View Single Post

Old 10-04-2013, 20:29  
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Alea je sjajno opisala stanje na nebu ovih dana na temi o tranzitu Saturna

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku

A sto se ovog masakra tice, SA u Skorpiji i jeste groblje, smrt, smetliste, djubre, ciscenje. Skorpija je znak iskljucivosti, u njoj nema mesta za diplomatiju , jer je ovde VE u egzilu, a drugi malefik MA je u svom sedistu, u konjunkciji sa VE, koja je takodje u egzilu u Ovnu, dok je JU, kao sledeci, odnosno najveci benefik u Blizancima, isto u izgonu, ME kao simbol ljudskog razuma u Ribama, MO juce jos bio u najpre u kvadratu sa JU a zatim konjunkciji sa ME.
Dva benefika JU i VE u izgonu bez moci da deluju, dok je SA jedva docekao da pokaze svoje mracno lice. Mislim da to mozda i nema veze sa tim sto je SO u Ovnu, jer na njega deluje blizina MA koji dispozituje SA, jer malefici su uvek malefici, i uvek cekaju priliku da pokazu svoje zlo lice. A SA u Skorpiji je upravo to - lice zla, to su odavno pisali svi moguci astrolozi. I takodje, salzem se i ja jer mu je dispozitor u Ovnu a VE kao jedina planeta koja moze da umili i odobrovolji MA, bez snagde da deluje, u njegovim kandzama, i cak stavise, ona sada jos i potpiruje strasti, ovakva iz Ovna.
JU ne vidi SA pa ne moze da ga umiri, jer JU je jedini koji moze da smiri zlo SA, obzirom da su to dve superiorne planete iste snage, kao sto VE jedina moze da smiri MA...a MA i SO u konjunkciji su uvek opasni, jer radjaju mrznju prema autoritetima, pobunu, vatru, a nema uticaja VE koja je zaduzena za diplomatiju, da ih umiri, diplomatija je na 0.
Advertisement