View Single Post

Old 30-10-2006, 11:25  
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Lightbulb

Mene fascinira pronalazenje srednje tacke izmedju dve natalne planete . Mislim da je Rajnhold Enertin napisao vrlo lepu knjigu o tome ( ali po mom "ukusu" malkice kratku analizu svakog ekvidistanca izmedju planeta ) . Samim tim , dobro bi mi dosao svaki komentar , savet ili licno iskustvo sa tim EKV tackama ... Iz licnog iskustva sam primetila ( posto ja licno najvise reagujem na direkcije ) da svake godine ako je neka direkcijska planeta napravila aspekt sa nekom tackom natalnog ekvidistanca - upravo bi mi se to i desavalo ! Po neki put bi i odragovala na progresivni Mesec , ali ne u toliko jakoj meri koliko sa direkcijama ... Pa , ako neko voli i koristi i ovu vrstu analize necijeg charta , neka mi se pridruzi !

Šta su ekvidistanci ? Ekvidistanc predstavlja matematičku sredinu izmedju dve natalne planete : na primer ~ Venera na 29°32' Lava EKV Jupiter na 21°02' Ovna , njihov EKV je na 25°16' Blizanaca ( Strelca ) . Ako se tu nadje neka natalna planeta , ona će nam reći gde osoba najviše uživa i gde osobu čeka sreća u ljubavi ~ u ovom primeru , tu je Mars na 25°32' Blizanaca ( koji je vladar VI polja , a nalazi se u VIII ) ~ ovo nam daje sliku da ova osoba često nailazi na muškarce sa kojima sklapa emotivne odnose na svom radnom mestu i da su ti odnosi dosta bazirani više na fizičkom privlačenju nego na intelektualnom ~ 70% = 30% ... itd ... Ovo će funkcionisati i kod direkcija i tranzita . Ovoj osobi je trenutno trPluton na ovom EKV izmedju Venere i Jupitera i u 180°sa istim tim natalMarsom ... mož' samo da zamislite trenutno kakav joj je ljubavi život

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Last edited by Vojvotkinja; 12-04-2010 at 09:22..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement