View Single Post

Old 11-07-2016, 21:37  
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilyrose VIdi Poruku
Osim šta pola tvog posta nisam razumjela ... kod mene je slična situacija, tj. ono koliko ja znam o astrologiji.... Sunce na MC-u ima SAMO dobre aspekte da Mjesec je u Zmaju i ima "samo" opoziciju s Neptunom... i hrpu dobrih aspekata...

S druge strane, Mars mi je u T kvadratu i to sa - Saturnom

Tako da se zapravo slažem s tobom...

Ili možda tih nekoliko loših položaja i aspekata poništava ovu hrpu dobrih... ... nemam pojma...
Tebi su svjetla kvalitetnije postavljena, nego kod mene.

Rodjena si po danu (kod dnevnih rodjenja, planete u vladajucoj/dnevnoj sekti su; So/Ju/Sa, a planete izvan sekte/opoziciona ekipa; Mo/Ve/Ma. Kod nocnih rodjenja je obrnuto. U "dnevnim" kartama veci je malefik kontrasektas Mars, a u "nocnim" kartama kontrasektas Sa), tako da je tvoje So u sekti.
Takodjer je u triplicitetu (ima dostojanstvo u znaku u kojem se nalazi, nije peregrino, kao moje), u 10. polju (slucajno dostojanstvo, po polju), Halbu & Hajzu (Halb - kada su u npr. dnevnim kartama, Ju&Sa iznad horizonta, a Mo/Ve/Ma ispod horizonta, Hajz - kada su planete u Halbu u znakovima u skladu sa svojim musko/zenskim principom, tj. "muske" planete u "muskim", a "zenske" planete u "zenskim" znakovima).

Tvoj Mo je izvan sekte, ali je i u Halbu i u Hajzu (ispod horizonta, u "zenskom" znaku), u fazi "rasta" (povecava svjetlost, priblizava se fazi Punog Mjeseca), okcidentalan, te u znaku svoje egzaltacije.
Jedina slucajna debilitacija je konjukcija sa Algolom, eventualno to sto je Mo vladar 6. polja, pa dodje kao "slucajni" malefik.

Medjutim, sve u svemu, svjetla su ti

Ostajem pri tome da je primarni uzrocnik problema, tj. senzitivna tacka karte tvoja Ve, kao dispozitorica Mjeseca & centar kardinalnog T kvadrata.
Ne svidja mi se pritisak koji Venerica trpi ni od Ma, a ni od Sa.
Kako god obrnuli & okrenuli, meni je Sa opet gori malefik od Marsa, bilo u dnevnim, bilo u nocnim kartama, mada i Mars zna biti gadan, ali to ne umanjuje moj prezir prema Mr. Sa. Saturna mi je najdraze vidjeti u znaku gdje je koliko-toliko okay, gleda svoja posla, eventualno radi neki minorni sekstil sa Jupiterom (gdje je Jupiter dominantni participant aspekta) i to je to

the natal chart
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement