Tema: Merkur
View Single Post

Old 27-08-2006, 11:25  
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Nenita wrote: Uh, Merkurce moje retrogradno, u Ribama, u konjukciji sa Asc, u T kvadratu sa Sa i Ne
Svu muku ovog mog zivljenja mi donosi upravo ovakav njegov polozaj. Bilo koji posao koji ima veze sa verbalnim izrazavanjem, ja dozivljavam kao smrtnu kaznu. Ljudi..nije to trema, to je vec anksioznost cini mi se. Pocnem i da se tresem i da mucam..ponekad mi se jezik zaplete pa onda zvucim kao da sam u vrlo alkoholisanom stanju.... ma strasno!! Znam i svesna sam da nema potrebe za tim, ali je nekako taj strah isuvise jaci od mene
Ali, za pisanje sam tata-mata..samo kad se potrudim. Verujte da svaku recenicu prevrnem u glavi na sve moguce nacine, dok ne budem potpuno zadovoljna. Zbog tog premisljanja, nisam dovoljno opustena u verbalnoj komunikaciji u kojoj ipak moram brze da reagujem. Taj strah sto imam je ustvari strah od toga da ne ispadnem glupa ili ne odvalim neku glupost, da ne kazem nesto pogresno pa povredim drugu osobu, da se ne obrukam i sl.
I zaista se namucih sa time.
Stalno slusam i citam kako prevazici strah i nesigurnost koji mi donosi ovaj T kvadrat, ali dzabe.. ne uspevam

Zashto li u svemu shto si napisala, ali bash u svemu prepoznajem sebe (hahaah Merkur u ribama, bjeshe li, dodushe moj je u konjukciji sa Marsom i u kvadratu sa Uranom) ... ..Prilichno sam cutljiva, bash iz razloga koje si navela, i vishe volim da slusham nego da uchestvujem u razgovoru, tj.zborim, pa sam tim djelujem odsutno, rasijano, nezainteresovano, a uopshte nije tako...
Advertisement