View Single Post

perfekcija aspekta - potrebna za ostvarenje?
Old 06-03-2013, 15:56  
zainteresovana
Švrća

zainteresovana je offline
Registrovan: Dec 2012
zainteresovana je na dobrom putu
Standardno perfekcija aspekta - potrebna za ostvarenje?

Drugari, imam delimično jasna pitanja, a tiču se aspekata u horarnoj i uglavnom je vezano za da/ne pitanja (da li ću pronaći izgubljen predmet, smuvati se sa nekim, dobiti posao i sl)

1. Froli i Lili kažu da u horarnom pitanju do pozitivnog ishoda ili rešenja može doći ako nema aspekta između dva signifikatora, ukoliko se desi da pre momenta stvaranja aspekta između ta dva signifikatora oba npr naprave kontakt sa mesecom (skupljanje svetlosti).

Šta će se dogoditi ako npr do spajanja SA i VE kao sig dođe tako što u međuvremenu mesec napravi aspekt sa oba (došlo je do skupljanja svetlosti, odgovor bi trebalo da je "da"), ali i jedan od ta dva sig npr naprave aspekt sa Ju. Da li je onda došlo do prohibicije ili frustracije?

2. Da li u prethodnom slučaju gledamo samo momenat stvaranja aspekta (npr 3 stepena orbisa), ili se prikupljanje svetlosti računa kao napravljeno do trenutka perfekcije aspekta (0 stepeni orbisa)?

3. Ako postoji npr apl trigon između dva sig, odgovor bi trebalo da je automatski "da". Da li je to slučaj, ili se gleda da li pre perfekcije aspekta jedan od sig pravi aspekt sa nekom drugom planetom?
Da li je uopšte značajna perfekcija aspekta ili je dovoljno što postoji apl aspekt?

Znam da je komplikovano, ali molim za pomoć, zbunjuju me neki odgovori u horarima
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement