Dejvisonke [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Dejvisonke

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8

saandraa
02-07-2007, 12:53
caos ljudi!!

upravo sam procitala skoro sve i jedan post i stvarno sa odusevljena temom!! samo meni je ovo previse komplicirano jer nekako mi fale informacije (znam ima ih dosta ali treba sve to svrstati :rolleyes: ) pa ako vam nije mrsko, moze malo pomoci PLEASE?? kako da pocnem, mislim kako sam ukapirala ja sam ASC ili?
meni ova moja dejvisonka deluje jako jako jako JADNOOO :( :(
sta vi kazete?

hvala puno unapred i veliki KISS

zoka57
02-07-2007, 13:38
Prvo sto mi pade na pamet za ovu kartu je da morate naci smisao i ideju veze ,meni bi bilo interesantno da se bacite na regeneraciju neke porusene kuce i obnovu odnosa i zivota u njoj.
Saandra mozda bi to odnelo losu energiju i pretvorilo vezu u konstruktivnu borbu i zajednicki rad za dom i porodicu svoju i tudju.

saandraa
02-07-2007, 21:14
kako si ovo "videla"?

ko sam ja sada AC ili DC?? ako sam ja DC onda je on AC u raku i mesec u 12 a mesec sam ja, ili? znaci prva kuca = vladar rak, druga kuca lav sa merkurom i sunce (on) isto u 2 (joj druga kuca je puna) onda je tu i venera i jupiter. 3 kuca devica sa saturnom. 4 kucica takodje devica sa plutonom u vagi ili? 5 u skorpije sa uranom i neptun u strelcu..6ta vladar strelac, 7ma vladar jarac, 8 vodolija, 9 i 10 ribe, 11(krion) bik i 12 blizanac sa marsom i mesecom na raku :confused: :confused: joj sto lupam

nista ja trenutno ne kontam a i aspekti su svi bez veze

:24: HELP

astronumera
02-07-2007, 23:00
:bebadeckic: Davison moj i... dtum, 4.4.1962, ja ništa ne razumem, moželi mi neko reći definiciju devisona, šire objašnjenje i kako se on tumaći
Ajde budite tako dfobrekao što ste lepe:4hug:

Schveca
02-07-2007, 23:11
ima tema o tumachenju Dejvisonki... http://astro.axisdraw.com/forum/uporedni-horoskopi/305-dejvisonke-teorija.html

tu imash brdo korisnih stvari.... shmekni ;)

destiny
03-07-2007, 12:16
schveca je vec rekla, ali evo:
Davison je horoskop veze dvoje ljudi (koji god tip veze da je u pitanju); AC je podznak te veze, on ukazuje na to kako i gde je veza pocela (gleda se vladar, aspekti, planete u prvoj kuci...); DC se odnosi na osecanja, kako se pokazuju, koliki je njihov intenzitet...; bitno je naravno gde se nalaze SU ( sustina veze), ME (kao pokazatelj komunikacije u vezi), VE i Moon (osecanja), SA (trajnost, karma), UR (promene, dinamika veze), JU (rast, napredak veze), MA i PL (strast, energicnost, rasprave)...

jub-sudbinica:o

saandraa
04-07-2007, 16:33
aha! znaci podznak ove veze je rak -> prva kuca planeta merkur u lavu koji ima polusextil sa marsom i quadrat sa krionom (jel tako?)

jel tacno ovo za pocetak?

a ostalo tumacenje ostaje kao kod natalne ili? mislim vladari kuca, koja plaeta predstavlja naprimer koj posao i itd, itd??

aha! znaci podznak ove veze je rak -> prva kuca planeta merkur u lavu koji ima polusextil sa marsom i quadrat sa krionom (jel tako?)

jel tacno ovo za pocetak?

a ostalo tumacenje ostaje kao kod natalne ili? mislim vladari kuca, koja plaeta predstavlja naprimer koj posao i itd, itd??

e sada: merkur predstavlja komunikaciju intelektualni odnos bla bla bla u prvoj kuci, jel sada to znaci da su ove 2 osobe preko naprimer posla (posto u lavu javnost?) ili neke komunikacije stupili u kontakt/vezu?? u lavu: mozda osoba ne nekoj poziciji?? (joj sto lupam) vatreni znak, u prvoj valjda dobro pozicioniran

zoka57
04-07-2007, 17:10
e sada: merkur predstavlja komunikaciju intelektualni odnos bla bla bla u prvoj kuci, jel sada to znaci da su ove 2 osobe preko naprimer posla (posto u lavu javnost?) ili neke komunikacije stupili u kontakt/vezu?? u lavu: mozda osoba ne nekoj poziciji?? (joj sto lupam) vatreni znak, u prvoj valjda dobro pozicioniran

Merkur je neaspektovan pa je potrebno pronaci nesto sto ce ga pokrenuti iQ veza, smisao veze, ideju vodilju..........

saandraa
04-07-2007, 17:42
Merkur je neaspektovan pa je potrebno pronaci nesto sto ce ga pokrenuti iQ veza, smisao veze, ideju vodilju..........

joj imas pravo!!! ala sam se zaj...!:D sve sam promasila..aaaaa dodje mi da vrisnem

hmm sad cu ja to ponovo!

samo kako onda odredjujem mesto upoznavanja ili zasto kako/zasto je doslo do veze??

to me totalno zbunjuje

jel sada gledam prva u raku, znaci nesto u vezi meseca?? a ovaj merkur trenutno da ostavim na stranu, ha?

tinna-bg
18-07-2007, 17:36
Ja tvoj dejvison u potpisu ne mogu da otvorim. Ako je prva kuca tj asc u raku, onda je sedma kuca tj osa dc u jarcu. Prvo gledas znaci mesec i saturn, gde su otisli, ko je dispozitor meseca, ko je dispozitor saturna, koje aspekte prave. Pogledas da li mesec i saturn prave neki medjusobni aspekt. Ako je aspekt dobar (sekstil, trigon, pa cak i konjukcija, jer se oni ovde malo drugacije posmatraju nego kroz natal) onda ta veza tezi stabilnosti i trajnosti. Ako mesec i saturn ne prave medjusobne aspekte, pogledaj sta rade njihovi dispozitori, da li su oni u nekom aspektu. Ako kojim slucajem postoji medjusobna recepcija izmedju npr vladara asc i njegovog dispozitora, to je wow, ukazuje na srecan zavrsetak. Ili se npr vladar dc- nadje u svom sedistu. Naravno aspekte gledas pod obavezno. Ako su naprimer vladari dc-a asc-a napadnuti od urana, a ne prave nikak dobar aspekt sa saturnom, ta veza tesko da ima buducnost. Ako neka planeta nije aspektovana, onda gledas dispozitora te planete i koje on aspekte pravi....itd

saandraa
18-07-2007, 22:31
hmmm ajd da probam (joj neznam kako:confused: )
Ovako Prva kuca asc u raku -> rakom vlada mesec a mesec mi u 12 kuci, znaci na svom mestu.
Saturn mi 3 u devici -> Dispozitor je Merkur
MEsec i Merkur mi u konjukciji
MEsec i Saturn prave Quntil (valjda nije lose, harmonicno)
Vladar AC je rak, a rak je mesec
Vladar DC je jarac a njime vlada opet saturn

jel ima smisla ovo sto ja lupam???????:mogo:

PLEASE BILO BI FINO KADA BI MI NEKO REKO STA JA OVDE UOPSTE LUPAM
:24:

tinna-bg
19-07-2007, 10:47
Ovako, po onome sto si ti napisala, koliko sam ja svatila, tebi je u tom dejvisonu mesec u raku? Prva kuca pocinje u raku, a taj mesec onda verovatno dolazi iz 12 kuce, a ide prema asc. Pogledaj da li taj mesec pravi konjukciju sa asc osom. Mozes da uzmes veci obris, posto je mesec brz. Meni po onome sto si ti napisala deluje da je to fin dejvison. Mesec u svom sedistu, a dispozitor saturna je merkur koji pravi konjukciju sa mesecom....wowwww

Saandraa,

Prvo cu ti reci, za tvoju sinastriju. Tebi je dc u strelcu,, vladar ljupiter otisao u 4 kucu,a on je i retro, dispozitor mu je sunce koje se nalazi u 11 kuci. Znaci privlace te osobe koje su avanturisti, veseli, iskreni (sve ono sto predstavlja strelac). Jupiter ti je u 4 kuci u lavu, pa muskarca sa kojim ces biti u braku je neko tvog porekla. Znaci nece biti stranac. Moze da se desi da ga upoznas u svojoj kuci ili u blizini svoje kuce. Neko ko ce slucajno doci kod tebe. Dispozitor ljupitera je sunce u 11, pa to moze biti i poznanastvo preko prijatelja. Njemu je dc u vodoliji, a uran je vladar njegovog dc-a je u 10 kuci u skorpiji. Znaci njega privlace slobodne, drugacije, nepredvidive devojke. Ds u vodoliji nije bas najsrecnija kombinacija za brak, jer tezi slobodi.

Vase sunce i mesec su u konjukciji, tvoj mesec, a njegovo sunce. To znaci da ljubav izmedju vas postoji, ali tu je i njegov mars, a mars zna nekad da povredi mesec osobu. Vasi meseci su u divnom trigonu, to znaci da ste pripadajuce duse. Veoma je lepo kod se vidi konjukcija sunca i meseca, kao i trigon medju mesecima. To ukazuje da jedno drugom veoma odgovarate i da ste srodne duse. Tvoja venera je u kvadratu sa njegovim marsom, sto oznacava jake strasti medju vama, znaci da se seksualno veoma privlacite i da je vas odnos po pitanju toga veoma dinamican. Uran koji je vladar njegovog dc-a je u trigonu sa tvojim suncem, a dispozitor urana u konjukciji sa tvojim mesecom. Za mene se to wow aspekti u sinastriji. Njegov uran pravi kvadrat sa tvojim marsom, tako da nekad moze doci do burnih svadja medju vama, ali bi trebalo to da premostite. Tvoj merkur u kvadratu sa njegovim marsom. Trebalo bi malo da poradite na komunikaciji i da stisavate strasti u svadji. Tj. on zna nekad da bude bas nagao u tim svadjama. Njegov merkur je trigonu sa tvojom venerom, tako da ti sa tom venerom budis u njemu da izrazava svoju ljubav, koja definitivno postoji medju vama. Vasi urani ne prave lose aspekte sa licnim planetama jedno drugog, a tvoj satur pravi trigone sa njegovim suncem, merkurom, marsom, a njegov sa tvojom venerom. Kada saturn pravi dobre aspekte sa licnim planetama drugog partnera, govori o stabilnosti i trajnosti te veze. Ja mislim da ce vasa veza biti duga i lepa. Njemu je neptun u sedmoj kuci, a ti sa svojim neptunom upadas u njegovu sedmu kucu (kucu braka), pa ako dodje do braka, moze se desiti da bude tu nekih tajni. Neptun u sedmoj kuci, nije bas najsretnije mesto.

Ono sto je lose je sto njegov saturn pravi opoziciju sa tvojim suncem, pa nekad moze negativno da utice na tvoj ego. Moze doci nekad do omalovazavanja tebe sa njegove strane.
Sve u svemu, veoma lepa sinastrija, gde se vidi da ima ljuavi medju vama. Da li se doci do braka ne znam, ali uzivaj dok traje :)

Posle cu ti pogledati dejvison.

saandraa
19-07-2007, 17:56
opa bato! ja sam sinastriju malo gledala ali nisam se usudila da dajem komentare, pocetnik sta ces, ja jos skolski "tumacim" a ovaj neptun...j... ga ja!
vec mi je jedan brak unistio i nezelim ga nikome da ga ima u 7oj kuci, a posto on ima duzu vezu gde su ziveli zajedno, iza sebe...nadam se da smo se otarasili nekako putona, posot nam je onda vise 9ta kuca relevantna (ako vec gledamo za brak) barem ja tako mislim iz iz ove moje literature sto posedujem sam tako skontala... sta reci

TI SI SRCEEEE VELIKO

mnogo ti hvala! ljubim te pa se cujemo

Moze li meni neko da pomogne da postavim svoj davison?

mislis na astro.com kako da ga printas ili u forumu kako da ga stavis?

ako ides na astro idi na grafike, i onda ubacis vase podadtke i izaberes "davison relationship chart" (ako uzimas engleski jezik) a ostalo kao da stavljas natalnu, popac je opisao kako se to radi, na prvoj strani prva ili druga tema. i to je to ;)

tinna-bg
19-07-2007, 18:51
E pa nisam znala da ste obadvoje vec bili u braku. Onda treba gledati i vladare vasih IX kuca i sta oni rade, da bi se videlo da li ce ova veza doci do braka. Treba gledati suvladare 7 polja i sta oni rade. Ljubav ovde postoji i to je bas naglasena sa tom konjukcijom sunca i meseca i trigonom vasih meseca. Srodne dusice :)

mace
19-07-2007, 20:47
sandra sta donosi neptun u 7 kuci jer ga ima covek sa kojim sa vezana emotivno (nismo u vezi), on je udovac, ja sam gledala vec karte i primetila da ko ima neptun u VII kuci daje razvod ili udovistvo uglovnom?

webhanuma
19-07-2007, 20:54
Ne ne ne mace, ne mora da donese ni razvod ni udovistvo.
Ja imam razvod ali mi ga sigurno neptun sam po sebi nije doneo.
Donosi da idealizujemo partnera, ili da partner ima neku vrstu hendikepa (ne invalid, ali prosto slabiji vid...), takodje u losoj verziji moze dati partnera alkoholicara, ili vec sklonog nekom poroku.
Ako je neptun lepo postavljen, moze da bude blagodet za datu osobu jer znaci da ce njemu/njoj partner uvek biti najbolji, najlepsi... sto iako je sitna samoobmana....moras priznati da je lepa :-)
pozdrav!

Dodatak nakon editovanja: ja sam razumela da ti pitas za neptun u sedmoj u natalnom? Bar se moj odgovor odnosi na taj slucaj

mace
19-07-2007, 21:32
da , pitala sam za NE u VII natalno, jer ga on ima tu a 7 kuca mu pocinje u vagi ali na jednom stepenu ostatak je u SCO a citala sam kad je 7 kuca u SCO ui kad je tu venera i neptun i merkur to donosi udovistvo?

saandraa
19-07-2007, 21:35
sandra sta donosi neptun u 7 kuci jer ga ima covek sa kojim sa vezana emotivno (nismo u vezi), on je udovac, ja sam gledala vec karte i primetila da ko ima neptun u VII kuci daje razvod ili udovistvo uglovnom?

ma jok, taman posla!!! nesmes to tako da generalizujes, kod mene je inace sve ugrzilo brak, nazalost!!!:( neptun u 7.kuci sto je jedan od pokazatelja idealizacije i pogresnog izbora partnera a taj kvadrat sa suncem i saturnom i Natalno imam JU90UR....i jos po nestoo...bljaks

E pa nisam znala da ste obadvoje vec bili u braku. Onda treba gledati i vladare vasih IX kuca i sta oni rade, da bi se videlo da li ce ova veza doci do braka.

ovo nam je, da kazemo, tek pocetna faza, mislim da je jos prerano da o ovome razmiljam, znas ono...ni nesmem da pomislim posle ovog dizastra sto imam iza sebe

Treba gledati suvladare 7 polja i sta oni rade.

ali ipak radim na ovome ;)

Ljubav ovde postoji i to je bas naglasena sa tom konjukcijom sunca i meseca i trigonom vasih meseca. Srodne dusice :)

ali ipak, ovo je najvaznije

TINA BESKRAJNO TI HVALA :buketzadame:

tinna-bg
19-07-2007, 23:32
Saandraa,

Opusti se i uzivaj :) Tvoja sinastrija je po meni super:) Ima ljubavi, a jos je ta ljubav podrzana od saturna. To znaci da ce da traje. Saturn pravi sve lepe aspekte sa licnim planetama. A saturn je taj koji donosi trajanje ljubavi i stabilnosti veze kroz vreme.

Nema na cemu da mi se zahvaljues, dejvison ti jos nisam pogledala, ali verovatno cu to uraditi sutra, pa ti saljem.

saandraa
19-07-2007, 23:43
hej mesec i sunce u ribama --> moram da ti se zahvalim, takav mi je horoskop :-)
salim se, vidi koliko si vremena ulozila umene covece ma ja sam ti BESKRAJNO ZAHVALNA

a sutra cu i ja da dotipkam aspekte u sinastriji, pa mozda i resimo onu dilemu na drugom topiku: sta, koje, gde kada su neki razvedeni

viksi72
19-07-2007, 23:54
Tinna, hajde ako nisi naravno crkla pogledaj ovaj dejvison u potpisu. Ubih se od tumacenja, ali sam stvarno mnogo subjektivna da bih videla nesto pametno. I hvja ti puno!

tinna-bg
19-07-2007, 23:55
Mene to zivo interesuje, posto sam razvedena, pa da tacno znam u sta da gledam. Da li mi o mogucnosti drugog braka kroz sinastriju govori opet ovaj sugavi vladar dc-a, ili mogu da se preorjentisem na vladara IX, on mi se nekako vise svidja :)))

Pa ako nista drugo, da uvedem novo pravilo u sinastriju :))))
Meni tako odgovara :)))

saandraa
19-07-2007, 23:58
Tinna, hajde ako nisi naravno crkla pogledaj ovaj dejvison u potpisu. Ubih se od tumacenja, ali sam stvarno mnogo subjektivna da bih videla nesto pametno. I hvja ti puno!

daj joj info da li si ti ili on ili ste bili vec u braku ili ne (vazi i za duze veze ako je neko od vas ziveo vec sa nekim zajedno) trenutno smo u maloj dilemi sto se tice toga http://www.axisdraw.com/astro/forum/images/icons/icon12.gif ali resarsiramo...:detective:

tinna-bg
20-07-2007, 00:03

Hocu, ali prvo da uradim sandrici, obecala sam joj. Veceras ne mogu, jer meni za tumacenje dejvisona treba dosta vremena, ne mogu to za pet min. mislim mogu, ali onako povrsno, a to ne zelim da radim povrsno.

Samo sam bacila oko na tvoj dejvison, on predtavljen neptunom, a ti merkurom, prave i neptun i merkur konjukciju sa venerom :) Ima ljubavi, koja ide u istom smeru i kod tebe i kod njega. Dispozitor vam je isti, a to je jupiter u 10 polju. Sutra dobijas detaljan dejvison. :)

daj joj info da li si ti ili on ili ste bili vec u braku ili ne (vazi i za duze veze ako je neko od vas ziveo vec sa nekim zajedno) trenutno smo u maloj dilemi sto se tice toga http://www.axisdraw.com/astro/forum/images/icons/icon12.gif ali resarsiramo...:detective:

Za dejvison to nije toliko bitno, jer on predstavlja sam odnos izmedju dvoje ljudi. A ne da li se oni uklapaju (ko u sinastriji) Dejvison je zapravo veza i npr. ako dvoje raskinu, kroz dejvison i tranzite se moze videti da li ce doci do pomirenja, kao sto se moze videti i zasto je doslo do raskida...itd :)

viksi72
20-07-2007, 00:08
Nismo bili u braku ni jedno, ni drugo.

Hvajs, Tanocka:4kiss:!!!

I Sardinaa!!

da, jos nesto, mi smo sada u prekidu. jel' to mozda zbog tranzitnogP lutona na samom MC-u? Hvala i izvini na dobacivanju..

saandraa
20-07-2007, 10:55
Za dejvison to nije toliko bitno, jer on predstavlja sam odnos izmedju dvoje ljudi. A ne da li se oni uklapaju (ko u sinastriji) Dejvison je zapravo veza i npr. ako dvoje raskinu, kroz dejvison i tranzite se moze videti da li ce doci do pomirenja, kao sto se moze videti i zasto je doslo do raskida...itd :)

ovo sam upravo ukapirala a i dilemu sinastrija/natal 7 i 9 kuca

kiss

tinna-bg
23-07-2007, 20:44
Sandrice, sinastrija ti je bolja od Dejvisona.

Ovo je jedan od onih slucajeva gde se dejvison i sinastrija ne poklapaju, pa kome onda dati primat. Ja mislim, a i tako su mi rekli da uvek treba dati primat sinastriji.

Ovako
Ti i on predstavljeni mesecom i saturnom. Asc u raku, a dc u jarcu. Mesec vladar asc-a se nasao u 12 kuci u blizancima, a od aspekata pravi opizicuju sa neptum iz pete, trigon sa plutonom i sekstil sa venerom i jupiterom i kvadrat sa saturnom (njim). Obzrom da je mesec u 12 kuci, ti mi delujes dosta zatvorena i nepoverljiva u ovoj vezi, ponekad se osecas izlovano i neispunjeno u toj vezi. Mesec opozicija neptun, ko da ne verujes u tu zaljubljenost izmedju vas. Zaljubljenost postoji, neptun je u petom, ali on donosi zaljubljenost, a ne onu pravu ljubav. Vladar 12 je merkur u prvom polju, koji nije aspektovan. Tu su na pocetku veze postojale neke tajne medju vama, ali mislim da su se vrlo brzo obelodanile. Taj neaspektovan merkur je dispozitor tog meseca koji je u 12 kuci. Posto mesec ovde pored tebe predstavlja i njega jer je vladar asc, vas dvoje se slicno osecate. A posto vam je dispozitor neaspektovan, ko da ne vidite izlaz iz te neke situacije koja dovodi do izolovanosti u ovoj vezi. Saturn (ti) jer je vladar dc-a je u trecoj kuci u devici. Opet je dispozitor taj nesretni neaspektovan merkur. Dispozitor merkura je na srecu jupiter (planeta srece i svega dobrog), koji pravi konjukciju sa venerom (koja predstavlja tebe u ovom odnosu), pa ces ti i pokusavati da nadjes izlaz iz te neke teske situacije u kojoj se nadjete. Po dejvison meni deluje da ces ti vise odrzavati ovu vezu i boriti se za nju, nego on. Venera, ljupiter i sunce u konjukciji, pa ljubav medju vama postoji, ali prave trigon sa neptunom, koji donosi zaljubljenost, ali kad zaljubljenost prodje ovde ce tesko biti odrzati tu ljubav. Vladar vaseg petog polja je pluton, a suvladar mars koji kao i merkur nije u nekom bitnom aspektu sa nekom drugom planetom. Boluje sam u tom 12 polju, gde je i mesec. A mars predstavlja muskarca. Ovde cete zajedno da se osecate usamljeno i izolovano, hocu reci osecanje je obostrano. Pluton kao vladar vaseg pretog polja je u trigonu sa mesecom, pa ce veza kao veza ipak trajati pored svih uspona i padova, a u sekstilu sa neptunom.

Nastavak sledi

Evo mene ponovo, morala sam da resetujem komp posto je zakocio.

U ovom dejvisonu sunce je dobro podsatevljeno u lavu. Sunce oznacava muskarca, ali i to zasto je veza pocela. Sunce i mesec (ti) u sekstilu i to vas drzi zajedno. Sunce u konjukciji sa sa jupiterom i venerom, pa ljubavi definitivno ima izmedju vas, ali morate da poradite na komunikaciji i da budete otvoreniji jedno prema drugom, da bi tu ljubav odrzali. I na kraju uran, koji se nalazi u petom polju, pa bih rekla da je doslo do nekog naglog zaljubljivanja medju vama. Ali morate da naucite da ga premostite, jer on moze da znaci i nagli prekid veze jer pravi kvadrat i sa venerom i sa suncem. A i sa ljupiterom, koji po meni dosta pomace da se ova veza odrzi. Vladar sestog polja je jupiter, pa eto vas svakodnevno (ili veoma cesto) zajedno u poslu.

Ne znam sta bih ti jos rekla, uz dosta truda ovde veza moze da se odrzi. Kao sto sam vec rekla ako iskoristite ovog jupitera koji je dispozitor merkura i poradite na komunikaciji, sve moze da se prevazidje.

saandraa
23-07-2007, 21:27
Sandrice, sinastrija ti je bolja od Dejvisona.

znala sam da je ovaj dejvison jadan

Ovo je jedan od onih slucajeva gde se dejvison i sinastrija ne poklapaju, pa kome onda dati primat. Ja mislim, a i tako su mi rekli da uvek treba dati primat sinastriji.

Ovako
Ti i on predstavljeni mesecom i saturnom. Asc u raku, a dc u jarcu. Mesec vladar asc-a se nasao u 12 kuci u blizancima, a od aspekata pravi opizicuju sa neptum iz pete, trigon sa plutonom i sekstil sa venerom i jupiterom i kvadrat sa saturnom (njim). Obzrom da je mesec u 12 kuci, ti mi delujes dosta zatvorena i nepoverljiva u ovoj vezi, ponekad se osecas izlovano i neispunjeno u toj vezi. Mesec opozicija neptun, ko da ne verujes u tu zaljubljenost izmedju vas.

DA, absolutno tacno!!!

Zaljubljenost postoji, neptun je u petom, ali on donosi zaljubljenost, a ne onu pravu ljubav.

uf....a sto to :(

Vladar 12 je merkur u prvom polju, koji nije aspektovan. Tu su na pocetku veze postojale neke tajne medju vama, ali mislim da su se vrlo brzo obelodanile.

jeeessteeee mislim nije bas direkton tajen, ali moze se reci

Taj neaspektovan merkur je dispozitor tog meseca koji je u 12 kuci. Posto mesec ovde pored tebe predstavlja i njega jer je vladar asc, vas dvoje se slicno osecate.

i ovo je tacno, smotani smo obadvoje

A posto vam je dispozitor neaspektovan, ko da ne vidite izlaz iz te neke situacije koja dovodi do izolovanosti u ovoj vezi. Saturn (ti) jer je vladar dc-a je u trecoj kuci u devici. Opet je dispozitor taj nesretni neaspektovan merkur. Dispozitor merkura je na srecu jupiter (planeta srece i svega dobrog), koji pravi konjukciju sa venerom (koja predstavlja tebe u ovom odnosu), pa ces ti i pokusavati da nadjes izlaz iz te neke teske situacije u kojoj se nadjete.

to sam vec pokusala...bekstvom! a sad poludela za njim, joj zivote...

Po dejvison meni deluje da ces ti vise odrzavati ovu vezu i boriti se za nju, nego on.

e ovo je obrnuto, on je taj sto razi kontakt i uporan je

Venera, ljupiter i sunce u konjukciji, pa ljubav medju vama postoji, ali prave trigon sa neptunom, koji donosi zaljubljenost, ali kad zaljubljenost prodje ovde ce tesko biti odrzati tu ljubav. Vladar vaseg petog polja je pluton, a suvladar mars koji kao i merkur nije u nekom bitnom aspektu sa nekom drugom planetom. Boluje sam u tom 12 polju, gde je i mesec. A mars predstavlja muskarca. Ovde cete zajedno da se osecate usamljeno i izolovano, hocu reci osecanje je obostrano.

hmmm....neznam ako ovo da povezem, pa i jeste ali zato sto nismo zajdno a jesmo nekako, ma komplikovano u p.m.

Pluton kao vladar vaseg pretog polja je u trigonu sa mesecom, pa ce veza kao veza ipak trajati pored svih uspona i padova, a u sekstilu sa neptunom.

Nastavak sledi

Evo mene ponovo, morala sam da resetujem komp posto je zakocio.

U ovom dejvisonu sunce je dobro podsatevljeno u lavu. Sunce oznacava muskarca, ali i to zasto je veza pocela. Sunce i mesec (ti) u sekstilu i to vas drzi zajedno. Sunce u konjukciji sa sa jupiterom i venerom, pa ljubavi definitivno ima izmedju vas, ali morate da poradite na komunikaciji i da budete otvoreniji jedno prema drugom, da bi tu ljubav odrzali.

ma brbljivi smo i ja i on...samo o nama nikad ne pricamo, neznam sto, ne da nam se nekako on ceka mene a ja njega, znaci DEFINITIVNO TACNO STO SI NAPISALA

I na kraju uran, koji se nalazi u petom polju, pa bih rekla da je doslo do nekog naglog zaljubljivanja medju vama.

DA, i o na koj nacin...da mi je neko ovo pre 2 godine rekao, rekla bih sa je suntav :D

Ali morate da naucite da ga premostite, jer on moze da znaci i nagli prekid veze jer pravi kvadrat i sa venerom i sa suncem.

e ovo sam ja uradila, marta meseca, ali decko je uporan.....pa sda neznam sta cu

A i sa ljupiterom, koji po meni dosta pomace da se ova veza odrzi. Vladar sestog polja je jupiter, pa eto vas svakodnevno (ili veoma cesto) zajedno u poslu.

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA iako ne radimo zajedno ali smo skoro svaki dan zajedno (naravno slucajno)

Ne znam sta bih ti jos rekla, uz dosta truda ovde veza moze da se odrzi. Kao sto sam vec rekla ako iskoristite ovog jupitera koji je dispozitor merkura i poradite na komunikaciji, sve moze da se prevazidje.

joj tinice...hvala ti do neba!!!! samo nemam pojma sta ce biti i kako i sve je nekako bljaks ali smo definitivno zaljubljeni, samo .... ima tu jos necega sto nam ne dozvoljava trenutno da budemo zajendo :(

sve u svemi je sve tacno sto si napisala (ja se ovde sama nikad nebih snasla)

HVALAAAAAAAAAAAAAAA

tinna-bg
23-07-2007, 21:38
Po dejvison meni deluje da ces ti vise odrzavati ovu vezu i boriti se za nju, nego on.

e ovo je obrnuto, on je taj sto razi kontakt i uporan je

Ovde sam pogresila. Mesec koji predstavlja njega u vezi jer je vladar asc je u trigonu sa plutonom. Htela sam da kazem on, ali sam nesto zeznula, u svakom slucaju na to sam mislila, a pogresno napisala.

Eh, eh, greskeeee :D

Pazi, ako ti je stalo do njega pomiri se sa njim i pocnite otvoreno da pricate o vama i vasoj vezi i sta ko ocekuje i kako sagledava vasu vezu.
A neptun je inace na samoj granici izmedju pete i seste, pa eto zaljubljenosti na poslu :)

saandraa
24-07-2007, 00:37
:D Po dejvison meni deluje da ces ti vise odrzavati ovu vezu i boriti se za nju, nego on. e ovo je obrnuto, on je taj sto razi kontakt i uporan je
Ovde sam pogresila. Mesec koji predstavlja njega u vezi jer je vladar asc je u trigonu sa plutonom. Htela sam da kazem on, ali sam nesto zeznula, u svakom slucaju na to sam mislila, a pogresno napisala. Pazi, ako ti je stalo do njega pomiri se sa njim i pocnite otvoreno da pricate o vama i vasoj vezi i sta ko ocekuje i kako sagledava vasu vezu.
A neptun je inace na samoj granici izmedju pete i seste, pa eto zaljubljenosti na poslu :)
znaci...definitivno je sve tacno sto si napisala: TINICE SVAKA CAST!!!!

a poceli smo vec da radimo na "komunikaciji" e sada videcu posle mog odmora sta ce biti....dotle necemo da kontaktiramo, ustvari hocemo :D

princess
24-07-2007, 10:50
Kad stignete zvirnite u ovaj Dejvison.................

http://i156.photobucket.com/albums/t37/STASA79/vlksa.gif[/IMG]

webhanuma
24-07-2007, 11:03
Imam vremena, ostavi :)
Samo prvo da uradim Viksi 72 :)
Hvala puno :)
Sinastrija nam je bas teska...osim 2xmesec konjunkcija sunce...sto nas i drzi ja ne vidim nista vise dobro da budem iskrena
http://imagehost.soundfood.net//files/view/57/sinastrija.gif
http://imagehost.soundfood.net//files/view/57/davison.gif

Strpljivo cekam tvoj (u)sud :D

princess
24-07-2007, 11:05
Tina draga secam se da u dejvisonu koristis i transcedentalne planete.U ovom gore dejvisonu MO 0 PL?Zanima me bas jer je jako cudan.
Sa tim deckom sam vec nekih 6 meseci,on je zaljubljen a ja pa ne znam gleda si dejvison za onu Zver sto mi je ukrao srce hahahahhahaha
Kad stignes ti zvirni?

tinna-bg
24-07-2007, 11:43
Hvala puno :)
Sinastrija nam je bas teska...osim 2xmesec konjunkcija sunce...sto nas i drzi ja ne vidim nista vise dobro da budem iskrena
http://imagehost.soundfood.net//files/view/57/sinastrija.gif
http://imagehost.soundfood.net//files/view/57/davison.gif

Strpljivo cekam tvoj (u)sud :D

Pa, tu nije samo obostrana konjukcija sunca i meseca, vec i njegov mesec konjukcija tvoja venera, ali i tvoj mars. Mars, nekad zna da rani u dusu osobu ciji je mesec. Konjukcija tvog meseca i njegovg asc-a sunca ali i plutona. A, sve to pada u tvoje peto polje.

Vladar tvog dc-a je jupiter, koji je u konjukciji sa njegovim asc, suncem i plutonom. A sve to jos i u konjukciji sa saturnom.

Ovde ima puno aspekata koji vas drze zajedno, a ne samo obostrana konjukcija sunca i meseca. Njegov saturn, konjukcija sa tvojom ic osom i konjukcija sa tvojim SMC. Vladar tvoj asc-a (merkur) u trigonu sa vladarem njegovog dc-a (marsom). Ovde stvarno ima puno aspekata koji podrzavaju trajanje ove veze. I meni ova sinastrija nije toliko losa, koliko ti mislis.

Ono sto nije dobro, sto vladar njegovog asc-a venera, nije aspektovana u ovoj sinastriji. I sto je tebi natalno neptun u sedmoj kuci, a njegov neptun upada u tvoju sedmu kucu, tacno na tvoju dc osu.

Ovo je samo ukratko, pogledacu veceras detaljno, pa ti saljem odgovor :)

webhanuma
24-07-2007, 12:31
I meni ova sinastrija nije toliko losa, koliko ti mislis.
Stvarno?! :D Znas kako mi je milo kad neko drugi to kaze... jer...dragi je vagica i ova moja opozicija na njegovoj horizontalnoj osi nas ubija
Ono sto nije dobro, sto vladar njegovog asc-a venera, nije aspektovana u ovoj sinastriji. I sto je tebi natalno neptun u sedmoj kuci, a njegov neptun upada u tvoju sedmu kucu, tacno na tvoju dc osu.
Za venericu nemam objasnjenje.
Za neptun je prosto -on je meni idealan. Klempav, buljav, sa kracom nogom, neugledan, vasljiv.... meni najbolji :D uzas!
I... evo sreca u nesreci je... mi trenutno odradjujemo simboliku moje sedme kuce (u losem svetlu), ima na vezbaonici bas puna tema o tome, ali sustina je da je on u zescim dugovima zbog njegove proslosti i trenutno se bas grcevito borimo na sudu -neptun je obmana i laz, pa mos' misliti kako se provodimo, ali samo cekam da proradi jupiter od augusta u moom sedmom i iskreno se nadam da ce pravda doci na svoje.
Meni je odvratno sto smo jedno drugom napunili 6tu kucu i to je stvarno tako,mi SLUZIMO jedno drugom :rolleyes:
Ovo je samo ukratko, pogledacu veceras detaljno, pa ti saljem odgovor :)
Hvala!! Mogu ti reci ja sam sinastrijicu samo crno videla, pa sam sokirana viskom dobrih tumacenja :)

tinna-bg
24-07-2007, 13:05
Webhanuma (kakav lud nick). U tvojoj sinastriji ima mnogo aspekata koji ukazuju na medjusobnu ljubav, a i trajanje te ljubavi. E sada, ima i aspekata koji nisu dobri, ali savrsena sinastrija ne postoji, a i kad bi bilo sve savrseno, tu ne bi dolazilo da promena i monotonija bi ubila tu vezu.

Da bi se videlo sta, kako gde, kuda...itd moraju se gledati dispozitori i sta oni rade, a to oduzima vreme, zato sam ti rekla, ono je bilo samo povrsno tumacenje.

Njegova venera koja je neaspktovana u ovoj sinastriji moze da znaci i dobro. On se oseca slobodnim u toj vasoj vezi, sto je njemu preko potreban taj osecaj, jer mu je venera, a i mars (doduse u sirem obrisu) u konjukciji sa uranom. Dispozitori njegove venere su pluton i mars. Mars kao sto sam rekla pravi trigon sa tvojim vladarem asc-a, a to je njegov vladar dc-a (sto je wow), ali pluton pravi konjukciju sa tvojim mesecom. Tako da preko dispozitora te njegove venere dolazimo do toga da je to trajan odnos medju vama, ako u tom slucaju ne gledamo plutona kao nuzno zlo. A sada kao plutona gledamo samo na planetu koja nema veze sa venerom (vladarem njegovog asc-a) onda ta kojukcija tvog meseca i njegovog plutona moze da bude losa, ali ovde kod tebe je druga prica. Ne kazem da je pluton dobar u konjukciji sa mesecom, daleko od toga, ali vas je ta konukcija slepila. Ona prouzrokuje da se ti menjas u tom odnosu. Da proispitujes svoje emocije i svoje stavove u vezi njih i da vrsis promenu. To ne dolazi naglo, vec bih rekla postepeno, ali je promena neminovna. Pluton budi strasti, one fatalne..itd.

Rekla sam ti detaljno tumacenje cu uraditi. Ovo je sve onako u kratkim crtama.

P.S Ako hoces da pogledas losu sinastriju, zvirni u moju, pa ces videti koliko je tvoja WOW :D

webhanuma
24-07-2007, 14:22
Tinice, pozlatila ti se ova slova :D
Stvarno nam je pakao period...i nije do nas to, i cekamo samo august da se slepimo i ne patimo na daljinu. Tako da tvoje reci gledam kao preko pottrebnu mi empatiju...jer sam pocela da sumnjam, ne od nedostatka ljubavi, nego od nus efekata koji iskrsavaju stalno.
Sve sto si rekla je tacno (da ne klimam glavom na pojedinacne izjave)
Ne kazem da je pluton dobar u konjukciji sa mesecom, daleko od toga, ali vas je ta konukcija slepila. Ona prouzrokuje da se ti menjas u tom odnosu. ... ali je promena neminovna.
APSOLUTNO tacno... ja moram da se menjam, to ovaj odnos zahteva od mene. Prihvatam neprihvatljivo, mirim se sa nepomirljivim.
Rekla sam ti detaljno tumacenje cu uraditi.Da izvini! Nisam htela da te guram nego mi je merkur kvadriran od urana... mnogo brate pricam i imam poriv da odgovorim. Tako da take your time, nej ti disem za vratom, nego bih prosto imala utisak da sam nekulturna da odcutim
P.S Ako hoces da pogledas losu sinastriju, zvirni u moju, pa ces videti koliko je tvoja WOW :DIskreno...pokusala sam ali mi se ne otvara :confused:

tinna-bg
24-07-2007, 14:32
I ja sam primetila da meni nece da se otvori, ne znam zasto, znaci nece ni tebi, hm, da li znas kako to da sredim, zapravo da li neko zna kako to da sredim??

Inace ne bi nista lepo videla, sinastrija je katastrofalna, ali meni su valjda sudjeni ti sa kojima imam losu sinastriju. I sa prvim muzem sam imala blagi uzas sinastriju, da se covek pita otkud mi zajedno, a ipak bili u braku i ceo zivot cemo biti u kontaktu zbog deteta. Mnogo zavisi i kako su ti natalno postavljeni mars, venera, mesec, sunce..itd Od toga zavisi kakve partnere privlacis, a ja sve neke cudake :D :D

tinna-bg
24-07-2007, 15:00
znam da je popac menjao nesto. vise nije imagehost.sta god nego sa nekom drugom extenzijom... ne zao mi je, pisi mu pp

Dok ne sredim to, evo ti podaci (da se utesis i vidis sta je losa sinastrija :D)

ja: 6.10.1971 u 5:55 AM Beograd ( inace sam dupla vaga, ko tvoja druga polovina)

on: 18.09.1967 u 7:00 AM Podgorica

A moj bivsi muz

6.11.1973 u 7:45 AM Beograd

E, to sto budes videla, to su lose sinastrije :(

viksi72
24-07-2007, 15:41
Tinice, a kada cu ja? Strasno me interesuje sta mislis, jer sam gledala neke tvoje postove ne samo na ovom sajtu i super su! Please:4kiss:!

tinna-bg
24-07-2007, 15:54
Tinice, a kada cu ja? Strasno me interesuje sta mislis, jer sam gledala neke tvoje postove ne samo na ovom sajtu i super su! Please:4kiss:!

Viksi, reci mi da li je on razveden, pitam zato sto je vladar njegovog dc-a uran, koji nije bas u konjukciji sa venerom, ali su blizu, pa ipak mislim da taj uran ima uticaja na njegovu veneru. Ili, da li je bio u nekoj ozbiljnijoj vezi pre tebe, a da je nevencano ziveo sa tom zenom. Iskreno, nadam se da je istrosio svoje sedmo polje, koje mu nije bas najsrecnije za brak.

viksi72
24-07-2007, 16:01
Imao je neku vezu, nije razveden, a sa mnom je ziveo godinu dana 2005. godine. 2006. godine smo bili razdvojeni zbog njegovog posla, a pred Novu godinu smo se razdvojili. Medjutim, sada me on ponovo cacka (zvrcka), a ja ne znam sta cu. Primetila sam blizinu Urana i Venere u Vagi od 12 stepeni. :5sadyes:

tinna-bg
24-07-2007, 16:34
Viksi , evo Dejvison za sada, a sinastruju sutra :)

Ti i on predstavljeni neptunom i merkutom. Asc u ribama (to cu uzeti da si ti, posto si starija), a dc u analiticnoj devici. Vladari asc i dc su u siroj konukciji od 10 stepeni ali u razlicitim kucama. Neptun u 8 kuci, a merkur u 9 u strelcu. Ovde ima jake zaljubljenosti, ali ne i prave ljubavi. Mesec (ti) na samom dc-u, pa mi se cini da ti ovde tezis braku, ali u vasoj zajedniskoj kuci braka dve teske planete (pluton i uran). Verujem, da bi se taj brak tesko ostvario, tu bi doslo do razvoda kad tad. Vladar vase pete kuce ljubavi je mesec (ti), koji se zalepio za dc, ali pravi kvadrat sa merkurom (vladarem dc-a) i kvadrat sa saturnom koji dolazi iz trece kuce, pa mislim da vam je komunikacija veoma teska. Tvoja dusa moze biti povredjena od strane njega nekim teskim recima. Jer je vladar saturna merkur (on) koji kao sto sam vec rekla pravi kvadrat sa tobom. Saturn prav opoziciju sa merkurom, venerom i neptunom. On vam hladi ljubav tj ne dozvoljava da iz stadijuma zaljubljenosti predjete u onaj visi stadijum ljubavi. Vladar vase osme kuce (sex) je pluton, a suvladar mars. Pluton u sedmom polju, koji pravi sektil sa venerom (tobom), a kvadrat sunce. Vasa veza je dosta bazirana na strastima, i te strasti tebe drze, ali njemu mogu da naprave problem zbog kojeg ce on hteti da prekine. Dispozitor sunca (njega) je saturn koji je retro, pa eto njega ponovo u tvom zivotu. On ce tako odlaziti i dolaziti. Jupiter je dispozitor merura (vladara dc-a) i ne pravi nikakav aspekt sa njim, da bih mogla reci da ce ovde dodji do braka. A i taj jupiter je u kvadratu sa uranom. Znaci dispozitori ovde ne ukazuju na dobar kraj. Ono sto stvara povratak je taj retro saturn u trigonu sa uranom. Ali, to ne daje trajnu stabilnost. Nego odlasci, povraci, i sve tako. Saturn ovde pravi kvadrat sa mesecom i opoziciju sa venerom. Hladi tvoja osecanja, sto je pomeni u neku ruku i dobro, jer ovde nema naznake da bi mogla biti trajna ljubav. Mars je ovde u svom sedistu i vladar je osme i ukljestene kuce u prvom polju. U sekstilu sa mesecom, znaci ovde su u pitanju strasti, zaljubljenost, ali ne i prava ljubav. Jednostavno ima ljubavi koja je bazirana na strastim, ali strasti kad tad prodju. A iz petog polja, treba doci do sedmog (braka) a ja u ovom dejvisonu ne vidim aspekt koji to govori. Vladari petog i sedmog su u kvadratu :( Ai kad bi doslo do braka, vise bi propatila u tom braku nego sto bi bila srecna.

Izvini, ali meni ovaj dejvison nije njasrecniji. :(

Sinastriju cu tek pogledati, jer ipak mislim da je ona vaznija od dejvisona.

tinna-bg
24-07-2007, 17:09
Hvala, Tinice, dobro je znati:rolleyes:! Nismo mi bas normalna kombinacija:cool:! :4kiss:

Viksi, ja imam dejvison sa jednim tipom, koji ne ukazuje na brak, ali ukazuje na jaku i stabilnu ljubav kroz vezu. Pa cvrc, sto bi se reklo. A sinastrija nam losa, tako da mislim da sinastriji treba dati primat.

Ali, sve u svemu, vas zajednicki dispozitor je jupiter, tako da cete na kraju istim ocima da sagledate situaciju, sto je po meni dobro. Bolje tako, nego jedna strana zeli jedno, a druga drugo.

Kao sto sam rekla, tumacenje sinastrije pisem sutra :)

saandraa
24-07-2007, 17:15
tinice, smem da te pitam nesto (znas ja sve vidim kroz :pink_machkica: joj sta mi radi ovaj neptun :D ) ja ukapira da i nas dejvison se ne zavrsava brakom, tj. sanse nisu velika...ali...ako je inastrija ok. cemu ti dajes veci znacaj???

mislim sta je jace onda? sinastriaja pokazuje obe sosobe slaganje/ne slaganja i itd..a dejvison samo vezu..e pa sada :confused: kako moze da bude dobra sinastrija a los dejvison, ili obrnuto?
to generalno nisam skontala

tinna-bg
24-07-2007, 17:31
Moze da bude dobar dejvison a sinastrija losa, e sada kako ja to tumacim. U tom slucaju, ako je sinastrija losa, a dejvison dobar, a tu dodje do braka, oni koriste njihov dejvison chart.

Sandrice, vasa sinastrija ukazuje na brak(hocu reci, ukazuje vise nego dejvison), a dejvison samo onda mozemo da tumacimo sa kakvim problemima cete da se susrecece u braku i kako naci resenje za te probleme.

Ne postoji idealna sinastrija, a ni idealan dejvison. Samo se kroz sinastriju i dejvison moze videti koliko ce oni biti spremni da odrze svoju vezu, ako dodje do problema. Najlakse je pobeci, sto vecina ljudi radi kad naidje na probleme, pogotovo na pocetku veze, gde se ona jos nije ucvrstila.

Primat daj sinastriji :)

viksi72
25-07-2007, 01:13
Tinice, ne brinem ja, ja njega stvarno volim. E sad sta ce nam vreme doneti ili odneti, e tu vec mislim da onaj odozgo nam kroji neke stvari, a mi mozemo da se potrudimo da ili lepo zivimo ili se rastanemo. Potpuno mi je jasno da bi on dolazio i odlazio, jer ga ne drzi mesto, ali nisam ni ja nista bolja. Mene bi eventualno deca drzala pomalo kod kuce, mada bih i sa njima isla ovamo tamo. Meni se sve cini da od toga moze biti nesto, samo ako ispostujemo Urana, tj. da to bude neobavezno, veselo, budalasto. Cim smo se zatvarali u kuci, ludeli smo i ja i on. Da li ce tako biti, videcemo. Ali je najbitnije, ja se vise ne sekiram:4kiss:!

Mislim da i iz sinastrije gledano, vremenom cemo postati dobri prijatelji, sto nam do sada nije polazilo za rukom. Naravno, ako preguramo ovaj period. Ali, opet kazem, nije to za sekiranciju, ipak je ovaj zivot LEP! :beach:

tinna-bg
25-07-2007, 10:11
Princess,

Asc se nalazi u lavu, a dc u vodoliji. Ti i on predstavljeni uranom i suncem. Posto si ti predsatavljena tim uranom, a i venera u vodoliji, ja mislim da ti ovde neces hteti nista ozbiljno. Uran se nasao u vagi na samom vrhu ic ose, a njegov vladar venera u vodoliji, pa su oni u uzajamnoj recepciji. Znaci postavljena si u ovoj vezi veoma jako i mislim da ces ti ovde odlucivati o toku te veze. Sto bi se reklo bices glavna. Sunce se naslo u jarcu, pa ce on pokusati da ti se nametne kao stabilna osoba, ali dispozitor sunca je saturn koji se nasao na krajnem stepenu blizanaca. Ja bih rekla da ce kod njega doci do neke dvojnosti na kraju, da li ce to biti dvolicnost ili nesto drugo ne znam. Taj saturn je retro, pa kad budes htela da odes, on ce se vracati. Hocu reci on ce biti inicijator da ponovo pokusate, ako do toga dodje. Posto je saturn na zadnjem stepenu, rekla bih da ce on imati u glavi da on treba da bude taj koji ce da odlucuje o kraju vase veze, a ne ti. Vasa peta kuca pocinje u skorpiji, a u njoj neptun u strelcu. Ovde moze doci do zaljubljenosti zbog strasti. Vladari pete kuce mars otisao u 10 u biku. Znaci zelece stabilnost u ovoj vezi. Posto mars predstavlja muskarca, a on u 10, ko da ce mu ova veza biti jako bitna i nekako ce na neki svoj uspon i vrhunac. Ali, pravi opoziciju sa tobom, tj. uranom. Mislim da ce tebe pomalo iritirati ta njegova teznja ka stabilnosti. A mars pravi i kvadrat sa venerom i jupiterom(koji je suvladar vase pete kuce). To donosi jake strasti medju vama, ali ne mislim da ce se odrzati. Merkur se nasao u jarcu u sestoj kuci, a dispozitor je saturn retro. Mislim da vam je komunikacija hladna i nekako monotona, svakidasnja (jer je merkur u sestoj kuci), a dispozitor u blizancima pa tu moze doci do jedno pricam, drugo mislim (dvolicnosti), a isto mislim da cete se cesto vracati na stare teme, koje ste ostavili nedorecene. A sto sam zaboravila, sunce (on) pravi kvadrat sa uranom (tobom). Ja mislim da ovde tesko da moze dodci do neke ozbiljnije veze, a ti si ta koja to nece hteti. Pluton isto vladar vase pete je u vagi i tu je najslabiji, a pravi trigon sa venerom. Mislim da ces ti hteti da budes u ovoj vezi samo dok ti omogucava slobodu za kojom ces teziti. Ali, njemu sa suncem u jarcu i marsom u biku, tesko ce biti da ti da tu slobodu, sto ce tebe na kraju naterati da odes. Mesec (vasa osecanja, ali i ti) se nasao u vagi, znaci tezi leprsavosti u partnersim odnosima jer mu je dispozitor venera u vodoliji. Mesec pravi kvadrat sa saturnom, pa ce vremenom vasa osecanja poceti da se hlade.

Sve u svemu da ne duzim dalje, ovde ako on uspe da ti da preko potreban osecaj slobode mozda i bude nesto, ali ja ne verujem da ce on to uspesti. Uran je na samoj ic osi, vasa zajednicka kuca, tu bi bili tvoji odlasci ili da se ispuni simbolika urana pa da u braku zivite odvojeno (sto je meni nelogicno, ali dobro, postoje razne vrste brakova). Zaljubljenost postoji, strast je tu, ali tesko da ces ti ovde hteti nesto vise.

Dejvison sa onim prvim sto sam ti gledala je mnogo bolji od ovog.

Eto, toliko od mene, zvirni i ti, pa ako sam nesto zaboravila da ti napisem, sto ti je bitno, ti pitaj :)

Webhanumice :)

Odmah da kazem da se ovde vidi velika ljubav izmedju vas :) Mesec(koji predstavlja tebe) u konjuciji sa suncem, jos ta konjukcija aplikaciona, pa idete jedno prema drugom. Mozda ste u pocetku imali neke prepreke, jer konjukcija dolazi iz razlicitih kuca, ali mislim da ste to premostili i uvek cete premostiti prepreke jer je konjukcija aplikaciona.

Ti si predstavljena mesecom, a on saturnom. asc u jarcu, pa i to mi daje da pomislim da mozda pocetak vase veze nije bio jednostavan. Mesec nema aspekata sa drugim planetama sem tu kojukciju sa suncem, tako da ne vidim da bi vasa ta ljubav mogla biti necim ugorzena, bar sa tvoje strane. A ta konjukcija na samom asc-u, pa vi ko da ste opelmenili jedno drugo u ovoj vezi. Dispozitor meseca je jupiter koji se nasao bas u sedmoj kuci i pravi inkonjukciju sa suncem, pa cete i ti i on da se prilagodjavate jedno drugom u vezi (braku). Saturn koji je vladalac asc-a(znaci njega) pravi trigon sa suncem. On zeli tu vasu vezu i zeli da ona bude trajna(duga). A pravi i trigon i sa marsem(koji isto predstavlja njega), pa se prica potvrdjuje, on je ceo u vasoj vezi i ona mu je bitna. Saturn se nasao u znaku device, a oni su vrlo verni u ljubavi (kada vole, a ovde se vidi ljubav). Njedino sto nije dobro sto je saturn u 8 kuci, koja predstavlja strasti i sex, a ne bas ljubav. Ali to bih mogla protumaciti da se iz te neke strasti i sex-a na pocetku vece izrodila ljubav. Dispozitor saturna je merkur koji je otisao u 12 kucu, pa moze da znaci da ce on neto tajiti od tebe, a preko dispozitora merkura dolazimo do jupitera u sedmoj kuci, tako da i ako bude nesto tajio to ces ti saznati, ali to nece biti nesto zbog cega ces ti prekinuti vezu. Merkur moze da kaze da i jednom drugom neke stvari nikad ne govorite do kraja, ali da vam je komunikacija, vesela, iskrena(sa ponekim precutkivanjem necega), sve ono sto predstavlja strelac. Jedino sto mi se ne svidja ovde je konjukcija venere(tebe) sa uranom. Ali mozda se ta konjukcija odrazila kao na neko naglo tvoje zaljubljivanje u njega. Venera je u skorpiji, kao i uran(uran je tu dosta jak) pa se potrudi sa ga ukrotis, da ne ovada on tobom, nego ti njim. Hocu reci, nemoj praviti neke nagle reakcije koje mogu ugroziti rvoju vezu. Venera u skorpiji je veoma osecajna, ali i strastvena, pa te strasti mogu nekad da ti pomute mozak, stisavaj ih. Saturn pravi seksril sa uranom, pa ce te on stisavati. Mozda ponekad imas neke destruktivne misli sto se tice vase veze, a on ko da ce da te ubedjuje da gresis. Saturn drzi ovog urana sa tim sektilom, sto je po meni dobro. Nece ti dati da u afektu uradis nesto sto ne bi trebala. Pluton je vladar vaseg devetog polja, a on pravi kvadrat sa marsom, pa mislim da se taj negativna aspekt nece odraziti na vasu vezu kroz vas dvoje, nego kroz sve ono sto predstavlja deveto polje. Mars, sunce, saturn planete koje predstavljaju njega su u zemljanim znacima, pa mi se cini da je on veoma jedna stabilna osoba na koju mozes da se oslonis. Venera je vladar vaseg petog polja ljubavi, pa ovde je verovatno doslo do naglog zaljubljivanja, ili naglog nekog pocetka zbog ovog urana. Vladar petog otisao u 10, pa verovatno gledate na ovu vezu kao na neki vrhunas u vasim zivotima sto se tice partnerskih odnosa. Tvoje su emocije ovde veoma duboke, a njegove stabilne. Mozda ih oni ne izrazava na nacin na koji bi ti zelela tj. ne onako kako ti to radis, ali ih definitivno ima. Neptun u konjukciji sa merkurom u 12 kuci, pravi kvadrat sa saturnom me vraca na onu staru pricu da je mozda bilo nekog prikrivanja necega sa njegove strane. Jupiter u vasoj kuci braka, a on je vladar te 12. Mozda bude nekih tajnica medju vama, ali nekad i ne treba sve reci, zar ne :)
Meni je ovo jedan solidan dejvison, gde se vidi da ima ljubavi isto ko i u vasoj sinastriji :) U slucaju da dodje do nekog raskida i ti i on cete ponovo podjednako zeleti da obnovite vezu jer je dispozitor meseca retro jupiter, a saturn je retro. Sada trenutno tranzitini jupiter je na vasem neptunu i merkuru, pa mozda on tera na povrsinu neke prikrivene stvari. Uskoro tj. krajem ove godine jupiter dolazi tacno na vasu asc osu i pravi konjukciju sa mesecom i suncem i vasem asc osom, pa bice nesto lepo i dobro :)

Ovo sam u vezi tranzita rekla samo u prolazu, daces mi vase podatke pa cu vam pogledati detaljno tranzite. Sve u svemu kao sto sam rekla solidan dejvison. Vladati vaseg petog i sedmog polja nisu u znacajnom aspektu,prave polukvadrat, pa mozda do braka dodje uz neke prepreke, neko odlaganje, ne znam, nemoj me uzimati za rec. Ali ovaj jupiter sto tranzitira uskoro preko sunca, meseca i asc-a je meni wowww. Tranzitira preko vladara vase sedme kuce, a i preko te konjukcije koja pokazuje vasu ljubav. :)

webhanuma
25-07-2007, 20:02
Tinice pa ne znam ni kako da ti se zahvalim za ovo :buketzadame::thankyou: Dakle analiza je sjajna :air_kiss: Evo kratkih odgovora da vidis koliko si precizna
Mozda ste u pocetku imali neke prepreke, jer konjukcija dolazi iz razlicitih kuca, ali mislim da ste to premostili i uvek cete premostiti prepreke jer je konjukcija aplikaciona.
Jeste, prepreke su nase srednje ime. Bilo ih je da normalan covek ne moze ni sanjati o tome, ali smo reseni SVE ih prebroditi zajedno.
Ti si predstavljena mesecom, a on saturnom. asc u jarcu, pa i to mi daje da pomislim da mozda pocetak vase veze nije bio jednostavan.Pocetak nase veze-instant ljubav online. Upoznala ga na forumu na kom se jadao veoma iskreno o problemima iz bivseg braka. Mojom pojavom u njegovom zivotu ta zena je odlucila da ga kinji (ima drugog tipa, pravi dete s njim... ali da crkne sto je ovaj srecan) i od tog momenta pa do dana danasnjeg i mozda jos pola meseca a mozda pola godine cemo se akati sa sudom na kom se dokazuje SVE. Kosta brdo novca, brdo nerava i zbog svega toga na zalost (obostranu) ne zivimo od prvog dana zajedno, kao sto bi nam oboma bilo logicno
A ta konjukcija na samom asc-u, pa vi ko da ste opelmenili jedno drugo u ovoj vezi.mmm ovo bas lepo zvuci. Verovatno je to ta promena koja je kod oboje neminovna da bi se prilagodili. On je ukleti materijalista a ja to prezirem i ne zelim takav zivot, a ja sam izrazito jaka i on je prvi koji mi lomi principe...iako boli hvala mu!
Saturn koji je vladalac asc-a(znaci njega) pravi trigon sa suncem. On zeli tu vasu vezu i zeli da ona bude trajna(duga). A pravi i trigon i sa marsem(koji isto predstavlja njega), pa se prica potvrdjuje, on je ceo u vasoj vezi i ona mu je bitna. Jeste stvarno! I pored njegove opste nemogucnosti da izgovara stvari, ovo je toliiiiiko lepo i ocigledno i pruza mi stabilnost koja je neohodna.
Njedino sto nije dobro sto je saturn u 8 kuci, koja predstavlja strasti i sex, a ne bas ljubav. Ali to bih mogla protumaciti da se iz te neke strasti i sex-a na pocetku vece izrodila ljubav.Evo ovo je jedino netacno. Veza -venera se rodila uz uranka -naglo i na kompjuteru. Drugi vladalac pete merkur uz idealni neptun u mracnoj dvanaestoj.
Dispozitor saturna je merkur koji je otisao u 12 kucu, pa moze da znaci da ce on neto tajiti od tebe, a preko dispozitora merkura dolazimo do jupitera u sedmoj kuci, tako da i ako bude nesto tajio to ces ti saznati, ali to nece biti nesto zbog cega ces ti prekinuti vezu.:3smilie_haendehoch:ovo je NEVEROVATNO tacan opis svega. Da naravno lazi na sve strane. Ali... razumem ih...inace bi' otisla odavno. Upoznali smo se u virtuelnom svetu...nije bas momenat prvi put kad upoznas nekoga i zaljubis se da unistis jedinih deset dana da bi objasnio kako nije da se ti na sudu razvodis, nego kako ti juris preko suda da se razvedes jerbo druga stranka ne da potpis, i nije ni momenat da objasnjavas koliki su ti dugovi a jos manje kako su nastali... jedno je vuklo drugo i jedino zasto sam presla preko svega je jer postoji logicno objasnjenje. Ali stvarno je neverovatno mnogo g**na koja sam morala da izguram
Merkur moze da kaze da i jednom drugom neke stvari nikad ne govorite do kraja, ali da vam je komunikacija, vesela, iskrena(sa ponekim precutkivanjem necega)Mala korekcija -posto je merkur cackan od saturna-njega, onda su to njegova precutkivanja. S druge strane on prirodno ima merkur u 12oj -covek je jednostavno zatvoren. Drago mi je sto je sve bilo na netu jer bar nekako ispunjavamo tu simboliku 12te jer inace nije sjajno imati me-ne u 12oj.
Jedino sto mi se ne svidja ovde je konjukcija venere(tebe) sa uranom. Ali mozda se ta konjukcija odrazila kao na neko naglo tvoje zaljubljivanje u njega. Venera je u skorpiji, kao i uran(uran je tu dosta jak) pa se potrudi sa ga ukrotis, da ne ovada on tobom, nego ti njim. Hocu reci, nemoj praviti neke nagle reakcije koje mogu ugroziti rvoju vezu. Venera u skorpiji je veoma osecajna, ali i strastvena, pa te strasti mogu nekad da ti pomute mozak, stisavaj ih. Saturn pravi seksril sa uranom, pa ce te on stisavati. Mozda ponekad imas neke destruktivne misli sto se tice vase veze, a on ko da ce da te ubedjuje da gresis. Saturn drzi ovog urana sa tim sektilom, sto je po meni dobro. Nece ti dati da u afektu uradis nesto sto ne bi trebala. :thumbsup: Svako slovo tacno.
S tim sto je slatka ta venerica sa urankom :-) ja je volEm! Jeste ja sam venera i... malo sam nestabilna u glavi, i ne volim papire i potpise bas...ali opisuje pocetak nase veze.
Strastvena i previse, muti um katastrofa, 100x sam se okretala da idem jer NE MOGU VISE,ali on je moj stabilni saturnko koji iako ne tako plamen je stabilan i takav mi treba
Mars, sunce, saturn planete koje predstavljaju njega su u zemljanim znacima, pa mi se cini da je on veoma jedna stabilna osoba na koju mozes da se oslonis.nekad me nervira koliko je postojan u svemu, opet nekad kad sam ja na nekom vrhuncu emocije mislim da je hladan.... ma hvala bogu da je takav ja sam stvarno primer bipolarnosti na zalost
Vladar petog otisao u 10, pa verovatno gledate na ovu vezu kao na neki vrhunas u vasim zivotima sto se tice partnerskih odnosa. Tvoje su emocije ovde veoma duboke, a njegove stabilne. Mozda ih oni ne izrazava na nacin na koji bi ti zelela tj. ne onako kako ti to radis, ali ih definitivno ima.aham... i ovo je jako lepo receno duboke vs. stabilne
Sada trenutno tranzitini jupiter je na vasem neptunu i merkuru, pa mozda on tera na povrsinu neke prikrivene stvari. Kuku majko kako je bilo kad je jupiter krenuo tek retro... znaci to je bukvalno bila GOMILA problema koju sam ja pocela da ceprkam, ali ni da vidim gde je kraj. Uzas. Samo da se pokrene u pravom smeru :-)
Uskoro tj. krajem ove godine jupiter dolazi tacno na vasu asc osu i pravi konjukciju sa mesecom i suncem i vasem asc osom, pa bice nesto lepo i dobro :)Kao dete mu se unapred radujem :eaea:
Ovo sam u vezi tranzita rekla samo u prolazu, daces mi vase podatke pa cu vam pogledati detaljno tranzite. wow :-) NEIZMERNO SAM TI ZAHVALNA!!!!
Evo odmah da kazem sta je ono sta me brine... pluton ce preci preko mo-asc-so, 2010 njegov solar nema ni1 pozitivan aspekt...ja to nikad nisam videla i iskreno se bojim da ce se njemu nesto desiti...naravno da ovu paranoju njemu ne dajem ali bas mnogo lose izgleda
Elem kad god budes mogla i htela:
ja: sarajevo 21.03.1981 8:55 am
on: leskovac 7.10.1976 5:30am
pa mozda do braka dodje uz neke prepreke, neko odlaganje, ne znam, nemoj me uzimati za rec. pa ja prosto necu moci u jednom momentu da odlazem vise...mislim da ce me provaliti :blush-anim-cl:

Joj bas bas bas mnogo sam ti zahvalna!

tinna-bg
26-07-2007, 10:08
Sandrice, tebi Dorjana sve pogodi po derivatnim kucama :)

Ja ne znam sada da li da gledam, jer kad sam sebi gledala, nista nisam nasla od onoga sto mu je Dorjana nasla kad je gledala. Ali, zato sam nasla da ce bude neki sa venericnim bolestima :D :D

Mozda bolje da ja ne gledam derivatne kuce, ko zna sta cu ja luda naci, nego da odmah predjem na dejvisonku :)

saandraa
26-07-2007, 10:26
Sandrice, tebi Dorjana sve pogodi po derivatnim kucama :)

Ja ne znam sada da li da gledam, jer kad sam sebi gledala, nista nisam nasla od onoga sto mu je Dorjana nasla kad je gledala. Ali, zato sam nasla da ce bude neki sa venericnim bolestima :D :D

Mozda bolje da ja ne gledam derivatne kuce, ko zna sta cu ja luda naci, nego da odmah predjem na dejvisonku :)

ma tinice nams problema, ja jos u soko od onoga sto mi je dorijana napisala, u pozitivnom smislu naravno:) ali nekako..sve mi se cini NEMOGUCE

budi srecna sto ti ja nisam radila derivatne..ko zna sta bih ti nasla :D :D

tinna-bg
26-07-2007, 10:38
ma tinice nams problema, ja jos u soko od onoga sto mi je dorijana napisala, u pozitivnom smislu naravno:) ali nekako..sve mi se cini NEMOGUCE

budi srecna sto ti ja nisam radila derivatne..ko zna sta bih ti nasla :D :D

Hhahaha, odradila sam i sama sebi, samo da vidis sta sam sve nasla. Posto je pluton u njegovoj cetvrtoj, odmah mi je palo na pamet da ce bomba da mu padne na kucu...i tako to ..uzasss:D

I ja sam bila u shoku kad mi je Dorjancica uradila derivatne kuce, ma jos uvek sam u shoku, a i meni ko i tebi sa ovog stanovista deluje nemoguce, ali ko zna, kad budemo pravile svadbu, bice nam moguce :D

Ostajem ja za sada na dejvisonkama, sigurnije je za one oko mene, kojima ja gledam :D

princess
26-07-2007, 13:21
Princess,

Asc se nalazi u lavu, a dc u vodoliji. Ti i on predstavljeni uranom i suncem. Posto si ti predsatavljena tim uranom, a i venera u vodoliji, ja mislim da ti ovde neces hteti nista ozbiljno. Uran se nasao u vagi na samom vrhu ic ose, a njegov vladar venera u vodoliji, pa su oni u uzajamnoj recepciji. Znaci postavljena si u ovoj vezi veoma jako i mislim da ces ti ovde odlucivati o toku te veze. Sto bi se reklo bices glavna. Sunce se naslo u jarcu, pa ce on pokusati da ti se nametne kao stabilna osoba, ali dispozitor sunca je saturn koji se nasao na krajnem stepenu blizanaca. Ja bih rekla da ce kod njega doci do neke dvojnosti na kraju, da li ce to biti dvolicnost ili nesto drugo ne znam. Taj saturn je retro, pa kad budes htela da odes, on ce se vracati. Hocu reci on ce biti inicijator da ponovo pokusate, ako do toga dodje. Posto je saturn na zadnjem stepenu, rekla bih da ce on imati u glavi da on treba da bude taj koji ce da odlucuje o kraju vase veze, a ne ti. Vasa peta kuca pocinje u skorpiji, a u njoj neptun u strelcu. Ovde moze doci do zaljubljenosti zbog strasti. Vladari pete kuce mars otisao u 10 u biku. Znaci zelece stabilnost u ovoj vezi. Posto mars predstavlja muskarca, a on u 10, ko da ce mu ova veza biti jako bitna i nekako ce na neki svoj uspon i vrhunac. Ali, pravi opoziciju sa tobom, tj. uranom. Mislim da ce tebe pomalo iritirati ta njegova teznja ka stabilnosti. A mars pravi i kvadrat sa venerom i jupiterom(koji je suvladar vase pete kuce). To donosi jake strasti medju vama, ali ne mislim da ce se odrzati. Merkur se nasao u jarcu u sestoj kuci, a dispozitor je saturn retro. Mislim da vam je komunikacija hladna i nekako monotona, svakidasnja (jer je merkur u sestoj kuci), a dispozitor u blizancima pa tu moze doci do jedno pricam, drugo mislim (dvolicnosti), a isto mislim da cete se cesto vracati na stare teme, koje ste ostavili nedorecene. A sto sam zaboravila, sunce (on) pravi kvadrat sa uranom (tobom). Ja mislim da ovde tesko da moze dodci do neke ozbiljnije veze, a ti si ta koja to nece hteti. Pluton isto vladar vase pete je u vagi i tu je najslabiji, a pravi trigon sa venerom. Mislim da ces ti hteti da budes u ovoj vezi samo dok ti omogucava slobodu za kojom ces teziti. Ali, njemu sa suncem u jarcu i marsom u biku, tesko ce biti da ti da tu slobodu, sto ce tebe na kraju naterati da odes. Mesec (vasa osecanja, ali i ti) se nasao u vagi, znaci tezi leprsavosti u partnersim odnosima jer mu je dispozitor venera u vodoliji. Mesec pravi kvadrat sa saturnom, pa ce vremenom vasa osecanja poceti da se hlade.

Sve u svemu da ne duzim dalje, ovde ako on uspe da ti da preko potreban osecaj slobode mozda i bude nesto, ali ja ne verujem da ce on to uspesti. Uran je na samoj ic osi, vasa zajednicka kuca, tu bi bili tvoji odlasci ili da se ispuni simbolika urana pa da u braku zivite odvojeno (sto je meni nelogicno, ali dobro, postoje razne vrste brakova). Zaljubljenost postoji, strast je tu, ali tesko da ces ti ovde hteti nesto vise.

Dejvison sa onim prvim sto sam ti gledala je mnogo bolji od ovog.

Eto, toliko od mene, zvirni i ti, pa ako sam nesto zaboravila da ti napisem, sto ti je bitno, ti pitaj :)

Ne znam sto bih ti rekla ima istine u tome.Ja Dejvisone uglavnom gledam po TA pa bi u toj varijanti taj SA na 29 blizanaca retro bio dispozitor i DC i So u jarcu.
Prica bi otprilike izasla na isto.S tim da nam je komunikacija odlicna.
Dosta pricamo i bas smo kao prijatelji vezani,ali je i SA u 11,Ve u vodoliji itd.

Zanimljivo je kada se urade progresije na Dejvison.So ima 120 sa Sa dakle vladar 1 i 7 i eto pocetka price,Ve ima konjukciju sa merkurom itd.

U pravu si draga da mene sve to puno i ne zanima.:p

Hvala

ladybag
26-07-2007, 15:58
Tinna, ako budes imala vremena mogla bi malo da protreses i ovaj moj Davison (u potpisu je).......Narocito mi je interesantna ova 9. kuca......kako ti vidis:confused:......pa cu onda ja kako je stvarno.........;)
unapred :4kiss: :air_kiss:

tinna-bg
29-07-2007, 22:47
Ladybag,

Ti i on predstavljeni jupiterom i merkurom. Asc u strelcu, dc u blizancima. Po meni je veza pocela kao neobavezna, vesela, dinamicna..itd. Vladar asc je otisao u devetu kucu u vagi i pravi siru konjukciju sa vladarem dc-a. Sto bih ja rekla super, ali se izmedju njih isprecio pluton koji je vladar 11 kuce. Da bi se ova veza ostvarila, ona mora prvo proci fazu prijateljstva. Samo preko toga se moze doci do ozbiljnosti jer je vladar dc-a u egzaktoj konjukciji sa plutonom. Ono sto mi upada u oci da su i pluton i merkur tacno na spici, zvezdi srece i svega dobrog. A posto je merkur vladar dc-a mislim, ako bi ovde doslo do braka ili teznje ka tome da bi taj brak bio veoma srecan. a posto taj merkur predstavlja tebe, ti bi se osecala ispunjeno i srecno. I merkur i jupiter prave trigon sa mesecom, koji vlada vasom ukljestenom kucom u sedmoj. Mesec pravi konjukciju sa dc osom, a predstavlja i zenu u ovom chartu, pa mi deluje kao da ces ti prva poceti da tezis ka nekoj ozbiljnosti u ovoj vezi. A posto je u kvadratu sa suncem koji predstavlja njega, mozda vam se stavovi ne poklope. Ali, sunce je u devici, a mesec u blizancima, imaju zajednickog dispozitora ko je vladar dc-a, tako da ce po meni na kraju sve doci na svoje i da cete imati iste teznje. Vladar vaseg petog polja je venera, to mi deluje da ima ljubavi izmedju vas, a ta venera otisla u 10 kucu u skorpiji i pravi aplikacioni kvadrat sa marsem. Definitivno ima strasti izmedju vas, ali cete to morati da prevazicete, jer vladar vase cetvrte kuce je bas taj mars, koji se nasao u lavu, pa vecito tezi za dokazivanjem sebe. Voli da sve bude po njegovom, a u osmoj kuci, pa mu je sex veoma bitan ( pa onaj kvadrat venere i marsa utrosite na to :D). Vasa treca kuca koja predstvlja komunikaciju je u ribama, pa mislim da nekad znate da zacutite bas ko ribe, a vladar otisao u 12 kucu, pa umete i da tajite nesto jedno od drugog, a posto je neptun u strelcu koji predstavlja njega, mislim da on vise taji od tebe, a jos i pravi kvadrat sa suncem, pa je on mozda nekad sklon nekim lazima ili precutkovanjima. Neptun pravi sestil sa merkurom (vladarem dc-a i tobom), pa sto veza bude ozbiljnija to ce biti manje tajni ( a, to je i tako logicno, zar ne). Neptun opozicija mesec, pa tebe nekad te tajnice i precutkivanja bas znaju da povrede, a moguce i da prouzrokuju svadju (mesec i sunce u kvadratu). Uran se nalazi u 11 kuci, svojoj prirodnoj kuci, pa mislim da je ovde prvo doslo do nekog naglog prijateljstva, pogotovo sa njegove strane jer je uran u egzaktom sekstilu sa suncem i na svu srecu ne pravi vise aspekata, tako da ne vidim nesto sto bi naglo porusilo vasu vezu :)

A sada malo opisi vas:)

Sunce u devici, znaci na dosta analitican i racionalan nacin pristupa vasoj vezi, a mesec u blizancima, pa ti mozda malo njemu delujes neuhvatljivo. On racionala, a ti vesela, leprsava, radoznala, a verovatno nekad i dvolicna, po sistemu jedno mislim, drugo kazem :)Pa je to neka sustinska razlika izmedju vas koja dovodi do sukoba, ali ce oni da se prevazidju jer imate zajednickog dispozitora :) A vladar vase pete (venera) i vladar vase 11 (pluton) se nalaze u recepciji, sto govori od prijateljstva do ljubavi mali je korak :) Venera je u skorpiji, pa ti nekad imas negativne poglede na ovu vezu, ali zbog recepdije vise ce se ispoljiti osobine vage, nego skorpije, a i merkur u toj vagici gde je tako veliki diplomata i pokusava da doje do onoga sto zeli na finjaka, sto bih rekla uz osmeh :)

Merkur i jupiter u devetoj kuci megi govori o nekim cestim vasim putovanjima, ili ste se mozda upoznali na putovanju ili cete putovati jedno do drugog. Stvarno ne bih znala kako jos to da protumacim, mozda cete i zajedno nesto uciti. Ali u svakom slucaju sto se tice teznje ka ostvarivanju ove veze ona je pojednaka i obostrana. A saturn previ sekstil sa marsem i konjukciju sa jupeterom (znaci njim). Sto bih ja rekla scepan je i tesko da ce on otici iz ove veze, ako bi nekad doslo do toga ti bi bila inicijator.

Ako sam nesto zaboravila ti reci, meni je ok ovaj vas dejvison, imate prepreka, ali ko ih nema. Vladari asc i dc-a u konjukciji, a vladar pete u uzajamoj recepciji sa vladrem 11. Ti si malo temperamentnija u ovoj vezi i unosis dozu strasti, pokusaj da amortizujes plutona koji se nasao bas na planeti koja tebe predstavlja. Posto je to merkur, a pluton tu, mozda ti prva zapocinjes prepirku izmedju vas, a on se brzo primi na to. Vladari cetvrte i sedme u sekstilu, pa mislim da ovde moze doci do zajednickog zivota.

Kao sto vec rekoh, toliko od mene :) Nadam se da sam bar nesto pogodila :)

Hekata
29-07-2007, 23:07
Pitanje šta ako se Venera nalazi u 7.kući?
[SIZE=3]

tinna-bg
29-07-2007, 23:37
Evo mog Dejvisona
http://imagehost.soundfood.net//files/view/96/Davison.gif

Bila bih veoma zahvalna da mi neko pomogne da ga rastumacim, mnogo sam pristrasna, samo sam se uhvatila za ovaj trigon venere, marsa i saturna u fiksnim znacima i hipnotisem samu sebe...ljubav postoji, ljubav postoji i to tarajna i to trajna (mislim fiksni znaci, pa jos saturn) :D

Vladari pete i sedme nam jos u konjukciji, ih samo jos da to nije pluton, gde bi mi sreci bio kraj :D Ali tu je i uran, mora on da mi pomrsi konce i to u konjukciji sa sunce (njim, koji je jos vladar pete), pa eto on ode i ostavi mene ucveljenju :D Ali, prici nije kraj, dispozitor vladara asc venere (njega) je retro merkur, pa jos venera i taj merkur u recepciji. Eto njega ponovo u mom zivotu, da aktivira onaj divan trougao, zvani "ljubav postoji" :D A vladar asc-a i drugi vladar dc-a (a mozda i jedini, posto je pluton dobio sut kartu, nije se lepo ponasao) u tom trigonu, pa ih jos saturn drzi koji je vladar mc ose. Ala ce nam ova veza biti vrh vrhova u zivotu :D Mesec u dvanestoj kuci, pa jeste, izolovano se osecam, jos u opoziciji sa merkurom u vagi, pa ce dusu da mi rani, ali onako na finjaka uz osmeh i sa puno diplomatike, uh...kad ga dohvatim Mars koji ovde predstavlja i njega ali i mene jer vladar dc-a u silnim kvadratima. Kvadrat sa suncem, svadja izmedju nas, a on se bas nesto ne oseca wow u ovoj vezi, pa iskoristi onog urana u kojukciji sa suncem (njim) i uhvati beganiju Ali dispozitor tog marsa, retro saturn, doci ce maca na vratanca :D Ja predstavljena tim marsom, koji je u jarcu u svom egz. pa sam sva postojana i stabilna u svojim emocijama, a on venerom koja je u padu u devici, ali srecna okolnost sto je u uzajamnoj recepciji sa svojim dispozitorom, pa ce da shavati da ze zajebao (izvinite sto psujem , visa sila) :D A neptun vladar nase dvaneste u sedmoj, jao pa tu se nece znati ko koga laze, mada on malo vise jer je u kvadratu sa venerom. A, ja sva vrcam od iskrenosti. Merkur je vladar seste, uh, istina, priaca je znala nekad da nam bude bas svakidasnja, sto bih rekla monotona, a merkur retro, pa smo se vracali na stare nedorecene price, ja doduse malo vise nego on, jer je merkur u kvadratu sa marsem, pa sam zapocinjala svadjice, ali na finjaka i sve lepo :D

Vladari pete i seste u konjukciji, ali izmedju se isprecio uran, pa je moralo doci do prekida i toga da se svakodnevno cujemo, ali merkur retro pa cemo obnoviti ponovo sve to i nadamse tada prevazici ovog urana, koji je vladar nase 11, uh, pa mozda se taj drugi put budemo kao prvo malo druzili, ono udarali ceznju jedno drugom, ma milina.

Lilit u cetvrtoj kuci, ih kad bi me ozenio, samo bi se sexali :D Vladar cetvrte otisao u 12. Opet bi se lagali za medalju. A dispozitor meseca mars u jarcu u devetom polju, hm, ako bih ovo sada znala da protumacim, valjda bi se sve te neke lazi na kraju saznale, a tu opet onaj famozni trougao "ljubav postoji"

Ajde nek mi neko pomogne, ja ne znam da tumacim sebi. Samo da kazem "ljubav postoji" :D

ladybag
30-07-2007, 00:05
Sve tacno ko dan, a Tinna skromna pa jos pita da li je ista pogodila
Javno te proglasavam za KRALJICU Davison tumacenja :air_kiss:

Ali evo feedback.......samo da vidis koliko si pogodila...........

Ti i on predstavljeni jupiterom i merkurom. Asc u strelcu, dc u blizancima. Po meni je veza pocela kao neobavezna, vesela, dinamicna..itd.

Vladar asc je otisao u devetu kucu u vagi i pravi siru konjukciju sa vladarem dc-a. Sto bih ja rekla super, ali se izmedju njih isprecio pluton koji je vladar 11 kuce. Da bi se ova veza ostvarila, ona mora prvo proci fazu prijateljstva. Samo preko toga se moze doci do ozbiljnosti jer je vladar dc-a u egzaktoj konjukciji sa plutonom.

Ovo nisi mogla bolje reci...i to kakvu i koliko dugu fazu.........osedeh jadna .....tj oboje............ali dobro, i to prijateljstvo je ozbiljno tako da niko na gubitku

Ono sto mi upada u oci da su i pluton i merkur tacno na spici, zvezdi srece i svega dobrog. A posto je merkur vladar dc-a mislim, ako bi ovde doslo do braka ili teznje ka tome da bi taj brak bio veoma srecan. a posto taj merkur predstavlja tebe, ti bi se osecala ispunjeno i srecno.

To sam i ja videla, obicno sam skepticna po pitanju tih fiksnih zvezda i ne dam im veliki orbis, ali ovo je tako blizu da ne moz da omane......

I merkur i jupiter prave trigon sa mesecom, koji vlada vasom ukljestenom kucom u sedmoj. Mesec pravi konjukciju sa dc osom, a predstavlja i zenu u ovom chartu, pa mi deluje kao da ces ti prva poceti da tezis ka nekoj ozbiljnosti u ovoj vezi.

Ja sam ta koja odrzava odnos i balansiram, verovatno zbog Mo, dok je verovala ti ili ne on taj koji je prvi hteo da krati onu fazu "prijateljstva" i ubrza stvari (Ma u 8.).........ali ne moze on protiv davisona, ahahahah to sada znam........a tada........sta ucinih ja .........jako je citav taj odnos vazan oboma i kakvo god shit da se desi, uvek se nekako sve sredi, uvek se izvinimo, napravimo kompromis..........sto nekako ne bih bas ocekivala od egoista svetske klase :hysterical:

A posto je u kvadratu sa suncem koji predstavlja njega, mozda vam se stavovi ne poklope. Ali, sunce je u devici, a mesec u blizancima, imaju zajednickog dispozitora ko je vladar dc-a, tako da ce po meni na kraju sve doci na svoje i da cete imati iste teznje.

Ama imamo mi iste teznje, nego on to ne voli da verbalizuje, posto onda nije COOL (a bas voli da je cool), tako da ja tada odlepim i eto ti sukoba......dok on ne podvije rep i iskreno kaze to sto ja znam da on misli ..........Radi ovaj Me kao valdar 7. i dispozitor So bas !!!!!

Vladar vaseg petog polja je venera, to mi deluje da ima ljubavi izmedju vas, a ta venera otisla u 10 kucu u skorpiji i pravi aplikacioni kvadrat sa marsem. Definitivno ima strasti izmedju vas, ali cete to morati da prevazicete, jer vladar vase cetvrte kuce je bas taj mars, koji se nasao u lavu, pa vecito tezi za dokazivanjem sebe. Voli da sve bude po njegovom, a u osmoj kuci, pa mu je sex veoma bitan ( pa onaj kvadrat venere i marsa utrosite na to ).

A jos u sinastriji moja Mo0Ve na istom stepenu gde i njegov Ma, oboma u 8 kuci...... ma ima da puca od strasti.......no worries :girl_haha:

Vasa treca kuca koja predstvlja komunikaciju je u ribama, pa mislim da nekad znate da zacutite bas ko ribe, a vladar otisao u 12 kucu, pa umete i da tajite nesto jedno od drugog, a posto je neptun u strelcu koji predstavlja njega, mislim da on vise taji od tebe, a jos i pravi kvadrat sa suncem, pa je on mozda nekad sklon nekim lazima ili precutkovanjima. Neptun pravi sestil sa merkurom (vladarem dc-a i tobom), pa sto veza bude ozbiljnija to ce biti manje tajni ( a, to je i tako logicno, zar ne).

Moze on samo da pokusa da precuti i slaze.......davno je desifrovan......tako da on kad nece nesto da kaze pocne sa svojim cuvenim "neko, nesto, negde, s nekim" ...........a meni odmah :ill:..........ja bar ne lazem, nego nista ne govorim

Neptun opozicija mesec, pa tebe nekad te tajnice i precutkivanja bas znaju da povrede, a moguce i da prouzrokuju svadju (mesec i sunce u kvadratu).

E za ovu opoziciju nisam mogla da skontam sta znaci, mislila sam idealizovanje, ali nije, ja sam bas realna.........sada ima mnogo vise smisla

Uran se nalazi u 11 kuci, svojoj prirodnoj kuci, pa mislim da je ovde prvo doslo do nekog naglog prijateljstva, pogotovo sa njegove strane jer je uran u egzaktom sekstilu sa suncem TACNO
i na svu srecu ne pravi vise aspekata, tako da ne vidim nesto sto bi naglo porusilo vasu vezu

Sunce u devici, znaci na dosta analitican i racionalan nacin pristupa vasoj vezi (toliko da se brate mili smuci i onom mom analiticnom Mo u Devici :p), a mesec u blizancima, pa ti mozda malo njemu delujes neuhvatljivo. :girl_crazy:
On racionala, a ti vesela, leprsava, radoznala, a verovatno nekad i dvolicna, po sistemu jedno mislim, drugo kazem ------ tacno tako, a u zivotu samo okreni uloge i eto ti nas

Pa je to neka sustinska razlika izmedju vas koja dovodi do sukoba, ali ce oni da se prevazidju jer imate zajednickog dispozitora A vladar vase pete (venera) i vladar vase 11 (pluton) se nalaze u recepciji, sto govori od prijateljstva do ljubavi mali je korak Venera je u skorpiji, pa ti nekad imas negativne poglede na ovu vezu, ali zbog recepdije vise ce se ispoljiti osobine vage, nego skorpije, a i merkur u toj vagici gde je tako veliki diplomata i pokusava da doje do onoga sto zeli na finjaka, sto bih rekla uz osmeh

Hvala za ovu recepciju, nisam ni znala da to postoji, ako nema takve teme, mogli bismo otvorili da naucimo nove stvari od MAJSTORA

Merkur i jupiter u devetoj kuci megi govori o nekim cestim vasim putovanjima, ili ste se mozda upoznali na putovanju ili cete putovati jedno do drugog.
Stvarno ne bih znala kako jos to da protumacim, mozda cete i zajedno nesto uciti.

Prvo smo jako dugo ucili zajedno, a sada oboje uglavnom radimo u inostranstvu, tako da je simbolika ostavrena.......a mislim i da ako se prava i normalna veza bude ostvarila to se nikako nece dogoditi u SR.....

Ali u svakom slucaju sto se tice teznje ka ostvarivanju ove veze ona je pojednaka i obostrana. A saturn previ sekstil sa marsem i konjukciju sa jupeterom (znaci njim). Sto bih ja rekla scepan je i tesko da ce on otici iz ove veze, ako bi nekad doslo do toga ti bi bila inicijator.

Ih, sad....... prvo sam uvek mislila da sam ja ta koja je "Scepanija".........ali udari mi ovaj tranzitni Sa preko cele moje 7. a sad ce i preko Mo i Ve.........tako da me oladi zivu..........i sada se uklapa to da bi se sve moglo porusiti na moju inicijativu..........ali valjda nece

Ti si malo temperamentnija u ovoj vezi i unosis dozu strasti, pokusaj da amortizujes plutona koji se nasao bas na planeti koja tebe predstavlja. Posto je to merkur, a pluton tu, mozda ti prva zapocinjes prepirku izmedju vas, a on se brzo primi na to. Vladari cetvrte i sedme u sekstilu, pa mislim da ovde moze doci do zajednickog zivota.

Ne svadjamo se cesto, ali kad se desi, onda se precutno i fatalisticki ne razgovara i po par meseci, mislim ipak je to PL.......ili se prica ali ono cisto da sve ne nestane.....ali valjda nece vise tako, porasli smo :kiss4:

:buketzadame:
Hvala ti do neba..........I na odvojenom vremenu, i na detaljnom tumacenju i na tome sto si zaista sve pogodila.............sto meni samo moze da da nadu da ce i ono sto si predvidela biti tako..........
Veliko si :heart: .......i zato imas veliki :lips:

tinna-bg
30-07-2007, 12:00
Devojcice, devojke, zene, pomagaj te, tj. pomozite mi da nesto rastumacim

Ovaj "moj" (za njega vec svi sa ovog sajta znate:D),javio se i dolazi za Beograd 8 avgusta, kada cemo se naravno videti :)

Sada pogled tranzite na nas dejvison.

Retro venera pravi konjukciju sa nasaom venerom obris 3 stepena, ali tu je i saturn koji pravi konjukciju sa natalnom venerom, obris 7 stepeni, ali aplikacin.

Tranzitni mars pravi trigon sa suncem, polukvadrat sa mesecem, trigon sa merkurom, a kvadrat sa venerom.

Tranzitni jupiter prvi trigon sa mesecom, a kvadrat sa venerom.

Saturn pored one konjukcije sa venerom , pravi trigon sa marsem.

Uran ne pravi nikakve aspekte sa licnim planetama (na srecu :D)

Tranzitni pluton pravi kvadrat sa suncem, trigon sa venerom i konjukciju sa marsem.

Tranzitno sunce pravi trigon sa mesecom, a tranzitni mesec sve same trigone sa svim planetam, sem sa venerom, sa kojom pravi kvadrat (ali na njega ne obracam mnogo paznju jer aspekti kratko traju)

Sta se po vama ovde moze desiti kad se budemo videli? Pomirenje ili vadjenje ociju jedno drugom :D Ovaj saturn me nervira, sto je tako blizu venerice :(

Shmishonja
30-07-2007, 12:17
Sta se po vama ovde moze desiti kad se budemo videli? Pomirenje ili vadjenje ociju jedno drugom :D Ovaj saturn me nervira, sto je tako blizu venerice :(

Upravo taj Saturn blizu Venerice će da vas spreči da se :smack: već vam može samo pomoći da sve bude ok [ biće malo "klizavo ... ali ok :klizanje:]

Ma biće sve oki doki ;)

:heart: :lips:

tinna-bg
30-07-2007, 12:43
Jao, Shimso, iz tvojih usta tj. slova u Bozje usi :) Za sada nam je komunikacija malo hladnija, ali se ona desava retko i preko sms-a, sto meni nekako smeta, jer i kad smo se dogovarali da prekinemo kontakt na neko vreme, da bi se on sastavio sa sobom, komunikacija nam je bila kako bih rekla topla. Ali, brzo ce taj 8 avgust, pa cemo videti sta ce biti. Kad ga spopadnem, nema njemu beganije :D

Hekata
30-07-2007, 15:45
Hoće meni neko pogledati dejvisonku?Jeli ova opozicija neptun venera nešto što sprečava nas?

Ima i taj mesečev čvor koji baš govori istinu, sunce u Biku, pa na neki način nas je spojila i razdvojila osoba sa suncem u biku, on je neptun, mada mu je u osmoj u natalu, ja sam izgleda ta Venera jer mi je na Acs, Mesec nam je u raku meni mamu predstavlja mesec u raku u natalnoj, njegova je rak. Taj vertex se danas vraća u mojoj natalnoj na položaj, imam i opoziciju venere i neptuna...

Sve ja to vidim...ali nekako ova retrogradna venera budi staro da se preispita, a dejvisonku nisam nikada radila, uvek sinatriju pa mi je novo! Budite tako dobre pa mi protumačite sve to! Moj retro uran mi nekako zaslepljuje vidike, a merkur pravi tremu za moguća iznenađenja...

Dorijana
30-07-2007, 16:23
Ja danas uradih tranzite na Dejvison i ustanovih da u momentu kada se veza desila Pl je bio egzaktno na Asc, tranSo0So, Mo0Sa - ponovljen aspekt iz Dejvisona..i tako...cisto da podelim sa vama. :D

tinna-bg
30-07-2007, 16:37
Dancho,

U dejvisonu ti i on ste predtavljeni marsom, plutonom i venerom.

Asc je u skorpiji, pa bih rekla da je veza krenula kroz strast, a u prvoj kuci i neptun, pa verovarno strast koja je dovela do zaljubljenosti. Znas onaj osecaj kad ti pozuda zamaze oci, pa mislis da tu osobu mnogo volis, a posle shvatis da to nije bila ljubav, nego zaljubljenost. Ti si venerica u blizancima, kojima vlada merkur tj. racio, pa ces brzo shvatiti da je to cista zaljubljenost, jer je venerica u kvadratu sa neptunom iz prve kuce. U vasoj petoj kuci se nalazi merkur, pa bih rekla da se ta vasa ljubav mnogo vise bazira na recima nego na delima. A merkur u trigonu sa tim neptunom iz prve, pa moze doci i do slatkorecivosti, a znas i sama da slatkorecivost ne predstavlja uvek i istinu. Jos sve to u trigonu sa saturnom, pa ce to da traje (mislim na komunikaciju). Vladar vase 11 je venera koja se nasla u sedmoj i predstavlja tebe, pa mislim da ti ovde tezis da od nekog prijateljstva napravis vezu. Sunce u biku u opoziciji sa uranom, moze da dovede do neke njegove nagle odluke da sve prekine, ali posto je vladar asc-a retro pluton, kako ode, tako ce se vratiti, ali nece biti definisan sta tacno hoce. Hocu reci, trebace mu vremena. Vladai asc-a pluton i mars su u dobrim aspektima sa vladarem dc-a. Pa moze doci do ozbiljnosti u ovoj vasoj vezi. A mars je vladar vaseg petog polja koji je u sekstilu sa vladarem vaseg sedmog, pa se prica sto se tice ozbiljnosti potvrdjuje. A vladar vase seste (koja je most izmdju pete i sedme) je opet ta venerica, koja se lepo usidrila u sedmoj. Pa opet jos jedna potvrda da moze doci do ozbiljnosti veze. Mesec (ti) u raku u svom sedistu pa jos u osmoj vodenoj kuci, pa bih rekla da si ti veoma emotivna u ovoj vezi, mozda i vise nego sto si to inace, ali pluton pravi kvadrat aplikacioni sa mesecom, pa tu moze doci do tvoje neke opsesije sto se njega tice.

Ovo ti je tumacenje onako sto bih rekla na brzinu, sutracu cu ti pogledati detaljnije dejvison, ako zabravim ti me podseti :)

Hekata
30-07-2007, 17:37
Uh! Baš ima tu nešto!Ja baš nalupeta svašta, taj moj uran retro je baš vanseriski u mojoj glavi! E" sada! Ja sam njemu dala šanse još do februara 2007.g, posle toga sam samu pomisao na njega nekako isključivala i polako se oladila:uzdisem: , ali evo i venera R, saturn me naterali da vratim priču opet!Mnogo se nećka, uran u njegovoj 7-oj!:rolleyes: A i mlađi je pa...Balkan...Neću više da pričam kada budeš slobodna, kako ti je krenulo tata-mato, ti ćeš da mi još što-šta dejvisonka http://i18.tinypic.com/68i80gl.gif

ladybag
30-07-2007, 18:35
[quote=tinna-bg;27115]Evo mog Dejvisona
http://imagehost.soundfood.net//files/view/96/Davison.gif (http://imagehost.soundfood.net/files/view/96/Davison.gif)
samo sam se uhvatila za ovaj trigon venere, marsa i saturna u fiksnim znacima i hipnotisem samu sebe...ljubav postoji, ljubav postoji i to tarajna i to trajna (mislim fiksni znaci, pa jos saturn)
Pa i ne uhvatia se vala...........:)..........Sa vrh veze, Ve on, Ma ti ...........da si htela nije moglo bolje.....Veliki trigoni su lenji, tako da sve vam je postavljeno na izvolte, vi samo morate malo da se potrudite, prevazidjete po koju iritantnu naviku i evo vas u lepoj dugoj i stabilnoj vezi

Vladari pete i sedme nam jos u konjukciji, ih samo jos da to nije pluton, gde bi mi sreci bio kraj

Pluton mora prvo da srusi da bi iznova napravi bolje, tako da eto ti lepog razloga da ponovo budete zajedno
Ali tu je i uran, mora on da mi pomrsi konce i to u konjukciji sa sunce (njim, koji je jos vladar pete), pa eto on ode i ostavi mene ucveljenju

A kako ne bi odlazio vasa veza ne sme da bude monotona!!!! Uran ne mora uvek da znaci prekid.......moja kuma ga ima natalno u 7. kuci, lep brak zajedno se bave prodajom elekronskih uredjaja(UR).......nisu posesivni i svako ima svoju slobodu i prostor.......funkcionisu za medalju!!!!!!!! JEdini problem bi tu bila ova vasa nacickana 6 kuca koja jeste nekako kuca nasih rutinskih dnevnih i zivotnih aktivnosti (verovatno i veze same)........tu se ne smete ponavljati, morate biti inovativni, zanimljivi jedno drugom od jutra do sutra i Ur ce vristati od srece i niko nece bezati............njemu kao Ve u Dev je dosta njegovih mentalnih sablona..........treba mu da se dnevno razonodi.......i ako mu ti to kao mars koji ima potencijala za "Akciju" (jer to ovi kvadrati jesu), budes pruzala .....bice srece i u domu i u krevetu (Ju vladar 8.u konj sa Me dispozitorom tebe Pl i njega Ve!!!!!!!!!!!

Mesec u dvanestoj kuci, pa jeste, izolovano se osecam, jos u opoziciji sa merkurom u vagi, pa ce dusu da mi rani, ali onako na finjaka uz osmeh i sa puno diplomatike, uh...kad ga dohvatim Mars koji ovde predstavlja i njega ali i mene jer vladar dc-a u silnim kvadratima.
A dispozitor meseca mars u jarcu u devetom polju, hm, ako bih ovo sada znala da protumacim, valjda bi se sve te neke lazi na kraju saznale, a tu opet onaj famozni trougao "ljubav postoji"

Vladar 4. je Mo (to je bas lepo)......i otisao je u 12 koja pocinje u Ribama (A tako i treba, prirodna kuca).......ja bih pre rekla da ti njega bas osecas, intuitivno reagujes na njegove misli, jesi emotivna ali i emotivno jaka i blago agresivna.......moja sestra ima natalni neptun na istom stepenu gde je i ovaj va........MA u Ja u 9 znaci samo to da ti na nivou najvise svesti (9. kuca) na najjaci moguci nacin (Ma u Jarcu) .....ne dozvolis da bockanja i peckanja Me i Ju iz opozicija uzmu maha vec pametno okrenes u svoju korist i ne budes vise neko ko je izolovan, vec neko ko je glavna figura i pokretac svega..................
Ima smisla sve ono sto si napisala za retrogradnost i vracanja, tako da sada ti preuzmi stvari u svoje ruke a ako on bude malo pokusavao da se odbrani kojekakvim izgovorima, znaj da to samo iz njega progovara nesigurna Ve u devici koja ce uvek misliti da nije dovoljno dobra za tebe
Ja nikada nisam ni pokusavala da nekome tumacim Davison, tako da please ......... sta ti mislis za ovaj moj dodatak............ima smisla ili ne????

by the way, sa svim sto si prethodno napisaa mogu samo da se slozim jer si ti sama i vise nego detaljna..........Poz

tinna-bg
30-07-2007, 19:47
[quote=tinna-bg;27115]Evo mog Dejvisona
http://imagehost.soundfood.net//files/view/96/Davison.gif (http://imagehost.soundfood.net/files/view/96/Davison.gif)

samo sam se uhvatila za ovaj trigon venere, marsa i saturna u fiksnim znacima i hipnotisem samu sebe...ljubav postoji, ljubav postoji i to tarajna i to trajna (mislim fiksni znaci, pa jos saturn)

Pa i ne uhvatia se vala.....................Sa vrh veze, Ve on, Ma ti ...........da si htela nije moglo bolje:maninlove:...........Veliki trigoni su lenji, tako da sve vam je postavljeno na izvolte, vi samo morate malo da se potrudite, prevazidjete po koju iritantnu naviku i evo vas u lepoj dugoj i stabilnoj vezi

Daj Boze, daj Boze, sada prelazim na novu vrstu hipnoze tj. da nam se ovaj trigoncic ponovo aktivira :D

Vladari pete i sedme nam jos u konjukciji, ih samo jos da to nije pluton, gde bi mi sreci bio kraj

Pluton mora prvo da srusi da bi iznova napravi bolje, tako da eto ti lepog razloga da ponovo budete zajedno

Tacno. Srusio, bas tako. I to je on srusio jer je plutnom u konjukciji sa njim. a tu i uran, pa je to bilo iznenada, bar za mene iznenada.

Ali tu je i uran, mora on da mi pomrsi konce i to u konjukciji sa sunce (njim, koji je jos vladar pete), pa eto on ode i ostavi mene ucveljenju

A kako ne bi odlazio vasa veza ne sme da bude monotona!!!! Uran ne mora uvek da znaci prekid.......moja kuma ga ima natalno u 7. kuci, lep brak zajedno se bave prodajom elekronskih uredjaja(UR).......nisu posesivni i svako ima svoju slobodu i prostor.......funkcionisu za medalju!!!!!!!! JEdini problem bi tu bila ova vasa nacickana 6 kuca koja jeste nekako kuca nasih rutinskih dnevnih i zivotnih aktivnosti (verovatno i veze same)........tu se ne smete ponavljati, morate biti inovativni, zanimljivi jedno drugom od jutra do sutra i Ur ce vristati od srece i niko nece bezati............njemu kao Ve u Dev je dosta njegovih mentalnih sablona..........treba mu da se dnevno razonodi.......i ako mu ti to kao mars koji ima potencijala za "Akciju" (jer to ovi kvadrati jesu), budes pruzala .....bice srece i u domu i u krevetu (Ju vladar 8.u konj sa Me dispozitorom tebe Pl i njega Ve!!!!!!!!!!!

Ovo si divno rekla, tacno tako, nije smelo da dodje do monotonije, a do doga je iskreno doslo, a to je bilo i neminovno, pa vidi punuu sestu kucu. Tu monotoniju je on napravio, a ja se primila tj. nista nisam radila da menjam to. I onda covek ode. Nemas pojma kako je nekad znao da smori pricu sa tim sta je on danas radio i gde je bio..i bla ..bla, a ja umesto da to menjam, prihvatim tu njegovu smornu pricu, po sistemu, trebam da mu dudem podrska. Mislim da je zbog te smorne price izmedju nas nestala ona strast koja je bila tu na pocetku. Ima definitivno to da menjam, samo da dobijem svojih 5 minuta :)

Mesec u dvanestoj kuci, pa jeste, izolovano se osecam, jos u opoziciji sa merkurom u vagi, pa ce dusu da mi rani, ali onako na finjaka uz osmeh i sa puno diplomatike, uh...kad ga dohvatim Mars koji ovde predstavlja i njega ali i mene jer vladar dc-a u silnim kvadratima.
A dispozitor meseca mars u jarcu u devetom polju, hm, ako bih ovo sada znala da protumacim, valjda bi se sve te neke lazi na kraju saznale, a tu opet onaj famozni trougao "ljubav postoji"

Vladar 4. je Mo (to je bas lepo)......i otisao je u 12 koja pocinje u Ribama (A tako i treba, prirodna kuca).......ja bih pre rekla da ti njega bas osecas, intuitivno reagujes na njegove misli, jesi emotivna ali i emotivno jaka i blago

Ziva istina. Ne mogu ti opisati kako ga osecam, ko neka telepatija, a znam i da on mene oseca. Pazi, to je veoma cudno, znam, ali tacno znam tj. osecam kad misli na mene, ne mogu opisati taj osecaj i nacin na koji to znam, ali znam. A preko te neke moje inuicije sto se njega tice sam saznala i za neke stvari koje je on mislio da mi sakrije. preciznije da me izlaze. On sam je bio frapiran kad sam ga provalila. U pocetku sam imala samo osecaj, a posle nekog vremena i dokaze da sam u pravu :D
agresivna.......moja sestra ima natalni neptun na istom stepenu gde je i ovaj vas:3smilie_haendehoch:................MA u Ja u 9 znaci samo to da ti na nivou najvise svesti (9. kuca) na najjaci moguci nacin (Ma u Jarcu) .....ne dozvolis da bockanja i peckanja Me i Ju iz opozicija uzmu maha vec pametno okrenes u svoju korist i ne budes vise neko ko je izolovan, vec neko ko je glavna figura i pokretac svega..................

Tacno, u pravu si. Znao je i da me bocka tj. da kaze nesto samo da bi video moju reakciju, a ja bi se ko po obicaju uvek primila :D

Ima smisla sve ono sto si napisala za retrogradnost i vracanja, tako da sada ti preuzmi stvari u svoje ruke a ako on bude malo pokusavao da se odbrani kojekakvim izgovorima, znaj da to samo iz njega progovara nesigurna Ve u devici koja ce uvek misliti da nije dovoljno dobra za tebe:5sadyes::5rotfl:

Taj to ne bi priznao pa da ga na vatru stavljas, ali jednostavno i bez tih retro planeta znam da ce se vratiti, kazem, opet ta moja inuicija, a tacno osecam da ce tu biti i tvrdjenja pazara i sa moje i sa njegove strane, mada vise sa njegove.
Sve u svemu, evo njega za koji dan u Beogradu, pa pisem sta se izdesavalo

Ja nikada nisam ni pokusavala da nekome tumacim Davison, tako da please ......... sta ti mislis za ovaj moj dodatak............ima smisla ili ne????

by the way, sa svim sto si prethodno napisaa mogu samo da se slozim jer si ti sama i vise nego detaljna............:friends:

Veruj mi da si pogodila :) Ima tu jos nekih stvari za ovaj mesec koji je vladar 4 u 12, ali nije za javno iznosenje.

HVALA TI PUNOOOOOOOOOOOOO

Poz

Lejdice, srecice, pa ti ga pogodi, SVAKA CHAST.

atina
30-07-2007, 22:03
89 Može li neko da mi protumači ovaj dejvison ili bar da mi da neke opšte smjernice tumačenja.Nemogu da se snađem,komplikovan je.

tinna-bg
30-07-2007, 22:42
Dancho, evo ti linkova, pa mi javi da li ti se otvaraju :)

Moj natal :

http://imagehost.soundfood.net//files/view/96/moja%20karta.gif (http://imagehost.soundfood.net//files/view/96/moja%20karta.gif)

Dejvison:

http://imagehost.soundfood.net//files/view/96/Davison.gif

Njegova karta:

http://imagehost.soundfood.net//files/view/96/njegova%20karta.gif

Hekata
30-07-2007, 22:42
Jeli moguće da svaki moj dečko, s kojim sa imala neke emocije osim..., ima samnom u dejvisonu neptun u 1.kući...:confused:
Šta bi trebalo da to znači, pošto...:eam:
Tinna idem da je vidim:)

Alex78
02-08-2007, 12:27
Pozdrav i od mene i sve reci hvale za nasu Tinnu bg:192:
Kako bi bilo divno i krasno kad bi nasla vremena da zvirnes i u moj slucaj:D
A? Sta kazes? Da se nadam?:D
Nadacu se.... :)

dacked
02-08-2007, 12:37
molila bih vas da pogledate ovu dejvison kartu!
ja se bash ne razumem puno, ali ono shto sam uspela da povezem je da ova veza nema neku buducnost? da li sam pogreshila? molim vas pomognite, to bi mi puno znachilo!
unapred hvala!
http://i12.tinypic.com/4m2ff2t.gif

Chither
25-09-2007, 01:52
Ja sam mislila da nesto znam ali tek sad shvatam da nista ne znam, pa bih molila nekog ako moze bar u nekoliko recenica da mi protumaci ovu Dejvisonku.
Hvala unapred!

http://s237.photobucket.com/albums/ff115/marijana511/?action=view&current=sm.gif

Merkur
23-10-2007, 23:25
Ako ima raspolozenih, znacila bi mi pomoc oko ovog dejvisona.:)
DEJVISON (http://i94.photobucket.com/albums/l110/Merkur_2006/dejvison.jpg)

mary
24-10-2007, 15:20
Moze li neko pogledato ovaj dejvison i reci nesto

http://img222.imageshack.us/img222/6770/astro64gw0306jaonaj4667ez6.th.gif (http://img222.imageshack.us/my.php?image=astro64gw0306jaonaj4667ez6.gif)

Merkur
24-10-2007, 17:45
Mary, ja na zalost:( nisam nikakav ekspert za dejvisona ali ucim, sta cu. Pa me interesuje, da li se ove osobe znaju preko posla? Ovako na prvu bih rekla da je ona prvenstveno prijatelj. Za razliku od njega koji mi izgleda kao neko veoma teatralan i suvise ponosan. To naravno nista ne znaci, samo sam dala svoje vidjenje. Dakle, da li rade zajedno ili se znaju preko posla?:)

mary
24-10-2007, 22:32
Ma slobodno ti daj svoje mislenje
Upoznali su se na njegovom radnom mjestu.Bili su u vezi ,a sad su prijatelji

Skorpija
25-10-2007, 19:57
Ako ima raspolozenih, znacila bi mi pomoc oko ovog dejvisona.
Ako ova veza prezivi pocetak,uopste,onda imaju velike sanse da udju u brak,medjutim sam pocetak je tezak,tu je nekih odlaganja,oboje su dosta egocentricni,pa dolazi do neslaganja.Rekla bih da je ovde zena dominantnija.Vladar asc u 5 i vladar 5 u 7,imaju dosta sanse da zapocnu zajednicki zivot,narocito sa rakom na dsc i mesecom u 7 ,ali samo ako prezive pocetak i neke okolnosti koje ce ih sputavati,recimo daljina ili tako nesto.Moguce da su i rezervisani,hladni.Dobro je sto je venera u 7 kuci,takodje mars je u lepom aspektu i sa VE i sa MO,pa je tu i dosta strasti ukljuceno.U svakom slucaju meni se ovo dopada,vrlo su realne sanse za brak,mada ima i preteranih ocekivanja kroz opoziciju Ju i MO,ali mislim da bi ova prica mogla imati srecan kraj.:)

Merkur
25-10-2007, 20:06
Ako ova veza prezivi pocetak,uopste,onda imaju velike sanse da udju u brak...mislim da bi ova prica mogla imati srecan kraj.:)
Hvala, hvala, i naravno sve pohvale. Ovo tebi bas ide.:4kiss: :buketzadame:
Sto se tice same veze, ona je tek u razvoju. Ne verujem da oni imaju razmisljanja na temu braka, zato sto je u pitanju sam pocetak. Ali su u principu zaista jedno za drugo. Sto se tice strasti, to je ocigledno.

Mirka
25-10-2007, 20:24
Ja jos ne razumem u Dejvison Tinna sta mislis o ovom Dejvisonu?

http://i24.tinypic.com/29dck5e.gif

webhanuma
25-10-2007, 22:46
Moze li neko pogledato ovaj dejvison i reci nesto
Mary, ja sam tek pocela sa sinastrijicama, kompozitima i davisonom, te uzmi moje razmatranje sa rezervom pls.
Njih dvoje su predstavljeni sa marsom i venerom u 11oj -prijateljstvo ali i uzajamna privlacnost su postojali od pocetka. Merki rece da su se upoznali na poslu.
Ono sto je lepo sto su postavljeni u istom znaku, vagici koja simbolise partnerstvo. Medjutim mars je tu u izgonu, te ono sto ih je brzo zblizilo, ja verujem da ce ih istom brzinom i razdvojiti.
Sunce u prvoj pa su verujem na pocetku vec svi znali za ovu vezu, ili su vec nekako bili u centru paznje. Posto mars vlada petom a ima kvadrat od neptuna, verujem da je na pocetku sve pucketalo od romantike u njihovom odnosu. Medjutim taj isti neptun vlada domom, tako da bi u njihovoj kuci definitivno kvadrat marsa uneo tenziju koja u vezi nije postojala.
Ja mislim da ce ovde venera da pobegne od marsa na kraju, ali da je to i dobro jer mesecu em nije lepo u sestoj kuci, em su ga dve teske opozicije iz 12te bas jako pritisle.
Saturn vlada trecom, pluton je u skorpiji u kojoj je prirodno destruktivan, tako da ce mesec biti povredjen ili nekom lazi ili zatvorenoscu. Posto je merkur u izgonu i pored urana, mislim da ce neki verbalni sukob prethoditi razarenju meseca, te je bolje da bega dok ne dodje do istog.

Trenutni tranziti -jupiter preko jupitere -cvece pticice -zivot je lep coca cola.
Saturn na mc-u i nadolazeci kvadrat plutona na mars ce definisati ovu vezu ili kao veoma ozbiljnu ili ce staviti tacku na istu.

Mary,ja mislim da ce ona njega da napusti, ali posto sam ja zaista ucenik u ovome, ne mislim da moje reci treba da preneses drugarici, jer ljudi budu veoma sugestivni nekad.
Dakle potpuna rezerva.. ja ti ovo pisem... tek da bi me veliki kritikovali.

Poljubac, webhanuma

Shmishonja
26-10-2007, 01:16
Ako ima raspolozenih, znacila bi mi pomoc oko ovog dejvisona.:)

http://astro.axisdraw.com/forum/newreply.php?do=postreply&t=509 :) (http://astro.axisdraw.com/forum/newreply.php?do=postreply&t=509)
(http://astro.axisdraw.com/forum/newreply.php?do=postreply&t=509)

... šta mislite o svemu ovome ?
dejvison (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/uporedni%20i%20dejvisoni/DARKOINENADEJVISON.gif)
kompozit (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/uporedni%20i%20dejvisoni/DARKOINENAKOMPOZITNI.gif)
sinastrija (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/uporedni%20i%20dejvisoni/DARKOINENAsinastroja.gif)

ArijeL
27-10-2007, 01:17
zanima me, a kako vidjeh, to je slučaj i sa ovim dejvisonom - kako se tumači jmč na asc, i smč na dsc...negdje sam pročitala neko površno tumačenje, kao da veza mora da se prekine u ovom životu... u mom slučaju u konjukciji sa jmč je pluton, s tim što su ostali aspekti sa čvorovima pozitivni (trigoni i sekstili)

inače, što se ove sinastrije tiče ovako na prvi pogled čini mi se da je veza puna trzavica, pogledi na svijet im se razlikuju, pa i to doprinosi neslaganju, sa sa druge strane ima i pozitivnih aspekata, npr. vladari i njenje i njegove 1 kuće u konjukciji veOma, i naravno, dosta strasti je u igri...morali bi dosta da ulože da ova veza opstane

eto, toliko za početak:)

Nella
28-10-2007, 17:02
Imam i ja problem sa jednim Dejvisonom.... to je Dejvison od jedne moje kolegice, problem je taj što s tim dečkom počinjala vezu 3 puta, 3 puta su prekidali, oboje govorili nikad više i sad opet odjednom skupa.

Gledam joj taj njihov Dejvison jer mi je iskreno nje više jako žao. Svaki put je vezu prekinuo on....

Mene najviše zanima: pošto im je 7. kuća prazna i nema nikakve naznake dugačke veze, pa zašto se onda oboje vraća na staro?
Nisam ekspert za Dejvison, pa ako ima netko da mi pomogne....

http://img98.imageshack.us/img98/2816/melitamicodejvisonoa0.th.gif (http://img98.imageshack.us/my.php?image=melitamicodejvisonoa0.gif)

ArijeL
28-10-2007, 19:31
ovde se ništa ne može vidjeti, sve je zapetljano od ovih silnih asteroida...

jedan od razloga stalnog vraćanja na staro je dosta retrogradnih planeta, kao i vladar sedme -satrun- koji je retrogradan, i otišao u treću ( ne znam može li se kada je u pitanju dejvison ovo protumačiti kao da se znaju od malena, ili da se često sreću, zbog uslova u okruženju i sl.) odakle pravi kvadrat na veneru u 12, pa je logično da više trpi ona..zbog ovih opozicija i kvadrata sa uranom vjerovatno su prekidi bili nagli i iznenadni...

postavi i sinastriju, samo nemoj ovoliko da zakomlikuješ, pa ćemo vidjeti:)

mila njoj je natalno karma po pitanju ljubavi takva - retrogradna venera u kvadratu sa sjevernim čvorom, pa joj predstoje velike prepreke i ograničenja, svađe i sl.
e sad, njihova veza se neće lako prekinuti, jer imaju trigon saturna i njegov saturn je u konjukciji sa njenim smč, što donosi dugotrajne i ozbiljne veze...onda, njegov jmč je u konjukciji sa njenim smč što još više naglašava jak upliv sudbine, e i ovaj kvadrat njenog saturna sa njegovim plutonom opet znači da ona trpi:mad:
odmah se vidi koliko njena venera, tj. ona pati u ovom odnosu:(

Nella
29-10-2007, 19:51
mila njoj je natalno karma po pitanju ljubavi takva - retrogradna venera u kvadratu sa sjevernim čvorom, pa joj predstoje velike prepreke i ograničenja, svađe i sl.
e sad, njihova veza se neće lako prekinuti, jer imaju trigon saturna i njegov saturn je u konjukciji sa njenim smč, što donosi dugotrajne i ozbiljne veze...onda, njegov jmč je u konjukciji sa njenim smč što još više naglašava jak upliv sudbine, e i ovaj kvadrat njenog saturna sa njegovim plutonom opet znači da ona trpi:mad:
odmah se vidi koliko njena venera, tj. ona pati u ovom odnosu:(

Daj joj molim te pogledaj hoće li s njom u budučnosti biti išta od tih brakova. Do sada su joj sve veze bile totalna katastrofa

mala_m
02-11-2007, 09:47
u 7. polju davisona venera u blizancima

kako to protumačiti?:( s jedne strane, venera u 7. polju bi trebala značiti dugotrajnost veze, možda brak i tako, a blizanci kao da to sve ruše. ili ne???
tko to razumije?

thalatte
02-11-2007, 12:02
-ako se nekome da...par rječi na ovaj Davison...thx:)
http://i6.tinypic.com/6heqp93.gif
(http://http//tinypic.com/view.php?pic=6heqp93&s=1)

Nella
02-11-2007, 14:52
u 7. polju davisona venera u blizancima

kako to protumačiti?:( s jedne strane, venera u 7. polju bi trebala značiti dugotrajnost veze, možda brak i tako, a blizanci kao da to sve ruše. ili ne???
tko to razumije?

Zašto bi to blizanci rušili? Zato što su dvojni znak? Pa to baš i nije tako, ne slažem se s tim.......

mala_m
02-11-2007, 21:13
Negde sam na ovom forumu pročitala da nije dobro da 7. polje davisona počinje u blizancima (još pogotovo ako završava u raku) ili u ribama. Sećam se da za blizance kaže da je tada veza puna dvojnosti, paralelenih veza i nevere ili tako nešto.
A davison sa sadašnjim momkom mi se čini tako lep.
NI meni se jutros moj davison nije otvarao preko linka, a sad se opet otvara normalno. Pa tko ima volje pogledati malo bila bih veoma zahvalna.

Scarlet
03-11-2007, 02:24
Eto, baš iz tog razloga se tumači ceo Dejvison (kao i cela natalna karta). Da je sudbina nekog odnosa zapečaćena znakom na vrhu 7. polja, svi bi bili eksperti. Isto važi i za natale ...

thalatte
03-11-2007, 09:29
Eto, baš iz tog razloga se tumači ceo Dejvison (kao i cela natalna karta). Da je sudbina nekog odnosa zapečaćena znakom na vrhu 7. polja, svi bi bili eksperti. Isto važi i za natale ...

Baš sam i ja o tome razmišljala..kroz život mi se provlače većinom dečki podznak škorpion (čudnim slučajnim odabirom:rolleyes:a u skladu sa mojim DC-om)...a sa njima svima mi Davison 7.kuća u Vodenjaku...što kao ne daje trajne odnose ili što već i kak sad to?A dobro je da se Ac i Dc poklapaju?

Miky
05-11-2007, 13:53
Posto sam greskom postavila pitanje na "Teoriji o dejvisonkama" eto ponavljam ga ovde:

Sta govori moj Davison?

http://s233.photobucket.com/albums/e...nt=Davison.gif (http://s233.photobucket.com/albums/ee29/Dijance26/?action=view&current=Davison.gif)

Pluton u prvoj kuci u vagi ... ne svidja mi se, mozda gresim... 2. kuca prepuna :confused:
u 7. kiron ...
Aspekte nisam ni stigla da gledam..
Zeli neko da tumaci? bila bih zahvalna!

Ja pokušavam primjeniti osnove koje sam isčitala na jednom dejvisonu al ovaj mi se čini vrlo zbunjujuć!!!! pa molim vas za smjernice!

Asc u Ribama, neptun retrogradan u 9 u škorpionu -mars u 5. u raku,

, dakle veza počinje na romantičan način, ali jednako tako cijella veza je pod velom tajnovitosti i svojevrsna iluzija...On prikazan retrogrednim neptunom u 9 kući, kao da ima potrebu da se drži podalje !? mars u 5 u raku pokazuje da mu se ona stvarno dopada i da zapravo nije toliko emotivno imun

Desc u djevici, vladar Me u blizancima, dakle, ona u odnosu je ta koja pokreće komunikaciju, me na kraju treće ( na stupnju 4. kuće)

Mo konjukcija Hiron u 1. kući u ovnu
- naznačuje prilično strastvenu prirodu odnosa a Hiron naznačuje svojevrsnu neizbježnost odnosa samog, mjesec vjerojatno daje emotivno nestabilnu prirodu odnosa ( moguću netrajnost) koju nekako potvrđuje i uran u 7 u vagi koji je vladar 12, s tim da je venera u lavu 120 Mo u 6. ...a sunce u 4 u raku.90 Mo i..hm

Saturn u 2 u biku

7 je u djevici..prenatrpana ;PL u djev, UR( vaga )u 7 i JU( vaga uklješteni znak)
e sad....tu se gubim , .pomozite mi ovo rasčlanit jer meni je ovo koma teško!:) U svakom slučaju neki krkljanac, jel, nemogućnost ida se veza u potpunosti izrazi, il kaj?!

princess
06-11-2007, 11:03
Evo ti prva smernica.Ja ako ne vidim kartu zaista ti nista ne mogu reci,sorry.
Ali evo ti smernica.
Kazes Asc je u ribama,s'toga vladar 1 je Ju u 7.
Dejvison funkcionise po TA.Dakle ne poznaje Ur,Pl,Ne.
Vladar 1 u 7,pa jos u partnerskom znaku vage je lepa postavka sama za sebe,takodje govori o vezanosti starijeg partnera za mladjeg.Itd.prati aspekte i dispozitore tradicionalne vladara 1,7 i 5.

UUU...a tako, puno ti hvala...pokušat ću zalijepiti a dotle vidjeti ovo kaj si rekla, cmok:D

Evo i karte :
http://imagehost.soundfood.net//files/131/davison.jpg

Jaoj meni, niti neznam kako da počnem al probat ću, a vi pomozite....

Dakle, asc u ribama a dcs merkurom, neptun retrogradan i ne aspektiran, s vladarem pl u 7.....ako promatram TA tada je JU vladar asc, i otišao u 7 kuću u vagu, što je lijepo kako kaže princess te radi trigon s vladarem dsc merkurom, reklo bi da se i jedan i drugi osjećaju dobro u toj vezi, te da je komunikacija prilično dobra, me u blizancima u trećoj( na osi 4) te da ona vjerojatno se ona u toj vezi postavlja neobaveznije.

Neptunov dispozitor vadar 9. PL u djevici u 7. radi kvadrat na Me u u blizancima, moguće je da jedan dio komunikacije vezane uz sam odnos blokiran tim plutonom, s čim se ona teško nosi, budući je predstavljena merkurom u blizancima, a i venera je u lavu, prilično otvorena....budući je još u trigonu sa mjesecom iz 1 kuće u ovnu, ona predstavlja pokretačku snagu i emotivnu povezanost u vezi....dispozitor je sunce u 4.( što je on) u raku, kvadriran od urana iz 7. i mjeseca iz 1. meni to izgleda da on ne želi neki standardni odnos, jako mu je važno zadržati slobodan tip odnosa ( ili nemože ) unatoč, suncu u raku i marsu u raku u 5. ( uzajamna recepcija ) sa mjesecom ali i kvadrat marsa i mjesca. Kao da je razapet između emocija i želje da zadrži slobodu?! Jao jesam se nalupetala...gdje je Tina bg da ona to poveže kak se spada ...:)

Lalica
11-11-2007, 16:26
Ako neko ima vremena da pogleda!!!!
Zasto smo se sreli????

http://img119.imageshack.us/my.php?image=astrobq0.gif (http://img119.imageshack.us/my.php?image=astrobq0.gif)
Da li se pratimo ..... odavno ..... iz proslog zivota?
Hvala

cakana
11-11-2007, 18:33
Evo linka pa ko moze da pogleda
http://i219.photobucket.com/albums/cc245/cakana-2007/dejvison1.jpg

Nella
12-11-2007, 12:49
sta znaci kada se u 5.kuci u devici nadju uran, pluton i sunce (koje je u vagi isto 5. kuca)?

Stvarno nisam ekspert za Dejvisona, ali šta uran u ovoj kući ne bi mogao davati onu vrstu ljubavi: obožavam te- mrzim te?
A sunce bi dalo stabilnost......

cakana
12-11-2007, 13:07
A pluton?:doh: Ovo za ur i so ima smisla:D

TrilianSi
12-11-2007, 13:30
U Dejvisonu se ne uzimaju u obzir Uran, Pluton i Neptun. ;)

Nella
12-11-2007, 13:52
Pa, Pluton u Dejvisonu se posmatra dosta povrsno i vise se vezuje za sliku koliko su oboje spremni da se uklope u okolinu i koliko su spremni da zajednickim snagama prebrode krizu ako ona i postoji .

milla
12-11-2007, 14:28
Da li neko raspolozen da pogleda?

http://i220.photobucket.com/albums/dd146/millans/jaion.gif

Hvala! :)

U Dejvisonu se ne uzimaju u obzir Uran, Pluton i Neptun. ;)

Čuj. možda i ne, al ja si dala truda i pažljivo čitala Tinu bg kako ona Davison čita sa svim planetamaa ne samo TA, a vidim da su sve analize bile prepoznate i opće prihvaćane, ja uzimam i to u obzir:rolleyes:

TrilianSi
12-11-2007, 18:09
Čuj. možda i ne, al ja si dala truda i pažljivo čitala Tinu bg kako ona Davison čita sa svim planetamaa ne samo TA, a vidim da su sve analize bile prepoznate i opće prihvaćane, ja uzimam i to u obzir:rolleyes:
To je stvar ličnog izbora ;) ako kod tebe fercera - zašto da ne... ;)

Miky
13-11-2007, 09:48
Koja je razlika u pocetku veze izmedju veze koja u Davisonu ima AC u Vagi a njen vladar je Venera u Skorpiji i veze koja ima AC u Lavu a njen vladar je Sunce u Raku? Kako i zbog cega su ove 2 veze pocele?
Jel u prvoj je vise naglasena prvlacnost-strast a u drugoj emocije? ili se to drugacije gleda?
a za njihov kraj ... prva veza DC u ovnu, vladar mars u strelcu .. druga veza DC u vodoliji a njen vladar saturn u vagi a uran R u strelcu ..
ni u jednoj ni u drugoj vladari 1. i 7. nemaju aspekte.

limunada
16-11-2007, 12:57
kako izgleda njena karta molila me da postavim za nju kartu..ona se pita da li ima nade da ce uspjeti njih dvoje da se pomiri!? 2 sedmice nemaju kontakti, prekinuo je sa njom jer njemu nesto nije u redu...hvala
link za moju prijateljicu:http://imagehost.soundfood.net//files/view/124/astro_65gw_03_06_s_d.42858.2298.gif

sto mu gromova
19-11-2007, 12:41
Kako vam izgleda ova karta?Jedna devojka mi je rekla da ce se veza,koja je za sada super,zavrsiti mojim krahom i da cu biti bukvalno razbijena u komade koliko cu se razocarati?Jel stvarno toliko katastrofalno?Ima li nade da uspe?Hvala!
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3x2file17XSpK-u1189441955&lang=e&gm=a1&nhor=3&nho2=4&btyp=64&mth=gw&sday=14&smon=11&syr=2007&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

kad gledam kartu,ja uvek volim da pogledam i sinastriju,u stvari uvek i pocinejm od sinastrije,pa se onda bacam na dejvison...no,sad kako god...jos uvek sam pocetnik,tako da u svakom slucaju,trebalo bi ovu kartu pogledati jos neko strucniji...vama ASC pocinje u znaku vage,a njom vlada Ve,sto je zista super za pocetak jedne veze,jer ukazuje da vam je veza pocela sa obostranim svidjanjem jedno prema drugom,onako harmonicno,bez nekih velih trzavica,ako trzavice uopste mogu postojati na pocetku,mada mogu,posto sam ih sama bila svedok...e,sada ta Ve je otisla u 6. polje i R i to u ovnu gde je izgonu...ovo moze ukazivati da ste se vi mozda upoznali preko nekog posla,ali isto tako 6. kuca je 12. od 7. pa moze ukazivati i da ste upoznali na neki neobican nacin ili na nekom neobicnom mestu,npr. to moze biti u nekom klubu,ali opet taj klub moze biti po necemu specifican....Ve 0 ME ukazuje da imate dobru komunikaciju,razumete se...vrh 7. kuce u ovnu,a Ma u biku u 7....Ma bas nije najbolje imati u 7.,kao ni znak ovna na pocetku 7. jer moze ukazivati na svadje...i problem jeste u ovim dvema planetama,Ve i Ma,jer su obe planeta u svojim izgonima,Ve u ovnu,Ma u biku...Ve u ovnu je vrlo stastvena,a Ma u biku inatan i svadjalica...u dejvisonu bi trebalo da je zena predstavljena Mo,a muskarac So...So je u ovnu u 6. kuci,sto je rekla sam, 12. od 7. pa moze ukazivati na pratnera koji radi ovom drugom nesto iza ledja,a ni veneru nije bas najsjajnije imati u ovoj kuci....ti si Mo,i on pravi 90 PL,sto znaci da imas vrlo jaka osecanja,onako fanaticna,posebno kad je ovaj tvoj deckic u pitanju....i jos je taj Mo 0 Ju,pa ti bas umes vrlo snazno da osecas...problem je i u tome sto Sa 180 Ma-ovo dovodi do cestih svadja,zatim Ur 120 Ve,iako je dobar asopket,ukazuje na neocekivano pucanje veze,narocito zato sto je UR vladar 4.,a Ve vldar 1, i suvladar 7.zatim vrh 5, u Ribama-patnja, vrh 4. u Vodoliji-ne bas sjajno za porodicu...problem je i u R planetam,kojih ima zasita mnogo,i ovoliki broj R planeta,mora dati neko kocenje,odlaganje,vracanje,sve u svemu preprke....dakle,gledajuci dejvison,ovo sigurna nije osoba tvog zivota...

Tanya
19-11-2007, 14:30
Kako stojite sa tranzitima kad je Dejvison u pitanju? Kakva su vasa iskustva, rade li?

da igual
19-11-2007, 22:57
Kako stojite sa tranzitima kad je Dejvison u pitanju? Kakva su vasa iskustva, rade li?

rade tranziti i progresije na dejvison - sekundarne i tercijari.. :)

Tanya
20-11-2007, 11:34
Ja mislim da si ti vec dobila jedan jako lep i iscrpan odgovor od jedne clanice na drugom forumu. Ta devojka ti nije nista zatajila, i rekla ti je sve kako jeste, a to sto se tebi ne svidja to sto si cula - to je druga stvar.
Potpuno se slazem sa njenim tumacenjem, s obzirom da znam celu tvoju pricu, i to sta ti je ona napisala, i najiskrenije ti savetujem da se okanes vise tumacenja, jer ces samo sebe zbuniti jos vise.
Ja bih bila presrecna da sam imala nekog kao sto je Webhanuma da mi da savet kao sto si ti dobila, ne bih sada toliko lupala glavu.
Kazem ti kao prijatelju, ne opterecuj se toliko "buducnoscu", mlada si, zivot je tek pred tobom. Uzivaj u vezi dok traje, nemoj ici toliko daleko sa planovima, samo ces se zapetljati..
:4hug:

sto mu gromova
20-11-2007, 12:35
Tanya je u pravu,mislim da ne bi trebalo da se toliko opterecujes time ko kako kaze,ako bih ti ja sada dala jos jedno misljenje koje mozda nece ispuniti tvoja ocekivanja,mislim da bi te to jos vise zbunilo...neka veza traje koliko traje...ja sam jos uvek pocetnik kad su u pitanju uporedni horokospi,i za takve stvari treba pitati ljude koji su strucni,ja ipak ne volim da mi bilo ko gleda kartu,niti sinastriju ( koja je doduse, sad jos uvek imaginarna)...kod sinastrija cela stvar vrlo zavis i od pojedincnih karti...ja sam sa nekim muskarcima imla sinastriju ne pozeleti bolju,a veza pukla posle mesec dana...

maruska
27-11-2007, 08:34
Pa moram se uklaviriti i ovde, definitli! Da l je u pitanju radoznalost, zelja da nesto promenim , a snage nemam , zelja da me on voli ko ja njega, da bude moja mirna luka posle svih bura, ne znam! Al pomoc prijatelja mi je preko potrebna. Zato, pomagaj te drugovi!
Kazu ima karme, rekose dogodice ti se u zivotu, dogodio se, kazu trajace duze nego moj brak-mrak, kazu njegove emocije su stabilne....
Pitanje glasi sta je on u zivotu mom, sta sam je njemu, predaje li mi se dusom i tjelom ko ja njemu, i je l ona ona moja polovina jabuke... Ili je mala , doduse u najboljim godinama, sve to krivo protumacila!
Cmok

procedura
03-12-2007, 14:40
rade tranziti i progresije na dejvison - sekundarne i tercijari.. :)

Kako se rade progresije na dejvison? Postoji li neka opcija na astro.com ?

Chither
21-12-2007, 03:13
Da li ima nekakve veze sto su u mojoj natalnoj i u Dejvisonki dva ista znaka ukljestena, razlicite kuce su u pitanju ali u obe karte su ukljestene ribe i devica a pri tom je on devica? Da li je to bitno kod tumacenja Dejvisonki?

http://s237.photobucket.com/albums/ff115/marijana511/?action=view&current=dejvison.gif

Shmishonja
28-12-2007, 11:46
Kako se rade progresije na dejvison? Postoji li neka opcija na astro.com ?

Isto kao i natalna karta. Ako imaš odradjen dejvison [ isto kao natal ] ondak na stro.com-u možeš da uradiš šta ti padne napamet sa njim... i progresije i direkcije i tranziti, solare ... ma sve :)

Da li ima nekakve veze sto su u mojoj natalnoj i u Dejvisonki dva ista znaka ukljestena, razlicite kuce su u pitanju ali u obe karte su ukljestene ribe i devica a pri tom je on devica? Da li je to bitno kod tumacenja Dejvisonki?

http://s237.photobucket.com/albums/ff115/marijana511/?action=view&current=dejvison.gif

Naravno da ima veze. Umetnuti znaci u Dejvisonu ti se tumače kao "skrivena mesta" tj. ti znaci će ti ukazati gde veza [ne]škripi ~ sve zavisno od dispozitora ~ kod tebe je slučaj Merkura i Jupiter/Neptuna... Takodje, ako nečije natalne plaente baš dolaze u tu umetnutu kuću, upravo ta plaenta će ti pokazati "ključ" kojim se otkriva ta kuća tj. problem [ ako ga ima ] :)

Shmiso, sa tranzitima u Davisonu je jednako kao i u natalu?! Recimo,što znači tran. Saturn ( a u davisonu vladar dc-a) .... kad ima konjukciju sa mjesecom u davisonu??

Shmishonja
28-12-2007, 16:08
Shmiso, sa tranzitima u Davisonu je jednako kao i u natalu?! Recimo,što znači tran. Saturn ( a u davisonu vladar dc-a) .... kad ima konjukciju sa mjesecom u davisonu??

Ako je Saturn vladar Desc', što označava jednog od vas dvoje, pa još i trSaturn ima 0° sa Dejvison Mesecom, mogao bi da se protumači kao odredjeno zahladjenje u emocijama, emotivna blokada, neki zdravstveni/finansijski problem, sve zavisno od samog Dejvisona ~ ako je na primer taj Dejvison Mesec dobro postavljen, ondak će ovo zahladjenje u emocijama dobro doći jer će samo smiriti i regulisati odnos izmedju vas dvoje, s druge strane ako je Mesec loše aspektovan, donosi suprotno.Super, kužim, hvala ti puno mamice!!!:eaea:igrom slučaja taj davison mjesec je vladar asc, a ja budalica tu nebitnu informaciju zaboravila spomenutiElem, pošto ti je Mesec vladar Asc' ondak priča ide u pravcu : moguće je da ćete vas dvoje sada kada 0° bude totalna da napokon imate mir i tišinu i uspostavite pravi harmonični odnos, biće tu analiziranja, merenja, malog začikavanja, ali će sve to da izbaci na površinu bilo koji problem koji vas je mučio i tako da razčistite situaciju da možete da idete dalje :)

thalatte
29-12-2007, 11:28
E ljudi ja poludila od astrologije...gluposti stvaram...:D
Spetljala se ja iz znatiželje (astrološki pokus) sa dečkom za kojeg sam znala da je bikonja na kvadrat,čak smo i imenjaci...

A daj pogledajte ovaj Davison;http://i9.tinypic.com/8euqnx2.gif

Par zanimljivih stvari koje vidim al nisam baš sigurna kako se one tumače:

-Vladar Ac-a dobrar Jupiter u 11.(to je slika budućnosi veze ne?),al što kad je retro?

-Merkur vladar 7. drito na Dc-u...u svom sjedištu,a znamo šta je 7.kuća

-i onda ova generalna opozicija Mars-Venera na samoj liniji Ic-Mc?

-a za kraj ne aspektirano Sunce (a to bi bila ja,jer sam starija)...a i iskreno nije da sam se baš zaljubiška,a i mislim da neću,jer da vam ne pričam koliko smo slični...ha,ha...:rolleyes:

malomace
07-02-2008, 17:03
schveca je vec rekla, ali evo:
Davison je horoskop veze dvoje ljudi (koji god tip veze da je u pitanju); AC je podznak te veze, on ukazuje na to kako i gde je veza pocela (gleda se vladar, aspekti, planete u prvoj kuci...); DC se odnosi na osecanja, kako se pokazuju, koliki je njihov intenzitet...; bitno je naravno gde se nalaze SU ( sustina veze), ME (kao pokazatelj komunikacije u vezi), VE i Moon (osecanja), SA (trajnost, karma), UR (promene, dinamika veze), JU (rast, napredak veze), MA i PL (strast, energicnost, rasprave)...

jub-sudbinica:o
kako da napravim devison kartu,ili je to isto sto sinastrija karta?ako nije da li mozes da mi das adresu za tu kartu,hvala:)

Skorpija
07-02-2008, 17:14
Malomace,ides na www.astro.com (http://www.astro.com) i izaberes prvo karte za koje hoces da uradis davison,a onda kliknes na opciju Davison (corrected),jer ce ti ponuditi i uncorrected opciju.

malomace
07-02-2008, 21:55
evo da prilozim i ja svoj dejvison
Da li se ova veza zavrsila ili ima jos nade,
Jupiter i dalje tranzitira kroz peto,

ja mogu da kazem za tvoju davison ali na skolski tj.na osnovu davison teorije,a ostali neka mi amlo pripomognu,ili me isprave ako gresim

popsto tvoj devison pocinje u lavu,vladalac asc je sunce,a sunce je preslo u 9 polje,koliko sam ja razumela ispravite me ako nisam upravu,prvo polje se odnosi na njega,a posto ti.tj.DC u 7 nalazi se u vodoliji,a vladalac Uran,planet koja se nalazi u 7 polju je venera!sto se tice petog pola ono pokazuje pokazuju nivo ljubavi koji postoji u ovom odnosu,posto 5 polje pocinje u strelcu,a vladar je jupiter,posto jupiter nosi optimizam,srecu to i nije tako lose,a po dajsonovoj teoriji jupite:Jupiter u Dejvisonu predstavlja zajednicke moralne stavove i ideje , zajednicki stav o moralnim i verskim vrednostima , ali i sklonost ka "neobicnim" oblicima ispoljavanja naklonosti i ljubavnih zelja u samoj vezi ( posto je to planeta "morala" , on se naravno vezuje i za sve ono sto i nije bas moralno ~ paralelne veze , vanbracne aktivnosti , prevare , preljube , perverzije u sexu ... ) .9 polje po dajvesoni predstavlaj:ovo polje nam daje predstavu o buducnosti same veze . IX polje je polje PERSPEKTIVE koju imaju ovo dvoje . IX polje je usko povezano sa Jupiterom , pa samim tim pokazuje i moralni i religijski nivo na kome se nalazi ova veza:posto se tebi u 9 pple pocinje u ovnu,valadalac mars,a po dajvisonu Mars u Dejvisonu predstavlja , logicno , seksualni poriv i strast koja postoji izmedju to dvoje ljudi , dinamika , akcija , potreba za kretanjem i delanjem , tj. on predstavlja ono sto gura vezu da ide ili napred ili nazad ...,a planete koje se nalaze unutar 9 polja su sunce i merkur,prilicno dobre planete..tako da ima perspektive,toliko od mene,nisam neki pozanavaoc pocetnik,pogledaj po temom davisove teorije tu imas bas lepo objasnjeno,pa mozda i sama nesto vise otkrijes i zakljucis:):D :D :D

ness
07-02-2008, 23:03
na neobican nacin pocetak a na jos neobicnij nacin dodje do kraja....i kako vrijeme odmice( godina i nesto) ja sve vise razmisljam o ovoj osobi i ne znam
kako dalje ....sve mi secini da smo na neki nacin povezani .....ne mogu da vam objasnim konta ce te da sam frik . ali bi mi pomoglo ako bi mi
bi neko mogao da mi pogleda ovu dejvison kartu.ovo je karta moje ne
prezaljene ljubavi i mene (dejvison karta),tu je i njegova natalna karta .
ovako gledajuci nase solarne karte kad smo se upoznali te godine njemu je - asc bio je u biku a dc je u skorpij, a u mojoj karti solarnoj asc je skorpija a dc je bik....znaci kod mene je samo obrnuto bilo. ne znam sta to znaci ali tako je bilo
-u njegovoj natalnoj karti asc je lav a dc je u jarcu , a kod mene u natalnoj karti asc je jarac a dc (zamalo lav ali nije :D ) je rak
e sad u dejvison karti asc nam je u biku a dc je nam je skorpij ,znaci sve isto kao u nasim solarima :D ...ovo mi pravo friki.
ne znam da li cu ikad vise biti s ovom osobom i ako smo mi raskinuli ja sam i dalje s njim povezana kroz snove . ali sta vi kazete kakva je bila veza i kako je to sve puklo?
i postoji li makar 1 posto sanse da ikad u zivotu budemo zajedno :( ???

da li moze neko da mi pomogne oko tumacenja ovog dejvisona pleace :( ???

zujalica
01-03-2008, 15:44
Sta reci za Veneru u 7.polju, znak Device ? Sta bi ona trebala doneti?
Saturn, 4.polje, znak Raka?

Mirka
01-03-2008, 20:10
Da li mi možete nešto reći o ovom Davison-u. Hvala

http://tinypic.com/view.php?pic=nzeg06&s=3

San
16-03-2008, 01:34
kako protumaciti sledece: Dejvison podznak Devica, vladar 1 i 7 konjunkciji u 3 kuci. Poznato je da Neptun i Merkur nikako nemogu zajedno.. e sad jos pozicija Neptuna u 3 kuci.. ponovo Merkurovoj kuci.. i to u konjukciji sa Merkurom.. kako sad ovo da protumacim sebi. :confused:
zna li neko ?
I jos jedno pitanje.. koliko je gadno imati Mesec(5 kuca) u opoziciji sa Saturnom-dejvison u sinastriji mesec i saturn u konjunkciji.

Miky
18-03-2008, 16:48
Please .. imam jedno pitanje .. na stro.comu kad zelim da uradim DAvison .. koju opciju da biram "corrected" ili "uncorrected? ne znam koja je razlika ...

Skorpija
18-03-2008, 20:37
Drage volje bih ja prepravila ali ne znam sta,tako ako imas strpljenja pomozi mi sta i kako da prepravim jer ja kad kliknem na link najnormalnije se otvara
Normalno se otvara,ali thumb zauzima dosta mesta,a smeta clanovima sa slabijom konekcijom,tako da kada postavljas nesto (vidim da ides preko tinypic-a) izaberi kod html,a ne thumb.

Tristran
18-03-2008, 22:52
Jedno pitanjce.

U podznaku smo Lav.

On Sunce u Vagi, a ja Uran, pa u bliskoj konjunkciji-orbis 1 stepen....

Sunce/Mesec u egz. sekstilu, ostatak Dejvisona dobar.

Na prvi pogled-simbioza, vladari 1. i 7. u konjunkciji, u bracnoj Vagi-jos u 4. porodicnom polju...

Brine me taj Uran.

Ja sam taj Uran(vl. 7). Mladja i opustenija.

Da li to moze da se "ispuca" kao neobicna partnerka, malo sasava, zanima je astrologija...

Ili So0Ur u Vagi u 4. znaci-kud koji, mili moji?:18:

San
19-03-2008, 22:24
;) Tristran

za Vodoliju se ne gleda samo Uran vec i Saturn kao stari vladar Vodolije. Postavi kartu ili opisi kakve aspekte pravi saturn sa licnim planetama i da li je u apektu sa Suncem?

Tristran
19-03-2008, 23:38
Mislim u Dejvisonu, nadam se da si shvatila.
Sacekaj da pogledam, necu da postavljam kartu.

Mislis da je vazan i Saturn?

Evo ga.
U ovom Dejvisonu on je u 11. kuci i pravi egz. trigon
iz Blizanaca na ovu konjunkciju Urana i Sunca u Vagi u 4. polju...

zooloo
21-03-2008, 15:46
dragi moji, skoro sam oslepela gledajuci u razne dejvisone i pokusavajuci da shvatim princip ...uglavnom gledam karte ljudi koji su mi prijatelji i o cijim zivotima dosta znam...ono sto mi se stalno ponavlja i mislim da je jako vazno je da tranziti izgleda imaju mnogo upliva, posebno tranzit jupitera i saturna ...na primer kod 4 od 5 dejvison karti tranzitni jupiter je bio conj. venera ili asc kod pocetka veze a tranzitni saturn conj. asc ili sunce kod kraja veze...imate li vi slicna iskustva?:)
posto lupam glavu oko ove teme postavicu nekoliko upecatljivih primera pa pogledajte i vi

1.dugogodisnja veza, prvo dugo zabavljanje pa brak..bez strasti, platonska ali traje ..

http://i284.photobucket.com/albums/ll12/laranikolic/lv-1.jpg

saturn na asc verovatno i hladi ali i odrzava ovu vezu..interesantno je da su vladari asc i desc u conj. a sunce kao vladar pete se umetnulo ..ali elem to nije ono sto svi misle - velika ljubav ...pre ce biti da je to neko treci koji je stao izmedju njih...

2. upoznali se i vencali za deset dana..posle toga nastupa relativno los period..nigde ne mogu da pronadjem znak da je veza pocela tako rapidno..vrlo izrazen socijalni zivot , status im je oboma bitan...on - neiskren
http://i284.photobucket.com/albums/ll12/laranikolic/nt-1.jpg

3.poceli tajno , pa se sve otkrilo ..sad svi sve znaju - i supruznici ! ali se sve nekako tolerise...u ovoj vezi ona je starija , mada bih ja pre po karti rekla da njega predstavlja jupiter u 8-oj a nju merkur..koji je spaljen..
http://i284.photobucket.com/albums/ll12/laranikolic/gf_2_3.gif

4. tajna veza..veoma intenzivna mada se neslavno zavrsila..ona i posle mnogo godina i dalje pomalo pati..u sinastriji imaju conj.sunca i meseca a njena venera , mesec i saturn padaju u njegovo sedmo a sunce u njegovo peto polje ...pa opet on ju je ostavio...
http://i284.photobucket.com/albums/ll12/laranikolic/lt-1.jpg...

sta mislite - moze li da se sve ovoo vidi u dejvison kartama?

moj natal
http://i284.photobucket.com/albums/ll12/laranikolic/lara-1.jpg

Skorpija
21-03-2008, 19:44
Draga zoolo,i sama si lepo sve objasnila,trebala bi dosta vremena da se sve to pogleda,meni se ipak ova cetvrta cini kao najzanimljivija,puno osecanja je tu bilo,ali vladar asc u 12,brak bi u principu funkcionisao,jer je saturn na dsc,ali vladar mu je na 29*.

zooloo
21-03-2008, 20:59
Skorpijice, ajde molim te ...u ovom cetvrtom primeru sam i ja....jeste bilo puno osecanja , bar se nadam...zavrsilo se bezveze , da mi ni danas nije jasno zasto ( spoljni uticaj?) sa obecanjem da je tu - uvek...a nezavrsene stvari doveka muce...inace kao sto rekoh - tranzitni jupiter je dosao na veneru kad je pocelo a tr. saturn je bio na asc kad se zavrsilo - tri godine kasnije...vidi li se jos sta je smetalo? mesec-on je u kvadratu sa suncem i merkurom..ja- saturn (uh - to mi je i podznak ...) na 29 stepenu....inace kompozitni asc je na 29 stepenu skorpije .......sto bas i nije nesto dobro - ali je bilo strasno:o ..........

ako imas vremena pogledaj....zasto je otisao...?

sinastija

http://i284.photobucket.com/albums/ll12/laranikolic/sin.gif
kompozit

http://i284.photobucket.com/albums/ll12/laranikolic/compozit.gif

Skorpija
21-03-2008, 21:42
ako imas vremena pogledaj....zasto je otisao...?
Ako kazes da ste raskinuli kada je saturn dosao na asc ,znaci da je bilo pre 4-5 god. Onako moje najskromnije misljenje je da je razlog odlaska taj sto se on ohladio.Ipak je saturn vladar dsc,pa dosao na mesec ,pa jos u raku,mada to nije dovoljan pokazatelj,ali jedan od bitnijih. Mo 120 Sa vas je sve vreme odrzavao.Venera ima lepe trigone,sa plutonom daje neverovatnu privlacnost,to je aspekt "nerazdvajanja".Mislim da se raskid desio u vreme kada je uran bio na poslednjim step.vodolije i aktivirao je aspekt Sa 180 Ur.
Jeste da pricamo o davisonu,ali u sinastriji se lepo vidi So 0 Mo,to je jako dobro,dusa i telo u jednom. Sve u svemu,eto ja kao laik bih rekla da je veza imala velike sanse da uspe,mislim da su i ovi tezi aspekti mogli da se preguraju,ali nekada je bitna i volja.:)

zooloo
22-03-2008, 11:45
hvala puno na odgovoru...mislim da si potpuno u pravu....I neverovatno koliko stvarno nisam u stanju sebi da gledam bilo sta pa uopste nisam videla uran....ja u principu cesto gledam " stare" horoskope da bih pronasla okidace - i za dobro i za lose...tako mi je najlakse da ucim....u konkretnom primeru me muci sto je bilo toliko dobrih - vezujucih aspekata a sve se srusilo...nasuprot tome imam gomilu prijatelja ciji dejvisoni ili vec sinastrije nisu nista posebno a veze se odrzavaju....hm....:confused: ...fascinantno mi je doduse da izgleda upravo tranziti tako jasno uticu na dejvison kartu...Hvala puno jos jednom

Lotosov cvet
24-03-2008, 17:27
Evo, ja iscitavam redove o dejvisonu..
Dok ja nesto naucim o tome, moze li neko da virne u ovaj ...nesto mi se ne svidja na prvi pogled kako izgleda, ali ja sam totalni laik za dejv...

http://i31.tinypic.com/25uk08i.jpg (http://i31.tinypic.com/25uk08i.jpg)

Pozz!!!

loreley
24-03-2008, 17:50
Hey... Što biste rekli o mogućoj obnovi veze koja je prikazana dejvisonkom? Da ili ne?

ja se još nisam odlučila kako bih promatrala davison, tradicionalni vladari ili sve planete...recimo, recimo UR na dsc u davisonu mi prilično značajno izgleda za odnos da bih ga mogla zanemariti...aj help, da vidim kaj vi mislite :)

thalatte
25-03-2008, 11:00
Ehej karmice...ne mogu ti puno pomoći...ali kada je meni jedana naša članica (ali na dugom forumU) radila malo Davison gledala je Uran...jer je 7. bila u Vodenjaku...i pomoču njega opisala vezu,ali i prekid..(nemoj se brinut bio je i u kvadratu sa ostalima)...isto tako i za Pluton je rekla da je dao fatalnost toj vezi i tako...

...navela sam ti to kao primjer...jer bi je ja nazvala ekspertom za tumačenje Davisona i partnerskih horoskopa...sama kaže da joj to najbolje ide i kolko sam svatila bavi se time već duže...;):)

mikicca
26-03-2008, 19:33
http://i247.photobucket.com/albums/gg129/mirjana77_photos/Dejvison.gif

Mogu li da zamolim nekog ko se razumije u davison da pogleda ovaj i kaze nesto o buducnosti ove veze,molim vas vazno je.

zujalica
31-03-2008, 22:13
Jedno pitanjce... :) Da li pri tumacenju Dejvison karte uzimate i uticaj fixnih zvezda?

Tanja_13
02-04-2008, 14:54
Volela bih kad bi mi neko prokomentarisao ovaj dejvison(nadam se da je sad karta ok)

new2008
06-04-2008, 01:18
ima li neko vremena za ovaj jadni davison
ko mi otvori oci dobije cokoladu:p
napomena;veza je i nije veza
oboje u braku:eek:

ima li neko vremena za ovaj jadni davison
ko mi otvori oci dobije cokoladu:p
napomena;veza je i nije veza
oboje u braku:eek:

mila zar ti još treba otvarati, ja bi radije da ti nama pišeš a mi učimo, no....
eto ono malo što vidim, opsesivno- posesivno, luda strast koja vas izluđuje oboje,jednako tako i transformira i boli...čak više tebe , opstaje kao tajna i jedino kao takva može funkcionirati...lijepo vam je zajedno i to vas drži, sretni ste dok ste zajedno, potrebno je puno prilagodbi...nadaš se nečemu više? sumnjam...sve je gotovo u 12 i 6 kući, ( 12 od 7):rolleyes:

new2008
06-04-2008, 23:45
hvala karma
elem nevolja je sto nas nista ne drzi
sve je po sistemu kad bude bice a mozda i nece
sunce opozicija uran
komunikacija 0
saturn konjukcija merkur
venera konjukcija juputer u polukvadratu sa marsom i suncem
tipicna svaleracija sa emocijama i seksualna privlacnost
kako je umesano sunce to se vise odnosui na njega nego na mene;)
elem ovaj mesec to jest ja u konjikciji sa plutonom ne mog da razlucim
opsesija ili sujeta
ljudi tu astrologija ne pomaze nego psihijatar:D
ali upornost majka uspeha
samo sto se taj uspeh ne vidi
a i mesec je u sekstilu sa neptinom pa je madam zaljublljena:o

sahadow452
07-04-2008, 21:15
Drustvo,nikada nisam pitala za nas Dejvison...uvek nekako gledam sinastriju...Hajde mi pogledajte,bas me interesuje sta se poklapa sa sinastrijom...:confused:

thalatte
08-04-2008, 09:21
Drustvo,nikada nisam pitala za nas Dejvison...uvek nekako gledam sinastriju...Hajde mi pogledajte,bas me interesuje sta se poklapa sa sinastrijom...:confused:

Ne znam tumačit:D...sorry ,al imam par pitanja ,nešto mi palo na pamet...je to karmička veza?

Ljepa je tamo So0Ve So0Ma Vladari 1. i 2. partnera...još i Fortunica skupa sa njima...:)

Saturn iz 12.na Asc...da li bi značio trajnost ili probleme:confused:

-jedino 11.kuća..kuća budučnosti veze - u Vodenjaku -Vladar Uran u 6.- stao na put od veze do braka...No onda me buni taj Saturn..

Ajde baaš bi volila da ti rastumače...zanimljivo mi se učinilo...

Merkur
08-04-2008, 09:37
... luda strast koja vas izluđuje oboje,...
:confused: Koje su planete ukazale na ludu strast? Ja tako nesto nisam nasla u tom Dejvisonu. Ono sto sam mogla da uocim, starijem partneru /Neptun/ najvaznija stvar sex, dok je mladji partner /Merkur/ prilicno ugrozen.

zujalica
08-04-2008, 09:51
Ne znam tumačit:D...sorry ,al imam par pitanja ,nešto mi palo na pamet...je to karmička veza?

Ljepa je tamo So0Ve So0Ma Vladari 1. i 2. partnera...još i Fortunica skupa sa njima...:)

Saturn iz 12.na Asc...da li bi značio trajnost ili probleme:confused:

-jedino 11.kuća..kuća budučnosti veze - u Vodenjaku -Vladar Uran u 6.- stao na put od veze do braka...No onda me buni taj Saturn..

Ajde baaš bi volila da ti rastumače...zanimljivo mi se učinilo...

Ja pa tek ne znam tumaciti Dejvison (i za natal tek hvatam konce) :) , ali zar buducnost veze nije 9. polje? Ja tako nesto procitah..., a 11. polje je valjda primanje, nacin pokazivanje emocija...

select81
08-04-2008, 13:52
Sta znaci Mesec u Ribama u mom horoskopu u 9 kuci a Mesec u Ribama u 7 kuci kod partnera;)

sahadow452
08-04-2008, 18:33
Jap..da,da...u pravu si...što li je mene ta 11 opsjela:D...

Joj,pa vidi Jupitera u 5 kuci sa ovim kvadratima...a,Saturn sa Mesecom...pa to sve nesto obavijeno velom tajne....:(:(:eek:

Tanja_13
09-04-2008, 00:21
Ja sam predstavljena vodolijom i uranom u 3 a on lavom i suncem takodje u 3(uran u vagi unistava sinboliku vage a sunce je u svom padu) znaci ni jednom ni drugom nije bas najprijatnije u ovoj vezi u opoziciji sa mesecom(bez osecanja).Venera je u skorpiji .....i tako dalje sve crnje od crnjeg...ono sto mene zanima sta ukazuje da ova veza jos uvek traje ili sam ja sve pogresno razumela

new2008
09-04-2008, 23:15
:confused: Koje su planete ukazale na ludu strast? Ja tako nesto nisam nasla u tom Dejvisonu. Ono sto sam mogla da uocim, starijem partneru /Neptun/ najvaznija stvar sex, dok je mladji partner /Merkur/ prilicno ugrozen.

i to je tacno
ali merkur zaledjen saturnom mozda se i ohladi;)
pitam se kada:confused:

mila, eto što da kažem, takav sam ja dojam dobila, zašto? vl. 5 mo kuće koja opisuje zabavljanje, sex , ujedno i 8. je u konjukciji s plutonom ujedno u opoziciji sa suncem u 12. meni to djeluje prilično strasno, venera predstavlja nivo privlačenja u vezi i izražavanja nježnosti...ona je u ovnu ( opet vatreno) u konjukciji s jupiterom u 1 kući, a 1 kuća opisuje pristup samoj vezi i nivo važnosti fizičke razmjene emocija..kaj fulala sam??:confused::D Aha, tek samo da dodam, slobodno me ispravljate jer devison fakat još ne lovim...:)

sahadow452
13-04-2008, 23:40

Hocete li da mi malo bacite okce na Dejvison...ili da ja odustanem...:(

mikicca
14-04-2008, 16:01
Skorpijo mogu li tebe da zamolim da pogledas ovaj davison i kazes nesto o ovoj vezi,molim te vazno je, nemoj me izignorisati please (sto god pitam nema odgovora u zadnje vrijeme?).
http://i247.photobucket.com/albums/gg129/mirjana77_photos/Dejvison.gif (http://i247.photobucket.com/albums/gg129/mirjana77_photos/Dejvison.gif)

sahadow452
14-04-2008, 23:51
mila ja bi, al ne znam...trebam još puno kuruze jesti:D;)

Lepa moja Karmice....ja sam gledala i nista mi se ne svidja Dejvison...,a i ovaj moj Merkur u Vodoliji me ponekad izda...sta ces,ipak je to Merkur...:p

Skorpija
15-04-2008, 14:10
Skorpijo mogu li tebe da zamolim da pogledas ovaj davison
Jel ste vi u vezi? Ovo je davison dve totalno suprotne licnosti.Ima velikih sansi da dodje do braka,peto polje,polje dece je naglaseno,pa bih rekla da ce mozda i trudnoca biti uzrok brzeg ulaska u brak.Venera 180 mars,sigurno da se svadjate dosta.Muskarac voli slobodu,a tebi to smeta,ipak je mars u vodoliji u trigonu sa svojim vladarem,sto znaci da on ne voli ogranicavanja,ili mu je takav posao da je u pokretu.Pitaj me jos nesto ako te zanima,sada sam samo ovako na brzinu virnula,jer zurim.:)

Nale 83
15-04-2008, 15:11
Hajde molim vas pogledajte ovaj Davison... Sinastrija nam je losa :( ,i trenutno nismo zajedno - on je u inostranstvu, ali smo u kontaktu:rolleyes:. Pa ako ni Davison "ne obecava" da konacno priznam sebi da od cele price nece biti nista. Bas mi treba vasa pomoc, zato - ljudi :please: .

mikicca
15-04-2008, 15:13
Skorpijo hvala, bili smo u vezi, pa sam ja ostala u drugom stanju i onda smo se vjencali, rodila sam cerku 2003, a razveli smo se 2005. Postoji li ikakva sansa da mi ponovo budemo zajedno? Ili bar da imamo jos koje zajednicko dijete van braka (sto bi ja voljela zbog moje cerkice da ima brata ili sestru, mada ne znam on je trenutno u vezi sa nekom curom i djeluje mi potpuno zaljubljen, ali isto tako znam da ga fizicki ja nenormalno privlacim)?

Merkur
15-04-2008, 15:54
Hajde molim vas pogledajte ovaj Davison... .
:D Opet ja, nego da li ste vas dvoje zapoceli zabavljanje tako sto ste se prvo malo svadjali:D pa kasnije i zavoleli?
Ovde imas harmonican odnos svetala, sto moze ukazati na brak. Pa opet potvrdu jake seksualne privlacnosti Mesec 120* Mars. Sa polozajem Venere u 9 polju, moze ukazati na brak koji se moze sklopiti u inostranstvu ili je zapoceta u inostranstvu. Polozaj Venere u Lavu i 9 polju nam govori da ta ljubav tebi daje smisao.

Nale 83
15-04-2008, 16:13
Merkurce moje zlatno, :4kiss: te tako pametnu ! Nisu bile svadje u smislu :boxing: ali je bilo "prepucavanja" kako direktnih, tako i preko svih mogucih sredstava komunikacije:clap:. Vratila si me u zivot ;). Ako ti se cini jos nesto zanimljivo - kuckaj, necu se buniti :) .

mary
15-04-2008, 23:40
Merkur,bi li pogledala ovaj Dejvison?

http://img145.imageshack.us/img145/6362/astro64gw0402jgjgja7005yq1.gif

Merkur
16-04-2008, 00:14
Merkur,bi li .gif (http://img145.imageshack.us/img145/6362/astro64gw0402jgjgja7005yq1.gif)

:D Pogledaj polozaj Venere tvog i predhodnog dejvisona kao i osu ASC/DC.
Samo sto je u tvom Mars mnogo bolje polozen. Mars u predhodnom zna malo i da lagi.:D
U tvojoj vezi su prijateljstvo i sloboda naglaseni. Ali licno mislim da ces se ti ohladiti.

Tanja_13
18-04-2008, 09:15
Moze li ovaj da malo rastumacite

ninja
21-04-2008, 19:55
Tinice ako bi mogla oko da bacis malo i na moj Dejvison interesuje me dali ovom braku ima opstanka ili svako na svojuhttp://img230.imageshack.us/img230/8580/dejvisonqy3.th.gif (http://img230.imageshack.us/my.php?image=dejvisonqy3.gif) stranu. please

zujalica
22-04-2008, 10:56
Evo i ja da okacim Dejvison kartu... u kojoj aspekti i nisu nesto (bar mi se tako cini) tj. ja nista ne umem povezati u Dejvisonu :) , pa nek neko baci okce...
http://img373.imageshack.us/img373/1642/dejvisonjh9.gif

jackeyalineonazis
22-04-2008, 14:44
Ljudi, molim vas da neko baci pogled na ovaj uporedni i Dejvison, :24: !
Tudje karte jos i mogu da nekako rastumacim, svoje nikako... :confused:. Ustvari, ovde mi je samo jedno pitanje bitno: moze li biti braka... ??? a znam da Dejvison daje dobar odgovor na to pitanje... Pre deset godina smo bili skupa na kratko, pa nas zivot razdvojio u dve zemlje, a pre dva meseca smo se opet, slucajno, nekako nasli... i ja ne znam da li da se opet upustam u to :confused:

Evo karata :cool:
1. Dejvisaon
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...=22&fix=1&ast= (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cawfileWOSQwL-u1202741940&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=64&mth=at&sday=13&smon=3&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&fix=1&ast=)

2. Uporedni
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...=22&fix=1&ast= (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cawfileWOSQwL-u1202741940&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=61&mth=at&sday=13&smon=3&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&fix=1&ast=)

:wiggle:

sahadow452
22-04-2008, 18:45
Evo karata :cool:
1. Dejvisaon
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...=22&fix=1&ast= (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cawfileWOSQwL-u1202741940&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=64&mth=at&sday=13&smon=3&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&fix=1&ast=)

2. Uporedni
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...=22&fix=1&ast= (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=cawfileWOSQwL-u1202741940&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=61&mth=at&sday=13&smon=3&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&fix=1&ast=)

Samo da ti kazem da karte nisu dobro ostavljene...:o

jackeyalineonazis
23-04-2008, 09:43
Samo da ti kazem da karte nisu dobro ostavljene...:o

Joj, hvala, evo sad cu da ostavim ponovo. Nadam se da ce sada biti u redu...

A vi, molim vas, bacite pogled:15: , pitanje je... moze li biti braka???
Deset godina smo u nekoj vrsti prijateljsko-platonskoljubavne veze, a sad smo se setili da bi moglo biti i drugacije ;) ... A zivimo u razlicitim zemljama pa je jaaaaako komplikovano :helpsmilie:

spo
23-04-2008, 11:23
Ovakva veza nije cesta, kao izmedju njega i mene.
Vidi li se to u Dejvisonki?
U sestoj kuci pet planeta...???

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=7u6file0taEUk-u1208517896&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=64&mth=gw&sday=23&smon=4&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

A sinastrija - http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=7u6file0taEUk-u1208517896&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=61&mth=gw&sday=23&smon=4&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Jasno je bilo da cemo pred maticara.
A dalje....?

Electrica
12-05-2008, 12:43
Ovo je link za dejvison mog bivseg decka i mene. Bili smo pre dve godine zajedno nekih 8 meseci i pre nekoliko dana poceli ponovo da se cujemo,vidjamo mada se jos nista konkretno nije desilo. Na osnovu ovog dejvisona,kakav odnos bi najbolje bilo nastaviti..? Prijateljski ili ipak nesto vise...?
http://i241.photobucket.com/albums/ff90/picka88/krissStef.gif

select81
12-05-2008, 12:54
Moze li komentar za ovaj dejvison, 8.kuca je bas puna :) :)

dejvison
http://imagehost.soundfood.net/files/211/astro_64gw_08_07_ja_vaga_on_lav.33425.4873.gif

skribent
16-05-2008, 00:06
Procitala sam negde da 29. stepen ukazuje na nemogucnost veze, mislim da se to odnosilo bas na Asc, u mom (nasem) dejvisonu je Asc u Skorpiji na 29. stepenu... Znate li nesto vise o tome? Je li veza u startu osudjena na propast?

da igual
16-05-2008, 08:03
Moze li komentar za ovaj dejvison, 8.kuca je bas puna :) :)

dejvison
http://imagehost.soundfood.net/files/211/astro_64gw_08_07_ja_vaga_on_lav.33425.4873.gif

puno para i seksa :D

select81
16-05-2008, 08:09
:) uf, a to sto Mo pravi aspekte sa neptunom i jupiterom, i lep aspekat venere i jupitera u 11.kuci u blizancima, ciji je vladar smesten u 8.kuci. Za 11.kucu sam procitala na ovoj temi da je to kuca buducnosti veze.

dejvison

zujalica
25-05-2008, 23:50
Jedno pitanjce... sta govori egzaktno poklapanje osa, jedne iz natala, druge iz Dejvisona tj. nataldi Asc na Dejvison MC-u i naravno Dsc na IC-u? Ako se to uposte gleda?

zvoncicaa
25-05-2008, 23:56
Cao zujalice, ako je egzaktno poklapanje, naravno da ima znacaja, i mozda da znaci da osoba ciji je ascedent na Mc dejvisona svojim ponasanjem utice na to da veza da neki svoj maximum...osim toga..ta osoba je i dominantnija u vezi...i pokretac promena...
pogledaj znak gde je asc...takve ce biti akcije..tog tipa..na takav nacin ce se uticati na to da se veza razvija...
Cmokic!

zujalica
26-05-2008, 00:08
Cao zujalice, ako je egzaktno poklapanje, naravno da ima znacaja, i mozda da znaci da osoba ciji je ascedent na Mc dejvisona svojim ponasanjem utice na to da veza da neki svoj maximum...osim toga..ta osoba je i dominantnija u vezi...i pokretac promena...
pogledaj znak gde je asc...takve ce biti akcije..tog tipa..na takav nacin ce se uticati na to da se veza razvija...
Cmokic!

:) Hvala zvoncice, egzaktno je poklapanje, moj Asc je na Dejvison MC-u. U znaku Strelca je... dakle ja trebam biti pokretac... , a egzaktno na MC-u je i Mesec...

zvoncicaa
26-05-2008, 00:23
Pa hajde stavi dejvison kartu da vidim sta sve tu ima lepo..hoces?

zujalica
26-05-2008, 00:32
Pa hajde stavi dejvison kartu da vidim sta sve tu ima lepo..hoces?

:) Zvoncice, evo karte
A koliko je lepa...,to je pitanje... :)

select81
28-05-2008, 09:47
Da li polozaj meseca u natalnim karatama i u dejvisonu u istom znaku nesto znaci?

on
http://imagehost.soundfood.net/files/211/astro_2gw_07_on_lav.24439.24307.gif

dejvison

mace
28-05-2008, 11:32
Cmokic!

u mom dejvisonu MC je u vagi na 12 stepeni a meni natalno AC u vagi a uran mi je na 13s u prvom polju! zvonce jel to znaci da ga urnisem tim uranom: :(
jao sad vidim da taj moj uran kad ga "nacrtam" pravi kvadrat na sunce i trigon na mesec?
dejvison
http://s239.photobucket.com/albums/ff243/macebg/?action=view&current=tranzitidejvison.gif

Skorpija
28-05-2008, 16:39
Da li polozaj meseca u natalnim karatama i u dejvisonu u istom znaku nesto znaci?
Naravno,jos ako su u konjukciji tim bolje,srodne duse:)

mace
29-05-2008, 09:18
da li nesto znaci sto mi je mesec u dejvisonu u konjukciji sa njegovim sa u natalnoj i mojim merkurom u natalnoj?

kosooka
29-05-2008, 14:12
Kako bi prokomentarisali U dejvisonu puna 1.kuca i 12. kuca
A mesec u devetoj u konjukciji sa Regulusom???:)

Nale 83
02-06-2008, 21:51
Uradila sam kartu uporednog odnosa Davisona I natalne karte :eek: . Interesuje me znaci li nesto konjukcija SMC (natalnog) I Sunca I Vertexa (iz Davisona)? SMC I natalni I Davisonski su u konjukciji … Ima li ovo uopste nekog znacenja:confused: ?I moj i njegov Mesec su u konjukciji sa Mesecom iz Davisona pa jos u istom znaku ...

select81
03-06-2008, 14:50
joj, nemoj da se neko ljuti- sta znace ove dve zelene linice od saturna prema veneri i merkuru?

dejvison

TrilianSi
03-06-2008, 14:57
joj, nemoj da se neko ljuti- sta znace ove dve zelene linice od saturna prema veneri i merkuru?

dejvison

Znači da je Saturn u inkonjukciji sa njima. To je orbis od 150*

Ovde možeš nešto više pročitati o tome ;)

http://astro.axisdraw.com/forum/aspekti/433-150-a.html

Scarlet
03-06-2008, 17:51
Uradila sam kartu uporednog odnosa Davisona I natalne karte :eek: . Interesuje me znaci li nesto konjukcija SMC (natalnog) I Sunca I Vertexa (iz Davisona)? SMC I natalni I Davisonski su u konjukciji … Ima li ovo uopste nekog znacenja:confused: ?I moj i njegov Mesec su u konjukciji sa Mesecom iz Davisona pa jos u istom znaku ...
Ima značenje, jer što je više aspekata između natalne karte i Dejvisona, odnos je važniji za osobu čija je natalna.

mace
05-06-2008, 12:15
Ima značenje, jer što je više aspekata između natalne karte i Dejvisona, odnos je važniji za osobu čija je natalna.

a kako da tumacimo sve te aspekte koje vidimo kad ih poredimo? pretpostavljam ne kao natalu, evo njegovi i dejvison aspekti i kako dalje, dajte neki primer? ovo je moj primer, on je vertikalan a asp.dejvisona horiz.

Kaja
05-06-2008, 20:28
Evo da postavim Dejvisonku:) Ono što bih pitala je kako da tumačim ovo neaspektovano Sunce i Veneru? Asc blizu čvora.., Mars u 12...:

[img=http://thumbnails.imajr.com/Kompozitni-Maja-i-....-1055735.gif] (http://imajr.com/Kompozitni-Maja-i-....-1055735)

Miky
06-06-2008, 13:26
U mom Davisonu 8. polje je u Jarcu .. nesto mi se ne svidja .. ne bi trebalo narocito dobro da bude za seks.. jel?

select81
06-06-2008, 14:09
Jupiter u 11.kuci ako moze znacenje?

katarina
06-06-2008, 14:19
Evo da postavim Dejvisonku:) Ono što bih pitala je kako da tumačim ovo neaspektovano Sunce i Veneru? Asc blizu čvora.., Mars u 12...:

[img=http://thumbnails.imajr.com/Kompozitni-Maja-i-....-1055735.gif] (http://imajr.com/Kompozitni-Maja-i-....-1055735)

Mars u 12.kući nije nikako ok, kako god da ga čovek obrne ili okrene, baš sam danas čitala o tome. Njegov identitet je skriven, čovek ga guši u sebi i pokušava da ga potisne, ali to je bezuspešno, prosto, donosi mnogo mračnih stvari, blago rečeno...tako da ako gledamo na dejvison, isto to i još gore dođe kao uticaj na vezu dvoje ljudi...Čvor nam je uvek pokazatelj za karmu, a kada prošlost, tajna i misterija i neodplaćeno napada ličnost, Asc, tj ono što 1.kuća za dejvison označava ( a to jeste ''ličnost'' jednog bića koje nazovemo ''ljubav'') onda opet nije zgodno...A Sunce i venera neaspektovani su šlag na ovu nečokoladnu tortu, Kajo!Nažalost!
nemoj da brines to sto je u Jarcu, pogledaj 8.kucu u mom dejvisonu puna i svi su rekli puno para i seksa, veruj mi seks je katastrofa, nikad losiji. ;) dejvison
http://imagehost.soundfood.net/files/211/astro_64gw_08_07_ja_vaga_on_lav.33425.4873.gifSeks (http://imagehost.soundfood.net/files/211/astro_64gw_08_07_ja_vaga_on_lav.33425.4873.gif[/quote]Seks) nikad gori može biti što prvo lav i vaga nisu preporučljiva kombinacija, uostalom, vaga je jedini predmet u zodijaku...Lav i vodolija bi imali dobar seks.A Mars vam je koliko videh u 12.kući što samo otežava ovo polje...To što je osma kuća puna može i drugačije da se posmatra - kao prvo 8.kuća jeste i kuća seksa ali i tajni, misterije, poteškoća, bolesti...pa mnogo tajni ima kod vas, Merkur verovatno nije dobro aspektovan a ni Venera, pa je sve iza zavese...pa kako i da bude dobro? Ljubav, komunikacija, osećajnost? Kako mučni seks da urodi plodom? Izvini ako sam banalna! I saturn vam je u 1.to je jako težak položaj za vašu vezu i vaše identite..

Scarlet
06-06-2008, 14:42
a kako da tumacimo sve te aspekte koje vidimo kad ih poredimo? pretpostavljam ne kao natalu, evo njegovi i dejvison aspekti i kako dalje, dajte neki primer? ovo je moj primer, on je vertikalan a asp.dejvisona horiz.
Na isti način kao i svi ostali uporedni aspekti.
Suština je da od jačine i broja aspekata (u odnosu natal-Dejvison) zavisi da li taj odnos ima ili nema neku težinu, jer kao što je Imširagić rekao u Astralnim vezama, mi sa svakim možemo imati Dejvison horoskop ali da li će se taj odnos ostvariti, zavisi od aspekata natal-Dejvison.

Miky
06-06-2008, 15:13
Pa nama je 8. polje u Davisonu u znaku Jarca .. prazno .. vladar Saturn je 90 Mo koji je u 12. polju .. nije bas povoljan aspekt ... uopste a u trigonu je sa Neptunom ... da nagovestim da smo mi vezu zapoceli tajno ... delimicno njegovo okruzenje i dan danas zna o nama .. sem roditelja njegovih a od mog okruzenja samo bivsi muz zna i niko drugi... pa me onako interesuje ima li sanse da ovo postane bas ozbiljno ...?

http://s233.photobucket.com/albums/ee29/Dijance26/?action=view&current=Davisonnov.gif

sto mu gromova
06-06-2008, 20:20
Seks nikad gori može biti što prvo lav i vaga nisu preporučljiva kombinacija, uostalom....

Lav i vaga su vrlo cesta ljubavna kombinacija...Primetila sam da lavovi moraju imati barem jednu bitnu vezu sa osobama u znaku riba ili vage...

vilenija
08-06-2008, 13:37
nemoj da brines to sto je u Jarcu, pogledaj 8.kucu u mom dejvisonu puna i svi su rekli puno para i seksa, veruj mi seks je katastrofa, nikad losiji. ;)

dejvison

nije ni cudo, jer su sve te planete u losim aspektim sa vladaocem i dispoziterom... i rekla bih potencirate ljubav i prijateljstvo, pa u toj kombinaciji u sexu nesto fali... ali mislim da postoji izlaz, a to su trigoni sa marsom i uranom... uran je lepo smesten, ali ce vam trebati dosta truda da jedno drugome kazete svoje krivene zelje jer je mars u padu i 12. :(

select81
12-06-2008, 09:59
e ovo me malo obradovalo:) ima sanse, ako dobro vidim ovde su naglasene sledece planete mars, jupiter, uran i neptun:rolleyes: Vladar 7.polja je smesten u 4.kuci i koliko se razumem gradi lep aspekt sa marsom i mesecom, dok je vladar Asc. u 8.polju. Izmedju vladara asc. i des. ne vidim neku vezu mozda So60Ur ako ne gresim.Evo ako neko hoce da jos malo pojasni?

zvoncicaa
15-06-2008, 23:36
:) Zvoncice, evo karte
A koliko je lepa...,to je pitanje... :)

Dakle veza pocinje u pomalo nejasnim i cudnim okolnostima, deluje sve onako magicno i pomalo...sudbinski...
Vi mozete biti malo udaljeni, mozda u nekim drugim mestima da zivite, ali vezivanje od samog starta se jasno vidi..ako neka vrsta "prepoznavanja"...ah...romantika ce me ubiti jednog dana..hihihihi...

Mada ovaj dejvison ima potencijal, malo ste vi ipak..negde...razlicite licnosti..znas..prica je jedno..dela su drugo...iako jako dobro osecate jedno drugo..potrebno je malo vise akcije..cini mi se...jer...naglasena je zbunjenost u subjektivnost...pa cak ima i malo nerviranja, stresa, mozda se jave i povremena zahladjenja, prekidi..pa opet vracanje na staro...hajde ispocetka sve...ali da zanosa nema ima ga itekako...cak sta vise..sanjari se sirom otvorenih ociju...

Starija osoba u vezi iako je zaljubljena i zanesena sva..ipak ima snazne strahove..pa malo malo zeli da pobegne iz cele price..koja je svrha..sta je ovo sve..povuci potegni , tamo ovamo...pa se javi..hajde da ja lepo ovo zavrsim na vreme..ali...ipka..nada zadnja umire jer je Ne60Ju..

Mladja osoba..joj..ekplozivnaaa...uvredljiva osoba koja sve nesto ...shvati pogresno zacas jer je sva tako...uvredljiva i trudi se da zastiti sebe..a malo ne zna ni sta hoce..iako ima emociju i jako je vezana za ovu vasu vezu...magnetski privucena reklo bi se..

Zensko u vezi..Venera u 7 u devici..malo je tuzno zasad..nekako ..malo rasejano..pomalo sa onim pitanjem...ima li svrhe..opet...ali ipka veruje u partnerstvo i ipak je jako zainteresovana za ovu vezu..da uspe ...ali kvadart Meseca..nesigurnost , sve je nekako promenljivo i nestabilno...
Pozicija Meseca je nesto bolja, ima trigon sunca, to je super, sekstil Urana, i to nije lose, ali, opet taj kvadrat sa Venerom...to su takva ogovaranja, tako neke bezveze reci..tako neko mesanje drugih zena...tu je neko nezadovoljstvo..

On , Prvo mars u Ovnu, on je sav..svoj na svome tu..lepo s eon oseca dok ti njega mazis i pazsi..prosto..raste mu sampouzdanje, sav je onako "vazan"..."praviii muskarac."..ali, ipak je on taj koji treba da inicira dalji razvoj veze...a ono..on koci..a nece da te pusti..a ovamo kao muskarac je...hm...ali da nije zacopan..ma jeste...samo malcice malcice eto tako nesiguran...a kad bi vi svu tu nesigurnost prelomili i malo pokrenuli celu situaciju...hej...Sunce , snazno dostojanstvo, lepi aspekti..slaganje..jeste da je 6 kuca...pa malo malo pa se pojavi neka sumnjica, ali, bilo bi vam super...Ali i pored svega..ipak je on u tvjim ocima.."prava maca"...

E sad, Jupiter i Merkur u opoziciji, ali Merkur u 120 sa Neptunom..sto znaci..ako tebi ne bude pukao film i ako se ti u toj celoj prici ne ohladis u smislu da ti se vise smuci da sve to nesto malo malo pa problemcic koji u stvari nije pravi problem ali eto..malo komunikacija zataji akd je najpotrebnija, mislim da bi ovo moglo da bide nesto sasvim lepo i znacajno, s tim, da vi lepo odete u inostranstvo da zivite, jer tamo bi se aktivirao ovaj Neptun koji pruza trigon prema Merkuru..

Ikao sad Mars tranzitira 7, pa mozda on malo pravi probleme neke, mozda malo i dolazite u neke konflikte situacije, sve ce to da se smiri, Jupiter ce da napravi trigon na ovu Veneru u 7 u julu, pa ce stici i kakvo takvo ipak neko olaksanje i mir..
Mislim da tu mora jos puno toga da se odigra, kaze i razgovara da bi znlaa na cemu si stvarno i da li stvarno zelis nesto vise..za sad sve mi s ecini d aje sve nekako Neptunovski..jos uvek pomalo nejasno i jos uvek pomalo u nekim iluzijama...

Milaaaaa zvončice, dugo se nismo pisale...aj mi reci nešto draga, egzaktan kvadrat aspekt ur i sunca u davisonu, znači definitivan razilazak ?( ur je točno dsc pa pretpostavljam da će ženska osoba biti ta koja će prekinuti odnos)
jako mi je inače čudan taj davison, mjesec je u 1 u ovnu a sunce i mars ( vladar 1.) u raku ( zamijenili mjesta ) međusobno u kvadratu!? a venera vladar 7. u 5....ma kako bi ti ovo protumačila..jer meni tu niš nije jasno :)

zvoncicaa
16-06-2008, 00:15
Milaaaaa zvončice, dugo se nismo pisale...aj mi reci nešto draga, egzaktan kvadrat aspekt ur i sunca u davisonu, znači definitivan razilazak ?( ur je točno dsc pa pretpostavljam da će ženska osoba biti ta koja će prekinuti odnos)
jako mi je inače čudan taj davison, mjesec je u 1 u ovnu a sunce i mars ( vladar 1.) u raku ( zamijenili mjesta ) međusobno u kvadratu!? a venera vladar 7. u 5....ma kako bi ti ovo protumačila..jer meni tu niš nije jasno :)

Gde si duso moja..bubi Zvonce...
joj duso, lkad bi mi dala podatke samo..
a ovo sto si mi napisala...pa cuj, ovo Mars Mesec iako su oni u recepciji, ali kvdarat..musko se ponasa kao zensko, zensko se ponasa kao musko..akd bi doslo do braka...ili zajednickog zivota..
Zensko jace oseca sve promene koje se desavaju u ovoj vezi..sto nju cini pomalo...ma ono..sta te ja bre tu...unistavas mi samopouzdanje svojim glupostima Marsa u Raku..a Mars u raku kaze...ma samo me mazi ja se necu ljutiti..mada...nije bas sve..ljubomora ga ubi i pojede..pa posto je taj mars u 4 ..dom kuca..zajednicki zivot..hoce on to..ali su moguce stalne svadje i tenzije..nema bas puno mira znas..a i ne svidja mi se ovaj kvadrat...Mars iz raka svojom teskom prirodom stalno ranjava mesec pa on krvari u Ovnu...nezgodan tip..eto to bih rekla..zajedljiv malo..nesiguran...hm..ali opet postoji nesto sto ih veze, jer Sunce je zamenilo mesta sa Mesecom isto, ali po egzaltaciji...znaci..on voli kako bi se ti brinula o njmu , o porodici, o deci..bla bla...ali ti trpis..MO u Ovnu..agresivno mi sve malo...

venera bi bila onda u Lavu?
Nema aspekta sa Marsom..sem po dispoziciji..koja se opet zavrsava povredjenim zenskim mesecom u ovnu..
A venera u Lavu..zaljubljensot..zenska...sta znam..on mi malo lici na nekog mlakonju koji bukom pokusava da resi stvar..i nije se za zezati jer po ovome, moze da bude malo i agresivan..ali moras ceo horoskop da vidis..ovo samo iz ovoga sto si mi rekla..

a ovaj Uran na Desc, da....Zensko oseca stres, oseca da mora da ode iz toga..jer previse je neke napetosti...osim toga, kvadrat , pa cuj, kvadrat je kao krug..stalno stalno ...ponovo ponovo...ne mora da znaci da ce jednom raskidati..vec vise puta..ali da..zenskoj osobi ce sve da prekipi tu vise...Bolje je da ostanu u vezi ..ako ne puknu zbog silne sabijene enrgije koja nema ventil..jer akd bi dslo do braka..stvarno se bojim da ne dodje do izliva neke agresivnosti i svasta...

Eto...ja tako vidim..mislim..bas zeznut Dejvison...
Ljubim te duso!

E je venera u lavu, po dispoziciji u konjukciji sa marsom, to misliš?
a hvala ti mila, rasčistila si mi put ovdje...ma baš tako nekako, žensko muško iako bi voljelo biti žensko zapravo :D a muško ko žensko, slabo do bola, ma čuj neće doći do braka sigurno, jer muško je već oženjen!!, hehe...no u tome i je problem...slab je na žene je na žene očito...al hvala ti ko sestri jer ovo mi je stvarno čudan davison, sve nešto izokrenuto:)

zvoncicaa
16-06-2008, 00:33
Pa eto..sve to ima svoje..ma nema na cemu duso, tu sam ti ja..ali voela bih da je malo bolje..
Da, pa sunce kao dispozitor Venere je u 0 Sa Marsom u raku..zato su se i nasli , zato i jesu azjedno..jos u 4 kuci..pa ima doza..ah..karmicki..sto i jeste..samo zeznuta neka karma..shvatas..dok su u vezi oki...kasnije...problemi, svadje...:(:(:(:(
Cmokic!

miss Baby Bo
16-06-2008, 01:15
Ej Zvoncice jel moze pomoc :(
Puno puno prepreka. Jel karma? Sta je?
Evo moje i njegove natalne
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_miss_baby_bo_hp.83642.22241.gif&res=63&va=&cid=6hwfiledaMdUK-u1213546543
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_02_on_hp.83682.22923.gif&res=63&va=&cid=6hwfiledaMdUK-u1213546543

zvoncicaa
16-06-2008, 01:23
Pa znas sta duso..ima ovo lep potencijal da se razvije u nesto znacajno i dobro..Bar na samom pocetku bila je prisutna doza optimizma, mmm..ne zanos kao zanos..vec onako..bas nesto gde ste shvatili i ti i on da bi to moglo da potrajeeee...ono sto bi moglo usput da izazove probleme je bas ta neka vasa komunikacija...neko zatvaranje povremeno koje zbunjuje..neke sumnje o prevarama kojekakvim ili sta vec..pa to moze da unese neku napetost u vas odnos...manje slusanja sta okolina mudruje vise iskrene i otvorene komunikacije medju vama..jedino tako...
Potrebno je da ne dopustite sumnjama da vas udalje..jer...stvarno...jako lepo moze sve da bude..

Ti kao devojka u vezi...Venera u raku...emotivna , ona koja zeli da s eveze, poverenje bitno...ali u 8 kuci, pa su strasti naglasene ali u onom smislu da pojacavaju malo nesigurnost u sve ovo i bude strahove..kao i zelju da ipak pokusaas sama sebe da zastitis od eventualnog gubitka ovde...trigon urana..pravis ti kompromise..imas negde volju da se malo prilagodis..ali te Pluton ubija i razara..jednostavno strahujes sumnjas, ljubomorises, ne verujes da je iskreno...ne znam..cini mi se da ne dozvoljavas sebi da uzivas pod silnim pritiskom i konstantnom borbom sama sa sobom..a sta ako on mene samo zeza...patis mi malo ti ovde u celoj prici..

On kao decko u vezi sa druge strane zacopan..jeste, vidi kako je lepo Mars otisao iz 5 u 7...a to je znak u dejvisonima da ljubav moze da preraste u nesto ozbiljno..to je u njegovim nekim mislima i recima...ali nepoverljiva si opet..mislis..gde su dela? ispravno..nek bude malo vise Mars i nek opravda svoje reci..i svida mi se jako ova trigon meseca i marsa...

Mesec je dusa veze, a Mars on...iako se kod vas dvoje stalno nesto menja, pa malo mi idete iz krajnosti u krajnost..ipak..njegove reci i neka decija radost unose mir u vase partnerstvo..
Mesec ima jos trigon sa Plutonom iz Vage..hej...to su snazna privlacenja, to je...ma emocije su jake..oseca se nesto da treperi u vazduhu kad ste vas dvoje zajedno...i zans sta..postoji obostrani osecaj snaznog pripadanja...ali duso..kontrola je ipka u tvojim rukama...da li svesna ili nisi..kontrola je u tvojim rukama..

On kao sunce, e...ovde eto problemcica..Sunce u raku.ok..muskarac na kog mozes da arcunas da te mazi pazi, ugadja i brine se o svojoj porodice..Merkur je tu..pa sve sve opet vrti oko pravilne komunikacije i kompromisa...a opet, Udaraju ovo sunce Sa0Ju iz Vage, rekla bih da te prepreke..to su te vase okolnosti u kojima se nalazite. emocija nije problem.Vise volite..ali spoljne okolnosti, drugi ljudi, pre svega neko moralisanje, mudrovanje..ko zna..nemam pojma..neko neprihvatanje od strane okoline..zbog kog bi on vise patio, ne ti...ali So u 7..on zeli sa tobom svasta nesto ozbiljno...postojace jedna konkretna situacija ali jedna bas onako bitna i vazna..gde ce biti..ili tamo ili ovamo...znaci da se nesto prelomi...hocete li vas dvoje da se izborite ili cete dozvoliti drugima da vam prave te prepreke i da na kraju stvarno dodjete u neki sukob??

Nemoj samo da ljubomorises puno..shvati ga..osecas ti kad treba a kad ne treba..samo pokusaj da ga razumes malo i da sto vise pricate kako se osecate u nekom trenutku i ako se lose psecate..zbog cega..to je jako vazno..jer ljubav sigurno postoji..iako Neptun nekom sirokom opozicijom napda sunce u 7 iz prve kuce..t znaci da je on malo zbunjen..u strelcu..mozda malo vise...neptun vlada 4..dom porodica..opet neki drugi ljudi...to je neka glavna prepreka koja moze da izazove probleme medju vama dvoma..

U svakom slucaju, eto sunca venere kasnije i Merkura na veneri dejvisona, bice uzivanja a akd mars bude dosao na Jupitera i saturna, atd malo samo da se pripazite da se dzabe ne posvadjate..Uran se priblizio Ic -u..hm...ta nestabilnost i blago treskanje tla pod nogama...proci ce..sad ce on jos malo da se vrati nazad, ali zato mart, april sledece godine...da ne dodje do nekog rusvaja..eto bas zbog tih drugih nekih..ali generalno sve je u redu, samo malo truda..malo smirite strasti, vazno je da se dobro razumete, nemoj da ljubomorises..i sve je oki..
cmokic!

spo
16-06-2008, 09:46
Evo mene ponovo. Dejvison u skorpiji, Asc Blizanci.
U sestoj kuci su Sunce, Mesec, Merkur, Venera i Neptun.
Sunce pravi tri konjukcije, izmedju ostalog i sa Merkurom, vladaocem Asc.
Mesec pravi kvadrate sa Marsom i Saturnom.
Mars 180 Saturn - da li je ovo katastrofa ili moze da se prevazidje?
Vrh 7 kuce je u Strelcu, Jupiter je otisao u 2 kucu.

Pobrojala sam samo one lose astroloske stvari, ima li neka dobra?
Zajedno smo 15 godina.

Molim tumacenje, ako neko moze da nadje vremena i znanja, sta nam se to desava.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...orbp=&rs=0&ast (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=7u6file0taEUk-u1208517896&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=64&mth=gw&sday=23&smon=4&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast)=

A sinastrija - http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...orbp=&rs=0&ast (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=7u6file0taEUk-u1208517896&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=61&mth=gw&sday=23&smon=4&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast)=
Vladari Acs su nam u konjukciji.

Miky
16-06-2008, 10:57
Molim te Zvoncice, ako mozes, ili bilo ko zeli da se ukljuci u ovaj moj pokusaj tuamcenja mog Davisona:

http://s233.photobucket.com/albums/ee29/Dijance26/?action=view&current=Davisonnov.gif

Mene ovde interesuje, ko je u "prednosti" a ko ne.. u smislu da li je zensko vise zaljubljeno, muskarac mozda ne ... da li postoji neka dublja povezanost na emocionalnom nivou .. da li ovde neko nekog moze da povredi... bez obzira koliko trajalo, da li je ovo lepa vezica?

Prvo polje u Blizancima ... pocetak je bio iskljucivo iz zabave.. upoznavanje preko Interneta ... pocelo kao druzenje ...vladar Merkur je otisao u 4. kucu i retrogradan.. sta ovo moze da znaci? palo mi je na pamet: mozda karma?? Merkur inace bi trebalo da predstavi muskarca iako je on mladji godinu od mene ... ali nekako ga ja vise vidim kao Merkur ... po osobinama ... Merkur je u konjukciji sa So .. i ovo ne znam da tumacim.. dobro? sve u znaku Device, znaci Merkur u svom sedistu jel tako? sta ovo znaci? za muskarca? samo da napomenem da na pocetku je on odmah krenuo da me muva i da se on meni kao muskarac nije svidjao, ni sumnjala nisam da cu ikada zavrsiti s njim!
Vrh 7. polja u Strelcu, vladar Jupiter u raku, egzaltacija u 1. polju .. to bi trebalo da znaci zaljubljenost zenska? ali je taj Jupiter u konjukciji sa Marsom u Raku u 1. polju .. e sada kako tumaciti ovo .. Muskarac moze da je povredi? ili velika strast u vezi? ili povezanost izmedju muskarca i zene? Jupiter je u trigonu sa Uranom a i Merkur je u sekstilu sa uranom.. Ur se nalazi u 5. ... hmmm, nekako mi se sad ovo komplikuje...
da predjemo na Veneru.. Ve u Lavu, procitala zenska zaljubljenost, ali.. u kvadratu sa Uranom.. pa mozda kratkotrajna veza? ili ce zaljubljenost biti iznenadna i kratka? u trigonu je sa neptunom..iluzije, lazna ocekivanja? preko dispozitora Ve je u konjukciji sa vl. 1. tj. muskarcem .. pa mozda ovde ipak povezanost postoji ..ali opet So i Me u kvadratu sa Neptunom.. lazi? obmane? muskarac laze ili idealizuje zenu? Mars u Raku emotivan i u trigonu sa Uranom iz 5. ..
Mesec .. u 12. polju u biku.. trebalo bi dobro da se oseca ali je opet u 12. ...nesto tu koci ... u trigonu je sa Merkurom.. vl. 1.... opet povezanost, ali u kvadratu sa Saturnom.. vremenom hladjenje? ipak mozda se tice mene, jer tesko ispoljavam svoje emocije i svoju prirodu kada sam s njim ..imam neke psihicke blokade da se opustim .. stifljivost ..
Evo nabrojala sam bas gomilu aspekata ali kao sto vidite .. nesigurna sam i imam puno dilema! HELP pliz!!!! sta se u osnovi moze reci o svemu ovome?

select81
16-06-2008, 13:02
zvoncice
moze li i ovaj dejvison da pogledas?:)

dejvison

selena
16-06-2008, 22:31
šta kažete za ovaj dejvison?
http://i31.tinypic.com/2rmw5ls.jpg-dejvison

Miky
17-06-2008, 14:01
Sta mislite, hajde da vezbamo malo ... bas su mi se usladile ove Dejvisonke .. :D
Recite sve, a ja cu potvrditi, ispraviti, itd ... Da cujem vase tumecenje ove veze ...

http://s233.photobucket.com/albums/ee29/Dijance26/?action=view&current=Davisonvezba.gif

Nale 83
18-06-2008, 02:30
Zvoncice molim za pomoc :) . Jel moze ovo da se nastavi, sta kaze Dejvison? Interesuje me da li je ovo bila neka karmicka veza? Njegova i moja natalna su u potpisu.

zvoncicaa
19-06-2008, 23:45
Hej cure...odgovoricu svima, ne brinite, samo da nadjem malo vremena...
Cmokic!

Megara
20-06-2008, 11:31
Evo da se i ja prijavim.
Nas dvoje smo u vezi već godinu dana...lepo nam je , ne svađamo se, sinastrija nam je fina, ali ovaj dejvison me zbunjuje potpuno.
Ja jesam laik, ali šta to kaže ovaj horoskop o našoj vezi?[img=http://img179.imageshack.us/img179/4205/dejvisonbl5.th.gif] (http://img179.imageshack.us/my.php?image=dejvisonbl5.gif)

Electrica
30-06-2008, 15:38
Svaki put kada zelim da protumacim neki dejvison,ja odem na "dejvisonke-teorija" i onda pokusavam od tih delica da sklopim neku celinu ali nema sanse da napredujem sama.
Ako neko zeli da mi pomogne bila bih jako zahvalna... Evo jedna karta za analizu. Odakle da pocnem i sta prvo da gledam?
Asc u vagi,venera u 10. kuci u raku u konjukciji sa mesecom. Sta to znaci recimo za pocetak? On je asc.? sta je mesec ovde? ijao osecam se kao tupan neki :((
evo karte pa neka mi neko pomogne???
http://i241.photobucket.com/albums/ff90/picka88/zarkostef.gif

hvalaaa

marla turista
22-07-2008, 01:56
da li moze neko ovo da pogleda?
hvala :)
i da, ja sam starija :D
http://img148.imageshack.us/img148/562/davison1ib8.jpg

ninica
17-08-2008, 22:36
http://img247.imageshack.us/my.php?image=vjadejvisondn5.gifMolim vas ako neko moze samo da baci pogled ...da li se vredi zauzeti za ovu vezu ili ne ......tek je pocela

Skorpija
24-08-2008, 02:43
Ucinilo mi se da na moj davison tranziti ne deluju,ali..... u davisonu u 5 kuci imamo egz.konjukciji venere i marsa,upoznali smo se u trenutku kada je tranzitna venera napravila egzaktno 120* sa ovom konjukcijom.A Tranzitni jupiter egz. 150 sa davison jupiterom...uh,i mesec je istovremeno pravio 120 sa venerom.Interesantno je sto su svi aspekti egzaktni.

da igual
24-08-2008, 15:45
probaj progresirati dejvison, takođšer ćeš primjetiti pokazatelje (egz) ;)

Skorpija
24-08-2008, 19:56
probaj progresirati dejvison, takođšer ćeš primjetiti pokazatelje (egz) ;)
Moram da probam...:)

mari
24-08-2008, 21:02
Evo skorpijo, tog dejvisona.
Kad stignes pogledaj, Nisam nikad prije gledala, jer ne znam. I ovaj moj prijatelj astrolog se ne bavi time.
Hvala
http://img117.imageshack.us/img117/5602/astro64gw0304maribakir6jk4.gif

Skorpija
25-08-2008, 01:37
Evo skorpijo, tog dejvisona.
Kad stignes pogledaj, Nisam nikad prije gledala, jer ne znam. I ovaj moj prijatelj astrolog se ne bavi time.
Hvala
Asc u ribama- zaljubljenost u samom startu,ovo govori da je vasa veza pocela mozda tajno,ali sa puno idealizacije i ocekivanja.Ti si njemu u pocetku bila vrlo tajanstvena,nije mogao da te dokuci,da otkrije sta mislis,sta zelis,pa se od straha da ga ne odbijes mozda i plasio da ti pridje.S obzirom da je venera prilicno slaba,vremenom ovaj odnos nije mogao da preraste u ono sto ste ocekivali,ali posto je devica vladar dsc,a merkur vladar VII kuce,on ovde "spasava" situaciju.Prvo i najbitnije je da pravi 120 sa vladarem asc,sto je jako bitno ukoliko zelite da udjete u brak,ovo je aspekt koji lako moze odvesti u brak,orbis je 7* sto je jos jedna potvrda,ali ono sto mi se isto ne svidja je sto je upravo taj merkur kao vladar dsc "iza ledja" braku,pa bi ovde neko onog drugog lagao,merkur u lavu je dostojanstven,puno sebe,a pravi trigon sa neptunom,pa bi se to tesko otkrilo:( Takodje je merkur u egz.sekstilu sa saturnom u vagi,a znamo da je vaga simbol braka,sto je oept dobro,saturn je vladar XI,pa je verovatno da imate zajednicke prijatelje ili ste i sami u nekoj ljubavno-prijateljskoj vezi.
Venera dolazi iz ukljestene VII,i pravi 180 sa mesecom vladarem V,znaci da oboje zelite mnogo vise od obicne veze,ali sve bi to moglo doci malkice kasnije.Dalje,taj mesec pravi 60* sa marsom sto govori da je zena ovde dosta strastvena (odnosno ti) i da je veza puno strasti i sek.privlacnosti.
Draga,sve u svemu,ima nade,mozete lako uci u brak,ali postoje okolnosti koje smetaju,obrati paznju na ovog merkura,odnosno vrlo mu je nezgodna pozicija,narocito zato sto je vladar VII,lazi su izvesne,narocito i to sto pravi konjukciju sa vladarem VI i sve to u lavu.U ovom slucaju "krivac" bi bio on.:o

mari
25-08-2008, 14:35
Asc u ribama- zaljubljenost u samom startu,ovo govori da je vasa veza pocela mozda tajno,ali sa puno idealizacije i ocekivanja.Ti si njemu u pocetku bila vrlo tajanstvena,nije mogao da te dokuci,da otkrije sta mislis,sta zelis,pa se od straha da ga ne odbijes mozda i plasio da ti pridje.S obzirom da je venera prilicno slaba,vremenom ovaj odnos nije mogao da preraste u ono sto ste ocekivali,ali posto je devica vladar dsc,a merkur vladar VII kuce,on ovde "spasava" situaciju.Prvo i najbitnije je da pravi 120 sa vladarem asc,sto je jako bitno ukoliko zelite da udjete u brak,ovo je aspekt koji lako moze odvesti u brak,orbis je 7* sto je jos jedna potvrda,ali ono sto mi se isto ne svidja je sto je upravo taj merkur kao vladar dsc "iza ledja" braku,pa bi ovde neko onog drugog lagao,merkur u lavu je dostojanstven,puno sebe,a pravi trigon sa neptunom,pa bi se to tesko otkrilo:( Takodje je merkur u egz.sekstilu sa saturnom u vagi,a znamo da je vaga simbol braka,sto je oept dobro,saturn je vladar XI,pa je verovatno da imate zajednicke prijatelje ili ste i sami u nekoj ljubavno-prijateljskoj vezi.
Venera dolazi iz ukljestene VII,i pravi 180 sa mesecom vladarem V,znaci da oboje zelite mnogo vise od obicne veze,ali sve bi to moglo doci malkice kasnije.Dalje,taj mesec pravi 60* sa marsom sto govori da je zena ovde dosta strastvena (odnosno ti) i da je veza puno strasti i sek.privlacnosti.
Draga,sve u svemu,ima nade,mozete lako uci u brak,ali postoje okolnosti koje smetaju,obrati paznju na ovog merkura,odnosno vrlo mu je nezgodna pozicija,narocito zato sto je vladar VII,lazi su izvesne,narocito i to sto pravi konjukciju sa vladarem VI i sve to u lavu.U ovom slucaju "krivac" bi bio on.:o
Draga moja, sve je ovako kako si rekla. Pocelo je upravo kako si opisala. A te lazi koje spominjes, su njegove. Laze prilicno. Mi smo i bili na prekretnici brak ili nista. I ON JE ODLUCIO da to ne bude brak. A znas kako mi skorpije ne volimo da neko odlucuje umjesto nas.
Hvala mnogo.

lullybully
27-08-2008, 16:07
Moja sinastrija je koma, ziva katastrofa:D
Slabo povezane planete, uzas..
ALi zato Dejvison..hm..hm..
Vrrlo je zanimljiv
http://i37.tinypic.com/wk0im0.jpg

Evo ovdje je moja dejvisonka pa ako bi netko htio malo prokomentirati, izvjezbat se na njemu, bila bih jako sretna i zahvalna jer je to veza koja traje već 3 godine uz povremene prekide koji se uvijek u konačnici brzo zaborave bilo da on popusti pa me zove ili ja njega.
Sve u svemu nije mi jasno kako još uvijek među nama vlada tolika strast i zaljubljenost, ako nam je sinastrija koma:S

da li moze neko ovo da pogleda?
hvala :)
i da, ja sam starija :D
http://img148.imageshack.us/img148/562/davison1ib8.jpg

Vjerujem da strasti frcaju na sve strane ha?
VE0MA i to u Škorpiji...
Ja kao laik mogu zaključit..ideeeš:D

Jel bi mi netko moolim vas mogao pogledati dejvison, stvarno mi je bitno jaako:(

thalatte
29-08-2008, 16:13
lullybully ja ti se najmanje u to kužim...al je jako dobro što su Ve0Ma a oboje su i vladari Asc-Dsc...neko je rekao da bi to moglo značit brak?

Oboje imaju kvadrat sa Jupiterom i Neptunom pa tu možda postoje i neke iluzije...da nisu u vezi sa Sexom?Jer su u igri 2.kuća(razmak između 1.noći i sljedećeg susreta-neko tako reče:D) i Kvadrat na Smč u 8.polju..??

(jao opet bubam:p)

tia13
29-08-2008, 16:28
e a kako da izračunam po dejvisonu sa svojim partnerom?nemojte mi zameriti ali ja sam nova u ovim vodama ali me več odavno fasciniraju,pa eto tako isprobavam pronalziti odgovore i nešto se pritom i naučiti!!!!!!!!!!!!:)

a da on re rodjen 17.05.1985 u 07.00h u sloveniji,novo mesto....:cool:

marla turista
29-08-2008, 20:18
Vjerujem da strasti frcaju na sve strane ha?
VE0MA i to u Škorpiji...
Ja kao laik mogu zaključit..ideeeš:D

:)to je jedna od stvari koje sam i ja videla...
i da nam je asc. u devici i mesec u devici u prvoj kuci, a oboje imamo mesec u devici u natalnim kartama, sto bi znacilo da oboje osecamo ovu vezu...
i da su nam vladari prve i sedme u konjukciji, sto je isto valjda dobro...
ali mi nismo zajedno vise...ili trenutno...
i ne umem da vidim da li ce se to promeniti...:(

lullybully
29-08-2008, 21:14
A moš ti meni kakav odgovor nabacit za onu moju dejvisonku?:o :D
inače nam sinastrija i nije nešto, ali sve nade polazem u dejvison:bebadeckic:

p.s.pepuu hvala na pokušaju,jubbacc:)

thalatte
30-08-2008, 01:58
Možda bi bilo zgodno uskoro otvoriti i temu o tranzitima na Davison...iskustva i slično...:)

Sad sam malo to snimala kod sebe i primjeraka;
Zanimljivo je...pogotovo za one koji se pitaju oćel' i kad bi moglo biti između nas,njih,svih :)

Evo jedan friški...prije dva dana sam obnovila komunikaciju sa jednim dečkićem...Davison--> tr.Mars točno na daviMerkuru (zgodno je i to što se sve odvilo preko net-a)...slučajno...on se pojavio na stranici na kojoj visim tu i tamo...

Skorpija
30-08-2008, 14:37
Možda bi bilo zgodno uskoro otvoriti i temu o tranzitima na Davison...iskustva i slično...:)
Narafski,go ahead Pepuuu,to je i meni vrlo zanimljiva tema,primetila sam da deluje.

VIDANA
31-08-2008, 21:43
http://www.astro.com/tmpd/ct7sfile8LNttZ-u1159984699/astro_64at_01_02_vidana_vidana1.70726.6908.gif?10555

ja sam nesto postavila na ovu temu ali ne mogu bas sama da se analiziram....

marla turista
03-09-2008, 17:54
A moš ti meni kakav odgovor nabacit za onu moju dejvisonku?:o :D
inače nam sinastrija i nije nešto, ali sve nade polazem u dejvison:bebadeckic:

p.s.pepuu hvala na pokušaju,jubbacc:)

hocu, hocu
samo da mi stigne knjiga

mala_m
03-09-2008, 20:00
lullybully, pa kako ne bi bilo strasti kad vam je davison u znaku škorpije i još ASC u škorpiji.
Pazite da ne ubijete jedno drugo u krevetu od silne strasti heheheheh.
a sad ozbiljno- puna 1 kuća bi bila da se fizički jaaako privlačite, u drugoj imate jupiter što je dobro. a mars i venera u polju prijateljstva i to skoro pa jedno na drugom hehehehehhehe:brows:
i još Mjesec u osjećajnom raku, ali i :151: !

kraj tak neodoljivog davisona, koga briga za lošu sinastriju heheheheeh!!!

lullybully
04-09-2008, 15:34
lullybully, pa kako ne bi bilo strasti kad vam je davison u znaku škorpije i još ASC u škorpiji.
Pazite da ne ubijete jedno drugo u krevetu od silne strasti heheheheh.
a sad ozbiljno- puna 1 kuća bi bila da se fizički jaaako privlačite, u drugoj imate jupiter što je dobro. a mars i venera u polju prijateljstva i to skoro pa jedno na drugom hehehehehhehe:brows:
i još Mjesec u osjećajnom raku, ali i :151: !

kraj tak neodoljivog davisona, koga briga za lošu sinastriju heheheheeh!!!
Šta stvarno?:D
Ajme, baš si me razveselila..Svi su mi pričali da je to loše, da nema tu kruva, aj bizi ća mala, ali sada;)

Hvala mala puuusaa ogromna

mala_m
04-09-2008, 15:43
:detective: :22:
lully, drago mi je ako sam pomogla....

tia13
11-09-2008, 13:41
evo i mog dejvisona pa ako ko želi da malo komentariše vi samo izvolite,pozzz.
http://i409.photobucket.com/albums/pp175/tijana13061982/dejvison1.jpg

Dreamkeeper
11-09-2008, 23:57
e a kako da izračunam po dejvisonu sa svojim partnerom?nemojte mi zameriti ali ja sam nova u ovim vodama ali me več odavno fasciniraju,pa eto tako isprobavam pronalziti odgovore i nešto se pritom i naučiti!!!!!!!!!!!!:)

a da on re rodjen 17.05.1985 u 07.00h u sloveniji,novo mesto....

Imas na sajtu www.astro.com , idi na opciju free horoscopes, onda klikni na opciju extended chart selections, i onda ce ti otvoriti stranu gde trebas upisati podatke svog dragog i sebe. U opciji "Please select the type of chart you want.:" odaberi Davison i to je to :)

Inace, ova tema me je veoma zainteresovala i iz ciste radoznalosti sam uradila Davison za mog decka i mene. I htela da padnem u nesvest. Doslovce. Pune su nam 3. i 4. kuca, ali mene je uplasila puna 4. kuca (kuca karme) :confused: Ne, lazem, nije me uplasila, uzasnula me je :eek: Pokusavam da je "protumacim", ali bih sada zamolila za pomoc strucnijeg: nama je sunce (inicijalna kapsula) u toj cetvrtoj kuci. Da li to znaci da smo se upoznali zbog karme? :confused: Verujte, pretpostavljala sam da se on i ja od negde "poznajemo" ali ovo je bilo previse za mene :eek: :24:

Inace, mnoge stvari koje sam procitala o znacenju aspekata i povezala sa nasom kartom su u potpunosti tacna. Evo linka za nas Davison. (http://img119.imageshack.us/my.php?image=davisonrb7.gif)

Hvala vam unapred :o I da napomenem, ne trazim tumacenje Davisona, to zelim sama da uradim i naucim nesto, samo me zanima da li su moje sumnje vezane za karmu tacne posto jos uvek ne mogu da dodjem sebi :wall:

EDIT: zaboravila sam da dodam da nam je vladar 12. kuce (kuca proslog zivota, jelte) bas to Sunce u toj 4. kuci, kuci karme. Ajoj, sad cu poceti da panicim :wall:

vigga
12-09-2008, 00:18
a kaj velite na dejvisonku...nemamo zraka....samo voda i vatra....:p
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=nehfilev9ZM80-u1208018409&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=33&btyp=64&mth=gw&sday=11&smon=9&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Skorpija
12-09-2008, 01:28
I da napomenem, ne trazim tumacenje Davisona, to zelim sama da uradim i naucim nesto, samo me zanima da li su moje sumnje vezane za karmu tacne posto jos uvek ne mogu da dodjem sebi
Draga dreamkeeper,posto si sve ovako fino objasnila i kazes da ne trazis tumacenje,evo ja sam malo bacila pogled na davison,jer je i meni samoj ta oblast jako interesantna.
Nemoj da panicis,jer nije karta strasna.Dakle sam asc u devici znaci da se vi niste odmah "smuvali",bilo je tu malo razmisljanja i analize pre upustanja u vezu.Vladar merkur,pa u 3kuci,jos to potvrdjuje.Vasa komunikacija je vrlo lepa,ali ovde je jedna osoba ovoj drugoj malo malo tajanstvena (starija osoba).Ono sto tebe brine,a to je sunce u 4.mogla bih da se slozim sa tobom,ali saturn nije ukljucen puno u tu pricu,odnosno nema kontakta sa suncem,pa bi ova poziicja ipak ukazivala na to da bi vi mogli da imate lep porodican zivot,sunce je tu,a ono obasjava,nema niceg da ga ometa u tome.Ako gledamo to povezivanje sa 12.kucom,onda ste se poznavali i ranije,i moguce da niste ziveli na ovom podneblju,vec u nekoj dalekoj zemlji,ali draga sve ono sto zovemo karma ne mora da bude lose,pa zato ne trebas da panicis.Vladar 7.kuce se lepo smestio u 5,a to je lepa pozicija za ulazak u brak,narocito i iz razloga sto je puno 4.kuca,samo bi to islo malo "sporije".Ono sto mi smeta,a to je konjukcija venere i urana koji nisu bas idealni za duze staze,ali sve moze da se prevazidje,a verujem da vi to mozete,jer podrzava to njihov dispozitor lepim trigonom.Pozdrav:)

Dreamkeeper
12-09-2008, 17:47
@Skorpija: hvala puno :)

Vidis, ja imam divni Saturn u 12. kuci, pa me, od kad imam neki "dublji" kontakt s astrologijom i ljudima koji se bave time, gledaju ovako > :eek: < kad vide taj isti Saturn, uz reci da imam jako tesku karmu, a posto je retrogradan da cu morati duplo da placam i skidam sebi kozu s ledja.

E, sad, posto sam videla to sto sam videla u Davisonu mog decka i mene logicno je da sam se posle onakvih "tumacenja" moje karme uspanicila. Narocito posto u natalu imam vladara 7. u 8. kuci, a on ima vladara 8. u 7. kuci (jos Pluton) - sto mi mirise na opasnost po zivot partnera ili opasnost kad je sa partnerom. Posto smo "blagosloveni" tim aspektima u samom natalu, ne moram da napominjem koliku mi je konfuziju stvorio tranzitni Mars 90* natalni Uran, natalni Uran 90* tranzitni Uran i tranzitni Mars 180* tranzitni Uran. Ili, da ponovim ono sto sam procitala - smrt na autoputu i opasnost po zivot partnera. To me ne bi zabrinulo da ne moramo putovati vise od 300 km da bi se videli :(

I zbog toga sam se uplasila, samo zato sto brinem za njega i ne bih podnela da mu se nesto desi. Shvatam da karma ne mora biti nista lose, ali kad ti od malena pune glavu time, na minut zastanes da razmislis.

Inace, u pravu si za sve sto si napisala u postu, i za pocetak veze, i da nam je komunikacija jako bitna (on je jedina osoba koju poznajem kojoj u potpunosti verujem), mistik sam ja (starija celih 7 meseci) a to da se "znamo od negde" smo sami zakljucili, ovaj Davison i tvoje tumacenje je to samo potvrdilo :D

Btw, Venera i Uran? On i ja (njemu venera u prvoj u svom sedistu a meni Uran na Asc) :D Mada se to moze tumaciti na jos 1000 nacina, naravno ;)

Hvala ti puno, puno, puno, dobices trotu od mene (majstor sam za slatkise, Venera u Lavu mi je izgovor, sta cu :D ) a ja cu, kad nadjem vremena (ispiti) da pokusam da protumacim do kraja nas Davison. Pa ako pogresim, a znam da hocu jer se jos uvek ucim zanatu, ispravke su dobrodosle ;)

Skorpija
12-09-2008, 19:39
Lepo ti to shvatas i tumacis,ali nemoj da se opterecujes,saturn u 12 moze da donese i to da volis da budes sama,tako dobro funkcionises,potrebna ti je samoca s vremena na vreme i nema niceg loseg u tome.
A slatkise obozavam...kiss :1:
Pricacemo jos,sada sam preumorna,ceo dan na nogama.

marla turista
12-09-2008, 20:20
Dreamkeeper, sad si i mene prepala...
posto je u dejvisonu koji sam ja postavila sunce u 4. kuci i vladar 12.
samo sto se ta veza zavrsila...vrlo brzo...
(mada ja jos imam potrebu da budem sa njim)
ja sam imala jaku intuiciju da mi treba da budemo zajedno
a on da mi ne treba da budemo zajedno...
ko zna sta sam mu radila u proslom zivotu...:D

Jagodica!!!
12-09-2008, 22:19
cao svima!
moze li neko da mi pomogne sa ovim rebusom:
kako bi moglo da se tumaci to sto u Dejvisonu imamo dva ukljestena znaka - Vodoliju u I k. i Lava u VII k?
U I su Me i Ve u Vodoliji a u VII Ju u Lavu.

nena1
15-09-2008, 23:16
Molim pomoc ,da li neko moze da mi kaze kakva je buducnos mog braka posto mi je jedan astrolog rekao, da sam pozurila sa udajom(a ja imam 29 god.) i da je to brak koji ce se razvesti jer smo bas losa kombinacija. U braku smo od marta ove godine. Hvala

http://img180.imageshack.us/img180/671/davisonchartbo1.gif (http://imageshack.us)
http://img180.imageshack.us/img180/davisonchartbo1.gif/1/w748.png (http://g.imageshack.us/img180/davisonchartbo1.gif/1/)

marla turista
16-09-2008, 20:10
primetila sam da su se tri moje veze prekinule kada je saturn prelazio preko ASC dejvisona...
a ova poslednja je pocela kada je venera presla preko JMC
ima li neko slicnih iskustava?
a negde sam procitala da se prekinuta veza moze obnoviti kad venera predje preko fortune...

ups, sad sam videla da postoji tema Tranziti Davisona

tia13
26-09-2008, 21:46
evo i mog dejvisona pa ako ko želi da malo komentariše vi samo izvolite,pozzz.
http://i409.photobucket.com/albums/pp175/tijana13061982/dejvison1.jpg
imali tko bi meni hteo malo protumačiti nas dvoje kao par,plizzzzzzzzzzz?znam dosadna sam alistarno me interesuje??????????hvala pozzz

ibis
27-09-2008, 14:46
imali tko bi meni hteo malo protumačiti nas dvoje kao par,plizzzzzzzzzzz?znam dosadna sam alistarno me interesuje??????????hvala pozzz

meni se cini po rasporedu planeta u kucama da je ovde moguce svasta lepo...So 60 Mo...Mo i Ma i Ve u petoj...vladalac prve na Desc pa sekstil Ve... :)

select81
07-10-2008, 08:32
evo i mog dejvisona ako moze da neko pogleda?

dejvison
http://imagehost.soundfood.net/files/view/211/astro_64gw_08_16_ja_vaga_on_vaga.23223.3156.gif