View Single Post

Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca
Old 12-05-2010, 16:10  
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca

ovo je samo moje subjektivno misljenje koje ne mora biti tacno,ali ja to tako vidim,i sluzi za komentarisanje ova dva.

Dok sam listala neku temu videla sam neka pitanja vezana za Saturn,i aspekat sa Venerom koje pravi, i znam dosta primera sa ovim aspektom u RL i svi imaju jako slicnu konotaciju...i uopsteno,da komentarisem saturn u vezi,iako nisam strucnjak tako da se unapred izvinjavam ako omanem negde.. Venera i Saturn,pogotvo u kon. u sinatriji je zig neke vrste vecne povezanosti. To je po meni karmicki aspekt. takodje i ''aspekt slomljenog srca.''Ali sito tako, to je aspekt par ekselans emotivne odbacenosti.
Venera je glavna shto se tiche harmonije,pokazivanja osecanja ,ljubavi a saturn je nespretan,hladan,pun inhibicija,cudan...zbog toga kontakt ove dve planete u sinatriji ukazuje na ljubomoru,neisgurnost,posesivnost, osecaj nedovoljne privlacnosti. Ovaj aspekt jeste bitan jer pokazuje neku jaku uniju ali kad su saturn i venera zajedno,postoijje loshi osecaji jer saturn osoba zeli da nadoknadi sopstvene nesigurnpsti i greske tako sho ubedi sebe da je venera kriva za sve loshe u vezi.
imam taj prvi primer iz mog RL,muz i zena,imali su ovaj aspekt. muz je bio notorna pijandura koji je zenu otvoreno varao,upucavao se pred njenim drugaricama dok je ona bila prisutna,za sve krivio nju,da mu je ona pokazivala manjak paznje pa zato ima puno pravo da je vara da je ona ta rigidna,i na kraju kad je venera htela da uzvrati slicnom merom poceo je sa nasiljem. Ona je pre braka sa tim covekom bila lepa zena ,drustvena,vesela a izasla je iz njega kao avet. drugi primer koji znam mushkarac je pokushao zenu da kontrolise na sve nacine,pre svega finansijki je vezajuci uz sebe da ne moze da mrde. I shto je cudno,saturn kao drzi neku moc nad venerom.
to i u odnosu dete-roditelj,dete ( venera) pati od nedostatka ljubavi i stalnog osecaja hladnoce.
venera voli saturna,jer je ona plemenita,to je kao lepotica i zver, zveru treba lepotica,potrebna mu je ali je zakljucava u sobu,ne zna kako da iskaze osecaja prema njoj pa je hladan,potrebna mu je ali ne moze to da pokaze,dok Belle pati jer zeli da mu se priblizi
. gde god je saturn tu su poteskoce,a kad je u vezi sa venerom,to uvek znaci da saturn na neki nachin osudjuje tu veneru i ona je uvek ostavljena zeljna paznje i ljubavi,koju ne dobija. ( iako sam ja prvo mislila da ve-sa moze biti znak neke veze is proslog zivota,ali vishe je pluton taj koji govori o proslom zivotu,ne? )

ja mislim da ovo takodje moze biti i aspekt zvanicnog braka. npr Bil Klinton I hilari. Uprkos njihovim poteskocama,ziveli su odvojeno,ali nikad se razveli,i veza im je kao kamen,a hilari ima veneru kvadrat saturn. Ili kraljica sofija i kralj huan karlos koji imaju samo brak na papiru i mediji cesto hvale kraljicu kako je u stanju da otrpi muzeve afere i kad je dosao trenutak razvoda,savetnici su joj rekli,ukoliko se razvede,morace da odstupi od svog polozaja. Umesto da ga ostavi,ona se samo preselila u drugu spavacu sobu. Ili npr Kenedijevi,imali su aspekt Saturn Venra ( ja mislim,neka me neko ispravi ako gresim ) i Kenedi je imao gomilu afera ali Dzeki nikad nije napustila njegovu stranu,nisu njegove ljubavnice pridrzavale njegovu krvavu glavu nego ona. odnosno,uvek neka vrsta crvste povezanosti,cak i kad bi partneri hteli da je vezi kraj.

shta vi mislite generalno o ove dve planete u sinatriji ? pisite shta zelite,i druge aspekte koje prave itd
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement