Tema: Ascendent
View Single Post

Old 19-06-2007, 13:22  
swoozie
Švrća

swoozie je offline
Registrovan: May 2007
swoozie je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by destiny VIdi Poruku
Najbolja ilustracija za razumevanje ove pojave i principa je slucaj prilikom rodjenja blizanaca, a ujedno ovo je i "krucijalni dokaz" kojim se akademska astrologija koristi uvek kada daje potkrepljenje za svoju tvrdnju (cinjenicu): "nikada ne mogu da postoje dva identicna horoskopa". Znaci, posto se blizanci radjaju u razmaku vecem od cetiri minuta, moraju da imaju i razlicite uzlazne znake (kao i raspored svih ostalih vrhova kuca u natalnom horoskopu). Ako pretpostavimo da je Ascendent prvog blizanca na primer na 30 stepeni Raka, onda vec u najkracem potrebnom razmaku od cetiri minuta drugi blizanac ne samo da ima drugaciji stepen Ascendenta (i raspored svih kuca), nego i njegov uzlazni znak, Ascendent, pripada cak i drugom zodijackom znaku -- Lavu. Tako postoje slucajevi identicnih, jednojajcanih blizanaca koji su rodjeni iste godine, istog dana, istog sata samo sa malom razlikom u minutazi (obicno je ta minimalna razlika do granice od 15 minuta) i zato nemaju identicne horoskope, kao sto ni njihove zivotne price nisu identicne, bez obzira na sve slicnosti koje ih prate i povezuju.

Nakon ovog objasnjenja trebalo bi da Vam bude razumljiviji i razlog zbog cega svaki profesionalni astrolog insistira na preciznom satu i minutu rodjenja -- bez tih preciznih podataka nema ni korektno i precizno izradjenog natalnog horoskopa, pa samim tim ni njegovog tacnog tumacenja, analize i prognoza..."
to bi, barem meni, značilo da nas astrologija potpuno određuje,
međutim, mislim da to nije tako,
pa da se blizanci rode i istu sekundu
astrologija bi dozvolila da budu različiti
jer zvijezde daruju, ali ne određuju (Marč&Mekevers)
dakle, recimo da imam blizanca
sa istim darovima mi možemo postupiti drugačije
recimo ako smo oboje talentirani i za biznis i za domaćinstvo
jedan može odabrati biznis, drugi domaćinstvo
ili kod korišenja energije aspekata
jedan se može držati svojih "izazovnih aspekata" kao pijan plota
i ne uravnotežiti ih "pozitivnim" aspektima,
dok drugi može pozitivne aspekte iskoristiti kako bi oplemenio
izazovne aspekte,
to je ZA MENE tako))))

moja natalna karta
Submit to Digg   Reply With Quote