Tema: Fortuna
View Single Post

Old 10-12-2016, 20:26  
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Moja Fortuna je na 16. Bika u 11. polju, pa nemam bas srece sa prijateljima tako da ne znam na sta se ovo odnosi.
Generalno se za "rad" svake arapske tačke, pa tako i Fortune, posmatra...

Najprije planeta u konjukciji s izvjesnom arapskom tačkom. Ukoliko nijedna planeta ne konjuktuje izvjesnu tačku (kao što je slučaj s tvojom Fortunom), prelazimo na procjenu stanja dispozitora arapske tačke (esencijalno dostojanstvo, mundana pozicija, aspekti itd.)

Također, do aktivacije izvjesne arapske tačke dolazi i putem direkcija/progresija/solara itd.

Tvoja Fortuna jeste u Biku (11. polju), međutim Venera ti se nalazi u Djevici (padu) u separativnoj konjukciji s Marsom.
Tvoja Venera jeste u sekti, ali je orijentalna i nije u Halbu/Hajzu.
Mislim da je najveći problem što je dispozitor Venere vladar tvog 12. polja - spaljeni Merkur u Škorpiji.

Ovdje može biti slučaj da su tvoje drugarice donekle naelektrisane "muškom energijom" (orijentalna Venera u konjukciji s Marsom), odnosno generalno atipične Venere (možda su na svojevrstan način nesigurne, ili sramežljive ili pomalo proračunate). Problem je, poslije nekog vremena, eventualne nesigurnosti/proračunatost ženskih osoba u tvom životu uzima svoj danak, pa iz prijatelja "prelaze" u skrivene neprijatelje (dispozitor Venere je Merkur koji vlada tvojim 12. poljem).

Može biti i da lakše nalaziš zajednički jezik s muškarcima - Venera u konjukciji s Marsom, koji poslije izvjesnog vremena požele i više od prijateljstva.

the natal chart
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement