View Single Post

Old 09-12-2016, 14:09  
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Marsh, hvala ti
Iz tvojih usta u Bozije usi
Evo jedan rođendanski poklon od mene

Rekla si da ti je ljeto bilo kritično, pa evo ti karte III i IV kvartala proteklog solara;

III kvartal (solar 2015/16.)

http://i67.tinypic.com/2pqvzax.png

IV kvartal (solar 2015/16.)

http://i64.tinypic.com/28aqes8.png

Kompariraj sa natalom i proteklim solarom (2015/16.), pa vidi jesu li, iz retrospektive, protekli događaji/situacije jasniji.

Quote:
Originally Posted by Sanja VIdi Poruku
Hvala Marsh, namucili smo te
Jedino što me namučilo u čitavoj priči sa solarnim kvartalima je nepostojanje astro.com opcije za izračunavanje.

Već štimaj u astro.com dok ne "ubodeš" tačan dan/sat/minutu (tačan stepen kvartalnog ASC).

Quote:
Malo sam se zanimala, ima mi ovo smisla. Pretpostavljam da moze da se uradi uporedni solarnog kvartala i natala? Ne znam samo da li se i kuce gledaju kao u solarnom horoskopu?
Solarni kvartali tumače se po istom principu kao i "regularni" solar. Gledaš preklapanje natalnih & kvartalnih polja, u koja kvartalna polja upadaju natalne planete, u koja natalna/kvartalna polja upadaju solarne planete, gdje je/šta radi vladar kvartalnog ASC, gdje su/šta rade Sa/Ju/Ma, aspekte superioraca (Sa/Ju/Ma) na natalno So i natalne inferiorce (Ve/Me/Mo) itd.

Također, solarni kvartali mogu pomoći prilikom sužavanja vremenskih okvira događaja za koje postoje pokazatelji u "glavnom" solaru.

Primjera radi;
U mom 2006/07. solaru postojao je nagovještaj tegobnih situacija i malefičnih događaja, a kada pogledamo karte kvartala - jasno je da me je maler krenuo krajem marta/početkom aprila 2007. Kada je horor od proljetnog (IV kvartala) stupio na snagu.

Quote:
Negde pre pocetka solara (a ranije sam osetila dejstvo), pocela sam ponovo da vozim posle skoro 3 godine. Ne aktivno, ucim i naravno imam ogromnu kocnicu. Decko me psihicki maltretira da pocnem sa ucenjem voznje (polozila sam, ali me je strah) jer smatra da sam dobar vozac (a i ja volim da vozim, ali me strah ubija). Natalno Me90Sa, nije ni cudo sto me je strah.
Malo offtopica - što se vožnje tiče, rijetko kojoj ženi na početku vozačkog staža "cvjetaju ruže", međutim, sve žene koje poznajem sa 3-5 godina vozačkog staža su odlični vozači. Najvećim "frajerčinama" mogu parirati za volanom. Tako da ... izvjesna doza anksioznosti za volanom je u početku sasvim normalna i prirodna.

Svoju anksioznost za volanom sam prevazišla tako što sam se tjerala da što češće samostalno vozim. Znači - bez dečka/tate/instruktora na suvozačkom sjedištu.

Lijepo odabereš vrijeme kad na cestama ne vlada pretjerana špica/gužva, sjedneš u auto, svežeš se, zaključaš se i lagano...
Bez ikoga da ti daje upute/pomaže/histeriše sa suvozačkog sjedišta.

Naravno, desiće ti se i da pogrešno skreneš i da završiš u slijepoj ulici i još svašta nešto, al' upravo ćeš samostalnim riješavanjem takvih i sličnih situacija izgraditi "samopouzdanje za volanom". I da, pokušaj s opisanim pristupom onda i kada budeš 100% spremna.

the natal chart
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement