View Single Post

Old 11-09-2010, 21:39  
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Separacioni kvadrati (ili bilo koji drugi aspekti) su oni kod koji se planete udaljavaju jedne od drugih. Sve planete se krecu neprekidno, i u određenom trenutku zaklope neki egzaktni aspekt. Egzaktan je aspekt ako ima tačno 90, ili 180 ili 60 stepeni. Ti recimo imaš egzaktan sekstil između venere i marsa. Egzaktni aspekti su najjači i deluju selog života - na ovaj ili onaj način.

Separacioni aspekti su oni kod kojih je brža planeta već počela da se udaljava od aspekta sa sporijom. Na primer, kod tebe kvadrati meseca sa Suncem i venerom su separacioni - mesec je brži od njih, i dan pre tvog rođenja je pravio egz. kvadrat sa venerom (kada je bio na 22. stepenu ovna) i nešto kasnije sa suncem, kada je bio na 24. ovna. Do trenutka tvog rođenja, on je već počeo da se udaljdava - separira. Zato su ti kvadrati separacioni.
Separacioni aspekti su slabijeg dejstva, osoba teži da ih prevaziđe i obično uspeva u tome - tim pre ukoliko je orbis širi (kao što je između tvojih venere i meseca - 7 stepeni). To naravno ne znači da ne deluju, već da jednostavno nisu stalno prisutni u životu, i da sa godinama njihov značaj opada, kako se osoba razvija.

Na primer mesec i sunce u kvadratu često daju nesigurnost i nespremnost za ulazak u brak, duže biranje partnera, neodlučnost....ali ti si to očigledno prevazišla.

Suprotni separacionim aspektima su aplikacioni - kada se planete približavaju tome da ndaprave egzaktan aspekt. Na primer kod tebe - trigon sunca i plutona. Ti aspekti su jači od separacionih, i vremenom, sa godinama postaju i značajniji.

Nadam se da je bilo jasno

E, sad - što se tiče tvog raspoloženja i stanja u poslednjem periodu.
Primetila sam da nas dve imamo isti raspored kuca, i Asc sa razlikom od 3 stepena. Stvari o kojima ti govoriš sam i ja doživljavala vrlo intenzivno kada je saturn prvi put ušao u moju 12. kucu.

U međuvremenu počela sam mnogo više da se bavim astrologijom, ali i meditacijama i raznim drugim stvarima. To mi je mnoooogooo pomoglo. Naravno, i meni istorvemeno ide ulazak urana u 6. kuću, a sada i jupitera...

Uran kroz 6 kucu donodi težnju ka promenama, i unosi razne trzavice u svakodnevicu (6 kuca). Uran je kod tebe neaspektovan, i mogu samo da pretpostavim koliko su njegovi tranziti zbog toga značajni za tebe (kod mene je to saturn - ima samo jako široku separacionu opoziciju sa mesecom, pa se taj aspekt samo u par kratkih navrata ispolji, u ranom detinjstvu, i više ga ni ne računam, iako ga prgram iscrtava).

Uran če kod tebe, za par godina ući u opoziciju sa samim sobom, i pretpostavljam da će to biti neka kulminacija promena u tvom životu. Sva do tada nagomilana iskustva (zadovoljstva ili nezadovoljstva, strepnje, ili osećanja širenja i prihvatanja....kod neaspektivanog urana sve zavisi od tebe) će doprineti tome u kom pravcu će se stvari dalje razvijati.

Zanimljivo mi je i to što ti se čini da drugi više veruju u tebe nego ti sama.
U tvojoj karti ti si venera (vladar Asc-a), a "drugi" su označeni marsom (vladarom sedmog polja). Oni su natalno u sekstilu.
Trenutno su tranzitni venera i mars u konjukciji u tvom prvom polju - da li imaš utisak kao da drugi mogu da preuzmu od tebe "kormilo"? Da te dopune svojom energijom (marsom), i da se postavljaju ispred tebe (u tvojoj prvoj kuci)?

Last edited by nedda; 11-09-2010 at 22:13..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement