View Single Post

Efekti zvezda mešovite prirode
Old 12-08-2011, 15:15  
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno Efekti zvezda mešovite prirode

Generalni efekti zvezde mešovite prirode

SA/JU - dostojanstvo,pobožnost,konzervativnost,štedljivost
Ako kulminira - čast i unapređenje

SA/MA - okrutan,drzak,bez srca,kriminalac,lažov,gubitak novca,siromaštvo,malo prijatelja
Ako je prve magnitude - uzdiže se nepoštenim sredstvima
Ako kulminira - loše ime,uspon kroz trgovinu,praćen konačnom sramotom i propašću

SA/VE - aljkavost,veliki nemoral,bestidnost,revolt,zloba,tuga u ljubavi
Ako raste - dobra narav,zdravlje,dobit od rada i braka
Ako kulminira - poboljšano zdravlje,slava kroz pomoć nadređenih

SA/ME - dobar lažov,lopov,podlac,skandal majstor,klevetnik

JU/SA nasledstvo,zaostavština,slava (naročito ako raste),ali glupav i nesrećan u ljubavnim vezama.
Ako kulminira - čast i unapređenje

JU/MA - visoke ambicije,ponos,ljubav ka moći,široki pogledi
Ako raste - vojne počasti
Ako kulminira - visoke duhovne časti,unapređenja prirode MA,prosperitet u poslu

JU/VE - zadovoljan,srećan,častan,filozofski um,zakonska ili duhovna unapređenja,pomoć žena
Ako raste ili kulminira - čast i bogatstvo

JU/ME - religiozan um,promišljen,filozof,pisac religijskih knjiga i tekstova i slično

MA/SA - maliciozan,krade,nemilosrdan,đavolski um,odbojan,lažov,nesreće,nasilna smrt
Ako kulminira - vojna unapređenja,ali konačna sramota

MA/JU - veliki ponos,liberalnost,komandovanje,kosmopolitizam
Ako raste ili kulminira - vojne časti i unapređenja

MA/SO - heroizam,hrabrost,lider,ratnik,opasnost za oči,nasilna smrt
Ako raste - unapređenje u radu sa metalima,vojskom,hirurgijom,kao i svim ljudima prirode MA
Ako kulminira - unapređenje u poslu i u svim stvarima prirode MA

MA/VE - jake strasti,umetnički osećaji,dobit kroz žene i prijatelje,čast i unapređenje u poslovima MA,naročito ako raste ili kulminira

MA/ME - visoke službe,borbenost,takmičenje,destruktivnost
Ako raste - impulsivnost,svojeglavost,tvrdoglavost
Ako kulminira - promenljivost u poslu

MA/MO - avanturizam,perfidnost,brutalnost,bezobrazluk,obest,opasnost za oči
Ako raste - bolesne oči,slab vid,problemi i gubici od žena
Ako kulminira - sramota i zatvor

SO/MA - bez straha,netolerantan,ratničke veštine,previše samouveren,okrutan,oštar,energični organizator,opasnost za oči,nesreće,nasilna smrt

VE/SA - lukav,loš moral,loše navike,zavisnost,perverzni ukus,nesrećne ljubavne veze,zavođenje

VE/JU - rafiniran,dobar,visok moral,iskren,čist,zdrav,umetnik,srećan u ljubavi i braku,pomoć rodbine

VE/MA - besraman,uobražen,napušten,violentne strasti,opasnost od zavođenja,buntovnički život ali poštuje sebe

VE/ME - idealizam,medijalnost,rafiniran,inteligentan,zgodan,privlačan

ME/SA - suptilan,studiozan,oštar i prodoran um,često besramne laži,okultizam,ozbiljne stvari

ME/JU - optimista,radostan,filozof,široki um,religiozni pogledi,uspeh kroz uticajne prijatelje ili crkvu ili zakon

ME/MA - preteruje,argumentuje,nepouzdan,beskrupulozan,psuje,grdi,mehaničke sposobnosti,vrlo brz um,veliki govornik

ME/VE - uljudan,uredan,elegantan,simpatičan,slatke naravi,ljubazan,rafiniran,umetnost,čast i bogatstvo
Ako raste - voli poeziju,slikanje i podučavanje,brz um
Ako kulminira - uspeh u književnosti i zakonskim poslovima

MO/MA - promenljiv,strastan,bezobrazan,podložan nesrećama naročito na putovanjima,loše oči,povrede lica

NEBULE i KLUSTERI - slepoća,bolesti,nesreće,groznice,svađe,silovanja,ubistva,progoni

Pri analizi treba pratiti sldeće...

1. napraviti spisak zvezda koje imaju konjukciju ili paralel,sa planetama zajedno sa magnitudom i prirodom od koje su sačinjene)
Dozvoljeni orbis je 1°,ali kod zvezda kao što je Sirijus,orbis može biti i 2°

2. pogledati konstelaciju u kojoj se zvezda nalazi,njenu prirodu i kombinovan uticaj sa planetom

3. modifikovati ove karakteristike prema znaku,dekanatu i kući u kojoj se nalazi,zajedno sa aspektima te planete i kućom kojom vlada,kao što bi se radilo npr. da imamo konjukciju planeta-planeta

4. osmotriti magnitudu i položaj zvezde u kući,jer to ukazuje na njenu snagu
Advertisement