View Single Post

Old 26-10-2017, 18:51  
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

evo već ti je dala Beatrice odgovor šta podrazumeva to "služenje". bavljenje nečim humanim, nesebičnim kako bi pomogla drugome. staviti sebe i svoje potrebe, svoj ego (=Sunce) u senku (u 12. kuću), a za drugoga učiniti nešto i tek to ti daje osećaj ponosa.
Sunce je gordo i dično i ponosno je na svoje sopstveno postojanje. dovoljno mu je što je tu i što sija i već se zbog toga oseća bitno. ne želi ništa više da radi za drugoga i misli da nema potrebe da ikad išta radi. jer ono je kralj i ono vlada, a drugi rade. zato Sunce nije jako u Vagi (mi) gde treba za partnera ili sa partnerom da funkcioniše, a jako je u Lavu (ja kralj) i Ovnu (ja prvi).
12. kuća je "senka", zatvorenost, tamnica, bolnica, zatvor.
na takvim mestima ne boravi neko ko je Ja Kralj Prvi - nego neko ko je "niži" da tako kažem.
kao da si primoran da, umesto načelnika klinike koji sedi u kancelariji i šefuje i za čije se ime zna, budeš medicinska sestra koja donosi nošu pacijentu. na neki način mu služi, pomaže mu da ozdravi dajući mu lek kad je taj pacijent u bolovima pozove. i dok to radi, ona se oseća važnom, jer baš sam JA (ego) ta sestra naizgled potrčko koja je na mig odreagovala/asistirala doktoru i zbog moje reakcije spašen je život nekome. a ime npr. medicinske sestre neće izaći u javnost da je ona spasla život, nego će svi reći da ga je operisao dr. taj i taj.

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
pretpostavljam da je dobro baviti se nekim spiritualnim ili humanitarnim profesijama i da se u tome moze zasijati, sad normalno zavisi od horoskopa ko u cemu tacno, ali logicno mi je da se nekakvim angazovanjem koje je nesebicno, empaticno, terapeutsko ili usmereno na dobro drugih ljudi jaca bazicna volja i vitalnost osobe.
Advertisement