View Single Post

Old 27-11-2017, 22:12  
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
Registrovan: Aug 2017
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Moje So je u 11 (Strijelac) i nasla sam se u ovim opisima. Medjutim, ako gledamo po sistemu jednakih polja, So mi pada u 12. S tatom nisam imala dobar odnos niti sam ga ikada osjecala kao oca. Da sam mogla zvala bih ga donatorom sperme. U 21. godini sam se sama djenula preko okeana i tamo ostala. Poslije Sa povratka sam pocela intenzivno da radim na sebi i duhovnosti, a javlja mi se i ta humanitarna strana zadnjih par godina. Volim pomoci ljudima kojima je pomoc potrebna, a za zivotinje imam posebno mjesto u srcu. Sto se tice uspjeha, s tim sam ok i ja sam onaj tip sto je obicno najglasniji - sto na umu to na drumu. Medjutim, ta moja strana je najvise dosla do izrazaja u ino. Kuci sam se osjecala sputano i kao pod necijom stopom.
pozz...ovo u vezi tvog oca...tebi zapravo pluton i upravlja desetom kucom (autoritet u porodici,ono sto je zacrtano bez mogucnosti izbora,nametnuto rodjenjem) ...obzirom da je taj autoritet obiljezen plutonom ti ga zbog ovog njegovog kvadrata na prvu kucu i zaista vidis kao nesto zlokobno,surovo,nemilosrdno (pluton) i otuđeno (pluton) od tebe same (prva kuća)...posto je ovaj plutonov kvadrat upravo kvadrat sa tvojim jupiterom (vladarom sunca) u prvoj to upravo govori i o sukobu (kvadrat) principa (jupiter) tebe (prva) i tvog porodicnog autoriteta oca (pluton)...ti oca vidis kao malefika za tvoju licnu slobodu i dobrobit (pluton u devetoj-kuci slobode...i pluton u sukobu -kvadratu sa tvojom licnom slobodom i dobrobiti -jupiterom u prvoj)....Takodje vladar tvog doma u kom si rodjena (četvrta) je u konjukciji sa saturnom u desetoj (sputavanje,ogranicavanje,treniranje strogoće,hladni,nepopustljivi i teški odnosi-venera vladar cetvrte)takodje posto je ta konjukcija vladara cetvrte i saturna u strijelcu to je svakako doprinjelo tom tvom utisku da ti se roditelji igraju boga koji ti odredjuje pravila i nameće svoje poimanje prosperiteta i blagodati jer zna NAJbolje (strijelac) ...
Inace,oca kao autoriteta i muskog roditelja simbolise i sunce...a tebi je i sunce u konjukciji sa malefikom uranom koji simbolise odricanja,udaljavanja...i obzirom da tvoj uran potiče iz prve (tebe) to znaci da je tvoja potreba za ličnim stavom i izborom (uran iz prve (licni) u konjukciji sa suncem-stav) donjela ta udaljavanja ,odricanja (uran) od oca (sunce)...inače druga strana "medalje" svih naši teških i iskušeničkih aspekata jeste da kroz njih možemo dublje da osvjestimo smisao svega...i kroz muku tih nama bezizlaznih i nerazrješivih životnih situacija jednostavno otpustimo to što nas muči..jer vidimo tu našu muku iz više uglova...i takvim "višedimenzijskim" uvidom u situaciju shvatimo koliko je ona mala u tom beskonačnom univerzumskom toku....tada bolje možemo da spoznamo da li je vrijedno štopati u onom što vidimo kao tu muku...ili je pak potpuno pustiti od sebe potpuno ponovo pročišćeni (pluton) od svih naših licnih životih "problema" oko kojih vrtimo i okrecemo sav nas zivot primarno...upravo zbog tog osvjescivanja tog pripadanja kolektivnom kroz transcedente (pl..ur..ne) mi ih dozivljavamo kao teske...i nesretne za nase osobne male zivote....ii zato ih posmatramo negativno i nepozeljno...jer ce i donjeti te nevolje...kojih se i plasimo...ali upravo zbog te sire nam spoznaje naseg bica i ovog svijeta u kom zivimo....a to je svakako nama ljudima tezak izazov...

Last edited by rejra; 27-11-2017 at 22:38..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement