View Single Post

re:
Old 07-11-2006, 15:58  
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Red face re:

Quote:
Originally Posted by Nenita VIdi Poruku
Je li meni Mesec u praznom hodu ili mogu da racunam ovih 150* sa Suncem?
Quote:
Originally Posted by Nenita VIdi Poruku
Da, on pravi te aspekte, ali je i sa Uranom i sa Marsom u separaciji. Sa Jupiterom ima aplikacioni kvadrat, ali ne znam da li se uzima u obzir to sto mu je to prvi egzaktni aspekt tek kad napusti znak Vage. Ili je vec ova aplikacija sasvim dovoljna..Predpostavljam da jeste
Smem da se ubacim ?

Koja je definicija "meseca u praznom hodu" ?
Definicija : Prazan hod Meseca se dogadja svaka 2-3 dana i traje od nekoliko minuta do nekoliko časova, ali nekad i skoro 2 dana. Započinje kada Mesec napravi poslednji glavni aspekt u jednom znaku i traje dok ne udje u novi znak. ~ slobodan komentar , dokle god ima aplikacija dok je u tom znaku u kome se nalazi Mesec nije u praznom hodu .

Primer :
~ Kod tebe je Mesec na 26° 14' Vage i nema ni jednu aplikaciju ni sa jednom tvojom planetom dok je u tom znaku , što znači da je u praznom hodu . On ima 150° sa tvojim Sunašcem ali tek kada udje u znak Škorpiona , pa se to ondak ne računa ( iako su ipak najbitniji "glavni" aspekti ~ 0° , 60° , 120° , 90° i 180° , jer kada bi ubacili sve aspekte koji postoje , onda bi potpuno drugačije tumačili sve i imali mnogo veliku zbrku u čartu ~ jer stari astrolozi su i koristili samo tih 5 aspekata , oni nisu koristili ni Wigentil od 18° , ni polusextil od 30° , ni polukvadrat od 45° , ni semiskver od 135° , ni kvintil od 72° , ni bikvintil od 144° , ni septil od 52° , ni novil od 40° ... itd itd . Ti aspekti su došli malo kasnije u upotrebu ... a po mom mišljenju jedino dolazi u obzir 150° , jer sam iz prakse videla da on ipak "radi" u odnosu na ove sve druge gore navedene aspekte ... al' opet , sve je stvar ukusa

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement