Tema: Fortuna
View Single Post

Old 11-12-2016, 02:53  
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Hvala, Marsh. Bravo, odlicno si povezala stvari. Bas je tako. Jako brzo sklapam prijateljstva a jos brze mi se ruse. Prosto se te drugarice pretvore u izdajnike i otimacice momaka/simpatija. Bas joj se morao svidjeti isti momak ko meni. Uz to i omalovazavaju i ismijavaju. S momcima mi isto ne ide ali uglavnom sve pocinje druzenjem a oboje u stvari zelimo da to preraste u nesto vise ali ide nenormalno sporo. Sa u 5. plus kao sto si primijetila i spaljeni Me u skorpiji sve drzi u tajnosti i kao da blokira i sabotira realizaciju.
Ima još finesa i finesa prilikom dešifrovanja Fortune (npr. u termin koje planete pada Fortuna), al' ja sam napravila kratak osvrt na prijateljsku problematiku - s obzirom da se tvoje pitanje odnosilo na sferu prijateljstva/međuljudskih odnosa.

Quote:
Originally Posted by Princess77 VIdi Poruku
Pratite li progresivnu Fortunu i njen prelazak preko osa ili natalnih planeta?
Progresije generalno ne pratim pretjerano. Što se primarnih direkcija tiče, obavezno u primarnim direkcijama pratiti šta se dešava s Fortunom.

Bojan je lijepo objasnio Fortunu u okviru primarnih direkcija;

"Lili je kao i većina njegovih savremenika, direktovao 5 najvažnijih tačaka u horoskopu, tzv. Hajleg tačke u koje spadaju Sunce, Mesec, Ascendent, MC i Fortuna.
Ascendent je označavao život, telo i konstituciju te ponašanje uma i tela. U zavisnosti od toga kakve su direkcije, moglo se proceniti da li će biti prosperiteta ili ne.
Mesec je direktovan za izgled tela, namere i putovanja, ali i proputovanja koje Lili naziva lutanjima. Takođe, ova planeta je direktovana za određivanje mogućnosti braka, stanja žene i žena uopšte, zatim za stanje uže rodbine itd.
Sunce je direktovano za praćenje vitalnosti i zdravlja natusa, ali i za napredak u društvenoj sferi, kao što je napredak u poslu kako javnom tako i privatnom, zatim odnos sa uglednim ljudima, a potom i za stanje oca i njegovog bogatstva.
Sasvim slično, direkcije MC-a označavaju čast, prijateljstva sa poznatim i uglednim osobama, trgovinu, profesiju, ali i stanje majke.
Na kraju, Fortuna se direktuje da bi se odredili periodi kada će biti više ili manje novca. U dobrim aspektima sa planetama ukazuje na uvećanje bogatstva i obrnuto kada je u lošim aspektima. Sličnu priču priča i dispozitor Fortune koji se takođe direktuje u te svrhe, ali Lili nije to podrobnije objašnjavao jer dispozitor ove tačke može biti bilo koja planeta."

Primarne direkcije - AstroRiznica

Fortuna se, koliko sam shvatila, najviše posmatrala u kontekstu materijalnog prosperiteta, al' ja je lično gledam i kroz prizmu #generalne_sreće_i_prosperiteta.

Primjera radi - mojoj mami je, u godini kada je diplomirala, te se zaposlila i udala - direktovani Mjesec bio u aplikacionoj konjukciji s Fortunom (orbis +/- 1).
Godinu dana kasnije, kada je ostala u drugom stanju (s mojom malenkosti), direktovani Mo bio je egzaktno na Fortuni.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 11-12-2016 at 03:10..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement