View Single Post

Old 28-01-2013, 01:48  
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rabiosa VIdi Poruku
Da li se u karti gledaju prirodni vladari polja, ti koje si nabrojao, ili se gledaju vladari polja u karti? Na primer, da li ja gledam kao vladara svoje prve kuće Jupitera ili Saturna?
Mundana vladarstva mnogo više ukazuju na tematiku određenog polja, pa na taj način postaju prirodni signifikatori. Oni su univerzalni, za razliku od vladara znakova u koja padaju određene kuće koji su lični.

Nisam pogledala tvoj natal, ali čim pominješ JU u kontekstu vladara I, pretpostavljam da je ona u Sa ili Pi. To je tvoj da kažem lični vladar i svakako da gledaš njega, jer on u tvom natalu "priča priču" o Asc-u.

Sa je prirodni signifikator početka života, vladar vremena, forme i u tom smislu kada je oštećen i pri tome još napada pokazatelje vitalnosti donosi težak život (ponekad i kratak), zdrastvene probleme, restrikcije u pogledu svake vrste razvoja pojedinca.

Isto tako posmatraš i ostale mundane vladare kao nosioce tematike određenog polja, ali to nikako ne znači da preskočiš slučajne vladare.

Quote:
Originally Posted by Rabiosa VIdi Poruku
Da li ste znali u kojim se kućama "raduju" planete?
to je po tradicionalnoj astrologiji znači da se meni Saturn nalazi u svom halgu kao jedna od dnevnih planeta u prvoj dnevnoj kući. Znači da mu je ispoljavanje u toj kući najjače a ja sam do sada samo čitala sve najgore o Saturnu u 12 kući. Ali pošto je moje noćno rođenje ne znam da li je Saturnovo delovanje oslabljeno?
Opet radovanja imaju ponajviše veze sa tematikom, ali ovog puta i sa nekim podelama mundanih kuća. Prema haldejskom rasporedu SA je prva planeta, po prirodi dnevna te se tako i raduje u prvoj (dnevnoj) kući posmatrano kroz primarno kretanje. Pored toga, tematika i priroda te kuće se u velikoj meri poklapa sa prirodom SA pa otuda i njegovo radovanje u njoj. Čemu SA može da se raduje? Izolaciji, nevoljama, skrivenim manipulacijama, raznoranim robovanjima, bolestima itd. No, u neku ruku njegov položaj tu je bolji jer je to jedna od slabih kuća, kadentna je i ne vidi Asc, pa tako ono što se u njoj nađe na neki način je sputano.

Inače, sekte su, bar na osnovu mog iskustva, mnogo važnije od halba, odnosno dnevne planete u dnevnim kartama i noćne planete u noćnim kartama su uvek "pitomije" nego kada je obrnuto, a koliko dopbrog ili lošeg nose zavisi i od toga kako im odgovara znak u kome se nalaze i neke druge postavke.

Last edited by vilenija; 28-01-2013 at 02:04..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement