View Single Post

Old 10-11-2011, 21:18  
kentauri
Obično gatalo

kentauri's Avatar

kentauri je offline
Registrovan: Jun 2011
kentauri je na dobrom putu
Standardno

Ne znam da li spada pod ovu temu, ali nailazim na različita tumačenja i volela bih malo razjasniti dilemu oko konjukcije planeta koje nisu u istom znaku. Neki ih uopšte ne računaju, neki opet uslovno računaju. Pošto imam takav primer u natalu malo sam čitala i ovo je jedan način gledanja na ovaj aspekt koji sam našla, verovatno ste i čitali:

Konjukcije planeta u različitim znacima

Navikli smo da interpretiramo konjukcije između planeta u okviru istog zodijačkog znaka. Šta se dešava kada je jedna planeta na krajnjim stepenima ( 28, 29. ) jednog znaka, a druga na početnim stepenima sledećeg znaka? To bi bila konjukcija '' izvan '' znaka.
Sa jedne strane, energije ovakvih planeta bivaju modifikovane na različite načine zbog 2 različita znaka u kojima se nalaze i pojedinac oseća kompleksnost njihovog sadejstva koju na neki način mora da savlada, što je prilično drugačije u odnosu na konjukcije u znaku. Jer, dok planete u ovom posebnom obliku konjukcije ipak rade kooperativno, sama osoba je prinuđena da se više potrudi kako bi iskoristila ono što ove planete nude. Pa, tako ako bi konjukcija bila između planeta u Ovnu i Biku, natus treba da nauči kombinovati vatreni, muški, kardinalni princip Ovna sa zemljanim, ženskim, fiksnim kvalitetom Bika na polju delovanja planeta.

Vrlo je bitno obratiti pažnju na 2 faktora:

1. veća, sporija planeta u ovoj konjukciji više utiče na onu drugu i to zbog sporijeg i dugotrajnijeg efekta u tranzitu i progresijama, često ostajući u istom znaku godinama pa samim tim više deluje u smislu životnih lekcija koje treba naučiti.
Ako imamo Sa u Ovnu u konjukciji sa Me u Ribama, Saturnov uticaj modifikuje promenljivi, vodeni, ženski kvalitet ovakvog Merkura. Preciznije, potrebe pojedinca ( Saturn ) da ukloni barijre i iskusi nove početke ( Ovan ) obećavaju pozitivan ishod u smislu da usmere stidljivog Me u Ribama da pronađe svrhu u kreativnom izrazu.

2. planeta na poslednjim stepenima znaka je uvek više umešana svojom energijom nego planeta na početnim stepenima drugog znaka. Zato i jeste reč o posebnim konjukcijama. Planeta blizu kraja nekog znaka sadrži u sebi više znaja i iskustva duše koji verovatno dolaze iz prošlih života. Planeta na početnim stepenima sledećeg znaka takva iskustva sama za sebe ne bi mogla ni '' zamisliti '' i obično se smatra da je na početnim stepenima razvoja.

Kad se ukombinuju oba faktora, ove posebne konjukcije postaju veoma zanimljive po svom uticaju.
Ako se Sa nalazi na krajnjim stepenima znaka ( planeta mudrosti i karmičkih lekcija ), a Me (planeta mišljenja i izražavanja ) na početnim stepenima narednog znaka, lako je zaključiti da će Sa podariti Me trezvenije, zrelije razmišljanje. Ali, šta se dešava kad je obrnuta situacija?
Ako je Mars planeta na završnim stepenima, a Saturn na početnim, Mars je više umešan i težnja osobe prema akciji je više izražena od njenog smisla za praktičnost i planiranje.
Ove faktore je potrebno ukombinovati sa kvalitetom, elementom, polaritetom znakova u kome se nalaze planete da se dobije prava slika.
Treba zapamtiti da veći deo vremena, tranziti utiču prvo na planetu na krajnjim stepenima dajući vremena osobi da stupi u kontakt sa svim onim što je naučila u prošlosti i što je akumulirano kao iskustvo duše, sve u cilju da se ima više mudrosti u trenutku kada se tranzit kompletira iznad obe planete i da se to iskoristi za suočavanje sa tim tranzitom na najbolji način. Ustvari, univerzum nam na ovaj način olakšava savladavanje lekcija. Još samo da naučimo slediti znakove.

Dakle, potrebno je malo više vremena da se razume ovaj posebni oblik konjukcije, jer uvek uključuje protivrečne energije planeta sa kojima se ' lenji ' natus najradije ne bi suočavao. A suština je da u stvari, ovakva konjukcija nudi izuzetne mogućnosti da se natus razvije i izdigne iznad ograničenja.

Izvor
Martin Schulman

Šta vi mislite?