Peta kuca i predbracne veze! :) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Peta kuca i predbracne veze! :)

Strane : [1] 2 3

Megara
24-06-2007, 21:04
Hajmo malo o ovome!:)
Kakva su vam iskustva?
Koje su to dobitne kombinacije za veliki broj ljubavnih veza tokom zivota?
Ili da se izrazim sta daje veliki broj prilika?:p
A sta daje malo i lose prilike?:(

astronumera
24-06-2007, 21:22
:bebadeckic: Moja peta kuća je prazna, a vladar 5 kuće je neptun.Kako to vi tumačite, meni je to malo nejasno.

Skorpija
24-06-2007, 22:18
:bebadeckic: Moja peta kuća je prazna, a vladar 5 kuće je neptun.Kako to vi tumačite, meni je to malo nejasno.
Verujem da ste u ljubavi dosta nerealni,nesto kao:pink_machkica:
Ali vise je mars vladar nego neptun,pa su u ovom slucaju veze obojene strascu.:)

ArijeL
24-06-2007, 22:27
ajde neka neko pogleda i moju:):rolleyes:

http://img507.imageshack.us/img507/7263/arijeliw7.jpg

Megara
25-06-2007, 01:12
ajde neka neko pogleda i moju:):rolleyes:

http://img507.imageshack.us/img507/7263/arijeliw7.jpg

Dovoljno je videti Uran u Petom polju!:D
On po pravilu daje dosta veza koje naglo pocinju i isto tako prestaju!

Krokodokodil
25-06-2007, 19:38
Verujem da ste u ljubavi dosta nerealni,nesto kao:pink_machkica:
Ali vise je mars vladar nego neptun,pa su u ovom slucaju veze obojene strascu.:)
Neptun je vladar.
Dodushe ovaj Mars se proslavio (bez cinizma ovaj put) sobzirom da je na Gx-u.
A ni Neptunu u Vagi u XI nishta ne fali.

Moja V je manje vishe naginje ka introverciji, idealizaciji i dugim vezama - prazna a dispozitor Sunce0Neptun u Jarcu u VIII.

Skorpija
25-06-2007, 19:52
Da,neptun je vladar,a mars suvladar,nije zanemarljiv kao sto mislis.

pufnica
25-06-2007, 20:46
I moja 5 je prazna, a vladar Sa! Ali, mogu vam reci da nisam imala nekih da kazem problema, niti na veze gledam kroz :pink_machkica: !:D Jedino sto mi je oduvek smetalo je sto sam UZASAN magnet za SVE vrste muskaraca, a ozenjene i da ne spominjem! To ume ponekad da izludi!:5sadyes: Pocinjem da se pitam da li cu ikada imati i jednu NORMALNU vezu?:( U stvari, mozda tu lezi objasnjenje-Sa-stariji muskarci?

zvoncicaa
25-06-2007, 22:21

To je jeste Neptun. Ono sto je nejasno, tajno, magicno, sladunjavo, romanticno i nezno, ona vera u pravu , nesebicnu ljubav, idelaizovanu … Jos je taj Neptun usput i jak jer je u vrhu 12. kuce, koja je njegovo slucajno sediste. Ali koliko god taj Neptun zudeo da pruzi i ljubav iz bajke, toliko isto unosi konfuziju u sve cega se dotakne. Kad nema planeta u nekoj kuci, to znaci da mi imamo neku odredjneu kontrolu nad desavanjima u toj kuci. A peta kuca je izmedjuostalog i ljubav koju mi pruzamo, jedanaesta ona koju dobijamo natrag. Ali, Neptun je to. Onaj koji nam stavi povez na oci pa pipkamo u mraku…

Sama peta kuca je u Ribama, a one predstavljaju mnostvo. Znaci, postoji predispozicija za vise ljubavnih veza. Jos, Neptun je u Vagi, znaci unosi konfuziju u partnerstva, ali istovremeno , Vaga predstavlja i sve druge . Ljubav + drugi – osecas potrebu da imas uvek nekog, da se brine o tebi , da pricate , da budete drugari, da te neko voli, ad ti neko bude odan jer ipak si ti Lav, sto opet kaze, predispozicija za vise ljubavnih veza.

A evo ga na i vrhu 12. polja, onog koje odgovara simbolici Riba- opet mnostvo. Ali, ne smemo zanemariti da je taj isti Neptun ipak jos uvek u 11. U vezama i ljubavi koju pruzas postoji idealizacija i zanos, ali, isptovremeno , mora da postoji i neka prijateljska osnova, mora da postoji POVERENJE , snazno poverenje, razumevanje da bi ti uopste funkcionisalo. A tako i jeste na pocetku svih tvojih veza, ima neke magicnosti, sve se lepo razume i zna, nema strahova , uvek se o svemu moze dogovoriti… ali to je na pocetku.

Imamo vec tri pokazatelja da bi trebalo biti sklonosti ka vise ljubavnih veza. Ali…

Jeste da je Neptun u sekstilu sa svojim suvladarem Marsom , pa muskarca je uvek tu negde oko tebe, jos Mars u Strelcu , a strelac uvek juri da dostigne nesto nedostizno.. privlace ga daljine , daje energiju tvojim vezama, ali unosi totalnu pometnju u sistem vrednosti, u smislu ko je za koga koliko bio tu.Ko je koliko dao.Unosi energiju i preokrete, dinamiku , donosi prilike. Jeste i da je Neptun u sekstilu sa Suncem i Plutonom u Lavu u 9 , sto samo kaze da ti osecas da si rodjena da bi volela i to skroz i nesebicno, da se predas skroz. Ali eto prve cake. Sve je to divno teoretski, ali Sunce u Lavu pa jos i Pluton trazi orjentaciju samo na sebe i svoje potrebe. Sunce daje bljestavi sjaj ljubavima + magicnost Neptuna , ali sta da radimo kad i ovaj Pluton iz Lava dodaje nesto svoje – posesivnost, fanaticnost, jake strasti, one koje umeju da razaraju.. one koje uvek idu na stetu jednom partneru. A ti si sebi na prvom mestu, sto je i normalno, pa sve to poinjes da shvatas kao napad na sebe.. svoj ego. Svoju samostalnost. Svoju posebnost. I onda naravno proradi i Neptun kvadrat Jupiter , jos nam je i Jupiter egzaltiran. I 0 sa Uranom. Preterana emotivnost, ( jos to kaze i Mesec u Ribama u 4 ), preterivanje, osecaj nesigurnosti , strahovi, preveliki zahtevi Sunca iz Lava, sve se to izmesa. A onda cacne i Uran taj tvoj nezni Neptun, onaj koji bi voleo svom snagom, pa se preteraaano uznemiris, malo dramatizujes, bude se potisnutu strahovi Neptuna u vrhu 12. da i tebe neko moze shavtiti, da ces se sa nekim i ti stopiti u savrsenu celinu, da e emotivne veze opstati, da mozes osetiti sigurnost opet.

I ovo je ono sto je kontradiktorno. Gore imamo predispoziciju za puno veza, ali i jaku idealizaciju + zahtevnost + osetljivost + strahovi i gubljenje osecaja sigurnosti , onako u globalu da se moze biti voljen i siguran. Pa onda, ili je bilo puno veza, ili si se zbog strahova i zbunjenosti, povlacila u sebe i izolaciju i ne dozvoljavala ikome da ti pridje. Ali, ti privlacis takvu energiju, cim se malo otvoris, odmah stizu neki udvaraci. I svaki muskarac u tvom zivotu te voleo , svaki na svoj nacin. I svakom si ostala pomalo nejasna.
A vidi dispozitora Neptuna , Veneru , koja je jaka, ali u 11 – pucanje, raskidi , a istovremeno jedini aspekt joj je 150 sa Mesecom. Borba devojke i majke u tebi. Prilagodjavanje koje je uvek bolno. Glavna rec za Neptun je zelim.. a sta se stvarno sa tim zelim desava kaze venera 150 Mesec u Ribama.

A nisu bas ni ti momci bili neke cvecke, daleko od toga.. to su sve nekako bile neke sanjalice i bez dovoljno samopouzdanja za tebe .. oni koji ipak ne stoje cvrsto na zemlji.
Samo mi reci, koliko njih je htelo da te zeni? A koliko njih ti je reklo da si prejaka zena za njih? Samo veruj , ko god je okusio tvoju ljubav, ostala je da traje u njemu kao jednom odsanjan san, pa izgubljen. Lavica si ti, sa podznakom u Sco, a to se tesko zaboravlja. :)

Sta biste rekli o mojim ljubavnim vezama, slobodno, sta god vam padne na pamet!

Skorpija
25-06-2007, 22:42
Pa evo meni je palo napamet da ti svoju ljubav uvek docekujes kod sebe,i onda tu pricate,hocu reci najvise komunikacije trosite u tvojoj kuci,a manje na ostalim mestima.Mislim da su tvoje veze pucale na brzaka nekako bez nekog razloga,jednostavno ti pronadjes neku manu.Zbog ovog meseca doziveces nekoliko pravih dubokih ljubavi tokom zivota.Nekoliko strasnih i sudbinskih ljubavi ti donosi ovo sunce,i to verovatno sa poznatim i uglednim muskarcima.:)

Schveca
26-06-2007, 01:42
meni prazna... vladar valjda jarac :( valjda je vladar jarca saturn, saturn je u shkorpiji, u III kuci ...(he he.. i ja sam neshto nauchila :) ) i to znachi da je to sigurno neka katastrofa :)

aj da probam sama :eek: ...

jarac i veze - oprezan, odgovoran i tradicionalan... , razum upravlja srce..
pa onda
vladar jarca Saturn u shkorpiji - zelje su vam silovite i sposobni ste za duboku ljubav, ali i za duboku mrznju, ako imate izazovne aspekte mozete biti skloni mahinacijama, ljubomori i osvetoljubivi... isto tako mozete biti skloni tajnovitosti :confused:

saturn u III kuci- nedostatak ljubavi u detinjstvu :eek: opreznost...
III kuca pochinje u Vagi, vladar vage Venera- to je valjda neshto dobro... ono kao bash se zanosim, ali opet vaga... shta znam....
prirodni vladalac III kuce Merkur- pretpostavljam da to znachi ono razum prvo, onda sve ostalo...
prirodni znak III kuce blizanci- he he.. sad sam ga bash zakukuljila, pogubila sam se.. ne znam kako dalje :))

i to je to :( vishe ne znam... a ni ovo mi nije bash blistavo :)

Krokodokodil
26-06-2007, 11:11
Da,neptun je vladar,a mars suvladar,nije zanemarljiv kao sto mislis.
Nisam rek'o da je Mars zanemarljiv u datom sluchaju. Drago mi je zbog tebe ako umesh da chitash misli.
Ja za taj pojam sam chuo izraz "sledujucji vladar" a ne suvladar.
Marsa bi smo mogli da uzmemo kao vladara V samo ako bi smo odradili rektifikaciju.

zvoncicaa
26-06-2007, 18:24
Hvala Skorpijice sto si odvojila vreme za mene! U pravu si..:4kiss:

Kroko, IZVINI , pogresan termin smo upotrebile, pa je mozda bilo zbunjujuce! U literaturi srecemo da je vladar Riba Neptun, suvladar Jupiter, a ovde smo mislile na tog sledujuceg vladara, jer 5 kuca prelazi iz Riba u Ovna , a samim tim, ima neke Ovnovske energije koja prozima veze, u karakteristikama momaka, njihovim usmerenjima. Naravno da cemo prvo gledati Neptuna i njegove aspekte , dispozitora. Pa onda, ako hocemo podrobnije da gledamo, uzecemo i Jupitera, aspekte, dispozitora, pa Marsa, aspekte dispozitora. A to na kraju dodje na ono - sta god da gledamo, treba ceo natal da uzmemo u obzir.

Samo, sta god da gledamo, vazno je da se vodimo pravilom - znak u kome kuca pocinje ili se nastavlja u neki je pozornica. Zasto Astronumera ne bi mogla da upozna nekog muskarca na letovanju, na moru, kada je bila u drustvu nekih parova a prijatelja, a usput da je sve to u inostranstvu, pored nekog sportskog terena , ili nekog pogona za proizvodnju necega? Simbolika to podrzava. Planete su te koje nose lik, ulogu u prici, pa ce Neptun biti krupnijh ociju, lep, ali ce imati i bar verenicki prsten na ruci, al bice saren, nije da nije, a Mars ce mu dati sportski izgled , da voli tenis, konje... i avanturisticki duh, onaj ofanzivni. Sta ce on od toga da ispolji kroz kontakt sa Astronumerom reci ce aspekti, jer to dinamika, dogadjaj.
I zato sve to vidimo i na kraju sklopimo slagalicu.
Nema ljutis...OK? Ovde smo da vezbamo.
Cmoka!

destiny
26-06-2007, 19:40
aj da probam sama :eek: ...

jarac i veze - oprezan, odgovoran i tradicionalan... , razum upravlja srce..
pa onda
...he he.. sad sam ga bash zakukuljila, pogubila sam se.. ne znam kako dalje :))

i to je to :( vishe ne znam... a ni ovo mi nije bash blistavo :)

Schveco, lepo si ti to zakukuljila, samo napred! vladar V kuce, koja je u znaku Jarca, jeste SA, a on je otisao u III kucu, znaci da ti je jako stalo da nekoga upoznas kroz pricu (narocito ako je neka ozbiljnija tema u pitanju) i da te muskarci tako mogu privuci; vladar SA je Pluton, tj. Mars (jer se SA nalazi u znaku Skorpije), umes ti i da se posvadjas ili bar raspravljas, a posle da se miris:p ; posto se peta kuca proteze i kroz Vodoliju, red je da pogledamo di nam se smestio njen vladar, tj. Uran i evo, on je u IV polju, u znaku Strelca, od aspekata konjukcija da MA, kvadrati sa ME i SU - kod tebe je tu bilo bas raznih tipova i veza, ali bih rekla par ozbiljnijih, ostalo vise platonske...jedno mi je mnogo slatko, a to je da ces tacno osetiti kad se pojavi onaj pravi, ali ovo nije ta tema...

moja V kuca pocinje u Vodoliji, vladar UR u II polju u Skorpiji (egzaltiran), vise kracih veza, neobicnih, razlicitih, strastvenih, a u V polju je smesten Mesec, bilo je par dubokih veza, bas onako i jakih, ali i platonskih; V kuca se nastavlja u znaku Riba, vladar NE u III kuci, jako mi je bitna komunikacija, ima dosta idealizacije, ali i inostranstva...:p ;) :D

jub-sudbinica:o

magdalena077
26-06-2007, 21:11
Mene zanima da li se moze reci za nekoga da je ispucao svoje sanse u ljubavi.To mi je rekao Z.Zlatkovic.Mozda ga nisam razumela dobro!
I zanima me zasto uvek nalecem na muskarce sa mesecom u jarcu,i venerom u vodoliji...
Sad sam upoznala muskarca koji je jarac sa podznakom riba,mesec u jarcu,venera u vodoliji,merkur u jarcu,mars u vagi...Da li zaista necu imati brak ili vezu?

astronumera
26-06-2007, 22:14
Sve je tako, hvala vam , hvala svima,svaki dan idem na Adu, umorna sam od trošenja energije ali savake večeri čitam sve šta ko kaže na ovom forum.Zatišje jeste ali i leto je i ljudisu na vazduhu. Nijednu planetu nemam retrogradnu a opet je venera opterećena od neptunaa tu je i saturn blizu. Ništa u životu nisam dobila olako.

princess
27-06-2007, 10:15
A sta bi rekli za moju V kucu?Prazna je u biku Ve u 2 na 00 vodolije i jedini aspekt koji pravi je separacioni 120 sa Sa?????

zoka57
27-06-2007, 10:51
Rekla bih da te startuju ponekad posesivni tipovi sa cudnim namerama,vodi racuna o svom novcu i svojim dobrima ,a saturn ce te vremenom nauciti kako to da koristis u svoju korist.

Krokodokodil
27-06-2007, 11:53
Kroko, IZVINI , pogresan termin smo upotrebile, pa je mozda bilo zbunjujuce! U literaturi srecemo da je vladar Riba Neptun, suvladar Jupiter, a ovde smo mislile na tog sledujuceg vladara, jer 5 kuca prelazi iz Riba u Ovna , a samim tim, ima neke Ovnovske energije koja prozima veze, u karakteristikama momaka, njihovim usmerenjima. Naravno da cemo prvo gledati Neptuna i njegove aspekte , dispozitora. Pa onda, ako hocemo podrobnije da gledamo, uzecemo i Jupitera, aspekte, dispozitora, pa Marsa, aspekte dispozitora. A to na kraju dodje na ono - sta god da gledamo, treba ceo natal da uzmemo u obzir.

Nema ljutis...OK? Ovde smo da vezbamo.
Cmoka!
Shtavishe ja smatram da bi najbolje bilo da Jupitera uzimamo kao lichnog a Neptuna kao transpersonalnog vladara Riba.

Nema ljutnje. Samo vodim konstruktivnu diskusiju.
Cmokchicj!

Mene zanima da li se moze reci za nekoga da je ispucao svoje sanse u ljubavi.To mi je rekao Z.Zlatkovic.Mozda ga nisam razumela dobro!
I zanima me zasto uvek nalecem na muskarce sa mesecom u jarcu,i venerom u vodoliji...
Sad sam upoznala muskarca koji je jarac sa podznakom riba,mesec u jarcu,venera u vodoliji,merkur u jarcu,mars u vagi...Da li zaista necu imati brak ili vezu?

Zlatkovicj je sharlatan svoje vrste.
Prokometarisao bih josh al ne mogu da otvorim tvoju kartu.

astronumera
27-06-2007, 12:07
Tačno, a sada pogotovu to znam da predosetim, ali mi se ne da da se oslobodim tih ljudi.

princess
27-06-2007, 12:10
Rekla bih da te startuju ponekad posesivni tipovi sa cudnim namerama,vodi racuna o svom novcu i svojim dobrima ,a saturn ce te vremenom nauciti kako to da koristis u svoju korist.

:D Moze se reci tako CUDNI.......:D
Uvek postoji neka prepreka ili je zauzet ili je u periodu razvoda,ili zivi daleko,ili je kucni prijatelj i sl.
Razlika u godinama uvek prisutna od 10 pa na vise godina stariji.

Vanishing Black
28-06-2007, 00:00
Meni je također 5. kuća prazna i u znaku je Vodenjaka s time da ima neki čudan znak koji nisam nigdje našla i nemam pojma što znači - krug, i unutra iks?

Skorpija
28-06-2007, 02:16
s time da ima neki čudan znak koji nisam nigdje našla i nemam pojma što znači - krug, i unutra iks?
To je fortuna ili poznata kao parce srece,gde god se nadje donosi srecu na tom polju...:)

Krokodokodil
28-06-2007, 10:45
To je fortuna ili poznata kao parce srece,gde god se nadje donosi srecu na tom polju...:)
Ja znam za podatak da se tzv. arapske tachke aktiviraju samo prilikom tranzita.
Inache neki astrolozi Pars Fortuna nazivaju i Selena - Beli Mesec (ovaj "obichni", pravi, verovatno nije beo po nihovom skromnom al' nadasev mistichnom mishljenju uprkos tome shto nam ochi govore suprotno) suprotnost od Lilit - Crnog Meseca (cija je boja a i samo fizichko postojanje nedokazano).
Previshe mistichnosti za moj ukus.

saandraa
28-06-2007, 10:54
hej ljudi! ja (pocetnik) kako bih sada gledala kod mene predbracne veze ili bracnu kucu, posto sam se razvela :( , znaci V i VII nisu vise relevantne...jel je sada IX bitna ili koja?? malo (malo vise) sam se zbunila

Krokodokodil
28-06-2007, 12:18
Trebalo bi da je tako, tj. slichno, ne bih da tvrdim.
Dakle nova VII ti je natalna I.
Sad ne znam da li se to pravilo primenjuje i na V.

Vanishing Black
28-06-2007, 12:37

Mislim da na ovom forumu nisam nigdje našla nešto o Fortuni (a možda sam krivo gledala). Možeš li još ponešto reći o njoj, molim te? :)

Merkur
28-06-2007, 12:44
Mislim da na ovom forumu nisam nigdje našla nešto o Fortuni (a možda sam krivo gledala). Možeš li još ponešto reći o njoj, molim te? :)
:) FORTUNA (http://astro.axisdraw.com/forum/sitnice-koje-kartu-cine/336-fortuna.html)

saandraa
28-06-2007, 12:57
Trebalo bi da je tako, tj. slichno, ne bih da tvrdim.
Dakle nova VII ti je natalna I.
Sad ne znam da li se to pravilo primenjuje i na V.

thank you! to za VII i ja mislim, da mi je sada VII ustvari I, e sada za V, nisam nigde nista nasla, ali logicno bi bilo na neki nacin

Merkur
28-06-2007, 12:58
Vanishing BlackMeni je također 5. kuća prazna i u znaku je Vodenjaka s time da ima neki čudan znak koji nisam nigdje našla i nemam pojma što znači - krug, i unutra iks?

Nije Fortuna, ja ne vidim nista u petom polju. Tvoja Fortuna se nalazi na 3* Blizanca u devetoj kuci.

Vanishing Black
28-06-2007, 13:05
Nije Fortuna, ja ne vidim nista u petom polju. Tvoja Fortuna se nalazi na 3* Blizanca u devetoj kuci.

Ne znam onda što je. Evo, ovdje (http://www.valentino-salvato.net/astrology/articles/pictures/Lunar_Chart.gif) sam našla kako to točno izgleda. Dakle, ovaj krug sa iksom unutra, ne križom.

I ja si tu fortunu onda u 3. kući ne vidim. Tj. nemam ju nacrtanu. :confused:

saandraa
28-06-2007, 13:06
e sada vise nista neznam :confused: :confused:

I mi je u blizancima a XI ribe i sunce??

moze mi neko reci da li samo lupam ili ima ovo smisla sta ja pisem??

Merkur
28-06-2007, 13:10
Ne znam onda što je. Evo, ovdje (http://www.valentino-salvato.net/astrology/articles/pictures/Lunar_Chart.gif) sam našla kako to točno izgleda. Dakle, ovaj krug sa iksom unutra, ne križom.

Evo tvoje karte sa Fortunom.
FORTUNA (http://i94.photobucket.com/albums/l110/Merkur_2006/veky.gif)

zvoncicaa
28-06-2007, 13:29
hej ljudi! ja (pocetnik) kako bih sada gledala kod mene predbracne veze ili bracnu kucu, posto sam se razvela :( , znaci V i VII nisu vise relevantne...jel je sada IX bitna ili koja?? malo (malo vise) sam se zbunila

Duso, tu i jeste zapetljancija u celoj guzvi. Peta kuca su kao momci, zabavljanje, sedma kuca brak. E sad, brak se u astrologiji gleda na vise nacina. Ako je Uran naglasen , aspekt sa Suncem, Uran u 7, Aspekt Urana i Venere.. prvo sto pomislis je mogucnos za razvod. Pa onda trazis jos najmanje 4 pokazatelja. Pa se to desava.E onda gledas mogucnosti za vise brakova.
Ali, brak i sedma kuca u astrologiji su i sve veze gde ljudi zive zajedno, imaju decu, a nisu zakonski vencani.
Sad, negde sam nasla da su veze posle prvog braka predstavljene 8 kucom, njenim vladarem, aspektima, dispozitorom. Mada ja to nesto nisam primetila.
Ali, znam sigurno da se posle razvoda aktivira ponovo peta kuca, jer ona je SVE VEZE KOJE NISU BRAK. Momak stize kad je aktiviran vladar 5, tranzitima , progresijama, a direkcije uvek najavljuju znacajne ljubavi, pa sad, srecne , nesrecne, vazno je da nesto naucimo kroz njih. Ili planeta u 5 prima neki jaci aspekt. Zanimljivo je da kvadrati pokrecu celu stvar, bar kad su tranziti i progresije u pitanju,konjunkcije su isto jake, a trgoni prolaze skoro nezapazeno, sem u slucaju, opet kazem ako ne postoji podologa u progresijama. ( ako si u vezi bice obrnuto - kvadrati svadje, trigoni pomirenja, ali neko mora prvi..)
Tako, nije vazno sto si ti razvedena, ti mozes ponovo da se zabavljas, a to je 5 kuca. I nju gledas.
Sto se tice sledeceg braka, prvo procesljamo one mogucnosti za drugi brak. Onda, gledamo prvo 7 kucu, pa je povezemo sa devetom, jer deveta je drugi muz. Sedmom kucom su prikazani svi tvoji brakovi, sav potencijal koji nosis po tom pitanju, sto naravno ne znaci da ces se ponovo razvesti. Sta ako imas Uran u sedam u 0 sa venerom. A prvi muz se bavi npr. trgovinom na veliko. ( JU/ME). Ali mi ovde imamo UR/VE kombinaciju. Uran proradi, cim ozakonis brak, ti se razvedes. Ali , upoznas drugog muza, on je vec razveden ili, ne mora biti, ali moze npr. da se bavi nekim programiranjem ili konstruisanjem nekih softvera kojim se povecava bezbednost banaka..ili se ubrzava transfer novca...na primer . I eto srecan brak. A deveta ce ti reci gde ces ga upoznati, kakav je , kako izgleda, pa je deseta njegove pare, 11 - brace , sestra, 12- njegova kuca...

Joj, nadam se da nisam puno upetljala, da ces razumeti. Sazeto, peta kuca- momci , pa da imas i 20 brakova iza sebe, to su momci, sedma + deveta - drugi muz.

saandraa
28-06-2007, 13:40
ZVONICE TI SI CAR!!! :D :D

nemas pojma koliko si mi pomogla, dobro ovaj drugi deo...malo previse informacija..znaci I kuca = nebitna, samo V, VII i XI, bilo koliko veza, bilo koliko brakova

samo jos ne kontam, kako to sve da povezem..ali valjda cu i to nekada da skontam;) ej ovo nije bas lako, svaka cast tebi!!!

jedino sto sam kod mene skontala, da za razvod imam bas skoro sve ukazitelje! a nista pozitivno nisam nasla sto se tice braka, ni dali cu uopste imati jos

a razumem da su "astroloski" brakovi, znaci cim neko zivi sa nekim, nema veze sa papirologijom

joj srce si stvano!!

astronumera
28-06-2007, 14:47
Hm, šta da mislim, moja fortuna je u 7 kući u biku, a imam dva braka i ni u jednom nisam srećna, šta vi kažete, zašto

saandraa
28-06-2007, 14:56
hmmmm.neznam sta da ti kazem....na primer kod mene VII kuca strelac (koliko sam citala to je vec jedan pokazatelj razvoda) neptun mi u istoj (bljaks) cini kvadrat sa saturnoom i opozicija sunce!!! znaci, po mom 100% nema sanse da brak opstane...e sada, nisam jos uvek skroz ukapirala kako se sada gledaju veze i brakovi posle brakove, mislim neznam sta koje kako...mad aje zvoncica pokusala malo da mi objasni ali...tesko

p.s. jel ja lupam ili je ovo tacno sto sam napisala??? bilo bi fino kada bih dobila i neki feed back

astronumera
28-06-2007, 15:05
Jeste tačno nijedan brak nije oopstao a i veza se kida,

zvoncicaa
28-06-2007, 17:23
hmmmm.neznam sta da ti kazem....na primer kod mene VII kuca strelac (koliko sam citala to je vec jedan pokazatelj razvoda) neptun mi u istoj (bljaks) cini kvadrat sa saturnoom i opozicija sunce!!! znaci, po mom 100% nema sanse da brak opstane...e sada, nisam jos uvek skroz ukapirala kako se sada gledaju veze i brakovi posle brakove, mislim neznam sta koje kako...mad aje zvoncica pokusala malo da mi objasni ali...tesko

p.s. jel ja lupam ili je ovo tacno sto sam napisala??? bilo bi fino kada bih dobila i neki feed back

Nije Strelac jak pokazatelj za vise brakova. Moze da bude ako mu je Jupiter strasno napadnut od losih planeta, ali nije bas neki jak pokazatelj.U literaturi se kaze tako zato sto je i on promenljiv znak, pa se ide logikom, promenljivo, aha, vise brakova. Ali, u svakom slucaju, Jupiter je benefik, on uvek izvlaci situaciju. Vise to kazu Blizanci i Ribe, a tu negde je i Vodolija. Brak prikazan 7 kucom u Vodoliji moze da opstane ako partneri nisu zakonski vencani, a cim se vencaju, cvrc, razvod.
A neptun jeste.On predstavlja razocarenje, udaljavanje partnera, bezanje..

saandraa
28-06-2007, 17:30
Nije Strelac jak pokazatelj za vise brakova. Moze da bude ako mu je Jupiter strasno napadnut od losih planeta, ali nije bas neki jak pokazatelj.U literaturi se kaze tako zato sto je i on promenljiv znak, pa se ide logikom, promenljivo, aha, vise brakova. Ali, u svakom slucaju, Jupiter je benefik, on uvek izvlaci situaciju. Vise to kazu Blizanci i Ribe, a tu negde je i Vodolija. Brak prikazan 7 kucom u Vodoliji moze da opstane ako partneri nisu zakonski vencani, a cim se vencaju, cvrc, razvod.
A neptun jeste.On predstavlja razocarenje, udaljavanje partnera, bezanje..

e upravo tako sam i ja mislela: promenljiv znak, zanci vise brakova a neptun..da ne spominjem! hej, ti si stvarno car: sada si mi otvorila oci za jednog prijatelja koji ima VII u vodoliji, zive zajedno vec 4 god. ali imaju strasnu krizu: ona hoce nesto sto on nece u vezi porodice i podele posla, odustajanje od karijere itd. tako da nisu ozakonili vezu. e sada...ja pocetnik..pa sam ovako tumacila: kriza traje vec godinu dana: ja mislim ako se ne sloze oko te teme do oktobra..onda nema nista od njihove veze a gledam kao brak posto zive zajedno (bas mi ga je zao :( ) ako ti nije mrsko, mozes PLEASE da pogledas temu koju sam postavila ipod, bas radi o tome. nekako dobijam premalo feedbacka pa nemam pojma koliko gresim

i puno ti hvala bas si :heart:

zvoncicaa
28-06-2007, 19:38
Na samom startu veze uvek postoji neka zaljubljenost i zadovoljstvo ( vrh 5 na 17 stepenu – stepen Lava – ljubav, zadovoljstvo), bar kad je u pitanju ljubav koju ti pruzas ( 5 kuca). Ti dosta analizairas situacije ovde ( Devica) i to ti je i zabavano istovremeno ( 5 kuca), trudis se da situaciju sagledas iz vise uglova ( 5 u Devici – analiza , vladar Merkur u Ribama – mnostvo, iz vise uglova posmatrati nesto) . Tebi je vazno sta kazu cinjenice , sta je za i protiv ( Devica ) da bi maksimalno smanjila mogucnost da budes povredjena ( vladar pete Merkur ( racio) u Ribama ( strah, konfuzija ) pa konjunkcija Mesec ( emocije). To je ono kako se postavljas .Ali, nas Merkur je i u padu i izgonu , dispozitor Neptun ( konfuzija), veoma cesto si zbunjena + umetnuta Vaga u 5 , pa se jos i kolebas puno, a to je ono sto dobijas. Medjutim, se te informacije ostaju negde u tebi, iako preleces preko njih, iako objektivno lako postaje subjektivno ( Merkur – pamcenje, informacije, u Ribama – podsvest).
Posto je Saturn ( kontrola, red ) u 5 ( ljubav) , ti nekako mislis da je ovo oblast gde mozes sama da odlucujes i uspostavis kontrolu, a za to je zasluzan T- kvadrat (Sa 180 SO) 90 Neptun, pa tezis stabilnim, cvrstim, dugim vezama, sa starijim ili bar onim zrelijim momcima, a sve iz razloga da budes zasticena i sigurna , jer, ipak si preosetljiva ( Sunce i Mesec u Ribama). Ali, karma je cudo, a iz tvog horoskopa prosto isijava. I to bas na ovom polju. ..
Svaka tvoja veza pomalo lici na brak ( umetnuta Vaga – brak ) , jer ti tezis da se stopis sa partnerom , da se izbrise granica gde prestaje on, a pocinjes ti ( Merkur u Ribama , idelaizacija, potpuno stapanje ), jer samo na taj nacin osecas se sigurno ( Venera u Biku – sigurnost ) .Ali pazi se, umes i ti biti jako tvrdoglava , fanaticna .. (Pluton u 5 – fanaticnost).
Ova umetnuta Vaga moze da prica pricicu i o neostvarenoj ljubavi, ili onoj koja se nije ostvarila do kraja, a predstavlja neku veliku vrednost za tebe..tajnoj, skrivenoj..
U tvojim vezama mora dosta da se prica ( Merkur ) o onome sto je nejasno ili nedoreceno ( Ribe) , ne sme biti skrivanja, ni negiranja ( Saturn – negacija, odbijanje, reci ne) postojanje problema ( Sa 90 Ne ) , sto bi vremenom ( Saturn ) dovelo do sukoba stavova ( Saturn 180 Sunce ), tvog razocarenja ( T- kvadrat – ( Sa180So) 90 Neptun) i gubljenja one sugurnosti koja ti je toliko potrebna ( Venera u Biku – sigurnost , u 12 – gubitak ).
Ljubav je u stvari polje gde se trudis da budes realna ( Saturn na vrhu, u Devici), ali se cesto izgubis ( Merkur u Ribama- zbunjenost), jer previse odes u sirinu ( dispozitor Merkura je Neptun – nejasnoce, u Strelcu – sirina, rasipanje, bez fokusa).
U prevodu cinjenice su bitne , ti si ih svesna ( Saturn 180 Sunce), ali cine da samo brines i budes sumnjicava, nepoverljiva ( Devica), a tebi je poterebno da verujes, da se predas, da mastas ( Sunce i mesec u Ribama, Venera u 12, vladar Asc Merkur u Ribama), a Merkur u padu i izgonu, pa u ugaonoj kuci- naglasen , sto kaze, ne zelis da verujes u ono sto vidis, i vremenom ( Saturn ) razocarenje postaje sve vece ( Neptun- razocarenje, u Strelcu- vece, vise, sire) , Saturn 90 Neptun ( kvadrat je aspek akcije, srodan Marsu i znaku Ovna, to je dogadjaj. ), pa na kraju sve nestane ( Neptun – nestati, 90 So180Sa).
Tvoje veze imaju i obelezje Saturna 60 Uran. To ti je aspekt takav, kao da vozis i sad, jedna noga na gasu ( Uran), druga na kocnici ( Saturn). Ti ipak uspevas da dovezes auto jer je sekstil taj koji ih veze, tj. tvoje veze opstaju, ali uz puno trzaja..
Kazem ti ovo jer pored onog T kvadrata koji se lomi na Neptunu, kroz 5 . jurca jos neka energija. Jod. ( Pluton 60 Mars ) 150 Sunce. I u obe konfiguracije je ukljuceno Sunce. A to je pre svega tvoje sazrevanje kroz krizu . Ti moras da promenis svoj stav( Sunce). Svoj pristup, poglede, tok svesti. Moras da sazris , da emocionalno postanes zrelija pre svega , da imas vecu inicijativu ( Mars).. da probas da izmiris svoje stavove o ljubavnom zivotu sa stavovima svoje porodice. Ma tebi sve prolazi kroz ovu 5 kucu, ali sve, to je podrucje na kome ovo tvoje Sunce u Ribama mora da nauci da se samo zastiti, da bude snaznije , gde treba da sazris. Uz Jod se uvek pada na dno i luta podzemljima sopstvene duse , suocava sam sa sobom, sa strahovima, neostvarem nadama, i tek onda radja jaci . Jod nosi Skorpionsku energiju, onu koja prvo razori , pa onda regenerise i stvara jace, kompaktnije, otpornije. A tvoje Sunce u Ribama ipak mora da shvati da se ne moze samo pobeci od problema, vec pricati o njemu, dugo ( So180Sa), boriti se protiv iluzije ( So 90 Ne), pokretati akciju ( So 150 Ma) i transformisati svoj stav prema vezama i partnerstvima ( So 150PL).
Zbog svega ovoga gore, ti sudbine imas u horoskopu, nije to nista strasno, sa cime se ne moze izboriti., a bas ovaj Jod ti je dao svest o tome sta je to, sta da menjas, kako da lomis, kako sebi da pomognes. A sve kroz ljubav i brak. Sve tvoje veze ce te uciti necemu, i svaki muskarac u tvom zivotu je tu sa nekim razlogom, i sve dok ne naucis nesto, vrarcace te na staro, u slicne situacije, jer je Saturn retrogradan.A i Pluton a i Merkur i Jupiter.
Ali, ne boj se, jeste malo problem ali nista sto se ne moze resiti, prvenstveno promenom stavova. A to se ocekuje od tebe i tu samo ti mozes pomoci sama sebi.
Reci mi samo koliko je tvoj brak trajao?

saandraa
28-06-2007, 21:32
SKIDAM KAPU, sta reci....ostala sam bez teksta!!!!!

ZVONCICA FOR THE PRESIDENT :D

ala me ubode..stvarno sve sto si napisla je 10000% tacno. nigde nisam nesigurna i toliko toga sam od svog zivota i uspela bez problema, nista mi nije bio problem, ni detinjstvo bez roditelja, ni od danas na sutra da se nadjem u inostranstvu bez jedne reci nemackog, ni prijatelji ni posao ni nista sem...ljubavi :( . pa ovako: on je moja a i ja njegova prva stvarna ljubav, bili smo u vezi 7 godina, ziveli 3 zajedno i godinu ipo u braku, zanci 11 ipo godina od nase 16te. imali smo non stop problema i vise raskida ali nikad duze od nedelju dana. jednostavno nismo mogli jedan bez drugoga i ljubav je bila puuuuuuuuuuuunnnnnnooooooooo jaka, ne zato sto se radi o meni, ali tako nesto se jednom (ako uopste) desi u zivotu. a i prijateljstvo nam je bilo do korice. jeste, bili smo jedna osoba..dok nije poceo da se kocka. e sada posto je meni i porodica vazana, bila sam realna i videla da sa njim buducnosti nema. ahhhhhh dodje mi da vrisnem:(

ali ovo gore sto si napisala, SVAKA CAST stvarno!!!

Na samom startu veze uvek postoji neka zaljubljenost i zadovoljstvo ( vrh 5 na 17 stepenu – stepen Lava – ljubav, zadovoljstvo), bar kad je u pitanju ljubav koju ti pruzas ( 5 kuca). Ti dosta analizairas situacije ovde ( Devica) i to ti je i zabavano istovremeno ( 5 kuca), trudis se da situaciju sagledas iz vise uglova ( 5 u Devici – analiza , vladar Merkur u Ribama – mnostvo, iz vise uglova posmatrati nesto) . Tebi je vazno sta kazu cinjenice , sta je za i protiv ( Devica ) da bi maksimalno smanjila mogucnost da budes povredjena ( vladar pete Merkur ( racio) u Ribama ( strah, konfuzija ) pa konjunkcija Mesec ( emocije). To je ono kako se postavljas .Ali, nas Merkur je i u padu i izgonu , dispozitor Neptun ( konfuzija), veoma cesto si zbunjena + umetnuta Vaga u 5 , pa se jos i kolebas puno, a to je ono sto dobijas. Medjutim, se te informacije ostaju negde u tebi, iako preleces preko njih, iako objektivno lako postaje subjektivno ( Merkur – pamcenje, informacije, u Ribama – podsvest).

ovo je 100% tacno: oko svega 3 puta razmislim i uvek razmislim sta ako ovo onda moze ono..kao neki detektiv, uvek 5 kobinacije u glavi..samo da me neko ne povredi (sto uvek ispadne na kraju nazalost) i sve vidim, cujem i pamtim iako to sebicno drzim u sebi ali nikad nista ne zaboravljam i skroz mali sitnice su meni tako bitne (to moram da promenim obavezno)

Posto je Saturn ( kontrola, red ) u 5 ( ljubav) , ti nekako mislis da je ovo oblast gde mozes sama da odlucujes i uspostavis kontrolu, a za to je zasluzan T- kvadrat (Sa 180 SO) 90 Neptun, pa tezis stabilnim, cvrstim, dugim vezama, sa starijim ili bar onim zrelijim momcima, a sve iz razloga da budes zasticena i sigurna , jer, ipak si preosetljiva ( Sunce i Mesec u Ribama). Ali, karma je cudo, a iz tvog horoskopa prosto isijava. I to bas na ovom polju. ..

joj ovo je isto tacno: tezim za tim da kontrolisem ljubav (mission impossible znam:rolleyes: ) jedino sam srecna kada znam da pripadam nekom, znaci stabilnost itd..a delujem ko terminator iako mi je to samo zastita jer sam jako osetljiva samo to nepokazujem toliko inace bi ljudi misleli da sam neki psihopata:D a karma..da ne polemisemo o tome, izgleda da sam jako gresna bila...i ova prva ljubav me sjeb.la totalno :(

Svaka tvoja veza pomalo lici na brak ( umetnuta Vaga – brak ) , jer ti tezis da se stopis sa partnerom , da se izbrise granica gde prestaje on, a pocinjes ti ( Merkur u Ribama , idelaizacija, potpuno stapanje ), jer samo na taj nacin osecas se sigurno ( Venera u Biku – sigurnost ) .Ali pazi se, umes i ti biti jako tvrdoglava , fanaticna .. (Pluton u 5 – fanaticnost).
Ova umetnuta Vaga moze da prica pricicu i o neostvarenoj ljubavi, ili onoj koja se nije ostvarila do kraja, a predstavlja neku veliku vrednost za tebe..tajnoj, skrivenoj..

pa nisam imala puno veza..ali ovo sto sam imala one su bile onako..jedino sa mojim mozem sto sam imala "pravu" ozbiljnu vezu i gde sam osetila ljubav onu pravu iskrenu nesebicnu...i koja se nije ostvarila..do kraja

U tvojim vezama mora dosta da se prica ( Merkur ) o onome sto je nejasno ili nedoreceno ( Ribe) , ne sme biti skrivanja, ni negiranja ( Saturn – negacija, odbijanje, reci ne) postojanje problema ( Sa 90 Ne ) , sto bi vremenom ( Saturn ) dovelo do sukoba stavova ( Saturn 180 Sunce ), tvog razocarenja ( T- kvadrat – ( Sa180So) 90 Neptun) i gubljenja one sugurnosti koja ti je toliko potrebna ( Venera u Biku – sigurnost , u 12 – gubitak ).

DA..TACNO

Ljubav je u stvari polje gde se trudis da budes realna ( Saturn na vrhu, u Devici), ali se cesto izgubis ( Merkur u Ribama- zbunjenost), jer previse odes u sirinu ( dispozitor Merkura je Neptun – nejasnoce, u Strelcu – sirina, rasipanje, bez fokusa).
U prevodu cinjenice su bitne , ti si ih svesna ( Saturn 180 Sunce), ali cine da samo brines i budes sumnjicava, nepoverljiva ( Devica), a tebi je poterebno da verujes, da se predas, da mastas ( Sunce i mesec u Ribama, Venera u 12, vladar Asc Merkur u Ribama), a Merkur u padu i izgonu, pa u ugaonoj kuci- naglasen , sto kaze, ne zelis da verujes u ono sto vidis, i vremenom ( Saturn ) razocarenje postaje sve vece ( Neptun- razocarenje, u Strelcu- vece, vise, sire) , Saturn 90 Neptun ( kvadrat je aspek akcije, srodan Marsu i znaku Ovna, to je dogadjaj. ), pa na kraju sve nestane ( Neptun – nestati, 90 So180Sa).

hmmm...sta da kezem..TACNO..ukapiraces ako procitas post ispred..sve se tako dogodilo

Tvoje veze imaju i obelezje Saturna 60 Uran. To ti je aspekt takav, kao da vozis i sad, jedna noga na gasu ( Uran), druga na kocnici ( Saturn). Ti ipak uspevas da dovezes auto jer je sekstil taj koji ih veze, tj. tvoje veze opstaju, ali uz puno trzaja..

TACNOOOOOOOOOO

Kazem ti ovo jer pored onog T kvadrata koji se lomi na Neptunu, kroz 5 . jurca jos neka energija. Jod. ( Pluton 60 Mars ) 150 Sunce. I u obe konfiguracije je ukljuceno Sunce. A to je pre svega tvoje sazrevanje kroz krizu . Ti moras da promenis svoj stav( Sunce). Svoj pristup, poglede, tok svesti. Moras da sazris , da emocionalno postanes zrelija pre svega , da imas vecu inicijativu ( Mars).. da probas da izmiris svoje stavove o ljubavnom zivotu sa stavovima svoje porodice. Ma tebi sve prolazi kroz ovu 5 kucu, ali sve, to je podrucje na kome ovo tvoje Sunce u Ribama mora da nauci da se samo zastiti, da bude snaznije , gde treba da sazris. Uz Jod se uvek pada na dno i luta podzemljima sopstvene duse , suocava sam sa sobom, sa strahovima, neostvarem nadama, i tek onda radja jaci . Jod nosi Skorpionsku energiju, onu koja prvo razori , pa onda regenerise i stvara jace, kompaktnije, otpornije. A tvoje Sunce u Ribama ipak mora da shvati da se ne moze samo pobeci od problema, vec pricati o njemu, dugo ( So180Sa), boriti se protiv iluzije ( So 90 Ne), pokretati akciju ( So 150 Ma) i transformisati svoj stav prema vezama i partnerstvima ( So 150PL).
Zbog svega ovoga gore, ti sudbine imas u horoskopu, nije to nista strasno, sa cime se ne moze izboriti., a bas ovaj Jod ti je dao svest o tome sta je to, sta da menjas, kako da lomis, kako sebi da pomognes. A sve kroz ljubav i brak. Sve tvoje veze ce te uciti necemu, i svaki muskarac u tvom zivotu je tu sa nekim razlogom, i sve dok ne naucis nesto, vrarcace te na staro, u slicne situacije, jer je Saturn retrogradan.A i Pluton a i Merkur i Jupiter.

joj sto sve mora da bude tako surovo..treba da se desi nesto ruzno da bi covek sazreo, da bi ovo da bi ono...:( sto nemozemo da budemo jednostavno sretini i veseli i da tako sazremo?? hmm eto opet sanjarim..znam takav mi je horoskop;) :D

Ali, ne boj se, jeste malo problem ali nista sto se ne moze resiti, prvenstveno promenom stavova. A to se ocekuje od tebe i tu samo ti mozes pomoci sama sebi.
Reci mi samo koliko je tvoj brak trajao?

zvoncicaa
28-06-2007, 22:46
CCC, sta uradi Neptun na vrhu 7, covek se odao porocima...
Ali da te obradujem, nisu stvari sa vama zavrsene, niti definitivne, pogledaj , Jupiter ti je rerogradan, vladar, 7 - vracanje
dispozitor Jupitera ti je retrogradan, Merkur- vracanje
Vladar 9 je saturn, a to znaci dva puta brak sa istim, pa i Saturn retrogradan - vracanje...
To sigurno nije zavrseno sve.
a pitala sam te koliko je brak trajao zbog toga sto po primarnim direkcijama, Descedent kad dodje na Neptuna, ti se razocaras u muza - orbis blizu dva - dve godine
onda, Plutonu treba za malo dva stepena da bude u egzaktnom 60 sa Neptunom - opet dve godine
pa saturnu treba opet dva stepena da se poklopi u egzaktan sekstil sa Uranom - opet dve godine a i tacno stepen da napravi egzaktan kvadrat sa Neptunom - godinu dana
a uz sve to, svi oni prave sa Suncem egzaktne aspekte, otprilike u to vreme. Znaci , bio je aktiviran i Jod i T - kvadrat.
SVAKA TI CAST samo ti znas kako si to prezivela.
Cmokic!

saandraa
28-06-2007, 22:56
joj bas si slatka!!!

da upravo to..samo ja znam kako sam prezivela ali...prezivela sam :rolleyes: a ono st onas ne ubije cini nas jacim!!!

ma nema sanse da mu oprpstim! tu se toliko toga izdesavalo..joj sta je taj covek bacio..i ne smao sto je mene povredio nego i sve drage osobe..ne da ga ne volim, lagal bih, ali sam toliko ljuta i toliki je slabic ispao u mojim ocima i tako me povredio i izneverio...dhfakjd (nerviram se) a sto je najgore NIJE SE BORIO ZA NAS a zna da nismo mogli jedan bez drugog da disemo a kamoli da zivimo...no nebitno..videcemo i to cudo ... 03.07 idemo da predamo za razvod, vec 2 ipo meseca ne zivimo zajedno

da da..izgleda da je to ovaj moj "bracni drug cudne naravi i teske prirode (kako kaze moj natal) koga sam ja ceo zivot gledala kroz ruzicaste naocare...ah..sta ljubav ucini od coveka

necu vise da te zamaram..beskrajno sam ti zahvalna pogotovu sto si odvojila toliko puuuuno vremena za mene a javicu ti sta se desava (cesto sam na forumu koliko mi vreme dozvoljava)

a ti ako te ne mrzi (joj sada crvenim jer trazim jos vise vremena od tebe) ako ti nije problem i ako imas malkice vremena, gvirni moju tema na vezbaonici (ljudi treba mi malo pomoci) bas me interesuje da li sam ono odprilike tacno ocenila sto se tice mog kolege

CMOKAAAAAAA i sve najbolje ti zelim

sahadow452
29-06-2007, 00:36
Moja V kuca pocinje u Raku,a veci deo je u lavu...sunce u 11 kuci u Vodoliji i to na 2 stepenu,a Mesec u 7 u Skorpiji....i kako sada to vama sve izgleda....;)

Merkur
29-06-2007, 01:05

I sta bi, jesi li proverila Fortun???
http://i94.photobucket.com/albums/l110/Merkur_2006/veky.gif
Dakle nije ni u 3 niti u 5 vec u 9.

janja
29-06-2007, 11:12
Meni je vrh 5 kuce u Vodoliji, vladar Uran u II kući u Škorpiji, peta kuća se nastavlja u Ribe....pa me zanima da li se u V kući vide i deca.....ko je rspoložen neka virne...............

sana
29-06-2007, 12:41
moja 5 je u Blizancima a Me u 7 u Lavu. Me0Sa i Me0So
5 je prazna, osim sto je tu Fortuna.
ispada ovako, bar kako mi je zivot do sada pokazao. uletim u paralelnu vezu. ustvari to i nisu veze. ono vise tipa da mi se svidjaju razliciti muskarci pa probam izlaziti sa svima. upali nesto. :p
blizanac je mislim onako prilicno povrsan. leta na sve strane. bitna mi je komunikacija u vezi. i to ne obicna. mora biti vrhunska (Me u Lavu) mora biti o svemu i svacemu. i moram kroz tu komunikaciju i da naucim od partnera nesto novo o necemu (Me0Sa).
kazu mi da sam teska i ters. kazu da sam zatvorena u svoje zidine. kazu da sam fatalna. nude mi odmah brak ili seks. Me je u 7, ali i vladar 8. a moja 5 je na 8 stepenu. kazu da imam veliko srce, pravo Lavovsko ;)
sve veze traju kratko,nekoliko dana ili jako dugo, nekoliko godina. tesko se zaljubljujem. ali kad izanaliziram, ipak je Me u konjukciji sa Sa u Djevici koja cjepidlaci do bola, onda se odlucim na ozbiljnu vezu. a do tada, milion stvari treba da se poklopi ili ja radije biram da budem sama. da, Djevica uvijek moze sama. ali taj Blizanac je vrlo okretan. muskarcima smeta ili im je privlacno to koliko sam pricljiva. misle da mi svako moze prici i da sa svakim mogu naci isto polje interesovanja. pa sta im mogu kad nisu sposobni ko ja :rolleyes:
a mislim da Fortuna odradi svoj dio posla prilicno
toliko o 5 kuci za sada

zlatokosa
29-06-2007, 20:30
E ta peta kuca,mislim sta reci kod mene je tesno imam tu strasnog Saturna naravno Uran koji dodatno pravi zbrku.Ali gde kise ima,mora izaci Sunce pa se i ono naslo tu.Inace peta kuca mi je u skorpiji.Negde sam citala da je to ujedno i kuca dece,sporta i zabavnog zivota.Znacilo bih mi kad bih neko bacio pogled na moju petu kuci i rekao mi simboloku mojih planeta.Ako je to kuca pred bracnih veza,pa ne znam sta bih vam rekla jos se nisam udala mada sam imala jednu vezu u trajanju od 7 godina neki ljudi ne sastave toliko u braku.Samo sto mi tad nismo bili ljudi vec deca,ljubav iz skolske klupe od 13 do 20 godine,slatko zar ne?Posebno me interesuje trudnoca jer sam prosle godine imala spontani.Kasnije sam se susrela sa jednim astrologom koji mi je rekao da imam poteskoca da odrzim trudnocu sa ovim mojim planetama.Istrazivala sam i nasla da je uzrok tome Uran u petoj kuci.Hvala unapred svima koji ce se pozabaviti mojom kartom i petom kucom..........:bye1:

mandrak-21
30-06-2007, 10:38
Uzrok je pluton u kvadratu sa marsom sto se dece tice ali on se nalazi na stepenu debilitacije meseca sto je direktno vezano sa trudnocom samo mislim da ces ti ipak imati dece i da ce jedna tvoja trudnoca biti uspesna,naravno i uran u 5.polju daje teskoce sa decom ali u tvom slucaju ce samo znaciti malo originalnije dete.Tvoja veza od 7 godina je ok ali mislim da su poslednje dve godine bile cisto iz navike i da li si pri kraju veze vec osetila ljubav prema nekom drugom muskarcu pa je to razlog vaseg raskida?

zlatokosa
30-06-2007, 16:43
Mandrak-21:"
Uzrok je pluton u kvadratu sa marsom sto se dece tice ali on se nalazi na stepenu debilitacije meseca sto je direktno vezano sa trudnocom samo mislim da ces ti ipak imati dece i da ce jedna tvoja trudnoca biti uspesna,naravno i uran u 5.polju daje teskoce sa decom ali u tvom slucaju ce samo znaciti malo originalnije dete.Tvoja veza od 7 godina je ok ali mislim da su poslednje dve godine bile cisto iz navike i da li si pri kraju veze vec osetila ljubav prema nekom drugom muskarcu pa je to razlog vaseg raskida?"
Obradovalo me je to sto astroloski nemam znacajnijih prepreka da imam dete mada iskreno moram da priznam da me je to jedan period plasilo,sad zdravstveno samo moram da vodim racuna da ne dodje do neke ne zeljene trudnoce pa da moram.......E to ne bi valjalo.A moja veza od 7 godina naravno da je ok,cak i sa ove perspektive kad je proslo toliko vremena od kad nismo vise zajedno nemam utisak da me je ostavio,on je uvek tu sposoban da svaku moju narednu vezu uzdrma a potomda se mirno povuce.Pa se opet pojavi sa malim poklonom u vidu verenickog prstena pa se predomisli i kaze da je to za rodjendan....I tako se mi druzimo vec 10 godina prava Spanska serija.....A sto se tice moje veze od dve godine ona jos uvek nije prekinuta,negde je ostala da lebdi u vazduhu bez i nade da ce se spustiti da je realno i racijonalno sagledam.Istina je da se u mom zivotu od pre par meseci pojavio novi muskarac koji kaze da se zatreskao u mene,a koliko mu je za verovati?U stvari ja cak i ne sumljam u ono sto kaze to mi je opravdanje.Neumem da odem i okoncam nesto sto ce me sigurno odvesti bar u tugu,blago receno.Valjda jos u meni to nije sazrelo,pa ne umem ja da kidam grane bagremu niti da idem protiv prirode.A on kao da se uselio u mene osecam da je postao negde deo moje prirode,skoro da cujem eho njegovog glasa u sebi i kad ne govori.A tek kad nastupi tisina kad se moje misli bore u vecitom sukobu hteti ili smeti,voleti ili preboleti.Da li izgovoriti reci zbog kojih cu se zasigurno kajati jedno vreme ili ih precutati i sa kajanjem se pomiriti i nauciti da se sa kajanjem moze ziveti.Navika??? Ne bih rekla,slozila bih se da su mi osecanja vrlo potresena i uzburkana poslednje dve godine borim se u ratu u kojem samo ja ratujem i to protiv sebe.:(

Megara
01-07-2007, 20:29
Moze li mi neko poblize objasniti zasto je dobro kad se nadju vladar pete i sedme u konjunkciji?

ladybag
01-07-2007, 20:38
Moze li mi neko poblize objasniti zasto je dobro kad se nadju vladar pete i sedme u konjunkciji?

EEEEEE :5rotfl:......... Ja cu reci svoje, a drugi neka detaljnije objasnjavaju..... Kod mene je Ve vladar 5. u egzak. konjukciji sa Mo vladarem 7...... ali su u devici u 8. kuci.........
Nema sanse da bih se udala a da tu osobu ne volim najvise na svetu.......i za mene je to DOBRO sto ova konjukcija donosi......... E sada sta ce se tu stvarno dogoditi, bas ne znam........
Verovatno bi neka predbracna veza na lep nacin trebala da predje u brak (iz 5. u 7. polje) ali opet to zavisi od toga ko su vladari, u kojoj se kuci nalaze i kakve aspekte pravi ta konjukcija .........

Ili je dobro zbog neceg drugog:confused:........pisite.......... ;)

Megara
01-07-2007, 23:20
I ja imam tu konjunkciju.
Orbis 2*
S tim sto mi je vladar Pete Pluton, a Sedme Saturn! :)
Odlican spoj! :)
Neko mi rece da ce mi to dati jako cvrst brak, ali sa dosta starijim muskarcem! ( od 7 do 15 god.)

mace
23-08-2007, 16:07

devojke, vidim da je dobro imati konjukciju vladara 7 i 5 ali meni 5 pocinje u vodoliji (uran) a zavrsava u ribama (neptun), sedma u ovnu znaci mars, nemam konjukciju vladara urana i marsa ali imam konjukciju vladara neptuna i marsa ?:3smilie_haendehoch:
nista ne vidim mhhm sta to moze znaciti :astronom:

Vojvotkinja
23-08-2007, 17:02
heheeh, ajd' malo i ja da se pofalim ;)

Peta kuca u Djevici, vladar Me u Ribama u 10-oj kuci, a mozhe se rachunati i 11-oj..u konjukciji sa Ma takodje u Ribama i kvadratu sa Ur u Shkopriji iz vrha sedme...
u petoj kuci konjukcija Ju i Sa u Vagi, a oba u opoziciji sa MO i trigonu sa Ve...
Nijesam imala puno veza (mogu se izbrojati na prste jedne ruke)..svi moji momci bili su prilichno visoki (nijedan ispod 190 cm - zamislite mene sa 160 cm kao loptica pored njih), vretenasto gradjeni, svi su nekako imali smiren glas, tj.govor (kao popovi, Bozhe oprosti :p ), al' nekako intelektualno sam bila mnogo 'jacha' od njih..Ja hocu chovjeka uz kog cu da se kalim, jacham, uchim, a do sad nijesma imala prilike naci takvu osobu.I ja sam nepopravljivi romantik :doh: .Josh uvijek vjerujem da postoje kavaljeri koji otvaraju vrata curi, namjestaju stolicu u kaficu, kupuju cvijece :buketzadame: , poshtuju tudja osjecanja, ne varaju, vjeruju u ljubav do kraja zhivota :wall: ...A ko bi rekao da je Ve u Vodoliji takva :25: ...Mora da je ovaj VE 120 SA 'krivac' :) :uzdisem: ..uh i svu trojicu sam upoznala preko net-a..k'o da sam mutava, pa ne umijem drugachije :lamo:

smart.maja
23-08-2007, 18:13
o vidju vojvodkinje... pa ja tek sad obratih paznju!
pa dje si rode?! doduse, moji korjeni su ti od bjelo polje, al zato sam ti ja ko od lovcena odvaljena:hysterical::hysterical::hysterical:
nego, zajednicka nam i ta venera u vodoliju... samo sto ti moja u trecu kucu... lijevo, od njegosa:D
nijesi ti mutava, daleko bilo, kako kad ti dobro ide sa komjuter i jos bolje sa internet, pise ti i u karti da si volis uranijevsku tehniku i tehnologiju...
a sto se tice visokih muskardina, pa s`a da ti kazem, njihov si tip...
eto moj brat je visok 193cm i nijedna djevojka mu nije preko 160cm...;)
dok sam ja vec druga prica... ja sa svojih 173 sam par puta imala udvaraci, burek s glavu da im jedem... al, s jednim sam se ipak zabavljala, doduse, bese samo neznatna visinska razlika u moju korist, taman da si nemogu stikle da obuvam (jer onda vec stizemo do burek za na glavu) - sreca te inace retko nosim visoku potpeticu... ostali bejahu za nijansu ipak visi:D
nego si nesto razmisljam o tvom romantizmu... man se zenska glavo, pa sve u jedno pakovalje, tesko da se nadje... a ako se i nadje, ondak je vec uzeglo i rizicno za konzumaciju...:hysterical:
sad, ono jes, bilo bi lepo da si imas sve odjednom, al ako se nadjete duhovno i duhovito, pa jos imate o cemu da pricate, i sve to zacinjeno sa erosom ramacotijem, mos povremeno i da zazmuris na jedno oko, kada ti se vrata zaustave na nosu, ako pre toga, instiktivno, nisi ispruzila rucicu....:rolleyes:

a sad, sto se same teme tice, osim moje Ve u vodoliji, 3.kuca, vladalac 5. mi je Ma, na vrhu iste, vladalac 7. mi je Me u 4k, ali 7. imam Ju, pa tako Ju120*Ve, Ju60*Ma, Ju90*Me i Sa... a iz 10. Ju90*Ur i Pl, sto zanaci Me i Sa 180* Ur i Pl....
Ve90*Asc i Ne
... i sad vise na znam sta sam ono htele da recem...:4lol:

Sirena
24-08-2007, 01:10
Koji tranziti mogu da donesu neku lepu love story?

saandraa
24-08-2007, 09:35
Koji tranziti mogu da donesu neku lepu love story?

e ovo i mene strasno interesuje!

posto mi ova godina: KATASTROFA sve neke promene, neki raskidi nesto novo neki preobrtaji...bljaks!

mozda bude nesto lepo kada saturn sada predje u devicu, posto mi natalno saturn u devici, ili donese jos nesto GORE, posto sam juce odkacila (ili bolje rceno pokusala da odkacim) tipa sa kojim nemam vezu ali se vucemo vec tacno godinu dana, tj. od 08.09.2006...e sada koliko mi pametan bio taj potez...videcu

Sirena
24-08-2007, 12:54
Saandraa,

draga, cim se vi vucete dakle nema dovoljno razloga da se "druzite" . don't you think so?

saandraa
24-08-2007, 13:06
Saandraa,

draga, cim se vi vucete dakle nema dovoljno razloga da se "druzite" . don't you think so?

yes, ja absolutly think tako!!

i to je ustvari vec od marta "resena" stvar, ali nam se putevi non stop, ama non stop krste i to je vise neverovatno! i to nemislim poslovno nego bukvalno se nadjemo uvek u nekoj neplaniranoj situaciji i opet iz poetka: kako si sta ima bla bla bla.....UMORNA SAM OD ZIVOTAAAAA odo u kafanu!

ma ustvari je sve to takooo duga i komplikovana pricica, ustvari vise anegdota nego prica ;)

dacked
24-08-2007, 17:33
meni su u petoj kuci kiron i lilit valjda, inace pocinje u biku, pa je u blizancima! to uopste ne razumem sta se gleda, pogotovo sto mi je jedan astrolog rekao da cu zbog pete kuce koja je u biku po njegovim recima biti manje plodna, odnosno imacu samo jedno dete! kakve veze ima peta kuca sa decom i da li mi je uopste u biku!? u sedmoj , koja oznacava brak, mi je mesec u raku, predpostavljam da je to neki lep i osecajan brak, nisam strucna, ali tako mi je logicno! ?

pufnica
24-08-2007, 21:32
Da, pocinje ti 5 u Biku, a vladar, Venera je otisla u 1. Sev. mes. cvor ti je u 5, pa bi vise paznje u zivotu, uopste trebala da posvetis svim stvarima koje asociraju na 5.Chiron takodje tu smesten. Mozda ti je taj astrolog zbog njega rekao 1 dete,:confused: jer on predstavlja neko nase osetljivo mesto u chartu, a inace ne vidim koji bi drugi razlog bio?Mozda ces biti malo osetljivija i bolnije mesto ce ti biti veze pre braka! Nekako ce te uvek muskarci povredjivati ili ces se bar ti osecati povredjenom! Bik mi se cini plodan znak? Neka me neko ispravi ako gresim! A otkud znas da ti je Lilit u 5?

dacked
24-08-2007, 21:51
nisam znala sta je ovo pored chirona, mislila sam da je to lilit! nemam bas blage veze, a vise me sramota non-stop da zapitkujem, pa eto tako...nekad odvalim!
ne da su me povredjivali...nego su mi dusu vadili! :)

pufnica
24-08-2007, 22:24
Sunce, nista ne brini! Bolje pitati, tako neces nauciti pogresno, sto je vrlo bitno! :D Kao sto sam rekla u 5 ti nije Lilit, nego Sev. mesecev cvor! Imas jako lepih textova o njemu na forumu, pa procitaj! A ako hoceS poziciju Lilit ubaci je naknadno u kartu. Bas sada procitah negde da je Bik jaako plodan znak, a kako je tebi venera otisla u 1 i gradi trigon sa 5 mislim da Ti nikakvih problema neces imati! Ali ja tek ucim, pa nemoj zameriti ako malo LUPIM! :D Naravno, ispravite me ako gresim! :air_kiss:

dacked
24-08-2007, 22:32
hvala ti puno, sada mi je mnogo lakse! znam da nikada ne bih volela da imam samo jedno dete, pa sam pomislila da nece biti nekih problema!
volela bih da jos neko potvrdi!

sparkle
24-08-2007, 22:37
Interesantna tematika, svakako :)
A buduci da ni sama ne znam istu, cak mnogo manje nego li autorka teme, tu sam samo da priupitam za moju 5 kucu, sa gostima Skorpijom i Neptunom ;)
Pa sad...ko voli/zeli nek' rastumaci :D

Ivanna
25-08-2007, 18:21
A buduci da ni sama ne znam istu, cak mnogo manje nego li autorka teme, tu sam samo da priupitam za moju 5 kucu, sa gostima Skorpijom i Neptunom ;)

Ajde ja cu po prvi put da probam a vi me ispravite ako se dobro nalupetam:D
Odmah da kazem da neptun u petoj uvek prikazuje izbor neobicnih muskaraca.Vladar pete,pluton otisao u trecu sto znaci da partnere uglavnom upoznajes u okolini,preko prijatelja,rodjaka i sl.Zaboravih gde ti je mars tako da cu to preskociti:) Suvladar,jupiter nalazi se u 11 i pravi opoziciju s neptunom sto govori o tome da nemas mnogo srece s muskim rodom i da posle raskida ne ostajes sa njima u prijateljskim odnosima.Ili si mozda imala slucajeve da se prijatelji tvoji ili njegovi,mesaju u vezu i da si se ti dosta razocarala zbog toga.S druge strane,neptun pravi dobar aspekat sa saturnom sto bi trebalo da znaci da nemas problema da nadjes decka i da u vezama poprilicno vladas sobom.Joj ne smem vise,sta ako me strasnoo iskritikujete zbog gresaka:blush-anim-cl:

zoka57
25-08-2007, 21:51
ja bih rekla da se ovde radi o strasnoj osobi koja se zaljubljuje u muskarce bez snage i karaktera koji su je verovatno povredjivali to su nekad nemoguce veze na primer ozenjeni ili ljudi od karijere zbog kojih se trpi a oni samo da je njima dobro .

Pocahontas
25-08-2007, 23:18
Evo na primer mene zbunjuje moja peta kuca,ciji je vrh na kraju Strelca,a u samoj petoj kuci imam cak tri planete u znaku Jarca i to Urana na 9 stepenu,Neptuna na 14 stepenu i Saturna na 25 stepenu Jarca.E sad,ja otprilike znam sta svaka od tih planeta znaci kada zasebno stoji u 5. kuci,ali mi nekako tesko ide da spojim nepredvidivog Urana u istoj kuci sa strogim Saturnom,pa kad se jos umesa i Neptun...Bila bih stvarno zahvalna na svakoj pomoci da resim ovu dilemu!I zanima me sta bi to moglo da govori o mojoj deci?

Vojvotkinja
26-08-2007, 01:45
meni konkretno kazhu da ce to biti konjukcija tr Sa i Ve na vrhu pete..onda kad tr Sa aktivira nat Ve..Ili tr.Ma nat Ve...govorim o dobrim aspektima..dopunite me

zabac
26-08-2007, 01:49
Evo sam moj primer ima svacega, i uglavnom lose prilike :)
Saturn i Uran u 5

zvoncicaa
26-08-2007, 02:29
Ti odes na planinu i upoznas nekog ``elektro-tehnicara``... po mogucstvu neku ``stranu``....
Ili za Novu godinu stojis na nekom velikom trgu, masa ljudi se komesa, neki se malo svadjaju, valjda pripiti... neki vatromet, sarenilo boja... spustis pogled dole.. kad ono neke tople, krupne oci te gledaju i .... to ja malo udarila po romantici... samo malo kuckam simboliku Ur0Sa0Ne u 5...

zabac
26-08-2007, 02:33
Ti odes na planinu i upoznas nekog ``elektro-tehnicara``... po mogucstvu neku ``stranu``....
Ili za Novu godinu stojis na nekom velikom trgu, masa ljudi se komesa, neki se malo svadjaju, valjda pripiti... neki vatromet, sarenilo boja... spustis pogled dole.. kad ono neke tople, krupne oci te gledaju i .... to ja malo udarila po romantici... samo malo kuckam simboliku Ur0Sa0Ne u 5...
joj nasmejala si me :mock::dancing::girl_smile::girl_smile:
a sad spadoh na jednog, koji je zarobio moje srce i ne da mi da i dalje upoznajem ``elektro-tehnicara``

dacked
26-08-2007, 13:51
gde se gledaju raskidi?

Vojvotkinja
26-08-2007, 15:19
ja cu dati jedan tipichan primjer.. Tr Saturn preko nat Marsa koji vlada VII kucom - veza zapada u krizu i najverovatnije se zavreshava raskidom...

sahadow452
26-08-2007, 15:25
Moja V kuca pocinje u Raku,a veci deo je u lavu...sunce u 11 kuci u Vodoliji i to na 2 stepenu,a Mesec u 7 u Skorpiji....i kako sada to vama sve izgleda....;)

Pa zar niko ne zeli da prokomentarise ovu moju zavrzlamu...

Zvoncicaa bi to ovako opisala...setam ja pored vode koja se nalazi u blizini moje kuce i sretnem jednog zanimljivog muskarca......:rolleyes::p

zabac
26-08-2007, 15:54
Ja bi rekla neki muskarac koji moze mnogo da tripi i da popusta,ali da ne bude papucar,
da bude nezan i strpljiv,
a uz to da u svakom trenutku bude zanimljiv i da pokaze nesto novo

Megara
31-08-2007, 00:39
Evo sam moj primer ima svacega, i uglavnom lose prilike :)
Saturn i Uran u 5
Meni je, takodje Uran u 5.
Gradi samo dobre aspekte i to :
ur 120 me
ur 120 so
ur 60 ma
ur120 MC
ur 120 AC
majko moja...katastrofa je kolika je nekad navala:D...sve veze počnu naglo, a naglo se i završe...samo muskarci sa kojima se prethodno malko družim ostaju duže u mom životu.:p

Sahadow452, mi ovde štrebamo Astrologiju, kao i ti.
Aj ti lepo nama šapni kakav je tvoj ljubavni život, pa da razmatramo tačku po tačku šta ustvari šta daje.;)
Jel može?

smart.maja
31-08-2007, 01:50
hmmmm... i moje 5. je prazno, ali pocinje na 20* ovna, a Ma je na 18*, s`o bi ono rekli, Ma mi na vrhu 5..... a sto se aspekata Ma tice,Ma 0* So, Ma 60* Ju (Ju u 7.), Ma 150* Ur i Pl i Mc... i nesto sto ne znam sta je sa ASC...
a da li treba da bacim okce i na skorpiju i 12., obzirom da je Ma i suvladar skorpije ( u TA vladar...), a onda mi je i Ne tu...:confused:

zoka57
31-08-2007, 08:43
Majo
ovo tvoje peto lici na bar jedno vrlo burno predbracno iskustvo sa vrlo strasnim pertnerom koji je mozda bio tajna veza i trpljenje kroz to moguce da je veza trajala oko pet godina i da je on bio neko uniformisano lice .

aca210879
31-08-2007, 15:28
Meni je peta u lavu i devici,tu je i venera.Da pitam da li aflikacije sa planetama u petom polju mogu otezati ljub.zivot?

zoka57
31-08-2007, 17:03
Meni je peta u lavu i devici,tu je i venera.Da pitam da li aflikacije sa planetama u petom polju mogu otezati ljub.zivot?
Citav tvoj zivot odredjuje peto polje i desavanja vezana za njega ,i talenti i sport i veze koje ostvarujes .

smart.maja
31-08-2007, 18:37
Majo
ovo tvoje peto lici na bar jedno vrlo burno predbracno iskustvo sa vrlo strasnim pertnerom koji je mozda bio tajna veza i trpljenje kroz to moguce da je veza trajala oko pet godina i da je on bio neko uniformisano lice .

pa, sa tajnim vezama slabo stojim... ne volim ti ja mnogo muljanje ni inace, a sto se tice veze, mozda moze da pocne diskretno...al tajno, ha, ja ovaka, pa da me neko taji, hahaha...ili jesi ili nisi :D...pre sam mogla da se zanesem... zaljubiska...
duga veza, 7 god mi se jeste zadesila, ali posle katkotrajnog braka (veza i i brak, zajedno godinu dana - i bljak, ali to je maximum mog trpljenja tudjih kompleksa...)...:rolleyes:
ne sam imala uniformisane face, ali sama sa za ponesto, militari nastrojena:D
u sv. sl. mislim da moja 5. dosta govori i o mojoj energiji, sportu (cak baletu i folkloru...), inklinacijama, vrsti zabave, uoste... pa jos veza sa 7... sad mi prodje misao 3-5-7... Ve-Ma-Ju...?

janja
04-09-2007, 12:51
Meni je vrh 5 kuce u Vodoliji, vladar Uran u II kući u Škorpiji, peta kuća se nastavlja u Ribe....pa me zanima da li se u V kući vide i deca.....ko je rspoložen neka virne...............

Jeste odavno pisano ali niko nije obratio pažnju.......Kad neko bude imao vremena neka zvrcne nesto....hvala

Vojvotkinja
04-09-2007, 15:09
peta ti pochinje u Vodoliji ti kao da mozheh, a i nije ti problem, da volish vishe osoba istovremeeno :)..trazish neku vrstu 'slobodne ljubavi. Kako je u Shkorpiji u drugoj kuci bice to jedan cudljiv tip, excentrichan, sklon avanturama, rizicima..Jednom rijechju, nikad ti nece biti dosadno s momcima :p..U drugom polju ..obrt po pitanju kapitala..od neochkivanih dobitaka do neochekivanih gubitaka..Mozhda ce ti neki od momaka raditi sa tehnikom, kompjuterima, saobracajnim sredstvima..KAKO Je u kvadratu s Marsom svojim dispozitorom moguce da ce bude tu i neki sportista, neko iz kruga prijatelja, koga manje vishe poznajesh...

janja
05-09-2007, 07:49
Vojvotkinja hvala od srca...

saandraa
05-09-2007, 09:46
moja peta pocinje u devici, u njoj su saturn na 23 devica i pluton na 21 vaga, venera mi u 12 u biku a merkur u 10 ribe...sta se tu moze reci???

LosT_in_SpaCe
06-09-2007, 02:10
u sv. sl. mislim da moja 5. dosta govori i o mojoj energiji, sportu (cak baletu i folkloru...), Lost_in_space, itd...

Dogovor je bio da ovo ne ide javno, al' ae sad....http://www.emotihost.com/glass15/20.gif
Inache, moja 5. pochinje u Jarcu.... zadrta sam samo tako, SA u 2. u Vagi, MA u Vagi,.... svi kazhu truba za brak....

Nevencica
06-09-2007, 10:19
a sta je sa mojom V kucom? devica/saturn???
zvuci bljaks

Zvuci bolno!:cool:
Inache, moja 5. pochinje u Jarcu.... zadrta sam samo tako, SA u 2. u Vagi, MA u Vagi,.... svi kazhu truba za brak....

Izvini ako se mesam ;) Ali meni ne zvuci kao da je za brak truba samo si jako principijalana i imas visoke zahteve i to u smislu standarda (finansija) mozda malo agresivnija prema njima - bar pre braka....a sad u braku druga prica. Uglavnom stroga si sada, ali to je samo fasada ispod ranjivost i to velika naravno kako to obicno ide. Ali tebi finansije igraju jaaako bitnu ulogu u zivotu i izboru puteva......zivotnih!:cool: Obozavam kad ovako zapetljam recenicu!;)

aca210879
06-09-2007, 10:46
Ja mogu da kazem da sam srecan sto mi je peta u lavu puna sa beneficnim planetama ali one prave aflikacije a i saturn u drugoj polovini druge kuce je u devici i on me malo vise ogranicava i zilavi na neki nacin....
Inace venera je u petoj i jupiter4 ,mogu da kazem puno provoda i poznanstva ali aflikacije sa uranom u skorpiji sve na kraju prekinu...............\
ALI U SUSTINI ZA SVE POSTOJI NEKI RAZLOG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

saandraa
06-09-2007, 11:28
Quote:
Originally Posted by saandraa http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/vezbaonica/1028-peta-kuca-i-predbracne-veze-post23176.html)
zvuci bljaks

hehe a jos mi tu i PL u 5 u vagi na 21°...pa lepota ziva!!:muerte: :wall: :bash:

princess
06-09-2007, 13:55
Meni 5 pocinje na 00 bika.Ve je na 00 vodolije u 2 i ima slab 120 sa Sa u 9.
Ksiron mi je u 5.
Neko rece da je 00 stepen los.
a S obzirom da je tu i ksiron,nadam se da cu se bar kroz decu ostvariti,u emotivnom smislu......

Nevencica
06-09-2007, 15:37
Quote:
Originally Posted by saandraa http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/vezbaonica/1028-peta-kuca-i-predbracne-veze-post23176.html)
zvuci bljaks

hehe a jos mi tu i PL u 5 u vagi na 21°...pa lepota ziva!!:muerte: :wall: :bash:

;) Pa ako mene pitas on te vadi :p Ne stvarno jedino sto mozes da zapnes kad nesto neces pa da sve puca okolo jer je retrogradan ali neka ipak upes da preseces doneses odluku i to ne bilo kakvu vec pametnu analiticku (kao vaga sto lepo sve izvaga predodno pa onda kaze bum i ne mrdas onda). Ovaj retro Sa se meni cini gadno bolan cek da vidim sta si ostalo u horoskopu.......hm pa nije ti lako majku mu,al zilava si ti biljcica nece tebe to tako lako salomiti.;) Drz se!! (pazi da zbog ponosa ne donosis pogresne odluke)

p.s Aco sta pricas tebi je bas dobra 5 kuca......toliko je dobra da bolje da se ne zenis nego da ostavis neku vezu da tako bude na "alobodnjaka" (hocu da kazem bez papira)

saandraa
06-09-2007, 15:46
;) Pa ako mene pitas on te vadi :p Ne stvarno jedino sto mozes da zapnes kad nesto neces pa da sve puca okolo jer je retrogradan ali neka ipak upes da preseces doneses odluku i to ne bilo kakvu vec pametnu analiticku (kao vaga sto lepo sve izvaga predodno pa onda kaze bum i ne mrdas onda). Ovaj retro Sa se meni cini gadno bolan cek da vidim sta si ostalo u horoskopu.......hm pa nije ti lako majku mu,al zilava si ti biljcica nece tebe to tako lako salomiti.;) Drz se!! (pazi da zbog ponosa ne donosis pogresne odluke)

pa pazi..meni se sve to ovako cini..mislim i barem sam malkice do sada i osetila tu prokletu 5 a i prokletu 7 a jos mesec i cunce u ribam buhahah mozes da mislis kako mi je poneki put!!!:mad: ko zna koj sam olos bila u proslom zivotu, garant neki srcelomac pa mi se sada sve vrce..no nebitno..

e ovako: normalno saturn mi se otezava, a nesto "krene" odmah dodje neki "problem" ili prepreka iz proslosti ili sta ja znam sta..e pa to se sve otegne, nemam pojma na cemu smo, neznam ni sta hocu, dal ovo dal ono, vezu ili slobodu..nesigurna, ogotovo u sebe nesigurna...nisam sposobna ni da pricam o osecanjima a kamoli da ih pokazem...dok ne budem sigurna 100% u situaciju..e onda sam ko malo mace umiljata!! a pluton..e on sve to jos usporava...pa me upozorava...pa ovo pa ono..ali uvek se situacija nekako izmulja na dobro, mislim meni na dobro. znaci kada upadnem u neku vezu, kao da istovremeno neko drzi noru i na gas i na kocnicu pa auto pocne samo da skakuce dok ne krene...ako pre toga ne pobedi moj PONOS pa ja ugasim auto...joj taj ponos me stvarno kostao svega i svacega!!!!!

ali moguce da su mi sve veze (nisu bile puno ali ipak) stvarno duze trajale..bez obzira kakve veze...to je ovaj pluton sigurno

Ja mogu da kazem da sam srecan sto mi je peta u lavu puna sa beneficnim planetama ali one prave aflikacije a i saturn u drugoj polovini druge kuce je u devici i on me malo vise ogranicava i zilavi na neki nacin....
Inace venera je u petoj i jupiter4 ,mogu da kazem puno provoda i poznanstva ali aflikacije sa uranom u skorpiji sve na kraju prekinu...............\
ALI U SUSTINI ZA SVE POSTOJI NEKI RAZLOG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

oces da menjamo 5 kucu?????? :rolleyes:

Nevencica
06-09-2007, 15:58
pa pazi..meni se sve to ovako cini..mislim i barem sam malkice do sada i osetila tu prokletu 5 a i prokletu 7 a jos mesec i cunce u ribam buhahah mozes da mislis kako mi je poneki put!!!:mad: ko zna koj sam olos bila u proslom zivotu, garant neki srcelomac pa mi se sada sve vrce..no nebitno..

e ovako: normalno saturn mi se otezava, a nesto "krene" odmah dodje neki "problem" ili prepreka iz proslosti ili sta ja znam sta..e pa to se sve otegne, nemam pojma na cemu smo, neznam ni sta hocu, dal ovo dal ono, vezu ili slobodu..nesigurna, ogotovo u sebe nesigurna...nisam sposobna ni da pricam o osecanjima a kamoli da ih pokazem...dok ne budem sigurna 100% u situaciju..e onda sam ko malo mace umiljata!! a pluton..e on sve to jos usporava...pa me upozorava...pa ovo pa ono..ali uvek se situacija nekako izmulja na dobro, mislim meni na dobro. znaci kada upadnem u neku vezu, kao da istovremeno neko drzi noru i na gas i na kocnicu pa auto pocne samo da skakuce dok ne krene...ako pre toga ne pobedi moj PONOS pa ja ugasim auto...joj taj ponos me stvarno kostao svega i svacega!!!!!

ali moguce da su mi sve veze (nisu bile puno ali ipak) stvarno duze trajale..bez obzira kakve veze...to je ovaj pluton sigurno

Pa to ti je zbog riba ribe su takve a ovo ti zabiberi situaciju. bas sam sad upoznala jednu devojku koja ima slicne znake kao ti. Jedno divno stvorenje stvarno cesto sam to govorila za ljude da su na ranu da ih stavis a ona je stvarno bas to. Ima svoje bube naravno ali tako je pitoma i strpljiva da je to prosto super. Ali kazem ne daj boze da sam u kozi njenog decka jer bi rogove dobila. Nikad nije sigurna sta hoce, menja misljenje svakih pet minuta (ali opet samo u ljubavi i stalno se lomi to sto ti kazes izmedju slobode i vezanosti. Ti imas tog plutona u vagi on je ja mislim mnooogo dobar u takvom polozaju bez obzira sto je spor. On ti pomaze da se smiris da tog blizanca ipak utulis i da te bas ne cima tamo amo svaki cas. Ona je jadna dupli blizanac, a mesec u ribama..... :)

saandraa
06-09-2007, 16:03
ma moja kombinacija ti je absolutno nesto...nemam pojma..ovamo sunce i mesec riba, da drugu stranu ASC blizanac, venera u biku u 12toj..alal mu cufta...ali mogu da ti kazem da je to i super tako..mislim ono, ispunjava se nekako, ne cmizdrim za svaku sitnicu, kada sam skroz "DOWN" onda proradi ovaj blizanac u meni i sve bude ok.

ali da pluton mi puno pomaze...inace bi bilo ko zna sta i ko zna gde

ma nedam se...zilavko sam ja

Nevencica
06-09-2007, 16:06
Naravno da se ne das! I ona ta prijateljica ima isto veneru u biku pa jos i mars isto u biku! Kod nje je sve nirvana stvarno. Cak i kad se ljuti ima neki tih prigusen glas pa ne ume ni da vikne kako treba. :) ;) Slatkica mala!

saandraa
06-09-2007, 16:17
Naravno da se ne das! I ona ta prijateljica ima isto veneru u biku pa jos i mars isto u biku! Kod nje je sve nirvana stvarno. Cak i kad se ljuti ima neki tih prigusen glas pa ne ume ni da vikne kako treba. :) ;) Slatkica mala!

logicki nebih trebala ni ja da viknem..ali kada se ja najljutim znam i tekako da viknem aboga mi i da psujem...ali posle 2 min. se vec izvinjavam i to kako! sem ako je neko stvarno zasluzio... ali...skrecemo sa teme;)

Nevencica
06-09-2007, 16:18
Da bojim se da je tako :) Ali zaustavicemo se!

mala_m
06-09-2007, 17:06
Meni u 5. kući Neptun u strijelcu stupnja škorpiona (a Neptun radi sekstil s Plutonom). Šta to znači???:bebadeckic:

Nevencica
06-09-2007, 17:38
Pa nkako kao neke nerealni snovi vezani za mukarce pre braka! Ali vadi te stepen skorpije i taj sekstil sa plutonom. Samo ne znam u kom je znaku Pl i u kojoj kuci. Gde ti je natalna stavi je u potpis!;)

Ivanna
06-09-2007, 22:32
Meni u 5. kući Neptun u strijelcu stupnja škorpiona (a Neptun radi sekstil s Plutonom). Šta to znači???:bebadeckic:
Kao sto vec gore napisah,Neptun u petoj najpre simbolizuje tvoj izbor neobicnih muskaraca.Moguca su razocarenja kroz iste jer gajis prevelike iluzije kada je ljubav u pitanju.Za polozaj ove planete u ovoj kuci vezuje se i neverstvo,znaci tesko da ces biti preterano verna.Naravno,to ne treba shvatiti bukvalno i ne znaci da ce biti uvek i u svakoj situaciji.Dalje,Neptun u petoj moze dati i nekakva razocarenja kroz decu ili uopste neobican odnos prema njima.E sad za taj stepen skorpije ne mogu ti reci,jer moze da bude puno toga.Mnogo simbola je vezano za stepene.

LosT_in_SpaCe
06-09-2007, 23:45
Izvini ako se mesam ;) Ali meni ne zvuci kao da je za brak truba samo si jako principijalana i imas visoke zahteve i to u smislu standarda (finansija) mozda malo agresivnija prema njima - bar pre braka....a sad u braku druga prica. Uglavnom stroga si sada, ali to je samo fasada ispod ranjivost i to velika naravno kako to obicno ide. Ali tebi finansije igraju jaaako bitnu ulogu u zivotu i izboru puteva......zivotnih!:cool: Obozavam kad ovako zapetljam recenicu!;)

Lepo ti to reche, al' sho se upetlja...
Znam da je jednostavije reci -
"Lohttp://bestsmileys.com/money/5.gift, sponzorusho", ali ti jednostavno nisi imala srca za tako neshto....:-D
No, da manem zaebanciju, 2. kuca jesu mat. vrednosti, ali i filing za sopstvenu vrednos, u kombinaciji sa 5. i 2. daju osobu koja ne voli da se oseca 'robom', e sad kod mene je problem shto MA/SA mene uglavnom chine robovlasnikom, bar me tako redovno vidi "druga strana".

Jako lepo objashnjen deo oko fasade NevenchicO, vidi se da ti restauracija i te 4e odlichno idu od ruke, eto, ko ima sluchajno ovakvu kombinaciju kao moju - neka pogleda Nevenchicin odgovor i bice mu jasnije mnogo toga :-)

mala_m
07-09-2007, 08:24
"NevencicaPa nkako kao neke nerealni snovi vezani za mukarce pre braka! Ali vadi te stepen skorpije i taj sekstil sa plutonom. Samo ne znam u kom je znaku Pl i u kojoj kuci. Gde ti je natalna stavi je u potpis!;)

Imam malih problema sa stavljanjem karte, stavit ću ju čim uhvatim malo vremena da se skoncentriram i shvatim šta to radim krivo.:confused:

dakle, u mojoj natalnoj :Neptun u 5. kući u strijelcu stupnja škorpiona je u sekstilu s Plutonom u 3. kući u vagi stupnja škorpiona. i to je jedini aspekt Neptuna.

Jel to šta pomaže?
BTW, momak mi je škorpion.
njemu je u 5. kući Pluton u vagi stupnaj škorpiona, a Pluton mu radi sekstile s Marsom (koji je lav u 3. kući) i Neptunom(koji je strijelac u 6. kući) te kvadrat s Mjesecom (koji je u raku u 1. kući).

u davidsonu :
Asc u strijelcu, Desc u blizancima
U 1. kući – Neptun (na 22 stupnju strijelca)
U 4. kući –Merkur (na 3 stupnaj ovna)
u 5. kući- Sunce (na 27 stupnja ovna)
u 6. kući -Mjesec ( na 21 stupnju bika)
u 7. kući -Venera ( na 12 stupnju blizanaca)
8. kuća u raku je prazna
u 12. kući- Uran ( na 24 stupanj škorpiona)

Jel ima netko dobre volje da mi protumači jel imamo šanse za brak?

cor-leonis
10-09-2007, 00:22
Kako da tumacim moju V kucu??? koja je u lavu, a pocinje na 29`36 Raka, u kojoj je Mesec na 22` i True Node na 20`

Nevencica
10-09-2007, 16:39
Cor leonis jel su ovo tvoje okice i obrvice u avataru? Hocu samo da kazem SVAKA CAST na obliku:brows::thumbsup:
A sto se tice 5 kuce ona pocinje ipak na 29 stepenu raka pa je malo drugacija prica radi toga..... i to jaaako drugacija ti si i pre braka vezana nekako za kucu i dom i ne znam dal si dosada zivela sa momcima ili ne ali mislim da je tesko da nisi. Ti cim vidis tipa ti bi vec da se skucis i da s njim zivis nekako ti je to jako bitno. A mozda je tako i najbolje i mozda bi trebalo da tako i ostane jer si tako najsrecija. Mozda imas neku vezu koja ti traje od srednje skole. Ili si vecinom u zovotu imala duge veze. Neobavezni flertovi ti definitivno nisu ni najmanje privlacni.

cor-leonis
10-09-2007, 17:10
Nevencice oci i obrve su moje , hvala :buketzadame:
sto se moje vezanosti za kucu ili dom to stoji (kako za domovinu, tako i za prostor u kome zivim i smatram svojim) :thumbsup:
sto se zivota sa momcima tice- da, samo sa jednim :wall: , pitanje je dali i veridbu racunas brakom (2 veridbe i 1 brak u tajanju od 7 dana :pain: )

koliko god da postoji strah da zivis sa nekim, toliko je prisutna i zelja, jer kako i sama kazes to je najbolje :doh:
volim flert :kaksamsizgodna: ko ga ne voli?! a za duge veze, pa bilo je i dugih i ekstra kratkih :guza:

Nevencica
10-09-2007, 17:28
Ne stvarno fascinirana sam kako si napravila taj prevoj da tako kazem ili izvoj :cool: Nego da ne skrenem s teme. Sto se tice domovine predlazem ti da se odvezes odma' :D Izleci se te boljeke bice ti lakse;) A sto se tice kratkih veza i flerta pa dobro znaci bilo ih je. ALi ipak si imala za svoje godine i rekordni broj dugih veza ...... nisam mnogo omasila!

Zeka
14-09-2007, 01:35
U mom slucaju je peta kuca prazna, s tim da mi je Neptun u 2.kuci u Strelcu, i kako sad to sve povezati i prokomentarisati???

zoka57
14-09-2007, 08:34
Ne znam zasto ne moze da ti se poveca karta ali koliko ja nazirem vladar petog ti je uran u jedan!

Zeka
14-09-2007, 17:58
Jeste Zoka, Uran mi je u prvoj na 0*35 u Strelcu, kako ti to tumacis?

Tanja_13
16-09-2007, 23:42
Dovoljno je videti Uran u Petom polju!:D
On po pravilu daje dosta veza koje naglo pocinju i isto tako prestaju!
I meni je uran u petom polju ali ne mogu se bas pohvaliti sa mnogo veza,jedino sto sam iz jedne veze ulazila u drugu tako da nisam imala period soliranja ali isto tako nisam imala ni veliki broj veza.

Miky
08-10-2007, 13:10
Koliko vidim, moje peto polje je u znaku Raka i prazno je, a vladar Mesec je otisao u 7. polje i u znaku je Vage i kvadrira sa Marsom ... Ne znam bas da povezem sve ovo, ali bi trebalo da sam jako emotivna u vezama, mozda i previse! sta drugo moze se reci o ljubavnim vezama kod mene?

zoka57
08-10-2007, 13:39
Zao mi je zbog one glupe rasprave o tome sta ti treba reci a sta ne i kako to uviti u oblandu,moram da priznam da mi je pokvarila motivaciju ali tvoja karta i sudbina jesu interesantni i sve pise u natalu ali da ne bi izazvala opet neku reakciju uzdrzacu se od komentara.
Mislim da ti astrolosko snalazenje ide od ruke i vidim da sve bolje povezujes simboliku ,samo napred tako mozes sama sebi najbolje da pomognes.
Zelim ti puno srece.

limunada
08-10-2007, 14:26
da ja probam nesto..

meni je mjesec i venera u 5.kucu u ribama i to u konj. vladar uran a suvladar saturn..saturn otiso u 12.kucu a uran u 2.kucu hmmm nije mi jasno..(jel imam sta strahovi u vezi kad mi je saturn u 12.kucu) opet tuga,strah,itd...

a venera,mjesec 180 sa marsom i jupiterom jel znaci da cu opet nekog upoznat prekog prijatelja il ce mi bit prvo prijatelj pa decko!?!?
mjesec,venera 60 chiron

zoka57
11-10-2007, 08:20
Kad se proucava sedma kuca (otprilike su ovako mene ucili)
mora se gledati i peta to su veze i iskustva pre braka ,pa venera kao prirodni vladar vage u zenskom horoskopu sunce.
Pa kod tebe moze biti situacija da si imala bar jednu vezu sa cudnim momkom(mars kvadrat neptun) idate je to moglo obeleziti Posto ti trazis idealnu ljubav koja lici na bajku tesko ce biti odluciti se venera mesec opozicija mars jupiter treba spojiti te dve suprotne teznje analitiku device i bajku riba.Mislim da ce tvoj merkur u jarcu znati sta treba i s godinama ces biti sve pametnija .

pcelica maja
11-10-2007, 10:55
Zoko gdi se gledaju ljubavnici ili ti veze mimo braka ?

zoka57
11-10-2007, 14:34
Mislim da je sve sto je tajno 12 kuca pa ako ode vladar pete ili sedme tamo moze da bude to simbolika ili ako odatle stigne vladar u petu ili sedmu .Pa venera jupiter u kvadratu daje da svasta dozvolis sebi pa i nepostenje ili prevaru ,pa venera u 12 mnogo toga ali naravno uvek sve zavisi.
Ja stalno cekam tog malo mladjeg marsa iz 12 koji je tamo otisao iz skorpije u pet i nista:banana::6party_3: mozda se aspekt i trosi na moje stalno zezanje sa tim a mozda me iznenadi saznanje da mi muz ima tajnu vezu jednog dana.

pcelica maja
11-10-2007, 15:14
Pa po tvom horoskopu , pre tebi moze da se ponudi .Ali nemoze da se desi kad si zatvorena ko kutija...

Merkur
11-10-2007, 15:19
....pa venera u 12 mnogo toga ali naravno uvek sve zavisi.
.....
Pcelice, tebi je Venera skoro izasla iz 12, da li ti je nesto donela?:no-no:

limunada
11-10-2007, 15:28
Kad se proucava sedma kuca (otprilike su ovako mene ucili)
mora se gledati i peta to su veze i iskustva pre braka ,pa venera kao prirodni vladar vage u zenskom horoskopu sunce.
Pa kod tebe moze biti situacija da si imala bar jednu vezu sa cudnim momkom(mars kvadrat neptun) idate je to moglo obeleziti Posto ti trazis idealnu ljubav koja lici na bajku tesko ce biti odluciti se venera mesec opozicija mars jupiter treba spojiti te dve suprotne teznje analitiku device i bajku riba.Mislim da ce tvoj merkur u jarcu znati sta treba i s godinama ces biti sve pametnija .

a sta cu kad sam takva da volim idealno :rolleyes: a sto se tice bivsi da imala sam cudni momak al fala bogu da sam ranije rijesila snjim..

neg pitam se sad sta se mi da donese ocel bit ovaj da budem sretna i u braku!?

pcelica maja
11-10-2007, 15:31
Pcelice, tebi je Venera skoro izasla iz 12, da li ti je nesto donela?:no-no:

Tranz. Uran kroz sedmu trigon Venera u trecoj .Ajd pogodi..

princgora
11-10-2007, 16:07
Pojavio se neko novi u komsiluku,ili na putu,zbog koga bi volela da se razvedes.:)Tranzitna Ve joj je donela tajnog ljubavnika...
Nadam se da se neces ljutiti sto sam probala da pogodim.

Merkur
11-10-2007, 16:35
:D Pa zar ti onaj mali na kraju recenice nije rekao da sam vec pogodila, nevaljalice jedna.;)

zoka57
11-10-2007, 17:25
Pa po tvom horoskopu , pre tebi moze da se ponudi .Ali nemoze da se desi kad si zatvorena ko kutija...
:doh: :angel::smack::help:

:smack::boxing::worthy:

ocu da se otvorim poslace me sveti petar medju guske

Hekata
11-10-2007, 21:46
Šta mislite ako zatrudnim dok mi je jupiter u petoj i pluton, pa još kada bude recimo tranzit meseca kroz petu na jupiteru...šta bi moglo da to bude...blizanci?
Šta mislite?

smart.maja
12-10-2007, 01:57

pceliceeee
ocu i ja, ocu i ja....
mis`im, necu bas iz 12. (al, ajde, daj sta das... sreca, slobodna mi 7. trenutno, buahahaha), a, vala, necu ni rode u pelenke ko dancho...:D

al, bre, nek i meni neki inspirativni naidjeeeeee... da se iznenadim malo i ja....

i da znas, zoko, cu da drzim upaljeno svetlo na mog neptuna i po danu, da ne omasim signale....:4lol:

s_ana_dra
12-10-2007, 09:22
moja 5 kuca pocinje u jarcu a zavrsava se u vodoliji. Vladalac je saturn, kao i kod pufnice, ja nisam nikad imala problema sa ozenjenima ni sa starijima, ali veze su mi katastrofa. Imala sam 4 veze, od kojih je jedna trajala godiu dana stariji od mene 2 godine, uzas jednom recju. Sa drugim i trecim sam izdrzala 3, 4 dana, oni su bili zaljubljeni u mene ali ja na drugu stranu bili su stariji godinu dana. A 4 me je najvise ubio, sa njim jos uvek traje, traje to jedno 4 godine, ali totalno konfuzno, meni je do njega dosta stalo, a on je nesto slab i stariji je od mene godinu dana, ali je opet za svoje godine dosta ozbiljan i dosta je prosao, od rata u bosni i svakakvih stvari. Moguce da asturn opisuje i ozbiljnost, ne samo starijeg musarca. Koliko sam ja skotala
pozz

zoka57
12-10-2007, 09:32
Cini mi se da je to zbog urana koji skakuce po sedmoj kuci i nedozvoljava stabilnost,mozda ce se ova veza transformisati u petoj godini tj narednih nekoliko meseci mada ne bi bilo lose da obilazis rodbinu i putujes malo ko zna sta moze da se desi.

s_ana_dra
12-10-2007, 10:04
Cini mi se da je to zbog urana koji skakuce po sedmoj kuci i nedozvoljava stabilnost,mozda ce se ova veza transformisati u petoj godini tj narednih nekoliko meseci mada ne bi bilo lose da obilazis rodbinu i putujes malo ko zna sta moze da se desi.
Jel si ovo meni odgovorila, zasto kazes uran u 7 (ja ga nemam u natalu), a i ti mislis da bih mogla da upoznam nekog u poseti rodbini (mars u 3 kuci), a joj toliko sam se zalepila za ovog da vise nisama ne znam.
Hvala puno na pomoci, nadam se da ce tvoje reci stici do bozjih usiju, znas ona izreka(malo da se nasmejemo)
pozz :D

zoka57
12-10-2007, 10:14
Uran je tranzitni i u tvojoj sedmoj kuci je od 2oo4 pa kako ti je u natalu sunce (muz) u kvadratu sa uranom nema muza dok je uran u sedam to su idimi dodjimi veze koje nikako da se zavrse brakom,ponekad donese i razvod ako si u braku.

saandraa
12-10-2007, 10:22
hej zoka pitanjce, posto sam se opet skroz upetljala!!

vako...imam jedan brak iza sebe..znaci trebalo bi opet da mi se aktivira 5 polje, jel tako? e sada, posto sam se uvalila u nesto sto kao veza bez obaveza (nije da nam nije stalo jedno do drugoga ali... ma puno brate komplikovano) kako mogu da odredim kada bi moglo to sve da se "resi"?? posto mi krajem okt. VE ulazi u 5 polje a JU U 7..nesto mi to nisu pokazitelji na kraj neke "Veze" ali znam da od ovoga nema nista.

princess
12-10-2007, 10:29
Mislim da se za veze nakon 1 braka gleda 8 polje.Da se ne vracas na 5?

zoka57
12-10-2007, 10:31
Peta kuca prelazi u sedmu i bez obzira na broj brakova sedma kuca su bracni ugovori i mora se posmatrati da bi se videlo kad na osnovu tranzita progresija i direkcija to moze da se ocekuje ,u tvom slucaju tranziti su bili takvi da su pokazatelji drugog braka bili blokirani u proteklom periodu a i uran u sedam daje slobodne veze .U narednom periodu nema prepreka i uran daje lep trigon na marsa pa to moze biti iznenadno poznanstvo i drugi brak (putuj) ili po nekim pokazateljima ova duga veza moze da poprimi obrte u smislu da se transformise zbog necega da se rasplamsa ili da se ugasi .U svakom slucaju trebalo bi da si emotivno zadovoljnija uskoro tj da se posle duzeg vremena prosto raskravis.Ja volim venere u lavu i super mi je sto one uzimaju najbolje pa i ti trazi najbolje za sebe.

zoka57
12-10-2007, 10:34
Mislim da se za veze nakon 1 braka gleda 8 polje.Da se ne vracas na 5?
Mozda ali mene su ucili da je to ono sto se desava nakon razvoda ako je tu venera kazu da je to velika ljubav posle razvoda -meni je to interesantno kao i uostalom sve u astrologiji i super mi je kad se desi potvrda necega.
kazu da je sesta kuca ono sto se desava izmedju veze i braka i to mi je super jos kad bi znala dobro da protumacim i da to bude precizno.

saandraa
12-10-2007, 10:36
zoka jel ovo za mene?? sto uran u 7) meni Uran tranz. 10 polje

zoka57
12-10-2007, 10:53
hej zoka pitanjce, posto sam se opet skroz upetljala!!

vako...imam jedan brak iza sebe..znaci trebalo bi opet da mi se aktivira 5 polje, jel tako? e sada, posto sam se uvalila u nesto sto kao veza bez obaveza (nije da nam nije stalo jedno do drugoga ali... ma puno brate komplikovano) kako mogu da odredim kada bi moglo to sve da se "resi"?? posto mi krajem okt. VE ulazi u 5 polje a JU U 7..nesto mi to nisu pokazitelji na kraj neke "Veze" ali znam da od ovoga nema nista.

Kod tebe je naglasen neptun i u vezama i u braku a i venera u 12 bas ti je sve to u magli .kad je drugi brak tu je zasad sve nejasno neptun ti je u devetom polju tanzitira tuda pa ti je nejasno sta bi ti uopste ponavljala grske ili se opet lozis na stare zablude .Mozda da sacekas jos neko vreme da se stvari pokrenu sa mrtve tacke i da svako pokaze svoje pravo lice a sad sve posmatraj kao tv novelu.

saandraa
12-10-2007, 10:57
e bas tako...mislim ja se ma bas uopste ne zurim za drugi brak, bas naprotiv, ali ... malkice me muci situacija, ne da nije ok. nego znam da nema nista od toga ali nikako da nadjem to tranz. definitivni kraj price..ma sacekacu jos malikice pa sta bidne neka bidne. nego se b ojim jer je tranz. uran porekuo ovu pricu. tj. kontaktirao je ovu moju VE u 12 i to me malkice plasi da ipak se ne oduzi sve previse

s_ana_dra
12-10-2007, 21:15
Uran je tranzitni i u tvojoj sedmoj kuci je od 2oo4 pa kako ti je u natalu sunce (muz) u kvadratu sa uranom nema muza dok je uran u sedam to su idimi dodjimi veze koje nikako da se zavrse brakom,ponekad donese i razvod ako si u braku.

Zoko hvala puno na tumacenju i pomoci, tako sam i pomislila kada si mi spomenula uran, ali reko bolje da proverim, nadam se da ce sve doci na svoje mesto, jel ja vec poludeh. A brzo ce on da proseta (uran) i malo da me pusti. Hvala ti puno. Jos kad bi bio to ovaj sa kojim sam sad bilo bi idealno, ali boze moj. sad sam procitala onaj tekst koji se odnosio na mene, hvala jos jednom, isteracu ja svoje. Bitno je da budem zadovoljna ja. A valjda cu i njega docekati da dodje k sebi
Pusa

Mirka
18-10-2007, 07:56
Jel moze neko da pogleda moju V kucu koja je u Vodoliji. Uran je u prvoj u opoziciji sa Suncem u sedmoj i u trigonu sa Saturnom?

zoka57
18-10-2007, 08:53
Jel moze neko da pogleda moju V kucu koja je u Vodoliji. Uran je u prvoj u opoziciji sa Suncem u sedmoj i u trigonu sa Saturnom?
Ovo lici na jedno dugogodisnje poznanstvo koje lici na vezu on je u medjuvremenu mogao da se ozeni i razvede i moguce da si ga i ti nekad ostavljala........

swarovska
18-10-2007, 10:16
ako moze neko da mi objasni kako se gleda kada je ljubav ali posle 1. braka u pitanju jel to 5 kuca??ili 8 (pre2braka) i kako se zna da li ce to da predje u nesto kao brak?kakva je tu situacija kod mene??

Scarlet
18-10-2007, 10:27
ako moze neko da mi objasni kako se gleda kada je ljubav ali posle 1. braka u pitanju jel to 5 kuca??ili 8 (pre2braka) i kako se zna da li ce to da predje u nesto kao brak?kakva je tu situacija kod mene??
5. polje uvek govori o vezama na nivou zabavljanja - bilo da su to predbračne veze, ili vanbračne (u toku braka).
Ako posmatramo prvu ozbiljniju vezu (u smislu zajedničkog života, veze koja liči na brak ili formalnog braka) posle prvog braka, gledamo 9. polje pre svega.

Situaciju između dva braka opisuje ti 8. polje.

Kod tebe je 9. polje veoma naglašeno stelijumom planeta u Blizancima tako da ukoliko već imaš jedan brak iza sebe može se lako pretpostaviti da će te to "uvući" i u neki naredni. Pre bilo kakve dalje analize reci da li si već "odradila" 7. polje odnosno prvi brak ?

thinkpositive
18-10-2007, 10:28
5. kuća uvijek ima istu simboliku..i prije i poslije braka..i ako nema braka, ona uvijek opisuje ljubav, djecu, hobije, avanture, rizike, kreativnost i ostalo što već spada tamo.
Pretpostavljam da je korisnije pratiti tranzite, progresije i sl. te 5., 7. i 1. kuću, vladare i aspekte.
Ne znam....što kažu iskusniji?

swarovska
18-10-2007, 15:41
5. polje uvek govori o vezama na nivou zabavljanja - bilo da su to predbračne veze, ili vanbračne (u toku braka).
Ako posmatramo prvu ozbiljniju vezu (u smislu zajedničkog života, veze koja liči na brak ili formalnog braka) posle prvog braka, gledamo 9. polje pre svega.

Situaciju između dva braka opisuje ti 8. polje.

Kod tebe je 9. polje veoma naglašeno stelijumom planeta u Blizancima tako da ukoliko već imaš jedan brak iza sebe može se lako pretpostaviti da će te to "uvući" i u neki naredni. Pre bilo kakve dalje analize reci da li si već "odradila" 7. polje odnosno prvi brak ?

jesam muz mi je umro pre 2 god :( i sama sam nisam imala ni dugu vezu pre njega a nikakvu posle njega..meni rekose da cu imati dosta veza pre tog drugog braka ali ja zaista nisam takav tip cak ni za flert(mislim jeste sve moje u blizancima ali eto.ima li sanse da tog "2" upoznam preko neta jer i moj posao je zatvorenog tipa .na mene jako utice opozicija jupi sa venerom(pre12 god sam upoznala mog muza )a u januaru sam upoznala strendzera sa kojim sam u kontaktu ..ali nismo se upoznali licno.i mislim da necemo skoro:(
/...kako da znamo da li ce neka veza preci iz 5 u 9 polje odnosno iz veze u brak?

webhanuma
18-10-2007, 16:08
ima li sanse da tog "2" upoznam preko neta jer i moj posao je zatvorenog tipa
/...kako da znamo da li ce neka veza perci iz 5 u 9 polje odnosno iz veze u brak?
1. DA! vladar tog "2" je venera koja ima trigon sa uranom (nagla ljubav ali da bi joj racunar pomogao to sigurno). Dalje, taj isti uran ima trigon i s merkurom koji je pored venere, prirodni je vladalac komunikacije a natalno vlada tvojom 12om kucom. Ceo stelijum je u prirodnom znaku komunikacije

2. nema sablonskog odgovora, sinastrija i kompozit

ps kako si iskoristila svoje fenomenalno deveto?

swarovska
19-10-2007, 08:11
1. DA! vladar tog "2" je venera koja ima trigon sa uranom (nagla ljubav ali da bi joj racunar pomogao to sigurno). Dalje, taj isti uran ima trigon i s merkurom koji je pored venere, prirodni je vladalac komunikacije a natalno vlada tvojom 12om kucom. Ceo stelijum je u prirodnom znaku komunikacije

2. nema sablonskog odgovora, sinastrija i kompozit

ps kako si iskoristila svoje fenomenalno deveto?

ako mi verujes 9 sam koristila kao mala isla sam u inostranstvo fakultet sam htela da upisem ali sam odustala zbog banalnosti(srela sam druga koji je srednju zavrsio na "foru" i tako razocarala i rekoh "e neces sa njim i na faks"inace sam cula da to radi ovaj saturn u 9.sada mi je krivo ali zato imam znanja iz svih oblasti po malo(ipak sam ja blizanac:D )znaci ovog iz 9 da jurim po netu ma jednog sam skoro i "napecala" ali strendzer je..nego kako bih ja mogla jos da iskoristim to 9?imas li predlog(uh odo ja malo off top ali sorry)

webhanuma
19-10-2007, 10:49
@swarovska
moja jako dobro prijateljica ima ovakvu devetu kucu i jos nije iscedila sav njen potencijal (zavrsila je fax u roku, ali to je min sa ovakvom kucom)

Mozda nisam u pravu, ali po meni ako niste duboko u religiji, zaista posveceni crkvi ili vec nekom uverenju, vas zivot (obe, ne persiram te) ne pripada tlu kom ste rodjeni.
Imas konjunkciju dva vladara 9te u devetoj. Jedan je u sedistu i u konj sa suncem (merkur -put i komunikacija), a oba su u trigonu sa jupiterom. Ne znam.... meni je ovo skolski primer zivota u inostranstvu koji verovatno zbog saturna kod tebe dolazi posle 35te. Ako smatras da je to nemoguce iz bilo kog razloga, onda zaista drugi brak, fakultet, izucavanje cega god je nesto cemu se moras posvetiti.... ne moras nego je masa potencijala ovde pa zbog toga.
Prema progresijama 2009 prog mesec ce ti biti u 9om i preci preko stelijuma, te iste godine ce tranz pluton doci na ic -nadam se da to znaci selidba za tebe, jer u svakom slucaju je korenita transformacija

Sta se desilo znacajno kad je ju pre nekih 6god presao preko tog stelijuma?

swarovska
20-10-2007, 12:05
@swarovska
moja jako dobro prijateljica ima ovakvu devetu kucu i jos nije iscedila sav njen potencijal (zavrsila je fax u roku, ali to je min sa ovakvom kucom)

Mozda nisam u pravu, ali po meni ako niste duboko u religiji, zaista posveceni crkvi ili vec nekom uverenju, vas zivot (obe, ne persiram te) ne pripada tlu kom ste rodjeni.
Imas konjunkciju dva vladara 9te u devetoj. Jedan je u sedistu i u konj sa suncem (merkur -put i komunikacija), a oba su u trigonu sa jupiterom. Ne znam.... meni je ovo skolski primer zivota u inostranstvu koji verovatno zbog saturna kod tebe dolazi posle 35te. Ako smatras da je to nemoguce iz bilo kog razloga, onda zaista drugi brak, fakultet, izucavanje cega god je nesto cemu se moras posvetiti.... ne moras nego je masa potencijala ovde pa zbog toga.
Prema progresijama 2009 prog mesec ce ti biti u 9om i preci preko stelijuma, te iste godine ce tranz pluton doci na ic -nadam se da to znaci selidba za tebe, jer u svakom slucaju je korenita transformacija

Sta se desilo znacajno kad je ju pre nekih 6god presao preko tog stelijuma?
koja je to godina bila niceg bas nesto ne mogu da se setim..2002 sam imala burnu godinu ali period pre toga je bio miran..(a ova transformacija jeli ona nesto pozitivno?)kakve sam srece imam osecaj da mene preskacu dobre stvari...

limena
22-10-2007, 09:47
Ja sam potpuna neznalica sto se tice kuca i svega ostalog.... hoce li mi neko reci molim vas malo vise o svemu ovome.
Meni je Vaga u V kuci... a gdje se gledaju te planete i to sve???

Starsno me interesuje....hvala punoo

s_ana_dra
22-10-2007, 11:18
limena postavi kartu, htela sam da ti ja pogledam sta se tu nalazi.
inace kada gledas konkretno 5 kucu, pored toga sto gledas u kojoj kuci pcinje, gledas i planete koje se nalaze tu, onda gledas vladara 5 kuce i gde je on otisao, u tvom slucaju je to venera...

My Sweetness
22-10-2007, 11:31
a, jel' moze meni neko da protumaci 5. polje?

pocinje na 9. stepenu vodolije, u tom polju su sunce 19.stepen, venera 24.stepen, merkur 25.stepen, mesec 17.stepen i jupiter 27. stepen. sve u vodoliji.

i, ako moze neko da mi kaze kako da postavim natalnu kartu

hvala :)

s_ana_dra
22-10-2007, 11:42
my sweetness vladari tvoje 5 kuce su uran i saturn, pa onda gledas gde su oni otisli i kakve aspekte prave. a onda se gleda u kojoj kuci se nalaze uran i saturn i u kom znaku, pa se onda gleda gde su otisli njihovi dispozitori.
pozz
za postavljanje karte ima tema mislim da je Help, odmah je navrhu (izvinjavam s sto malo skrecem sa teme)

My Sweetness
22-10-2007, 14:42
hvala sandra, trenutno imam problema sa postavljanjem karte, ali resicu to uskoro.

ako moze ovako, napamet. uran i saturn su mi u 3. kuci, uran na 21. stepenu strelca i saturn na 8. stepenu strelca.

aspekti:

saturn konjukcija mars
uran sekstil sunce, mesec i venera

sunce 19.stepen, venera 24.stepen, merkur 25.stepen, mesec 17.stepen i jupiter 27. stepen, sve u vodoliji u petoj kuci koja pocinje na 9.stepenu vodolije i cini mi se da su sve ove planete u medjusobnoj konjukciji.

uh, malo komplikovano...

pa, ako neko bude imao vremena malo da mi rastumaci ovo. bila bih jako zahvalna :)

andrea
19-11-2007, 22:02
Da bi neko mogao da mi kaze nesto o mojoj V - kuci?
Vrh V u Blizancima vladar Merkur u X -oj na 9-om stepenu strelca.
Me konjukcija Sunce
Me trigon Mjesec
Me konjukcija Venera
Me konjukcija Uran
Me konjukcija MC
Me sekstil AC

Mnogo je komlikovano da bih sama protumacila???

VIDANA
14-12-2007, 20:01
a kako kad nema ni jedne planete u 5.kuci,
a 5. je u raku?

Zeka
14-12-2007, 20:08
Onda gledas gde je otisao vladar tog polja! ;)

VIDANA
14-12-2007, 22:13
ma..., nije dobro!
mesec trigon pluton
mesec opzicija neptun
9.kuca u skorpiji
1.kuca u vodoliji

djavolak
17-12-2007, 23:34
ja se niststa ne razumem meni je peta malo u ovnu malo u biku pa ne znam tacno ko je tu vladar 5, ja mislim da je bik-venera. nekako mi je 5 vise u biku mada nemam pojma ali venera mi ima neke bezveze aspekte imam kvadrat sa marsom i neptunom, ako bi neko mogao ovo da mi pojasni,evo i karte posto je lakse gledati kad ima lepo svr na jednom mestu
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_ana_hp.80531.21096.gif&res=63&va=&cid=wh8fileFt16rO-u1191520923

s_ana_dra
17-12-2007, 23:50
djavolak tebi 5 pocinje u ovnu, znaci kaze se da sam vrh 5 kuce je u ovnu i da je vladar tvog 5 mars, koji je u 2 kuci u jarcu a dispozitor bi bio saturn koji je u 1 kuci u strelcu. E znaci prvo bi u vezi bilo tako kako opisuje ovan i promene donosi bik, i onda se gleda venera, mislim da se to kaze suvladar ali mislim da nije dobar taj izraz.
pozdrav

zvoncicaa
18-12-2007, 00:08
Sandrice, jeste tako, ali to sto se nastavlja u Biku je bas bas finesa ali, Djavolak, vladar tvoje 5 kuce je egzaltirani Mars u Jarcu u drugoj kuci. Momci koji te privlace ce imati ove karakteristike , a njihovi postupci i sam razvoj veze bice opisani aspektima koje pravi Mars....ono sto se desava na kraju, tj. ono u sta se pretvara Mars je njegov dispozitor a to je Saturn na samom Asc.Tj. tvoje veze, kakve ce biti zavise samo od tvojih akcija i od toga koliko ozbiljno zelis da se uneses u neku vezu i sta da radis po tom pitanju....i naravno...koliko se plasis ili blokiras necije zelje i namere....
Cmokic!

mandrak-21
18-12-2007, 00:19
hm? znaci krene toplo,vrelo strastno(MARS) a zavrsi se hladno,mlako ledeno.......(SATURN) i to svaka ljubav...hm?
Ne odnosi se na tebe licno ali po tim dispozicijama bi ispalo da ce se sve nase situacije isto zavrsavati ma o kom delu zivota je rec razmislite da li je tako???

djavolak
18-12-2007, 00:23
e s ana dra hvala za objasnjenje znaci vrh kuce je u stvati vladar znaka u kome kuca pocinje mmmmm, a sta mi to znaci mislim veze su mi sve bljak mislim ne bas sve ali nista normalno ne znam vise hocu li imati ikad normalnu vezu

ops tek sam sad videla da ste mi i zvoncica i mandra odgovorili, e to je tacno tako sad kad se presaberem, sve na pocetku bude strava i odjednom me ta osoba toliko smori nemam pojma ni sama sto i tako sve se preokrene i prsne, ne verujem kako to planete sve mogu da kazu ludnica, hvala za ovo objasnjenje divni ste,

jos samo jedno pitanjce jel mei stoji kaka vezica sada u skorije vreme ima neke seme pa me zanima da se ne nadam preterano:):)

hvala vam jos jednom svima. kiss

mandrak-21
18-12-2007, 10:35
To samo znaci da nikako ne naucis lekciju i uvek ponavljas istu gresku(e).izvuci pouku iz toga i u narednu vezu udji hladnije i nek se zavrsi vrelo i to je pun pogodak

djavolak
18-12-2007, 13:31
Hvala mandrak, pokusacu :), poslusacu te pa cu da vidim sta ce biti, a jel mi stoji kakva vazica sad vidis li mmm? pa odma da se spremim za ispravljanje graskica

ness
18-12-2007, 14:08
ja cu da pokusam :) nemoj te se smijati ako sta provalim:)

ovako moja peta kuca je prazna i mislim da je umetnuta ,to znaci da tu ima problem. peta kuca je u blizancu ....a vladar blizanca je merkur koji je u devetoj kuci ....e sta to sad znaci :(
dalje ne znam ,imali dobrovoljaca da pomognu?

s_ana_dra
18-12-2007, 14:18
ness
tvoja 5 kucica pocinje u blizancima, to je dobro. onda gledas vladara, koji je merkur i on je otisao u 9 kucu u vagu. Mozda neki partner z inostrantva, tj. decko. Dispozitor venera u 8 kuci u devici.
E a dalje ce mandrak, jer ja bas nisam ekspert.
pusa

Chither
18-12-2007, 15:29

ovako moja peta kuca je prazna i mislim da je umetnuta ,to znaci da tu ima problem. peta kuca je u blizancu ....a vladar blizanca je merkur koji je u devetoj kuci ....e sta to sad znaci :(

Vrlo je moguce da te privlace stranci ili da ces imati vezu sa nekim iz inostranstva, posto je Merkur u 9. kuci a Mars kao olicenje muskarca koji te privlaci u strelcu(inostranstvo) i pravi sekstil sa Merkurom.
A Venera u 8. kuci pa jos u devici, a 8. kuca pocinje lavom pa jos ima i Sunce u vagi i to u konjukciji sa Venerom i Merkurom - vladarom 5. kuce... ja bih rekla da ces ti definitivno do novca da dodjes preko partnera!!! Ne znam sta drugi misle?!?!?!

sto mu gromova
18-12-2007, 16:07

zanima me,jesi li imala puno veza u zivotu...vage su sklone zaljubljivanjima i vezama,i tebi je uopste Vaga kao znak dominantan,imas cak 4 planete u njoj...jeste da tebi 9. polje pocinje znakom vage,ali vaga analogno 7. polju oznacava partnerske odnose...a,tebi je bas Me-vladar 5. u vagi,zatim 5. kuca ti zahvata Blizance-dvojnost,vise,mnogo,pa i ovo ukazuje na vise veza...to ne moraju biti neke extra duge veze,ali ipak dosta veza...

ness
18-12-2007, 18:37
zanima me,jesi li imala puno veza u zivotu...vage su sklone zaljubljivanjima i vezama,i tebi je uopste Vaga kao znak dominantan,imas cak 4 planete u njoj...jeste da tebi 9. polje pocinje znakom vage,ali vaga analogno 7. polju oznacava partnerske odnose...a,tebi je bas Me-vladar 5. u vagi,zatim 5. kuca ti zahvata Blizance-dvojnost,vise,mnogo,pa i ovo ukazuje na vise veza...to ne moraju biti neke extra duge veze,ali ipak dosta veza...

imala sam 4 veze a izmedju njih vrlo duge pauze.s tim da te veze su vrlo cudne krene sve idealno i divno ali na kraju pukne iz cista mira.i sve su veze pukle iz nepoznatog razloga,e taj razlog ja pokusavam 5 godina da skontam :( pa moze li mi neko pokusati odgonetnuti tu mistiku,unaprijed hvala.
a da moram vam zahvaliti puno sto mi pomazete:)

sto mu gromova
19-12-2007, 16:10
imala sam 4 veze a izmedju njih vrlo duge pauze.s tim da te veze su vrlo cudne krene sve idealno i divno ali na kraju pukne iz cista mira.i sve su veze pukle iz nepoznatog razloga,e taj razlog ja pokusavam 5 godina da skontam :( pa moze li mi neko pokusati odgonetnuti tu mistiku,unaprijed hvala.
imas dosta aspketa licnih planeta sa Ur...kao prvo tebi je Mo u Vodoliji,pa ti ne volis stege kada je u pitanju ljubav,ne volis da te neko ogradjuje,postavlja pravila,ovo moze,ovo ne moze...Takodje MO 90 Ur,pa su tvoje emocije kao vatromet,zacas se upalis i ugasis...a takodje imas Ur 0 Ma,sto znaci da se i tvoji partneri,jer Ma-sexulani partneri isto tako lako zaljube i vrlo brzo odljube...takodje imas i Ve 60 Ur-ovaj aspekt jeste dobar,ali Ur uvek daje neku naglost kakav god aspket bio...Ur daje i lako pucanje veza...

ness
19-12-2007, 19:18
Originally Posted by ness http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/vezbaonica/1028-peta-kuca-i-predbracne-veze-post48382.html)

imas dosta aspketa licnih planeta sa Ur...kao prvo tebi je Mo u Vodoliji,pa ti ne volis stege kada je u pitanju ljubav,ne volis da te neko ogradjuje,postavlja pravila,ovo moze,ovo ne moze...Takodje MO 90 Ur,pa su tvoje emocije kao vatromet,zacas se upalis i ugasis...a takodje imas Ur 0 Ma,sto znaci da se i tvoji partneri,jer Ma-sexulani partneri isto tako lako zaljube i vrlo brzo odljube...takodje imas i Ve 60 Ur-ovaj aspekt jeste dobar,ali Ur uvek daje neku naglost kakav god aspket bio...Ur daje i lako pucanje veza...

znaci uran me citav zivot kocii .kad neko dodje u moj zivot uvjek se ponadam da ce biti drugacije,ali ispostavi se da se uvjek sefnem.kao sto ti kazes pukne naglo.....imam jedno pitanje za vas da li ce meni citav zivot veze pucati naglo :(:(:(,ili ima sanse da se to nekad promjeni ?
hvala na objasnjenju ,sjajni ste!:)

djavolak
20-12-2007, 00:23
slazem se s tobom ness u potpunosti i mene to zanima, ali niko nece da mi kaze, sto nemam pojma ko zna sta me ceka

Chither
20-12-2007, 01:17
Ovo moje pitanje i nema bas mnogo veze sa petom kucom, vise je uopsteno ali probacu da ga postavim na primeru moje pete kuce.
Dakle 5. kuca mi je u blizancima, Merkur u 9. u strelcu ali 9. kuca mi pocinje skorpijom. E sad mene interesuje sledece- ja cu pri tumacenju 5. kuce prvo da gledam gde je Merkur - u kojoj je kuci, pa u kom znaku, pa onda kakve aspekte pravi ali sta je u ovom slucaju sa skorpijom kao vladarom kuce u kojoj je Merkur, da li ona samo opisuje karakteristike 9. kuce ili ima i nekog direktnog uticaja na Merkur.

Little Warrior
20-12-2007, 01:34
prvo gledas da li imas nesto u 5. kuci
onda kakve to aspekte pravi
pa tek onda vladara kuce
pozicija, aspekti dispozicija
vladar 9 te ne interesuje:)

EnemyOfTheSun
20-12-2007, 06:40
prvo gledas da li imas nesto u 5. kuci
onda kakve to aspekte pravi
pa tek onda vladara kuce
pozicija, aspekti dispozicija
vladar 9 te ne interesuje:)
ja mislim da je vladar 9-te od sustisnke vaznosti za petu!

Miky
20-12-2007, 11:12
Da li se posle 1. braka za ljubav gleda i dalje 5. polje?? posto nisam ukapirala da li su to samo predbracne ..odn. pre 1. braka. A za razvedene? i dalje vazi ta kuca? izvinjavam se ako je pitanje glupo.

tarojko
20-12-2007, 12:02
Miky uzela si mi rec iz usta.
da li su predbracne vece isto predbracne posle 1 braka.

saandraa
20-12-2007, 12:18
peta kuca predstavlja sve veze van braka...im atu na nekoj strani na pocetku definicija

znaci kad se razvedes pa sledeca veza bi trebala opet da aktivira 5 kucu

Miky
20-12-2007, 12:39
OK, hvala! E sad jos nesto, kada je neko u braku i ima vanbracnu vezu da li se za tu vanbracnu gleda vladar 5. ili 9. kuce kao vladara sledece veze?

EnemyOfTheSun
20-12-2007, 12:41
Peta kuca su uzivanja i veze, veze koje predstavljaju uzivanja a ne brachni odnos. Ni sedma ne predstavlja bukvalno bracni odnos, vec dublju, stabilniju vezu...ne bukvalno brak. Kada dvoje ljudi dele zivot i sa kime zelimo da delimo zivot, i sa kime cemo deliti zivot. Pa sve to na papiru.
Tako ja nekako gledam.

sto mu gromova
20-12-2007, 13:09
znaci uran me citav zivot kocii .kad neko dodje u moj zivot uvjek se ponadam da ce biti drugacije,ali ispostavi se da se uvjek sefnem.kao sto ti kazes pukne naglo.....imam jedno pitanje za vas da li ce meni citav zivot veze pucati naglo :(:(:(,ili ima sanse da se to nekad promjeni ?
hvala na objasnjenju ,sjajni ste!:)

Hm,tesko pitanje...To je jedno od onih pitanja:ako smo svesni necega da li to mozemo promeniti?Ja verujem da svaki aspket ako smo ga svesni moze donekle da se ublazi,i naglasavam ublazi,jer aspekti cine nas karakter,a karakter ne moze da se menja...Smatram da ljudi sustinski ne mogu da se menjaju,ili bolje reci ne mogu menjati svoje karaktere,ali ako smo svesni neke svoje mane,mislim da mozemo teziti da to ublazimo i malo modifikujemo...Dakle,ti si svesna da imas predispzicije za lako pucanje veza,onda prosto treba da tezis da sebe ublazis u tom smislu,jer kao sto sam vec pomenula u prethodnom postu i ti si ta koja se lako zaljubi i odljubi,dakle i treba da tezis da odrzavas tu vezu i svoju zaljubljenost...e,sada kod tebe je problem sto ti je takva postavka planeta,da se i tvoje partneri lako odljubljuju i zaljubljuju,i na sta ti nemas uticaj,to je vec na njima...takodje mislim da se ovakav polozaj postavki planeta moze ublaziti ako bi veza pocela na neki neobican nacina,ako bi se partner bavio neki nesvakidasnjim zanimanjem,kada bi sama veza bila nekonvencionalna-dakle,sve sto ima uranovskih osobina...E,sada kako si ti svesna svega ovoga treba da se trudis da to prihvatis i da radis na tome...

Duso,svi mi zelimo da imamo pored sebe nekoga ko ce da nas mazi,pazi i zove djole,samo u realnosti stvar je mnogo drugacija...svi mi zelimo neku ljubav za sva vremena,da se udamo i da posle 25 godina braka ta ljubav i dalje postoji,sto kad zaista logicno pogledamo ne moze da se ostvari...I zato verujem da je ljubav nesto sto ti osecas trenutno,sadasnji trenutak,i ljubav je globalna,ljubav je voleti prijatelja u ovom sadasnjem trenutku,voleti trenutnog decka,voleti majku,oca,sestru ili brata....

Little Warrior
20-12-2007, 14:29
ja mislim da je vladar 9-te od sustisnke vaznosti za petu!

da ali za zivotnu vitalnost i da kompletira vatrene kuce
1 5 9
koje govore o zivotu
1 zivot
5 ljubav deca potomci
9 svrha
nemojte da brkamo stvari

EnemyOfTheSun
20-12-2007, 14:58
malena bio sam sarkastichan.
:)

Ali kad se vec peglamo 1. Lichnost 9. moral, nasledjene osobine.

Little Warrior
20-12-2007, 15:04
da apsolutno tacno
ne moral-ETIKA! moral je shit etika je ono pravo, a razlika je velika
lolim ja tebe tako mracnog i sarkasticnog

ness
22-12-2007, 11:19
:) Hm,tesko pitanje...To je jedno od onih pitanja:ako smo svesni necega da li to mozemo promeniti?Ja verujem da svaki aspket ako smo ga svesni moze donekle da se ublazi,i naglasavam ublazi,jer aspekti cine nas karakter,a karakter ne moze da se menja...Smatram da ljudi sustinski ne mogu da se menjaju,ili bolje reci ne mogu menjati svoje karaktere,ali ako smo svesni neke svoje mane,mislim da mozemo teziti da to ublazimo i malo modifikujemo...Dakle,ti si svesna da imas predispzicije za lako pucanje veza,onda prosto treba da tezis da sebe ublazis u tom smislu,jer kao sto sam vec pomenula u prethodnom postu i ti si ta koja se lako zaljubi i odljubi,dakle i treba da tezis da odrzavas tu vezu i svoju zaljubljenost...e,sada kod tebe je problem sto ti je takva postavka planeta,da se i tvoje partneri lako odljubljuju i zaljubljuju,i na sta ti nemas uticaj,to je vec na njima...takodje mislim da se ovakav polozaj postavki planeta moze ublaziti ako bi veza pocela na neki neobican nacina,ako bi se partner bavio neki nesvakidasnjim zanimanjem,kada bi sama veza bila nekonvencionalna-dakle,sve sto ima uranovskih osobina...E,sada kako si ti svesna svega ovoga treba da se trudis da to prihvatis i da radis na tome...

Duso,svi mi zelimo da imamo pored sebe nekoga ko ce da nas mazi,pazi i zove djole,samo u realnosti stvar je mnogo drugacija...svi mi zelimo neku ljubav za sva vremena,da se udamo i da posle 25 godina braka ta ljubav i dalje postoji,sto kad zaista logicno pogledamo ne moze da se ostvari...I zato verujem da je ljubav nesto sto ti osecas trenutno,sadasnji trenutak,i ljubav je globalna,ljubav je voleti prijatelja u ovom sadasnjem trenutku,voleti trenutnog decka,voleti majku,oca,sestru ili brata....

kako si ti to fino objasnila ,svaka cast!:) zbog ovog mene i interesuje astrologija da bi prvo spoznala sebe pa onda svijet oko sebe.jer kao sto ti kazes covjek ako je svjestan sta ga okruzuje treba da se trudi da to prihvati i da radi na tome, i onda ce sve biti lakse :) .

Megara
08-01-2008, 20:06
Da li se posle 1. braka za ljubav gleda i dalje 5. polje?? posto nisam ukapirala da li su to samo predbracne ..odn. pre 1. braka. A za razvedene? i dalje vazi ta kuca? izvinjavam se ako je pitanje glupo.
Gleda se 5. kuća, ali se gleda i 8. kuća- nakon prvog braka. Osma kuća je u ovom slučaju opis perioda izmedju dva braka.;)

snezana stepanovic
09-01-2008, 07:39
Hajmo malo o ovome!:)
Kakva su vam iskustva?

vidi....kao sto si i rekla petom kucom su predstavljene predbracne ljubavi natusa....posmatramo vladara 5, kao i planete u 5. polju....aspekti,odnosno broj aspekata koje pravi vladar 5 polja odredice koliko je natus imao bitnih predbracnih veza....intezivan ljubavni predbracni zivot bi pokazalo vise licnih planeta polozenih u petom polju....naravno ovo vazi za predbracne ljubavi....dobro koriscenje prilika bilo bi predstavljeno vladarem seste kuce,koja se pak nalazi izmedju pete i sedme,sto bi predstavljalo prelazak iz veze u brak....pa tako dobro postavljen vladar sestice u dobrim aspektima predstavlja dobre prilike....
pozzz

Megara
10-01-2008, 19:06
Ja u 5. polju imam Urana sa pet aspekata: Ur60 Ma, Ur 120 Me, Ur 120 So, Ur 120 MC, Ur 120 AC ....kad ću stići tih 5 veza da izguram pre braka. Za sad ih ima na listi samo dve...ako ne računamo jednu tinejdžersku koja je bila prilično duboka, ali naravno, bez fizičkog kontakta.

skorpijica
10-01-2008, 19:50
moja 5 kuća počinje u devici i to mi se ne sviđa ali mi se sviđa moja venera u vagi u petoj kući...........

selena
10-01-2008, 20:07
moja 5 kuća počinje u jarcu i zauzima cijeli( -skoro) vodenjak,saturn koji je vladar jarca je u djevici i to kombustiran od sunca i može se reći sve to u orbisu od 5 stupnja u 1 kući-šta bi to trebalo da znači?ja sam vrlo kompleksna osoba ne paše mi kad me vole niti kad sam sama,volim kad znam da sam nešto napravila sama i kad poberem zasluge za to ...realna sam u životu i na izgled stabilna ali.....moj vodenjak i mjesec u njemu brkaju mi snove sa realošću a u meni sve kipi...veze-bilo ih je mnogo iako ja to nisam shvaćala tako -oni misli da smo u vezi a ja držala da smo dobri prijatelji=ludo-pogledajte moj natal pa se uvjerite

sto mu gromova
10-01-2008, 20:57
moja 5 kuća počinje u jarcu i zauzima cijeli( -skoro) vodenjak,saturn koji je vladar jarca je u djevici i to kombustiran od sunca i može se reći sve to u orbisu od 5 stupnja u 1 kući-šta bi to trebalo da znači?ja sam vrlo kompleksna osoba ne paše mi kad me vole niti kad sam sama,volim kad znam da sam nešto napravila sama i kad poberem zasluge za to ...realna sam u životu i na izgled stabilna ali.....moj vodenjak i mjesec u njemu brkaju mi snove sa realošću a u meni sve kipi...veze-bilo ih je mnogo iako ja to nisam shvaćala tako -oni misli da smo u vezi a ja držala da smo dobri prijatelji=ludo-pogledajte moj natal pa se uvjerite

veze su nesto ,sto tebe jako zanima u zivotu,i nesto sto znatno utice na formiranje tvoga karkatera,jer sa-vladar 5. je u konjukciji sa ASC...inace,su tebi veze prava drama,jer ti svakako zelis da budes voljene,zbog Mo u 5. ,ali Mo je u Vodliji,pa on tezi slobodi,bas to sto si napisala,zeli da bude voljen,ali opet mu je ponekad to suvise tesko,a s druge strane tesko mu je biti sam....Mo 180 Ve ukazuje na tvoju potrebu za ljubavlju,ali te tvoje veze nece biti nimalo lake,ovaj aspket cesto ukazuje da zena kada rodi ne uspeva da napravi ravnotezu izmedju zene supruge u vidu sexulanosti i zene majke...pa onda ovaj Mo 90 Ur i Ve 90 Ur,sto svakako ukazuje na burno raskidanje,ili si ti odlazila ili su od tebe odlazili,na sta ukazuje Ma 0 Ur (Ma-muskarci)...a,opet jarac na vrhu 5. mora ukazivati na kocenja kada su veze u pitanju,a to sad moze biti svasta,pocev od toga sto taj neki muksarca moze samo da se ohladi,i da ode,a opet to tebe nece ostaviti mirnom,jer Sa tezi trajnosti,pa je jos na ASC,pa to znatno utice na tebe...konkretno jarac na vrhu 5. ukazuje na mali broj veza,ali gledajuci i ostale aspekte,svakako da ce te veze biti vrlo burne...

selena
10-01-2008, 21:05
hvala ti sto mu gromova-moj cijeli život je drama ,a ja ni sama ne znam šta hoću-što se ovih odlazaka tiče samo sam jednom ja bila napuštena i to sam ga ja naterala da me ostavi (normalno požalila sam čim se okrenuo,ali ponos je prokleta stvar...)a zatim sam ja ostavljala i odlazila bez rasprava i objašnjenja -jedino suprug se nije dao ostaviti......

swarovska
13-01-2008, 17:27
za tajne veze su mi uvek govorili da se gleda 12 polje jel to tacno?a sta ako neko ima vise tajnih veza (ja znam i takve primere)kako to onda gledati?

zvoncicaa
13-01-2008, 17:34
Tajne veze opisuje neki kontakt vladara pete kuce ili planeta u petoj kuci sa Neptunom ili aspekti sa vladarem 12 ili planetama u 12, ili, vldadar 5 u 12 i obrnuto, vladar 12 u 5, ili nepun u 5 , ili venera u ribama, ili venera u 12 ili venera u aspektu sa neptunom...u svakom slucaju 12 kuca,Ribe, neptun ili planete iz 12 moraju da se umesaju nekako i dodju u kontakt sa petom kucom, bilo preko planeta u 5, vladara 5 ili venere.
Cmokic!

swarovska
13-01-2008, 17:43
Tajne veze opisuje neki kontakt vladara pete kuce ili planeta u petoj kuci sa Neptunom ili aspekti sa vladarem 12 ili planetama u 12, ili, vldadar 5 u 12 i obrnuto, vladar 12 u 5, ili nepun u 5 , ili venera u ribama, ili venera u 12 ili venera u aspektu sa neptunom...u svakom slucaju 12 kuca,Ribe, neptun ili planete iz 12 moraju da se umesaju nekako i dodju u kontakt sa petom kucom, bilo preko planeta u 5, vladara 5 ili venere.
Cmokic!
zvoncice hvala..:)

zvoncicaa
13-01-2008, 17:54
Nema na cemu duso. Ma hajde , ko te to dirao pa su ti ovakva pitanja pala na pamet...ima li nesto konkretno da pogledamo?
Cmokic!

mandrak-21
13-01-2008, 22:32
Cmokic!
Ili mesec u 12 ili sunce u 12 ili lav na vrhu 12 ili ili jos puno toga.......

swarovska
14-01-2008, 10:26
[QUOTE=zvoncicaa;53723]Nema na cemu duso. Ma hajde , ko te to dirao pa su ti ovakva pitanja pala na pamet...ima li nesto konkretno da pogledamo?
Cmokic![/QUO

ma muci jos mene onaj od letos.(sve sto si rekla letos je tacno) ono sto me sada muci je hocemo li se ikada sresti a ni to ne znam kako da vidim...http://i188.photobucket.com/albums/z66/NEBESKA/praviONNATAL.gif a ne da muci nego ubiva pravo da recem :D ..sada razmatram da nije u braku ali mi ne ide od ruke nikako..:confused: ne znam kako da to utvrdim ima li neko ideju ?? (
a ovo za tajnu vezu ..moja drugarica je zapocela u novembru tajnu vezu ..i sada mi se na glavu popela da vidim sta ce biti dalje jer je lik nedefinisan(a imala je neku tajnu vezu i u avgustu koju nije jos "zvanicno"raskinula)i sada ja ne znam sta da gledam..i kako da vidim kada su vise tih tajnih u pitanju ona je rodjena 03.12.1970 u 04.15 u beogradu
i hvala svima koji pomognu a zvonciciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii zahvalnost do neba.

zoka57
14-01-2008, 10:36
Opisuje mnogo toga ali ne mora da znaci .Ako je tako gde je moja tajna veza neptun mi je u pet a mars iz pete u 12 kuci.
Salim se to je simbolika ali kako ce se ona ispoljavati zavisi :na primer ja se cesto salim da ce se jednog dana neko pojaviti u mom zivotu i sad je to postala drustvena zajebancija 'kad ja jednog dana budem lepa i mlada ,slavna i bogata i kad budem imala plave oci i gustu kosu"stim da pristajem samo na sve nikako na delove ove zelje.
U 12 kuci ili u ribama je egzaltirana venera a njen vladar je neptun pa je to i masta koja moze svasta jos ako je karta u kojoj je mesec u vodenom znaku .
Neki astrolozi to zovu trosenje aspekta i mislim da su u pravu jer mars u blizancima i jeste brbljivac(mesto da radi prica).

Miky
14-01-2008, 10:36
Pa ovako: vladar moje 12. kuce Uran .. u sekstilu sa vladarem 7. pa u trigonu sa Venerom u 12. koja je jos i u Ribama, pa u sekstilu sa Marsom .. Ve takodje u sekstilu sa vl 7. i 90 Ne .. ovo su mozda pokazatelji mogucih tajnih veza ...

zoka57
14-01-2008, 10:42
[quote=zvoncicaa;53723]Nema na cemu duso. Ma hajde , ko te to dirao pa su ti ovakva pitanja pala na pamet...ima li nesto konkretno da pogledamo?
Cmokic![/QUO

ma muci jos mene onaj od letos.(sve sto si rekla letos je tacno) ono sto me sada muci je hocemo li se ikada sresti a ni to ne znam kako da vidim...http://i188.photobucket.com/albums/z66/NEBESKA/praviONNATAL.gif a ne da muci nego ubiva pravo da recem :D ..sada razmatram da nije u braku ali mi ne ide od ruke nikako..:confused: ne znam kako da to utvrdim ima li neko ideju ?? (
a ovo za tajnu vezu ..moja drugarica je zapocela u novembru tajnu vezu ..i sada mi se na glavu popela da vidim sta ce biti dalje jer je lik nedefinisan(a imala je neku tajnu vezu i u avgustu koju nije jos "zvanicno"raskinula)i sada ja ne znam sta da gledam..i kako da vidim kada su vise tih tajnih u pitanju ona je rodjena 03.12.1970 u 04.15 u beogradu
i hvala svima koji pomognu a zvonciciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii zahvalnost do neba.

Vladar tvoje pete kuce je mars (ako je tvoja )u kvadratu sa neptunom pa se oko tebe motaju tipovi neptunijanskog karaktera najbolje bi bilo da su nekakvi umetnici a ako nisu onda ih dobro proveri ko su i sta su.Taj mars je jos u trecoj kuci pa pricaju kvadrat neptun =?????

alexxx
17-02-2008, 21:32
meni je na vrhu pete kuce skorpijon, suvladar je mars koji se nalazi u toj kuci zajedno sa saturnom koji je u konjukciji sa marsom :D i pluton, a mars mi je takoder u kvadt'rantu sa venerom (ako se ne varam)...sta vi kazete na to.? naime vecina veza u kojima sam bila muskarac je bija dosta stariji an sto ukazuje saturn, i snazni mocni sta predstavlja mars (ako se ne varam)..po cemu se vidi koliko cu imat veza do braka?koji spekti to govore

meni je na vrhu pete kuce skorpijon, suvladar je mars koji se nalazi u toj kuci zajedno sa saturnom koji je u konjukciji sa marsom :D i pluton, a mars mi je takoder u kvadt'rantu sa venerom (ako se ne varam)...sta vi kazete na to.? naime vecina veza u kojima sam bila muskarac je bija dosta stariji an sto ukazuje saturn, i snazni mocni sta predstavlja mars (ako se ne varam)..po cemu se vidi koliko cu imat veza do braka?koji spekti to govore

pa imaš saturna u 5. u škorpionu, a i dsc ti je jarac, nikakvo čudo da su ti stariji tipovi, osim toga, pluton, saturn i mars, tražiš jake tipove...no ne fizički tako da i to upućuje na zrelost...nebih rekla da ćeš imati puno veza, već moguće tri odnosa koji će ti biti značajni...no prije vjerujem da ćeš duže održavati vezu a tek kasnije se odlučiti na zajednički život ili brak;)

loreley
18-02-2008, 00:41
meni je 5. kuća u Ribama, planete su i Mars i Venera. Na koji to način obilježava moje predbračne veze?
Malo me intrigira i to sa Ribama, jer je riba moj ex- nekadasnja dugogodišnja veza...

jupiter u raku
18-02-2008, 02:09
meni je 5. kuća u Ribama, planete su i Mars i Venera. Na koji to način obilježava moje predbračne veze?
Malo me intrigira i to sa Ribama, jer je riba moj ex- nekadasnja dugogodišnja veza...

5 u rib.mnoštvo veza,a nastavlja se u ovnu -strasne.Komplikovane veze,-dva vladara NE i JU i suvladar MA. NE I JU u jarcu-duže veze
sa starijim partnerima.VE u rib.idealizuješ partn..VE 0 MA vrlo si
privlačna za mušk.VE 60 JU više ti odgovaruju ozbiljni i uspešni,nego
neptunijanski sanjari-VE 90 NE,mada sa njima možeš imati dugu
vezu sa prekidima,pošto tvoja VE -egzaltirana, teži baš takvim nežnim umetničkim likovima. Ustvari, ti si stalno u nekoj dilemi-za
kog da se opredeliš...Oko tebe ima puno udvarača,jer ,ostavjlaš
utisak PL na ASC-domniraš ,SA u prvoj -ozbiljna,SO 120 MO imaš
samopouzdanja,ali, kad te upoznaju tek onda uvide koliko si ranjiva i nežna ,a taj kontrast je ono što ih privlači.
Svoje ljubavi teško zaboravljaš i bolno ti je da se konačno od
njih odvojiš, iako si nekad i sama svesna da nema perspektive.

sto mu gromova
18-02-2008, 11:48
Vec je diskutovano o tome na temi:7. kuca da se ja ,i moja dugogodisnja veza apsolutno pronalazimo u analizi mog 7. polja...i kada pogledam moje aspkete koje pravi vladar 5.kuce one kao da vise govore o mom pristupu ljubavi i vezama,a ne o mojim bivsima:meni je vrh 5.kuce u raku,pa sam ja u fazonu da jednog lepog dana svijem svoje porodicno gnezdasce,ali vladar raka,Mo je otisao u znak lava,pa ja jesam u fazonu da partner bude potpuno posvecen meni,i da me drzi ko malo vode na dlanu...pa onda ovaj Mo pravi neke silne aspekte,Mo120Sa-pa me vrlo cesto privlace stariji muskarci,ozbiljni i odgovorni,pa Mo120Ve-pa ti muskarci moraju imati stila,da budu dzentlmeni,MO120Me-pa ti muskarci moraju biti i nacitani,ili barem da deluju tako,pa Mo90Pl-pa sam vrlo sklona emotivnim pucanjima,narocito male skandale pravim kada su u pitanju emocije,i veze...:D sta vi mislite o ovome,kakva su vasa iskustva?

alexxx
18-02-2008, 14:34
pa imaš saturna u 5. u škorpionu, a i dsc ti je jarac, nikakvo čudo da su ti stariji tipovi, osim toga, pluton, saturn i mars, tražiš jake tipove...no ne fizički tako da i to upućuje na zrelost...nebih rekla da ćeš imati puno veza, već moguće tri odnosa koji će ti biti značajni...no prije vjerujem da ćeš duže održavati vezu a tek kasnije se odlučiti na zajednički život ili brak;)

hvala:)...predzadnja veza mi je bila duga 4 godine a ova trenutna ce isto sad napunit 4 godine s time da sa sadasnjim i zajedno zivim i trebalo mi je vremena da pristanem na zajednicki zivot;)..a za brak ne bi jos, jer sam rekla tek kad budem sigurna da je to to onda cu obavit i to.

loreley
18-02-2008, 23:16
5 u rib.mnoštvo veza,a nastavlja se u ovnu -strasne.Komplikovane veze,-dva vladara NE i JU i suvladar MA. NE I JU u jarcu-duže veze
sa starijim partnerima.VE u rib.idealizuješ partn..VE 0 MA vrlo si
privlačna za mušk.VE 60 JU više ti odgovaruju ozbiljni i uspešni,nego
neptunijanski sanjari-VE 90 NE,mada sa njima možeš imati dugu
vezu sa prekidima,pošto tvoja VE -egzaltirana, teži baš takvim nežnim umetničkim likovima. Ustvari, ti si stalno u nekoj dilemi-za
kog da se opredeliš...Oko tebe ima puno udvarača,jer ,ostavjlaš
utisak PL na ASC-domniraš ,SA u prvoj -ozbiljna,SO 120 MO imaš
samopouzdanja,ali, kad te upoznaju tek onda uvide koliko si ranjiva i nežna ,a taj kontrast je ono što ih privlači.
Svoje ljubavi teško zaboravljaš i bolno ti je da se konačno od
njih odvojiš, iako si nekad i sama svesna da nema perspektive.

Baš si me pogodila:D
Svi misle da sam jaka aj to u biti nisam- već sam primer onog da prvi pogled često vara!
Oču li imati još puno veza?
Zaboraviti ne mogu jedino onu ribicu- oče li mi to uspjeti il ću ostat slaba na svog demona?On lepo peva a i uspješan je- jedino što ne volim starije - moj limit je stariji nekih 5 g max.

Sirena
19-02-2008, 13:45
Mora neko da mi priskoci u pomoc... :( desavaju se neke jako cudne stvari na ovom polju u mom zivotu, pitala sam se kako ce da me odradi tranzitna konjukcija Jupitera sa Merkurom(vladarom 5 kuce) i.... radi... bas je krenulo da me radi, gubim saturnovsku kontrolu! ali osoba koja je zasluzna za to, pa recimo da je sve platonskog tipa iskljucivo... i ta ista osoba ako se useta u moj zivot , kroci onako muski , preti da srusi sve principe koje imam u vezi sa vezama..... I need help...

ako ima neko raspolozen, ako treba jos informacija....?

lesi14
02-03-2008, 21:50
Ovako...zanimljiva tema.......Ako se uzme u obzir da sam još uvek u (m)braku.....Imam nešto nedovršeno predbračno...od pre 8 pa 17 godina.Tip isti samo različiti dogadjaji,vreme...itd...itd....UH!5. kuća započeta u ribi a čitavim delom u ovnu....sa krionom.........Šta je sad pa TO?

select81
09-06-2008, 10:36
meni 5.kuca pocinje u skorpiji, tu imam neptun i uran dok je vladar smesten u 4.kuci, na koji nacin to objasnjava moje predbracne veze?

kosooka
09-06-2008, 14:20
Meni 5. kuca pocinje na 16.st. Raka, a zavrsava na 11.st. Lava...Prazna je, a koliko razumem, vladar je otisao u 12. kucu..! Jel hoces da mi objasnis znacenje???:D

TrilianSi
09-06-2008, 14:39
Meni 5. kuca pocinje na 16.st. Raka, a zavrsava na 11.st. Lava...Prazna je, a koliko razumem, vladar je otisao u 12. kucu..! Jel hoces da mi objasnis znacenje???:D

Obično se prvo pomisli na tajne veze. ali kako je tebi vladar mesec, pa je iz Raka otišao u znak Riba, može pokazati da sa su ti veze jako obojene emocijama, ali vladar V u XII može dati i potrebu za osamljivanjem.

dadiska
09-06-2008, 14:44
select81 Znaci da si u ljubavi posesivna i ljubomorna,sklona si eksperimentisanju u ljubavi i sexu,opasne afere,cesto dozivljavas razocarenja.

kosooka Emotivne veze, MO u 12 vodis i tajne veze , a MO u Ribama volis da sedis na dve stolic ili vodis duple veze, a zbog Ju0Mo mislim da te malo ko provali kad imas duplu vezu ili tajnu.

Edit - Trili kuckale smo u isto vreme! :)

Kaja
09-06-2008, 15:54
meni 5.kuca pocinje u skorpiji, tu imam neptun i uran dok je vladar smesten u 4.kuci, na koji nacin to objasnjava moje predbracne veze?

Select, tvoj horoskop pokazuje snažnu energiju:) Ajde mi molim te napiši kako ti osjećaš ovog Urana na početku 5-te? Dopada mi se dečko sa sličnom kartom tvojoj? :)

kosooka
09-06-2008, 18:19
Mom momku(sa kojim sam u svadji trenutno) 5. kuca pocinje na 26.st. Strelca, a zavrsava na 29. st. Jarca...Sadrzi Neptun na 3.st. Jarca. Ako je vladalac Jupiter...Koji je otisao u Ribama na 12.st. u 7. kuci...Da li bi hteo neko da mi pomogne ovde??? :D

Megara
09-06-2008, 21:40
Obično se prvo pomisli na tajne veze. ali kako je tebi vladar mesec, pa je iz Raka otišao u znak Riba, može pokazati da sa su ti veze jako obojene emocijama, ali vladar V u XII može dati i potrebu za osamljivanjem.
Samo da se nadovežem, vladar 5. u 12. ume da da i ljude koji ne znaju šta hoć po pitanju veza i dece...te hoće, te neće...pa onima pored njih krene da puca film!:D

vilenija
09-06-2008, 22:14
kosooka,
meni deluje da se u svim vezama ponasas kao da je to ona sudbonosna, poslednja, koja vodi onome cemu svaka zena masta= brak, porodica (upoznajes roditelje, rodbinu ili slicno)... a zapravo negde osecas strah od vezivanja i onoga "dok nas smrt ne rastavi"...otuda potreba da se zadrzis neki vid slobode... ali plasim se da drugoj strani to nisi spremna da das...:D

zujalica
09-06-2008, 22:44
A moje predbracne ? :) Citava 5.kuca u Biku, u njoj Mesec.. u 150 sa vladarom Venerom (koja je u 10.kuci) , a opet Mesec je i u opoziciji sa Neptunom u 12.kuci i Jupiterom koji je takodje u 12-toj i trigonu sa vladarom 12-te Plutonom... (on u 9-toj). :)

Schveca
10-06-2008, 02:05
moja peta prazna :(
u jarcu :(
a saturn u III kuci...

ne volim ovaj saturn nikako :(

select81
10-06-2008, 07:18
Select, tvoj horoskop pokazuje snažnu energiju:) Ajde mi molim te napiši kako ti osjećaš ovog Urana na početku 5-te? Dopada mi se dečko sa sličnom kartom tvojoj? :)
Uran na pocetku 5.kuce ne znam, sto se tice ljubavnih odnosa imala sam dosta razocarenja i jedno me bas dotuklo ali sam uspela, naravno mnogo sam ucila i uspela, gotovo da nikada nisam ni zazalila zbog raskida, e sada sam malo drugacija onako malo me boli ali sve je ok. Koliko god sam slaba mislim da sam toliko i jaka. Ono sto je bitno da ja volim decu i zelela bi da ih imam punooo, ali jos uvek nisam spremna ne osecam to. Blage sam naravi ali kada se desio tranz.Sa preko natalnog Marsa nekako proradio inat u meni, to nije dobro ali ce proci.
U ljubavi nisam ljubomorna i pored mene muskarac ima potpunu slobodu uz uslov postovanja, cak nisam imala ni jednu opasnu aferu.
A koji to decko ima slicnu kartu sa mojom? :)

dadiska
10-06-2008, 14:07
Zujalica, Mo u 5, u ljubavi imas dosta uspona i padova,imaces
puno veza, i kod tebe je ljubav presudna u vezama, ali kad si sa nekim u vezi tada ga ne pustas,ljubomorna si i posesivna (Ve u skorpiji), Ve u 10 uglavnom si u vezama sa kolegama.

Schveca, vladar 5 u 3 u skorpiji, volis vatrene i strastvene veze, jako si ljubomorna i posesivna u ljubavi.Imas avanture na putovanjima.

Kaja
10-06-2008, 14:28
Uran na pocetku 5.kuce ne znam, sto se tice ljubavnih odnosa imala sam dosta razocarenja i jedno me bas dotuklo ali sam uspela, naravno mnogo sam ucila i uspela, gotovo da nikada nisam ni zazalila zbog raskida, e sada sam malo drugacija onako malo me boli ali sve je ok. Koliko god sam slaba mislim da sam toliko i jaka. Ono sto je bitno da ja volim decu i zelela bi da ih imam punooo, ali jos uvek nisam spremna ne osecam to. Blage sam naravi ali kada se desio tranz.Sa preko natalnog Marsa nekako proradio inat u meni, to nije dobro ali ce proci.
U ljubavi nisam ljubomorna i pored mene muskarac ima potpunu slobodu uz uslov postovanja, cak nisam imala ni jednu opasnu aferu.
A koji to decko ima slicnu kartu sa mojom? :)
Pa jedan... :p Ima Uran na početku 5-te opozicija Mars:) Znam da mu se dopadaju strankinje i egzotične ljepotice, a ja sam povezala da je to zbog Urana.

select81
10-06-2008, 14:35
Pa jedan... :p Ima Uran na početku 5-te opozicija Mars:) Znam da mu se dopadaju strankinje i egzotične ljepotice, a ja sam povezala da je to zbog Urana.

Da to nisam napisala, mene toliko privlaci inostranstvo da ti ne mogu opisati, zelja mi je da zivim negde i naravno stranci, ali mozda ovo ima veze i sa mojom 9.kucom.

Ono sto me zanima videla sam da je tvoja 7.kuca u znaku riba, tu imas mesec, kako stojis na ljubavnom polju?

zujalica
10-06-2008, 17:00
Zujalica, Mo u 5, u ljubavi imas dosta uspona i padova,imaces
puno veza, i kod tebe je ljubav presudna u vezama, ali kad si sa nekim u vezi tada ga ne pustas,ljubomorna si i posesivna (Ve u skorpiji), Ve u 10 uglavnom si u vezama sa kolegama.

Auuu... dadaska, kod mene to bas i nije tako...:o Od mnogo veza nista, ljubav jeste presudna, ljubomorna i nisam bas... jer da jesam do sada bi perje letelo:) Venera mi je u Vagi, jok Skorpiji... i nikad, ali bas nikad nisam imala vezau sa kolegama! Kod mene je sledeca situacija... svaka veza je pocinjala na neki cudan nacin, verovatno zbog opozicije Meseca i Neptuna, a kako je Pluton vladar 12.kuce u 9.kuci, a on opet u trigonu sa Mesecom... sve moje ljubavi posle mog tinejdz doba su na daljinu i sa osobama iz drugih gradova .:rolleyes:

dadiska
10-06-2008, 19:46
Izvini ja sam na brzinu gledala:o, mo u petoj donosi dosta veza,a ve u vagi oznacava da ti je mozda izgled presudan i da volis ''otvorene'' veze. :kiss3:

zujalica
10-06-2008, 22:25
Izvini ja sam na brzinu gledala:o, mo u petoj donosi dosta veza,a ve u vagi oznacava da ti je mozda izgled presudan i da volis ''otvorene'' veze. :kiss3:

Ma ok.. :) al opet... od mnogo veza nistaaa... zakazao Mesec :) mozda zato sto je na Algolu , al opet Venera bi trebalo da izvadi stvar jer je na Spici..., al dzaba..., a sad vise i ne zelim mnogo... vec samo jednu :) Izgled, mozda donekle, ali daleko od presudnog, pre mora imati "ono" nesto... :) , a ni od ovorenih veza nista...
Poz...

dadiska
10-06-2008, 22:29
Ajde nek neko meni virne u 5, bas me interesuje sta bi ste mi rekli! :kiss3:

Kaja
10-06-2008, 22:50
Da to nisam napisala, mene toliko privlaci inostranstvo da ti ne mogu opisati, zelja mi je da zivim negde i naravno stranci, ali mozda ovo ima veze i sa mojom 9.kucom.

Ono sto me zanima videla sam da je tvoja 7.kuca u znaku riba, tu imas mesec, kako stojis na ljubavnom polju?

Pa što se tiče tog Mjeseca u 7 ponekad se osjećam kao Vaga-odnosi sa drugima su mi jako bitni, pošto su u pitanju Ribe, jako sam osjetljiva na ljude koje volim - žrtvujem se u tuđu korist, udovoljavam,.. Međutim, trenutno mi Saturn tranzitira preko ASc i opozicionira taj suludi Mjesec u Ribama, pa sam više u fazonu "Niko nije dužan voleti drugog više no sebe samoga" :) To mi je neka vrsta mantre postala:)

mysty
10-06-2008, 23:01
ja mislim da tebe privlace stariji......

vilenija
10-06-2008, 23:24

vladalac saturn= hladnoca, ponekad i strogost, koja na prvi pogled mozda i odbija druge, ali iza toga se ipak krije jedna ziva i strasna priroda...ljubavi su duboke i trajne, jaka moralna snaga...spremnost na zrtvovanje radi onih koje volis...

dadiska
10-06-2008, 23:25
Jer to zbog SA? I samo si to videla? :(

Edit- ovo je bilo za mysty :dance::kiss3:

Vilenija- hvala na tumacenju! :kiss3:

starlight
10-06-2008, 23:41
dadiska još si premlada da bi te sada plašili ;) , ali pazi kakve muškarce biraš, neće ti biti lako, pogotovo ako tu uključim ljubomornu veneru sa zahtjevnim mjesecom. Ne traži problem da bi pokazala da ga možeš riješiti, radije nađi nekog tko će pažnju usmjeriti na tebe.

loreley
10-06-2008, 23:47
ja mislim da je neovisno o zvjezdicama za vise ljuavnih veza presudno razočaranje- volimo jednu osobu, izgubimo je i tad postavimo kao ideal po kom tražimo ono pravo. A nitko nije identičan pa to tražimo u vise ljudi....i nikako da nademo...Jel se to vidi i kod mene?

dadiska
11-06-2008, 00:01
dadiska još si premlada da bi te sada plašili ;) , ali pazi kakve muškarce biraš, neće ti biti lako, pogotovo ako tu uključim ljubomornu veneru sa zahtjevnim mjesecom. Ne traži problem da bi pokazala da ga možeš riješiti, radije nađi nekog tko će pažnju usmjeriti na tebe.

Ako sam te dobro razumela,volim da cackam mecku.:D

Kaja
11-06-2008, 15:58
ja mislim da je neovisno o zvjezdicama za vise ljuavnih veza presudno razočaranje- volimo jednu osobu, izgubimo je i tad postavimo kao ideal po kom tražimo ono pravo. A nitko nije identičan pa to tražimo u vise ljudi....i nikako da nademo...Jel se to vidi i kod mene?

Lijepo si to rekla i slažem se. Samo...za to je ponekad kriv naš Mars ili Sunce, 7 kuća, odnosno naši partneri...a Nekad mi sami. Ima horoskopa u kojima vidimo da osoba ne može i ne voli da se veže, stalno traži, itd...

Što se tebe tiče, jako je važna VEnera. Ona je u Ribama u konjunkciji sa Marsom..što daje ljepotu:) (još asc Škorpija, PL na asc..WOW) Ali i muškarce koji ti lako prilaze, noću, na obali mora, u nekoj romantičnoj atmosferi...:) Zbog ovog kvadrata sa Neptunom moguća su razočarenja zbog idealizovanja partnera, ali moguće je i da će partner imati problema s novcem..s zakonom:)

loreley
12-06-2008, 18:34
Lijepo si to rekla i slažem se. Samo...za to je ponekad kriv naš Mars ili Sunce, 7 kuća, odnosno naši partneri...a Nekad mi sami. Ima horoskopa u kojima vidimo da osoba ne može i ne voli da se veže, stalno traži, itd...

Što se tebe tiče, jako je važna VEnera. Ona je u Ribama u konjunkciji sa Marsom..što daje ljepotu:) (još asc Škorpija, PL na asc..WOW) Ali i muškarce koji ti lako prilaze, noću, na obali mora, u nekoj romantičnoj atmosferi...:) Zbog ovog kvadrata sa Neptunom moguća su razočarenja zbog idealizovanja partnera, ali moguće je i da će partner imati problema s novcem..s zakonom:)

Hvala ti draga moja...e pa sa muskarcima sam rijetko kad bila sretna, pa ni sad nesto nisam a veoma ih lako osvojim...Sto se tiče venere u ribama, to me asocira i na moju bivsu jos uvijek neprezaljenu ljubav koja je riba,ali ne znam može li se to dvoje povezat? a za sebe bih rekla da sam prije mozda tajanstvena i sarmantna negoli nesto posebno po vanjskom izgledu....

Nale 83
13-06-2008, 02:51
Znacenje Blizanaca na vrhu mog V polja se ispostavilo kao potpuno netacno. Moze li neko da pogleda moj natal I kaze mi par reci na ovu temu? Znaci li nesto kada su vladari I V a I VII u istom znaku I istoj kuci :confused: ? Moze li se iz natala videti broj bitnih predbracnih veza?

malomace
13-06-2008, 20:55
moja 5 polje pocinje u lavu,prirodan vladar sunce,koje se nalazi na kraju 5 poljo zajedno sa marsom,mars kako sam procitala oznacava strast,pa me zanim sta moje 5 polje sa marsom i suncem nosi?????[:confused::confused::confused:

mysty
14-06-2008, 00:55
Ljubav

Od svih oblasti koje su zastupljene u jednom natalnom horoskopu, najviše interesovanja pobuđuje ljubav. Zbog toga ćemo se prvo pozabaviti ovom prijatnom temom i razmotriti koji sve pokazatelji opisuju ljubavni život jedne osobe. Pri tome, možemo napraviti podelu na predbračnu i bračnu ljubav. Jedna ljubavna veza kada preraste u brak, dobija sasvim novu dimenziju i funkcioniše na drugačiji način. Koja faza će biti uspešnija, pokazaće njihovi različiti signifikatori.
Predbračna ljubav je u horoskopu predstavljena takozvanom serijom pet, pod kojom se podrazumeva:
- peta kuća
- peti zodijački znak – znak Lava i
- signifikator pete kuće – Venera.

Pored Venere, signifikator pete kuće je i Merkur, ali njega uzimamo kao signifikatora u drugom kontekstu, kada kroz ovu kuću razmatramo pitanje dece, jer je on prirodni signifikator za decu. Prirodni signifikator za ljubav je Venera, pa će nas u ovom slučaju samo ona zanimati.
Kada kažemo da ćemo posmatrati petu kuću, to znači da nas interesuju sledeći njeni elementi:
- planete u petoj kući
- znak u kome se nalazi vrh pete kuće
- vladar pete kuće (planeta koja vlada znakom u kome se nalazi vrh pete kuće)

PLANETE U PETOJ KUĆI
U kojoj meri će se ispoljiti značenje planete u kući zavisi od ostalih faktora koje smo nabrojali. Ako pretpostavku do koje smo došli na osnovu položaja planete u kući potvrdimo iz još dva ugla, odnosno pronađemo još dva pokazatelja, tada možemo sa sigurnošću pretpostavku posmatrati kao tvrdnju. Ako se planeta nađe na samom vrhu pete kuće, njen uticaj će biti snažniji nego da je udaljena od vrha. Planeta na kraju kuće delovaće mnogo slabije i njen uticaj će se osetiti znatno kasnije u životu.
SUNCE
Sunce u petoj kući donosi strasne i velike ljubavi, potrebu za vezama sa osobama koje su ugledne i poznate. Osećanja su vatrena, a od ljubavi se pravi predstava. U ženskom horoskopu ova pozicija Sunca često zna da donese i ljubavne veze sa oženjenim muškarcima, a mogu biti i stariji.
MESEC
Mesec u petoj kući govori o jako emotivnim vezama, koje se odlikuju dubokim osećanjima teško zaboravljaju. Promenljivi Mesec donosi promenljivu situaciju na ljubavnom planu, pa može dati više ljubavi od kojih svaka deluje kao ona prava. U muškom horoskopu može dati i ljubav sa starijim ili udatim ženama. Na udatu ženu će ukazati položaj Meseca u Biku, Raku, Lavu ili Vagi, dok ukoliko se nalazi u Vodoliji, pre će biti razvedena. Takođe, moguć je i zajednički život sa partnerom, pre nego što se uđe u brak.
MERKUR
Osoba sa Merkurom u petoj kući ulazi u veze sa inteligentnim i obrzovanim osobama, a misli su joj stalno usmerene na onog koga voli. Merkur ovde donosi više ljubavnih veza u mladosti, a u kasnijim godinama moguće su ljubavne veze sa mlađim osobama. Ako je Merkur aflikovan (ugrožen sa više loših aspekata sa drugim planetama), mogući su prekidi ljubavnih veza zbog problema u komunikaciji, odnosno nesporazuma.
VENERA
Venera u petom polju naglašava važnost ljubavnog i seksualnog života i često donosi veći broj ljubavnih veza. Žena sa dobro položenom Venerom u petoj kući je omiljena od strane suprotnog pola. Ovakav položaj Venere u muškom horoskopu govori da ga privlače lepe devojke i da sa njima ulazi u vezu.
MARS
Mars je prirodni signifikator za mladiće, pa je bolje ako se ova planeta nađe u petoj kući ženskog horoskopa. Ako je Mars dobro položen i aspektovan, u pitanju su mladići koji su snažni i mogu fizički da odbrane devojku. Međutim, u slučaju loše postavljenog i aspektovanog Marsa, imamo sliku mladića koji može fizički da je zlostavlja. U najboljem slučaju, neminovne su jake svađe. U muškom horoskopu, Mars u petoj kući govori o tome da mu se dopada sportski tip devojaka, koje mogu biti donekle grube.
JUPITER
Položaj Jupitera u petoj kući govori o dobrom odnosu u ljubavnim vezama, te da je moguća i materijalna pomoć od strane voljene osobe. Česte su veze sa osobama koje znamo sa fakulteta, kao i iz inostranstva. Ako se Jupiter nalazi u zemljanom znaku, reč je o osobama koje materijalno izuzetno dobro stoje. Dobro aspektovan Jupiter govori da je osoba moralna kada je ljubavna veza u pitanju, dok aflikcije nagoveštavaju afere. Svakako će biti veliki broj ljubavnih veza.
SATURN
Saturnova potreba da ograničava, potiskuje i sprečava ovde smanjuje broj ljubavnih veza. Donosi patnju u ljubavi, dugo se čeka voljena osoba, a obično postoji jedna duga, monotona veza koja liči na brak. Saturn obavezuje na vernost, ali u toj ljubavi nema radosti. Zadovoljstvo u ljubavi dolazi u kasnijim godinama. Takođe, donosi i veze sa starijim osobama.
URAN
Sa Uranom, planetom iznenađenja i slobode, u petoj kući nikada nije dosadno. Ljubavni život je najbolji kada je organizovan sa što manje obaveza i ograničenja. Moguće su veze sa prijateljima ili osobom koju natus više doživljava kao prijatelja, nego kao ljubavnika. U veze se ulazi naglo, a isto tako se iz njih i izlazi. Kada i drugi pokazatelji to potvrđuju, ovakav položaj Urana donosi i različite nastranosti.
NEPTUN
Neptun, planeta tajni, mašte i iluzija, u petoj kući donosi platonske ljubavi, ako postoji ljubavna veza, osoba je sigurno idealizuje i nije u stanju da je sagleda realno. Ljubavi mogu biti tajne ili osoba koju natus voli ima neku tajnu. Moguća su razočarenja u ljubav, prevare i neiskrenost. Takođe, natus može ući u vezu sa osobom koja pije ili se drogira, ako je Neptun aflikovan. U svakom slučaju, ljubavni život je haotičan.
PLUTON
Pluton u petoj kući donosi bar jednu ekstremno strastvenu i fatalnu ljubavnu vezu. Ako je Pluton aflikovan, ljubav se lako pretvara u mržnju, a završeci veza su teški, sa pretnjama, strahom, svađama, osvetama i proganjanjem. U muškom horoskopu ovaj položaj Plutona u lošem aspektu sa Venerom daje sklonost ka odlascima u javnu kuću. U ženskom horoskopu, aflikovan Pluton u petoj kući govori o sklonosti ka nasilnim, naoružanim muškarcima, koji su skloni kriminalu. Samo ako je Pluton dobro aspektovan, može dati jednu sudbinsku ljubav za ceo život.
Nakon što smo razmotrili planete u petoj kući, posmatraćemo znak u petoj kući. Iako ćemo primarno gledati znak u kome se nalazi vrh pete kuće, ne možemo zanemariti ni znak u kome se ona nastavlja. Ako je vrh kuće pri kraju jednog znaka, tada veći deo kuće obuhvata naredni znak, a može se dogoditi i da je ceo jedan znak uklješten, odnosno da u njemu niti počinje, niti se završava peta kuća. Znak u kome se nalazi vrh kuće uvek nam opisuje kako nešto počinje, dok drugi znak govori o tome kako se situacija kasnije razvija. Uklješteni znak može da govori o nečemu što će se kasnije dogoditi ili o onom delu ljubavnog života koji ima veo tajnosti.

Značenje vrha pete kuće u znacima

Vrh pete kuće u znaku Ovna
Ovan je strastven, direktan i grub znak, pa će na vrhu pete kuće doneti strastvene veze u kojima je akcenat na seksualnosti, ali im nedostaje finoće. Znakom Ovna vlada Mars, pa u zavisnosti od toga da li je on dobro postavljen i aspektovan, ocenićemo da li će u vezi dominirati dobre ili loše osobine Ovna. Sa loše postavljenim Marsom, možemo očekivati da će se strast sa početka veze vremenom pretvoriti u grubost i neminovne su svađe, a u najtežim slučajevima i fizičko nasilje.

Vrh pete kuće u znaku Bika
Bik je plodan znak, jakih osećanja, sklon svim ovozemaljskim zadovoljstvima, pa na vrhu pete kuće ukazuje na dobar ljubavni i seksualni život, prožet snažnim osećanjima i zadovoljstvom. Znakom Bika vlada Venera, pa ćemo tek na osnovu njene postavke moći da procenimo u kojoj će meri ljubavni život zaista biti takav. Dobro postavljena Venera će nam potvrditi da će osoba doživeti veliko zadovoljstvo na ljubavnom planu, dok će u lošem znaku, kući i aspektima, dobro koje znak Bika donosi biti umanjeno, a odatle ćemo videti i na koji način.

Vrh pete kuće u znaku Blizanaca
Blizanci su promenljiv, površan, veseo, dupli znak, mlakih osećanja, pa na vrhu pete kuće može doneti veći broj ljubavnih veza, paralelne veze, sklonost flertu, a osoba ljubav doživljava kao igru. Veze nemaju dubinu i potreban je neki stabilniji pokazatelj da bi potrajale. Naravno, Merkur, kao vladar znaka Blizanaca, reći će nam nešto više o tome. Imaćemo potpuno različitu sliku ako je Merkur u trigonu sa Uranom, koji podstiče želju za slobodom, i ako se Merkur nađe u trigonu sa Saturnom, koji nameće osećaj odgovornosti, dužnosti i omogućava da nešto traje kroz vreme.

Vrh pete kuće u znaku Raka
Ako se na vrhu pete kuće nađe emotivni znak Raka, već možemo da očekujemo da će se osoba mnogo dublje emotivno angažovati u vezama, nego što je to bio slučaj sa Blizancima. Takođe, može dati i jednu sudbinsku ljubav. U muškom horoskopu može dati i veze sa udatim ženama, naročito ako se vladar Raka, Mesec nađe u znaku Bika, Raka, Lava ili Vage, dok bi Mesec u Vodoliji mogao ukazati na razvedenu ženu. Dakle, ovde ćemo, da bismo potvrdili ili opovrgli ove pretpostavke, posmatrati Mesec.

Vrh pete kuće u znaku Lava
Znak Lava opisuje samouverene, srdačne i dostojanstvene osobe, pa upravo takve osobe su privlačne onima kojima se vrh pete kuće nađe u tom znaku. To mogu biti autoritativni ljudi, koji su na položaju ili uživaju određeni ugled u društvu. U ženskom horoskopu, Lav na vrhu pete kuće može da ukaže i na veze sa oženjenim muškarcima. Naravno, moramo pogledati poziciju Sunca, koje vlada znakom Lava i ono će nam reći u kojoj meri osoba uspeva da pronađe u vezama upravo to što joj je na prvi pogled privlačno. Ako se u ženskom horoskopu Sunce, kao vladar pete kuće, nađe u znaku Raka, Lava ili Vage, to može dodatno da ukaže na oženjenog muškarca.

Vrh pete kuće u znaku Device
Devica je rezervisan i analitičan znak, sklon potiskivanju emocija, pa kada se nađe na vrhu pete kuće, može doneti probleme u ispoljavanju emocija i prepuštanju u ljubavi, a u veze se ulazi tek nakon što se izanaliziraju sve činjenice koje idu u prilog vezi i one koje su protiv. To onemogućava uživanje u spontanom ulasku u vezu. Kako Merkur, vlada, pored Blizanaca, i znakom Device, on će nam dalje opisati ljubavni život i potvrditi ili opovrći ove pretpostavke.

Vrh pete kuće u znaku Vage
Prijatni i šarmantni znak Vage, koji uvek teži partnerstvu, kada se nađe na vrhu pete kuće, može doneti veći broj veza, koje odišu senzualnošću. Ipak, Vaga je simbol braka, pa ova kombinacija meša bračnu i predbračnu ljubav. Moguć je ulazak u brak zbog trudnoće, kao i afere u toku braka. Naravno, to bi morali da nam potvrde i drugi faktori, a pre svega, posmatramo Veneru, kao vladara znaka Vage.

Vrh pete kuće u znaku Škorpiona
Vrh pete kuće u znaku Škorpiona donosi strastvene veze, pune ljubomore i posesivnosti. Čak mogu imati i element fatalnosti, a sve u zavisnosti od položaja vladara znaka Škorpiona, Marsa i Plutona. Ako su oni loše položeni ili aspektovani, moguće su i pretnje.

Vrh pete kuće u znaku Strelca
Avanturistički duh i idealizam znaka Strelca donose velike ljubavi, avanture, a moguća je i ljubav u inostranstvu ili sa strancem, kao i sa osobom koja često putuje. Šta ćemo od svega ovog izdvojiti kao sigurno, reći će nam vladar Strelca, Jupiter. U lošim aspektima, moral je ugrožen, pa su vrlo verovatne veze tokom braka.

Vrh pete kuće u znaku Jarca
Od hladnog, ali vernog i ozbiljnog Jarca na vrhu pete kuće ne možemo očekivati uzbudljiv ljubavni život. Malo ljubavnih veza, koje imaju izvesnu težinu, karakteristično je za ovu kombinaciju. Moguća je i ljubav u poznijim godinama. Neka sudbinska ljubavna priča može se nastavljati više puta u životu. Ovde je Saturn, koji vlada znakom Jarca, zadužen da nam detaljnije opiše ovu oblast.

Vrh pete kuće u znaku Vodolije
Vodolija na vrhu pete kuće čini situaciju na ljubavnom planu prilično nepredvidivom. Naglašena je potreba za slobodom i originalnosti u ljubavi, pa su mogući ulasci u veze sa prijateljima, razvedenim i neobičnim osobama, kao i više ljubavi u isto vreme. U kojoj meri će to sve biti naglašeno, reći će nam Uran, planeta koja vlada znakom Vodolije. Suvladar Vodolije je Saturn, ali njegov uticaj će biti manji i ovde njegova konzervativnost neće moći ništa da promeni.

Vrh pete kuće u znaku Riba
Ribe, znak svega što je tajno i mutno, na vrhu pete kuće mogu doneti upravo takve ljubavne veze. Drugi pokazatelji će nam reći da li su u pitanju veze koje se kriju ili platonske veze koje ne mogu da se ostvare. U svakom slučaju, naglašena je osećajnost i nežnost u ljubavi, a dodatne informacije daće nam vladari Riba, Neptun i Jupiter.
Preuzeto sa gradjanskog horoskopa

medijum
23-06-2008, 19:07
sta bi rekla moja peta kuca?

Ikaya
25-06-2008, 00:46

Peta kuca pocinje u Raku - veze pune emocija. Vladar V je Mesec u VII ,pa bih rekla da su ti jako bitni odnosi sa partnerom , a i ta pozicija ukazuje na to da se lako prelazi iz veze u brak , bilo iz ljubavi ili zbog dece….Mesec u Devici – sklonost ka analiziranju emocija , moze se dogoditi da budes rastrzana izmedju emocija i razuma , nemiri….Dosta strasti u vezama..Verovatno si jako intuitivna ,a moze se desiti i da malo idealizujes svoje ljubavi...
E sad , tvoja Venera u Ovnu konjukcija Mars u prvoj kuci. Verovatno si jako privlacna muskarcima….spontana , nije ti problem da ti nacinis prvi korak , hrabra ,impulsivna…Venera trigon Saturn valjda kontrolise tu silnu Ovnovsku energiju i cini te vernim partnerom koji tezi stabilnosti u vezi , kasnije daje i stabilan brak.Venera sekstil Jupiter , a Venera ti je jos u prvoj , pa lako mozes dobiti ono sto zelis ,ali bez ikakvih nazovi zenskih igrica , vec spontano , uz pomoc urodjenog sarma, direktno…..:)
Daj neki feedback da vidim ima li neke istine u ovom mom pokusaju :D

vigga
25-06-2008, 19:08
kod mene je sve komplicirano.Vrh 5 kuce u biku,vladaoc venera u 1.kuci u vodenjaku(venera afliktovana opozicija uran u 7.k.u raku)i kvadrat s neptunom u 10.skorpiona) bas mi i nije sjajno,zar ne? :)

medijum
26-06-2008, 23:15
Peta kuca pocinje u Raku - veze pune emocija. Vladar V je Mesec u VII ,pa bih rekla da su ti jako bitni odnosi sa partnerom , a i ta pozicija ukazuje na to da se lako prelazi iz veze u brak , bilo iz ljubavi ili zbog dece….Mesec u Devici – sklonost ka analiziranju emocija , moze se dogoditi da budes rastrzana izmedju emocija i razuma , nemiri….Dosta strasti u vezama..Verovatno si jako intuitivna ,a moze se desiti i da malo idealizujes svoje ljubavi...
E sad , tvoja Venera u Ovnu konjukcija Mars u prvoj kuci. Verovatno si jako privlacna muskarcima….spontana , nije ti problem da ti nacinis prvi korak , hrabra ,impulsivna…Venera trigon Saturn valjda kontrolise tu silnu Ovnovsku energiju i cini te vernim partnerom koji tezi stabilnosti u vezi , kasnije daje i stabilan brak.Venera sekstil Jupiter , a Venera ti je jos u prvoj , pa lako mozes dobiti ono sto zelis ,ali bez ikakvih nazovi zenskih igrica , vec spontano , uz pomoc urodjenog sarma, direktno…..:)
Daj neki feedback da vidim ima li neke istine u ovom mom pokusaju :D

ah Ikaya bas lepo zvuci kad se cita o meni ali ja nisam takva;) ..bar ja mislim,svi mi isto kazu privlacna,sarmantna opseedaju me muski al ja to ne vidim bas(mada imam problem sa starim ljubavima,one me godinama nakon opsedaju,jos uvek:D )..Idealist jesam,trazim sve i odmah inace odoh(zato sam valjda jos uvek sama:rolleyes: )da SA me bas uravnotezava tako da MA i VE u ovnu kod mene bar su prilicno disciplinovani....eto ukratko odgovor....sem onog za muski rod ostalo je sve tacno:193: :thumbsup:

mysty
26-06-2008, 23:49
kod mene je sve komplicirano.Vrh 5 kuce u biku,vladaoc venera u 1.kuci u vodenjaku(venera afliktovana opozicija uran u 7.k.u raku)i kvadrat s neptunom u 10.skorpiona) bas mi i nije sjajno,zar ne? :)

vrh pet u Biku i Blizancima.Vladaoci pet Venera i Merkur u prvo Merkur u Jarcu,Venera u Vodoliji....
Sad kako bih ja to protumacila:
Me120PlSposobnost da se nadje ono za cim se traga...
Ve180Ur trazis vezu na koju mozes da se oslonis?Ne bih rekla!Ti trazis "zabranjeno voce"Sklona si tajnim ljubavima....Uran ti je u sedmoj povedi racuna da se za neku ne sazna.....
A mozda se i zaljubljujes u osobe koje su na neki nacin pozanate,recimmo muzicare?

Ikaya
27-06-2008, 01:25
Ajde i ja da dodam nesto....
Kao da nisi imala klasicne veze....Mozda neku ljubav sa puno emocija , tajnu , verovatno si bila i razocarana....ali izgleda mi da ces kasnije naci ono sto ti je potrebno , Merkur je dobro aspektovan i Saturn sa Mesecom ,pa bi to donelo stabilnost i sigurnost...:) ne znam , meni tako izgleda....

vigga
27-06-2008, 02:22
hvala,istina je da su sve moje ljubavi pod nekom tajnom.Muzicari khmmm jedino ak mi koju pjesmu uglazbe :)

mysty
28-06-2008, 22:02

Rak na vrhu petog polja sada bi mogla da kazem da si sklona promenama,i nedoslednosti ali necu,zato sto je tvoj vladalac pete u sedmoj,u analiticnoj Devici.Ali kada se zaljubis,volis do "koske"....
Mesec u sedmoj....kada jednom odlucis.i preedas se postoji rizik da postanes isuvise zavisna od partnera....
Aspekt Mo90Ur osecanja koja ne trpe stege....
Ja mislim da si ti bila tajno zaljubljena u druga....Mislim da te je on jako razocarao....