Tema: Ascendent
View Single Post

Old 21-06-2016, 19:49  
Олимпија
Obično gatalo

Олимпија je offline
Registrovan: Nov 2014
Олимпија je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Pa naravno da Lav u tebi i ne dolazi do izražaja, tj. ne poistovjećuješ se sa ovim znakom, kada nemaš planeta u konjukciji sa ASC, odnosno u 1. polju, odnosno u Lavu generalno.
Kod tebe je također naglašena kardinalna kvaliteta, sa primjesom fiksne

Vladar ASC (So) ti je u Jarcu, kao i Venera. Dispozitor Saturn također u Jarcu.
Merkur (komunikacija) ti je u Vodoliji, odakle opozicionira vrh tvog 1. polja, dispozicijom i on odlazi u Jarca.

S druge strane, Mo u Ovnu gradi aplikacijski trigon sa tvojim ASC, a Mjesečev dispozitor, Mars je također u Ovnu, u sjedištu.

Ti jesi neka mješavina Jarca/Ovna, vjerujem da se najviše poistovjećuješ sa Ovnovskim osobinama; akcija, incijativa, ambicioznost. Te osobine nisu samo Ovnovski atributi, već generalno, osobine koje dijele svi kardinalni znakovi.
Samo što se ove osobine kod različitih elemenata (temperamenata) drugačije manifestuju; Ovan reagujue brzo, direktno i pomalo agresivno, Vaga će svoje reakcije malkice (malo više) upakovati, jer je po temperamentu staloženija, indirektnija.
Rakovi i Jarčevi na prvu loptu djeluju dosta pasivno, štaviše smireno, ali bocni ih, gurni ih, da se trgnu, odreaguju, krenu u akcije - ČUĆE SE, itekako, hahaha
I osjetiti

Mislim da si ti ipak smirenija, staloženija i sistematičnija od tipičnog Ovna. Kod tebe mi je Jarac nekako dominantniji. Ne znam jel djeliš moje mišljenje
Daaa „ delim tvoje misljenje„ Jarac je najjdominantniji definitivno i to sam ortodox. Jesam stalozena i sve to sto se vezuje za jarceve a sa druge strane kad me potpali ta vatra iz Ovna to je haos Tu je dosta energije i ako to ne ispucam i neiskanalisem onda me to baca na agresivnost„ i onda budem hladnokrvna agresivna kombinacija„ katastrofa Od Lava imam samo lavlju grivu tj kosu bas ono kao sto se opisuje u knjigama i zasiljene ochi a ostale ovako neke osobine i ne pronalazim al mozda treba vremena i za to da proradi„ videcemo. Ja sam skromo jare a opet lav je susta suprotnost tome.
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement