Tema: Pluton
View Single Post

Old 05-09-2006, 14:57  
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Registrovan: Aug 2006
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Na planu zdravlja, Pluton vlada spolnim organima, povezan je sa raznim tumorima i skrivenim bolestima, koje se sporo razvijaju, ali i sa seksualnim neurozama, koje nastaju zbog dugotrajnog potiskivanja prirodnih instikata. Takodjer se polozaj Plutona u Skorpionu od 1983. do 1994. povezuje sa epidemijom AIDS – a, bolesti koja se prenosi uglavnom seksualnim putem, a kao posljedica nedovoljne osvijestenosti i edukacije u drustvu.

Upravo to – osvijestenost i edukacija oruzja su integriranog Plutona, koji se ne boji vlastite ranjivosti, te je sposoban kroz preobrazbu bolnih iskustava doseci vanredno mudre spoznaje, sa kojima onda iscjeljuje i transformira ranjive tocke covjecanstva, u sirokom i karizmaticnom uplivu koji ima nad svojom okolinom.

Smeta mi sto je prica o Plutonu stala.
Razmisljala sam da li da ja nesto pisem . I jos uvek razmisljam. Ljudi moji, nije on makar-ko. Pa znacci ovo – znacci ono.

Ozbiljna je to planeta. Nevidljiva. Retko radi.
Najveca tajna koja se ne odaje. Ko izda – gubi glavu. Tek jedan primer, nesto sto mi izgleda kao najlakse za razumevanje; u mafiju se tesko moze uci. Iz mafije se izlazi – s nogama napred.

Ko je to usao u spoznaju Plutonove energije, pa se vratio da nam isprica? Plutonov dogadjaj je trenutan. Trenutak zaceca, trenutak smrti.

Plutonov lik je nevidljiv.

Tajnu nosi u grob.

Ko dozivi Saturnov pad, primer prosjak na ulici, tesko ali moguce je da se digne. Ko dozivi Neptunov pad, primer narkoman, jos teze je da se digne ali ima sanse. Ko dozivi Plutonov pad – ne dize se. Jer, rekoh, u mafiju se tesko moze uci, ali iz mafije se izlazi s nogama napred. (Nemojte da vas zbune kobajagi mafijaski bosovi, saradjuju s policijom; to je recimo slucaj Mars – Neptun.)

(Recite mi zna li se ko je ubio Kenedija? Djindjica? Ako se zaista otkrije, onda to nije Pluton. Ne zaboravite, ubija i Saturn politicar, Uran revolucionar, Mars izvrsioc.) Plutonov pad, kad se dotakne dno zivota. To je ivica pakla. Ivica do koje retki stignu a da ih pakao ne apsorbuje. Iz pakla se ne vraca. Iz smrti se ne vraca.

Osoba – Pluton ima tihi glas, skoro necujan a svaka ti rec jasna, urezuje ti se u mozak. Kada je besan, glas od kog se ledis; kada je nezan, glas od koga se topis, rasplines. Hipnotisuci. Plutonac je kao krokodil, kao zmija otrovnica. Neverovatne elasticnosti, brzine.

Pokusavam da opisem, priblizim. Nivoi. Zamislite koncentricne prstenove oko Plutona. Kontakt s jednim spoljnim udaljenijim prstenom - vec je mnogo. Zlo ili lepota dozivljenog koje se ne moze opisati.

Pluton dobar u horoskopu. Mesto dogadjaja Venera u Skorpionu, restoran Dunavski Cvet. Koliko puta je neka Venera u Skorpionu bila tamo, pa sta? Uglavnom nista posebno. Jedna. Jednom. Trenutak. Zamotuljak. “Da cuvas. I da ti se nadje.” Pokazace nekome? Upotrebice?

Opet obala Dunava. Dogadjaj traje tek trenutak. On ti isprica o svim ubistvima, i da ce ponovo ubiti. Celu svoju mracnu proslost i buducnost. U nekoliko reci. Energetski prenos. On ti prisao, pojma nemas odakle, kada ode pojma nemas gde nestade. Kao iz zemlje i u zemlju. Ti ni mrdnula nisi. Ni trepnula. Lika mu se ne secas.

Trenutno prisustvo energije u vreme NATO bombardovanja. Spas u zadnjem trenutku.

(Ne kao Neptunove halucinacije, kao san, sto i moze da se docara, opise. Ovo tesko.)

Rimski bunar na Kalemegdanu. Neko ne udje, jer ne sme. Jednoj spala vencana burma s prsta. U tom trenutku, na drugoj tacki Zemljine kugle, muz joj poginuo u eksploziji naprave koju su podmetnuli teroristi. Ona poludela. Ludilo traje oko 18 godina. (Podaci za zenu: 28.10.1954. 05:20 PM Beograd.) (Moja prijateljica bila blizu njenog muza, kolege s posla, trenutak pre se udaljila, dozivela je shok od kog se oporavila a o dogadjaju ne prica, jedva meni rece nesto. Kaze, ne seca se. Ne laze. Jednostavno je to tako. Nema reci. To se nekako ne moze.)

Najdublja licna tajna. Ono potisnuto u najdublje nesvesno.

Ogromna snaga, ogromna energija koju radja trenutak biti ili ne biti i koja se oslobadja u tom istom trenutku. Ovako nista.
Na primer, susret sa zmijom. Ona jeza koja se radja negde u zoni ispod zakrzljalog repnog prsljena pa uz kicmu, kroz celo telo, jeza koja nekoga paralise a nekome budi sasvim drugacije senzacije.
Trenutak kada su podsvest, svest, nadsvest jedno. Sada, proslo, buduce, zgusnuto u trenutak. Cilj i nista drugo ne postoji. Cilj – okolo je crna rupa. Okolo je Bermudski trougao. Skoncentrisan bljesak zivota. Radost. Nema nacina ni reci da se opise.
Advertisement