Tema: Vertex
View Single Post

Old 28-04-2008, 19:29  
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
Vertex označava ključne i sudbonosne trenutke, dogadjaje i susrete u životu osobe (koji su pritom izvan/iznad naše kontrole), one u kojima se otkrivaju pravo lice i suština, i koji menjaju shvatanja i stavove čoveka o sebi, okolini i životu uopšte. Neki astrolozi Vertex nazivaju Kapijom sudbine.

Vetrex mogu aktivirati tranziti, osobe i mesta... ali, naravno, njegov značaj opisuje i položaj u natalnoj karti.
tranz.Ju preko mog natalnog Vertexa mi nije nista doneo...jedino sto mi je bio ispit tih dana ...

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
osa vertex-antivertex je bitna.obe znace neki sudbinski dogadjaj tako da bi i zavrsetak(koji ti zelis cini mi se)ispunio simboliku sudbinskog dogadjanja a ujedno i novi pocetak tako da ces ti nesto po tom pitanju preseci i doneti odluku jako bitnu za buducnost.
posto je Vertexu orbis u natalu 8 step. onda je i Antivertexu isti zar ne?a moj Antivertex se smestio u 11 polje u Raku na 11 step. i radi tacno tih 8 step.orbisa konjukciju sa mojim natalnim SA u Raku!i sta bi to moglo da znaci??nedavno je tranzitirao i Mars preko njega ...ne secam se da sam imala neki dogadjaj??

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
VERTEX
VERTEX U 5. KUĆI.:
Imate djetinju orijentaciju, okrenuti ste unutarnjem i vezama. To implicira istinu, pa čak i naivnost koja nam je ugrađena u djetinjstvu i koja je konstantna i kod odraslog. Imate potrebu za zabavom i uzbuđenjem u stalnoj vezi. Imate duboke strahove o odbacijavnju kao i potrebu za univerzalnom prihvaćenosti, bez obzira kako se ponašali.... Treba vam partner koji će vas poštivati i brinuti se o vama.
moj Vetrex u 5 kuci u Jarcu na 11 step. ,ali nije istina da imam potrebu za zabavom i uzbudjenjem.....ostalo je istina

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Zasto svi misle na neku osobu?to moze prosto biti vest koju cujes i koja ti promeni zivot,ili u tramvaju,autobusu cujes razgovor dvoje ljudi koji ti da neku ideju ,mozes i sresti osobu koja je na neki nacin neobicna ali ti se dopadne stil oblacenja ili ponasanja koji preuzmes pa se promenis ili ili ..........umre baba ti odjednom postajes naslednica,rodi se dete,....meni je merkur bio na vertexu kada sam izveo zenu iz porodilista..zar to ne menja zivot?
eee...mene sad zivo zanima sta ce da mi donese taj Neptun preko mog natalnog Vertexa ..jer je NE egzaktno seo na njega u Solar Arcu( to je jel' da na astro.com-u primarne direkcije?? )

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
Pozicija verteksa i antiverteksa u znacima i kućama može nam otkriti ključ gdje bi moglo doći do iskustva obrata, susreta sa sudbinom ili sudbinskim događajima u životu.
U 5 kući, mogao bi se izraziti kroz sudbinsko romantično iskustvo ili kreativnost (5) kroz kontakte s prijateljima ili društvom (11),
eto nadam se da ce mi doneti romanticno iskustvo! mada bih se ja vise obradovala sudbinskom susretu ,s obzirom da je NE =romantika pa sad je seo na moj Vertex u Jarcu=stariji ,ozbiljniji muskarac mozda??

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku

i ja sam Treba pratiti tranzite nad Vertexom i naravno progresije, itekako rade
a u sekundarnim progresijama kada mi je 2006 progresivni Vetrex seo na natalni DSC nista se nije desilo!!nista!!!nikakav susret niti ljubav !!
Advertisement