View Single Post

Old 13-05-2010, 17:17  
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Auuu!
Svašta ja ovde načitah.... imaju diskusije na ovu temu! Milsim da ovaj aspekt u natalu i nije tako loš kao što ste ga opisali, čak daje ljubavi kasnije, a sad to je u natalu, u sinatriji je drugo, ali i tu nemam baš problema.
Imala sam vezu sa dečkom kome je Ve neaspektovana, i na mojem Sa, ali i u konjukciji sa mojim Ve, u prvoj kući, njemu u 10 kući.... elem, nemoj te tako kriviti čika Saturna, on samo nas uči da bezuslovno volim, ali osećanja i nesigurnosti više treba kriviti loše aspketovan Mesec i kuće u kojoj se nalaze.... Saturn uči Veneru da ga voli u svakoj situaciji, to je ljubav po nekim ograničenm pravilima, koje vremenom se što smo zreliji oslobađamo, počinjemo da volimo osobu više, njegove mane počinjemo da prihvatamo, ali spolja veza izgleda ok, i daje vernost i lojalnost, Saturnu je poreba da ima lojalnost i sigurnost, .... ta konjukcija ne daje nasilje, ona daje ograničenja ukonzervativnim kodeksima, ljubav koja čeka da joj se druga strana vrati sa dugog puta i odsustva, bezgranično priateljsvo, ljubav u svim vezama se gasi, ali u ovoj ostaje da sazreva, niko nikog ne guši, jednostavno Saturn traži da kad se oseća nevoljenim da ga Venera bodri i daje mu energiju da se bolej oseća.... isto tu su i staromodni poledi na život, moralistički principi.... da bi se veza probudila još više treba da oboje patnera imaju nešto što ih povezuje i što zajednički vole, do čega ima je stalo, u ovom slučaju je zajednička institucija, brak, isto tako u sinatriji i predstavlja instituciju braka, onaj zavet što dajemo pred matičarem!
Što se tiče u natalnom horoskopu, vredno je pomena i to da osoba koja ima natalu ovu aplikacionu konjukciju mora da od malena uči da voli i da pokazuje svoje komunikaciske sposobnosti zavođenja, dopadljivosti drugima, i ljubavi prema nekome, najbolje se razvija prema kućnim ljubimcima, kojima je potreban nega i ljubav konstantna, isto tako sa Sa0ve osoba ima osećaj da je nedovoljno lepa, i privlačna, što dobija posle Satrunovog povratka, osećaj poželjnosti i želje za flertom, želje za vezivanjem, i potrebu za javnijim ljubavnim životom, muškarci koji imaju ovaj tranzit, su preosetljivi, i još recimo ako je Ve i Sa su u škorpijonu, onda se oseća dosta njegove posesivnosti, potrebe za dubljim pokazateljima ljubavi, zavođenjem drugih ženskih osoba u prisustvu njihove žene, radi povećanja strasti, jer Sa gasi strast, ona joj ne da da izađe, a škorpijon ima potrebu za porodiranjem u najcrnje najdublje ljudske želje....
Meni je Ve0Sa u Lavu, tu baš nije prijatno da se nalazi Sa jer udara na ego, na oca, budućeg muža, ali isto tako i na porodicu u mojem natalu, jer mi je Sunce u Raku.... ali takođe opisuje muškarca sa tradicijom i sa potrebom za lepim izgledom u društvu i patrijahalnim vaspitanjem, što meni recimo sa Asc u Lavu i nije baš odogovarajuće, jer moj Dsc u slobodoumnoj vodoliji, koja želi slobodu.... emancipovanost!.... brak bez kodeksa!
Recimo često može se, pa i kod Dupora naći da je Sa0Ve daje starije mukarce do 7 godina, ja nisam imala starije muškarce, ja sam imala malo starije i mojih godina, a mogu slobodno reći i mlađe od mene, tako da taj kodeks isto ne važi!
Da napomenem za Sa0Ve u Lavu, ova konjukcija, je strastvena i vatrena, samo ako osoba suprotnog pola iam dodira sa njom u lepim aspektima, i daje joj puno poverenja i pažnje, pobuđujući u njoj i otvarajući Veneru da pokaže svoju Lavovsku vatricu, nije uvek to moguće, ali se dešava dovoljno za jednu Veneru koju, hedonizmi dotiču, ali takođe i Sa koji je kažnjava ako pretera, znači ni u čemu ne reterivati....
Toliko od mene...

Last edited by Hekata; 13-05-2010 at 17:27..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement