View Single Post

Old 26-01-2013, 12:26  
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Moon_1989 VIdi Poruku
Saturnu škorpionu u sjedištu? Ma, dobro ja sam to navela kao primjer prvo čega sam se sjetila, hvala ti , a jel bi ovo također mogla biti recepcija primjer venera u blizancima, merkur u stijrlcu ili ribama, jel bi to po tebi ipak mogla biti recepcija s obzirom da su uključene planete u igzgonu ili/i padu?
Ne znam da li smo se dobro razumele, jer sam ja recepcije tumacila izgleda malo drugacije nego ti. Razlika u tumacenju recepcija je za mnoge upravo i kamen spoticanja. Koliko sam citala, Froli ih tumaci na jedan nacin, dok ih stari TA tumace na drugi. Ovo je onaj na koji sam ja mislila:

MA u Jarcu je u svojoj egzaltaciji, ali je u znaku u kome SA ima svoj domicil. Znaci, SA je kao domacin znaka, pruzio svoj dom tom MA, primio ga je u svoj domicil i dao mu recepciju po sedistu.

SA je u Skorpijonu peregrin, ali je to znak u kome MA ima svoj domicil, termin i lice, znaci, MA je primio njega u svoj dom, i dao mu recepciju po domicilu.

Sto se tice aspekta izmedju VE u Blizancima i ME u Ribama, ovo jeste slicna situacija, jer je VE u znaku domicila ME, a ME je u znaku egzaltacije VE, dok za Strelca mislim da ne bi vazilo, jer VE nema nikakvo dostojanstvo u tom znaku, odnosno, to bi bila jednostrana recepcija, pri cemu je ME primio VE u svoj domicil, ali ne i ona njega.

edit: U pogledu toga ko kome daje recepciju, i ja tragam za nekim pravim odgovorom, ali izgleda da pravog odgovora nema, jer su misljenja podeljena, pa ih onda prihvati svako onako kako njemu odgovara.
Advertisement