvenost, magicni emocionalni uticaj na druge ljude. Oni dobro razumeju prirodu ljubavi, sreca je uvek prisutna u njihovim romanima, svojstvene su im jake zelje, strast, pojacana seksualnost. Artisticki talenat s dramaticnim sklonostima im donosi zivot pun dogadjaja, buran zivot. sto se zdravlja tice, osobe imaju dobar endokrini sistem.
Ako se kod muskaraca izdvaja harmonicna veza Plutona i Merkura, onda kod zena preovladava uzajamno delovanje izmedju Plutona i Venere, tj. za muskarce je vazan logican um, a za zene - emocije i osecanja, sposobnost emocionalne ocene i teznje, koji dobijaju energiju Plutona, kao i mogucnost realizacije.
Najmanji broj trigona koji se srecu kako kod zena tako i kod muskaraca su izmedju Marsa i Jupitera. Dvostruka vatra daje osobi samosvestnost, sigurnost u samog sebe, sposobnost vodje, daje osnovu za aktivni zivot. Osobe vole sport, putovanja, avanture. Pokazuju interes prema religiji, cesto rade u oblasti psihologije i sociologije, osobe su zaljubljene u zivot, sto im daje veliku stvaralacku energiju. Ovi ljudi su puni optimizma, sposobni su da uzivaju u
zivotu, slobodi. Cesto cine velikodusne postupke. U toku zivota ih prati sreca, lako napredovanje, talenat, izvori pomoci. Ovo je jedan od aspekata koje daje
mogucnost osobi da lako prevazidje sobstvene granice, visoki energetski nivo trazi pravi nacin eksploatacije kako u fizickom, tako i u intelektualnom smislu.
Ove osobe imaju dobro zdravlje, mada mogu imati visak kilograma, aktivni rad jetre moze dati pojacani apetit, gurmani su.
Jos jedan trigo koji se retko srece kako u muskim tako i u zenskim kartama je izmedju Venere i Marsa. Ove osobe su jako otvorene, prvi pokazuju inicijativu
kako u prijateljskim tako i u ljubavnim odnosima. Ovi ljudi su srecni, bezbrizni, ne gledaju ni u buducnost ni u proslost, zive za trenutak. iskreni su prijatelji, rodjaci se dobro odnose prema njima. Dobrog su zdravlja, uspesni u ljubavi, neumorni u seksu. Vise su strastveni nego romanticni.
U kartama muskaraca se retko srece trigon izmedju Sunca i Marsa. Ove osobe su energizne, pune zivota, dobrog su zdravlja, njih prati ljubav i sreca, mogu
lako doci do vlasti, polozaja, autoriteta, ali ove osobe tesko odoljevaju agresiji, teznji da nekog poraze.

Moderatorima se izvinjavam ako sam ponovila nesto sto je vec bilo napisano, pa slobodno to poredjajte da ima vise smisla, a svim ostalim za greske u pisanje i pojedena ili permutovana slova :)
Sta koga jos interesuje, pisite pa cu pokusati da na njusim jos nesto interesting ;)

mandrak-21
20-11-2007, 20:32

mandrak ima nekoliko velikih trigona zmajeva zvezda..........cekaj da me pokrene opozicija ur/pl 180 SA/VE/ME.........

cor-leonis
20-11-2007, 21:27
mandrak ima nekoliko velikih trigona zmajeva zvezda..........cekaj da me pokrene opozicija ur/pl 180 SA/VE/ME.........

cekam, cekam :taz: .........opozicijooooo :worthy:

Zeka
21-11-2007, 16:03
Evo dok Cor leonis ceka i :astronom: kad ce opozicija, :) malo da se osvezi ;) :coffee: :beach: :beer:

viksi72
21-11-2007, 23:46
Sinteticki pravougaonik (60°, 120°, 60°, 120°) ili koverat - meksa figura od kvadrata, mada ima sve kvalitete cetvorougaone strukture. Ukoliko ne sadrzi opoziciju, to na prvi pogled deluje jako harmonicno, ali dinamicno, uostalom pozicija dodaje na opisane karakteristike osnovnu stabilnost.

Carice, ima li jos neko detaljnije objasnjenje za kovertice, posto ga znas posedujem u horoskopu, a jedan od ucesnika mi je i vladar Ascedenta, pa izgoreh da vidim kako se kod mene manifestuje? Ah, da imam naravno u okviru ovog pravougaonika i opoziciju, tek da mi ne bidne dosadno..

LosT_in_SpaCe
22-11-2007, 01:28
BISEKSTIL - (120°, 60°, 60°) - ili energetski trougao, najstabilnija i najpostojanija struktura, osnovni aspekt trin 120° koji daje sposobnosti koje su zalozene u osobi, sekstili - uspesna prakticna realizacija ovih sposobnosti. Bisekstil nije simetrican u odnosu na centar, zato je u energetskom neravnoteznom stanju, propusta energetske tokove, pa osoba se nalazi u uslovima u kojima je primorana da primeni sposobnosti koje su zalozene u trinu. Ovo moze biti neko unutrasnji nespokoj, mozda cak nezadovoljstvo, kao i potok dogadjaja koje tekaru osobu sprovodi svoje ideje. Veliku kolicinu bisekstila imaju fizicari, matematicari (Njutn: Sunce-Uran-Jupiter, Sunce-Uran-Saturn).

Pored onog T-kvadrata cenim da imam i ovo, pa ima istine, e sad shteta shto nije SA ukljuchen u celu prichu pa da me shtiti od neprijatnih situacija - maher sam da ih stvorim....
Super ti je ovo Leonis, konkretno, objashnjeno, i plus slika da se vidi shta je shta - bravo!

cor-leonis
23-11-2007, 16:43
Sinteticki pravougaonik (60°, 120°, 60°, 120°) ili koverat - meksa figura od kvadrata, mada ima sve kvalitete cetvorougaone strukture. Ukoliko ne sadrzi opoziciju, to na prvi pogled deluje jako harmonicno, ali dinamicno, uostalom pozicija dodaje na opisane karakteristike osnovnu stabilnost.

Carice, ima li jos neko detaljnije objasnjenje za kovertice, posto ga znas posedujem u horoskopu, a jedan od ucesnika mi je i vladar Ascedenta, pa izgoreh da vidim kako se kod mene manifestuje? Ah, da imam naravno u okviru ovog pravougaonika i opoziciju, tek da mi ne bidne dosadno..

Ne draga, to je sve sto sam uspela naci, na prethodnoj strani imaj jos jednu recenicu, ako nadjem jos nesto obavezno cu staviti.

Super ti je ovo Leonis, konkretno, objashnjeno, i plus slika da se vidi shta je shta - bravo!

Nema na cemu! ;)

viksi72
23-11-2007, 23:46
Hvala, devojcice, u svakom slucaju. A tek koliko truda - BRAVISIMO!!! E sad ako se ne ljutis, ja cu dodati nesto upravo na temu ovog pravougaonika:

U ovu konfiguraciju spadaju stabilizujuci aspekt i aktivizirajuci aspekt, tj. coveka ce odlikovati i suzdrzanost i aktivnost. Covekov razvoj ce se odvijati u etapama: prvo zastoj, onda sadrzajan zivot, savladavanje prepreka. Razvoj ce se odvijati u trzajim, kao zaglibljene taljige u mocvari (inace ovaj rus ovaj aspekt zove taljige). Najpre deluju sile stabilizacije, zastite, a onda - nagli trzaj. I u karakteru coveka ispoljavaju se neujednacene osobine. Posle obavljanja izbora se udarci sudbine blokiraju i sve se odvija od krize ka kocenju.

P.S. Moram da priznam da kod mene ovaj aspekt poprilicno deluje, jer mi je u okviru pravouganika vladar ascedenta, vladar pete, vladar osme(inace dispozitor vladara sedme, seste i trece) i vladar trece. I stvarno je tako: sve se desava u jednom momentu, bez nekog nagovestaja, a izbor je samo moj.. A mozda i ne..

thalatte
01-12-2007, 21:05
Huh kliknem natalac od jedne frendice...i zbunilo me skroz....uopće nisam proučavala te velke konfiguracije....ali ona ima:

-dva velika trigona:
So120Ju120Ne
So120Ma120Ne

-T-kvadrat:
Ve90Sa Sa90Ne Ve180Ne

-onda ovo je prst djavola?
Mo90Me Mo135Ur Me135Ur

I uopće neznam kako bi joj sad to protumačila...???Uglavnom zaključila sam da se odnosi na karijeru,uspjeh,posao,zaradu ......Uz ovaj Uran koji je u 5.daje mogućnost da prokocka sve što joj je darovano, špekulacijama i ako je Neptun zamagli vidike..ali što reći dalje...baš sam zbunjena...jel dobro il loše,ma ko će ga znati!

Minja74
13-12-2007, 03:16
Zdravo svima.Veoma mi je drago sto sam nasla ovaj forum.Imam veliki problem i to u vezi krst kvakrata.Da vas nebi mnogo davila da li neko moze malo blize da mi objasni kriticne godine???
Iz prilozene karte videcete da i nije sve tako jednostavno cak je dosta i opasno.Ima i jakih stepena i dosta opasnih i opozicija a o kvadratima i da ne govorim.
Videcete da je u pitanju dete-padovi,tuce,povrede,oziljci...da li bi neko od vas bio ljubazan da mi ukaze na kriticne godine bar bi mi to mnogo znacilo?http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_minja_hp.45738.27516.gif&res=63&va=&cid=ijzfilen1XDTT-u1197549737

Merkur
13-12-2007, 09:26
Zdravo svima.Veoma mi je drago sto sam nasla ovaj forum.
I tebi pozdrav od nas:) , karta ti se ne otvara.
Nemoj da ostavljas direktan link vec ovde procitaj uputstva.
http://astro.axisdraw.com/forum/help-faqs-novosti/209-kako-do-natalne-karte-na-forumu.html
:)

Minja74
14-12-2007, 10:06
Ali stvarno neznam zasto,moze li mi je ko postaviti ako ima volje ja stvarno. nemogu.ostavicu podatke
27.08.1998.01 50AM Bor Srbija
Bas mu je kritican datum bio (na krstenju)09.08.1999 i to u 17h stvarno dobro pamtim,mada ima i drugih kriticnih nebih mogla datuma da se setim.
Recite mi koji su to aspekti da li je to stvarno zbog marsa ili vec zbog cega???!!

Minja74
15-12-2007, 21:21
Ima li koga???????

fenix7
10-01-2008, 13:15
da li je istina i da postoji tzv. prokletstvo trigona!
Negdje sam čuo, ali ne sjećam se gdje i na što se odnosi..
Znam samo da je Onasis imao same trigone u natalu i da mu je kao lova sama sjedala na ruke!

da li je istina i da postoji tzv. prokletstvo trigona!
Negdje sam čuo, ali ne sjećam se gdje i na što se odnosi..
Znam samo da je Onasis imao same trigone u natalu i da mu je kao lova sama sjedala na ruke!

Koliko ja znam, prokletstvo trigona jest u simbolici aspekta trigona koji po svojoj prirodi nije izazovan već prepuštajući, tako da se osoba sa puno trigona zna uljuljati u svom životu ništa ne poduzimajući za svoje ostvarenje...za razliku od kvadrata koji su aspekti izazova i osobu tjeraju na borbu sa životom:)

fenix7
10-01-2008, 13:49
Koliko ja znam, prokletstvo trigona jest u simbolici aspekta trigona koji po svojoj prirodi nije izazovan već prepuštajući, tako da se osoba sa puno trigona zna uljuljati u svom životu ništa ne poduzimajući za svoje ostvarenje...za razliku od kvadrata koji su aspekti izazova i osobu tjeraju na borbu sa životom:)

To sam čuo, ali mislim da ima još nešto, ali kod mene ima puno magle! ;)

Tristran
14-01-2008, 09:07
Ovde sam cula vrlo zanimljiva razmisljanja o Tkvadratu i nacinu da se u okviru njega"izadje iz zacaranog kruga".Dobrodoslo bi malo teorije, ali i iskustva koja imate i primeri iz prakse. Pisite sve sto znate o tome, mozda saznamo neke nove stvari i donesemo zakljucke.

viksi72
14-01-2008, 22:57
Trisi, ja cu dati neka uobicajna objasnjenja, koja sam procitala i naucila, jer sam vlasnik jednog nezgodnog t-kvadrata, ali cemo sa objasnjenjima kasnije. T-kvadrat se sastoji iz dve planete u opoziciji, a obe su u kvadratu sa trecom planeta, koja je epicentar ili "srce" t-kvadrat. Prevedno, ova planeta je pod najjacim udarom. T-kvadrat tera na akciju, a kako ce se u necijem natalu ispoljavati, zavisi od kuca i planeta. Tacka preko puta "srca" t-kvadrata je ispust ili ti mesto, gde bi trebalo traziti resenje za ovu nezgodnu kombinaciju. Da bi se ovo bolje razumelo trebalo bi da krenemo sa primerima, pa ce svi lakse ukapirati.
P.S. Ovakva tema je bila mislim na temi konfiguracija ili nesto tako, ali bi bilo ok da se ova tema ne brise, da bi mogli na primerima nesto vise da naucimo, jer svako misljenje daje vise u shvatanjima natala. Tnx.

marijana85
15-01-2008, 16:31
a da li se rachunaju Hiron i chvorovi u ovakvim konfig.?

Tanya
15-01-2008, 17:00
Evo i jos jedne "ponosne" vlasnice T kvadrata....:D
Mars (u 10.) 180 Pluton (u 4.) pa 90 Jupiter u 7... Sve uglovne kuce, lepota ziva...:rolleyes:
Viksi draga, ispust iz T kvadrata bi dakle bio moj ASC? Ili gledam vladara asc-a?... Daj neko objasnjenje, moze i tvoj primer samo da ukopcam kako to radi...

:4kiss:

Lyra
15-01-2008, 17:11
A moj, Mars (5 kuca), Neptun (11 kuca), Merkur (8 kuca) + je umetnuta/ukljestena...Usput, to mi tako trosi energiju, i moram upotrebiti vazemaljsku snagu da stvari dovrsim do kraja...

:smack:

viksi72
15-01-2008, 18:15
Tanya, hajde ukratko, a veceraske kada se vratim sa treninga detaljnije: Vladar 5 Pluton u opoziciji sa vladarem 10. kuce Marsom, koji je u Biku, ali na ovnovskom stepenu, u kvadratu sa Jupiterom, vladarem 6. kuce. Pa bi mogli analizirati ovako: Mars te tera na akciju, ali je susta suprotnost tvojoj, a i necijoj zamisli zabavljanja, veze, pa u sukobu sa svakodnevnim delatnostima, a i tvojim zdravljem (previse iscrpljivanja). Pa se taj kvadrat odrazava i na tvoje, pa ajd da nazovemo brakove, odnosno zajednice bilo kakve vrste. Izlaz, draga moja, je u 1. kuci, odnosno u menjanju nekih tvojih stavova po pitanju posla, veza, nacina na koji razmisljas o braku. E sad, sve sam ja to tebi lepo ispricala (koliko toliko), ali je naravno najgori ovaj poslednji deo, a zasto? Zato sto ovaj t-kvadrat ne daje laka resenja i kao sto Lyra rece, trosi nevidjenu energiju, te ces se ti lakse prepustiti stihiji, nego se boriti sa time. Ej, ovo je, devojcice, stvarno ukratko, a ti sada kreni sama da povezujes, a veceras kada se vrnem, mozemo da raspalimo po temi.. Kaaaaaassssssssssssnnnnnnnnniiiiiimmmmm!!!!!!!!!!!!!!!! Kisss!!

sto mu gromova
15-01-2008, 18:41
I ja sam vlasnica T-kvdrata: (Ju 180 Mo) 90 Pl,Ju u 12. kuci u vodoliji,Mo u 5. kuci u Lavu, Pl u 8. kuci u skorpiji....i sta sad?????

Tanya
15-01-2008, 19:10
Tanya, hajde ukratko, a veceraske kada se vratim sa treninga detaljnije: Vladar 5 Pluton u opoziciji sa vladarem 10. kuce Marsom, koji je u Biku, ali na ovnovskom stepenu, u kvadratu sa Jupiterom, vladarem 6. kuce. Pa bi mogli analizirati ovako: Mars te tera na akciju, ali je susta suprotnost tvojoj, a i necijoj zamisli zabavljanja, veze, pa u sukobu sa svakodnevnim delatnostima, a i tvojim zdravljem (previse iscrpljivanja). Pa se taj kvadrat odrazava i na tvoje, pa ajd da nazovemo brakove, odnosno zajednice bilo kakve vrste. Izlaz, draga moja, je u 1. kuci, odnosno u menjanju nekih tvojih stavova po pitanju posla, veza, nacina na koji razmisljas o braku. E sad, sve sam ja to tebi lepo ispricala (koliko toliko), ali je naravno najgori ovaj poslednji deo, a zasto? Zato sto ovaj t-kvadrat ne daje laka resenja i kao sto Lyra rece, trosi nevidjenu energiju, te ces se ti lakse prepustiti stihiji, nego se boriti sa time. Ej, ovo je, devojcice, stvarno ukratko, a ti sada kreni sama da povezujes, a veceras kada se vrnem, mozemo da raspalimo po temi.. Kaaaaaassssssssssssnnnnnnnnniiiiiimmmmm!!!!!!!!!!!!!!!! Kisss!!

Jes' draga, ima smisla sve ovo sto ti rece.. Samo mala ispravka, Jupiter nije vladar nijedne kuce, posto mi je Strelac ukljesten u 5. kuci, ali to ne menja stvar, posto se T kvadrat (koliko sam ja shvatila) u mom slucaju najvise odnosi na emocije i uopste partnerske veze, s obzirom da je upleten Pluton kao vladar 5, Mars vladar mc-a (suvladar 5.) i Jupiter iz 7. kuce..
Mozda je problem taj sto ja izmedju ljubavi i sigurnosti stavljam znak jednakosti, i uvek tezim ka nekim ozbiljnijim vezama (Pl vladar 5. kuce otisao u 4.) a sa druge strane, volela bih da se opustim i uzivam u zivotu kao pravi Mars u Biku,i da sva ponosna, o tome pricam na sva usta (Mars gore visoko, na mc-u) ali to se kosi sa nekim mojim "moralnim kodeksima" (to mu dodje taj Ju) pa sam razapeta izmedju te dve strane ... Ponekad mi se cini kao da uopste ne poznajem sebe, pogotovo kad nekoga zavolim, pa dozvolim sebi da se ponasam kako inace ne bih, pa cak i pogazim neke svoje principe (a kod mene je tako, kad prorade emocije ugasi se pamet Mo90Me:cool: ) ali sve to ide uz pratnju groznog osecaja kao da sam izdala samu sebe... (to mu dodje odgovor na ono sto ti rece - "menjanje nekih svojih stavova"..tesko ce jedan ASC Lav da se menja , posle takvog iskustva samo budem jos gora i tvrdoglavija:cool: ) ...Ma zajebentli, kako god okrenes:cool: ...
Gde bi bio izlaz? Prepustanje stihiji sumnjam da bi moglo kod mene, posto i ovaj Saturn u 5. radi svoje, pa mi je samokontrola drugo ime:rolleyes: ... Jedino u dugim vezama, gde se javi taj osecaj sigurnosti, ja budem opustena i donekle drzim sve pod kontrolom....Ali to nema veze sa "ispustom" iz T kvadrata, ili bar ja nisam skapirala na sta si mislila..?
Pa ti slatka kad se vrnes sa rekreaciju, bachi se malo na razradu ove teme...Ja te pratim:cool:

:lips:

jupiter u raku
15-01-2008, 20:58
I ja sam vlasnica T kvadrata.

Mars na 2st Ovna u Sedmoj kući kvadrat MC.

Neptun na 29st Device na Asc. kvadrat MC.

Mars iz 7 opozicija Neptun iz 1

MC mi je znači srce ovog T kvadrata,

a izlaz IC-Četvrta kuća.

Molim te Viksi daj protumači mi ovo!!---Pozdrav:)

viksi72
15-01-2008, 23:05
Hm, Tanjocka, vratila i tek sada pazljivo pogledala tvoj natal: ti si duso mnoja, vlasnica velikog kvadrata, posto imas i kvadrat doticnog Marsa sa Asc i Jupiterom, a pri tome Jupi pravi opoziciju sa Asc, a sa druge strane imas istu pricu i sa Plutonom. Natal ti je tezak, pun energije, a defintivno ti se sve vrti oko 5., 7. i 10. kuce, a tvoj Asc je opet ili u kvadratima ili u opoziciji sa vladarima ovih polja. U svakoj od ovih kuca, ti trazis izlaz, pa i u samoj sebi (verovatno toliko preispitivanje sebe), a u celu pricu uvleci sa i 4. kuca, odnosno kuca pocetaka i krajeva. Napravila sam gresku pominjuci stihiju, jer nisam pazljivo pogledala kartu, jer tvoj Asc to nece deozvoliti, jer svi ovi kvadrati i opozicije ti jednostavno nece dopustiti. Realno ti i nemas neki "ispust", jer se kod tebe sve vrti u krug, a duga veza sa ovim Plutonom bila bi pozeljna, mada ces ti uvek imati neke turbulencije, presabiranja, razmisljanja..

Sto mu gromova, jel' ti ocekuj neko nasledstvo?

Jupiterko, sve si sama rekla, izlaz je u 4. kuci. Moras da uskladis svoju karijeru sa domom, kucom, porodicom, a posto bi trebalo imati izuzetno jakog muskarca, materijalno potkovanog, mislim da se on pre svega ne slaze sa tvojim odsustvovanjem od kuce, zbog posla. Mislim da tu nastaju konflikti, jer se on ne slaze sa time, posto mislim da ima potpuno suprotno vidjenje braka od tebe (mislim na nacin funkcionisanja u braku). Reci mi da li se jedan od roditelja nije slagao sa pozivom, koji si izabrala?
Ej, ljudi, pricajte koliko ovo ima veze sa zivotom.

jupiter u raku
15-01-2008, 23:58
Jupiterko, sve si sama rekla, izlaz je u 4. kuci. Moras da uskladis svoju karijeru sa domom, kucom, porodicom, a posto bi trebalo imati izuzetno jakog muskarca, materijalno potkovanog, mislim da se on pre svega ne slaze sa tvojim odsustvovanjem od kuce, zbog posla. Mislim da tu nastaju konflikti, jer se on ne slaze sa time, posto mislim da ima potpuno suprotno vidjenje braka od tebe (mislim na nacin funkcionisanja u braku). Reci mi da li se jedan od roditelja nije slagao sa pozivom, koji si izabrala?
Ej, ljudi, pricajte koliko ovo ima veze sa zivotom.

Draga Viksi,hvala ti.:) Ovo u vezi karijere je tačno da sam morala
da malo zapostavim karijeru zbog porodice,a i muž je dobro zarađivao
ali je bio lubomoran na moje uspehe-ma sve je tačno

Ali ovo za roditelje mogu da kažem da sam odrasla bez oca-to je
ova konjukcija Sunce- Saturn.:mad:

Hvala i ljubac:4kiss:

Lyra
16-01-2008, 00:01
Mozete li meni dati koji savjet?

viksi72
16-01-2008, 00:33
Molim, Jupiterko, mada mislim da si se ti bas u toj kuci pronasla. Mozda ti je bilo gadno na pocetku, jer jel' svi mi imamo neke nase ideale i stremljenja, a onda si shvatila da ta kucica i nije neki uzas, nego je to pocelo da te ispunjava. Zao mi je zbog tvog oca, i potpuno te razumem, jer i ja sam odavno ostala bez mog.. Nesto sto se nikada ne nadoknadi..

Lyra, tvoj problem vezan je za novac. Merkur, kao epicnetar t-kvadrata je vladar ukljestene 8. kuce, sto znaci da ce vremenom sve jace delovati. Reci mi da li ti se smesi neko nasledstvo? Jer u slucaju nekog nasledstva, moze doci do problema sa sestrom ili bratom, u vezi novca. Takodje mi ova prica pomalo lici na sudski proces, koji ce se razvuci, opet zbog novca, jer ovde neko nekome nece hteti da popusti. A to ce tebi izuzetno tesko padati, jer se Merkur nalazi u 8. kuci, ali mu je dispozitor vrha 8. u 7. kuci u konjukciji sa Saturnom, pa ce ti samo otezavati pricu, jer ce i tvoj partner, pa nazovimo biti smoren celom pricom. Moje misljenje je da ces u jednom momentu ti sama shvatiti da si dovoljno sposobna da do novca dodjes putem svog posla, koji ce biti prilicno neuobicajan i dinamican i da ces zbog toga biti neobicno srecna, tako da ces ovu pricu ostaviti po strani u fazonu "sta bude, bice".

Zeka
16-01-2008, 01:39
Viksi, mogu da stanem u red? :)

Lyra
16-01-2008, 02:37
Lyra, tvoj problem vezan je za novac. Merkur, kao epicnetar t-kvadrata je vladar ukljestene 8. kuce, sto znaci da ce vremenom sve jace delovati. Reci mi da li ti se smesi neko nasledstvo? Jer u slucaju nekog nasledstva, moze doci do problema sa sestrom ili bratom, u vezi novca. Takodje mi ova prica pomalo lici na sudski proces, koji ce se razvuci, opet zbog novca, jer ovde neko nekome nece hteti da popusti. A to ce tebi izuzetno tesko padati, jer se Merkur nalazi u 8. kuci, ali mu je dispozitor vrha 8. u 7. kuci u konjukciji sa Saturnom, pa ce ti samo otezavati pricu, jer ce i tvoj partner, pa nazovimo biti smoren celom pricom. Moje misljenje je da ces u jednom momentu ti sama shvatiti da si dovoljno sposobna da do novca dodjes putem svog posla, koji ce biti prilicno neuobicajan i dinamican i da ces zbog toga biti neobicno srecna, tako da ces ovu pricu ostaviti po strani u fazonu "sta bude, bice".

Prvo hvala ti Viksi...
Nasledstvo...Hm, ne ocekujem ga, a ne mogu ni zamisliti sta bih to nasledila :) (ali mi je zanimljivo da mi puno ljudi spominje to)...A najvaznije, nikad ne reci nikad, ali mislim da nema sanse da bih se svadjala i povlacila po sudu sa bratom u vezi nesledstva. Mislim, ne daj Boze da si u pravu :)
Vidis, nikada mi do sada nije palo na pamet da taj T kvadrat vuce bas takve stvari :)

ArijeL
16-01-2008, 20:18
viksi evo jos materijala za zabavu :)

http://img507.imageshack.us/img507/7263/arijeliw7.jpg

pa se zabavi malo i sa ovim mojim slatkim t-kvadratima kad budes slobodna

zoka57
16-01-2008, 21:00
Moze li se reci da se u Tkvadratu svadjaju akteri Tkvadrata a da je resenje dispozitor sredisnje planete.
Interesuje me zna li neko sta se desava kada je sredisnja planeta u svom znaku ili kada je bez pozitivnog aspekta .Znaci li to da je stvar neprikoslovena i konacna.Da li se onda moze i za karakter ishoda dati egzktnije tumacenje.

sto mu gromova
16-01-2008, 21:20
Sto mu gromova, jel' ti ocekuj neko nasledstvo?
nikakvo nasledstvo ne ocekujem

Tristran
17-01-2008, 13:31
I ja znam da je vazna sredisnja planeta i njena dispozicija, ali nisam znala da "izlaz" moze biti zamisljena tacka koja od t kvadrata pravi veliki krst. Moze li neko da mi objasni koliko je to tacno, i zasto? To sa sredisnjom planetom i njenom dispozicijom mi je jasno, ali ne i ovo drugo...Moj izlaz bi bio, po tome, na 15. stepenu Riba u 5.kuci. Sta to znaci?! I da li u tom slucaju ponovo treba gledati vladara Riba, Neptuna?
Meni je, moram priznati, logicnije ono sa dispozicijom Meseca koji je sredisnja planeta u t kvadratu. Malo objasnjenja, molim vas, ko je upuceniji neka mi pojasni na primeru moje karte, da vidimo sta je logicnije.

zoka57
17-01-2008, 13:36
I ja znam da je vazna sredisnja planeta i njena dispozicija, ali nisam znala da "izlaz" moze biti zamisljena tacka koja od t kvadrata pravi veliki krst. Moze li neko da mi objasni koliko je to tacno, i zasto? To sa sredisnjom planetom i njenom dispozicijom mi je jasno, ali ne i ovo drugo...Moj izlaz bi bio, po tome, na 15. stepenu Riba u 5.kuci. Sta to znaci?! I da li u tom slucaju ponovo treba gledati vladara Riba, Neptuna?
Meni je, moram priznati, logicnije ono sa dispozicijom Meseca koji je sredisnja planeta u t kvadratu. Malo objasnjenja, molim vas, ko je upuceniji neka mi pojasni na primeru moje karte, da vidimo sta je logicnije.

I ja bih volela da ako neko zna ovo pojasni ,slusala sam Imsiragica na jednom predavanju u klubu o ovome ali nisam ukacila definitivno kako se tumaci tacka nasuprot.

Miky
18-01-2008, 13:17
Ako sam dobro skontala i ja bih trebalo da imam T-kvadrat i to: Ju180Ur a njih dvoje 90 Sa .. pa kako sad to sve povezati .. ne znam nista o teoriji t-kvadrata a ne znam ni da li je to jedini u mom natalu ..

ArijeL
18-01-2008, 18:00
miky, dobro si skontala, imaš t kvadrat kome je žižna planeta saturn u 6 kući, što znači da je polje u kome treba da tražiš izlaz 12...budući da 6 polje simbolizuje zdravlje, radne odnose i pošto je prirodno polje Djevice neke svakodnevne rutinske, poslove i sl. moguće je da si u nekoj od pomenutih sfera nezadovoljna i da konstantno osjećaš neku tenziju i pritisak, a pošto je saturn u pitanju, mislim da ćeš do nezadovoljstvo teško iskorijenti, tj. dosta ćeš morati da radiš na tome...

e sad, što se tiče dileme - zbog čega je polje suprotno od polja u kome se nalazi žižna planeta potencijalni izlaz iz krize koju uzrokuje t kvadrat -pošto žižna planeta posjeduje veliku energiju, polje u kome se ona nalazi je oblast života za koju nas vezuju neki komplexi, frustracije i sl, i čini mi se (bar je tako kod mene) da osoba uvijek nekako predosjeća da treba tu energiju da prenese u polje koje je prazno, da bi se uspostavio balans, jer kako se uvijek radi o pojima koja su suprotna, treba doći do njhovog jedinstva i pomirenja...

kod tebe miky, pošto je nasuprot žižnoj planeti 12 kuća, izlaz treba da tražiš u izolaciji, u dalekim putovanjima (bar u mislima):) i daljoj simbolici 12 kuće:)

a kod tebe tristran izlaz je u kreativnosti, umjetnosti povezanoj sa misticizmom nekom posebnom odnosu prema djeci itd....

Tristran
18-01-2008, 18:04
Da li "pomeram planetu" ili gledam samo polje? Primer-da Mesec iz 11 "prebacim" u 5, ili gledam samo simboliku 5. kuce uopsteno i Riba?

ArijeL
18-01-2008, 18:15
po meni, spoj simbolike polja i i žižne planete koja se u njemu nalazi ( kod tebe je u pitanju simbolika 11 kuce i mjeseca) je energetski izvor problema i frustracija...e sad, ne bih rekla da treba "prebacivati" planetu, već gledati simboliku 5 kuće, jer će se kroz njenu simboliku uspostaviti balans i transformisati žižna planeta...

Tristran
18-01-2008, 18:17
Puno ti hvala, Arijel, svidja mi se ta ideja...evo, vec tragam za znacenjima!
Ovo zvuci oslobadjajuce! Lakse se dise!

LosT_in_SpaCe
18-01-2008, 18:30
Eh taj Imshiragic....
Koja je 4a sa opozicijom bash?
Shto reshenje ne trazhimo kroz neki trigon, ili sextil, nego kroz opoziciju?
Faktichki napravimo onda onu Veliku Krstachu od natala?
Jedina logika da se ovako ide bi bila u samoj srzhi opozicije, jer ona trazhi preispitivanje, tj. povuci-potegni, da zavirimo malo shta se deshava sa one druge strane, da stavimo na kantar i shuplje i prazno, i levo i desno, a to niko nikad ne pomiri, pa se i dalje pitam....

Pishe li taj vash Imshiragic negde o tome, zashto 180*?

ArijeL
18-01-2008, 18:30
Nema na čemu, ja sam došla do tog zaključka kroz sebe, pošto imam dosta tih t kvadrata, budući pi je sunce u 2 jako ugroženo, to se katastrofalno odrazilo na moju ličnost u nekim periodima, a situacija se poprvalja što više aktiviram simboliku 8 polja:rolleyes:
ajde, ako budenegdje zapelo, javljaj:)

Miky
18-01-2008, 19:03
miky, dobro si skontala, imaš t kvadrat kome je žižna planeta saturn u 6 kući, što znači da je polje u kome treba da tražiš izlaz 12...budući da 6 polje simbolizuje zdravlje, radne odnose i pošto je prirodno polje Djevice neke svakodnevne rutinske, poslove i sl. moguće je da si u nekoj od pomenutih sfera nezadovoljna i da konstantno osjećaš neku tenziju i pritisak, a pošto je saturn u pitanju, mislim da ćeš do nezadovoljstvo teško iskorijenti, tj. dosta ćeš morati da radiš na tome...

e sad, što se tiče dileme - zbog čega je polje suprotno od polja u kome se nalazi žižna planeta potencijalni izlaz iz krize koju uzrokuje t kvadrat -pošto žižna planeta posjeduje veliku energiju, polje u kome se ona nalazi je oblast života za koju nas vezuju neki komplexi, frustracije i sl, i čini mi se (bar je tako kod mene) da osoba uvijek nekako predosjeća da treba tu energiju da prenese u polje koje je prazno, da bi se uspostavio balans, jer kako se uvijek radi o pojima koja su suprotna, treba doći do njhovog jedinstva i pomirenja...

kod tebe miky, pošto je nasuprot žižnoj planeti 12 kuća, izlaz treba da tražiš u izolaciji, u dalekim putovanjima (bar u mislima):) i daljoj simbolici 12 kuće:)

Hvala na odgovoru ArileL!!! Pa vidi imas totalno pravo! Ja se uvek pitala zbog cega se u nekim danima toliko smorim, jednostavno u svakodnevnom zivotu (na poslu, kod kuce .. , itd ..) ponekad naidjem na dosadu, nezadovoljstvo i onda tugu i sve tako u krug .. nekad ne vidim razlog za srecu i to bez ikakvog bitnog problema ali .. hvala Bogu to je samo ciklicnog karaktera i jeste ziva istina umem da dignem sebi raspolozenje cim pocnem da mastam u svojoj glavi bilo o cemu .. to su takve neke sitnice, tipa zamislim da sam ja u nekoj glavnoj uzlozi nekog lepog filma ..i uzivim se ili tako nesto i onda uzivam u pravom smislu te reci ili zamislim neki fini i interesantan susret .. ma mnogo toga! mislima sebi mnogo pomazem, i to od malena .. i to mi super ide kad se odstranim od sveta .. to mi dodje kao neko punjenje baterija e onda sam nova i spremna da uronim ponovo u svakodnevnicu ... putovanja mi mnogo mnogo pomazu, cak i kraca, nije bitno gde!

Tristran
18-01-2008, 19:04
Eh taj Imshiragic....
Koja je 4a sa opozicijom bash?
Shto reshenje ne trazhimo kroz neki trigon, ili sextil, nego kroz opoziciju?
Faktichki napravimo onda onu Veliku Krstachu od natala?
Jedina logika da se ovako ide bi bila u samoj srzhi opozicije, jer ona trazhi preispitivanje, tj. povuci-potegni, da zavirimo malo shta se deshava sa one druge strane, da stavimo na kantar i shuplje i prazno, i levo i desno, a to niko nikad ne pomiri, pa se i dalje pitam....

Pishe li taj vash Imshiragic negde o tome, zashto 180*?

Ne razumem ni ja zasto i ja sam pitala isto-zasto izlaz u velikom krstu?
Volela bih da neko objasni zasto.
Ja sam prvi put to cula...ali se stvarno-slucajno ili ne, dogodilo da mislim da to radi u mom natalu...Ja izrazito volim decu...a gde se to vidi u mom natalu? To niko ne vidi kad mi gleda kartu. Ovo bi to objasnilo.
I meni je bilo logicnije ono sa dobrim aspektom ili dobrim aspektima dispozitora...sad sam se skroz zbunila i zaletela, zaista bih volela da neko objasni -zasto.:confused:
Ja sam Blizanac i mislim dve razlicite stvari u isto vreme, ali...:confused:
I Arijel kaze da to vazi i u njenoj karti, Viksi, Miky takodje...mislim da se ne drze teorije, nego svog iskustva.

ArijeL
18-01-2008, 19:19
ja tog Imširagića nisam ni čitala, niti uopšte išta na ovu temu, a do zaključka sam došla samo na osnovu svog iskustva, a kako vidim funkcioniše i kod drugih, pa ću ga proglasiti teorijom:):D

mogućno je, savim mogućno da ovu opoziciju koja se forimira kad se uključi polje nasuprot žižnoj planeti nekako podupire opozicija iz t kvadrata, pa se ona u tom slučaju ne rasipa toliko na povuci-potegni, već može sve skupa nekako da se izbalnsira...

viksi72
18-01-2008, 21:24
Dodacu i ja nesto ovde, jer napokon nadjoh malko vremena (sludese me ljudi na poslu poslednjih par dana, izvinite). Ja ima t-kvadrat i to Merkura iz 5. kuce, koji je opoziciji sa Uranom iz 11. kuce i u kvadratu sa Jupiterom iz 2. kuce. Pod stalnim sam presingom po pitanju novca (rqashodi na sve strane), razmisljam brzinom svetlosti, svadjam isto tako brzo (mada sve redje u poslednje vreme, iskulirala sam nesto), Merkur mi je vladar 8 i 11 kuce (i dispozitor gomile planeta, sad da ne pominjem), Uran, vladar 4. kuce, a Jupiter je vladar 2. kuce. Znaci neuroticna sam po pitanju novca, dece, stana, kako zaraditi novac itd, itd, sve u simbolikama kuca koje sam navela. I primetila sam da izlaz nalazim u putovanjima (kraj 8 kuca, pocetak 9-te, opozitna od ovog t-kvadrata), koja me toliko opustaju da je to neverovatno, a posto je umesana i 8-a, sa dobrim partnerom izlaz nalazim i u seksu, koji mi neverovatno prija i smanjuje nervozu (ovde bi srinkovi imali svasta da kazu). Zato mislim da je izlaz iz stalne napetosti t-kvadrata u suprotnoj kuci od centra ili ti zize t-kvadrata.

zoka57
18-01-2008, 22:40
Koliko ja razumem resenje je u dispozitoru sredisnje planete a tebi je to saturn pa to sto mislis se potvrdjuje i kroz dispozitora a i kroz kucu nasuprot sredisnjoj planeti .
Moze li se za tebe reci da kad pre svega zaradis pa promenis drustvo ponekad i partnera i mesto boravka dolazi do smanjenja tenzije.Pa mozes biti fanatik da zgrnes lovu koja ti je neophodna da bi kidnula negde.
Ovo je samo razmisljanje.......

selena
19-01-2008, 00:35
moj natal vam ima jedan lijepi t kvadrat koji mi uljepšava život-ako želite pogledajte!

viksi72
19-01-2008, 13:37
Koliko ja razumem resenje je u dispozitoru sredisnje planete a tebi je to saturn pa to sto mislis se potvrdjuje i kroz dispozitora a i kroz kucu nasuprot sredisnjoj planeti .
Moze li se za tebe reci da kad pre svega zaradis pa promenis drustvo ponekad i partnera i mesto boravka dolazi do smanjenja tenzije.Pa mozes biti fanatik da zgrnes lovu koja ti je neophodna da bi kidnula negde.
Ovo je samo razmisljanje.......

:) Nisam fanatik u sticanju novca, ali me sticaj zivotnih okolnosti naterao da moram da zaradim odredjenu kolicinu novca da pokrijem troskove. E sad da menjam drustvo i partnera, kada zgrnem lovu, pa ni to se nije desavalo. Lepo je imati lovu za sitna, mala zadovoljstva, koja zivot znace, a u mom slucaju je odlazak negde da bi opustila male, sive celije i ponovo ih aktivirala. Krajem oktobra sam imala takvo putovanjce, koje mi je toliko prijala, da i sada zivim od toga, a sve sam srecnija kada pomislim da mi se u maju sprema opet takav neki lep odlazak.
Moje misljenje je i dalje da izlaz treba traziti u kuci preko puta, jer mu tu negde dodje izlaz ili ispust iz napetosti, koju najvise osecamo u centralnoj planeti. Ako neko ima neko drugacije iskustvo, bilo bi super da ga napise.

selena
23-01-2008, 18:41
pun pogodak draga viksi(vjetar se vezat ne može.....),moj cijeli život je zapravo jedan veliki niz bježanja....

viksi72
24-01-2008, 00:02
Rece Selena, koja izlaz iz t-kvadrata treba da trazi u devetoj kucici.. Pa naravno da te ni jugo, a ni bura nece vezati nikada za jedno mesto, draga moja :igracka: Ti i ako ne budes fizicki putovala, otici ces bar u mislima daleko, daleko...

selena
24-01-2008, 21:49
9 kuća?kako?vladar mi je venera-kuća je u biku(moja nepreboljena ljubav),a venera je u lavu uz smč---ja letim na krilima mašte....

skorpijica
03-03-2008, 22:18
trazila sam ovu temu na forumu i nisam je nasla p asam odlučila da je postavim
veliki trigon upada u oči čim pogledamo u kartu
pa sta bi on mogao da znači sigurno dobro to znam e sad npr
veliki vodeni trigon i veza između saturna jupitera i neptuna sta moze da donese

sto mu gromova
06-03-2008, 11:41
Ja sam mislila da imam T-kvadrat,ali se ispostavilo da imam fixni veliki krst...je l' moze nekoliko reci o ovome,kako mogu ovu energiju da pretocim u dobro,cini mi se da je ovo ogromna kolicina negativne energije?da li ga neko ima u karti i kakva su opazanja?

viksi72
06-03-2008, 18:29
trazila sam ovu temu na forumu i nisam je nasla p asam odlučila da je postavim
veliki trigon upada u oči čim pogledamo u kartu
pa sta bi on mogao da znači sigurno dobro to znam e sad npr
veliki vodeni trigon i veza između saturna jupitera i neptuna sta moze da donese

Skorpi, ko ovo ima? Nema veze, trigoni su uvek super, ali mogu dovesti i do lenjosti tih planate, a naravno i kuca kojim vladaju. Sad posto ne znam na koga se ovo odnosi, onda ti ne mogu komentarisati dalje.

skorpijica
07-03-2008, 19:26
viksi na jednog mog drugara ima taj trigon u 2,6,10k
u 2k neptun u skorpiji
u 6k saturn u ribama
u 10 jupiter na 27 stepenu raka
donosi uspeh jel tako ako mozes jos nesto poblize da mi kazes
a taj njegov trigon pravi zmaja sa 12k u kojij se nalazi merkur u devici
tj jupiter pravi sekstil sa me
i neptun pravi sekstil sa merkurom
nadam se da sam priblizila
ako mozes ista da mi kazes bila bih ti bezgranično zahvalna
coki

aca210879
02-04-2008, 11:23
Sta znaci,jedro konfiguracija u natalu i da li je gora od T-kvadrata?

zoka57
02-04-2008, 13:54
Sta znaci,jedro konfiguracija u natalu i da li je gora od T-kvadrata?
Jedro konfiguracija ,nikad cula ali lepo zvuci mozda joj je i uticaj ploveci.

aca210879
02-04-2008, 14:38
Da znas da si u pravu,da joj je uticaj ploveci!Hvala na slobodnoj interpretaciji,a konfiguracija postoji!

aca210879
02-04-2008, 14:40
Da budem ispravniji *JOD* ili jedro drugacije nazvana!

Nevencica
02-04-2008, 14:45
:4lol: hehe izvini aco ne smejem se tebi naravno;) Jedro........plovi barka i na barci ............ko bese.......Mara? ;) Izvinjavam se za upad nisam u toku sa pricom i zaboravila sam i sta znaci tacno Jod!:( Sory jos jednom........

viksi72
02-04-2008, 18:36
Jod - sekstil dve planete, koje prema trecoj planeti prave 150'. Konfiguracija prilagodjavanja, a ako se ne nauci vraca nas u zivotu na istu gresku, ne bi li je naucili i napokon se prilagodili. Nije bas ploveci aspekt, bar je takvo moje misljenje.

zoka57
02-04-2008, 19:10
Jod - sekstil dve planete, koje prema trecoj planeti prave 150'. Konfiguracija prilagodjavanja, a ako se ne nauci vraca nas u zivotu na istu gresku, ne bi li je naucili i napokon se prilagodili. Nije bas ploveci aspekt, bar je takvo moje misljenje.

Ja mislim da ga imam i to sa saturnom ,nije me ubio a da li ce ne znamo
Pa plovim od greske do greske sto da ne - lakse je od puzanja.

Dorijana
02-04-2008, 19:39
Ja mislim da ga imam i to sa saturnom ,nije me ubio a da li ce ne znamo

:5rotfl: Ali ne sumnjam da ce nas kad-tad ipak stici... :D
Tja, imam i ja Jod sa Sa i to ljupko sa Ma i Ne. I pojma nemam sta mi donosi, navodno se Jod jos naziva i Boziji prst, jer ukazuje na mogucnost izlaska..sto je u mom slucaju jos sladje, jer je Sa i vrh T-kvadrata.
Ozbiljno, ako neko uspeo da provali sta mu u karti radi Jod nek' bude drug pa prijavi...meni ova konfiguracija cista misterija..
Mada ajd' da probam kad sam vec tu, sad me sveze budnu inspiracija spopade.Ako mi je Ne vladar IV kuce i nalazi se u I, a Ma vladar V i nalazi se u II i na sve to prave 150* sa Sa koji je vladar II, a nalazi se u VIII...hm...znaci aktiviraju mi se I,II,IV,V i VIII...prvo sto mi pade na pamet jeste Sv.Nikola za ovaj sekstil Ma i Ne..no, dobro..to verujem nema direktne veze..onda znaci kroz aktivnosti IV i V u okolnostima I i II moram naci izlaz za vladara II u VIII...recimo da moram da kroz funkcionisanje privatanog/porodicnog i emotivnog zivota u sopstvenom pojavnom obliku i kroz sopstvene vrednosti naci kljuc za funkcionisanje vladara II u VIII...ako nekog slucajno ovo inspirise kao sto je mene na pocetku necu zameriti na idejama i nastavku....ja odoh po kafu..:D

viksi72
02-04-2008, 21:51
Ma, Dori, da ti uletis u neku banku i povices "Ruke uvis"!! I eto na delu 8-me kuce, gde je uleteo vladar 2-ge. Eto na sta me inspirise :3smilie_haendehoch: :3smilie_haendehoch:

A ovo mi Zojko, poznato zvuci. Moj ex je vlasnik tri joda i mislim da se bas i ne snalazi u njima. A da se prilagodjava, e to tek ne bih rekla. Pre bi se presamitio, nego to uradio :5rotfl::5rotfl:.

Dorijana
02-04-2008, 22:54
Ma, Dori, da ti uletis u neku banku i povices "Ruke uvis"!! I eto na delu 8-me kuce, gde je uleteo vladar 2-ge. Eto na sta me inspirise :3smilie_haendehoch: :3smilie_haendehoch:

A bwe slatka...vladar IX u konjukciji sa Ju...*ebe me super-ego samo tako...nista od banke u toj formi..al opet, meni je jasno da mi se oko Sa vrti dobar deo natala..tako da ovo sad stvarno, ali stvarno na nivou slobodnih asocijacija..:D...recimo da kao "ucitelj" kroz tumacenje strahova pomazem drugima da dodju do svojih vrednosti??? ajd' nek neko kaze da je tako pls....:o..bas mi se svidja kako ga srocih..:D

sto mu gromova
04-04-2008, 10:42
Ne znam zasto pricate o Jod konfiguraciji kao da je najgora na svetu!pa ipak su u pitanju 2 sextila u kombinaciji sa inkonjukcijom...inkonjukcija nije dobar aspekt,ali daje mogucnost menjanja i prilagodjavanja...a ako se uporedi sa opozicijom ili ne daj boze kvadratom koji vas rastrza na sve 4 strane,inkonjukcija mi deluju smesno...i sta je sa ljudima koji u svojoj natalnoj imaju T-kvadrat ili jos gore Veliki krst?Sta oni bi trebalo da sede i da kukaju nad svojom sudbinom?

Tristran
04-04-2008, 12:14
Veliki krst u tvom natalu? Zbog severnog cvora?
Meni vise "vuce" na T kvadrat, ipak sam u drugom cosku ocekivala planetu...

Ja bih rekla da izlaz bas i jeste u tom smc, i da se t kvadrat s vremenom "otvara".

Sto mu gromova, dugujem ti odgovor na temi 8. kuca.
Tvoj natal mi se mnogo dopada(zanimljive su mi jake Skorpije i jake osmice), ali se sva upetljam kad hocu da je rastumacim, ima mnoooogo aspekata i bas si specificna.

Kad zakljucim nesto sto ima smisla, pisem ti...

Mislim da je izlaz kroz zaradu novca i potvrdjivanje svojih vrednosti(Bik, 2. kuca), i da je vezan za dobar izbor partnera i mogucnost odlaska iz zemlje(slab Mars u Vagi u 7,ali dobro aspektovan, Merkur, vladar 7. u vrhu 9), ili bar, brojna putovanja.
Mnogo energije osmice-pa pazljivo sa njom.

Pre toga ces imati(ili si imala) mnoge krize i puno ces toga morati da prebrodis i da se suocis sama sa senkama svoje duse...

Mnogo mi se svidja tvoj natal, vraticu se ja jos na njega.

Lyra
04-04-2008, 12:22
Zaista T-kvadrat nimalo nije lagan za nositi ga. Meni moj izvlači svu energiju. Ali nisam sigurna da na pravi način balansiram, ni da li 'izlaz' tražim na pravom mistu...

damsel
04-04-2008, 12:30
Tristan...možeš li mi prokomentirati moj T kvadrat
So 180 Ju
So 90 Pl
Ju 90 Pl

I ima li još nešto od tih konfiguracija?

Tristran
04-04-2008, 12:35
Lyra, tvoj T kvadrat je u promenljivim znacima, kao i moj, kazu da je to prica koja se lakse menja.

Obe imamo izlaz u Ribama, a Merkur ti je u sedistu(ne mrda odatle, ali je svestan svega i inteligentan, moze da analizira sve i trezveno mucne glavom).

Moj izlaz su Ribe i peta kuca-deca i kreativnost, kao i Merkur-pisanje.

Tvoj je simbolika Neptuna i Riba u 2. kuci...

Umetnost, ponovo, nesto kreativno?
Zapostavljeni talenat?

Tristran
04-04-2008, 12:43
Tristan...možeš li mi prokomentirati moj T kvadrat
So 180 Ju
So 90 Pl
Ju 90 Pl

I ima li još nešto od tih konfiguracija?

Treba mi malo da mucnem glavom i da promislim(Merkur mi je u sporom i temeljnom Biku), pa ti pisem cim nesto smisleno povezem-bolje nego da lupam. Bas zanimljivi ovi T kvadrati.
Meni taj aspekt izgleda kao-zagonetka.
Kad je resis-sve izgleda prosto, ali mnogo muka dok je ne resis.

Jak ti je kvadrat, kardinalan...pisem cim shvatim otprilike o cemu se radi, a ti mi potvrdi, ili kazi-promasaj.

Lyra
04-04-2008, 12:44
Lyra, tvoj T kvadrat je u promenljivim znacima, kao i moj, kazu da je to prica koja se lakse menja.

Obe imamo izlaz u Ribama, a Merkur ti je u sedistu(ne mrda odatle, ali je svestan svega i inteligentan, moze da analizira sve i trezveno mucne glavom).

Moj izlaz su Ribe i peta kuca-deca i kreativnost, kao i Merkur-pisanje.

Tvoj je simbolika Neptuna i Riba u 2. kuci...

Umetnost, ponovo, nesto kreativno?
Zapostavljeni talenat?

Je Tristan. Hvala...
Opet ja u svom začaranom krugu, ka i t-kvadtar (:
To znači, da je poželjno jačati to što je u simbolici Neptuna...
Muzika, fotografija, bilo kakva kreavtinost...to je ono šta je u meni.

damsel
04-04-2008, 12:44
Treba mi malo da mucnem glavom i da promislim(Merkur mi je u sporom i temeljnom Biku), pa ti pisem cim nesto smisleno povezem-bolje nego da lupam. Bas zanimljivi ovi T kvadrati.
Meni taj aspekt izgleda kao-zagonetka.
Kad je resis-sve izgleda prosto, ali mnogo muka dok je ne resis.

Jak ti je kvadrat, kardinalan...pisem cim shvatim otprilike o cemu se radi, a ti mi potvrdi, ili kazi-promasaj.
OK...pricekat ću!

Tristran
04-04-2008, 12:55
Je Tristan. Hvala...
Opet ja u svom začaranom krugu, ka i t-kvadtar (:
To znači, da je poželjno jačati to što je u simbolici Neptuna...
Muzika, fotografija, bilo kakva kreavtinost...to je ono šta je u meni.

Lyro, mozda spojis lepo i korisno(2. kuca-zarada, kroz nesto kreativno).

A ribe imaju i "morsku" simboliku, ko zna...

zoka57
04-04-2008, 14:09
Resenje t kvadrata je kod tebe merkur koji kaze ne moras uvek analizirati svaku sitnicu koja te je povredila ,zivot sluzi za uzivanje ,poslusaj povremeno najblize rodjake i pusti rane da zarastu a dok se to ne desi uzivaj u onom sto ne boli.

sto mu gromova
04-04-2008, 19:42
Veliki krst u tvom natalu? Zbog severnog cvora?
Meni vise "vuce" na T kvadrat, ipak sam u drugom cosku ocekivala planetu...

Ja bih rekla da izlaz bas i jeste u tom smc, i da se t kvadrat s vremenom "otvara".

Sto mu gromova, dugujem ti odgovor na temi 8. kuca.
Tvoj natal mi se mnogo dopada(zanimljive su mi jake Skorpije i jake osmice), ali se sva upetljam kad hocu da je rastumacim, ima mnoooogo aspekata i bas si specificna.

Kad zakljucim nesto sto ima smisla, pisem ti...

Mislim da je izlaz kroz zaradu novca i potvrdjivanje svojih vrednosti(Bik, 2. kuca), i da je vezan za dobar izbor partnera i mogucnost odlaska iz zemlje(slab Mars u Vagi u 7,ali dobro aspektovan, Merkur, vladar 7. u vrhu 9), ili bar, brojna putovanja.
Mnogo energije osmice-pa pazljivo sa njom.

Pre toga ces imati(ili si imala) mnoge krize i puno ces toga morati da prebrodis i da se suocis sama sa senkama svoje duse...

Mnogo mi se svidja tvoj natal, vraticu se ja jos na njega.

U pitanju je ipak veliki krst,jer mi je nekoliko profesionalnih astrologa to reklo,a moram reci da su mi objasnili razliku,i vise se nalazim u tumacenju velikog krsta...Uopste moj post nije bio vezan za mene,i da li ja imam u natalu krst ili T-kvadrat,samo vidim da je ovde pomama za kuknjavom,a ne vidim zasto,jer Jod nije preterano teska konfiguracija,i spada u red laksih!!!
Nemoj da se toliko odusevljavas mojom kartom,nema zasto...zivot mi je krajnje prosecan i tacno je da sam imala sam puno kriza u zivotu i svesna sam da ci ih jos imati,ali takav je zivot...da nema problema,bilo bi nam dosadno,zar ne?:)

zoka57
04-04-2008, 19:48
Veliki krst i jeste izazovan aspekt on coveku i ne dozvoljava da mnogo razmislja o onom sto se desava kad se stalno desava nesto novo sto se mora savladati i prevazici.
Ono sto je tebi uobicajena stvar mene bi ovako razmazenu sa stelijumom u biku trigon jupiter ubilo i unesrecilo jer su trigoni lezi lebe da te jedem pa posle ne mogu da se mrdnem od debljine.
Znam mnogo ljudi koji svoj krst nose samo tako,nauceni da se bore da cekaju,navikli da ce udariti u zid i morati naci nacin da ga preskoce.

sto mu gromova
04-04-2008, 20:01
Veliki krst i jeste izazovan aspekt on coveku i ne dozvoljava da mnogo razmislja o onom sto se desava kad se stalno desava nesto novo sto se mora savladati i prevazici.
Ono sto je tebi uobicajena stvar mene bi ovako razmazenu sa stelijumom u biku trigon jupiter ubilo i unesrecilo jer su trigoni lezi lebe da te jedem pa posle ne mogu da se mrdnem od debljine.:5rotfl:

:17:

Znam mnogo ljudi koji svoj krst nose samo tako,nauceni da se bore da cekaju,navikli da ce udariti u zid i morati naci nacin da ga preskoce.

Upravo tako zoko,pogodila si sustinu!!!

Lotosov cvet
08-04-2008, 20:49
Drago drustvo, treba mi mala potvrda i pomoc za ove moje i moje astro pp prijateljice sumlje:
Naime, trebalo bi da je ovo T kvadrat u mojoj natalnoj karti :
Mesec180 Merkur, Merkur 90 Mars, Mars 90 Mesec, Mars 90 Mesec
i tu je jos i Saturn kao slag na torti koji kvadrira Mesec i Merkur…Da li je ovo samo T kvadrat ili se ukljucenjem Saturna to jos vise komplikuje?
Moj Mesec, tj,Ja kvadrirana sa svih strana…
Valjda je samo sreca u nesreci sto su ove planete u promenjivim znacima, pa cu lakes prevazici sve to , ali gde je izlaz iz zacaranog kruga???

Lepsa strana price je Vazdusni veliki trigon izmedju planeta: Venera, Uran i Mars.
Kako li se aktiviraju ovi slozeni aspekti, da li moze da ih transit aktivira i kada?

Dorijana
08-04-2008, 20:54
Ne znam zasto pricate o Jod konfiguraciji kao da je najgora na svetu!pa ipak su u pitanju 2 sextila u kombinaciji sa inkonjukcijom...inkonjukcija nije dobar aspekt,ali daje mogucnost menjanja i prilagodjavanja...a ako se uporedi sa opozicijom ili ne daj boze kvadratom koji vas rastrza na sve 4 strane,inkonjukcija mi deluju smesno...i sta je sa ljudima koji u svojoj natalnoj imaju T-kvadrat ili jos gore Veliki krst?Sta oni bi trebalo da sede i da kukaju nad svojom sudbinom?

Ja konkretno ne kukam mnogo na Jod sam...malo vise me potresa cinjenica da je Sa koji je ukljucen u tu konfiguraciju istovremeno i vrh T-kvadrata i da nema apsolutno nijedan dobar aspekt...pa me tako povremeno ponese da malo zakukam nad Sa u VIII ukljucenom u te zavrzlame..:rolleyes:

Dorijana
08-04-2008, 21:00
Da li je ovo samo T kvadrat ili se ukljucenjem Saturna to jos vise komplikuje?
Moj Mesec, tj,Ja kvadrirana sa svih strana…
Valjda je samo sreca u nesreci sto su ove planete u promenjivim znacima, pa cu lakes prevazici sve to , ali gde je izlaz iz zacaranog kruga???

Lepsa strana price je Vazdusni veliki trigon izmedju planeta: Venera, Uran i Mars.
Kako li se aktiviraju ovi slozeni aspekti, da li moze da ih transit aktivira i kada?

Sto se T-kvadrata tice trebalo bi da se izlaz trazi kroz vladare i dobre aspekte valjda..ja se tu malo gubim jer je meni vladar Sa ukljucen u taj T-kvadrat..al je on sa druge strane u dobrom aspektu sa svojim vladarom koji je ukljucen u Jod sa Sa pa tu negde pogubim konce.
Pokusah da vidim u tvojoj karti sta se sve medjusobno aspektuje, al ima previse linija...izbaci aspektovanje svega sa svim, bice lakse za gledanje..;)
A mislim da bi tranziti i progresije trebalo da aktiviraju konfiguracije,e sad...ja mislim da negde procitah da je izlaz iz T-kvadrata opozitna tacka ..tipa meni je Sa u Raku, znaci izlaz je negde u Jarcu..al ne mogu vise da se setim da li sam citala ili to sanjala. :D
U svakom slucaju, meni trenutno Ju u Jarcu aktivira moj T-kvadrat samo tako...jos kad krene retro, ce da bidne zurka samo tako..:rolleyes:

Lotosov cvet
08-04-2008, 21:14
Dorr, kod tebe su u veliki T kvadrat ukljuceni Sa, Pl, Me..
A kod mene ako dobro videh, imam malo vise tih T kvadrata...
I Mo, Ma, Me
II Mo, Sa, Me
ko zna sta sve tu jos ima...
Ako je izlaz u polju opozitnom to je Jarac, sedmo polje...Vladar VII polja je Sa...zacarani krug
Lepo je meni moj otac govorio da se udajem na vreme, da ne cekam trideseto leto...a ja tvrdoglavi Ovan ga ne slusah...

Dorijana
08-04-2008, 21:20
Nije previse bitna razlika, opet ti se kola lome na Mesecu..necu vise da kucam skracenice obecavam ;) ( kod mene isto ukljucen Mesec, Merkur dusa moja skoro pa da nema losih aspekata ).
A kod tebe to onda izadje na Ne ili Ju ( os' po modernoj os' po tradicionalnoj)..sto u principu nije lose jer su u recepciji, pa bi valjda vremenom trebalo da biva sve bolje (ako se vodimo modernom) odnosno Jupiter u svom sedistu sto je vrlo dobro (tradicionalni pristup).
Nije mu mesto, ali meni je kod tebe fascinantna kombinacija Marsa i Juznog mesecevog cvora...egzaktna konjukcija.;)

Lotosov cvet
08-04-2008, 21:38
Nije previse bitna razlika, opet ti se kola lome na Mesecu..necu vise da kucam skracenice obecavam ;) ( kod mene isto ukljucen Mesec, Merkur dusa moja skoro pa da nema losih aspekata ).
A kod tebe to onda izadje na Ne ili Ju ( os' po modernoj os' po tradicionalnoj)..sto u principu nije lose jer su u recepciji, pa bi valjda vremenom trebalo da biva sve bolje (ako se vodimo modernom) odnosno Jupiter u svom sedistu sto je vrlo dobro (tradicionalni pristup).
Nije mu mesto, ali meni je kod tebe fascinantna kombinacija Marsa i Juznog mesecevog cvora...egzaktna konjukcija.;)

Dorr, i Neptun 90 Jupiter :help:

Ako je izlaz u Neptunu, znaci bacam se na umetnost...svojevremeno sam kao srednjoskolka izlagala svoje bojadisane radove u apstraktnom slikarstvu...Ili da pocnem da pisem neku prozu...Neptun 120 Sunce

Ako je Jupiter znaci da upisujem neku magistraturu ili doktorat po bolonji???
Mozda da putujem i nadjem ljubav svog zivota na putu i odem u inostranstvo...i sve preokrenem za 360?
Cvorove jos ne izucih, pa mi pomozi znam da se kod mene Mars i juzni mesecev cvor preklapaju na istom stepenu!!! Ali ne znam sta to znac?I JMC gradi T kvadrat!!
U potpisu T kvadrat

Dorijana
08-04-2008, 22:10
Dorr, i Neptun 90 Jupiter :help:

Ako je izlaz u Neptunu, znaci bacam se na umetnost...svojevremeno sam kao srednjoskolka izlagala svoje bojadisane radove u apstraktnom slikarstvu...Ili da pocnem da pisem neku prozu...Neptun 120 Sunce

Ako je Jupiter znaci da upisujem neku magistraturu ili doktorat po bolonji???
Mozda da putujem i nadjem ljubav svog zivota na putu i odem u inostranstvo...i sve preokrenem za 360?
Cvorove jos ne izucih, pa mi pomozi znam da se kod mene Mars i juzni mesecev cvor preklapaju na istom stepenu!!! Ali ne znam sta to znac?I JMC gradi T kvadrat!!
U potpisu T kvadrat

Ajd se drzimo moderne, jos sam fetus po pitanju tradicionalne.
Neptun vladar X kuce - znaci nesto u simbolici X kuce vezano za Ribe..
trigon vladar II kuce u X kuci ..pri tome je Neptun u Strelcu vizionar..meni ovo iskreno lici na fokusiranje na aktivnosti X kuce uz ulaganje licnog rada i u skladu sa sopstvenim vrednostima...
Doduse moras da nadjes kvaku sa Merkura koji je u Ribama di uopste nije srecan..pa da nekako to uklopis...mozda neka kratka forma pisanja? cini mi se da negde procitah da je kontak Merkura i Saturna pisanje? bem li ga...pri tom ima kvadrat sa Jupiterom koji je vladar VI u IX...ako bi i putovala ja bih ti preporucila da se cuvas svega u simbolici tog Neptuna.
Al opet taj Jupiter ima aplikacionu konjukciju sa Venerom koja je vladar V...pa onda moze i biti neka ljubav sa strancem...sad vec pocinjem da skripim sa inspiracijom.
Ne znam sta radis, al meni deluje da ti ove T-kvadrate ili veliki krst za sta se vec odlucimo da je treba da odradjujes sa jedne strane kroz posao, a sa druge strane pored X i VI ukljucene su i IV i XII, sto opet ukljucuje i neku porodicnu pricu...sad bem li ga...ovo mi vec ozbiljno vuce na topic sa karmickom astrologijom, ja cu se ukljuciti cim konacno nabavim literaturu...:rolleyes:

Ako ukljucimo cvorove u ovaj T-kvadrat vise nije kvadrat vec postaje veliki krst...a tu vec gubim konce, evo zivim jedan trenutno ...mogu za 10 meseci podneti izvestaj. ;)

Verujem da vise zbunih nego sto pojasnih, al potrudih se koliko sam mogla, a simbolika je pri tom beskonacna...ima tu da se rovari i rovari.. :)

Rezime - ako umes da pises pisi slatka..;)

Lotosov cvet
08-04-2008, 23:00
Dorr, jesi prava carobnica. Saljem ti puno poljubaca i pozdrava...

Sto se tice karmicke imas tri cetri knjige da skines sa "deljenih" dokumenata, ima adresa to su na forumu e-books kod clanice Makison...
Postaju mi stvari jasnije...puno...
Ideala za mene bi bila za odradjivanje i oslobadjanje od ovih t kvadrata ili velikog krst neki svakodnevni porodicni posao koji bih radila od kuce u kome se necu puno eksponirati medijski (neki rad u ilegali...van scene i svetla velikog grada), a pri tom cu biti od pomoci svim dobrim ljudima ovog sveta koji ce mi biti zahvalni zbog toga, a ja srecna zbog svog dobrocinstva...

Dorijana
08-04-2008, 23:20
To imam, sad tezim literaturi Pedje Petkovica...vec poduzi vremenski period...:rolleyes:
Tvoji Mars konjukcija Saturn i jos pride Juzni mesecev cvor meni definitivno vuku na neki rad iza scene...ili eventualno neko bavljenje tematikom XII kuce...al sve u svemu, ne zvuci mi lose tvoje tumacenje ...cenim da ta konjukcija trazi neko zrtvovanje za dobrobit drugih...bem li ga...ceprkaj pa ces naci kad vreme bude sve sto treba da se nadje...ja se vodim tom idejom.. :cool:

Lotosov cvet
09-04-2008, 22:04
To imam, sad tezim literaturi Pedje Petkovica...vec poduzi vremenski period...:rolleyes:
Tvoji Mars konjukcija Saturn i jos pride Juzni mesecev cvor meni definitivno vuku na neki rad iza scene...ili eventualno neko bavljenje tematikom XII kuce...al sve u svemu, ne zvuci mi lose tvoje tumacenje ...cenim da ta konjukcija trazi neko zrtvovanje za dobrobit drugih...bem li ga...ceprkaj pa ces naci kad vreme bude sve sto treba da se nadje...ja se vodim tom idejom.. :cool:

Dorr, bacila sam se na ceprkanje o ideji vodilji o odradjivanju ovih famoznih mojih kvadrata. Ali nikako da uklopim, sta radi Saturn kao vladar moje VII kuce...uzimajuci u obzir sve naped receno...On odlaze moguci brak u nedogled, do daljnjeg ili nema nista od tog...

selena
09-04-2008, 22:12
ima netko savjet za mene budući da mi se ove godine opet aktivira t kvadrat??

Dorijana
09-04-2008, 22:57
Dorr, bacila sam se na ceprkanje o ideji vodilji o odradjivanju ovih famoznih mojih kvadrata. Ali nikako da uklopim, sta radi Saturn kao vladar moje VII kuce...uzimajuci u obzir sve naped receno...On odlaze moguci brak u nedogled, do daljnjeg ili nema nista od tog...

Ne moze da ga odlaze u nedogled...Saturn nagradjuje posle 35 ako smo mu bili poslusni...ili se tome barem nadamo..:D
Sta radi vladar VII u XII u konjukciji sa vladarom XI....tja, nemam pojma..mogao bi da bude neki stariji prijatelj, mogla bi da bude neka tajna ukljucena u celu pricu...nemam ideju stvarno. Prevrti po onim knjigama sta vladar VII u XII znaci, mozda nadjes nesto upotrebljivo.

sto mu gromova
11-04-2008, 11:06
Pandora ti nemas t-kvadrat vec Veliki krst...ovde izgleda ljudi ne znaju razliku izmedju Velikog krsta i t-kvadrata.....pobogu,naucite vise osovne stvari!!!T-kvadrat je konfiguracija gde su uljucene 3 planete,a ne 4 kao kod velikog krsta...dakle imamo 2 planete u opoziciji,koje grade kvadrat sa onom 3. planetom...zizna planeta,odnosno ona koja pravi kavdrate sa ostale 2 je recimo najopterecenija i izlaz iz T-kvadrata je kuca ili znak (i njegov vladar) koji se nalazi preko puta zizne planete...dakle u tvom slucaju da preko puta Merkura koji pravi kvadrat sa Marsom i SMC nije postavljen Mesec bio bi T-kvadrat,posto je postavljen Mesec,koji pravi kvadrat sa Marsom i SMC i opoziciju sa Merkurom logicno to vise nije T-kvadrat,vec veliki krst...

Veliki krst je konfiguracija gde su ukljucene 4 planete,dakle imamo 4 planete koje prave medju sobom kvadrate,a planete suprotne jedne drugima prave opoziciju...U tvom slucaju Pandora Veliki krst je izmedju planeta:Merkur,Severni cvor,Mesec i Mars i Saturn,Merkur,Severni cvor i Mesec...i sta vise ovde nije jasno???????kao i u geometriji u karti bukvalno imate nacrtan kvadrat sa dijagonalama...U tvom slucaju u pitanju je promenljivi Veliki krst,iz razloga jer su planete postavljene u promenljivim znakovima:Merkur u ribi,SMC u strelcu,Mesec u devici,Mars i saturn u blizancima...

Lotosov cvet
11-04-2008, 17:33
Sto mu gromova, hvala na pojasnjenjo oko mojih planeta...Sreca u nesreci je da je da su planete koje su ukljucene u Veliki krst u promenjivim znacima...pa ima i nade da cu izaci na kraj sa njim, tj. samom sobom!
Hvala jos jednom.
Pozzz!

skorp78
15-04-2008, 19:39
Da li neko moze da mi pomogne da rastumacim kako da gledam moj T-kvadrat koji imam? Jupiter i Mesec su u opoziciji, sa 90 na Sunce, Veneru i Uran. Kako se to gleda, kao tri T-kvadrata ili nekako drugacije? :24:

viksi72
15-04-2008, 21:23
Skorpi, u okviru ovog t-kvadrata nemas "teske" planete, sem Urana, tako da te ovj t-kvadrat tera da svoje emocije ispoljavasi to na nacin na koji ti mislis da je najbolje (Mesec u prvoj), a mozes imati ivelike oscilacije u svojimraspolozenjima. Jedan od roditelja ti je vrlo vazan, ali te on/ona povremeno i plasi svojim promenama, a ovaj t-kvadrat te upozorava da deo svojih emocija das i drugom roditelju, ako nista bar da ne bude zapostavljen. Taj drugi roditelj ti je i veliki prijatelj, od koga mozes dobiti sjajne savete. Vremenom ces shvatiti da ti je dom strasno bitan i da negde iz svake situacije izlaz nalazis upravo u njemu.

mandrak-21
15-04-2008, 22:41
Da li neko moze da mi pomogne da rastumacim kako da gledam moj T-kvadrat koji imam? Jupiter i Mesec su u opoziciji, sa 90 na Sunce, Veneru i Uran. Kako se to gleda, kao tri T-kvadrata ili nekako drugacije? :24:

to se gleda kao fiksni T-kvadrat u kojima su 4 benefika,uran ima veliki orbis za kvadrat pa i nije deo tog tvog T-kvadrata .Kako se ispoljava u tvom zivotu ti najbolje znas ali moze biti da si jakotvrdoglava i teras pogresnim smerom iako i sama vidis da taj put nije dobar i ne vodi nicemu,mislim kada su tvoji prijatelji i partneri u pitanju .Nekog volis i iako te je sto puta prevario ili povredio on(ona) je ipak tvoj prijatelj i nastavljas druzenje na svoju stetu???

Nale 83
02-05-2008, 19:47
Pokusavam da odredim sta imam u natalu: T kvadrat, veliki trigon ali mi ne ide bas najbolje :o . Mislim da je stanje poprilicno :mogo: ... Ono sto mi privlaci paznju su sledeci aspekti: Sunce koje pravi trigon sa: Jupiterom, Uranom i MC. Merkur ima trigone sa Jupiterom, Uranom i opet MC. A Mars pravi opozicije sa Mesecom, Saturnom i Plutonom :07: . Svaka pomoc bi mi itekako dobro dosla, pa ako neko moze da mi kaze par reci o ovome. Molim vas nemojte se ljutiti ako ovo nisu T kvadrati i ostalo, ipak sam ja :baby: za astrologiju.

ArijeL
02-05-2008, 20:12
nemaš ni t kvadrat, ni veliki trigon...konjukcija sunca i merkura ti pravi trigon sa konjukcijom jupitera i urana na MC-iju, a da bi smo imali veliki trigon moramo imati 3 planete koje su raspoređene tako da prave međusobne trigone...da ti je npr. neka planeta na 10* Lava, pravila bi trigon i sa konjukcijom sunca i merkura, kao i sa konjukcijom jupitera i urana - i tada bi to bio veliki trigon...znači, izgleda kao veliki trougao, jednakostranični, pogledaj bolje i vidjećeš da ti nešto tako nemaš u natalu!
Nemaš ni t kvadrat, doduše, mogao bi se izvesti kad uključiš fortunu( koja bi u ovom slučaju bila žižna tačka), ali njeno značenje nema "težinu" koju imaju planete!

mysty
02-05-2008, 20:21
Veliki trigon:tri planete,od kojih svaka stvara trigon sa druge dve,obrazujuci dzinovski srecni trougao zvan Veliki trigon.
Savrseni Veliki trigon obuhvata bar po jednu planetu u svakom od znakova datog elementa.

ako se ne varam ja imam trigon Sunca, Marsa i Chirona ako se to racuna?:o

TrilianSi
02-05-2008, 20:57
ako se ne varam ja imam trigon Sunca, Marsa i Chirona ako se to racuna?:o

Ne, kod tebe Sunce. Mars i Hiron obrazuju T - kvadrat ;)

mysty
02-05-2008, 23:03
Ne, kod tebe Sunce. Mars i Hiron obrazuju T - kvadrat ;)

T-kvadrat izaziva tenziju,osujecenje i nezadovoljstvo,ali isto tako motivise da se uspravis i ucinis nesto protiv toga.Kako dalje gledati?PLanete u znacima,i kojim su kucama?:o

TrilianSi
03-05-2008, 03:01
toga.Kako dalje gledati?PLanete u znacima,i kojim su kucama?:o

Da, u kojim se kućama nalaze, kojim vladaju i kakvo im je dostojanstvo ;)

d80tod
03-05-2008, 21:42
mislim da ja imam veliki trigon
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cyffileenIKke-u1170418394&lang=e&gm=a1&nhor=427844&nho2=867917&btyp=2&mth=gw&sday=3&smon=5&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

šta to govori?

TrilianSi
04-05-2008, 01:28
mislim da ja imam veliki trigon
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cyffileenIKke-u1170418394&lang=e&gm=a1&nhor=427844&nho2=867917&btyp=2&mth=gw&sday=3&smon=5&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Da, imaš veliki vatreni trigon ;)
Sunce - Mars- Neptun
... i T - kvadrat - Saturn - Merkur - Neptun

Edit :D - i Jod --- Uran - Saturn - Sunce

šta to govori?

Izlistaj malo prethodne strane, pisano je o tome već.

d80tod
05-05-2008, 00:18
Da, imaš veliki vatreni trigon ;)
Sunce - Mars- Neptun
... i T - kvadrat - Saturn - Merkur - Neptun

Edit :D - i Jod --- Uran - Saturn - Sunce

Izlistaj malo prethodne strane, pisano je o tome već.
prelistala sam sve al nista ne razumem, ako ti nije mrsko bar mi ukratko prepricaj

Chither
05-05-2008, 03:32
Koliko sam ja ukapirala kada postoji T kvadrat izlaz se gleda kroz planetu koja je na vrhu trougla tj. ako imamo npr. Sa 180 Ve pa oboje 90 Ju onda izlaz u Ju.
Ali sta se desava (imam primer jedne karte) kada postoji (Sa 180 Ve) 90 (Ju 0 Mo), dakle Sa u 11. 180 Venera u 5. pa oboje 90 Mo 0 Ju u 2. kuci?