View Single Post

Old 28-04-2015, 16:39  
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Luftballon VIdi Poruku
Mjesec i Mars

Kombinacija ove dvije planete spoj je s jedne strane izrazito osjećajne, empatične i porodične strane te izražene fizičke, aktivne i seksualne energije.

Za razliku od kombinacija Venere i Marsa koje svom odnosu pretpostavljaju igru zavođenja, privlačnost između Mjeseca i Marsa čini se gotovo nesvjesnom, spontanom i prirodnom.

Mnogi astrolozi novijeg kova nalaze kombinaciju Marsa s Mjesecom najjačim signifikatorom seksualne privlačnosti u sinastriji koji je praćen snažom željom za reprodukcijom s partnerom. Također se smatram jednim od najfertilnijih aspekata gdje vlasnik Mjeseca želi dijete vlasnika Marsa dok Mars ima potrebu neprestano dodirivati vlasnika Mjeseca.

Ipak, unatoč silnoj privlačnosti osoba Mars može spram osobe Mjesec djelovati suvišne naglo, posesivno i agresivno nesvjesno je povrijeđujući dok osoba Mjesec osobu Mars može nervirati svojom pretjeranom osjetljivošću. Stoga se ovaj aspekt u sinastrijskoj literaturi često nalazi i u kategoriji aspekta povrede.

Kombinacija ove dvije planete potiče izuzetno burnu vezanost koja sama po sebi teško može dugo opstati zbog naglašene strasti. Ali je par može učiti kanalizirati i tako sve produžiti.

U kombinaciji muškog Marsa i ženskog Mjeseca osoba Mars je u stanju u potpunosti izazvati osobu Mjesec da izrazi sve one svoje izvorno ženske kvalitete dok je Mjesec u stanju izazvati Marsa da pokaže one svoje pravo muške. Kanaliziranje se odnosi na učenje Mjeseca kako da ublaži agresivnost Marsa, a Marsa kako da pripazi na mjesečevu osjetljivost ne bi li u odnosu pronašli mjeru.

.........

Quote:
Originally Posted by thalatte VIdi Poruku
Postoji mišljenje da ce osoba bolje ragirati na kontakt Mjeseca i Marsa, nego VE/MA u sinastriji ako postoji kontakt te dvije planete i u natalu (a nema VE/MA)

Jer takva vrsta strasti joj je potrebna, ali, da, vrlo je intenzivna, a za aflikacije često kažu i opasna, pogotovo muski MA i zenski MO
APSOLUTNO POTPISUJEM OVO SVE!

konkretno, natalno imam egzaltiran Mars na DCu 120 Mo. aplikacija 2*.
sa sadašnjim momkom imam njegov Ma 0 moj Mo. aplikacija takođe, ali 5*.

(takođe su nam Sunca u trigonima. njegov Mo 60 moje So. njegov Ma 60 moja Ve. moje Sunce na njegovom SMČ. )

divno nam je, ali nije bez problema. on svojim Ma pokreće moj natalni trigon Ma/Mo (IC-DC), pošto je u Devici - nema govora o fizičkoj opasnosti. u pitanju je nervoza i ponekad tenzija u našim glavama! najčešće umišljen pritisak!

Last edited by rijanon; 28-04-2015 at 17:28..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement