Tema: 29 stepen!
View Single Post

Old 03-04-2008, 18:28  
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Kako je danas štekao forum...malo sam švrljala okolo i evo što sam pokupila sa jednog...vezano za vašu raspravu...

Odredjivanje pravog stupnja
tumačenje Igora Ognjenovića o 0 stupnju
Pri odredjivanju pravog stupnja za pojedini planet ili osobnu tocku postupamo po principima kvantne mehanike.
Pojedini stupanj Zodijaka je poput jedne Pandorine kutije koja ima svoj tocan pocetak i kraj. Svaki znak zapocinje prvim stupnjem, pa je tako prvi stupanj Ovna od 0 Ovna do 1 Ovna, drugi stupanj Ovna je od 1 Ovna do 2 Ovna, a 30 stupanj Ovna od 29 Ovna do 30 Ovna. Ne postoji nulti stupanj Ovna. Ukoliko vam se na primjer Venera nalazi na 12 stupnjeva Bika i 59 minuta, njoj u tom slucaju pripada 13 stupanj Bika. Rudhyar i Jones su kao najmanju jedinicu pri odredjivanju stupnjeva uzeli jednu minutu. Po njima prvom stupnju Ovna pripada sve ono sto se nalazi od O Ovna i 1 minute, pa do 1 Ovna. Takav pristup u nekim slucajevima moze dovesti do odredjenih neodumica. Po njima planet koji se nalazi na 3 Skorpiona i 59 sekundi pripada trecem, a ne cetvrtom stupnju Skorpiona. Mislim da je vrlo mudro pri odredjivanju tocnih stupnjeva uzeti u obzir orbis, bas kao sto se uzima u situacijama kad se neki planet nalazi u blizini vrha kuce. Orbis za stupnjeve Zodijaka iznosio bi 10 minuta. Ukoliko se neki planet ili osobna tocka nalazi unutar zadnjih deset minuta pojedinog stupnja onda u tom slucaju treba uzeti u obzir i simbol za iduci stupanj Zodijaka. Na primjer za Jupiter koji se nalazi na 6 Raka i 57 minuta bit ce istovremeno pod uplivom simbola za sedmi i osmi stupanj Raka. Za pocetnih deset minuta pojedinog stupnja to pravilo nece vrijediti. Ukoliko se doticni Jupiter nalazi na 6 Raka i 3 minute, njemu ce pripasti samo simboli za sedmi stupanj Raka.>>
Naši sponzori
Advertisement