View Single Post

Old 10-04-2013, 05:06  
aldebaran
Veštac

aldebaran je offline
Registrovan: Nov 2010
aldebaran je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
Nije takva situacija samo u Srbiji, a i nažalost, nije to problem "od jučer".

Prije 5 godina sam s epočela bavit problematikom nasilja među mladima, samo što tada nitko nije bio, kao ni sada, zainteresiran da počne riješavati taj problem.

Nasilje eskalira, a baš sam prije 2 tjedna imala intervju na tu temu i jedno od pitanja koje su mi postavili je bilo upravo to: što dovodi do porasta nasilja i tko je odgovoran?

Po meni uzrok nasilja je u mnogim socioekonomskim i društvenim čimebenicima, poput nezaposlenosti, siromaštva, loših uvjeta života, kulturološke netolerancije, ali i utjecaja medija.

A odgovornost je na cjelokupnom društvu, premda određene institucije i određene društvene skupine vole prebacivati lopticu krvinje sa jednih na druge umjesto da prionu na riješavanje problema.

Činjenica je da se svi mi grozimo kad čujemo da je neki sud odredio minimalnu kaznu zatvora ili pak samo društveno koristan rad, no, problem leži u tome što je struka koja se najviše treba baviti ponašanjima čovjeka poput psihologa, sociologa i psihijatara, odavno skrenula sa puta prvobitnog cilja.

Tako sve što se može čuti od strane stručnjaka iz te domene, nažalost, često je čisto opravdavanje nasilja.

Pa kad neki sud i donese odluku o nekoj težoj kazni, javi se "more" stručnjaka iz navedenih domena koji otvoreno negoduju protiv takvih sankcija jer ih smatraju neprimjernima za maloljetnike ili pak kršenjem ljudskih prava.

Očito su svi skupa zaboravili da je najveće kršenje prava oduzimanje nekome život na nasilan način.

I tu se vraćamo u porodicu. Roditelji su okupirani kako prehraniti porodicu i nemaju vremena da se posvete djeci, pa djeca odrastaju sama, bez usmjerenja od strane roditelja. Rijetko će bilo koje dijete ili omladinac biti nasilan, ako je roditelj odradio svoj dio posla. Mislim da ipak sve kreće iz porodice.
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement