View Single Post

Old 30-09-2012, 09:59  
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by marisya VIdi Poruku
Meni Morinus uopste ne sljaka dobro pa sam ga obrisala..Asc racuna drugacije od ostalih programa.
Inace za Zet, postoji opcija da samo namestite da li hocete dnevnu ili verziju koja se obrce...ako cete uvek dnevnu samo sklonite zagrade. ( klikne se na tabelicu arapskih tacaka desnim klikom , pa na edit ispravljate tacke)
Frolijeva Natalna astrologija ne moze da se nadje u knjizarama , nisam je vidjala u poslednje vreme.
I Froli i uglavnom svi najpoznatiji tradicionalisti koriste dnevnu tacku . tj ne obrcu..
Imsiragic obrce..
A sve to ti sama mozes namestiti u astro programu , koju varijantu zelis, ne veruj previse onome sto si je po defoltu namesteno
Morinus je fenomenalan program, samo ga treba provaliti. I meni je u pocetku sve bilo razlicito i isto sam padala u iskusenje da ga obrisem, ali to je zato sto ja nisam dobro znala da ubacim podatke.

Kod njega je takodje jako vazno uneti i efemeride pri instalaciji, i cekirati daylight saving za letnje rodjenje, jer se sat pomera. Takodje, mesto rodjenja, ide se najpre na pretragu, pa kada program locira koordinate, onda se mesto doda, povuce iz sistema.

Program je fenomenalan, racuna i vladare sata, dvanaestine, termine, profekcije, firdarije...ja sam jednostavno odusevljena njim, jedino sto, radi sebe uvek mozes uraditi kartu u astro.com pa uporediti radi preciznosti.

Quote:
Quote:
Originally Posted by Moon_1989 VIdi Poruku
Daj vrati se gore i ponovo pročitaj što sam napisala, saturni jupiter su generacijske planete u smislu da djeluju primjerice na sve koji su npr. 1980.godište, ili ako se radi o satunu od primjerice 1980 - 1983.godine, saturn i jupiter teško mogu dati nešto značajnije ili već upečatljivije od toga što osjeća cijela generacija jednog ili više godišta.

Danica je pisala o aspektu Ju 180° Sa ali mislim da su te emocije posljedica puno važnijeg aspekta!
SA i JU su itekako licne planete ako su vladari ASC, jer je ASC ona tacka koja nas najlicnije opisuje.
Ako zelis, objasnicu ti na svom primeru:
Ja sam ASC Strelac, moj vladar ASC je upravo JU u Vodoliji. JU u Vodoliji ima po Doroteju dostojansvo tripliciteta sto nije lose, ali planeta u triplicitetu najvise zavisi od svog dispozitora. JU je u aspektu sa mojim ASC i SO, i gleda u svoj domicil, u znak Strelca kojim vlada, sto je za njega jako dobro jer ga odande podrzava SO koje mu daje recepciju, pa je moj karakter i priroda krajnje idealisticna, optimisticna i dobrodusna, prepuna ljubavi i lepih osecanja, jer mi SO vlada 9 p. kojim prirodno vlada JU, a SO mi je i almuten 5 p. jer SO ima dostojanstvo egzaltacije i tripliciteta u Ovnu.

I sve bi to sa mojim karakterom i prirodom bilo divno da dispozitor mog JU nije SA retrogradan, u Raku, dakle izgonu, u 7. kuci ali 8. znaku, zbog cega sam ja sklona dubokim razocarenjima i dusevnim patnjama, tuzi, suzama i nemogucnosti da upravljam sobom u odredjenim situacijama, jer SA je u Raku u averziji ka mom ASC a ne vidi ni svoj domicil, odnosno JU, a dispozitor mu je jos gori, MO u 12 p. u padu u Skorpiji, balsamican i spaljen od SO. A SO su moje muske figure u zivotu.

Tako da, sve u svemu, TA ne gleda bas tako kako ti mislis...

Last edited by alea; 30-09-2012 at 10:11..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement