View Single Post

Old 30-09-2012, 16:57  
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Registrovan: May 2010
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
SA i JU su itekako licne planete ako su vladari ASC, jer je ASC ona tacka koja nas najlicnije opisuje.
Ako zelis, objasnicu ti na svom primeru:
Ja sam ASC Strelac, moj vladar ASC je upravo JU u Vodoliji. JU u Vodoliji ima po Doroteju dostojansvo tripliciteta sto nije lose, ali planeta u triplicitetu najvise zavisi od svog dispozitora. JU je u aspektu sa mojim ASC i SO, i gleda u svoj domicil, u znak Strelca kojim vlada, sto je za njega jako dobro jer ga odande podrzava SO koje mu daje recepciju, pa je moj karakter i priroda krajnje idealisticna, optimisticna i dobrodusna, prepuna ljubavi i lepih osecanja, jer mi SO vlada 9 p. kojim prirodno vlada JU, a SO mi je i almuten 5 p. jer SO ima dostojanstvo egzaltacije i tripliciteta u Ovnu.

I sve bi to sa mojim karakterom i prirodom bilo divno da dispozitor mog JU nije SA retrogradan, u Raku, dakle izgonu, u 7. kuci ali 8. znaku, zbog cega sam ja sklona dubokim razocarenjima i dusevnim patnjama, tuzi, suzama i nemogucnosti da upravljam sobom u odredjenim situacijama, jer SA je u Raku u averziji ka mom ASC a ne vidi ni svoj domicil, odnosno JU, a dispozitor mu je jos gori, MO u 12 p. u padu u Skorpiji, balsamican i spaljen od SO. A SO su moje muske figure u zivotu.

Tako da, sve u svemu, TA ne gleda bas tako kako ti mislis...
Ok,vidim da niste skužile o čemu točno pričam Nisam uopće spominjala asc , mislila sam na planete oko samog sunca, koje se brzo kreću tj. tako brzo do jedne godine, zato je jupiter na nivou pojedinca njegova generacijska planeta, jer primarno ukazuje na generaciju jedne godine kao i saturn, i nisam spominjala aspekte ali evo sad ću; Jupiter i saturn u kontaktu sa brzim planetama do marsa daju pečat određenoj ličnosti jer zahvaljujući brzim planetama boje njegov karakter.Dakle jupiter i saturn moraju da budu u kontaktima sa brzim planetama, čak i preko dispozitora jer u suprotnom sami za sebe ne vrijede kad gledamo horoskop neke osobe!!!
Advertisement